Nejčtenější v danném dni? Historie článků

listopad 2022
Po 7142128
Út18152229
St29162330
Čt3101724 
4111825 
So5121926 
Ne6132027 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.550x, což odpovídá cca 80.877-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Ministr Ťok: Nová železniční trať přináší výhody celému Česku i EU
Kompletním zprovozněním Ejpovického tunelu skončila modernizace v současnosti čtrnáct kilometrů dlouhého úseku třetího tranzitního železničního koridoru mezi Rokycany a Plzní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Zkoumám, kolik peněz mají neziskovky. To byste se divili! VIDEO mladé komentátorky, která natírá i „angažovanou“ mládež
Zprávám z nedávných dnů se na XTV věnovala komentátorka Karolina Stonjeková. Na přetřes přišel Brexit, Klára Dostálová, Kalouskovy výhrady k rozpočtu, slova Václava Klause mladšího i výzvy ke stávce a nevole k pozvání Jiřího Ovčáčka na VŠE. Stonjeková Veselého ujistila, že Brexit bude a Kalouskovi nebudou jeho protesty nic platné. Schytaly to od ní neziskovky i studenti, kteří chtějí místo argumentace vytěsnit názorovou opozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš se Zemanem jsou zkázou Česka, prohlašuje oslavenec Karel Schwarzenberg. A že jim lidé věří? To Hitlerovi taky věřili až do konce...
Čestný předseda TOP 09, nejstarší poslanec a někdejší prezidentský kandidát Karel Schwarzenberg, který v pondělí slaví jednaosmdesáté narozeniny, v rozhovoru pro server Reflex.cz promluvil o antibabišovské rétorice. Partaji podle něj příliš nepomáhá. „Babiš není vrah, ale kombinace jeho moci je smrtelná, se Zemanem jsou zkázou Česka,“ říká. Zároveň také prozradil, jestli naopak existuje něco, za co by Babiše pochválil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Střelba ve Štrasburku: Jeden mrtvý, další lidé zranění. Evropský parlament uzavřen
Dnešní večerní střelba v centru Štrasburku si vyžádala minimálně jednoho mrtvého a podle předběžných informací světových agentur několik dalších zraněných. Podle agentury Reuters je zraněných osob dokonce devět. Policie uzavřela okolí náměstí Place Gutenberg poblíž katedrály. Uzavřeno je s ohledem na bezpečnost preventivně i sídlo Evropského parlamentu, nikdo se nyní nedostane do budovy ani ven, uvedli europoslanci na twitteru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Nechutný způsob protestování. Komunisté a Bůh. Stav Ruska a Ukrajiny. Langšádlová a lov ruských a čínských špiónů... Europoslanec Kohlíček promluvil o mnohém
ROZHOVOR Zahazovat věnce a kytice od památníků do koše nepatří do slušné společnosti. Rabovat obchody a zapalovat zaparkované automobily také ne. Civilizovaní lidé tohle prostě nedělají. To říká komunistický europoslanec Jaromír Kohlíček, jenž se právě vrátil z Izraele. ParlamentnímListům.cz odpověděl i na dotazy ohledně premiéra Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
VIDEO Jaromír Soukup poslal Pavla Novotného do p*dele: Nemáš koule! Blbá prasárna, jako s tím Babišem
Ve včerejších Mých zprávách na TV Barrandov si Jaromír Soukup nejdříve řešil soukromé aféry. V Blesku si prý v pátek přečetl, že ho řídí jeho partnerka, Kateřina Brožová. A moderátor a generální ředitel Barrandova měl hned jasno, kdo za tím stojí. Pavel Novotný, dříve bulvární novinář a také zaměstnanec TV Barrandov, současně starosta Řeporyjí se prý mstí za svůj vyhazov a útočí na Soukupa přes jeho blízké. A Soukup ho poslal do...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Nájmy explodují, bytů je nedostatek. Roli vlády vidím hlavně v legislativě
V úterý 11. prosince se uskutečnilo Fórum Zlaté koruny na téma bydlení. Záštitu nad Fórem převzala ministryně financí Alena Schillerová a guvernér České národní banky Jiří Rusnok. Úvodní slovo pronesl premiér Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
FNUSA: 8. světový den polykání – Den otevřených dveří
Dne 12. 12. 2018 proběhne v pořadí 8. světový den polykání (8th World Swallowing Day) organizovaný Evropskou společností pro poruchy polykání (European Society for Swallowing Disorders, ESSD). Do tohoto dne se také zapojí Klinika ORL, chirurgie hlavy a krku Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (dále KOCHHK).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Mravní úroveň pořadu Newsroom ČT 24 určuje pornoherec
Občas si na televizoru pustím i kanál ČT 24. Pochopitelně ne proto, abych se z něj cosi pravdivého dověděl (téhle naděje jsem se vzdal už před mnoha lety), ale proto, abych viděl a slyšel, jak dál a ještě hlouběji poklesla úroveń lidí, kteří pořady tohoto kanálu tvoří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Francie: Podělal ses, Macrone, padlo. Nové volby? Požadavky ,,žlutých vest", které vyděsí pravici. Hajzlové od Putina, pravil český herec
Francouzský prezident Emmanuel Macron vystoupil s projevem, ve kterém se vyjádřil k protestům statisíců Francouzů v rámci „hnutí žlutých vest“. Prezident uznal, že lidé se hněvají oprávněně a předložil sérii slibů, jak vláda hodlá řešit jejich situaci. Macronův projev některé nadchl, jiní se mu posmívají. A třeba Jan Hrušínský, si myslí, že celé protesty těch „hajzlů“ byly jen další ruskou operací proti Evropské unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Minulý týden zasadil Zeman ránu BIS, dnes práci zpravodajců chválil. Ovčáček prozradil důvod
Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě přijal bývalého ředitele Bezpečnostní informační služby a nynějšího ředitele Národního bezpečnostního úřadu Jiřího Langa. Přestože prezident ninulý týden kritizoval v TV Barrandov výroční zprávu BIS a zpravodajce označil za „čučkaře“, při dnešním setkání práci zpravodajců naopak ocenil. Mluvčí hradu Jiří Ovčáček serveru Aktuálně.cz Zemanovo protiřečení objasnil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Armáda ČR posiluje výcvikovou misi EU v Mali
Úkolové uskupení Armády České republiky ve výcvikové misi Evropské unie EUTM v Mali (EUTM Mali) bylo posíleno o dalších sedmdesát vojáků. V Mali dosud působilo na pět desítek českých příslušníků, většina v hlavním městě Bamako.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Po rozhovoru Zemana v ruské televizi vláčeli prezidenta bahnem. Teď ale dostali výprask oni. Známá tvář z minulé Sněmovny tvrdě účtuje
Potom, co prezident Zeman promluvil v ruské televizi a konstatoval, že západní protiruské sankce jsou zbytečné a že Evropská unie, bohužel, nemá silného lídra, jakým je např. Vladimir Putin v Rusku, se na českou hlavu státu snesla vlna kritiky. Analytik Jakub Janda z think-tanku Evropské hodnoty prohlásil, že se Zeman v podstatě dopustil velezrady. Někdejší poslanec za hnutí ANO Bohuslav Chalupa mu však rychle slovní úder vrátil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
DPP: Před Vánocemi potěší cestující v pražském metru živá hudba
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) připravil pro veřejnost v předvánoční době již tradiční akci „Nalaďte se v metru také o Vánocích“. Letos už posedmé si posluchači v metru mohou vychutnat vánoční sérii hudebních vystoupení. Zaznějí především písně s vánoční tematikou např. v provedení Kühnova dětského sboru. Hudební akce se bude konat ve čtvrtek 13. prosince 2018 od 16:00 do 18:45 ve vestibulech stanic metra Florenc C a Muzeum A/C.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš posílil, říká další průzkum. A také něco navíc: Nic pěkného pro Piráty či Kalouska a STAN
Podle výzkumu agentury MEDIAN by Andrej Babiš nyní ve volbách získal těsně pod 30 % všech hlasů, což je více jak ODS a Piráti dohromady. Bez procenta polovina respondentů si je jistá, že by šla volit, a více než polovina lidí má jasno, že by šli volit a vědí i koho. A je zde další zklamání pro Babišovy odpůrce. I v tom nejhorším případě by podle výzkumu skončil s 21 %. A zda se TOP 09 dostane do Sněmovny je nejisté...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Řešení situace dlužníků je společenská investice
Výzkumy hovoří jasně. Zkušenosti s exekucemi zvyšují nedůvěru v demokracii, nedůvěru ve stát, vedou ke stresu (což je logické) a mají řadu dalších průvodních společenských i osobních dopadů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Troska Zeman, žeňte ho k soudu, píše Jan Rejžek. A herečka Aňa Geislerová, ta dokonce doufá, že prezident...
Hitem posledních dní je mezi odpůrci Miloše Zemana odvolání prezidenta pro velezradu. Od víkendu se k výzvám směřovaným Senátu přihlásilo hned několik známých osobností, počínaje Jaromírem Štětinou a František Laudátem a konče Janem Rejžkem a Aňou Geislerovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Mileniálové nemají peníze. Jinak by utráceli stejně jako předchozí generace
Existuje řada úvah o tom, jak je odlišná současná generace mileniálů oproti těm předchozím. Bezesporu používá jiné obchodní modely, jiné značky a jiné objednací či komunikační kanály. Ve své podstatě se však od předchozích generací, co se týče spotřeby, tolik neliší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Jsou žluté vesty podvod? Tj. „pařížský majdan“?
Jaroslav Bašta napsal vynikající studii s hodně sdělujícím názvem "Společnost, kde se nerespektují volby, se zákonitě posouvá k totalitě" . Slovo do pranice a je dobré si ji přečíst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zeman vlastizrádce? Tomio Okamura drsně udeřil. Karel Schwarzenberg ohromil slovy o prezidentovi. A to nebylo vše
ANKETA Političtí extremisté, obnova státního soudu, nejnebezpečnější útok na svobodu či velezrádné jednání těch, kteří podporují protiruské sankce. I takové reakce obržela redakce na anketní otázky k obsahu rozhovoru prezidenta Zemana pro ruskou televizi. Naopak exministr Schwarzenberg připisuje Zemanovy výroky alkoholu. Podle poslance ODS Žáčka prezident nahrává ruské propagandě a jde proti českým zájmům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Mayová teď bude potřebovat nějaké gesto, možná ústupek nebo vzkaz z Bruselu, odhaduje senátor Fischer
Spořádaný odchod Velké Británie z Evropské unie, s dohodou, se zatím odkládá. A to zřejmě nejdéle do 21. ledna. Opakovaně avizované hlasování o brexitové dohodě se v britském parlamentu nakonec nekonalo. Nejen o tom, proč to britská premiérka prozatím vzdala, a zda hrozí chaos či nekoordinovaný odchod Británie, hovořil v úterním Interview na ČT24 předseda zahraničního výboru Senátu Pavel Fischer (nestr.)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Polčák (STAN): Sněmovna by se měla omluvit Slovensku za kroky premiéra
Evropský soud pro lidská práva dnes odmítl stížnost českého premiéra Andreje Babiše na Slovenskou republiku a Andrej Babiš tak nadále bude veden ve svazcích jako bývalý agent StB.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman v ruské televizi zopakoval, že sankce nefungují. A nastoupil Marek Benda: Navrhuje tedy okamžité odvetné opatření?!
ROZHOVOR Nejdéle sloužící poslanec v historii České republiky Marek Benda (ODS), syn disidenta a někdejšího předsedy KDS Václava Bendy, se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vyjádřil k čerstvým výrokům prezidenta Miloše Zemana pro ruskou televizní stanici NTV. Benda Zemana kritizuje především za výrok, že sankce nic neřeší. „Nakonec pád východního bloku, respektive Říše zla, což už asi Miloš Zeman trochu zapomíná, souvisel s tím, že Západ uvalil velmi tvrdé sankce,“ upozorňuje Benda. Ke dvěma silným osobnostem v rámci EU, za které Miloš Zeman považuje Viktora Orbána a Sebastiana Kurze, by Marek Benda přidal ještě Mattea Salviniho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Horáček odhalil pikantnosti ze zákulisí prezidentské kampaně: Na velkoplošnou obrazovku s Drahošem se díval jeden člověk. Vítačka Vášáryová nám ubírala hlasy...
REPORTÁŽ Máme na víc. Předpremiéru dokumentu s tímto názvem, o posledních prezidentských volbách, viděli v pondělí večer diváci v libereckém kině Varšava. Hlavním hrdinou dokumentu byl Michal Horáček. Natočil ho Robert Kvapil. Oba byli projekci přítomni a po ní debatovali s diváky. „Dalo se to vyhrát. Ve druhém kole se začíná znovu. Obávám se, že těch čtrnáct dní nebylo dobře využitých. Nestačí být proti Zemanovi, ale být pro něco. Nemůže vyhrát nic a nevím,“ poměrně ostře zkritizoval Jiřího Drahoše. Naopak pochválil Pavla Fischera či Marka Hilšera. K vítězství Miloše Zemana řekl: „Ve druhém kole ho volily dva miliony osm set padesát tři tisíc lidí. To není žádná poblázněná skupina lidí. Jakkoliv se nám to nelíbí, musíme to přijmout. Přijímáme tím demokracii.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Andrej Babiš se už nálepky agenta StB nezbaví
Komentář na facebookovém profilu k rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva o stížnosti premiéra Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Zeman přijal šéfa Národního bezpečnostního úřadu Langa
Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě přijal ředitele Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) Jiřího Langa. Obsahem setkání byly aktuální úkoly úřadu. Na twitteru o tom informoval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Pozor, pane premiére. Zástupci neziskovek a aktivisté pomáhající uprchlíkům šíří na internetu tento dopis
Zástupci neziskových organizací a občanského sektoru sepsali u příležitosti Dne lidských práv prohlášení, ve kterém vyzvali premiéra Andreje Babiše (ANO a jeho kolegy z vlády, aby se urychleně a bez vytáček přidali ke Globálnímu paktu o migraci, protože tento pakt napomáhá ochraně lidských práv a to i ochraně práv uprchlíků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Agentura MM: Reakce Heleny Vondráčkové a Martina Michala na nové urážky od starosty Dolních Studének
Starosta obce Dolní Studénky Radim Sršeň se v minulých dnech dopustil dalších urážek na adresu paní Heleny Vondráčkové a jejího manžela Martina Michala. A to v souvislosti se zamítnutím stížnosti Agentury MM Praha na postup policie v případu klamavé reklamy na koncert Heleny Vondráčkové právě v Dolních Studénkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Brexit po pondělku...
Komentář na facebookovém profilu k jednání britského parlamentu o brexitu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zemánek (ČSSD): Teze k situaci ve stavebnictví – OŘJ
Nemá smysl digitalizovat stavebnictví, pokud se nezamyslíme nad procesy a nad tím, jak dnes pracujeme, řekl v březnu 2017 v časopise Stavitel Ing. Petr Matyáš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Evropský parlament prý chystá hlasování o Babišovi a střetu zájmů
Poslanci Evropského parlamentu budou ve čtvrtek hlasovat o rezoluci, která má vyzvat Evropskou komisi k jednání ve věci možného střetu zájmů českého premiéra Andreje Babiše. Usnesení, o jehož dodatečném zařazení na program štrasburského plenárního zasedání rozhodl EP dnes na návrh frakce Zelených, naváže na plánovanou středeční rozpravu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Přitvrdit! Foldyna doplnil Zemanova slova o EU tak, že se Brusel bude divit. Konkrétní plán
ROZHOVOR Poslanec Jaroslav Foldyna se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil k výrokům prezidenta Miloše Zemana, které padly v rozhovoru pro ruskou televizní stanici NTV. „To by pro nás bylo velmi zajímavé, kdybychom se takto dokázali sjednotit a prosazovat naše zájmy,“ řekl Foldyna v reakci na myšlenku, že by V4 v rámci EU prosazovala i ekonomická témata. Dokonce by se nebál V4 rozšířit o další státy, které mají podobné zájmy, jmenoval například Rakousko, Slovinsko nebo Chorvatsko. Se Zemanem Foldyna nesouhlasí v pohledu na české tajné služby. Podle Foldyny jsou to profesionálové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 06:35, zobrazit podobné
ČT: Petr Dvořák byl potřetí zvolen do nejvyššího vedení Evropské vysílatelské unie
Generální ředitel České televize Petr Dvořák byl dnes, na valné hromadě, zvolen do nejvyššího vedení Evropské vysílatelské unie (EBU). Ve Výkonném výboru bude působit až do roku 2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Milan Faltus: Skok T(G)M a paní Göringová z Lipska
V osmdesátých letech jsem jako překladatel často jezdil do Lipska, kde se konaly hardwarové a softwarové kurzy výpočetní techniky u firmy Robotron. Moji „svěřenci“, českoslovenští technici a programátoři, často hovořili o tom, že byli tancovat v Connewitz. Tuto čtvrť na okraji Lipska počeštili na „Konvičky“ – celá věta tedy zněla: „Včera bylo v Konvičkách zase veselo“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
VLS zvou žáky a studenty do mezinárodní soutěže YPEF 2019
V lednu a únoru zorganizují lesní pedagogové VLS sedm místních kol vědomostní soutěže o lese a přírodě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Turistický spolek Lipenska: Novopecký starosta chce zlepšit komunikaci s občany
Martin Hrbek, který je od října novým starostou Nové Pece se chce zaměřit na řešení problémů související s infrastrukturou obce. Chce zlepšit komunikaci s občany a také sem nalákat mladé lidi, kteří odsud odcházejí za prací. V plánu má také zajímavý investiční projekt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Česká Suverenita nabídla místo na kandidátce do Evropského parlamentu MUDr. Davidu Rathovi
MUDr. David Rath kandidoval za Českou Suverenitu v senátních volbách a v komunálních volbách. "V obou těchto volbách dosáhl pan Rath na 5% podpory voličů, což odpovídá současným údajným preferencím ČSSD," konstatovala předsedkyně České Suverenity Mgr. Jana Volfová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Špionáž, kradení dat? Nejen Čína. Dělá to v podstatě každá vláda, odhalil v rádiu expert na kybernetickou bezpečnost
Hostem úterních Dvaceti minut Radiožurnálu byl expert na kybernetickou bezpečnost Aleš Špidla. Moderátorce Marii Bastlové prozradil, zda by se Česká republika měla mít na pozoru před čínským gigantem Huawei. Prý by měla. Ale měla by se mít na pozoru i před USA. Vždyť Edward Snowden prozradil, že americká vláda sleduje své občany i spojence. Do jisté míry prý dělá něco podobného v podstatě každá vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Dvojí standardy Evropského parlamentu
Evropský parlament odmítl návrh frakce Evropští konzervativci a reformisté jednat o „krizi demokracie ve Francii“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): ODS začala manipulovat a strašit nejen růstem ANO a PIRÁTŮ, čímž chce posílit
ODS už tradičně zase lže a straší, aby sobě zvedla klesající preference do blížících se evropských 2019 a parlamentních 2021 voleb. Jako strašák slouží ANO a Piráti. Naskočí český volič na bubáka Fialu, nebo bude volit rozumem? Doufám pevně v druhou
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Brexit na rozcestí
Británie má na vybranou. Brexit, za který zaplatí Severním Irskem, nebo nové referendum a volby. Podle čerstvého rozhodnutí Evropského soudního dvora přitom není problém Brexit jednostranně zrušit, Británie nepotřebuje souhlas všech 27 členů EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Právníci resortu financí uhájili státu ve dvou sporech přes 25 miliard
Právní zástupci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v minulých dnech pravomocně uhájili státu ve sporu se společností El NIŇO a.s. 607,236 mil. eur s příslušenstvím (cca 15,7 mld. korun). ÚZSVM zastupoval Ministerstvo financí. Dalších 10 miliard ÚZSVM uhájil v první instanci sporu s fyzickou osobou, kde zastupoval Ministerstvo spravedlnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
A je jasno, kdo v Paříži během protestů demoluje výlohy a auta. Redaktor ČT Szántó a analytik Máca slyšeli mezi radikály ruštinu
Ve Francii několik týdnů zuří protesty hnutí žlutých vest. Podle britského deníku The Times jsou mezi aktivisty i Rusové nebo lidé napojení na Rusko. Redaktor České televize Jakub Szántó na sociální síti Twitter napsal, že mezi demonstranty slyšel ruštinu. Kreml však odmítá, že by se jakkoli podílel na rozdmýchávání protestů v hlavním městě Francie i kdekoliv jinde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Stát uspěl v soudních sporech o 25 miliard
Stát uspěl ve sporu o zhruba 15,7 miliardy korun se společností El NIŇO a ve sporu o deset miliard korun s fyzickou osobou ohledně dlouhého dědického řízení. Ministerstvo financí o tom dnes informovalo v tiskové zprávě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Babiš: Stát chce finančně motivovat obce, aby stavěly byty
Stát chce finančně motivovat obce k budování bytů, kterých je nedostatek. Využít mohou programu Výstavba, díky němuž lze získat na pětinu bytů od státu stoprocentní dotaci. Na dnešním setkání se středočeskými starosty a vedením Středočeského kraje v Praze to uvedl premiér Andrej Babiš (ANO). Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Panelová debata k 70. výročí Všeobecné deklarace lidských práv
U příležitosti 70. výročí Všeobecné deklarace lidských práv se dne 10. prosince 2018 v prostorách ministerstva zahraničních věcí uskutečnila panelová debata, věnovaná významu Všeobecné deklarace pro současnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj k situaci v orlovské nemocnici
Vyjádření náměstka hejtmana pro zdravotnictví Martina Gebauera k situaci v krajské nemocnici v Orlové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
dTest: Podáváme podnět ČOI kvůli používání doložky „no-show“ evropskými aerolinkami
Spotřebitelská organizace dTest se tím připojuje k iniciativě evropských spotřebitelských organizací, která cílí na problematickou doložku „no-show“. Ta je součástí přepravních podmínek mnohých leteckých společností. A může cestující přijít velice draho, ale lidé o ní obvykle nevědí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Kverulant: Státní zástupkyně nařídí policii pokračovat ve vyšetřování šarlatánů z AKTIP
Česká televize na jaře tohoto roku odvysílala dokument Obchod se zdravím, který popisuje praxi „terapeutického centra AKTIP“. V dokumentu je zachyceno, jak jsou pacienti „odborníky“ z AKTIPu dovedně manipulováni k tomu, aby odmítli ověřenou léčbu klasickou medicínou a léčili se za peníze alternativně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Zeman na dálku poděkoval českým vojákům v zahraničních misích
Prezident Miloš Zeman dnes poděkoval vojákům, kteří jsou na zahraničních misích v Afghánistánu, Mali, na Sinaji, Golanských výšinách a v Iráku, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Fiala natvrdo: Babiš poškozuje Česko. Musíme si to doma vyřešit
Kauzy premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše podle opozice poškozují pověst České republiky v zahraničí, jeho pozici u voličů ale zřejmě neovlivní. Babiš dnes potvrdil, že Evropský soud pro lidská práva odmítl jeho žalobu na Slovensko ve sporu o evidenci ve svazcích komunistické Státní bezpečnosti (StB).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Natahují ruku, ale pak si toho neváží. Je to jinak. Ředitelka školy z Mostu o obědech zdarma a dětech chudších rodičů
ROZHOVOR „Některé školáky nechtějí rodiče sponzorovat, protože…“ – Neotřelé zkušenosti s obědy zdarma mají v Mostě na 7. ZŠ, která se před lety stala Nejlepší českou školou. Ředitelka Libuše Hrdinová (ODS) varuje před návrhem hradit plošně stravu všem předškolákům a malým školákům. Jsou za tím zkušenosti ze školy, která je v regionu považovaná za nadstandardní, a zároveň ji navštěvují i ratolesti ekonomicky slabších, samoživitelů či z národnostních menšin. Tamní způsob, jak díky rodičům pomáhají žákům v tíživé situaci, jde „mimo systém“. Možná proto funguje…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Nemocnice Strakonice: Deset let pod společnou střechou oslavily centrální laboratoře
Přednáškové odpoledne a den otevřených dveří uspořádaly v úterý 4. prosince Centrální laboratoře Nemocnice Strakonice. Stalo se tak při příležitosti deseti let trvání od vybudování tohoto laboratorního komplexu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Budoucí debata o podobě EU bude vyžadovat i osobní kompetentnost
Komentář na facebookovém profilu ke kandidátce ODS pro volby do Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj oživuje v Hlinsku technické školství a investuje do silnic
Do třetice všeho dobrého. Poslední pracovní zastávkou hejtmana Martina Netolického při cestování po regionu bylo Hlinsko, kde stejně jako v předchozích dvou případech zůstala osoba starosty po komunálních volbách nezměněna. Starosta Miroslav Krčil s místostarostou Zdeňkem Eisem hovořili s hejtmanem o plánech v oblasti školství, dopravní infrastruktury či požární ochrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
SANEP: Sňatky homosexuálů
Manželství je pro drtivou Čechů nedotknutelné. Téměř tři čtvrtiny Čechů nesouhlasí s uzákoněním manželství stejnopohlavních párů. Manželská práva ano, ale ne manželství, míní většina veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Kubera (ODS): Česko-srbské vztahy se zbavily všech historických křivd
Jaroslav Kubera po jednání se srbskou premiérkou: Balkán nabízí příležitost pro české podniky, naší snahou je podpořit jeho vstup do EU
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ČEZ: Díky daru se zvýší komfort popálených dětských pacientů na JIP
Klinika popáleninové medicíny Fakultní nemocnice Královské Vinohrady nově zrekonstruovala převazovou místnost oddělení JIP dětské kliniky. Tato rekonstrukce již nevyhovujících prostor byla umožněna díky peněžitému daru společnosti ČEZ Distribuce, a.s. ve výši 950 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Součástí plenární rozpravy o Andreji Babišovi bude i rezoluce ke Komisi
Ve středu 12. prosince bude jedním z bodů pro projednání na plénu Evropského parlamentu rozprava o střetu zájmů českého premiéra Andreje Babiše. Nečekaně bylo přijato usnesení, že by k rozpravě měla být přijata i rezoluce ke Komisi. Bod i přijetí rezoluce prosadila frakce Zelených.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Kdyby Rusko opustilo svou sovětskou imperiální politiku, žádné sankce by nemusely být
Komentář na facebookovém profilu k vystoupení prezidenta Miloše Zeman v ruské televizi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
STAN: Je podstatné, aby prostředky kraje byly vynaloženy hospodárně a účelně
Tiskové sdělení klubu středočeských zastupitelů za STAN k rozhodnutí středočeských radních vyhlásit výběrové řízení na zajištění bankovních úvěrů na financování projektů s podporou Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Drastické VIDEO ze Štrasburku zachytilo střelbu a oběť ležící na chodníku
Večerní střelba v centru Štrasburku si vyžádala minimálně jednoho mrtvého a podle předběžných informací světových agentur několik dalších zraněných. Podle agentury Reuters je zraněných osob dokonce devět. Policie uzavřela okolí náměstí Place Gutenberg poblíž katedrály. Průběžné informace z dění ve městě zveřejňují na sociální síti Twitter také čeští europoslanci. Zprávy však přicházejí i od místních, jeden z nich se stal svědkem střelby a na video zaznamenal také oběť útoku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
DPP: Personální změny v dozorčí radě, nově bylo zvoleno pět členů z řad zaměstnanců
Na základě výsledků voleb členů dozorčí rady Dopravní podniku hl. m. Prahy (DPP) z řad zaměstnanců DPP bylo zvoleno celkem pět nových členů. Dle pořadí jsou novými členy: Oldřich Schneider, Jiří Obitko, Jan Holub, Tomáš Novotný a Josef Buriánek, a to s platností od 30. 11. 2018. Dozorčí rada DPP má tak plný počet, tj. 15 členů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Temelín za tmy si prohlédly dvě stovky lidí
Nasvícený zámeček Vysoký Hrádek, rozzářený vánoční stromek a vůně vánočního punče čekaly na návštěvníky Jaderné elektrárny Temelín. ČEZ na druhý adventní víkend připravil pro veřejnost noční prohlídky areálu největší české elektrárny. A kapacita byla plná. Za brány jihočeské elektrárny se podívalo přesně 195 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Oldřich Fischer: Kdy vlastně pracují?
Například Jiří Pospíšil je v Evropském parlamentu. Teď kandidoval na pražského primátora. Brusel je od Prahy asi 600 kilometrů. To si v Bruselu vzal aspoň čtvrt roku neplacenou dovolenou?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
FN Brno zvyšuje komfort pro dárce krve i plazmy, mohou se objednávat on-line
Speciální formulář, díky kterému se mohou dárci krve a plazmy Transfuzního a tkáňového oddělení FN Brno registrovat a přihlašovat k odběru, byl spuštěn 1. prosince 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Pedagogická komora: Práce učitele se musí stát atraktivní
Otevřený dopis politikům za záchranu českého školství
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Babiš kvůli svým kauzám o voliče nepřijde, poškozují ale pověst Česka, bouří se opozice
Kauzy premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše podle opozice poškozují pověst České republiky v zahraničí, jeho pozici u voličů ale zřejmě neovlivní. Babiš dnes potvrdil, že Evropský soud pro lidská práva odmítl jeho žalobu na Slovensko ve sporu o evidenci ve svazcích komunistické Státní bezpečnosti (StB). Předseda ODS Petr Fiala ČTK řekl, že premiérovy kauzy poškozují obraz Česka v zahraničí a zatěžují celou politiku. „Problém Babiš si nicméně musíme vyřešit doma. Porazit ho ve volbách,“ uvedl. Dodal, že nejbližší příležitostí jsou květnové eurovolby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Pro úřední změnu pohlaví v budoucnu možná nebude sterilizace podmínkou
Sterilizace by v budoucnu nemusela být zákonnou podmínkou pro úřední změnu pohlaví lidí. Příslušnou změnu zákonů připravilo Ministerstvo spravedlnosti, informovala dnes poslance z petičního výboru Martina Štěpánková z Úřadu vlády. Vstřícný přístup v této věci přivítala veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová. Jde o jedno z jejích legislativních doporučení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
MŠMT: Systém podpory nadaných žáků získal ocenění
Systém podpory nadaných žáků získal dvě ocenění za inovace. Jednou z nich je zvláštní cena Inovace roku 2018, kterou uděluje Asociace inovativního podnikání, a Čestné uznání Vizionář 2018, kterou uděluje společnost Czechinno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ČSSD představila návrhy, které pomohou lidem v dluhové pasti
Poslankyně Kateřina Valachová dnes představila klíčové záměry ČSSD pro řešení problematiky exekucí a chudoby v České republice. Změny by se měly dotknout opět insolvenčního zákona nebo exekučního řádu. Cílem těchto kroků je pomoci lidem z dluhové pasti a vymanit je z šedé ekonomiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Čurbes kolem brexitu, migranti a muslimky, od kterých dávají ruce pryč. Tak to prý vypadá v Británii
Architektka Eva Jiřičná v České televizi popsala, jaká panuje ve Velké Británii nálada ohledně brexitu. Tvrdě zkritizovala Západ a zastala se muslimek žijících v ostrovním království.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Čtyřicet osm dětských přání, splněných radními a úředníky
Již v roce 2041 vznikla na Krajském úřadu v Liberci tradice Strom splněných přání. Tedy obdarovat potřebné drobnostmi. V této předvánoční aktivitě putovaly dárky pro děti z dětských a azylových domovů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
STAN: Středočeská koalice, vedená ANO, připravila kraj o více než 60 milionů korun
Zastupitelé Starostů a nezávislých nesouhlasí s rozhodnutím středočeských krajních radních jednostranně odstoupit od nájemní smlouvy o pronájmu části pozemků někdejšího vojenského výcvikového prostoru u Milovic, uzavřené mezi krajem a společností Mladá RP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky přijal Jiřího Langa
Prezident republiky Miloš Zeman přijal v úterý dne 11. prosince 2018 na Pražském hradě Jiřího Langa, ředitele Národního bezpečnostního úřadu a ředitele Bezpečnostní informační služby v letech 2003 - 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Soukromníci: Věříme, že ODS neuhne ani o centimetr
Prohlášení Strany soukromníků České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky podepsal čtyři zákony
Prezident republiky Miloš Zeman podepsal v úterý dne 11. prosince 2018 tyto čtyři zákony:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Soudce jako pomocník státního zastupitelství
Konzultant je osoba, kterou může v přípravném řízení trestním přibrat policejní orgán či státní zástupce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Skončí Macron jako Janukovič?
Je dobré brouzdat po serverech, aby se člověk dozvídal stále více a více.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Míra inflace zaostala za prognózou ČNB, úrokové sazby se letos už zřejmě nezvednou
Míra inflace v listopadu činila rovná dvě procenta, a ocitla se tak přesně na úrovni inflačního cíle České národní banky. Ta ovšem ve své aktuální prognóze počítá pro listopad s mírou inflace ve výši 2,5 procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Čtyři největší úskalí půjčky bez doložení příjmů
Rádi byste si půjčili peníze, nicméně nemáte zaměstnání a z něho plynoucí pravidelný příjem? Určitě nejste sami. To vás ale nemůže těšit, jelikož peníze prostě potřebujete a v daném momentu se bez nich neobejdete. Finanční instituce dokážou pomoct i v takovéto nepříjemné situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Několik neobratných amatérských poznámek k činnosti a zprávě BIS
...neštěstí, formalismus, zpravodajský resortismus, nesystémovost, účelovost a poplatnost nevysloveným přáním politiků a zákulisních hráčů (a určitě ne vyřizování si účtů s prezidentem ohledně generálské hvězdy, to určitě ne)…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Pražský magistrát vypíše tendr na stavbu nové Trojské lávky
Praha vypíše tendr na stavbu nové lávky mezi Císařským ostrovem a Trójou. Cena bude záviset na výsledku výběrového řízení. Vyplývá to z materiálu, který dnes schválili pražští radní. Nová lávka bude provizorní a nahradí původní, která se zřítila loni 2. prosince, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Policie odložila případ možného ovlivnění voleb v Ústí nad Labem
Policie odložila případ možného pokusu o ovlivňování voleb v Ústí nad Labem a ukončila vyšetřování obsahu plakátů dvou stran kandidujících v říjnových komunálních volbách v krajském městě. Podle policie se nestal trestný čin, ani nebyl spáchán přestupek. ČTK to dnes řekl mluvčí policie Daniel Vítek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky poděkoval vojákům v zahraničních misích
Prezident Zeman hovořil s veliteli misí Armády České republiky v Afghánistánu, v Mali, na Sinaji, Golanských výšinách a v Iráku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Zákony platí i pro Andreje Babiše a Miroslava Tomana
Evropské zákony musí dodržovat nejenom běžný občan, ale i premiér Andrej Babiš a ministr zemědělství Miroslav Toman. Jelikož české úřady doteď ignorovaly porušování evropských a českých předpisů ke střetu zájmů, případem se tak mimořádně ve středu večer bude zabývat Evropský parlament, na což bude navazovat jednání o rezoluci k této věci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Tři čtvrtiny větších podniků zvažují v roce 2019 další benefity
Stravenky, příspěvky na penzijní pojištění, pátý týden dovolené, ale i mimořádné finanční odměny a zdravotní benefity by mohlo příští rok dostávat více zaměstnanců než dnes. Rozšiřováním zaměstnaneckých benefitů spolu s výrazným zvyšováním mezd zaměstnavatelé bojují o spokojenost svých zaměstnanců. Vyplývá to z bleskového šetření Hospodářské komory mezi většími podniky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš je pořád estébák, rozhodl evropský soud ve Štrasburku
Andrej Babiš má být i nadále veden ve svazcích Státní bezpečnosti jako spolupracovník StB. Premiér se proti rozhodnutí soudů odvolával k Evropskému soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Ten podle webu týdeníku Respekt už rozhodl a premiérovu stížnost zamítl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Téměř sedm milionů receptů letos předepsali lékaři klientům ZP MV ČR, z nich 76 procent elektronicky
Celkem 6,82 milionu receptů předepsali lékaři za prvních deset měsíců letošního roku klientům druhé největší Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR). Z nich 76 % bylo předepsáno v elektronické podobě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Česká inflace předčasně na cíli
Finanční trhy si v úvodu jednoho z posledních týdnů letošního roku rozhodně na nedostatek událostí stěžovat nemohou. Hlavní domácí ekonomickou zprávou byla listopadová inflace, která výrazně zaostala za nejnovější (nedávno zveřejněnou) prognózou centrální banky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Vychází Katalog produktů na rok 2019
Český statistický úřad dnes na svých webových stránkách zveřejnil Katalog produktů na příští rok. Uživatelé tak získávají dopředu přehled o tom, kdy budou v roce 2019 publikovány základní statistické výstupy. Plánování termínů zveřejňování výstupů a jejich dodržování patří k základním principům statistické činnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Věřím, že územní studie ukončí diskuse nad správností trasování komunikací
Územní studie doporučila konečnou podobu dopravního uspořádání v brněnské aglomeraci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Existuje podhoubí pro hnutí žlutých vest i u nás?
V hodnocení těch posledních týdnů vývoje ve Francii jsem poněkud silně odkázán na mainstreamová média. Pro mainstreamová média byl Macron, a stále je, politikem budoucnosti. Přichází s vizí, jak reformovat Evropskou unii. Přichází s vizí, jak reformovat francouzskou ekonomiku a společnost. Zúčastňuje se ve světě všech možných summitů a konferencí, kde je možné uplatnit vizionářský pohled na svět a jeho problémy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): 25 požadavků stávkujících "žlutých vest" má moji plnou podporu
Situace ve Francii se o víkendu opět více přiostřila. Celkem 136 tisíc demonstrantů v ulicích, z toho jenom v Paříži 10 tisíc. Zapálená auta, slzný plyn, obrněné vozy, vodní děla, 135 zraněných a stovky zadržených osob.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Lídrem kandidátky ODS pro evropské volby bude Jan Zahradil
Výkonná rada ODS na pondělním jednání zvolila lídrem kandidátky pro eurovolby Jana Zahradila. Předseda občanských demokratů Petr Fiala plánuje ve volbách potvrdit politické ambice a cíle nejsilnější opoziční strany. Zahradil chce být hlasem zdravého rozumu mezi protievropskými radikály a proevropskými fanatiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Vláda: Slavnostní večer Vládního výboru pro zdravotně postižené občany
V rámci oslavy Mezinárodního dne osob se zdravotním postižením uspořádal Vládní výbor pro zdravotně postižené občany 7. prosince 2018 Slavnostní večer k Mezinárodnímu dni osob se zdravotním postižením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Tomáš Halík o roce 1968: Byl jsem v Londýně. Nikdo z aktivních lidí nezůstal v ČSSR, dostal jsem dopis. Tak jsem se vrátil
REPORTÁŽ V Knihovně Václava Havla se v pondělí večer uskutečnila beseda s názvem „Ztráty a nálezy po roce 1918“ s podtitulem „Církve“, které se zúčastnili katolický kněz Tomáš Halík, evangelický kazatel Zdeněk Susa a historik Jaroslav Šebek. Akci moderovala Renata Kalenská. Řeč přišla na období nacistické okupace, řešila se rovněž invaze vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968, nebo to, jak se církev přizpůsobila pádu komunismu. Tomáš Halík mluvil o tom, proč se v prosinci 1968 rozhodl vrátit z Británie zpět do Československa a zaznělo i jméno Petra Piťhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Český historik získal ERC grant ve výši 2 milionů eur
Historik Masarykova ústavu a Archivu AV ČR Michal Frankl (1974) získal jeden z nejprestižnějších světových grantů ERC (Evropská výzkumná rada) ve výši téměř dva miliony eur. U mezinárodní komise uspěl se svým projektem nazvaným Neočekávané útočiště? Uprchlíci a občané ve středovýchodní Evropě ve 20. století.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Populární hra Pac-Man ožije již v pátek ve finále 10. ročníku Robosoutěže ČVUT
Desátý ročník Robosoutěže, která se pravidelně pořádá na půdě FEL ČVUT (Fakulty elektrotechnické ČVUT), vyvrcholí v pátek 14. prosince finálovým soubojem robotických vozítek sestavených středoškolskými a univerzitními týmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zahradil: Macron sklízí plody toho, co během mandátu symbolizoval
Bouřlivá situace ve Francii se dostává do dalšího dějství. V pondělí promluvil francouzský prezident k národu v reakci na hnutí tzv. žlutých vest, které organizuje ve Francii demonstrace za nespokojenost s vládními ekonomickými reformami a rostoucími životními náklady. Hosty Událostí, komentářů byli europoslanec Jan Zahradil (ODS) a europoslanec Jaromír Kohlíček (KSČM).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Pajonk (Svobodní): Nic není "zdarma", vždycky se musí najít někdo, kdo to zaplatí
Komentář na facebookovém profilu k vládnímu návrhu obědů zdarma
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Před osmdesáti pěti lety zemřel premiér Švehla, oceněný Zemanem
Statkář a politik Antonín Švehla, který zemřel 12. prosince 1933, byl dlouholetým předsedou Agrární strany a také předsedou tří československých vlád (1922-1925, 1925-1926 a 1926-1929). Ve 20. letech měl podle historiků pověst mistra zákulisních jednání, jeho hlavní politickou devizou byla schopnost jednat s lidmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Úřad odmítl stížnost Kapsche na mýtný tendr. Vůbec se nevypořádal se zásadní otázkou, tvrdí firma a chystá další kroky
Smlouva Ministerstva dopravy s vítězem mýtného tendru platí. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže totiž zamítl stížnost firmy Kapsch, která podpis smlouvy napadla. Dospěl k názoru, že ministerstvo uzavřením smlouvy neporušilo nařízení ÚOHS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Okamura: Lži jsou sice kruté, ale jen pro lháře
Komentář na facebookovém profilu k vystoupení prezidenta Miloše Zeman v ruské televizi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Senátorka Horská: Neziskový sektor v Česku je třeba posílit
#PosilujemeČesko je celonárodní iniciativa na podporu neziskových organizací, zviditelnění jejich významu a přínosu pro celou naši společnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Bublina, rozčiluje se Bělobrádek nad slovy o svazku s ODS. Probírali prý jen varianty
"Spolupráce s KDU-ČSL ve sněmovně je namístě, máme k sobě blízko," reaguje místopředseda ODS Martin Kupka.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 11.12.2018 v 13:36, zobrazit podobné
Bublina, rozčiluje se Bělobrádek nad slovy o svazku s ODS. Vyloučit ho ale nelze
"Spolupráce s KDU-ČSL ve sněmovně je namístě, máme k sobě blízko," reaguje místopředseda ODS Martin Kupka.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 11.12.2018 v 12:36, zobrazit podobné

Česká blogosféra