Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.123x, což odpovídá cca 162.954-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Švarcbek (KSČM): Lidé je obdivují, pokud jim nepadají bomby na hlavu
Lidé je obdivují, pokud jim nepadají bomby na hlavu. Letošní Dny NATO. Není lepší přetavit kule na písmenka?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Pražští lídři ANO a Pirátů proti sobě. A nedarovali si opravdu nic
Komunální volby jsou tady. Dnes a zítra rozhodnou obyvatelé českých a moravských obcí a měst, kdo jim bude vládnout příští čtyři roky. Platí to i o Praze, kde si na křeslo končící primátorky za ANO Adriany Krnáčové brousí zuby skoro třicet lídrů politických strach. Jsou mezi nimi i stávající lídr hnutí ANO Petr Stuchlík, který má číslo na Babiše a Prahu údajně nakopne a lídr Pirátů Zdeněk Hřib, který by opravdu nebyl rád, kdyby se Stuchlík stal primátorem. Pánové se utkali v internetové televizi XTV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Pavol Krúpa vyhrál soud proti Zdeňku Bakalovi ve Švýcarsku
Pavol Krúpa vyhrál v soudním řízení proti Zdeňku Bakalovi vedeném u švýcarských soudů. Bakala podal 14. července 2017 k Okresnímu soudu v La Côte žalobu na náhradu škody vůči Pavolu Krúpovi, následně však uznal Krúpovu argumentaci a tuto žalobu dne 26. září 2018 stáhl zpět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
DSZ kandiduje v hlavním městě pod názvem S.O.S. ZA PRÁVA ZVÍŘAT - sdružení DSZ a NK
Program S.O.S. ZA PRÁVA ZVÍŘAT – sdružení Demokratické strany zelených a nezávislých kandidátů pro komunální volby do zastupitelstva Hlavního města Prahy 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Arktida a její vojensko-strategický význam
Dánský lodní gigant Maersk letos se svou obří kontejnerovou lodí Venta proplul severní námořní stezkou – legendárním severovýchodním průsmykem, který vede od Aljašky k vrcholu Skandinávie až k sibiřskému pobřeží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Nejsou lidi. Ekonom: Ať jdou pracovat i důchodci. Dovezeme cizince. Kde byla potřeba maturita, berou dnes i vyučeného
Lépe už bylo. Tak by se dala shrnout analýza české ekonomiky, kterou vydal redaktor Martin Petříček na serveru iDnes.cz. Hlavní příčina? Už prý není kam růst. Pracovní trh se potýká s kritickým nedostatkem uchazečů, tedy jinými slovy není možné sehnat zaměstnance. Ekonomika navíc vykazuje některé znaky shodné se situací před poslední ekonomickou krizí, která nastala v roce 2008. Ekonom Štěpán Křeček je ovšem toho názoru, že momentálně se ekonomice daří velmi dobře. A co víc, těží z toho i běžní občané.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Debata lídrů: Premiér Babiš s grafem odboural úplně všechny. A nakonec zdrtil Jiřího Pospíšila
Kolem nedostatku peněz na silnice, přílišného papírování pro obce i kolem nedostupného bydlení se točila předvolební debata v České televizi, v níž se utkalo devět lídrů stran Poslanecké sněmovny. Ti odpovídali na dotazy starostů menších obcí, jež se potýkají s problémy. Debatu moderovala Světlana Witowská, která se často potýkala s neukázněností politiků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
V devíti obcích začnou s komunálními volbami místní referenda
V devíti městech a obcích začnou spolu s komunálními volbami i referenda o místních záležitostech. Dnes odpoledne a v sobotu do 14:00 o nich budou hlasovat obyvatelé Liberce, Hronova, Poděbrad, Nového Města nad Metují, Temelína, Trubína, Zdib u Prahy, Velkého Beranova a brněnské městské části Nový Lískovec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ombudsman Křeček: Ženy a muži jsou jiní. Homosexuální páry a manželství? Mažeme evropské tradice. A děti v těchto párech...
„Lidé jsou si rovni, ale nejsou stejní. Proto ani svazek homosexuálů nemůžeme nazývat manželství,“ tvrdí Stanislav Křeček, zástupce ombudsmanky Anny Šabatové Stanislav Křeček. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vysvětlil, že žena nemůže zplodit dítě a muž ho nemůže donosit. Nelze se prý tvářit, že antropologické konstanty člověka neexistují. Svazek lidí stejného pohlaví však nechce zakazovat, jen by měl patřit pod jinou kategorii právních vztahů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Francie se pomalu mění v totalitu. Čtěte věci, které si lze stěží představit
Profesor z pařížské univerzity Dr. Guy Milliere a autor téměř třiceti knih ve své aktuální eseji naznačuje, že Francie začíná být ovládána totalitními praktikami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Nevšímejte si posměváčků, píše před volbami straníkům Hamáček. A Petr Fiala chce posílit postavení
Komunální a senátní volby jsou tady. Předseda ČSSD Jan Hamáček a předseda ODS Petr Fiala se rozhodli neponechat nic náhodě a přímo svým straníkům poslali povzbuzující osobní dopisy. Hamáček v tom svém burcuje členy, aby si nevšímali posměváčků, kteří obviňují stranu z podlézání voličům. Fiala nabádá k vytvoření spolehlivé pojistky vůči polokomunistické levicové koalici, která ovládla vládu. Dopisy, které má Právo k dispozici, zvěřejnil server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Pána (SPD): Senátní volby na Budějovicku a Třeboňsku vrcholí. Skončí překvapivou změnou?
Pod heslem JASNÉ NÁZORY, PEVNÉ POSTOJE se ucházím o křeslo senátora za Českobudějovicko a Třeboňsko. Nabízím tvrdé a nekompromisní argumenty. Budou mít volby překvapivý zvrat?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
VIDEO z Kliniky: Feri, Babiš, Krnáčová... Starosta na místě popsal, co si užil se zabraným barákem
VIDEO Vyřeší budoucí radnice Prahy 3 tzv. centrum Klinika, jejíž budovu nelegálně obývají aktivisté? Starosta třetí městské části Alexander Bellu (ODS) ParlamentnímListům.cz řekl, že s tím místní radnice mnoho nezmůže, konat by měl stát. Jenže politikům chybí odvaha. Bellu připomněl, že před lety aktivisty podpořil Andrej Babiš, tehdy ministr financí. Interview jsme natáčeli přímo před „Klinikou“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Valsamisová: Lidé v politice nevidí tu infekci, která rozežírá EU
Odpovědi na otázky Parlamentních listů 27.09.2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Demokracie je nebezpečná. Zkuste v hospodě říct, že migrace není takový problém a uvidíte, míní spisovatel Vosoba
Spisovatel Pavel Vosoba radí lidem a firmám, jak se změnit, aby mohli fungovat opravdu naplno a svobodně. Leckdo by mohl namítnout, že dnes přece už máme svobodu, máme demokracii a rozhodujeme se mezi tím či oním. Ale Vosoba v rozhovoru pro Reflex.cz tento pohled zpochybnil. Naznačil, proč je naše současná svoboda jen zdánlivá a popsal, kdo dnes lidem zasahuje do života.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Senátní kandidát Ivan David v barvách SPD: Chceme řešit problémy, které ostatní nechtějí vnímat
ROZHOVOR „Váhal jsem ne proto, že mě oslovila SPD. Volil jsem ji, protože v dnešní nabídce jediná dává jakousi naději, že se vyhneme špatným koncům, ke kterým naše země směřuje. SPD je protestní strana s pokračující diskusí o programových otázkách, která má ve svých řadách bývalé členy pravicových i levicových stran, kteří byli zklamáni jejich vývojem,“ prozradil Ivan David, který se bude ucházet o místo v Senátu za SPD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Jsem rád, že série RunCzech zavítala do Liberce
Liberec Nature Run má svou premiéru již tuto neděli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
A neserte mě... Ke komunálním volbám promlouvá Mirek Topolánek
Celé týdny Češi, Moravané a Slezané čtou billboardy, poslouchají předvolební debaty a na ulicích potkávají politiky, kteří jim slibují takřka hory doly, bydlení na mostě a dopravu zdarma k tomu. Expremiér Mirek Topolánek zhodnotil předvolební kampaně stručně a jasně. „A neserte mě s hloupou a agresivní kampaní". Nebylo to však to jediné, co ke komunálním volbám poznamenal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Babišovy bláboly a bůčková pomazánka s pivem. Nepředvedli nic, ale blábolí hůř než tradiční strany, účtuje Martin Fendrych
Prahu hnutí ANO nezvládlo, doprava se v hlavním městě zhoršila a zrovna tak i bydlení, říká komentátor Martin Fendrych. Co tedy ANO v Praze podle něj nabízí? Chleby s bůčkovou pomazánkou a piva, bláboly, nepravdy, omalovánky pro děti a cosi jako Babylonskou věž na Libeňském mostu. „Babiš a Stuchlík blábolí jak ‚tradiční politici‘,“ píše ve svém textu na serveru Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Průmysl 4.0? To je jen marketingový trik Německa, aby procpalo do továren své technologie. I to jsme slyšeli na debatě v Plzni
REPORTÁŽ Matematika nepatří mezi oblíbené předměty a maturita z ní by plošně rozhodně neměla být, zaznělo na slavnostním rozšíření Centra robotiky v Plzni. Nikam se prý neposunula a není do života. Průmysl 4.0 je marketingový tah Německa a problematika robotů a lidí nás ještě nemusí příliš zajímat, natož, abychom měli nějaké obavy. I to zaznělo na setkání v plzeňské metropoli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Lukeš: USA - Parazitování na jiných jako princip existence
V současnosti USA ochraňují demokracii a humanismus po celém světě. A to velmi aktivně, o čemž svědčí jejich zhruba 800 vojenských základen, které vyjdou daňové poplatníky na přibližně 100 miliard dolarů ročně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Šichtařová: Itálie má z Bruselu srandu. Banky jsou v krizi, jednoho dne to bouchne.
Česká ekonomka Markéta Šichtařová se na svém blogu tentokrát zaměřila na to, jaká je vlastně správná definice tak často užívaného slova, jakým je „populismus“. Populisté jsou podle ní rozhodně ti, kteří v době růstu žijí na dluh. To je příklad třeba české vlády. Kam se ale prý hrabe na vládu italskou. „To je totiž populismus na druhou. Itálie si dělá z Evropy srandu,“ dodává ekonomka, která v souvislosti s tím zmínila, jak Italové doslova vyběhli s Bruselem. „Pohrozili mu, že po Brexitu by mohl Brusel přijít o další ovečku, a ten má teď v kalhotách,“ uvedla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Landovský (ČSSD): Pražák primátorem
Vyjádření Jakuba Landovského k závěru volební kampaně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hodně netradiční pohled na Mnichovskou dohodu. Tehdejší československé elity prý měly leccos společného s těmi dnešními
Česko žije volbami do obecních a městských zastupitelstev a do třetiny Senátu. Přesto je dobré mít na paměti, že náš moderní stát slaví letos sto let. Bohužel také slaví 80. výročí zlomení národní páteře Mnichovskou dohodou. Hasenkopf v této souvislosti zdůrazňuje, že jsme si naši národní páteř zlomili do značné míry sami. A dnes k tomu prý máme nakročeno znovu...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Na finGOOD mohou investoři vybírat ze čtyř projektů současně
Specializovaná personální agentura, projekt na výkup a repase oblíbených nákladních automobilů Tatra, přepravní společnost i firma, která se zaměřuje na půjčky k překlenutí výpadku cash-flow proti hodnotě automobilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ukňouraný Babiš. Bojíme se pár migrantů z arabských zemí, místo aby nás strašili skutečně rizikoví cizinci z Ruska. Hovoří František Laudát
ROZHOVOR „Bohužel žádná ze současných stran neřeší budoucnost České republiky, není schopna pojmenovat klíčové problémy. Pokud je pojmenuje, nemá žádné řešení,“ tvrdí bývalý poslanec za TOP 09 František Laudát. Ať už je to prý penzijní reforma, udržitelný penzijní a sociální systém nebo vzdělanost. Současný premiér Andrej Babiš kromě toho, že nedosáhl žádných výsledků, podle Laudáta navíc nedělá nic jiného, než že fňuká a je ukřivděný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Byli u Babiše, teď velebí trio Polčák, Gazdík, Rakušan. Kandidátka STANu má v Praze několik bývalých politiků ANO. Zde důkaz
Aneta Krajcerová, Lukáš Zicha, Ondřej Růžička, Viktor Janouškovec či Zdeněk Pokorný. Všichni jsou zastupitelé městské části Prahy 4, kam se dostali ve volbách v roce 2014 pod hlavičkou hnutí ANO. Výše jmenování kandidují i letos, ale pod zcela jiným subjektem. Na svou kandidátku si je vzali STAN a KDU-ČSL. Lukáš Zicha kandidátku dokonce vede.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga zahájil nový akademický rok
Slavnostní zahájení akademického roku 2018/2019 se letos uskutečnilo ve Velké aule Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ERÚ je odborným partnerem Energetické olympiády
Energetická olympiáda letos startuje prvním ročníkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
VIDEO Kalousek v přítomnosti Němcové: Miluji Václava Havla, ale...
REPORTÁŽ Co můžeme udělat pro polistopadovou demokracii? Tak zněla otázka, na kterou se včera večer snažil odpovědět panel diskutujících pozvaných Klubem na ochranu demokracie. Jak zachránit českou demokracii, vymýšleli profesor Libor Grubhoffer, bývalý rektor Jihočeské univerzity, poslanci Parlamentu ČR Miroslava Němcová a Miroslav Kalousek, evangelický farář Joel Ruml, šéfredaktor serveru Forum24 Pavel Šafr a předseda KOD Bohumil Doležal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Láska: Kandidáti, za které ručím
Osobní doporučení na facebookovém profilu k nadcházejícím volbám do Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Analytička rozebírá, čeho jste si při debatě lídrů nevšimli: Hamáček řekl totéž co Babiš, ale rozdíl viděl každý. Pospíšil? To Kalousek byl aspoň vtipný
„Nejlépe připravený byl Andrej Babiš, vyložený vítěz a poražený se dá ale těžko určit,“ říká ohledně čtvrteční debaty lídrů parlamentních stran na ČT 1 politická a mediální analytička Irena Ryšánková. Pochválila moderátorku Světlanu Witowskou a vzpomněla i Miroslava Kalouska. Upozornila také, že se většina lídrů nedokázala během debaty „odpoutat“ od politiky na celostátní úrovni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ve volbách se možná hraje i o příštího prezidenta. Pokud uspějí lidovci...
Zrodí se nástupce prezidenta Zemana? I to podle komentátora MF DNES Ondřeje Leinerta mohou napovědět komunální a senátní volby, kde zdaleka nejde o to, kdo zasedne do vedení města a obci a které startují dnes ve čtrnáct hodin. „Jsou důležitější, než se zdají. Z voleb může vzejít rival vlády i Hradu,“ píše v pátečním vydání deníku, kde se zaměřil na jednotlivá očekávání a budoucnost nejsilnějších politických stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Miroslav Kalousek a Miroslava Němcová zachraňují demokracii: Miluji Václava Havla, ale...
REPORTÁŽ Co můžeme udělat pro polistopadovou demokracii? Tak zněla otázka, na kterou se včera večer snažil odpovědět panel diskutujících pozvaných Klubem na ochranu demokracie. Jak zachránit českou demokracii, vymýšleli profesor Libor Grubhoffer, bývalý rektor Jihočeské univerzity, poslanci Parlamentu ČR Miroslava Němcová a Miroslav Kalousek, evangelický farář Joel Ruml, šéfredaktor serveru Forum24 Pavel Šafr a předseda KOD Bohumil Doležal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Fialová (ČSSD): Světelská Akademie vystavila to nejlepší z prací studentů i pedagogů
Pravidelně jednou za dva roky vždy na konci září představuje Uměleckoprůmyslová akademie ze Světlé nad Sázavou veřejnosti nejzajímavější výtvory svých žáků a učitelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš jednal s makedonským prezidentem Ivanovem o podpoře integrace Makedonie do EU a NATO
Předseda vlády Andrej Babiš se v pátek 5. října 2018 setkal s prezidentem Makedonské republiky Ďorgem Ivanovem. Společně jednali o podpoře České republiky úsilí Makedonie o integraci do evropských a transatlantických struktur.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Důsledkem dohody bude efektivnější odhalování daňových podvodů
Ministryně financí Alena Schillerová se v pátek 5. října 2018 účastní summitu V4 ve Vysokých Tatrách, který je pořádán v rámci Tatra Summitu 2018. Summit se koná v rozšířeném formátu a účastni jsou tak i ministři financí Německa a Francie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
NCOZ: Kobra zabránila vyplacení více než 52 milionů korun
Úzká spolupráce pracovníků týmu Daňová Kobra opět přinesla své ovoce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Čunek má v den voleb velký problém. Podvedení klienti H-Systemu hovoří
Server ParlamentníListy.cz přinesl otevřený dopis senátoru Jiřímu Čunkovi (KDU-ČSL). Napsalo jej sdružení klientů H-Systemu, jež reaguje podle svých slov na lživá tvrzení senátora. „Ten se spolčil se zločincem Smetkou, který ukradl daňovým poplatníkům, klientům H-Systemu a věřitelům přes dvě miliardy korun.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Otevřený dopis panu Čunkovi
SDRUŽENÍ KLIENTŮ H-SYSTÉMU REAGUJE NA LŽIVÁ TVRZENÍ SENÁTORA ČUNKA, KTERÝ SE SPOLČIL SE ZLOČINCEM SMETKOU, KTERÝ UKRADL DAŇOVÝM POPLATNÍKŮM, KLIENTŮM H-SYSTÉMU A VĚŘITELŮM PŘES 2 MLD. KORUN
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Vyvolený národ
V probíhajících komunálních volbách vystupuje spousta kandidátů, stran a hnutí, které si uvědomují potřeby větší resilience, lepšího využití místních zdrojů (přinejmenším v oblasti potravin, energetiky nebo bydlení) a větší participace občanů. Pokud vyhrají, rychle narazí a zjistí, že nic nejde. Doufejme, že z toho vyplyne větší tlak na přiblížení českých podmínek evropskému standardu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina na jaře zmodernizuje poslední dva úseky silničního tahu mezi Jihlavou a Pelhřimovem
Na trase Jihlava – Pelhřimov v třicetikilometrové trase silnice II/602 zbývá modernizovat cca 4,2 km. Dva úseky Dušejov – Hubenov a Olešná – Strměchy je Kraj Vysočina připraven začít rekonstruovat hned z jara příštího roku. „Během zimy bude jasné, která firma se prací ujme, ještě před letošními Vánocemi musí Kraj Vysočina stihnout podat žádost na spolufinancování těchto rekonstrukcí z fondů EU,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Mělká sonda do hlubin voličovy duše
Prý je před volbami nejvhodnější osobní kontakt s potencionálními voliči. Osobní propagace. Nejlépe na ulici. Zkusil jsem to. A tak mi dovolte pár řádek o dílčích zkušenostech z takového osobního setkávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Světový den zvířat
Kontroly welfare zvířat jsou nedílnou součástí dozorové činnosti SVS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Pseudodemokracie
Stát má povinnost chránit občany před zvůlí jiných občanů, institucí a samozřejmě i před zvůlí samotného státu. Případ H-System je důkazem toho, že jsou porušovány základní principy právního státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Nemocnice Karlovy Vary obdržela prestižní evropskou cenu
?Mezi nejle?pší pracoviště v České republice, která poskytují péči pacientům s cévními mozkovými příhodami, se zařadila Nemocnice Karlovy Vary. Ta obdržela prestižní platinovou plaketu udělovanou evropskou organizací ESO (European Stroke Organisation) ve spolupráci s iniciativou Angels. Je to druhé nejvyšší ocenění, jež iniciativa uděluje, a znamená to, že vybrané pracoviště poskytuje péči na velmi vysoké úrovni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ministryně Nováková ocenila osobnosti českého průmyslu
Ministryně Marta Nováková předala v úterý v rámci Medaile ministra průmyslu a obchodu čtyřem osobnostem českého průmyslu za jejich celoživotní přínos pro rozvoj našeho průmyslu a obchodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
SÚJB: Týdenní vyhodnocení radiační situace na území ČR
V týdnu od 24.9. do 30.9.2018 byla radiační situace na území ČR normální a nevykazovala žádné zaznamenatelné odchylky od obvykle měřených hodnot.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Schází se Forum založené Václavem Havlem. Bude řešit aktualizaci demokracie
Diskuze o tom, zda bude třeba zásadně aktualizovat demokracii, bude dominovat letošnímu 22. ročníku mezinárodní konference Forum 2000, která v neděli začne v prostorách Pražské křižovatky. Na třídenní akci, jejímž těžištěm budou pondělní besedy na Žofíně, dorazí mimo jiné první arabská ženská nositelka Nobelovy ceny za mír Tawakkul Karmánová nebo zakladatel organizace Lékaři bez hranic Bernard Kouchner, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Karlovarský kraj: Krajské jesličky vyzkoušeli první malí návštěvníci
?Karlovarský kraj otevřel 1. října 2018 jesle v prostorách Krajského dětského domova pro děti do 3 let v Karlových Varech, Zítkově ulici. Chce tak pomoci rodičům, kteří z pracovních i jiných důvodů nemohou být s nejmenšími dětmi doma. Do jeslí je v současnosti přihlášeno 10 dětí, pro dalších 5 se ještě nabízí volné místo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Lachnit (ANO): Půlhodinka vašeho času ovlivní fungování města
Vážení občané, milí čtenáři, z billboardů se na nás usmívají známé i neznámé tváře, poštovní schránky zaplavují s reklamními prospekty i letáky politických stran a hnutí. To jsou neklamné známky blížících se voleb. Tentokrát voleb komunálních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Srbsko společně s EADRCC NATO organizuje mezinárodní cvičení záchranářů
Ve dnech 8. až 11. října proběhne v Srbsku již 18. mezinárodní cvičení záchranářů zaměřené na zvládání následků zemětřesení a následných povodní. Cvičení, které zahájí Srbský prezident společně s generálním tajemníkem NATO, se zúčastní 38 zemí, z toho 23 se svými záchrannými týmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Sokolové uctí památku svých hrdinů a ocení své zahraniční organizace
Dvěma slavnostními akty si příští týden Česká obec sokolská připomene významné historické události a úlohu sokolského hnutí při vzniku samostatného Československa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ten člověk je schopný čehokoliv. Děsivé podrobnosti o podnikateli, který si měl objednat oddělání slovenského novináře
Vyšetřování vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka dál běží na plné obrátky. V případu byli zatím obviněni čtyři lidé. Spolupracující obviněný Zoltán Andruskó prohlásil, že objednavatelem vraždy nemusela být překladatelka z italštiny Alena Zsuzsová, ale kontroverzní italský podnikatel Marián Kočner. Ale kdo vlastně je Marián Kočner. A proč je považován za kontroverzního podnikatele? Podívejte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Čeští vojáci po návratu z Mali dostanou medaile za působení v zahraničí
Čeští vojáci po návratu z Mali dnes dostanou na pražském Vítkově medaile za službu v zahraničí. Za půlroční misi, během které hlídali velitelství výcvikové mise Evropské unie, doprovázeli velitele při výjezdech mimo základnu nebo cvičili malijské vojáky, budou oceněni čtyři desítky vojáků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Lži Pospíšila a spol. a dost děsivý příběh Čižinského. Boj o koryta. Berou si Prahu jako rukojmí. Pražané, spolu se starosty to ale zvládneme. Lídr Starostů pro Prahu posílá tento vzkaz
ROZHOVOR „Je potřeba revidovat celý systém vládnutí nad Prahou, o Praze musí rozhodovat pražské zastupitelstvo složené z obětavých komunálních osobností, a ne sdružení politických profesionálních kariéristů a výtahářů k celostátní moci. Praha se osm let nerozvíjí, stagnuje. Za to nesou dlouhodobě odpovědnost TOP 09, ODS a v posledním čtyřletém volebním období ANO, STAN, Zelení, KDU-ČSL se svým členem a poslancem Janem Čižinským. Zájmy Prahy a Pražanů nikdo nehájí,“ říká lídr kandidátky Starostové pro Prahu v komunálních volbách Karel Fischer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
dTest: Goji - Zázrak, nebo obyčejné bobule?
Plody kustovnice čínské neboli goji jsou prodávány jako plody se zázračnými zdravotními účinky. Je tomu skutečně tak? Žádné spolehlivé vědecké důkazy nejsou, zjistila rakouská organizace Medizin transparent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Vokřál myslí, že bude v zastupitelstvu Brna po volbách šest stran
Primátor Brna a lídr hnutí ANO Petr Vokřál si myslí, že se do brněnského zastupitelstva dostane po volbách šest, maximálně sedm uskupení. Řekl to dnes ČTK. Podle Vokřála je ale možné, že se tam dostane i 12 subjektů, což by komplikovalo poskládání koalice. Nyní je v zastupitelstvu osm stran a hnutí, koalici tvoří pět z nich. Kandidátku do voleb má 23 subjektů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Už je to tu. Policie vyšetřuje podvody u voleb
Policisté vyšetřují možné kupčení s volebními hlasy v ústecké čtvrti Krásné Březno. V oblasti zvané Mojžíř dnes přišlo téměř najednou volit 30 lidí, které přiváželo k volební místnosti auto. Protože tam bývá účast při volbách velmi nízká, nahlásili členové komise náhlý příchod desítek voličů policii. „Případem se zabýváme,“ uvedl Vítek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Tulpa (SLK): Střední a mateřská škola Na Bojišti uspořádala Veletrh zaměstnavatelů
Ve středu 3. října 2018 se v liberecké škole Na Bojišti uskutečnil Veletrh zaměstnavatelů. Jeho cílem je nabídnout studentům a zájemcům o budoucí povolání možnosti pro uplatnění. Veletrh pro studenty uspořádala Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti vůbec poprvé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Stále dražší nemovitosti
Údaje Eurostatu o vývoji cen nemovitostí znovu potvrdily, že český trh nemovitostí se přehřívá. Ve druhém čtvrtletí letošního roku se totiž ceny bytů a rodinných domů opět zvýšily, tentokrát o 2,4 % ve srovnání s prvním čtvrtletím, respektive o 7,5 % ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Nejde sice už o dvojciferný nárůstu jako v předchozím roce, nicméně stále jde o velmi silný růst navíc už tak rekordních cen nemovitostí v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Krajský cyklistický tým vyšlapal první místo pro Gábinu
Cestu dlouhou 2222 kilometrů charitativního Metrostav Handy Maratonu ujel krajský cyklistický tým za 83,5 hodiny. Znamená to první místo mezi čtyřčlennými týmy. Celkově tým zaměstnanců Moravskoslezského kraje, který v neskutečném vedru šlapal pro svou patronku Gábinu, skončil na čtvrtém místě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Láska: S úctou k Václavu Havlovi
Vzpomínka na facebookovém profilu na Václava Havla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: V roce 1938 jsme se měli bránit
Silným argumentem je fakt, že vzdání se hitlerovskému Německu bez boje zmrzačilo duši národa, který byl tenkrát ochoten přinést oběť nejvyšší, což dokázala skvěle provedená mobilizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Malý (Svobodní): Česká pošta bojkotuje volební kampaň – odvolá ministr jejího ředitele?
Chápu, že už té volební kampaně mají lidé dost, Praha je zaplavena billboardy, berousky a letáky těch, co slibují to, nač čtyři roky kašlali. Na druhou stranu, je to jednou za čtyři roky…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Česká cesta výstavby nových bloků je možná
Na zámku v Dukovanech se 4. října sešli starostové, zástupci firem dodávajících pro jadernou energetiku a odborníci na jádro. Do sousedství jaderné elektrárny je přivedl její další osud, konkrétně diskuze o české cestě výstavby nových jaderných bloků a zkušenosti, které si můžeme vzít ze zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Volte osobnosti, vyzval prezident Zeman. Sám chce hlasovat napříč stranami
Občané by podle prezidenta Miloše Zemana měli volit v dnes začínajících volbách do Senátu a obecních zastupitelstev, aby se do funkcí nedostali horší lidé než ti, které sami preferují. Zeman to řekl novinářům při dnešní návštěvě výstavy Doteky státnosti. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Já jsem Babiš, ale před známými to neříkám, nechci poslouchat ty kecy. Procházeli jsme před volbami sídlištěm a dozvěděli se mimořádně zajímavé věci
REPORTÁŽ Normální lidi, co si nenakradli na vily a byty v centru. Takhle svobodná matka Petra z Jižního Města v Praze popsala obyvatele sídlišť. Ti budou důležitou voličskou silou v současných komunálních volbách. Proto se Parlamentní listy vydaly na okraj hlavního města, aby tam zjistily nálady lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Zneužívání systému nemocenského pojištění prokazují statistiky
Komentář na facebookovém profilu k tématu zrušení karenční doby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Němec: Vakcína proti nádorům umí uzdravovat
Mnozí z nás jsme s potěšením sledovali reportáž České televize o léčení dětských onkologických pacientů s pokročilou nádorovou chorobou pomocí protinádorové vakcíny vysílanou v pořadu Reportéři ČT dne 24. 9. 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): ... i kdyby trakaře padaly...
Komentář na facebookovém profilu ke sněmovnímu usnesení uznání suverenity Maďarska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Konfiskovaný majetek teroristů bude využit pro odškodnění obětí zločinu
Zablokování přístupu teroristů k financím na plánování dalších útoků bude snadnější díky dnes schválené legislativě automatizující přeshraniční uznávání rozhodnutí o zmražení a konfiskaci majetku pocházejícího z organizované trestné činnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Nešťastník Petříček. Ministr, který bude jen do počtu, obává se komentátor
Miloš Zeman v pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov naznačil , co ještě čeká kandidáta na ČSSD ministra zahraničí Tomáše Petříčka. Komentátor Lidových novin Zbyněk Petráček označil sociálního demokrata už dopředu za „nešťastníka".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Poslanec Jaroslav Holík: Cizinci jsou vítáni. Pokud přicházejí řádně pracovat, dodržují naše zvyky, ctí kulturu a pořádek
ROZHOVOR „Většina lidí nám fandí a vidí v SPD perspektivu. Vlivem negativní, převážně smyšlené, kampaně, kde nás jisté skupiny očerňují, ztratila část obyvatel zdravý pohled na svět a uvěřila mediální masáži. Přeji těmto lidem, aby si svůj úsudek vždy porovnávali s realitou,“ řekl nám poslanec za SPD Jaroslav Holík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Rumunsko nám chtělo pomoci, Jugoslávie nikoliv
Československo mělo v éře první republiky uzavřeno spojenectví s Jugoslávií a Rumunskem v rámci tzv. Malé dohody. Ta byla namířena proti Maďarsku a v roce 1938 nám nakonec byla k ničemu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Tulpa (SLK): Pro Hry IX. letní olympiády dětí a mládeže 2019 hledáme dobrovolníky
Hry IX. letní olympiády dětí a mládeže 2019 se uskuteční od 23. 6. – 28. 6. 2019. Po devíti letech se atmosféra olympijských her opět přesouvá do Libereckého kraje, konkrétně do měst Liberec, Jablonec nad Nisou a Bedřichov, ve kterých se sportovní klání budou konat. Očekává se více než 4 tisíce účastníků Her, což klade velké nároky na organizaci. Začal nábor dobrovolníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: S prací v náročném lesním terénu nám pomáhá nový železný kůň
Při slově „kůň“ se většině z nás vybaví silné a krásné zvíře, které spolu s člověkem tvoří užitečné partnerství již tisíciletí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
VIDEO Kolousek v přítomnosti Němcové: Miluji Václava Havla, ale...
REPORTÁŽ Co můžeme udělat pro polistopadovou demokracii? Tak zněla otázka, na kterou se včera večer snažil odpovědět panel diskutujících pozvaných Klubem na ochranu demokracie. Jak zachránit českou demokracii, vymýšleli profesor Libor Grubhoffer, bývalý rektor Jihočeské univerzity, poslanci Parlamentu ČR Miroslava Němcová a Miroslav Kalousek, evangelický farář Joel Ruml, šéfredaktor serveru Forum24 Pavel Šafr a předseda KOD Bohumil Doležal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Češi začnou rozhodovat o novém složení radnic a obměně v Senátu
Voliči v Česku začnou dnes odpoledne rozhodovat o novém složení svých radnic. Na třetině území země svými hlasy ovlivní také složení Senátu. Při volbě členů horní komory budou mít o něco větší výběr než při předchozích volbách v roce 2012. Komunálních kandidátů v porovnání s minulými volbami v roce 2014 naopak ubylo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Lžete, přestaňte lhát! Andrej Babiš se dostával v superdebatě ČT do varu
Především slovní přestřelky a různorodé nápady na řešení komunálních problémů přinesla dnes debata předsedů sněmovních stran v České televizi k obecním a senátním volbám, jejímiž tématy byla opravy místních silnic, čerpání evropských dotací nebo dostupnosti bydlení. Předseda vlády a ANO Andrej Babiš sliboval starostům peníze, své oponenty často obviňoval ze lži.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Budějovický Budvar dnes slavnostně otevřel nové logistické centrum
Dnes dopoledne Budějovický Budvar slavnostně otevřel nové logistické centrum. Symbolického stříhání pásky se ujali ministr zemědělství Ing. Miroslav Toman, CSc., primátor města České Budějovice Ing. Jiří Svoboda a ředitel Budějovického Budvaru Mgr. Petr Dvořák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Kam až to zajde? Hustí nám do dětí propagandu. Václav Klaus mladší a máslo na hlavě České televize
V komentáři na Novinky.cz se Václav Klaus rozohnil proti České televizi. Prý cpe dětem propagandu už od útlého věku. „Asi chápete, že nejsem příznivcem současného vývoje západního světa. Přesto moje kritičnost má různou intenzitu. Vyšší, když se jedná o děti,“ uvádí Klaus své rozhořčení nad vysíláním České televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Trhy dluhopisů s napětím vyhlížejí data o růstu amerických mezd
Výnosy na dluhopisových trzích tento týden letí vzhůru jako bodnuté včelou. Dluhopisy obecně již od počátku roku špatně nesou postupné otáčení v měnové politice. Logicky nejvíce pod tlakem je americký trh, kde Fed zvyšuje úrokové sazby a současně rozprodává dluhopisy z vlastní bilance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Cos kdy, Miloši, udělal pro Romy? ptá se Topolánek. Jemu Romové volají o práci
Expremiér Mirek Topolánek se na svém twitterovém profilu vyjádřil k výrokům prezidenta Miloše Zemana ohledně Romů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zeman je na dně, nezvládá úřad ani sebe. Babišův nepřítel Kmenta se zastal Romů
Novinář Jaroslav Kmenta se na svém twitterovém účtu obul do prezidenta Miloše Zemana. Přidal se tak do širokého zástupu těch, kteří prezidenta soustavně kritizují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
V prvních hodinách přišla k urnám zhruba desetina voličů
Zhruba desetina voličů si dnes přišla vybrat místní zastupitele v prvních dvou hodinách po otevření volebních místností. Účast je podobná jako při minulých komunálních volbách před čtyřmi lety. O volbu senátorů je menší zájem než o obsazování radnic. Vyplývá to z vyjádření volebních komisařů oslovených ČTK. Vyšší zájem zaznamenali tradičně v menších obcích, ale také v některých pražských obvodech a na některých místech Moravskoslezského a Plzeňského kraje, kde byla až pětinová. Nižší než při volbách v roce 2014 byla naopak v Hradci Králové nebo ve Zlíně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Konečná (KSČM): Nechť jsou zaměstnanci vtaženi do vlastnictví společností
Systém zaměstnanecké kontroly a spolurozhodování o podniku je věc, kterou má KSČM ve svém dlouhodobém programu už delší dobu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Ceny bytů a domů v České republice dál prudce rostly
„Ceny nemovitostí v České republice rostou téměř dvojnásobným tempem oproti zbytku Evropské unie. Investice do nákupu bytů či domů se v posledních letech vyplácely, protože růst cen nemovitostí byl výrazně vyšší než úrokové sazby na hypotečních úvěrech,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ačkoliv jsou zakázky pro obranu, jež zprostředkoval Omnipol, kritizovány za předraženost, spolupráce údajně pokračuje
Stíhačky Gripen, letadla CASA, dělostřelecké radary Arthur, raketový komplet RBS – 70.To je jen výčet zakázek, ve kterých jako prostředník vystupoval Omnipol. Všechny byly kritizovány jako předražené a pro českou armádu nevýhodné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Když budeme v EU držet hubu a krok, nebudeme partnery, ale sluhy. Za svou zemi se rozhodně nemusíme stydět, říká hudebník a senátní kandidát Faktor
ROZHOVOR „Po imigrantech nikdo nepožadoval, aby přijali základy evropské kultury, naučili se místní řeč a akceptovali zákony, naopak, v rámci naivního humanismu politici z pohodlí zadních sedadel svých mercedesů usoudili, že bude lepší nic nedělat a vsadit na to, že se muslimské a jiné menšiny přizpůsobí,“ říká ohledně situace v Německu známý hudebník, podnikatel, právník a kandidát na senátora Ladislav Faktor. Vyjádřil se ohledně „humbuku“ kolem sirotků ze Sýrie a promluvil i o mnichovské dohodě. Svůj názor řekl i na postup EU vůči Maďarsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vyhlášena letošní Nobelova cena za mír: Lékař a jezídka
Nobelův výbor oznámil, kdo bude letošním nositelem prestižní ceny míru. Tentokrát si cenu odnášejí hned dva lidé - konžský lékař Mukwege a jezídka Muradová. Informovala o tom agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Primátor Vokřál: Začíná stavba VMO na Žabovřeské
Ředitelství silnic a dálnic společně s městem Brnem slavnostně zahájilo výstavbu další části VMO na Žabovřeské.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Libor Lukáš: Pacient zůstává stranou, místo toho slyšíme pouze silácká slova
Proč máme nemocnice? Aby nás v nich lékaři a zdravotníci léčili. Připadne vám to samozřejmé? Na kraji na to zřejmě zapomněli. „Ze sídla hejtmanství zaznívají pouze silná slova, ovšem bez obsahu. Lidi přitom nezajímá, jak budou nemocnice řízeny, ale zda se skutečně zlepší zdravotní péče,“ poukazuje na aktuální dění kolem krajem vlastněných nemocnic Libor Lukáš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Čeští fanoušci Star Wars vyrazili na největší festival světa
Zástupci českých fanoušků Star Wars v čele s Vlastou Šprtou vyrazili na dlouho očekávaný výlet. Jednalo se o největší světový fanouškovský festival, který se konal v San Francisku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Birke (ČSSD): Náchodské ulice budou brázdit šetrné elektrobusy
Elektrobusy byly na Masarykově náměstí byly slavnostně pokřtěny vedením města Náchoda v čele se starostou Janem Birke.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Výzva platformy Zachraňme ČSSD. Dejte šanci kandidujícím sociálním demokratům
Dnes a zítra budeme vybírat svoje zástupce na radnicích měst a obcí v celé České republice. Budeme volit politiky, kteří jsou v první linii nejblíž nám všem a řeší každodenní věci a problémy kolem nás - školku a školu pro naše děti či vnoučata, péči o naše seniory, pečovatelskou službu a sociální služby, knihovnu, kostel, radnici, chodníky, silnice, sportoviště, podporu místních hasičů, sportovních oddílů a spolků vůbec či mnoho dalšího.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Kraus promluvil o volbách. Sázkaři prý mají v ruce trumf
Bavič Jan Kraus radí voličům, jak si z těch voleb udělat aspoň trochu zábavu. A jednu speciální radu navíc má pro Pražany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
CzechInvest: V Londýně se představil výběr start-upů zemí Visegrádské čtyřky
Českou republiku reprezentovali Expando, FeedYou, SureVPN, VRgineers a Yieldigo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Komunistický vyslanec v České poště. Prošetřovali ho pro podvod, ale nic nezjistili
Do čela dozorčí rady jednoho z klíčových státních podniků České pošty chtěli komunisté na jaře posadit Lubomíra Krejsu. Ten má s podnikem kontrakt, díky němuž pobírá víc jak 50 tisíc korun měsíčně, což policie prověřovala jako podvod. Objevilo se totiž podezření, že Krejsa za částku neodvádí žádnou práci, protože do ní fyzicky nechodí. Server Lidovky.cz uvedl, že závěr policie takové podezření nakonec rozptýlil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Nadace Havlových už po dvacáté oceňovala osobnosti. Letos došlo na rektora Sorosovy univerzity
Nadace Dagmar a Václava Havlových Vize 97 stále oceňuje české osobnosti. Jubilejní 20. cenu si podle informací ČTK přijde převzít amerikanista Josef Jařab.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ÚZSVM byl oceněn v soutěži Instagram Awards 2018
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) obdržel dvě ceny v soutěži Instagram Awards 2018, která oceňuje firemní profily na sociální síti Instagram.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Stržínek (ANO): Město opraví chodník na Masarykově ulici u kostela sv. Jakuba
Valašské Meziříčí opraví další chodník ve městě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zimola (ČSSD): Chceme dominantní stranu české levice
Apel na facebookovém profilu k aktuálním komunálním volbám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Principál Hrušínský vzkazuje národu: Vy se smějete, ale jste prakticky zničeni. Pohovořil o inženýru Zemanovi, pouštějícím si v Lánech porno
Herec Jan Hrušínský, principál Divadla Na Jezerce, v komentáři pro server Neovlivní.cz zhodnotil nedávno skončené léto. Stalo se toho v něm hodně, ale jen málo z toho bylo veselé. Konstatoval, „že jsme prakticky zničeni".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Vildumetzová (ANO): Asociace krajů a Svaz měst a obcí se dohodly s ministryní financí na odkladu novely zákona o DPH
Novela zákona o DPH, která je součástí tzv. daňového balíčku zákonů a bude se nyní projednávat Poslaneckou sněmovnou, by v současné podobě velmi zatížila veřejné rozpočty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Výživa onkologických pacientů
Výživová doporučení Doc. MUDr. Miroslava Tomíšky, CSc. z Fakultní nemocnice Motol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
MHMP: Pražský filmový fond podpořil další čtyři filmy, mezi nimi i snímek Spider-Man: Far From Home
Ve druhé letošní výzvě nadačního fondu Praha ve filmu Prague Film Fund uspěly čtyři projekty, mezi které správní rada rozdělila celkem 7,8 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Forum 2000 bude řešit, zda je třeba aktualizovat demokracii
Diskuze o tom, zda bude třeba zásadně aktualizovat demokracii, bude dominovat letošnímu 22. ročníku mezinárodní konference Forum 2000, která v neděli začne v prostorách Pražské křižovatky. Na třídenní akci, jejímž těžištěm budou pondělní besedy na Žofíně, dorazí mimo jiné první arabská ženská nositelka Nobelovy ceny za mír Tawakkul Karmánová nebo zakladatel organizace Lékaři bez hranic Bernard Kouchner. Ze známých českých osobností jsou mezi účastníky předseda Pirátů Ivan Bartoš nebo kněz Tomáš Halík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Nic se nevyřeší lusknutím prstu
Vzpomínka na facebookovém profilu na Václava Havla
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
MHMP: Informace o dopravních opatřeních v Bělocerkevské ulici
V úterý 9. října začnou práce na chodníku a vozovce v Bělocerkevské ulici v Praze 10. Opravy se budou týkat oblasti kolem stejnojmenné zastávky autobusu a skončí v neděli 28. října.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Kněžínek: Oddlužovací novela má otevřít institut oddlužení širšímu okruhu potřebných lidí
100 dnů vlády za Ministerstvo spravedlnosti: elektronické náramky a novela insolvenčního zákona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Než opravila byt, žila s dětmi dočasně v garáži. Sociálka byla nemilosrdná
Reportérka serveru a2larm.cz Saša Uhlová se zabývá případem ženy z garáže v Ústí nad Labem, které sociální pracovníci odebrali děti. „Případ připomněl, že nám něco schází. Je to zákon o sociálním bydlení,“ poznamenala Uhlová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Středočeský kraj: Středoškoláci budou soutěžit ve znalostech o bezpečném internetu
Projekt „Kraje pro bezpečný internet“ není sice žádnou novinkou, za dobu své existence si však získal velkou oblibu. Jen v loňském roce se do něj zapojilo více než 30 tisíc dětí. Rada Středočeského kraje se proto rozhodla podpořit tento projekt i v letošním roce, a to částkou 60 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Okamurův bratr se rozjel. Tomio ve společnosti jen šíří strach. A pak přišla žaloba
Před pár dny se v TV Seznam utkali dva kandidáti do Senátu na Praze 8 - Hayato Okamura za lidovce a Luděk Kula za SPD. Hayato Okamura na dálku obvinil svého mladšího bratra a šéfa hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamuru, že ve společnosti šíří strach. A věc pokračuje. Advokát a aktivista vystupující pod pseudonymem Prasman Dunka podal na Okamuru trestní oznámení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Macronovi se to začíná hroutit. Už ho opustil sedmý spojenec
Bruselský server Politico se věnuje klesající popularitě francouzského prezidenta Emmanuela Macrona a jeho zjevným neúspěchům, které se v poslední době hromadí na domácí i zahraniční scéně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Vícha (ČSSD): Bohumín je nejpřívětivějším městem pro seniory v kraji
Bohumín letos sbírá jedno ocenění za druhým. Teď získal za svůj aktivní přístup ke starší generaci pamětní plaketu. Krajská rada seniorů jej v letošním roce vyhlásila nejpřívětivějším městem pro seniory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Transfuzní oddělení nemocnice v Trutnově hlásí úspěch
Transfuzní oddělení trutnovské nemocnice uspořádalo náborovou kampaň. Noví zájemci o darování krve tak mohli přijít, zaregistrovat se a poprvé v životě darovat krev. Na akci dorazilo 69 prvodárců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zakladatel vysoké školy, kandidující za SPD: Neútočím, nepomlouvám. Snad se moudří voliči výhrůžkami nenechají zmást
ROZHOVOR „Každý občan České republiky vnímá, že naše hlasování o vstupu do Evropské unie bylo hlasováním o jiné Evropské unii, než je dnes,“ říká zakladatel Vysoké školy evropských a regionálních studií, bývalý rektor a současný kandidát na senátora za SPD Lubomír Pána. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz promluvil také o migraci a o tom, jak vnímá současnou ochranu hranic. Debatu kolem přijetí 50 syrských sirotků označuje za součást předvolebního boje. „Je to jen snaha zviditelnit politické strany (například TOP09, ČSSD, KDU-ČSL, STAN), kterým se snižují volební preference a je reálný předpoklad, že se do řady zastupitelstev nedostanou,“ míní Lubomír Pána.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
ČEZ Hradec Králové: Student z Liberce se stal vítězem Distribuční maturity
Podpořit zájem o technické obory si dala za cíl i Distribuční maturita, která probíhá pod patronací Skupiny ČEZ. Ve středu 3. října se opět sešli studenti z partnerských středních škol na třídenním poznávání všeho, co souvisí s distribucí elektřiny v sídle společnosti ČEZ v Hradci Králové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ERV Evropská pojišťovna: Do zahraničí letos v létě vyrazilo o čtvrtinu více lidí než loni, počet velkých škod narostl o 40 %
Letní sezona skončila. Podle údajů ERV Evropské pojišťovny bylo toto léto opět rekordní. Během tří letních měsíců vycestovalo do zahraničí o čtvrtinu více lidí než v roce 2017. Celkový počet nahlášených škod stoupl o 13 %, ale velkých škod nad 100.000 Kč bylo o 40 % více. Nejrychleji rostly škody na zavazadlech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
SMS ČR: Účelové přihlašování se k trvalému pobytu musí skončit
SMS ČR bojuje proti nekalým volebním praktikám. Karlova Studánka, Hřensko. To jsou jména dvou nejznámějších obcí, ve kterých v minulých volbách do obecních zastupitelstev došlo k nekalým praktikám. Ty spočívaly v tom, že do těchto obcí velmi krátce před komunálními volbami přesunuli své trvalé bydliště lidé úzce spojení s některými z kandidujících volebních stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Hejtman Běhounek: Hledat informace o územním plánování bude jednodušší
Do dvou let bude na Vysočině spuštěn nový portál územního plánování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Peníze NE imigrantům, NE povalečům!
Hnutí SPD požaduje zásadní kroky k zajištění bezpečnosti naší země a jejich občanů. Především odmítáme vnuceně přijímat nelegální imigranty a odmítáme islamizaci naší země pod záminkou multikulturalismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Celostátní setkání ředitelů nemocnic a zástupců ze sektoru zdravotnictví se uskutečnilo v Brně
Jak se nemocnice i lékárny vypořádávají s elektronizací zdravotnictví a úkoly, komplikacemi, ale i přínosy s tím spojenými? Rozsáhlá diskuze na téma elektronizace a digitalizace zdravotnictví se rozběhla na 10. ročníku Celostátního setkání ředitelů nemocnic a zástupců ze sektoru zdravotnictví v Brně. Akci již tradičně pořádala společnost Magnus Regio a konala se za finanční podpory z rozpočtu Jihomoravského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: Už je to tady, už je to tady…
Komunální a senátní volby jsou tady. Voliči rozhodují o řešení celé řady více nebo méně zřejmých otázek. Jen namátkou připomenu osud ČSSD v Praze a jeho široké konsekvence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Temelín prověřil fyzičku svých hasičů
Vyběhnout za dvě minuty s plnou výbavou do osmého patra, za stejný čas zvládnout čtyřicet kliků a 50 sedů lehů. Taková jsou kritéria fyzických testů, kterými každý rok prochází temelínští hasiči. Podle představitelů ČEZ je dobrá fyzická kondice stejně důležitá, jako kvalitní vybavení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ti lidé jen říkají, co si myslí. Novinář o projevech nenávisti na síti. A případ HateFree
Redaktor serveru DeníkReferendum.cz Jan Kašpárek se ve svém komentáři rozepsal o boji proti nenávisti na sítích. „Musíte začít ve skutečném světě,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
„Ještě Merkelovou neodepisujte, ALE...“ Německý magazín se obává konce kancléřky
Německý magazín Spiegel znovu rozebírá nedávný neúspěch Angely Merkelové, který jí připravili vlastní straničtí kolegové, když místo jí preferovaného Volkera Kaudera zvolili šéfem stranického klubu v Bundestagu Ralpha Brinkhause.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jak nebýt jen montovnou? Musíme něco vyrábět. Zemanův výrok o Romech zavání rasismem. Libor Rouček promluvil
EVROPAN LIBOR ROUČEK Dostat se mezi 10 nejlepších zemí světa? „Musíme pracovat na zlepšení a zkvalitnění některých našich národních vlastností a schopností,“ reaguje bývalý místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček na slova předsedy ODS Petra Fialy. Sám má stejné přání, ale zdůrazňuje, že toho můžeme dosáhnout jen tehdy, když se nebudeme bát a více se otevřeme světu. „Příklad ODS jasně ukazuje, že na jednu stranu se chtějí ohraničit vůči světu, a na druhou stranu vyprávějí, že se chtějí dostat mezi deset nejlepších zemí na světě. To se navzájem vylučuje.“ Ostrá slova volil při hodnocení kampaně hnutí ANO či SPD. Slova prezidenta na adresu romské komunity podle něj „zavání nejen populismem, ale i rasismem“: „Je nefér házet všechny Romy do jednoho pytle.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Vít Klíma: Volby jsou výhodná investiční příležitost
Nathan Mayer Rothschild (16. září 1777 – 28. července 1836) prohlásil: “Nezajímá mě, která loutka je posazena na anglický trůn, aby vládla říši, nad kterou slunce nikdy nezapadá. Muž, který kontroluje oběh peněz v Británii, kontroluje celé Britské impérium. A oběh peněz v Británii kontroluji já“! Dnes by svůj tehdejší výrok mohl popravit asi takto: „Vzhledem k tomu, že kontroluji nejen peníze, ale mohu nechat zvolit do kterékoli vlády na světě své loutky, vládnu impériu, které si už vytvořím sám.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist