Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2022
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 67x, což odpovídá cca 3.496-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Ministryně Dostálová: Bloger je chytřejší než policie
Reakce na příspěvek blogera Martina Novotného na webu Aktuálně.cz „Czechtourism zpátky na scéně“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Vaněk (TOP 09): Nepříjemná zpráva pro Karlovarské letiště i ubytovací systém
ČSA včera letěly naposledy do Karlových Varů, na letišti zůstává pouze jediná linka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
„Stydím se za svého premiéra.“ Bývalý tvůrce „knížecích“ kampaní spouští akci neposlušnosti
V několika obcích a městech České republiky se tento týden objeví billboardy občanů, kteří se zapojili do akce Stydím se za svého premiéra. První z téměř stovky vylepí ve čtvrtek dopoledne v Praze 5, premiérovi Andreji Babišovi (ANO) pošle takto svůj vzkaz zpěvák Kryštof Michal. Další billboardy, které si zájemci sami zaplatili, budou k vidění do konce tohoto týdne. ČTK to dnes sdělil Jaroslav Poláček, majitel agentury Produkujeme, která akci organizuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Režisér Jakub Kohák: Já bych byl fantastickým prezidentem. Taky umím říct „bablbam“
Režisér Jakub Kohák se prý o politiku moc nezajímá, raději staví lego se synem. Je však přesvědčen, že by byl dobrým prezidentem. Jak na to přišel? Podívejte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Moderní magnetická rezonance se stěhovala do Pardubické nemocnice
Moderní magnetická rezonance Vantage Galan se silou magnetického pole 3 Tesla už je uvnitř přístavby radiodiagnostického pavilonu Pardubické nemocnice. Přístroj za přibližně 48 milionů korun by měl zkrátit čekací dobu na vyšetření MR přibližně o polovinu. Nejtěžší část zařízení, supravodivý magnet – onen známý prstenec, má váhu osm tun. Nákup byl realizován z projektu IROP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Do pořádání Olympiády dětí a mládeže se zapojí města a šest partnerů
Liberecký kraj bude od 23. do 28. června letošního roku pořádat Hry IX. letní olympiády dětí a mládeže ČR. Vedle tradičních sportů, jako je atletika, plavání, volejbal či fotbal, budou mít mladí závodníci možnost soutěžit také v letním biatlonu nebo v umělecké disciplíně – street art.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Teď vybuchne bomba: Slova politiků k důchodci Baldovi, „protiimigračnímu teroristovi“. Kníže, Okamura, Foldyna, Hamáček a jiní
ANKETA Český „terorista“ se u soudu přiznal ke kácení stromů na železniční trať. Důchodce tím prý chtěl varovat před muslimskou migrací. ParlamentníListy.cz se zeptaly politiků, co říkají na názor, že byl obětí manipulací a protimigračních kampaní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
„Vy jste řekl, že vaše divadlo je téměř bez dotací?“ ptal se Veselovský. A Jan Hrušínský začal počítat
Jan Hrušínský, ředitel Divadla na Jezerce, byl hostem Martina Veselovského na DVTV. Ohromil například výkladem, že prezident Zeman nás chce vrátit před rok 1989, protože chce vrátit na hranice vojáky. Zaujalo též jeho vysvětlování, jak to má jeho divadlo s podporou Jiřího Drahoše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
,,Jsem kretéééén!" Rey Koranteng, Leoš Mareš, ,,šmejd z ČT" a další terčem Těžkého Pokondra. Jde o Babiše
Hudební duo Těžkej Pokondr upoutávalo vždy pozornost originálními texty, kterými obohacovalo převzaté slavné melodie. Občas přitom neváhalo zajít až za hranu korektnosti. V poslední době se ale „Pokondři“ pokoušeli zcela otevřeně vyslovovat k politice, zejména v písních Schízy a Kretén, mířených na premiéra Babiše a prezidenta Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Takové „západní“ výdobytky tady nechceme
Komentář na facebookovém profilu k ideologii genderu a kampani #MeToo
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Naivní Merkelová chtěla přepisovat dějiny a místo toho uvrhla zemi do traumatu. Vzorový příklad naivity, ukazuje bezpečnostní expert z Izraele
ROZHOVOR O člověku, se kterým jsem mluvil, by mohl být napsán napínavý román. Méně naivity znamená větší bezpečnost – to je prolog exkluzivního rozhovoru se špičkovým bezpečnostním odborníkem z velmi citlivé oblasti světa. Skutečným odborníkem na rozdíl od mnoha „expertů“ vyjadřujících se ke všemu, co u nás v ČR považujeme za bezpečnostní problémy. Hovořili jsme o nezbytné nutnosti znovuzavedení základní vojenské služby, ale ne na pár měsíců, ale aspoň na rok. A i o tom, že osamělý vlk nikdy není sám – někde má svoji smečku… Nir Regev má zcela jasno v tom, co všechno zahrnuje pojem „bezpečnost“. Především díky osobním zkušenostem, mnohdy těžce zaplaceným. A zažil toho opravdu hodně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Hlas pro inkluzi. Respekt našel maminku handicapované dívky, která bojuje za nápad Valachové
Právnička Lenka Hečková má tři dcery ve věku devět, sedm a čtyři roky. Prostřední dcera Anička se narodila s Downovým syndromem. V rozhovoru pro Respekt prozradila, proč považuje za důležité, aby její dcera chodila do třídy se zcela zdravými dětmi. Nesouhlasí s názorem prezidenta Zemana nebo poslanců hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury (SPD), že handicapované děti mohou být v tzv. normální třídě nešťastné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Václav Husák: Zákony „politické“ kontra zákony přírodní
Moje definice politického zákona je jednoduchá: Všechno, co vymysleli a schválili naši vrcholní zastupitelé, jsou zákony politické. A protože politici na rozdíl od vědců zabývajících se přírodními vědami nemusejí platnost toho, co uzákoňují nikterak celosvětově obhajovat, výsledkem je nekonečná změť zákonných norem a předpisů, v nichž se komplexně vůbec nikdo nevyzná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
MŠMT: Experti zahájili přípravu Strategie vzdělávací politiky ČR do roku 2030
V pondělí 7. ledna se poprvé sešel expertní tým, kterému byla ministrem školství mládeže a tělovýchovy svěřena úloha přípravy Strategie vzdělávací politiky ČR do roku 2030.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Nejdůležitější jsou dávky, které směřují k nejpotřebnějším
Praxe mne učí, že nejdůležitější jsou takové dávky, které směřují k nejpotřebnějším.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Komora daňových poradců: Zákon o daních z příjmů se od nového roku opět zkomplikoval
Od začátku roku platí novela zákona o daních z příjmů, která komplikuje zdanění zaměstnanců, kteří jsou účastníky systému sociálního zabezpečení v jiných státech EU, ve státech tvořících Evropské hospodářské společenství nebo ve Švýcarsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Cabicar (TOP 09): Kompletní modernizaci náchodské nemocnice dokončíme podle plánu
Královéhradecký kraj nakoupí za 300 milionů korun vybavení náchodské nemocnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav: Podzim na kunštátském zámku patřil dětem
Celkem 379 dětí a 32 pedagogů a asistentů pedagogů navštívilo na podzim edukační program Život na středověkém hradě Státního zámku Kunštát. Speciální výukový formát je určen žákům I. a II. stupně základních škol a na základě spolupráce a doporučení edukačního oddělení Národního památkového ústavu zahrnuje vazbu na školní rámcové vzdělávací programy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Jana Kunšteková: V Syrské provincii Idlíb bojují pod ochranou Turecka džihádisté mezi sebou
"V Severní a severozápadní Sýrii probíhají těžké boje – Turecko je v bryndě," napsal 2. ledna na svůj facebookový profil komentátor dění v Sýrii Faruk Firat, který má zdroje přímo na místě. V minulosti už několikrát postoval v předstihu před běžnými médii aktuální vývoj, který se během pár dní potvrdil. A jeho informace se potvrdily i nyní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ve čtvrtek dorazí na Kliniku exekutor. Chce to zkusit po dobrém, obyvatelé však ustoupit nehodlají
Ve čtvrtek dopoledne zahájí soudní exekutor Ivo Luhan vyklizení budovy v Jeseniově ulici na pražském Žižkově, kde sídlí Autonomní sociální centrum Klinika. Jak exekutor uvedl pro server Aktuálně.cz, nejprve zkusí situaci vyřešit po dobrém a ohledně případné asistence policie se rozhodne až podle situace. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Kancléř Mynář promluvil o schůzkách se soudci. Byly prý zcela běžné, s vědomím prezidenta
Hradní kancléř Vratislav Mynář na schůzky se soudci chodil s vědomím prezidenta Miloše Zemana. Odmítl, že by se je pokoušel ovlivnit. Stejně jako při schůzkách s politiky či řediteli firem šlo podle něj o seznámení dotyčného se stanovisky, postoji a postupy prezidenta. Mynář to řekl ve videu, které umístil na hradních stránkách, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Nemocnice Písek: Vedle prvního letošního miminka drží porodnice i další prvenství
Nejčasnějším českým miminkem roku 2019 se stal Tomášek, narozený v písecké porodnici necelou minutu po půlnoci, Nemocnice Písek ale drží v oblasti porodnictví i další primát. Už podruhé za sebou získala prvenství ve spokojenosti rodiček v rámci projektu Přirozený Porod v Porodnici (PPP). Dále je také ojedinělá v tom, že v ní rodí téměř z poloviny ženy z jiných okresů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
V Kambodži za Pol Pota vidláci z venkova masakrovali „lepšolidi“, znělo k výročí z ČT. Novináři došla trpělivost a vysvětlil, že to bylo úplně jinak
Prezident Miloš Zeman mluvil ve svém vánočním poselství o „lepšolidech“. Měl tím na mysli ty, kteří se podle jeho názoru povyšují nad jiné a mají pocit, že jejich názor má větší váhu než názor jiných lidí. Po pár týdnech od vánočního poselství debata o „lepšolidech“ pokračuje. Svou troškou do mlýna přispěli spisovatel Jáchym Topol a hudebník a novinářPetr Štěpánek. Oba se k tomuto tématu vyjádřili poměrně svérázně. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jihočeská hospodářská komora: Šíření informací o digitalizaci pomohou setkání a workshopy
Několik kooperačních setkání, workshopy, zjišťování úrovně digitalizace v jihočeských podnicích a realizace srovnávací studie firem v jižních Čechách a Dolním Bavorsku. To je výčet hlavních aktivit, které bude v letošním roce realizovat Jihočeská hospodářská komora (JHK) v rámci projektu „Pohraniční region 4.0 – společně.digitálně.utvářet“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jeden úřad řídí německý úředník, druhý taky, třetí pro změnu německá úřednice... Kdo reálně rozhoduje v Bruselu?
Na Českém rozhlase Plus se v diskuzi o stavu EU před volbami a odchodem Velké Británie z EU sešli europoslanci KDU-ČSL a ODS, Tomáš Zdechovský a Jan Zahradil. Zahradil si myslí, že se pravomoci budou přesouvat zpátky na národní státy. A upozornil na to, jak si podle něj velké státy hlídají klíčové pozice. „Generálním ředitelem kabinetu šéfa Evropské komise je německý státní úředník, generálním tajemníkem Evropského parlamentu je německý státní úředník, zástupcem vyjednávače pro Brexit Francouze Michela Barniera je německá státní úřednice, tedy zaměstnankyně Evropského parlamentu, a takhle bych mohl pokračovat dál,“ řekl europoslanec. Ale podle Zdechovského pořád jen kritizujeme a nedokážeme nabídnout na vyšší posty kvalitní lidi. A pustil se do Zahradila i za slova o migraci...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Nezaměstnanost – různé metodiky, různé výsledky
Zatímco dnes Český statistický úřad zveřejnil údaje o obecné míře nezaměstnanosti za listopad loňského roku, Úřad práce České republiky ve stejný den zveřejnil údaje o podílu nezaměstnaných osob ke konci prosince 2018. Obě statistiky mají jinou metodiku a dochází k odlišným výsledkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jaromír Petřík: Podpoří západní demokracie oslavy Hitlera dle vzoru Bandery na Ukrajině?
Kyjevem v současné době pochodují Banderovci s pochodněmi ve stylu německých nacistů za souhlasu západní demokracie a oslavují Stepana Banderu jako svého národního hrdinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Kdybych byl ještě v ČSSD, Hamáčka bych nakopl stejně jako kdysi, stíhaný David Rath promluvil přes PL. Velice ostré!
ROZHOVOR Kdybych byl dnes v sociální demokracii, tak bych Honzu Hamáčka nakopl tak, jak jsem ho párkrát v uvozovkách nakopl, když byl mým podkandidátem na krajské kandidátce, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalý vlivný a stále ještě trestně stíhaný sociální demokrat David Rath, který zkusí přízeň voličů v blížících se volbách do Evropského parlamentu na kandidátce České suverenity. A vysvětluje proč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Komunisté se hodně zlobí na Babiše. Zde je důvod
Návrh poslanců KSČM na zdanění peněžitých náhrad církvím za majetek nevydaný v restitucích by měl vstoupit v účinnost až od 1. ledna 2021. Sněmovní rozpočtový výbor dnes doporučil Sněmovně schválit tento pozměňovací návrh, který ve druhém čtení vznesl poslanec ODS Marek Benda. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Bilanci zahraničního obchodu ovlivnil vyšší vývoz motorových vozidel
Podle předběžných údajů skončila v listopadu bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách přebytkem 20,2 mld. Kč, který byl meziročně o 8,9 mld. Kč vyšší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jsme naštvaní. Nejmocnější síla v EU tvrdě půjde po Andreji Babišovi
Evropská lidová frakce půjde i nadále tvrdě proti šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi. Je totiž silně znepokojena vývojem v Česku. Píše to server Forum24.cz na základě informací mluvčího frakce Pedra Lopeze de Pabla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
„Prošel jsem kolem demonstrace levice.“ Zmasakrovaný poslanec AfD má okno, ale něco si přeci pamatuje
Útok na Franka Magnitze zřejmě neproběhl tak, jak ho AfD popsala, informuje německý Spiegel. Podle kamerového záznamu prý nedošlo k úderu fošnou, ani ke kopancům. Sám Magnitz říká: „Mám totální okno.“ Detaily útoku mu prý sdělili jeho zachránci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Míra nezaměstnanosti v prosinci vzrostla. I kvůli slabšímu výkonu stavebnictví
Míra nezaměstnanosti v prosinci vzrostla z rekordně nízké listopadové úrovně 2,8 procenta na 3,1 procenta. To je v souladu s tržním očekáváním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Poslanec ODS Janda se pustil do Svazu bojovníků za svobodu. Je to prý spolek, oslavující estébáky
Sněmovní mandátový a imunitní výbor se bude zabývat prohlášením bývalého skokana na lyžích a současného poslance občanských demokratů Jakuba Jandy, v němž kritizoval Český svaz bojovníků ze svobodu (ČSBS). Ten na něj podal trestní oznámení za to, že svaz označil za „pofidérní spolek adorující bývalé estébáky“ poté, co svaz udělil medaili komunistickému poslanci Zdeňku Ondráčkovi. „Za kritikou Vodičkova svazu si stojím, instituci zneužívá a zničil ji,“ říká poslanec v rozhovoru pro server Info.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Hlubuček (STAN): Kaple Božího hrobu na Petříně je kompletně zrestaurovaná
Dlouho zanedbávaná sakrální stavba prošla kompletní restaurátorskou opravou pod dohledem státní památkové péče. Kaple Božího hrobu z roku 1737 se tak stala ozdobou parku u Petřínské rozhledny, který byl loni celkově rekonstruován.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Nemocnice Třebíč zahájila provoz nového urgentního příjmu
V pondělí 7. ledna otevřela Nemocnice Třebíč nový urgentní příjem v pavilonu chirurgických oborů. Funguje 24 hodin denně a přijímá akutní pacienty, které doveze záchranná zdravotnická služba. Lékařská pohotovostní služba bude i nadále fungovat, a to v již známých časech od 17 do 20 hodin v pavilonu U a následně od 20 hodin do 7 ráno v pavilonu C.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
ÚZSVM v Semilech podporuje místní spolek FOKUS
Kolektiv semilského pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových navštívil zařízení FOKUS Semily v rámci Dne otevřených dveří, jehož tématem byly podzimní slavnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Velký nářez Xavera Veselého před kamerou: Česká pokrytecká republika. Kde se v mocipánech bere ta drzost?
Novinář a moderátor Luboš Xaver Veselý se v živém streamu v novém pořadu Xaver Live na YouTube kanálu tentokrát obešel bez hosta. Vážně k divákům sám promluvil o tom, že žijeme v pokrytecké době a v pokrytecké společnosti, a přidal i konkrétní příklady, na kterých to lze dobře sledovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Žádná krize nás nečeká, strašení musí přestat! Vladimír Dlouhý rozjel takový výklad zářné budoucnosti, že Tvarůžková nestíhala
Britská vláda dostala výzvu od poslanců předložit náhradní brexitový plán. Do jaké ekonomické nejistoty odchod z Unie žene nejen Británie, ale i zbytek světa? A čeká Česko ekonomicky další úspěšný rok, udrží ekonomika zde své vysoké tempo? Ve středečním Interview na ČT24 téma pro Vladimíra Dlouhého, prezidenta Hospodářské komory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
ČSSD: Kateřina Valachová první místopředsedkyní poslaneckého klubu
Poslanci ČSSD na svém úterním jednání zvolili v tajné volbě Kateřinu Valachovou první místopředsedkyní poslaneckého klubu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Čermák: Fed v pozici pilota, jenž přišel o navigaci a ztrácí radiové spojení
Představte si pilota, který má v nádrži paliva tak akorát, aby doletěl na letiště, avšak před jeho strojem se formuje nepříjemně vypadající bouře. Pilot zvažuje alternativy, avšak co čert nechtěl, službu mu vypoví navigace a radiové spojení se pomalu vytrácí. Prekérka, co? A přesně do takto nezáviděníhodné situace se postupně dostává americký Fed.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Ministr Petříček přijme čínského ambasadora
Ministr zahraničních věcí České republiky Tomáš Petříček přijme dne 10. ledna 2019 v Černínském paláci velvyslance Čínské lidové republiky Čang Ťien-mina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Kalamitní sníh? Ne, selhání státu. Stanjura se dobře bavil Ťokovým vysvětlováním kolapsu dálnice
Do křesla pro hosta středečních Dvaceti minut Radiožurnálu usedl expert ODS pro oblast dopravy Zbyněk Stanjura, který ani trochu nešetřil současného šéfa resortu dopravy za hnutí ANO Dana Ťoka. Za kalamitní stavy na D1 může stát, tedy vláda Andreje Babiše, a pak tedy také ministr Ťok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Principy právního státu poplivány arogancí moci
Komentář na facebookovém profilu ke zdanění církevních restitucí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident Zeman se setkal s kardinálem Dukou
Prezident republiky Miloš Zeman se setkal s J. Em. Dominikem kardinálem Dukou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Neřešením lidí v exekucích se blíží důchodová katastrofa již v roce 2030
V České republice se topí statisíce až miliony lidí v mnohačetných exekucích, kde poplatky exekutorů a advokátů spolu s lichvářskými sankčními úroky 80 % exekučně vymáhaných částek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Nezávislá právní analýza ke střetu zájmů členů vlády dala za pravdu Pirátům
Pirátský analytický tým zveřejňuje právní analýzu přinášející odpovědi na klíčové otázky v souvislosti se střetem zájmů premiéra Andreje Babiše a ministra zemědělství Miroslava Tomana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Politická elita vám ukradla zemi, ale vy máte právo si ji vzít zpět! Petr Hampl hovoří na prahu roku 2019 o rozpadu systému a politikům radí rychle utíkat
ROZHOVOR „Spojené státy jsou v tuto chvíli státem, který okázale porušuje mezinárodní právo, porušuje všechny civilizované zásady a uznává pouze jedinou hranici – dolet svých raket,“ říká nemilosrdně sociolog Petr Hampl, podle nějž můžeme jen doufat, že se americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi podaří dostat vše pod kontrolu. Jako vážnou vidí i situaci v Evropské unii, která již není schopna jakékoliv reformy a lze předpovědět vypuknutí výrazného otevřeného a dost možná násilného konfliktu. Proto prý unijní představitelé připravují evropské bezpečnostní sbory zaměřené na represi proti neposlušným obyvatelům. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zároveň řekl, že rok 2019 nebude rokem velkých změn, ale může být rokem přípravy na velké změny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
FN Brno: Největší úspěchy našich lékařů v roce 2018
Fakultní nemocnice Brno bilancuje největší úspěchy uplynulého roku 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Návrhy MPSV začínají ohrožovat samotné základy demokratické společnosti
Komentář předsedy senátorského klubu ODS Miloše Vystrčila k návrhům ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Úřady v belgickém Vlámsku zakázaly nehumánní rituální porážky
Úřady v belgickém Vlámsku, jednom ze tří regionů Belgie, zakázaly rituální zabíjení zvířat. Zákaz navzdory odporu židovské a muslimské komunity začal platit od 1. ledna t.r. Někteří tvrdí, že zákaz je projevem antisemitismu a islamofobie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Pokud by takto fungovala firma, směřovala by k zániku
Komentář na facebookovém profilu k výdajům státu v loňském roce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Nezaměstnanost v listopadu klesla na 1,9 procenta
Míra zaměstnanosti 15–64letých (podíl zaměstnaných k populaci v této věkové skupině) očištěná od sezónních vlivů dosáhla v listopadu 75,5 % a oproti listopadu 2017 se zvýšila o 1,1 procentního bodu. Míra zaměstnanosti mužů po sezónním očištění činila 82,0 %, míra zaměstnanosti žen 68,7 %. Míra zaměstnanosti osob ve věku 15–29 let očištěná od sezónních vlivů činila 49,3 %, ve věku 30–49 let 87,9 % a ve skupině osob 50–64letých 75,7 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Redaktorka Vlasatá od Patočky: Mě toho starého pomateného pána bylo až líto. Ale pak...
Soudní proces s „českým teroristou“ či „xenofobním důchodcem“, jak média prezentovala Jaromíra Baldu z Mladoboleslavska, doposud nepůsobil příliš odstrašujícím dojmem. Důchodce o holi, přicházející k soudu ve staré bundě, mezi mnohými vzbuzoval spíše soucit. To se však změnilo, když byl u soudu přehrán jeden jeho telefonický rozhovor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Počet úmrtí na silnicích za loňský rok je varující
Komentář na facebookovém profilu k nárůstu smrtelných dopravních nehod na českých silnicích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Vítová (ASN): Otevřená výzva pro ústavní činitele České republiky
Ústavní činitelé České republiky! Voláme vás k odpovědnosti a požadujeme nápravu situace ohledně nežádoucí migrace do naší země. Tuto situaci jste sami způsobili svým nezodpovědným konáním a to navzdory přání a mínění naprosté většiny obyvatel naší země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Povodí Odry: Sněžení zlepšilo situaci na vodních nádržích
Sněžení, v nižších polohách déšť a občasné tání zlepšilo situaci na tocích v povodí Odry, a to zejména v Beskydech. Zvýšené průtoky zlepšily i situaci na nádržích, kde přibylo za poslední měsíc 18 mil. m3 vody, z toho v beskydských nádržích Šance, Morávka, Těrlicko a Žermanice 15 mil. m3.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Moravec v ČT řešil, jak být šťastný. S šéfem Bohnic a exmanželkou Bolka Polívky
Václav Moravec tentokrát na ČT24 zabrousil do filozofičtějších témat: téma Fokusu, který moderoval, bylo Žít a Užít. Pozvání přijali mimo jiné herečka Chantal Poullain, konzultant Petr Ludwig, manažerka Diana Rádl Rogerová, psychiatr Martin Hollý, historik Karel Černý nebo cestovatelka Viktorka Hlaváčková. Řešilo se jídlo, plýtvání, alkohol, cigarety, ale třeba i zaměstnání, sex a moderní téma prokrastinace. Na konci pořadu dal slovo studentům, aby hostům kladli otázky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Vítková (KDU-ČSL): Výchova aneb Kdo za to může
Střediska výchovné péče a diagnostické ústavy jsou místa, kde dochází k výchově dětí zatížených problémy, za které často nemohou. Děti s poruchami chování představují sociální skupinu ohroženou negativními sociálními vlivy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Zeman! Ano, Zeman! Pomatený volič Okamury před soudem strhl vlnu, která zaplavuje Česko
Od začátku týdne sleduje národ, i díky mnoha živým vstupům vysílání ČT24, soudní proces s důchodcem Jaromírem Baldou. Ten je v médiích prezentován jako „český terorista“, neboť před soudem stojí za to, že dvakrát pokácel stromy a nechal je spadnout na koleje. Důvodem měla být snaha vzbudit odpor vůči imigrantům, se kterými chtěl činy spojit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Akcie zase rostou, trhy sázejí na to, že Trump chce z obchodní války vycouvat
Asijské akcie během dnešního obchodování vystoupaly na maxima za celé období posledních více než tří týdnů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Poslankyně ODS: Babiš dal EU do rukou bič. Nesouhlasíš s migrací? Tak se ti podíváme na Agrofert
ROZHOVOR Premiér Andrej Babiš se s Evropskou unií dostal do stejné pozice jako přísloveční herci, tvrdí poslankyně ODS Zuzana Majerová Zahradníková: „Ví, že hraje v béčkovém nekonečném seriálu, ale protože si vzal hypotéku, nezbývá mu než se této duševní prostituce dopouštět až do poslední splátky. Bohužel na rozdíl od herců tím nekazí jen pár diváků, ale i budoucnost naší země.“ V dalším roce bude podle ní největším úkolem zajištění naší suverenity. Nesmíme být státem pohůnků, musíme si zachovat svobodu, samostatnost a slušné živobytí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Hnutí Duha: Do České republiky zasahuje šestnáct vlčích teritorií
Šestnáct vlčích teritorií se alespoň částečně v roce 2018 nacházelo v České republice a až na jednu výjimku všechny v pohraničních horách. Některé smečky na naše území zasahovaly jen nepatrně. V deseti případech se jednalo o smečky (tři a více jedinců), v pěti případech o vlčí pár, v jednom případě byl zmapován teritoriální vlk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Zdanit, vysát a přikazovat
Komentář na facebookovém profilu k návrhu ministryně Maláčové na povinné penzijní připojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Dopadne ČSSD stejně jako ODS?
V poslední době se objevují různé více nebo méně fantaskní úvahy o tom, že se vlastně politický osud ČSSD velmi podobá politickému osudu ODS. Argumentuje se tím, že ODS zažila v roce 2013 svůj hluboký propad až do politické bezvýznamnosti a poté se z něj zvolna dostává s tím, že ji teď čeká už jen slunná a vítězná budoucnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Bez reformy dávek je zvyšování existenčního a životního minima krátkozraké
Vláda v pondělí 7. ledna 2019 vyslovila nesouhlas s návrhem Ministerstva práce a sociálních věcí na zvýšení částek životního a existenčního minima. Ministerstvo financí nesouhlas podpořilo, protože považuje za nežádoucí v současné době rozšiřovat okruh potenciálních příjemců sociálních dávek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Půl miliarda z dobrého hospodaření kraje pomůže investicím v celém regionu
Když v prosinci loňského roku schvalovali krajští zastupitelé rozpočet na rok 2019 s přebytkem 181 milionů korun, avizoval hejtman Martin Netolický, pod jehož gesci finance kraje spadají, že na počátku roku kraj zapojí finanční prostředky ze zvýšeného inkasa daní. To se s koncem roku vyšplhalo na částku necelých 529 milionů korun. Ty kraj využije na významné investiční akce napříč regionem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Selekce je zkrátka hodně drahá
Komentář na facebookovém profilu k návrhu ministra školství Plagy k obědům zdarma
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: To je někdo opravdu přesvědčen, že úřady myslí?
Středeční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Matějka (SNČR): Chceme nezávislost pro tuto zem a lidi, kteří tu žijí
Oznámení kandidatury ve volbách do Evropského parlamentu 2019
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Českou astrofotografií za prosinec je snímek „Venuše“
Jan Klečka, který v soutěži Česká astrofotografie měsíce zabodoval již několikrát (naposledy v říjnu), zvítězil i v jejím prosincovém kole, tentokrát s působivou kompozicí zachycující fáze planety Venuše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Údery Jaromíru Štětinovi a Ukrajině od Klause st. Silná dohra show na Primě
Bývalý europoslanec za ODS Ivo Strejček se na stránkách Institutu Václava Klause zastal bývalého prezidenta Václava Klause. Za skandální totiž považuje výroky ukrajinského velvyslance, jež zazněly po Klausově vystoupení v nedělní Partii na TV Prima.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Dítě na prvním místě
Komentář na facebookovém profilu k případu odebrání dítěte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Krajská koalice má za sebou úspěšný první poločas
Po podzimních krajských volbách v roce 2016 byla ustanovena krajská koalice za účasti České strany sociálně demokratické, Koalice pro Pardubický kraj, Občanské demokratické strany a Starostů a nezávislých.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Pražští hygienici jdou příkladem, více než třetina je očkována proti chřipce
V oblasti proočkovanosti proti chřipce se snaží být vzorem pro ostatní Pražany sama Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen „HSHMP“). Již několik let patří mezi organizace, jejíž zaměstnanci se v Praze vůbec nejvíce nechávají preventivně očkovat proti chřipce. A potvrzují to také výsledky očkování v letošní sezóně, které ukázaly, že se očkovat nechala více než třetina pražských hygieniků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Redaktorka Vlasatá od Patočky: Mně toho starého pomateného pána bylo až líto. Ale pak...
Soudní proces s „českým teroristou“ či „xenofobním důchodcem“, jak média prezentovala Jaromíra Baldu z Mladoboleslavska, doposud nepůsobil příliš odstrašujícím dojmem. Důchodce o holi, přicházející k soudu ve staré bundě, mezi mnohými vzbuzoval spíše soucit. To se však změnilo, když byl u soudu přehrán jeden jeho telefonický rozhovor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Kalousek sepsul Piráty, lidé jim pak začali sprostě nadávat. Prý ale nemluvil pravdu
Miroslav Kalousek dostal vyčiněno. Tentokráte od sněmovního kolegy Mikuláše Ferjenčíka z Pirátů. Jde o církevní restituce, Ferjenčík své tvrzení o Kalouskově kreativní práci s pravdou podpořil fotografií usnesení rozpočtového výboru. Jenže škoda už se stala, na Kalouskově twitteru se na hlavy Pirátů snesla lavina nadávek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Za skandální stav na D1 odpovídá ministr dopravy hnutí ANO Ťok
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) k aktuální politické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Jan Palach ukázal, že za svobodu musíme bojovat
Pozvánka na facebookovém profilu na setkání k uctění památky Jana Palacha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Otys (TOP 09): Aktuální stav Chebského mostu odhalí až plánovaná diagnostika
O chebském mostu v Karlových Varech se již dlouho mluví ve spojitosti s odhady o jeho plné funkčnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Kdopak to přišel provokovat na Kliniku? Veselé VIDEO. A vážné informace
Ve čtvrtek 10. ledna má být vystěhována budova pražské Kliniky, kterou před lety obsadili aktivisté. Server Info.cz v té souvislosti přinesl rozhovor s Markétou Juřicovou z kolektivu tzv. autonomního sociálního centra. Ta vítá podporu vedení Prahy – domnívá se totiž, že veřejná správa v sociálních projektech selhává, a tak ji musí nahrazovat podobné iniciativy zdola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Končí lhůta pro přihlášky k novým volbám v 31 obcích
Obyvatelé tří desítek českých a moravských obcí by měli po dnešku vědět, zda a kdo se u nich nově uchází o místa zastupitelů. Lhůta pro nominace končí v 16:00. Nové volby mají být 16. března v obcích, kde se po loňských říjnových volbách zastupitelstva rozpadla, zejména v důsledku těsného rozdílu mezi konkurenčními uskupeními.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Násilí nemá v demokratické společnosti místo
Komentář na facebookovém profilu k případu zmláceného německého poslance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Mladý konzervativec: Sleva na jízdné, zvýšené důchody, placené obědy? Lidem se líbí mít něco zadarmo. Ale někdo to vše stejně musí zaplatit
ROZHOVOR Je neuvěřitelné, že třetina národa stále fandí Andreji Babišovi. Ten si sice kupuje svou popularitu sníženými cenami jízdenek, zvyšováním důchodů či dalšími tahy, na které ale musíme mít. A zapomíná na skutečné reformy. I v roce 2018 šel Miloš Zeman Rusku na ruku, byť mladá generace chce patřit na Západ, cestovat, studovat v zahraničí a být součástí Evropské unie. Propracovaný program občanských demokratů přináší ovoce. To uvádí v bilančním rozhovoru pro ParlamentníListy.cz předseda Mladých konzervativců Milan Vyskočil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Za čtyři roky poskytlo ministerstvo 29 miliard korun k omezení následků sucha
Ministerstvo zemědělství (MZe) podporuje opatření, která zadrží vodu v krajině. Pomohlo například financovat nové rybníky, revitalizovat toky a podpořilo budování závlah.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Diplomat Jaromír Novotný: Dluhy USA, Francie, Itálie či Ukrajiny jsou skoro nesplatitelné. To v minulosti znamenalo válku
ROZHOVOR Nedomnívám se, že by Agrofert byl fatálně závislý na eurounijních dotacích. Dotace jsou milé, ale nejsou rozhodující pro fungování společnosti. Opět jsme se ohledně tuzemské a mezinárodní politiky zeptali bývalého superdiplomata Jaromíra Novotného. Jde o exvelvyslance v Indii a Japonsku, který dojednával vstup České republiky do NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
MZV: Rada GAC k víceletému finančnímu rámci a dezinformacím
Na prvním jednání Rady pro obecné záležitosti (GAC) v letošním roce vedl českou delegaci náměstek ministra zahraničních věcí Aleš Chmelař. Mezi hlavními tématy jednání, které proběhlo 8. ledna 2019 v Bruselu, byl připravovaný víceletý finanční rámec EU na léta 2021 – 2027 a problematika dezinformací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ben Kuras: Živíme tolik násilných Afghánců. Vojsko z Afghánistánu do našich ulic! Násilí podle Koránu hrozí i u nás, bojím se jednoho kroku
ROZHOVOR „Těch agresivních Afghánců – a hlášených případů jejich agrese – je už v Evropě tolik, že bychom se skutečně měli přinejmenším začít zamýšlet nad tím, co vlastně v Afghánistánu děláme a jak svoji bezpečnost chráníme pobytem tam, když necháme tolik zjevných nepřátel odtamtud přicházet do Evropy. A zda bychom vojáky odtamtud neměli přesunout sem, kde už probíhá něco hodně podobného válce přímo v našich ulicích. Ostatně začíná to docházet i Američanům,“ všímá si v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz spisovatel a publicista Benjamin Kuras. A vysvětluje, co se děje muslimským ženám, které se vzepřou své rodině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra