Oficiální zpravodajská média

Michálek (Piráti): Policie pošle obvinění datovkou, státní zástupci chtějí vše na papíru. Je to jako za krále Klacka
Píše se rok 2018 a soudy a státní zastupitelství jsou stále zavaleny haldami papírů. Nemají totiž zavedený elektronický spis a stále jej vedou v papírové podobě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Havlistický časopis Respekt, ČT zralá k rozbombardování. Jiří Vyvadil se po řádění kolem Jarka Nohavicy už vážně naštval
Zakladatel Přátel Ruska v ČR a někdejší senátor Jiří Vyvadil sleduje kritické ohlasy, kterým čelí písničkář Jarek Nohavica za to, že si převzal vyznamenání z rukou ruského prezidenta Vladimira Putina. Salva kritiky vypálená na Nohavicu přivedla Vyvadila na úvahy o možnosti vybombardovat Českou televizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Vláda projedná odvolání státního tajemníka MPSV a výběrové řízení
Ministerstvo práce bude hledat nového státního tajemníka či tajemnici. O odvolání nynějšího nejvyššího úředníka resortu Jiřího Biskupa a vyhlášení výběrového řízení by měla ve středu jednat vláda. Čtyřiašedesátiletý Biskup byl ve funkci, která je na pět let, od loňského července. Pravděpodobně se chystá do důchodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Fakulta informačních technologií ČVUT má nejmodernější technologie
Více než 300 nových profesionálních počítačů a dalšího vybavení mohou studenti a pedagogové od tohoto akademického roku využívat na Fakultě informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT). Fakulta tak modernizací technického zázemí výukových prostor udělala první krok ke kompletní inovaci ICT infrastruktury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
ČEZ: INVEN CAPITAL je největším investorem v tado°, lídrovi chytrých termostatů
INVEN CAPITAL, Investiční fond Skupiny ČEZ investující do perspektivních technologických firem z oblasti nové energetiky, se stal největším podílníkem v německé společnosti tado°, lídrovi na evropském trhu chytrých termostatů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Bordel jak po cikánech, říkají. A vyprávějí vtipy. Je to úmorné, naříká na český rasismus režisérka Monika Le Fay
Režisérka Monika Le Fay se na svém facebookovém profilu rozepsala o tom, jak se jedna tmavá holčička rozhodla kvůli šikaně spáchat sebevraždu. Následně se její slova věnovala rasismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zabijte Nohavicu! Zdeněk Zbořil tvrdě zakročil v debatě o medaili od Putina
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Ještě by se mohli dohodnout na popravě před kuropěním, popřípadě před tím ještě Jarka Nohavicu mučit,“ reaguje politolog Zdeněk Zbořil na smršť kritiky na adresu písničkáře, který převzal Puškinovu medaili. Zbořil zároveň konstatuje, že „užitečných idiotů“ v posledních letech přibývá,“ ale nechce se mu věřit, že Anna Netrebko, Gérard Depardieu nebo Steven Seagal rozvrátí Spojené státy či Evropskou unii. Nemyslí si ani to, že by u nás v reakci na udělení medaile Nohavicovi, začali lidé masově vstupovat do Svazu československo-sovětského přátelství. V dnešním Rozjezdu se vrací Zbořil ještě k udělování státních vyznamenání 28. října, komentuje cestu europoslankyně Michaely Šojdrové za sirotky i odcházení kancléřky Angely Merkelové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Václav Krása: Komu ublížil Jaromír Nohavica?
Komentář na facebookovém profilu k reakcím na ocenění Jaromíra Nohavici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Zklamaný brněnský primátor Vokřál, mířící do opozice: Platíme daň za naší slušnost
Je to černé na bílém. Zástupci ODS, KDU-ČSL, Pirátů a ČSSD dnes v Brně podepsali koaliční smlouvu o spolupráci v brněnském zastupitelstvu poté, co obešli vítězné ANO v čele s Petrem Vokřálem. Ten v posledních měsících na častou otázku, kde udělal při vyjednávání chybu, jasně odpovídá, že dojeli na slušnost, jež si paradoxně touto formou vybrala svou daň. „Je to smutný obrázek naší politiky,“ řekl Vokřál v rozhovoru pro Český rozhlas Plus a rovnou se ke koaliční smlouvě, kterou již prostudoval, vyjádřil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Udělám vše, aby všechny děti měly dostupné obědy co nejdříve
Komentář na facebookovém profilu k dotacím na školní obědy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Povodí Odry: Rekonstrukce vodního díla Šance byla ukončena
Hráz vodního díla Šance na řece Ostravici je svojí výškou 65 m spolu s hrází nádrže Slezská Harta nejvyšší hrází v našem regionu a patří k nejvyšším v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
DPP zajistil údržbu souprav metra M1 až do roku 2034. Postará se o ni Siemens Mobility
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) uzavřel se společností Siemens Mobility, s. r. o. novou smlouvu o zajištění kompletní odborné údržby souprav pražského metra M1 na trase C a také kupní smlouvu o zajištění dodávky nových rámů podvozků pro soupravy pražského metra M1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Herec Gulyáš se s tím nepáře: Nohavica je užitečný, zato Rejžek není nic. Hutka dokázal jen jednou vylézt včas z letadla a zazpívat odrhovačku
ROZHOVOR Herec a divadelní producent Michal Gulyáš se rozhovořil o mediálním humbuku kolem ruského vyznamenání pro písničkáře Jaroslava Nohavicu, o prezidentu Miloši Zemanovi a vztahu Čechů k Evropské unii i o tom, zda a jak by se měli umělci se svými názory zapojovat do veřejného života. „Lidé trestají druhé za jejich názory, to je ta nejhorší věc, kterou mohou udělat,“ varuje Gulyáš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Andrej Babiš zahájil festival Týden vědy a techniky Akademie věd ČR
Předseda vlády Andrej Babiš se zúčastnil v pondělí 5. listopadu 2018 v Akademie věd ČR (AV ČR) zahájení 18. ročníku festivalu Týden vědy a techniky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jiří Mikeš: Tak nám odrovnali Nohavicu!
Dlouholetého ředitele Asociace komunikačních agentur, lektora komerčních komunikací na Fakultě mezinárodních vztahů VŠE a mediálního analytika Jiřího Mikeše zaujalo, jakým způsobem zareagovali nadřazení intelektuálové na Puškinovu cenu, kterou z rukou ruského prezidenta Vladimira Putina převzal Jaromír Nohavica.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Malá (ANO): Kraj postaví v Ostrově u Macochy novou dětskou léčebnu se speleoterapií
Záměr výstavby nové dětské léčebny se speleoterapií v Ostrově u Macochy včetně přípravy zadávacího řízení této akce metodou Design & Build schválila 5. listopadu 2018 Rada Jihomoravského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Znáte ho od Jana Čulíka, teď začal organizovat „pronásledování nepřítele“ na internetu. Založil na to skupinu s pohádkovým názvem
A už jsou tu zase! Kdo že? Elfové přece. Avšak ne elfové z fantastického světa Středozemě J. R. R. Tolkiena. Jde o anonymní české elfy, kteří hodlají bojovat proti trollům šířícím lži. Čeští elfové si kladou za cíl vystopovat lidi šířící po internetu dezinformace a co nejvíc jim ztížit práci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ČSSZ: Pravidla pro platbu pojistného se od příštího roku změní
Ke konci září evidovala Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) přes 1 milion osob samostatně výdělečně činných (OSVČ), pro které bylo podnikání jak hlavním příjmem, tak přivýdělkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jarek Nohavica a metál od Putina: Bratr Karla Kryla se pro PL vyjádřil jednoznačně
On s tou kurvou seděl jen v hospodě, nešel s ní na pokoj. To se říká podle bratra Karla Kryla, písničkáře Jana Kryla, který k Nohavicově medaili od Putina pro ParlamentníListy.cz dodal: „On s tou kurvou teď šel na dva pokoje“. K události se na sociální síti Facebook vyjádřili i další písničkáři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Itálie už nebude na kolenou! Matteo Salvini nahrál VIDEO se vzkazy Bruselu. Mával papíry a vydal hrozbu
Byl konec srpna a Matteo Salvini dle svých slov zakázal pár desítkám migrantů po dobu několika dní vystoupit na italskou pevninu. Za to byl nakonec sám vyšetřován, prokuraturou v Agrigento, soudem v Palermu a následně i prokuraturou v Katánii. Prvního listopadu odhalil svým příznivcům to, jak případ dopadl. Ve videu, které zveřejnil na své facebookové stránce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská: Kraj zavede ve veřejné dopravě bezkontaktní a mobilní platby
Jihočeský kraj zavede ve veřejné dopravě možnost bezkontaktních plateb debetními a kreditními kartami a platby prostřednictvím mobilních telefonů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Festival „Den poezie“ již podvacáté
Již 20. ročník festivalu Den poezie zavítá i do Libereckého kraje. Letošním tématem je „Nebát se...“. Název je inspirovaný nedokončeným výrokem prezidenta Masaryka. Pravidelně se koná ve více jak 50 českých městech a obcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Česká tenistka Strýcová nesouhlasila s výstupem Williamsové ohledně sexismu. Chodily mi výhrůžky smrtí, přiznala teď
V kauze tenistky Williamsové při finále US Open, o které jsme psali, se dostáváme do dalšího dějství. Na tenistku Barboru Strýcovou, která se nebála chování Sereny Williamsové zkritizovat, se snesla vlna kritických a urážlivých reakcí. Mezi nimi dokonce i výhrůžka smrtí, jak Strýcová podle serveru Blesk.cz přiznala v rozhovoru pro pořad Prostor X na Reflex.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman v Číně. Někde vám ukáží jen výstup u klavíru, u nás se dočtete o všem, co absolvuje
Opakovaná setkání s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem, ruským premiérem, slavnostní večeře, otevření českého stánku na čínském importním veletrhu, jednání s představiteli provincií či vedením státní společnosti CITIC. To všechno má za sebou český prezident Miloš Zeman na své už čtvrté čínské misi. Prezident dokonce překvapil státníky, když jim zahrál na klavír.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Volby v Česku nerozhodují o tom, kdo bude vládnout. Vždy to bude ODS a ČSSD
V Brně se obešly výsledky voleb a vznikla koalice bez vítěze. Do hry se vrací spekulanti s nemovitostmi a byty a staré polistopadové partaje, tentokráte ale ne ve vzájemné opozici, ale ODS pěkně s ČSSD spolu a samozřejmě u toho nechybí KDU-ČSL.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
FN Brno: Světový den předčasně narozených dětí
Neonatologické oddělení Fakultní nemocnice Brno a statutární město Brno si letos již podruhé připomenou Světový den předčasně narozených dětí. Tento den připadá na 17. 11., v naší republice jej ale z důvodu státního svátku slavíme již o den dříve.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Pedagogická komora: Průběh revize rámcových vzdělávacích programů je netransparentní
Server Novinky.cz zveřejnil v článku „Rámcové vzdělávací programy čekají změny. Ministerstvo odtajnilo komise“ seznam členů jednotlivých pracovních, kteří se v Národním ústavu pro další vzdělávání zabývají revizí rámcových vzdělávacích programů. Tento seznam ovšem není úplný, protože nezahrnuje všechny pracovní skupiny. Ve věci revize RVP interpeloval ministra školství Roberta Plagu poslanec Lukáš Bartoň (Česká pirátská strana).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Soud bude prověřovat všechny příjmy Jiřího Paroubka. Kvůli žalobě paní Petry na výši alimentů
Server Seznam zprávy.cz přinesl informaci o tom, že si soud pro Prahu 5 proklepne majetkové poměry expremiéra za ČSSD Jiřího Paroubka. Chce zjistit, zda má někdejší předseda vlády vyšší příjmy, než deklaruje, a mohl by tedy na svou dceru platit více peněz. To by si přála jeho brzy již bývalá žena Petra Paroubková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Maloobchodní tržby rostly mírnějším tempem
Meziročně se tržby očištěné o kalendářní vlivy v září zvýšily reálně o 2,5 %, bez očištění o 1,4 %. Tržby v maloobchodě po očištění o sezónní vlivy meziměsíčně vrostly o 0,6 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Nemocnice České Budějovice a radnice vzdá hold neonatologickému oddělení
K oslavám Světového dne předčasně narozených dětí se v pátek 9. listopadu připojí radnice města České Budějovice. Stejně jako mnohé významné světové objekty (například Eiffelova věž či The Empire State Building) bude nasvícena purpurovou barvou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Osvobození Kyjeva československou armádou
Je to již 75 let co 1. československá samostatná brigáda pod velením plk. Ludvíka Svobody společně s Rudou armádou osvobozovala od německých okupantů Kyjev.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hejtman Běhounek: Pelhřimov patřil k prvním městům, které pelhřimovskou nemocnici začalo podporovat
Nemocnice děkuje městu Pelhřimov za pořízení dalšího sanitního vozu za milion korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
O brněnské koalici jsme nerozhodli někde ve křoví, říká jasně budoucí primátorka
Zástupci ODS, KDU-ČSL, Pirátů a ČSSD dnes v Brně podepsali koaliční smlouvu o spolupráci v brněnském zastupitelstvu. Koalice má 33 mandátů z 55. Primátorkou bude jednička ODS a advokátka Markéta Vaňková, která nahradí v čele radnice Petra Vokřála (ANO). Vítěz voleb hnutí ANO skončí v opozici s SPD, informuje ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Objem veřejných zakázek do října vzrostl o 23 procent na 292 miliard
Veřejní investoři v Česku zadali do konce září firmám 23 498 zakázek ze 292,2 miliardy korun. Hodnota vzrostla o 23 procent, počet se zvýšil téměř o třetinu. Rovněž objem nově vypsaných zakázek vzrostl meziročně o 23 procent. Vyplývá to z údajů analytické společnosti CEEC Research, které má ČTK k dispozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
FAEI.cz se zařadil se mezi informační weby se čtvrt milionem zobrazených stránek
Hranici čtvrt milionu zobrazených stránek za měsíc překročil letos v říjnu portál Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz). Ten od poloviny roku 2015 vydává nezávislý, nepolitický a neziskový spolek Finanční a ekonomický institut. Informoval o tom šéfredaktor portálu Mgr. Denis Drahoš s odvoláním na údaje Google Analytics.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Nejen to, co naštvalo feministky: Profesor Piťha sepsal i jiný projev, který mu prý zakázali přednést. Zde je
K příležitosti odhalení a posvěcení sochy sv. Václava si mons. Petr Piťha připravil projev. Měl zaznít 23. září 2018 italském městě Arco. Ale jak se v textu píše: „Tato promluva nebyla přednesena z diplomatických důvodů našich zastupitelů v Itálii“. V kázání se Piťha otírá opravdu o mnoho současných témat. Armáda, společnost, vzory, v tom všem se prý Česko řítí do pekel. „Není za tohoto stavu pokrytecké klást věnce k hrobu hrdinů?“ ptá se Piťha neboť Arco se nachází nedaleko místa, kde bojovali a umírali českoslovenští legionáři. Celý projev je na stránkách Kolegiátní kapituly Všech svatých na Hradě Pražském.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Agentura R&I zvýšila ratingové hodnocení České republiky
Japonská ratingová agentura R&I ve svém dnešním hodnocení zvýšila rating zahraničních dlouhodobých závazků ČR z A na AA- při zachování stabilního výhledu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Koros (KSČM): Politicko-historická propaganda ve školství
Jak každý nový režim začíná svou kariéru? Ve školství... Někdy se ve školství dějí zrůdnosti a je jedno za jakého režimu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Mračková Vildumetzová: V čem se liší porušení pravidel u školky ve městě a na venkově?
Komentář na facebookovém profilu k sankcím za porušení pravidel GDPR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
OS KOVO: Odboráři učí středoškoláky, jak se poprat s pracovní smlouvou
Co čeká absolventy škol při nástupu do prvního zaměstnání? Jak má vypadat pracovní smlouva? Na co si dávat pozor při jejím uzavírání? Jaká jsou základní práva a povinnosti zaměstnance? Na tyto a další otázky odpovídají zástupci Odborového svazu KOVO (OS KOVO) při svých dnes již pravidelných přednáškách na jihočeských středních školách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Nemocnice Trutnov investuje do nových přístrojů
Trutnovské nemocnici se podařilo získat dotace na nákup nových moderních přístrojů. V první etapě byla pořízena infuzní technika pro oddělení ARO, chirurgie, interny a neurologie. Další etapy proběhnou nejpozději v březnu 2019. Celkový objem investice činí 75 milionů korun. Nemocnice díky dotaci z IROP zaplatí pouze 15 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Petříček chce příští rok jet s podnikateli do Latinské Ameriky
Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) chce v příštím roce jet s podnikatelskými delegacemi do Latinské Ameriky a do Afriky. Cesta může českým firmám pomoci prosadit se v těchto regionech, řekl ministr v rozhovoru s ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Kokain a orgie kolem Miloše Zemana? Šokující titulní strana nejčtenějších novin
Někdy stačí málo a začne válka. I tak se dá s nadsázkou hovořit o nynějších slovních přestřelkách mezi někdejším protokolářem Hradu Jindřichem Forejtem a kancléřem Vratislavem Mynářem a jeho ženou Alex. Píše o tom dnešní vydání Blesku, a to hned na titulní straně, kde velkými písmeny vypichuje slova kokain, válka a orgie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Radomil Bábek: Ministerské lži o EET
S mírnou nadsázkou se dá říci, že snadno poznáme, kdy úředníci ministerstva financí lžou. Jakmile mluví o EET. Tentokrát se ukázala, a ne poprvé, ministryně Schillerová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Havlovi šlo o budoucnost ducha českého národa. Vyčítám Čechům lhostejnost. Říkají jí „Matka Kurdů“ a my s ní pohovořili ve Francii
Současný svět čelí krizím a nebezpečím, ve kterých jde o přežití všem. A já si nepřeji vidět Českou republiku lhostejnou, do sebe uzavřenou. To říká Helena Krulichová-Kásemlú, bývalá manželka ve Vídni zastřeleného kurdského vůdce žijící už řadu let na okraji Paříže. Někteří Kurdové jí přezdívají „Matka Kurdů“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
To bude nářku: Češi nesnáší EU úplně nejvíc ze všech. A je to ještě vážnější
Po průzkumu, ve kterém se ukázalo, že Češi povětšinou nevěří v Boha a muslima by za člena rodiny nepřijali, je zde další, tentokrát Parlameter 2018. A Česko je v něm znovu na špici. Nebo na chvostu, záleží na úhlu pohledu. Evropský parlament vypracoval studii jeho vnímání a vnímání celé EU. Češi nevycházejí jako největší euroskeptici. Ale podle výsledků jim EU zřejmě nepřijde důležitá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hašek nevrátil, co mu nepatří, napsaly noviny. Exhejtman: Až půjdu kolem...
Exhejtman Michal Hašek podle Lidových novin nedbal opakovaných výzev ministerstva zahraničních věcí, aby odevzdal diplomatický pas. Hašek na článek ministerstva následně zareagoval na svém facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ohromující slova o Jiřině Bohdalové. Co si prý vytrpěla kvůli Zemanovi...
Herec a ředitel pražského divadla Na Jezerce Jan Hrušínský poskytl rozhovor serveru Aktuálně.cz. Hrušínský je znám svým velmi ostrým postojem vůči současným představitelům Česka, především tedy proti prezidentu Miloši Zemanovi. Věří však, že se ze současného zmaru dostaneme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hutko, to čumíš?! Pitomci vymaštěný. Jarek Nohavica se dočkal zastání, ale i Jana Rejžka v ČT
Zpěvák Jaromír Nohavica převzal v neděli na slavnostní recepci u příležitosti Dne národní jednoty Puškinovu medaili. V Kremlu ji dostal z rukou ruského prezidenta Vladimira Putina. Nohavica následně v ruštině poděkoval. A na sociálních sítích se strhla srmšť. A nejen na nich. Ocenění se věnoval i pořad 168 hodin veřejnoprávní České televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Rozklad německé sociální demokracie. Už o něm píší i její sympatizanti
Robert Misik se na liberálně levicovém serveru Jakuba Patočky Denikreferendum.cz zamýšlí nad politickou situací, která panuje v sousedním Německu. Podle něj SPD a CDU/CSU spolu neumějí vyjít, bez sebe ale také být nemohou. Pro SPD je podle něho východiskem obroda „rebelské levicové strany“ a příklon k dělnické třídě. „A nakonec je potřeba, aby sociální demokraté stranu udrželi pohromadě a nepozabíjeli se navzájem,“ zdůrazňuje Misik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Kubera je moc protievropský, uhodil kandidát STAN na předsedu Senátu
Horní komora Parlamentu prožívá klíčové chvíle. Stále jí totiž chybí dohoda na volbě předsedy Senátu. Tedy postavy, která zastává vlivnou ústavní roli. Senátor Jiří Růžička (nez. za TOP 09 a STAN) proto v pořadu Interview na ČT24 pohovořil o tom, proč se spojenci stále ještě na společném kandidátovi nedomluvili, či jak je na tom vlastně Senát s důvěrou voličů, nebo co by se stalo, pokud by byl zrušen, jak si přejí například premiér Andrej Babiš a prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Vinklátová (SLK): Špendlíkový betlém najdete nyní na kraji
Originální skleněné šperky a netradiční dekorativní předměty, které od roku 1997 vznikají v ateliéru Kamily Parsi, můžete až do konce listopadu vidět na Krajském úřadě v Liberci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Babiš jede do Evropy. Navštíví Francii, Itálii a Dánsko
Premiéra Andreje Babiše (ANO) čeká o víkendu a na počátku příštího týdne cesta po Evropě. Ve Francii se zúčastní vzpomínkového ceremoniálu u příležitosti výročí konce první světové války, následně bude jednat v Itálii o situaci v Libyi v souvislosti s migrací a na závěr cesty navštíví Dánsko, kde se sejde s premiérem Larsem Lökkem Rasmussenem. Mandát pro Babišovu cestu by měla ve středu schválit vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Rozhlasový šéf, proslavený „kauzou porno“: Je velmi zvláštní, že Rusko vytáhlo cenu pro Nohavicu zrovna teď
Ruský prezident Vladimir Putin v neděli na slavnostní recepci u příležitosti Dne národní jednoty udělil Puškinovu medaili českému písničkáři Jaromíru Nohavicovi. To vyvovalo velké rezonance napříč společností. O tématu v pořadu DVTV Martina Veselovského v pondělí diskutoval šéfredaktor stanice Vltava Petr Fischer. „Pro mě to určité zklamání je, ale neznamená to rozloučení s jeho tvorbou jako takovou,“ uvedl s tím, že jde o osobní zklamání, se kterým se musí vyrovnat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Sehnal (ODA): Dva starostové, dva první místostarostové, čtrnáct mandátů.
Takový je výsledek komunálních voleb pro ODA, která napříč republikou kandidovala v 15 městech a městských částech a 2 statutárních městech. V Kopřivnici se ODA stala dokonce vítězem voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Richard Seemann: Česko nebude požadovat na Německu reparace
Premiér Andrej Babiš oznámil, že česká vláda nepovažuje v tuto chvíli otázku požadavků na vymáhání reparací od Německa za aktuální.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy: Řidičský průkaz si musí do konce roku vyměnit ještě 30 procent řidičů
Řidičský průkaz si letos vyměnilo zatím 514 tisíc řidičů. Pro nový doklad si tak přišlo 70 % motoristů, 140 tisíc lidí výměna dokladu ještě čeká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Petříček vytáhl na Číňany lidská práva
Ministr zahraničí Tomáš Petříček se dnes v Šanghaji sešel se svým čínským protějškem Wangem I. Podle svého plánu otevřel také otázku dodržování lidských práv v Číně. Novinářům pak řekl, že se šéfem čínské diplomacie mluvili o tom, že lidská práva by měla být součástí česko-čínského dialogu, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Česká televize je nevyvážené podvodné médium
Komentář na facebookovém profilu k postojům České televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): V nemocnici Náchod nebudou stačit kosmetické změny
Komentář na facebookovém profilu k událostem uplynulého týdne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Vrchní český bojovník proti ruské propagandě promluvil v Českém rozhlase: O ruském vlivu jsou desítky důkazů
Hostem pondělních Dvaceti minut Radiožurnálu byl Jakub Kalenský, který končí v evropském týmu bojujícím proti ruským trollům a ruské propagandě. Důkazů, že nejen naši zemi zaplavuje Rusko propagandou, prý existují desítky. Nejdůležitější ruská média prý dostávají instrukce přímo z Kremlu. V roce 2014 byly tyto pokyny vydávány ještě písemně. Dnes už to funguje jinak. Jak? Podívejte se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
MHMP: Praha si posvítí na chodce, cyklisty i uživatele koloběžek
Magistrát hl. m. Prahy ve spolupráci s Městskou policií hl. m. Prahy uskuteční již tradiční osvětovou akci „Nejezdi jako netopejr“. Cílem této preventivně-informační kampaně je upozornit nejen pěší a cyklisty, ale například i uživatele koloběžek nebo in-line bruslaře, na správné osvětlení a viditelnost zejména v ranních a podvečerních hodinách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Dvouletý (Soukromníci): Zastupitelé NAPLNO PRO HRADIŠTĚ nepodpoří novou radu města
Zastupitelé NAPLNO PRO HRADIŠTĚ aktivně nepodpoří zvolení nové Rady města Uherské Hradiště. Před pondělním ustanovujícím zasedání nově zvoleného zastupitelstva to oznámil lídr kandidátky Michal Dvouletý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Petříček chce v diplomacii prosazovat také lidská práva. Třeba nezávislost novinářů...
Česko by mělo mít sebevědomou zahraniční politiku, která zahrnuje nejen sledování ekonomických zájmů, ale i prosazování hodnot jako lidská práva. V rozhovoru s ČTK to řekl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Příklady ze světa podle něj ukazují, že je možné jasně si držet hodnotová východiska, a přitom pomáhat obchodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
MŠMT: Juniorské olympioniky přijal na ministerstvu ministr Plaga
První polovina října patřila třetím olympijským hrám mládeže do 18 let, které se letos konaly v jihoamerickém Buenos Aires. Zúčastnilo se jich na čtyři tisícovky sportovců z celého světa, kteří se utkali ve vice než třicítce sportovních odvětví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Co schází a co naopak přebývá v sociální demokracii
Ano, je třeba si zamést před vlastním prahem. A podpořit pracovitost, slušnost a poctivost. Platí to obecně pro všechny politiky. Ale pro sociální demokraty zvlášť.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Mrvík: Jsme poražení oslavující vítězství, nebo poražení vítězové?
Jakoby s časem oslav 100 let založení Československé republiky přišel čas rozjímání a hodnocení. Čeho jsme za tu dobu dosáhli, co se nám povedlo, kdo nám co udělal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Sasová (Svobodní): Nechme manželství tím, co je a co vždycky bylo: svazkem muže a ženy.
Odmítáním přijetí zákona, který by umožnil homosexuálům uzavírat manželství, nechceme diskriminovat homosexuály, ale chceme, aby byla ponechána podstata manželství tj. svazek muže a ženy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Také Robert Záruba se vyjádřil k Putinově medaili pro Jarka Nohavicu
Jarek Nohavica převzal v neděli z rukou Vladimira Putina Puškinovu medaili. Pro některé zafungovalo předání jako rudý hadr na býka. Nebo, tématicky, jako rudé tričko na kozla. Mezi těmi, kdo medaili předanou Putinem nepřenesli přes srdce je právnička Hana Marvanová a také sportovní komentátor Robert Záruba. “Jak může přijmout ocenění od Ruska, které svými represemi vůči svobodomyslným lidem jedná stejně, jako jednal Sovětský svaz,” ptá se Marvanová na Facebooku. Podle Záruby zase celá věc nesedí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): První tuny Pražského kompostu jsou připraveny k odběru
Kompostárna hl. m. Prahy ve Slivenci získala na kompost, který zde vzniká z organického odpadu, registraci jako organické hnojivo pod názvem Pražský kompost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
V USA to vře: „Demokraté vyrábějí lůzu, Trump pracovní místa!"
V úterý 6. listopadu rozhodnou obyvatelé Spojených států o tom, zda si prezident Donald Trump udrží většinu v Kongresu nebo ji získají opoziční Demokraté. Příznivci Trumpa jsou odhodlaní svému prezidentovi pomoci ze všech sil. Bojuje se podle nich o vizi budoucí Ameriky. O tvrdé americké předvolební kampani informuje agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
NCOZ: Kobra objasnila odložený případ
Policisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ), kteří jsou zařazeni v pracovním týmu Daňová Kobra, v uplynulých dnech zahájili trestní stíhání šesti osob.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Aktivista Jan Šingál dostal od exekutora pátou pokutu ve výši 100 000 Kč. Znovu šířil lži o Heleně Vondráčkové a členech jejího týmu
Exekutorský úřad Praha – západ vydal další exekuční příkaz vůči aktivistovi Janu Šináglovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Bolševici zakazovali Kryla, havlisté zakazují Nohavicu
Když jsem si dnes otevřel všechny deníky, neboť mou úchylkou je už od doby svého poslancování všechny kupovat, připadal jsem si jako za dávných časů soudruha Kojzlara s jeho známým příspěvkem Zaprodanci a ztroskotanci. Tedy přesněji to mělo znít v singuláru: Zaprodanec a ztroskotanec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Starostkou Prahy 2 se již počtvrté stala Jana Černochová (ODS)
Starostkou Prahy 2 se dnes už počtvrté stala Jana Černochová (ODS). Na ustavujícím jednání zastupitelstva pro ni hlasovalo 21 z 35 přítomných zastupitelů. V Praze 2 vyhráli volby občanští demokraté, v 35členném zastupitelstvu mají 13 mandátů. Koalici tam ODS utvořila s TOP 09, Občany za spokojené bydlení (OSB) a ANO, která má v zastupitelstvu většinu 21 hlasů. Zastupitel Martin Víšek zvolený za TOP 09 koaliční smlouvu nakonec nepodepsal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministryně Nováková: Česká republika představuje to nejlepší ze své průmyslové produkce
Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková, která je součástí oficiální delegace prezidenta republiky Miloše Zemana v Číně, se dnes zúčastnila slavnostního zahájení vůbec prvního ryze dovozního veletrhu CIIE (China International Import Exhibition) v čínské Šanghaji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Česká centra: CZECH INNOVATION EXPO na prestižním Business Fóru v Číně
Česká centra připomínají významná výročí. V rámci oslav připravila interaktivní výstavu s názvem CZECH INNOVATION EXPO (CIE).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Miroslav Polreich: Československá hymna na Bradle
Dne 28 října jsem se zúčastnil mezinárodní konference na téma „Energia života 2018“ ve slovenské Myjavě, která leží nedaleko Bradla, kde je známá mohyla Milana. R. Štefánika. Konference s mezinárodní účastí se zaměřila na hledání zdroje morální a duševní síly člověka a jeho sjednocující duchovno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Petříček chce pro země západního Balkánu evropskou perspektivu
Země západního Balkánu musí mít garantovanou evropskou perspektivu. Česko a Slovensko budou společně apelovat na země Evropské unie, které mají k rozšiřování rezervovaný postoj, aby své stanovisko změnily. V rozhovoru s ČTK to řekl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Středoevropské státy přitom podle něj mohou balkánským zemím nabídnout své zkušenosti z přístupového procesu k EU a z provádění potřebných reforem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Křenek (BOS): Vyzýváme zákonodárce, aby přistoupení ke „Globálnímu paktu OSN o migraci“ zamezili
Zpráva Ústřední rady politického hnutí BOS ke „Globálnímu paktu OSN o migraci“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš utnul migrační dohodu OSN a zúčtoval s kritiky. Pak na scénu vstoupil Poche. A padají zlá slova
Premiér Andrej Babiš (ANO) ve svém dnešním komentáři pro MF Dnes zopakoval, proč je nutné odmítnout pakt OSN o migraci. On sám na tom trvá. Ale reakce na sebe nenechaly dlouho čekat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Levová (SPD): Rusko nebo USA? Santa Claus nebo Děda Mráz? Státní vyznamenání a Nohavica?
Propaganda a mediální masáž vrcholí. Ocenění si převezmou jen ti nejotužilejší a blíží se Vánoce se Santa Clausem, nebo Ježíškem?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Nohavica, Piccaso, Kádár a ti druzí
Pondělní glosy Miroslava Macka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
České mírové hnutí: Předseda Krajča se setkal s prezidentem Syrské arabské republiky
V uplynulých dnech se uskutečnila mezinárodní mise solidarity do Syrské arabské republiky, kterou společně zorganizovaly Světová rada míru a Světová federace demokratické mládeže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Jsme zastánci pokračování platnosti smlouvy o likvidaci raket!
Spojené státy sílí tlak proti Rusku, chtějí odstoupit od smlouvy o likvidaci raket. Tato smlouva byla podepsána v roce 1987 a posilovala světovou bezpečnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ne, vy Češi. Tomáš Halík prozradil, proč nechce kandidovat na Hrad
V neděli proběhl na Českém rozhlasu Plus rozhovor s Tomášem Halíkem, knězem a teologem. V něm se tento známý český kněz věnoval jak otázkám církevním, tak tématu kandidatury na prezidenta. Po návratu z Ameriky českou společnost prý nepoznával. „Ta většina jde určitým směrem, já doufám, že to jednou pomine, že za chvíli uvidí, že už trochu pomíjí ta hysterie z těch uprchlíků,” vyjádřil se teolog.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Zastavil mě pán na venkově... Herec, který nepeče s „kavárnou“, má co dodat k tomu, co se dělo kolem Zemana
ROZHOVOR „Pan prezident sklidí kritiku pokaždé a za všechno,“ říká herec Jan Kuželka a dodává. „Nechápu, proč to někteří dnes tak hrotí, proč se pomlouvají a nenávidí jen pro jiný politický názor.“ V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se ještě vrátil k udílení státních vyznamenání, zmínil Václava Havla a prozradil, jaké názory slyší od lidí při svých cestách po republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
44. týden na ČMKBK: Ceny energií šly dolů
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) bylo ve 44. týdnu uzavřeno 117 kontraktů na dodávku 38,2 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 39,5 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Čína: Zeman se sešel s Medveděvem. A hrál na klavír
Prezident Miloš Zeman se dnes zúčastnil slavnostního zahájení dovozního veletrhu China International Import Expo (CIIE), který se koná tento týden v Šanghaji. Čínského prezidenta Si Ťin-pchinga pak provedl českou expozicí. První ročník veletrhu konaného v jednom z největších výstavních komplexů na světě má podpořit dovoz zahraničních výrobků a služeb do Číny a zbavit ji pověsti země, která se soustředí především na export. Zeman se mimo jiné již sešel také s ruským premiérem Dmitrijem Medveděvem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Primátor Charvát: Čištění Maťáku začne v listopadu
V listopadu začne obnova Matičního jezera v Pardubicích. Město získalo dotaci na jeho odbahnění. O tom, že je třeba jezero zbavit stoletých sedimentů se hovoří již řadu let, až nyní ale město získalo na revitalizaci vodní plochy dotaci z OPŽP. Práce budou trvat dva roky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Zaměstnanost rostla v terciárním sektoru
Celková zaměstnanost se ve 3. čtvrtletí 2018 meziročně zvýšila o 44,1 tisíc osob na celkových 5 301,4 tis. pracujících.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Poche není ministr, ale přesto ostře komentoval Babišovu zahraniční politiku. Zeptali jsme se v ČSSD, co to má znamenat
Miroslav Poche, nově jmenovaný externí poradce ministra zahraničí Tomáše Petříčka, se opět dostal do centra pozornosti, tentokrát svými výroky na adresu premiéra Andreje Babiše. Mrzí ho, že premiér Babiš má odmítavé stanovisko ke Globálnímu paktu OSN o migraci. Poche to řekl v rozhovoru pro server Echo24. Andrej Babiš v souvislosti s dokumentem v nadsázce varoval, že by do Evropy mohla přijít až miliarda lidí. Redakce ParlamentníchListů.cz oslovila trojici významných politiků, kteří jsou nějakým způsobem spojeni s ČSSD, aby se k osobě Miroslava Pocheho vyjádřili. Ani mezi nimi nepanuje shoda. Jde o zajímavou sondu dovnitř kdysi dominantní strany levé části politického spektra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Autodrom Most zve v premiéře na mototuristický zážitek Winter Trial
Mostecký autodrom vedle pořádání automobilových a motocyklových závodů organizuje stále více zážitkových akcí zaměřených na zdraví prospěšné či poznávací aktivity s důrazem na bezpečnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: Maloobchodní prode zpomalil
Komentář k maloobchodním tržbám – září 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Starosta Malý: V osadách na Prachaticku to žije
Během roku jsem měl tu čest přijmout několik pozvání od občanů nebo různých spolků, které působí v našich osadách, a mít tak možnost se na vlastní oči přesvědčit, jak zde lidé žijí a baví se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Miloš Horký: Evropa v pohybu
Čtenář se možná zdráhá věřit tomu, co proponuje titulek článku. Vždyť v Evropě je přece vše při starém – vše běží v zaběhnutých kolejích...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Stát chce další monopol
Čeká se od vlády Andreje Babiše něco jiného, než další a další pokusy, jak zregulovat soukromé podnikání v naší zemi a jak vytvořit podmínky pro postupnou monopolizaci kdejakého podnikatelského odvětví?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina: Letecká základna má nové velení
Nástup na 22. základně vrtulníkového letectva Biskajská u Náměště nad Oslavou nesl ve slavnostním duchu u příležitosti stého výročí vzniku samostatného československého státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Hrůzná realita
Komentář na facebookovém profilu na téma náboženského fanatismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
dTest: Jak dosáhnout bezpečného a férového nakupování na internetu?
Světová asociace spotřebitelských organizací Consumers International, jejíž členem je i dTest, vytvořila seznam základních principů, kterými by se měly řídit mezinárodní internetové obchody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Tisíce lidí dostaly email od "syna Miroslava Kalouska". I my jsme žasli, co se v něm píše
ParlamentníListy.cz obdržely v neděli hned z několika stran emailovou zprávu, která má vcelku výstižný nadpis: "Syn Kalouska -Mladý Míra napsal občanům naší země..." Zcela evidentně se jedná o "vtip", jehož cílem má být získání pozornosti adresátů. Co už tak humorné není, to je obsah uvedeného mailu. Ten se totiž plně staví za premiéra Babiše a útočí především na expremiéra Sobotku či podnikatele Bakalu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Suverenita bez hranic... a účet za ni
Komentář na facebookovém profilu k problému dvojího zdanění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Podnikavé ženy již mají v Pardubickém kraji své místo
Ve středu 7. listopadu od 9 do 17 hodin se v krajské budově bývalé Reálky v Pardubicích představí veřejnosti třicítka podnikatelek z Pardubického kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Vládnou nám média?
Pesimisté (realisté?) celého světa se už dlouho shodují na tom, že skutečná, hmatatelná realita se pomalu či rychleji mění, ustupuje a přenechává své místo realitě vymyšlené, virtuální, vytvářené ponejvíce médii. Média diktují témata, nastolují agendu, často si prostě jen bohapustě vymýšlejí, ale i výmysl, je-li vnucen veřejnosti dostatečně masově, stává se skutečností a ovlivňuje další běh událostí. Tomu se tedy říká prý médiokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
NIPOS: Rakovník nabídne nejlepší inscenace pro děti
Ve dnech 7. – 11. listopadu 2018 se v Kulturním centru a v Tylově divadle v Rakovníku uskuteční XXXVII. ročník celostátní přehlídky amatérského činoherního divadla pro děti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
V Brně se schyluje k podpisu koaliční smlouvy čtyř stran
Představitelé ODS, KDU-ČSL, Pirátů a ČSSD dnes plánují podepsat koaliční smlouvu, na jejímž základě budou spolupracovat v brněnském zastupitelstvu. V pátek koalice získala podporu v členském hlasování brněnských Pirátů, padla tak poslední překážka. Místo a čas podpisu koaliční smlouvy zatím politické strany, které vyšachovaly vítězné hnutí ANO, neoznámily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Staněk předal ve Washingtonu České filharmonii cenu Antonína Dvořáka
Čtyřdenní pracovní návštěvu USA zahájil ministr kultury Antonín Staněk účastí na slavnostním zahájení koncertu České filharmonie v Kennedyho Centru ve Washingtonu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Hnutí ANO - obyčejní eurohujeři?
Komentář na facebookovém profilu k ratifikaci fiskálního paktu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Nevěřte, že důchody porostou
Znáte ten večerníček o Dorotce? Papoušek jí vysvětloval, jak nebezpečné jsou sirky. Ale Dorotka si myslela, že je chytřejší než papoušek, a tak dlouho si se sirkami hrála, až začal dům hořet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): V Afghánistánu je příliš mnoho obětí
Vyjádření 1. místopředsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a předsedy ÚV KSČM Vojtěcha Filipa k účasti našich vojáků v Afghánistánu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Saša Vondra: Američany potřebujeme víc než oni nás. Kdyby se USA za války chovaly jako Zaorálek, vládne tu Hitler
ROZHOVOR Ostrá slovní přestřelka mezi politikem a generálem. Emocemi nabitou kritiku vysokého představitele armády, brigádního generála Karla Řehky, vyvolala slova bývalého ministra zahraničí a předsedy sněmovního zahraničního výboru Lubomíra Zaorálka bezprostředně po vraždě tří českých vojáků v Afghánistánu. Za to mu hrozí kázeňské řízení. Bývalý ministr obrany Alexandr Vondra se generála Řehky zastal. Podle něj je nepřijatelné, aby někdo vystoupil s tak nehorázným sdělením ještě předtím, než se rakve s ostatky našich vojáků vrátí domů. „Je to typický Luboš Zaorálek. Jen by si lidé měli uvědomit, že kdyby tady skutečně měli vliv politici jako Luboš Zaorálek, celá bezpečnost České republiky bude stát na vodě,“ varoval v rozhovoru Pro ParlamentníListy.cz Alexander Vondra, který dnes vyučuje na Vysoké škole CEVRO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist