Oficiální zpravodajská média

Smyslem sankcí je nasrat obyvatelstvo postižené země, aby... Biolog Jírovec spustil těžkou kanonádu. I na neziskovky či vyhrožování cizími agenty
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Obávám se, že demonstrantům ve Francii nejde o sociální nerovnost, ale jde o boj o přežití. V relativně bohatém Česku je deset procent populace ohroženo chudobou a exekucemi. Máme tisíce bezdomovců a na druhé straně člověka, který dá půl miliardy za koně pro dceru. Přírodovědec Jiří Jírovec se ohlíží za uplynulým rokem a nezní to dvakrát pozitivně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Pirátský poslanec burcoval před zahraničními novináři: Musíme ochránit důvěryhodnou ČT. Podpořit finančně vybraná nezávislá média. Pravdivému informování nezabrání Štěpánek ani Klaus ml.
REPORTÁŽ Je potřeba podpořit veřejnoprávní média, třeba daňovými úlevami. Události v ČT jsou nejpopulárnější a nejsledovanější novinářský projekt. Pravdivému informování nezabrání ani dezinformátor Štěpánek či poslanec Václav Klaus mladší. S tím předstoupil před několik desítek evropských novinářů na semináři lipské organizace pro svobodu médií, která se uskutečnila o víkendu v Praze, pirátský poslanec Tomáš Martínek. Informoval také o možných důsledcích projednávání Babišova konfliktu zájmů v Evropském parlamentu, který může v případě zastavení eurodotací odvrátit české příznivce EU od Bruselu. Vychválil též Seznam.cz za mediální osvětu, který podle něj patří k nejlepším hned po veřejnoprávních médiích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Odmítáme tyhle brutální zásahy! Kováčik se u Moravce pořádně rozčílil na EU
Týden před Vánocemi uvítal Václav Moravec v Žižkovské věži předsedy dvou poslaneckých klubů – Jakuba Michálka (Piráti) a Pavla Kováčika (KSČM). Po jejich boku usedl ještě předseda lidovců Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL). Pánové se věnovali stopce evropských dotací pro Agrofert. Jakub Michálek dostál své pověsti kritika premiéra Andreje Babiše (ANO) a nešetřil tvrdými slovy. Sám přededa vlády mu ostatně říká „nový brutální Kalousek“. Kováčik Babiše hájil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Vám ty otázky psal Okamura, řekl Ivan Bartoš, když ho Bobošíková tepala: Co ta Antifa? Uprchlíci, vítejte? Nemocný Zeman, a co Schwarzenberg?
Předseda Pirátů Ivan Bartoš zavítal do internetové televize XTV. Zpovídala ho tu bývalá česká europoslankyně Jana Bobošíková. A ani trochu ho nešetřila. Připomněla Bartošovi jeho dva roky staré zvolání „náckové táhněte, uprchlíci vítejte“. Ptala se také, proč mu u prezidenta Miloše Zemana vadí, že je starý a nemocný, zatímco u staršího Karla Schwarzenberga (TOP 09) mu to nevadí. Podobných ostrých dotazů padla celá řada.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ČIŽP: Veřejnoprávní Český rozhlas si před odvysíláním informaci neověřil
Reakce ČIŽP na nepravdivé tvrzení Českého rozhlasu k odvolání bývalé ředitelky Oblastního inspektorátu v Ústí nad Labem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
MPSV představilo nový web k projektu Krajská rodinná politika
Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) spustilo webové stránky projektu Krajská rodinná politika. Ten je zaměřen na dnes velmi aktuální problematiku rodinné politiky na regionální a lokální úrovni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Takzvaný demoblok ve sněmovně chce lidem pokazit Vánoce
Skutečně už mám současné opozice ve sněmovně plné zuby. Ono nestačí, že ODS, TOP, STAN a lidovci mají na svědomí megatunel, který platí a ještě dlouho bude platit daňový poplatník?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Lidovci chtějí v úterý ve Sněmovně jednat o vzniklé situaci na D1, od Ťoka žádají vysvětlení
KDU-ČSL bude chtít na úterním jednání Poslanecké sněmovny zařadit bod, kde by ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) vysvětlil situaci, která panovala tento týden na dálnici D1. V dnešním pořadu České televize Otázky Václava Moravce to řekl předseda lidovců Pavel Bělobrádek. Jako závěr debaty by si představoval například usnesení, ve kterém by ministerstvo dostalo za úkol podat zprávu, jak situaci bude systémově řešit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Chci toho snad příliš?
Přistihuji se nezdravě často, jak usedám k četbě denního tisku s tužkou v ruce, jak lovím v řádcích, nacházím překlepy a gramatické chyby (nemluvě o věcných) a opravuji je. Není to nemoc z profese: korektury jsem dělal naposledy před bezmála třiceti lety v týdeníku Reportér! Je to spíš jakýsi podmíněný reflex, vypovídající o naučené nedůvěře v naše média: vidím novináře a tuším nějakou zradu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstva: Příjmy zdravotního pojištění budou 325 mld. Kč
Příjmy veřejného zdravotního pojištění budou podle odhadů ministerstev zdravotnictví a financí příští rok téměř 325 miliard korun. Systém bude podle materiálu, který v pondělí projedná vláda, v přebytku asi 3,32 miliardy korun, což je o zhruba šest miliard korun méně než letos. Výdaje na zdravotní péči rostou rychleji než příjmy z pojištění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
„Je to prase první kategorie, lidská svině!“ Tajná nahrávka z nejvyšších pater ČSSD. Zimola reaguje na brutální útok. Padají jména a spojitosti
ROZHOVOR „Jirka Zimola je prase první kategorie, je to lidská svině, člověk, jemuž jde zejména o vlastní prospěch. A je to taky člověk, který nikdy nic neudělal, žvaní, mele totální nesmysly,“ řekl na tajně pořízené nahrávce činovník ČSSD Michal Kucián na adresu někdejšího hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly. Ten se rozhodl reagovat. Jeho odpověď je rázná a ukazuje do kruhů kolem Miroslava Pocheho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Někteří europoslanci se snaží přenést boj proti mně na evropskou scénu a vyvařit z toho body před volbami
Premiér komentuje na facebookovém profilu projednávání svého údajného střetu zájmů v Evropském parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr zdravotnictví a jeho náměstci poděkovali pacientům
Při příležitosti ročního výročí od zahájení přímé spolupráce mezi Ministerstvem zdravotnictví ČR a pacientskými organizacemi uspořádal ministr Adam Vojtěch v Lichtenštejnském paláci v Praze slavnostní setkání s pacienty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Muzeum skla a bižuterie: Vymalujte si sami skleněný zvoneček
Prodlužte si kouzelnou atmosféru vánočních svátků v Muzeu skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou. Ve čtvrtek 27. prosince nabízí po celý den již tradiční tvořivé vánoční dílny pro širokou veřejnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
V Česku prý operují „falešní generálové“, varuje server
V České republice operují falešní generálové, jsou členy organizace ICOCRIM, mezinárodního výboru pro boj s organizovaným zločinem, terorismem a korupcí. Tváří se jako oficiální bezpečnostní složka státu. Jde o spolek, kterému v Česku šéfuje rádoby generál Jaroslav Vondra. Fungování této organizace blíže popsal reportér Seznamzprávy.cz Josef Mačí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Z milionových sankcí to snížíme na tři sta tisíc maximálně, oznámil v ČT Vojtěch k trestům za nevydávání eReceptů
Babišův kabinet se v programovém prohlášení zavázal k elektronizaci zdravotnictví. Jako první krok od letošního ledna funguje povinný elektronický recept. Těm lékařům, kteří eRecepty odmítají, dosud žádné postihy nehrozily. To se ale má změnit už od Nového roku. Za nevydávání eReceptů mají hrozit poměrně vysoké pokuty. Hosty druhé části nedělních Otázek Vaclava Moravce byli ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO), exministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) a člen sněmovního zdravotnického výboru Jaroslav Dvořák (SPD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Bývalý eurposlanec Mach se vzdal postu lídra Svobodných pro volby do europarlamentu, důvodem je i neúspěch s plánem na koalici s Realisty
Bývalý europoslanec a zakladatel Svobodných Petr Mach se vzdal postu lídra strany pro volby do Evropského parlamentu. Na webu strany to dnes oznámil předseda Svobodných Tomáš Pajonk. Mach ČTK sdělil, že k rezignaci ho vedlo mimo jiné to, že neuspěl s plánem na koalici s Realisty. Do Evropského parlamentu nebude kandidovat ani z jiného postu kandidátky a úplně se stáhne z politiky. Nového lídra kandidátky určí hlasování členů Svobodných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ČEZ zdraží od Nového roku části zákazníků elektřinu. Tolik zaplatí navíc
Od Nového roku Češi zaplatí o stovky korun navíc za elektřinu. Energetická společnost ČEZ za ni totiž plánuje části zákazníků navýšit částky o osm procent. Jednat se má o uživatele, kteří nemají zafixovány ceny, elektřinou netopí a neohřívají pomocí ní vodu. Pro většinu půjde o zdražení do čtyřiceti korun měsíčně, uvedl mluvčí společnosti Roman Gazdík, který jako důvod uvedl další růst cen na velkoobchodních burzách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Máme se bát muslimské komunity v Česku? Hamáček vydal zprávu
Muslimská komunita v Česku je umírněná a dobře integrovaná, zradikalizovat by ji nicméně mohly útoky některých tuzemských politiků. Uvádí to zpráva Ministerstva vnitra o extremismu za loňský rok, ze které dnes cituje server iROZHLAS.cz. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Zakáží nám i lidová rčení?
Komentář na facebookovém profilu k návrhu na zákaz používání některých útvarů lidové slovesnosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Dohoda o klimatu: Po dvou týdnech jednání se státníci dohodli na pravidlech uplatňování
Konečně je jasno. Po dvou týdnech debat se zástupci 200 států shodli na pravidlech uplatňování dohody o klimatu. Píše to server České noviny na základě výstupů z konference v polských Katovicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Vltava se navrací na mapu moderních evropských vodních cest
Poklepáním na základový kámen začala v centru Prahy u ostrova Štvanice modernizace tzv. rejd plavební komory, kdy zejména pomocí nové nábřežní zdi navazující na slavný Negrelliho viadukt budou mít lodě podstatně bezpečnější a pohodlnější zaplouvání do druhé nejvytíženější plavební komory v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Hnutí ANO je hlavní levicová strana v ČR
Komentář na facebookovém profilu k politice hnutí ANO
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Herman: Příběhy bezpráví VIII. - Odepření závěrečné řeči
Předmětem stížnost sepsané na Krajském soudě v Brně dne 21. 11. 2018 pod sp. zn. 70 Co 105/2018 bylo, že soudce odmítl udělit žalobci (stěžovateli) závěrečné slovo a možnost vznést námitku podjatosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Stropnický: Kdy USA opustí Guantánamo? Okupují ho stejně jako Rusko Krym
Bývalý předseda Zelených Matěj Stropnický napsal pro časopis Tvar pár řádek k 90. narozeninám amerického filozofa Noama Chomského. Ve sloupku se nacházejí také slova o tom, že Spojené státy jsou vlastně teroristickým státem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Hřib (Piráti): Děkuji skautům, že pečují o zachování tradice
Betlémské světlo je k dispozici ve foyer Nové radnice. Primátor jej převzal od skautů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Udáváte v Bruselu! Doprošujete se tam u vrchnosti! Chrstl Andrej Babiš na své kritiky. A řekl, kolik berou
Většina občanů České republiky týden před Štědrým dnem peče cukroví, nakupuje a balí vánoční dárky a zapaluje adventní svíčky. Tuto neděli už by měly hořet tři. Český předseda vlády Andrej Babiš má na starosti i jiné věci. Zdá se, že jich je opravdu hodně. Ve svém tradičním týdenním shrnutí popsal, co tento týden dělal. A dobíral si europoslance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jak soudili Havla, nebo co je ještě etické pro advokáta? Beseda s význačným právníkem Balíkem
REPORTÁŽ Vynese-li advokát od svého klienta z vazby nebo vězení zprávu, je to podle kodexu neetické, ale podle vyšší spravedlnosti je to obhajitelné. Ještě, že se nepodařilo zlikvidovat Ústav pro studium totalitních režimů. To mimo jiné zaznělo na besedě v rámci Mezinárodního dne lidských práv. Pro desítku zájemců přednášel JUDr. PhDr. Stanislav Balík, Ph.D., právník a historik, bývalý soudce Ústavního soudu, který přednáší na Právnické fakultě Západočeské univerzity v Plzni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Proč teď?! Europoslankyně Konečná varuje. Lidé, kteří v Bruselu rozpoutali kauzu Babišův střet zájmů, možná vážně zavařili naší zemi
ROZHOVOR „Až nám Evropská komise řekne, zda pan premiér pochybil, případně jaké nápravné kroky se musí učinit, tak potom bude určitě vůle Evropského parlamentu projednávat to znovu,“ říká ohledně údajného střetu zájmu v souvislosti s Andrejem Babišem a dotacemi pro Agrofert europoslankyně Kateřina Konečná s tím, že to tak nebylo naposledy, kdy byla Česká republika na paškále. Vysvětlila, proč by ona tuto věc neřešila právě nyní, ostře se vyjádřila k lidovcům a zmínila i ČSSD. Promluvila i k útoku ve Štrasburku a svůj názor řekla také na bezpečnost u nás.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
ČSSZ: Při platbách pojistného na sociální zabezpečení kontrolujte čísla účtu
Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) v posledních dnech registruje vysoký počet plateb pojistného na sociální zabezpečení provedených chybně na výdajový účet ČSSZ (27-127xxx/0710). Pojistné se přitom platí na příjmový účet příslušné okresní správy sociálního zabezpečení (OSSZ), který začíná předčíslím 1011, 11017 a 21012.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Logo je jen začátek, je před námi ještě spousta práce
Jihomoravský kraj se po osmi letech rozhodl modernizovat své logo a vizuální identitu. Na základě výběrového řízení byl vybrán návrh založený na jednoduchosti, minimalismu a nadčasovosti, který má své základy v moravské tradiční tvorbě. Vychází tedy z tradičních barev a tvarů moravské keramiky, krojů i architektury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zaorálek (ČSSD): Církevní restituce šly proti obecné spravedlnosti
Komentář na facebookovém profilu k církevním restitucím
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: Organizace a zajištění lékařské pohotovostní služby v roce 2019
Zajištění lékařské, lékárenské a zubní pohotovostní služby a prohlídek těl zemřelých mimo zdravotnická zařízení v roce 2019 na území Jihomoravského kraje schválilo krajské zastupitelstvo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Kdybyste měl stejné pracovní tempo jako já, tak už dávno ležíte na JIP, vpálil Babiš novináři do tváře
Český předseda vlády Andrej Babiš (ANO) poskytl rozhovor deníku Právo. Útočil v něm na všechny myslitelné i nemyslitelné strany. Udeřil na novináře, že kdyby pracovali tolik jako on, už by leželi na nemocniční jednotce intenzivní péče, zatímco on to zvládá. A to byl teprve začátek barvité rozmluvy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Roman Joch bouchl do stolu: Aby si dvanáctileté dítě řeklo, že chce být opačného pohlaví a společnost to musí respektovat?! To je psychický problém, ne právo
ROZHOVOR „Když se maminka rozhodne zůstat s dětmi doma delší dobu, nebo mít dokonce více dětí, tak je jasné, že jde o překážku, aby ženy a muži měli stejné platy. Musíme si vybrat. Chceme mít více dětí, nebo více bezdětných, mladých žen, které budou mít vysoké platy?“ ptá se Romach Joch, publicista a politik. Rok 2018 vidí z pohledu České republiky jako důležitý, protože civilizační témata týkající se manželství, adopce dětí a další, která jsou v západní společnosti řešena už léta, dorazila i do Čech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
dTest: Vaječné likéry a likéry z vajec
Před Vánocemi bývá kolem regálů se žlutými lahvemi s alkoholem docela rušno. Pro někoho jde o nepostradatelnou součást svátečního popíjení, jiní se bez něj neobejdou při přípravě domácího cukroví. V každém případě letos ruchu kolem vaječného likéru ještě přibylo. Rozpoutal ho soudní spor německých výrobců o používání mléka jako suroviny k výrobě oblíbeného nápoje. Co do tradičního zimního drinku vlastně správně patří?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Bašta varuje: Nacismus, komunismus. A je to zpět. Liberální demokracie. Její stoupenci neuznávají výsledky voleb, ve kterých nevyhrají. Konspirační vidění světa plného nepřátelských agentů...
Demokracie s přívlastkem byla vždy diktaturou, píše ve svém komentáři pro První zprávy Jaroslav Bašta. Uvádí, že tato poučka platí stále.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Oettinger doporučil Babišovi, jak se zbavit střetu zájmů
Eurokomisař pro rozpočet Günther Oettinger doporučil českému premiérovi Andreji Babišovi (ANO) tři způsoby, jakými by se mohl zbavit střetu zájmů v souvislosti s koncernem Agrofert. Měl by buď zpřetrhat své vazby i vazby své rodiny na holding, zajistit, aby Agrofert přestal přijímat dotace z evropských fondů, nebo se zdržet účasti na některých rozhodnutích. Z dopisu, který zaslal Oettinger do Prahy, cituje na webu týdeník Respekt. Komisař tento týden oznámil, že Evropská komise (EK) nebude proplácet žádné žádosti o dotace Agrofertu, dokud se Babišův střet zájmů neprošetří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Bernard: Naše domovy nejsou ústavy, jak to mnohdy podávají média
Hejtman Plzeňského kraje navštívil domovy v Milířích a Tachově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Šichtařová: Mně by nevadilo, kdyby nám EU stopla dotace! Víme, co by s námi udělalo euro, zažili jsme to
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Díky intervencím jsme měli možnost si nanečisto vyzkoušet, jak by se nám žilo s eurem, tvrdí ekonomka Markéta Šichtařová, která chválí rozhodnutí vlády nestanovovat cílový termín pro přijetí společné evropské měny. Myšlenka zelené energie, která se momentálně v Evropě tlačí, je podle ekonomky naivní a nedomyšlená. „Země, které skutečně ekologii zatěžují, z nás mají tak akorát srandu. Čína se stává velmi nebezpečnou velmocí. A ta si rozhodně s nějakými ekologickými předpisy nedělá hlavu. Naší slabosti využije. A může se jí otevřít cesta k naší kolonizaci podobně, jako už dnes Čína zkolonizovala polovinu Afriky,“ ukazuje Šichtařová druhou stranu mince. Věří také, že zastavení dotací ze strany EU v rámci kauzy Agrofert nepostihne celé Česko, kdyby ale zastaveny byly, žádná velká škoda by to prý nebyla. „Podporují se tím projekty, které by bez dotací patrně nebyly životaschopné,“ uzavírá Šichtařová problém společných evropských peněz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Soutěž O nejlepšího sběrače má vítěze, zvířata mají své noviny
Pravidelně každý podzim vyhlašujeme pro pražské základní a mateřské školy soutěž O nejlepšího sběrače. Letošní 8. ročník jsme pojali ve stejném duchu jako ten loňský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Národní památkový ústav získal zdarma vybavení pro zámek Raduň
Národní památkový ústav dostal bezúplatně do svého vlastnictví od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Ústí nad Labem předměty pro státní zámek Raduň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Konflikt zájmů - evropský problém
Komentář k jednání Evropské komise o konfliktu zájmů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Kritický úsek na D1. ŘSD nařídilo opravu a jelo si to zkontrolovat. Ani jeden dělník prý nebyl na místě
Za kolaps na dálnici D1 může podle Kraje Vysočina nepřipravenost modernizovaného úseku s uzavřenými levými pruhy mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem na zimní podmínky. Právě zde dostala firma Geosan Group příkaz k opravě vysypaných kaveren. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) tak jelo situaci na místo zkontrolovat, v sobotu ani v neděli však nikdo na opravě vysypaných kaveren nepracoval, uvedl mluvčí Jan Rýdl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Pajonk (Svobodní): Petr Mach rezignoval, Svobodní budou bojovat
Lídr naší kandidátky do Evropského parlamentu včera rezignoval. Důvodem nebylo žádné ladění kandidátky, ta byla primárkami jasná, stejně jako podpora předsednictva Svobodných zvolenému lídru – Petrovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): U nás nosí dárky Ježíšek
Komentář na facebookovém profilu k podpoře českých Vánoc a zvyků
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
V TOP 09 je dusno. Mezi Štětinou a Pospíšilem létají blesky
Europoslanec a místopředseda podvýboru pro bezpečnost Jaromír Štětina odmítá ve volbách v příštím roce obhajovat svou funkci na kandidátce TOP 09. Uvedl to na svém facebookovém účtu. Kritizuje v té souvislosti předsedu TOP 09 Jiřího Pospíšila. Pospíšil jeho rozhodnutí respektuje, Štětinovu kritiku TOP 09 nepovažuje za korektní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Petr Štěpánek: Dvakrát ze Štrasburku
Po „krymském“ ataku stouply preference ANO o pět procent. Abychom se ještě nedivili, že po tom štrasburském europarlamentním budou atakovat čtyřicítku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Velitelství NATO, které velí i českým vojákům v Pobaltí, dosáhlo plných operačních schopností
Velitelství mnohonárodní divize severovýchod, které velí jednotkám alianční předsunuté přítomnosti na území Polska a Pobaltí, dosáhlo minulý týden plných operačních schopností. Stalo se tak v rámci cvičení Anakonda 18.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Petice: Zabraňme plánované výstavbě na Svatém Kopečku v Mikulově
Na samotné hranici národní přírodní rezervace je plánována stavba komerčního charakteru. Jedná se o objekt mimo současnou zástavbu, který nenávratně naruší dotčenou lokalitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Německo si připomíná oběti velkého vánočního masakru. Zemřela při něm i česká maminka
Možná si toho sotva někdo všimne, až malý chlapec 19. prosince poblíž berlínského pamětního kostela císaře Viléma zapálí svíčku. Bude to sedmiletý David, který při teroristickém útoku před dvěma roky přišel o matku. Češka Naďa Čižmárová, která tehdy s kolegy navštívila vánoční trh, byla mezi 12 mrtvými. Zemřela ve 34 letech, píše agentura DPA. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Dotace na zmírnění škod, způsobených suchem, jsou připraveny
Ministr zemědělství Miroslav Toman schválil zásady pro dotace zemědělcům na zmírnění škod způsobených suchem v letošním roce. Příjem žádostí potrvá od 16. do 25. ledna 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Byly porušeny základní principy právního státu?
Komentář na facebookovém profilu k informaci o nasazení vojáků na sledování podezřelých civilních osob
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Optimalizace zdravotní péče úspěšně pokračuje
Vedení kraje naplánovalo systematické změny v krajských nemocnicích. Takzvaná optimalizace zajistí, aby byla zdravotní péče v regionu kvalitnější a dostupnější. Ve většině nemocnic už optimalizační změny úspěšně fungují, proti je vedení města Orlová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Pomluva a trestní stíhání
Ústava a Listina základních občanských práv a svobod jsou základní právní předpisy. Právní stát řídí tři na sobě nezávislé moci. Je to moc výkonná (u nás vláda, prezident), moc zákonodárná (Parlament) a moc soudní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Slovo držíme, majitelé lesů si mohou zažádat o dotaci
Vlastníci lesů si mohou zažádat o krajskou podporu na zpracování kůrovcových stromů, ale také na další hospodaření v lesích. Peníze mohou využít na oplocení porostů k ochraně před zvěří, úklid klestu nebo na lapače hmyzích škůdců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Přeshraniční spolupráce na česko-německé hranici je vzorem pro ostatní programy
Další projekty byly schváleny v přeshraničních programech se Spolkovou republikou Německo. Dotací se tak dočká například město Domažlice, ale také Muzeum Českého lesa v Tachově. Přeshraniční programy se Svobodným státem Sasko a se Svobodným státem Bavorsko jsou vzorem pro ostatní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Proevropský a prointegrační fanatismus nám také není blízký
Komentář na facebookovém profilu ke vztahu ODS k Evropské unii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Vsetínská nemocnice získala od města dotaci na vybavení nové interny
Dotaci ve výši 267 tisíc 700 korun poskytli vsetínští zastupitelé Vsetínské nemocnici jako podporu projektu Společně pro novou internu. Tuto dotaci využije na vybavení nového pavilonu Vsetínské nemocnice, konkrétně na nákup vybavení jídelen pro pacienty na všech třech lůžkových jednotkách, zakoupení jídelních stolů a židlí a dále lavic do čekáren v centrálním ambulantním traktu pavilonu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Šokovaný velvyslanec Izraele v Kyjevě
„Ukrajina nesmí zapomenout na zločiny spáchané na ukrajinských Židech a nesmí žádným způsobem oslavovat zločince, kteří tyto zločiny spáchali,“ napsal izraelský velvyslanec v Kyjevě Joel Lion.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav: Vila Tugendhat na Seznamu statků se zvýšenou ochranou
Vila Tugendhat v Brně byla zapsána na Seznam statků se zvýšenou ochranou podle Druhého protokolu Haagské úmluvy o ochraně kulturního dědictví v případě ozbrojeného konfliktu. Taková ochrana je velkým úspěchem, zatím byla poskytnuta pouze 13 kulturním statkům v 8 zemích světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Občas stát taky nezaklekne
Poslední týden muselo premiéru Andreji Babišovi zvonit v uších permanentně. Nejprve se Evropský soud pro lidská práva odmítnul vůbec zabývat (pro „nepřijatelnost“) Babišovým tvrzením, že není estébák. Pak o něm jednala Evropská komise. A do třetice Evropský parlament.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Královéhradečtí podnikatelé se zajímali o dotace
Veletrh dotačních příležitostí přilákal na čtyři desítky účastníků
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Česko je opět o krok blíže digitálnímu státu
Půl roku od vydání prvního elektronického občanského průkazu s čipem vlastní eObčanku už 570 000 občanů. Čip, který lze využít pro komunikaci se státem, si aktivovala třetina dospělých držitelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Bez krve to nepůjde
Vím, že mluvením, ani psaním rýži neuvařím, a nenajím se. Přesto jsem se rozhodl krátce reagovat na několik podnětů čtenářů. Mají jedno společné téma a jednu společnou otázku: Může dojít s pomocí informační války ke změně systému bez krve?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hasičský záchranný sbor: Nová stanice pro profesionální sbor v Holešově
V pátek byl položen základní kámen nové budovy požární stanice v průmyslové zóně v Holešově na Kroměřížsku, čímž byla slavnostně zahájena stavba této nové stanice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Zimní údržba je prozatím bez výraznějších problémů
Ke svému jednání se v pátek netradičně v sídle Českého hydrometeorologického ústavu v Hradci Králové sešli zástupci Bezpečnostní rady Pardubického kraje. Ti kromě stabilně projednávaných bodů a zpráv jednotlivých složek IZS diskutovali také o problematice sucha a opatřeních, která by měla následky tohoto jevu zmírnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zemědělství podpoří údržbu a obnovu kulturních a venkovských prvků v krajině
Ke zvýšení turistické atraktivnosti, oživení a zachování charakteristického rázu vesnic je určen dotační program Ministerstva zemědělství (MZe) na údržbu a obnovu kulturních a venkovských prvků, který na rok 2019 nechal připravit ministr zemědělství Miroslav Toman. Mezi žadatele MZe v příštím roce rozdělí 30 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Mach odchází z politiky, koalici Svobodných s Robejškovými Realisty neprosadil
Mach byl mezi roky 1997 a 2007 členem ODS. V roce 2009 založil novou Stranu svobodných občanů (Svobodní) a byl zvolen jejím předsedou.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 16.12.2018 v 14:36, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist