Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2021
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.948x, což odpovídá cca 101.644-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Jaroslav Michal: Ministr Ťok veřejnosti lže. V mýtném nenašel nejlevnější řešení
Z úst ministra dopravy Dana Ťoka (ANO) už několik dní slyšíme, že podepsal smlouvu na božský mýtný systém za naprosto nejnižší cenu. A že by zasloužil pochvalu a potlesk od daňových poplatníků. Když pomineme, že okolnosti podpisu této smlouvy jsou přinejmenším podezřelé, ale spíše ještě nezákonné, podívejme se blíže na pravdivost jeho slov na číslech a faktech!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš „poblil“ Bohuslava Sobotku. Znovu. Teď ho zesměšnil ještě víc
Nejenže Bohuslav Sobotka neuměl cizí jazyky. Ale navíc byl loutka, kterou řídili jiní. Premiér a předseda ANO Andrej Babiš si podruhé za sebou neodpustil šťourání do expremiéra Bohuslava Sobotky, technicky vzato „politické mrtvoly“ a soukromé osoby. Učinil tak opět v pořadu moderátora Luboše Xavera Veselého, tentokrát na Frekvenci 1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Sněmovna zmírní podmínky pro oddlužení jinak, než navrhla vláda
Sněmovna zřejmě zmírní podmínky pro osobní bankroty předlužených lidí, ovšem poněkud odlišně, než jak navrhla v insolvenční novele ještě jednobarevná vláda hnutí ANO. Vyplynulo to z dnešního jednání ústavně-právního výboru, který hlasoval o pěti desítkách pozměňovacích návrhů. Další úpravy budou moci poslanci uplatnit při druhém čtení předlohy na plénu, které by se mělo uskutečnit za týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Rusko a Čína – partneři, co si zbyli
Objevila se zpráva, že ruský vedoucí představitel antimonopolního úřadu prohlásil hospodářství své vlasti za zaostalé a polofeudální. Závažné kritiky bylo ještě víc, o to nic, ale už na tomhle tvrzení je dost. Naznačuje, byť expresivně, závažné strukturální bolístky ekonomiky největší země planety, které se mezinárodními sankcemi – v nejlepším případě – nezmenšují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Horáček sel v politice vítr a teď sklidil bouři
Komentář na facebookovém profilu ke kauze Horáček - Ondráček
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Jestli vás to nezajímá, tak já tu nemusím být! Emma Smetana vytáčela v rozhovoru Semelovou. A ta vypěnila
Stejně jako jiná média si i internetová televize DVTV zve komunální politiky a ptá se jich, jak by chtěli změnit česká a moravská města. Včetně Prahy. Za komunisty do studia dorazila Marta Semelová, jednička na komunistické kandidátce v hlavním městě. Moderátorka Emma Smetana však rozhovor nezačala klasicky otázkami na poměry v Praze, nýbrž dotazy na minulost, na Miladu Horákovou, na rok 1968 a tak podobně. Podívejte se sami, jak Semelová zareagovala...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Vyhození ČT do vzduchu: K situaci vystoupil profesor Jiří Svoboda
Někdejší šéf komunistů režisér Jiří Svoboda se podivuje nad tím, že policie žádá o vydání komunistického poslance Zdeňka Ondráčka, a nechává ji v klidu nebezpečná výzva Petra Štěpánka, podle něhož by si Česká televize zasloužila podminovat a vyhodit do povětří. Kdyby někdo tato nebezpečná slova vzal vážně, tekla by krev. Ale policie je v klidu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Už ho Babiš nemá rád? Jaroslav Faltýnek promluvil
Místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek se pro Lidové noviny rozhovořil o tom, jak má novou roli a jak přišel o část svého vlivu. Například v resortu dopravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Toman (KSČM): (Ne)komunistická strana Čech a Moravy?
Ve vedení strany, hlavně v jejím čele, nesedí komunisté. Jak se tedy může strana nazývat komunistickou?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Demonstrace u Sněmovny, na které na Babiše hodili lahev, vyvolala protireakci. Je zde návrh
Prostor před Sněmovnou se čím dal častěji stává útočištěm demonstrantů během různých protestů. Jak tomu zamezit, proto ve čtvrtek řešili poslanci z bezpečnostního výboru. Ideální by bylo zakázat demonstrace půl kilometru od budovy dolní komory, tedy i na Malostranském náměstí, zní návrh zákonodárce hnutí ANO Jiřího Maška. Právě tam se totiž většina protestních akcí proti vládě odehrává, informoval server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Dopadli vrahy Kuciaka, slyšíte celý den. Zde je k tomu něco poněkud jiného
Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl se projevil o kauze, která hýbe našimi východními sousedy. Vražda Jána Kuciaka způsobila na Slovensku politické zemětřesení. Nyní došlo k zatčení 8 podezřelých. Jeden z nich je prý i bývalý policista. Ale Jaroslav Plesl si myslí své. Podle něj se ještě budou na Slovensku omlouvat. Odhalil to v sérii příspěvků na Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Sedm let po svržení Kaddáfího chce „Libye“ další intervenci OSN
Vlastně nejzásadnější na libyjském „příběhu“ je skutečnost, že se udál až po Iráku. Kosovu a v době pokračující války v Afghánistánu, tedy v situaci, kdy měl Západ už dostatek důkazů a zkušeností, aby věděl, že rozbíjet a „měnit režimy“ sice umí vcelku snadno, ale „budování“ rozbitých států mu opravdu nejde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Kubera si v předvolební debatě stěžoval na nepřizpůsobivé, kteří vytlačili běžné občany z koupaliště. A začala mela
Český rozhlas pořádá před komunálními volbami sérii debat regionálních volebních lídrů. Tentokrát moderátor Jan Pokorný zpovídal politiky ze severočeských Teplic. Tamní dlouholetý primátor Jaroslav Kubera z ODS zase jednou rozehrál mediální koncert. Podívejte se sami, jak „tvrdil muziku“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Řízli jsme do hnisavého vředu v Pardubicích. Vystříkl na nás primátor z ANO, miliony korun na dřevo a kokain v nose
Zvenku to vypadá, že hokejové Dynamo v Pardubicích funguje a točí se koňskou silou. Fanoušci kupují permanentky, ČSOB Pojišťovna ARENA bývá zaplněná věrnými lidmi z města i okolí. Jenže stroj zdaleka tak dobře nejede. Jedním z viníků je bezpochyby také primátor Martin Charvát (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Reportér Rozhlasu Janek Kroupa má brát až 120 tisíc měsíčně. Desítky týdnů jsme žádali o přesný počet článků, které za ty peníze napsal. Tady je ohromující výsledek
Již více jak před půl rokem jsme se snažili zjistit, kolik materiálů sepsal a vydal novinář Českého rozhlasu Janek Kroupa. Ovšem marně, nikdo nám neodpověděl. Proto naše redakce celou záležitost posunula až k Radě Českého rozhlasu, která rozhodla, že nám má vedení redakce Rozhlasu uvést přesný počet materiálů, které Kroupa vydal. Na odpověď jsme také museli čekat velmi dlouho, ale nakonec jsme se po více jak třech měsících dočkali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Celní správa: Z městské části Praha 5 zmizela nelegální herna
Minulý týden si pražští celníci vytipovali ke své kontrole hernu v Praze 5 – Smíchově a opět to byl dobrý tah. Nebyli zde totiž poprvé, již vloni v listopadu právě v této herně zajistili nelegálně provozované automaty a letos zde byli dokonce již dvakrát a vždy našli nelegálně provozované hrací stoje. Při této kontrole zde zajistili sedm klasických výherních hracích přístrojů, nulovací klíče, žetony a čipové karty. Provozovatel si ani po opětovných kontrolách neobstaral příslušné povolení od ministerstva financí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Kverulant: Zastaví nový pražský primátor výstavbu dalších 170 billboardů?
Končící rada Prahy nedávno schválila podmínky výběrového řízení na výstavbu a provozování zastávek MHD. Budoucí vítěz soutěže by měl pořízení a provoz mobiliáře financovat z výstavby dalších 170 nových billboardů. Server Nechceme billboardy se ve spolupráci s obecně prospěšnou organizací Kverulant.org zeptal všech kandidátů na primátora, co si o tomto plánu myslí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Krysy? Věra Jourová pod palbou kritiky. Prý chce cenzurovat
Věra Jourová, komisařka pro spravedlnost, ochranu spotřebitelů a otázky rovnosti pohlaví v Junckerově evropské komisi se nyní stala terčem kritiky médií. Prý chce zavést něco, co se rovná cenzuře. Roztržka začala díky britskému bulvárnímu deníku The Sun a deníku The Daily Mail. O slovech Jourové informoval například server pressgazette.co.uk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Střílení na migranty: Výbušné informace. O střelbě i migrantech z Afriky
Střelba marocké pobřežní sráže na loď s ilegálními migranty má svoji dohru. Podle médií na palubě zemřela mladá žena a další tři migranti byli zraněni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: S panem hejtmanem jsme se ponořili do vody
Projev prezidenta republiky při tiskové konferenci k ukončení návštěvy Olomouckého kraje
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Mezi nejsilnějšími v Praze nechybí Sehnalova ODA. SPD pozvánku do debaty nedostala, odhalil Blesk
V pondělí 1. října od 20:00 hodin odvysílá Blesk předvolební debatu s názvem Boj o Prahu, kde se střetnou pražští kandidáti na post primátora. O tom, kdo je nejsilnější a debaty se zúčastní, rozhodl exkluzivní výzkum pro Blesk od agentury Phoenix Research.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Petr Brandtner: Největší český vítač imigrantů je Rakušan. Vít Rakušan
Pomyslný závod o největšího českého vítače imigrantů do Evropy má svého vítěze. Je jím poslanec a starosta středočeského Kolína Vít Rakušan. Ten by ve svém domovském Kolíně nejen uvítal syrské uprchlíky, ale zároveň je ochoten osobně a hromadně edukovat kolínské obyvatelstvo o tom, že Syřané v Kolíně nejsou žádná hrozba. Rakušan tak trumfuje i předvolební kýč lidovecké europoslankyně Šojdrové o padesáti syrských sirotcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
USA slábnou. Bábovičky se boří. Tereza Spencerová o ,,žvanění o Sýrii z gauče" a rychlých změnách světa
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Svět přestává být unipolární pod vládou USA. Nikdo ale neví, co bude dál, takže se Donald J. Trump zatím snaží zbořit co nejvíc „báboviček“ co nejvíce zemím, komentuje poslední akce i slova amerického prezidenta editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. S íránskou hrozbou to nebude tak zlé, když USA stahují rakety, sděluje čtenářům ParlamentníchListů.cz. A ve svém pravidelném shrnutí týdenních událostí se definitivně vypořádává s kauzou „50 sirotků ze Sýrie“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj vyhlásí výběrové řízení na ředitele Nemocnice Břeclav
Jihomoravský kraj vypíše výběrové řízení na ředitele jedné z devíti krajských nemocnic, Nemocnice Břeclav. Stávající ředitel MUDr. Jiří Jurník oznámil Radě Jihomoravského kraje, že ke 30. září 2018 po tříletém působení ve funkci končí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Skandál: Zmizely peníze na uprchlíky. A nejen to
Ještě před skandálem v Rakousku, kde mluvčí vydával doporučení, aby policie a ministerští úředníci příliš nehovořili s kritickými médii, se odehrál jeden podobný v zemi slunce, filozofů a olivového oleje, v Řecku. Jde o migranty. A o peníze. Vyšel článek o tom, že fondy, které byly poskytnuty Evropskou unií na vylepšení podmínek v centrech pro migranty, byly, jak se česky říká, „odkloněny“. A zavíralo se, ale ne ve vládě. Informoval o tom řecký server ekathimerini.com a APnews.com.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Bartošek (KDU-ČSL): Celostátní výbor odmítl vládní daňový balíček
V úterý 25. září se sešel Celostátní výbor KDU-ČSL. Zástupci strany prodiskutovali například podobu státního rozpočtu nebo takzvaný daňový balíček, který navrhuje vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
SMER má stále vliv na policii, která vyšetřuje vraždu Kuciaka, pálil do Ficovy partaje šéf slovenského deníku
Vražda investigativního slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky se podle policie vyjasňuje. Zatýkání odhaluje první podezřelé. Při razii bylo zadrženo osm lidí, mezi nimi údajně vrah slovenského novináře. „Je třeba být opatrný hovořit o pachatelích, protože případ je od začátku politický,“ nabádal v pořadu Interview na ČT24 šéfredaktor slovenského Denníku N Matúš Kostolný, který nabídl svůj úhel pohledu na celou věc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministryně Nováková: Průmysl nesmí být omezován nerealistickými požadavky na limity CO2
Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková na dnešním jednání Rady EU pro konkurenceschopnost a vnitřní trh upozornila, že unijní státy by neměly omezovat vlastní průmysl a jeho postavení v mezinárodní konkurenci stanovením nerealistických požadavků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Plzeňský Prazdroj získal certifikát Českého systému kvality služeb
Ke skvělému pivu patří i skvělé služby! Dokazuje to hned pět míst, které patří do pivovarské skupiny Plzeňský Prazdroj, a které úspěšně získaly certifikát Českého systému kvality služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
České dráhy: Parní vlak na Křivoklání pojede kvůli výlukám netradičně přes Kralupy nad Vltavou
České dráhy vypraví tuto sobotu 29. září parní vlak na hrad Křivoklát, kde se o prodlouženém svátečním víkendu koná oblíbená akce Křivoklání. V čele soupravy sestavené z historických vozů pojede parní lokomotiva „Slechtična“, na konci vlaku pak motorová lokomotiva „Brejlovec“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Vyjádření prezidenta Macrona považujeme za skandální
Komentář na facebookovém profilu k vyjádření prezidenta Macrona o přijímání migrantů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Silný úder Václava Klause z amerického deníku: Z Ruska strach nemám. Zato Merkelová, Macron a Juncker!
Ruska rozhodně není třeba se bát, říká bývalý český prezident Václav Klaus. Hlavní hrozbou podle jeho slov jsou staré politické elity v čele s německou kancléřkou Angelou Merkelovou, francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem a předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem, které cíleně likvidují národní státy a zavádějí bruselskou diktaturu. Exprezident to sdělil v rozhovoru pro americký list The Washington Time, napsal server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Sebelepší učebnice se nemůže vyrovnat svědectví pamětníka
Jednadvacet osobností z oblasti vědy, kultury, vzdělávání, sportu a společenského života dnes v Senátu obdrželo Stříbrnou pamětní medaili Senátu. Slavnostní předávání medailí se ve Valdštejnském paláci konalo již posedmé, tradičně v předvečer Dne české státnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Hasiči DPP dostali moderní vybavení za zhruba 10 milionů korun
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) předal podnikovým hasičům novou techniku. Pracovníci Hasičského záchranného sboru DPP získali novou cisternu, dvě vozidla Volkswagen Caddy, přívěsný přetlakový ventilátor a přečerpávačku kyslíku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ERÚ: Nižší podpora pro obnovitelné zdroje v roce 2019
Energetický regulační úřad (ERÚ) vydal cenové rozhodnutí k podporovaným zdrojům energie (POZE). Zelené bonusy vyplácené těmto zdrojům příští rok klesnou. Novými sazbami se výplata podpor bude řídit od 1. ledna 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Nejednota mnoha straniček jistí výhry starým stranám
Poznal jsem to na mnohých setkáních skupin proti špatnému a ve světě ojedinělému, krutému a likvidačnímu systému exekucí – nejednota.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Romea: Máme plné ruce práce
Máme plné ruce práce a to také díky tomu, že se blíží komunální a senátní volby. Zpravodajský server Romea.cz zjistil, že na kandidátkách do místních zastupitelstev kandiduje něco mezi 250 až 300 Romů a Romek z celé ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Téměř 60 vojáků obdrželo medaile za působení v zahraničí
Téměř šest desítek vojáků dnes obdrželo medaile za působení v zahraničí. Po třech letech se zpět do České republiky vrátili vojáci, kteří sloužili ve strukturách Evropské unie a NATO třeba v Belgii, Polsku, Německu nebo ve Spojených státech, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ivan Langer: Uznání Kosova byla chyba
Barbora Tachecí v Českém rozhlase vyzpovídala někdejšího ministra vnitra za ODS Ivana Langera. Ten se pro mnohé možná překvapivě zastal expremiéra za ČSSD Jiřího Paroubka. Prý proti němu byly v minulosti vedeny příliš tvrdé kampaně. Tento výrok pronesl bývalý volební manažer ODS, který měl ony kampaně také na starosti. Prozradil, že by zvážil přijetí 50 syrských válečných uprchlíků v Česku. Jednoznačně také prohlásil, že uznání Kosova bylo chybou pravicových vlád.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Babiš drtí všechny, ukazuje průzkum. Okamura i Kalousek mají problém
Zářijové sněmovní volby by podle modelu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) vyhrálo hnutí ANO s 30 procenty hlasů před ODS se 14 procenty. Mírně oproti poslednímu červnovému modelu posílili Piráti a ČSSD, stabilní pozici drží KSČM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ocenění Českých Podnikatelek v regionech
Projekt Ocenění Českých Podnikatelek i v roce 2018 připravil sérií setkání v regionech. V různých koutech republiky tak představil nejen celou řadu unikátních českých podnikatelských osobností, ale přinesl hlavně inspiraci, zajímavé podněty a možnost navázat nové kontakty. Setkání s podtitulem ČESKÝ UM – ČESKÉ NÁPADY – ČESKÉ PRODUKTY zavítala do Českých Budějovic, na zámek Loučeň a do Starého Plzence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Paroubek: Malý, tlustý…
…nezdravě opálený a dusící se ve svém obleku. To byla charakteristika a hlavní motto několikastránkového článku v časopisu Respekt o mně a mé účasti ve volební kampani ČSSD, coby jejího tehdejšího předsedy, zhruba pět týdnů před regionálními a senátními volbami v roce 2008. Ty, jak známo, sociální demokracie pod mým vedením fenomenálně vyhrála. Neměl jsem pochopitelně ani nabarvené vlasy a v obleku jsem se nijak zvlášť nedusil...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Lidé v politice nevidí tu infekci, která rozežírá EU, říká senátní kandidátka za SPD Valsamisová
ROZHOVOR „Ostrava je krásná právě svými lidmi, za které jsem vděčná. Proto mě mrzí, když se zde bez rozmyslu sestěhovávají lidé do ubytoven. Z ubytoven se stávají domy hrůzy a ještě je platíme ze svých daní. Dále je třeba začít důsledně řešit drogovou problematiku u mládeže a najít pro ně smysluplné vyžití. Hodně by pomohlo, kdyby se na stavby využily vhodné pozemky a nikoli krásné oblasti se spoustou zeleně a stromů, které se zbytečně kácejí, což je právě současnost ostravského senátního obvodu," řekla nám v rozhovoru kandidátka do Senátu za SPD v Ostravě Pynelopi Valsamisová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jaroslav Hutka otiskl něco, co se stydíme popsat
Jaroslav Hutka nedá tématu prezidenta Zemana spát. Na svém Facebooku sdílel obrázek, který si Hrad za rámeček asi nedá. Bůhví proč, pod příspěvkem propukla debata o Euru. „Budeme svobodnější a méně závislí na východě a jeho pacholcích,“ myslí si o této měně písničkář. „Meleš hlouposti,“ ozvalo se z komentářů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Volfová (Česká suverenita): Halíku běž do ... Jemenu!
Pan Halík opakovaně všechny poučuje o nutnosti pomáhat tu migrantům, tu údajným syrským sirotkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Brno chce koupit od univerzity koleje a vytvořit byty pro mladé
Brno chce koupit od Masarykovy univerzity pozemky včetně bývalých kolejí v lokalitě Komárov v městské části Brno-jih. Chce tam vybudovat byty pro mladé rodiny a seniory. Odkup doporučila rada města zastupitelstvu, které návrh akceptovalo. Novinářům to řekl primátor Brna Petr Vokřál (ANO). Kupní cena bude asi 70 milionů korun, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Úřad vlády: Premiér Babiš přivítá návštěvníky v Lichtenštejnském paláci
Předseda vlády Andrej Babiš přivítá v pátek 28. září 2018 v Lichtenštejnském paláci návštěvníky dne otevřených dveří, který se koná u příležitosti oslav výročí 100 let vzniku samostatného Československa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
FOTO VIDEO Václav Klaus mladší oznámil zásadní životní rozhodnutí
„Stěhuju se do Krkonoš,“ prohlásil Václav Klaus mladší ve videu, které natočil na podporu svých kolegů z ODS na Praze 8, ve které podle svých vlastních slov strávil 20 let. Skutečnost, že přestane být občanem Prahy, naznačil i na svém facebookovém profilu, kde se vyfotil u Městského úřadu Pece pod Sněžkou a napsal komentář: „Po největším městě republiky, dnes občanem nejvýše položeného.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Psycholog: Za růst znásilnění můžou migranti. Ale lže se o tom
Psycholog Daniel Štrobl se vyjádřil v rozhovoru pro Reflex.cz k islámu. Migranti podle jeho slov mohou za neuvěřitelný růst znásilnění a Evropa nevěří vlastní kultuře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Karel Gott otevřeně promluvil: O těch, co podepsali petici proti němu. O Antichartě. O normalizaci
Karla Gotta snad není třeba představovat. Jednačtyřicetinásobný vítěz Českého slavíka se v rozhovoru pro časopis Prima Zoom rozpovídal o své kariéře a nových písních, ale také o antichartě, komunizmu, i o současné politice. Prý ho irituje, když komunizmus někdo považuje jen za dobu temna a považuje za nespravedlivé, že mu lidé vyčítali, že neemigroval. Celý rozhovor týkající se převážně mistrovy umělecké tvorby je možné si přečíst v časopise Prima Zoom, který je k dostání na stáncích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Král (NÁR.SOC.): Sporná osobnost sv. Václava
Článek se u příležitosti státního svátku sv. Václava dne 28. září 2018 zabývá odlišnými politickými koncepcemi přemyslovských knížat Václava a Boleslava. Zamýšlí se také nad jeho odkazem pro druhou republiku i pro dnešek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ÚSTR uctí památku Čechů, popravených před 80 lety v ukrajinském Žytomyru
Osmdesát let uplyne zítra od největší hromadné exekuce osob českého původu na území bývalého SSSR. 28. září 1938 popravily sovětské úřady v ukrajinském Žytomyru 78 lidí s českými kořeny, které NKVD označila za příslušníky „české vojensko-povstalecké špionážní organizace“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
A je to: Miliardy z církevních restitucí prošetří komise
Ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD) ustavil komisi, která má řešit nejen miliardové náhrady a jejich zdanění, ale i otázku vydání desítek tisíc hektarů církvím. O její včerejší schůzce informoval deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Mnichovská dohoda: Šokující VIDEO. Raději nesledovat
"Víte, co byla Mnichovská dohoda? Jaké měla pro Československo důsledky? S těmito otázkami jsme vyrazili do ulic. Přestože se o události, jejíž 80. výročí si připomeneme o víkendu, teď hodně mluví, znal správnou odpověď jen asi každý pátý..." poznamenala na svém facebookovém profilu ČT Jihozápad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Smrt mozku ještě nemusí být důvodem k odpojení od přístrojů
Čtvrteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Oberreiter (SPOZ): Neziskovky bezdomovectví - smutné zrcadlo naší společnosti v 21. století
Blog pojednává o aktivitě našich neziskových (ziskových) organizací všude ve světě, zatímco doma máme desítky tisíc lidí bez domova a prakticky bez pomoci. Pomoc z nouze ven, byť části z nich, by byla velkým počinem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Gazdík: Čeští populisté, když budete nabourávat demokracii, EU zasáhne. Maďarsko je příklad
ROZHOVOR „Maďarsko má především problém s tím, jak přistupuje k ústavním institucím, k soudnictví, k vysokým školám; s migrací a s výroky premiéra Viktora Orbána to až tolik nesouvisí,“ říká poslanec a předseda Starostů a nezávislých Petr Gazdík. Souhlasí proto s Evropskou unií, která zahájí řízení proti Maďarsku. Zdůraznil, že si tím hlídá demokratické principy a hodnoty, což je v pořádku. Lze to podle Gazdíkových slov vnímat spíše jako varování pro české populisty: budete-li nabourávat demokracii, pak s tím může mít evropské společenství problém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Václav Moravec, než se z něho stala hvězda... Soukup si k útoku na ČT pozval demoliční četu. Složení? Nevídané
„Patří dnes koncesionářský poplatek ještě do výdajů za udržení životní úrovně nebo spíše do výdajů za blbost?” uvedl včera Jaromír Soukup svůj pořad pojmenovaný, jak jinak, po jeho osobě, Jaromír Soukup LIVE. Hosté byli opět značně kontroverzní. Předsedkyně Aliance národních sil Vladimíra Vítová, Eva Hrindová ze skupiny Naštvané matky, publicista, hudebník a nyní kandidát do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek, kandidát na senátora a dříve prezidenta Petr Hannig, aktivisté Jan Kopal a Benjamin Kuras, též kandidát do Senátu. Řešila se Česká televize a jak by mělo její vysílání vypadat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zatýkání vrahů Jána Kuciaka: Nové informace přináší známý právník. A kolegyně zabitého
Slovenská elitní policie dnes ráno na jihu Slovenska zatkla osm osob podezřelých z únorové vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Volfová (ANO): Česká mincovna dělá dobré jméno celému Libereckému kraji
Výstava České mincovny, kterou po celý měsíc říjen hostí Krajský úřad Libereckého kraje pod záštitou statutární náměstkyně hejtmana Jitky Volfové, je rozdělena do tří tematických celků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Tak tohle Merkelové vážně nevyšlo. Jde o varování, či rovnou o vzpouru? ptají se v Německu
Německá kancléřka Angela Merkelová utrpěla další porážku. Tentokrát jí však ponížení nepřipravili voliči či politická konkurence, ale vlastní straničtí kolegové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Migrace? Oni se snaží o světovou revoluci, říká známý český umělec. A Babiš a sirotci...
ROZHOVOR Pokud zůstane Andrej Babiš v otázkách migrace i v budoucnu konzistentní, bude tím správným člověkem, kterého na místě premiéra naléhavě potřebujeme. Tvrdí to publicista, politický glosátor, ale také někdejší spoluzakladatel skupiny Olympic Pavel Chrastina, jenž připomíná, že odpor českého obyvatelstva k Bruselem řízené muslimské imigraci do Evropy je podle opakovaných průzkumů více než sedmdesátiprocentní. Podle jeho názoru je to pokus o celkovou změnu světa, tentokrát podle představ reinkarnovaých marxistů a superbohatých globalizátorů, kterým tento způsob globalizace zcela zvráceně vyhovuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Pomoc mladým a mezigenerační solidarita
Nejen negativní demografický vývoj či odchody mladých z Uherského Hradiště ohrožují budoucí vývoj našeho města. Ale oba problémy je nutno řešit okamžitě. Jakékoliv další otálení se odrazí na obyvatelích města. Je třeba našim spoluobčanům pomoci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Ruská ekonomika je polofeudální a zaostalá
Tato ostrá slova nepronesl nějaký „nepřítel“ Ruské federace, ale jeden z tamních nevyšších úředníků šéf tamního antimonopolního úřadu Igor Artěmjev. Ten jistě dobře zná stav své země a mluví pravdu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Lékaře z ciziny zřejmě čeká změna podmínek zkoušky pro praxi v ČR
Zahraniční lékaře zřejmě čeká změna podmínek aprobační zkoušky pro praxi v Česku. Budou se moci o její složení pokusit maximálně čtyřikrát, rozložit by si ji ale mohli do dvou dnů. Sněmovní zdravotnický výbor dnes doporučil tuto úpravu poslance ANO Davida Kasala zapracovat do senátní novely, jejímž cílem je vyřadit terapeuty a specialisty čínské medicíny ze zákona o nelékařských zdravotnických povoláních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Generál Opata se zúčastnil jednání náčelníků štábů zemí V4
Náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Aleš Opata se ve dnech 25. a 26. září zúčastnil společného jednání náčelníků generálních štábů zemí V4 na Slovensku. Tématem jednání bylo zapojení jednotek zemí V4 do bojového uskupení Evropské unie (EU BG), společné výcvikové aktivity, možnosti rozvoje speciálních sil a spolupráce v oblasti zdravotnického zabezpečení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Výstaviště Flora otevřelo zachráněnou oranžerii
Oranžerie z roku 1866 byla po tříleté rekonstrukci znovu otevřena ve Smetanových sadech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Kraj o památky pečuje, každou investici ale musí pečlivě zvažovat
Vedení kraje rozhodlo o neposkytnutí dotace na opravu tří historických domů v centru Karviné. Město Karviná požádalo kraj o 100 milionů korun, tedy o pokrytí veškerých nákladů na rekonstrukci tří budov na Masarykově náměstí. Budovy jsou ve vlastnictví města, město je v minulém roce odkoupilo od soukromých vlastníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
NP Šumava: Pojďme na to od lesa
Zájemcům o manuál ekologické výchovy a lesní pedagogiky nabízíme poslední volná místa na semináři, který bude 5. října 2018 na Horské Kvildě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Profant (Piráti): Novela legislativy umožní založit firmu během jednoho dne
Piráti v pondělí 1. října 2018 pořádají sněmovní seminář k jejich dlouhodobému projektu „Založení firmy za jediný den”, na který pozvali poslance všech politických stran z dolní komory. Právě těm chtějí projekt, který má především pomáhat začínajícím podnikatelům, představit a získat pro něho podporu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Postřehy z daleka (3)
V nedávném příspěvku, jehož název a den zveřejnění nemám k dispozici, jsem se zmínil o problematice vepřů v ČLR. Připomínám, že na Planetě se pěstuje cca 770 milionů vepřů pro spotřebu, tj. potravinářské účely. Z toho množství cca 435 milionů vepřů se pěstuje v ČLR. Proč píši dnes o vepřích?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Svoboda (ODS): Nárůst ceny bydlení je způsoben zákonem nabídky a poptávky
Komentář na facebookovém profilu k cenám bydlení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Witzany ( SNK ED): Dostupné bydlení ano, ale nevylijme s vaničkou i dítě
Politické strany se v pražské volební kampani mohou přetrhnout s návrhy na zrychlení bytové výstavby. Posledním hitem je návrh na garantování hypotečních úvěrů nad rámec limitů ČNB. Nejde ale často o opatření, která přinesou více škody než užitku?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Řidiči si užili dlouhé léto, nyní nastává doba zvýšené ostražitosti
Letošnímu dlouhému létu s nezvykle vysokým počtem tropických dní definitivně odzvonilo. Počasí ovládl podzim. Výrazně se ochladilo, v noci už teploty klesají pod bod mrazu. Změna se projevuje také na silnicích. Je nutné, aby se jí řidiči přizpůsobili, byli ostražití a zbytečně neriskovali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga: Je nutné, aby sportovní kluby podpořily i kraje a obce
Do konce října mohou sportovní kluby žádat o celkem 1,5 miliardy korun na podporu sportování dětí a mládeže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Projekt Chvíle pro Senát chce podpořit demokracii v nadcházejících volbách
Občanské iniciativy Společně to dáme, Mantinely demokracie a Milion chvilek pro demokracii přichází se společným projektem. Na webu Chvíle pro Senát vytvořily přehled informací o všech kandidátech z 27 volebních obvodů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Informace a informace
Jsou informace a informace v soukromých a veřejných sdělovacích prostředcích, jak se to komu hodí. Tak proč se nadává na objektivitu a neobjektivitu těchto médií?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Bohužel musí nastat průšvih, aby... Český spisovatel žijící v Německu sepsal varování
Spisovatel Luděk Frýbort, žijící v Německu, se na serveru Kupředu do minulosti vyjádřil k situaci ve spolkové republice, kde se podle jeho názoru část veřejnosti radikalizuje. A tvrdí, že má existenční obavy, kvůli uprchlické vlně, která dorazila do Německa v roce 2015. To ale není jediný problém, který náš západní soused má. Spisovatel vysvětlil, proč už nevolí Merkelovou, ačkoli ji dřív volil. Uprchlíci za tím nejsou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Macronův neomarxistický diktát a vyhrožování jsou obrovská nehoráznost
Země Evropské unie, které nebudou solidární s přijímáním imigrantů, nedostanou peníze ze strukturálních fondů EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vojenské lesy a statky: Oderská mlýnice měla úspěch, teď je na řadě Ralsko
Předposlední, čtrnáctý díl seriálu Kolo pro život zamířil na Moravu do těsného sousedství vojenského újezdu Libavá, na legendární Oderskou Mlýnici České spořitelny, která letos oslavila svým osmnáctým ročníkem plnoletost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministryně Nováková v EU podpořila vyšší zapojení žen do oboru IT
Ministryně průmyslu a obchodu ČR Marta Nováková dnes zahájila svá jednání v Evropské unii pracovní snídaní s rakouskou ministryní pro digitalizaci a podnikatelské prostředí Margarete Schramböckovou. Hlavním tématem snídaně, kterou organizovalo rakouské předsednictví, byla vyšší míra zapojení žen do digitalizace „More women in digital“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Česká novinářka, která spolupracovala s Kuciakem, promluvila v ČT k dění kolem vyšetřování jeho vraždy
Policisté zasahují na jihu Slovenska. Kvůli únorové vraždě Jána Kuciaka a jeho snoubenky. V České televizi k případu promluvila novinářka Pavla Holcová, která s Jánem Kuciakem spolupracovala. Už v únoru přišli slovenští policisté s hypotézou, že vražda mladého novináře souvisela s jeho prací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Výsledky Philip Morris ČR jsou lepší, než se na první pohled zdá
Český výrobce a prodejce tabákových výrobků Philip Morris ČR koncem září oznámil výsledky za první pololetí letošního roku. Firma investory potěšila, ale skutečné výsledky jsou v některých parametrech ještě lepší, než na povrchu vypadají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Silničáři jsou na zimu připraveni
Letní období definitivně skončilo a do zimního je ještě daleko. Přesto krajští radní na svém pondělním jednání projednali záležitosti spojené se zajištěním zimní údržby na silnicích II. a III. třídy. První záležitostí je schválení plánu zimní údržby a druhou nařízení kraje, kterým se vymezují úseky silnic, na kterých se pro jejich malý dopravní význam a na druhé straně nepřiměřené náklady nezajišťuje sjízdnost prováděním zimní údržby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Arnika: Koho volit na pražský magistrát? Vyzkoušejte Volební kalkulačku
Necelé dva týdny zbývají do pražských komunálních voleb, ve kterých lidé vyberou nové zastupitele. Občanské sdružení KohoVolit.eu pro nerozhodnuté voliče připravilo Volební kalkulačku. S její pomocí snadno zjistí s jakou stranou se nejvíce shodují jejich názory v oblastech, které Pražany trápí. Postoje kandidátů pomáhaly zjišťovat spolky Arnika, Auto*Mat a Platforma pro sociální bydlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Libor Lukáš: Luhačovice jsou perlou Moravy
ROZHOVOR Pracoval nejprve jako krajský radní, pak hejtman a také jako statutární náměstek hejtmana a zastupitel. Tomuto kraji věnoval v jeho vrcholných funkcích plných dvanáct let. Řeč je o Liboru Lukášovi, rodákovi z Rudic, žijícího v Pitíně v podhůří Bílých Karpat, jenž je považován za patriota tohoto krásného kraje. Byť jeho hlavním profesním tématem byla a je doprava, stranou jeho zájmu nezůstal ani sektor cestovního ruchu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Znovu, jinak a lépe
Vítám, že ministr vnitra ustoupil pod tlakem obcí, ale také nás senátorů od záměru svého předchůdce a rozhodl se zastavit návrh na rušení či změnu financování matrik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Malý (Svobodní): Je pozdě! Jsou tady! Už jsou tady a je jich hodně
Před rokem jsem napsal blog. Je stále aktuální, tak si jej dovolím připomenout. Nejsem proti přirozené migraci, ale proti té organizované, ilegální, kdy sem přicházejí miliony s nataženou rukou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
České dráhy: Horažďovice slaví v pátek regionální Den železnice
Předposlední zářijová oslava Dne železnice v den volna v pátek 28. září zavítá do Horažďovic. Návštěvníci se mohou těšit na pestrý doprovodný program včetně tradičních jízd historickými parními vozidly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Výbor doporučil schválit zprávy o činnosti a hospodaření ČRo
Sněmovní volební výbor, který má ve své působnosti sdělovací prostředky, dnes doporučil Sněmovně, aby schválila výroční zprávy o činnosti a hospodaření Českého rozhlasu za loňský rok. Pro kladné doporučení u zprávy o hospodaření hlasovali všichni přítomní, u zprávy o činnosti se jeden z poslanců zdržel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): U Airbnb je potřeba snížit byrokracii a zajistit ochranu zájmů sousedů a obcí
Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek v květnu letošního roku představil návrh zákona, který řeší problematiku poskytování ubytování přes službu Airbnb a jiné digitální platformy. Vláda mezitím připravila vlastní návrh, který však není komplexní, a jde pouze cestou regulace místních poplatků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Napadení telefonů nebezpečným virem
Krajští kriminalisté řeší již pět případů, které se objevily v republice. Uživatelé přišli v důsledku viru v telefonu a napadení bankovnictví o téměř dva milióny korun. Kriminalisté Odboru analytiky a kybernetické kriminality Krajského ředitelství policie Libereckého kraje se zabývají již pěti případy napadení mobilního telefonu s operačním systémem Android neznámým virem typem trojský kůň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Hodek (ČSSD): Projekt dětských skupin je alternativou mateřských škol
Právě před rokem byl zahájen provoz Dětské skupiny Bona, zařízení alternativní péče s celodenním provozem zaměřené na mimoškolní výchovu a vzdělávání. Projekt vznikl ve spolupráci hlavního města Prahy s Centrem sociálních služeb Praha (CSSP), které je zároveň jeho provozovatelem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ecobat: Starší dospělé už k třídění odpadu nikdo přemlouvat nemusí
Ochota lidí třídit odpad roste v České republice s věkem. Podle průzkumu společnosti ECOBAT je nejvíce pravidelných třídičů odpadu ve věkové skupině 54 až 65 let. Naopak nejhůře jsou na tom mladí dospělí ve věku 18 až 26 let a 27 až 35 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Spolek Šalamoun: Policie v případu Petra Kramného falšovala důkazy. Zahájí GIBS vyšetřování?
Spolek Šalamoun dlouhodobě monitoruje kauzu Petra Kramného, který byl odsouzen k trestu odnětí svobody na 28 let za to, že měl podle obžaloby v Egyptě usmrtit elektrickým proudem svoji manželku Moniku Kramnou a jejich dcerku Klárku, a dopustit se tak dvojnásobné vraždy. Celý případ je plný pochybností a spolek Šalamoun má konkrétní poznatky, že v průběhu trestního řízení opakovaně docházelo k nepřípustné manipulaci s důkazy. Jedné takové manipulace (doslova falšování) se dopustila Policie ČR v Ostravě (kpt. PhDr. Alois Kubiena) při přepisu zvukových záznamů odposlechů telefonu Petra Kramného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman pro PL vystoupil proti Donaldu Trumpovi či režiséru Hřebejkovi a jeho voličům
ROZHOVOR S PREZIDENTEM „S názory Steva Bannona jsem naprosto nesouhlasil,“ sdělil serveru ParlamentníListy.cz v interview prezident Miloš Zeman. Trumpovu exporaci nedávno přijal v Lánech. Americký prezident podle Zemana vyvolává novou světovou ekonomickou krizi. Hlava státu se vyjádřila k aktuálním historickým výročím i útokům režiséra Hřebejka na jeho mluvčího Jiřího Ovčáčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
AOPK: Vlčí smečka na Dokesku si dala načas s představením nových přírůstků
Kontrola fotopastí na sklonku léta přinesla nejen pro zoology z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, Správy CHKO Kokořínsko – Máchův kraj a Hnutí DUHA milé překvapení: na záběrech se prohánějí letošní mláďata vlků. Je jich minimálně pět – vlčí smečka se v území rozmnožila prokazatelně pátým rokem po sobě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): S Babišem jsem poseděl, ale k ničemu to nevedlo
Komentář na facebookovém profilu k jednání s premiérem Babišem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
ČVUT: „Převrácená třída" i na univerzitě? Učitel tvoří místo přednášek videa
Docent Zdeněk Hurák z katedry řídicí techniky FEL ČVUT experimentuje již několik let s výukou odborných předmětů ve formátu tzv. převrácené třídy. Studenti zhlédnou výklad v podobě animovaných videí na YouTube doma a při hodinách s učitelem pouze společně řeší příklady a diskutují o tématu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Chápu Marka Bendu, pomluva by neměla být trestná
Mnozí se diví, syn disidenta bývalého režimu a oběti komunistického režimu hlasoval proti vydání rudé mlátičky Zdeňka Ondráčka k trestnímu stíhání. Ale já mu rozumím, a tvrdím, že trestný čin pomluvy by měl být zrušen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Tým silniční bezpečnosti: Pravidla vytvoření průjezdu pro záchranáře ČR sladila s okolními státy
Koridor pro záchranáře snižuje dobu dojezdu na místo neštěstí až o 4 minuty, o 40 procent zvyšuje šanci vážně zraněných na přežití. Jak nově vytvářet záchranářskou uličku? V Německu nevytvoření záchranářské uličky trestají pokutou 320 eur a jedním měsícem zákazu řízení. V Rakousku vyjde omezení záchranářského vozidla až na 2180 eur.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Narodil se na rusko-čínské hranici a v Moskvě se dal ke zpravodajcům. Už se ví víc o strůjci otravy Skripala
Média se včera a dnes opět věnují kauze otravy novičokem, v rámci které se objevují nové informace. Ruská strana i přesto stále trvá na tom, že je v celé kauze nevinně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Kauza Zadeh - Nová obžaloba (16. část)
V pondělí dne 24.září 2018 došlo při hlavním líčení řízení, vedeného u Městského soudu v Brně senátem předsedy Michala Kabelíka proti údajnému organizovanému zločineckému uskupení v čele se Shahramem Abdullahem Zadehem (dále jen SAZ), k neobvyklé události.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Vláda leckdy ani nevěděla, že v rámci zákona poskytujeme pobídky
Vláda chce změnit systém investičních podmínek ve prospěch projektů s vyšší přidanou hodnotou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Vláda: Premiér Babiš se zúčastní Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně
Předseda vlády ČR Andrej Babiš navštíví v pondělí 1. října 2018 Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně. Během dne se mimo jiné zúčastní otevření Exportního domu, vystoupí na Sněmu Svazu průmyslu a dopravy ČR a Asociácie priemyselných zväzov SR a navštíví výstavní expozice. Veletrhu se zúčastní také další členové vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Barta (OČR): Úcta, respekt a uznání se dnes již nenosí?
Vysoká profesionalita, schopnosti, morální vlastnosti, osobní nasazení a jedinečnost lidí se hodnotí zpravidla velmi kladně. K takovým lidem je chována úcta, respekt a vděčnost za jejich konání pro ostatní občany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
DPP: Změny v MHD kvůli pokračující rekonstrukci v Husitské ulici
V souvislosti s postupem prací při pokračující rekonstrukci komunikace v Husitské ulici (předpoklad ukončení listopad 2018) dochází ke změně dopravních opatření. Od neděle 30. 9. 2018 (cca 4:30 hod.) dochází k jednosměrnému zprůjezdnění Husitské ulice. Autobusové linky č. 175, 207, 908 a 909 se tak ve směru na Florenc do Husitské ulice vracejí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Šéf LN odpovídá Petře Procházkové: Noviny musí tisknout různé názory, i na sirotky ze Sýrie. A pokud jde o Tebe a Tvou práci...
Šéfredaktor Lidových novin István Léko se ve svém komentáři v dnešním vydání vyjádřil k odchodu letité redaktorky Petry Procházkové. Ta se rozhodla opustit redakci po 27 letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Cena ropy se přehoupla přes 81 dolarů za barel. Pohonné hmoty zdraží
V souladu s naším předchozím komentářem se ceny pohonných hmot v uplynulém týdnu pohybovaly jen mírně a v zásadě stagnovaly. Ceny benzínu a nafty se udržují poblíž čtyřletých maxim. V následujícím týdnu lze očekávat, že ceny pohonných hmot budou reflektovat vyšší cenu ropy a mírně vzrostou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Veterinární správa odhalila v areálu SAPA zkažené potraviny a závady ve značení
Státní veterinární správa (SVS) při společné akci s policisty, celníky a Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí provedla v areálu tržnice SAPA v Praze celkově osm kontrol, při šesti z nich zjistila nějakou závadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
David Šimoník: Místo narození jako nový důvod diskriminace?
Řečeno klasickou filmovou hláškou - rozmohl se nám tady takový nešvar. Lidé se kádrují podle místa narození. Namísto diskriminace podle pohlaví, barvy pleti nebo sexuální orientace si mnozí politici nebo novináři nově oblíbili posuzovat schopnosti člověka podle toho, ve které porodnici jej matka porodila. Není tedy důležité, zda jste Čech, zda jste něco dokázal a vytvořil, že poctivě pracujete a platíte daně. Nezapomeňte si ale v životopise, nejlépe ještě v děloze, pohlídat místo narození.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Záchranáři převzali nové sanitky
Výjezdové skupiny Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje dostaly deset vozidel Rychlé lékařské pomoci a Rychlé zdravotnické pomoci v celkové hodnotě 41,5 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Generál Luděk Kula: Kdo nahlas říká, co si 99 procent lidí jen myslí, není extremista. Prostě jen říká pravdu
ROZHOVOR Kdo nahlas říká to, co si 99 procent lidí jenom myslí, ale mluvit o tom si netroufá, není extremista. To je případ Strany přímé demokracie, která není ani extremistická, ani xenofobně populistická, jak bývá označována. Taková tvrzení a nálepky kategoricky odmítá generál Luděk Kula, který za SPD kandiduje v senátním obvodu Praha 8, protože je přesvědčen, že tato strana má lidem co dát. Bývalý ředitel Vězeňské služby by byl pro obnovení základní vojenské služby, třeba v délce půl roku, stejně tak má podle něj opodstatnění návrat branné přípravy do škol, byť v jiné podobě než v minulosti. Nemyslí si ale, že by nám nyní hrozil nějaký válečný konflikt, takže se neobává Ruska ani nikoho jiného, i když obezřetnost je namístě vždy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Předsedkyně Akademie věd na besedě: Děsivá zkušenost. Schůzka s vrcholným politikem. Přiletěl o deset minut pozdě, celý říčný...
REPORTÁŽ Bez maturit z matematiky budou technické obory na vysokých školách a fakultách stále poloprázdné. Průmysl místo toho, aby se podílel na výchově mladých a financování vědy, má povětšinou jen nataženou ruku. Beseda o školství a výzkumu, která se uskutečnila pod patronací Nadace železné opony, se dotkla i doby divoké privatizace, kdy se na výzkum zcela zapomnělo a trh si měl sám určit, co bude dobré. Naštěstí se to podařilo na poslední chvíli zvrátit. Hovořilo se i o politikaření ohledně udělování Nobelovy ceny a o evropských grantech, které se dávají i podle umění „bruselského jazyka“, tedy úředničiny…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Česká pošta: V říjnu 2018 vznikne 14 nových pošt Partner
Česká pošta pokračuje i v roce 2018 v projektu Pošta Partner. Za uplynulý rok převedla na smluvní partnery celkem 189 provozoven. K 1. říjnu 2018 převádí dalších 14 provozoven. Celkem k tomuto datu bude fungovat 563 pošt Partner.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist