Nejčtenější v danném dni? Historie článků

únor 2020
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne291623 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.582x, což odpovídá cca 186.904-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Špína, nepořádek, rez. Oplzlosti mezi politiky. Lidé jsou zoufalí, chtějí změnu! Nám ale fandí. A trafikanti od Babiše, Pirátů a TOP 09, kteří zkazili, co mohli… Okamurův lídr v Praze promlouvá
ROZHOVOR „Desítka rozhodně nepotřebuje lidi, kteří k naší obci nemají vztah, nemají tu kořeny. To už nám předvedla starostka Kleslová z ANO, co to znamená. Ta zkazila, co mohla. Desítka rozhodně nepotřebuje různé trafikanty, kteří se přišli jenom přiživit a napakovat, pro občany nic neudělali. Jako třeba trafikant Pavel Mareš z Vlasty, kterému se přezdívá ‚Pán plynu‘, protože sedí v dozorčí radě Pražské plynárenské, bere tam miliony a vůbec tomu nerozumí. Politický trafikant Jiří Komrska, který nejprve hledal koryto u TOP 09, pak přešel do Vlasty. A když začaly stoupat preference, tak založil se svojí ženou Piráty Prahy 10, které ovládli jako rodinný byznys,“ říká Jan Čížek, kandidát SPD na starostu Prahy 10 a do Zastupitelstva hl. města Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Kuklík: Mezinárodní souvislosti Mnichova
Události vedoucí k Mnichovu 1938 měly kromě vnitropolitického vývoje a vyhrocených národnostních vztahů i svoji významnou mezinárodně politickou souvislost. Středoevropské události dokonce dostaly celoevropský rozměr a významně ovlivnily i následný vývoj směřující k druhé světové válce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jestli bude loutkou Pocheho... Prezident Zeman varoval z televize Petříčka. A vyslal ostrý vzkaz veřejnoprávním médiím
Jako každý týden ve čtvrtek i dnes vystoupil prezident Miloš Zeman před kamery TV Barrandov, aby v pořadu Týden s prezidentem debatoval s moderátorem Jaromírem Soukupem o aktuálních tématech nejen na české politické scéně. Hlava státu například sdělila svůj názor na nominaci ČSSD, která do funkce ministra zahraničí navrhla Tomáše Petříčka. Prezidentově pozornosti neušly ani „fake news“ o jeho zdravotním stavu při návštěvě Německa a také prozradil, proč zaujal kritický postoj vůči americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Kněz homosexuál: Slova kardinála Duky o tradičních rodinách mě zraňují. Jaký je to rozdíl od papeže Františka
Hostem Prostoru X na serveru Reflex.cz byl Jiří Pešek, suspendovaný římskokatolický kněz, který se přiznal ke své homosexualitě. „Málokdo má takovou odvahu, aby šel s pravdou ven,“ sdělil mimo jiné Pešek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Řízných pár facek USA v přímém přenosu ČT
Kdo vydržel, dočkal se. Nejen stupidní patolízalská vystoupení k americkému pojetí „kolektivní bezpečnosti“ planety, jak předvedli francouzský prezident Macron a jeho polský protějšek Duda, byly k poslechu a vidění v přímém přenosu ze zasedání Rady bezpečnosti OSN. Také kritická slova zazněla, byť docela umírněná, ze strany třeba představitelů Ruska nebo Číny. Ovšem, když dostal slovo bolívijský prezident Morales, konečně to stálo za to.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Jsem konzervativní a vděčná za tradice
Komentář na facebookovém profilu k výši daní
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Kolumbijská univerzita odhalila Havlovu bustu. Albrightová a Švejnar byli u toho
Při příležitosti 100. výročí vzniku Československa dnes byla na prestižní Kolumbijské univerzitě v New Yorku odhalena busta někdejšího československého a českého prezidenta Václava Havla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ne všichni prezidentští kandidáti odeslali zbylé peníze včas
Prezidentští kandidáti měli povinnost do půlnoci na dnešek poslat peníze, které jim zbyly na transparentních účtech, na charitu. Zda se tak stalo u Miloše Zemana, nelze ověřit, protože jeho účet už ve čtvrtek odpoledne nebyl k dispozici. Jiří Drahoš ve čtvrtek odesílal 321.000 a v poledne mu zůstalo na účtu 425.000 korun. Člen vedení Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran Jan Outlý ČTK řekl, že peníze ve čtvrtek zůstávaly i některým dalším kandidátům a po neděli se jeho kolegové budou případnými prohřešky kandidátů zabývat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Štayrová (ANO): Hnutí ANO Hradec Králové chce zachovat objíždění Velkého náměstí i zahrádky
Hnutí ANO chce zachovat objíždění Velkého náměstí i zahrádky. Navrhuje také jinou organizaci parkování a rozšíření zeleně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Romové, pojďte k volbám, šíří Romea. Tito všichni kandidáti jsou tu pro vás
Kampaň „ME DŽAV! A so tu?“ aneb JÁ JDU! A co ty?, kterou uspořádala organizace RomanoNet, má přesvědčit romské voliče a voličky, aby šli v komunálních volbách odevzdat svůj hlas. Zaměřuje se hlavně na ty, kteří ještě nikdy volit nebyli, informovala organizace Romea. Uvedla, že nyní do zastupitelstev po celé republice kandiduje až 300 Romek a Romů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Pospíšil bude bohatá nevěsta. O budoucí pražské koalici rozhodne nejspíš on, rozebírá politolog
Klíčovým mužem pražských voleb je Jiří Pospíšil (TOP 09), říká politolog Matěj Trávníček. I přestože průzkumy veřejného mínění ani sázkové kanceláře neočekávají v boji o pražský magistrát vítězství TOP 09, respektive jí vedené kandidátky Spojené síly pro Prahu, může se prý Pospíšil stát kingmakerem pražské politiky. „Výhoda Jiřího Pospíšila v tomto povolebním střetnutí o pozice je zřejmá – může jednat s oběma tábory a být tou bohatou nevěstou,“ píše ve svém komentáři na server Zdroj.cz politolog.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Robert Troška: TV Barrandov – alternativní názorová platforma?
V posledních dnech i týdnech se nám začíná rodit nová alternativní názorová platforma na televizní obrazovce. Zprvu dost nenápadným, nyní již zcela zřetelným způsobem začíná publicistika a zpravodajství TV Barrandov zaplňovat chybějící názorový proud ve vodách českého mainstreamu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
My chceme, aby... Petr Štěpánek prozradil, co mu řekl Faltýnek, když se bavili o ČT a jeho nominaci do RRTV
Spisovatel Petr Štěpánek, zakládající člen Alternativy pro Česko i ODS, je podle představ hnutí ANO ideálním kandidátem do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Moderátorovi Luboši Xaverovi Veselému v rozhovoru pro internetovou televizi XTV sdělil, že je tu poptávka po lidech, kteří jsou kritičtí vůči ČT a to nejen v hnutí. Veřejnoprávní televize totiž podle Štěpánka neplní své úkoly, její výběr hostů do pořadů je údajně tendenční a k dovršení všeho zlého prý vnucuje lidem své názory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: Psi štěkají, ale karavana táhne dál…
Nevím, kde se v naší, nikoliv úplně pouštní společnosti a kultuře tohle úsloví vzalo, ani jak v jejím diskurzu docela pevně zakořenilo. Docela neodbytně se mi toto úsloví cpalo do mysli, když jsem poslouchal většinu řečníků ze „západního světa“, zahraničních i domácích, na konferenci, kterou uspořádala v Karolinu Univerzita Karlova ve spolupráci s velvyslanectvím Číny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Spuštěním orloje začnou národní oslavy 100 let Československa
Spuštěním opraveného staroměstského orloje dnes odpoledne začnou měsíční národní oslavy 100 let Československa, které vyvrcholí 27. a 28. října. Vznik státu dnes připomenou také dny otevřených dveří ve státních institucích, začíná několik výstav. Na Pražském hradě se za účasti prezidenta Miloše Zemana uskuteční oslavy 100 let českého sportu. Blížící se výročí republiky vzpomenou lidé v den svatováclavského svátku také v regionech. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Jakubcová Sýkorová (PRO Zdraví a Sport): Pro seniory ročně 40 milionů
Čtyřicet milionů korun pro českobudějovické seniory – právě tolik financí chtějí každoročně vyčlenit z městského rozpočtu kandidáti hnutí PRO Zdraví a Sport na aktivní život obyvatel krajského města, kteří jsou už v důchodovém věku. Finance mají například přispět na divadelní a jiná kulturní představení, na výlety a další zájmovou a vzdělávací činnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Exstarostka Hujová: Je nepřijatelné, aby Zelení opět ubytovávali migranty v Klinice na Žižkově. Možná Stropnický potřebuje dotace na opravu svého zámku, kde by mohl běžence ubytovat…
ROZHOVOR „Zelení nenabízejí řešení toho, kde by zmínění běženci měli v Praze bydlet. Zapomínají, že právě oni sedí ve stávající koalici, která je zodpovědná za současnou bytovou krizi. Možná Matěj Stropnický potřebuje dotace na opravu svého zámku, kde by mohl běžence ubytovat. Je pro mě nepřijatelné, aby Zelení opět ubytovávali migranty v Klinice na Žižkově,“ říká bývalá starostka Prahy 3 Vladislava Hujová, která kandiduje do Senátu i na radnici Prahy 3 za uskupení Starostové pro Prahu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Balaštíková (ANO): Projekt ukazuje žákům, že práce v zemědělství může být perspektivní
Zvýšit zájem žáků o studium zemědělských oborů a zaměstnání v zemědělském sektoru i navazujících oborech je smyslem projektu, nazvaného Pomozte nám zachránit farmáře, jeho příběh minulý a budoucí!, které realizují Agrární komora Zlín, Zlínský kraj a spolek Líska za finanční podpory Ministerstva zemědělství. Navazuje přitom na pilotní projekt realizovaný v loňském roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
České dráhy: Regionální Den železnice hostí Ostrava a Bohumín
Dějištěm regionálního Dne železnice budou poslední zářijovou sobotu stanice v Ostravě a Bohumíně. Také Moravskoslezský kraj se tak připojí k letošním celorepublikovým oslavám svátku železničářů. České dráhy připravily pro příznivce světa na kolejích atraktivní jízdy zvláštními vlaky i bohatý doprovodný program.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Kdo je tu „fašista“? Psychiatr Ivan David mnohé naštve
Exministr zdravotnictví Ivan David, který nyní kandiduje do Senátu pod záštitou SPD Tomia Okamury, se ve svém komentáři na serveru VašeVěc.cz vážně zamýšlí nad otázkou, kdo má k fašismu blíž, jestli ten, kdo sympatizuje s fašisty, nebo ten, kdo fašismus odmítá. Kromě toho se podivuje nad tím, že někteří představitelé a obyvatelé zemí s fašistickou minulostí se k ní dokonce hrdě hlásí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Hysterie kolem sirotků paní Šojdrové schovala mnohem větší lumpárnu, varuje Martin Konvička. Masaryk byl odpůrcem islámu, pane kníže, doplňte si vzdělání
ROZHOVOR „Viktor Orbán, ale i Andrej Babiš dělají přesně to, co dělali vládcové Uher a Čech pokaždé, když Turek stál na Dunaji, Vídeň byla ohrožená a západ buď zrazoval, nebo se zabýval trapnými půtkami svých vládců,“ domnívá se protiislámský aktivista a entomolog Martin Konvička. Připomněl, že Maďaři vědí velice dobře, co znamená islámská invaze. Premiér Babiš se to podle něj teprve dozvídá. Návrh na přijetí syrských sirotků označil v rozhovoru za pitomost, nejde totiž o žádná batolata, ale nezletilé bez dokladů a neurčitého, spíše však jinošského věku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman se sešel se sportovci. Připomněli si sto let českého sportu
Prezident Miloš Zeman zahájil dnes společně s úspěšnými českými sportovci minulosti i současnosti oslavy 100 let českého sportu. Společně s nimi poobědval na Pražském hradě. Píše o tom server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Šéfovi finančáků možná teče do bot. Zve si ho Schillerová
Jak budete vypadat osud Martina Janečka v čele Finanční správy, to se chystá rozřešit ministryně financí Alena Schillerová, které se nelíbí, že úřad nedostatečně komunikuje a není dostatečně transparentní. Janeček je totiž pod vlnou kritiky po řadě prohraných soudních sporů ohledně zajišťovacích příkazů. Zlikvidované společnosti, kterých se soud zastal, nyní mohou žádat po státu odškodnění, uvedl server Echo.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Starostka ze sudetského pohraničí: S každým sousedem se musí vycházet dobře. Křivdy byly v minulosti na obou stranách, udělejme tlustou čáru
ROZHOVOR „Nevadilo by mi mluvit i německy,“ říká starostka Hrobčic na Teplicku, tedy ze sudetského pohraničí, kam se navracejí Němci, aby českým obyvatelům byli přáteli i mecenáši. „Asi byste měla být starostkou, když děláte ‚takové věci‘,“ řekli jí kdysi ti, kdo na ni koukali udiveně. Jana Syslová poslechla a obec v regionu, zasaženém důlní činností, vedla již dvě období. V rozhovoru mluví o prezidentu Zemanovi, zámku pro důchodce a vrací se i ke kauze bývalého uprchlického tábora Červený Újezd, kde se údajně týrali lidé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Akademická prémie 2018
Nejvýznamnější vědecký grant v České republice, Akademickou prémii (Praemium Academiae), obdrželi 26. září 2018 z rukou předsedkyně AV ČR profesorky Evy Zažímalové tři vynikající vědci, kteří patří k mezinárodní špičce ve svých oborech: Jiří Hejnar z Ústavu molekulární genetiky, Pavel Janoušek z Ústavu pro českou literaturu a Martin Markl z Matematického ústavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Bude dnešní MŠTM jen MŠ? Je nejvyšší čas, aby bylo
Již několikrát jsem se na téma MŠMT, resp. sportu jako takového ve svých internetových příspěvcích vyjadřoval a současně zmiňoval (doporučoval), aby MŠMT bylo rozděleno na ministerstvo školství a ministerstvo sportu. Proto také vítám osobní iniciativu hnutí ANO a jeho poslance Milany Hniličky, že se touto otázkou zabývali a došli k prospěšnému závěru, oddělit sport od školství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Duka ve Staré Boleslavi vzpomněl na války i Masaryka: Svoboda nemá být jen oslavována, ale hlavně praktikována
Na Národní svatováclavské pouti, která v pátek dopoledne začala v Brandýse nad Labem - Staré Boleslavi, promluvil k tisícům lidí, jenž si přišli připomenout knížete sv. Václava, který byl v roce 935 ve Staré Boleslavi zavražděn, i kardinál Dominik Duka. „Je pokrytecké pod praporem T.G.M. bojovat proti křesťanům a církvím a upírat plné právo na vyrovnání státu s církvemi,“ řekl poutníkům. Informaci zvěřejnila ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
České dráhy: Boskovice hostí regionální Den železnice
O tomto víkendu vrcholí zářijové akce spojené s oslavami Dne železnice 2018. V sobotu 29. září budou železničáři slavit v Jihomoravském kraji. Doprovodný program proběhne v Boskovicích, kam se mohou zájemci svézt z Brna historickým vlakem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Markéta Pekarová Adamová prohlásila, že pro Štěpánka do RRTV nebude v TOP 09 ani jeden hlas. A přišel hrozný výsměch
První místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová na sociální síti Twitter prozradila, že jí chodí desítky e-mailů, ve kterých občané žádají, aby se do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání nedostal jeden ze zakládajících členů ODS a Alternativy pro Česko Petr Štěpánek. A toto si vyslechla v diskuzi...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Personální politika premiéra Babiše je šílená
Komenrář na facebookovém profilu k personální politice Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
PC. Roberts: Je Rusko zrazováno svou vlastní inteligencí?
Ruská armáda Putinovu omluvu izraelského zavraždění 15 příslušníků leteckého personálu za svou nepřijala. Armáda ví přesně, co se stalo, a neváhala zradu, které se Izrael dopustil, když zneužil naivní a lehkověrné důvěry ruské vlády v izraelské dobré úmysly, věrně popsat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Politolog: Zeman výroky o fackování Romů zvyšuje etnické napětí
Když byl prezident Miloš Zeman zkraje tohoto týdne na cestách po Olomouckém kraji, v Kojetíně občanům sdělil, že za komunizmu museli pracovat i Romové. A pokud nechtěli pracovat, byli označeni za příživníky a putovali do vězení. Podle politologa Lukáše Novotného jde o klasický výrok prezidenta Zemana, kterým štěpí společnost a zvyšuje etnické napětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Veterinární správa: Dnes si připomínáme Světový den boje proti vzteklině
Již řadu let si 28. září zainteresované instituce v celém světě připomínají „Světový den boje proti vzteklině“ (World Rabbies Day). Přesto, že značná část světa se s touto nebezpečnou nákazou již vypořádala, zejména v rozvojových zemích představuje stále velký problém. Ročně na její následky ve světě zemře okolo 60 000 lidí, především malých dětí, které pokousal pes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Státní tajemník Stašek na konferenci Krajané v době globalizace
Státní tajemník Ministerstva zahraničních věcí ČR Miloslav Stašek přednesl úvodní projev na konferenci „Krajané v době globalizace“, kterou pořádá ve dnech 27. – 28. září 2018 v Národním muzeu v Praze krajanská platforma Mezinárodní koordinační výbor zahraničních Čechů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
V Praze se dnes pro veřejnost otevřou budovy tří ministerstev
U příležitosti 100 let od vzniku Československa si dnes v Praze budou moci lidé prohlédnout budovy několika úřadů, které nejsou běžně přístupné. Dveře návštěvníkům otevřou ministerstva financí, kultury a obrany. Úřad vlády veřejnosti zpřístupní Lichtenštejnský palác na Kampě, který slouží k reprezentačním účelům, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Dvacetiletý hacker z Ostravy přijal podmínku za vydírání Babiše
Dvacetiletý hacker z Ostravy přijal podle serveru Seznam.cz podmíněný trest, který mu v srpnu za vydírání Andreje Babiše udělil Okresní soud v Ostravě. Rozsudek je tak pravomocný. Ostravský okresní soud verdikt vynesl takzvaným trestním příkazem, tedy bez veřejného projednání. Pokud by odsouzený proti němu podal odpor, následovalo by veřejné soudní líčení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Kandidátka na primátorku Plzně Jana Levová: Zásadně odmítáme jakýkoliv příliv uprchlíků do města
ROZHOVOR „Občané v parlamentních volbách dali jasně najevo, že si migraci nepřejí a vystavili politikům, kteří migraci schvalují, účet v podobě ztracených hlasů. A já říkám, že jenom hlupák vidí velkou vodu, sedí v obýváku a říká si, že ta voda k němu do domu nenateče. Protože až bude mít v domě metr vody, tak bude jen sčítat škody a bude si říkat, jaký to byl hlupák. Chytrý člověk se připraví, zapytluje dveře a vymýšlí, jak to udělat, aby k němu voda nenatekla,“ řekla nám kandidátka na primátorku Plzně Jana Levová z SPD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Dětské pěvecké sbory z Čech i Polska vystoupí společně
Letošní jubilejní rok přináší další důležité výročí. Tentokrát Liberecký kraj vzpomene 100 let spolupráce s jedním ze svých nejbližších přeshraničních partnerů – Polskou republikou. U příležitosti kulatého jubilea se v pátek 5. října v jabloneckém městském divadle uskuteční společný koncert polských a českých dětských pěveckých sborů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ivan Stránský: Parlament prý snad schválí dvouletou lhůtu na splácení dluhů
Včera jsem se díval na televizi Barrandov – rozhovor s ředitelem a panem Faltýnkem. Řeč byla m.j. o exekucích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministři financí EU by měli potvrdit možnost reverse charge u DPH
Po několika letech diskusí by ministři financí zemí Evropské unie měli v úterý souhlasit s tím, aby státy mohly k řešení úniků na dani z přidané hodnoty (DPH) dočasně využívat obecného systému přenesené daňové povinnosti. O možnost využívat systém pro boj s podvody na DPH dlouhodobě usiluje Česko a téma se v červnu dokonce dostalo do závěrů unijního summitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Svatý Václav by na návrhy poslanců asi hodně koukal
Komentář na facebookovém profilu ke Dnu české státnosti a svátku sv. Václava
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Politolog: Kampani dominovala snaha ukázat se jako změna
Kampani před letošními komunálními a senátními volbami dominovala snaha kandidátů ukázat nezávislost a představit se jako nositelé změny. Chybělo naopak dříve obvyklé vzájemné vymezování vlády a opozice, strany se častěji vymezují přímo proti osobě premiéra Andreje Babiše (ANO), řekl ČTK politolog Ladislav Mrklas z vysoké školy Cevro Institut. Podle něj byla kampaň také velmi roztříštěná, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Hodek (ČSSD): V Obecním domě se koná letos již druhé setkání seniorů
Nezvykle velkému zájmu se těší společenská akce Podzimní setkání konané v Obecním domě. Dorazilo na ni téměř 1300 seniorů z celé Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Záchranná stanice přijala 4000. pacienta, mládě ježka západního
Opuštěné, zesláblé a hladové – tak našel všímavý kolemjdoucí malé čtyřtýdenní mládě ježka západního, které se toulalo ulicí pražské Zbraslavi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Slovo právního historika k Mnichovu: Zásadní mezník na cestě k válce
Právní historik Jan Kuklík se pro server LiterarniNoviny.cz vyjádřil k mezinárodním souvislostem Mnichova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Úřad vlády má víc objektů, které mí předchůdci moc neotvírali
U příležitosti Dne české státnosti uspořádal Úřad vlády ČR v pátek 28. září 2018 den otevřených dveří v Lichtenštejnském paláci v Praze. Jedná se o další akci, kterou se Úřad vlády ČR zapojil do oslav 100. výročí vzniku Československa. Návštěvníky přišel krátce pozdravit i český premiér Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Sasová (Svobodní): Zastánci tzv. pozitivní diskriminace se hájí tím, že v některých případech je nutná
Všichni nemůžou během života dosáhnout stejných cílů a není možné se tomu vzpěčovat diskriminací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ÚZSVM uspěl v soudním sporu, státu ušetřil 49 milionů korun
Právní zástupci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových z územního pracoviště v Hradci Králové uspěli v soudním řízení, v němž byla Česká republika jednou ze žalovaných stran. Spor se týkal zaplacení nákladů na rekultivaci pozemků ve výši cca 49 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
V pondělí se má sejít demonstrace proti vyhození ČT do povětří. Proboha, ale já nic takového dělat nechci, chytá se za hlavu Petr Štěpánek
Do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) kandiduje její bývalý člen Petr Štěpánek za hnutí ANO. To spustilo vlnu kritky, jelikož podle některých názorů si u rady stěžuje na Českou televizi, kterou chce zničit. Jako reakci na tato obvinění proto na sociální síť sepsal jasnou odpověď, v níž vysvětluje, že rozhodně nechce zničit naši mediální scénu, speciálně Českou televizi. „Mým programem je svoboda,“ říká Štěpánek, podle něhož by se mělo dát více svobody privátním televizím a rádiím a ty veřejnoprávní by se měly otevřít i pro jiné názorové proudy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Bude dnešní MŠMT jen MŠ? Je nejvyšší čas, aby bylo
Již několikrát jsem se na téma MŠMT, resp. sportu jako takového, ve svých internetových příspěvcích vyjadřoval a současně zmiňoval (doporučoval), aby MŠMT bylo rozděleno na ministerstvo školství a ministerstvo sportu. Proto také vítám osobní iniciativu hnutí ANO a jeho poslance Milana Hniličky, že se touto otázkou zabývali a došli k prospěšnému závěru, oddělit sport od školství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Policisté chtějí finančně podpořit pozůstalé po zesnulém kolegovi
Vyhlášení veřejné sbírky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Česká televize obstála dobře v náročné zkoušce, znělo na bilančním jednání poslanců. Miroslava Němcová si vzala na paškál rozhlas
Česká televize, Český rozhlas i obě veřejnoprávní rady si mohou po projednávání jejich výročních zpráv o činnosti i hospodaření za minulý rok mnout spokojeností ruce. Volební výbor svými usneseními doporučil Poslanecké sněmovně všechny čtyři schválit. Zatímco v případě veřejnoprávního rozhlasu probíhalo jednání ve střízlivém tónu, v případě televize nechali radní vzpomenout na svou často připomínanou přezdívku „kruhová obrana generálního ředitele“. Přítomní se dozvěděli, jak je Česká televize skvělá, což není jen dojem radních, ale potvrzují to průzkumy, neprosazuje žádný svůj názor, až zázračně snižuje rok od roku náklady přepočtené na hodinu výroby a přes neustále rostoucí nároky vše zvládá s takřka neměnným počtem zaměstnanců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Zrušme zákaz prodeje
Zákaz prodeje o vybraných svátcích je jednou z největších hloupostí, které zde byly zavedeny za Sobotkovy vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Lesníci vypouštějí do Beskyd tetřevy hlušce, obnovují skomírající populaci
Do Beskyd letos lesníci z podniku Lesy České republiky vypustí osmnáct tetřevů hlušců odchovaných v tamější tetřevně. Osm kohoutů a osm slepic se dostalo do přírody už v září, další dva kohouti je budou následovat v říjnu. Lesy ČR spolu s Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR navíc 27. září vyhlásily v části Beskyd tetřeví oblast.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Sedm teroristů z Amsterdamu. Policie je prý zadržela dříve, než stihli něco provést
Policie v nizozemských městech Arnhem a Weert pozatýkala celkem sedm mužů, které podezírá z přípravy rozsáhlého teroristického útoku. Muži chtěli použít vesty s výbušninami, automatické zbraně a nálož v automobilu, uvedla ČTK s odkazem na agenturu AP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Schodek státního rozpočtu by měl klesnout na 40 miliard korun
Schválený schodek státního rozpočtu na příští rok by měl proti tomu letošnímu klesnout o deset miliard na 40 miliard korun. Návrh rozpočtu s tímto deficitem už vláda předložila poslancům. Podle zákona jim ho musí předložit do konce září, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
V Bruselu mi přezdívají mister Donbas, pochlubil se Jaromír Štětina deseti divákům. Putin patří do Haagu, za Zemana se samozřejmě stydím
REPORTÁŽ Mister Donbas či mister Georgia. Tak prý v europarlamentu přezdívají Jaromíru Štětinovi. Ten se svými přezdívkami pochlubil desítce přítomných na besedě v Radnicích na Rokycansku. Pohovořil o ruském mindráku i potřebě sankcí. Kandidát do Senátu za TOP 09 Martin Uhlíř se podělil o zážitek z konfliktu se sociálnědemokratickým poslancem Foldynou. Zaznělo rovněž, že Putin i Gračov by měli být souzeni v Haagu za válečné zločiny. Každý demokrat by měl podporovat slaboučkou ruskou opozici. Štětina pak prozradil, proč se stydí za současné ministerstvo zahraničí i za českou hlavu státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Jiný svět za našimi humny?
Komentář na facebookovém profilu k omezování dopravy v centrech měst
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky předá finanční dar FOD
Prezident republiky Miloš Zeman předá Fondu ohrožených dětí finanční dar.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Nekalé obchodní praktiky, kolektivní žaloby a transparentnost online platforem
Na dalším zasedání výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele IMCO, které se uskutečnilo v Bruselu, schválili poslankyně a poslanci stanovisko k legislativnímu návrhu, jehož cílem je omezit nekalé obchodní praktiky v mezipodnikových vztazích v rámci potravinového řetězce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Povodí Odry: Rybářské závody na Petrově rybníce v Krnově
Povodí Odry, státní podnik pořádá 13. 10. 2018 tradiční rybářské závody v lovu ryb na Petrově rybníce v Krnově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): 10 věcí, které se mi nejvíc povedly
Rekapitulace práce pražské radní pro životní prostředí a infrastrukturu na facebookovém profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zemřel bývalý poslanec ČSSD Vladimír Laštůvka
Ve věku 75 let zemřel ve čtvrtek bývalý poslanec ČSSD Vladimír Laštůvka. Informaci, kterou na svém twitterovém účtu zveřejnil poslanec a místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna, potvrdil ČTK i mluvčí strany Petr Vurbs. „Sociální demokrat, politik s nesmírnou znalostí a přehledem," napsal Foldyna, který byl v minulosti Laštůvkovým poslaneckým asistentem. Laštůvka byl mimo jiné signatářem Charty 77 a v roce 1977 ho tehdejší režim odsoudil na tři a půl roku za rozvracení republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví: Státní zdravotní ústav povede od října Pavel Březovský
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch jmenoval s účinností od 1. října 2018 Pavla Březovského novým ředitelem Státního zdravotního ústavu. Rozhodl tak na základě doporučení odborné výběrové komise v rámci otevřeného výběrového řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: S dobrým vedením přináší zaměstnávání handicapovaných užitek všem
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) navštívila Jihočeský kraj, aby i zde zmapovala potřeby v sociální oblasti a na trhu práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Hanák (ČSSD): Po roce prací kraj otevřel největší stavbu, dotovanou z EU
Více než 6 kilometrů zrekonstruované silnice z Deblína do Tišnova, dva mosty a řada dalších stavebních objektů. Tak se dá ve zkratce shrnout doposud největší akce, kterou realizoval Jihomoravský kraj s pomocí Integrovaného regionálního operačního programu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Marek Benda nesouhlasí s vydáním Ondráčka: Nechápu, jak se Horáček může cítit uražen komunistou. Mně je ukradené, co o mně vykládají
Dlouholetý poslanec ODS Marek Benda v mandátovém a imunitním výboru Sněmovny hlasoval proti vydání komunistického poslance Zdeňka Ondráčka (KSČM) k trestnímu stíhání. Nemá prý v úmyslu se komunistů zastávat, spíš se diví tomu, že někoho slova komunistů rozčilují, když víme, co všechno dokážou vypustit z úst. Lepší prý je si jich nevšímat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
DPP: Informace o dopravních opatřeních na komunikaci Zenklova
Od pondělí 1. října 2018 se v souvislosti s pokračující rekonstrukcí povrchu vozovek a chodníků mění dopravní režim na komunikaci Zenklova. Opatření je plánováno do 31. října 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Před 50 lety zavedli v Československu pětidenní pracovní týden
Velkou změnu do fungování podniků, ale ve svých důsledcích i celé československé společnosti, přinesl pětidenní pracovní týden, zavedený do praxe oficiálně 29. září 1968, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS). O seniory nepečuji jen ze soucitu a odpovědnosti
Komentář na facebookovém profilu k programu ODS v péči o seniory
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Komunální kampaň, jakou jste ještě neviděli: Králíček v království. Přivedeme slony do ZOO. Komplex s lidoopy
O tom, že se jednotlivé strany a hnutí přetahují o každého voliče, jistě není sporu. A tak se hýří sliby ve snaze trumfnout ty ostatní. V Plzni například u Občanů Patriotů rezonuje slogan - přivézt slony do místní zoologické zahrady. Projekt za několik set milionů korun vzbuzuje u mnohých občanů poněkud rozpačité názory, ale lídr uskupení, bývalý autor celé řady televizních Večerníčků, od medvíďat po „vydrýsky“, senátor Václav Chaloupek, je tímto projektem nadšen. V koalici jsou v Plzni Starostové a nezávislí a také Svobodní, což pro někoho může být poněkud zvláštní seskupení, takže jsme si to nechali polopaticky vysvětlit. Nejen o slonech, ale i o vejci hovoří Václav Chaloupek, který mj. při inauguračním projevu prezidenta republiky opustil na protest hned po Miroslavě Němcové Vladislavský sál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Ne cenzuře!
Jakákoliv cenzura médií je nepřípustná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
V Chicagu začínají oslavy 100. výročí vzniku Československa
V Chicagu dnes začíná série akcí, kterými si krajané pod patronátem generálního konzulátu České republiky připomenou sté výročí vzniku Československa. Během oslav vystoupí například Česká filharmonie. Oslavy se budou konat ve dnech 28. až 30. září a 3. až 4. listopadu, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Pane, Svobodo, vy zlobíte, krotil rozjetého ódéesáka Železný. Pražští kandidáti na primátora se přeřvávali, bylo to ostré
Před kamery se postavilo 11 kandidátů na primátora Prahy. Deset mužů, mezi nimiž stáli lídr hnutí ANO Petr Stuchlík, Jiří Pospíšil (TOP 09) nebo Bohuslav Svoboda (ODS) a Marta Semelová (KSČMÚ) se slovně cupovali na kousky. Debata to byla opravdu ohnivá. Bohuslav Svoboda se rozohňoval tak moc, že ho moderátor Jakub Železný musel notně krotit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Lachnit: Král vysílá svoje vojsko
Každý z nás někdy býval dítětem. Každý z nás tedy hrával podobné hry. Jednou z oblíbených byla Král vysílá svoje vojsko. Pamatujete si?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ivan Jordák: Jak to vlastně bylo?
Již osmnáct let máme dne 28. září státní svátek zvaný Den české státnosti (?929/?935 – zavraždění knížete Václava). Tento den je v naší zemi připomínán přes tisíc let, pouze o roku, kdy se tak stalo, byly pochybnosti, ale v současnosti je dána přednost roku 935, s kterým už přišel František Palacký.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Komisař Timmermans přednášel na americké univerzitě: Liberální demokracii ubráníme. Před Brity i před postkomunisty z východu
Místopředseda Junckerovy Evropské komise Frans Timmermans ve Spojených státech přednášel o výzvách, které má Evropa před sebou. Zdůrazňoval především nutnost obhájit si liberální demokracii a to před jakýmkoli ohrožením, počítaje v to i odchod Velké Británie z EU a skeptiky z postkomunistické východní Evropy. Vyjádřil se i k migrační krizi. Evropa podle jeho názoru nese spoluzodpovědnost za dění v Africe a musí se podle toho chovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Stržínek (ANO): Valašské Meziříčí chce i nadále udržet nízké ceny za teplo
Městská společnost CZT Valašské Meziříčí s. r. o. dlouhodobě drží jedny z nejnižších cen za teplo nejen v rámci Zlínského kraje, ale i celé České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Dlouhodobým záměrem je propojení cyklistické dopravy s MHD
Nové cyklistické stojany, které umožňují zároveň provést údržbu kola, případně ho dohustit nebo dobít elektrokolo, byly instalovány u stanice metra Vltavská v Praze 7. Jedná se o pilotní projekt, který včera představil náměstek primátorky pro dopravu, sport a volný čas Petr Dolínek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zkušený diplomat promlouvá o novém ministru Petříčkovi. Může překvapit jen příjemně, nikdo od něj osobnost neočekává
ROZHOVOR Bývalý ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda vítá, že nový kandidát na šéfa diplomacie Tomáš Petříček má potřebnou kvalifikaci a umí cizí jazyky. „Nicméně ministr je člen vlády, reprezentuje českou zahraniční politiku a musí mít autoritu, aby ji byl schopen prosazovat. To znamená vyzrálou osobnost. Takže pan Petříček může jen příjemně překvapit, protože to od něj nikdo neočekává,“ prohlásil dlouholetý přední politik, který prý nikdy dosavadního asistenta europoslance Miroslava Pocheho neviděl ani neslyšel. A Cyril Svoboda řekl svůj názor i na iniciativu své stranické kolegyně, lidovecké europoslankyně Michaely Šojdrové na přijetí padesáti syrských sirotků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Komunální kampaň, jako jste ještě neviděli: Králíček v království. Přivedeme slony do ZOO. Komplex s lidoopy
O tom, že se jednotlivé strany a hnutí přetahují o každého voliče, jistě není sporu. A tak se hýří sliby ve snaze trumfnout ty ostatní. V Plzni například u Občanů Patriotů rezonuje slogan - přivézt slony do místní zoologické zahrady. Projekt za několik set milionů korun vzbuzuje u mnohých občanů poněkud rozpačité názory, ale lídr uskupení, bývalý autor celé řady televizních Večerníčků, od medvíďat po „vydrýsky“, senátor Václav Chaloupek, je tímto projektem nadšen. V koalici jsou v Plzni Starostové a nezávislí a také Svobodní, což pro někoho může být poněkud zvláštní seskupení, takže jsme si to nechali polopaticky vysvětlit. Nejen o slonech, ale i o vejci hovoří Václav Chaloupek, který mj. při inauguračním projevu prezidenta republiky opustil na protest hned po Miroslavě Němcové Vladislavský sál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zachariaš (KSČM): Zrada zůstane zradou
Další osmičkové výročí klepe na dveře. Září roku 1938 znamenalo de facto konec Československa. Očekával jsem, že na rozdíl od událostí roku 1968 se budou někteří snažit otázku viny bagatelizovat. Nemýlil jsem se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Návrh: Dlužníkům by mohla při splácení zůstat vyšší část příjmu
Dlužníkům, kteří splácejí své závazky, by mohlo zůstávat víc peněz než dnes. Hranice čistého příjmu, nad kterou se jim sráží z výdělku bez omezení, by se totiž mohla zvednout. Zvýšit by se mohla z nynějších zhruba 15.500 korun čistého na 24.900 korun, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
ÚZSVM předal městské policii v Jihlavě nebezpečného psa
Jihlavské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových předalo statutárnímu městu Jihlava psa, který byl původnímu majiteli zabaven v rámci trestního řízení. Přibližně čtyřletého zvířete plemene americký pitbulteriér se zatím ujali příslušníci městské policie v Jihlavě a umístili jej v policejním útulku pro psy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Fantasmagorie. Ťok nechal ležet na ulici stovky milionů, ozývá se po uzavření smlouvy na mýto
Z úst ministra dopravy Dana Ťoka (ANO) už několik dní slyšíme, že podepsal smlouvu na supermoderní mýtný systém za naprosto nejnižší cenu. A že by zasloužil pochvalu a potlesk od daňových poplatníků. Když pomineme, že okolnosti podpisu této smlouvy jsou přinejmenším podezřelé, možná i nezákonné, podívejme se blíže na pravdivost jeho slov na číslech a faktech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist