Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2020
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.018x, což odpovídá cca 157.475-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Člověk v tísni: 14. ročník Příběhů bezpráví připomene osmičkové výročí s důrazem na Únor 1948
Ve čtvrtek 1. listopadu se v pražském kině Lucerna uskuteční slavnostní zahájení 14. ročníku projektu Příběhy bezpráví – Měsíc filmu na školách. Během večera budou předány Ceny Příběhů bezpráví třem pamětníkům za jejich odvážné postoje a vzdor vůči komunistickému režimu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Martin Veselovský odhalil, co se dělo v ČT, než on a Drtinová odešli
Na facebookovém profilu Proti Proudu mluvila jedna z tváří DVTV, Martin Veselovský. Mluvil o okolnostech, které vedly k tomu, proč s Danielou Drtinovou odešli z ČT, a také o projektu DVTV. „Na poradách generální ředitel otevřeně říkal, že chodí za politiky a ptá se, zda jsou v pohodě někteří moderátoři ve zpravodajství,“ popsal Veselovský situaci. A řešil i situaci, jak se bude DVTV financovat, až vyprší smlouva s Bakalovým nakladatelstvím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Arnika: Největším znečišťovatelem roku 2017 je Spolana
Neratovická chemička Spolana vede žebříčky největších českých znečišťovatelů po čtvrté kvůli emisím rakovinotvorných a mutagenních látek. Druhé místo obsadil jihlavský Kronospan, který meziročně zvýšil emise rakovinotvorného formaldehydu o více než tři tuny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Šmoulinka, maková panenka a kocour Mikeš. Světlana Witowská na ČT probírala dětské pohádky, které se možná mají předělat
U včerejších Událostí, komentářů považovala Světlana Witowská za nutné zdůrazňovat, že diváci nesledují dětský kanál Déčko. Řešily se totiž komiksy a kreslené pohádky, a to i s ukázkami. Téma zřejmě ČT zařadila k výročí, ovšem ne republiky, ale prvního vydání Šmoulů. Witowská uvedla, že ve světě se řeší, zda některé postavy nejsou pro děti nevhodné. Takže si k tématu pozvala Pavla Kořínka, historika komiksů z Ústavu pro českou literaturu Akademie věd. „Je to ta nezměrná řada nejrůznějších černoušků, nejrůznějších žen a dívek pouze k zachránění,“ popsal „problematické“ stereotypy odborník na komiksy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
„To bych musel bejt blázen!“ Jiří Krampol vystoupil v ČT k medaili od Zemana
Jedním z oceněných prezidentem Milošem Zemanem byl v neděli u příležitosti 100. výročí Československa také herec Jiří Krampol. Dostal Medaili Za zásluhy. Své k tomu řekl v pořadu Devadesátka ČT24. Stejně tak byl hostem i oceněný historik Michal Macháček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Spiknutí Šabatové a neziskovek. A vůbec nejde o mě. Ivanka Kohoutová, dekorovaná Zemanem, otevřeně promlouvá a varuje
ROZHOVOR Vyznamenání z rukou prezidenta Miloše Zemana vnímá ředitelka Střední zdravotnické školy Ivanka Kohoutová jako podporu proti komplotu tvořenému Annou Šabatovou v pozici ombudsmanky, neziskovkami, některými úřady, advokáty a médii a zároveň jako podporu jejích občanských postojů. Od začátku více než pět let se vlekoucí kauzy cítila, že nejde ani tak o šátky a nějakou somálskou uchazečku, ale že je jakýmsi lakmusovým papírkem ve hře propagátorů ideologie multikulturalismu. Přiznává, že Anny Šabatové si neváží, a domnívá se, že by se veřejná ochránkyně práv měla vážně zamyslet nad svým setrváním v úřadě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Není lepších vztahů v Evropě ani ve světě než mezi ČR a SR – mezi našimi národy
Premiér Babiš se zúčastnil oslav výročí vzniku Československa v Martině a Ružomberoku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Nechceme muslimy, opravdu ne! Řekli Češi. A tím to teprve začalo...
ANKETA Podle nejnovějšího výzkumu Pew Research Center by jen 12 procent Čechů přijalo muslima za rodinného příslušníka. Což je nejméně ze všech s výjimkou Arménie, která však sousedí s Tureckem a má s ním neblahé historické zkušenosti. Například v nám blízkém Slovensku to bylo 47 procent. Data pocházejí z průzkumů uskutečněných v období mezi roky 2015 a 2017. Účastnilo se 56 000 dotazovaných v 34 zemích západní, střední a východní Evropy. ParlamentníListy.cz se zeptaly v anketě politiků, co o tomto téměř „nejhorším“ výsledku soudí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Bývalý rektor odhaluje, proč ve své době nebyl Václav Havel kritizován za výběr osobností, které vyznamenával. A nejen za to
STO LET REPUBLIKY „Mnoho lidí si dnes žije velmi dobře. Ale jsou opravdu šťastní při pomyšlení na nejistou budoucnost? Při každodenním strachu a návalu negativních zpráv z médií?“ ptá se Lubomír Pána, zakladatel vysoké školy a bývalý rektor, který kandidoval za SPD do Senátu. V rozhovoru promluvil nejen o rozdělení Československa a současných vztazích mezi oběma republikami, ale také například o Rusku. Vyjádřil se i k tomu, jak to podle něj v současné době „máme“ s Německem. Svůj názor řekl také na adresu Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
LIGA LIBE: Stížnost evropské ombudsmance na EU komisi a odzbrojovací směrnici
Pavel Černý, iniciátor obou petic proti odzbrojení a president LIGY LIBE k tomu řekl:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Míth (ODS): Politické korektnosti zvoní umíráček. Konečně!
I přes nebývalou masáž pokrokářů z médií a politických neziskovek si většina populace naštěstí zachovává zdravý rozum a hypertrofovanou politickou korektnost odmítá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Bída, drahota, lidé na dlažbě a střelba do dělníků. Šiří se jiné informace o „tatíčku Masarykovi“ a první republice
Sociálními sítěmi se u příležitosti 100. výročí vzniku Československa šíří text, jak vypadal život nižších vrstev za první republiky. Text vyšel na webu Stoplusjednicka.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Prodej ostravské huti Liberty House povede k jejímu útlumu a úplnému zastavení
Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák dnes obdržel dopis od odborářů ArcelorMittalu. Na situaci v ostravské huti opět upozornil premiéra Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Novináři si proklepli muže, kterému dal prezident milost. Nohy mu prý urazil vlak, když byl opilý
Prezident Miloš Zeman minulý týden omilostnil muže, který má v rejstříku trestů záznam o čtyřech různých odsouzeních. Tři se týkají neplacení výživného, čtvrté pak porušení domovní svobody a krádeže. Muž dostal milost kvůli tomu, že přišel o obě nohy, což se stalo poté, co ho opilého srazil vlak. Vyplývá to z přípisu ministra spravedlnosti Jana Kněžínka, který si ČTK vyžádala na základě zákona o svobodném přístupu k informacím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Michal Horáček má velmi špatný den. Sněmovna nevydala komunistu Ondráčka ke stíhání
Policie nebude moci nyní stíhat poslance KSČM Zdeňka Ondráčka kvůli jeho výrokům vůči někdejšímu prezidentskému kandidátovi Michalu Horáčkovi. Sněmovna dnes Ondráčka ke stíhání nevydala, jak už dříve doporučil mandátový a imunitní výbor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Zaměstnanci asi dostanou náhradu mzdy i v prvních dnech nemoci
Zaměstnanci zřejmě budou dostávat od července příštího roku náhradu mzdy i v prvních třech dnech nemoci. Sněmovna dnes schválila hlavně hlasy poslanců ANO, ČSSD, KSČM a Pirátů předlohu sociální demokracie, která takzvanou karenční dobu ruší. Novela zákoníku práce, která přečkala návrh ODS na zamítnutí, nyní zamíří k posouzení senátorům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Akciový index S&P 500 se dostal do korekce
„Dle dosavadních čísel z právě probíhající výsledkové sezony rostou zisky amerických korporací meziročně o 22 procent. Americká ekonomika přitom ve třetím čtvrtletí letošního roku rostla o 3,5 procenta. Díky kombinaci poklesu cen akcií a růstu zisků firem se mnoho akciových titulů stává zajímavými pro investory,“ říká Senior Equity Trader BHS Kamil Bednář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Proplácení prvních třech dnů nemoci prostě musí projít
Komentář na facebookovém profilu k proplácení prvních třech dnů nemoci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Půjde Bakala bručet?
Těsně před komunálními volbami a prvním kolem senátních voleb jsem zaslal Vrchnímu státnímu zastupitelství v Olomouci trestní oznámení týkající se nesplnění veřejného příslibu o odprodeji bytů OKD jejich nájemníkům, kteří o to projeví zájem, zkrachovalým uhlobaronem, miliardářem Zdeňkem Bakalou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Velvyslanci EU navštívili TA ČR
Zástupci Technologické agentury ČR (TA ČR) se setkali ve čtvrtek 25. 10. 2018 s účastníky incomingové mise, která byla pořádána Stálým zastoupením ČR při EU. Této mise se zúčastnili kromě vybraných představitelů Evropské komise i velvyslanci některých členských států při EU (Finska, Portugalska, Belgie, Slovenska, Francie a Švédska), s cílem seznámit se více s inovacemi a digitalizací v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
ČVUT: Fakulta architektury pořádá cyklus přednášek November Talks 2018 - Listopadové vize
O čem sní architekti? Jak jejich představy dokáží měnit města, místa, krajinu? Důležitost a význam vizí v architektuře a urbanismu bude během čtyř listopadových pondělků na Fakultě architektury ČVUT v Praze hlavním tématem přednáškového cyklu s názvem November Talks 2018 – Visions, v němž se představí významní architekti ze Slovinska, Španělska a Francie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Drahoš, Horáček a Zemanova medailistka. Rozruch, který končí ostrým vyjádřením oceněné
Sváteční oceňování prezidentem republiky má peprné pokračování na sociálních sítích. Neúspěšný prezidentský kandidát Michal Horáček se pustil do držitelky medaile za zásluhy, novinářky a bývalé poslankyně Jany Lorencové, se kterou má prý osobní zkušenost. Ta si to ovšem nenechala líbit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ťok navrhne privatizovat menšinový podíl v ČD Cargo
Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) chce prosadit prodej minoritního podílu v nákladním železničním dopravci ČD Cargo. Novinářům dnes řekl, že s prodejem menší části podniku, ve kterém by státu zbyla většina, souhlasí i premiér Andrej Babiš (ANO). Ten se nedávno postavil proti úvahám o privatizaci. Proti jsou i vládní partneři ANO - sociální demokraté - a komunisté, kteří menšinový kabinet podporují ve Sněmovně. Ťok chce záměr nejdříve projednat v koalici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Hodnota dobrovolnické práce vzrostla
Počet neziskových institucí v České republice v roce 2016 vzrostl oproti předchozímu roku o 3,5 %. Mírně se snížil počet zaměstnanců těchto organizací, naopak vzrostl počet dobrovolníků, kteří odpracovali i více hodin práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Životnost Dukovan by se mohla prodloužit o deset let
Životnost Jaderné elektrárny Dukovany by se mohla prodloužit o deset let. Náklady by byly 20 miliard korun, nový jaderný blok by stál zhruba 200 miliard korun. Dnes to řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Předseda vlády i ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková (za ANO) už v minulých dnech uvedli, že česká vláda může odložit rozhodnutí o případné stavbě nového tuzemského jaderného zdroje. Možností je podle nich právě prodloužení životnosti Dukovan.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Piráti: Hrozí, že platy politiků vzrostou o 20 %. Řada poslanců zrychlení projednávání zákona blokuje
Sněmovna odmítla návrh Pirátů na zkrácení lhůty pro projednávání bodu o omezení platu politiků. Nyní hrozí, že se zákon nestihne projednat do konce roku, kdy má dříve schválené zvýšení nabýt účinnosti. Návrh Pirátů na zkrácení lhůty přislíbil podpořit Jaroslav Faltýnek, předseda poslaneckého klubu ANO. Svůj příslib však nedodržel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Hnilička (ANO): Navrhujeme vznik Národní sportovní agentury
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 31. října 2018 k návrhu zákona o podpoře sportu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Evropské i americké studie prokazují: Screening plicní rakoviny funguje, zachraňuje životy
Plicní rakovina reprezentuje stále 12,3 % všech nových diagnostikovaných případů rakoviny a ročně touto chorobou onemocní asi 1 400 000 lidí. Kouření cigaret je dobře dokumentovanou příčinou plicní rakoviny a asi 90 % případů tohoto onemocnění je kouřením přímo způsobeno. Pokud totiž nemoc zachytíme v její pozdní fázi, jak je u nás i ve světě zatím obvyklé, je úmrtnost do pěti let zhruba v 85 procentech případů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ČEZ ESCO: Nejlepší projekt energetických úspor na Slovensku je z dílny ENESA
V Bratislavě se předávaly ceny za nejlepší slovenské energeticky úsporné projekty. Letos bylo do soutěže přihlášeno 20 projektů realizovaných v posledních třech letech, jak ve veřejném, tak i v soukromém sektoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Zrušení karenční doby je podporou pracujících a jejich zdraví
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 31. října 2018 k návrhu vydání zákona, kterým se mění zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce a některé další zákony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
MŠMT podpoří 46 česko-amerických vědeckých projektů
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy zveřejnilo výsledky veřejné soutěže ve výzkumu, experimentálním vývoji a inovací v rámci programu INTER-EXCELLENCE, podprogramu INTER-ACTION, USA, která byla vyhlášena letos v březnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Kotrč: Dodatečné sdělení k ukončení trestního stíhání a informacím v médiích
V médiích opakovaně proběhla zpráva o trestním stíhání mé osoby v souvislosti s údajným vyzrazením utajované informace – utajované svědkyně v kauze ŘSD. Trestní řízení včetně soudního řízení trvalo od r. 2013 do 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
OZO Ostrava: Provozní doba ostravských sběrných dvorů se od 1. listopadu zkrátí
Kam v Ostravě s bioodpadem? Nejlépe do hrušovské kompostárny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš zaujal: Na tiskovce použil svoje vnučky
Premiér Andrej Babiš překvapil novináře na tiskové konferenci osobním vyznáním ohledně střídání letního a zimního času. Hledí na to prý z pozice dědečka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Mach: I chudí mají mobil a splachovací záchod, to dříve nebylo. Máme se dobře, ale...
Jsou zde oslavy stoletého výročí české státnosti. Zeptali jsme se bývalého europoslance za Svobodné Petra Macha a také PhDr. Matěje Trávníčka, politologa z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy, jak vnímají nejenom dnešní Českou republiku, ale také odkaz minulých generací. Oba pánové se shodli na tom, že se dnes v Česku žije dobře. Na přetřes přišly také otázky ohledně komunistické minulosti, prezidenta Miloše Zemana, nebo jeho předchůdce Václava Havla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Já vám toho medvěda vysadím v Praze! Udeřil Jiří Čunek. A mluvil o homosexuálech a ČT
Hostem Luboše Xavera Veselého byl dnes zlínský hejtman a senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL). Řeč byla mimo jiné o homosexualitě, kterou Čunek vnímá jako problém. A nechyběla ani slova o medvědovi, který nyní sužuje Valašsko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Projednávání zálohovaného výživného je zatím odloženo
Pod záštitou Výboru pro sociální politiku PSP ČR proběhl dne 26. 10. 2018 v Poslanecké sněmovně seminář k široké problematice výživného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Já o tom něco vím! Ty proruské servery... Tomáš Halík znovu vystoupil proti Klausovi a Piťhovi
Polemika nad svatováclavským vystoupením profesora Petra Piťhy v katedrále svatého Víta pokračuje dalším kolem. Tomáš Halík, který se pasoval do role hlavního obhájce „naděje“ před Piťhovým apokalyptickým blouzněním, se tentokrát na názorové stránce Lidových novin rozepsal v reakci na bývalého prezidenta Václava Klause, který Piťhu podpořil. Halík avizoval záměr polemizovat s Klausem i Piťhou věcně a rozumně. Posuďte sami, jak se mu to podařilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Vzájemné vztahy Čechů a Slováků nebyly bezproblémové, dnes se máme rádi
Projev předsedy Senátu na oslavách 100. výročí vzniku Československa v Martině, kde byla před sto lety podepsána Martinská deklarace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Německo nám způsobilo mnoho utrpení. I SSSR. Musíme být obezřetní k oběma, říká sociální demokrat Slepička
STO LET REPUBLIKY „Rok 1968 vnímám jako obrovské selhání našich tehdejších spojenců v čele se Sovětským svazem a výrazným limitem v oblasti důvěry. Obdobně jako mnichovskou dohodu směrem k tehdejším spojencům,“ říká zastupitel Týna nad Vltavou a člen Krajského výkonného výboru ČSSD David Slepička. Vyjádřil se ke vztahům mezi Českou a Slovenskou republikou, řekl svůj názor ohledně státních vyznamenání a zmínil i odpůrce prezidenta Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Braný (KSČM): Čeká nás prudké zdražení cen tepla?
Chladné dny řadu z nás přivedou k radiátorům. Otočíme kohoutkem a byt se záhy z mrazivé špeluňky změní na teplý domov. Kolem tří a půl miliónů lidí přitom využívá centrální dodávky tepla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Řecko chce spolupracovat s ČR ve věci dětských uprchlíků, hlásí Šojdrová
Řecké úřady chtějí spolupracovat s Českou republikou ve věci dětských uprchlíků bez doprovodu, uvedla dnes europoslankyně Michaela Šojdrová, která iniciovala přijetí 50 syrských sirotků do Česka. V úterý a dnes jednala v Řecku, výsledky své návštěvy chce nejdřív sdělit premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a ministrovi vnitra Janu Hamáčkovi (ČSSD). Babiš v minulosti trval na tom, že dětem je třeba pomoci mimo Česko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Mezi prvními jsme vyvěšovali rudý prapor... Zdena Mašínová nechala velice podrobně nahlédnout do minulosti své rodiny
Zdena Mašínová byla hostem Martina Veselovského v rozhovoru pro internetovou televizi DVTV. S moderátorem vzpomínala na otce, válečného hrdinu, na dobu během války a teror nacistů i na pronásledování ze strany komunistů. Řeč padla i na útěk jejích bratrů z Československa a na případný návrat Josefa Mašína do vlasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Gazdík pro PL: Kritici Zemana se smířili s jeho volbou, jen s hulvátství vanoucím z Hradu se jaksi smířit nedokážou
ROZHOVOR „Jistý hradní úředník, který veškeré výtky vůči prezidentovi odráží tím, že se kritici nesmířili s volbou Miloše Zemana, se mýlí. Ale jistěže smířili, jen s hulvátství vanoucím z Hradu se jaksi smířit nedokážou,“ říká Petr Gazdík, poslanec a předseda Starostů a nezávislých. Podle něj stoleté oslavy vzniku republiky ukázaly především hluboké rozdělení české společnosti. Vnitřně, ale i mezi východem a západem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Majerová Zahradníková (ODS): Systém vyplácení nemocenské funguje
Komentář na facebookovém profilu na téma karenční doby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Proběhla modlitba za sudetské Němce jako součást oslav 28. října. A nám napsali pamětníci
Modlitba za utrpení spojené s vyhnáním sudetských Němců. I to bylo součástí oslav výročí republiky na plzeňském náměstí Republiky. Vedl ji plzeňský biskup Tomáš Holub a řadě především starších lidí zkazila náladu z oslav. Naší redakci se ozvali i někteří lidé, kteří v rodinách na vlastní kůži zažili, co prováděli v pohraničí občané Československa, kteří se hlásili k sudetským Němcům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zaorálek (ČSSD): Nestrašte!
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 31. října 2018 k návrhu vydání zákona, kterým se mění zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce a některé další zákony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
NCOZ: Stamilionové krácení daní
Kriminalisté brněnské expozitury Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) ukončili v uplynulých dnech vyšetřování organizované zločinecké skupiny, která se dopouštěla zvlášť závažného trestného činu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby se škodou cca 470 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
,,Máte nás u prdele." Jde o Tomia Okamuru
Tomio Okamura naštval rázného odboráře z moravskoslezského kraje. Ten vyjádřil názor, že předseda SPD má „zaměstnance totálně u prdele“ a všechny voliče v zaměstnaneckém poměru nabádá, aby si to pamatovali. Důvodem jeho rozčílení je sněmovní debata o „karenční době“. Zrušení karenční doby nakonec Sněmovna ve středu odpoledne odhlasovala. A proplácet budou podnikatelé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Šlápl Bakalův Respekt do...? Psali o Donaldu Trumpovi a SSSR, ale je to prý úplně jinak
Zmatený výklad dokumentů, zásadní omyly ve výkladu pojmů a celkově naprosto mylné tvrzení. Tak expert na historii bezpečnostních složek strhal článek v časopise Respekt. V něm se autoři Ondřej Kundra a Jaroslav Spurný snažili prokázat, že komunistická StB se před rokem 1989 intenzivně zajímala o Donalda Trumpa a již tehdy počítala s tím, že tento člověk jednou bude americkým prezidentem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Netrestejme pracující za nemoc
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 31. října 2018 k návrhu vydání zákona, kterým se mění zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce a některé další zákony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Česká konference rektorů a Slovenská konference rektorů podepsaly prohlášení k 100. výročí založení Československé republiky
Předseda České konference rektorů Tomáš Zima a předseda Slovenské rektorské konference Marek Šmid podepsali společné prohlášení při příležitosti kulatého výročí založení Československé republiky. Zástupci obou institucí v ní vyzdvihli dosavadní vzájemnou spolupráci v oblasti vzdělávání a potvrdili zájem v ní pokračovat i v dalších letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: Český olympijský výbor představil světu manuál k organizaci Olympijských festivalů
Manuál, který má pomoci ostatním zemím organizovat Olympijské festivaly, minulý týden představil Český olympijský výbor. Webová příručka má osm kapitol a sdružuje zkušenosti z různých zemí, kde se sportovní parky/festivaly v době olympijských her konaly v různých podobách. Konference se v pražském hotelu Angelo zúčastnilo takřka 100 delegátů ze třinácti zemí světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Gajdůšková (ČSSD): Reformy Nečasovy a Topolánkovy vlády nebyly nic jiného než zavádění nových bankovních produktů
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 31. října 2018 k návrhu vydání zákona, kterým se mění zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce a některé další zákony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Karel Gott: Sovětská okupace byla předem domluvená mezi velmocemi. My viníme jen SSSR, ale bylo to jinak. Nedělejme si iluze, kdo to tu řídí
V interview na ČRo Dvojka mluvila ikona české hudby, Karel Gott. Vyjadřoval se k srpnové invazi z roku 1968, o které řekl, že byla mezi velmocemi domluvená. Také se několikrát opřel do svých kritiků a prohlásil: „Jsou písně, které jsou nádherné a jsou o ničem.“ Reagoval tak na zpěváky, kteří si myslí, že musí být „vlajkonoši filozofie“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Průzkum STEM/MARK: Češi se nejvíc bojí rakoviny, cukrovka je podle nich "v pohodě", každý čtvrtý si myslí, že ji lze vyléčit
Diabetem v České republice trpí více než 800 tisíc lidí, ale povědomí o této nemoci je mezi Čechy přesto na velmi nízké úrovni. Výsledky celostátního průzkumu agentury STEM/MARK ukazují, že 75 % populace netuší, jak moc je diabetes rozšířen, a jaký problém tím pádem představuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Chceme chránit náš stát a bojovat proti ruské propagandě, tvrdí „elfové“, kteří na internetu loví „trolly“
Proti internetovým trollům šířícím dezinformace a proruskou propagandu v Česku bojují desítky lidí, říkají si elfové. Kvůli bezpečnosti musejí tajit svoji totožnost. Najdou se mezi nimi lékaři, studenti, učitelé, podnikatelé, vědci, ale například i vojáci. Jeden ze zakladatelů české skupiny, která se po vzoru pobaltských republik rozhodla bojovat na internetu s takzvanými trolly, se pro server Aktuálně.cz rozhovořil o tom, o čem přesně jejich boj pojednává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Adamec (ODS): Dobrý úmysl nestačí
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 31. října 2018 k návrhu zákona o podpoře sportu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Pan Horáček nemá žádný morální nárok na kritiku jednání jiných
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 31. října 2018 k trestnímu stíhání poslance Zdeňka Ondráčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): My přece nepískáme spor Horáček-Ondráček
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 31. října 2018 k trestnímu stíhání poslance Zdeňka Ondráčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Mladá generace nemá životní zkušenosti, věří slibům o lepších zítřcích. Starším zasahování EU do našich záležitostí připomíná RVHP a Sovětský svaz. Dlouholetý elitní diplomat promluvil
ROZHOVOR Kolapsy průmyslových gigantů jako například Poldi Kladno, Škoda Plzeň či vytunelování OKD. Je s podivem, že se naše ekonomika úspěšně vypořádala s mnoha takovými zlodějnami z minulosti, že zažíváme růst a nikoliv propad. Je to důkaz životaschopnosti našeho hospodářství. Bývalý velvyslanec v Indii a Japonsku Jaromír Novotný hovoří o českém století.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Mediální žumpa! Pouta a páska na pusu... Takhle řádil ve Sněmovně Ondráček těsně před hlasováním
Sněmovna se dnes rozhodla nevydat komunistického poslance Zdeňka Ondráčka k trestnímu stíhání za výroky o Michalu Horáčkovi. Ondráček ke svému stíhání ve Sněmovně měl projev. V něm prozradil, jak měl být kriminalizován a jak podivně byla věc vyšetřována. A tvrdě udeřil na novináře: „Já vám řeknu, páni novináři. Jste pro mě mediální žumpa, tak to prostě je a bude.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Kůrovec žere celé Česko. Šumava je jeho chovná stanice, volá o pomoc zkušený lesák
ROZHOVOR Rozhovor s lesníkem Josefem Vovesným, který během 50 let praxe pracoval v lese jako taxátor, typolog, řídící pracovník podniků. Z toho v posledních letech jako odborný poradce v lesnictví a životním prostředí též ve spolupráci s ekologickou organizací Hnutí život. O situaci na Šumavě, kůrovcové kalamitě a jejím dopadu na lesy, vodu v krajině a o celkovém klimatu včetně sucha. A též o zásadních sporech, které Hnutí život v zájmu přežití lesů vede se Správou Národního parku Šumava, s Ministerstvem životního prostředí a s hnutím Duha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Domácnosti loni silně utrácely, podniky narážely na nedostatek pracovníků
Ekonomický vývoj v roce 2017 se odvíjel od zrychlení růstu HDP, které bylo propojeno i s expanzí ostatních ekonomických oblastí. Detaily uvedl Český statistický úřad v dnes vydané analýze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Evropská nezaměstnanost zastavila pokles. Co to znamená?
Další ne příliš pozitivní zprávy dostáváme z ekonomiky eurozóny. Po horších výsledcích HDP za třetí kvartál, které jsme do značné míry kladli za vinu automobilkám bojujícím s novými emisními limity, přichází špatné zprávy z trhu práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ondráček (KSČM): Páni novináři, jste pro mě mediální žumpa
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 31. října 2018 k trestnímu stíhání poslance Zdeňka Ondráčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
„Merkelová byla k odchodu donucena.“ Znalec Německa předkládá další informace
Na svém webu Kechlibar.net se matematik Marian Kechlibar pustil do spekulací a komentářů ohledně kroku, který vyvolal pozdvižení po celé Evropě: odstoupení Angely Merkelové z předsednictví CDU. Rozebral důvody jejího odchodu a vyjádřil se také o jejích možných nástupcích. A na závěr přidal varování o Zelených.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
DPP: Informace o změnách v MHD – výluka lanové dráhy Újezd – Petřín
Z důvodu pravidelné revize bude od pondělí 5. 11. do pátku 7. 12. 2018 přerušen provoz lanové dráhy Újezd – Petřín. Po opravách, údržbě a nezbytných kontrolách bude lanovka opět vozit cestující od soboty 8. 12. 2018 od 9.00 hod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Válek (TOP 09): Chřipka je smrtelná choroba
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 31. října 2018 k návrhu vydání zákona, kterým se mění zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce a některé další zákony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ovčáček se smál Miroslavě Němcové. A veřejně vytáhl toto nahé FOTO
Prezidentův mluvčí, Jiří Ovčáček se objevil v pořadu Rozstřel serveru iDnes. Odpovídal na otázky ohledně nepozvání určitých jedinců. „Já je jmenovat nebudu, jsou to obvyklí podezřelí,“ vyjádřil se mluvčí. A promluvil i o Jakubu Jarešovi, který na prezidenta pokřikoval „Hanba!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Václav Klaus ml.: Jak vypadá karenční doba z pohledu ředitele školy
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 31. října 2018 k návrhu vydání zákona, kterým se mění zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce a některé další zákony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
ÚZSVM vyhlásil svou druhou nejvyšší veřejnou dražbu v historii
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) vyhlásil veřejnou dražbu na prodej zámečku v pražském Veleslavíně. Dražba se uskuteční 30. listopadu 2018, minimální podání činí 382 milionů korun. Veřejnou dražbu schválilo Ministerstvo kultury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Juříček (ANO): Vždycky se díváme na krátkodobé požitky, ne na dlouhodobé potřeby
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 31. října 2018 k návrhu vydání zákona, kterým se mění zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce a některé další zákony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Poslední naděje koruny – klesající zajištění exportérů
Koruna se den před zasedáním ČNB drží stále v silné defenzivě a tlačí se nad 25,90 EUR/CZK. Jedním z důvodů je bezesporu i slabý výsledek HDP v eurozóně za třetí kvartál - nejpomalejší za poslední více než čtyři roky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Bauer (ODS): Zrušením karenční doby poškodíte podnikatelské prostředí
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 31. října 2018 k návrhu vydání zákona, kterým se mění zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce a některé další zákony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Po díle Masaryka a Štefánika šlapeme už téměř 25 let
Pravdou je, že že česko-slovenská vzájemnost, pocity bratrské sounáležitosti a historicky doložitelné spřízněnosti stále zejména u střední a starší generace přetrvává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Česká republika není soběstačná ve výrobě masa
„V České republice se vyprodukuje nejvíce vepřového masa, kterého je vyrobeno třikrát více než hovězího masa. S mírným odstupem za vepřovým masem následuje produkce drůbežího masa. Výroby ostatních druhů mas jsou vzhledem k celkové produkci zanedbatelné,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
„Mohamed byl pedofil,“ padlo. A teď rozhodla evropská instituce. Výsledek zde
Štrasburský soud stvrdil trest za výrok, že Mohamed byl pedofil. Píše o tom server Ceska-justice.cz. Jak je patrné, rouhání v Rakousku je tak trestným činem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Umíte jenom rušit, neumíte tvořit
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 31. října 2018 k návrhu vydání zákona, kterým se mění zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce a některé další zákony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
KRNAP: Naše úcta patří veteránům všech válek a naše podpora zachování jejich paměti
Správa Krkonošského národního parku se i letos připojuje ke sbírce ke Dni veteránů, jejíž výtěžek pomůže další práci na projektu Paměť národa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Realistický pohled premiéra na JE Dukovany
Atomová, tedy stavební a průmyslová lobby, cítí dlouhodobě ohromný byznys v dostavbě nových bloků jaderných elektráren Dukovany a Temelín.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Dnes večer zahájili Piráti v Brně dvoudenní hlasování o koalici vedené ODS
Piráti v Brně dnes večer zahájili dvoudenní hlasování o koaliční smlouvě s ODS, KDU-ČSL a ČSSD. Vyplývá to z diskusního fóra Pirátů. Hlasování skončí v pátek večer. Koaliční smlouvu musí schválit nadpoloviční většina z brněnské členské základny Pirátů, která má přes 20 členů. Když smlouvu schválí, mohou ji partneři podepsat. Pokud by Piráti smlouvu neschválili, nemohou do koalice vstoupit. Nabídku vytvořit koalici mají i od hnutí ANO, které vyhrálo volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Hamáček se dnes chlubil voličům. A hned přišla facka od Kalouska: Můžete to prožrat hned, ale na děti nic nezbude!
Zaměstnanci zřejmě budou dostávat od července příštího roku náhradu mzdy i v prvních třech dnech nemoci. Sněmovna dnes schválila předlohu sociální demokracie, která takzvanou karenční dobu ruší. Předseda sociální demokracie Jan Hamáček se plácá po rameni. „Že budeme ve vládě fíkovým listem, který nic neprosadí? To už snad po dnešku nemůže nikdo říct,“ napsal na svém Twitteru. A předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek na něj okamžitě spustil studenou sprchu. „Odpusťte si tyhle argumentační fauly,“ udeřil na Hamáčka a začala slovní kanonáda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Babišovu a Zemanovu kliku je nutné zlikvidovat co nejdříve, vypálil podnikatel Baránek
STO LET REPUBLIKY „Tito dva, Babiš a Zeman, rozvrátí stát, postaví lidi proti sobě, národohospodářsky nic nedokážou a období po nich bude velký průšvih,“ říká Rudolf Baránek, který stál po pádu totality u zrodu podnikatelských organizací. „Prezident republiky Miloš Zeman svým chováním a intrikami snížil vážnost prezidentského úřadu. Jeho prokomunistické, pročínské a proruské postoje jsou pro další směřování České republiky velmi nebezpečné. Navíc jeho chování je nepřijatelné,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Baránek. I proto je podle něj nutné Babišovu a Zemanovu kliku zlikvidovat co nejdříve. „Samozřejmě volbami,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Petr Lukeš: O tragickém dopadu nedodržování mravnosti na život
Jsou věci, které podle názoru mnoha lidí dneška nejsou potřeba. Mezi ně patří také mravnost a její dodržování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Nemocnice Na Bulovce: Unikátní operace rostoucí endoprotézy
Na ortopedické klinice Nemocnice Na Bulovce byla vůbec poprvé v České republice úspěšně implantována neinvazivně rostoucí endoprotéza kolenního kloubu. Pacientem byl desetiletý Samuel se zhoubným nádorem stehenní kosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Takáč v ČT naléhal na Jindráka z Hradu, jaké sympatie chová Merkelová k Zemanovi. A dostal jasnou odpověď
Zahraniční politiku tvoří vláda a odpovídá za ni. Chce ji však tvořit i prezident republiky Miloš Zeman a také to dělá. Nový ministr zahraničí chce hlavně koordinovat všechny zúčastněné hráče. Domlouvají se ústavní činitelé hladce? Jaká bude Evropa bez Merkelové? O tom promluvil v Interview na ČT24 ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Rudolf Jindrák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Na Rejvízu se pečlivě zvažuje ochrana každého stromu
Zatímco v hospodářských lesích je snahou lesníků kůrovcem napadené stromy vytěžit a odvézt, v přirozených smrčinách v rezervaci je tomu jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Janda (ODS): Zákon by měl legalizovat veřejné peníze používané pro tělovýchovu
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 31. října 2018 k návrhu zákona o podpoře sportu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
„Když jsem to četl, koukal jsem na to s otevřenýma očima.“ Babišův poslanec, známá televizní tvář, je šokován obsahem Istanbulské úmluvy
Hostem Pavla Štrunce ve stejnojmenném pořadu na Info.cz byl Aleš Juchelka, křesťaň a poslanec za ANO, který také moderoval legendární pořad Medúza. Volání „Haló, tady Medúza“ k němu prý patří. Řekl, že TOP 09 se od založení změnila: „Všechno, co k nám dopluje z Evropské unie, to TOP 09 adoruje.“ A podpořil i profesora Piťhu s tím, že žaloba na něj je útok na svobodu slova. Istanbulskou úmluvu bychom podle něj neměli přijímat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš slíbil, že si prodej ArcelorMittalu pohlídá, věří odboráři
Premiér Andrej Babiš (ANO) při setkání s odboráři huti ArcelorMittal slíbil, že si „pohlídá“, aby důsledkem prodeje společnosti nebylo propuštění či zastavení výroby v Ostravě. ČTK to po dnešním jednání s premiérem řekl předseda Odborové organizace ArcelorMittalu Ostrava Petr Slanina. Babiš odborářům také řekl, že se kvůli podmínkám prodeje hutí setká se zástupci Evropské komise i kupující společnosti Liberty House.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
dTest: Botox může zmírnit migrénu, má však své mouchy
Botox neumí jen vyhladit vrásky, ale také pomáhá proti chronické migréně. Jak moc a za jakou cenu, shrnula organizace Medizin transparent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Bartoň (Piráti): Už nevidíme, kam sportovní organizace peníze přerozdělí
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 31. října 2018 k návrhu zákona o podpoře sportu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zoo Plzeň: Další dikobrazí mládě kuandu je sameček
Mezi roztomilé přírůstky léta 2018 v Zoo Plzeň patří již osmé mládě jihoamerických stromových dikobrazů kuandu obecných. Přišel na svět 15.8. 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Bartoň (Piráti): Jde o pravdu, nebo lež. Jednička, nebo nula
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 31. října 2018 k trestnímu stíhání poslance Zdeňka Ondráčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
CzechTrade: České pivovary uvedou novou kategorii piv pro britský trh
Na základě společné práce agentur CzechTrade a CzechTourism se podařilo uspořádat incomingovou misi špiček britského pivovarnictví do České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Náprava justice
Pravda v naší republice nevítězí. Občané se spravedlnosti často nedovolají. Při dobré vůli zákonodárců by neměl být problém učinit rychlou nápravu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
SŽDC: Na webu je k dispozici nový jízdní řád pro rok 2019
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) dnes na svých internetových stránkách zveřejnila jízdní řády pro rok 2019 s platností od 9. prosince 2018. Tabulky s jednotlivými traťovými jízdními řády najdete na adrese www.szdc.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Farský (STAN): Problémem naší společnosti je hrubnutí komunikace ve veřejném prostoru
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 31. října 2018 k trestnímu stíhání poslance Zdeňka Ondráčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Nechceme zámek Veleslavín nechat vydražit developerům, má sloužit veřejnosti
Pražský Veleslavínský zámek a k němu přilehlý park se vzrostlými stromy, které jsou zeleným ostrovem v okolní zástavbě, půjde z rozhodnutí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových do dražby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj ocenil nejlepší Pečovatelky roku 2018
Pomáhají svým klientům nejen fyzicky – překonat jejich každodenní překážky. Povzbuzují je také ochotou naslouchat, úsměvem a milým slovem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Gazdík pro PL: Kritici Zemana se smířili s jeho volbou, jen s hulvátstvím vanoucím z Hradu se jaksi smířit nedokážou
ROZHOVOR „Jistý hradní úředník, který veškeré výtky vůči prezidentovi odráží tím, že se kritici nesmířili s volbou Miloše Zemana, se mýlí. Ale jistěže smířili, jen s hulvátství vanoucím z Hradu se jaksi smířit nedokážou,“ říká Petr Gazdík, poslanec a předseda Starostů a nezávislých. Podle něj stoleté oslavy vzniku republiky ukázaly především hluboké rozdělení české společnosti. Vnitřně, ale i mezi východem a západem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Navrhujeme výraznější snížení placeného pojištění za zaměstnavatele
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 31. října 2018 k návrhu vydání zákona, kterým se mění zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce a některé další zákony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Studie navrhuje nové muzeum, lanovku a propojení obou břehů Baťova kanálu
Jednou ze společných aktivit Povodí Moravy, s. p. a Jihomoravského kraje při spolupráci na rozvoji cykloturistiky a rekreační plavby na Baťově kanálu je koncepce, která by současně řešila otázku bezpečného propojení stávajících přístupových a obslužných komunikací a cyklotras přes řeku Moravu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Chování lidí nezměníme
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 31. října 2018 k návrhu vydání zákona, kterým se mění zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce a některé další zákony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Kalousek vstal z mrtvých, aneb Co je dlouhodobě neudržitelné
Nechtějte se dožít roku 2068, protože to na tom budeme hůř než Řecko. Přišla na to Národní rozpočtová rada.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Každý zaměstnavatel potřebuje efektivního zdravého a spokojeného zaměstnance
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 31. října 2018 k návrhu vydání zákona, kterým se mění zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce a některé další zákony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: V září nevyhověly dva vzorky pohonných hmot
Česká obchodní inspekce sledovala jakost pohonných hmot v měsíci září 2018. Na čerpacích stanicích odebrala 226 vzorků pohonných hmot a požadované kvalitě nevyhověly 2 vzorky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
ODA: Rozpočet trpí mnohem větším problémem, než je deficit
Po hospodářské krizi let 2008/2009 se Česká republika v kontextu vývoje celé Evropské unie dostala do příjemné pozice státu, který se opírá o solidní hospodářský růst. Samostatný český stát hospodaří ale za dob zlých i dobrých s dluhem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Olomoucký kraj: Návštěva z Číny bude inspirující. Přiveze historii a jehly
Odborníci na tradiční čínskou medicínu odhalí zájemcům tajemství akupunktury i dalších léčebných technik, které se v jejich domovině vyvíjely po staletí. Stane se tak v rámci návštěvy zástupců partnerského regionu Olomouckého kraje. Hosté z provincie Fu-ťien stráví v Olomouci čtyři dny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Zeman to má spočítáno, Babiš má ještě před sebou kariéru. Vina Havla a jeho melodyboys. Obyvatelé Prahy a velkých měst jsou zmanipulováni. Konzervativní spisovatel hovoří
ROZHOVOR „Národ je antagonisticky rozdělen na lidové konzervativce a relativistické globalisty – a nemáme spojovací myšlenku, aby ji mohl někdo k překonání příkopů použít. Ti první jsou ukořeněni v domově, který přirozeně hájí, ty druhé zájmy domova moc neoslovují, chtějí vytvořit relativistickou multikulturní společnost, zavést nepřirozené vztahy mezi ženou a mužem, relativizovat sexuální orientaci a podobně,“ říká konzervativní spisovatel Vlastimil Podracký.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Turistický spolek Lipenska: V Horní Plané se chystá sraz příbuzných Adalberta Stiftera
V Horní Plané se chystá setkání příbuzných zdejšího nejslavnějšího rodáka, česko-rakouského básníka, spisovatele, malíře a pedagoga Adalberta Stiftera, který si vysloužil přízvisko básník Šumavy. Sraz příbuzných básníka jehož tvorba je stále aktuální svou kritikou vyhrocených vztahů mezi národy a citlivým vztahem k šumavské přírodě, se bude konat na podzim roku 2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Gazdík pro PL: Jsem smířen s tím, že Zeman je prezident. S jeho hulvátstvím se smířit nedokážu
ROZHOVOR „Jistý hradní úředník, který veškeré výtky vůči prezidentovi odráží tím, že se kritici nesmířili s volbou Miloše Zemana, se mýlí. Ale jistěže smířili, jen s hulvátství vanoucím z Hradu se jaksi smířit nedokážou,“ říká Petr Gazdík, poslanec a předseda Starostů a nezávislých. Podle něj stoleté oslavy vzniku republiky ukázaly především hluboké rozdělení české společnosti. Vnitřně, ale i mezi východem a západem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Tehdejší reforma nebyla destrukcí prvního pilíře
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 31. října 2018 k návrhu vydání zákona, kterým se mění zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce a některé další zákony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Dagmar Havlová poděkovala a s potěšením dala souhlas. S čím?
Manželka zesnulého prezidenta Václava Havla Dagmar se na facebookovém profilu svěřila s jistou pro sebe radostnou novinou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Birke (ČSSD): Se sportem je třeba něco dělat
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 31. října 2018 k návrhu zákona o podpoře sportu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj: Budoucí stavaři čerpali zkušenosti v Německu
Skupina vybraných studentů Střední průmyslové školy stavební v Hradci Králové se od 7. do 20. 10. v Bavorsku zúčastnila čtrnáctidenní odborné stavební praxe, která navazovala na sérii vzájemných výměnných pobytů uskutečňovaných od roku 2013.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga: Kontroly vyúčtování konkrétních dotací se zpřísňují
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 31. října 2018 k návrhu zákona o podpoře sportu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Vondrák (ANO): Můžeme kontrolovat transparentně i agenturu pro sport
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 31. října 2018 k návrhu zákona o podpoře sportu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Proti zrušení karence se důrazně stavějí zaměstnavatelé, stěžují si na náklady
Zaměstnavatelé ostře nesouhlasí s dnešním rozhodnutím poslanců, aby od července 2019 v prvních třech dnech nemoci začali platit stonajícím pracovníkům 60 procent základu příjmu. Zrušení třídenní karenční doby podle zástupců podnikatelů povede ke zvýšení nemocnosti a nákladů firem, zástup za nemocné budou za rekordně nízké nezaměstnanosti hledat obtížně. Hospodářská komora odhaduje, že by dodatečné výdaje firem mohly činit až pět miliard korun a navržené snížení odvodů o 0,2 procentního bodu dopady nedorovná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Válková (ANO): Potřebujeme trošku kritičtější pohled na justici
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 31. října 2018 k trestnímu stíhání poslance Zdeňka Ondráčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Bláha (ANO): eNeschopenka není spasitelný nástroj
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 31. října 2018 k návrhu vydání zákona, kterým se mění zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce a některé další zákony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Nezaměstnanost v září klesla na 2,2 %
Míry zaměstnanosti, nezaměstnanosti a ekonomické aktivity - září 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Richterová (Piráti): 60 % z platu není žádná hitparáda
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 31. října 2018 k návrhu vydání zákona, kterým se mění zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce a některé další zákony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist