Nejčtenější v danném dni? Historie článků

leden 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.994x, což odpovídá cca 104.044-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Rakouský kancléř Kurz: Je strašidelné, že většina lidí na sociálních dávkách žije ve Vídni. A polovina jsou cizinci
Rakouská vláda zatím poctivě plní své předvolební sliby a zaujala tvrdý postoj vůči imigrantům. Kancléř Sebastian Kurz je proto čím dál populárnější doma i v Evropě, kde jej vnímají převážně jako zachránce tradičních stran před vlnou antisystémových hnutí. Poslední zpřísnění postoje vůči imigrantům oznámil rakouský kancléř minulé pondělí. Podle vládního návrhu by cizinci, kteří neumějí německy, měli mít omezené sociální dávky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Divadelní kritik Just líčí svůj zážitek z brněnského představení, které přerušili Slušní lidé: Doteď mám zalehlo v uchu...
Kontroverzní hra o Ježíšovi Naše násilí a vaše násilí je podle divadelního a mediálního kritika Vladimíra Justa plná metafor, není doslovná, a i když jemu samotnému se inscenace nelíbí, je toho názoru, že možnost ji odehrát patří podle něj ke svobodě projevu, její přerušení v Brně velmi kritizuje. „Doteď vlastně nevím, která strana je fanatičtější a která je opovržení hodnější. Hnus jsem měl z obou,“ říká v pořadu Osobnost Plus na Českém rozhlase.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Cenzura internetu = smrti internetu
Napsali mi pánové z Institutu Václava Klause, navýsost ctihodné to instituce vzdělávací - a vlastně pořád ještě tak trochu politické, ačkoli Václav Klaus už si šestým rokem před titul „prezident" píše přívlastek „emeritní". To jen zlomyslní novináři si vychutnávají to dehonestující adjektivum „bývalý". Mně se naopak líbí americký zvyk, možná vůbec jediný, a to ten, že se bývalým prezidentům říká „pane prezidente" i po jejich odchodu z výkonu funkce. Jednou prezident, navždy prezident.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Jan Žižka: Byl Kalousek skutečně otráven novičokem?
Byli jsme v poslední svědky hned dvou bezmála zázraků. Skripal přežil útok jedem, který nikdo jiný ještě nepřežil, a novinář Babčenko ožil okamžitě po oficiálním oznámení, že byl zabit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
„Vůbec nebudu reagovat na to, za co mě tu plísníte.“ Chvojka s Bendou si dávali v Partii zabrat kvůli schůzi k novičoku, která nedopadla
Pokus o mimořádnou schůzi Sněmovny kvůli výrokům prezidenta Miloše Zemana ke kauze novičok skončil fiaskem pravicové opozice. Když totiž měla schůze začít, v jednacím sále bylo pouhých 39 poslanců a Sněmovna nebyla usnášeníschopná. Výrazně k tomu přispělo i to, že ANO, SPD, KSČM a ČSSD o novičoku vůbec nechtěly mluvit. Na toto téma přišli do nedělního pořadu Partie na televizi Prima diskutovat poslanec ODS Marek Benda a předseda poslaneckého klubu ČSSD Jan Chvojka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Mouřenín splní svůj úkol a pak už zahraniční spojence nezajímá. Dějiny se opakují, ilustruje spisovatel a historik Vondruška na třicetileté válce a arabském jaru či kyjevském Majdanu
Pokud nějaký politik tvrdí, že mu jde v první řadě o zájmy lidu a on je pouhým služebníkem svého národa, je to pro Vlastimila Vondrušku až na čestné výjimky nevěrohodné. Spisovatel a historik ve svém zamyšlení ke čtyřstému výročí takzvané druhé pražské defenestrace připomíná, že panovníci, ať již jsou to diktátoři nebo panovníci osvícení, stejně jako politici, jedno zda demokraticky či nedemokraticky zvolení, jednají pořád stejně, a sice že vznešenými hesly zakrývají svou touhu po moci. Na arabském jaru či kyjevském Majdanu dokládá v kontextu třicetileté války, že mouřenín splní svůj úkol a pak už zahraniční spojence nezajímá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany otevřelo v Táboře dětskou skupinu pro dvanáct předškoláků
Tábor je od pátou posádkou, kde Ministerstvo obrany otevřelo dětskou skupinu. Navštěvovat ji bude dvanáct dětí a jmenovat se bude Roháček. Při této slavnostní příležitosti vojáci ze 42. mechanizovaného praporu také připravili Den otevřených dveří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Stephen Cohen: Kdo je izolován – Rusko, nebo USA?
The Economist a New York Times nedávno napsaly, že ruský prezident Putin je „páriou" a že jeho země se nalézá v izolaci od ostatního světa. K čemuž britské Timesy dodaly, že Rusko je izolováno stále víc a víc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
TA ČR: Tým Česko - státní instituce nabízejí firmám společnou podporu
Šest státních institucí, které podporují české podnikatele, ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu vytvořilo společný Tým Česko. CzechInvest, CzechTrade, Česká exportní banka, Českomoravská záruční a rozvojová banka, Exportní garanční a pojišťovací společnost a Technologická agentura ČR tak zareagovaly na výzvy trhu a potřeby firem a nově jim společně nabízejí komplexní podporu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 08:34, zobrazit podobné
Rakušan (STAN): Andrej poručil, jak hlasovat
Komentář na facebookovém profilu k dění v Poslanecké sněmovně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Trefil by na záchod. Koryta. Miloš Zeman odhalil tajnosti z jednání o vládě a zase naštve své odpůrce
Na ČT24 v pořadu Týden v politice byl hostem Vladimíra Keblůška prezident republiky Miloš Zeman. Diskuse se točila především okolo ostře sledované aktuální politické situace. Prezident doufá v kladné výsledky referenda ČSSD. O plánu B nechtěl v tento okamžik mluvit, nicméně potvrdil, že má záložní plán pro případ, že koalice ANO a ČSSD s podporou KSČM nakonec nevznikne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ne, to nesouvisí s terorismem! hlásí Německo po dnešním útoku v Berlíně. Zde je VIDEO
V Berlíně došlo k útoku na tamní katedrálu. Muž přímo v dómu ohrožoval návštěvníky nožem, policista jej následně postřelil. Sám policista měl být při akci zraněn. Německá média ovšem jn pár minut po útoku přispěchala s ujišťováním, že útok nemá nic společného s terorismem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Mozek Respektu
600 nebezpečných slov o citlivosti, přizpůsobivosti a analytických schopnostech. Varování: Následující text obsahuje narativy, které dohání pražskou i brněnskou kavárnu k zuřivosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Paroubek: Ukrajinská komedie plná omylů
V poslední době v rámci až průsvitně pitomých dezinformačních kampaní, se jako konzumenti zpráv světových (rozuměj západních) informačních agentur stále dozvídáme o různých útocích ruských zpravodajských služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Akce Kámen, kterou rozvazovali StBáci lidem na útěku jazyk. Badatelka na besedě ohromila mrazivými příběhy. Došlo i na jednoho velmi mocného člena StB
REPORTÁŽ O fiktivní západní hranici, rafinovaném způsobu státní bezpečnosti, akci Kámen, hovořila na setkání s desítkou přítomných autorka řady publikací, týkající se problematiky STB, Václava Jandečková. Organizátorem byla nezisková organizace Mozaiky – Platform dialog, která vychází z učení tureckého myslitele Fetulláha Güllena, žijícího v USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Tajné služby nikdo neřídí, zpravodajci už politikům nevěří, říká bývalý šéf rozvědky Randák
Poměry v českých zpravodajských službách jsou nejhorší od pádu totality, říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz bývalý šéf zahraniční rozvědky Karel Randák.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 3.6.2018 v 12:36, zobrazit podobné
Česká televize: Dokument Sólo pro jednu ruku získal ocenění Prix CIRCOM
Tvůrci koprodukčního dokumentu z brněnského studia České televize Sólo pro jednu ruku převzali v holandském Leeuwardenu hlavní cenu v kategorii Hudba a umění v soutěži evropských televizních stanic PRIX CIRCOM 2018. Snímek scenáristy a režiséra Pavla Jurdy o vzniku zásadní skladby Leoše Janáčka měl televizní premiéru na ČT art.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Šikana řidičů dosahuje obludných rozměrů
Místo urychlení stavebních pracích na rekonstruovaných úsecích dálnice a dohledem na rychlost výstavby stát raději instaluje radary a obce najímají úředníky na obsluhu "vyrobených" pokut. A pokuty se mají ještě zdvojnásobit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ústavní expert: Žaloba na prezidenta pro velezradu nemá šanci. Řada politiků, a nejedná se o bezvýznamný počet, žádný problém na straně prezidenta nevidí
ROZHOVOR Ústavní právník a vysokoškolský pedagog Jan Kudrna nevidí důvod pro podávání žaloby na prezidenta Miloše Zemana pro velezradu. Iniciativa senátorů ze STAN podle něho skončí jen jako politický spor mezi prezidentem a částí senátorů, případně členů parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Česká cesta pro školy. Místo díků kopance
Žádný rozumný člověk nemůže zpochybnit, že české školství je podfinancované. Rozumný. Jsou i tací, co s rádoby státotvorným výrazem ve tváři povídají o přidávání jen těm dobrým učitelům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Jaroslav Bašta účtuje s některými českými novináři v kauze Babčenko: Kvůli své hysterii jsou za blbce hned dvakrát
Řada novinářů a jejich zájmové organizace reagovaly na zprávy o Babčenkově zavraždění a potom o jeho zázračném zmrtvýchvstání neadekvátně až hystericky, říká někdejší velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta. Toho na celé aféře zarazilo především počínání českých novinářů, kteří podle něj měli zmínit prakticky analogickou událost z novodobé české historie. „Inspirací pro ukrajinskou tajnou službu mohl být známý český případ s pokusem o zavraždění novinářky Sabiny Slonkové v roce 2002,“ napsal v komentáři pro Prvnízprávy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
KSČM: Trvale je veden útok na Benešovy dekrety
Prohlášení KSČM k akcím tzv. smíření v Brně a Praze
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
„Jděte do háje. Až tu nebudete, tak se vrátím. Pojď pryč...“ Beseda s Karlem Dybou, „otcem kuponové privatizace“ Třískou a dalšími se trochu zvrhla
REPORTÁŽ Vášnivou diskusí s českými „privatizátory“ a sporem o podestu čínského ekonomického zázraku rezonovala beseda na téma Pražské jaro ve vzpomínkách pamětníků, kterou uspořádala Nadace železné opony. Několik desítek povětšinou starších účastníků bylo rozděleno na dva tábory, z nichž podporovatelé kupónové privatizace byli evidentně v menšině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Buď se zdaní náhrady za církevní restituce, nebo vládu Babiše nepodpoříme, burácel v ČT komunista Kováčik. Do toho se pustil Kupka
Sociální demokraté stále hlasují o účasti ve vládě, na výsledku nezáleží, protože prezident Miloš Zeman jmenuje i napodruhé Andreje Babiše premiérem. O co se pak předseda vlády opře? Stanou se přání komunistů rozkazem, nebo jsou ochotni slevit? V pořadu Otázky Václava Moravce na ČT24 diskutovali místopředseda ODS Martin Kupka, místopředseda SPD Radim Fiala a předseda poslanců KSČM Pavel Kováčik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Při volbách si dejte pozor na lidi bez minulosti, říká Jarolím
Krajské volby se nezadržitelně blíží a krajští kandidáti začínají nabízet voličům lákavá témata. Každý kraj má samozřejmě mírně odlišné priority, i když základní témata zůstávají pro všechny kraje velmi podobná. Klíčové jsou peníze a jejich získání, či spíše nepromrhání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Bývalá věznice v Uherském Hradišti se má stát novým sídlem justice
Mám radost, že také Regionální dislokační komise schválila to, že bývalá věznice v Uherském Hradišti se má stát novým sídlem okresního soudu a dalších justičních orgánů a že zde zároveň vznikne důstojné muzeum totality, které bude připomínat i dalším generacím, kam až vedou totalitní praktiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Roman Ramach: Neúspěch učitelů
Letos propadlo u maturit nejvíce studentů v historii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Je to vážné. Kiska schytal další tvrdou ránu: Pokrytec! Dennodenně se odvolává na smrt Kuciaka a Kušnírové, ale baví se s vrahy Cervanové
Investigativní novinář Martin Hanus z redakce Postoj.sk v těchto dnech uvádí knihu o vraždě studentky Ludmily Cervanové s názvem Hra skončila. Jeho dílo velmi ocenil poslanec Martin Glváč ze SMERu. I přestože mladá medička byla zavražděna před více než čtyřiceti lety, dodnes se vedou ostré polemiky o vině sedmi odsouzených mužů z Nitry. Slovenský server ParlamentnéListy.sk poukázal na to, že velmi kritizován je nyní v souvislosti s touto kauzou prezident Andrej Kiska, ten se totiž koncem loňského roku na otevření klubu Pod lampou s dvojicí odsouzených vrahů bavil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Soutěži v třídění odpadů O perníkovou popelnici dominují malé obce
Soutěž obcí v třídění odpadů O perníkovou popelnici už píše historii svého 11. ročníku. Podobně jako v minulých letech hledá nejpilnější „třídiče“ i skokana roku, který v meziročním srovnání zaznamenal největší posun v množství vytříděného odpadu. Soutěž pro obce v Pardubickém kraji pořádá Autorizovaná obalová společnost EKO-KOM, a.s. společně s Pardubickým krajem. Z Pardubic si tentokrát ceny odvážejí vítězové ročníku 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Chartista Kroupa byl oceněn v Plzni. Za hájení demokracie a svobody
Signatář Charty 77 Daniel Kroupa obdržel v Plzni za trvalou obhajobu a prosazování demokratických hodnot a lidských práv a svobod Cenu 1. června. Ta se uděluje každoročně a je připomínkou událostí tohoto dne roku 1953 v Plzni, kdy občané krajského města masivně protestovali proti měnové reformě. Tehdy se jednalo o nejmasovější odpor v tehdejším Československu – zapojilo se do nich až 20 000 lidí a zatčeno či jinak perzekuováno bylo po jejich potlačení téměř 600 osob.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 08:34, zobrazit podobné
Vzkaz Merkelové do zadlužené Itálie: Solidarita v eurozóně by neměla vést k dluhové unii
Německá kancléřka Angela Merkelová se v rozhovoru pro německý deník Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung vyjádřila k principu solidarity mezi členy eurozóny. Podle ní by totiž neměl přeměnit skupinu zemí platících eurem z měnové unie v unii, která sdíli dluhy. Její slova lze proto podle agentury Reuters chápat tak, že dluhy se Itálii jen tak neodpustí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
ČSSZ: Komu je určeno dlouhodobé ošetřovné a kdo dávku může čerpat
Letos od 1. června si lze poprvé požádat o novou dávku nemocenského pojištění – dlouhodobé ošetřovné. Tato až 90denní dávka umožní lidem zůstat doma v situaci, kdy budou pečovat o člena rodiny, který byl hospitalizován po dobu nejméně 7 dní a u kterého ošetřující lékař zdravotnického zařízení poskytujícího lůžkovou péči (zpravidla nemocnice) rozhodl, že jeho zdravotní stav vyžaduje po propuštění z hospitalizace domácí celodenní péči po dobu nejméně 30 dní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Spisovatel ke stavu společnosti: EU je jiná, než pro kterou Češi hlasovali. Její politika vede ke zničení Evropy. A Havel? Dodržoval hodnoty, které sám deklamoval?
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Je to jako s tím kuřetem. Dostanou-li dva jedno kuře, přičemž jeden sní biskupa a druhý celé kuře, je to statisticky jedno kuře na dva,“ přirovnal životní úroveň Čechů a jejich spokojenost k jídlu spisovatel Jiří Kimla. A ti, kdo snědli celé kuře, se podle spisovatele následně diví stížnostem. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz rovněž řekl, že paní Spravedlnost někde v koutě hořce pláče s lepicí páskou přes oči a my můžeme tak akorát snižovat nároky „hubou“, dokud nás nezablokují nebo nezcenzurují na sociálních sítích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš: Čau lidi, dodržujte v tom vedru pitný režim
Andrej Babiš opět na svém facebookovém profilu ve svém „týdenním hlášení“ vyjmenoval činnosti, kterými se v proběhlém týdnu zabýval. Nejenže se zúčastnil výjezdu na Vysočinu, kde dominantními tématy byly voda, půda, energie z Dukovan, ale také informoval o radikálním zvyšování platů. „To nechci slyšet ten řev, až budeme hlasovat o rozpočtu na příští rok,“ předpovídá Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Canov: Ministr zesměšnil ministerstvo a maturitu jako takovou
Komentář na facebookovém profilu k rozhodnutí ministra Plagy o přehodnocení výsledků maturistních testů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Cenia: Kvalita koupacích vod v Evropě
Evropská agentura pro životní prostředí (EEA) vydala 29.5.2018 zprávu o kvalitě vod na evropských plážích a koupalištích za rok 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Průzkum: Sedm z deseti Čechů si spoří na důchod
Většina Čechů si na svůj důchod aktivně spoří. Z 90 % k tomu využívají penzijního připojištění. Minimálně jednu půjčku má v současné době 36 % místních obyvatel. Vyplývá to z průzkumu, který si nechala vypracovat od agentury Nielsen Admosphere na téma finanční situace české populace Profi Credit, jedna z nejvýznamnějších nebankovních společností, licencovaná ČNB.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Údajné zmírnění EET aneb Buzerace střídá buzeraci
Senátor Ivo Valenta komentuje vládní návrh novely zákona o EET
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Čirý protekcionismus. Je to namířené proti nám, reaguje Markéta Šichtařová na údajné dobro pro Východoevropany, které nachystal Brusel
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Evropská unie se dostává do bodu, kdy to jediné původně dobré začíná být zpochybňováno a zůstává jen to zlé. Tak reaguje Markéta Šichtařová na slova rakouského vicekancléře Heinz-Christiana Stracheho, že by Evropská unie i pro dobro členských zemí z východní části bloku měla omezit volnost pohybu svých občanů za prací v rámci EU. Za protekcionismus umně zamaskovaný do frází o rovných podmínkách považuje i Evropským parlamentem schválenou novelu směrnice o vysílání pracovníků, která zajistí stejné odměňování zaměstnanců, co svou práci vykonávají v jiné než domovské zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Hejtman Bubeníček: Ústecký kraj je lídrem elektromobility ve střední Evropě
Organizace zajišťující sociální služby teď budou devatenácti novými vozy například převážet klienty do zdravotnických zařízení. Spolu s elektromobily získaly organizace i dobíjecí stanice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Správa jeskyní ČR: Příjezdová silnice k Jeskyni Na Špičáku je v rekonstrukci
Vzhledem k rekonstrukci silnice mezi obcemi Supíkovice a Písečná je tato část silnice II. třídy č. 455 do odvolání uzavřena pro motorovou dopravu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Chceme vládu právního státu
Pokud občan žije poctivý a slušný život, zákony mují být na jeho straně, aniž by je musel studovat. A stane-li se mu křivda, u soudu musí najít zastání. To nám slibovalo Hnutí ANO před volbami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Máme krizi? Ne, jen marnotratnou vládu
Komentář na facebookovém profilu k návrhu státního rozpočtu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Slavte se Stromovkou výročí na komentovaných prohlídkách
Největší pražský krajinářský park Stromovka slaví v letošním roce významné jubileum. A protože tato 750 let stará parková dáma svůj velký dárek v podobě dvou nových elektro aut dostala už v březnu, je na čase obdarovat také její návštěvníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
VIDEO Pavel Bém: S hrůzou říkám, že každý den jsem víc a víc zděšen. Téměř pláču
Pořad Horké téma na serveru ParlamentníListy.cz se tentokrát nesl v duchu debaty o hlavním městě s bývalým pražským primátorem za ODS Pavlem Bémem. Ten primátorský post opustil před osmi roky a od té doby se podle něj Praha příliš neposunula.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
VIDEO Konec migrace, ať sbalí kufry. Matteo Salvini vyděsil neziskovky cestou do migračního přístavu. Chystají se velké věci
Dobré časy pro nelegální migraci jsou pryč. Víc deportací, víc detenčních center. Neziskovky pomáhají pašerákům. Taková prohlášení zaznívají v posledních hodinách od nového italského ministra vnitra Mattea Salviniho, který naštval příznivce migrace demonstrativní návštěvou Sicílie. Neziskové organizace se bojí, že nová vláda jeho strany Liga a Hnutí pěti hvězd tvrdě zasáhne proti jejich snaze „lovit“ migranty z moře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Podle statistik je bez domova 70 000 lidí, z toho 10 000 mladých
Komentář na facebookovém profillu k možnostem státu pomoci lidem v nouzi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
NPÚ: Projeďte se vláčkem Podzámeckou zahradou a centrem Kroměříže
Chcete-li krásy Podzámecké zahrady vnímat všemi smysly a navíc se dozvědět spoustu zajímavých informací o její historii, vyslechnout si skutečné příběhy jednotlivých míst a obohatit se o znalosti z oblasti dendrologie, zahradnictví a krajinářství, přijměte pozvání k projížďce vláčkem. Od 16. června můžete využít tuto službu každý den, do té doby je vláček z technických důvodů mimo provoz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
VIDEO Pavel Bém pro PL: S hrůzou říkám, že každý den jsem víc a víc zděšen. Téměř pláču
Pořad Horké téma na serveru ParlamentníListy.cz se tentokrát nesl v duchu debaty o hlavním městě s bývalým pražským primátorem za ODS Pavlem Bémem. Ten primátorský post opustil před osmi roky a od té doby se podle něj Praha příliš neposunula.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Centrum zabezpečení zahraničních operací má nové vedení
Centrum zabezpečení zahraničních operací a mimořádných stavů Pardubice má nové vedení. Do pozice náčelníka byla rozkazem ředitele Agentury personalistiky jmenována podplukovnice Radka Martykánová, která centru od dubna loňského roku velela z pověření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Randák spustil: Žádný jiný ministr vnitra před Chovancem si nedovolil využívat zahraniční rozvědku ve svůj vlastní prospěch. Nemůžu být konkrétní
Poměry v českých zpravodajských službách jsou podle bývalého šéfa zahraniční rozvědky Karla Randáka nejhorší a nejsložitější od pádu komunistického režimu. Podle něj zásadním problémem českých zpravodajských služeb je právě to, jak vláda, politici či parlamentní výbory zpravodajské služby úkolují, kontrolují a využívají a někdy i zneužívají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Plně si uvědomuji nutnost investic do sociálních služeb
Ministerstvo pro místní rozvoj, které spravuje Integrovaný regionální operační program (IROP), vyhlásilo další výzvy zaměřené na rozvoj sociálních služeb. Jedná se o výzvy Rozvoj sociálních služeb II. a Rozvoj sociálních služeb v sociálně vyloučených lokalitách II. Pro žadatele je připraveno 500 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
DPP: Dopravní opatření během konání 18. AVON pochodu
Účastníkům 18. AVON Pochodu za zdravá prsa, který proběhne v sobotu 9. června 2018 doporučujeme, aby pro příjezd na Staroměstské náměstí použili pravidelné linky metra („A“ do stanice Staroměstská, „A/B“ do stanice Můstek) nebo tramvajovou linku číslo 17do stanice Právnická fakulta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ODS: Zaneřáděný právní řád musíme uklidit
Komentář na facebookovém profilu ke stavu české legislativy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Moravská zemská knihovna: Městské zahrady brněnské čtvrti Veveří
Ateliér navrhování představuje výběr architektonických studií, které se zaměřují na prověřování nových myšlenek ve veřejném prostoru města Brna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Další a další nejasnosti kolem politiků města Žatec a jejich obchodů. Hovořili jsme se zástupci tamní Teplárenské společnosti
ParlamentníListy.cz se na základě auditorské zprávy společnosti Ernst&Young, kterou mají k dispozici, začaly zabývat podivným hospodařením Žatecké teplárenské, a.s. Na to, co se v ní dělo a děje, jsme se zeptali i jejího současného vedení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): České školství zcela ovládly koncepce neziskových organizací
Komentář na facebookovém profilu ke kvalitě školství
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Slovenskem otřásá brutální útok. Slovák ukopal cizince k smrti
Otřesný útok na cizince v centru Bratislavy vyvolal vlnu pobouření. Šestatřicetiletý Filipínec byl na ulici ukopán k smrti, když bránil dvě ženy před útočníkem, který je prý obtěžoval. Muž utrpěným zraněním podlehl. Útočník byl podle serveru Novinky.cz obviněn, hrozí mu sedm až dvanáct let vězení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Maminky si zaslouží lepší penze
Je dobře, že vláda chce zvyšovat penze. Hnutí ANO tak změnilo názor, protože v předchozím kabinetu se stavělo proti a ČSSD s KDU-ČSL ho musely přehlasovávat. Ale je tu jedna skupina, na kterou vláda stále nemyslí: matky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Bezpečný den 2018 na břehu Vltavy
Druhý ročník preventivně prezentační akce Bezpečný den 2018 se koná dne 7. června 2018 od 9 do 12 hodin na pravém břehu řeky Vltavy v Kralupech nad Vltavou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Čtenář udeřil na Gajdůškovou kvůli církevním restitucím. A ona spustila, jak to tehdy všechno bylo
Z PROFILŮ Poslankyně za ČSSD Alena Gajdůšková se na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz vyjádřila k dotazům čtenářů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Projekt tří českých firem z oblasti virtuální reality míří na finále hackathonu ActInSpace
Na České zemědělské univerzitě v Praze se v pátek a sobotu 25. až 26. května 2018 konalo české národní kolo hackathonu ActInSpace. Na třicet účastníků v devíti týmech během 24 hodin hledalo inovativní využití kosmických technologií Francouzské národní vesmírné agentury (CNES) a Evropské kosmické agentury (ESA) dle předem stanovených úkolů. Jako nejlepší vyhodnotila porota projekt Farway týmu VRUE4, který plánuje a vizualizuje průběh misí nejen v kosmu, ale i na zemi nebo v hlubinách oceánu a identifikuje jejich možná rizika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Katastrofální. Není to problém jednotlivců, ale celé společnosti! U Moravce se řešil průšvih se státními maturitami
Hosty druhé části Otázek Václava Moravce byl ministr školství Robert Plaga (ANO), senátor za TOP 09 Jiří Růžička a děkan Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy Michal Nedělka. Tématem byla mimo jiné státní maturita.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Česko se začíná podobat Hitlerovu fašistickému režimu
I cizinci si začali všímat všudypřítomného velkého počtu policistů v Brně a místní lidé mají obavy, že se vrací období prostředí strachu a ozbrojené moci, jako za minulého režimu, či dokonce za 2. světové války.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Úřad práce: Burza práce v Děčíně sklidila úspěch
Celkem 26 zaměstnavatelů z okresu Děčín, Ústí nad Labem a Česká Lípa se představilo přibližně 1550 návštěvníkům na prvním ročníku Burzy práce Děčín 2018. Nabízeli volná pracovní místa napříč oborovým i vzdělanostním spektrem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí upozorňuje na výskyt smrtelného viru v Indii
Ministerstvo zahraničních věcí ČR informuje české občany hodlající cestovat do Indie, že ve svazovém státě Kérala byl zaznamenán výskyt smrtelného viru Nipah. Přenašeči viru jsou pravděpodobně netopýři kaloni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
ODS: Spojenecké závazky jsou klíčové. Proto jsme zahraniční mise podpořili
ODS chtěla schvalování misí rozdělit na ty, které nesnesou odkladu a na ty ostatní, které by měla předkládat až vláda s důvěrou. Na tento návrh vládní koalice bohužel nepřistoupila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Troja si došlápla na daňové trojské koně
Ve čtvrtek 31. 5. 2018 proběhla exekuční akce „Troja“ s cílem zajistit daňové nedoplatky u dlužníků po celé Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg: Třeste se, Číňané
Komentář na facebookovém profilu k působení exministra Tvrdíka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Podnikatelé, zaměření na high-tech obory, dnes odletí na misi do Japonska
Pod hlavičkou Hospodářské komory dnes odpoledne odletí 15členná delegace složená z podnikatelů a zástupců vědeckých center do Japonska. Do Země vycházejícího slunce doprovodí náměstka ministra zahraničních věcí Martina Tlapu na jeho pracovní cestě. Delegaci vede viceprezident Hospodářské komory Bořivoj Minář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Vojenské lesy a statky: Chovatelská přehlídka na Padrtích
Již tradičně v nádherných kulisách Padrťských rybníků v náhorní kotlině středních Brd se konala chovatelská přehlídka divize VLS Hořovice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Vláda: Porodní domy v Česku chybějí
Pracovní skupina k porodnictví při Radě vlády pro rovnost žen a mužů se na svém prvním letošním jednání zaobírala zejména tématem tzv. porodních domů a možností realizace pilotního projektu porodního domu při již existujícím zdravotnickém zařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Město Plzeň nepotřebuje strategické partnery jako vlastníky podílů v lokálních monopolech
Stanovisko Klubu KDU-ČSL v Zastupitelstvu města Plzně k návrhům usnesení směřujícím k „fúzi společností PT, a.s. a PE, a.s.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
MŠMT výrazně zvyšuje podporu česko-izraelských výzkumných projektů
Náměstek ministra školství, mládeže a tělovýchovy Václav Velčovský jednal v Jeruzalémě s ministrem vědy a technologie Státu Izrael Ofirem Akunisem. Obě strany vysoce ocenily dosavadní intenzivní spolupráci obou zemí v oblasti výzkumu, vývoje a inovací a zdůraznily výrazný zájem na jejím dalším rozvoji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Nenech(ej)te se oklamat
Podobně jako název příspěvku, by mohlo znít heslo nejenom mocného středoevropského panovníka Přemysla Otakara II (1233 (?) – 1278), krále českého, železného a zlatého, ale i heslo většiny současných vůdců, kdyby měli jeho panovnické vlastnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Kellner, Křetínský, Tkáč, Komárek, ale i Babiš... Jan Stráský odhalil zajímavé informace z období privatizace
Jan Stráský (78) byl posledním federálním premiérem Československa, ale také ministrem zdravotnictví a dopravy v české vládě. Dlouho před listopadovou revolucí se znal s Milošem Zemanem a Václavem Klausem. Nyní nabízí svůj pohled na novodobou českou historii. „Původně byla základní cesta uhájit něco pro Čechy, bojovat o to, aby česká ruka, i když na to neměla, se k tomu postupně dostala,“ říká v rozhovoru pro Deník.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Muzeum umění Olomouc: Kroměřížská výstava představí velkolepou knižní sbírku biskupa Karla
Knižní novinky z německých zemí, Francie, Nizozemí, Dánska, Anglie a samozřejmě i z habsburské monarchie nakupoval olomoucký biskup Karel z Lichtensteinu-Castelcorna (1624–1695).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Krejza (ODS): Ministr Metnar se za mezinárodní faux pas odmítl omluvit
Komentář na facebookovém profilu k interpelaci ministra Metnara ve věci zadržení izraelských turistů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Lubomír Zaorálek: Tragédie Lidic je tu stále s námi
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 06:41, zobrazit podobné
TOPlist