Oficiální zpravodajská média

Brno: Matěj Hollan v háji? Zatím to tak vypadá
V Brně se schyluje k palácovému převratu. Hnutí Žít Brno, které před čtyřmi lety učarovalo brněnským voličům a se ziskem 17,5 procent se umístilo na prvním místě, letos nejspíše z radnice zcela odejde. O letos vrchol bojují úplně jiné partaje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Filip je zklamaný z neúspěchu jediného senátora KSČM. Homolka pohořel
Předseda KSČM Vojtěch Filip je zklamaný, že se jedinému komunistickému senátorovi Václavu Homolkovi nepodařilo postoupit do druhého kola, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Pavel Hasenkopf: Dnes to není jen stejné, je to horší
Komentář na facebookovém profilu k historickým souvislostem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Babiš na tiskovce: Babičky to vidí. Babiš vybral megadaně a vede zemi na špičku EU. Pane Kundra, vy jste proti nám...
Tisková konference premiéra Andreje Babiše (ANO) po komunálních volbách se v pražském štábu komunální kandidátky Petra Stuchlíka trochu opozdila. Premiér dorazil až po dvacáté hodině a s aktuálními čísly předstoupil před novináře kolem deváté. Ale o to zajímavější jeho vystoupení bylo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Fiala doufá, že se ODS stane mocenskou alternativou k ANO
Předseda ODS Petr Fiala doufá, že se ODS stane mocenskou alternativou k hnutí ANO. Věří, že jeho strana v letošních senátních a komunálních volbách posílí. Řekl to novinářům po svém příchodu do štábu ODS. Průběžné výsledky, podle kterých by do finále v senátních volbách postupovali kandidáti strany v 11 obvodech, zatím nechtěl komentovat, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Volební účast byla hodinu před koncem kolem 40 procent
Volební účast v Česku se dnes ve 13:00, tedy hodinu před uzavřením volebních místností, pohybovala kolem 40 procent. Podle členů některých komisí ji táhnou dolů hlavně velká města, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Komunální volby skončily. Startuje sčítání hlasů
Úderem čtrnácté hodiny se v Česku zavřely volební místnosti. Volební komise začaly sčítat hlasy. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Čeněk (Svobodní): Navrhuju sníst psy...
Nenajde se pravděpodobně mnoho z nás, kdo bychom neznali hru Divadla Járy Cimrmana „Dobytí severního pólu“, a v ní jednu z velmi úsměvných scének, kdy vedoucí výpravy navrhne sníst psy, které nemají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Sobotní volební účast se pohybuje mezi třiceti až čtyřiceti procenty
Volební účast v Česku se dnes před polednem pohybovala v průměru kolem 30 až 40 procent. Mezi jednotlivými městy a obcemi se ale liší, někde odvolilo téměř 80 procent lidí, naopak jinde přišlo odevzdat svůj hlas jen 15 procent voličů. Na některých místech je podle odhadů krajských úřadů a volebních komisařů účast nižší než při předchozích prezidentských a komunálních volbách. Voliči vybírají obecní zastupitele a třetinu senátorů, hlasovat mohou ještě do dnešních 14:00.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Pan Kalousek a "Klub na ochranu demokracie"
aneb demokracie vlastně není demokracie - pokud to je demokracie, která mi (nám vědoucím) nevyhovuje a překáží
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ČHMÚ s vámi bude mluvit více a častěji
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) zřizuje od 1. 10. 2018 tiskové a informační oddělení. Jeho úkolem bude zajišťovat včasné a cílené informace o činnosti ústavu veřejnosti a médiím, vyřizovat jejich dotazy a zpracovávat jejich podněty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Brexit a jeho velmi vážné dopady na nás. Ozývá se Michael Žantovský
Brexit bude mít pro Česko mimo jiné ekonomické důsledky, které mohou být velmi vážné, říká v rozhovoru pro Lidové noviny ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský. Podle jeho názoru by britské volby brexit nerozhodl. „Na jaře nás nejspíš čeká jen provizorní dohoda mezi Bruselem a Londýnem,“ dodal s tím, že Mayová pak pravděpodobně s brexitem skončí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Cizinecká policie v akci. Ve dvou autech zachytila šest Iráčanů a čtyři Vietnamce
Dva případy převaděčství řeší aktuálně cizinecká policie. Jde o Bulhara, který v autě vezl šest Iráčanů a odhalen byl poblíž hranic s Německem. V druhém případě jde o Ukrajince, který na Vysočině vezl čtyři Vietnamce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Nemocnice České Budějovice zveřejnila nové propagační video
Víc než nemocnice. Žádná prázdná fráze, ale poselství, které je pro nás nesmírně důležité. Těmito slovy začíná nové propagační video Nemocnice České Budějovice, které bylo zveřejněno na sociálních sítích největšího jihočeského zdravotnického zařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Dukla 1944
Kolik dnešních středoškoláků něco ví o Dukle 1944? Učebnice dějepisu jim přitom toho mnoho nenapoví. Regály knihkupectví jsou zavaleny memoáry německých generálů na jejich východní tažení. Ale o Dukle 1944 se toho ani zde, mnoho nedovíte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Bosenská anekční krize se mohla stát rozbuškou Velké války a Masaryk si při tom opět nabrousil politické ostruhy. S historickým publicistou Zdeňkem Čechem o snaze Vídně zachránit povadlou prestiž monarchie
ČESKÉ OSMIČKY Rakouská velmoc nevelmoc napřela síly tam, kde cítila nejmenší odpor, tedy na jih. Proto Rakousko-Uhersko 6. října 1908 anektovalo Bosnu a Hercegovinu, balkánské země, jež do té chvíle patřily formálně pod svrchovanost Osmanské říše. V následných politických procesech se vyznamenal poslanec říšského sněmu Tomáš Garrigue Masaryk a zachránil mnoha obviněným krk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Veřejnosti se dnes otevřou reprezentační prostory Pražského hradu
Veřejnosti se dnes od 09:00 do 17:00 otevřou běžně nepřístupné reprezentační prostory Pražského hradu. Návštěvníci si prohlédnou místa, kde prezidenti vykonávají své ústavní pravomoci. U příležitosti 100. výročí založení Československa a blížícího se 28. října, během kterého prezident uděluje státní vyznamenání, chtějí zástupci Pražského hradu lidem představit téma řádových dnů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Voliči v Česku dokončí výběr obecních zastupitelů a senátorů
Voliči v Česku dnes dokončí rozhodování o tom, kdo bude v příštích letech určovat chod jejich měst či vesnic. Na třetině území republiky pak předurčí, kdo se stane jejich senátorem. V prvním kole senátních voleb lidé zpravidla vyberou finalisty, kteří se o senátorské křeslo utkají příští týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Volby a volební modely jednotlivých výzkumných společností a institucí
Dobře si pamatujeme z posledních parlamentních voleb určité fiasko společností zabývajících se průzkumy veřejného mínění, kterým nevyšly prognózy a jejich tzv. volební modely zklamaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Herman: Vyškov je jediným městem na okrese s úbytkem obyvatelstva
Město Vyškov je v porovnání s ostatními městy jediným místem, kde dochází k trvalému úbytku obyvatelstva. Vypovídají o tom čísla z Českého statistického úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
V Praze ANO nic moc. Ale v jiných velkých městech vyhrává
Ve velkých českých a moravských městech se stále sčítají hlasy. V Praze se zatím daří ODS, dobře si vede i koalice Jiřího Pospíšila (TOP 09) a voliči podle všeho dali důvěru i hnutí Praha sobě lidovce Jana Čižinského a Pirátům. Hnutí ANO je prozatím až páté, což pro premiéra Andreje Babiše znamená prohru. Zato v jiných velkých českých a moravských městech se hnutí ANO daří. V Ostravě je jasným vítězem hnutí ANO v čele s primátorem Tomášem Macurou. Dobře si vede i lídr hnutí ANO v Brně Petr Vokřál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Zbraně pro Prahu
Volební kampaň do komunálu (a třetiny Senátu) se užuž přelívá do voleb. Ještě se naposledy mobilizují nerozhodní či přelétaví voliči, k čemuž slouží nepřeberně prostředků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Policie v Ústeckém kraji přijala několik podnětů kvůli volbám
Policie v Ústeckém kraji přijala několik podnětů kvůli podezření z možného pokusu o ovlivnění voleb, všemi se zabývá. Dílčí úkony, které ve věcech vyšetřovatelé provádějí, policie specifikovat nebude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
To je rychlost. Nové volby ještě nejsou sečtené a ve štábu hnutí ANO už prý zapomněli na Krnáčovou
Kde jsou předsedové stran? Tuto otázku si pravděpodobně položila řada politiků. V hnutí STAN, v TOP 09 nebo v KSČM zatím schází předsedové stran. Také premiér Andrej Babiš (ANO) zatím není v sídle hnutí, které napjatě očekává především výsledky voleb v Praze, kterou poslední čtyři roky vedla jejich Adriana Krnáčová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Mračková Vildumetzová jednala v Rusku o letecké lince a o studentských stážích
?Hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová absolvovala v uplynulých dnech sérii jednání v ruském Jekatěrinburgu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Petříček se rozpovídal v tisku: Nejsem Pocheho loutka. Sirotky přijmout. V hlasování proti Maďarsku bych se zdržel
Kandidát na post ministra zahraničí za ČSSD a současný náměstek Tomáš Petříček zamířil ve čtvrtek odpoledne na Pražský hrad za prezidentem Milošem Zemanem. Jmenován by podle svých slov měl být v průběhu přištího týdne. V rozhovoru pro MF DNES promluvil poprvé o nástupu na Ministerstvo zahraničních věcí. „Nejsem Pocheho loutka,“ zdůraznil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Dienstbier (ČSSD): Nenávistí se můžete zalknout, ale nemůžete ji jíst
Komentář na facebookovém profilu na adresu prezidenta Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Ze zrzavé hrdinky dětské knížky udělali Romku z no-go zóny, nevěří svým vlastním očím Petr Žantovský. A přidává, co prasklo na aktivistu Jakuba Jandu
TÝDEN V MÉDIÍCH Hitparádu o nejblbější článek uplynulého týdne jasně ovládl článek zdatného konspirátora a dezinformátora Jana Jandourka, který se nejen rozhořčuje, že Václav Klaus pokračuje v boji proti liberální demokracii, ale dokonce tvrdí, že exodus Syřanů zavinilo Rusko. Také na šéfa Evropských hodnot Jakuba Jandu, který je v České televizi i Českém rozhlase brán jako odborník na otázky dezinformace a propagandy, prasklo, jak opakovaně lže a dezinformuje. Do přehledu mediálních zajímavostí zařadil Petr Žantovský i informaci, jak ve Švédsku ze zrzavé Pippi Dlouhé punčochy udělali v nové verzi dětské knížky Romku z no-go zóny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Herman (ANO): Středočeské fikce a skutečnosti
Středočeský klub zastupitelů hnutí ANO reaguje na překroucené a lživé informace, které šíří zástupci opozičního hnutí STAN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
K obecním a senátním volbám přišla zatím pětina až třetina lidí
K volbám přišla v jejich první den nejčastěji pětina až třetina voličů. V některých menších obcích hlas odevzdala i polovina oprávněných lidí. Volby jsou podle volebních komisařů a mluvčích samospráv klidné. Voliči vybírají obecní zastupitele a třetinu senátorů, hlasovat mohou ještě v sobotu mezi 08:00 a 14:00.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Ivan Gabal mi v prezidentské volbě radil. Podporuji ho. Ve štábu hnutí Praha sobě se rozpovídal Michal Horáček
V Praze ještě zdaleka nejsou sečteny všechny hlasy, ale už teď se vedou úvahy o tom, kdo s kým by mohl v Praze utvořit koalici. Lídr hnutí Praha sobě Jan Čižinský už prozradil, jak by si to představoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Senát zaplnily prvorepublikové výkresy zahradních architektů
Ve výstavních prostorách Senátu jsou u příležitosti oslav stého výročí vyhlášení samostatného Československého státu mimořádně vystaveny návrhy dvaceti projektů zahradních mistrů první republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Pospíšil věří aspoň ve 12 procent v Praze, úspěch bude každý senátor
Volební výsledek ve volbách do pražského zastupitelstva nad 12 procent by považoval předseda TOP 09 Jiří Pospíšil za solidní, nad 15 procent za úspěch. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Pedagogická komora: Výdaje na školství vzhledem k HDP
Pedagogická komora získala od MŠMT přehled výdajů na školství vzhledem k hrubému domácímu produktu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Pardubice se po dlouhých letech čekání konečně dočkají lávky na Duklu
Každý o ní slyšel, ale nikdo ji nikdy neviděl. Tak přesně takhle by s mírnou nadsázkou šlo charakterizovat dlouho slibovanou lávku na Duklu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
V Pramenech vyhrálo volby ANO v čele se současnou starostkou
V Pramenech na Chebsku vyhrálo volby s 68,38 procenty hlasů ANO. V čele kandidátky byla současná starostka Michala Málková, hnutí získalo v devítičlenném zastupitelstvu šest mandátů. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Babiš: Jdu vybírat oblek, přijdu večer. Pražské ANO: Naše koalice napravovala, co se zkazilo
Do pražského štábu hnutí ANO se už trousí první politici. ParlamentníListy.cz vyslechly prohlášení Ivana Pilného či Patrika Nachera. Lídr hnutí, premiér Andrej Babiš, dorazí do štábu večer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
FN Olomouc: Luklův kardiologický den přivítal stovky špičkových odborníků z celé ČR
S velkým ohlasem nejen odborné veřejnosti se jako každoročně setkala konference Luklův kardiologický den. Devátého ročníku největší vzdělávací akce na střední Moravě, který se uskutečnil v úterý 2. října 2018 v hotelu NH Collection Olomouc Congress, se zúčastnilo na 350 kardiologů z celé České republiky a 250 zdravotních sester.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Vítej, Josephe Overtone!
Americký právník a sociolog Joseph Overton (1960 - 2003) vstoupil do dějin teorií tzv. Overtonových oken, která popisuje nenápadný, ba plíživý, řečeno dávnou terminologií, způsob, jak se z myšlenek ještě nedávno obecně zcela nepřijatelných stávají body k seriózní diskusi, a dokonce až k legislativním změnám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Průběžné výsledky voleb do Senátu
Výsledky voleb do Senátu Parlamentu ČR, konaných dne 5. 10. – 6. 10. 2018, rozdělený přehledně podle volebních obvodů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Albrightová vyčetla Čechům a dalším, že odmítají uprchlíky. A přišla smršť reakcí: Krvelačná baba. Z ní by se jeden opravdu pozvracel...
Žena, která se řadí mezi nejvlivnější Čechoameričany, ministryně zahraničních věcí Spojených států z let 1997 až 2001 Madeleine Albrightová v rozhovoru pro Český rozhlas Radio Praha promluvila o tom, že žasne nad tím, jak se teď středoevropské státy navzdory vlastní historii stavějí k uprchlíkům. Kromě toho představila i svou novou knihu pod názvem Fašismus – Varování, kde hovoří i o Donaldu Trumpovi. Po jejím rozhovoru se na sociální síti spustila vlna bouřlivých reakcí. Nechyběla ani ta od bojovníka proti migraci a vysokoškolského docenta Martina Konvičky, který kandiduje do Senátu v Ostravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Petice proti všem demolicím hradů, tvrzí, zámků, kostelů, kaplí a synagog
Petice Ministerstvu kultury mj. i proti probíhající demolici zámeckého areálu v Jehnicích v Brně a zvažované demolici zámku v Zábrdovicích v Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
„Pošlu na tebe Čečence!“ Vídeňská pokladní žije ve strachu. Z přistěhovalců
Pokladní v supermarketu může být velmi rizikové povolání. Svědčí o tom příběh, který publikoval rakouský deník Kronen Zeitung.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Arnika: Chceme dýchat! Obyvatelé ukrajinských měst demonstrují za snížení průmyslových emisí
Tisíce lidí z Mariupolu, Záporoží a Krivého Rogu se v sobotu 29. Září zúčastnily série ekologických akcí pod heslem “Chci dýchat”. Místní vyšli do ulic s požadavkem, aby vláda a průmyslové podniky obrátily pozornost k tamním ekologickým problémům a začaly je řešit. Během demonstrací podepisovali petice s požadavky pro znečišťovatele a veřejné orgány.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Nových 17 obyvatel výsledky v Moldavě nezvrátilo. Policie však okolnosti voleb šetří
Neobvyklý nárůst voličů v Moldavě už řeší policie. Dosavadnímu starostovi však noví obyvatelé nepomohli, míří do opozice.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 6.10.2018 v 20:36, zobrazit podobné
Petice za změnu chodu útulku ve Dvoře Králové nad Labem
Petice adresovaná panu Jarolímovi, starostovi Dvora Králové nad Labem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo životního prostředí: Nová odpadová data za rok 2017
Stagnace produkce odpadů v ČR a naprostá dominance skládkování komunálních odpadů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Senát: Démonický Čunek, jasný Kubera. „Cizinci pryč!“, „Šabatová, nastěhuj si 20 Romů“, řekli ti, kdo také vedou. Ale Hayato Okamura...
AKTUALIZUJEME Primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati (ODS) letos usiluje o vstup do Senátu. A sečtení prvních volebních okrsků ukazuje, že by se mu to mohlo podařit do horní komory Parlamentu České republiky. Zdá se, že by mohl uspět i navzdory tomu, že se vymezoval proti cizincům. Celkově po začátku sčítání ve volbách do Senátu vedou kandidáti ODS, včetně Jaroslava Kubery, jehož podpora zatím vypadá mimořádně. Nejlépe si vede Jiří Čunek (KDU-ČSL), který může být zvolen senátorem už v prvním kole. Celkově zatím postupuje 11 adeptů ANO, 11 ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Karlovarský kraj: Nenechte si ujít Bavorsko-českou burzu firem
?Kulturní dům Družba v Klatovech bude 25. října hostit v pořadí již druhou Bavorsko-českou burzu firem. Vstup na veletrh, během kterého můžete navázat potřebné kontakty se zaměstnavateli v oblasti strojírenství, elektrotechniky, IT a automotive, je zdarma. Akce se koná pod záštitou hejtmanky Karlovarského kraje Jany Mračkové Vildumetzové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Praha: Asi špatné, pane Babiši. Zatím úplně „na pytel“
Komunální volby skončily a sčítají se hlasy. Velká pozornost je upřena na Prahu, kde v roli primátorky za hnutí ANO končí Adriana Krnáčová. Voliči vystavují vysvědčení její vládě. Zatím je sečtena jen část okrsků, ale ani z těchto dílčích výsledků pravděpodobně nebude mít radost šéf hnutí ANO a premiér Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Co je cizí majetek?
Majetkový trestný čin porušení povinností při správě cizího majetku slouží k ochraně majetku před nepoctivou správou. Skutková podstata chrání vlastníka před zneužitím moci manažery.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Podle průzkumu Masarykovy univerzity v Brně zřejmě zvítězí ODS
V Brně podle průzkumu studentů Masarykovy univerzity zřejmě těsně vyhraje komunální volby ODS před hnutím ANO. Asi 55 studentů se dotazovalo před volebními místnostmi 1850 respondentů. ČTK to řekl politolog z univerzity Michal Pink.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
„Víc nepřátelsky naladěnou redaktorku už v ČT nemáte?!“ Jana Černochová vypěnila. Tohle se stalo ve štábu
Do volebních štábů jednotlivých stran dorazili nejen členové a sympatizanti partají, ale také novináři, kteří politiky zpovídají. Poslankyně a starostka Prahy 2 Jana Černochová se velmi rozzlobila na redaktorku České televize Terezu Kručínskou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jihočeská policie řeší kvůli volbám tři trestné činy
Policie v jižních Čechách řeší v souvislosti s volbami tři trestné činy. Dva voliči se v pátek poprali ve a před volební místností v Lužnici na Jindřichohradecku, dvakrát řešila policie případy, kdy dosud neznámí pachatelé pomalovali vrata domu a silnici hanlivými nápisy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Existovaly jiné možnosti při sestavování vlády
Prohlášení KDU-ČSL ke 100 dnů vládnutí Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Silný výkřik Hřebejka v den voleb: Mluvit s druhou stranou? S nimi se mluvit nedá a ani nemá. Musíme se bránit, jinak nás zničí!
Režisér Jan Hřebejk se znovu vyjádřil k české politice a znovu bez servítků. Je toho názoru, že se česká společnost musí bránit lidem, jako jsou Tomio Okamura (SPD), premiér Andrej Babiš (ANO) nebo poslanec ODS Václav Klaus mladší. Pokud se těmto lidem nebudeme bránit, mohou nás podle Hřebejka zničit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
PRVNÍ VÝSLEDKY „Cizinci pryč!“ „Šabatová, nastěhuj si 20 Romů“. Tito dva zatím vedou boj o Senát. A drtič Kubera!
AKTUALIZUJEME Primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati (ODS) letos usiluje o vstup do Senátu. A sečtení prvních volebních okrsků ukazuje, že by se mu to mohlo podařit do horní komory Parlamentu České republiky. Zdá se, že by mohl uspět i navzdory tomu, že se vymezoval proti cizincům. Celkově po začátku sčítání ve volbách do Senátu vedou kandidáti ODS, včetně Jaroslava Kubery, jehož podpora zatím vypadá mimořádně. Vede i exministr kultury Daniel Herman, kandidující na Chrudimsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Gazdík (STAN): Po půlročním „vládoprázdnu“ se Andrej Babiš ve finále opřel o hlasy komunistů
Komentář na facebookovém profilu ke 100 dnům současné vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Generál Petr Pavel řekl rozhodné slovo, zda vstoupí do politiky. A k tomu zmínil spoustu informací o Putinovi
Armádní generál Petr Pavel, bývalý náčelník Generálního štábu Armády ČR a do letošního června šéf Vojenského výboru NATO, popsal, jak by mohl vypadat útok na členský stát Aliance a co by po něm mohlo následovat. Prozradil také, zda se chystá do politiky. Došlo i na Rusko a ruského prezidenta Vladimira Putina. Pavel si v souvislosti s Putinem v jednu chvíli oddechl...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Účastníci ČEZ Inovačního maratonu si sáhnou na dno i vyletí ke hvězdám
Vytvořit nový produkt pro zákazníky, vymyslet službu na bázi chytrých sítí, ale třeba i projet se elektromobilem noční Prahou, nebo se vypravit do 150metrové chladicí věže jaderné elektrárny prostřednictvím virtuální reality.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Návod, jak vyběhnout s Bruselem
Poslední dobou slýchám tak často o někom, že je populista, že už aby se jeden úplně ztratil v tom, co to vlastně znamená.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Důvod, proč chce Babiš zrušit Senát? Tady je, prozrazuje lidovec Výborný
ROZHOVOR „Andrej Babiš v době, kdy máme jednoznačně výrazný ekonomický růst, není schopen nastartovat investice. Nemůže se vymlouvat, že je u vlády necelý rok, protože už pátý rok je ve vládě hnutí ANO, navíc Babiš byl ministrem financí,“ říká poslanec KDU-ČSL Marek Výborný. Vysvětlil, že absentuje proinvestiční politika a rozdávat koblihy při objížďkách republiky je jen politický marketing. Pro ekonomiku a investice to však není k ničemu. Upozornil také na tristní stav vlády, kde se téměř nic neprojednává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Středočeský kraj: Prestižní cenu Jože Plečnika obdrželi i Středočeši
Mezinárodní den architektury byl příležitostí ke slavnostnímu udělení cen za celoživotní přínos architektuře a stavitelství – cen Jože Plečnika. Ve Španělském sále Pražského hradu předal za Středočeský kraj toto ocenění řadě významných osobností středočeský radní JUDr. Robert Bezděk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Dopis předsedovi ODS z roku 2014
Domnívám se, že by se všichni zvolení zástupci občanů měli zamyslet nad tím, zda republika nepotřebuje zásah do soudního systému. Soudci a prezident Zeman si z republiky učinil hříčku svých přání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Slovenské a české trendy v oblasti inovací a investiční politiky
To bylo téma brněnské konference agentury SARIO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina: Spolupráce kraje a Dolního Rakouska funguje i na ledě
„Holiday on Ice“, tak lze asi nejlépe charakterizovat letní projekt mezi dvěma krasobruslařskými spolky ze St. Pöltenu a Jihlavy, který se mohl uskutečnit díky fondu malých projektů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Adamec (ODS): Trutnov zavedl tísňovou péči
V rámci plnění Akčního plánu rozvoje sociálních služeb města přistoupila trutnovská radnice k zavedení tzv. tísňové péče. Cílem je pomoc osobám v seniorském věku a osobám se zdravotním postižením, které žijí v domácím prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Horčička (ČSSD): Podpora čtenářství v současné počítačové době je velmi potřebná
Ve Středočeské vědecké knihovně v Kladně se předávala ocenění Středočeský Kramerius 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Redaktor, který potápěl Šlechtovou, nyní cílí na Zemana. Prý naléhal na to, aby vláda odvolala šéfa BIS
Prezident Miloš Zeman pracuje na dalším prosazení své vůle. Tentokrát by prý rád dosáhl výměny na postu šéfa civilní kontrarozvědky – Bezpečnostní informační služby (BIS), informuje redaktor Lidových novin Martin Shabu. Ten v minulosti zveřejnil sérii kritických článků proti někdejší ministryni obrany Karle Šlechtové. „Zeman třikrát naléhal, aby vláda odvolala ředitele BIS Michala Koudelku,“ prozradil Lidovým novinám vysoce postavený vládní činitel. Podle některých zástupců opozice jde o naschvály hlavy státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Je-li motivací chamtivost, nikdy to nedopadá dobře
Všímavá ekonomka Hana Lipovská upozorňuje, že "co se množství zboží týče, tak jsme si loni oproti roku 2016 mírně pohoršili – přestože naše průměrná mzda vzrostla, mohli jsme si za ni koupit méně pečiva, mléčných výrobků, vajíček, ale třeba také benzinu." Kdybychom do průměru zahrnuli jen situaci normálních pracujících, byl by propad ještě výraznější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Makedonie do EU patří, Česko může pomoct se zkušenostmi s přístupovými rozhovory
Předseda Senátu Milan Štěch jednal s prezidentem Makedonie Gjorgem Ivanovem. Hovořili o situaci v EU a snaze Makedonie začlenit se do EU a NATO. Makedonie je kandidátskou zemí EU od roku 2005.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Thomayerova nemocnice: Nový vjezd pro sanitní vozy urychlí transfer pacientů
Thomayerova nemocnice otevřela zbrusu nový vjezd pro sanitní vozy a rychlou záchrannou službu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ivan Gabal mě v prezidentské volbě radil. Podporuji ho. Ve štábu hnutí Praha sobě se rozpovídal Michal Horáček
V Praze ještě zdaleka nejsou sečteny všechny hlasy, ale už teď se vedou úvahy o tom, kdo s kým by mohl v Praze utvořit koalici. Lídr hnutí Praha sobě Jan Čižinský už prozradil, jak by si to představoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zlínský kraj: Další krok k výstavbě vodního díla Vlachovice
Vodní dílo Vlachovice je Zlínským krajem vnímáno jako strategická zásobárna vody do budoucna. Při jeho přípravě je důležitá nejenom spolupráce s dotčenými obcemi, ale i se zástupci provozovatelů vodovodů a kanalizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Centrální příjem, investice v bývalé Perle a opravené silnice pro Ústí nad Orlicí
Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil ve středu Ústí nad Orlicí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Vícha (ČSSD): Papírovou úřední desku nahradil v Bohumíně dotykový kiosek
Nový dotykový informační kiosek stojí od konce září před hlavní radniční budovou v Bohumíně. Digitální interaktivní panel využijí lidé jako vyhledávač informací a hlavně supluje klasickou úřední desku s papírovými údaji, která zde stávala doposud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Praha: Drama u Babiše. A roztržka s novinářem
Výsledky hnutí ANO v Praze se začínají vylepšovat. Rýsuje se dramatický souboj ODS, TOP 09/STAN, Prahy sobě, Pirátů a ANO. Všechny subjekty mají 16-17 procent a jak se sčítají další okrsky, roste výsledek právě Babišova hnutí. Největší sídlištní okrsky, kde Babiš pořádal mohutnou kampaň, ještě budou přitom sečteny. Do štábu pražského ANO dorazila středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Nachcat na hrob! VIDEO s promluvou Miloše Zemana o Romech a smrtelně vyhrocené ohlasy kavárny
Zpravodajský kanál ČT24 se ještě jednou věnoval otázce výroků prezidenta Miloše Zemana na adresu Romů. Reportér Richard Samko se včera Zemana zeptal na fotografie pracujících Romů, které kolují českým internetem. Nyní se objevují představy močení na hrob či eutanazie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Dočekal: První představení Studia BEKANEŠŠ
Už před polovinou devadesátých let jezdívali k výtvarníkovi Zdeňku Šplíchalovi na chalupu přátelé umělci. Tam, ve Stříteži na dohled od Třebíče, kuli nejlepší možné „pikle“ potěchy z projevů tvořivosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Babiš v Praze zatím katastrofální. A ve štábu ANO došlo na konflikt s novinářem
Pro hnutí ANO se volby v Praze nevyvíjí dobře. V průběžných výsledcích je Babišovo hnutí až na 5. místě, což je propadák. Andrej Babiš přitom dobrý výsledek v Praze považuje za ,,prestižní věc". Do štábu pražského ANO dorazila středočeská hejtmanka Jaroslava Jermanová-Pokorná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
V Brně se vrací na výsluní ODS, ukazuje bleskový průzkum
Bleskový průzkum prováděný při odchodu voličů z volebních místností, takzvaný exit polls, ukazuje v Brně na velký úspěch ODS. V anketě se umístila na první příčce a předstihla i favorizované hnutí ANO. Volební sondu provedly desítky studentů katedry politologie Masarykovy univerzity.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 6.10.2018 v 17:36, zobrazit podobné
dTest: I spotřebiče z nerezu mohou zreznout
Šmouhy, otisky prstů nebo fleky po kapkách se během užívání objeví na nerezových plochách ledniček, polic, myček nádobí zcela přirozeně. Překvapivější může být rez. Správnou údržbou se jí lze snadno zbavit a zabránit jejímu vzniku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
FOTO Nefotit venku. A podepište, že se budete chovat slušně. U Okamury jsou přísní na novináře
ParlamentníListy.cz navštívily po uzavření volebních místností v sobotu 6. října volební štáb hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Průběžné výsledky voleb do zastupitelstev obcí
Výsledky voleb do zastupitelstev obcí, konaných dne 5. 10. – 6. 10. 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Strašný rasismus, brečela Romka. Kandidáta v Chanově málem zmlátili. Britské VIDEO o českých volbách
Reportér britské veřejnoprávní televizní stanice Channel 4 se přijel podívat do Česka, aby poznal, jak zde probíhají komunální volby. Zděsil se nad mírou rasismu, kterou tu viděl. Tak o zážitku Paraica O’Briena píše Jan Čulík na Britských listech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Balcarová (Piráti): Více respektu k odborníkům, méně ideologické předpojatosti
Komentář k rozhodnutí Ústavního soudu o pravidlech pro ochranu přírody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Takto by mohla Evropa fungovat v době pounijní. Petr Robejšek předložil vážný návrh
Německo je překážkou na cestě ke sjednocené Evropě, píše ve svém textu v MF Dnes politolog Petr Robejšek. „Německo dnes sice ekonomicky vládne Evropě, ale nemůže hrát roli hegemona. Ale přesně to by bylo potřeba pro pokračování a dovršení sjednocení kontinentu,“ říká. A dodává, že proto je třeba uvažovat, co bude v době pounijní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Policii se zřejmě vrátí právo řešit přestupky i domluvou
Policistům se pravděpodobně vrátí právo řešit méně závažné přestupky pouze domluvou bez nutnosti je zaznamenávat. Vláda by měla na středeční schůzi podle podkladů podpořit poslaneckou novelu, která domluvu ze zákona opět umožní. Předkladatelé si od změny slibují zejména snížení administrativy. O předloze rozhodnou zákonodárci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ČEZ číslo týdne: 30
Mínus 30 procent, o tolik poklesla za 5 let emisní náročnost zdrojů ČEZ
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Pokud chcete změnu v Uherském Hradišti podpořte kandidátní listinu ČSSD
Přijďte k volbám a podpořte kandidátní listinu České strany sociálně demokratické. Jsou na ní kvalitní, slušní, odborně zdatní a poctiví kandidáti, kteří chtějí zlepšit život občanům města Uherské Hradiště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Uznávaný geolog Ziegler: Není důvod brát k nám „sirotečky“. V Sýrii bude potřeba každé pomocné ruky. A takoví mladíci už mají sílu, když dokážou házet kamení na nevěřící
ROZHOVOR O tristním stavu dnešního školství, které opomíjí mimo jiné přírodní vědy, hovoří v obsáhlém rozhovoru pro ParlamentníListy.cz věhlasný geolog, docent Václav Ziegler. Dostaneme se k tomu, proč je ve městě tak horko a k jazykovému vybavení školáků, které za Rakouska-Uherska a první republiky bylo lepší než to současné. Třídění informací není třídění sbírky, připomíná. Své si populární přírodovědec řekne i k „sirotečkům“ a k tomu, že by mladí lidé na Blízkém východě místo házení kamenů mohli ty kameny složit třeba do účelné stavby. A má také vzkaz pro Piráty, kteří by českou mluvnici nejraději na prvním stupni základní školy neviděli…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Zájem a účast významných investorů na rozvoji regionu je správný směr
Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová včera navštívila středočeské město Mladá Boleslav, kde jednala se zástupci firmy ŠKODA AUTO a zástupci města o rozvojových aktivitách společnosti a města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
„Cizinci pryč!“ „Šabatová, nastěhuj si 20 Romů“. Tito dva zatím vedou. Drtič Kubera! Propadák: TOP-bursíkovec, který dostal přes hubu za knihy Zemana
AKTUALIZUJEME Primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati (ODS) letos usiluje o vstup do Senátu. A sečtení prvních volebních okrsků ukazuje, že by se mu to mohlo podařit do horní komory Parlamentu České republiky. Zdá se, že by mohl uspět i navzdory tomu, že se vymezoval proti cizincům. Celkově po začátku sčítání ve volbách do Senátu vedou kandidáti ODS, včetně Jaroslava Kubery, jehož podpora zatím vypadá mimořádně. Velmi dobře si vede Jiří Čunek (KDU-ČSL). Celkově zatím postupuje 12 adeptů ANO, 10 ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo silnici I/22 Strakonice
Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo ve čtvrtek 27. září silnici I/22 Strakonice, která propojuje stávající komunikace I/4 Praha – Strážný a I/22 Vodňany – Domažlice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Jan Urban: Jiří Paroubek aneb přiznání lumpa
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 08:41, zobrazit podobné
TOPlist