Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2022
Po18152229
Út29162330
St310172431
Čt4111825 
5121926 
So6132027 
Ne7142128 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.294x, což odpovídá cca 119.698-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Nemocnice České Budějovice: Na sázení lip republiky se podílela i hejtmanka
Ve čtvrtek 25. října byly v parčíku mezi budovou ředitelství Nemocnice České Budějovice a pavilonem Z vysázeny tří lípy ku příležitosti 100. výročí republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
HSHMP: Nové národní linky pro odvykání alkoholu a hazardního hraní
Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen "HSHMP") informuje, že v měsíci říjnu došlo k rozšíření spektra činností, které pro veřejnost realizuje Česká koalice proti tabáku provozující známou Národní linku pro odvykání kouření. Organizace začala pilotně poskytovat informace také lidem závislým na alkoholu, hazardním hraní a jejich blízkým.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
FNUSA: Unikátní projekt pěti nejlepších moravských výzkumných center
První setkání účastníků jedinečného projektu Molekulární, buněčný a klinický přístup ke zdravému stárnutí (ENOCH - „MolEcular, cellular and cliNical apprOaCH to healthy aging“) se v prostorách Mezinárodního centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC) uskutečnilo ve čtvrtek 25. října. Projekt v hodnotě 700 mil. Kč se zaměří na nalezení léčby pro nemoci, které nejvíce ovlivňují stárnutí, jako demence, rakovina nebo choroby srdce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Generál, kterému se chtělo zvracet z výzev k odchodu z Afghánistánu: Když kolem mě lidé umírají, svě se mi nehroutí, tak to chodí
Poté, co český generál Karel Řehka odsoudil velmi zostra na svém facebookovém profilu slova exministra zahraničních věcí Lubomíra Zaorálka ohledně stažení vojáků z Afghánistánu, strhla se vlna sdílení jeho příspěvku. Generál však původně chtěl, aby jeho slova viděli jen přátelé. I z toho důvodu se nyní nechce k celé věci příliš vyjadřovat. Jeho slova přinesl server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Do Prahy za Babišem, a pak do historie? Následující víkend může být pro Angelu Merkelovou osudný
Německou kancléřku Angelu Merkelovou čeká další perný víkend. Politologové se shodují, že nedělní volby v Hesensku rozhodnou o její politické budoucnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: Poděkování…
Mám takový pocit, že celé té kampani věnované stému výročí vzniku a následnému průběhu společné české a slovenské státnosti chybí jedno prosté poděkování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Policisté zasahovali v areálu výrobce vagonů Legios, firma je spojována s podnikatelem Savovem
Nepříjemné čtvrteční ráno zažili v areálu výrobce vagonů v Lounech, kde sídlí firma Heavy Machinery Services, která je známá spíše pod svým dřívějším jménem Legios. V areálu zasahovala policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
STEM: Volební preference – říjen 2018
Říjnový výzkum STEM probíhal po komunálních volbách a částečně za voleb senátních. Volební kampaň i výsledky voleb se do určité míry odrazily na říjnových preferencích do Poslanecké sněmovny. Získal STAN, který překonal pětiprocentní hranici – do sněmovny by se tak dostalo osm stran. Hnutí ANO nadále jasně vede a ve volebním modelu vykazuje od voleb do PS vyrovnané výsledky. ODS a Piráti na místě druhém a třetím mají téměř shodný výsledek. Každá z nich by s hnutím ANO dosáhla na většinovou dvojstrannou koalici. Levicové strany KSČM a ČSSD nadále mírně ztrácejí. Nedaří se TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Oběd v Praze za 55 tisíc, sushi v Brně za 13.740 anebo 407 tisíc vybraných v hotovosti za pár měsíců. Odhalili jsme skandální chování fotbalového bosse. Máme výpis platební karty
EXKLUZIVNĚ Poslední dny rozvířily v českém fotbale především dvě události: vynikající výsledek a herní projev Plzně na věhlasném Realu a potom také odvolání Michala Prokeše z funkce ředitele sportovně-technického oddělení Fotbalové asociace ČR. Za obecně málo známého fotbalového funkcionáře se vzápětí postavila řada významných osobností - od Karla Poborského po gólmana Petra Koubu. Ti navíc adresovali vedení FAČRu otevřený dopis, kde Prokeše hájí. Pověst tohoto muže ovšem může dost utrpět poté, co ParlamentníListy.cz odhalí jeho nestandardní ekonomické aktivity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Macron se setkal se Zemanem, jednal i s Babišem
Francouzský prezident Emmanuel Macron se dnes v podvečer na Pražském hradě setkal s prezidentem Milošem Zemanem. Macron přijel na svoji první oficiální návštěvu Česka ze Slovenska, a to u příležitosti oslav stého výročí založení Československa. Během večera se francouzská hlava státu setkala i s premiérem Andrejem Babišem (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Noclehárna vs. vězení
Bezdomovci trápí čím dál tím více měst a obcí také v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Znechucená Miroslava Němcová: Dovedete si představit T. G. Masaryka, že by říkal podobná slova jako dnešní prezident?
„Od nástupu Miloše Zemana do prezidentské funkce jsem se oslav na Hradě neúčastnila,“ uvedla Miroslava Němcová v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Českého rozhlasu. Ani letos se této slavnostní události nezúčastní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Blažek (ODS): Levicové argumenty popisují občany jako hlupáky
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 26. října 2018 k insolvenčnímu zákonu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Stydím se, chce se mi zvracet. Generál Řehka má být za svá slova kázeňsky potrestán
Armáda hodlá kázeňsky projednat brigádního generála Karla Řehku kvůli jeho kritice bývalého ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka za jeho ostré prohlášení, že po útoku na české vojáky navrhuje ukončení mise v Afghánistánu, informoval server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Výsledky firem jsou ovlivněny cly, inflací a silným dolarem
Výsledková sezóna je v plném proudu. Tento a příští týden bude reportovat většina firem. Co nám jejich výsledky prozrazují o stavu globální ekonomiky a jejím dalším vývoji?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Babiš na historickém maximu, ODS ztratila téměř 17 procent svých voličů. Data STEMu jsou naprosto nečekaná
Říjnový výzkum STEM probíhal po komunálních volbách a částečně za voleb senátních. Volební kampaň i výsledky voleb se do určité míry odrazily na říjnových preferencích do Poslanecké sněmovny. Získal STAN, který překonal pětiprocentní hranici a do Sněmovny by se tak dostalo osm subjektů. Hnutí ANO nadále jasně vede a ve volebním modelu vykazuje od voleb do PS vyrovnané výsledky. ODS a Piráti na místě druhém a třetím mají téměř shodný výsledek. Každá z nich by s hnutím ANO dosáhla na většinovou dvojstrannou koalici. Levicové strany KSČM a ČSSD nadále mírně ztrácejí. Nedaří se TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Bezpečnostní opatření Policie ČR v souvislosti s nadcházejícími oslavami
V souvislosti s oslavami 100. výročí vzniku samostatného Československa Policie České republiky připravila bezpečnostní opatření. Roční příprava na celé bezpečnostní opatření probíhala ve spolupráci s Armádou ČR, Hasičským záchranným sborem, Záchrannou službou hl. m. Prahou, Magistrátem hl. m. Prahy, Městskou policií, a dalšími subjekty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Francouzský prezident Macron navštíví Prahu u příležitosti 100. výročí založení ČSR
Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes večer u příležitosti oslav stého výročí založení Československa navštíví Prahu. Setká se s prezidentem Milošem Zemanem i s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Pro Macrona, který je v úřadu od května 2017, to bude první oficiální návštěva Česka. Zatím posledním francouzským prezidentem, který přijel do Prahy, byl v roce 2016 Macronův předchůdce François Hollande.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Konec obstrukcí při poskytování informací občanům
Poslanecká sněmovna dnes na návrh Pirátů ve třetím čtení schválila zavedení lepší ochrany práva na informace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Koalice proti palmovému oleji: „Pivaři z Bornea“, delfíni, levharti i mořské krávy mají ještě naději
Již řadu let se zoologové, ochránci přírody i příznivci z řad veřejnosti nebo několika firem snaží zachránit 450 kilometrů čtverečních unikátního deštného lesa a navazující pobřeží v Zátoce nosatých opic na indonéském ostrově Borneo, který obývají vzácní kahau nosatí, přezdívaní pro svoji podobnost s našimi pivními tatíky jako pivaři z Bornea.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Reportéři ČT dostali Cenu časopisu Respekt. Za reportáž o ruském vlivu na Hradě
Reportéři ČT si odvážejí ocenění z Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava. O úspěchu informuje server ČT24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš jednal s kancléřkou Merkelovou o hospodářské i obranné spolupráci
Premiér Andrej Babiš přijal v pátek 26. října 2018 v Kramářově vile kancléřku Spolkové republiky Německo Angelu Merkelovou, která do Prahy přicestovala u příležitosti oslav 100. výročí založení samostatného Československa. Probírali spolu hospodářskou i obrannou spolupráci obou zemí a čas našli i na aktuální evropská témata.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Mezinárodní konference se zaměří nejen na archeologii
Milovníci kulturního dědictví se ve dnech 9. – 11. listopadu sejdou v hotelu Korunní princ v Turnově na jednání již 15. Mezinárodní konference Památková péče v občanské společnosti Trosky 2018. Záštitu s finanční podporou přijala Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Svoboda (KDU-ČSL): Češi mají být na co hrdí
K narozeninám, zejména těm jubilejním, se sluší přát. Já si dovolím popřát Česku, tedy nám všem, abychom si uvědomovali hned několik věcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Prohlášení k vraždě saúdského novináře Džamála Chášukdžího
MZV ČR považuje vraždu saúdského novináře Chášukžího za nepřijatelný zločin a s největším důrazem ji odsuzuje. Požadujeme důsledné a úplné vyšetření případu. Svoboda médií a ochrana novinářů patří k základním atributům demokratické společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Hannig (Rozumní): Nevděk vládne světem v kterékoliv době
Projev předsedy Rozumných Mgr. Petr Hanniga k 28. říjnu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: Památková inspekce uspořádala další poradu odborníků v památkové péči
Na MK proběhla již 7. celostátní pracovní porada pracovníků krajských úřadů a Magistrátu hlavního města Prahy, kteří vykonávají památkovou péči. Hlavním tématem porady byla tentokrát ochrana zeleně z hlediska zájmů státní památkové péče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Pirát začne úřadovat na pražském magistrátě. Ze všeho nejdříve si zadá audity
Budoucím pražským primátorem bude lékař Zdeněk Hřib z České pirátské strany. Ten nyní poskytl rozhovor serveru Aktuálně.cz, v němž mimo jiné odmítl, že by byl novou Adrianou Krnáčovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Celní správa: Brazilka pašovala ve svých útrobách kokain
Ruzyňští celníci zabránili na Letišti Václava Havla v Praze dovozu 409,1 gramů kokainu. Drogu pašovala 40 letá brazilská státní příslušnice na trase Saul Paulo – Lisabon - Praha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Dan Ťok chce celému světu předvést, jak umíme stavět dálnice
Česká republika bude za pět let hostitelem Světového silničního kongresu. „Naše diplomatické úsilí se vyplatilo,“ jásá na svém twitterovém účtu ministr dopravy Dan Ťok (ANO). Zřejmě chce odborníkům ukázat, jak naše země staví a otevírá nové úseky dálnic tempem 17 kilometrů ročně... Píše to server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Komunální politik ODS: Země je v dobrém stavu. Moje nezletilá dcera jezdí bez obav do školy autobusem, to by ve Francii už na mnoha místech nešlo
STO LET REPUBLIKY „Od roku 1945 nejvíce ze všech rozvinutých zemí na světě upadly Československo (ČR) a bývalá NDR! Problém odlivu dividend přece je jasné dědictví komunismu! Po roce 1989 zde nikdo neměl kapitál na investice do zahraničí, bylo tomu naopak. Od roku 1989 se však rozdíl v životní úrovni například mezi ČR a Rakouskem zmenšil!“ upozorňuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Jaroslav Míth (ODS), radní pro školství na Praze 4. „A také nezapomeňme na to, že jsou i neekonomické hodnoty. Moje nezletilá dcera například může v Praze bez obav jezdit do školy autobusem veřejné dopravy. To by v mnohem bohatší Francii na leckterých místech dnes už nemohla,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): Strašení, které tady možná dnes je, skutečně není namístě
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 26. října 2018 k insolvenčnímu zákonu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Němčice na Litomyšlsku chrání před povodní suchá nádrž
Suchou nádrž vybudovaly nad Němčicemi v Pardubickém kraji v letech 2016 až 2018 Lesy České republiky. Zachytí stoletou povodeň. Podnik investoval 11,5 milionů korun, 20,4 miliony korun přispělo ze svého dotačního programu Ministerstvo zemědělství ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Spisovatel Zábranský velmi rozčílí své kolegy: Zeman chtěl být sjednotitelem jako Masaryk. Co se z něj stalo, to způsobili i jeho kritici
Spisovatel David Zábranský byl hostem rozhovoru Reflex.cz. Podle něj chtěl být prezident Miloš Zeman novým Masarykem – sjednotitelem. „Za to, co se z něj stalo, můžou jeho kritici,“ míní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Čeněk (Svobodní): Dej blbci funkci a vymyslí lejstro
Tak praví známý citát Jana Wericha, který vždy s humorem, lehkostí a noblesou dokázal glosovat události a problémy své doby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
NP Šumava: Na Šumavě začíná velký projekt obnovy mokřadů
Na území Národního parku Šumava začíná téměř sedmiletý projekt „LIFE for MIRES“, který má za úkol zlepšit stav na více než 2000 ha v minulosti odvodněného území. Na celé Šumavě se tak bude vracet voda do mokřadů i původních horských potoků a budou se zasypávat odvodňovací rýhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: ODS a Piráti po komunálních volbách jásaly. Ale moc stále neznamenají
Za největšího hlupáka v kontrastu s jeho tituly před jménem a za jménem pokládám předsedu ODS Petra Fialu. Po konci komunálních voleb a voleb do Senátu se samolibým výrazem chodil a vítězoslavně prohlašoval, že ODS se stává jednoznačnou alternativou k ANO. Ale podobně, snad jen o trochu méně pateticky, hovořil Pirát Bartoš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Kiska vítal „přítele“ Macrona: Jsme spolu v úžasném projektu EU. Unie není problém, ale řešení všech problémů
Francouzský prezident Emmanuel Macron míří do Česka. Nejprve se však setkal se slovenskou hlavou státu Andrejem Kiskou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Policie ČR: NCOZ hledá poškozené osoby
Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) vedou trestní řízení, které se týká podvodů a vydírání osob vykonávajících podnikatelskou činnost v souvislosti s krácením DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
FN Brno: Mgr. Němcová Elfmarková z Oddělení klinické psychologie získala prestižní cenu
Psycholožka Mgr. Nela Němcová Elfmarková z Oddělení klinické psychologie FN Brno získala Národní neuropsychologickou cenu Jiřího Diamanta za nejlepší výzkumnou studii pro rok 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
ODS: Česká republika má na to vrátit se mezi světovou špičku
Občanští demokraté dnes u příležitosti výročí vzniku republiky spustili projekt 100-10-1, který si klade za cíl otevřít diskusi o tom, kam má Česká republika směřovat a navázat na ideály, úspěchy a hodnoty první republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Česká centra: CZECH100 - festival filmu, umění, divadla a designu
Festival filmu, umění, divadla a designu - CZECH100, za jehož programem stojí České centrum Londýn, je letos nabitý akcemi, připomínajícími 100 let založení Československa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Buďme čeští a moravští vlastenci v činech, v každodenním životě
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 26. října 2018 – Slavnostní připomenutí 28. října 1918
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 48. díl. Mami, zabila jsem
Zcela výjimečně se v tomto cyklu zastavujeme u textu z oblasti beletrie, dříve se s jistou něhou říkalo „krásné literatury“, což je v překladu z francouzštiny totéž, ale vypadá to osobněji a méně učeně. A činíme tak asi právě proto, že dnešní kniha je velice osobní, i když s tou krásou… Jak to o ní napsal tuším Vladimír Holan? „Krása přišla už šílená.“ Nejnovější, právě v těchto dnech na pulty knihkupectví přistávající román Marcelly Marboe je plný tohoto zdánlivého oxymóronu. Je o kráse, lásce, ale i nenávisti a zradě, ale hlavně o tragickém neporozumění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Vláda: Slavnostní otevření Národního muzea
Předseda vlády ČR Andrej Babiš dalšími významnými hosty v sobotu 27. října 2018 slavnostně otevře zrekonstruovanou budovu Národního muzea.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Jak jsou důvěryhodní současní politici?
Existuje dost důvěry v politiky. Nebo spíše důvěra v ně chybí? A pokud ano, tak proč?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Je čas vrátit politice smysl
Komentář na facebookovém profilu ke stavu současné české politiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Slovenský Majdan. Poslanec doplnil k podivným příběhům konkrétní jména. Kiska, nebo záhadný kanadský „novinář“
Slovenský poslanec za SMER-SD Ľuboš Blaha se na serveru VašeVěc.cz rozepsal o pokusu o majdan na Slovensku a jeho aktérech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Tvrdý nástup ministra zahraničí. Již vyhostil diplomata a kupodivu to nebyl Rus
Konečně ostrý chlapík, jenž bude bránit Republiku do roztrhání (rozkrájení…?, rozřezání…?) těla. Jistěže ne toho svého, ale i tak se přítel Petříček projevil na postu šéfa ZAMINI jako divé torpédo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Nepodpořili jsme návrh deficitního státního rozpočtu na příští rok
Ve středu jsme celý den projednávali v Poslanecké sněmovně vládní návrh zákona o státním rozpočtu, který je navržen jako schodkový a to ve výši 40 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Trapné, hanebné, směšné, soudný člověk u toho nemůže asistovat. Takto se o prezidenských vyznamenáních vyjádřil možný předseda Senátu
Způsob, jakým byli pozváni hosté na nedělní slavnostní recepci pořádanou při příležitosti státního svátku a oslav stého výročí založení Československa, kritizuje Jiří Růžička, ředitel pražského Gymnázia Jana Keplera, kterého navrhuje klub STAN do boje o post šéfa Senátu. Nelíbí se mu, že před jejím konáním můžou na Pražském hradě sledovat i předcházející předání státních vyznamenání, ovšem pouze v předsálí na velkoplošné obrazovce. „Je to trapné, hanebné a směšné, u toho rozhodně soudný člověk nemůže asistovat,“ píše na svém Facebooku senátor. „A co kapacita Vladislavského sálu?“ ozývalo se z reakcí prezidentových obhájců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Dotunelují KSČM jako ČSSD?
Na motivy této zprávy: Komunisté za zavřenými dveřmi probírali volební výbuch a jen u nás se dozvíte, co se tam dělo: Odvolávat mě? Na to nemáte páky, soudruzi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL připravila u příležitosti oslav 100 let české státnosti časovou schránku
„Při podobných historických událostech se stalo příjemnou tradicí, že účastníci akcí zakládali takzvané ´časové schránky´. Obvykle se jednalo o kufříky nebo pouzdra, do kterých vkládali předměty co nejlépe charakterizující dobu nebo náladu ve společnosti. Schránku pak ukládali na hůře dostupná místa, typicky například do věží kostela nebo do soch a podobně. Jedná se o hmotný odkaz našim potomkům, jenž je nedílnou součástí naší kultury,“ uvedl k časové schránce Daniel Herman, místopředseda KDU-ČSL, který do časové schránky věnoval svoji knihu úvah a zamyšlení s názvem Hvězdy na temném nebi září jasněji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Kislingerová (ANO): Návrh rozpočtu pro rok 2019 je ze strany stávajících pražských radních hotov
Rada hlavního města Prahy vzala tento týden na vědomí předložený návrh parametrů rozpočtu, jehož schválení už bude samozřejmě v kompetenci nově zvoleného pražského zastupitelstva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Hrad jde s dobou. Jeho YouTube kanál rozzáří Alex Mynářová
Pražský hrad se rozhodl komunikovat se svými příznivci prostřednictvím nového kanálu na YouTube. A jeho hlavní tváří se stala Alex Mynářová, manželka hradního kancléře. Jak uvedl mluvčí Hradu Jiří Ovčáček, Mynářová pracuje pro YouTube kanál ve svém volném čase a bez nároku na honorář. Informaci přinesl server Blesk.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Trable výrobců grafických karet kvůli kryptoměnám
Poslední dobou neuběhne ani den, kdy by některý ze známých či méně známých výrobců mikročipů neoznamoval horší než očekávané hospodářské výsledky, opatrné výhledy, nižší zájem odběratelů nebo přebytek čipů v distribučních kanálech. Posledním příkladem je známý výrobce počítačových a grafických čipů AMD. Kvůli poklesu zájmu o těžbu kryptoměn firma hlásí horší výsledky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
ÚZSVM uhájil státu v soudním sporu přes 1,5 miliardy korun
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Praze uhájil 1,5 miliardy korun v soudním sporu, ve kterém se žalobce domáhal zaplacení náhrady údajné škody za nezákonné trestní stíhání. Obvodní soud pro Prahu 2 na návrh ÚZSVM zamítl žalobu pana F. H., bývalého spoluzakladatele Universal banky, který požadoval po státu zaplacení částky ve výši 1 535 143 599 Kč spolu s úrokem z prodlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Pithart se rozčílil kvůli českým vojákům: To je srabařské zneužívat nyní této situace!
Hostem Interview ČT24 byl bývalý předseda české vlády v období federace a také bývalý předseda Senátu Petr Pithart.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Česká pošta: V listopadu 2018 vznikne sedm nových pošt Partner
Česká pošta pokračuje i v roce 2018 v projektu Pošta Partner. Za uplynulý rok převedla na smluvní partnery celkem 189 provozoven. K 1. listopadu 2018 převádí dalších sedm provozoven. Celkem k tomuto datu bude fungovat 570 pošt Partner.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Piráti: Budoucí vedení Prahy - Zdeněk Hřib primátorem
Zástupci nově vznikající pražské koalice Pirátů, Prahy sobě a Spojených sil se včera ve večerních hodinách shodli na vedení Prahy. Dalším pražským primátorem se stane kandidát Pirátů Zdeněk Hřib.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Německá kontrarozvědka po vykopnutí Maassena ohlásila: V Sasku roste pravicový extremismus, máme důvodné podezření
Na Saskou Kamenici a vůbec celé Sasko se opět soustředí pozornost německých úřadů a médií. Šéf Spolkového úřadu pro ochranu ústavy v Sasku tvrdí, že zdejší obyvatelé se radikalizují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Pamětník dějin českého průmyslu Miroslav Grégr: Hrdinové jako pan Pithart dnes od počítače přesně vědí, co by v historii udělali. Miloš Zeman má můj obdiv
STO LET REPUBLIKY Ministra strojírenství z roku 1990 a ministra průmyslu a zároveň místopředsedu vlády z let 1998 až 2002 Miroslava Grégra velice rozčiluje, když někteří lidé ze svých křesel nebo od svých počítačů přesně vědí, jak by se tenkrát – a je jedno, jestli šlo o rok 1938, 50 nebo 68 – zachovali, jak by hrdinsky nastavili svoji hruď. Ti, co odsuzují prezidenta Edvarda Beneše, kázali v začátku devadesátých let o dvojdomku pod jednou střechou, ale rozdělení Československé republiky nezabránili, i když šanci měli. Právě takovým „hrdinou“ byl někdejší premiér Petr Pithart, jenž ve svých vyjádřeních nenechává nit suchou na druhém československém prezidentovi, ale na svoji neblahou roli před rozdělením republiky cudně zapomíná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Vít Klíma: Slavme, dokud ještě máme vlastní stát
Globalizace a imperialismus vyžaduje celoplanetární řízení a malé státy, jako je ten náš, jsou jim jen pro smích a na překážku. Víme o tom? Máme připravený nějaký plán?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Smůla, rusožrouti. Předseda Vondráček to v Moskvě zvládl s přehledem, vzkazuje Jiří Paroubek
Expremiér Jiří Paroubek se ve svém komentáři rozhovořil o tom, že česká pravice včetně Pirátů je bezpříkladně rusožroutská. Píše o tom server PrvníZprávy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Cestující na železnici stále přibývají, České dráhy proto posilují vlaky
Za tři čtvrtletí letošního roku národní dopravce přepravil 133,7 milionu osob. Příklon cestujících k železniční dopravě, který trvá již několik let, tak pokračoval i ve třetím čtvrtletí. Téměř dvouprocentní meziroční zvýšení počtu zákazníků pak České dráhy zaznamenaly v září, kdy začaly platit nové státní slevy pro děti, studenty a seniory nad 65 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Petříček chce ve vztahu k Saúdské Arábii přitvrdit
Česká republika bude na radě ministrů zahraničí prosazovat, aby se Evropská unie postavila k Rijádu ve věci vraždy novináře Džamála Chášukdžího razantně. Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) nevyloučil po dnešním jednání sněmovního zahraničního výboru ani debatu o zákazu vývozu zbraní. Stejně jako předseda výboru Lubomír Zaorálek (ČSSD) má dosavadní postoj EU za nejednoznačný. Mezi opatřeními vůči Saúdské Arábii Petříček jmenoval zákaz vstupu na území EU pro některé osoby nebo zmrazení jejich majetků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Zamyšlení k svátku
Pro některé se blíží svátek 28. října. V ten den se bude oficiálně oslavovat založení Republiky Československo před 100 lety největší vojenskou přehlídkou v moderní historii, otevřením renovovaného Národního muzea a výstavou všemožné techniky, to vše za netypické ochrany prý zdravé, demokratické společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
NPÚ: Mezinárodní den archeologie přivítal malé stavitele i dospělé zájemce
V sobotu 20. října proběhl již pátý ročník Mezinárodního dne archeologie, do kterého se zapojilo i oddělení archeologie generálního ředitelství NPÚ. Zatímco na společné akci v Celetné 20 si archeologové připravili program pro děti, v sídle Národního památkového ústavu v Liliové 5 zájemce čekala prohlídka historických sklepů a komentovaná mini-expozice, zaměřená na novověké nálezy ze Zahrad pod Pražským hradem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Kněžínek: Insolvenční zákon má zpřístupnit oddlužení širšímu okruhu lidí
Zákonodárci dnes ve třetím čtení schválili novelu insolvenčního zákona, která má za cíl zpřístupnit institut oddlužení širšímu okruhu lidí. Za jeden z důležitých prvků procesu oddlužení považuje Ministerstvo spravedlnosti aktivizaci dlužníka a nápravu jeho nezodpovědného přístupu. Návrh nyní míří do Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Odhalením úžasné vitráže začínáme oslavy 100. výročí založení Československa
Premiér Andrej Babiš v pátek 26. října 2018 u příležitosti 100. výročí vzniku Československa oficiálně převzal a slavnostně odhalil uměleckou vitráž s námětem státní symboliky v reprezentativních prostorách Strakovy akademie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Feri (TOP 09): Podpoříme návrhy, které se snaží urychlit proces a zkapacitnit systém
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 26. října 2018 k insolvenčnímu zákonu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Kocian: Poslední rok prezidenta Beneše
Druhý československý prezident dr. Edvard Beneš byl politikem, který byl nejméně dvakrát vystaven situaci, kdy rozhodoval o osudu státu, jehož byl spoluzakladatelem a tvůrcem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Národní zemědělské muzeum: Cyklus přednášek Pěstujme a jezme zdravě
Jste Z{věda}ví? – Pak navštivte přednášky určené zejména lidem se zájmem o zahradničení a zdravé stravování, bylinky a staré a krajové odrůdy rostlin. Cyklus přednášek Pěstujme a jezme zdravě muzeum připravilo ve spolupráci s předními odborníky z Výzkumného ústavu rostlinné výroby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
S panem premiérem máme na velkou část věcí stejný názor, vykládala Merkelová o migraci. A Babiš stál hned vedle...
Premiér Andrej Babiš (ANO) se dnes setkal s německou kancléřkou Angelou Merkelovou, která zavítala do Prahy. Večer pak do hlavního města přijede i francouzský prezident Emmanuel Macron.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Madeleine Albrightová v Reflexu o Kosovu: Byly tam etnické čistky, NATO zachránilo miliony životů, máte mu být vděční
Někdejší americká ministryně zahraničí jednaosmdesátiletá Madeleine Albrightová, narozená v Československu si v rozhovoru pro časopis Reflex nebere servítky. „Rozčiluje mě to šíleně,“ rozohnila se dáma nad vzestupem autoritářství v USA, Evropě a dokonce i doma v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Ke dni vzniku samostatného československého státu
Nevím, zda máme v krvi neustále remcat či si stěžovat. Přitom jsme národ velmi šikovných a hloubavých lidí. Náš problém je, že nejsme schopni tento potenciál využít ku prospěchu celku. Tedy České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Proč Macron obráží Česko a Slovensko? Chce rozložit Visegrad, píší otevřeně francouzské noviny
Francouzský prezident Emmanuel Macron přijíždí na Slovensko a do Česka, aby rozštěpil „nacionalisty“ východní Evropy, píše ve svém komentáři k Macronově cestě francouzský list Le Figaro. Le Monde u příležitosti návštěvy zveřejnil rozhovor s premiérem Andrejem Babišem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Sváteční slovo Tomáše Halíka: Škůdce společnosti Zeman se nikdy neměl stát prezidentem. Piťha zneužil posvátný prostor pro myšlenky, které patří na proruský server
Prezident Miloš Zeman je podle kněze Tomáše Halíka škůdcem Česka. Nikdy se neměl stát hlavou státu, zmínil kněz v rozhovoru pro Reflex.cz. Vyjádřil se také ke slovům Petra Piťhy, jenž se ve svatováclavském poselství vymezil proti Istanbulské úmluvě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Masaryk i Havel dali naší republice mezinárodní rozměr
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 26. října 2018 – Slavnostní připomenutí 28. října 1918
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg: Opustili jsme všechny ideály a zůstalo nám pouze národní sobectví
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 26. října 2018 – Slavnostní připomenutí 28. října 1918
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
SŽDC: Oprava Posázavského Pacifiku mezi Ledečkem a Zručí nad Sázavou
V polovině října začaly práce na zprovoznění části Posázavského Pacifiku mezi Kácovem a Zručí nad Sázavou. Od pondělí 29. října se začne opravovat i jeho další úsek z Kácova do Ledečka. Na přibližně 30 kilometrech trati se provede komplexní oprava železničního svršku a spodku. Náklady dosáhnou částky 616,9 milionu korun, hotovo bude do konce června příštího roku, tedy před zahájením hlavní turistické sezóny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Je potřeba neklást si malé cíle, jsem přesvědčen, že na to máme
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 26. října 2018 – Slavnostní připomenutí 28. října 1918
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Mise v Afghánistánu má podle generála Pavla smysl, země se v jejím průběhu velmi posunula. Naši vojáci nejsou žádní nájemní zabijáci, vzkazuje
Generál Petr Pavel, jenž byl předsedou Vojenského výboru NATO, označil za chybu, kdybychom se chystali odejít z Afghánistánu pod jednostranným tlakem a emocemi. Řekl to v rozhovoru s Martinem Veselovským pro DVtv.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Masaryk přiznal, že jeho nejtěžším rozhodnutím bylo vydávat rozkazy k boji
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 26. října 2018 – Slavnostní připomenutí 28. října 1918
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Lékař z ČSSD: Asi musíme spadnout až na dno, aby zmizeli všichni ti korytáři. Prohry má na svědomí Sobotka a jeho okolí. A ten Pocheho asistent...
ROZHOVOR „Myslím si, že ten debakl, který jsme v komunálních volbách schytali, má pořád na svědomí staré vedení sociální demokracie, to znamená předseda Sobotka a jeho okolí,“ říká známý lékař, ředitel českokrumlovské nemocnice a radní za ČSSD Jindřich Florián. Řekl svůj názor na situaci v sociální demokracii, zmínil Zimolu i Pocheho a vyjádřil se také k Paroubkovi. Sdělil, co podle něj ČSSD potřebuje, a promluvil o kariéristech a „korytářích“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Deklarace Poslanecké sněmovny k 100. výročí vzniku samostatného Československa
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 26. října 2018 – Slavnostní připomenutí 28. října 1918
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Pietní místo vzniklo na historickém pohřebišti v Krušných horách
Nové pietní místo na mezinárodním pohřebišti upomíná na někdejší zajatecký tábor, sté výročí konce 1. světové války a založení samostatného Československa. Lesy ČR je spolu s Karlovarským krajem vybudovaly v Jindřichovicích na Sokolovsku. Podnik investoval necelé 2,3 miliony korun, kraj 320 tisíc korun. Místo je přístupné veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Macron přes cestou do Prahy znovu propleskl potížisty z východu: Nebudeme se ohlížet na země, které chtějí naši integraci blokovat
Francouzský prezident Emmanuel Macron před návštěvou Prahy českým médiím sdělil, že členské státy by měly přestat dělat z Evropské unie obětního beránka, na kterého svalují vinu, když se jim to hodí. Češi a další občané zemí Visegrádské čtyřky (V4) by si podle něj měli vzít za své heslo „Evropa jsme my“. „EU potřebuje další integraci a nebude se ohlížet na země, které by ji chtěly jen blokovat,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Vítová (ASN): Prohlášení ANS k 100. výročí založení Československé republiky
Založení Československé republiky hodnotíme bez mýtů, nicméně pozitivně. Byla to historická šance pro Čechy, Slováky a podkarpatské Rusíny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Nikdo nečeká spor o hrob nebo urnu, přesto k nim dochází
V podnětech veřejnému ochránci práv se vždy objevovalo i téma pohřebnictví a práva na pietu. Nejčastěji si lidé stěžují na zrušení hrobu bez vědomí části příbuzných či na nemožnost uctít památku zemřelého kvůli znepřístupnění zpopelněných ostatků. V posledních třech letech šlo o třicítku případů a častěji než v minulosti v nich šlo také o hroby „na věčné časy“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
To je něco skutečně skandálního. Procházíme jedním z nejpochmurnějších období našich dějin. Když se nebudeme bránit, české etnikum bude zlikvidováno. Sociolog Petr Hampl varuje
ROZHOVOR „Pokud dokážeme dost rychle obnovit a posílit vlastenecké cítění, včetně odhodlání bránit vlastní zemi všemi prostředky, potom máme slušnou šanci, že přežijeme. Pokud vlastenecké cítění obnovit nedokážeme, potom budeme rozprášeni, území českých zemí připadne jinému etniku, a budeme tu moci zůstat nanejvýš v roli nějaké trpěné menšiny s omezenými právy. Po pár generacích pak vymizíme úplně. Obnova bojovného vlastenectví je tedy otázka života a smrti,“ říká sociolog Petr Hampl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Antonín Havlíček: Poslušná loutka na obraně kašle na vojáky. Chystá podivné kšefty?
Jako když vyteče žumpa. Pardon, ale jinak prostě ty nehoráznosti, které v posledních dnech padají na adresu našich vojáků a smyslu mise v Afghánistánu, nazvat nelze. Internetové diskuse, ale hlavně politici. Třeba pánové Filip nebo Zaorálek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Zakleknutí nezná meze, ani ty zákonné...
Komentář na facebookovém profilu k daňovým zákonům
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Lékař, který nikdy neléčil, kritik ministerstva, ředitel neziskovky. Seznamte se s novým pražským primátorem Hřibem
Novým primátorem Prahy bude sedmatřicetiletý Pirát Zdeněk Hřib. Blíže o něm informoval server iRozhlas.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
České dráhy: Sto let republiky připomene lokomotiva, která bude propagovat ČR u nás i v zahraničí
Agentura CzechTourism a České dráhy uvedly u příležitosti oslav 100 let republiky do neobvyklého propagačního designu lokomotivu 380.004, která dopravuje vlaky do Budapešti, Bratislavy, Vídně nebo Lince. Stroj tak bude propagovat naší republiku u našich sousedů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Co vědí deváťáci o české historii? Výsledky raději nečtěte
Co vědí deváťáci o československých dějinách 20. století? To zkusil prověřit server iDnes.cz v jedné pražské základní škole. A jak se ukázalo, šlo o propadák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Piráti: Eurokomisař pro zemědělství Phil Hogan potvrdil zahájení řízení vztahu k Andreji Babišovi a Miroslavu Tomanovi pro porušování nařízení o střetu zájmů
Včera probíhalo veřejné slyšení eurokomisaře pro zemědělství Phila Hogana na půdě evropského výboru pro rozpočtovou kontrolu. Zde Phil Hogan potvrdil probíhající řízení o střetu zájmů ve vztahu k Andreji Babišovi a ministru zemědělství Miroslavu Tomanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
ČEZ: Energetici trénovali v Temelíně reakci na blackout
Reakci na blackout v jižních Čechách si v Temelíně procvičovali zástupci hned tří energetických společností. Cílem štábního cvičení bylo prověřit činnosti, které by zajistily elektřinu pro temelínskou elektrárnu z vodní elektrárny Lipno. Právě Lipno a středočeský Orlík představují v případě blackoutů pro Temelín jednu z důležitých záloh.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Jsme Češi! Nikdy se nevzdáme, slyšíte? Až potkáte vojáka, děkujte mu. Plný Facebook Jakuba Jandy, najdete tam spoustu dalších perel
V poslední době se událo mnoho, Zemanovými vyznamenáními počínaje a mrtvými vojáky konče, a tak měl Jakub Janda plné ruce práce, jak se vyjadřoval na svém Facebooku. Už v neděli ho znovu zaujala Čína, dále saúdský novinář, potom úmrtí českých vojáků a nakonec lidé, které má Zeman v plánu vyznamenat 28. října.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Tato hysterie se opakuje každý rok! Prezident Zeman u Soukupa zatočil s kritiky vyznamenaných osobností. Čerstvou ránu zasadil i Bakalovi
Názory českého prezidenta Miloše Zemana na nejnovější témata rezonující nejen na české politické scéně jako každý čtvrtek nabídl pořad Týden s prezidentem na TV Barrandov. Moderátor Jaromír Soukup přišel s otázkami týkajícími se například státního vyznamenání a pozvaných hostů na tuto blížící se událost či smrti českého vojáka v Afghánistánu. Stranou nezůstali ani Zdeněk Bakala, jenž plánuje Zemana žalovat za dehonestující slova pronesená na jeho adresu, nebo americký prezident, který ohlásil vypovězení odzbrojovací smlouvy s Ruskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Svoboda (ODS): Ani jeden z lídrů nové koalice nemá s vedením města zkušenosti
Komentář na facebookovém profilu ke koaliční dohodě na pražském magistrátu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Kiska prohrál soud s vlastníkem pozemku v Tatrách. Na vašem místě bych se vzdal funkce, řekl mu soudce
Slovenský prezident Andrej Kiska prohrál soud o pozemky pod Tatrami. Soudce se následně nechal slyšet, že být slovenskou hlavou státu, vzdá se funkce. Textu v Hospodářských novinách si povšiml server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Stanislav Křeček o problémech ČSSD
Sociální demokracie se při průzkumech volebních preferencí stále více blíží tragické hranici pěti procent a je kousek od možnosti stát se po příštích volbách neparlamentní stranou. Není proto nic divného, že ti, kterým myšlenka soc.dem. leží na srdci, se zamýšlejí nad příčinami současného stavu a hledají cestu návratu k důstojnému postavení strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Pro půjčování peněz neměl stát férová pravidla
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 26. října 2018 k insolvenčnímu zákonu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
DPP: Informace o změnách v dopravě – výluka tramvají v ulici Spálená
Z důvodu opravy tramvajové trati na křižovatce ulic Lazarská a Spálená bude od pondělí 29. 10. 2018 (cca 4:30 hod.) do čtvrtka 8. 11. 2018 (cca 4:30 hod.) obousměrně přerušen tramvajový provoz ve Spálené ulici, v úseku mezi křižovatkami s ulicemi Myslíkova a Lazarská.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Musíme zastavit pašeráky, řekl Babiš britským novinám. Za jediný rok si měli vydělat 5,7 miliardy eur
Ilegální migranti mířící do Evropy se musí vrátit domů. Řekl to český premiér Andrej Babiš britskému listu The Guardian. Podle Babiše je třeba zakročit proti pašerákům lidí, aby nemohli rozhodovat o tom, kdo se dostane do Evropy. Premiér rovněž navrhl, aby byly ve Středomoří tisícovky policistů v pohotovosti pro případ potřeby posílit ostrahu hranic kontinentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Česko navštíví Merkelová, sejde se s Babišem
Českou republiku dnes navštíví německá kancléřka Angela Merkelová. Do Prahy přijíždí u příležitosti stého výročí založení Československa. Odpoledne ji v Kramářově vile čekají rozhovory s premiérem Andrejem Babišem. Oba politici se na bilaterálním jednání setkali naposledy v září, kdy byl Babiš na návštěvě Berlína.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Desetidenní lhůta pro zpochybnění senátních voleb dnes končí
Desetidenní lhůta, v níž bylo možné napadnout u Nejvyššího správního soudu výsledky obou kol říjnových senátních voleb, dnes končí. Soud obdržel nejméně dvě stížnosti, a to kvůli zvýšenému počtu neplatných hlasů při volbách na Prostějovsku a Rokycansku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Jindrák z Hradu odhalil, jak někteří novináři chtěli soukromou návštěvu Merkelové v Česku využít k ponížení Zemana
REPORTÁŽ Do Moskvy míří kdekdo a my nemůžeme? Tabuizovaný Kreml přijímá jednu delegaci za druhou a Česká republika má stát v ústraní? A jak je to vlastně s německou kancléřkou Merkelovou? Odmítá se sejít s prezidentem Zemanem, jestliže plánovala soukromou návštěvu naší republiky? Toto všechno zaznělo na diskusi, kterou uspořádala Nadace železné opony v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Pražským primátorem bude Pirát Hřib
Pražským primátorem bude Zdeněk Hřib (Piráti). Lídři Prahy Sobě Jan Čižinský a Spojených sil pro Prahu Jiří Pospíšil (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) v radě města nebudou. Novinářům to dnes řekli zástupci tří koaličních stran. Pospíšil zůstane europoslancem a Čižinský starostou Prahy 7. Praha Sobě a Spojené síly pro Prahu budou mít po dvou náměstcích primátora. V radě bude ještě dalších šest členů - po dvou z každého koaličního uskupení. Koalice bude mít v 65členném zastupitelstvu většinu 39 hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Ondráček (KSČM): Příliš mnoho generálů
Již tuto neděli se budou na Pražském hradě povyšovat a jmenovat noví generálové. Potřebuje však čtyřicetitisícový policejní sbor tolik generálů?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Filozof: Úpadek národa. Dnes jsme podstatně slabší než v době Mnichova. Podobné je i ekonomické zmrzačení. Zdravá míra xenofobie je nutná pro zachování jakéhokoliv společenství
ROZHOVOR „Dnes jsme podstatně slabší a naše suverenita je značně okleštěná. Tehdy se mohlo vedení státu rozhodnout, zda vůbec máme mnichovskou dohodu přijmout. Dnes jsme na tom podstatně hůř. Podobné je ekonomické zmrzačení... Ponechám-li stranou obavy o existenci českého národa a zbytečků naší státní suverenity, chci na závěr vyzdvihnout tři obecné hrozby: migrace, problematika genderu a dalších zvráceností v sexuální oblasti a nakonec oklešťování občanských svobod, zejména svobody projevu a šíření informací,“ říká filozof Jiří Hejlek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Znečištění plasty se dostalo na neúnosnou míru
Více než 70 % odpadů v mořích dnes tvoří vyhozené plastové výrobky na jedno použití, které jsou také hlavním zdrojem makroplastů v přírodě. Poslanci Evropského parlamentu proto odhlasovali návrh nové právní úpravy, která by měla v EU od roku 2021 omezit jejich používání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Chvojka (ČSSD): Na tom, že se mnozí dostávali do dluhové pasti, měl značný podíl i stát
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 26. října 2018 k insolvenčnímu zákonu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zběsilá propaganda. Dobrotrusové chtějí 28. října rozpoutat konfrontaci, obává se Martin Konvička
STO LET REPUBLIKY „Nenamlouvejme si, že celý národ poslouchal Plastiky, četl Magorovy básně a ladil Svobodnou Evropu. Drtivá většina se dívala na normalizační seriály, koukala se na Televarieté, chodila do kina na tehdejší filmy. Pracovali, žili, byli šťastní i smutní a tyto lidi přece nemůžeme donekonečna trestat a říkat, že jejich život stál za houby,“ vysvětluje aktivista Martin Konvička. Tvrdí, že prezident Miloš Zeman si tohle dobře uvědomuje, takže se prostřednictvím vyznamenání snaží o smíření s tehdejší dobou. Upozornil také, že český národ zde vždy byl jakousi poslední výspou Západu a první výspou Východu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Sněmovna si připomínala sto let republiky. Kníže Schwarzeberg vyzýval ke vděku poslednímu císaři
Sněmovna se přihlásila k odkazu 28. října 1918, kdy vznikl samostatný československý stát. Demokratický charakter státu dolní komora pokládá za základní pilíř moderní České republiky, stojí v deklaraci, kterou poslanci přijali k stému výročí československé samostatnosti. Sněmovna také navrhuje, aby toto výročí posloužilo k posílení národní hrdosti a ambicí České republiky patřit mezi nejúspěšnější země světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Gazdík (STAN): Formu si připomínáme v kulatých výročích, smysl ale tvoříme neustále
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 26. října 2018 – Slavnostní připomenutí 28. října 1918
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Známá irská zpěvačka se stala muslimkou. Je pyšná, od teď se jmenuje Šuhadá
Irská zpěvačka Sinéad O´Connor oznámila, že konvertovala k islámu. Na svém twitterovém účtu uvedla, že přijala arabské jméno Šuhadá. „Jsem pyšná na to, že jsem se stala muslimkou,“ sdělila na svém twitterovém účtu svým fanouškům oděna v muslimském šátku zvaném hidžáb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Vondráček (ANO): Jsme povinni zachovat hodnoty naší republiky a předat je našim dětem
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 26. října 2018 – Slavnostní připomenutí 28. října 1918
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Hadrava (ANO): Svátek zesnulých si vyžádá zvýšený dohled strážníků
Pražská městská policie i tento rok přistoupí k opatření v souvislosti s blížící se Památkou zesnulých. Od soboty 27. října až do neděle 4. listopadu budou její strážníci zajišťovat zvýšený dohled na pražských hřbitovech a v jejich okolí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra