Nejčtenější v danném dni? Historie článků

říjen 2020
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.997x, což odpovídá cca 208.558-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Račok: Jan Hus versus SPD Tomio Okamury
Už jsem to řekl a popsal v článku „SPD není ďábel“. A ani jsem netušil, jak dalece jsem od té pravdy, od té dávné doby našeho myslitele a vlastence národů Českých, Moravských a Slezských mistra Jana Husa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Dvouletý (Soukromníci): Experimenty s nemocnicemi odskáčou pacienti
Experimenty s nemocnicemi odskáčou pacienti, nebude je mít kdo léčit ani ošetřovat, varuje Michal Dvouletý, krajský zastupitel, předseda Strany soukromníků ČR ve Zlínském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 11:34, zobrazit podobné
Odkud bere Paroubek peníze na kampaň? Novináři zjistili nepěkné věci
Bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek se po letech pokoušel vrátit do strany, neúspěšně. Pak chtěl vstoupit s podporou strany do Senátu. Od sociálních demokratů však oficiální podporu nezískal. Na Ostravsku však Paroubka ČSSD přece jen podpořila a sehnala pro něj podpisy, které mu umožnily vstoupit do boje o Senát jako nezávislý kandidát. A zatímco měl problém se sháněním politické podpory, peníze mu, zdá se, nescházejí. Sobotní MF Dnes se podívala, odkud Paroubek bere peníze. A narazila dokonce na mafiána a na gang.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 11:34, zobrazit podobné
Němcová (ODS): Komunismus nás devastuje dál
Komentář na facebookovém profilu ke spolupráci vlády s KSČM
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Pláč ano, jen je nad špatným hrobem
Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček se kromě událostí kolem výročí 21. srpna 1968 zmiňuje o bědování nějaké paní učitelky, že TV seriál Chalupáři „kazí“ její výuku, a prý vznesla požadavek, aby z tohoto seriálu byly odstraněny některé scény, neboť ona ve škole učí, jak se za normalizace na venkově špatně žilo, ale děti v televizi vidí, že se jim žilo kupodivu celkem dobře, že měli také svá auta, jezdili do divadel atd., což by si, mimochodem, dnes již (prý) dovolit nemohli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Kníže Schwarzenberg a jeho výklad českých dějin: Republika nám spadla do klína, takže o ni nebojujeme
V těchto dnech si Česko připomínalo 50. výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa, která začala v noci z 20. na 21. srpen 1968. Výročí jsou podivná věc, říká čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg, pro jehož generaci i několik mladších to byla rozhodující a určující událost jejich životů a mnohým naprosto změnila názor na svět a na politiku. Kníže zároveň v textu na svém blogu připomněl, jak se Česko zachovalo během několika významných mezníků, které těmto událostem předcházely. „Mysleli jsme si, že o svobodu bojovat nemusíme a stejně ji dostaneme, že jsou nám ji ostatní dlužni,“ říká s tím, že naše iluze nás už několikrát zničily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 39. díl. Moc a nemoc médií
Okřídlené úsloví praví „lže jako když tiskne“. Máme ještě v živé paměti, jak se toto úsloví proměnilo v lidové tvorbě listopadových demonstrantů na inovované znění „Televize lže, jako když Rudé Právo tiskne“. Pokoušíte-li se dobrat původu a kořenů tohoto rčení, dojdete na časové ose zpětným chodem až do hlubin národního obrození, až kamsi ke Karlu Havlíčkovi Borovskému. Z jeho časů, z půli 19. století, zřejmě pochází toto heslo. Vyjadřuje nepochybně obecnou důvěru či spíše nedůvěru v tehdejší sdělovací prostředky, což byl samozřejmě jen tisk. O elektronických, natož digitálních, internetových médiích se tou dobou ještě nezdálo ani Julesi Vernovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Americký publicista zmapoval „přistěhovalecké obohacení“ ve Velké Británii za uplynulý měsíc. Není to nic hezkého
Soeren Kern z amerického think-tanku Gatestone Institute popisuje ve svém článku důsledky ideologie multikulturalismu a politické korektnosti, které negativně ovlivňovaly britskou společnost v uplynulém měsíci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Na Andreje Babiše pískali na dožínkách
Když premiér Andrej Babiš (ANO) u Českého rozhlasu v den 50. výročí sovětské okupace Československa vzpomínal na ty, kterých se řádění rusky mluvících vojáků dotklo nejvíc, takřka neslyšel vlastního slova. Stáli před ním demonstranti, kteří na něj pískali a připomínali mu, že on sám dělal kariéru jako normalizační komunista, takže musel invazi schvalovat. Teď Babiš přijel do Českých Budějovic, chtěl pronést řeč, jenže co se nestalo, zase ho rušil pískot a protesty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Podání návrhu na zrušení hnutí nebudeme více komentovat
Komentář na facebookovém profilu k návrhu na zrušení SPD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 14:34, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Být Spolužákem se již nenosí
Reaguji na příchozí zprávu od Seznamu o definitivním ukončení služby Spolužáci, což pobouřilo mnoho lidí a pamětníků. Tradice toho správného internetového vzpomínání a setkávání mizejí, přesto máme ještě domácí a zahraniční sociální sítě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 14:34, zobrazit podobné
Miroslava Němcová, to je opravdu případ. Zdá se, že už neví, co mluví, obává se mediální expert
ROZHOVOR „Paní poslankyně Miroslava Němcová je typický příklad ženy, která dělá věci, které by dělat neměla, a které ji poškozují. Měla zůstat tím, čím byla. To znamená příjemnou skromnou političkou, ale ona se z toho úplně vymkla a působí trapně,“ hodnotí současné její vystupování pro PL.cz mediální expert Jiří Mikeš. „Paní Němcová začíná působit jako pan Kalousek. Je škoda, že tihle lidé, kteří kdysi něco znamenali a lidi si jich vážili, tak se svou arogancí a namyšleností sami zesměšňují,“ říká. Na zvolení prezidentkou nemá dle něj šanci. „Je to přímá volba a lidi by ji nezvolili, protože ze sebe udělala trapnou figuru, kterou podporují jen ti, co chodí na ty demonstrace a vyvěšují trenýrky na Hradě,“ domnívá se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 14:34, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Podařilo se nám vyhrát důležitý boj
Komentář ministryně Maláčové ke schválení novely zákona o důchodovém pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Míth (ODS): Kdo platí, ten rozhoduje. I v umění
Nedávný protest herce a principála Divadla Na Jezerce Jana Hrušínského upozorňuje na jeden obecný problém. Kdo platí, ten rozhoduje. A to platí i v umění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
MHMP: Platnost výstrahy na nebezpečí požáru skončila
Platnost výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu „nebezpečí požáru“ pro území hlavního města Prahy skončila v pátek v 18:00 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Novináři zkoušeli ministry z cizích jazyků. Většina obstála, jen Metnar si prý udělal ostudu
Ministři vlády Andreje Babiše prošli testem. Těm, kteří ve svém životopise tvrdí, že vládnou angličtinou, zazvonil telefon a anglicky se jim představil údajný švédský novinář, který chtěl znát názory českých politiků na integraci EU. A dopadlo to všelijak. Někteří členové vlády spustili brilantní angličtinou, ale ministr obrany za hnutí ANO si ušil z ostudy kabát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
S rasismem Čechů jsem nikdy neměla problém, prohlašuje romská sestřička. Ale zato Němci a Slováci...
Český premiér Andrej Babiš (ANO) dlouhodobě opakuje, že Česko nepřijme ani jednoho migranta. I kvůli tomu bývají Češi označování za xenofoby. Kvůli občasným incidentům mezi romskými a neromskými českými občany, např. nedávno v Dubí na koupališti, zase za rasisty. Zdravotní sestra romského původu Eva Berkyová ale v rozhovoru pro sobotní MF Dnes nabídla trochu jiný pohled. S Čechy prý nikdy neměla problém. Zato s Němci a se Slováky to prý bylo jiné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Komise pro ocenění účastníků odboje proti komunismu by mohla skončit. Už v roce 2022
Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (za ANO) navrhuje stanovit konkrétní datum, ke kterému zanikne Etická komise ČR pro ocenění účastníků odboje a odporu proti komunismu. Vyplývá to z materiálu, který jeho resort poslal k připomínkám dalším ministerstvům. Úřad upozorňuje, že po konci funkčního období současných členů komise v letech 2021 až 2022 by bylo kvůli ubývající agendě nehospodárné činnost komise zachovávat. Její pravomoci by měly proto 3. května 2022 přejít na ministra obrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 22:34, zobrazit podobné
Připomínalo mi to oslavy komunistů, shrnul Zdeněk Zbořil padesáté výročí okupace
Podle politologa Zdeňka Zbořila je 21. srpen 1968 především vzpomínkou těch, kteří byli vyhozeni z rozhlasu nebo z médií po roce 1968, přestože v nich téměř patnáct let cílevědomě pracovali pro vznik komunistického režimu a upevnění  jeho moci. Vzpomínka na srpen 1968 byla letos podle něj trochu přehřátá a na řadu věcí, které bylo podstatné připomenout, se zapomnělo. „Celý prožitek toho 50.výročí byl chaotický, připomínalo mi to oslavu komunistů,“ říká v rozhovoru pro server Prvnízprávy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská: Koupě pivovaru byla od města Strakonice riskantní tah
Hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská a ministr kultury Antonín Staněk navštívili v rámci 23. mezinárodního dudáckého festivalu Strakonice i měšťanský pivovar Dudák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Co Čech, to otrok!
Většina lidí si myslí, že fake news vytváří vlády. Někdo z toho viní ruskou propagandu. Někdo americkou. A někdo zase bruselskou. No - podle mě je vytvářejí i neziskovky. Vážně! Jedna z nich tento měsíc zveřejnila Globální index otroctví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Zeman se v pondělí sejde v Lánech s Babišem
Prezident Miloš Zeman se v pondělí sejde na zámku v Lánech s premiérem Andrejem Babišem (ANO) na pracovním obědě. Informaci deníku Právo dnes ČTK potvrdili Babiš a prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg: Výročí jsou podivná věc
Připomínají člověku věci, které se dávno staly a samozřejmě někdy ožívají staré spory. V těchto dnech se nám připomíná jednadvacátý srpen 1968, kdy vojska států Varšavského paktu pod vedením Sovětského svazu s výjimkou Rumunska, k jehož cti budiž řečeno, že se na tom nepodílelo, vpochodovala do tehdejšího Československa. Je tomu právě padesát let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic vyhlásilo nové výběrové řízení na dálnici D35 v úseku Opatovice nad Labem - Časy
Ředitelství silnic a dálnic vyhlásilo nové výběrové řízení na dálnici D35 v úseku Opatovice nad Labem – Časy s cílem zahájení výstavby na jaře 2019, aby bylo možné dálnici zprovoznit současně s navazujícím úsekem Časy – Ostrov v celkové délce 27 kilometrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
To je vydírání, křičí z Bruselu na Matteo Salviniho
K italským břehům připlouvají z Afriky další a další lodě s migranty a Italové už toho mají dost. Tamní ministr vnitra Matteo Salvini důrazně žádá EU, aby se sešli politici členských států a dohodli se, jak Afričany přerozdělí mezi sebou. Co bude dál?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Trezor České televize (ne)slaví…?
„Osmičková“ výročí náš mainstream miluje, Českou televizi nevyjímaje. Přesněji řečeno – jak která. Některá vyžadují dnes opatrně rozpačitý přístup s „vysvětlovacími“ komentáři, jiná zase hektické zapojení novinářských hnojometů všech kalibrů, doplňované souhlasným povykem místní politické, bruselské klaky, a o některých se nehovoří vůbec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Microsite „100 let České republiky“ na ruském trhu úspěšně završila první pololetí
Zahraniční zastoupení CzechTourism v Moskvě vystavilo symbolické vysvědčení výukové microsite pro odborníky v cestovním ruchu, která vstoupila do druhého pololetí své existence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Z Hradu zní kritika Ruska. Jde o zadržení demonstrantů, připomínajících výročí okupace
Ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák dnes kritizoval zásah ruské policie proti demonstrantům, kteří si na moskevském Rudém náměstí připomínali protest z roku 1968 proti invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa. Kriticky se k zásahu postavili i zástupci TOP 09 a KDU-ČSL. Manifestace připomínající čin skupiny takzvaných „osmi statečných“ se zúčastnilo asi 30 lidí, policisté tři z nich zadrželi a později je propustili. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Drahoš v 69 letech vstoupil ke skautům. Ale kvůli politice to prý nedělá
Neúspěšný prezidentský kandidát Jiří Drahoš vstoupil ve svých 69 letech do skautu. Pochlubil se na sociální síti facebook. Prý mu je ctí být členem této slavné organizace. Pod jeho příspěvkem se však rozpoutala takřka diskusní bouře. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Když se chce, jde to
Slovácký senátor komentuje na facebookovém profilu navrácení migrantů do země původu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Bartošek (KDU-ČSL): Lidé, zbystřete, normalizace je zpátky...
To, co se u nás na politické scéně děje poslední měsíce (s přípravnými fázemi možná i roky) je výsměchem naší minulosti posledních téměř 30 let a snaze vymanit se po předcházejících desetiletích z pařátů totality. Přesto si to část české populace (menšinová) nechce přiznat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
ČSSD má prý náhradu za Pocheho. Jméno znáte, ale ne z politiky
Ještě před několika dny trvali sociální demokraté na tom, že se ministrem zahraničí stane europoslanec za ČSSD Miroslav Poche, kterého však odmítá jmenovat prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) však odmítá jít kvůli Pochemu do války s Hradem a zdá se, že už i v sídle ČSSD, v Lidovém domě, pomalu mění názor. Podle informací deníku Právo chystá Hamáček na Ministerstvu zahraničních věcí změny. Pochemu se asi líbit nebudou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
SŽDC: Cestujícím ve Velkých Hydčicích začala sloužit opravená výpravní budova
Výraznou proměnou prošlo další vlakové nádraží, tentokrát ve Velkých Hydčicích na trati z Horažďovic předměstí do Klatov. Tato stanice bývá hojně využívána cestujícími zejména v letní turistické sezoně, a to jak vodáky díky bezprostřední blízkosti řeky Otavy, tak i návštěvníky Šumavy. Opravu budovy z roku 1888 zahájila Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) v říjnu loňského roku. Zhotovitelem prací byla společnost AVOS Plzeň, celkové náklady dosáhly výše 5,4 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Šílenství, jako když komunisté slavili VŘSR. Petr Žantovský shrnuje týden, kdy média zcela ztratila soudnost
TÝDEN V MÉDIÍCH Lidé, kteří při pietní akci pískají nebo vykřikují, na sebe vyzrazují, že přišli kvůli sobě, a nikoli kvůli věci samé, o které jinak tak rádi hovoří. To do značné míry platí i pro poslankyni Miroslavu Němcovou, která v diskusi k 21. srpnu nenechala nikoho domluvit a ostatní jen překřikovala. Petr Žantovský si u příležitosti padesátého výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa nemohl nevšimnout, jak předseda Senátu Milan Štěch opěvoval význam v 68. roce ještě neexistujících veřejnoprávních médií, ale také katastrofy, kterou rukou nerozdílnou předvedli redaktorka i moderátor České televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 09:34, zobrazit podobné
Paroubek: Hrozí prezidentu Trumpovi impeachment?
Tedy česky řečeno, hrozí mu zahájení dlouhého procesu odvolání?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Rozlosování čísel pro kandidátky voleb v Praze zdržují žaloby
Rozlosování čísel pro kandidátní listiny do podzimních voleb zdržují žaloby. Pražský magistrát, který je registračním úřadem pro volby do zastupitelstva hlavního města a několik menších městských částí, zatím nemohl vylosovat čísla pro volby do pražského zastupitelstva a v Lipencích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 06:35, zobrazit podobné
HZS Královéhradeckého kraje navštívil ministr vnitra
Ministr vnitra Jan Hamáček během své návštěvy ve čtvrtek 23. srpna 2018 zavítal na krajské ředitelství, prohlédl si centrální stanici v Hradci Králové na nábřeží U Přívozu a také se seznámil s fungováním krajského operačního a informačního střediska se sídlem na Pražské třídě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Režisér Adamec kritikům Zemanova mlčení: Dneska je strašně snadné být „odvážný“. Já vám povím, co jsme dělali v srpnu 1968
ROZHOVOR „Já jsem nezapomněl, že on byl odvážný zejména v době, kdy to bylo hodně nepopulární, ba velmi nebezpečné. Být ‚odvážný‘ dnes je strašně snadné… A ztratilo to hodně ze své ceny,“ říká ohledně rozhodnutí prezidenta Zemana nepromluvit veřejně u příležitosti 50. výročí okupace Československa, režisér Jiří Adamec. Zavzpomínal, co 21. srpna 1968 on sám dělal, a vyjádřil se i ke slovům Vojtěch Filipa ohledně toho, kdo za invazi vlastně především může. Svůj názor řekl i na zahraniční mise. Tři české vojáky, kteří nedávno padli v Afghánistánu, označil za hrdiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Petice: Přehřívání města Beroun a péče o jeho zeleň
Problémy s přehříváním města Beroun může dlouhodobě zmírnit pouze intenzivní výsadba stromů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 22:34, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Kauza Zadeh - Nová obžaloba (13. část)
Dusno v soudní síni
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ZOO Zlín slaví 70 let od svého otevření pro veřejnost
ZOO Zlín slaví 70 let od svého otevření pro veřejnost
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Do cvičení Dukla Spirit 2018 se zapojili ženisté, dělostřelci a chemici
Na pět set padesát vojáků ze 72. mechanizovaného praporu Přáslavice zahájilo ve vojenském újezdu Hradiště v pondělí 20. srpna dvoutýdenní cvičení Dukla Spirit 2018. Po celou dobu je doplňují specialisté ze 153. ženijního praporu Olomouc, 132. dělostřeleckého oddílu Jince a 312. praporu radiační, chemické a biologické ochrany Liberec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Socialismus dnes nehrozí z Moskvy, ale z Bruselu. Petr Štěpánek po rockersku rozebral honění trik před rozhlasem i magory pískající na Lucii Bílou
ROZHOVOR „Srpen 1968 a vstup vojsk Varšavské smlouvy bylo nezměrné svinstvo a je třeba si ho připomínat. Ale nic se nemá přehánět,“ řekl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz hudebník a spisovatel Petr Štěpánek, zakládající člen Alternativy pro Česko i ODS. Připomněl, že dělat z německé okupace nacistickou, zatímco sovětskou stále označujeme za ruskou, je demagogie a překrucování historie. Socialismus podle něj přitom už dávno nehrozí z Moskvy, ale z Bruselu. V souvislosti se vzpomínkovými akcemi upozornil, že organizátoři by se měli zamyslet, zda pozvat skutečné pamětníky, nebo politiky s pochybnou minulostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Plán zvyšování minimální mzdy považuji za asociální
Komentář na facebookovém profilu k plánu ministryně Maláčové na zvyšování minimální mzdy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ÚZSVM převzal do správy areál zámku v Janovicích u Rýmařova
Opavské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových převzalo od státní příspěvkové organizace Zařízení služeb pro Ministerstvo vnitra významnou kulturní památku na Bruntálsku, evidovanou v Ústředním seznamu kulturních památek ČR – areál zámku v Janovicích u Rýmařova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
VIDEO Jan Čulík vysvětluje, o co šlo v roce 1968. A je to celkem síla
Publicista Bohumil Kartous zpovídal pamětníka roku 1968 Jana Čulíka, který po invazi odešel do emigrace. Dnes v roli šéfredaktora řídí server Britské listy a nechápe, kam se poděl étos 60. let 20. století, kdy měli Češi a Slováci chuť tvořit a svobodněji dýchat. Je toho názoru, že dnes tomu tak není a rád by věděl, zda se duch 60. let do Česka opět vrátí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ivan Bartoš chápe pískání na Babiše: Vesele s minulým režimem spolupracoval, a teď se bude posmívat, že děkuje za preference?
Předseda Pirátů Ivan Bartoš v rozhovoru pro deník Právo vysvětlil, proč má pochopení pro demonstranty, kteří při vzpomínkové akci 21. srpna u Českého rozhlasu pískali na Andreje Babiše. Prozradil také, že Piráti hodlají vyhrát komunální volby v Praze a řídit hlavní město lépe než stávající primátorka za hnutí ANO Adriana Krnáčová. A to nebylo zdaleka všechno...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL):Broumovské kostely budou otevřené ještě týden
Ještě týden budou mít lidé možnost prohlédnout si unikátní barokní broumovské kostely. Možnosti navštívit je během Léta otevřených kostelů využilo už okolo tisícovky lidí z celé České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Čeští vědci pomohli rozluštit genom pšenice
Dvěma stovkám vědců z 20 zemí se po 13 letech podařilo rozluštit genom pšenice seté, nejrozšířenější zemědělské plodiny. Výsledky, na kterých se významně podíleli odborníci z Ústavu experimentální botaniky AV ČR, pomohou rychlejšímu šlechtění odrůd pšenice s lepšími vlastnostmi nebo třeba také lidem s alergií na lepek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Richter (TOP 09): Tank Davida Černého by měl zůstat trvale
Známé torzo tanku výtvarníka Davida Černého by se mohlo stát trvalým památníkem, který by připomínal vpád vojsk Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968. Navrhuje to Pavel Richter (TOP 09), starosta Prahy 5.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Policie v Moskvě zatýkala na vzpomínkové akci k Československu
Policie na Rudém náměstí v Moskvě zadržela tři účastníky dnešní vzpomínkové akce na 50 let starý protest takzvaných osmi statečných proti invazi do Československa. Informoval o tom ruský opoziční list Novaja Gazeta. Dnešní manifestace se v ruské metropoli zúčastnilo asi 30 lidí, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Rozhodli jsme se nespoléhat na průzkumy a informace od jiných subjektů
S cílem zmapovat situaci a spokojenost nelékařského zdravotnického personálu napříč všemi specializacemi, obory a zdravotnickými zařízeními připravilo Ministerstvo zdravotnictví internetové dotazníkové šetření. Na základě jeho výsledků vypracuje strategický dokument, který předá jako doporučení zdravotnickým zařízením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Poslední prázdninový víkend půjdou hrady a zámky spát až k ránu
Pokud se rozhodnete strávit noc ze soboty na neděli na některé z více než stovky památek zapojených do Hradozámecké noci, můžete kromě neopakovatelné noční atmosféry zažít také rytířská klání, kostýmované prohlídky, divadelní představení, koncerty a další pestrý program. Prostě uvidíte některý z hradů, zámků, klášterů, kostelů, ale i vil nebo paláců doslova v jiném světle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Bývalý disident: Zeman je tlučhuba a zbabělec. Bojí se opozice, proto si 21. srpna netroufl vystoupit
Český spisovatel, textař, historik a také někdejší disident vzpírající se komunistům, Petr Placák, se pořádně obul do prezidenta Miloše Zemana. Vyslovil se na adresu hlavy státu zcela bez příkras. Označil prezidenta za „tlučhubu a zbabělce“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Pokrytectví kolem Saúdské Arábie. Lidská práva mlčí, když mluví ropa, poznamenává politolog
Publicista Pavel P. Kopecký kroutí v komentáři pro server Reflex.cz hlavou nad tím, jak pokrytecky se svět chová k Saúdské Arábii. Zatímco jiné země Západ kritizuje za porušování lidských práv, v případě Saúdskoarabského království mlčí. Najít odpověď na otázku, proč se to děje, prý zas tak těžké není...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 14:34, zobrazit podobné
Veterinární inspektoři nařídili na jihu Čech likvidaci 185 kg potravin
Pracovníci Celního úřadu pro Jihočeský kraj při své nedávné kontrole v Plané u Českých Budějovic zastavili vozidlo, přepravující potraviny živočišného původu. Jelikož řidič nepředložil ke kontrole průvodní doklady přepravovaného zboží a vozidlo nebylo uzpůsobeno k přepravě chlazených ani mražených potravin, přizvali celníci ke kontrole veterinární inspektory Krajské veterinární správy pro Jihočeský kraj (KVS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 14:34, zobrazit podobné
Lesy ČR: Arboristé ošetří lesy u Zbrašovských aragonitových jeskyní
V lesích u Zbrašovských aragonitových jeskyní nedaleko Teplic nad Bečvou v Olomouckém kraji budou od letošního září do dubna příštího roku působit arboristé. Národní přírodní památka se kvůli bezpečnosti po celou dobu uzavře veřejnosti. Lesníci tu vysadí více než čtyři tisíce stromů i keřů. Projekt Lesů České republiky spolufinancovaný Evropskou unií z Operačního programu Životní prostředí vyjde podle všeho na 2,1 milion korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Vězni ve Valdicích se mohou vyučit obráběčem kovů
Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil věznici ve Valdicích nedaleko Jičína. Areál bývalého kartuziánského kláštera, který založil v roce 1627 Albrecht z Valdštejna je s kapacitou 1100 vězňů druhou největší věznicí v České republice. V současné době funguje v režimu věznice s ostrahou a se zvýšenou ostrahou. Do Valdic jsou umísťováni muži s delšími tresty, recidivisté a jinak nebezpeční odsouzení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Oblíbený expert ČT Anýž se těší: Trump se nakonec zasype sám
Redaktor serveru Aktuálně.cz Daniel Anýž dlouhodobě sleduje především americkou politiku. Také proto je často zván do České televize jako odborník na tamní dění. Nešetří především kritikou 45. prezidenta USA Donalda Trumpa. Prokázal to i ve svém aktuálním komentáři, kde napsal, že Trump se dříve či později zničí sám. Stačí ho nechat mluvit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Čeští velvyslanci se sejdou na každoroční poradě v Praze
Ve dnech 27. až 31. srpna 2018 se v Černínském paláci uskuteční pravidelná porada vedoucích zastupitelských úřadů České republiky v zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Panika v ČSSD. Zjistili jsme, co se děje ve straně před komunálními volbami
Obavy z komunálních a senátních voleb se šíří sociální demokracií. A korunu tomu nasadil sám předseda strany a ministr sedící na dvou židlích Jan Hamáček, když v médiích prohlásil, že ČSSD čekají ve volbách bolestné ztráty a že strana bude vděčná za každý mandát. Sociální demokraty čeká utahování opasků, propouštění zaměstnanců, pronájem pražského sídla – Lidového domu. „Možná, že předseda četl předvolební průzkumy v Praze, které nám v tuto chvíli přisuzují 3,5 procenta. A to bylo ještě před dopravou zdarma, možná teď jedno procento přibylo,“ vyjadřuje se bývalý poslanec sociální demokracie, který si nepřál být jmenován, k poraženeckému postoji šéfa strany víc než měsíc před volbami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 11:34, zobrazit podobné
Ekonomika roste, ale dobře se nemáme, varuje spisovatel Vondruška. Odvrhli jsme zkušenosti a tradice
Říká se, že se nám daří. Ekonomika šlape, platy rostou, důchody rostou, lidé utrácejí a tím vesele běžící kola ekonomiky pohánějí k vyšším výkonům. Spisovatel Vlastimil Vondruška však v komentáři pro sobotní MF Dnes konstatoval, že se vůbec nemáme tak dobře. Půjčil si dokonce slavný výrok prvního českého prezidenta Václava Havla a čtenářům natvrdo sdělil: „Naše země nevzkvétá.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Srbsko uctí hrdiny, bojující v roce 1999 proti NATO
Srbský prezident Aleksandar Vučić na slavnostním představení dvou modernizovaných srbských stíhaček MiG-29 prohlásil, že všech osm migů bude pojmenováno po pilotech, kteří v roce 1999 zahynuli při agresi států NATO proti Svazové republice Jugoslávie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Komunisté by Karla Havlíčka popravili
V lepším případě poslali do lágrů typu Jáchymov nebo Bytíz na minimálně 20 let. Proti nim se rakouská vláda zachovala k českému žurnalistovi, kterého poslala do vyhnanství v tyrolském Brixenu, humánně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Šílenství, jako když komunisté slavili VŘSR. Petr Žantovský shrnuj týden, kdy média zcela ztratila soudnost
TÝDEN V MÉDIÍCH Lidé, kteří při pietní akci pískají nebo vykřikují, na sebe vyzrazují, že přišli kvůli sobě, a nikoli kvůli věci samé, o které jinak tak rádi hovoří. To do značné míry platí i pro poslankyni Miroslavu Němcovou, která v diskusi k 21. srpnu nenechala nikoho domluvit a ostatní jen překřikovala. Petr Žantovský si u příležitosti padesátého výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa nemohl nevšimnout, jak předseda Senátu Milan Štěch opěvoval význam v 68. roce ještě neexistujících veřejnoprávních médií, ale také katastrofy, kterou rukou nerozdílnou předvedli redaktorka i moderátor České televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 08:34, zobrazit podobné
Kdo vystřídá Junckera? Může to být osobně paní Merkelová...
Na počátku každého volebního období Evropského parlamentu se svede politická bitva o to, kdo povede nejdůležitější orgán Evropské unie – Evropskou komisi. V tomto volebním období je předsedou komise Lucemburčan Jean-Claude Juncker. Zdá se, že v příštím volebním období by šéfem Komise mohl být Němec. Možná by ji mohla vést dokonce stávající německá kancléřka Angela Merkelová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Hamáček: Platy policistům se asi zvýší méně než o 10 procent
Ministerstvu vnitra se zřejmě nepodaří prosadit zvýšení platů pro policisty od příštího roku o deset procent. Nárůst bude pravděpodobně nižší, podle dnešního vyjádření ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) mezi sedmi až deseti procenty. Ministr předpokládá, že se jednání uzavřou příští týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Hranice mají představovat pouze pomyslnou čáru
Dalších 16 milionů euro putuje na společné projekty ČR a Slovenska
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 22:34, zobrazit podobné
SŽDC: Modernizace Negrelliho viaduktu má za sebou třetinu prací
Oprava Negrelliho viaduktu v centru Prahy vstupuje do další fáze. Začnou práce v řečišti Vltavy mezi bubenským nábřežím a Štvanicí, a to uvnitř štětových jímek i na lešení umístěném na nich. V srpnu se dokončí speciální zakládání na tryskové injektáži a kotvení ubourávané podpěry pod hradlem v Křižíkově ulici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Hyský (ČSSD): Na Vysočině máme devět nových produktů označených známkou Regionální potravina
V Kraji Vysočina přibylo devět nových produktů, které mohou nosit známku kvality Regionální potravina. „Za každou z devíti ustálených kategorií byly vybrány TOP výrobky výjimečných kvalit, které pocházejí svými surovinami i výrobou přímo z regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Volfová (ANO): Kraj narovnává majetkoprávní vztahy u svých nemovitostí a komunikací
Kraj během pěti let získal od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových bezplatně pozemky za více než 1,5 milionu korun
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2018 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist