Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2022
Po18152229
Út29162330
St310172431
Čt4111825 
5121926 
So6132027 
Ne7142128 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.294x, což odpovídá cca 119.698-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Chceme novou Evropskou komisi, rozčiloval se Orbán na tiskovce v Praze. A Babiš si přisadil: 87 miliard eur nás stojí...
Premiér Andrej Babiš přivítal přibližně o půl jedenácté dopoledne ve svém sídle v Kramářově vile maďarského premiéra Viktora Orbána. Debatovali spolu za zavřenými dveřmi a v poledne předstoupili před novináře. Babiš mluvil o migraci i o skvělém zvuku našich zbraní. Orbána označil za svého přítele. Orbán poděkoval Babišovi za pozvání a konstatoval, že mu evropská politika připomíná box. Všechny ujistil, že hodlá boxovat dál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ne! Salvini smetl ze stolu migrační pakt
Italský ministr vnitra Matteo Salvini řekl jasně a nahlas, co si myslí o globálním paktu o migraci. Prý nevidí důvod stavět na stejnou úroveň ekonomické a politické uprchlíky. Zdůraznil, že ctí především právo lidí zůstat ve vlastní zemi. Ministrovo vyjádření koluje po sociálních sítích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
USA a EU dělají velkou chybu, Putin chce jen jedno. Poslanec Hrnčíř nejen o rozeštvání Ruska a Západu
ROZHOVOR „K zodpovědnosti by měli být pohnáni především západní politici, kteří hřímali na Majdanu, rozeštvávali Ukrajince a Rusy a živili tak nacionální rétoriku, která zbytečně vyvolává obavy právě u ruskojazyčného obyvatelstva,“ říká k aktuální situaci ohledně Ruska a Ukrajiny poslanec za SPD Jan Hrnčíř. V rozhovoru promluvil také o české vládě a ekonomice, vrátil se k 17. listopadu a řekl i svůj názor k reportáži Slonkové a Kubíka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
ČEZ: Největší jihočeský vánoční strom bude patrně v Temelíně
Neobvyklý pohled čeká lidí lidi, kteří o prvním adventním víkendu budou projíždět kolem Jaderné elektrárny Temelín. Energetici totiž na jednu z chladicích věží promítnou desítky metrů vysoký vánoční stromek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Spolek Šalamoun: Případ Lukáše Nečesaného opět nekončí
Případ Lukáše Nečesaného znovu ani po 8 rozhodnutích nekončí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Primátor Hřib chce pokračovat v plánu koncernu pražských firem
Nový pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) chce zefektivnit řízení vybraných městských firem. Podle plánu, který připravila předchozí rada, by vedení města mohlo prostřednictvím tzv. koncernového řízení firmy přímo kontrolovat a zajistit si informovanost o jejich fungování, která je nyní nedostatečná. Primátor to dnes uvedl v rozhovoru pro ČTK. Změnou oproti plánu předchozí rady je, že koncern by namísto k tomu určené firmy měla řídit přímo rada hlavního města. Hřib chce také řešit další směřování firmy Operátor ICT, která má na starosti mimo jiné oblast tzv. smart city.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Petr Hampl si to vyřídil s neobolševiky: Zemana nám ve světě mohou závidět. Kalouskova sprostota. Kdo ovládá velká média, může manipulovat tupým davem
ROZHOVOR Sociolog Petr Hampl se vyjádřil k aktuálním politickým tématům. Proběhlé hlasování o nědůvěře vládě považuje za ztrátu času, během které pod rouškou tmy proběhnou skutečné průšvihy. "Třeba rozhodnutí vlády darovat půl miliardy korun korporaci BMW. Ta korporace za to postaví fabriku, kde budou na manažerských místech Němci, u strojů Ukrajinci a Bulhaři, k tomu vytáhnou pár technologických expertů z posledních českých firem, čímž je dostanou do problémů," říká Hampl. K Andreji Babišovi prý neexistuje schopná alternativa. A hovořil i o degeneraci veřejnoprávních médií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ČEZ číslo týdne: 3
O 3 stupně lepší rating.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
To máme poslat svých 32 tanků na Donbas?! V ČT se vyhrotila debata mezi Votápkem a Kavanem. Šlo o kerčskou krizi
V Událostech, komentářích České televize se střetli bývalý ministr zahraničí za ČSSD Jan Kavan a bývalý generální konzul v Petrohradě Vladimír Votápek. Pánové se do sebe tvrdě pustili kvůli současné rusko-ukrajinské krizi. Zatímco Votápek volal po zpřísnění sankcí vůči Rusku a např. po tom, aby ruské lodě nemohly vplouvat do přístavů v EU, Kavan Rusko důrazně hájil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Máte-li sílu, je tu nová epizoda kauzy „mladý Babiš“. Novináři vypátrali na Ukrajině matku jeho snoubenky
Kauza údajného únosu premiérova syna Andreje Babiše mladšího pokračuje. Reportéři Českého rozhlasu a Rádia Svobodná Evropa vypátrali třicetiletou Jelizavetu, se kterou se podle Babiše staršího jeho syn dokonce zasnoubil. Matka Jelizavety novinářům řekla, že Andrej Babiš mladší není psychicky nemocný. Český rozhlas také uveřejnil informace z dopisu, který psal Andrej Babiš mladší policii na počátku tohoto roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Plukovník, veterán ČSLA: Jaderné zbraně v Československu nebyly. Dnes by následky jaderné války byly mnohem horší a je čím dál tím blíže
ROZHOVOR V za minulého režimu přísně utajovaném vojenském objektu Javor 51 určeném pro uskladnění sovětských jaderných hlavic během speciální akce Nadace Železné Opony vyzpovídaly ParlamentníListy.cz plukovníka ve výslužbě a 1. Místopředsedu Svazu vojenských veteránů České republiky Emila Kulfánka. Kulfánek strávil jako odborník na uskladňování munice desítky let a přestál i změnu režimu v listopadu 1989. Pro ParlamentníListy.cz se svěřil s tím, proč si myslí, že ostrou jadernou munici Sověti v Československu uskladněnu nikdy neměli i o tom, co si myslí o současné bezpečnostní situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Bylo to naivní, Babiš s tím přece vyhrál volby. Jana Bobošíková o snaze vyměnit premiéra a o těch, co pohrdají demokracií
ROZHOVOR „Jakkoliv byl legitimní, byl politicky naivní. Protagonisté patrně zapomněli, že Andrej Babiš se zátěží obvinění v kauze Čapí hnízdo vyhrál volby a že se od té doby v kauze nic nezměnilo,“ hodnotí nedávno proběhlé hlasování o vyslovení nedůvěry vládě bývalá europoslankyně a někdejší prezidentská kandidátka Jana Bobošíková. Celá kauza se synem Andreje Babiše prý v konečném důsledku pomohla jen hnutí ANO a komunistům. Prezident Zeman prý svou preferencí Andreje Babiše při novém hypotetickém sestavování vlády pouze plní dřívější slib a nemá tak smysl na něj kvůli tomu útočit. „Odchod Miloše Zemana by naší zemi v tuto chvíli neprospěl,“ říká Jana Bobošíková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Nepozorovaná, ale o to důležitější: přirozená úroková sazba v ČR
Česká národní banka zvýšila v listopadu hlavní měnověpolitickou úrokovou sazbu (2W repo) na 1,75 procenta, což už je páté zvýšení sazby v letošním roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Je zjevné, že se Rusko snaží nedělat prudké pohyby
Páteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Do eurovoleb mají ČSSD vést nynější poslanci EP Poc a Sehnalová
Do evropských voleb, které se budou konat příští rok v květnu, chce ČSSD na prvním místě nominovat europoslance Pavla Poce, na druhém další současnou europoslankyni Olgu Sehnalovou. Z nových tváří se má na kandidátce ČSSD o přízeň voličů ucházet například šéf mladých sociálních demokratů Radek Hlaváček. Seznam dnes sestavilo grémium ČSSD, schvalovat ho má příští sobotu v Hradci Králové širší vedení sociální demokracie, později ústřední výkonný výbor. „Jde o vyváženou kandidátku,“ řekl novinářům po jednání předseda ČSSD Jan Hamáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Předložili jsme návrh zákona na zákaz zahalování na veřejnosti!
Naše hnutí SPD plní sliby, které jsme deklarovali voličům. Důkazem toho je i předložení návrhu zákona, pomocí kterého by se zahalování obličeje na veřejnosti posuzovalo jako protiprávní jednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Generál Pavel: Rusko si velice dobře vyhodnotilo, že...
Hybridní hrozby ze strany Ruska a Číny, jejichž cílem je získání vlivu v západních zemích, je podle generála Petra Pavla třeba více vysvětlovat jako nebezpečí. Čelit jim lze spoluprací, inovativními přístupy a flexibilitou při jejich zavádění, uvedl dnes Pavel na konferenci Reakce na hybridní hrozby: multisektorová spolupráce, která se konala v Senátu. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Petříček dělá hrubé chyby, jeho postup je neprofesionální, tepal prezident ministra. A ten vrátil úder
Změny v kategorizaci ambasád, jak o nich ve čtvrtek informovala některá média, souvisejí s rozpočtem, uvedl dnes Černínský palác. Nejde o vyjádření priorit zahraniční politiky, brání se diplomacie vedená Tomášem Petříčkem (ČSSD) kritice prezidenta Miloše Zemana. Ministerstvo uvažuje o zrušení termínu "země s nejvyšší politickou důležitostí".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – díl 53. Úžas, radost a paradoxy života
Gilbert Keith Chesterton (29. května 1874 – 14. června 1936) byl anglický spisovatel, společenský kritik, novinář, esejista, historik a křesťanský myslitel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Tohle se Peszynskému a dalším nepovedlo. Chtěli nadávat Orbánovi, ale sešlo se jich velmi, velmi málo
REPORTÁŽ Český předseda vlády Andrej Babiš (ANO) přivítal v sídle českých premiérů – v Kramářově vile – maďarského premiéra Viktora Orbána. Spolu s Babišem chtělo Orbána „vítat “ i několik aktivistů z hnutí Pulse of Europe v čele s Tomaszem Peszynskim. „Hanba, hanba, hanba,“ volali demonstranti, když se Orbán blížil k vile.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Laudát povstal: Zeman uráží jednu skupinu obyvatel. A není to pražská kavárna. Je to vzdělaná vrstva společnosti a lidé, kteří se o sebe umějí postarat!
ROZHOVOR „Období klidu skončilo. Společnost je rozdělená, ostatně prezident Miloš Zeman intenzivně pracuje na rozpolcení české společnosti od prvního dne svého prezidentského mandátu,“ říká bývalý poslanec za TOP 09 František Laudát. Pražská kavárna podle něj ve skutečnosti neexistuje a pejorativní výraz pro lidi, kteří se o sebe umějí postarat, ještě více staví Prahu proti zbytku republiky. Takový člověk nemá podle Laudáta na Hradě co dělat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
„A jak dlouho může tato opičárna trvat?“ Ondřej Neff se pozastavil nad posledním prohlášením policie ke kauze Čapí hnízdo. A navrhuje zákon
Tým vyšetřující únos Babiše mladšího udělal úkony, které si předsevzal, oznámil ve čtvrtek náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek. „Jak dlouho může tato opičárna trvat?“ ptá se ve svém komentáři serveru neviditelnypes.cz jeho šéfredaktor Ondřej Neff a zároveň dodává, že tak velké kauzy jsou nevyřešitelné a spíše by pomohlo, kdyby se přijal zákon, že občané s devíticiferným majetkem nepodléhají právu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Nový preventivní projekt na ochranu majetku
Projekt „Zabezpečte se, chraňte majetek sobě i svým sousedům“ představuje souhrn preventivních opatření při ochraně domů, bytů a rekreačních objektů proti vloupání. Má za cíl v co nejširším měřítku informovat veřejnost o všech možnostech a způsobech řešení zabezpečení prostřednictvím mechanických zábranných a zámkových systémů. Nabízí návod, jak správně postupovat a čeho se vyvarovat při výběru zabezpečovacích komponent a jak vytvořit co nejefektivnějším způsobem skutečně účinnou ochranu majetku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Řekl bych, že Putin to má pod palcem…
K této glose mě přivedl včerejší článek jednoho z nejzarytějších rusofóbů novináře Daniela Anýže v Hospodářských novinách pod názvem: „Nejvyšší čas, aby Trump přestal Putina šetřit“, ve kterém se nejprve rozepisuje, jak Trump nechává své okolí tvrdě kritizovat Putina, ale sám je k němu velmi tolerantní a shovívavý a končí tímto závěrem:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Hospodský ze Spořilova: Zeman rozdělil zemi jako mačetou. Lidi se radikalizují. Politika je neuvěřitelná žumpa
ROZHOVOR S HOSPODSKÝM „Miloš Zeman dokázal národ rozdělit jako mačetou. Takhle rozdělenej národ nebyl ani za Havla, ani za Klause,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz hospodský z legendární První Pivní Tramwaye na pražském Spořilově a prezident Aliance P.I.V. Jiří „Bejček“ Stehlíček. Zeman se podle Stehlíčka „utrhl ze řetězu“ a lidi radikalizuje. Současná politika je podle Stehlíčka „žumpa“ až k neuvěření. „Zhoršily se nálady mezi lidma. To se zhoršilo hrozně,“ říká Stehlíček. V 90. letech, když začínal s hospodou podnikat, byli všichni plní nadšení a věřili, že jednou bude všechno v pořádku a budou prosperovat. „Viděli jsme zkrátka světélko na konci tunelu. Teď tam nevidím nic, jenom tmu,“ říká Stehlíček. Zákaz kouření, který prosadila minulá Babišova vláda byl podle Stehlíčka „ranou do vazu“ a „svinstvem“. „Proč tohle nenechali na lidech?“ stěžuje si na zákon Stehlíček a mluví o „dobroserech“, kteří nám prý „diktují své zářné zítřky“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Soudní rozhodnutí
Naši „občané s právnickým vzděláním“ ve státní správě, justici a ve sdělovacích prostředcích si neuvědomují, o čem a jak má soud rozhodovat. Tvrzení že "občan Babiš je trestně stíhaný" je lživé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jiránek (ODS): Kladno o Vánoce rozhodně nepřijde
Bohatý vánoční program pro širokou veřejnost připravuje kladenský magistrát. Začne už v pátek 30. listopadu odpoledne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zbraňový expert Černý velmi vážně o zbraních. Seberou nám je nové zákazy z EU a budeme jako v Británii?
ROZHOVOR Elitní policejní instruktor a zbraňový expert Pavel Černý, který je zároveň prezidentem lidskoprávní a bezpečnostní platformy Liga LIBE, se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vyjádřil k tématu chystaného zpřísnění podmínek legálního vlastnictví zbraní v Evropské unii. Jak nová zákazová směrnice ovlivní práva více než 300 tisíců držitelů legálních zbraní? A jak je na tom dnes Česká republika z hlediska obranyschopnosti? „Komu prospívá mít občany dokonale odzbrojené a vystrašené?“ ptá se Pavel Černý. „Teroristické útoky v západní Evropě jsou na vzestupu, kriminalita nekontrolovatelně vzrůstá. Hoří jim tam auta v ulicích a policisté se do některých míst bojí chodit. To je ten obrázek a to nám tyto státy nabízejí,“ říká Černý na adresu západních zemí, jako je Velká Británie, kde jsou pravidla pro držení jakýchkoli zbraní daleko přísnější, než by věci neznalého čtenáře napadlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Stejně jako kdysi Hitler. Na Českém rozhlasu zaznělo těžké obvinění, jde o Putina
Na Českém rozhlasu Plus se k tématu roztržky mezi Ukrajinou a Ruskem vyjadřoval Petr Pojman, koordinátor projektu Team 4 Ukraine. Řekl, že v konfliktu v Azovském moři leží vina jednoznačně na straně Ruska. Vyzval Evropu k podpoře Ukrajiny a zavedení „opravdu brutálních sankcí“ proti Rusku. Nechybělo ani srovnání s Hitlerem. Pojmanovy názory jasně podpořil ředitel think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Diplomati kritizují Zemana. Jeho omluvě za Petříčka se budou Maďaři smát, říká expert
Prezident se chce maďarskému premiéru Viktoru Orbánovi omluvit za to, že Petříček vyškrtl Budapešť ze seznamu nejdůležitějších ambasád.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 30.11.2018 v 15:36, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: České ekonomice se dařilo lépe, než jsme si mysleli
„Růst české ekonomiky je provázán s vysokou mírou zaměstnanosti. Ve třetím čtvrtletí letošního roku bylo v ekonomice zaměstnáno 5 432 tisíc osob, což představuje meziroční nárůst o 1,2 procenta. V případě, že by tuzemská ekonomika nenarážela na nedostatek pracovních sil, bylo by možné zvýšit tempo hospodářského růstu,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Evropští Zelení zvolili lídry a priority do evropských voleb
„Je čas bojovat se změnou klimatu. Je čas chránit demokracii. Je čas postavit se nenávisti a rasismu. Je čas bojovat za sociální spravedlnost. Je čas změnit Evropu tak, aby mohla naplnit sny svých občanů.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Ekonomika si drží solidní tempo
Zpřesněný odhad českého HDP za třetí kvartál vyznívá příznivěji než předběžná čísla zveřejněná v polovině listopadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš vystoupil před důchodci a přitom se posmíval do kamery ČT: Poctivě hlásím, že...
Přímý přenos projevů z konference na téma „Kvalita života českých seniorů“ v České televizi začal proslovem premiéra Andreje Babiše jako muže v důchodovém věku. Seniorům především připomínal, že je jedním z nich a že není pravda, že staří lidé už nemohou nic dokázat, protože on je toho sám důkazem. „Jsem starej, ale bojuju a bojovat budu dál. Uvidíme, jak dlouho,“ uvedl premiér.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Kdo řídí Právo?
V dnešním Právu se na jeho titulní stránce objevil článek „Zimola a Rykala ze sociální demokracie trafiky nedostanou“. V článku se zdůvodňuje, proč je dobré, aby třikrát zvolený jihočeský hejtman Jiří Zimola, donedávna první místopředseda ČSSD a jak se zdá presumptivní kandidát na předsedu ČSSD, nebyl členem dozorčí rady n.p. Budvar.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Nemlátil jsem demonstranty, oznámil nový policejní prezident
Ministr vnitra Jan Hamáček oznámil, že novým policejním prezidentem bude Jan Švejdar. Nahradí Tomáše Tuhého, z něhož se stal český velvyslanec na Slovensku. Švejdar po boku ministra mimo jiné oznámil, že k policii nastoupil v roce 1987 do pohotovostního pluku VB, ale na rozdíl od současného komunistického poslance Zdeňka Ondráčka nikdy nestál s obuškem v ruce proti lidem toužícím po svobodě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Vinklátová (SLK): O Libereckém kraji se píše po celém světě
Liberecký kraj využívá všechny možné způsoby sebeprezentace doma i v zahraničí. Kromě tradičních veletrhů, kterých v roce 2018 absolvovali zaměstnanci oddělení cestovního ruchu celkem 19, uspořádal kraj ještě téměř dvě desítky presstripů pro 134 novinářů, bloggerů, TV redaktorů, uživatelů instagramu a kanálu youtube.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina chce obnovit partnerství s italským regionem Friuli Venezia Giulia
V letech 2006 až 2010 byl italský region Friuli Venezia Giulia (česky Furlánsko – Julské Benátsko) jedním ze zahraničních partnerů Kraje Vysočina, ale kvůli nízké aktivitě nebyla smlouva o spolupráci v roce 2010 prodloužena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Topolánek s Nečasem rozdali přes 60 miliard. Dividendy tečou do ciziny. Pobídka pro BMW pomůže tam, kde je práce málo, říká ekonom Pícl
ROZHOVOR Ekonomický expert ČSSD Michal Pícl se vyjádřil na téma tučných ekonomických pobídek pro bavorskou automobilku BMW. "Nejde o investici do tzv. „montoven“, na které jsme byli zvyklí na přelomu devadesátých let, ale naopak do vývoje," upřesňuje stranický expert. Podle něj jsou v Česku regiony, kde je navzdory celorepublikově nízké nezaměstnanosti potřeba vytvořit více pracovních míst. Právě do jednoho z nich investiční pobídka pro BMW míří. Podle Pícla je rovněž nutné, aby se stát bránil proti cílenému dovozu levné pracovní síly z třetích zemí mimo EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Primátor Žbánek šel příkladem, spolu se strážníky daroval krev
Jako prvodárce si připadal dnes primátor Mirek Žbánek na transfúzní stanici olomoucké fakultní nemocnice. Po více než dvaceti letech opět daroval krev, jeho 470 mililitrů přijali rádi, protože skupina 0 byla dnes nejžádanější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Nešťastný malý prezident, který se klaněl Hitlerovi a nakonec okusoval kytky. O Háchově uvedení na Hrad s publicistou Zdeňkem Čechem
ČESKÉ OSMIČKY Kocourem dost okousaná ryba... Tak vypadala pomnichovská Česko-Slovenská republika, jejímž prezidentem byl zvolen soudce Emil Hácha. Stalo se 30. listopadu 1938 a od té doby si s ním krutý kocour, tedy Adolf Hitler, pohrával jako s myší. Zmíněná druhá republika totiž vydržela jen 167 dní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Mladí pořád častěji nezvládají maturitu. A nyní možná přibyde pravidlo, které jim dál ztíží život
Hostem pořadu Duel na serveru Seznam Zprávy byl náměstek pro školství z Libereckého kraje Petr Tulpa a odborník na vzdělávání Bohumil Kartous z EDUin. Hovořilo se o maturitách a o tom, jak propadlíků přibývá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
O místo šéfa Finanční správy mají zájem dva uchazeči
Do výběrového řízení na nového ředitele Generálního finančního ředitelství se přihlásili dva uchazeči. Jde o současnou zástupkyni odcházejícího Martina Janečka Tatjanu Richterovou a o auditora Václava Poloka. Informoval o tom server Seznam Zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Rekonstruovat Libeňský most je rozhodnutí z pohledu pražské dopravy špatné a riskantní
Komentář na facebookovém profilu k rozhodnutí Rady o opravě Libeňského mostu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ČVUT: Tým profesora Tomáše Polcara získal grant v hodnotě 99 milionů na vývoj speciálních povrchů
Zdokonalit obráběcí nástroje pro titanové slitiny a kompozitní materiály. Vytvořit ložiska či pístní kroužky s nižším třením, které sníží spotřebu oleje a paliva u aut.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Kněžínek jednal se svým slovenským protějškem Gáborem Gálem
Ministři spravedlnosti České a Slovenské republiky se sešli na pracovním jednání v Praze, kde společně s expertními týmy obou rezortů řešili vzájemnou justiční spolupráci a výměnu důležitých zkušeností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Kdo všechno u nás ZPOROŠENKOVATĚL?
Současná době se vyznačuje tím, že k nejrůznějším provokacím dochází každou chvíli. Přitom většinou není důležité, kde je pravda, ale kdo má jakou sílu manipulace. Nic se ovšem nemá přehánět. To platí právě pro kauzu POROŠENKŮV VYJÍMEČNÝ STAV. Přesněji POROŠENKOVO FIASKO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Jaký je rozdíl mezi islámem v islámských zemích a islámem v Evropě?
Zásadní otázka pro budoucnost Evropy. Odpověď každého muslima, nechce-li popřít jím uznávané svaté texty, musí být jednoznačná: ŽÁDNÝ!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Evropská komise šetří dřívější rozhodnutí ÚOHS o mýtu, uzavření nové smlouvy může mít navíc nepříjemnou dohru
České mýto nabízí nekonečnou zápletku, kde se situace mění snad každým dnem. Vládní problémy sice v uplynulých týdnech rozporuplné mýto částečně zastínilo, to ale neznamená, že se nic neděje. Naopak. Dokonce se nemluví jen o problémech s podepsáním nové smlouvy s firmou SkyToll na výběr mýta od roku 2020, ale ve hře je stále i prodloužení smlouvy společnosti Kapsch na výběr mýta do konce roku 2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch znovu zaúřadoval. O práci přišla další šéfka nemocnice
Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch znovu zaúřadoval. Ředitelka Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Dana Jurásková dostala padáka. Podle informací ČTK nebyl člen vlády spokojen s některými veřejnými zakázkami v nemocnici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Míry zaměstnanosti, nezaměstnanosti a ekonomické aktivity - říjen 2018
Nezaměstnanost v říjnu klesla na 2,1 %
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Mým úkolem je odstrašovat, jen ať to ruští agenti vidí, říká litevský velitel
Vzhledem k narůstajícímu napětí mezi Ruskem a Ukrajinou v Azovském moři se má Severoatlantická aliance na pozoru. Armády členských států si jsou vědomy, že Pobaltí bude jedním z nejslabších míst Aliance, pokud se Rusové rozhodnou provést útok vůči členským státům. Aliance proto dělá vše co může, aby Rusy od případného útoku odradila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Státní pozemkový úřad zapojuje veřejnost do hlasování v soutěži Žít krajinou
Během měsíce prosince má veřejnost možnost zapojit se do hlasování v soutěži Žít krajinou. Jedná se o již 12. ročník soutěže, která hledá nejkvalitnější realizovaná tzv. společná zařízení navrhovaná v pozemkových úpravách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Hlubuček (STAN): Nebylo moudré rozsvítit stromek v jeden předem daný okamžik
Praha v době adventu: Posílení policistů a strážníků, opakované rozsvěcení vánočního stromu a instalace betonových zábran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Odmítáme obhajobu a podporu fašismu na Ukrajině a přípravu na válku, rozpálili se čeští komunisté
Komunistům, kteří podporují menšinový kabinet hnutí ANO a sociálních demokratů, se nelíbí postoj ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) k rusko-ukrajinskému konfliktu v Azovském moři. Česká diplomacie je příliš podbízivá cizím zahraničním zájmům a zájem České republiky ji příliš nezajímá, uvedlo dnes v prohlášení širší vedení KSČM. Válečný stav vyhlášený Ukrajinou je podle něj zřetelným krokem ke spuštění válečného konfliktu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Získali jsme záznam jednání nejvyšších činitelů Rozhlasu. Řešili nevídanou cenzuru premiéra Babiše, jemuž vystřihli věty z rozhovoru. Výsledek je opravdu překvapivý
Andrej Babiš poskytl minulý týden Radiožurnálu rozhovor, ve kterém mimo jiné kritizoval redaktora Českého rozhlasu Janka Kroupu. Poté, co byl rozhovor odvysílán, se nestačil divit, že tuto větu z jeho rozhovoru editoři vystřihli. Ve středu proběhla Rada Českého rozhlasu, kde se věc se zmizelou větou probírala. Ředitel zpravodajství Jan Pokorný ovšem došel k závěru, že se vlastně nic nestalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Letadlo s Merkelovou na palubě mělo potíže
Letadlo, v němž cestovala německá kancléřka Angela Merkelová, mělo vážnou poruchu. Při cestě na summit států G20 do Buenos Aires mu přestal zcela fungovat komunikační systém. Kancléřka tak nakonec na summit nedorazila. Kvůli této technické závadě se letadlo nad Nizozemskem obrátilo a vrátilo se do Německa, informoval server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Pajonk (Svobodní): Zajetí ukrajinských lodí bylo prokazatelně porušení mezinárodního práva
Aneb „už zase Rusko a pokrytecké pojetí práva pokojné plavby“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Do Česka přijíždí Orbán, sejde se s Babišem i Zemanem
Na návštěvu Česka dnes přijíždí maďarský premiér Viktor Orbán. V Praze se sejde s premiérem Andrejem Babišem (ANO), s předsedy obou komor Parlamentu a s kardinálem Dominikem Dukou, na zámku v Lánech ho přijme prezident Miloš Zeman. Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) se jednání nezúčastní, v době Orbánovy návštěvy bude v Polsku. Maďarský premiér bude s českými politiky jednat o hospodářské spolupráci a o evropské politice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Odbory státních zaměstnanců chtějí sledovat dopady úbytku míst
Odborový svaz státních orgánů a organizací (OSSOO) přijal s rozpaky plán vlády snížit počet míst ve státní správě přibližně o 860. Odboráři chtějí sledovat, zda to nezvýší pracovní zátěž ostatních zaměstnanců, což by mohlo zkomplikovat nebo zpomalit práci úřadů. Odborový svaz to dnes sdělil ČTK. Zároveň zopakoval, že odmítá novelu služebního zákona, která umožní vládě odvolávat ministerské státní tajemníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: V Brdech se pohybuje rys ostrovid
Rysové žijí trvale nejblíže na Šumavě a Pošumaví a sporadické informace o jejich výskytu v oblasti Brd se objevují od poloviny devadesátých let. Snímky z fotopastí nyní tyto údaje potvrdily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Odvaha kakat při focení. Falešný Okamura si drsně utahuje z hnutí SPD, pirátský poslanec Peksa se baví
Na sociálních sítích se objevila stránka s názvem Toimo Omakura – SPD. S ironií a nadhledem se tak snaží parodovat lídra hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamuru, někdy však zachází za hranu slušnosti. Člověk, píšící pod pseudonymem Toimo Omakura, již nalákal na sedm tisíc příznivců, kteří na jeho texty reagují. Stránka často mate i příznivce hnutí SPD, kteří ji mohou považovat za oficiální profil Tomia Okamury. Vtipům na stránce se směje i pirátský poslanec Peksa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Kvůli zakázkám skončilo letos už pět ředitelů pražských nemocnic
Kvůli problémům s veřejnými zakázkami skončilo letos už pět ředitelů pražských nemocnic. Dva šéfové nemocnice Na Bulovce a dále ředitel nemocnice Na Františku jsou spojeni s kauzou obviněného severočeského podnikatele Tomáše Horáčka. Problémy Všeobecné fakultní nemocnice, jejíž ředitelku dnes ministr Adam Vojtěch (za ANO) odvolal, se podle ministerstva zdravotnictví "velice podobají okolnostem kolem nemocnice Na Bulovce". Kvůli neukončeným nákupům přes dceřinou firmu rezignoval letos po ministerské kontrole také ředitel nemocnice Na Homolce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Primátor Hřib: Praha v soutěži Chytrá města pro budoucnost 2018 získala tři ocenění
Hlavní město Praha zvítězilo ve druhém ročníku národní soutěže Chytrá města pro budoucnost celkem ve třech kategoriích. Projekty města navíc zcela dominovaly soutěži, která oceňuje řešení přispívající k rozvoji konceptu chytrých měst v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Orbán poděkoval Sněmovně za podporu Maďarska ve sporu s EU
Maďarský ministerský předseda Viktor Orbán poděkoval Sněmovně za říjnové usnesení, v němž česká dolní komora označila za „chybné a nešťastné“ hlasování Evropského parlamentu o sankčním řízení s Maďarskem kvůli údajnému vážnému ohrožení unijních hodnot. ČTK to po dnešní schůzce s maďarským premiérem řekl předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Oba politici mluvili také o ekonomické spolupráci a o Visegrádské skupině, do níž patří ještě Polsko a Slovensko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Žvaníte, nemakáte! Laudát se ve vážné věci opřel do Brabce a hnutí ANO. Jde o naše zdraví
Bývalý poslanec TOP 09 František Laudát se opřel do kotlíkových dotací a ministra životního prostředí za ANO, Richarda Brabce, neboť znečištění ovzduší údajně stoupá. „Žvaníte, nemakáte, a když makáte, tak jen pro svoje kapsy,“ obviňuje politiky ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vláda asi odmítne delší dovolenou pro zaměstnance. Kvůli dopadům na podnikatele
Zejména kvůli dopadům na menší a střední podnikatele vláda ANO a ČSSD zřejmě odmítne návrh poslanců KSČM na prodloužení základní výměry dovolené pro zaměstnance z nejméně čtyř na pět týdnů. Kabinet poukáže na pondělní schůzi podle předběžného stanoviska pro zákonodárce na to, že podle Hospodářské komory by náklady zaměstnavatelů vzrostly zhruba o 28 miliard korun. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zaorálek (ČSSD): Chvilku děláme bububu a pak se vše vrací do normálu
Komentář na facebookovém profilu k incidentu Rusko-Ukrajina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Mise OSART potvrdila dobrou praxi Rosenergoatomu v oblasti bezpečnosti
Expertní tým Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) potvrdil zavázanost Rosenergoatomu (energetická divize ruské korporace pro atomovou energii Rosatom) k principům bezpečnosti. Experti také zdůraznili několik případů dobré praxe, z nichž může těžit celosvětová jaderná komunita.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Franěk (ANO): Domov Jeřabina a Domov důchodců Onšov se od nového roku sloučí
Pod hlavičkou jedné organizace budou od začátku roku 2019 působit dvě krajské příspěvkové organizace Domov Jeřabina Pelhřimov a Domov důchodců Onšov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Slovensko odmítá globální pakt o migraci. Ministr Lajčák na to reaguje demisí
Slovenský ministr zahraničí Miroslav Lajčák podal demisi do rukou prezidenta Andreje Kisky. Post ministra opustil poté, co Slovenská národní rada rozhodla, že Slovensko nepodepíše Globální pakt o migraci z OSN. Lajčák je jedním z autorů tohoto paktu a je přesvědčen, že by ho Slovensko mělo přijmout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Za Hamáčkem přijel do Česka makedonský ministr vnitra. Jeho země je znovu pod sílícím tlakem imigrantů. A zde jsou novinky
Vděk na obou stranách a víra, že spolupráce bude pokračovat nadále tak úspěšně jako doposud. Tak vypadalo pražské setkání Jana Hamáčka s makedonským ministrem vnitra Oliverem Spasovskim. Český ministr oceňoval roli Makedonie při řešení migrační krize, jeho protějšek zase profesionalitu českých policistů, kteří v zemi již od roku 2015 vypomáhají. Navíc to prý vypadá, že vzhledem k opět stoupajícímu počtu imigrantů projde spolupráce dalším náročným testem...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
KSČM: Odmítáme jakoukoliv podporu fašismu
Komunistická strana Čech a Moravy je vážně znepokojena eskalací napětí mezi Ukrajinou a Ruskou federací, ke které došlo v uplynulých dnech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Svaz měst a obcí ČR varuje před dalším okrajováním samosprávy
Návrh novely zákona o Nejvyšším kontrolním úřadu byl zařazen na jednání vlády ČR dne 3. prosince 2018. Cílem návrhu je rozšířit kontrolní působnost úřadu zejména na orgány územní samosprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Když budeme o nedůvěryhodnosti premiéra mluvit častěji, tak ho někteří přestanou volit, míní na profilu na PL Jan Zahradník
Janu Zahradníkovi přišel skrz profil na ParlamentníchListech.cz dotaz od čtenáře, který se zaráží nad faktem, že i přes všechny kauzy, ve kterých figuruje premiér Andrej Babiš, jeho obliba u voličů neklesá. Jak je to možné? Jak je možné, že mu prošlo tolik skandálů? Lidé neví, koho mají volit?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Rath (ČS): Postavte Petříčka do latě ať neškodí
Ministr zahraničí Petříček chce omezit naše zastupitelské úřady v řadě zemí. Mezi nimi má být i Itálie a Maďarsko. Buď jde o fake news nebo se ministr za ČSSD zbláznil a nebo je to ještě horší - podrývá oficiální zahraniční politiku naší země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Prvních pět regionů v Rusku je na hlavu daleko bohatších než Katařani, řekl odborník na slovanské vztahy
Do dalšího dílu pořadu Na prahu změn, který vysílá banskobystrický Slobodný vysielač, byl pozván místopředseda Českomoravského slovanského svazu Pavel Petkov. S moderátorem pořadu Stanislavem Novotným, bývalým policejním prezidentem a předsedou Asociace nezávislých médií, si povídal o slovanské vzájemnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Je za to zodpovědný Putin, vypálila Merkelová
Německa kancléřka se vyjádřila k tomu, kdo podle ní nese zodpovědnost za zhoršení situace v Kerčském průlivu. Ukázala na ruského prezidenta Vladimira Putina. Zároveň v Berlíně na čtvrtečním německo-ukrajinském ekonomickém fóru kladla důraz na to, že Ukrajinci zadržení při víkendovém incidentu Ruskem musí být propuštěni a není možné je nutit k doznání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ruším schůzku s Putinem, oznámil Trump. Kreml rychle zareagoval
45. prezident Donald Trump zrušil setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Své rozhodnutí oznámil na sociální síti Twitter. Trump prozradil, že schůzku zrušil kvůli ruskému počínání v krizi v Kerčském průlivu. Kreml okamžitě zareagoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Správa státních hmotných rezerv bude spolupracovat s cukrovarníky
Předseda Správy státních hmotných rezerv Pavel Švagr podepsal memorandum o spolupráci se zástupci Českomoravského cukrovarnického spolku Oldřichem Reinbergrem a Leopoldem Klabalem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Ministři zahraničí z V4 potvrdili finanční pomoc Libyi
Ministři zahraničí takzvané Visegrádské skupiny se dnes v Bratislavě shodli, že jejich příspěvek do trustového fondu pro Afriku bude použit na podporu budování kapacit libyjské pobřežní stráže či posílení jižní hranice Libye. Ministři dále hovořili například o východním partnerství a dotkli se aktuální situaci na Ukrajině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Německý novinář odhalil, jak nyní fungují německá média. Jde o zásadní informace kolem Ruska a Ukrajiny
Ukrajinští radikálové napadají každého, kdo má odlišný názor. A to nejen ve své zemi, kde se neštítí zhola ničeho, ale dokonce už i v Německu. Sociální sítě jsou plné nenávisti. Běžný německý občan se z médií vůbec nedozví o aktuálním dění na Ukrajině. Doněck a Lugansk jsou dokonce prý zapovězená tabu. „Hory doly a modré z nebe,“ což EU a zvláště SRN nabízely Ukrajině, vyprchalo, a tak místo boje proti zločinnosti či oligarchům místní trápí ještě další, životně důležité věci – třeba absence tepla v řadě měst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Nepřizpůsobivým se nesmějí navyšovat neadresné sociální dávky
Komentář na facebookovém profilu k návrhu MPSV zvýšit neadresné sociální dávky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Rada seniorů: Senioři požadují zlepšení dostupnosti kvalitní zdravotní péče ve všech regionech
Kvalitní a nejmodernější zdravotní péče je pro seniorskou populaci v některých regionech stále obtížně dostupná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Piráti navrhují prodloužit lhůtu pro podání elektronického daňového přiznání
Piráti navrhují prodloužení lhůty pro podání elektronického přiznání k dani z příjmů o jeden měsíc. Návrh má zvýšit podíl elektronických přiznání oproti těm fyzickým.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš jednal s maďarským premiérem Orbánem o posílení vzájemného obchodu i spolupráci V4
V pátek 30. listopadu 2018 se předseda vlády Andrej Babiš setkal s předsedou vlády Maďarska Viktorem Orbánem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Orbána uvítali čeští politici, návštěvu ovlivnil spor o ambasádu
S přátelským přijetím se dnes v Česku setkal maďarský premiér Viktor Orbán, který ze strany Evropské unie čelí kritice kvůli omezování nezávislosti soudů nebo svobodných médií. S českým premiérem Andrejem Babišem (ANO) se shodli na potřebě posílení spolupráce v obranném průmyslu i na odmítavé pozici k přijímání migrantů. Prezident Miloš Zeman na schůzce mluvil o spolupráci v jaderné energetice, Babiš ale vyloučil, že by se Česko vydalo maďarskou cestou a rozhodlo o stavbě nových jaderných bloků na základě mezivládní dohody. Orbánovu návštěvu ovlivnil spor mezi Hradem a ministerstvem zahraničí o formální změnu kategorie ambasády v Budapešti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Máme se prý lépe! Na úvěr si kupujeme stále dražší ojetá auta, zde jsou čísla
Osobních aut přibývá. Na svém webu to uvedl Ústřední automobilový motoklub. Podle všeho je v Česku 5 592 738 osobních aut, jejichž stáří je odhadováno v průměru na 15 let. Meziročně přibylo aut o 4,17 procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Prý vítala, když Rusové obsadili Krym. Už se ví, kdo je přítelkyně Babiše mladšího
O tom, kdo je snoubenkou Andreje Babiše mladšího, píše server Aktuálně.cz. Podle novinářů z Kyjeva je totiž syn českého premiéra Babiše (ANO) v rukou obdivovatelky z Kyjeva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
MPSV uplatnilo opci ke smlouvě se společností OKsystem k zajištění výplaty dávek
Uplatněním opčního práva resort zajistí při zachování stávajících smluvních podmínek, tedy bez zvýšení nákladů, pokračování poskytování IT služeb, které jsou nezbytné pro výplatu nepojistných sociálních dávek a dávek v oblasti zaměstnanosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ČTÚ: Otevřená data využili další vývojáři
Datové sady Českého telekomunikačního úřadu daly vzniknout dvěma aplikacím, které zápolily v soutěži Společně otevíráme data pořádané nadací Open Society Fund.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zeman se omluvil Orbánovi za akci Pocheho náhradníka Petříčka. Jiří Ovčáček přináší další informace
Maďarský premiér Viktor Orbán se mimo jiné setkal s prezidentem Milošem Zemanem na zámku v Lánech. Setkání zhodnotil na svém twitterovém účtu hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Padla důležitá omluva směrem k maďarskému premiérovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Sdružení dopravních podniků: Barvocit – nenápadný, ale významný problém dopravních podniků
Dopravní podniky, které provozují kromě autobusů i trolejbusovou či tramvajovou trakci, se dlouhodobě potýkají s problémem rozdílného posouzení zdravotní způsobilosti řidičů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Spojení z Prahy do Zlínského kraje a na Slovensko budou dál provozovat ČD
České dráhy budou od prosince 2019 dalších devět let provozovat státem objednávané linky Ex2 z Prahy do Žiliny a R18 z Prahy do Luhačovic. Národní dopravce zvítězil s nabídkou 445 milionů korun ročně, což je o 153 milionů méně než doposud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
SŽDC požádala o územní rozhodnutí na třech úsecích železnice na letiště
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) urychluje přípravu projektu Modernizace trati Praha – Kladno s připojením Letiště Václava Havla, a reaguje tak na výzvy dynamicky se rozvíjející letecké dopravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
VÍME PRVNÍ Zasedá výkonný výbor UV KSČM. Známe strategii komunistů pro volby do EP
VÍME PRVNÍ Komunistická strana Čech a Moravy se dnes sešla na výkonném výboru strany, aby projednala svou strategii do voleb do Evropského parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Probační a mediační služba: Dny restorativní justice 2018 - workshopy, konference či divadlo
V týdnu od 19. do 26. listopadu 2018 se Probační a mediační služba (PMS) již podruhé připojila k akci Restorative Justice Week (Týden restorativní justice), která se koná pod záštitou Evropského fóra pro restorativní justici. Napříč Českou republikou se tak uskutečnily přednášky, besedy, konference workshopy, a dokonce se hrálo i divadlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Talíř (KDU-ČSL): Zodpovědnost a velká radost
Jihočeský kandidát do Evropského parlamentu o setkání s papežem Františkem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Viktor Orbán je na návštěvě v Česku. A mezitím v jeho zemi...
Maďarský premiér Viktor Orbán je na cestě do sídla českých premiérů - do Kramářovy vily. V Maďarsku se mezitím dějí zvláštní vědci. Deset tamních médií se spojilo do jednoho velkého konglomerátu a chtějí táhnout za jeden provaz při předávání informací svým divákům i posluchačům. Podle agentury AP jde o provládní média. Ostatní maďarští novináři mají obavy, že bude v Maďarsku fakticky omezena svoboda slova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Orbána v Česku uvítal premiér Babiš, čeká ho prezident. Protestujících přišlo jen pár
Orbána v Česku nechceme, říkají kritici maďarského premiéra, kteří proti němu přišli protestovat.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 30.11.2018 v 10:36, zobrazit podobné
ČSSD: Nejsme poslušný bratříček ANO
Komentář na facebookovém profilu k pozici ČSSD ve vládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
SŽDC: Skončila oprava výpravní budovy nádraží v Železné Rudě-Alžbětíně
Středně velkou opravou prošla nádražní budova v Železné Rudě-Alžbětíně. Stanice je výjimečná tím, že leží přímo na hranici mezi Českou republikou a Německem. Opravu budovy z roku 1877 zahájila Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) v září 2017. Zhotovitelem prací byla společnost RAILSTAV, celkové náklady dosáhly výše 6 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Portrét středověkého vládce Karla IV. Nová kniha, kterou jsme rozhodně nepřehlédli
Karel IV. dnes představuje monument českých dějin, jenž je vytesán z mramoru obdivu a tradovaných klišé. Kniha představuje tohoto panovníka nejen v politickém a kulturním kontextu jeho doby, ale také přibližuje ideje, na nichž zakládal prezentaci své osoby. Vedle základního vylíčení císařova života v souřadnicích událostí 14. století autor také podrobně analyzuje způsoby, jejichž prostřednictvím Karel IV. a jeho rádci dokázali formulovat obraz vládce, který je i po mnoha staletích respektovaný a dnes přijímaný snad ještě více než kdykoliv předtím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Do Česka přiletěl Orbán, kterého čeká Babiš, Zeman, Duka i demonstranti
Orbána v Česku nechceme, tvrdí kritici maďarského premiéra, kteří proti němu chtějí protestovat.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 30.11.2018 v 09:36, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Občanka jako doklad na všechno? Proč ne
Minulý týden přijel do Česka estonský premiér Jüri Ratas a hovořil zde o unikátní zkušenosti s elektronizací státní správy. Je to právě digitalizace, na které si tento malý pobaltský stát založil svou image.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Staněk: Národní technické muzeum zahájilo realizaci projektů IROP
Ministr kultury Antonín Staněk se dnes v dopoledních hodinách zúčastnil slavnostního zahájení projektů Národního technického muzea „Rozvoj depozitárního areálu Čelákovice II“ a „Restaurování kolejových vozidel ze sbírky Železničního muzea NTM“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Komora daňových poradců: Nový úřad korupci neodstraní
Komora daňových poradců zásadně nesouhlasí s návrhem zákona o ochraně oznamovatelů korupce. Nová pravidla nepovedou k zabránění korupčního jednání, ale pouze ke zvýšení administrativy pro zaměstnavatele a ke vzniku nových úřednických míst. Návrh se navíc dostává do konfliktu se zákonnou povinností daňových poradců a jejich zaměstnanců mlčet o klientských záležitostech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jakub Kunert: Cesta ke koruně – Z dopisu přednosty pražské filiálky Rakousko-uherské banky Rudolfa Drdy
Česká národní banka připravila u příležitosti významného 100. výročí vzniku československé koruny seriál o jejím vzniku s názvem Cesta ke koruně. Dozvíte se v něm, jaké významné osobnosti stály u zrodu koruny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Práce soudů a soudců by měla podléhat kontrole
Poslanec Michálek požádal soud o data o soudních řízeních. Ten chce za poskytnutí informací miliony korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Divadlo DISK uvede inscenaci o svobodě tisku
Autorský kolektiv 8lidí uvede 14. 12. na jevišti Divadla DISK novou autorskou inscenaci Press Paradox. Půjde o představení na aktuální téma „svobody slova“ na pozadí reálného příběhu ruského novináře Arkadije Babčenka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ukrajinští novináři mají jasno o přítelkyni Babiše ml.: Žije na Krymu, létá do Moskvy, líbí se jí svatojiřské stužky, její malý syn se setkal s Medvěděvem. Takže...
Ukrajinskou přítelkyni Andreje Babiše mladšího Jelizavetu se ve své čtvrteční reportáži snažili zmapovat investigativní novináři Natálie Sedlecká a Maxim Savčuk z kyjevské redakce Rádia Svoboda. „Babišův syn byl na Ukrajině v rukou obdivovatelky Kremlu,“ popisují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
ČSSD hledá lídra do evropských voleb. Středula dal straně košem
V roce 2014 se lídrem ČSSD do evropských voleb stal sociolog Jan Keller. Během následujících takřka pěti let vyslovil řadu názorů, kterými rozvířil české společenské vody. Pro evropské volby 2019 chtěla ČSSD ulovit předsedu Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josefa Středulu. A ten jí dal košem. Stejně se zachoval i straník Lubomír Zaorálek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
iČesko: Nové Česko a pětibodový program boje proti zaostalosti naší země
Politická strana iČesko přichází s manifestem za moderní Česko. Naše země se podle agentury Bloomberg propadá v žebříčku států dle inovativnosti a ukazuje se, že je zaostalá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Praha bude ve výběrovém řízení hledat nového ředitele magistrátu
Pražský magistrát vypíše výběrové řízení na místo ředitele magistrátu. Nový ředitel by mohl být znám v první polovině příštího roku. ČTK to dnes při rozhovoru řekl primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Řízením magistrátu je pověřena zástupkyně ředitele Zdena Javornická, a to od letošního července, kdy bývalá primátorka Adriana Krnáčová (ANO) odvolala tehdejší ředitelku Martinu Děvěrovou. Změny čekají i fungování samotného úřadu. Zda se bude snižovat počet úředníků, zatím není jasné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
dTest: Supermarkety na trh chrlí jednorázové plasty
Největší obchodní řetězce Velké Británie prodají ročně 59 miliard jednorázových plastových výrobků. Obecně udávaná recyklovatelnost k ochraně životního prostředí nestačí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Plán akcí Senátu v týdnu od 3. prosince
Stručný výčet akcí Senátu na příští týden:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Placení daní je nepřijatelné. Povinná úcta k vlajce je zvěrstvo. Mladý autor Urza vyzývá, abychom změnili stát
Anarchokapitalista Urza se rozhodl nastínit občanům, proč považuje stát za totalitní, a tím i nebezpečný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zahradil roztrhal ministra Petříčka a řekl velmi vážná slova k migrační krizi a brexitu
K rusko-ukrajinskému střetu se vyjádřil v pořadu Interview ČT24 europoslanec Jan Zahradil (ODS). Hovořil také o Evropě po brexitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Do funkce policejního prezidenta ustanovím pana plukovníka Švejdara
Rozhodnutí o jmenování plukovníka Švejdara policejním prezidentem zveřejněné na facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Poprvé byly letos po celý měsíc v pořádku všechny vzorky PHM
V měsíci říjnu provedla Česká obchodní inspekce pravidelnou kontrolu jakosti pohonných hmot a zjistila, že z 255 odebraných vzorků PHM vyhověly všechny stanoveným jakostním požadavků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Hrad: Na Pražském hradě se v neděli rozsvítí vánoční strom
Manželka prezidenta republiky Ivana Zemanová rozsvítí v neděli dne 2. prosince 2018 v 16.30 hodin na náměstí U Sv. Jiří na Pražském hradě vánoční strom a zahájí tak 21. ročník vánoční sbírky ve prospěch SOS dětských vesniček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Žádná upozornění na nedostatky nemocnice jsem nedostala, říká odvolaná Jurásková
Nemocnici povede současný náměstek Jan Bříza.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 30.11.2018 v 15:36, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Skutečný příjemce veřejných prostředků musí být dohledatelný
Babišova vláda má odmítnout zveřejňování skutečných příjemců dotací. Přesvědčivé argumenty však neuvedla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Češi se dnes mohli mít jako Němci, ale... Uznávaný manažer otevřel citlivé téma
ROZHOVOR Podle Libora Witasska, kterého se nedávno Česká manažerská asociace rozhodla uvést do funkce svého ambasadora, Česká republika promarnila šanci, abychom se dostali v životní úrovni na roveň vyspělých evropských zemí. „Myslím, že ta očekávání před třiceti lety reálná byla. Když se podíváme na některé státy, jako je třeba Irsko, které ještě nedávno bylo chudou zemědělskou zemí, dnes je to technologický gigant a určitě patří mezi bohatší země EU, tak i my jsme tu šanci měli a promarnili jsme ji,“ prohlásil zkušený manažer, který je významnou osobností českého i nadnárodního byznysu. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také vysvětlil, proč považuje výstavbu kanálu Labe-Odra-Dunaj, kterou prosazuje prezident Miloš Zeman, za nesmysl, i proč bychom měli co nejdříve přijmout euro.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Pilař (TOP 09): Vláda jedné strany v Šeberově
Před pár týdny, 8. listopadu, se sešli zastupitelé k volbě starosty a radních naší MČ. Vše probíhalo dle očekávání vítězů voleb i těch, kteří neuspěli, až do bodu „Volba předsedy a členů kontrolního výboru zastupitelstva“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Povodí Labe: Koryto Lužické Nisy v Proseči nad Nisou je stabilnější
Oprava koryta Lužické Nisy v Proseči nad Nisou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
FN Brno: Akademickým pracovníkem roku se stal doc. Leoš Křen
Výsledky anonymní celofakultní studentské ankety „Akademický pracovník roku očima studentů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Buďme šťastni, že jsme v Evropské unii, že jsme v NATO, říká bývalý člen KSČ herec Jan Přeučil
Tato slova řekl jistými kruhy zvaný „herecký bard“ pan Jan Přeučil, což zcela jistě není žádným překvapením. Takových a podobných západní politice adorativních výlevů ze strany pražské kavárny je víc než dost a proto neudivuje, že podobnými názory oplývá i pan Přeučil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Šenfeld (KSČM): Poučení z minulých dnů
V minulých dnech v době největšího vrcholu parlamentní krize na sebe strhla pozornost svou dvojakostí sociální demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Viktor Orbán u Soukupa bránil evropské hodnoty a odhalil, co dělá Soros
Jaromír Soukup v pátečním Duelu na TV Barrandov hostil vysokého představitele blízké země z Visegrádské čtyřky, premiéra Viktora Orbána. Maďarský premiér Čechy a jejich premiéra označil za spojence, neřkuli přátele, a střední Evropu jako nositele evropských hodnot. Promluvil o Georgi Sorosovi a nechyběla ani slova o Bruselu a liberálech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
FN Brno otevřela nejmodernější operační sály v České republice
Fakultní nemocnice Brno dokončila velkou technologickou obnovu svých operačních sálů, které jsou umístěné ve druhé a třetím nadzemním podlaží pavilonu CH v areálu Bohunic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Jdeme do vodíku, dohodli se Moravskoslezský kraj s Ostravou
Vedení Moravskoslezského kraje a města Ostravy se rozhodlo zhostit role vizionářů a podporovat využívání vodíkových pohonů ve veřejné dopravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Hnutí DUHA: Beskydskou populaci rysa ovlivňuje časté příbuzenské křížení
Mezinárodní seminář, pořádaný příští úterý 4. 12. v Dolní Lomné v Moravskoslezských Beskydech představí aktuální výsledky monitoringu vlka a rysa i novou studii, zabývající se genetikou rysa ostrovida, která byla tento týden publikována v prestižním vědeckém časopise Heredity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra