Oficiální zpravodajská média

Studie: Průplav Dunaj-Odra-Labe by ze silnic odvedl 5000 kamionů denně
Vodní koridor Dunaj-Odra-Labe by podle optimistických odhadů odvedl ze silnic zhruba 5000 nákladních aut denně, což by znamenalo pokles silniční nákladní přepravy o necelá dvě procenta. Vnitrozemská vodní doprava by naopak posílila o osm procent. Podrobné výsledky studie dnes novinářům společně s jejími tvůrci představil ministr dopravy Dan Ťok (za ANO). Nejdříve by se mohlo začít stavět v roce 2030 na oderské větvi u Ostravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
„Největší svině mezi námi. Prolhaný dobytku!“ Ovčáček se nebývale rozzuřil
Během cesty prezidenta Miloše Zemana do Číny zemřel v úterý lékař Petr Halata, který byl součástí delegace hlavy státu. Serveru Lidovky.cz informaci potvrdil mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Šestašedesátiletý lékař se specializoval na interní a cestovní medicínu a podle serveru byl nalezen mrtev ve svém hotelovém pokoji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický se v ČT vůbec nemazlil se Zimolou. Tohle vše o něm napovídal
Odchod Jiřího Zimoly z místopředsednického křesla ČSSD a situaci ve straně komentoval pro Interview ČT24 pardubický hejtman a místopředseda ČSSD Martin Netolický.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Co v TV nezaznělo
V souvislosti se včerejším pořadem ČT "Máte slovo" na téma "Zahraniční vojenské mise":
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
František Laudát hovoří: Nohavica se stal nástrojem hybridní války. S Václavem Havlem sympatizovaly jen stovky lidí, a přesto nám ukázal cestu
ROZHOVOR Jsou hodnoty, které platí pro Prahu, Ostravu, Karlovy Vary, Budějovice, prostě pro celou zemi, říká bývalý poslanec TOP 09 František Laudát na výroky zpěváka Jarka Nohavici a jeho zastánců, že převzetí vyznamenání od ruského prezidenta Putina vidí v Ostravě jinak než v Praze. „A buď se k těm hodnotám budeme hlásit bez ohledu na to, v kterém regionu žijeme, nebo se k nim hlásit nebudeme,“ prohlásil exposlanec. V rozhovoru pro PL varuje před hybridními válkami a před tím, že někteří politici a ti, kteří se nechají vyznamenávat, jsou ať už chtěně, nebo nechtěně jejich nástrojem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Zeman silně okomentoval Zimolovu rezignaci a poslal ke dnu Istanbulskou úmluvu: Je výborná pro zaostalé, především muslimské země
Prezident Miloš Zeman do Lán pozval generálního ředitele Jaromíra Soukupa, aby s ním jako každý čtvrtek na TV Barrandov v pořadu Týden s prezidentem debatoval nad aktuálními tématy rezonujícími v české společnosti. Diskutovali například nad prezidentovou čtvrtou návštěvou Čínské lidové republiky a rezignací prvního místopředsedy ČSSD Jiřího Zimoly, jehož prezident zkritizoval, že utekl z boje a měl počkat alespoň do sjezdu. Kromě toho pozornosti neušel ani europoslanec Miroslav Poche, který se stal externím poradcem ministra zahraničí Tomáše Petříčka, nebo Istanbulská dohoda, která je prý zbytečná, ale ne škodlivá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
ČEZ: Studenti předvídali budoucnost na ČEZ Inovačním maratonu
Digitalizace vládne světu a ovládla i čtvrtý ročník ČEZ Inovačního maratonu. Vítězství dnes ráno po dvaceti čtyřech hodinách usilovné práce vybojoval tým, který představil koncept zapojení veřejnosti do investic do obnovitelných zdrojů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: Plukovník Redl II.
Příběh plukovníka Redla je docela dobře znám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Kříž (Svobodní): Kdy nás stát konečně přestane okrádat na důchodech
Představte si, že by k vám každý měsíc přišel nějaký Franta, vzal vám čtvrtinu vašeho výdělku a vy byste ho jen tak nechali. Co nechali – vy byste mě považovali za blázna, kdybych po Frantovi chtěl, aby vám ty peníze nechal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: Podíl nezaměstnaných osob – říjen 2018
Pokud vyjdu z předpokladu, že se růst domácí ekonomiky bude v příštím roce pohybovat lehce pod 3 %, tak nás ani na pracovním trhu žádná významná změna nečeká. I rok 2019 tak bude ve znamení nesouladu mezi vysokou nabídkou volných pracovních míst a nízkým stavem nezaměstnaných a výsledkem bude pokračující tlak na rychlý růst mezd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Advokátka odsuzuje všechny, co kádrují Nohavicu: Jste jako kdysi komunisté! Paní Šabatová dostala za zásluhy ombudsmanku a je tam naprosto zoufalá
ROZHOVOR Kdysi kádrovali umělce soudruzi! I to připomíná v souvislosti s kritikou, která dopadá na písničkáře Jaromíra Nohavicu kvůli převzetí Puškinovy medaile, známá advokátka Jana Zwyrtek Hamplová. „Přijde mi to úsměvné – za totality by bylo hrdinství odmítnout ocenění od Husáka, dnes je akt odvahy přijmout ocenění od Putina. Nezdá se vám, že se vracíme k umělecké totalitě, jen v jiném hávu?“ dodává. A co říká na plán vyšetřovací komise pro zkoumání ruského a čínského vlivu? „Zeptejte se lidí, co platí hypotéku!“ V závěru rozhovoru se věnuje výročí 17. listopadu, které se blíží. „Je to historie, která je definitivně pryč, a my potřebujeme program pro dnešek. Takže akce k listopadu budou plné patetických řečí, ale nikam nepovedou. Listopad je definitivně uzavřená kapitola.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtmani budou s vládou jednat o středním školství a silnicích
O požadavku krajů na čtyři miliardy korun na opravy silnic nižších tříd v příštím roce, financování sociálních služeb, regionálním školství a zdravotnictví budou dnes hejtmani jednat s vládou. S ministrem školství Robertem Plagou (za ANO) budou diskutovat také o zavedení jednotné minimální bodové hranice pro přijetí na střední školy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 06:35, zobrazit podobné
V Praze se sejde vedení ČSSD, řešit budou i Zimolovu rezignaci
V pražském Lidovém domě se dnes odpoledne sejde nejužší vedení ČSSD. Na dlouhodobě plánovaném jednání budou špičky sociální demokracie řešit také aktuální téma středečního odstoupení statutárního místopředsedy ČSSD Jiřího Zimoly. Ten svůj odchod odůvodnil tím, že považuje za nemožné, aby současné vedení ČSSD změnilo politiku strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Generál Pavel vzpomínal před lidmi: V roce 1968 jsem chodil do povoleného skautu, mohlo se mluvit o Masarykovi. A pak v srpnu přišla babička domů s pláčem...
V budově Právnické fakulty Univerzity Karlovy se ve středu večer konala panelová diskuse s názvem „100 let Republiky: Kam směřuje Česká republika?“. Pozvání a šanci promluvit nejen ke studentům přijali generál a bývalý předseda vojenského výboru NATO Petr Pavel, ekonomka a předsedkyně Národní rozpočtové rady Eva Zamrazilová a děkan Právnické fakulty Univerzity Karlovy Jan Kuklík. Debatu moderovala Andrea Procházková z týdeníku Respekt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 06:35, zobrazit podobné
ÚZIS: Čerpání zdravotní péče cizinci v roce 2017
V roce 2017 u 191 poskytovatelů lůžkové péče v ČR čerpalo zdravotní služby 117 287 cizinců, s celkovými náklady v hodnotě 931,4 mil. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Získali jsme čas
Komentář k odmítnutí migračního paktu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Czech POINT a volby 2018
Letošní podzimní volby se opět neobešly bez podpory systému Czech POINT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Typicky české řešení
Páteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zkušený komentátor: ČSSD se stále motá v tom, co nadrobil Sobotka. Vládne pozoruhodný mix progresivistů, Pocheho a kmotrů
Komentátor Bohumil Pečinka zhodnotil po odchodu Jiřího Zimoly z postu 1. místopředsedy ČSSD situaci sociální demokracie. Strana se podle něj potácí nad propastí, protože straníci se zatím mezi sebou jen hádají o to, kdo je větší zrádce. Dokud se toto nezmění, strana prý rozhodně nezačne znovu sílit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Asociace krajů ČR: Hejtmani chtějí Janu Mračkovou Vildumetzovou jako předsedkyni dál
Vedení Rady Asociace krajů ČR, v čele s hejtmankou Karlovarského kraje Janou Mračkovou Vildumetzovou, by mělo zůstat v nezměněné podobě dál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Kto vás platí, pán Šafr? Bylo to strašné, měl na mě složku a choval se jak paša, líčí šéfredaktor osobní setkání s premiérem Babišem
Šéfredaktor serveru Forum24.cz Pavel Šafr se nijak netají tím, že nemá rád současného premiéra Andreje Babiše (ANO). Netají se tím, že ho považuje za hrozbu pro českou demokracii, za komunistického přisluhovače, který dnes znovu tahá komunisty k moci. Prostě a krátce řečeno, Šafr nevynechá jedinou příležitost, aby Babiše tvrdě zkritizoval. Když se osobně setkali poprvé, dopadlo to hodně špatně. Pár slov Šafr přidal i na konto Zdeňka Bakaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: 175 milionů korun na byty pro průmyslovou zónu Solnice – Kvasiny
Další dvě výzvy pro oblast Solnice - Kvasiny Výstavba bytů v oblastech se strategickou průmyslovou zónou (SPZ) a Výstavba technické infrastruktury v oblastech se strategickou průmyslovou zónou budou vyhlášeny už zítra, v pátek 9. listopadu. Ministerstvo pro místní rozvoj pro ně připravilo 175 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Češi jsou tolerantní. Ale jestli je budou zastánci multikulti ještě chvíli prudit, nedopadne to dobře, varuje Markéta Šichtařová
O Češích se lze často dočíst, že jsou to rasisté a xenofobové. Ekonomka Markéta Šichtařová má za to, že tyto nálepky dávají národu zastánci multikulturalismu. Podle ekonomky sice neříkají pravdu, protože Češi jsou tolerantní, ale pokud budou zastánci multikulturalismu příliš tlačit na pilu a budou „prudit“ se svými představami, může se stát, že tím vyvolají požár...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Miliardář Janeček chce svou metodou zachránit demokracii na celém světě. Pomoci mu má i Madeleine Albrightová
Miliardář Karel Janeček stále věří, že jeho model demokracie, který označuje za Demokracii 20, může fungovat. Volič by v tomto modelu rozdával pozitivní, ale i záporné hlasy, takže by přispěl k nezvolení někoho. Janeček svému modelu věří natolik, že o něm přesvědčuje i vlivné občany Spojených států. Věří, že jeho model demokracie může ochránit svobodu proti ruské a čínské hrozbě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Holanďanovi došla trpělivost: Když si jiní mění pohlaví, já si chci změnit věk. A žene to k soudu
„Když jde měnit pohlaví, chci ubrat dvacet let“. Tak s takovým požadavkem předstoupil před soud devětašedesátiletý Emile Ratelband v nizozemském Arnhemu. Chce totiž, aby mu úřady posunuly datum jeho narození, jeho vysoký věk jej prý výrazně omezuje, informoval deník Mladá fronta DNES.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Novinářská sonda do ČSSD: Zimolu nesnášejí. Na tom se shodnou Hamáček, Poche i Chovanec
Jiří Zimola ve vedení ČSSD končí, rezignoval na funkci prvního místopředsedy ČSSD. Co přesně stojí za koncem „věčného kritika“? Na to si ve svém pátečním vydání posvítil deník Mladá fronta DNES. Volbu Zimoly místopředsedou považuje za jakousi úlitbu Miloši Zemanovi. A jednak je také prý jisté, že v ČSSD naštval až moc lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Gajdůšková (ČSSD): Čtvrtina českých dětí chce žít jinde
Zdá se vám toto číslo přehnané? Není! Podle renomované agentury STEM/MARK je to znepokojující realita. Prezentací výzkumu UNICEF o problémech, pocitech a přáních českých dětí, ale i o problematice dětské chudoby a o dětských obětech trestných činů jednali účastníci semináře „České děti: jak jsme na tom“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Před Zemanem bude v Izraeli jednat ministr zahraničí Petříček
Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD) příští týden navštíví Izrael. Na dvoudenní cestě se setká s tamním premiérem Benjaminem Netanjahuem a zahájí šestý ročník Česko-izraelského fóra, informovalo dnes v tiskové zprávě ministerstvo zahraničí. Koncem listopadu se na cestu do Izraele chystá i prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: 90 % kontrolovaných reflexních pásek nebylo v pořádku
Česká obchodní inspekce dokončila v letošním roce kontrolní akci zaměřenou na reflexní pásky. Inspektoři zkontrolovali 37 druhů reflexních pásek a porušení právních předpisů zjistili u 33 z nich. Nejčastěji se jednalo o nedostatky, které se týkaly označení CE a retroreflexních vlastností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Prase. A to je ještě mírné! Ovčáček dnes drsně sestřelil i Jurečku
Velmi rozčílený je tento den hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Vadí mu prezentování zpráv ohledně smrti lékaře prezidenta Miloše Zemana Petra Halaty v Šanghaji, kde doprovázel hlavu státu na návštěvě země. Ovčáček tak dementuje zprávy médií, která přinesla informaci o tom, že delegace odletěla i přesto, že se lékaři hradního týmu nedovolala. Šestašedesátiletý lékař se specializoval na interní a cestovní medicínu a podle serveru byl nalezen mrtev ve svém hotelovém pokoji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
„Objednal jsem se.“ Babiš bude v Bruselu jednat s Junckerem, Tuskem a Vestagerovou
Premiér Andrej Babiš (ANO) bude příští pátek v Bruselu jednat se šéfem Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem a s předsedou Evropské rady Donaldem Tuskem. O prodeji hutního podniku ArcelorMittal Ostrava má v plánu hovořit s komisařkou pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestagerovou. O programu cesty dnes řekl ČTK. S evropskými politiky chce probrat například směrnici o copyrightu, evropskou debatu o přechodu na jednotný zimní, nebo letní čas, či téma migrace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
NASCAR, Czech Truck Prix, Alex Barros i Ralf Schumacher! Prodej vstupenek zahájen
Mostecký autodrom už zahájil prodej elektronických vstupenek na stěžejní závodní víkendy, které nabídne fanouškům v příštím roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Komunisté bouchli do stolu: Tohle vám neprojde, ministře Ťoku
Ministr dopravy Dan Ťok přišel před časem s nápadem, že by nebylo od věci privatizovat část společnosti ČD Cargo. Komunisté, kteří oficiálně sedí v opozičních lavicích, z nichž ovšem vládu podporují, začali bít na poplach. Něco takového prý Ťokovi nedovolí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
O víkendu se ČR přidá k připomínce ukončení první světové války
Památku téměř deseti milionů vojáků, kteří padli během první světové války, a zhruba stejného počtu dalších obětí konfliktu si během víkendu připomenou Češi bohoslužbami, pietními akty a veřejnými shromážděními. V neděli uplyne od konce války 100 let. Stejně jako v dalších evropských zemích se k připomínce obětí střetu rozeznějí v Čechách a na Moravě v neděli odpoledne sirény a zvony. Premiér Andrej Babiš se v Paříži spolu s desítkami státníků z celého světa zúčastní oslav výročí podpisu příměří na západní frontě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 50. díl. Epištoly o elitách a lidu 2
Už v minulém díle naše knižního cyklu jsme otevřeli novou publikaci historika, spisovatele a publicisty Vlastimila Vondrušky Epištoly o elitách a lidu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
ČT zavolala uprchlickému neziskovkáři Rozumkovi: Migranti mohou přispět k obohacení společnosti a přesně to protiimigračním stranám vadí
Ředitel Organizace pro pomoc uprchlíkům Martin Rozumek v České televizi vysvětloval, o čem vlastně skutečně je tak často zmiňovaný Globální pakt o migraci z pera OSN. Mimo jiné také odsoudil premiéra Andreje Babiše za to, jak se k paktu staví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj a ŘSD jednali společně o silnicích
Hejtman Oldřich Bubeníček a náměstek Jaroslav Komínek se sešli s ředitelem Chomutovské správy ŘSD Martinem Vidimským.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
ÚOOÚ: Člověk a jeho práva musejí být prioritou také v digitální éře
Jubilejní 40. mezinárodní konferenci komisařů ochrany dat hostil na konci října belgický Brusel. Tématem byla digitální etika a lidské hodnoty, o které je dle závěrů konference nutné pečovat i v současné éře rychle se rozvíjejících digitálních technologií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Nafta je dražší a dražší, zatímco benzín zlevňuje
Cena nafty se u českých čerpacích stanic vzdaluje ceně benzínu. Včera rozdíl činil osm haléřů na litr, což je nejvíce od poloviny března roku 2015. V uplynulém týdnu nafta zdražila v průměru o dva haléře na 33,77 koruny za litr, zatímco benzín Natural 95 zlevnil o šest haléřů na 33,69 koruny. V souhrnu tedy pohonné hmoty v ČR mírně zlevňují, což je dáno poklesem cen ropy na světových trzích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Petr Gazdík burcuje: Vládci vždy chtějí krást svobodu. Je na lidech, zda si to nechají líbit
ROZHOVOR „Vláda by měla více investovat, ne rozhazovat nalevo, napravo. Nečekejme, že prosperita je tu navždy. Až přijde recese, pak se politika permanentních volebních dárků zhroutí,“ varuje šéf Starostů a nezávislých Petr Gazdík. Podle něj vládci vždy chtějí krást svobodu a chtějí více moci, záleží však na lidech, jestli si to nechají líbit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Šéf ČEZu: Jestli nedostavíme jaderné elektrárny, budeme na Rusku závislí ještě víc, než teď
Šéf polostátního gigantu ČEZ Daniel Beneš je přesvědčen, že Česko potřebuje postavit nové bloky jaderných elektráren. Pokud je nepostavíme, budeme muset odebírat o to více zemního plynu a ti podle jeho názoru enormně zvýší závislost České republiky na Rusku. Současně je přesvědčen, že i kdyby stavěli nové jaderné bloky v Ruku Rusové, což není jisté, naší závislost na Rusku by ti nezvýšilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Na naše válečné hrdiny nezapomínáme
Komentář na facebookovém profilu k oslavám Dne válečných veteránů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Plukovník rakouské armády prý dvacet let prováděl špionáž pro Rusy. Teď to prasklo
Čerstvě penzionovaný plukovník rakouské armády pracoval podle serveru n-tv.de více než dvacet let jako špion pro Rusko. Naší sousední zemí tak otřásá špionážní skandál, kdy například ministryně zahraničí Karin Kneisslová zrušila cestu do Moskvy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Dálnice D11 a D35 u Hradce Králové budou bez poplatku
Ministerstvo dopravy vyhovělo připomínkám Královéhradeckého kraje a Statutárního města Hradec Králové a navrhuje v nové vyhlášce bezplatné užívání úseků dálnic D11 a D35.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Český rozhlas spustil další dva nové FM vysílače pro stanice ČRo Plus a ČRo Dvojka
Český rozhlas spustil v pátek 9. listopadu dva nové FM vysílače pro Jindřichův Hradec a okolí. Jeden získá stanice mluveného slova Český rozhlas Plus a druhý Český rozhlas Dvojka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Tylová (Piráti): Rada MČ Praha 12 na poslední chvíli schválila veřejnou zakázku za 160 mil. Kč
Rada městské části Praha 12 schválila na posledním jednání rady veřejnou zakázku na údržbu zeleně na další 4 roky. Tisk předložila radní za životní prostředí Renata Adámková (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Birke (ČSSD): Stavba „Malých lázní“ pozastavena, město bude vybírat nového dodavatele
V listopadu loňského roku byla zahájena stavba repliky Malých lázní s kolonádou a novými pítky v Náchodě-Bělovsi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Zlínský kraj: Energetická agentura spolupracuje v mezinárodním projektu se zahraničními experty
V rámci mezinárodního projektu BOOSTEE-CE, který se zabývá zvyšováním energetické účinnosti ve středoevropských městech, navštívili Uherskohradišťskou nemocnici energetičtí experti z Rakouska, Itálie, Chorvatska, Slovinska, Maďarska a Polska věnující se poradenství v oblasti energetické efektivity budov a energetického plánování měst a regionů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Zoo Plzeň otevřela expozici Filipíny
Expozice Filipíny přináší do Zoo Plzeň motýly a krokodýly
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Navrátil (KDU-ČSL): Vítáme jakýkoliv způsob, který děti přiměje ke sportu
Bílovecké gymnázium obhájilo titul, opět získalo Hejtmanův pohár.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ekonomka Švihlíková vystoupila na veřejnost s ohromujícími daty. Týkají se jednoho procenta těch nejbohatších a nejvlivnějších na světě
REPORTÁŽ Pár rodinných dynastií vlastní polovinu bohatství této planety. Procento privilegovaných tyje a parazituje z veřejných a státních zakázek, vytváří si zákony na míru a staví se do pozice nedotknutelnosti. Přichází něco jako Velká francouzská revoluce, kapitalismus již není ten, o kterém se ještě stále učí děti ve školách. Setkání „elit“ v Davosu potvrdilo, že je tu doba renty. Miliardáři a velké firmy se nezdaňují, na rozdíl od malých a středních firmiček, které se nechají, ať si jdou po krku a likvidují se mezi sebou. Největší hráči se vždy domluví. Beseda s Ilonou Švihlíkovou o její knize „Kapitalismus, socialismus a budoucnost, aneb Mikeš už přišel“ přilákala do Knihovny města Plzně desítku vesměs postarších lidí. Hovořilo se i o tom, proč nastala doba antiestablishmentových stran a řeč přišla i na současnou Itálii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Chceme zvýšit rodičovský příspěvek už od poloviny roku 2019
Poslankyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová navrhuje, aby se rodičovský příspěvek zvýšil na 300 tisíc korun, a to už od poloviny příštího roku. Odklad na rok 2020, který navrhuje vláda, je podle ní zbytečný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj: Provoz Domova v Tmavém Dole je úspornější
Domov Důchodců Tmavý Důl ve Rtyni v Podkrkonoší prošel stavebními úpravami, které sníží náklady na jeho provoz. Zateplení dvou pavilonů a související stavební práce vyšly na 4,66 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán dnes předal premiérovi vlády otevřený dopis
Hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán dnes během jednání Asociace krajů ČR s Vládou ČR předal otevřený dopis adresovaný předsedovi Vlády ČR a ministru zdravotnictví. V dopisu vyzývá vládu k okamžitému řešení nedostatku zdravotnického personálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Patrik Nacher sesbíral informace o Istanbulské úmluvě a z toho, co nyní napsal, docela mrazí. Takto prý může vypadat naše budoucnost
Poslanec a předseda zastupitelského klubu hnutí ANO v Praze Patrik Nacher se ve svém textu na blogu Aktuálně.cz věnoval jednomu z nevíce propíraných témat posledních dnů. Je jím Istanbulská úmluva. Ta je podle jeho názoru dalším důkazem, že dnešní doba je vpravdě pseudokorektní. Původně dobrý záměr upozornit a bojovat proti násilí na ženách se prý proměnil doslova v šílenost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ČEZ: V Jindřichově Hradci zkouší nový kotel na biomasu
Zajištění růstu ekologické výroby energií v Jindřichově Hradci o 20 % – to je vizitka nového kotle K6 spalujícího čistou biomasu, který dnes uvedlo do provozu Energetické centrum s.r.o., Jindřichův Hradec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Islám je agresivní nesnášenlivá ideologie
Komentář na facebookovém profilu k obvinění Samera Shehadeha z podpory terorismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Volfová (ANO): Liberecký kraj chce v příštím roce proinvestovat téměř 700 milionů korun
Více peněz na investice i chod krajských organizací. Nejen to zahrnuje návrh krajského rozpočtu na příští rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Předseda sněmovny Vondráček kritikům prezidenta: Za sto let ho ocení jako velkou postavu historie
Předseda sněmovny Radek Vondráček (ANO) má za to, že je třeba pokusit se zahladit některé stále hlubší společenské příkopy. Jak? Jeden z nejvyšších ústavních činitelů se domnívá, že by bylo vhodné udělat tlustou čáru zas minulostí a opět spolu mluvit. POsla vzkaz také lidem, kteří dnes kritizují Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zaorálek (ČSSD): Trump je stále pánem na hřišti
Komentář na facebookovém profilu k výsledkům voleb do Kongresu USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
ČVUT: Děkan Fakulty dopravy docent Hrubeš byl jmenován do čela správní rady SŽDC
Z pověření vlády ČR byl docent Pavel Hrubeš, děkan Fakulty dopravní ČVUT v Praze, jmenován členem správní rady státní organizace Správa železniční dopravní cesty a s účinností od 1. 11. 2018 pověřen jejím vedením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Blahová (KDU-ČSL): Zastupitelstvo schválilo podporu některých ambulantních a terénních sociálních služeb
Zlínský kraj bude i v roce 2019 pokračovat v projektu, který se zaměřuje na zvýšení dostupnosti a kapacity žádaných druhů ambulantních a terénních sociálních služeb pro osoby se zdravotním postižením a ohrožené rodiny s dětmi. Zastupitelstvo totiž schválilo návrh Rady, která tento bod nejvyššímu orgánu kraje předložila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Senát: Význam univerzit třetího věku ve vzdělávání seniorů
V pondělí 12. listopadu proběhne v Senátu konference o významu univerzit třetího věku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
ČEZ: Elektrárna Dlouhé stráně se po modernizaci rozjela na plný výkon, může teď vyrobit více elektřiny
Letošní rozsáhlá modernizace vodní přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně skončila a turbíny se po necelých pěti měsících opět roztočily na plné obrátky. Modernizace, do které investovala Skupina ČEZ více než 200 milionů korun, přinese zvýšení bezpečnosti provozu elektrárny a možnost vyrobit více elektřiny než dříve.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Expertka z Univerzity Karlovy nabádá: Musíme omezit maso, jinak to planeta nezvládne
Země přestává stačit naší spotřebě, varuje expertka Dana Kapitulčinová z Centra pro otázky životního prostředí Univerzity Karlovy. V dopadech na životní prostředí prý výrazně překračujeme udržitelné hranice globálních ekosystémů. „Musíme omezit maso,“ říká jasně v rozhovoru pro DVTV a dodává, že budoucnost je v rostlinné stravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
KSČM: NE další krádeži státního majetku
KSČM privatizaci státních podniků považuje za další hazard s majetkem nás všech a u ČD Cargo i hazard s národním dopravcem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Nová pražská koalice podepíše koaliční smlouvu v pondělí
Zástupci nové pražské koalice Pirátů, Prahy Sobě (PS) a Spojených sil pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) podepíšou v pondělí koaliční smlouvu a programové prohlášení. ČTK to dnes sdělili zástupci stran. Strany se v uplynulých týdnech již dohodly na kandidátovi na primátora, kterým bude lídr Pirátů Zdeněk Hřib. Domluveno mají i obsazení rady a magistrátních výborů. Koalice má v 65členném zastupitelstvu většinu 39 hlasů. Vítěz voleb ODS a dosud vládnoucí ANO budou v opozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Uvědomuje si pražská rada, co je realistické?
Nová pražská radniční koalice začala přes své nejvyšší představitele veřejnosti sdělovat, co hodlá v příštích čtyřech letech v Praze dělat. S jakým programem přichází na pražskou radnici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Meziroční růst cen mírně zpomalil
Spotřebitelské ceny vzrostly v říjnu oproti září o 0,4 %. Tento vývoj ovlivnilo zvýšení cen ve většině oddílů spotřebního koše. Meziroční růst spotřebitelských cen v říjnu zpomalil na 2,2 %, což bylo o 0,1 procentního bodu méně než v září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Nafta je dražší než benzín
Začátkem listopadu průměrná cena nafty převýšila průměrnou cenu benzínu. Stalo se tak poprvé od roku 2015. Současný vývoj cen pohonných hmot je ovlivněn děním na světových trzích, kde vzrostla poptávka po topné naftě. Kvůli tomu zbývá méně ropy na výrobu motorové nafty, což se odráží v růstu koncových cen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Velvyslanec ČR v Izraeli Stropnický předal pověřovací listiny
Někdejší člen několika českých vlád Martin Stropnický nastoupil do svého nového působiště v Izraeli - ve čtvrtek jako velvyslanec České republiky předal své pověřovací listiny prezidentovi Reuvenu Rivlinovi. Informovalo o tom české velvyslanectví v Tel Avivu. Stropnický byl v minulosti ministrem kultury, obrany i zahraničí a předtím působil kromě jiného jako velvyslanec v Portugalsku, v Itálii a ve Vatikánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Projekty ROP: Na Hornické muzeum přispěla unie
Hornické muzeum funguje v Rudolfově už 22 let a 4 roky je v obnoveném Perkmistrovském domě. Návštěvníci se mohou těšit na prohlídku hornické expozice nebo renesanční tance a divadlo. Na jeho umístění do nových prostor přispěla Evropská unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Sněmovna není nedobytná pevnost
Pozvání na facebookovém profilu do Sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Rudý playboy Rudy. Hodně nepěkné informace o rozmařilém asistentovi Vojtěcha Filipa a jeho Audi A8
Poslaneckým asistentem předsedy komunistů Vojtěcha Filipa, jehož strana vyznává rovnost pro všechny, je kontroverzní třicetiletý „playboy“ Rudolf Rudyšar. Ten naopak ztělesňuje spíše zlatou mládež a své peníze i luxusní auto za několik milionů korun rád staví na odiv. Často se prý stává noční můrou pro obyvatele Malé Strany a zřejmě i pražské strážníky, píše Blesk.cz zaměřující se na to, jak se tito dva muži dali vlastně dohromady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Kdo to zaplatí?
Komentář na facebookové profilu ke stanovení pětitýdenní dovolené.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Proč je spravedlnost cizí slovo
Základem správné činnosti demokratického státu je oddělení moci zákonodárné (Parlamentu), moci výkonné (vlády, armády, policie) a moci soudní (všech soudů).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Hamáček chce provést velkou volební reformu. Bude se volit jen jeden den, lístky až u urny
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se chystá změnit volby. Podle informací deníku Právo by napříště Češi měli volit jen jeden den. A ne dva dny, jak je tomu dnes. Současně s tím by měli dostat možnost hlasovat poštou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Ke Dni válečných veteránů
Den válečných veteránů se připomíná po celém světě. Je to vzpomínka nejen na padlé hrdiny ze světových válek, ale i na ty, kteří bojovali za naši svobodu a za naši bezpečnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Koalice pro řeky: Odborníci varují - schopnost krajiny zadržovat vodu je kriticky nedostatečná, k nápravě chybí vůle
Současná krajina je silně poškozená dnešním způsobem zemědělského a lesnického hospodaření a její retenční schopnost z hlediska vody je kriticky nedostatečná. Náprava tohoto stavu nemá dostatečnou politickou prioritu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Že zabili a rozčtvrtili novináře? V regionu to berou jako normu. Arabista Pelikán zavzpomínal, jaké vyslýchací nástroje tam běžně mají na policejních stanicích
ROZHOVOR Stačí, když dá Saúdská Arábie Turecku dobrou půjčku pro jeho poněkud chřadnoucí hospodářství, a určitě Turci vyšetřování dovedou k něčemu, co bude pro obě strany uspokojivé, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz v souvislosti s vraždou novináře Džamála Chášukdžího na saúdské ambasádě v Istanbulu arabista Petr Pelikán. Brutální vražda saúdského disidenta a novináře, která Evropu a západní svět šokuje, je podle Pelikána v regionu Saúdské Arábie a jejích sousedů považována za normu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Francouzi se odklání od politiky Macrona a přiklání se k Marine Le Penové!
Obyvatelé největších velmocí v rámci Evropské unie, Francie a Německa se pomalu odklání od politiky svých nejvyšších představitelů, Macrona a Merkelové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ČEZ: Třebovské Zákaznické centrum slouží klientům na nové adrese
Zákaznické centrum Skupiny ČEZ v České Třebové se přestěhovalo na novou adresu do města k vlakovému nádraží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Silničáři jsou na zimu připraveni
Počasí je zatím k motoristům milosrdné, ale krajští silničáři jsou již plně připraveni na začínající zimní sezonu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Firmy, na které neoprávněně klekly Janečkovy finančáky, podávají žaloby. Jedna z nich chce od státu 150 milionů
Martin Janeček už není generální ředitelem „berňáku“. Když před pár dny odcházel z funkce šéfa finanční správy, ministryně financí Alena Schillerová mu poděkovala za práci, kterou v úřadu odvedl např. při zavádění EET. Server Českého rozhlasu však přinesl trochu jiný obraz práce Karla Janečka. Veřejnoprávní rozhlas poukázal na stinné stránky jeho působení v úřadě, za které teď může český stát - tedy daňový poplatník, zaplatit desítky milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Anketa: Co nás spojuje?
Celorepubliková online anketa hledá odpovědi na klíčové otázky pro Česko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Nedopusťme zhoršení zdravotní péče ve Zlíně
V uplynulých dnech se na mne obrátily desítky zdravotních sester spolu se sanitáři operačních sálů několika oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, s žádostí o pomoc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
FNUSA: Seminář na téma rakovina prostaty s pacienty i s lékaři
Urologické oddělení Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA) se rozhodlo ve spolupráci se sdružením pacientů PROSTAK, o.p.s., uspořádat setkání pacientů a lékařů s názvem „Mám rakovinu prostaty, co dál?“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Zvýšení hladiny v Nových Mlýnech přinese vodu navíc a prospěje životnímu prostředí
Jednáním s hejtmanem Bohumilem Šimkem a členy rady s gescí pro regionální rozvoj a životní prostředí v budově krajského úřadu zahájil ministr zemědělství Miroslav Toman ve čtvrtek 8. listopadu 2018 návštěvu jižní Moravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: V Potravinové sbírce se podařilo shromáždit přes 11,3 tuny jídla pro chudé
Zaměstnanci krajského úřadu a 114 organizací zřizovaných Moravskoslezským krajem shromáždili v letošním ročníku Potravinové sbírky 11,3 tuny potravin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Pražského primátora setřeli jak sopl. Třeštíková hodlá zastávat několik funkcí současně. Prosadil to přeborník v jejich kumulaci Čižinský
„Kromě KSČM a SPD budou Piráti jednat se všemi ostatními demokratickými stranami. Podpora libovolné Rady bude podmíněna tím, že do ní budou nominováni lidé kompetentní a ‚bez škraloupů‘. Kandidáti za Piráty podepsali kodex, ve kterém se zavázali nekumulovat funkce. Pokud kandidují zároveň na městské části, tak pokud se některý z nich stane radním na městské části, musí odejít ze zastupitelstva hlavního města Prahy. A naopak,” napsali Piráti ve strategii před volbami na svém webu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Česká pošta letos vyhlíží nejnižší zisk v historii. Koncem 90. let vydělávala hodně přes miliardu
Komentář k aktuálnímu výhledu letošního zisku České pošty a jejím dalším plánům, které dnes na základě rozhovoru s generálním ředitelem Knapem zveřejnila ČTK
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
I za sto let existence československého letectva je mezi piloty pevné pouto
Československé letectvo si v těchto dnech připomíná sto let od svého vzniku. Spolek Český svaz letectví dnes při této příležitosti uspořádal v Domě armády Praha slavnostní shromáždění, jehož součástí bylo předání pamětních medailí osobnostem z tohoto oboru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Hledá se nástupce kardinála Duky. Ale měl by pokračovat v jeho stopách...
Kardinál Dominik Duka sice stále vede českou církev, ale už přesluhuje. Jeho kolegové v Kristu proto musí najít jeho nástupce. Kdo přijde po Dukovi? Podle pátečních Lidových novin to pravděpodobně bude některý z konzervativních biskupů, žádný inovátor. I když...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Sečkár (Svobodní): Nevyděláš, zaplatíš
Snahy socialistů víc zdaňovat bohatší a úspěšnější už nikoho nepřekvapí. Nápad naší vlády na zavedení nové daně z chudoby je však novinkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Globočník (Zelení): Pravidla kotlíkových dotací je třeba přenastavit
Komentář na facebookovém profilu ke kotlíkovým dotacím
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 06:35, zobrazit podobné
TOP 09: Chceme zvýšit rodičovský příspěvek už od poloviny roku 2019
Poslankyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová navrhuje, aby se rodičovský příspěvek zvýšil na 300 tisíc korun, a to už od poloviny příštího roku. Odklad na rok 2020, který navrhuje vláda, je podle ní zbytečný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Štefek (KSČM): Když tancují vlci
Tak se nám divadelníci radují. Odehrávají se před námi děje jak z absurdního dramatu. V Národním divadle, které vede staronový ředitel, dosazený opět bez výběrového řízení, se hraje jeho Libuše v podání, ze kterého by nejen Smetana plakal. Ke všemu ke 100. výročí vzniku dnes již rozbité, okleštěné republiky…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Pajonk (Svobodní): Evropská armáda vs NATO
V diskusi následující vstup ČR do Unijního projektu Evropské armády (PESCO) se ozývalo mnoho tvrzení: že s tím NATO nemá problém a naopak to podporuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Průzkum: Ohlédnutí za komunálními volbami 2018
V komunálních volbách lidé nejčastěji křížkovali jednu stranu. Volili ji především proto, že měli dobrou zkušenost s jejím minulým působením v zastupitelstvu a že strana nebo kandidáti slibovali zlepšení života v obci. Méně než 10 % voličů chtělo svou volbou vyjádřit nespokojenost se současnou vládou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Plán akcí v Senátu v týdnu od 12. listopadu
Stručný výčet akcí Senátu na příští týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Senátor Vosecký drží slovo, už nebude starostou Okrouhlé
Na ustavujícím zastupitelstvu obce Okrouhlá, které se uskutečnilo v pondělí 5. listopadu, byl novým starostou zvolen Jaroslav Votýpka z hnutí za Starostové pro Liberecký kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zoo Ostrava zve na sobotní výlov rybníka
V ostravské zoologické zahradě se v sobotu 10. listopadu uskuteční tradiční výlov rybníka spojený s prodejem ryb. Lovit se bude na rybníku pod výběhem žiraf. Akce potrvá přibližně od 9.30 hodin do poledne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Uprchlíky nechceme, promluvila silná většina Čechů
Uprchlíci, migranti? Ne. To si myslí hned dvě třetiny Čechů. Od letošního dubna navíc jejich počet narostl, a to hned o 10 procentních bodů na 68 procent, uvádí průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Hozené vejce na Babiše: Viník zaplatí tisíc korun
Muž, který v září na předvolební akci hnutí ANO na pražském Pankráci hodil vejce po premiérovi Andreji Babišovi, musí zaplatit pokutu 1000 korun. Podle úředníků se dopustil přestupku proti občanskému soužití. Trest dotyčný přijal, verdikt je tak pravomocný. Dnes o tom informovala Česká televize (ČT), která má rozhodnutí k dispozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Inflace podle očekávání v říjnu zpomalila
Meziroční inflace sledovaná centrální bankou v říjnu poklesla na 2,2 % a zaostala tak za nejnovější prognózou ČNB o dvě desetiny procentního bodu. Vzhledem k solidnímu růstu ekonomiky a napjatému trhu práce vedoucímu k akceleraci mezd je tento výsledek velmi příznivý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Místo Zimoly dostal právo zastupovat ČSSD místopředseda Onderka
Vedení ČSSD dnes rozhodlo, že místo Jiřího Zimoly, který ve středu rezignoval na funkci statutárního místopředsedy strany, bude moci stranu zastupovat místopředseda Roman Onderka. Nového statutárního místopředsedu se zbytkem lídrů zvolí sjezd v březnu. Po zhruba hodinovém jednání stranického grémia to novinářům řekl předseda sociální demokracie Jan Hamáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Pedagogická komora: Cut-off score vyřadí především zájemce o nástavbové studium
Z analýzy výsledků, která je součástí Závěrečné souhrnné zprávy k jednotné přijímací zkoušce za rok 2018, vyplývá, že zavedení cut-off score by mělo největší dopady na zájemce o nástavbové studium, zatímco počty studentů gymnázií by ovlivnilo minimálně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Inflace se drží nad svým cílem
„Lidem narůstají náklady, které lze jen obtížně omezit. Týká se to především bydlení a energií. Nejhůře jsou na tom lidé, kteří bydlí v nájmu, topí na elektřinu a mají vysokou spotřebu pohonných hmot,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Vítová (ASN): Zavřete všechny základny USA/NATO!
Vzniklo mezinárodní Prohlášení o globální jednotě v míru, k němuž se může každý, kdo má zájem, připojit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Soud poslal do vazby bývalého imáma obviněného z terorismu
Bývalý pražský imám Samer Shehadeh, který čelí obvinění z podpory terorismu, je ve vazbě. Poslal ho do ní Obvodní soud pro Prahu 5. Muž se vzdal práva podat si stížnost, takže usnesení je pravomocné. ČTK to dnes řekla mluvčí soudu Jana Humeni. Na rozhodnutí upozornil server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Libor Rouček: ČSSD neustále oslabuje. Další měsíce budou probíhat diskuse a konflikt. Sebevražda v přímém přenosu
EVROPAN LIBOR ROUČEK „Že se dnes Čína stává světovou mocností ekonomickou a postupně i politickou, to je realita,“ konstatuje bývalý místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček. Význam našich vztahů s Čínou by nepřeceňoval. „Jejich investice v Rakousku jsou větší než v České republice a nikdo nezpochybňuje pozici Rakouska v západní Evropě,“ dodává. Ohrožení nevidí ani v Hedvábné stezce. „Jak víme, po železnici se jezdí nejen sem, ale i tam,“ říká s úsměvem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist