Oficiální zpravodajská média

VIDEO Kdo to byl, nevím. Lidi říkali, přišli Rusáci... Monika Hilšerová vypustila píseň, která má ztrapnit Babiše
Zatímco prezident Miloš Zeman dospěl k závěru, že bude nejlepší, když si nepřipraví žádný zásadnější projev k 50. výročí počátku okupace Československa sovětskou armádou, předseda vlády Andrej Babiš se k tématu vyjádřil. A vyjádřil se tak zajímavě, že se tím část české veřejnosti na internetu doteď baví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 17:34, zobrazit podobné
VIDEO „Starejte se o hidžáb vlastní ženy!“ Íránská muslimka se odvázala a přímo na ulici seřvala duchovního, který ji napomínal. Na protest si strhla šátek
Internetem letí video, na kterém se jedna z íránských žen pustila do křížku s islámským klerikem. Duchovní se na ženu obořil, že má špatně uvázaný šátek na hlavě, ať si ho kouká upravit, nebo bude zatčena. A toto následovalo...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 16:34, zobrazit podobné
Alena Vitásková: Kdo má zájem destabilizovat Energetický regulační úřad?
V posledních dnech jsme informováni o zvyšování cen energií, což má dopad nejen na každého občana, ale na všechny firmy jako primární efekt. Sekundárně se pochopitelně zvýšení cen energií promítá do všech výrobků a potažmo zase zasáhne peněženky občanů, kteří za výrobky, zboží a služby musí zaplatit o něco více.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 13:34, zobrazit podobné
„Vaše krev je prolita.“ Klára Samková a její pravda o islámu
Advokátka Klára Samková se na svém facebookovém profilu zamyslela nad komentářem serveru Reflex.cz, který uvádí, co je to džihád.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 20:34, zobrazit podobné
Hle, jak se ti Čechoslováci mají dobře. To si možná říkali návštěvníci prvního poválečného Expa v Bruselu. S publicistou Zdeňkem Čechem o naší nejúspěšnější světové výstavě
ČESKÉ OSMIČKY Zlatá hvězda a dalších třináct ocenění. Československo na Světové výstavě Expo 1958 předvedlo, co naši kreativní lidé dokáží. Jeho pavilon byl nejlepší, Zemanův film Vynález zkázy získal Velkou cenu Expa a návštěvníky zaujalo mnoho dalších unikátů. Vlastně už před výstavou začal proces liberalizace v zemi, který pak ale skončil pod pásy sovětských tanků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 18:34, zobrazit podobné
Jarošová (SPD): Premiér Babiš naplňuje mé obavy…
Při hlasování o vyslovení důvěry druhé vládě Andreje Babiše jsem v Poslanecké sněmovně hlasovala proti návrhu. Své důvody, proč jsem se takto vyslovila, jsem vysvětlila v příspěvku uveřejněném na svém profilu v „Parlamentních listech“ ze dne 12. 7. 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 14:34, zobrazit podobné
Těším se na státnický projev našeho stínového prezidenta Andreje Kisky. Dobře, že „rezident“ na Hradě bude mlčet. Mladá politička z TOP 09 vypustila bombu a Michal Hašek vypěnil
Prezident Miloš Zeman se rozhodl připomínat události roku 1968, kterými byl sám postižen, tichou pietou. Naproti tomu slovenský prezident Andrej Kiska se rozhodl vystoupit s veřejným projevem. Na české straně se v jistých kruzích současně s odmítavým postojem k Zemanově tiché vzpomínce objevila touha zhlédnout alespoň projev slovenského prezidenta. Někteří zašli ještě dále a začali hovořit o tom, že Andrej Kiska je beztak jejich „stínovým prezidentem“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 13:34, zobrazit podobné
„Myslel jsem, že nám přišli pomoct opravit střechu. Ani hovno.“ Fiktivní deníček zámeckého pána Matěje Stropnického je na světě
Nákup zámku ze 17. století v Osečanech na Příbramsku, ke kterému někdejšímu předsedovi Zelené strany Matěji Stropnickému finačně pomohla maminka, leží mnohým v žaludku. Provazí jej jeden paradox. Stropnický se neřídí tím, co stále prosazoval - nájemní bydlení, nikoliv „novodobé otroctví hypoték“. Šéfredaktor časopisu Reflex Marek Stoniš proto sepsal fiktivní deníček Stropnického, ve kterém poukazuje na to, jak to s planováným obnovením památky nejspíše celé dopadne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 12:34, zobrazit podobné
Je potřeba o tom mluvit. Jiří Paroubek popsal, jak Bakala ovládal většinu politické elity. I způsoby, jakými to dělal
ROZHOVOR "Pan Patočka je zkrachovalý ve všech činnostech, co v životě dělal, a jeho nenávist k úspěšným lidem je nekonečná. Miloš Zeman úspěšným politikem je. Mohu k němu mít výhrady, ale je to člověk, který v životě něco dokázal," říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalý premiér Jiří Paroubek. Je proti návrhu na jednokolové volby do Senátu. Vysvětluje také, proč byl Zdeněk Bakala dříve odvážný a dnes už není.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 11:34, zobrazit podobné
Čížek (STAN): V Plzeňském kraji jsme 62 kandidátek do komunálních voleb
Do komunálních voleb 2018 postavilo hnutí Starostové a nezávislí pod hlavičkou STAN nebo ve spolupráci s místními sdruženími 62 kandidátních listin, z toho 10 koaličních (2x s KDU-ČSL, 1x s TOP09, 1x s TOP09 a ODS, 1x PRO Zdraví a Sport a 5x s Občané patrioti a Svobodní).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 20:34, zobrazit podobné
Petice za zrušení užívacího práva k nemovitosti Kasárna Karlín
Petice dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a zákona č. 85/1990 Sb., o právu petičním za zrušení dočasného užívacího práva Pražského centra, z. s., IČO: 04300696, se sídlem Pod Žvahovem 39/56, Praha 5 Hlubočepy (dále jen „ Pražské centrum“), k nemovitosti Kasárna Karlín, nacházející se na adrese Prvního Pluku 2, 186 00 Praha 8.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 14:34, zobrazit podobné
Kde vzala muslimka tu drzost ho za to žalovat? Senátor Valenta je pobouřen případem ze Švédska, který se dostal až k soudu
Mladá dáma Farah Alhajeh žádala ve Švédsku o práci překladatelky. Při pohovoru ale narazila na nepřekonatelnou překážku, když jí muž, který pohovor vedl, chtěl podat ruku. Jako muslimka odmítla podanou ruku přijmout a překladatelkou se nakonec nestala. Cítila se diskriminována a obrátila se na soud. Ten nakonec rozhodl v její prospěch a to je něco, co velmi udivilo senátora Ivo Valentu. Ten, kdo chce pracovat v dané firmě, měl by podle politika respektovat pravidla nastavená zaměstnavatelem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 14:34, zobrazit podobné
Klus, Hutka, Hřebejk, Třeštíková... Bojkot Babiše umělci podle Cyrila Svobody ukazuje na jediné. A právě tyto lidi to zřejmě nepotěší
ROZHOVOR „Volby budou velkou soutěží o voliče, kteří nebudou volit hnutí ANO, ale zároveň jsou pravicoví,“ tvrdí lidovec a bývalý ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda. Podle něj neschopností stran se dohodnout o podílu na moci vznikl prostor pro nová hnutí. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zároveň upozornil, že okurkové sezóny využívají politické strany k šíření svých přání. Svědčí o tom prý i bojkot umělců směrem k premiérovi Andreji Babišovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 14:34, zobrazit podobné
Šula (TOP 09): Zásadní je pro nás ochrana zeleně a parků
Na jednání zastupitelstva MČ Praha 12 jsme schvalovali připomínky k budoucímu Metropolitnímu plánu. Jedná se o zcela zásadní dokument, který ovlivní tvář městské části v příštích desetiletích. Pro schválení připomínek nakonec hlasovalo všech 18 přítomných zastupitelů ze všech klubů zastupitelstva s výjimkou jediného. Klub ANO se rozhodl zastupitelstvo bojkotovat a na zastupitelstvo nedorazil nejen starosta, ale ani jediný zastupitel nejpočetnějšího klubu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 13:34, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Náměstek Smolek předal osvědčení absolventům kurzu českého jazyka pro krajany
Náměstek ministra zahraničí ČR Martin Smolek předal osvědčení o absolvování čtyřtýdenního kurzu českého jazyka 72 krajanům z 27 zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 13:34, zobrazit podobné
Miroslav Kalousek se ozval z nemocničního lůžka
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek pobývá v nemocnici. Před pár dny prodělal několikahodinovou operaci břicha. Zákrok však proběhl úspěšně a politik se zotavuje. Rádiu Impuls prozradil přímo z nemocničního lůžka, jak se cítí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 13:34, zobrazit podobné
Pražská ODS si připomene 21. srpen na Klárově
Kandidáti do pražského zastupitelstva za ODS a další občanští demokraté si připomenou vstup vojsk Varšavské smlouvy do Československa u pomníku studentky Marie Charouskové na Klárově. Podle 1. místopředsedkyně ODS Alexandry Udženija je nutné, obzvlášť v současné době, připomínat i takto smutná výročí našich dějin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 12:34, zobrazit podobné
Pardubický kraj požaduje zrušení soutěže na výstavbu psychiatrie v Pardubické nemocnici
Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický požádal vedení Nemocnice Pardubického kraje a.s. o okamžité zastavení výběrového řízení na výstavbu pavilonu psychiatrie v Pardubické nemocnici Důvodem je podezření na nekalé jednání při podávání nabídek. O této skutečnosti hejtman neprodleně informoval Policii České republiky. Kraj zároveň vyšle do nemocnice vlastní kontrolu postupu při výběrovém řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 12:34, zobrazit podobné
Jiří Baťa: 21. srpen '68, okupace, okupanti a naši vojáci v Afghánistánu
Blíží se 21. srpen, 50. výročí okupace a do toho ještě pohřby tří vojáků AČR, padlých v Afghánistánu. Mainstreamová média, TV a pracovití (snaživí) novináři pracují na plné obrátky, aby důstojně, ale hlavně důrazně vyargumentovali a zdokumentovali toto neblahé výročí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 09:34, zobrazit podobné
„Nenavážej se do slušných lidí, zmetku. Nedostal jsi na něj dotaci, co!“ Šéf Organizace pro pomoc uprchlíkům dostal výprask. Podívejte se, za co to bylo
Známý italský kuchař a restauratér Emanuele Ridi, kterého si diváci vybaví především z českých pořadů o vaření, se v rozhovoru pro Ego rozpovídal o svém pohledu na přijímání migrantů. „Migranty nechci,“ říká jasně. „Tak se sbal a proraž v Itálii,“ reagoval na jeho slova ředitel Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU) Martin Rozumek. A pěkně to pak slízl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 09:34, zobrazit podobné
Zakladatel H-Systemu promluvil v tisku. Velmi nepěkné věci vynesl na konkurzního správce Monsporta
Zkrachovalá firma H-System měla před dvaceti lety dostatek peněz na to, aby vyplatila více než tisícovku klientů, říká odsouzený zakladatel firmy Petr Smetka. Podle jeho slov měl H-System v té době ve svém majetku nebo na základě předkupních smluv pozemky za čtyři miliardy korun. Z toho, že nakonec postižení klienti obdrželi jen desítky tisíc korun, viní správce konkurzu, který rozprodal majetek výrazně pod cenou, informoval server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 08:34, zobrazit podobné
Schůzka Putina a Merkelové. Zde jsou výsledky
Ruský prezident Vladimír Purin v sobotu navštívil německou kancléřku Angelu Merkelovou ve vládním zámku Meseberg severně od Berlína. Na schůzce trvající zruba tři hodiny hovořili z velké části pouze mezi čtyřma očima. Předmětem jejich jednání byl především návrat uprchlíků domů, krize na Ukrajině i kontroverzní plynovod Nord Stream 2.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 07:34, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Jo, prej že Horáček by soudit se chtěl
Možná tak se svou minulostí, kterou by raději vymazal. Inu, takový odpad nám v zemi od sametu vládne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 22:34, zobrazit podobné
Otřesná fakta a FOTO ke spadlému mostu v Itálii: Nemilosrdná pravda
Soudní znalkyně Miloslava Pošvářová se na svém facebookovém profilu zabývala mostem v italském Janově, kvůli jehož pádu zahynuly více než čtyři desítky lidí. A na co přišla?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 22:34, zobrazit podobné
21. srpen: Umělci promluvili. Chystají akci a mají strach. Zazněla i drsná slova proti proudu
Úterním koncertem na pražském Václavském náměstí, kde zazní největší hity 60. let v podání současných zpěváků, vyvrcholí připomínka 50. výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy z 21. srpna 1968. Koncert pořádá Český rozhlas ve spolupráci s pražským magistrátem. Před budovou rozhlasu se v úterý uskuteční několik akcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 22:34, zobrazit podobné
Lesy Praha: 1500 mladých stromů ze Stromovky potřebuje pravidelnou zálivku
Dopady vysokých teplot a sucha se v průběhu léta ve všech parcích, stromořadích a na jiných zelených plochách, které spravujeme, snažíme mírnit pravidelnou zálivkou. Speciální péči potřebují hlavně mladé stromky v prvních několika letech od výsadby na stanovišti, neboť v té době jsou vůči vnějším vlivům nejvíce zranitelné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 20:34, zobrazit podobné
No to nevymyslíš! Vedoucí pracovník ČT se raduje, že fotograf PL dostal přes hubu
Na sobotní demonstraci pravicových radikálů z Dělnické strany sociální spravedlnosti byl surově napaden fotograf serveru ParlamentníListy.cz. Vít Hassan, který o svém napadení promluvil. Zástupce šéfredaktora zpravodajství ČT František Lutonský se k napadení fotoreportéra vyjádřil po svém. Podívejte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 19:34, zobrazit podobné
Paroubek: Opravdu nelze UEFA kritizovat?
Jsem – a je to dobře známo – od dětství fanouškem pražské Slávie. A protože jsem zažil mnohé vzestupy a pády tohoto klubu a jeho balancování až na samé hranici existence v roce 1963, může mě už jen málo věcí překvapit. To, že za starého režimu nebyla Slávia zrovna v oblibě fotbalového svazu a jeho komunistických funkcionářů, se dá pochopit. Byl to pro ně klub prezidenta Beneše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 16:34, zobrazit podobné
Celní správa: Celníci kontrolovali dodržování EET v jihočeských kempech
V první polovině měsíce srpna probíhala celostátní kontrolní akce KEMPY II zaměřená na ověření, zda provozovatelé kempů a ubytovacích zařízení dodržují ustanovení zákona o elektronické evidenci tržeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 15:34, zobrazit podobné
Další pozdvižení v Dubí: Salmonela v prodejně kebabu!
Po demonstraci v Dubí na Teplicku, kde v sobotu zasahovala policie, když na shromáždění krajní pravice napadli reportéra ParlamentníchListů.cz, přichází další perla. Tentokrát ze strany Státní veterinární správy, která kvůli salmonele nařídila zavřít v Dubí prodejnu kebabu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 14:34, zobrazit podobné
Chtěli jsme odmontovat rudou hvězdu, byla to blbost. Stříleli po nás... Ondřej Neff vzpomíná na okupaci a dění v Českém rozhlasu
Novinář a spisovatel Ondřej Neff v pořadu DVTV zavzpomínal na časy před padesáti lety, kdy byl jako mladý redaktor rozhlasu u posledních dnů svobodného vysílání po okupaci Československa. „Chtěl jsem u toho být. Stříleli po nás, když jsme sundavali rudou hvězdu,“ uvedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 11:34, zobrazit podobné
Výročí 50 let od okupace Československa. Toto se chystá
Výročí 50 let od okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy a události srpnových dnů 1968 připomene v Praze i dalších městech několik akcí. Jsou mezi nimi výstavy, koncerty, vzpomínková shromáždění, ale především uctění památky lidí, kteří za odpor vůči okupantům zaplatili životem. Proslovy k tomuto výročí avizovali předseda vlády či předsedové obou komor Parlamentu, naopak prezident Miloš Zeman žádný projev nechystá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 09:34, zobrazit podobné
MŽP: Povinnou revizi kotle na pevná paliva potřebujete až v roce 2019
Více než tři čtvrtě milionu domácností mělo mít do konce letošního roku hotovou další revizi kotle na tuhá paliva dle zákona o ochraně ovzduší. Na základě zkušeností z roku 2016, kdy proběhly první zákonné revize, MŽP novelizovalo zákon o ochraně ovzduší. Novela přináší několik novinek, které lidem ušetří výdaje, a přínos revizí pro kvalitu ovzduší přitom zachová. Od 1. září letošního roku stačí mít revizi pouze každé 3 roky. Nově se tak povinnost další revize posouvá až na rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 08:34, zobrazit podobné
Výsledek demonstrace v Dubí, kde napadli reportéra PL: Šest zadržených lidí
Policie dnes zadržela na shromáždění krajní pravice v Dubí šest lidí, dva podezřívá z výtržnictví v souvislosti s útokem na reportéra ParlamentníchListů.cz. Čtyři osoby jsou podezřelé ze spáchání přečinu projev sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. ČTK to řekl mluvčí policie Dan Vítek. Zásah v Dubí policie krátce před půl čtvrtou ukončila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 08:34, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Srpen '68 - Zeman a Kiska. Pozdní statečnost?
Zeman se dopustil strašného hříchu – odmítá se vyjádřit ke smutnému výročí 21. srpna 1968. Měl by být ztrestán červenými trenýrkami, které vyvěsí všichni uvědomělí a stateční v tento den, v České televizi by jej měl nahradit Kiska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 21:34, zobrazit podobné
Štěpánek: Není okupace jako okupace
Připomínání vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa je samozřejmě pozitivní věc, zvláště pak v roce 50. výročí téhle okupace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 21:34, zobrazit podobné
Petr Pokorný: Vesta, 21. srpen a Karel Kryl
Ještě než se Vesta narodila, tedy ještě před tím, než ji v komunistické Číně pro amerického imperialistu ušili, „navštívila“ naši zemi vojska spřátelených armád Varšavské smlouvy v čele s tehdejším Sovětským svazem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 19:34, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Svět ztrácí moudrého a zkušeného státníka
Komentář na facebookovém profilu k úmrti Kofi Annana
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 19:34, zobrazit podobné
Profesor vzpomíná na svou žačku Merkelovou: Je to chytrá paní a má charakter
Bývalý předseda Akademie věd, fyzikální chemik Rudolf Zahradník, za svou dlouhou kariéru předává vědomosti mnoha studentům. Muž narozený v roce 1928 učil mimo jiné i současnou německou kancléřku Angelu Merkelovou. V rozhovoru pro server iDNES.cz na svou žačku zavzpomínal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 16:34, zobrazit podobné
CzechTourism: Popularita Česka u zahraničních turistů i nadále stoupá
Příjezdy zahraničních turistů v prvním pololetí roku 2018 meziročně vzrostly o 5,4 procent. Celkem letos do hromadných ubytovacích zařízení (HUZ) přijelo 4,8 milionů zahraničních turistů. Data vydal Český statistický úřad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 16:34, zobrazit podobné
Jindřiška Ptáčková: Krutá nemoc politiků
Přicházejí mezi nás, obyčejné občany, tu s úsměvem, to vesměs, anebo s tváří, v níž se zračí vědomí zodpovědnosti za životy a blaho i posledního z posledních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 16:34, zobrazit podobné
Před pěti lety poprvé schválila Sněmovna své vlastní rozpuštění
Politická krize, která před pěti lety začala policejním zásahem na Úřadu vlády a vyvrcholila demisí vlády Petra Nečase, vedla 20. srpna 2013 také k historicky prvnímu úspěšnému hlasování Sněmovny o vlastním rozpuštění. O stejném kroku rozhodovali poslanci už o měsíc dříve, tehdy se ale nenašlo dost hlasů, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 15:34, zobrazit podobné
Ministr Brabec svolává setkání skupin, které se věnují projektům v oblasti sucha
Ministr Brabec informoval vládu, že vzhledem k aktuální situaci sucha v ČR svolá v nejbližších dnech jednání všech skupin, které se podílí na projektech řešících problémy se suchem, a také komise VODA – SUCHO. Setkání proběhne za účasti všech významných dotčených aktérů, kde bude projednán a stanoven nejbližší postup.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 15:34, zobrazit podobné
MŠMT: Operační program dá na rozvoj inovačního prostředí v ČR 550 milionů
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) vyhlásilo z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání výzvu Smart Akcelerátor II, která podpoří rozvoj inovačního prostředí v českých krajích. Jedná se o pokračování úspěšné výzvy Smart Akcelerátor. Pro žadatele je tentokrát připraveno 550 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 14:34, zobrazit podobné
Jan Šolta: Pražské jaro očima sovětského politbyra
Pro vedoucí sovětské činitele nepředstavoval zpočátku obrodný proces Pražského jara velké překvapení. Po XX. sjezdu KSSS docházelo v mezinárodním komunistickém hnutí k výrazným diferencím, které nabývaly rozličné formy a intenzity. Bedlivěji sledovali a průběžně vyhodnocovali značné pnutí a narůstající neklid především v tzv. socialistickém táboře zemí nejbližších spojenců, členů společného uskupení vojenského (Varšavského smlouvy) a hospodářského (Rady vzájemné hospodářské pomoci).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 12:34, zobrazit podobné
V budoucnu by měl v čele protikorupční rady vždy stát předseda vlády
Předseda vlády by měl být do budoucna vždy v čele Rady vlády pro koordinaci boje s korupcí. Počítá s tím návrh změny statutu rady, kterým se bude příští týden zabývat kabinet. Radě nyní předsedá premiér Andrej Babiš (ANO). Podle materiálu by se měla rada rozšířit o dva členy, koordinací úkolů v oblasti boje s korupcí na vládní úrovni pak bude pověřen ministr spravedlnosti a šéf legislativní rady vlády Jan Kněžínek (za ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 11:34, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Za neslušnost odškodné?
Tohle považuji za drzost nejvyššího formátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 11:34, zobrazit podobné
Červený kříž: Znalost první pomoci by měla být samozřejmostí
Konference s názvem Nebezpečně bezpečné je poskytnout první pomoc se koná pod záštitou náměstka hejtmana Mgr. Petra Tulpy, radního pro rezort školství, mládeže, sportu a zaměstnanosti ve čtvrtek 30. srpna. Je určena nejen pro pedagogy a lektory první pomoci, ale i širokou veřejnost, která má zájem se v tomto oboru poučit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 11:34, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Velká úcta a velký respekt
Všem, kteří nasazují své životy pro záchranu druhých. Všem profesionálům, dobrovolníkům i jednotlivcům, kteří v kritický okamžik nezaváhali...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 10:34, zobrazit podobné
ČEZ: Místo na koupaliště jeli za vodou na Temelín
Cesta vody. Takové je hlavní téma prohlídek Jaderné elektrárny Temelín. Dnes si ji prohlédlo šest desítek návštěvníků. A podívali se i přímo do nitra 155 metrů vysoké temelínské dominanty. Prohlídky budou pokračovat každou sobotu až do 8. září. Zájem je veliký. Podle organizátorů bylo 256 míst obsazeno za pouhé dva dny od spuštění registrace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 10:34, zobrazit podobné
Tyll (TOP 09): Ať o bazénu v Písku rozhodne referendum
Písečtí zastupitelé na svém příštím zasedání 16. srpna rozhodnou, zda se spolu s komunálními volbami uskuteční také místní referendum týkající se výstavby nového bazénu. Návrh na vyhlášení referenda se jako jeden z bodů k jednání chystá předložit radní Rudolf Tyll.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 09:34, zobrazit podobné
Veterinární správa: Polotovar pro výrobu kebabu na Teplicku obsahoval salmonely
Státní veterinární správa nařídila na základě kontroly u zpracovatele v Dubí na Teplicku stažení více než tuny polotovaru pro přípravu kuřecího kebabu. Provozovateli byla zároveň až do odvolání rozhodnutím SVS pozastavena výroba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 09:34, zobrazit podobné
Petice proti jednosměrce ve Sportovní ulici v Sokolově
My, níže podepsaní obyvatelé Sportovní ulice v Sokolově a spříznění, žádáme Městský úřad v Sokolově, aby zvážil zavedení následujících dopravních opatření a změn na sídlišti Vítězná v Sokolově:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 08:34, zobrazit podobné
STRAKONICE-PŘÍMO: Dostupné vlastní bydlení pro občany města
Data Českého statistického úřadu jsou bohužel neúprosná. Za posledních pět let opustilo Strakonice více než 2500 lidí. Často město opouštějí lidé mladí a perspektivní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 08:34, zobrazit podobné
Připravte se na zdražování. Sousedé už snižují stavy skotu, kvůli suchu je neuživí. Majitel rodinné farmy přináší alarmující zprávy
ROZHOVOR „Zajistil jsem vodu pro napájení zvířat a prohloubil všechny stávající studny tak, aby mi stačila voda pro napájení,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zemědělec z Krhanic na Benešovsku František Mikoláš. Horší podle Mikoláše spíše bude, pokud se letošní sucho bude opakovat i v následujících letech. „Potom bych i já musel stavy skotu snížit,“ dodává Mikoláš. Jeho sousedé a kolegové zemědělci, kteří chovají stáda na maso, podle něj stavy skotu snižují již nyní. Zdražování pečiva a mléčných výrobků podle Mikoláše kvůli suchu přijde určitě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 08:34, zobrazit podobné
Švendová (KSČM): Pokud se zastavíme, zastaví se i svět
Referát Dagmar Švendové přednesený na celostátním setkání členek KSČM konaném v Praze 14. dubna 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 06:34, zobrazit podobné
Kalina (KDU-ČSL): Voda a podvodníci
Suchý letošek ještě víc obnažil důležitost správného hospodaření s vodou. A někteří politici vyrukovali s „horkým“ tématem „návratu provozování vodohospodářské infrastruktury obcemi“. Přitom jde o věc, kterou v Jihlavě prosazujeme a žádáme už přes pět let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 05:34, zobrazit podobné
Martin Komárek o vzbouřených umělcích: Babiš jim nesedí. Někdy je ale ten jejich odpor legrační, přechází v jakýsi džihád. Ti lidé už nejsou schopni naslouchat oponentům
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Martin Komárek (ANO), spisovatel a bývalý politik uvažuje, zda jsme v době invaze Varšavských vojsk nemohli nést hlavu trochu výš. „Pro příště, kdyby se nám nedej Bože taková šlamastika zase přihodila, tak bychom měli vědět, že odvaha nese sice velké riziko, ale to poškození národa a poškození jeho ducha a duše, pokud odvážní nejsme, je mnohem horší riziko,“ řekl v rozhovoru. Bezprostřední ohrožení ze strany současného Ruska však nevidí. Ohrozit by nás prý mohlo až po rozpadu Severoatlantické aliance či Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 05:34, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Nové dětské hřiště a Čítárna ve Stromovce
V Královské oboře Stromovka byla dokončena stavba zcela nového dětského hřiště na dně bývalého rybníka. Návštěvníci mohou využívat také nový, originálně řešený, oddechový prostor zvaný Čítárna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 22:34, zobrazit podobné
Uměleckoprůmyslové muzeum: Hana Podolská, legenda české módy
Výstava v Uměleckoprůmyslovém museu připomene nejznámější a nejoblíbenější módní salon v meziválečné české společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 22:34, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Rozloučení s létem na hradech a zámcích
Jak vypadá památka v jiném světle mohou návštěvníci vidět a zažít během Hradozámecké noci, která letos proběhne v noci ze soboty 25. na neděli 26. srpna. Do velkolepého rozloučení s létem na hradech a zámcích v záři měsíce i plamenů se zapojily i památky v Libereckém kraji, které spadají pod Národní památkový ústav.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 21:34, zobrazit podobné
Potravinářská inspekce opět zjistila polská jablka s pesticidy v tržní síti
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila v období od konce loňského roku zvýšený počet případů nevyhovujících jablek z dovozu s nadlimitním obsahem pesticidů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 19:34, zobrazit podobné
Jan Kavan o roce 1968: Jedním z problému bylo...
Světová média dál průběžně vydávají materiály věnované nadcházejícímu 50. výročí událostí srpna 1968 v někdejším Československu. Německé, rakouské, britské i francouzské noviny přinášejí vzpomínky svědků i vojáků, kteří se zúčastnili tehdejší invaze vojsk některých zemí Varšavské smlouvy do ČSSR. Agentura AP otiskla rozhovor s fotoreportérem Josefem Koudelkou. Informace shrnula ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 18:34, zobrazit podobné
Takhle v Praze hospodaří primátorka Krnáčová. Nahlédněte
Praha v končícím volebním období hospodařila každoročně s přebytkem. Zároveň ale nedokázala vyčerpat všechny peníze, které si vyčleňovala na investice. Také vzrostly běžné výdaje, a to až o sedm miliard korun na loňských 58 miliard. Zároveň z přebytků rozdělila několik miliard korun mezi městské části a splatila část svých dluhů, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 18:34, zobrazit podobné
České dráhy: Svět historie, změny i zábavy v unikátní noční show
Národní den železnice 2018 22. září nebude letos jen o železnici. Proto přinášíme informace k doprovodnému programu, který budou moci návštěvníci zhlédnout díky našim partnerům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 18:34, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Pomoc státu bude jistě nutná
Komentář na facebookovém profilu k následkům sucha
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 17:34, zobrazit podobné
Akademie věd: Vědci odhalili slabinu dětské leukémie
Dětská leukemie je diagnóza, kterou si žádná rodina nechce v ordinaci lékaře vyslechnout. Ačkoli její léčba se postupně zlepšuje, stále zůstává několik typů této nemoci, které lze léčit jen s velkými obtížemi. Jedním z nich je i velmi agresivní akutní leukémie se smíšeným fenotypem, tzv. mix-lineage leukémie (MLL). Děti postižené touto rakovinou mají šanci na přežití jen asi 50 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 17:34, zobrazit podobné
Jako pád Lehman Brothers v roce 2008. A džihádisté, uprchlíci... Markéta Šichtařová varuje před tím, co se k nám může přelít z Turecka. Je to vážné
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Americko-turecká obchodní válka se může Evropě jedině vymstít. Pokud se turecké problémy zhorší, může to být startovní výstřel ekonomických komplikací podobně jako pád Lehman Brothers v roce 2008. Podle Markéty Šichtařové je podobnost i v tom, že pád Lehmanů přišel v okamžiku, kdy měla ještě většina lidí pocit, že svět hospodářsky roste, jenže on už začínal zpomalovat tak jako dnes. K dohadům koaličních partnerů a odborů o zvýšení platů ve veřejné správě říká, že v tom nevidí problém, ale jednoznačně špatně je, že počet státních zaměstnanců jen během předešlé vlády narostl o čtyřicet tisíc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 17:34, zobrazit podobné
Čížek (STAN): V Plzeňském kraji jsme postavili 62 kandidátek do komunálních voleb
Do komunálních voleb 2018 postavilo hnutí Starostové a nezávislí pod hlavičkou STAN nebo ve spolupráci s místními sdruženími 62 kandidátních listin, z toho 10 koaličních (2x s KDU-ČSL, 1x s TOP09, 1x s TOP09 a ODS, 1x PRO Zdraví a Sport a 5x s Občané patrioti a Svobodní).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 21:34, zobrazit podobné
Svoboda (KDU-ČSL): Moje iniciativa překonává rekordy
KDU-ČSL plní sliby: zrušení střídání času bylo součástí programu lidovců pro volby do Evropského parlamentu 2014. Iniciativa europoslance Pavla Svobody (KDU-ČSL) nyní překonává rekordy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2018 v 18:34, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist