Nejčtenější v danném dni? Historie článků

duben 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
3101724 
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.886x, což odpovídá cca 98.409-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Vznikl tady mýtus o Václavu Havlovi, vypálila drsná komentátorka Stonjeková. Historika na druhé straně stolu málem švihlo
U příležitosti 100. výročí ČSR se k tématu na vysílání iPrima vyjadřovali i komentátorka Karolína Stonjeková a historik František Emmert. Řešil se Havlův mýtus osobnosti, nepolitická politika a také nedůstojnosti během vyznamenávání. „Kdyby se politické strany chovaly politicky, kdyby proti Miloši Zemanovi byly schopny najít vhodného kandidáta, tak by realita byla taková, že Miloš Zeman by dnes seděl na Vysočině, představitelé politických stran by mohli sedět ve Vladislavském sále a my ostatní bychom nebyli svědky tohoto pozvánkového absurdního divadla,“ svěřila se komentátorka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ČRo: Posluchačské hlasování Kánon100 zná své vítěze
Na slavnostním vyhlášení ve Veletržním paláci v Praze Český rozhlas Vltava oznámil vítěze posluchačského hlasování, které probíhalo v září a říjnu s cílem pojmenovat nejoblíbenější umělecká díla posledního sta let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Němec: Jak se šachuje s armádními zakázkami
Ředitel odboru vyzbrojování pozemních sil Tomáš Dvořáček podle všeho úmyslně zdržuje kontrakt na dodávku obrněnců Titus. Není to poprvé, kdy zasáhl do tohoto strategického projektu, ve kterém má Česká armáda dostat po letech moderní obrněnce domácího původu, protože základem Titusů je osvědčený podvozek Tatra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Zruší Babiš volby? Soud vydal novou zprávu týkající se falšování hlasování do Senátu
Kauza podivně vysokého množství neplatných hlasů v senátních volbách na Rokycansku se dostává do dalšího dějství. ParlamentníListy.cz mají k dispozici dokumenty, které odhalují další kroky. Hnutí ANO napadlo předmětný výsledek voleb u soudu, ten vzápětí zahájil řízení o neplatnosti hlasování. Budou se nakonec volby na Rokycansku opakovat?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Merkelová: Už je čas, abych šla
ČT24 vysílala tiskovou konferenci německé kancléřky Angely Merkelové. Angela Merkelová vyvodila výsledky z voleb. Nebude již kandidovat na předsedkyni CDU a toto je její poslední období jako kancléřky Německa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Upřímný vlastenec a bojovník s germánskou rozpínavostí, kterého dnešní propaganda nenávidí. Martin Koller připomíná, kdo byl ve skutečnosti Edvard Beneš
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Sto let po nabytí české samostatnosti Martin Koller ve svém pravidelném příspěvku připomíná osobnost druhého československého prezidenta Edvarda Beneše. Jsme prý svědky absolutního překrucování jeho vizí a postojů, zejména k německé menšině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jiří Řezník: Ceny a platy v ČSSR v r. 1967 a dnes - III
Lze pouze doufat, že informace [publikované v brněnském vydání Svobodného slova v lednu 1967 shodou okolností v pátek třináctého] o krádeži ledního medvěda, byly pouhou novinářskou kachnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Velvyslanectví České republiky ve Vídni oslavilo výročí vzniku Československa
Šavle generála Milana Rastislava Štefánika, originální vlajka Československých legií ve Francii z roku 1918 nebo profesorský klobouk prezidenta Masaryka...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Nové vedení Prahy chce odklad rozhodnutí o bortícím se mostu. Hlavně aby byl prostor přívětivý pro chodce a dobře navazoval
Nově vzniklá koalice Pirátů, Prahy sobě (PS) a Spojených sil pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) v Praze dnes vyzvala končící vedení města, aby nečinilo závazná rozhodnutí v případě uzavřeného mostu v Bubenské ulici u stanice metra Vltavská. ČTK to sdělila mluvčí PS Julie Kochová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jak přestát podzim ve zdraví?
Neustále se zkracující dny, sychravo a splín. I kvůli těmto typickým charakteristikám se podzim častokrát negativně podepisuje nejen na naší psychice, ale ovlivňuje také tělo a celkový subjektivní pocit pohody člověka. Při oslabené imunitě, kdy se cítíme unavení, ospalí a máme neustálý pocit, že na nás „něco leze“, můžeme mimo metod západní medicíny hledat pomoc právě i v nekonvenčních přístupech léčby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
ČVUT: Do finále Energetické olympiády postoupilo 29 středoškolských týmů
Dne 19. října proběhlo první kolo nové soutěže pro studenty středních škol nazvané Energetická olympiáda. Celkem se do ní přihlásilo 310 týmů, z toho 298 týmů vstoupilo do soutěže a úspěšně ji dokončilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Rusko není hrozba, řekl Babiš. Zeman řekl dvakrát „blbec“ a vysmál se v ČT demonstrantce
Moderátorka České televize Witowská se letos proslavila mimo jiné tím, jak vedla debatu dvou prezidentských kandidátů – Miloše Zemana a profesora Jiřího Drahoše. V den stých narozenin moderního státu si svou důležitou moderátorskou roli zopakovala. Tentokrát řídila debatu prezidenta Miloše Zemana s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Došlo na komunisty, Čínu, Německo, ale i na Václava Havla, Rusko a blbce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Oceněný historik Macháček: Prezidenta zajímalo, jestli mi medailí neuškodí
Prezident Miloš Zeman předal v neděli na Pražském hradě státní vyznamenání jednačtyřiceti osobnostem ze světa kultury, sportu, vědy i armády. Pozvání do pondělního pořadu Devadesátka na ČT24 přijal vyznamenaný historik a spisovatel Michal Macháček, který se zabývá problematikou česko-slovenských a česko-sovětských vztahů a komunistického hnutí ve dvacátém století. Nabídl tak svůj pohled na novodobou historii i na to, jak vnímat aktivní politiky, kteří spolupracovali s StB.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
ERÚ varuje před účelovými změnami v zálohových platbách za energie
Zálohové platby, které spotřebitelé platí za energie každý měsíc, musí odrážet reálnou spotřebu. To samé platí i o případných změnách v nastavení jejich výše. Energetickému regulačnímu úřadu (ERÚ) přibývá stížností od spotřebitelů, kterým jsou zálohy navyšovány bez legitimního důvodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ve městě, které před sto lety Československo nevítalo: Dnes tu Masaryk házel buly na hokeji a u radnice se přednášelo o programu laskavosti
REPORTÁŽ V Liberci, tedy městě, kde před sto lety většina obyvatel ze vzniku Československa nejásala a bylo zde dokonce sídlo provincie Deutschböhmen, oslavili důstojně sto let republiky. Sázely se lípy, před bustou T. G. M. před Severočeským muzeem se konal slavnostní happening, v 19.18 se před libereckou radnicí sešly desítky lidí, na hokeji vhodil slavnostní buly „Masaryk“ v bílé uniformě, Liberecký kraj svítil celý víkend v barvě trikolóry. Liberečany neodradilo ani nepříznivé deštivé počasí. Bylo to ale stylové. Před sto lety při vzniku republiky bylo zataženo a také pršelo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Vojenská policie vyšetřuje únik informací o tajné operaci vojáků
Vojenská policie zahájila úkony v trestním řízení v souvislosti s případným únikem informací do médií, který se týkal tajné operace v Afghánistánu. Čeští vojáci podle něj společně s koaličními silami zaútočili na pachatele srpnového atentátu na české vojáky. Ministr obrany Lubomír Metnar o vývoji informoval premiéra Andreje Babiše (ANO). ČTK to dnes sdělil Metnar. Více záležitost kvůli utajování nechce komentovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Propad akcií a hrozba zničení eura. Markéta Šichtařová mnohé nepotěší
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Čím víc stát vydává, tím vyšší musí mít příjmy, případně dluhy. A čím větší má stát příjmy, tím víc zdaňuje a zatěžuje soukromý sektor. A čím víc soukromý sektor platí na státní, tím víc státní sektor roste a soukromý se smrskává. Až se jednoho dne soukromý smrskne natolik, že ten obrovský stát už není schopen dál živit a všechno se to zhroutí, třeba jako v Řecku. Na to při pohledu na státní rozpočet pro rok 2019 poukazuje Markéta Šichtařová a při tom upozorňuje, že rostoucí stát z logiky věci musí nutně nakonec vést ke zchudnutí všech. K chlubení by naopak bylo, kdyby stát rekordně snížil své výdaje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jindřich Šídlo prozradil, čím ho překvapil prezident Zeman
Komentátor serveru Seznam Zprávy Jindřich Šídlo v rozhovoru pro Český rozhlas zhodnotil pojetí oslav státního svátku ve Vladislavském sále na Pražském hradě. Překvapil něčím prezident Zeman?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Angela odchází, Emanuela to brzy čeká…
Svým způsobem, každý cítil, že sem přijeli už jen živoucí politické mrtvoly. Angela Merkelová, Emanuel Macron. Naši novináři sice pěli chválu, ale jak už to tak bývá, přání nahrazovalo realitu… Každý věděl, že kdy po propadu v bavorských volbách nastane pro CDU propadák v Hessensku, je konec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Dáváte vodní cestě červenou nebo zelenou?
Komentář na facebookovém profilu k projektu vodního kanálu Dunaj, Odra, Labe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
V Naganu si hokejisté hráli mé písničky, pak šli na led a vyhráli. Laureát Michal David vystoupil v ČT
Michal David. Čerstvý držitel Medaile Za zásluhy, kterou si odnesl z rukou prezidenta Miloše Zemana ze slavnostního večera na Pražském hradě. Dnes ráno se k ocenění vyjádřil ve vysílání ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Seriál naprosto nevhodných vyznamenání bohužel pokračuje, soudí Pospíšil
Jako jeden z uměřenějších a důstojnějších hodnotí opoziční politici projev prezidenta Miloše Zemana při nedělním udělování státních vyznamenání u příležitosti 100. výročí od založení Československa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Amazon přestává růst a začíná vydělávat
Poslední kvartální výsledky Amazonu investory potěšily v mnoha oblastech. Dařilo se růstu zisku na akcii, expanzi ziskových marží i množství volných peněžních toků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ivan David: Koncentrovaná trapnost - Rozhovor s prezidentem a premiérem v ČT
Po skončení slavnostního udílení státních vyznamenání prezidentem ČR u příležitosti 100. výročí vzniku Československa vysílala ČT předtočený rozhovor s prezidentem a premiérem ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Co rozžhavilo Jakuba Jandu: Zde je FOTO VIDEO
Ředitel think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda se rozohnil nad výstupem „vyhořelých bolševiků“ v prostorách památníku na Vítkově. Nenechal nit suchou na předsedovi Českého svazu bojovníků za svobodu (ČBS) Jindřichu Vodičkovi ani na druhém českém prezidentovi Václavu Klausovi. Raději se podívejte sami, co všechno měl Janda na srdci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Čtvrtý blok čínské JE Tchien-wan typu VVER vyrábí elektřinu
Do fáze energetického spouštění vstoupil 27. října 2018 čtvrtý blok čínské jaderné elektrárny Tchien-wan (angl. Tianwan) s reaktory VVER-1000. Jde už o čtvrtý blok typu VVER stavěný v Číně ve spolupráci s ruskou korporací pro atomovou energii Rosatom, který dodává elektřinu do sítě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Medaile: Od ČT zasyčely nadávky. Okamura slaví, padly dva návrhy na Zemanova nástupce
28. říjen a oslavy 100 let republiky už jsou za námi, ale prezidentův seznam vyznamenaných zřejmě bude některé lidi trápit ještě dlouho po oslavách. Hlavně některá jména vzbudila pozornost. Jako příklad za všechny, Iva Kohoutová, která odmítla, aby údajná Somálka na škole nosila muslimskou pokrývku hlavy, a čelila kvůli tomu i žalobě. Ale i další jména vzbudila ohlas a podle některých by dvě držitelky mohly být Zemanovými nástupkyněmi. Padly návrhy, že příště by měl Zeman postupovat podle Cibulkových seznamů. A jeden člen Rady ČT si pustil ústa na špacír s výrazy jako „udavač, antikrist, rusofil a žlutej pudl“. Facebook a Twitter se včera názory opravdu netrhl. Ozval se i permanentní aktivista Peszynski.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: Nesmírně si vážím nejvyššího ocenění mé práce
Prezident Miloš Zeman udělil dne 28. října 2018 na Pražském hradě u příležitosti významného státního svátku – Dne státnosti a 100. Výročí vzniku Československa státní vyznamenání Aleně Vitáskové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Na Miroslavu Němcovou padl velký smutek
Hosty debaty Pavla Štrunce a Bohumila Pečinky na serveru Reflex.cz byla poslankyně za ODS Miroslava Němcová a předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Národní galerie nemá ráda umění a umělce
V úterý 23.10.2018 se otevřel Veletržní palác barnumsky propagovanými výstavami a trvalou expozicí pod titulem 1918-1938: První republika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
TOP 09 Teplice se kategoricky distancuje od koaliční smlouvy
Prohlášení regionálního výboru TOP 09 Teplice k situaci v Duchcově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Prezident republiky udělil státní vyznamenání
Prezident republiky Miloš Zeman se rozhodl u příležitosti řádového dne 28. října 2018 ocenit vynikající zásluhy ve prospěch České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Mračková Vildumetzová: Nová škola pro budoucí specialisty vzdušných sil
Komentář na facebookovém profilu k plánům otevření vojenské školy v regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Odcházení paní Merkelové. Toto se prý dělo, když přišly špatné výsledky z Hesenska
Angela Merkelová končí. Zatím pouze v čele CDU. Dnes dopoledne to oznámila svým stranickým kolegům. Vaz jí zlomily špatné výsledky CDU v Hesensku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
K Zemanovým medailím se vyjádřil i Ladislav Špaček
Dlouholetý mluvčí prvního českého prezidenta Václava Havla a expert na etiku Ladislav Špaček popsal zásadní význam udělování státních vyznamenání. Právě 28. října se odkazuje k tradicím našeho demokratického státu. A současně tento stát děkuje skrze prezidenta svým občanům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Nacher (ANO): Finanční arbitr zneplatnil už stovky smluv investičního životního pojištění
Už více než 100 rozhodnutí finančního arbitra ve prospěch klientů v kauze neplatných smluv investičního životního pojištění eviduje spolek Podvedení klienti, který se touto problematikou zabývá a pomáhá poškozeným spotřebitelům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Potravinářská inspekce zjistila nadlimitní obsah pesticidu flonicamid v Pekingském zelí
V rámci cílených kontrol cizorodých látek v sortimentu čerstvého ovoce a zeleniny zjistila kontrola Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nevyhovující šarži pekingského zelí v prodejně společnosti Kaufland Česká republika v.o.s., Bohosudovská 1882, 415 01 Teplice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Další zvýšení sazeb ČNB na obzoru
Začíná týden nabitý zajímavými událostmi, z nichž asi tou nejvýznamnější bude pro tuzemský finanční trh čtvrteční zasedání bankovní rady ČNB.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Západ neví, jaké to je mít ruské tanky před domem. Komisařka Jourová popsala, jak provádí v Bruselu osvětu proti hybridním hrozbám z Moskvy
Hostem pondělních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byla eurokomisařka Věra Jourová. Vyjádřila obavy ze šíření dezinformací před jarními volbami do Evropského parlamentu. Co s tím? Z evropské úrovně lze prý dělat v podstatě jen dvě věci. Patří mezi ně i možnost určovat, co je pravda a co je lež? Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj zatím řediteli školy za obrazy Zemana odměny nevzal
Rada Ústeckého kraje dnes vyjádřila zásadní nesouhlas s prohlášením ředitele teplického gymnázia Zdeňka Bergmana o tom, že dal školníkovi pokyn zahrabat obrazy prezidenta Miloše Zemana kvůli jeho vulgárnímu vyjadřování do kompostu. Krajská rada se domnívá, že tím ředitel poškodil dobré jméno gymnázia a Ústeckého kraje. Rada zatím neřešila, zda řediteli odebere odměny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Richard Seemann: Hesenské volby potvrdily volný pád stran velké berlínské koalice
Podle v noci zveřejněných předběžných výsledků hesenských zemských voleb čtyři a půl milionů voličů voličů rozhodlo, že by mohla dále vládnout dosavadní černo-zelená koalice křesťanských demokratů a Zelených.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo pro místní rozvoj navštívilo téměř 1400 návštěvníků
Dny otevřených dveří Ministerstva pro místní rozvoj se letos nesly v duchu oslav stoletého výročí založení Československa. O víkendu budovu ministerstva na Staroměstském náměstí navštívilo 1 384 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Langr (ZpL): Strom republiky bude připomínat význam svobody a demokracie
Je tomu přesně 100 let ode dne, kdy bylo oficiálně vyhlášeno Československo a naplnil se tak sen Čechů a Slováků o samostatném státě. Výročí vzniku republiky si Liberečané připomínali v neděli 28. října hned na několika místech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Stanislav Křeček srovnal dnešní liberální demokracii s demokracií lidovou. A hořce zavtipkoval, že se prohlásí ženou...
STO LET REPUBLIKY „Ten student, který se domnívá, že Masaryk byl podle čepice asi pilot, toho ví o technikáliích moderního světa, moderních technologiích a počítačovém světě možná mnohem víc, než já vím o Masarykovi a o dějinách této země. A je to snad špatně?“ zamýšlí se zástupce ombudsmanky Anny Šabatové Stanislav Křeček. Současně odmítl papouškování výroku, že národ, který nezná svoji historii, je odsouzen ji opakovat. Podle Křečka se už nikdy žádná historie opakovat nemůže, protože okolnosti událostí jsou z povah věci vždy jiné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo spravedlnosti: Návštěvníci viděli historické fotografie, pracovnu ministra nebo výstavu o vězeňství
U příležitosti oslav stoletého výroční založení Československa uspořádalo Ministerstvo spravedlnosti Den otevřených dveří. Branami budovy ve Vyšehradské ulici prošlo v sobotu 27. října na 150 návštěvníků různých generací, kteří se zajímali jak o architekturu celého areálu, tak také o historii i současnost ministerského úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš navštíví Slovensko a zúčastní se celonárodních oslav 100. výročí vzniku Československa
Premiér Andrej Babiš navštíví v úterý 30. října 2018 Slovenskou republiku, kde se v Martině a Ružomberoku zúčastní oslav 100. výročí vzniku Československé republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Novinky půlmaratonu - tříčlenná družstva a změna trasy
Pořadatelé druhého ročníku amatérských vytrvalostních závodů v areálu mosteckého autodromu, které se pod názvem The Most HALFMARATHON #2 poběží už v sobotu 3. listopadu, oznámili některé novinky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Křik na Zemana, posměch, demonstrace. Z Hradu přišla rázná reakce k oslavám republiky
Velkolepé oslavy stého výročí vzniku československého státu mají podle hradního mluvčího i druhou stranu mince. A tou prý je šíření nenávisti ze strany „patologické sedliny společnosti“, která se většinu populace snaží rozdělit. Jiří Ovčáček to napsal v komentáři na svém webu „Svobodný názor“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Národní dotace z oblasti bydlení - příjem žádostí se blíží
Ministerstvo pro místní rozvoj plánuje i letos vyhlásit výzvu k předkládání žádostí o dotace z programu Podpora bydlení pro rok 2019. Vrací se podpora technické infrastruktury. Příjem žádostí započne v týdnu od 5. listopadu 2018 a skončí počátkem února 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jaderné projekty můžeme ještě odložit, věří ministryně Nováková
Česká vláda může odložit rozhodnutí, zda bude nutit společnost ČEZ do nevýnosné výstavby nových reaktorů v hodnotě několika miliard dolarů. V rozhovoru s agenturou Bloomberg to řekla ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková (ANO). Možností je podle ní prodloužení životnosti Jaderné elektrárny Dukovany. Informaci převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Vláda projedná uvolnění 40milionové pomoci pro Afghánistán
Česko zřejmě poskytne Afghánistánu 40 milionů korun na podporu tamních obranných a bezpečnostních sil. Vláda ve středu projedná uvolnění peněz z rozpočtu ministerstva zahraničí. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Výročí 100 let republiky přilákalo na ČT 3,5 milionu lidí
Nedělní speciální vysílání České televize k výročí 100 let od založení samostatné republiky sledovalo přes 3,5 milionu diváků. Z toho 1,3 milionu vidělo na ČT1 a ČT24 předávání státních vyznamenání. Uvedla to dnes Česká televize. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Kukol (KSČM): Výročí 100 let od vzniku Československé republiky
Uběhlo 100 let od vzniku Československé republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jihočeské nemocnice: Nemocnice Dačice získala na další tři roky Certifikát kvality a bezpečí
Dne 19. října 2018 probíhala v Nemocnici Dačice celodenní reakreditační kontrola komise odborníků České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví s.r.o.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Polemika nad oslavami 100. výročí založení samostatného státu
V těchto dnech se řada našich vrcholných politiků vyjadřuje ke 100. výročí založení samostatného československého státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ČEZ Energo vybuduje v Šumperku další kogenerační jednotky
Další dvě kogenerační jednotky v systému CZT, provozovaném šumperskou společností SATEZA, která dodává teplo a teplou vodu do šumperských domácností, škol i firem, vybuduje ČEZ Energo ze skupiny ČEZ ESCO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš jednal s ministrem obrany USA Jamesem Mattisem
Premiér Andrej Babiš přijal v neděli 28. října 2018 ve Strakově akademii ministra obrany USA Jamese N. Mattise, který zavítal do Prahy u příležitosti oslav 100. výročí založení Československa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
AOPK: Pitva odhalí, zda prase divoké zabilo vlka
Mrtvé zvíře bylo nalezeno u Hradčan nad Ploučnicí. S největší pravděpodobností se jedná o mladou letošní vlčici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Já vám něco řeknu o těch lidičkách, odhalil pamětník Tlustý odpůrce Zemana. Ale bylo toho víc
STO LET REPUBLIKY Oslavovat sto let naší historie je podle exministra financí a bývalého vlivného politika Vlastimila Tlustého víc než bojovat se zlým staříkem, proto by na Pražský hrad šel, kdyby byl na oslavu stého výročí republiky pozván. Kádrování pozvaných osobností, ke kterému v posledních letech pravidelně dochází, však odsuzuje. „To jsou všechno projevy mstícího se, sobeckého, zlého staříka,“ prohlásil Tlustý. A nediví se ani kritice veřejnosti, když to vypadá, že je mezi vyznamenanými víc lidí, u kterých je vidět, že se spíš zasloužili o Miloše Zemana než o stát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
,,Lehká děvo. Tebe bych neznásilnil, nezasloužíš si to." Brazílie zvolila prezidenta, kterého nemají rády neziskovky
V Brazílii volili prezidenta. Země s 210 miliony obyvatel vybírala novou hlavu státu v napjatém klimatu, kdy její stabilitou otřásá gigantický korupční skandál, do kterého je zapleten i bývalý prezident Luiz Inacio Lula da Silva. A Brazilci dali jasně najevo, že chtějí změnu. Do čela země si zvolili člověka, kterému pojem „politická korektnost“ nic neříká. Podívejte se na přehled jeho výbušných výroků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zaorálek (ČSSD): Založení samostatného státu byl odvážný tvůrčí politický čin
Komentář na facebookovém profilu ke stoletému výročí vzniku republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
RVVI se opět zabývala rozpočtem na vědu, implementací Metodiky 2017 a systémem financování velkých výzkumných infrastruktur
Rada pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) se v pátek 26. října 2018 sešla na pravidelném zasedání. K hlavním tématům patřilo řízení nespotřebovaných výdajů ve vazbě na výdaje státního rozpočtu na výzkum a vývoj na rok 2019, průběh hodnocení výzkumu podle Metodiky 2017 a financování velkých výzkumných infrastruktur.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Kapsch nabízí po změně podmínek státu v inzerátu levnější mýtné než vítěz tendru
Firma Kapsch, která neuspěla v tendru na provoz mýta, nabízí státu v inzerátu v Mladé frontě Dnes (MfD) o třetinu nižší cenu než vítěz soutěže CzechToll/SkyToll. Pod nabídkou s datem 23. října je podepsán ředitel Kapsche Karel Feix.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Republika zvítězila a Diag Human prohrál v USA
Americký soud v říjnu 2018 odmítl požadavek firmy Diag Human na to, aby ji Česká republika zaplatila miliardy. Americké soudy postupovaly rozumně a se znalostí práva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Společnou řeč se sociálními podniky hledaly i královéhradecké firmy
Po vzoru Pardubic se Social Market Forum konalo také v Hradci Králové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Závazek pro všechny - povinnost bojovat za suverenitu naší země
Komentář na facebookovém profilu k poselství stoletého výročí republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Máme u dospívající generace co dohánět
Komentář na facebookovém profilu k událostem uplynulého týdne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zlínský kraj: Další nové chráněné bydlení otevřel kraj v Kunovicích
Po nedávno otevřeném chráněném bydlení v Uherském Hradišti – Jarošově bylo v minulém týdnu slavnostně otevřeno další chráněné bydlení – v Kunovicích. Vzniklo ke dni 1. října a má kapacitu 6 míst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Neviděl bych to černě, zahlásil Radek Banga na Václaváku. Přidal se Dominik Hašek... Více zde
Na Václavském náměstí se včera konala oslava 100 let republiky, na níž vystoupili mnozí zajímavé hosté, mimo jiné expremiér Petr Pithart, šéf Člověka v tísni Šimon Pánek či hokejista Dominik Hašek. Celou oslavu uspořádala platforma Milion chvilek pro demokracii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Český rozhlas Radiožurnál odvysílá rozhovor se slovenským prezidentem Andrejem Kiskou
V pondělním pořadu Host Lucie Výborné na stanici Český rozhlas Radiožurnál promluví prezident Slovenské republiky Andrej Kiska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Madeleine Albrightová: Orbán myslí jen na Maďary, ne na to kolem!
K výročí sta let republiky hovořila na ČT i bývalá ministryně zahraničí Spojených států a pražská rodačka Madeleine Albrightová. Ve Washingtonu ji zpovídal Martin Řezníček. Bývalá ministryně chválila Masaryka s Havlem, prohlásila Čechy za hrdý národ a zkritizovala Viktora Orbána. „Myslí jenom na to, co dělají Maďaři, a ne co se děje okolo nich. Myslím, že dělá hrozné chyby v tom, že si myslí, že má najednou odpověď na všechno,“ prohlásila o něm. Celý rozhovor je na webu ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Krajský úřad otevřel své dveře na vlně 1. republiky
Oslavit státní svátek a připomenout si 100 let od vzniku Československa přišli lidé také na Krajský úřad Moravskoslezského kraje v Ostravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Lepíme to, lepíme, jako vlaštovky. Opravdová sociální demokratka popsala dění uvnitř ČSSD
ROZHOVOR „V současné době je strana hodně nemocná, její nemoc je velmi vážná, možná zhoubná, což se pozná časem. A smutné je, že ji chtějí léčit ti, kteří jí bohužel nejvíce pouštějí žilou,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz k situaci v ČSSD Jaroslava Balounová, předsedkyně místní organizace v Kdyni na Domažlicku. „A ty věci z pozadí vedení ČSSD, to nekalé bratříčkování, že každý má někde někoho, komu je zavázaný, to je to podhoubí, kterého se asi hned tak nezbavíme. To totiž není jen v ČSSD, ale v politice všeobecně. A já se ptám občanů – to je to, kam jsme se po revoluci skutečně chtěli dostat?“ ptá se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: Sobčice slavily 100 let republiky a zasadily javorovou alej ke sv. Linhartu
Polní cestu vedoucí do východočeské obce Sobčice zdobí čerstvě vysazené stromky nové javorové aleje. Místní občané si ji s finanční podporou Nadace ČEZ nadělili ke 100letému výročí založení republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Pirát Bartoš: Prezident oceňuje jen klub svých podporovatelů. A pak se smál Takáčovi, že mluví jako Ovčáček
Česko oslavilo sté výročí vzniku společného státu se Slováky. Připomněla si Česká republika výročí důstojně, nebo v něm například Pirátům něco chybělo? Podle předsedy Ivana Bartoše totiž prezident Miloš Zeman tradičně udělil státní vyznamenání i řadě kontroverzních osobností. „Vyznamenáni byli i ti, kteří se dají označit za klub podporovatelů prezidenta, ti dostali ocenění za zásluhy k prezidentovi,“ uvedl předseda Pirátů v pondělním Interview na ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš udělil Cenu předsedy Rady pro výzkum, vývoj a inovace za rok 2018
Předseda vlády Andrej Babiš, který je zároveň předsedou vládní RVVI, dnes 29. října 2018 na slavnostním aktu v Hrzánském paláci udělil Cenu předsedy Rady pro výzkum, vývoj a inovace profesoru Jaroslavu Petrovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
SŽDC: Projekt česko-saské přeshraniční spolupráce přináší první výsledky
Projekt přeshraniční spolupráce pro rozvoj železniční dopravy mezi Saskem a Českou republikou přináší první konkrétní výsledky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
V Brně udělali anketu, jak se má jmenovat nádraží. Dopadlo to, jako v tomto městě velmi často
Obyvatelé Brna rozhodli o novém názvu hlavního železničního nádraží. Chtějí, aby se po plánovaném přesunu k řece přejmenovalo na Brno-Šalingrad. Končící náměstek brněnského primátora za Zelené Martin Ander mluví o klasické brněnské recesi. „Řada lidí na to reagovala obrovskou apatií a část z nich vzdorem,“ vyjádřil svůj názor na hlasování v Radiožurnálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Pobucký (ČSSD): Ve městě skončila další ubytovna
Statutární město Frýdek-Místek nepodporuje obchod s chudobou a přijímá opatření, která činí takzvanou čáru přes rozpočet zejména ubytovnám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Istanbul nepotřebuje největší letiště na světě. Erdoganovo megalomanství žene Turecko do krize
„Přestože v Istanbulu fungují dvě mezinárodní letiště, dnes bylo otevřeno další, které by se do budoucna mělo stát největším na světě. Jedná se o klasický příklad megalomanství, které přeceňuje možnosti turecké ekonomiky a v konečném důsledku vede Turecko do hospodářských problémů,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Umělecký kritik dal průchod zhnusení ze Zemanem oceněných umělců. A sepsal, kdo si medaili skutečně zasloužil
Novinář Josef Chuchma uveřejnil na webu České televize komentář, v něž se vyjádřil k některým ženám a mužům, které u příležitosti stého výročí republiky vyznamenal prezident Miloš Zeman. Fakt, že Zeman vyznamenal např. herce Jiřího Krampola, považuje publicista za velmi smutný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zoo Plzeň: Přijel nový samec hrošíka liberijského
V pátek 26.10. 2018 dorazil krátce před polednem nový hrošík liberijský Hugo z rodné zoo Bristol, kde se narodil 20.8.2016. Až dospěje, stane se partnerem pro naše dvě samice Monicu (20) a Pompe (27) na doporučení od koordinátorky EEP (Evropského záchranného programu).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Konec třicetileté války skončil vraždění, ale Čechům přinesl zklamání. Běda, zapsal si Komenský
ČESKÉ OSMIČKY Od stavovského státu k jednotné monarchii. Tak skončily české země po Vestfálském míru, který byl definitivně uzavřen koncem října 1648. Mocenským centrem Habsburků se stala Vídeň a u nás se od té doby začalo užívat i nové příjmení – Švejda. Šlo o zkomolení názvu Švédů, tehdy dost obávaných bojovníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ušetřit na dovolené lze i tam, kde byste to nečekali
Při plánování dovolené je důležité si ze všeho nejdříve ujasnit, jaký druh dovolené vlastně chceme. Když už máme jasno, plánujeme a intenzivně hledáme tak, aby nás dovolená vyšla finančně co možná nejméně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj podporuje revitalizaci brownfields novou databází
Zájemcům je k dispozici nový portál Libereckého kraje s názvem Investuj pod Ještědem. Jeho hlavním tématem jsou investiční příležitosti v celém kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Primátor Vokřál: Sté výročí Československa si Brno připomnělo u sochy T. G. Masaryka
Slavnostním setkáním u sochy T. G. Masaryka na Komenského náměstí si Brno připomnělo sté výročí vzniku samostatné Československé republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: Při výlovu Munického rybníka se roztáčela Oranžová kola pro dobrou věc
Zahřát se a přitom pomoci dobré věci. Takové byly poslední jízdy na Oranžovém kole Nadace ČEZ, které na samotný závěr „šlapací“ sezóny zavítalo do Hluboké nad Vltavou na Jihočeské Rybářské dny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Hodek (ČSSD): V měsíci září byl v Praze vykázán rekordní počet násilníků
V historii Intervenčního centra Praha nebylo v měsíci září vykázáno kvůli domácímu násilí tolik osob, jako tomu bylo letos.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Nemocnice Písek: Chystá se setkání předních biochemiků
Jak poznat časné poškození ledvin podle rozboru krve? Které látky poukazují na náhlé příhody břišní? Těmito a dalšími otázkami se budou zabývat kliničtí biochemici v Písku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministryně Nováková: Ivan Pilný je člověk s velkou profesionální zkušeností
Náměstkem ministryně průmyslu a obchodu se prvního listopadu stane bývalý ministr financí Ivan Pilný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ředitel Matice Slovenskej Ivan Mrva promluvil k výročí: Před sto lety jsme se stali véceméně českou kolonií
Ředitel Slovenského historického ústavu Matice Slovenskej Ivan Mrva v rozhovoru pro slovenský server ParlamentnéListy.sk prohlásil, že ze Slovenska se po roce 1918 stala v podstatě jen česká kolonie a Slováci nemohli svobodně dýchat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Štěpánek: Střípky ze svátečního dne
Nalejme si čistého vína. Pozvání Angely Merkelové na oslavy 100. výročí republiky je dokonalý historický i diplomatický omyl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
FAEI.cz: Nesmíme být jako Němci, varuje před zákazem exportu šéf české zbrojařské asociace
Česká republika by neměla napodobit Německo, které v reakci na kauzu zavražděného novináře Džamálem Chášakdžíhem oznámilo přerušení exportu zbraní do Saudské Arábie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
FN Brno: První bezkontrastní koronární angioplastika v ČR
Tým intervenčních kardiologů FN Brno (P. Kala, R. Štípal, O. Boček, M. Poloczek, P. Jeřábek, J. Kaňovský) provedl 11. října 2018 pod vedením doc. MUDr. Petra Kaly, Ph.D. v České republice unikátní léčebný zákrok na věnčitých tepnách u pacienta s ischemickou chorobou srdce a pokročilým onemocněním ledvin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Úsek D35 Časy – Ostrov bude
Komentář na facebookovém profilu k výstavbě dalšího úseku D35.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Poplival mě kvůli hazardu, ale peníze z něj si bral! Senátor Valenta ostře na adresu muže, který ve Zlíně vyšachoval Soukromníky
Ředitel městského divadla ve Zlíně Petr Michálek nepodpořil ve Zlíně vznik těsné koalice s hnutím Rozhýbejme Zlín a neodpustil si osobní útok na senátora Ivo Valentu kvůli jeho podnikání v loterijním odvětví a rovněž i kvůli ParlamentnímListům.cz. Senátor Valenta nyní na svém profilu „vrátil úder“. Michálek se podle něj penězům z hazardu, které Valentova firma posílala jeho divadlu, nikdy nebránil. „Zřejmě vyznává jiné principy,“ píše ironicky Valenta, podle nějž se Michálek snaží zřejmě „eskalovat svou politickou kariéru“ a „kopnout si“ do Valenty mu může přinést politické body.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Bílý most u Ratibořic je po rekonstrukci
Bílý most mezi Žernovem a Ratibořicemi v turisticky navštěvované lokalitě v Královéhradeckém kraji opravily Lesy České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Tahle likvidace podnikání už musí skončit
Komentář na facebookovém profilu na téma sezónních prací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Policejní prezident Tuhý končí ve funkci, bude velvyslancem
Policejní prezident Tomáš Tuhý končí ve funkci, stane se velvyslancem na Slovensku. Vyplývá to z dnešního vyjádření ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD). Podle deníku Právo, který informaci přinesl, skončí Tuhý ve funkci ve středu 31. října. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Karlovarský kraj: Krajská knihovna přenese návštěvníky do období první republiky
Oslavte sto let od vzniku samostatného Československa návštěvou Krajské knihovny Karlovy Vary.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Steklý (TOP 09): Slatiňany - Na změnu je nastartováno
Současná koalice ODS a TOP09 vznikla a v letošních volbách vzešla především za účelem změny v našem městě. V tomto kontextu čteme i letošní volební výsledek, a tak pro nás bylo prioritním partnerem pro vyjednávání sdružení Sedma, kterou jsme okamžitě oslovili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
VIDEO Ještě jedno vystoupení Andreje Kisky v Praze. Dost nezvyklé
Zatímco český prezident Miloš Zeman rozdával na Hradě státní vyznamenání a oceňoval např. padlé české hrdiny z Afghánistánu, ale vedle nich i zpěváka Michala Davida, publicistu Erika Besta nebo miliardáře Pavola Krúpu, v pražské Lucerně si lidé připomínali sté narozeniny republiky po svém. V jednu chvíli se sálem rozlehl jásot a bouřlivý potlesk. Na tamní pódium také vystoupil prezident. Slovenský prezident Andrej Kiska, který pronesl závažná slova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Oceněný Zdeněk Zbořil promlouvá k těm, co řvali před Hradem, i ke Kalouskovi: Žádné pussy...
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Já jsem nikdy žádné vyznamenání nedostal na rozdíl od současných hrdinů zamilovaných do lustračních seznamů generála Lorence,“ reaguje na udělení státního vyznamenání, Medaile Za zásluhy I. stupně, politolog Zdeněk Zbořil. Atmosféru slavnostní události ve Vladislavském sále popisuje jako velmi důstojnou s důrazem na česko-slovenskou vzájemnost: „Nevím, zda ČT ukázala míru úcty, kterou všichni přítomní projevovali vyznamenaným, a zejména těm vojákům, kteří padli v zahraničí.“ Zároveň podotkl: „Nikdo nerušil nezdvořáckým odcházením, ani ‚pussy‘ neexhibovaly a nikdo se ani nepokoušel ukrást a rozstříhat prezidentskou vlajku.“ Politolog připomněl i více než sto let starý, ale stále svěží výrok: „Ať uděláte dobře, nebo špatně, vždy se najde nějaký darebák, který vám zpoza rohu chrstne na hlavu škopek pomyjí.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Čas rozloučit se s Merkelovou? Ona sama se vyjádřila jasně
Angela Merkelová zřejmě nebude kandidovat na předsedkyni CDU. Ale chce prý udržet kancléřské křeslo. ČT24 cituje agenturu AFP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Jsme zastánci přímé demokracie, příkladem je pro nás Švýcarsko!
Naše hnutí SPD je zastáncem přímé demokracie a jeho prvky se snaží prosazovat nejen na té nejvyšší politické úrovni, ale i do komunální politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Hillary Clintonová: Chtěla bych být prezidentkou
Ačkoli Hillary Clintonová v prezidentských volbách již dvakrát neuspěla, ještě nehází flintu do žita. Aktuálně se nechala slyšet, že by chtěla být prezidentkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Rozhledna na Králický Sněžník patří
V prostorách Tvrze Orlice v Letohradě byla ve čtvrtek zahájena úvodní Orlicko-kladská konference, která je pořádána v rámci projektu Žijeme spolu podpořeného v rámci programu Interreg V-A Česká republika – Polsko, z Evropského fondu pro regionální rozvoj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Sto let českého práva
Česká televize je zdatným propagátorem, ale otázku dodržování Ústavy neřeší. Nejvyšší představitelé justice jsou zaslepení svým postavením, ale pravda je pro ně cizí slovo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Musíme svítit déle
Komentář na facebookovém profilu ke stému výročí vzniku republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Zemanovo udílení cen kamarádům je podle deníků tragikomické
Udílení státních vyznamenání kamarádům prezidenta Miloše Zemana je tragikomické a vede k poklesu významu ocenění. Vedle osobností, které si vyznamenání opravdu zaslouží, vyvolává ocenění některých dalších lidí přinejmenším hluboké rozpaky. V dnešních komentářích k nedělnímu udílení vyznamenání na Pražském hradě to píší české deníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 06:35, zobrazit podobné
FNUSA-ICRC: Brňané na preventivní akci načerpají informace o mrtvici a otestují si zdravotní stav
Jak předejít mrtvičce a zda je tělo a mozek v kondici, mohou zjistit poslední říjnové pondělí lidé v Brně. I letos se uskuteční osvětová akce, kterou při příležitosti Světového dne cévní mozkové příhody pořádá Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, a to v pondělí 29. října od 8 do 14 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Štědroň (SSPD-SP): V den voleb je volič ve své zemi králem
On to u nás zatím neví - a tak k volbám začasté nechodí. Takže rozhoduje o tom, kdo nás bude zastupovat - menšina. To je ale kuriozita.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ředitel Matice Slovenskej Ivan Mrva promluvil k výročí: Před sto lety jsme se stali víceméně českou kolonií
Ředitel Slovenského historického ústavu Matice Slovenskej Ivan Mrva v rozhovoru pro slovenský server ParlamentnéListy.sk prohlásil, že ze Slovenska se po roce 1918 stala v podstatě jen česká kolonie a Slováci nemohli svobodně dýchat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
43. týden na ČMKBK: Elektřina si drží cenovou hladinu z minulého týdne
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) bylo ve 43. týdnu uzavřeno 174 kontraktů na dodávku 243,4 tisíc MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 205,7 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist