Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.653x, což odpovídá cca 138.430-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Vlajka ve vagině? Něco mnohem horšího, píše známý novinář. Neukazovat dětem
Marek Přibil, novinář známý z hovorů s Andrejem Babišem na nahrávkách uniklých přes twitterový účet Skupina Šuman, dokáže i po svém odchodu z MF DNES rozčeřit politické vody. Aktuálně svým facebookovým příspěvkem, ve kterém líčí skutečně neuvěřitelný zážitek, který osazenstvo nejmenované nemocnice udělalo s jistou levicovou političkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Skripala podle mě neotrávil Novičok, řekl v ČT expert. Moderátor jen „čuměl“
Česká televize si pozvala do vysílání pořadu Horizont ČT24 lékaře z Jihočeské univerzity, aby povyprávěl o tom, jak se britským lékařům podařilo zachránit Sergeje a Julii Skripalovi z otravy novičokem. Lékař však redaktora zjevně velmi překvapil, když pronesl, že pokud by skutečně byli otráveni novičokem, bylo by jejich vyléčení podle dostupných informací lékařským úspěchem spíše na úrovni zázraku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
SPD je větší hrozba než tradiční extremisté, píše vnitro ve zprávě. Metnar její vydání odkládá
Zpráva tak vyjde až po referendu, v němž ČSSD rozhoduje, zda půjde s hnutím ANO do vlády.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 30.5.2018 v 06:36, zobrazit podobné
Provokace, uvedl analytik Štefec k závěru, že letadlo nad Donbasem sestřelili Rusové. A přinesl nové informace
ROZHOVOR „Skutečně věrohodné důkazy o vypuštění rakety z komisí deklarovaného prostoru obce Snižne neexistují nebo jsou neprůkazné a mnohdy protichůdné,“ staví se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vojenský analytik Jaroslav Štefec velmi kriticky na adresu oficiálních zjištění mezinárodního vyšetřovacího týmu ohledně sestřelení letu MH17 malajsijských aerolinií nad východní Ukrajinou. Podle nich bylo letadlo s 298 cestujícími na palubě sestřeleno raketou protileteckého systému BUK ruské výroby, dovezeného z Ruska. ParlamentníListy.cz se Štefce ptaly na důvody, proč závěrům oficiální západní verze tragédie z roku 2014 nevěří. A analytik kromě argumentů proti oficiální verzi západních vyšetřovatelů předložil i vlastní scénář toho, co se na nebi nad východní Ukrajinou mohlo odehrát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: „Čas růže přináší“ je pitomost
Ministr školství v demisi zbavil ředitele Cermatu funkce za to, že v úkolech pro maturanty jako běžné a užívané české úsloví uznal jen Trpělivost růže přináší a nikoliv též prý jeho možnou (a snad i užívanou) variantu Čas růže přináší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zabitý Putinův nepřítel Babčenko: Procházková a Kundra naříkají, ale prý to bylo celé jinak
Čeští i zahraniční novináři truchlí nad zavražděným ruským novinářem Arkadijem Babčenkem, který byl včera nalezen mrtvý před svým kyjevským bytem. Na českých sociálních sítích se mezitím rozhořela debata, do které zasáhlo i Ministerstvo vnitra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jaroslav Štefec: Do umění politika nepatří
Dočetl jsem se na Novinky.cz, že Ukrajina vyzvala cestou svého velvyslance Českou republiku ke zrušení koncertu jedné z největších současných světových klavíristek ukrajinského původu, Valentiny Jevgeněvny Lisicoj, na festivalu Dvořákova Praha v pražském Rudolfinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Hrajte si, co chcete, ale za svoje. Umělci z Brna dostali silný vzkaz z ANO
ROZHOVOR Poslanec a pražský zastupitel Patrik Nacher s největší pravděpodobností povede pražskou kandidátku hnutí ANO do podzimních komunálních voleb. Při příležitosti křtu jeho nové publikace na téma politické korektnosti „Šílenosti doby korektní“ se ParlamentníListy.cz Nachera zeptaly, co si myslí o dramatické akci, která se seběhla v Brně minulý víkend. Kontroverzní představení v divadle Husa na provázku, ve kterém Ježíš znásilňuje muslimku, tam totiž přerušili aktivisté z hnutí Slušní lidé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Vždyť je to šílené! O „sprostodivadle“ v Brně píše celý svět. A vyplouvají informace, kterými se autor nechlubí
Divadelní hra Naše násilí, vaše násilí, chorvatského režiséra Olivera Frljiče, se stala předmětem vyhrocených diskuzí. Kontroverzní scény typu vytahování české vlajky z dámského přirození nebo Ježíše znásilňujícího muslimku vzbudily ohlas dokonce až za hranicemi naší republiky. Křesťanské komunity po světě jen nevěřícně zírají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zeman leze do rakve. Šíří se skandální FOTO, které připomíná Kalouska
Po Facebooku se šíří fotomontáž, kde prezident Zeman za asistence svých bodyguardů leze do rakve. Jde o variaci na známé záběry, kde Miloš Zeman na dovolené nastupuje do gumového člunu. O prezidentově úmrtí mluvil nedávno i Miroslav Kalousek. Na internetu existují tipovací soutěže o to, kdy prezident skutečně zemře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Světlana Witowská sdělila, jak volila prezidenta a odhalila pravdu o fotkách své osoby. ČT je potřeba, uvedla
Moderátorka České televize Světlana Witovská byla hostem pořadu Výzva na portálu Seznamzprávy.cz. Moderátor Jiří Kubík se jí ptal na to, jaký pro ni byl nedávný ostře sledovaný duel prezidentských kandidátů, nebo na to, jak vnímá svobodu médií v Česku. A co si o ČT myslí její kamarádka Alex Mynářová?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Po bombových útocích v Bruselu je Belgie nucena projít dalším strašlivým testem
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal v úterý dne 29. května 2018 kondolenční telegram belgickému králi Philippemu v souvislosti s útoky v Lutychu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Smrčka (SPOZ): Proč ve Venezuele lidé umírají hlady
Asi by se v dějinách žurnalistiky těžko našel titulek článku, který by přesněji definoval rozdíl mezi funkčním kapitalismem a běžným socialismem, než „Švýcar si na snídani vydělá za pět minut, Venezuelan za 9 hodin“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Vysoká „šajba z Bruselu“ se vyjádřila k volbám v Itálii. Tak nešťastně, až se musela omlouvat
Nebývá tak časté, aby se musel vysoký představitel EU omlouvat za svá negativní slova o „populistech“. Přesto tak nyní musel učinit evropský komisař pro rozpočet Günther Oettinger. A to dokonce na přímý popud Donalda Tuska a Jeana-Claudea Junckera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Další špatné zprávy pro Karlu Šlechtovou
„Karla Šlechtová po incidentu s fotografií svého psa na hrobu neznámého vojína na Vítkově nejspíš vstoupí do politické historie spíše jako „dáma s psíkem", než jako důstojný představitel armády,“ řekl naší redakci jeden ze zdrojů jejího resortu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Konec světa? Michael Žantovský kritizuje Tomáše Halíka za pochopení pro divadlo v Brně
Michael Žantovský se pustil do Tomáše Halíka. Zodpovědnost má své meze, podotýká ironicky k Halíkovu chování. Vadí mu, že Halík používá jiný metr pro redakci Charlie Hebdo a jiný pro divadelní inscenaci, kde se z ženského přirození vytahuje česká vlajka. Co se smí urážet a co ne?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Americký konvoj zablokoval pruh plzeňské dálnice. Porouchalo se jedno vozidlo
Porouchané vozidlo z amerického vojenského konvoje komplikovalo dnes ráno dopravu na dálnici D5 nedaleko Ejpovic na Rokycansku poblíž sjezdu na Plzeň. Na 67. kilometru ve směru na Prahu byl kvůli tomu dočasně uzavřen pravý jízdní pruh a v místě se tvořily kolony. Informaci Ředitelství silnic a dálnic potvrdila ČTK krajská policejní mluvčí Markéta Fialová, provoz na dálnici je podle ní v místě už bez omezení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Kauza „divadlo v Brně“: Začátek revoluce, lidé povstali, píše Hampl. Zákeřná akce proti nám s utajeným účelem, ohromuje Klára Samková
Kauza divadelního představení z brněnského festivalu, které obohatilo diváky výjevy Ježíše znásilňujícího muslimku či vytahování české vlajky z vaginy nahé herečky, si i po několika dnech stále žije vlastním životem. Velmi rázně se k němu vyjádřila například advokátka Klára Samková anebo advokát Pavel Hasenkopf, podle kterého jsme se ocitli v regulérní válce proti současné společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
To jsou věci: Británie zvažuje regulaci prodeje kuchyňských nožů. Jsou nebezpečné
Evropská unie prosazuje regulaci střelných zbraní, ale ve Velké Británii už se objevují hlasy, podle kterých by měly být omezen také prodej kuchyňských nožů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Křenek (BOS): Krystlíku, Krystlíku, nepotěšil jste mne a ani já vás nepotěším
Tomáš Krystlík je ukázkovým manipulátorem a přepisovačem dějin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Dokument ČT: Tomáš Halík v roli sběratele ocenění a šek na milion liber. Dost drsné maily od lidí. Nahlédněte
Teolog, sociolog, publicista a jediný český držitel Templetonovy ceny, monsignore Tomáš Halík, se dožívá 70 let. Při této příležitosti o něm Česká televize odvysílala časosběrný dokument s názvem Tomáš Halík: Dialogy se světem. Proč se vrátil do Československa? Co jej tíží ohledně naší společnosti? A co mu vzkazují „fanoušci“?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky zaslal kondolenční telegram belgickému králi
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal v úterý dne 29. května 2018 kondolenční telegram belgickému králi Philippemu v souvislosti s útoky v Lutychu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
ODS: Navrhujeme vyšší důchody seniorům, kteří svůj produktivní život strávili v komunismu
ODS chce všem seniorům, kteří jsou v důchodu více než 20 let, přidat tisíc korun měsíčně. Lidé, kteří pracovali většinu života v komunistické totalitě, a proto mají dnes podprůměrné důchody, si podle nich zaslouží v době hospodářského růstu zvýšení důchodu. Uvedli na tiskové konferenci Zbyněk Stanjura a Jan Bauer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
To jsou věci. „Mrtvý“ novinář Babčenko vystoupil v televizi. Smrt prý jen předstíral
Svět obletěla zpráva, že ruský opoziční novinář byl zastřelen. Jenže teď vystoupil v televizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
MHMP: Jízdenku mi sežral pes! Tramvaj Vymlouvačka vyjela do pražských ulic
Tramvaj inspirovaná reálnými výmluvami černých pasažérů, které nasbírali revizoři pražského dopravního podniku. To je Vymlouvačka. Spolu s kreslenými komiksy upozorní, že nemá smysl se hloupě vymlouvat, když jízdné v pražské hromadné dopravě stojí v průměru jen 10 korun denně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga: Přípravná třída nenavuje na povinné předškolní vzdělávání v MŠ
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny 30. května 2018 ke školskému zákonu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Šichtařová objevila průšvih: Pozor, hrozí nám krize. A všichni na to kašlou
Koruna od zrušení intervencí posiluje, slýcháme neustále. Ekonomka Markéta Šichtařová ale varuje, že pravda je jiná. Koruna má aktuálně vážné problémy! Všichni prý ignorují varovné výstřely. Hrozí přehřátí ekonomiky. Bude ČNB muset zasáhnout?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Komunisté nemají problém s misemi v Mali, Iráku a Afghánistánu, tvrdí Babiš
Sněmovna v pátek ale nebude jednat o rozšíření kontingentu v Pobaltí, proti kterému má KSČM výhrady.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 30.5.2018 v 10:36, zobrazit podobné
Obyčejní lidé povstanou, říká Matteo Salvini, kterému rostou procenta. Itálii čeká následující
Politická situace Itálie se mění každým dnem a její vývoj lze jen stěží předvídat. Dnes by měl prezidentem Mattarellou „instalovaný“ premiér Carlo Cottarelli představit svoji úřednickou vládu, která však jen stěží získá podporu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Do deseti let budeme auta řídit jako letadla, říkají vědci z ČVUT
Vědci z katedry řídicí techniky Fakulty elektrotechnické ČVUT simulují chování záměrně nestabilních aut a ve spolupráci s laboratoří Porsche Engineering úspěšně otestovali technologii pro jízdní režim „drive by wire“. Jde o princip aktivního dynamického řízení, který se již delší dobu používá u letadel. Nový směr výzkumu koresponduje s trendem elektromobility a autonomních aut.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Piráti na Praze 12 vytvořili Mapu developerských projektů
Piráti na Praze 12 vytvořili Mapu developerských projektů, kterou představili na svém webu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: ZUŠ Open nabídla pestrý program
Základní umělecké školy Libereckého kraje se představily na tradiční akci ZUŠ Open. Akce se konala současně ve 400 městech po celé České republice. Liberec patřil především hudbě a v Jablonci před radnicí byla připravena tradiční show. Akci za Liberecký kraj zahájil náměstek hejtmana Petr Tulpa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra matriky rušit nebude. Změní se pouze jejich financování
Ministerstvo vnitra po jednáních se zástupci obcí upraví návrh optimalizace matričních úřadů. Místo původně plánovaného přesunu matriční agendy a s tím spojené rušení více než 400 matrik změní Ministerstvo vnitra způsob financování této agendy. Nově budou matriky placené za jednotlivé zápisy do matriční knihy. O zachování matriky si obce rozhodnou samy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Tomáš Krystlík: Postavením nejvyšší český historik falšuje dějiny!
Jan Kuklík, coby dnes nejvýše postavený český historik i 80 let po událostech ve svém článku v Literárních novinách dějiny bezostyšně falšuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Pozor na SPD! varuje vnitro. Sorosovci oceněný Bakalův novinář vynesl od Metnara dokument
Svoboda a přímá demokracie je prý ještě větší hrozbou než klasický extremismus. Podle titulku serveru Aktuálně.cz k tomu došli experti z Ministerstva vnitra. Z textu však vyplývá, že zpráva, která to má tvrdit, je zatím interním pracovním materiálem a navíc se v ní výslovně říká, že SPD extremistickým subjektem není.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Do Česka v úterý večer vstoupil konvoj amerických vojsk
Do České republiky vjelo v Rozvadově krátce před půl osmou prvních několik vozidel amerického vojenského konvoje, který se bude v následujících dnech přes Česko přesunovat na cvičení Saber Strike 2018 v Pobaltí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Hamáček dál láme straníky, aby podpořili koalici. V Karlových Varech sliboval novou dálnici
Předseda sociální demokracie Jan Hamáček dnes přesvědčoval spolustraníky v Karlovarském kraji, aby podpořili vstup ČSSD do vlády s ANO. Podle krajského předsedy Tomáše Svobody se mu to zřejmě u některých zatím nerozhodnutých podařilo. Sociální demokraté rozhodují v celostranickém referendu, jeho výsledky mají být známy 15. června.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Bordel proti Babišovi. Vedli jej Peszynski a Hayato Okamura
Stovky lidí se včera večer sešly na Staroměstském náměstí, aby protestovaly proti premiérovi v demisi Babišovi a proti vzniku vlády s komunisty. Na pomoc si tentokrát lidé vzali pokličky a hrnce, do kterých hlasitě bušili. Mezi demonstranty nechyběl ani bratr předsedy hnutí SPD Tomia Okamury Hayato Okamura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Vražedkyně, psaly noviny o zdravotní sestře Marešové. Teď od nich požaduje skoro sedm milionů
Zdravotní sestra Věra Marešová čelila obžalobě ze šesti vražd pacientů v rumburské nemocnici. Marešovou soudy obžaloby nakonec zprostily. Přesto pro mnohé zůstává vražedkyní, jak ji označovala i některá česká média. Některé z nich se proto rozhodla žalovat a jako první přišlo na řadu vydavatelství Mafra, po kterém nyní chce 6,7 milionu korun. Žalobu začal v úterý projednávat obvodní soud pro Prahu 5.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Hanobení národa, státních symbolů a zvěrstva zastupitelů
O těch dvou divadelních představeních již bylo napsáno hodně komentářů i velmi rozhořčených. Bylo prý podáno i hodně trestních oznámení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Slušní lidé prokázali odvahu! Vy nejste umělci tohoto národa, vy v Brně. Čeká nás velký pád, oni chtějí zpět totalitu, varuje letitá advokátka
AUDIT ČESKÉ SPOLEČNOSTI „Pro koho tvoří, když jim jejich národ nerozumí? Ba co víc, je tou tzv. tvorbou zhnusen?“ Do háje posílá umělce, kteří stojí za hrou „Naše násilí, vaše násilí“ advokátka Jana Zwyrtek Hamplová. „Co to komu může přinést, mimo uměleckého ‚orgasmu‘ autora, který se škodolibě někde chechtá reakcím, nevím.“ Advokátka také konstatuje, že Evropa je kvůli migraci vážně ohrožena. „Vy tu hrozbu necítíte? Pak se projeďte po pobřežních státech. Hrůza a děs.“ A současná evropská elita? K pláči. Hamplová se zamýšlí i nad tím, v čí prospěch je společnost rozdělená. A také vzkazuje: „Sami to ‚poděláváme‘, a podělává to EU. Tím, že neumíme odlišit důležité od malicherného.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Den dětí se bude slavit i v Zoo Liberec
V sobotu 2. června se v liberecké zoologické zahradě uskuteční oslavy svátku dětí. Pro všechny, kteří tento den přijdou, si Zoo Liberec připravila vědomostní, sportovní a rukodělné aktivity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Kalousek přirovnal mistrovství světa ve fotbale v Rusku k Hitlerově olympiádě. A vyslal prosbu
Nejdříve čeští i zahraniční novináři truchlili nad zavražděným ruským novinářem Arkadijem Babčenkem, pak se ale ukázalo, že jeho vražda byla podfuk, a do značné míry se jim téměř vzápětí ulevilo. Stejně tak tomu bylo například u předsedy poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska, ten prý takhle dlouho na něco nenaletěl. „A už dlouho jsem nebyl tak rád, že jsem naletěl,“ napsal na svém Twitteru. Ukrajinské úřady také dnes uvedly, že zinscenováním vraždy zabránily Babčenkově vraždě nařízené ruskými tajnými službami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Podle návrhu Evropské komise by ČR měla získat z příštího rozpočtu 17,8 miliard euro
Evropská komise zveřejnila návrhy upravující podobu kohezní politiky na období 2021-2027. Česká republika by podle něj měla z příštího rozpočtu EU získat na kohezi 17,8 miliard euro bez zohlednění inflace, při jejím započtení by se jednalo o částku 20,1 miliard euro.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
DPP: Den dětí v Braníku a na Kačerově bude plný dopravních prostředků a zábavy
V sobotu 2. června 2018 cca od 9:30 do 17:00 pořádají Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP), ROPID a České dráhy spolu s dalšími partnery na vlakovém nádraží v pražském Braníku a v depu metra na Kačerově velkolepou akci nejen pro malé i velké dopravní příznivce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Balín (OMMO): Kdo dělá, nebo spíše již udělal z Mostu vyloučenou lokalitu? A kdo roztleskává?
Nejen globální oteplování, které samozřejmě dle ex-prezidenta V. Klause není a je výmyslem „ekologických teroristů“, přináší na Mostecko tropické teploty. Bude ještě větší hic díky snahám o další polarizaci a sociální rozdělování zdejší společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Autodrom testoval další možné protihlukové opatření
Společnost AUTODROM MOST přistoupila ve snaze co nejvíce omezit šíření hluku do okolních oblastí ke zkouškám dalšího z možných opatření. Tentokrát ve spolupráci s Českým vysokým učením technických (ČVUT) a Národní referenční laboratoří prověřovala účinnost clony z vodní mlhy. „Podle odborníků vodní clona uleví prostředí namáhanému enormním hlukem až o 17 decibelů (dB). Výsledky měření bychom se měli dozvědět v brzké době,“ uvedl výkonný ředitel autodromu Ivo Diviš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Vlakem Českých drah na Aviatickou pouť do Pardubic
O víkendu 2. a 3. června se koná na pardubickém letišti 28. ročník tradiční Aviatické poutě, letos ve znamení oslav 100 let od vzniku Československa. České dráhy nabízejí návštěvníkům této oblíbené letecké show zvýhodněnou zpáteční jízdenku VLAK , se kterou ušetří 25 % z ceny obyčejné zpáteční jízdenky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Somr (ODA): Kuřácká, nebo nekuřácká?
Zhruba rok po začátku platnosti podporuje zákaz kouření v restauracích 71 procent Čechů. Proti je zbytek, rozhodně ho odmítá 12 procent lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Bystroň: Do novin se v Německu dostala převratná věta, naprosto správná. Ale co provedl Juncker...
ROZHOVOR „Samozřejmě, že je to facka všem obětem komunismu. EU je na nejlepší cestě k EUSSR,“ říká k nedávnému slavnostnímu odhalení sochy Karla Marxe v jeho rodišti bavorský zemský předseda Alternativy pro Německo (AfD) Petr Bystroň. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se mimo jiné vyjádřil k islámské straně v Belgii. V této souvislosti promluvil i o Německu s tím, že i tam existuje podobná strana, která ale zatím, podle jeho slov, nemá šanci přeskočit pětiprocentní hranici. „Momentálně ji ale v Německu muslimové nepotřebují – jejich zájmy hájí velmi agresivně Zelení, SPD a CDU,“ říká Petr Bystroň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zlín film festival přivítá Český rozhlas
Den s Českým rozhlasem, který se uskuteční 31. května na náměstí Míru ve Zlíně, je nedílnou součástí v pořadí již 58. ročníku Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež. V rámci speciálního programu se představí Rádio Junior, Český rozhlas Dvojka a stanice Český rozhlas Zlín. Návštěvníci se také mohou těšit na vystoupení hvězd populární hudby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
ČEZ spustil službu Servis vytápění. Rozšiřuje tak doplňkové služby
ČEZ SERVIS VYTÁPĚNÍ je služba, která se kompletně postará o plynový kotel zákazníka. A to jak v podobě jednorázového každoročního servisu plynového kotle a kontroly spalinové cesty, tak i asistenčních služeb pro domácnost s nonstop linkou pro hlášení poruch. ČEZ v případě havárie navíc zajistí kvalifikovaného opraváře. Zákazníci se tak nemusejí o servis kotle vůbec starat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Evropské unii hrozí dluhová krize
„Přestože prožíváme dlouhodobý ekonomický růst, finanční situace jižního křídla Evropské unie je kritická. V Itálii hrozí propuknutí dluhové krize, která se dominovým efektem může přenést do dalších států,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Tomáš Halík: Církev musí vyléčit populismus a xenofobii
Rozvíjení terapeutické role náboženství a prevence jeho destruktivních podob je jednou ze snah mezinárodní sítě teologů, kterou spoluvytváří český katolický kněz a teolog Tomáš Halík. Shromáždili podněty z 55 zemí všech kontinentů, jedním z nich je připravovat na budoucí roli církve ve společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Belgický bordel: Zde je důvod, proč radikální muslim mohl vraždit. Ale raději to nečtěte
Média přináší další podrobnosti o útočníkovi z Lutychu, který v úterý spáchal teroristický čin a zabil tři lidi. Bohužel ukazuje, že to nebyly jeho jediné oběti. Útočník se jmenoval Benjamin Herman a v minulosti už byl trestán za menší krádeže a prodej drog. K myšlenkám radikálního islámu, v jehož jménu pravděpodobně vraždil, našel cestu právě za mřížemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jiří Čunek: Mladí Češi nebudou lepší než my. Hodnoty listopadu 89 skončily už v lednu. Žádné peníze na divadlo!
AUDIT ČESKÉ SPOLEČNOSTI „Listopadových hodnot jsme se zřekli už v lednu,“ řekl lidovecký senátor a zlínský hejtman Jiří Čunek ke stavu české společnosti. Tehdejší politická reprezentace podle jeho slov vůbec nevyužila potencionálu a nadšení lidí utáhnout si opasky, navíc korupce, skandály a nepoctivosti vedly až ke ztrátě voličské podpory pro tradiční politické strany. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz současně upozornil, že nevěří v lepší změnu s příchodem mladší generace. Vyrůstala totiž v 90. letech prosycených amorálností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Tamten byl prase, ale za svý. Duka je frajer. Dublin IV? Náš zánik. Zachrání nás jen občanská válka, vydrtil vše hudebník a glosátor
ROZHOVOR „Larry Flynt byl taky prase. Ale za svý!“ říká v rozhovoru pro PL.cz hudebník a spisovatel Petr Štěpánek, zakládající člen ODS a Alternativy pro Českou republiku, v reakci na kontroverzní divadelní hru uvedenou v Brně. „Konec EU se blíží. Dodělávající kobyla kolem sebe kope nejvíc. A bude to čím dál horší. V Trevíru si k tomu odhalili Marxe,“ komentuje povolební rošádu v Itálii. A co nám hrozí přijetím Dublinu IV? „Zánik euroatlantické civilizace. Půjde to rychle. Obávám se, že zastavit to může jen občanská válka,“ míní Štěpánek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 12:34, zobrazit podobné
Jan Čermák: Panika na trhu italských dluhopisů - nic dobrého pro růst eurozóny
Je-li na trhu panika, tak není nic horšího, než rádoby rázná prohlášení politiků či vyloženě utilitární prohlášení šéfů hedgeových fondů. Přesně do takové kategorie patří včerejší komentáře komisaře Evropské komise Oettingera o tom, že “trhy (Italy) naučí”, či varování legendárního spekulanta Sorose, že Evropu čeká ohromná finanční krize. Když k tomu připočteme spekulace o tomu, kdy vlastně předčasné volby v Itálii budou (spekuluje se dokonce o 29. červenci), není se ani co divit, že italský vládní dluh se prakticky ocitl na kolenou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
FN Brno: Trauma tým simuloval ošetření včetně intenzivní péče
Trauma tým ČR, složený ze zdravotníků Fakultní nemocnice Brno, opět trénoval svoji připravenost. Ve FN Brno totiž zahájil cvičení, které bylo zaměřené na výstavbu zdravotnické jednotky, jejíž součástí je stan pro příjem a třídění postižených, dále ambulantní část pro ošetření lehčích poranění a dvě jednotky intenzivní péče pro příjem závažných poranění, stabilizaci jejich celkového stavu a pro přípravu na odsun k definitivnímu ošetření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Kovosvit MAS posiluje na ruském trhu. Na veletrhu Metallobrabotka uzavřel nová partnerství a podepsal smlouvy na dodávky strojů
Strojírenská společnost Kovosvit MAS již tradičně nechyběla na mezinárodním strojírenském veletrhu Metalloobrabotka v Moskvě. 19. ročník veletrhu se konal v termínu od 14. do 18. května 2018 a Kovosvit na veletrhu zastupovali generální ředitel Libor Kuchař i obchodní ředitel Daniel Horský. Kromě řady obchodních jednání s dlouholetými partnery se členové managementu společnosti setkali též s představiteli Velvyslanectví České republiky v Moskvě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
VÍME PRVNÍ Z ODS odešla velmi významná tvář, jedna ze zakladatelek. Zamířila do ANO
Zakládající členka ODS a bývalá starostka Prahy 11 Marta Šorfová opustila k 20. květnu občanské demokraty a míří na kandidátku hnutí ANO. Informaci o ukončení členství potvrdila ParlamentnímListům.cz manažerka ODS Lenka Mottlová. Skutečnost, že může být na kandidátce hnutí ANO, přiznal naší redakci manažer hnutí Martin Haushalter.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Práce v zahraničí bude těžší, EU se brání konkurenci nových členů
Firmám vysílajícím zaměstnance do některých z evropských států se značně zkomplikuje život. Europoslanci včera schválili kontroverzní revizi směrnice o vysílání pracovníků, která stanovuje maximální dobu působení v zahraničí na jeden rok, s možností prodloužení na osmnáct měsíců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Vláda bude večer jednat o rozpočtu. Ministři chtějí schodek až dvě stě miliard
Ministři dnes večer po jednání Poslanecké sněmovny budou diskutovat o návrhu státního rozpočtu na příští rok, který by měla vládě ve čtvrtek předložit ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Na tiskové konferenci po jednání vlády to uvedl premiér Andrej Babiš (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Rada FAC jednala o Íránu a o situaci v Gaze
Dne 28. května 2018 se v Bruselu uskutečnilo zasedání Rady EU pro zahraniční věci (FAC). Hlavním tématem jednání byla otázka pokračování jaderné dohody s Íránem. Rada jednala o situaci v Gaze, prodloužila do 1. 6. 2019 sankce proti režimu syrského prezidenta Asada a věnovala se také situaci ve Venezuele po předčasných prezidentských volbách. Vedoucím české delegace byl náměstek ministra zahraničních věcí Ivo Šrámek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Babiš premiérem. Podruhé
Prezident jmenuje Babiše premiérem bez ohledu na to, jak dopadne takzvané referendum ČSSD o vstupu do vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Učitelé už nejsou autoritou, přiznal ministr školství
Podle učitelů by politici měli místo slibů konat a přijmout závazný a kontrolovatelný plán zvyšování platů pedagogů. Školy by také podle nich neměly být zatěžovány byrokracií. Pozvání do úterního pořadu Aréna Jaromíra Soukupa na TV Barrandov k diskusi na téma školství či dlouhého sestavování vlády přijali první místopředseda KDU-ČSL a poslanec Marian Jurečka, bývalá ministryně školství a poslankyně za ČSSD Kateřina Valachová, ministr školství Robert Plaga za ANO, poslanec KSČM Pavel Kováčik a místopředseda ODS Miloš Vystrčil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Já se budu modlit... Jan Cemper promluvil o divadle v Brně tak, že se budete divit. A nejen o tom
ROZHOVOR „Stejně jako považuji za hloupé rozlévat krev před mešitami nebo pálit Korán, stejně hloupé mi přijde urážet Ježíše Krista,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz občanský aktivista Jan Cemper, šéfredaktor webu Manipulátoři.cz, v souvislosti s uvedením hry Vaše násilí a naše násilí v brněnském divadle. Připouští, že „co je odporné pro jednoho, nemusí být odporné pro druhého, ale vše musí mít nějakou zákonnou formu“. „Já jakožto věřící se v tichosti budu za ty představitele hry modlit, ať dostanou rozum, nebo modlit za odpuštění jejich hříchů.“ K problematice migrace upozorňuje na to, že Evropa není nafukovací, tudíž by si měla vybírat. „Když jsem na návštěvě, tak nezdemoluji dům,“ podotýká Cemper.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Provokace, uvedl analytik Štefec o závěru, že letadlo nad Donbasem sestřelili Rusové. A přinesl nové informace
ROZHOVOR „Skutečně věrohodné důkazy o vypuštění rakety z komisí deklarovaného prostoru obce Snižne neexistují nebo jsou neprůkazné a mnohdy protichůdné,“ staví se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vojenský analytik Jaroslav Štefec velmi kriticky na adresu oficiálních zjištění mezinárodního vyšetřovacího týmu ohledně sestřelení letu MH17 malajsijských aerolinií nad východní Ukrajinou. Podle nich bylo letadlo s 298 cestujícími na palubě sestřeleno raketou protileteckého systému BUK ruské výroby, dovezeného z Ruska. ParlamentníListy.cz se Štefce ptaly na důvody, proč závěrům oficiální západní verze tragédie z roku 2014 nevěří. A analytik kromě argumentů proti oficiální verzi západních vyšetřovatelů předložil i vlastní scénář toho, co se na nebi nad východní Ukrajinou mohlo odehrát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Nemrtvý novinář? Máme to tu pohromadě: Ondřej Kundra se pěkně zesměšnil, a nebyl sám
Ještě předtím, než ukrajinské úřady vyšly ven s prohlášením, že údajně zavražděný ruský novinář Arkadij Babčenko je živý a svou vraždu pro svou ochranu cíleně předstíral, ztrhla se na sociálních sítích debata, kdo vlastně za jeho zabitím stojí. Své názory přidali i novinář Ondřej Soukup z Hospodářských novin, analytik think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda a novinář týdeníku Respekt Ondřej Kundra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
EU nadšenci si vrazili trn do zadnice a naštvali další statisíce Italů. A znásilňování puberťaček v Anglii imigranty a nedůstojná multikulti svatba Harryho... Spisovatel Kuras přináší šokující zprávy
ROZHOVOR „Myslím, že tím si EU nadšenci v Itálii vrazili další, ne-li hřebík do rakve, tak každopádně trn do zadnice, a naštvali další statisíce Italů, kteří se ještě s růžovými brýlemi domnívali, že EU je byť i jen marginálně demokratická. Jestli se EU nepodaří volby manipulovat a zfalšovat (což nemůžeme vyloučit, v březnových volbách byly vytištěny chybné lístky), můžeme se těšit na zrychlení jejího kolapsu a v optimističtějším případě její přeorání na Evropu svobodných národů, o jakou usiluje Salvini,“ říká spisovatel Benjamin Kuras, který právě vydal knihu Zachraňte Itálii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Piráti a Zelení vydali společné stanovisko ke kauze brněnského divadla: Politici nemají říkat, že kultura je špatná. Dotace festivalu má zůstat v plné výši
Piráti a Zelení kandidují v Jihomoravském kraji v komunálních volbách společně. Společně se proto také vyjádřili ke kontroverzní hře Naše násilí a vaše násilí, kterou hrálo Divadlo Husa na provázku v Brně. Herec představující Ježíše ve hře znásilní muslimku a jedna z žen si z přirození vytahuje vlajku. Ale ať už se na jevišti děje to, či ono, podle kandidátů Pirátů a Zelených politici nemají právo do toho zasahovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Očekáváme, že pošta bude konečně mít nějakou vizi a strategii
Vláda navrhuje posílení práv klientů směnáren, usilovat bude také o silnější pozici agentury GSA v rámci evropského kosmického programu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Juncker: Postavme se populismu, dá se potlačit. Verhofstadt: Bez EU by v Evropě bylo zoufalství a fašismus
V Evropském parlamentu se dnes zase děly věci. Na rozpravě věnované budoucnosti Evropy, vystoupil Jean-Claude Juncker. Podle něj musí sjednocená Evropa čelit nebezpečí, které se vymyká kontrole. Před čím vlastně vrcholný unijní politik, který nedávno odhalil sochu Karla Marxe, varoval?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Všeho s mírou...
Slovácký senátor komentuje na facebookovém profilu požadavek některých komunit na změnu výuky kvůli ramadánu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Čižinský (KDU-ČSL): Přípravné třídy nejsou dostupné pro čtvrtinu dětí
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny 30. května 2018 ke školskému zákonu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Sporů o děti přibývá a jsou vyhrocenější
V posledních dvou letech vzrostl počet podnětů týkajících se ochrany práv dětí a mění se i témata, kterými se ombudsmanka častěji zabývá. Spory rodičů o děti jsou vyhrocenější a tvrdší než v minulých letech a přibývá stížností souvisejících s pěstounskou péčí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Když se chytá kočka za ocas
Někdy opravdu schází obyčejný selský rozum. Ono je navenek hezké, že se někdo snaží, i když naoko, řešit tíživé problémy. Problém ovšem nastane tehdy, když se problém nejen nevyřeší, ale naopak se ještě prohloubí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Je libo přesun, nebo katastrofa?
Jak si poradíme s extrémní závislostí na automobilovém průmyslu, který se tak rychle mění, že s tím mohou mít problémy i země, které na něm závisí méně a jsou na změnu lépe kapitálově i technologicky vybaveny? Počkáme na katastrofu, která to vyřeší?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Sociolog Herzmann účtuje: Lidé jsou tu spíše levicoví. Babiš to dobře ví. Sám je pravičák, ale nabízí jim, co chtějí
AUDIT ČESKÉ SPOLEČNOSTI „Těžko může volby v České republice vyhrávat někdo, kdo lidem nenabídne, že se stát postará – přinejmenším o zdravotní péči a zajištění v důchodu nebo v obtížných sociálních situacích,“ vysvětlil sociolog a analytik Jan Herzmann. Andrej Babiš to podle něj velmi dobře ví, a i když sám určitě vyznává spíše pravicové hodnoty, umí voličům nabídnout, co chtějí. V rozhovoru na téma české společnosti Herzmann dále řekl, že téma migrace je sice vyčerpané, ale obava z migrace zůstává v hlavách devíti z deseti Čechů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Kovářová (STAN): Novela stavebního zákona řeší problémy občanů i obcí
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny 30. května 2018 k stavebnímu zákonu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zoo Plzeň: Velká voliéra ptáků je nově opravená
V plzeňské zoologické zahradě je nově opravena velká voliéra pocházející z roku 1984. Její válcovitý tvar a umístění ve svahu u afrického výběhu je jednou z dominant zoo. Ocelová konstrukce získala speciální odolný nátěr, dále byla vyměněna zkorodovaná ocelová lana a nahrazeno původní pletivo. Rekonstrukce vyšla na 2,6 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Sněmovna odmítla rozšíření zákazu reklamy na pohřebnické služby
Sněmovna už v úvodním kole odmítla v souladu s vládou návrh poslanců KDU-ČSL, kteří chtěli rozšířit zákaz reklamy na pohřební služby. Podle lidovců by zákaz měl platit nejen pro areály nemocnic jako dosud, ale nově i na přístupové cesty k nim. Kritici z řad poslanců dnes ale označili tento záměr za nerealizovatelný a zbytečný. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Česká pošta: V červnu 2018 vznikne sedm nových pošt Partner
Česká pošta pokračuje i v roce 2018 v projektu Pošta Partner. Za uplynulý rok převedla na smluvní partnery celkem 189 provozoven. K 1. červnu 2018 převádí dalších sedm provozoven. Celkem k tomuto datu bude fungovat 519 pošt Partner.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Rakušan (STAN): Nastavme stavební zákon tak, aby se dalo rychle stavět
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny 30. května 2018 k stavebnímu zákonu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Policie nakoupí nová vozidla pro útvar ochrany prezidenta
Policie nakoupí pro útvar ochrany prezidenta nová vozidla včetně pancéřovaného automobilu nebo VIP limuzíny. Za 11 vozů zaplatí asi 50,2 milionu korun včetně DPH. Vyplývá to ze zakázky, která byla znovu vypsána v pondělí. Předchozí soutěž musela být zrušena, protože žádný ze zájemců o zakázku nesplnil požadovaná kritéria, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Je potřeba vrátit se ke smyslu vydávání závazných stanovisek
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny 30. května 2018 k stavebnímu zákonu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
MZV ocení Rusy, kteří protestovali proti okupaci v srpnu 1968
Ocenění Gratias agit za šíření dobrého jména České republiky v zahraničí letos dostane skupina osmi Rusů, kteří v roce 1968 protestovali na Rudém náměstí proti okupaci Československa. Dnes to uvedl web Hlídací pes s odkazem na Knihovnu Václava Havla a neoficiální zdroje z ministerstva zahraničí. Černínský palác informaci nepotvrdil, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Starostové se do voleb v Liberci spojili s KDU-ČSL a TOP 09
Starostové pro Liberecký kraj se do voleb ve stotisícovém Liberci spojili s KDU-ČSL a TOP 09. Lídrem 39členné kandidátky bude jednatel Euroregionu Nisa a liberecký zastupitel Jaroslav Zámečník ze Starostů. KDU-ČSL bude mít na kandidátce čtyři zástupce, TOP 09 tři. Novináře o tom dnes informoval lídr kandidátky. Starostové také jako první v Liberci představili kompletní volební program, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Bytů bylo loni postaveno víc, skoro 29 tisíc
Loni se v Česku postavilo 16 365 nových bytových budov a v nich 28 569 bytů. Dokončených bytů bylo ve srovnání s předchozím rokem víc, a to jak v rodinných, tak v bytových domech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Katastrofické scénáře musím zcela odmítnout
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny 30. května 2018 k zákoníku práce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Paroubek: Dramatická zápletka v Itálii
V neděli padla v Itálii vláda ještě před tím, než přišla žádat do poslanecké sněmovny a senátu o důvěru. A vlastně ještě předtím, než byla ve svém celku sestavena. Designovaný premiér Conte přitom za sebou měl parlamentní většinu tvořenou poslanci Ligy severu a Hnutím pěti hvězd (H5H). Prezident Mattarella nesouhlasil se jménem možného ministra financí Itálie, Paola Savoneho. Savone totiž sdělil, že Itálie může za určitých okolností vystoupit z eurozóny. Tedy jinak řečeno přestat platit eurem a zavést svou vlastní měnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
A máte smůlu. Erik Best napsal, jak zákazníci utrpí kvůli nové směrnici EU
Americký novinář žijící v Česku Erik Best ve svém pravidelném bulletinu The Fleet Sheet mluví o tom, jak nová pravidla Evropské unie o nakládání s osobními informacemi o zákaznících mohou leckterým firmám ušetřit hromadu peněz. Samozřejmě na úkor oněch zákazníků. V čem spočívá „díra“ v GDPR?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
S návrhem robota na úklid staveniště vyhráli studenti Fakulty stavební ČVUT mezinárodní soutěž
V mezinárodní kreativní studentské soutěži The Trail by Vinci Construction, která je zaměřena na inovace a nové technologie ve stavebnictví, vyhrál v konkurenci 1259 účastníků z 58 zemí tým studentů Fakulty stavební ČVUT v Praze s návrhem robota na úklid staveniště. Tým ve složení Lucie Stupková, Jakub Starosta, Radek Benetka a Jakub Volf zvítězil v kategorii Leonard, která umožňuje vstoupit do pařížského start-up inkubátoru skupiny VINCI Construction a spolu s vývojáři a specialisty začít na projektu v praxi pracovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Drážní úřad: Při schvalovacím procesu primárně dbáme na bezpečnost
Každé nové drážní vozidlo, které je uváděno nejen na český trh, musí projít řádným schvalovacím procesem. Ten ve finále může trvat i řadu měsíců. Platí to jak pro železniční, tak i tramvajová, trolejbusová, speciální vozidla a vozidla lanové dráhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Ono se samo obvykle nic
„EU je v existenční krizi. Vše, co se mohlo pokazit, se pokazilo,“ řekl Soros. Ano, Evropská unie je v existenční krizi a doufejme, že ji v této podobě nepřežije. Úřednická totalita neomarxistů je nejen pro Evropu, ale pro celý svět škodlivá a zhoubná. Ale samo se nic nikdy nepokazí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Martínek (Piráti): Nominační zákon Pirátů je v porovnání s dalšími návrhy přísnější
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny 30. května 2018 k nominačnímu zákonu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Regionální rada regionu soudržnosti Severozápad dbá na dodržování a plnění smluv, legislativy i vyhlášek
Reakce na tiskovou zprávu Karlovarského kraje s titulkem Regionální rada Severozápad poškozuje příspěvkové organizace Karlovarského kraje
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Předseda Nejvyššího soudu Šámal navrhl odvolání soudkyně Mašínové, která má blízko k Peltovi
Klientelismus do soudnictví nepatří, řekl Šámal, který svou pravomoc podat kárnou žalobu využil poprvé.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 30.5.2018 v 16:36, zobrazit podobné
Středočeští restauratéři mají problémy se značením zákazu kouření
Mezi nejčastější prohřešky, které odhalili středočeští hygienici při kontrolách dodržování protikuřáckého zákona, patří nedostatky ve značení provozoven. U vstupu například chybí cedule označující, že se uvnitř restaurace nekouří. ČTK to dnes sdělila mluvčí krajské hygienické stanice Dana Šalamunová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Nemocnice Pelhřimov zve na Den bez tabáku
Nemocnice Pelhřimov v rámci programu Nemocnice podporující zdraví nabízí zájemcům o odvykání kouření nezávaznou konzultaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Robert Troška: ČT nezklamala, úchylnosti jsou kontroverzní umění
Česká televize zůstává dál věrna svému ideovému zabarvení a tuto skutečnost potvrdilo pondělní vydání pořadu Události, komentáře, které se věnovalo v samém závěru divadelnímu představení znázorňující znásilnění muslimky Ježíšem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Úspěch SPD: Členkou Rady ČTK se stala Jana Gáborová
Sněmovna zvolila do Rady Českého rozhlasu herce a dabéra Zdeňka Mahdala. Členkou Rady České tiskové kanceláře se stala mluvčí prostějovské radnice Jana Gáborová. Výsledky dnešního druhého kola tajné volby oznámil předseda sněmovní volební komise Martin Kolovratník (ANO). Rady obou veřejnoprávních médií jsou nyní kompletní, doplňuje ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Kníže stavitel. Čestný předseda TOP 09 staví dům za sto milionů hned vedle Havlovy knihovny
Karel Schwarzenberg není jen čestným předsedou TOP 09 a poslancem, ale také velmi úspěšným podnikatelem. Jeho velmi úspěšným byznysem je stavění či přestavování domů v Praze. Aktuálně v samém centru metropole, na dohled od Národní třídy, staví bytový dům za sto milionů. Jak ale ujistil, bude to v Praze už jeho poslední stavba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Návrh na obžalování soudkyně
Dne 26. dubna 2018 bylo policejním orgánem Národní centrály proti organizovanému zločinu SKPV ukončeno vyšetřování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Je potřeba, aby závazné stanovisko orgánu územního plánování ze zákona vypadlo
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny 30. května 2018 k stavebnímu zákonu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Institut Václava Klause o vymizení ekonomické diskuze
Institut Václava Klause (IVK) ve svém květnovém newsletteru se zamýšlí nad problémem: Jak vysvětlujete vymizení vážné ekonomické diskuse u nás? Proč se dnes ve veřejné debatě nevěnujeme ekonomickým tématům? A jaká jsou dnešní ekonomická témata? Jsou vůbec nějaká?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Horké Pobaltí. KSČM nemá problém s misemi v Mali, Iráku a Afghánistánu, oznámil Babiš
KSČM nemá problém s posílením misí české armády v Mali, v Iráku a v Afghánistánu. Po jednání vlády to dnes novinářům řekl premiér v demisi Andrej Babiš (ANO), který s komunisty jedná o podpoře vlády pro druhý pokus o její sestavení. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Díky návrhům etiket na zdravou limonádu budou děti sportovat
Plavání, výtvarná soutěž, zdravá limonáda… Jak spolu tohle všechno souvisí? Díky spolupráci organizátorů pardubického Febiofestu, Pardubického pivovaru, Aquacentra Pardubice a radního pro zdravotnictví Ladislav Valtr jednoduše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Paroubek: Ohrožuje referendum senátní volby?
Mám na mysli vnitrostranické referendum ČSSD o případném vstupu do vlády, a pokud jde o senátní volby, mám na mysli volebni výsledek ČSSD v senátních volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Rais (ANO): Chtělo by to skutečně nějakou seriózní analýzu
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny 30. května 2018 ke školskému zákonu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Rakouský vicekancléř ohromil EU. Sáhl na věc, na které si Brusel zakládá nejvíce
Rakouský vicekancléř Heinz-Christian Strache navrhuje zásadní reformu EU. Notně by omezil jednu ze základních svobod Unie - volný pohyb osob. Vicekancléř tvrdí, že jeho návrh pomůže východní části EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
České dráhy: Výročí pobeskydské trati oslaví dobové parní jízdy
V sobotu 2. června uplyne 130 let od zahájení provozu na trati z Kojetína přes Krásno nad Bečvou, Frenštát, Frýdlant, Místek a Těšín do Bialska. U příležitosti tohoto výročí České dráhy vypraví historický vlak z Valašského Meziříčí do Českého Těšína.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Soudkyně měla vztah s Miroslavem Peltou, pak soudila jeho podřízeného. Teď jí za to sníží plat
Nejvyšší správní soud potrestal pražskou soudkyni Sylvu Mašínovou snížením platu na rok o 30 procent. Mašínová ale může nadále soudit. Kárnou žalobu na Mašínovou podal předseda Nejvyššího soudu Pavel Šámal kvůli tomu, že měla blízko k významnému fotbalovému funkcionáři Miroslavu Peltovi a přes možnou podjatost rozhodovala spor tehdejšího místopředsedy Fotbalové asociace ČR Romana Berbra a bývalého rozhodčího Tomáše Kovaříka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Zákazníci směnáren budou moci bez udání důvodu odstoupit od smlouvy
Vláda schválila novelu zákona o směnárenské činnosti, která reaguje na nekalé praktiky některých směnáren a množství případů, kdy klienti směnáren nebyli spokojeni s podmínkami uzavřeného obchodu, ale již nebylo možné od směny ustoupit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Berwid-Buquoy (KDU-ČSL): 50. výročí persekuce důstojníků a vojáků po 21. 8. 1968, v době temna
Autorem přednášky na zámku v Táboře-Měšicích je plukovník v.v. Ing. Zbyněk ČEŘOVSKÝ, sám oběť tzv. normalizace po 21. srpnu 1968.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Oldřich Fischer: Školství stokrát jinak
Školství, ve všech způsobech výuky čehokoliv, prochází posledních sedmdesát let neustálými kotrmelci. Jen co já vím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Novinář Soukup po zjištění, že „mrtvý“ ruský opozičník Babčenko není mrtvý: Tu smrt museli inscenovat, aby zjistili, jak ho Rusové chtějí zavraždit
Na pozadí údajné vraždy ruského novináře Arkadije Babčenka, který svou smrt nakonec jen předstíral, stojí operace ukrajinské tajné služby SBU. Podle jejího šéfa bezpečnostní služba měla informace o plánovaném útoku na novináře, který podle ní nařídily ruské tajné služby. Tato akce prý Babčenkovi zachránila život. „Tajná služba SBU tvrdí, že má desítky hodin odposlechů či záběrů ze skrytých kamer,“ říká redaktor Hospodářských novin Ondřej Soukup, který její vyjádření sledoval na dnešní tiskové konferenci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj: Informační systém krajských nemocnic bude stát 36 milionů
Jednotný informační systém nemocnic Královéhradeckého kraje je zase o krok blíže skutečnosti. Radní kraje odsouhlasili výsledek veřejné zakázky na dodání softwaru včetně zajištění technické podpory. Za systém, který informačně propojí všechny krajské nemocnice, kraj zaplatí 36 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Gang lifroval do Berlína stovky Nigerijců. Úředníci na to upozorňovali, ale nikdo je neposlouchal
Po odhalení, že na brémské pobočce ilegálním způsobem úředníci udělovali povolení k pobytu migrantům, přichází další závažné obvinění. Tentokrát se jedná o berlínskou pobočku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 21:34, zobrazit podobné
ČKAIT: Konference Městské inženýrství 2018 se věnuje tématu Doprava ve městě
Dne 8. června 2018 se od 9,00 hodin uskuteční v Chebu 23. ročník mezinárodní konference Městské inženýrství 2018. Záštitu nad pořádáním letošní konference přijali ministr kultury České republiky, ministryně pro místní rozvoj České republiky, ministr dopravy České republiky, ministr průmyslu a obchodu České republiky, hejtmanka Karlovarského kraje a starosta města Cheb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy: Železniční uzel Brno má být u řeky, rozhodla komise
Členové Centrální komise Ministerstva dopravy dnes vybrali variantu řešení přestavby celého železničního uzlu Brno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Babišova staršího syna měli prý unést na Ukrajinu. Policie ale nic takového nezjistila
Policie dostala na stůl případ. Musela řešit možný únos v rodině Babišových. A toto zjistila...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Češka: Zemědělské dotace - pomoc, nebo novodobý mor?
Elementární účel dotací je dozajista prospěšný. Věřím, že myšlenka vzešla z ušlechtilého cíle. V rukou mocných a sobeckých se ovšem z dotací a kvót stává bič na poctivé drobné živnostníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Vojtěch se přidal k těm, kteří odmítají spolupráci s Okamurou: V takové vládě bych pravděpodobně nebyl
Ve středečních Dvaceti minutách Radiožurnálu vystoupil ministr zdravotnictví v demisi za hnutí ANO Adam Vojtěch. Posluchačům popsal, jak to bude dál s ukrajinskými lékaři v českých nemocnicích, bez nichž se podle politických představitelů krajů mnohdy neobejdeme, a proč je tak tvrdým zastáncem co nejpřísnějšího zákazu kouření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Slovinští divadelníci poslali stížnost na českou ambasádu: Vaši pravicoví extremisté omezili naše základní práva. Pokud jste demokratická země...
Kolem kontroverzní divadelní hry Naše násilí a vaše násilí to stále vře. Emoce cloumají jak mnoha zastánci hry, tak mnoha odpůrci. Do sporu o narušení představení této hry jsou teď vtahovány i diplomatické kruhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Situace se opakuje aneb Proč zakázky pro armádu zadrhávají
Kolem vojenských zakázek byly popsány stohy papíru. Složitost zadání, samotného procesu akvizice i financování ukazují na systémové problémy. Ty je nutno odstranit zejména dlouhodobým plánováním a transparentním akvizičním procesem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Cabicar (TOP 09): Soutěž na revitalizaci vjezdu do jičínské nemocnice vyhlášena, k vrátnici přibude lékárna
Rada Královéhradeckého kraje kraje schválila vypsání veřejné zakázky na obnovu vrátnice Oblastní nemocnice Jičín za více jak 25 milionů korun. Opravená budova bude sloužit nadále jako vrátnice, nově ale poskytne i prostory pro lékárnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jan Lepič: Stále ten „Novičok“, a teď navíc ještě „vražda novináře Babčenka“
I v ČT se už sem tam objeví někdo, kdo vysloví pochybnost nad kauzou „Skripalovi“. Přesto si ČT do žádného ze svých pořadů nepozvala skutečné odborníky, kteří mohou celou záležitost kolem „Novičoků“ objasnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Aulická Jírovcová (KSČM): V právním řádu institut náhradního výživného chybí
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny 30. května 2018 k zákonu o zálohovaném výživném
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Hlavní město získalo dotaci na podporu kompostování
Praha získala od Ministerstva životního prostředí dotaci ve výši 5 971 471 Kč na podporu kompostování na svém území. Z vlastního rozpočtu k ní hlavní město přidá 1 053 789 Kč. Za tyto prostředky Praha pořídí celkem 1 750 kusů kompostérů, které na základě smlouvy o výpůjčce zapůjčí k využití občanům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Gajdůšková (ČSSD): Třetina rodičů samoživitelů žije na hranici chudoby
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny 30. května 2018 k zákonu o zálohovaném výživném
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Maxová (ANO): Není snadné podat trestní oznámení na otce či matku svých dětí
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny 30. května 2018 k zákonu o zálohovaném výživném
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Kdejaký zmetek mluví o prezidentovi! To se dotuje a na invalidní vozíky není... Slavný režisér o „sprostodivadle“ z Brna tak, že to zaujme každého
ROZHOVOR „Jako režisér bych byl samozřejmě naštvaný a s tímto vstupem diváků na jeviště bych nesouhlasil,“ říká známý režisér Jiří Adamec k narušení sobotního představení v divadle Husa na provázku ze strany hnutí Slušní lidé. Vyjádřil se i ohledně samotné hry Naše násilí a vaše násilí. Promluvil i o dotacích na kulturu a řekl také, jak podle jeho názoru dnes někteří lidé vnímají státní symboly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 18:34, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Miroslav Kalousek si linkoval budoucnost
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 10:40, zobrazit podobné
Stínová vláda
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 07:40, zobrazit podobné
TOPlist