Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2022
Po18152229
Út29162330
St310172431
Čt4111825 
5121926 
So6132027 
Ne7142128 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.294x, což odpovídá cca 119.698-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Kam jsme to za poslední tři roky oním úchylným pomáháním nelegálním migrantům dotáhli? Drsné hodnocení Čecha, který kvůli bezpečnosti opustil Británii
„Protesty a netolerance k jiným než shodným názorům pramení z absence snášenlivosti k jinému pohledu na svět. Z postupného hloupnutí lidí, nedostatku rozhledu a fatálního omylu, že pokud bude mít kdekdo vysokou školu, že bude národ, stát jako celek, vzdělanější,“ domnívá se Václav Řehák, který se po zkušenostech ve Velké Británii vrátil do Čech. Zároveň upozorňuje, že Česko nijak nepodporuje k plození dětí. Podle něj již pouhé zvýšení jistot přinese rozhodně lepší výsledky. To se však neděje. Současně řekl, že Češi mohou být po letošku hrdí na vše, co je jim vyčítáno ze strany Evropské unie a OSN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Zlé mobily z Číny? Je to jinak, jde jen o peníze! Amerikou otřásl článek slavného profesora, má to vážné důsledky
Před firmou Huawei varují nejenom v Čechách, ale i v USA. Profesor ekonomie Jeffrey Sachs sepsal článek, který Trumpovu administrativu kritizuje za zatčení ředitelky financí této společnosti, protože firma obchodovala s Íránem, a obviňuje ho z „gangsterských praktik“, pokrytectví a provokací. Prý hájí zájmy zaostávajících amerických společností. Pod palbou kritiky pak profesor smazal svůj profil na Twitteru. A objevily se dotazy, zda si čínská firma článek neobjednala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Kalousek, Šafr, Štětina, Fendrych a další rozjeli mimořádný cirkus. Jde o koncert České filharmonie
Miroslav Kalousek je nespokojen s vládou a s vedením parlamentních komor. Tentokrát nejde ani o Čapí hnízdo, ani o deficitní rozpočet, ani o sirotky nebo Evropskou unii. Ale o Českou filharmonii a její novoroční koncert, na kterém se představitelé ČR neukázali. „V Berlíně či ve Vídni něco nepředstavitelného. V Praze, bohužel, standardní situace,“ stýská si Kalousek. A hned se přidal Šafr, Fendrych a Štětina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Karla Šlechtová: Velká německá diplomatická a vojenská chyba
Komentář bývalé ministryně obrany k záměru Německa rekrutovat do vlastní armády občany jiných zemí, včetně Čechů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Max Kašparů: Další a další úchylky, které lidé chtějí uznat zákonem. Co když se žena zamiluje do sochy sv. Václava a bude s ním chtít děti
Teolog, psychiatr a člen Rady ČT Jaroslav Maxmilián Kašparů v rámci svého seriálu rozhovorů s Martinou Kociánovou na webu Kupředu do minulosti představil „novoroční“ zamyšlení, které vzbudí rozruch už svým titulkem. Po nacismu a komunismu se na nás podle teologa žene nová forma totality – totalita lidských práv. A jejím důsledkem bude chaos, ze kterého nikdy nevzejde nic dobrého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Vavruška: Státní svrchovanost a Národní telekomunikační síť
Dovolí-li svrchovaný stát trpně jinému, byť i spřátelenému a mocnému spojenci šmírovat své politiky, podniky, kritickou infrastrukturu a nijak na to nereaguje, jak potom definovat státní a hospodářskou svrchovanost a státní tajemství?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
FOTO Dvacet tři procent látky, zbytek nahota. Výstřih a zaříznuté kraťásky. Tak přišla princezna z Kouzelníka Žita před Vánocemi do ČT
Ještě před Štědrým dnem do pořadu Dobré ráno, které ČT zcela nepochopitelně vysílá současně ze dvou míst, dorazil trojlístek protagonistů Zdeněk Zelenka, Anna Kadeřávková a Denis Šafařík. Režisér spolu s dvěma herci přišel propagovat pohádku Kouzelník Žito. O té ParlamentníListy.cz psaly opakovaně. Tentokrát nás zaujal především vizuál mladé absolventky pražské konzervatoře Kadeřávkové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Faltýnek ho nesnáší, říká o něm strašný věci, to ani nejde publikovat… Jenomže my to stejně uděláme
Premiér Andrej Babiš (ANO) nevylučuje v letošním roce rekonstrukci své koaliční vlády. Je to v rovině úvah, řekl v rozhovoru pro Českou televizi (ČT). Komunisté, na jejichž hlasech menšinový kabinet ANO a ČSSD závisí, podle svého předsedy Vojtěcha Filipa nejsou spokojeni s prací ministrů dopravy Dana Ťoka (za ANO) a zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Předseda sociálních demokratů Jan Hamáček ale výměny ministrů za svou stranu odmítá. ParlamentníListy.cz zjišťovaly, kdo by tedy mohl kabinet premiéra Babiše opustit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Nabídli mi 1 000 000 Kč za zostuzení Zemana... Výbušná slova herce o „placené kampani“ proti prezidentovi a Babišovi
CO NÁM DAL ROK 2018 „Ku prospěchu nás všech, nesedí na Hradě žádný ‚vítač‘! Jsme jednou z nejbezpečnějších zemí na kontinentě. Zatímco vedle nás teroristé najíždějí auty do davu, my stále můžeme jít na vánoční trhy celkem bez obav,“ říká herec Ivan Vyskočil. V rozhovoru promluvil o tom, jak se podle něj žije lidem v České republice, zhodnotil volby i sestavení nové vlády a zmínil i demonstrace a „deblblok“. Vzpomněl také na to, jak mu byl nabídnut milion korun, když odmítne vyznamenání od prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ve studiu ČT dnes neseděl Filip ani Okamura, ale Miroslava Němcová. Takto s ní zacházel moderátor Takáč
Letos to bude třicet let, co skončila vláda KSČ a v Československu se opět začalo vládnout podle demokratických pravidel. Jestli ona tři desetiletí přinesla změnu, kterou lidé očekávali, zhodnotila ve středečním Interview na ČT24 poslankyně ODS Miroslava Němcová. Protentokrát moderátor Daniel Takáč nechal svou horlivou argumentaci, kterou bylo v minulých měsících možné sledovat například při rozhovoru se šéfem komunistů nebo předsedou SPD, stranou. A diváci se tak dočkali uvolněného rozhovoru o tom, co vše se vlastně povedlo, či nepovedlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Už je to tu zas. Dopravní podnik Prahy nakoupil za stovky tisíc modely metra. Prý jako dárek
Pražský dopravník podnik si nakoupil pera Parker za 211.533 korun. 101.359 korun dal pražský dopravní podnik za hrnky a propisky. Pražský dopravní podnik dal za reklamní tašky 431 250 korun bez DPH. Má na nich logo. To jsou tři titulky materiálů, které v minulosti publikovaly ParlamentníListy.cz. Příběh byl pokaždé stejný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Kopřivnická TATRA TRUCKS má za sebou rok plný novinek a nových projektů
V roce 2018 uběhlo už 120 let od výroby prvního nákladního vozidla kopřivnické automobilky, které stálo na začátku dlouhé řady nákladních a užitkových vozů značky TATRA. Minulý rok společnost TATRA TRUCKS také představila několik novinek, modernizovala výrobu a odstartovala zajímavé projekty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Čermák: Parkovat likviditu v hotovosti bude v roce 2019 nesnesitelně snadné
Rok 2018 odešel, a zatímco z pohledu makroekonomických předpovědí se vcelku vydařil, tak z pohledu tržních předpovědí to byl rok po všech stránkách katastrofální. Jen málokdo by se totiž před dvanácti měsíci odvážil předpovídat, že nejvýnosnější aktivum bude v roce 2018 hotovost spolu s nic ne nesoucími německými vládními dluhopisy a naopak, že všechny důležité akciové indexy včetně těch amerických skončí hluboko v záporných číslech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ivan Jordák: Co v nastávajících letech?
Začal nám opět další rok, a přejeme si navzájem, aby nebyl poslední, a každému blízkému proběhl ve zdraví, štěstí a splnila se mu většina očekávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
„Vše bude skvělé,“ řekl Babiš v ČT. Dohra: Oblbování pohádkami! Vládě se stanou zlé věci
Bývalý poslanec za TOP 09 František Laudát se vyjádřil ke slovům premiéra Andreje Babiše (ANO), která pronesl na Nový rok. Podle něj jde o pohádky pro neznalé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: Bacha na škvíry…
Štědrovečerní pohádka o kouzelníku Žitovi se setkala na jedné straně s kritikou a na druhé straně s velkou sledovaností. To jsou nesporné skutečnosti. Bylo by chybné kvůli jednomu bagatelizovat nebo popírat druhé, jak je v poslední době v našem kraji, bohužel, zvykem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Upozornění na aplikaci 10% sazby daně z přidané hodnoty u hromadné pravidelné přepravy osob
Závěrem roku 2018 byla Parlamentem České republiky schválena poslanecká novela zákona č. 235/2004 Sb., kterou se mění zákon o dani z přidané hodnoty, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o DPH“).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
MMR: Bezplatný přístup k technické normě o elektronické fakturaci pro všechny dodavatele veřejných zakázek
MMR ve spolupráci s Českou agenturou pro standardizaci zajistilo koncem roku pro dodavatele veřejných zakázek bezplatný on-line přístup k technické normě ČSN EN 16931-1:2017. Zajistilo tím řádné a včasné naplnění evropské směrnice o elektronické fakturaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
NP České Švýcarsko: I lidé si přejí více klidu. Ohlédnutí za silvestrovskými ohňostroji
Již rok a půl platí ve všech národních parcích České republiky zákaz provádění ohňostrojů a používání zábavní pyrotechniky. Před koncem loňského roku všechny čtyři parky spolu s Ministerstvem životního prostředí tuto skutečnost znovu připomněly prostřednictvím médií, plakátů a videoklipu, šířených také sociálními sítěmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Petice proti předimenzované dostavbě areálu policie v Praze – Zbraslavi
My, níže podepsaní občané, vyjadřujeme tímto nesouhlas s podobou projektu dostavby areálu Policejního prezidia ČR, ulice Na Baních, Praha 5 – Zbraslav, jenž je investiční akcí Ministerstva vnitra ČR (dále také jako „Projekt“).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Diplomat Jindrák v rádiu prozradil: Merkelová o Zemanovi říká, že...
Do křesla pro hosta středečních Dvaceti minut Radiožurnálu usedl ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Rudolf Jindrák. Prozradil, co si o Zemanovi myslí evropští politici. Třeba německá kancléřka Angela Merkelová o Zemanovi říká, že...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Zpráva ukrajinské agentury: Separatisté porušili příměří. Jeden ukrajinský voják zabit, dva zraněni. Zakázané zbraně!
Na jihovýchodě Ukrajiny to opět vře. Ukrajinská agentura Unian hlásí, že se v oblasti Donbasu znovu bojuje. Separatisté, kteří tu proti centrální vládě vedou válku již pátým rokem, porušili dojednané příměří, jednoho ukrajinského vojáka zabili a další dva zranili. Bylo zaznamenáno použití zbraní zakázaných dohodami z Minsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
„Hamáček mě zařízl jako králíka.“ Stanislav Huml prozradil pro PL velkou novinku
ROZHOVOR Stranu Česká suverenita posílí bývalý poslanec Věcí veřejných a sociální demokracie Stanislav Huml. I když chce zůstat nezávislý, je ochoten za tuto neparlamentní stranu kandidovat už na jaře v evropských volbách. „Musím říci, že máme absolutně stoprocentní shodu v názorech. Včetně migrantů, včetně Evropské unie, stoprocentní shoda. To je pro mne hodně důležité,“ vysvětlil někdejší policista a politik Stanislav Huml v rozhovoru pro ParlamentníListy, proč přijal nabídku ke spolupráci od předsedkyně České suverenity Jany Volfové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Petice proti Zemanovi a Babišovi. Rozdělená společnost. Děsí mě to... Zpěvačka Aneta Langerová veřejně promluvila
Moderátorka Barbora Tachecí vyzpovídala zpěvačku Anetu Langerovou. Zpěvačka prozradila, že v sobě vždy měla víru, jen se asi přímo neobracela na Boha. Vedle toho prozradila, že ji děsí, jak je česká společnost rozdělená a jak lidé skáčou na lep svým spoluobčanům toužícím po moci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Povinnost předávat prošlé potraviny charitě není proti Ústavě, rozhodl soud. Senátor Valenta: Verdikt respektuji, nicméně nesouhlasím
Ústavní soud nevyhověl stížnosti skupiny senátorů vedené Ivo Valentou požadující zrušit povinné ustanovení, které v rámci zákona o potravinách a tabákových výrobcích velkým obchodním řetězcům ukládá povinnost předávat zdarma blíže specifikované potraviny (například prošlé či s poškozeným obalem) potravinovým bankám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Toman zašle do Bruselu podklady o dotacích pro Agrofert
Ministerstvo zemědělství dnes zašle Evropské komisi podklady k prověření plateb evropských dotací společnosti Agrofert. Jde například o popis přípravy pravidel a vyhlašováni výzev Programu rozvoje venkova, seznam dotací poskytnutých podnikům ze skupiny Agrofert nebo údaje o kontrolách těchto dotací. Na dotaz ČTK to uvedlo ministerstvo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
ČEZ: Jaderné elektrárny meziročně zvýšily výrobu o více než 6 procent
Jaderné elektrárny Dukovany a Temelín dodaly do přenosové sítě v loňském roce téměř 30 miliard kilowatthodin elektřiny, o necelých 200 milionů víc než v roce 2017. Na nárůst měla rozhodující vliv výrazně vyšší meziroční výroba v Dukovanech, více elektřiny než roční plán dodal do přenosové sítě i Temelín, který zaznamenal historicky druhou nejvyšší výrobu. Obě české jaderné elektrárny se drtivou měrou, podílejí na bezemisní výrobě elektřiny v rámci Skupiny ČEZ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Nálepkování
Jedním z průvodních jevů nesamostatného myšlení je tendence nálepkovat, dávat věcem, lidem či jevům jakási ustálená označení, kategorizovat je do škatulek, zjednodušovat si jejich pojmenování i chápání. To je typické pro mluvu politickou. Není dávno doba, jíž nás provázela ustálená rčení typu „třídní nepřítel" či „boj o zrno" případně „za mír".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
ČNB: Nové organizační uspořádání poboček
Česká národní banka od 1. ledna 2019 mění organizační uspořádání svých poboček. Činnosti doposud zajišťované čtyřmi samostatnými pobočkami budou rozděleny mezi tři sekce ČNB, a budou tak řízeny přímo z úrovně ústředí. Zastoupení ČNB v regionech i rozsah služeb v oblasti peněžní i platebního styku zůstanou zachovány.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
,,Lepšolidi? To vymysleli ruští švábi!"... A začala debata. Zahradil si dovolil nesouhlasit, takto dopadl
Termín „lepšolidi“, který proslavil prezident Zeman ve svém vánočním poselství, je prý „výmyslem z dílny ruských švábů“. A chápou to prý i prostomyslní lidé. To si myslí Jan Jandourek, který tuto tezi horlivě propagoval v internetové diskusi. Na pomoc mu přišel Miloš Gregor, autor Nejlepší knihy o fake news.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jakub Janda na silvestra odhalil vše o našem ohrožení ze strany Ruska a Číny
Ředitel Evropských hodnot Jakub Janda nezahálí ani na silvestra a Nový rok. V oba sváteční dny prezentoval na svém Facebooku obsáhlé texty, burcující do zbraně proti ruským a čínským „nepřátelům“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
ČOI: „Šmejdi“ se dál stahují z klasických předváděček
Česká obchodní inspekce dlouhodobě monitoruje nabídku a prodej výrobků v rámci předváděcích prodejních akcí. Výsledky kontrol ukazují, že počty klasických předváděcích akcí klesají. Ve 3. čtvrtletí tohoto roku provedla ČOI 16 kontrol a porušení právních předpisů zjistila u 3 z nich. To je téměř o polovinu méně než ve 2. čtvrtletí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Kravina! Erik Best vyslal drsný vzkaz těm, co naříkají nad rozdělením společnosti
Americký novinář žijící v Česku Erik Best se rozepsal o tom, že čeští politici začínají ustupovat od své mantry, že na tom země nikdy nebyla lépe. Píše o tom na webu FSFinalWord.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Dostavba Dukovan či Temelína: Už to rozhodněte, nebo budeme muset elektřinu dovážet, varují Babišovu vládu experti
Otázka jaderné energetiky v Česku zůstává i po loňském roce nerozhodnutá. Přitom se mělo říct, zda vznikne nový blok v Dukovanech. Píší o tom dnešní Hospodářské noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Lednovou valorizaci zajistí ČSSZ automaticky, stejně jako tisícikorunové zvýšení důchodcům starším 85 let
Od lednové splátky roku 2019 se valorizují všechny vyplácené důchody. Základní výměra důchodu se zvýší o 570 Kč, procentní výměra důchodu vzroste o 3,4 %. Zvýšení bezmála 3,5 milionu vyplácených důchodů provede Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) automaticky, není potřeba o ně žádat. Důchodcům starším 85 let navíc automaticky zvýší procentní výměru důchodu ještě o částku 1 000 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zlatí ochlastové. To ti „slušní lidé“, to je hrůza. Trochu jiné novoroční zamyšlení
Tvůrce počítačových her Daniel Vávra se v roce 2018 stal díky celosvětovému úspěchu své hry Kingdom Come: Delivarence jedním z nejviditelnějších Čechů. Kromě svého úspěchu zaujal i názory, které někteří titulují jako „extrémně pravicové“, ovšem jiní je považují za střízlivý pohled na svět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Jsem kráva? Jste čtvrtá cenová! Ale, ale... Umělci z pohádky ČT Kouzelník Žito si začali povídat s diváky
Do včerejška měli diváci, kteří na Štědrý den nesledovali ve večerních hodinách ČT, možnost vidět pohádku Kouzelník Žito. Reakce na ni si na Boží hod mnozí nenechali ujít. Po Denisi Šafaříkovi se ke kritice postavil čelem i režisér Zelenka, který kritiky z ČSFD označil za „lidi čtvrté cenové kategorie“, i když později doplnil, že myslel ty, kteří používají na adresu herců vulgarity. Rovněž pochválil Šafaříkův výkon, že se 100% držel scénáře. A „princezna“ Kadeřávková? Ta si velmi nahlas nemyslí nic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Lidovci letos slaví sté výročí vzniku, čeká je změna vedení
Sté výročí vzniku si 5. a 6. ledna připomene KDU-ČSL. Jako Československá strana lidová byla založena na počátku roku 1919 sloučením několika katolických stran a fungovala od té doby s přestávkou pouze v době druhé světové války. Oficiálně lidovci oslaví sto let existence strany 31. března v Brně, den po skončení svého sjezdu, který rozhodne o novém vedení. Nynější předseda strany Pavel Bělobrádek na sjezdu nebude funkci obhajovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Co se čeká v politice 30 let od revoluce: eurovolby, výměna lídrů a stále Čapí hnízdo
Rok 2019 nebude vůbec nudný, některé strany změní předsedy a trestně stíhaný premiér Babiš bude s napětím čekat, zda jej žalobce pošle k soudu.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 2.1.2019 v 05:36, zobrazit podobné
Robert Troška: Václav Havel a jeho tváře
V souvislosti s výročím úmrtí Václava Havla rezonují v naší společnosti dva protichůdné názory. První, glorifikační, který známe především z mainstreamových médií, druhý tvrdě protihavlovský označující v extrémní podobě Václava Havla za vlastizrádce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Pomoc malým zakarpatským nemocnicím ve spolupráci s Pardubickým krajem pokračuje
Koncem roku mohla Oblastní charita Pardubice díky podpoře Pardubického kraje doručit na Zakarpatí další materiální pomoc nemocnicím v Tjačivu a Neresnytsi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Jura (ANO): Nenechejme se strhnout negativismem
Zdravice primátora města Prostějova
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Je mi z toho zle! Ekonomka Šichtařová se zhrozila nad jednáním světoznámého zpěváka a jeho manžela
Česká ekonomka, manažerka a podnikatelka Markéta Šichtařová se na sociální síti pustila do ostré kritiky portorického slavného zpěváka známého pod uměleckým jménem Ricky Martin, který se před časem přiznal k homosexualitě. A to především za to, že se svým manželem malířem Jwanem Yosefem si kromě dvou synů, které mají díky náhradní matce, stejným způsobem pořídili dceru. „Hnusný obchod s lidmi,“ dodává znechuceně ekonomka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Hluk má negativní vliv na zdraví, jeho limity ale zůstanou, rozhodl Ústavní soud
Vládní nařízení o ochraně před nepříznivými účinky hluku a vibrací zůstane beze změn. Ústavní soud dnes zamítl návrh deseti senátorů na zrušení několika pasáží. Napadená ustanovení zejména stanoví povolené hranice hluku v různých situacích a podmínkách, a to včetně výjimek pro pozemní a leteckou dopravu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Staněk (STAN): Dostali jsme možnost doptat se na nejasnosti
Starostové a nezávislí v prosinci uspořádali školení pro všechny nově zvolené zastupitele. Účastníci se ve třech blocích dozvěděli o roli samosprávy, možnostech územního rozvoje obcí a také o možnostech financování obcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Pěstování kultu osobnosti Václava Havla
V posledních dnech loňského roku se naše veřejnoprávní média zabývala výrokem poslance za SPD Mgr. Lubomíra Volného, který nazval Václava Havla vlastizrádcem. Skutečností je fakt, že Václav Havel je rozporuplnou a černobílou postavou naší historie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ústavní soud: Nařízení vlády stanovující limity hluku z dopravy je ústavně konformní
Plénum Ústavního soudu zamítlo návrh skupiny 10 senátorů na zrušení některých ustanovení nařízení vlády o ochraně zdraví před nepříznivými účinky hluku a vibrací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Maláčová se zlobí na kolegyni: Chlubí se zvýšením minimální mzdy, přitom byla proti
Ministryně za ČSSD Jana Maláčová nepřímo vzkazuje dalším členům vlády, aby si nepřivlastňovali navyšování peněz, které prosazovala ona.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 2.1.2019 v 19:36, zobrazit podobné
Prezidentský pár ve čtvrtek poobědvá s Andrejem a Monikou Babišovými
Bilancování uplynulého roku i diskuse nad očekávanými událostmi nadcházejících měsíců čekají při čtvrtečním novoročním obědě prezidentský a premiérský pár. Na zámku v Lánech se prezident Miloš Zeman s manželkou Ivanou a premiér Andrej Babiš s chotí Monikou potkají ve 13:30.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Čunek vítá novorozené děti už dvacet let. Je to oblíbené PR politiků, říkají experti
Děti, které se v krajích narodily jako první, navštěvují v těchto dnech politici. Je to pro ně způsob, jak se zviditelnit, míní odborníci.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 2.1.2019 v 18:36, zobrazit podobné
ČNB: Inflační očekávání finančního trhu
Měření inflačních očekávání finančního trhu, jako standardní analytický přístup centrálních bank, zaujímá významné místo především v měnověpolitickém režimu tzv. inflačního cílení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): S optimismem a nadějí do 2019
Vánoční svátky a přechod do nového roku jsou většinou důvodem pro bilancování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Hasiči mají za sebou rušnou Silvestrovskou noc
Celkem 176 požárů zaměstnalo hasiče v České republice během silvestrovských oslav (od 20:00 hodin 31. prosince 2018 do 6:00 hodin 1. ledna 2019). To je o 27 víc než v loňském roce a o 63 víc než v roce předloňském.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Rok bilancování
Vloni jsme prožili osmičkový rok plný velkých výročí. Bylo to v prvé řadě výročí vytvoření Československé republiky před sto lety. Bylo to například také padesáté výročí 21. srpna 1968 a byla to výročí další.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Čeští vědci nalezli nový typ černé díry
Čtyřčlenné skupině českých vědců z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy a Matematického ústavu Akademie věd ČR se podařilo najít řešení tzv. kvadratické gravitace, které popisuje nový typ sférické černé díry. Výzkum navazující na numerické simulace mezinárodního týmu vědců byl publikován v prestižním časopise Physical Review Letters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Hloupé, trapné, neúcta! Služba vlasti není byznys. Exministryně Šlechtová rozcupovala plán Berlína
Německou armádu delší čas trápí nedostatek rekrutů, nízké stavy by chtěla řešit náborem cizinců včetně Čechů. Nad záměrem, který z Berlína nedávno zazněl, nevěřícně kroutí hlavou vojenští experti. K ostrým kritikům se přidala i exministryně obrany Karla Šlechtová. “Je to hloupé, namyšlené, necitlivé,” uvedla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ústavní soud: Povinnost darovat nevyužité potraviny do potravinových bank není protiústavní
Plénum Ústavního soudu zamítlo návrh skupiny 25 senátorů na zrušení části zákona o potravinách a tabákových výrobcích a o změně a doplnění některých souvisejících zákonů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Kde jsou ty časy, kdy lidé věděli, že čas jsou peníze
Středeční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Ústavní soud respektuji, ale s vyvlastňováním nesouhlasím
Komentář na facebookovém profilu k rozhodnutí Ústavního soudu k ustanovení zákona o potravinách, stanovující řetězcům povinnost bezplatně poskytnout nevyužité potraviny do potravinových bank
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Dolní Vítkovice překonaly o téměř 100 000 rekord v návštěvnosti, v roce 2018 přivítaly 1 655 514 návštěvníků
Uplynulý rok se do statistik návštěvnosti Dolních Vítkovic opět zapíše jako rok rekordní. Poprvé v historii unikátního industriálního areálu do něj zavítalo celkem 1 655 514 návštěvníků. Celková návštěvnost zahrnuje evidenci návštěvníků industriálního areálu v centru města i petřkovického Landek Parku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Kauza Jany Nečasové-Nagyové a Ivo Rittiga se komplikuje. Soudce odešel do důchodu
Hlavní líčení v kauze údajného vyzrazení utajované zprávy Bezpečnostní informační služby (BIS) postihly komplikace. Dosavadní předseda senátu Petr Novák odešel ke konci loňského roku do důchodu, a o případu tak nestihl rozhodnout. Kauzu, v níž čelí obžalobě podnikatel Ivo Rittig nebo manželka někdejšího premiéra Jana Nečasová, proto bude muset projednat nový soudce. Na dotaz ČTK to dnes sdělila mluvčí pražského městského soudu Markéta Puci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Gajdůšková (ČSSD): Přeji všem šťastné vykročení do nového roku
Přání do nového roku na facebookovém profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
NPÚ: Novou kulturní památkou v Kraji Vysočina je předměstský dům ve Velkém Meziříčí
Dům čp. 419 v ulici Hornoměstská ve Velkém Meziříčí byl ve čtvrtém čtvrtletí roku 2018 prohlášen kulturní památkou. Urbanisticky a architektonicky hodnotný předměstský dům se zahradou se vyznačuje řadou zajímavých a autenticky dochovaných prvků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Naletěl jsem mu, řekl o Havlovi poslanec SPD. Prý ale lže, věci se staly zcela jinak
Poslanec hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury Lubomír Volný hojně vyjadřuje své názory na sociálních sítích. Aktivní byl např. v době výročí úmrtí prvního českého prezidenta Václava Havla, kterého označil za zrádce národa. Server Manipulátoři se rozhodl posvítit si na to, co všechno Volný píše. A ukázalo se prý, že vrší jednu lež na druhou. A všechno sladí pořádnou porcí hulvátství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Vondráček (ANO): Demokracie není boxerský ring
Novoroční projev předsedy Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Zaměstnanci ÚZSVM zachránili v Bartošovicích kapličku z 19. století
Zaměstnanci Novojičínského pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových zajistili opravu zděné kapličky sv. Antonína Paduánského z konce 19. století, kterou Úřad převzal od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Problém s podporou v nezaměstnanosti, když skončíte v zaměstnání po návratu z rodičovské dovolené
Rodiče dětí do 4 let, kteří se vrátí do zaměstnání po rodičovské dovolené, jejich pracovní poměr následně skončí, a nemají vyhlídky na brzké zaměstnání, by si měli dát pozor, aby se na úřadu práce přihlásili nejpozději do 3 pracovních dnů od skončení pracovního poměru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Jiří Weigl: Nepodléhejme pseudovědeckému ničení přirozeného společenského řádu
Tzv. Istanbulská úmluva a profesor Piťha a jeho kázání vyvolaly v českém veřejném prostoru vášnivou diskusi. Nešetřilo se v ní hyperbolami a jejich vytrháváním z kontextu, osobními útoky a manifestováním starých averzí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
VIDEO Jarek Nohavica zase mnohé naštve: Jde o Tibet, dalajlámu, Rusko a ošklivé ženy
Zpěvák Jaromír Nohavica vyvolal rozruch, když si vloni v Moskvě přebíral Puškinovu medaili za zásluhy o česko-ruskou kulturní spolupráci z rukou Vladimira Putina. Nyní možná některé lidi opět nadzdvihne. Důvodem je jeho nejnovější píseň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman rozpálil Hřebejka, Žantovského a další. Použil ošklivé slůvko
Termín „lepšolidé“ již nějakou dobu zaznívá v českých médiích. Jeho častým uživatelem je moderátor a generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup, v projevu ho použil i prezident Zeman, který jím označil některé komentátory, kteří komentují kdeco, nicméně podle něj pořádně ničemu nerozumí. Ale našli se takoví, kteří s tímto termínem mají problém, jako například režisér Jan Hřebejk či komentátor Jan Vávra z ČRo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
STAN: Tři úspěšné roky
Rok 2018 u Starostů a nezávislých
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Náměstkem pro daně a cla se stal Stanislav Kouba
Na pozici náměstka pro řízení sekce Daně a cla byl ve výběrovém řízení dle zákona o státní službě vybrán dosavadní ředitel odboru Příjmové daně Ing., Mgr. Stanislav Kouba, Ph.D. Do funkce byl jmenován k 1. lednu na základě dohody mezi státním tajemníkem Petrem Bejčkem a ministryní financí Alenou Schillerovou. Stanislav Kouba byl pověřen řízením sekce již od 1. srpna loňského roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Hrozba pokračující obchodní války a tvrdého brexitu stahuje dolů český i německý průmysl
Komentář k dnešním číslům k podmínkám k průmyslové výrobě v ČR, Německu a eurozóně. Data dnes publikovala společnost Markit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: Zločin na D1 - strach z trestní represe vládne Českem
Co vše se ještě musí stát, kolik nevinných lidských životů musí být zmařeno na dálnici smrti D1?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Kuriózní zásahy hasičů v roce 2018
Hasičský záchranný sbor ČR přináší výběr kuriózních zásahů, ke kterým vyjeli hasiči v roce 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Projevy předsedů obou komor parlamentu potvrdily svou zbytečnost
Komentář na facebookovém profilu k novoročním projevům předsedů Poslanecké sněmovny a Senátu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Naštvaný Trump a „hodný Asad“: Převratný vývoj kolem Sýrie. Nové zprávy
Ohlášené stažení amerických vojáků ze Sýrie možná nebude tak rychlé, jak Donald Trump původně oznámil. Republikánský senátor prý Trumpa přesvědčil, aby se Američané stahovali chytře a zajistili, že kurdští spojenci nebudou v nebezpečí. Jenže podle amerických deníků Kurdové začnou po americkém stažení jednat s Bašárem Asadem o ochraně před Turky. Trumpovo rozhodnutí komentovala i Tereza Spencerová...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Svobodní: Do nového roku přejeme, aby nezůstalo jen u novoročního projevu
Komentář na facebookovém profilu k novoročním projevům předsedů Poslanecké sněmovny a Senátu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
ČMKB hlásí rekordní bilanci obchodování s dodávkami energií pro konečné zákazníky
Hned trojnásobný rekord v obchodování dodávek energií zaznamenala v roce 2018 Českomoravské komoditní burza Kladno (ČMKB). Maxima bylo dosaženo počtem 7783 kontraktů, objemem 6,626 milionu megawatthodin (MWh) zobchodovaných energií a finanční hodnotou uzavřených obchodů 6,257 miliardy korun. Počet kontraktů se meziročně zvýšil o 13 procent, objem obchodování vzrostl o 8,5 procenta a ve finančním vyjádření vlivem růstu cen o 57 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Moravská zemská knihovna: Mikulovská dietrichštejnská knihovna
Moravská zemská knihovna představuje sbírku rukopisů a prvotisků původem ze zámecké knihovny v Mikulově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Honzejk: Když se budeme vysmívat vyrovnání se s minulostí, skončíme ve stejné bažině jako před 30 lety
Komentátor Petr Honzejk se domnívá, že třicet let po pádu komunismu stále vězíme až po uši v minulosti. Uvedl to ve svém sloupku na serveru iHNed.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Okamura: Z Německa se stává totalitní stát kráčející v totalitních tradicích Třetí říše
Komentář na facebookovém profilu k příručce určené vychovatelům a učitelům v německých školkách a předškolních zařízeních
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Generální ředitel Lesů ČR: Přeji nám studený a deštivý rok
Na několik otázek odpovídá generální ředitel státního podniku Lesy České republiky Josef Vojáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Primátor Hřib: Praha a její Vánoční trhy dosáhly na další mezinárodní ocenění
Praha je jednou z nejkrásnějších vánočních destinací světa – to je závěr, na kterém se opět shodují prestižní zahraniční média. Nádherná atmosféra historické Prahy a jejích Vánočních trhů na Staroměstském a Václavském náměstí opět boduje v žebříčku TOP 5 cestovatelského webu CNN Travel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Petr Štěpánek: Doufej v nejlepší, připrav se na nejhorší
Nedělám si nejmenší iluze, že umírající eurounijní kobyla nebude zběsile kopat. „Liberální“ demokracie se již zcela otevřeně přeměnila v nechvalně proslulou demokracii „lidovou“, což ve skutečnosti není nic jiného než prachsprostý socialismus toho nejhoršího ražení, rozuměj totalita. Byrokracie, příkazy, zákazy, doporučení, nesmyslné dotace, práskačství, cenzura. Přibyla ještě politická korektnost a diktaturu proletariátu nahradila diktatura pomatených menšin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Žoldáci! Komu budete sloužit? Vyhrocený komentář ohledně armády a Německa
Analytik Jaroslav Štefec se ve svém komentáři na facebookovém profilu zamyslel nad tím, co se stane z Čechů sloužících v německé armádě. Podle něj to budou jen prachsprostí žoldáci, placení cizím státem, skládající mu přísahu věrnosti. „Komu budou tito ‚Češi‘ sloužit v případě krize v Evropě? Své vlasti, nebo Německu?“ zeptal se Štefec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Církev se stará o lidi, vzdělává, udržuje dědictví a pomáhá demokracii, obhajuje biskup Holub restituce. A co mu politici říkají do očí?
Zdanění restitučních náhrad za nevydaný majetek ublíží víc státu než církvím, míní plzeňský biskup Tomáš Holub. Uvedl to alespoň v pondělním rozhovoru pro Právo. Podle něj by se tak totiž ukázalo, že Česko je země, v níž se nerespektují zákony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ústavní soud vyhlásí nález důležitý pro měření a hodnocení hluku
Ústavní soud dnes vyhlásí, jak rozhodl o návrhu deseti senátorů na zrušení několika pasáží vládního nařízení o ochraně zdraví před nepříznivými účinky hluku a vibrací. Napadená ustanovení zejména stanovují povolené hranice hluku v různých situacích a podmínkách, a to včetně výjimek pro silniční a leteckou dopravu nebo pro takzvanou starou hlukovou zátěž.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Ranní temno
Komentář na facebokovém profilu k diskusi o přechodu na letní či zimní čas
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Celní správa: Celníci využívají nový kamerový systém
Celní správa používá při kontrolách na silnicích nový kamerový systém. Slouží pro lustraci a vyhodnocování registračních značek vozidel i monitorování a dokumentaci kontrolní činnosti příslušníků celní správy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Senátor Drahoš: Přál bych si vládu, která nebude jen populisticky rozdávat
Přání do nového roku na facebookovém profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Sedmdesát procent lidí vítá zrušení karenční doby
Komentář na facebookovém profilu k návrhu zrušení karenční doby
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Letiště Praha: Letecká společnost Ural Airlines bude létat do Moskvy
Ruská letecká společnost Ural Airlines potvrdila, že od 26. prosince letošního roku zahájí přímé pravidelné lety mezi Letištěm Václava Havla Praha a letištěm Žukovskij, které se nachází nedaleko Moskvy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Kvůli machinacím se zakázkami Pražských služeb bylo obžalováno devět lidí
Devět lidí bylo v pondělí obžalováno kvůli údajným machinacím se zakázkami firmy Pražské služby (PSAS). Uvedla to dnes Česká televize (ČT) na základě informací Městského státního zastupitelství v Praze. Jedním z obžalovaných je podle televize i bývalý obchodní ředitel firmy Tomáš Kolinger. Podle vyšetřovatelů zadával zakázky společnostem, které sám skrytě ovládal. Většinovým vlastníkem PSAS je město Praha. Firma zajišťuje svoz a zpracování komunálního odpadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Poznámky k příjmovému aspektu amerických voleb
O nedávných volbách v USA toho bylo napsáno víc než dost, ale jeden aspekt téměř unikl pozornosti – další zvyšování rozdílů ve volebním chování mezi bohatými a chudými. Vlastně jen Ivo Strejček dal do své analýzy velmi stručnou zmínku, že „puklina mezi liberální velkoměstskou levicí a konzervativním venkovem se prohloubila.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Starostové napsali ostrý dopis Zemanovi: Otevřete Hrad lidem!
Hnutí Starostové a nezávislí žádá prezidenta Zemana, aby otevřel Pražský hrad veřejnosti. Senátor Jiří Růžička zvolený za STAN a TOP 09 spolu s místostarostou Prahy 6 Janem Lacinou (STAN) napsali prezidentovi dopis, ve kterém mu připomínají, že za časů prvního českého prezidenta Václava Havla byl Pražský hrad mnohem otevřenějším místem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Gender neexistuje, vypálil Roman Joch a nastoupila na něho mladá feministka. Ta to ale hned sama schytala
Publicista Roman Joch se domnívá, že cosi jako gender vlastně neexistuje. Zásadní podle něj je rozlišovat jen mezi pohlavími a ta jsou dvě. A dozvěděl se, že ze sebe dělá hlupáka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Naprosto geniální. Poslanec ODS komentuje tah, kterým se prý Miloš Zeman dostal až na Hrad
Poslanec ODS Pavel Žáček, bývalý ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů, v rozhovoru po Reflex.cz naznačil, co nás čeká v roce 2019. Mohou se dít dramatické věci, v nichž může důležitou roli hrát i zdraví prezidenta republiky Miloše Zemana. Žáček se domnívá, že se Zeman dostal na vrchol politické moci jedním geniálním politickým tahem. Premiér Andrej Babiš (ANO) prý politiku chápe jako byznys a má pocit, že si voliče může koupit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Chceme povolání sestry navrátit prestiž, kterou si zaslouží
S cílem zmapovat situaci a spokojenost nelékařského zdravotnického personálu napříč všemi specializacemi, obory a zdravotnickými zařízeními připravilo Ministerstvo zdravotnictví internetové dotazníkové šetření, které probíhalo od srpna do konce října loňského roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Zpěvačka Helena Vondráčková se poranila na levé noze! Pracovní program ale neruší
Zpěvačka Helena Vondráčková se v závěru roku bolestivě poranila na levé noze. Kvůli tomu nyní používá k pohybu berle. Nadále však plní pracovní povinnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
VIDEO To jsou lidi: Házel petardy pod nohy. Napadl služebnu policie. Rušný silvestr v Praze
Server Tisen.tv přinesl informace, jak byl náročný silvestr v Praze pro policisty. Ještě před půlnocí například zajistili několik kusů zakázané pyrotechniky na Václavském náměstí, následně pak museli zasahovat proti mužům, kteří tuto pyrotechniku házeli přímo mezi lidi na Václavském náměstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Novoroční projevy může říkat úplně každý
Komentář na facebookovém profilu k novoročním projevům předsedů Poslanecké sněmovny a Senátu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra