Oficiální zpravodajská média

„V tichosti, ‚daleko od hlučícího davu‘, za zády veřejnosti.“ Návrat povinných kvót na uprchlíky. Petr Žantovský varuje před tím, co zůstalo téměř bez povšimnutí
TÝDEN V MÉDIÍCH Tesat do mramoru by se měla zpráva Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, v níž správní úřad připouští, že Česká televize porušuje zákon. Konkrétně se to týká pořadu Newsroom ČT24. Petr Žantovský se zamýšlí i nad senátním veřejným slyšením k petici „Braňme média veřejné služby“, kde směli vystoupit jen zastánci dnešní veřejnoprávní mediální praxe, a tuší, že za řečmi o svobodě slova je ve skutečnosti navýšení a zplošnění koncesionářských poplatků. Přehled mediálních zajímavostí uvádí pokryteckým strkáním hlav do písku mainstreamových médií v případě Globálního kompaktu o uprchlících.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Rudolf Křesťan: Věřte – nevěřte
Nedávno se mi dostal do rukou anketní dotazník, v němž kromě otázek z rozličných oblastí byla i tato: „Jste věřící?" Bylo mi jasné, na co jsem dotazován. Zároveň jsem si však uvědomil, že dotyčný výraz vnímám automaticky jen v souvislosti s vírou nadpozemskou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Tato slova také zazněla na dnešní akci komunistů. Jen na PL
Komunisté měli v sobotu spoustu práce. Jednak vybírali lídra kandidátky, ale hodlali také probrat program. V programových bodech dokázala jeden z nápadů prosadit i bývalá pražská zastupitelka KSČM Marta Semelová. Ke slovu se dostali i nespokojenci, kteří mají za to, že volby do europarlamentu plánované na květen 2019 nedopadnou pro komunisty nijak slavně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Tak tohle je ze strany premiéra podraz a totální zrada českých občanů
Komentář na facebookovém profilu k podpoře Globálního paktu OSN o uprchlících Andrejem Babišem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Štětina hodlá v TOPce prásknout dveřmi. Kvůli Pospíšilovi
Dosavadní europoslanec za TOP 09 Jaromír Štětina vydal zásadní prohlášení. Chystá se v TOP 09 prásknout dveřmi. Štve ho, na jakou cestu tuto stranu navedl stávající předseda Jiří Pospíšil, taktéž europoslanec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Veterinární správa: Ze zákazu ošetřování spárkaté zvěře antiparazitiky je možná výjimka
Státní veterinární správa (SVS) vydala mimořádná veterinární opatření s platností pro celou Českou republiku. Na jejich základě se uživatelům honiteb umožňuje výjimka ze zákazu na používání přípravků proti parazitům u spárkaté zvěře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Střet zájmů, Agrofert, zastavení eurodotací... Nejen to. Šéf pirátského klubu poslanců zvažuje zákrok ve věci Babišových médií
ROZHOVOR Poměrně razantní závěr jednání Evropského parlamentu o střetu zájmů českého premiéra Andreje Babiše vypovídá podle předsedy poslaneckého klubu Pirátské strany Jakuba Michálka o tom, že celá Evropa už je naštvaná, že musí dotovat miliardáře v České republice. „Je velká chyba, že to došlo do tohoto stádia, že premiér vlastní agrokolos a zároveň si do něj rozděluje dotace. Celkově jde o sedm miliard korun, z toho dvě miliardy korun minulý rok, ta částka každý rok roste. A to se ještě Evropský parlament nezabýval tím, jak Andrej Babiš zneužívá média ke své propagaci,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz poslanec pirátů Jakub Michálek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Piráti a Starostové nominovali zástupce do dozorčích rad v Olomouci na základě výběrového řízení
Chystané změny v akciových společnostech s většinovou účastí města Olomouce jsou příkladem špatné komunikace radnice s opozicí. Informace o dozorčích radách byly dlouho nejasné, přišly pozdě a téměř znemožnily řádná výběrová řízení. Jedná se o placené, velmi zodpovědné pozice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Dějiny se opakují. Žalujeme na sebe v cizině. Jak to dopadne? Historik Vondruška přichází s velkým varováním
Historik a spisovatel Vlastimil Vondruška se pro MF Dnes rozepsal o tom, proč na sebe žalujeme v cizině. Opakují se tak podle něj dějiny, kdy se mnohé ideologické či mocenské směry doprošovaly pomoci v cizině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Díky za sankce. Rusko je dnes opět supervelmoc
Tak nám ve čtvrtek hlavouni EU opět prodloužili sankce proti Rusku. Mimochodem. Co bylo úvah mezi jestřáby, že je třeba vyostřit sankce na nejvyšší míru, zaplavit Azovské moře válečnými plavidly NATO a že prostě se Rusko musí svíjet v předsmrtné křeči…Votápkové, Honzejkové, Anýžové atd. doslova běsnili. Tusk dramaticky dopředu před kamerami prohlašoval, jaké budou přijaty další sankce…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Boj o končícího šéfa ČRo Vltava nekončí. Je zde otevřený dopis
„Jako členové odborů Českého rozhlasu jsme právě poslali otevřený dopis vedení ROZO, ve kterém ho vyzýváme k větší aktivitě ve věci neprodloužení smlouvy Petra Fischera,“ uvedl na svém twitterovém účtu Jiří Špičák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí upzorňuje na zhoršenou bezpečnostní situaci ve Francii
Ministerstvo zahraničních věcí ČR upozorňuje české občany, kteří pobývají ve Francii nebo tam plánují cestu, na zhoršenou bezpečnostní situaci v důsledku přetrvávajících demonstrací v Paříži i v ostatních částech země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Belgický premiér se neudržel: Země Visegrádu tvrdohlavě, opakovaně a systematicky odmítají projevit minimální solidaritu. Je ke zvážení jejich setrvání v Schengenu!
Tím, že tvrdohlavě odmítají projevit byť minimální solidaritu v migrační otázce, otevírají státy visegrádské čtyřky (Česko, Maďarsko, Polsko, Slovensko) debatu o tom, zda by měly setrvat v schengenském prostoru. Na tiskové konferenci po skončení summitu Evropské unie to v pátek řekl belgický premiér Charles Michel, informoval místní list Le Vif. Země EU se podle očekávání na vrcholné schůzce neshodly na reformě azylového systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Maříková (SPD): "Kluci mají penis a holky zase vagínu"
Ještě neskončila v Poslanecké sněmovně diskuze nad svazky stejnopohlavních párů a potichu se blíží další změna zákona z režie ministerstva spravedlnosti s požehnáním veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
CzechTourism: České léčebné lázeňství se představilo v Dublinu a Londýně
Českou republiku jako ideální destinaci pro péči o zdraví představilo zahraniční zastoupení agentury CzechTourism na mini roadshow v Dublinu a v Londýně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Při leteckém útoku prý zemřelo v Afghánistánu 12 dětí. Američané k tomu říkají...
Agentura Reuters přinesla zprávu o tom, že při leteckém útoku v Afghánistánu zemřelo 20 civilistů – 12 dětí a osm žen. Tvrdí to místní úřady. Cílem útoku byl jeden z lokálních vůdců teroristické organizace Tálibán Sharif Mawiya. Ozbrojené síly Spojených států tvrdí, že mezi civilisty nedošlo k obětem na životech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Celní správa: Vánoce bez padělků
Na riziko zvýšené nabídky padělků v předvánočním prodeji reagují jihočeští celníci intenzivní kontrolní činností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Moje priority - konec hádek, zjednodušené stanovy a efektivní prosazování programu
Krajská konference středočeské organizace ČSSD dnes v Kladně nominovala na předsedu strany současného předsedu Jana Hamáčka. Shodla se na tom jednoznačná většina delegátů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Konečná povede KSČM do eurovoleb. Ústřední heslo její kampaně zní...
Kandidátku KSČM do voleb do Evropského parlamentu povede současná europoslankyně Kateřina Konečná. Podle informací ČTK ji dnes zvolilo do čela kandidátní listiny širší vedení KSČM. Její protikandidát a další europoslanec Jaromír Kohlíček dostal zhruba čtvrtinu hlasů. Konečná je místopředsedkyní komunistů pro evropské záležitosti a zhruba čtvrt roku již volby chystá. Komunisté za kampaň plánují utratit zhruba 7,5 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vánoční školní prázdniny a svátky v zemích EU28, Norsku a Švýcarsku
Na konci roku bude na silnicích Evropské unie rušno. Nezaškodí předem se seznámit s termíny vánočních školních prázdnin a prosincových státních svátků. Podívejte se na podrobný přehled, jak je tomu v jednotlivých státech EU28, Norsku a Švýcarsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Volfová (ČS): Uznání banderovců za válečné veterány je urážkou všech obětí nacismu
"Krok ukrajinského parlamentu pokládám za mimořádně skandální. Je na stejné úrovni, jako by za válečného veterána označil parlament České republiky bývalého protektora Reinharda Heydricha, udavače Karla Čurdu nebo kolaboranta Emanuela Moravce," prohlásila předsedkyně Suverenity Jana Volfová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Nikdy nepřipustím, aby redaktoři ČT cenzurovali český mediální trh! Soukup vyslal protiúder veřejnoprávní televizi
Důkaz arogance a nadřazenosti. Tak považuje majitel TV Barrandov Jaromír Soukup trestní oznámení České televize kvůli jeho výrokům. Píše to server Novinky.cz na základě Soukupova prohlášení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Propásl příležitost mlčet
Tak se kdysi vyjádřil francouzský prezident Jacques Chirac na adresu středo- a východoevropských zemí NATO, v souvislosti s jejich podporou invaze do Iráku, organizované v roce 2003 Američany. Tehdy Francouzi a Němci, konkrétně prezident Chirac a kancléř Schröder, varovali před politickým dopadem invaze do Iráku bez mandátu Rady bezpečnosti OSN. Jak se po čase ukázalo, měli pravdu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Mediální expert: Rozhlasová a televizní rada by si měla více všímat. Ale jak to bylo s Kroupou? Když chtěla někoho chytit a varovat, všichni začali hulákat. Někteří novináři jsou jako psi utržení z řetězu
CO NÁM DAL ROK 2018 Letošním rokem jsme překročili novinářské hranice. To si myslí mediální odborník Jiří Mikeš. „Syndikát novinářů by měl udělat etický kodex, sledovat je a všechny hochy a děvčata, kteří se zpronevěřují novinářskému povolání, jsou prý investigativní, přitom jsou jednostranní. Nevím, co se děje, že řádí někteří jako psové puštění z řetězu,“ řekl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.cz. Rozhlasová a televizní rada by si prý měla více všímat podobných novinářů. Ve chvíli, kdy se snaží někoho chytit a varovat, se novináři semknou a začnou hulákat, že jde o boj proti demokracii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Premiér za všechny peníze...
Komentář na facebookovém profilu k dotacím pro Agrofert
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Drahoš: Tento způsob politiky zdá se mi poněkud podivným...
Komentář na facebookovém profilu k jednání EP o střetu zájmů premiéra Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: Soutěžní sekce festivalu v Les Arcs uvede krátký film Rekonstrukce
Snímek Rekonstrukce byl na festivalu ve francouzském Les Arcs zařazen do soutěžní sekce krátkých filmů. Příběh chlapce, který se dostane do vězení pro mladistvé za brutální vraždu bezdomovce, režíroval Jiří Havlíček a Ondřej Novák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Evropo, bojuj s neliberálními silami, volá šéf Evropské centrální banky
Mario Draghi, šéf Evropské centrální banky, troubí na poplach. V Evropské unii získávají na síle neliberální politické proudy, které podle jeho názoru ohrožují stávající prosperitu na starém kontinentě. „Braňme se,“ volá Draghi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Nakonec jde vždy jen o peníze
K událostem kolem Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Bude nás víc, vzkázal demonstrant francouzskému prezidentovi Macronovi
Francouzská policie se již pátou sobotu po sobě potýká s demonstracemi hnutí žlutých vest. Ulicemi Paříže, ale i dalších francouzských měst znovu pochodují tisíce lidí. Informuje o tom agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Portugalsko se posouvá mezi evropské lídry
Prezident republiky zaslal blahopřejný telegram portugalskému prezidentovi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Tábor v Letech znovu na scéně, tentokrát v trestně-právní rovině. Kolik nás to bude stát?
Je to téměř cca rok zpátky, kdy se rozhořely vášně kolem (sběrného) tábora v Letech u Písku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
VÍME PRVNÍ Komunista Skála odstoupil z kandidátky KSČM do evropských voleb
Širší vedení KSČM jedná v Praze o volebním programu a podobě kandidátky pro volby do Evropského parlamentu, které se uskuteční v příštím roce. Server ParlamentníListy.cz však již teď zná některé detaily z probíhajícího jednání. Jedna z informací se týká bývalého místopředsedy strany pro ideologickou práci Josefa Skály, který se v minulosti neúspěšně pokoušel také o post šéfa komunistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Ministerstvo a Akademie věd provádějí řadu výzkumů v oblastech, které se prolínají
Ministryně financí Alena Schillerová a předsedkyně Akademie věd Eva Zažímalová podepsaly memorandum o spolupráci obou institucí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zkušený novinář Milan Syruček byl přítomen ve Štrasburku, když začala střelba na vánočních trzích. Zde jsou jeho poznámky pro PL
REPORTÁŽ Spisovatel a novinář Milan Syruček navštívil tento týden Evropský parlament ve Štrasburku, aby se účastnil zasedání, které slavnostně předávalo Sacharovovu cenu za letošní rok, tentokrát ukrajinskému režisérovi Olegu Sencovovi. Ten je držen v ruském vězení. Ovšem slavnostní událost poznamenal teroristický útok zradikalizovaného francouzského muslima Cherifa Chekatta na vánočních trzích. Syruček se v textu, který poskytl ParlamentnímListům.cz, zamyslel nad tím, zda bylo nutné dojít až k okamžiku, kdy umírali na ulici lidé. Chekatt byl totiž pro policii známá firma a byl poměrně pozorně sledován.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: To zase bude chaos!
Komentář na facebookovém profilu k navrhovaným změnám v ubytovacích službách
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ministryně Schilerová: Ministerstvo a Akademie věd provádějí řadu výzkumů v oblastech, které se prolínají
Ministryně financí Alena Schillerová a předsedkyně Akademie věd Eva Zažímalová podepsaly memorandum o spolupráci obou institucí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Nesmysl! Babiš se obořil na belgického premiéra, který by chtěl „nesolidárním zemím“ zakázat volný pohyb po Schengenu
Při pátečním summitu se lídři Evropské unie věnovali migrační politice a přerozdělování běženců. Píší o tom Lidové noviny, které i konstatují, že den předtím se politici věnovali brexitu a prodloužení protiruských sankcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
České dráhy: Prezident Masaryk se opět vrátí vlakem z exilu do své vlasti
České dráhy ve spolupráci s Československou obcí legionářskou a Národním technickým muzeem pořádají 21. a 22. prosince unikátní rekonstrukci příjezdu prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka z exilu zpět do vlasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Magistrátní koalice odmítla urychlení výstavby okruhů. Popřela tím vlastní sliby
ODS nabídla vedení města pomocnou ruku s řešením dostavby obou okruhů. Navrhli jsme v usnesení konkrétní kroky, které by dokončení obou okruhů významně urychlilo. Koaliční zastupitelé je ale odmítli zařadit na program.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Soudci hrají pingpong II
Dne 13. října 2018 jsem na svém bloggu a na webu spolku Chamurappi z.s. vydal článek „Soudci hrají pingpong“, který pak vyšel ještě leckde jinde. Vyprávěl jsem v něm o trestním řízení Obvodního soudu pro Prahu 1, které dne 12. října 2018 vstoupilo do fáze šestého projednání obžaloby v pořadí třetím senátem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Návrh na omezenou legalizaci konopí vláda možná odmítne
Pro rozpor s mezinárodní úmluvou o drogách a s českou protidrogovou politikou i kvůli zdravotním rizikům vláda před zákonodárci možná odmítne omezenou legalizaci konopí, jak ji navrhla skupina poslanců ze šesti klubů v čele s Piráty. Uvádějí to podklady pro pondělní zasedání kabinetu. Novela o návykových látkách předpokládá, že bezúhonní dospělí lidé by si mohli vypěstovat a zpracovat doma až pět rostlin konopí pro vlastní potřebu bez hrozby postihu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jakub Kunert: Cesta ke koruně – První úvahy o české měně
Česká národní banka připravila u příležitosti významného 100. výročí vzniku československé koruny seriál o jejím vzniku s názvem Cesta ke koruně. Dozvíte se v něm, jaké významné osobnosti stály u zrodu koruny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Turistický spolek Lipenska: Již déle než dvacet let sleduje na Lipně počasí
Amatérský meteorolog Luděk Fyrbach měří počasí na Lipně již více než 20 let. Jedná se o koníček z donucení – vášnivý surfař a kitař potřeboval původně vědět, jak moc bude foukat a informace z médií pro něj byly nedostačující nebo chybné. Sám teď na víkend hlásí slušné počasí pro začátek lyžařské sezóny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Martínek (Piráti): Chceme zefektivnit výběr daní odstraněním diskriminace českých pokerových hráčů
Komentář na facebookovém profilu k diskriminaci českých hráčů v rámci EU
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
František Dostál: Kostel v Libkovicích už také neexistuje…
Fotoblog Františka Dostála
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Do Afghánistánu přivezl vojákům vánoční pozdravy generál Opata
Druhý adventní týden navštívil náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Aleš Opata jednotky sloužící v rámci mezinárodní mise Resolute Support (RSM) v Afghánistánu. Ve dvou dnech zavítal na čtyři lokace a setkal se tak s příslušníky 18. úkolového uskupení na základně HKIA v Kábulu, 2. jednotkou podpory a vlivu v Logaru, příslušníky velitelství RSM a 11. strážní jednotky letecké základny Bagrám (Bagram Air Field, BAF).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
ÚZSVM přispěl ke zlepšení podmínek v diagnostickém ústavu
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ve Zlíně bezúplatně převedl Diagnostickému ústavu pro mládež v Brně sadu nádobí zn. ZEPTER k jeho dalšímu využití pro účely cvičné kuchyňky, která slouží k výuce základní sebeobsluhy pro děti, umístěné z rozhodnutí soudu do tohoto výchovného zařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jednací řád Sněmovny se možná změní. Co by mohlo být jinak?
K návrhu na rozšíření časového prostoru pro sněmovní schvalování zákonů, urychlení schvalování většiny mezinárodních smluv a zjednodušení projednávání některých zpráv v dolní parlamentní komoře by se vláda měla postavit neutrálně. Podle podkladů pro pondělní schůzi kabinet k novele předsedy Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka (ANO) uvede, že uznává autonomii zákonodárného sboru ve věcech jeho vnitřního fungování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Komunisté by měli podpořit rozpočet, kritizují Ťoka a Petříčka
Širší vedení KSČM na svém dnešním jednání doporučilo poslancům strany podpořit ve středu v Poslanecké sněmovně návrh státního rozpočtu na příští rok. Musejí ale uspět vybrané pozměňovací návrhy, které komunisté prosazují. Strana dnes také hodnotila zhruba půlroční fungování dohody s ANO o toleranci kabinetu ANO a ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Mediální expert: Rozhlasová a televizní rada by si měly více všímat. Ale jak to bylo s Kroupou? Když chtěly někoho chytit a varovat, všichni začali hulákat. Někteří novináři jsou jako psi utržení z řetězu
CO NÁM DAL ROK 2018 Letošním rokem jsme překročili novinářské hranice. To si myslí mediální odborník Jiří Mikeš. „Syndikát novinářů by měl udělat etický kodex, sledovat je a všechny hochy a děvčata, kteří se zpronevěřují novinářskému povolání, jsou prý investigativní, přitom jsou jednostranní. Nevím, co se děje, že řádí někteří jako psové puštění z řetězu,“ řekl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.cz. Rozhlasová a televizní rada by si prý měla více všímat podobných novinářů. Ve chvíli, kdy se snaží někoho chytit a varovat, se novináři semknou a začnou hulákat, že jde o boj proti demokracii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Štětina hodlá v TOPce prásknout dveřmi. Kvůli Pospíšilovi. Toto se prý ve straně děje
Dosavadní europoslanec za TOP 09 Jaromír Štětina vydal zásadní prohlášení. Chystá se v TOP 09 prásknout dveřmi. Štve ho, na jakou cestu tuto stranu navedl stávající předseda Jiří Pospíšil, taktéž europoslanec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Prosazujeme snížení výdajů státu a daní pracujícím rodičům
Komentář na facebookovém k návrhu státního rozpočtu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Potravinářská inspekce zjistila v tržní síti kapii s nadlimitním množstvím látky, regulující růst rostlin
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila nevyhovující potravinu v tržní síti prodejce Tesco Stores ČR a.s. – kapii červenou v plastové vaničce, šarže: „LOT: 123/10/18“, dodavatel: EFES, spol s r.o., Praha 5, země původu: Maďarsko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Polčák (STAN): K problémům, které premiér způsobil, by se měl postavit čelem
Evropský parlament schválil usnesení ke střetu zájmů a ochraně evropského rozpočtu v České republice, které mj. znamená, že členské státy musí upravit svou legislativu ohledně střetu zájmů tak, aby nebyla v rozporu s finančním nařízením EU. „Mezinárodní ostuda, které čelíme, je nevyhnutelná, řadě problémů se přitom dalo čelit lepší komunikací,“ upozorňuje europoslanec Stanislav Polčák (STAN).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Kauza Kuciak: Únik informací? Policie se tajně chystala na syna vlivného oligarchy, on přišel sám
Od vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky uplynulo již více než tři čtvrtě roku, ale vyšetřování případu se podle informací sobotní MF Dnes prozatím nechýlí ke konci. Policisté totiž musí řešit další problém. Zdá se, že někdo informace z případu poskytuje osobám, které by mohly být v kauze také zapleteny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
VÍME PRVNÍ Komunista Skála odstoupil z kandidatury do evropských voleb
Širší vedení KSČM jedná v Praze o volebním programu a podobě kandidátky pro volby do Evropského parlamentu, které se uskuteční v příštím roce. Server ParlamentníListy.cz však již teď zná některé detaily z probíhajícího jednání. Jedna z informací se týká bývalého místopředsedy strany pro ideologickou práci Josefa Skály, který se v minulosti neúspěšně pokoušel také o post šéfa komunistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Středočeská ČSSD má jasno. Na předsedu nominovala Hamáčka
Krajská konference středočeské ČSSD dnes v Kladně nominovala na předsedu strany současného předsedu Jana Hamáčka. Shodla se na tom jednoznačná většina delegátů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Skandál kolem dánské banky. Její pobočka v Estonsku prý prala špinavé peníze z Ruska. Kauza zasahuje i do Česka
Dánská banka Danske Bank řeší obrovský skandál za 200 miliard eur, tj. asi pět bilionů korun. Ukázalo se, že estonská pobočka banky možná prala špinavé peníze, které údajně pocházely z trestné činnosti páchané v Rusku. Podle sobotní MF Dnes má tato kauza i českou větev. Celá věc má však háček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vláda zřejmě navrhne správnímu soudu rozpustit 15 politických stran
Vláda by v pondělí mohla navrhnout Nejvyššímu správnímu soudu (NSS) rozpuštění 15 politických stran a hnutí. Subjekty neplnily své zákonné povinnosti ohledně dodávání výročních finančních zpráv. Návrh by se měl podle materiálu, který předložilo kabinetu Ministerstvo vnitra, týkat například uskupení Občané.cz, Patriot 2014, Demokracie nebo Folklor i společnost. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Hasičský záchranný sbor: Vánoční požáry tématem Českého rozhlasu
V pátek 14. prosince 2018 od 14:05 hodin byla hostem Českého rozhlasu České Budějovice tisková mluvčí MV-GŘ HZS ČR kpt. Mgr. Nicole Zaoralová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Poprvé se nám Evropský parlament věnoval exkluzivně
Komentář na facebookovém profilu k jednání EP o střetu zájmů premiéra Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Payne (Svobodní): V Evropské unii se uplatňuje dvojí metr
Svobodný europoslanec Jiří Payne upozorňuje na rozdílný přístup EU k zemím západní a střední Evropy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Žádné základní lidské právo na migraci není! Z českého tisku udeřil maďarský ministr
Maďarský ministr zahraničních věcí Péter Szijjártó hovořil v rozhovoru pro Lidové noviny o odmítání posunu do postkřesťanské éry. „Evropa bude silná, jedině když bude trvat na svých křesťanských kořenech a její národy na své identitě,“ podotkl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Dvacet procent osamělých seniorů nad 65 let žije pod hranicí chudoby
Komentář na facebookovém profilu k sarkasmu senátora Kubery k návrhu obědů zdarma
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Boj o končícího šéfa ČRo Vltava pokračuje. Je zde otevřený dopis
„Jako členové odborů Českého rozhlasu jsme právě poslali otevřený dopis vedení ROZO, ve kterém ho vyzýváme k větší aktivitě ve věci neprodloužení smlouvy Petra Fischera,“ uvedl na svém twitterovém účtu Jiří Špičák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Starostové na kraji: Představujeme naši práci v komisích
V následujících textech Vás seznámíme s prací komisí Jihomoravské kraji a s našimi zástupci v nich. Seriál startujeme pohledem na práci Komise pro informační otevřenost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Komora daňových poradců: Změna lhůty pro podání daňového přiznání je pro státní správu i poplatníky prospěšná
– Jak jsme již informovali v souvislosti s projednávaným daňovým balíčkem 2019, Komora podporuje některé pozměňovací návrhy. Mezi takové bezpochyby patří i návrh změny týkající se lhůt pro podání daňového přiznání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Vondráček (Svobodní): Všudypřítomnost dotací zatemňuje rozum stejně jako jiné závislosti
Jednoduše řečeno: Dotace jsou jako transfúze z levé ruky do pravé, kdy se navíc část krve vybryndá na zem. Z části vybraných peněz se totiž musí zaplatit samotný proces „transfúze“. A je jedno, jestli má dotaci dostat Petr, Pavel nebo Andrej!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ŘLP ČR: Další aplikace pro plánování provozu dronů
Státní podnik ŘLP ČR ve spolupráci s firmami AirMap a UpVision spustil novou možnost pro získání souhlasu stanoviště řízení letového provozu k provedení letu s bezpilotním letadlem v řízeném vzdušném prostoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Janoušek (KDU-ČSL): Co si odnést z oslav 100. výročí naší republiky?
Po celý rok 2018 jsme si různými způsoby připomněli výročí 100 let založení Československa. Oslavy se promítly do mnoha různých akcí, které se pořádají pravidelně (masopusty, poutě, koncerty, dětské dny…).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Příjmy Olomouce příští rok vzrostou o pět procent na 2,58 mld. Kč
Olomouc bude příští rok hospodařit s příjmy 2,58 miliardy korun, ve srovnání se schváleným letošním rozpočtem vzrostou o 129 milionů korun. Výdaje města se v roce 2019 naopak meziročně sníží o 31 milionů korun na 2,543 miliardy korun. Rozpočet s přebytkem 38 milionů korun dnes schválilo olomoucké zastupitelstvo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Mračková Vildumetzová: Zůstávám hejtmankou, ale s podstatně nižší odměnou
První žena Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová bude nadále působit na postu hejtmanky jako neuvolněná. Nově tedy bude pobírat jen 0, 4 násobek odměny náležející uvolněným hejtmanům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
NP Podyjí: Ocenění památkáře Kozdase i opravy střechy vranovského zámku
Ocenění Dobrý skutek pro Podyjí obdržel za dlouholetou ochranu kulturní krajiny památkář Jan Kozdas. Vedení Správy parku ocenilo i opravu střechy vranovského zámku vstřícnou k rorýsům a netopýrům či Jana Šumpicha za jeho přínos k mapování a popularizaci podyjských motýlů. Lidé v internetovém hlasování pak nejvíce podpořili šetrnou péči o louky a pastviny v okolí Hnanic, za kterou stojí Pavel Chvatík a znovu i památkáře Kozdase.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Policejní experti se na dvoudenním jednání zaměřili na pohřešované děti
Přibližně šest desítek účastníků z osmnácti evropských zemí, si v uplynulých dnech v rámci mezinárodní konference zástupců Evropské sítě policejních expertů pro pátrání po pohřešovaných dětech, předávalo zkušenosti z oblasti pátrání po dětech a další poznatky, které při tomto pátrání pomáhají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Česká televize: Ostravskou redakci Zpravodajství povede Radek Wiglasz
Televizní studio Ostrava bude mít nového vedoucího redakce Zpravodajství. Redaktor a editor České televize Radek Wiglasz se jím stane od 1. ledna 2019. Pozici zástupce vedoucího redakce obsadí dlouholetý redaktor a vedoucí vydání Martin Musial.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
V Státní tiskárně cenin vrcholí tisk nové bankovky
V těchto dnech u nás v STC finalizujeme tisk stokorunové pamětní bankovky, kterou vydává Česká národní banka k 100. výročí československé měny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
ČEZ: Elektromobily lze nově rychlodobít u teplického Kauflandu
Nejnovější lokalitou řetězce Kaufland, kde lze nalézt rychlé dobíjení pro elektromobily, jsou Teplice. Kaufland ve spolupráci s ČEZ i tady nabízí zákazníkům rychlodobíjecí stanici, schopnou doplnit baterie elektromobilu i během kratšího nákupu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Příprava přivaděčů k D35 má proti dálnici časový náskok
V létě minulého roku podepsal Pardubický kraj s Ministerstvem dopravy memorandum o vzájemné spolupráci při přípravě a realizaci dálnice D35 v celé délce trasy po území Pardubického kraje a souvisejících investic na silniční síť. Toto memorandum garantuje kraji státní prostředky ve výši 2,7 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Mladí lidovci: Zákon o majetkovém vyrovnání zajišťuje alespoň částečnou spravedlnost
Mladí lidovci vyzývají demokratické strany a apelují na svědomí všech poslanců, aby nepodpořili návrh komunistů na změnu zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi, který má zdanit tzv. církevní restituce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Komunisté budou dnes sestavovat kandidátku do evropských voleb
Širší vedení KSČM dnes bude jednat o kandidátce strany pro květnové volby do Evropského parlamentu. O funkci jedničky na listině usiluje favorizovaná místopředsedkyně komunistů Kateřina Konečná, která je europoslankyní od roku 2014. Proti ní kandiduje například Josef Skála, jeden z nejvýraznějších vnitrostranických oponentů současného vedení v čele s Vojtěchem Filipem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Jak vyřešíme uprchlickou krizi? Europoslanci dostali další nápad
V roce 2018 dorazilo do Evropské unie několikanásobně méně migrantů a uprchlíků než v roce 2018. Přesto jich i letos přišly desítky tisíc. Evropští politici proto hledají cesty, jak omezit ekonomickou migraci, ale současně pomoci uprchlíkům, např. lidem prchajícím před válkou. Europoslanci proto přišli s jedním nápadem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Tomáš Zdechovský vážně o stavu Evropy: Rusko by se mělo stáhnout z Krymu. Zeman je proevropský, ale mám strach...
CO NÁM DAL ROK 2018 „Politicky se možná neshodneme, ale mezilidské vztahy nejsou tak špatné, jak by se mohlo zdát třeba v diskuzích pod různými příspěvky,“ tvrdí europoslanec a lidovec Tomáš Zdechovský. Podle něj to ukázal požár Apolenky v Pardubicích. Upozornil, že politici nejsou stejní a projít některými obdobími je nezbytné, aby přišla období lepší. Evropská unie prý každopádně potřebuje dále pokračovat v oblasti bezpečnosti i vnitřní reformy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist