Oficiální zpravodajská média

Národní muzeum: 200 let poznáváme svět. Poznejte vy nás na Etnopikniku
Pro všechny, kdo rádi poznávají cizí kultury a neobyčejné chutě i vůně, připravilo Národní muzeum 18. srpna v Náprstkově muzeu asijských, afrických a amerických kultur nezapomenutelnou akci s názvem Etnopiknik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Kalousek je v nemocnici. A takhle se kdysi smál Zemanovi... Výbušné
Novinář a šéfredaktor MF DNES Jaroslav Plesl účtuje s Miroslavem Kalouskem. Někdejší předseda TOP 09 se nyní zotavuje po středeční náročné operaci břicha, kterou podstoupil v Ústřední vojenské nemocnici. Že by karma? Nebo je Pleslův humor už příliš tvrdý?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Kauzy, jména, zlodějny. Profesor-režisér Jiří Svoboda se ponořil do 90. let. Nešetřil nikoho
Režisér a někdejší předseda KSČM Jiří Svoboda patří k těm, kteří tuší nejlépe, jak to v devadesátých letech bylo. Když jsme si připomněli tuto divokou éru aktuálním vývojem v kauze H-System, rozhodl se zavzpomínat na další mimořádné kauzy z tehdejší doby. Připomněl i jména a vztahy, na které se dnes už pozapomnělo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Tomáš Krystlík: Nepravdy Jana Zahradila
Pan Zahradil sugeruje veřejnosti, že podle pana Kalouska „hodní sudetští Němci… v letech 1938–1939 zlikvidovali demokratické Československo“. Takže, jak to bylo s jejich rozbitím republiky?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Tito lidé jsou černí pasažéři. Když to tak půjde dál, společnost zkolabuje. Do toho masová imigrace a neštěstí je dokonáno... Profesor Keller nejen o tom, jak nás vykořisťují a likvidují západní firmy
ROZHOVOR „Podstatné je, že pokud není daňově zohledněno, že bezdětní lidé se chovají jako černí pasažéři, a to nejen z hlediska penzijního systému, pak společnost dříve nebo později začne kolabovat. V té chvíli se vynoří zvláštní lidé a celé organizace, jež budou tvrdit, že jedinou záchranou je masová imigrace… A neštěstí je dokonáno,“ varuje europoslanec a profesor sociologie Jan Keller.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
NKÚ: Instituce opět nabídnou svá data programátorům
Po úspěchu loňského prvního hackathonu veřejné správy se letos veřejné instituce rozhodly dát opět svá otevřená data k dispozici programátorům. Ve dnech 14. a 15. září budou mít týmy programátorů 24 hodin na to ukázat, co vše se dá z těchto dat vytvořit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Srpen 68: Vyjádřil se Zdeněk Ondráček
Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček se na serveru ParlamentníListy.cz vyjádřil v odpovědích čtenářům k srpnu 1968.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Kalousek v ohrožení? Selhalo mu zdraví
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek je po akutní operaci břicha. S informací přišel server Forum24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
FNUSA-ICRC se podílí na vývoji nové technologie, prodlužující život
Americký patent na inovativní technologii pro přesnější diagnózu onemocnění srdce získali vědci z Ústavu přístrojové techniky Akademie věd ČR, Mezinárodního centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC), kardiologické kliniky naší nemocnice a firma M&I z Prahy. Nová technologie, která dokáže určit elektrickou aktivaci srdečních komor a s přesností na jednotky milisekund změřit jejich vzájemné zpoždění, se připravuje k zavedení do praxe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Michal Horáček byl vekslák, uvedl komunista Ondráček. Asi za to bude vyšetřován
Policie včera odpoledne požádala Poslaneckou sněmovnu o vydání poslance KSČM Zdeňka Ondráčka ke stíhání. Informaci České televize potvrdil ČTK předseda mandátového a imunitního výboru Sněmovny Stanislav Grospič (KSČM). Ondráček ani Grospič ČTK neřekli, kvůli čemu chce policie Ondráčka stíhat. Podle serveru Novinky.cz se případ týká Ondráčkových výroků o někdejším kandidátovi na prezidenta Michalu Horáčkovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Plzeňský pamětník se vrátil do doby okupace v roce 1968: Hrdinou není Dubček, ani lidé, ke kterým tak vzhlížíme. Ale...
REPORTÁŽ Výraznou připomínkou na srpnové události roku 1968 a 1969 budou v Plzni nejrůznější kulturní akce, na kterých představí unikátní dokumenty a lidem zapějí písničkáři kritizující tehdejší i současnou politickou garnituru. Hrdinou tehdejší doby nebyl prý Alexandr Dubček, ke kterému se do současnosti stále ještě přihlašujeme, ale prostí protestující občané, nikoliv jejich takzvané elity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
„Jsem starej, ale stále silnej a rychlej!“ Drsný nástup Mirka Topolánka na ty, kteří uráželi Kalouska v nemocnici
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se podrobil několikahodinové operaci dutiny břišní. Operace proběhla úspěšně a politik se zotavuje. Bývá zvykem přát člověku se zdravotními problémy brzké uzdravení, jenže v české společnosti se najdou lidé, kteří Kalouskovi brzké uzdravení nepřejí. Přejí mu takřka to nejhorší. Na Kalouskovu obranu se proto postavil expremiér Mirek Topolánek. Je prý ochoten se za Kalouska i poprat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Vznikla Moravská a Slezská pirátská strana, Piráti se distancují
Na Ministerstvu vnitra se registrovala Moravská a Slezská pirátská strana, chce se stát alternativou k parlamentní České pirátské straně. ČTK o tom dnes informoval zmocněnec přípravného výboru nové strany Karel Světnička, podle něhož uskupení postavilo dva kandidáty do letošních senátních voleb. Česká pirátská strana se od vzniku nové strany distancuje a chystá se Světničkovi odebrat status registrovaného příznivce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Kverulant: Obrana utratila za tiskárny a papíry čtvrt miliardy korun
Kverulant.org již potřetí zmapoval ceny tisku dokumentů u 82 institucí státní správy. Zjistil, že přes proklamovanou elektronizaci úřady tisknou prakticky stále stejné množství dokumentů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
dTest: Přesolené vegety
Zeleninové kořenicí směsi jsou běžnou součástí mnoha jídel. Profesionální kuchaři se použití umělých dochucovadel většinou brání, ale laici k nim bývají shovívaví. Vědí však, co všechno si se žlutým práškem přisypou do hrnce? Spotřebitelský časopis dTest porovnal složení 18 univerzálních ochucujících přípravků se sušenou zeleninou. Zjistil, že v průměru obsahují téměř 60 procent soli, ale jen 20 procent zeleniny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ODA odstartovala volební kampaň
Pod heslem KRÁSNÉ MĚSTO vstupuje ODA do komunálních voleb s cílem poctivě pracovat pro města a obce a řešit problémy lidí, kteří v nich žijí. Proto své kandidáty postavila v místech, kde jsou její členové a sympatizanti aktivní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Hvězda z TV: Radši umřu hlady, než bych si koupil něco od Babiše
Zpěvák Tomáš Klus není jediný, kdo se rozhodl bojkotovat premiéra Andreje Babiše (ANO). Nyní se k němu přidal kuchař Ondřej Slanina, který se proslavil jako „Kluk v akci“. „Radši umřu hlady, než bych si koupil něco od Babiše,“ nechal se slyšet. Píše to server Forum24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Politické neziskovky. Zastavit, neplatit. V ČT padla velmi vážná slova
Omezit státní podporu neziskovkám, nebo ne? A jak moc? O penězích pro neziskové organizace se mluvilo ve včerejších Událostech, komentářích na České televizi. Hosty Michala Kubala a Jakuba Železného byli ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová a ekonomický expert ODS Jan Skopeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Agent Ziegler nechtíc řekl, jak se věci mají
Napsalo se toho již celkem dost o smrti tří vojáků AČR v Afghánistánu, ale co zůstává otevřené je otázka, zda tito vojáci padli hrdinnou smrtí, nebo ne. A také, za jaké ideály tam naši vojáci vlastně bojují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Babiš překonal starého Klause. Nová a překvapivá fakta
ROZHOVOR Analytik společnosti Bisnode ČR Milan Petrák podrobil zkoumání slovní projev českých premiérů a vyšlo mu, že verbálně nejagresivnějším předsedou vlády v historii samostatné České republiky je Andrej Babiš. Nynější šéf kabinetu má podle jeho názoru velkou šanci stát se nejdéle sloužícím českým premiérem kvůli své touze po moci a vůli svůj post si udržet. Autor publikací o lidské skupinové iracionalitě míní, že dnes bychom si měli volit spíše vůdce, kteří jsou komunikativní a dokáží si zachovat chladnou mysl. Ale instinkty nás často nutí dávat přednost osobnostem, které působí tvrdě a nesmlouvavě a které mají sklon k narcismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Garanční fond dal Pirátům za pravdu. Agrofert by měl státu vrátit peníze
Velké zemědělské podniky včetně koncernu Agrofert získávaly podle Pirátů během posledních 4 let protiprávně finanční podporu z programu pojištění. Tyto prostředky byly totiž určené výhradně pro malé a střední podniky a nikoliv pro největší zemědělské koncerny v zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Bakala staví své redaktory do neúsnosné situace... Bývalý novinář sleduje dění kolem podnikatele, který má být k výpovědi v ČR předveden policií
„Bakala velmi špatně snáší konfrontaci a kritiku,“ píše nyní o švýcarském podnikateli Tomáš Němeček, bývalý novinář, právník a zastupitel na Praze 8. V dlouhém facebookovém postu se věnuje důvodům, proč se Bakala odmítl zúčastnit zasedání vyšetřovací komise Parlamentu a proč tak učinit měl. Prý úspěšně vytvořil dojem, že kdyby se dostavil, způsobil by si trestní stíhání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Vydání Zdeňka Ondráčka policii? V ČT k tomu jasně promluvil ministr spravedlnosti
Ve Sněmovně se bude mluvit o tom, jestli poslanci vydají do policejních rukou komunistu Zdeňka Ondráčka kvůli tomu, že prezidentského kandidáta Michala Horáčka nazval vekslákem a estébákem. „Kdybych já hlasoval, hlasoval bych pro vydání,“ řekl v Interview na ČT24 ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (nestr. za ANO), který odpovídal také na dotazy, zda má být poslanec vyšetřován a případně trestán za to, jak mluví, či zda je důležité, kde tak mluví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: I výroba zmrzliny zažívá silný růst, letos zřejmě padne rekord
V době ekonomické prosperity se v České republice daří i výrobě zmrzliny, jak plyne z dat, která tento měsíc zveřejnil Eurostat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ekonom Pikora udeřil: Já a ruský troll? Kdo ho vidí v každém, kdo má jiný názor, je prachobyčejný idiot
Je to hon na čarodějnice! Stěžuje si český ekonom Vladimír Pikora poté, co se na jedné síti v neděli dozvěděl, že je ruský troll. Je zklamaný z toho, že dnes je tak pomalu označován každý, kdo má jen trochu jiný názor. „Dříve lidé věřili na čerty, bludičky a čarodějnice. Evidentně to potřebovali ke svému životu, aby se v něm vyznali. Překvapivě to potřebují stále,“ rozepsal se na svém Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Carlos Joly: Jsou peníze morální? Argument zní – ano
Peníze jsou základ. Jejich přerozdělováním ze státního rozpočtu se rozhoduje o ledačems, například kdo dostane zdravotní péči, kdo bude moci studovat, kdo dostane pomoc v nezaměstnanosti, které firmy a která činnost budou podporována nebo dokonce zda stát vstoupí do války.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
VIDEO a FOTO „To basy, to basy. Sloději, sloději!“ Protest v Praze proti Bakalovi pořádal Slovák. A takto to dopadlo
EXKLUZIVNÍ REPORTÁŽ Anonymní skupinka aktivistů z iniciativy Zastavmezlodeje.cz svolala na čtvrteční odpoledne manifestaci proti korupci na pražské Karlovo náměstí. Akce se zúčastnilo asi 30 mladých lidí, známý YouTuber. Slovenský pořadatel předčítal hesla z papírku. ParlamentníListy.cz byly na místě jako jediné velké médium v Česku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Nálezce odevzdal do Muzea Českého ráje poklad ze 14. století
Poctivý nálezce odevzdal 10. srpna mimořádný objev pracovníkům Muzea Českého ráje v Turnově. V oblasti Vysokého nad Jizerou našel 158 pražských grošů a zlomky keramické nádoby. Podle předběžného posouzení se jedná o ražby Václava II. a Jana Lucemburského. Jejich dochování je na horské podmínky přímo nadstandardní. Mince zřejmě nebyly dlouho v oběhu, protože řada z nich má zachovaný i mincovní lesk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Někdo ležel v křoví a natáčel ho. Šmírování! Hejtmanka Pokorná Jermanová se rozzuřila v rádiu
Hostem čtvrtečních Dvaceti minut Radiožurnálu byla středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová z hnutí ANO. Vyjádřila se mimo jiné k tomu, že její manžel využíval k soukromým účelům automobil hejtmanství. Když vše vyšlo najevo, manželský pár uspořádal tiskovou konferenci a manžel hejtmanky se na ní dušoval, že už to nikdy neudělá. Pokorná Jermanová se kvůli této kauze v rádiu pořádně rozzlobila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Česko je jedinou zemí na světě, kde z dluhu 300 korun udělají stonásobek
Dlužíte v Česku stovku a jste nemocný? Než se vrátíte z nemocnice, budete dlužit tisíckrát víc a do nemocnice se zase vrátíte, ještě v horším stavu. Bezohlednost českých firem, vymahačů a zákonů je ve světě ojedinělá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
„Nesouhlasím s těmito misemi... Chránit naše hranice, když by bylo třeba.“ I taková slova místních z Hluboké zazněla na pohřbu padlého českého vojáka
REPORTÁŽ S Kamilem Benešem, druhým ze tří vojáků, kteří zemřeli při atentátu na misi v Afghánistánu, se dnes dopoledne naposledy rozloučila rodina, kamarádi, armáda i veřejnost. Obřadu, který se nejprve konal v kostele na Hluboké a poté na místním hřbitově, se zúčastnily stovky lidí. Rakev neslo šest vojáků. Těsně před začátkem mše přeletěly nad kostelem armádní stíhačky. „Byli to hrdinové,“ řekli pro ParlamentníListy.cz o padlých vojácích senátor Jirsa a poslanec Zahradník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
DPP: U Národního muzea vzniká nová tramvajová trať
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) v těchto dnech dokončuje realizaci nového úseku tramvajových kolejí ve Vinohradské ulici mezi historickou a novou budovou Národního muzea. Tento úsek zatím není napojen na stávající kolejovou síť, jedná se však o důležitý základ pro budoucí novou tramvajovou trať.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová jednala se zástupci seniorů o prioritách
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová přijala zástupce seniorských organizací, aby si vyslechla jejich názory a osobně jim představila svoje priority, které se týkají péče o seniory, proseniorské politiky a politiky stárnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Do voleb jdeme jako parta. Na kandidátce máme fachmany. Neživí nás dotace ani jiné kulišárny, říká kandidát Soukromníků na primátora Prahy Linek
ROZHOVOR Úředník musí být pro živnostníka především kvalifikovaným pomocníkem, a ne drábem, který jen uděluje pokuty, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, pražská jednička Strany soukromníků České republiky do podzimních magistrátních voleb, kandidát na primátora Prahy a místopředseda strany Ladislav Linek. Jednou z priorit Soukromníků pro Prahu je podle Linka kromě jiného i zrovnoprávnění živnostníků na komunální úrovni, a to například v oblasti parkování. Živnostníci podle něj totiž za parkování v pražských „modrých“ zónách platí vyšší ceny než běžní občané. „Mimochodem systém parkování v Praze je potřeba řešit úplně jinak,“ dodává Linek. Za hypotetické koaliční partnery Soukromníků Linek považuje ODS, Svobodné, STAN či TOP 09. SPD jako partnera povolebních jednání Linek vylučuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
České dráhy: Na pivní slavnosti vyrazí v sobotu Karlovarský Chodovar Expres
České dráhy vypraví 18. srpna zvláštní vlak s názvem Karlovarský Chodovar Expres na tradiční slavnosti piva v rodinném pivovaru Chodovar. Spoj pojede z dolního nádraží v Karlových Varech přes Bečov nad Teplou a Mariánské Lázně do Chodové Plané. Zpátky se vrací přes Mariánské Lázně a Cheb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Hrozí, že si začneme dovážet inflaci ze zahraničí
„V případě, že česká měna nezačne posilovat, hrozí, že si ve druhé polovině roku začneme dovážet inflaci ze zahraničí. Takovýto vývoj by ovlivnil index cen vývozu a dovozu v neprospěch českých spotřebitelů,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Piráti se zapojili do Projektu Evropa, zúčastní se vzdělávacích debat o EU
Piráti se stali partnery Projektu Evropa, který vznikl v rámci Masarykovy demokratické akademie. Zapojí se tak do série vzdělávacích debat pořádaných napříč ČR, zaměřených na přínosy členství v Evropské unii, euromýty, fungování evropských organizací a další témata.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Tohle se prý politikům nebude líbit. Etnolog Mnislav Zelený promlouvá
Etnolog, spisovatel a novinář Mnislav Zelený Atapana vysvětluje lidem, proč Českou republiku trápí takové sucho. Prý se nemáme divit, když zacházíme s přírodou tak, jak s ní zacházíme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Skandál, který hýbe Slovenskem: Česká stopa? Třeba je to náhoda, ale...
Slovenskem otřásá skandál kolem únosu vietnamského podnikatele. Slovenská prokuratura v rámci vyšetřování kauzy možného zapojení Slovenska do loňského únosu bývalého vietnamského komunistického funkcionáře Trinh Xuan Thanha z Německa do vlasti žádá zbavit mlčenlivosti čtyři desítky lidí. Jak ParlamentníListy.cz zjistily, v České republice podniká někdejší příslušník slovenské tajné služby, který se podílel na únosu syna prezidenta Michala Kováče. Možná je to jen shoda okolností, ale dotyčný muž podle obchodního rejstříku má trvalé bydliště dva roky ve Vietnamu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Žáci a senioři by měli od září jezdit ve středních Čechách zdarma
Žáci, studenti a senioři nad 65 let by měli od září jezdit ve Středočeském kraji zdarma. Tato skupina bude mít od září ze zákona slevu 75 procent z jízdného, zbylých 25 procent zpětně proplatí na žádost Středočeský kraj, řekla dnes novinářům hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Změna image někdy nestačí
Když před měsícem žádala nynější vláda o důvěru, padala v rámci patnáctihodinové schůze ostrá slova. O nejemotivnější výstup se postaral Andrej Babiš, který Miroslavu Kalouskovi nadával do ožralů a zlodějů zlodějských. A s chutí napadl i jeho dlouholeté obchodní spojenectví s Richardem Hávou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Žádost policie o vydání Ondráčka bude výbor řešit 5. září
Sněmovní mandátový a imunitní výbor se začne zabývat žádostí policie o vydání poslance KSČM Zdeňka Ondráčka k trestnímu stíhání ve středu 5. září. ČTK to dnes řekli předseda výboru Stanislav Grospič (KSČM) a jeho místopředseda Petr Gazdík (STAN). Výbor projednávání zřejmě přeruší a doporučení Sněmovně jak hlasovat, vydá až na některé další schůzi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Německo čelí narůstající se kriminalitě arabských imigrantů
Varující statistiky trestných činů v Německu, kdy jejich pachatelé pocházejí z komunity imigrantů. Například v hlavním městě Berlíně to byl každý čtvrtý z objasněných trestných činů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Šášulo, do blázince s tebou. Kolem Pražského hradu stále dusno
Novinář a šéfredaktor serveru Forum 24 Pavel Šafr na svém Twitteru komentuje počínání Miloše Zemana i jeho mluvčího Jiřího Ovčáčka. Že by se snad Šafr držel zkrátka, to říci nelze. Navazuje na vlnu odporu proti mluvčímu Hradu. Bude mít úspěch?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Prezident si nepřipomene 50. výročí okupace
Komentář na facebookovém profilu k výročí srpna 1968
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
V Hluboké nad Vltavou se lidé loučí s vojákem padlým v Afghánistánu
Přeletem letadel a zádušní mší začalo v Hluboké nad Vltavou poslední rozloučení s vojákem Kamilem Benešem, který zahynul v Afghánistánu při útoku sebevražedného atentátníka. Osmadvacetiletý Beneš byl jedním ze tří českých vojáků, kteří 5. srpna v Afghánistánu při teroristickém útoku zemřeli. Pohřbu se mimo jiné účastní ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) a náčelník generálního štábu Aleš Opata, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Silné: Zdeněk Ondráček, napráskaný na policii, srovnal pravdoláskaře s...
Komunistického poslance Zdeňka Ondráčka chtějí policisté stíhat. Včera o jeho vydání požádali Poslaneckou sněmovnu, což potvrdil předseda mandátového a imunitního výboru Sněmovny Stanislav Grospič za KSČM. Ondráček se dnes vyjádřil na Facebooku, že je připraven, a staví se do role oběti předvolebních machinací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Meziroční růst cen ve stavebnictví zrychlil
Červencové ceny průmyslových výrobců ve srovnání s červnem vzrostly o 0,3 %, stavebních prací o 0,4 %, ceny zemědělských výrobců byly nižší o 0,8 %. „Ceny zemědělských výrobců klesly v červenci meziročně o 4,4 %. Nejvíce se snížily ceny ovoce, čerstvé zeleniny a jatečných prasat. V průmyslu ceny vzrostly o 3,4 %. To je nejvyšší hodnota od února 2012. Ceny stavebních prací zrychlily svůj růst na 3,4 %,“ komentuje aktuální data Jiří Šulc z odboru statistiky cen ČSÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Pane premiére, nehrajte si na hrdinu
Měl bych vzkaz pro premiéra Andrej Babiš. Zahlédl jsem totiž středeční tiskovou konferenci vlády, na které se premiér rozčiloval, že neví, kam mizí 18 miliard ze státního rozpočtu, které jsou „maskovány“ jako dotace pro neziskové organizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Za pádem mostu v Janově možná stojí mafie. Stavební průmysl je prolezlý korupcí
Britský deník Daily Mail spekuluje nad tím, že za spadlým mostem v Janově může stát mafie a zkorumpované veřejné zakázky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Rozvíjející se trhy padají do medvědího teritoria… a táhnou s sebou stále “zranitelnou” korunu
Koruna je pod tlakem, a je to opět primárně dílo eskalujícího napětí na rozvíjejících se trzích, které drží v “šachu” celý region. A zatím se nezdá, že by se mělo blýskat na lepší časy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Kobza (SPD): Co to vlastně a proč děláme tomu Iránu?
Neslyšíme z médií nic jiného, než o nutnosti dalších a dalších sankcích proti Iránu, o tom jak je nebezpečný, jak hrozí jaderným programem a další propagandu. Nicméně EU se překvapivě k sankcím staví zdrženlivě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Co se chystá: Odhad schůzky Merkelová-Putin
Setkání Vladimira Putina, prezidenta Ruské federace s Angelou Merkelovou, německou kancléřkou, které se uskuteční 18. srpna už má svou agendu. Má se jednat o Sýrii, Ukrajině a plynovodu Nord Stream 2. Ale zda se podaří dohodnout něco konkrétního, to je otázka, píše německý Deutsche Welle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Kolman: S humorem jde život líp
Z notýsku občanského pasivisty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Největším věřitelem USA je Čína
Údaje Ministerstva financí USA za červen 2018 staví na první místo seznamu investorů do státních dluhopisů Spojených států Čínu. Její investice do státního dluhu USA se odhadují na 1,179 trilionu USD. Agentura Sputnik uvádí, že oproti květnu je to pokles o asi o 4 procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Server představuje zločineckou arabskou rodinu z Německa: Loupí a krade táta, strýček, synkové i synovci
V posledních dnech a týdnech se v německých médiích probírá problematika arabských rodinných klanů, které se značnou měrou podílejí na organizovaném zločinu. Server Tagesspiegel nyní uvádí konkrétní příklad jednoho takového klanu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Putin jede na svatbu vlivné evropské političky
Vladimira Putina čeká tuto sobotu vedle setkání s Angelou Merkelovou i jedna neformální akce. Podle jeho mluvčího se osobně zúčastní svatby rakouské ministryně zahraničí Karin Kneisslové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Na komunální úrovni máme nejvyšší počet zastupitelů ze všech parlamentních stran
KDU-ČSL sestavila pro podzimní komunální volby zhruba 1500 samostatných kandidátek. Zapojí se také do několika stovek koaličních kandidátek s místními nebo celostátními subjekty, uvedl po jednání celostátního výboru KDU-ČSL předseda strany Pavel Bělobrádek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
České dráhy: Historický vlak vyrazí tuto sobotu na Kácovskou pouť
Tuto sobotu 18. srpna vypraví České dráhy historický vlak z Prahy-Braníka na tradiční Kácovskou pouť. Soupravu sestavenou z historických vozů „Rybáků“ a bufetového vozu poveze motorová lokomotiva 749.008 „Bardotka“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
AČCKA: Klienti postrádali ve stanu klimatizaci
AČCKA přináší výsledky pravidelné ankety reklamace zájezdů. Podíl reklamací klesl pod úroveň loňského roku na hodnotu 0,6 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Zabojujme za vinotékaře
Vinotékařům zákon hází opravdu velké klacky pod nohy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
ČEZ: Elektromobily vyrazí na Dlouhé stráně a Štěchovice
Pětice nových elektromobilů poslouží energetikům ve čtyřech krajích České republiky při plnění pracovních povinností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
JCCR: Jižní Čechy pronikají přes sociální sítě do celého světa
Sociální sítě, informační fenomén jednadvacátého století, je jednou z cest, jak rozšířit povědomí o jihočeském regionu do celého světa a na základě zcela konkrétních a profesionálně zpracovaných sdělení přilákat nové návštěvníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Paroubek: Neobratné půjčky na pořízení bydlení
Ve středu, tedy v první den možného podávání žádostí o půjčky ze Státního fondu rozvoje bydlení (dále jen SFRB), bylo podáno zhruba dvě stě padesát žádostí o půjčky na bydlení. Na pořízení domu je možné požádat SFRB až o 2 mil. Kč, na pořízení bytu až o 1,2 mil. Kč a o 300 tisíc je možné požádat na rekonstrukci bytu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Zlín: Dopravní podnik zavádí službu asistentů dopravy
Službu tzv. asistentů dopravy si vyzkoušela v prvním srpnovém týdnu Dopravní společnost Zlín – Otrokovice. Čtyři pracovníci přepravní kontroly označení reflexními vestami kontrolovali jízdní doklady, radili cestujícím, prodávali jízdenky zapomnětlivým, vykazovali černé pasažéry z vozidel, ale neudělovali pokuty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Čerpací stanice mění značení pohonných hmot. Ceny zůstávají
Cena pohonných hmot se v uplynulém týdnu měnila jen o haléře. Většina čerpacích stanic ponechala ceny benzínu a nafty na hodnotách z minulého týdne. Aktuální vývoj na trhu pohonných hmot v České republice lze hodnotit jako stabilní bez výrazných trendů. Podobné to bude i v následujícím týdnu, kdy nelze očekávat výrazné změny v cenách benzínu a nafty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Piráti zavedou jeden pražský webový portál pro vyřizování žádostí na úřadech
Mezi hlavní problémy Prahy v oblasti digitalizace patří vendor lock-in, tedy závislost na jediném dodavateli technických systémů a vysoké náklady spojené se správou i zaváděním dalších služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Z Květné zmizela vrbětická munice, armáda bude areál provozovat dál
Z muničního skladu v Květné na Svitavsku byl dnes odvezen zbývající vojenský materiál, který zde skladovaly soukromé společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Pehe jasně: ODS má problém. Jmenuje se Klaus. Mladý Klaus
ODS byla ještě po volbách v roce 2010 vládní stranou. O tři roky později se z ní však stala malá strana s jednociferným volebním ziskem. Ve sněmovních volbách 2017 už na tom zase byla líp, získala něco přes 11 procent hlasů. Politolog Jiří Pehe má za to, že by občanští demokraté mohli být ještě významnější stranou. Ale prý je brzdí poslanec Václav Klaus mladší. A nejen on.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
MHMP: V Praze bude platit od neděle 19. srpna zákaz rozdělávání ohně na místech s rizikem vzniku požáru
Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu před nebezpečím požáru pro území hl. m. Prahy, která bude platit od neděle 19. srpna 2018 od 6:00 hodin. Ve stejnou dobu vstupuje v platnost nařízení hl. m. Prahy pro „dobu zvýšeného nebezpečí požáru“, které stanovuje riziková místa pro vznik požáru a jaké činnosti jsou v těchto místech zakázány. Zákaz platí do odvolání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Vopat (Svobodní): Piškotek pro Hamáčka
Minulý týden bez jakéhokoliv zájmu představila vláda Návrh nařízení vlády o technickém provedení některých zbraní. O co mimo jiné v tomto návrhu jde?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Americký novinář přednášel v Praze pod záštitou Bakaly. A tohle napovídal mladým českým žurnalistům
Adam Entous je americký investigativní novinář a čerstvý držitel Pulitzerovy ceny. Říká, že jeho práce se od nástupu Donalda Trumpa do Bílého domu zhoršila. „Jste pořád krok od katastrofy,“ tvrdí v rozhovoru, který vyšel na webu HlidaciPes.org.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Ceny zahraničního obchodu po dlouhodobém poklesu meziročně vzrostly
Vývozní ceny se v červnu meziměsíčně zvýšily o 0,8 %, dovozní ceny o 1,3 %. Ve srovnání s loňským červnem ceny zahraničního obchodu vzrostly. „V červnu meziročně vzrostly vývozní i dovozní ceny. To se stalo naposledy v květnu loňského roku. Ceny vývozu se zvýšily o půl procenta, ceny dovozu o 0,7 %. Největší vliv na tento růst mělo zvýšení cen minerálních paliv a polotovarů,“ uvádí Vladimír Klimeš z odboru statistiky cen ČSÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
MŠMT: V programu Můj klub bylo rozděleno téměř 900 milionů
V programu Můj klub rozdělilo MŠMT mezi 237 žadatelů dalších více než 45 milionů korun. V šesti částech byla v dotačním neinvestičním programu Můj klub rozdělena finanční podpora pro 4140 sportovních klubů a tělovýchovných jednot ve výši téměř 900 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Mnislav Zelený-Atapana: Přírodu nepřetvářejme, jen se o ni starejme
A už se zase divíme a skuhráme, že neprší, že není voda. Divíte se? Já se nedivím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Paroubek: Dopraví policie Bakalu do sněmovny?
Miliardář a zkrachovalý uhlobaron Bakala dlící většinu času ve své rezidenci na břehu Ženevského jezera, se odmítl zúčastnit výslechu před parlamentní vyšetřovací komisí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Donald Trump: Brennan lže. Je moje povinnost mu odebrat bezpečnostní prověrku
Donald Trump zrušil bezpečnostní prověrku bývalému šéfovi americké rozvědky CIA, Johnu Brennanovi. V prohlášení to zdůvodnil jeho „nevyzpytatelným chováním“. Brennan se brání, že jde o jasný pokus ho umlčet. O kroku amerického prezidenta informovala britská BBC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
To tu ještě nebylo: Nová akce „významných novinářů“ proti Zemanovi. Zasmějete se, jde i o Peheho
Diskuse? Ale kdeže. Několik významných osobností, včetně Miroslava Kalouska, se rozhodlo blokovat Twitter Jiřího Ovčáčka do doby, než začne dělat svou práci. Údajně ji totiž nedělá. Mají na mysli události kolem padesátého výročí okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
V Hluboké nad Vltavou se lidé rozloučí s vojákem Kamilem Benešem
Pohřbem s vojenskými poctami se dnes rodina a veřejnost rozloučí v Hluboké nad Vltavou na Českobudějovicku s Kamilem Benešem, jedním ze tří vojáků, kteří se stali obětí sebevražedného atentátníka v Afghánistánu. Smuteční obřad se od 10:00 uskuteční v kostele sv. Jana Nepomuckého. Po mši smuteční průvod zamíří na místní hřbitov. Pohřbu se má mimo jiné zúčastnit ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) a náčelník generálního štábu Aleš Opata.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 06:35, zobrazit podobné
„Lidi nevěděli, co si mají myslet. Rusové nevěděli, co mají dělat.“ Autor nejznámějších snímků ze srpna 1968 promluvil
Hudební skladatel Jiří Stivín se v rozhovoru pro Reflex rozpomenul mimo jiné na to, co dělal v úterý 20. srpna 1968. On sám je mimo jiné také majitelem snímků, na nichž zachytil srpnovou invazi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
David Rath: Proč neprivatizovat nemocnice
Klišé zastánců privatizace říká, že je přeci jedno komu nemocnice patří, důležité je, aby poskytovala kvalitní péči. Připomíná to tvrzení, že je jedno když je žena prostitutka, důležité je, aby sexovala jen s jedním mužem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Robert Troška: Tisíc signatářů již podepsalo petici, definující manželství jako svazek muže a ženy
Přidejte se také. Internetová petice za podporu manželství přijetím ústavního dodatku je v plném běhu. Podpořte tradiční rodinný svazek, chraňme zdravý vývoj našich dětí, řekněte své NE sociálním konstruktům LGBT komunity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Na pomoc rodinám padlých vojáků přišlo přes sedm milionů korun
Na pomoc rodinám českých vojáků zabitých při nedávném sebevražedném útoku v Afghánistánu lidé poslali již přes sedm milionů korun. ČTK to dnes řekl Jindřich Plescher z tiskového oddělení Ministerstva obrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ODS: Ve dnech, jakým je 21. srpen, bychom měli dát najevo svoji národní hrdost
Občanští demokraté si připomenou památku vstupu vojsk Varšavské smlouvy do Československa u pomníku studentky Marie Charouskové na pražském Klárově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Práce v místě bydliště a dostupné bydlení, kandidát ODA na pražského primátora Sehnal představil priority
Občanská demokratická aliance ve čtvrtek 16. srpna v aquaparku v Čestlicích u Prahy odstartovala svou předvolební kampaň. Pražským lídrem strany je finančník a úspěšný podnikatel, rovněž držitel ochranné známky ODA Pavel Sehnal. V hlavním městě usiluje o křeslo primátora.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Pražští hygienici kontrolují kvalitu pitné vody na vltavských lodích
V rámci plnění regionálního úkolu pro rok 2018 se Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen „HSHMP“) zaměřila na ověření způsobu zásobování pitnou vodou na lodních dopravních prostředcích (dále jen „lodě“) provozovaných na řece Vltavě, a zároveň kontrolu její jakosti. V rámci státního zdravotního dozoru provádí HSHMP kontrolu na lodích disponujících akumulační nádrží, kterou provozovatel napouští pitnou vodou z veřejného vodovodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Vojtěch slíbil zákon o odškodnění za újmu způsobenou očkováním
Ministerstvo zdravotnictví chce do konce roku předložit vládě zákon o odškodňování újmy způsobené povinným očkováním. Ministr Adam Vojtěch (za ANO) tak hodlá podle svých slov vyhovět doporučení ombudsmanky Anny Šabatové a zmírnit kritiku odpůrců očkování, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Růst napětí mezi USA a Tureckem citelně oslabuje korunu
Koruna včera ráno oslabila na své více než roční minimum vůči americkému dolaru. Dolar stál přechodně i více než 22,70 koruny. Česká měna byla vůči té americké slabší naposledy loni v červenci. Bezprostředním důvodem slábnutí koruny je znehodnocování eura vůči dolaru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Pavel Černý: Důvody EU k omezení a zákazů legálních zbraní nejsou odborné, ale jen politické
Spojené prohlášení a výzva Vládě České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Řidiči by měli vytvářet záchranářskou uličku už při dojezdu do kolony
Řidiči při dojíždění do kolon musí od října vytvářet záchranářskou uličku mezi levým a přiléhajícím jízdním pruhem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zdena Mašínová: Zeman je psychicky narušené individuum. Sotva se drží na nohou. Páchá zločin
Zdena Mašínová se obává, že společnost už nemá šanci se napravit. Uvedla to alespoň v rozhovoru pro Forum24.cz, kdy mimo jiné řekla, že se obává i toho, že bychom si minulé hrůzy mohli velmi jednoduše zopakovat. Podle ní se totiž vytrácí morálka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Vzpamatujte se! Po slovech Klause mladšího o Afgánistánu to v ODS bublá: Došlo i na minulost
Někdejší poslankyně za ODS Kateřina Dostálová již sice není politicky aktivní, ale politiku velmi často komentuje na svém facebookovém profilu. Mnohdy zcela bez servítků. Za poslední týden se vyjádřila hned k několika kauzám, které hýbaly internetem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Vláda projednala podporu sportu i financování neziskových organizací v roce 2016
Vláda Andreje Babiše projednala ve středu 15. srpna 2018 v Hrzánském paláci v Praze mimo jiné koncepci na podporu sportu na příští roky, financování neziskových organizací v roce 2016 a nařízení o udržitelnosti biopaliv a o snižování emisí skleníkových plynů z pohonných hmot. Zabývala se také centrálními nákupy státu, sociálním bydlením a poslaneckými návrhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Správa státních hmotných rezerv: Brífink k extrémnímu suchu ve skladu v Čachovicích
Dne 14.8.2018 se konal ve skladu v Čachovicích tiskový brífink k tématu extrémního sucha a využití pohotovostních zásob Správy jako pomoc městům a obcím postižených suchem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Býval poslancem a hejtmanem. Teď mu hrozí vězení, píší noviny o Jiřím Šulcovi
Býval poslancem za ODS. Hejtmanem Ústeckého kraje. Dnes je v invalidním důchodu, na krku má nepravomocný rozsudek v jedné trestní kauze. A také je obviněn, že pomohl dosadit do čela dotačního úřadu svého známého. Řeč je o Jiřím Šulcovi. Informují o tom Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
SPD: Nárůst nákladů na státní a veřejnou správu je alarmující
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) na aktuální politickou situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Pernica (KSČM): Ziskové neziskovky
Nikdy nejde hodit vše do jednoho pytle. Stejně tak je tomu i u neziskovek. Některé jsou prospěšné a evidují každou korunu, kterou vynaloží. U jiných je to problematické.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Matěj Stropnický vystoupil před kameru a všem kritikům vzkázal, co hodlá provést se zámkem, který si koupil
Nedávno bývalý předseda Strany zelených Matěj Stropnický na sociální síti oznámil, že se se svým partnerem, hercem Danielem Krejčíkem, stěhuje z Prahy na venkov. Hned poté začala nejen média spekulovat o tom, jaké bydlení zvolí. Nyní pár potvrdil, že jejich obydlím bude rozlehlý zámek ze 17. století v Osečanech na Příbramsku za miliony. Stropnický upřesnil, že koupili kulturní památku, je to vybydlený dům, a ne zámek. „Kvůli půjčce jsem se vzdal části svobody,“ řekl v rozhovoru pro DVTV Stropnický.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Somálští piráti žijí v Německu i se svými rodinami
Komentář na facebookovém profilu k pobytu somálských pirátů v Německu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Plzeňský Prazdroj: Soutěž nejlepších výčepních jde do finále, veřejnost již svého vítěze zvolila
Soutěž Pilsner Urquell Master Bartender dnes bude znát svého vítěze. 22 českých a 8 slovenských finalistů má za sebou první část soutěže. Celkového vítěze soutěže vyhlásí odborná porota, ale návštěvníci středečního koncertu Léto v Prazdroji na nádvoří plzeňského pivovaru již mají o vítězi jasno. Cenu veřejnosti získal Petr Sváček z Plzně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Generál Pavel to vytmavil nejen Okamurovi: Naše bezpečnost nezačíná na našich hranicích, ale daleko za nimi
Poté, co v Afghánistánu padli tři čeští vojáci po teroristickém útoku, většina politiků ocenila jejich činnost a podpořila setrvání vojáků v zahraničních misích. Našli se ale i politici, kteří kvůli tomu mise zpochybňují. Podle generála, který poslední čtyři roky vedl Vojenský výbor NATO, Petra Pavla zpochybňování členství v NATO svědčí o tom, že jsme se nepoučili. V pořadu Interview Plus promluvil o tom, jaké zájmy má v Afghánistánu Česká republika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Vyzývám Zemana, aby neignoroval výročí srpna 68
Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil poslal prezidentovi Miloši Zemanovi otevřený dopis. Reagoval tak na prohlášení mluvčího Jiřího Ovčáčka na Twitteru, že se prezident republiky nechystá přednést žádný projev k padesátému výročí okupace naší země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ministestvo zahraničí: Doporučení k omezení cest do italského Janova
Dne 14. srpna 2018 v 12:20 došlo v Itálii ke zřícení dálničního mostu v Janově (Genova) na dálnici A 10 - Ponte Morandi. Most se zřítil z výšky 50 metrů - oba dálniční pruhy o délce zhruba 100 metrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Uprchlíci? Možná vám unikl zásadní čin naší vlády, upozorňuje čtenáře Tereza Spencerová
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ „Sýrie v posledních dnech hodně ‚napovídá‘, když říká, že je připravená přijmout zpět všechny uprchlíky, ale že Západ, v tomto případě EU, musí nejprve zrušit své sankce,“ komentuje možné pozadí nedávné návštěvy našeho ministra zahraničí Jana Hamáčka v Sýrii editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. Ta v rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz podrobně komentuje nastalý vývoj v Afghánistánu, některé výroky z českého prostředí na téma české účasti tamtéž či nadcházející schůzku Putin–Merkelová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ÚSTR pozval do Prahy protestující proti invazi v srpnu 1968
Ústav pro studium totalitních režimů a Knihovna Václava Havla organizují v Praze setkání lidí, kteří v zemích východního bloku vystoupili proti vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa v srpnu 1968.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist