Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2021
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.364x, což odpovídá cca 123.350-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Dávám této vládě rok, maximálně dva! U Moravce padala silná slova, když se u jednoho stolu sešli Faltýnek, Michálek a Fiala
V nedělním pořadu Otázky Václava Moravce na ČT24 se utkali místopředsedové Jaroslav Faltýnek z ANO, Jakub Michálek z Pirátů a Radim Fiala z SPD. Vyjádřili například své názory k tomu, zda nová vláda bude stabilní a jak se vyřeší spor o ministra zahraničí Miroslava Pocheho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
„Co to mele za hovna, poslat ho k nim.“ Obrovské selhání Českého rozhlasu. Co z toho bude?
Pět set tisíc nebo pět set, tisíc. Jedna čárka, a jak je důležitá. Ani Martin Rozumek nakonec nechce přijmout počet uprchlíků, který by se rovnal 5 procentům české populace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 22:35, zobrazit podobné
To se Pospíšilovi líbit nebude. Jitka Chalánková, která opustila TOP 09 po neschválené kandidatuře, jasně promluvila
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Proč by v politické straně neměla zaznít kritika? Politická strana není okrašlovací spolek, který se plácá po ramenou,“ ptá se bývalá poslankyně Jitka Chalánková, která se rozhodla opustit řady TOP 09 kvůli jejímu „sebezničujícímu směřování“. Podle ní opustila své hodnoty i ideály. Současnou vládu a celé vyjednávání o koalici označila za tragikomické.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
František Dostál: Prý už budeme mít novou vládu
Fotoblog Františka Dostála
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
V Praze 4 dnes začaly platit parkovací zóny v nejvytíženějších oblastech
V Praze 4 dnes začnou platit parkovací zóny. Nebudou na celém území městské části, ale pouze v nejvytíženějších místech. Značky vymezující zóny byly do ulic rozmístěny v uplynulých týdnech, dosud však byly přelepeny. Rezidenti zaplatí za parkovné 1200 korun za rok. Vydávání parkovacích oprávnění ale provázely problémy, protože se radnici na několik dní porouchal software.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Nemocnice Třebíč otevřela bosý chodník
Takzvaný proprioceptivní či senzorický chodník byl vybudován v areálu Nemocnice Třebíč za budovou pavilonu M poblíž parku, kde sídlí rehabilitační oddělení. Široká veřejnost včetně dětí si zde může vyzkoušet chůzi po několika různých površích, jako je jemný písek, drobné a větší obrázky či ostřejší štěrk a kamínky. K chodníku se dostanete parkem v zadní části areálu nemocnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Tohle prý říkají politici za zavřenými dveřmi. Moravec zase jednou koukal
Moderátor Václav Moravec v Žižkovské věži přivítal politology Michaela Krause, Lukáše Macka a bývalého státního tajemníka pro evropské záležitosti Tomáše Prouzu. Hosté se shodli na tom, že český premiér Andrej Babiš (ANO) sice jásal nad výsledky summitu EU, ale ve skutečnosti jsme si moc nepomohli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Rozlučte se se Schwarzenbergem, Kalouskem, Pospíšilem, Adamovou, Ferim a dalšími. Průzkum pro ČT je vyhodil ze Sněmovny
Sněmovní volby by v červnu podle modelu Kantar TNS vyhrálo ANO s 28,5 procenty, oproti květnu si mírně polepšilo. Druzí by skončili občanští demokraté a třetí Piráti, kteří v porovnání s posledním průzkumem ztratili 2,5 procentního bodu, což je největší meziměsíční propad ze všech stran. Do dolní komory by se podle agentury dostaly i další dosavadní sněmovní strany s výjimkou TOP 09, která by měla 3,5 procenta hlasů. Model dnes zveřejnila Česká televize (ČT).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 31. díl. Arogance
Už jsme v jednom z předchozích dílů tohoto seriálu četli z díla Bernarda Goldberga, dlouholetého reportéra jedné z největších amerických televizních stanic, CBS. Po článku psaném pro Wall Street Journal, v němž se zabýval jevem nazývaným BIAS, neboli novinářská předpojatost, si podepsal ortel profesní smrti. Prostředí liberálně -oportunistických mediálních stereotypů a hierarchií odmítlo pohled byť i do sebemenšího a sebelépe míněného zrcadla. Goldberg zůstal se svou pravdou ve svých knihách, v nichž od té doby podává skutečný, nepřikrášlený obraz manipulací, jimiž se to (samozřejmě zdaleka nejen v americké žurnalistice) jen hemží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Zbytečná hysterie, klidnil Dolejš rozbouřené emoce, když se komunisté rozhodli pro podporu vlády. Pak to ale přišlo: Vy zmije odporné...
V sobotu KSČM na ústředním výboru rozhodla o tom, že podpoří vznik menšinové vlády ANO a ČSSD. Někteří kritici této vládní sestavy zvedají ukazováček a varují, že to, že se komunisté od roku 1989 přiblížili nejblíže k vládnímu rozhodování, nevěstí nic dobrého. Podle vyjádření ekonomického experta a komunisty Jiřího Dolejše na sociální síti je však taková hysterie naprosto zbytečná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Občané Bataville stále dodržují baťovskou tradici
Předseda vlády Andrej Babiš se během návštěvy Francie v sobotu 30. června 2018 zúčastnil společně s předsedou vlády Slovenské republiky Peterem Pellegrinim oslav 100. výročí založení československé armády v Darney. V odpoledních hodinách pak navštívil město Bataville, kde připomněl odkaz českého podnikatele Tomáše Bati.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Končí éra kamenných obchodů. Přijde něco, co si lidé neumí ani představit. Proti tomu budou dnešní řetězce prckové, odhaluje Markéta Šichtařová
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ To, že Česká národní banka tento týden změnila sazby, přinese plody až v příštím roce, kdy už může být v ekonomice úplně jiná situace. Navíc tímto krokem podle Markéty Šichtařové jen řeší to, co sama způsobila. A to proto, že pár sebevědomých hlav v bankovní radě si v roce 2013 myslelo, že ví, kde má být měnový kurz. To samé sebevědomí měli i všichni centrální plánovači minulého režimu a víme, kam to dotáhli. Zvýšení úrokových sazeb je sice dobrou myšlenkou, ale pokaženou tím, že přichází příliš pozdě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Jiří X. Doležal velebil Českou televizi. A překvapil ohledně Moravce. Reakce lidu stojí za to
Komentátor Jiří X. Doležal složil poklonu veřejnoprávní České televizi. Obzvláště je podle něj třeba vážit si práce, kterou v Žižkovské věži odvádí moderátor Václav Moravec a jeho současní či bývalí kolegové moderátoři Martin Veselovský, David Borek či Světlana Witowská. Doležal tím rozpoutal diskusi, ve které zazněl i názor, že „s havloidní ČT je třeba se vypořádat“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Faltýnek řval v OVM jako starý estébák
ANO bude hlasovat proti jakémukoliv návrhu kohokoliv, kdo řekne cokoliv proti vůdci Babišovi – naznačil Faltýnek v OVM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Včasnému určení diagnózy demence brání významné překážky
Europoslankyně Olga Sehnalová (ČSSD, SD) a Sirpa Pietikäinen (Finsko, EPP) uspořádaly konferenci v Evropském parlamentu, kde představily nový průzkum organizace Alzheimer Europe. Průzkum poukazuje na významné překážky zabraňující včasnému určení diagnózy demence napříč Evropou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Banda vyhulenců. Zavřít! Aktivisté šli bránit těžbě, Česko se baví
Několik set aktivistů z různých evropských zemí protestovalo v sobotu u povrchového hnědouhelného dolu Bílina na Mostecku proti těžbě fosilních paliv. Hned ráno se 16 z nich připoutalo na vrcholu rypadla v lomu Bílina, a na 12 hodin tím zastavilo těžbu. Další desítky lidí se pokusily proniknout do lomu během sobotního protestního pochodu. Policie zajistila 280 lidí, podezřívá je z přestupku. Do protestní akce se vložil také Deník Referendum a šprýmaří, kteří si z ekologických aktivistů dělají šprťouchlata.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 21:34, zobrazit podobné
Kabourková: Kde začíná a končí restituce?
Věřím, že člověk se má chovat tak, aby nebyl potrestán, aby se vždy mohl sám sobě podívat do očí. Dle mého přesvědčení dělá víra člověka lepším. A je jedno jak své víře říkáme. Ale je velký rozdíl mezi vírou a církví. Církev člověka lepším neudělá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Šíří lži! Jiří Drahoš připomněl morální selhání profesorky Sykové
Neúspěšný prezidentský kandidát Jiří Drahoš se rozhodl zabojovat o křeslo senátora. Do horní komory Parlamentu se pokusí vstoupit na Praze 4, kde se postaví dosavadní senátorce Evě Sykové. Ta do Senátu původně vstoupila v barvách ČSSD. Teď se spoléhá na podporu ANO. Profesor Drahoš na ní nenechal nit suchou. A toto následovalo...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Šířit své zájmy zbraněmi. To je náš cíl, přiznaly USA. A panuje hrůza, pokud jde o Putina
Objevily se dvě zásadní zprávy ohledně americké zahraniční politiky. Prestižní britský deník The Independent přináší analýzu amerického vlivu na zahraničí. Pro USA jde o zásadní změnu v komunikaci směrem navenek, přiznává prý, že jde pouze o zachování amerického vlivu v cizině. The New York Times pro změnu řeší nadcházející summit Trump–Putin. Panuje obava, že Trump nebude jako Obama. Putinovi prý ustoupí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Babiš prý ovládne i GIBS. Poslanec Žáček se bojí o osud Česka
Poslanec ODS Pavel Žáček bije na poplach. Trestně stíhaný předseda vlády Andrej Babiš dělá podle poslance jeden hrozný krok za druhým a ještě před ukotvením koaliční vlády ČSSD se snaží ovládnout bezpečnostní složky státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
To je vůl. Kalousek se vyjádřil k Moravcovi
Člověk člověku volem. Miroslav Kalousek si na chvíli oddechl od komentářů na Andreje Babiše a místo toho se zaměřil na jeho číslo dvě, Jaroslava Faltýnka. Vadí mu, jak se Faltýnek pustil do předsedy Pirátů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
V Doněcké oblasti očekávají útok, v Rusku je totiž fotbalový šampionát. Seznam Mirotvorec připomíná fašistické metody. Hovoří německý korespondent z Ruska Heyden
ROZHOVOR O potírání svobody slova na Ukrajině řečnil v německém Bundestagu, přičemž se zmínil o nevpuštění reportéra PL do zmíněné země. Zkušený novinář Ulrich Heyden, který dělá zpravodaje z Ruska pro několik německých médií, třeba Telepolis.de, berlínský der Freitag anebo Rubikon.news, totiž také nebyl vpuštěn do země s trojzubcem ve znaku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek brutálně zaútočil na „kmotry“ z pražské ČSSD. Jmenovitě. A přidal i souvislosti týkající se Miroslava Pocheho
ROZHOVOR "Andrej Babiš má vynikající analytické zázemí. Takové zázemí měla sociální demokracie, když jsem ji řídil. Pan Sobotka a ti neschopové kolem něj – Chovanec, Starec a další - toto zázemí zcela rozbili,“ říká bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek. Pro ParlamentníListy.cz sdělil svůj názor ohledně toho, co se děje v souvislosti s Miroslavem Pochem a promluvil i o situaci v ČSSD. Prozradil také, jak to je s jeho kandidaturou do Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 17:34, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Winternitzovy mlýny dostávají jasnější podobu
Kancelář náměstka hejtmana Romana Línka se na půl dne proměnila v architektonický workshop. Tématem setkání bylo vzájemné sladění a odsouhlasení architektonických výrazů a jednotlivých projektů v mlýnech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Nenechejme si kvůli pohodlí vzít osobní svobodu
Komentář na facebookovém profillu k nové vládě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Belen Fernandezová, Middle East Eye: „Orientalismus“ na věky věků
Ani čtyřicet let po vydání významného textu – knihy Orientalismus od Edwarda Saida popisující represivní civilizační misi Západu na Východě nejeví tento přístup Západu k jiné kultuře žádné známky ústupu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 13:35, zobrazit podobné
„To, co jsme dlouho tušili, zde máme černé na bílém.“ Jaroslav Bašta cituje z knihy, kterou nedávno objevil
Diktátoři, demagogové a doba temna před námi. Tak přesně takový název nese kniha, na kterou tento týden v knihkupectví narazil někdejší velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta. Autor v ní hovoří o tom, že EU pomalu směřuje k válečnému konfliktu, po jejím přečtění Bašta získal také zajímavé statistické údaje a výsledky výzkumů veřejného mínění. „To, co jsme dlouho tušili, zde máme černé na bílém,“ uvedl ve svém komentáři pro První zprávy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: Merkelová zachráněna, kvóty nehrozí, ale řešení problému neexistuje…
Nadšení kolem výsledků nočního maratónu v Bruselu, připomíná nadšení toho dobrého muže, který nese veliký žebřík s tím, že až ho napadne lev, odhodí ho a bude se mu lépe utíkat. Stejně tak summit odstranil nebo možná odstranil z diskursu EU kvóty, které členské země rozdělovaly a priori. Zdá se, že summit rovněž nabídl německé CSU jakýsi cumel, aby oslabil její tažení proti Merkelové a koaliční vládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Vít (ODS): Otevíráme náš kraj
Další konkrétní výsledek práce Komise Rady Královéhradeckého kraje pro otevřenost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ohromující slova senátora od Starostů: Geniální nápad, jak z toho Babiše dostat. Jeho trestní stíhání bude dříve, či později zrušeno
ROZHOVOR „ČSSD si touto koalicí podřezává větev, ale ještě více si větev podřezává KSČM,“ komentoval v rozhovoru současné dění Michael Canov, senátor za STAN a starosta Chrastavy. Podle něj komunističtí voliči už nemají důvod KSČM volit, protože se jejich představitelé dali do „holportu“ s velkokapitalistou a do Sněmovny už se příště nedostanou. Pro ParlamentníListy.cz také řekl, že prezident dělá, co mu dovolí ostatní. Silnější vždy mává se slabšími.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Sdělení pro plátce daně ze závislé činnosti v souvislosti s GDPR
Generální finanční ředitelství na základě množících se dotazů od veřejnosti a z důvodu správné aplikace zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o daních z příjmů“) pro účely správného sražení daně (zálohy na daň) a s tím spojeného prokazování nároku na daňové úlevy prostřednictvím plátce daně ze závislé činnosti sděluje:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Pražská koalice TOP 09 a STAN otevírá kandidátku dalším subjektům
Volební koalice TOP 09 a hnutí Starostové a nezávislí pro podzimní volby do pražského zastupitelstva potvrdila spolupráci s dalšími politickými subjekty pro nadcházející volební období do pražského magistrátu. Na kandidátce se tak objeví zástupci dalších demokratických stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
TOP 09: Chceme vyšší kvalitu škol už v příštím školním roce
Různorodost škol, důraz na jazykovou gramotnost, schopnost studentů komunikovat a učit se, ale také dostatek škol a klasických i alternativních školek v místě, kde děti a žáci bydlí. To jsou priority, které u příležitosti konce školního roku představili experti TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Náměstek Smolek otevřel honorární konzulát ve Vaduzu
Náměstek pro řízení sekce právní a konzulární Martin Smolek otevřel 29. června 2018 honorární konzulát ČR v lichtenštejnském Vaduzu. Honorárním konzulem byl jmenován významný podnikatel, politik a bývalý místopředseda vlády Thomas Zwiefelhofer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: „Okopávání kotníků“ ministryně spravedlnosti - národní sport
Zdá se, že k tradicím současné novinařiny patří „okopávání kotníků“ ministryně spravedlnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
NDM a Bezruči připravují 8. ročník Letní divadelní školy pro pedagogy
Ateliér pro děti a mládež při NDM připravuje již osmý ročník Letní divadelní školy pro pedagogy. Horkou novinkou letošního ročníku bude spolupráce s Divadlem Petra Bezruče. Na programu je proto řada novinek!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Tato vláda je zmetek. Nutno začít znovu
Pochybnosti o vzniku druhé Babišovy vlády jsem měl od počátku. Nikoli jen z Babišovy viny, ale v důsledku řady okolností příznačných pro hlavní aktéry současné politické scény, vznikala za podmínek velmi nepříznivých k tomu, aby se zrodilo něco životaschopného. Připomeňme si:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Krajská veterinární správa zachytila více než čtvrt tuny neoznačeného masa na Pardubicku
V rámci společné kontroly na cestě s Celní správou odhalili inspektoři Státní veterinární správy v Pardubickém kraji více než čtvrt tuny neoznačeného skopového masa, vnitřností a masných produktů. Kontrola se uskutečnila poblíž obce Pravy na Pardubicku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zeman utržený ze řetězu. Zásadní chyba ČSSD. Velmi nebezpečný precedens do budoucna... Expert shrnuje poslední dění kolem vlády
ROZHOVOR „Je to jako s malým dítětem. Jestliže mu nenastavíte hranice chování, a neklepnete ho přes prsty, tak vám za chvíli přeroste přes hlavu a utrhne se ze řetězu. A to je Miloš Zeman dnes,“ okomentoval vyjednávání a vznik vlády politolog Jan Bureš. V rozhovoru označil vstup ČSSD do vlády za zásadní chybu horší o způsob, jakým do koalice vstupuje. Postupně slevila prakticky ze všech svých zásadních požadavků, nebo se později nechala převálcovat ať už Andrejem Babišem, nebo Milošem Zemanem, a to podle Bureše nevěstí nic dobrého do budoucna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ani my jsme s Merkelovou žádnou novou dohodu o vracení imigrantů neuzavřeli, brání se Polsko
Polsko stejně jako Česká republika a Maďarsko neuzavřelo žádnou novou dohodu o vracení žadatelů o azyl. Prohlásil to dnes mluvčí polského ministerstva zahraničí Artur Lompart.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Klaudiánova nemocnice má dvě nové gamakamery
Klaudiánova nemocnice aktuálně pořídila dvě nové gamakamery pro oddělení nukleární medicíny, které v pátek představila zástupcům vedení kraje i města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Do vlády míří bývalí příslušníci StB a komunisti
Komentář na facebookovém profilu k druhé vládě Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Metnar: Armáda a její představitelé vědí, co chtějí
V pátek 29. června navštívil ministr obrany Lubomír Metnar poprvé Generální štáb Armády České republiky. Náčelník Generálního štábu generálporučík Aleš Opata jej při této příležitosti seznámil s hlavními představiteli armády a současným stavem ozbrojených sil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 22:35, zobrazit podobné
ČEZ: Kubatovy slavnosti pokořily návštěvnický rekord
Na Zbudovských blatech bylo o víkendu nabito. Letošní, široko daleko proslavené, Kubatovy slavnosti totiž přilákaly v jejich novodobé historii rekordní počet návštěvníků. Tradiční akce, podporované Jadernou elektrárnou Temelín Skupiny ČEZ, se v sobotu 30. června zúčastnila bezmála tisícovka lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Babiš: Největší úspěch naší vlády. Žádní migranti. A takto jednám s Macronem
Co si člověk nepochválí sám, to prostě nemá. Andrej Babiš zveřejnil svou reakci na summit členů EU, dohodu o migračních centrech a setkání s Emmanuelem Macronem, na síti Facebook. Popisuje náročná jednání a své úspěchy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Náčelníci generálních štábů zemí V4 jednali o spolupráci v oblasti logistické podpory
Náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Aleš Opata se zúčastnil společného jednání náčelníků generálních štábů zemí V4 v Budapešti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jaromír Petřík: Obrovský plivanec do tváře obětem zrůdného komunistického režimu
Těmito slovy okomentovala Alexandra Udženija z ODS jmenování nové vlády Andreje Babiše s podporou komunistů. Problém však je, že více než Andrej Babiš si s komunisty "zadal" např. prezident Václav Havel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Staněk: Tresty jsou tvrdé. Proto věřím, že se neminou účinkem
Vyjádření ministra kultury Antonína Staňka k trestu pro žháře, kteří loni v létě zničili unikátní kostel v Gutech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Sucho trápí i Prahu, vodu pomáhají zadržet rybníky
Nedostatek srážek, vysoké teploty, vyprahlá krajina. Tak v poslední době vypadají jarní a letní měsíce v České republice a území hlavního města není žádnou výjimkou. Občasné srážky totiž nedokážou doplnit hladinu spodních i povrchových vod na normální úroveň a Praha se potýká s jejich nedostatkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Už nebudeme vazalové Západu, zrušíme restituce, řekli komunisté, proč podepřou Babiše
Komunisté se rozhodli podpořit menšinovou vládu premiéra Andreje Babiše a jeho koaličního partnera ČSSD. Proč se rozhodli podpořit tuto vládu? Komunisté mají za to, že dosavadní vlády – vládou Václava Klause počínaje až po kabinet Bohuslava Sobotky ČSSD) – se prý staraly o to, ab se z nás stal poslušný vazal Německa a Spojených států. KSČM to chce změnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 19:35, zobrazit podobné
V roce 2017 dojednal CzechInvest investice za více než 65 miliard korun
Na základě jednání uzavřených s agenturou CzechInvest v roce 2017 plánují podniky, tuzemské i zahraniční, investovat v České republice přes 65 miliard korun. Každý třetí z celkem 106 investičních záměrů je tzv. high-tech projektem, tedy projektem vysoce technologicky orientovaným anebo navázaným na výzkumně-vývojové aktivity. V 80 případech se jedná o expanze firem, které již v Česku působí. Investičních pobídek plánuje využít 83 investorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Koalice STAN a TOP 09 kandiduje v Karlových Varech
V nadcházejících komunálních volbách v Karlových Varech spojí své síly Starostové a nezávislí společně s TOP 09. Koalice bude kandidovat pod názvem STAN a TOP 09. Lídrem uskupení bude Jiří Brož za STAN, druhým na kandidátní listině pak Lukáš Otys za TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Bartoškův festival ve Varech prý školí zaprděné Česko. Jde o imigranty
V Karlových Varech probíhá 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu. Sledování filmů však není jedinou náplní fanoušků. Už došlo i na politiku. A pěkně zostra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Babiš "zprivatizoval" strategický státní podnik ČEZ
Komentář na facebookovém profilu k většinovému zastoupení ANO ve vedení ČEZ
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Petr Kolman: Doktorka Horáková se musí obracet v hrobě
Z notýsku brněnského občanského pasivisty – červenec 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Muzeum umění Olomouc: Spolupráce s Poláky přivedla hvězdy avantgardy
Olomoucká výstava Abstrakce.PL zapadá do dlouhé řady mezinárodních projektů, spojených s Rokem avantgardy v Polsku. Hlavními hvězdami stěžejních projektů, prezentovaných po celé Evropě, jsou umělci Władysław Strzemiński a Katarzyna Kobro.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Ministryně financí má ambici vysát tzv. privatizační fond
Komentář na facebookovém profilu k návrhu na zrušení privatizačního fondu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ČVUT: Návštěvníky Rock for People přivítá unikátní vstupní brána, postavená z kontejnerů na vodu
Voda a hudba. Tuto netradiční kombinaci v sobě spojuje originálně pojatá vstupní brána, která přivítá letošní návštěvníky festivalu Rock for People, který se koná v Hradci Králové od 4. července. Brána vznikla podle návrhu Barbory Markovové, studentky programu Architektura a stavitelství na Fakultě stavební ČVUT, a bude vyrobena z několika desítek velkoobjemových kontejnerů na vodu, které jsou poskládány na sebe a zpevněny lešením. Kontejnery budou zároveň potažené barevnými fóliemi, čímž evokují hudební zvukové spektrum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Merkelová otočila: Žádnou dohodu s Babišem prý neuzavřela. Ale...
Krátce po summitu EU k migraci oznámila německá kancléřka Angela Merkelová, že se dohodla se 14 zeměmi na vracení migrantů. Předseda české vlády Andrej Babiš (ANO) a představitelé vlád Polska a Maďarska však odmítli, že by k nějaké takové dohodě došlo. Merkelová teď otočila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Musíme zvýšit pobídky, abychom si udrželi filmaře, nabádá nový ministr kultury Staněk
Filmové pobídky, které lákají do Česka zahraniční štáby, by se měly do budoucna zvýšit. V současné době Česko filmařům nabízí, že jim vrátí zpět 20 procent prokazatelně utracených nákladů. Česku ale konkurují jiné státy s 25 procenty, a tuzemsko by se proto mělo snažit dostat alespoň na stejnou výši, řekl dnes ČTK na karlovarském festivalu ministr kultury Antonín Staněk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Na podporu infrastruktury v průmyslové zóně Solnice-Kvasiny je připraveno 14 milionů
Poté, co ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová otevřela program na podporu bydlení v průmyslové zóně Solnice-Kvasiny, přichází s dotačním titulem na podporu místní infrastruktury v tomto regionu. Pro obce je připraveno celkem 14 milionů korun. Předkládání žádostí začíná 29. 6. 2018 a končí 27. 9. 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Piráti znovu navrhují zúžit EET. Uspějí?
Ve Sněmovně se objevil další návrh na zúžení elektronické evidence tržeb (EET) pouze na plátce daně z přidané hodnoty. Návrh předložili poslanci Pirátů několik týdnů poté, co Sněmovna zamítla stejný návrh, který podepsalo sedm desítek poslanců z pětice poslaneckých klubů, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: Úplná uzavírka pro osobní automobily na silnici I/43
Upozorňujeme řidiče, že od neděle 1. července 2018 bude pro osobní automobily úplně uzavřena silnice I/43 Brno-Svitavy z důvodu stavby „Oprava vybraného úseku silnice I/43 Kuřim-Lipůvka“, a to v úseku mezi „Kuřimskou křižovatkou“ (křižovatka silnice I/43 a II/386) a čerpací stanicí pohonných hmot MOL u obce Lipůvka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 17:34, zobrazit podobné
ÚZSVM prodal v dražbě za téměř půl druhého milionu korun nebytový prostor
Územní pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Střední Čechy prodalo ve veřejné dražbě nebytový prostor v Jesenici u Prahy. O nebytovou jednotku se v dražbě utkali tři zájemci. Oproti vyhlášenému nejnižšímu podání 820 tisíc Kč se cena nemovitosti po 31 příhozech navýšila o více než 80 procent na konečnou částku 1 490 000 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Kdy se začnou trestat neziskovky, spolupracující s pašeráky lidí?
Před mnoha měsíci se to bál kdokoliv vyslovit nahlas. Dnes už je celá řada přesvědčivých důkazů o tom, že některé z neziskových organizací, údajně zachraňující migranty ve Středozemním moři, jsou propojené s převaděči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Kvóty padly, budeme platit
EU27 se nakonec dohodla na přístupu k migrantům. Řada členských zemí vyslovila souhlas o vzniku sběrných středisek na svém území, než se vyjedná vhodnější řešení už na afrických březích, podpořené větší rozvojovou pomocí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vládu za dobrou variantu považuje jen sedm procent lidí, ukazuje průzkum
Menšinovou vládu hnutí ANO a ČSSD považuje za dobrou variantu sedm procent lidí. Dalším 59 procentům nevadí, i když ji nehodnotí jako ideální. Proti novému koaličnímu kabinetu se staví 28 procent respondentů. Vyplývá to z průzkumu agentury Kantar TNS pro Českou televizi. Komunistická podpora vládě nevadí téměř polovině oslovených, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 15:35, zobrazit podobné
VÍME PRVNÍ Komunisté a Babiš podepíší toleranční smlouvu den před hlasováním o důvěře vládě
Komunisté si v sobotu odhlasovali, že aktivně zvednou ruku a vyjádří podporu vládě. Formálně však zůstanou opoziční stranou. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš a předseda komunistů Vojtěch Filip podepíší „toleranční patent". Server ParlamentníListy.cz zjistil, kdy bude podepsán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Volby by s téměř 29 procenty vyhrálo ANO, TOP 09 by se do Sněmovny nedostala, tvrdí průzkum
Druzí by za ANO skončili občanští demokraté a třetí Piráti. Další strany mají méně než deset procent.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 1.7.2018 v 14:36, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Kontrola Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra
Ministerstvo financí (MF) a Ministerstvo zdravotnictví (MZ) ukončily veřejnosprávní kontrolu Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR (ZPMV). Ta je s počtem více než 1,3 milionu pojištěnců druhou největší zdravotní pojišťovnou v ČR a zároveň největší zaměstnaneckou pojišťovnou. Kontrola nekonstatovala žádná závažná pochybení ohrožující činnost pojišťovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Zlikviduje se KSČM sama? Tak to bude gól století
To, oč marně usilovala celá plejáda politiků napříč politickým spektrem od roku 1989, vyřeší KSČM pravděpodobně sama.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Národní knihovna: Výstava barokních kostýmů prozradí módní trendy i pravidla hygieny
Jak vypadá barokní architektura, můžeme v Klementinu obdivovat denně, ale co se v té době nosilo? Jaké šaty na přelomu 17. a 18. století nejvíce zapůsobily na maškarních plesech, si budete moci prohlédnout v Galerii Klementinum, kde 3. července začíná výstava ALAMODE / ANEB / JAK UDĚLAT DOJEM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
TOP 09 Táborsko nabízí kvalitní lídry pro komunální volby
Regionální organizace TOP 09 Táborsko oficiálně představila lídry pro nadcházející volby do obecních zastupitelstev. S heslem Postavíme se za vás nabídne voličům kvalitní a kompetentní osobnosti v Malšicích, Táboře, Veselí nad Lužnicí, Soběslavi a Bechyni. Kandidáty na starosty osobně přijela podpořit 1. místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Protižidovské štvanice za hilsneriády - velká ostuda českých dějin
Antisemitská hysterie propukla v Čechách roku 1899. Příčinu k nim zavdala středověká pověra, že Židé potřebují krev křesťanské panny ke svým obřadům. To je totální nesmysl, ale nevzdělanost sehrála svoji úlohu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Hrad: Informace o výsledku kontroly NBÚ v Kanceláři prezidenta republiky
Ve dnech 20. a 21. června 2018 vykonal Národní bezpečnostní úřad mimořádnou kontrolu ochrany utajovaných informací v Kanceláři prezidenta republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Vyjádření k situaci v NCOZ
Ředitel Národní centrály proti organizovanému zločinu SKPV plk. JUDr. Michal Mazánek doručil žádost o ukončení služebního poměru na Policejní prezidium ČR. Na základě jeho žádosti a po domluvě se služebním funkcionářem mu bude služební poměr ukončen k 31. 7. tohoto roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Policisté z odboru pátrání zadrželi muže, který se skrýval sedmnáct let
V polovině června policisté odboru pátrání ÚSKPV ve spolupráci se strakonickými policisty, zadrželi v bytě na okraji Prahy hledaného padesátiletého muže, který se celých 17 let skrýval před spravedlností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Senátorka Horská: Vláda s podporou komunistů? Nechali jsme vše dospět příliš daleko
Projev místopředsedkyně Senátu Miluše Horské v rámci pietního shromáždění k uctění památky obětí komunismu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Povodí Vltavy: Jednání v souvislosti se současným suchým obdobím
Povodí Vltavy, státní podnik, uspořádal pracovní jednání, na kterém informoval o aktuální situaci v oblasti hydrologické situace, stavu na vodních nádržích se zřetelem na vodárenské nádrže a situaci s vodními zdroji v rámci hydrologického Povodí Vltavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Vondráček (ANO): S Bulharskem se vzájemně podporujeme i v EU a NATO
Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Radek Vondráček navštívil hlavní město Bulharské republiky Sofii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Uznání anexe Krymu a protiruské sankce: Zásadní náznak Donalda Trumpa
Americky prezident Donald Trump odmítl v pátek vyloučit možnost uznání ruské anexe ukrajinského poloostrova Krym. Zhruba za dva týdny jej čeká schůzka s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Informaci v sobotu přineslo Rádio Svobodná Evropa (RFE / RL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Babišův GIBS je jako Velký bratr - požaduje data tisíců čtenářů, odhaluje novinář Kmenta
Investigativní novinář z časopisu Reportér Jaroslav Kmenta se ve svém textu tentokrát zaměřil na Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS), která se prý před několika týdny pokusila získat velké množství dat o uživatelích, kteří se dostali na několik článků dvou českých zpravodajských serverů. Novinář poukázal na to, co podle něj mají tyto články společného - Andreje Babiše, respektive twitterový účet „Skupina Šuman“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Pražská energetika připravila zcela nový typ nabíjecích stanic
Pražská energetika se svojí dceřinou společností PREdistribuce připravily pro uživatele elektroaut zcela nový způsob dobíjení elektromobilů. Jde o tzv. wallboxy – tedy nástěnné nabíjecí stanice umístěné na objektech distribučních trafostanic, ke kterým je příjezd pro automobily. Takových trafostanic jsou po celé Praze stovky a stojí převážně v obytných celcích, sídlištích apod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Česká pošta: V červenci 2018 vznikne pět nových pošt Partner
Česká pošta pokračuje i v roce 2018 v projektu Pošta Partner. Za uplynulý rok převedla na smluvní partnery celkem 189 provozoven. K 1. červenci 2018 převádí dalších 5 provozoven. Celkem k tomuto datu bude fungovat 524 pošt Partner.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Bartošek (KDU-ČSL): Zemědělci dostanou dvojnásobek škody na plodinách
Sněmovna schválila návrh poslanců, jehož cílem je zrychlit přípravu dopravní, energetické i komunikační infrastruktury. Návrh byl podpořen napříč poslaneckými kluby. Pro byla i KDU-ČSL. Té se navíc podařilo prosadit výhodu pro zemědělce – pokud při výstavbě dojde na jejich území ke zničení úrody, mají nárok na dvojnásobek škody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Svobodová (OMMO): Babišova vláda, pak jedině s nedůvěrou
Tato vláda - ještě před svým velmi pravděpodobným získáním důvěry v poslanecké sněmovně - se již nyní může pyšnit tím, že učinila definitivní tečku za tím, co by se dalo nazvat změnou, či cestou ke změně. Co však výrazně podkopala, je důvěra...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
„Co přijde dál? Koncentrační tábory?" V USA protestovaly statisicíce lidí proti rozdělování rodin imigrantů
Stovky tisíc lidí se zapojily do sobotních protestů proti rozdělování rodin imigrantů, kteří nelegálně vstupují do Spojených států. Informovala o tom agentura AP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Skála (KSČM): Globální symbol bezpráví
Ta slova užil americký portál Reprieve U. S. V dokumentaci na téma věznice Guantánamo. Leží na kubánském území. Jenže na vojenské základně USA, která je okupuje „právem silnějšího“. „Mučení, útrap a nesvobody na dobu neurčitou“ – píše americký portál - si tu od roku 2002 užilo 780 lidských bytostí. Basa jako řemen podle něj drží hned sedmero rekordů. Amerika si nedá za rámeček ani jeden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Karel Hvížďala: Duchovni konertibilita ČR a EU
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 19:41, zobrazit podobné
TOPlist