Oficiální zpravodajská média

Znásilnění na Klinice a hrozba sebevraždy? Ženy šíří následující informace
Aktivistka Marie Feryna na sebe v létě 2017 upoutala pozornost, když v textu pro časopis Tvar kolujícím na internetu žádala své spoluobčany o to, aby dovolili pedofilům a příslušníkům dalších sexuálních menšin vést normální život a zrovnoprávnit je s většinovými heterosexuály. Teď se na sociální síti facebook objevil dopis, v němž je řečeno, že aktivistka Marie Feryna údajně někoho znásilnila. Ženu v Autonomním sociálním centru Klinika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ředitel ostravského zdravotního ústavu rezignoval
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes přijal rezignaci ředitele Zdravotního ústavu se sídlem v Ostravě Petra Hapaly. Ve funkci skončí k 30. červnu 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
George Soros osobně vyhlásil klatbu nad novou vládou Itálie. Jenže obratem přišla podobně rázná odpověď
Jeden z nejznámějších finančníků a jeden z nejbohatších mužů na světě, ale také zastánce iniciativ liberálních politických forem v Evropě, George Soros řekl, že je „velmi znepokojen z ruského vlivu na Evropu a na novou italskou vládu“. Také politika Donalda Trumpa, je Sorosem považována za hrozbu pro celý svět, ale především pro Evropu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
To se vám snad zdá: Po ,,vlajce z pochvy" přichází z Brna další dotovaná perla. Zde VIDEO z ČT
V jihočeském Českém Krumlově odstartoval projekt UNES-CO. V rámci něj bude 15 rodin tři měsíce pobírat plat za to, že v centru města budou žít normální život. Informaci přinesla Česká televize ve svém vysílání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Úřednice, která zavírala oči před znásilňováním muslimskými gangy, si žije jako královna. Neuvěřitelné
Britský publicista Douglas Murray v souvislosti s případem Tommyho Robinsona konstatuje, že se v médiích opět probírá dlouholeté znásilňování mladých britských dívek muslimským gangem. Podivuje se nad tím, proč nenesli žádní úředníci zodpovědnost za to, že to neodhalili dříve.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš se drží, Okamura posiluje na venkově, Kalousek mimo. Nová čísla
Hnutí ANO, které nadále s velkou převahou vede před svými politickými konkurenty, se aktuálně těší přízni 28,9% voličů, což je o dvě desetiny procentního bodu více než v dubnu. Voličský elektorát hnutí ANO tak dává jasně najevo, že stávající vládnutí v demisi prozatím nepředstavuje zásadní problém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Lůzo, už zase? Po pořadu Václava Moravce ovládla Česko drsná hádka
Buď se zdaní náhrady za církevní restituce, nebo vládu Babiše nepodpoříme, burácel v ČT v pořadu Otázky Václava Moravce komunistický poslanec Pavel Kováčik. A jeho slova nenechala chladnými ani europoslance za KDU-ČSL Tomáše Zdechovského, ani bývalého radního pro rozhlasové a televizní vysílání Petra Štěpánka. A nebyli sami, kdo se rozlítili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Víkend hrůzy v Londýně. Ustřelený obličej, útoky nožem. Více vražd než v New Yorku. Co na to starosta-muslim?
Londýnem o víkendu opět otřáslo několik nehezkých útoků. Násilné zločiny z poslední doby zahrnují muže, postřeleného během přepadení do obličeje, ženu, pořezanou v obličeji, nebo pokus o vraždu za pomoci nože. Musí se londýňané s útoky smířit, jak říká jejich starosta Sádik Khán? Londýn zažívá více ubodaných než New York.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Itálie s novou vládou způsobuje další vrásky elitářům v Bruselu
Itálie má tři měsíce po volbách vládu, která se Bruselu nemusí líbit, ale nám ano.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Naštvaní řidiči a průjezdy armády USA Českou republikou
Přesuny vojenské techniky se provádějí zpravidla skrytě, po železnici, nejlépe v noci, popřípadě kombinovaným způsobem. To, co se ale dělo minulý pátek odpoledne mezi Starou Boleslaví a Náchodem, v souvislosti s přesuny konvojů USA, bylo špatně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Do čela Vítkovic Heavy Machinery nastupuje Daniel Kurucz
Novým generálním ředitelem společnosti VÍTKOVICE HEAVY MACHINERY (VHM) byl od začátku června jmenován Daniel Kurucz. V minulosti řídil divizi švédské globální společnosti Sandvik - působící ve stejném oboru jako VHM, stál v čele Českých drah nebo v čele divize speciální chemie holdingu Agrofert. Dosavadní generální ředitel VHM Martin Žák se vrací na svůj původní post ředitele společnosti Vítkovice Doprava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Další špatné zprávy pro Brusel. Po Itálii a Maďarsku je tady další nepříjemnost
Brusel musel v letošním roce spolknout hned několik hořkých pilulek. V Maďarsku ve třetích volbách po sobě uspěl Viktor Orbán, v Itálii právě vzniká euroskeptická vláda a ve Slovinsku na celé čáře zvítězila strana, která se ostře staví proti uprchlickým kvótám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
ROZHOVOR: Vláda musí umět v EU říkat ne
zdroj: neviditelnypes.lidovky.cz, přidáno 4.6.2018 v 06:01, zobrazit podobné
SŽDC: Preventivní vlak bezpečné železnice míří do Brna
Úspěšný projekt Českých drah a Správy železniční dopravní cesty „Preventivní vlak bezpečné železnice“ se i v letošním roce zúčastní projektu Brněnské dny bez úrazů. Na studenty ze středních škol bude čekat ve stanici Brno-Královo Pole od 5. do 7. června.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Před padesáti lety studenti od USA po Evropu vládli ulicemi
„Kde bude demonstrace?“, někdo se ptá a druhý odpovídá: „Trasa demonstrace bude záviset na směru větru.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
PEN klub organizuje protest proti medaili pro Karla Sýse. Ocenění už si prý užil dost za minulého režimu
Český PEN klub nesouhlasí s nominací básníka a spisovatele Karla Sýse na státní vyznamenání. Sýsovo ocenění medailí Za zásluhy navrhla prezidentu Miloši Zemanovi Sněmovna. „Za svou angažovanou tvorbu byl (Sýs) dostatečně oceněn už za minulého režimu," stojí ve stanovisku PEN klubu, který dnes obdržela ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Šéf exekutorů zabavil neoprávněně peníze, vracet je nemíní. Poškozenému má podle něj zaplatit stát
Žalobě na vrácení peněz z neopravněné exekuce čelí u soudu prezident Exekutorské komory Vladimír Plášil. Ten podle vyjádření advokáta Petra Němce má vrátit pětadvacet tisíc korun, které ještě jako řadový exekutor zabavil klientce. Jedná se o částku, jenž si tehdy naúčtoval za svou práci. Plášil to odmítá se slovy, že peníze se mají žádat po státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Křeček dostal padáka
Máme příliš „zelenou“ legislativu, kterou zneužívají jednotlivci maskovaní za pseudoekologické spolky, aby z nepochopitelných důvodů bránili klíčovým investicím, a tedy i rozvoji regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš jednal s ministerským předsedou Svobodného státu Durynsko o vzájemné spolupráci
Předseda vlády Andrej Babiš přijal v pondělí 4. června 2018 ve Strakově akademii ministerského předsedu Svobodného státu Durynsko Bodo Ramelowa. Hlavními tématy jednání byly Česko-německý strategický dialog, rozvoj hospodářské spolupráce i otázky Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Že jde ČSSD do kytek? Dnes vyšel průzkum, podle kterého je druhá hned za ANO
ČSSD dosáhla v květnovém volebním modelu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) nejlepší výsledek od loňských říjnových voleb. Sociální demokraté by se 13 procenty skončili druzí za vítězným ANO s 29 procenty, 13 procent by získala také třetí ODS. Do Sněmovny by se dostali ještě Piráti, komunisté, SPD a lidovci. Z nynějších stran v dolní komoře by mimo ni zůstali Starostové a nezávislí (STAN) a TOP 09. Volební model dnes ČTK poskytlo CVVM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Piráti varují před podvodníky na investičním trhu
Na pirátské poslance se v posledních měsících obracejí právní zástupci mnoha poškozených klientů, kteří přišli o své peníze investované do obchodů s finančními deriváty CFD (tzv. contracts for difference) u některých nesolidních společností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Zelení: V Senátu vznikl nový klub s naší senátorkou a senátorem
Komentář na facebookovém profilu ke vzniku nového liberálně demokratického senátorského klubu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Pujdete ze Syrie domů, Američané. Tereza Spencerová má nevídané zprávy
Analytička Tereza Spencerová se na stránkách serveru Literárky.cz zamýšlela nad vývojem politicko-válečné situace v Sýrii. V Moskvě se prý zrodil kompromis, na který by nakonec mohl přistoupit Írán, Sýrie i Izrael. Za tu cenu, že USA započnou stahování sil. Izrael k tomu prý zřejmě vládu ve Washingtonu pravděpodobně donutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Babiš souhlasí se zdaněním církevních restitucí, které žádá KSČM
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) souhlasí se zdaněním náhrad za majetek, které církve nedostaly v restitucích. KSČM to označila za jednu z podmínek pro podporu menšinové vlády ANO a ČSSD. Dnes to řekl na tiskové konferenci na ministerstvu dopravy, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
STEM: Hnutí ANO nadále s převahou ve vedení, druzí Piráti následováni ODS a SPD
Hnutí ANO, které nadále s velkou převahou vede před svými politickými konkurenty se aktuálně těší přízni 28,9% voličů, což je o dvě desetiny procentního bodu více, než v dubnu. Voličský lektorát hnutí ANO tak dává jasně najevo, že stávající vládnutí v demisi prozatím nepředstavuje zásadní problém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
No tedy. Leoš Mareš si troufl na Jaromíra Soukupa, dost drsně
Moderátor Leoš Mareš si v dalším díle pořadu hledajícím českou pěveckou superstar utahoval z moderátora Jaromíra Soukupa a jeho televize Barrandov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Miroslava Němcová: Lidé mi vyhrožují, mně je to jedno. Kandidaturu na Hrad nevylučuji. Ráda si dám sklenku vína či koňaku
Bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny a současná poslankyně za ODS Miroslava Němcová se rozhovořila pro magazín Luxury Prague Life nejen o politice, ale i o sobě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Huňat (STAN): Úvaha o sociálním podnikání ve spojení se sociálním bydlení
Vždy mne nadzvedne ze židle, když politik prohlásí, že právě on, či hnutí, nebo strana, kterou zastupuje, vynalezl řešení sociálního bydlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Na základě iniciativy Ministerstva kultury uzavřely NFA a FAMU dohodu o spolupráci
Národní filmový archiv (NFA) a Filmová a televizní fakulta Akademie múzických umění v Praze (FAMU) uzavřely dnes dohodu o spolupráci při digitálním restaurování klasických českých filmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
MPSV: Komu je dlouhodobé ošetřovné určeno a kdo novou dávku může čerpat
Od 1. června si lze poprvé požádat o novou dávku nemocenského pojištění - dlouhodobé ošetřovné. Tato až 90denní dávka umožní lidem zůstat doma v situaci, kdy budou pečovat o člena rodiny, který byl hospitalizován po dobu nejméně 7 dní a u kterého ošetřující lékař zdravotnického zařízení poskytujícího lůžkovou péči (zpravidla nemocnice) rozhodl, že jeho zdravotní stav vyžaduje po propuštění z hospitalizace domácí celodenní péči po dobu nejméně 30 dní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Peroutkova vnučka a Jiří Ovčáček v jednom studiu. Vzduch se dal krájet
Od února 2015 trvá kauza článku „Hitler je gentleman“. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček se ve studiu SeznamZprávy utkal s Terezií Kaslovou, vnučkou novináře Ferdinanda Peroutky. Článek se měl nacházet v časopise Přítomnost. Nejvyšší soud nyní vrátil kauzu na začátek. Co se bude dít dále?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Kos: Na Praze 11 podporuje herny i ředitel základní školy
Zdálo by se, že o škodlivosti hazardu a jeho spojení s řadou negativních celospolečenských jevů byly popsány stohy papíru a netřeba ji dále zdůvodňovat. Proto řada měst, obcí a městských částí již vyhlásila nulovou toleranci hazardu nebo se k takovému vyhlášení chystá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Stát katastrofálně selhává. Nenávist milionů občanů, kteří nemají budoucnost. Předlistopadový režim se těšil vyšší podpoře než ten současný, který produkuje chudobu a beznaděj
ROZHOVOR „Stát katastrofálně selhává. Připouští či dokonce podporuje nekontrolované bujení byrokracie. Toleruje a podporuje takovou strukturu ekonomiky, které produkuje chudobu a nevytváří dostatečné šance. Zejména pro lidi z nižších vrstev je zoufale nevýhodný. A vedle toho stát provozuje sociální systém, který vyhovuje úředníkům a aktivistům, ale má děsivé důsledky pro jeho ‚klienty‘,“ říká sociolog Petr Hampl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ťok možná neodejde. I sám Babiš jej podpořil
Premiér v demisi Andrej Babiš nevyloučil, že současný ministr dopravy Dan Ťok (oba ANO) bude pokračovat i v nové vládě, kterou by mělo sestavit hnutí ANO se sociálními demokraty s podporou komunistů. Ministr dříve uváděl, že necítí podporu ANO v kauze mýtného tendru, proto nechtěl pokračovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Pernica (Slušní lidé): Martin Glaser dal svým přístupem jasně najevo, že názorem obyvatel města pohrdá
Zítřejší Rada města Brna má tajně a urychleně projednat a potvrdit prodloužení smlouvy řediteli Národního divadla pro Martina Glasera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Radim Uzel: Jak řešit hrozbu přelidnění
Na přelomu tisíciletí jsme nebyli ušetřeni různých katastrofických vizí týkajících se budoucnosti naší planety. Futurologové nás varují před nebezpečím globálního oteplování, které jde ruku v ruce s tajícími ledovci a zvýšenou hladinou světového oceánu. Také vyhynutí četných živočišných druhů bývá mnohými považováno za světovou katastrofu. Myslím, že však všechny tyto hrozby blednou před pohromou, kterou přináší přelidnění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Firma Imoba z holdingu Agrofert neuvedla, zda vrátila spornou dotaci na Čapí hnízdo
Imoba dnes neuvedla, zda vrátila padesátimilionovou dotaci na vybudování rekreačního a konferenčního areálu Čapí hnízdo. Coby nástupnickou společnost původního příjemce dotace ji k tomu vyzval Úřad regionální rady Regionálního operačního programu (ROP) Střední Čechy, lhůta pro dobrovolné vrácení peněz vyprší dnes. Pro podezření z dotačního podvodu kvůli sporné dotaci čelí trestnímu stíhání premiér v demisi Andrej Babiš (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Další stopa v případu zavražděného slovenského novináře. A zase ta mafie
Slovenští novináři narazili v případu vraždy novináře Jána Kuciaka na další stopu, která zavání opět mafií. V příběhu se objevují lidé z mafiánských seznamů, které unikly na veřejnost před sedmi lety.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Mzdy vzrostly za poslední desetiletí o více než 40 %
Průměrná mzda vzrostla v prvním čtvrtletí o 8,6 %. Nejvíc za posledních deset let. Za tu dobu se výdělky zvýšily nominálně celkem o 40,7 %. Stoupaly přitom ve všech odvětvích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Miliarda z dotací do Babišova svěřenecké fondu. Jenom z EU. A jenom za loňský rok...
Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) se v Bruselu staví proti změnám evropských dotací, určených velkým zemědělským firmách. Důvod se některým může zdát jasný. Jen za loňský rok si Babišovy firmy, toho času uložené ve svěřeneckém fondu, přišly na jednu miliardu korun. Informuje o tom server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Vím, co bych dělal, kdybych byl premiér
Komentář na facebookovém profilu k aktuální politické situaci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Mzdy letos rostou nejrychleji za 15 let, “mzdová velejízda” přitom skončí až na konci roku
Komentář k vývoji průměrné mzdy v prvním čtvrtletí, na základě dnešních dat Českého statistické úřadu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ÚOOÚ: GDPR a přímý elektronický marketing
Na základě četných dotazů veřejnosti uveřejňuje Úřad pro ochranu osobních údajů své vyjádření ohledně práv a povinností správce a zákazníka v přímém elektronickém marketingu po nabytí účinnosti obecného nařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Slonková s Kubíkem jsou novinářská prasata. V SPD se nechlastá, jinde ano. Zemřít na tyfus v cikánském táboře není totéž, co umlácení na Pečkárně, říká Okamurův Večerníček
ROZHOVOR Média pomáhají vytvářet falešný pocit, že jsme fašisté. Přestože vědí, že to tak není. To řekl ParlamentnímListům.cz spoluzakladatel Úsvitu přímé demokracie a hnutí Svoboda a přímá demokracie Jaroslav Novák alias Večerníček. Policie ho vyšetřuje kvůli podpoře genocidy. V otevřeném rozhovoru mluví i o rodině Okamurů či o tom, jak souvisí přímá demokracie s komunisty hlásanou vládou lidu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
K panu prezidentovi mám velký obdiv, zastává se prostých lidí, vyznal se v rádiu ministerský kandidát Toman
Příštím ministrem zemědělství ve druhé vládě Andreje Babiše (ANO) by mohl být Miroslav Toman, prezident Potravinářské komory. Zkušenosti s vedením resortu už má, působil totiž v poslední prezidentské vládě Miloše Zemana, kterou vedl Jiří Rusnok. Poté byl Toman také jedním ze sponzorů prezidentské kampaně Miloše Zemana. Moderátorka Marie Bastlová se Tomana v pondělních Dvaceti minutách Radiožurnálu zeptala čí zájmy by vlastně jako ministr hájil?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Naším cílem je urychlit výstavbu dopravní infrastruktury, bytů a posílit investice
V pondělí 4. června 2018 vystoupil předseda vlády Andrej Babiš na Setkání lídrů českého stavebnictví 2018, které se konalo na Pražském hradě. Zároveň předal ocenění pro TOP stavební společnost roku 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Správě železnic byla uložena pokuta za dělení zakázky
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil Správě železniční dopravní cesty (dále jen SŽDC) pokutu ve výši 200 000 Kč za porušení zákona o veřejných zakázkách při zadávání zpracování studií na výstavbu nové vysokorychlostní tratě. Proti rozhodnutí nebyl podán rozklad a nabylo právní moci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Velvyslanec u NATO vzkázal od Moravce: Moskva proti nám vede dezinformační válku. Provokace nesmí zůstat bez odpovědi
V nedělních Otázkách Václava Moravce se tvrdě střetli komunista Pavel Kováčik a místopředseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury Radim Fiala na jedné straně a místopředseda ODS Petr Kupka. Pánové se do sebe pořádně obuli kvli působení českých vojáků v Pobaltí. Debata to byla poměrně bouřlivá. Český velvyslanec při NATO Jiří Šedivý se rozhodl, že se k tématu také vyjádří a připomene fakta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ježák: Může obecní samospráva ovlivňovat moc soudní? V České Lípě ano
V polovině prosince 2017 jsme na ZM schvalovali přísedící soudu. Tedy schvalovali. Navrhovali je předsedovi okresního soudu, který si pak lidi podle zákona ověří, zda jsou jako přísedící akceptovatelní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Autonomní řízení je obrovskou příležitostí, kterou si nemůžeme nechat ujít
Automobilový průmysl v současné době intenzivně pracuje na vývoji autonomního řízení. Česká republika je automobilovou velmocí – její ekonomika je s tímto průmyslovým odvětvím klíčově provázána.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ČOI: Přeprodejci energií se vydávají už i za inspektory
S novým trikem přicházejí přeprodejci energií – vydávají se za inspektory. Česká obchodní inspekce zaznamenala v předešlých dnech návštěvy „inspektorů“ s cílem „zkontrolovat spotřebitelům účet za energie“ na Litoměřicku a v okolí, dále také na Mostecku. Nemusí se však jednat jen o tento region.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Zvýšíme platy všem zdravotníkům, slíbil Babiš. Pak jej pojišťovny postavily před ekonomickou realitu
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, nominovaný taktéž hnutím ANO slibovali, že dojde na plošné zvyšování platů zdravotníkům. Teď se však zdá, že tento slib spadne pod stůl. Zde je důvod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Pavera (TOP 09): Společně za rozumný a slušný senát
Představitelé TOP 09, ODS, hnutí STAN, Zelených a Soukromníků dnes představili společného kandidáta do nadcházejících podzimních senátních voleb v obvodu č. 68 – Opava, kterým je dlouholetý starosta Bolatic a bývalý poslanec Herbert Pavera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Dotace z programu Nová zelená úsporám šetří náklady domácností na energie
Zatímco suché jaro trápí vodohospodáře a zemědělce, stavebníci se radují. Naplno se pouští do staveb a rekonstrukcí, počítají finance. Výraznou úsporu jim pátým rokem nabízí úspěšný dotační program Nová zelená úsporám. S financováním energeticky úspornějšího a zároveň pro životní prostředí šetrnějšího bydlení pomohl již 28 tisícům žadatelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Na mosteckém okruhu bude k vidění formule 1 Marka Webbera
Ve čtvrtek 7. června dorazí do areálu mosteckého autodromu Jaguar R5 F1, tedy monopost formule 1, s nímž v roce 2004 startoval ve velkých cenách australský pilot Mark Webber. Do kokpitu superrychlého vozu v Mostě usedne jeho majitel Klaas Zwart z Nizozemska. Jízdy na velkém závodním okruhu potrvají s přestávkami od 09:00 do 16:30 hodin, což zahrnuje čtyři testovací bloky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Profesorka Syková, členka senátní komise pro média: Potřebujeme ČT, která má důvěru. Ohánějí se „Kodexem“, ale tam není ani zmínka, že mají vysílat pravdu
ROZHOVOR V Kodexu České televize v pravidlech pro zařazování zpráv stojí, že nelze při editoriálním rozhodování opomíjet mezinárodní vlivy a vztahy, které působí napříč státy, kontinenty či kulturami. Podle profesorky Evy Sykové, členky Stálé komise Senátu pro sdělovací prostředky, to umožňuje aktivismus, jakýkoli výklad a obsahuje argument, že vše, co činí Česká televize, činí správně. Naopak za pozoruhodné považuje senátorka, že v celém Kodexu se ani jednou neobjeví, že televize veřejné služby má pravdivě informovat. Přitom potřebujeme televizi, která má důvěru všech. Jinak bude nastolena otázka, proč Českou televizi máme a proč ji platíme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Bernd Posselt: Čechy a Němce rozdělila lidská hloupost. Na obou stranách
Asi 250 lidí vyrazilo v sobotu pěšky na dvaatřicetikilometrovou Pouť smíření z Pohořelic do Brna. Šlo o připomínku obětí poválečného odsunu německy mluvícího obyvatelstva z Brna. Lidé se mohli přidat i cestou, na Mendlovo náměstí v Brně jich mohlo dorazit 300 až 400. V Brně proti pochodu protestovalo do pěti desítek lidí. Letošní pouť byla výjimečná tím, že se jí poprvé zúčastnili sudetští Němci. O pochodu informovala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
TOP 09: Pavel Šedlbauer kandiduje do Senátu
Předseda představenstva Fotbalového klubu Teplice Pavel Šedlbauer dnes představil svůj záměr kandidovat na senátora. O hlasy voličů se bude ucházet v obvodu 32 – Teplice jako nezávislý kandidát navržený stranou TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
SSHR monitoruje situaci na trhu s benzínem v České republice
Předseda SSHR Pavel Švagr svolal NESO, což je poradní orgán, který monitoruje oblast dodávek ropy a ropných produktů do České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Německo se hroutí a ČR, jako člen EU bude následovat
Ve Spolkové republice Německo se právní řád pod návalem přivandrovalců, za pomoci místních kolaborantů již zhroutil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Linek (Soukromníci): Jak jsme dopadli s trestním oznámením?
Strana soukromníků České republiky obdržela od Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1 vyrozumění "Trestního oznámení ve věci podezření ze spáchání trestného činu podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod podle § 356 Trestního zákona“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Političtí nenasytové
Je to až dost zarážející, jací političtí nenasytové se u nás nalézají. Třeba takový Jan Čižinský, který je od roku 2017 poslancem, k tomu starostou Prahy 7 a vlastníkem dalších mnoha funkcí veřejně prohlašuje, že plánuje zůstat poslancem, být primátorem hl.m.Prahy a ještě být dále starostou městské části Prahy 7.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jehličková (TOP 09): Zrušit povinnou maturitu z matematiky?
Zákon zavádí povinnou maturitu z matematiky. U gymnázií je tato povinnost uzákoněna od roku 2021 a u všech ostatních středoškoláků od roku 2022, s výjimkou sociálních, zdravotnických a uměleckých oborů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš vyhoví komunistům. Zdanění církevních restitucí chceme taky, soudů se nebojíme, řekl
Podle premiéra Babiše je postoj ANO v této věci dlouhodobý a zdanění církevních restitucí není nové téma.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 4.6.2018 v 11:36, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Příště již se mnou nepočítejte
V České republice máme nyní 6 253 obcí. Z toho ve 2 000 obcích bydlí méně než 200 obyvatel a starostou bývá člověk, který zpravidla normálně chodí do práce a k tomu navíc ve volném čase se stará o obec a její obyvatele. Odhadem je takových starostek a starostů, kteří mají jako svoji hlavní „volnočasovou“ aktivitu péči o svoji obec v České republice, asi 1 500 a patří jim za to velké poděkování a uznání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Babiš: Stavební firmy nemají dělníky. Jen proto se nestaví dálnice
K výstavbě dálnic promluvili dnes na tiskové konferenci premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a ministr dopravy v demisi Dan Ťok (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ivan Jordák: Hra na demokracii končí?
Náhodně jsem narazil na revue Fórum, kde byly výzvy k úterní demonstraci na Staroměstském náměstí, a slibována účast řady politiků a umělců. Např. tu budou M, Němcová z ODS, lidovec M. Jurečka, předseda TOP 09 J. Pospíšil, ze STAN Vít Rakušan nebo Pirát Mikuláš Ferjenčík a řada dalších. Prostě podívaná, jaká zase dlouho nebude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Holomčík (Piráti): Kvituji, že Evropská komise neustoupila agrokorporacím
Zastropování dotací, větší objem prostředků pro řešení sucha a dalších aktuálních problémů i větší důraz na rozvoj venkova. To jsou klíčové prvky návrhu společné zemědělské politiky 2021–2027 představeném Evropskou komisí, který čeká projednání v europarlamentu a Radě Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Historicky nejlepší umístění v rámci světového kongresového průmyslu
V loňském roce se v České republice uskutečnilo 187 mezinárodních asociačních meetingů, kterých se účastnilo přes 73 000 delegátů. Česká republika se dle statistik za r. 2017 prozatím drží na 23. místě celosvětového žebříčku destinací kongresového turismu, který každoročně vydává mezinárodní asociace ICCA (International Congress and Convention Association). Jedná se o její historicky nejlepší umístění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jindřich Berounský: Ministerstvo dopravy ignoruje kraje a regionální železnici
Kraje již nejsou to, co bývaly. Názor krajů již nemá pro Ministerstvo dopravy ČR (MD) žádnou váhu. MD vyslalo prostřednictvím svého náměstka pro řízení Sekce 1. náměstka Ing. Tomáše Čočka Ph.D. a náměstka pro řízení Sekce dopravní Ing. Ladislava Němce krajům tento jasný signál: „Na váš názor kašleme, nic pro nás neznamená.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo přeložku silnice I/14 Kunratice – Jablonec nad Nisou
Ředitelství silnic a dálnic uvedlo v pátek 1. června do provozu silnici I/14 Kunratice – Jablonec nad Nisou. Cílem stavby byla realizace přeložky silnice I/14 s výrazně lepšími směrovými a výškovými parametry než měla komunikace III/29024.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
O post v Radě ČT se uchází několik lidí. Třeba někdejší známá moderátorka
O místo v Radě České televize se ucházejí například televizní odborář Antonín Dekoj a někdejší moderátorka Dana Makrlíková, která už v minulosti v radě působila. Mezi kandidáty do Rady Českého rozhlasu patří lektorka Stanislava Spoustová, která kandidovala za hnutí ANO do krajského zastupitelstva. Do obou rad bude Sněmovna zřejmě ještě tento měsíc volit po jednom členovi. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Účastníci studentských stáží si na Veletrhu vědy vyzkoušejí popularizaci vědy
Veletrhu vědy se zúčastní středoškolští studenti, kteří letos pod hlavičkou projektu Otevřená věda absolvují stáž v Akademii věd ČR. V pátek 8. června na ně čeká celodenní program v podobě přednášek a někteří z nich si také vyzkoušejí, jak se popularizuje věda. Na akci dorazí téměř 150 studentů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Drahoš bude kandidovat do Senátu s podporou KDU-ČSL, STAN, TOP 09 a Zelených
Svou senátní kandidaturu potvrdil profesor Jiří Drahoš. Kandidovat bude v Praze 4 s podporou KDU-ČSL, Starostů a nezávislých, TOP 09 a Strany zelených.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Růst ekonomické aktivity byl v 1. čtvrtletí 2018 pod prognózou ČNB
Komentář ČNB ke zveřejněným údajům o HDP za 1. čtvrtletí roku 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Profesor Jičínský: Z SPD zbytečně děláme ďábla. Foldyna se mi částečně líbí, do ČSSD patří
ROZHOVOR Většina věcí, které jsou nebo budou ve vládním prohlášení, odpovídá požadavkům sociální demokracie, takže když budou procházet s podporou komunistů a případně SPD, nemůže to být podle bývalého politika a právníka Zdeňka Jičínského nic, co by sociální demokracii ohrožovalo. „Čili si nemyslím, že cokoli, pro co zvedne SPD ruku, je protistátní nebo ohrožující zájmy státu,“ říká profesor Jičínský k obavám, že ČSSD bude ve vládě jen fíkovým listem zastírajícím skutečnou koalici hnutí ANO, SPD a KSČM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 15:34, zobrazit podobné
Lesy ČR: Mohylník v Klecanském háji je opravený
Historický mohylník v navštěvovaném Klecanském háji ve Středočeském kraji opravily Lesy ČR za bezmála 226 tisíc korun. Práce skončily letos v dubnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
MD: Možnost provádět změny v registru vozidel mimo trvalé bydliště využilo 37 procent motoristů
Úředníci provedli od loňského června, od kdy mají motoristé možnost provádět změny v registru vozidel na jakémkoliv úřadě obce s rozšířenou působností, téměř čtyři miliony úkonů. Na každého návštěvníka připadají v průměru tři úkony, znamená to tedy, že na jednotlivá pracoviště registru vozidel v celé republice přišlo celkem 1 333 084 lidí, z toho 494 tisíc (37 procent) přišlo na úřad mimo své trvalé bydliště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
ÚZSVM převedl Lesům ČR potok s ďáblíkem bahenním
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Pardubicích převedl státnímu podniku Lesy ČR pozemek v obci Trhová Kamenice (městys v okrese Chrudim).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Kolik miliard vydělá Česká republika na druhé televizní digitalizaci?
Přechodem na nový standard televizního vysílání DVB-T2, který uvolní frekvence pro čtvrtého mobilního operátora, se bude 6. června zabývat konference DIGIMEDIA 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
VZP: Jak s pojištěním při přechodu ze SŠ na učiliště?
Otázka týdne z Všeobecné zdravotní pojišťovny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Teď lidé nebudou věřit ani Ukrajině, ani novinářům, naříkalo se nad kauzou Babčenko v Newsroomu ČT
Ukrajinský novinář Arkadij Babčenko a jeho fingovaná smrt stále zaměstnávají média po celé Evropě. Newsroom ČT se věnoval vývoji a důsledkům celé kauzy. Babčenko, který je velkým kritikem Vladimira Putina, se stal jakýmsi symbolem jak pro kritiky, tak pro příznivce Kremlu. Jedněm slouží jako symbol svobody slova, druhým jako důkaz o mediální manipulaci. Jaký bude mít akce dopad na důvěryhodnost médií? Novináři jsou kritičtí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Teď už máme důkazy. Rusko musí přijmout odpovědnost za sestřelení letadla, říká šéf NATO
Pro osvěžení paměti: Generální tajemník Severoatlantickéaliance (NATO), předseda Severoatlantické rady, nejvyššího rozhodovacího orgánu obranné aliance odpovídá za její řízení. Současně předsedá Výboru pro obranné plánovaní plánování a Skupině pro jaderné plánování. Také zodpovídá za činnost Mezinárodního sekretariátu. Generální tajemník je nejvýše postavený civilista v NATO, reprezentuje alianci navenek. Nemá však žádnou či skutečnou rozhodovací pravomoc, slouží jako prostředník (slouha svých amerických pánů).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Dolejš (KSČM): Uplatnění daňových přístupů KSČM v současné Sněmovně
Povolební vyjednávání o vládě v oblasti daní je limitováno faktem, že ve Sněmovně dominuje politická pravice, která by daně spíše snižovala. V minulém volebním období se vláda zaměřila na racionalizaci daní a na boj proti daňovým únikům. Větší daňová progrese jako námět levice zůstala mimo. Prošlo např. kontrolní hlášení, nastartován byl systém EET, změněno bylo zdanění herního průmyslu a byla také schválena třetí sazba DPH. Nyní může dojít k určitému posunu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
TOP 09: V Libereckém kraji do voleb společně se Starosty a KDU-ČSL
Uskupení TOP 09, Starostů pro Liberecký kraj a KDU-ČSL se dohodlo na společné kandidátce a do letošních komunálních voleb vyrazilo společně. Na tiskové konferenci byl představen volební program a kandidátka, která bude usilovat o hlasy voličů v podzimních volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Bezpečnostní rada probere pochybnosti kolem armádních zakázek
Předsednictvo Bezpečnostní rady státu dnes ráno probere pochybnosti kolem armádních zakázek. Ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová (za ANO) médiím nedávno sdělila, že její inspekce zjistila u některých dosud neukončených tendrů závažná pochybení. Obrátila se proto na Vojenskou policii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Náchodu pomůže jak dálnice D11, tak výstavba obchvatu
Dopravní situace v Náchodě a jeho okolí dlouhodobě rezonuje tamní veřejností. Kromě plánovaného vybudování obchvatu města se totiž připravují další projekty, které pomohou ulevit od hustého dopravního provozu na Náchodsku. Kromě připravované rekonstrukce silnice II/303 Velké Poříčí – Hronov je jednou z nejdůležitějších silničních staveb v okolí Náchoda nová přeložka II/303 Běloves – Velké Poříčí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Zdeněk Zbořil: Čeká nás válka, zcela vážně. Kletba na Kalouska. Upalování, pane Halíku?
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Miroslav Kalousek a jeho kolegové minulý týden dali zbraně do rukou těm, kteří o nich mluví jako o politických klaunech, uvádí politolog Zdeněk Zbořil k poslední schůzi Sněmovny, která vlastně ani pořádně nezačala. A varuje: Čeká nás obchodní válka s USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Dohoda o jihu Sýrie - Vymění Izrael klid na hranici za Američany?
Dohoda nabízí další krok k ukončení války a zahájení politického procesu výměnou za přijatelné kompromisy od všech zúčastněných – Sýrie bude mít své území, Izrael „své“ Golany, Írán svůj vliv a posílený regionální status, Rusko své „všechno“ a USA možnost vrátit se k „Americe především“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Český rozhlas spustil další nový FM vysílač
Český rozhlas spustil v pátek 1. června další nový FM vysílač. Ten svým signálem rozšířil programový okruh stanice Český rozhlas Liberec pro Turnov a okolí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Oteplení mezi Babišem a Hamáčkem: Pánové si prý rozumí, je to mnohem lepší než za Sobotky. A umí mluvit se Zemanem
Korektní osobní kontakt. Tak nazývají dnešní Lidové noviny komunikaci mezi šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem a předsedou ČSSD Janem Hamáčkem. Na komunikaci obou mužů přitom závisí osud možné vlády. Oproti vztahům expředsedy ČSSD Bohuslava Sobotky a Andreje Babiše jde tak o znatelný rozdíl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Pomůže koruně rychlý růst mezd?
Česká koruna se dostala v posledních týdnech pod tlak zejména proto, že část zahraničních hráčů si začala “balit kufry”.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Tři bomby o Rusku a Západu. Jedna důležitější než druhá, mnohé nepotěší
Hned tři zajímavé zprávy přicházejí ze světa ohledně Ruska. Vladimir Putin chce soudržnou a prosperující Evropu. Zítra se má setkat s rakouským kancléřem Kurzem. O čem budou jednat? Kurzův koaliční partner Strache volá po zrušení protiruských sankcí. Setká se Putin s Trumpem? Co když do hry vstoupí americké národní zájmy?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 14:34, zobrazit podobné
Ve výstavbě je téměř 200 km silnic, kilometr stojí 152 milionů
Ve výstavbě je nyní téměř 200 kilometrů nových silnic. Kilometr dálnice stojí 152 milionů korun, což je o 55 procent méně než před deseti lety. Za uplynulé čtyři roky stát vydal na dopravní výstavbu celkem 385 miliard korun. Na dnešní tiskové konferenci to uvedli premiér v demisi Andrej Babiš a ministr dopravy Dan Ťok (oba ANO). Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj dá 6,5 milionu neziskovým organizacím pro rodiny
Jihomoravský kraj dá v letošním prvním pololetí neziskovým organizacím na podporu rodin a seniorů 6,5 milionu korun. Novinářům to dnes řekl hejtmanův náměstek Marek Šlapal (ČSSD). Tři miliony si rozdělí přes 100 žadatelů poskytujících služby pro rodiny, dalších 1,5 milionu půjde 19 žadatelům na podporu pečujících osob. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
A Juncker jen čumí. Náš spojenec z USA uvalil na EU vysoká cla... A tím začal příběh, který vám jinde neodvypráví
V březnu podepsal americký prezident Donald Trump nařízení o uvalení cel na dovoz oceli ve výši 25 % a dovoz hliníku ve výši 10 %. Zavedení cel zdůvodnil zájmy národní bezpečnosti USA. „Ocel se kromě jiného používá k výrobě tanků, děl, ponorek a válečných lodí. Hliník je zase klíčovou surovinou při výrobě letadel. V obou komoditách jsou USA po přesunu výroby do Asie závislé na dovozech,“ vysvětluje ekonom a publicista Martin Kunštek. Trump dal skupině zemí, mezi nimiž byly státy EU, Kanada, Mexiko, Argentina, Austrálie a Brazílie, ze zavedených cel dočasnou výjimku. Měla vytvořit prostor pro vybudování celní unie. EU však odmítala uvalit stejná cla na dovozy oceli a hliníku z Asie. Americký prezident proto v zájmu zabránění reexportu těchto komodit přes Evropu výjimku neprodloužil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ČMKBK: Cena zemního plynu i elektřiny roste
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) bylo ve 22. týdnu uzavřeno 306 kontraktů na dodávku 346,7 tisíce MWh zemního plynu a elektřiny pro konečné odběratele v hodnotě 323,8 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Tým silniční bezpečnosti: Projekt „Na kole jen s přilbou“ míří do desítek našich měst
Cyklisté bývají tradičně řazeni mezi nejohroženější účastníky silničního provozu. Zkušenost z řady evropských států ovšem dokazuje, že tomu tak nemusí být. Bezpečnost bicyklistů na silnicích je bezesporu téma komplexní, nicméně významnou roli sehrává i jejich připravenost k bezpečnému provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
SPOZ: V Moravskoslezském kraji bereme své osudy do vlastních rukou
O vstup do SPOZ je v Moravskoslezském kraji zájem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Průměrná mzda reálně vzrostla o 6,6 %
V 1. čtvrtletí 2018 vzrostla průměrná hrubá měsíční nominální mzda na přepočtené počty zaměstnanců v národním hospodářství proti stejnému období předchozího roku o 8,6 %, reálně se zvýšila o 6,6 %. Medián mezd činil 25 674 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Kauza kolem podvodů při udělování azylu v Německu pokračuje. Expert odhaluje chaos a zmatky
Aféra kolem Spolkového úřadu pro migraci a uprchlíky neutichá. Veřejnost ztratila v tento klíčový úřad důvěru a nesrovnalosti způsobené úředníky zasahují do nejvyšších politických pater.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Schodkový rozpočet je nepřijatelný, Svobodní doporučují vládě šetřit
První návrh státního rozpočtu pro rok 2019 počítá se schodkem 50 miliard korun. To nelze ospravedlnit, když není válka, zemětřesení, katastrofální povodeň nebo hluboká hospodářská krize. Místo, aby vláda vyrovnala rozpočet snížením svých výdajů, plánuje vyrobit dluh.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Chceme změnit stereotypní předsudky vůči ženám a generaci 50
V pondělí 28. května proběhl v hlavním sále Poslanecké sněmovny ČR Evropský den diverzity, který pořádala aliance BPS – Byznys pro společnost, národní koordinátor evropské Charty diverzity. Tématem bylo především stereotypní uvažování a předsudky vůči ženám a generaci 50 i to, jak tento pohled může brzdit inovace a rozvoj v jednotlivých společnostech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ZP MV ČR přidá na zdravotní péči v příštím roce přes 2 mld. Kč
O více než dvě miliardy korun zvýší výdaje na zdravotní péči svých klientů v příštím roce druhá největší Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR). Je to výsledek dohodovacího řízení mezi zdravotními pojišťovnami a jednotlivými poskytovateli zdravotních služeb pro rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Premiér nejspíš nemá všechny dostupné informace
Komentář na facebookovém profilu k rušení matrik
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ČNB: Nazývat kteroukoli část Agrobanky „zdravou“ či „ziskovou“ je hrubě zkreslující
Stanovisko ČNB k informacím z médií týkajících se prodeje Agrobanky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
NKÚ: Většina peněz se rozdělí mezi velké firmy, podpora malých a středních podniků vázne
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil rozdělování evropských dotací z Programu rozvoje venkova 2014–2020, kontroloři se konkrétně zaměřili na část těchto dotací poskytovaných z tzv. opatření „Spolupráce“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Halík je největší český intelektuál dneška. Snaží se o porozumění, píše miliardář Sekyra, kterému pokřtil obě děti
Člen akademického sboru Oxfordské univerzity Luděk Sekyra se ve svém sloupku pro Lidové noviny vyjádřil k sedmdesátým narozeninám kněze Tomáše Halíka. „Aneb co dělat, abychom mohli tvrdit, že jsme pochopili jubilantovo poselství,“ podotkl Sekyra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Šok pro Merkelovou. Velvyslanec USA v Berlíně: Je třeba porazit elity v Evropě. Migrace je problém. Německu fungují jen čtyři stíhačky
Nový americký velvyslanec v Německu se jmenuje Richard Grenell. V budoucnu o něm budeme slýchat velice často, alespoň podle rozhovoru, který poskytl americkému konzervativnímu serveru Breitbart. Na současné liberální Evropě nenechal nit suchou. Německo podle něj nezbrojí. Čtyři bojeschopné stíhačky? Velvyslanec chce pomoci konzervativcům napříč Evropou. Migrace je prý pro Německo hlavním problémem. Masový import rodinných příslušníků do Evropy?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
V Ústeckém kraji vzniká nová platforma podnikavých žen
V Teplicích se konalo první setkání Platformy žen Ústeckého kraje. Platforma sdružuje aktivní a podnikavé ženy, které se zajímají o rozvoj regionu a snaží se zlepšovat kvalitu života zdejších obyvatel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
NKÚ: Dotace na zemědělce míří k velkým firmám, podpora malých vázne
Většinu z miliard korun evropských dotací na rozvoj zemědělství z Programu rozvoje venkova stát rozdává velkým firmám. Podpora malých a středních podniků, kterým měl program pomoci, naproti tomu vázne. Uvedl to dnes v tiskové zprávě k prověrce programu Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Hodnocení projektů žadatelů o dotace je podle úřadu neprůhledné. Ministerstvo zemědělství, které peníze z programu rozděluje, výtky popírá a tvrdí, že velké podniky nezvýhodňuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Kauze kolem podvodů při udělování azylu v Německu pokračuje. Expert odhaluje chaos a zmatky
Aféra kolem Spolkového úřadu pro migraci a uprchlíky neutichá. Veřejnost ztratila v tento klíčový úřad důvěru a nesrovnalosti způsobené úředníky zasahují do nejvyšších politických pater.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Paroubek: Jak vidí Češi nebezpečí pro náš stát?
Agentura pro výzkum veřejného mínění, Stem.cz, zpracovala v závěru dubna průzkum veřejného mínění na 1046 respondentech, který se zabýval tím, co považuje česká veřejnost za nebezpečí pro naši zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
P. C. Roberts: V USA zmizelo beze stopy 1475 dětí přistěhovalců
Americké ministerstvo spravedlnosti (sic) přijalo praxi oddělovat dětí přistěhovalců od svých rodičů a pak je přidělovat do tzv. pěstounských domů. Jak uvádí web Interceps oznámilo „ministerstvo zdraví a humánních služeb Kongresu, že ztratilo stopu po 1475 dětí, takto od svých přistěhovaleckých rodičů odloučených. Má se za to, že byly nejspíše prodány bohatým pedofilům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
TOPlist