Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2022
Po18152229
Út29162330
St310172431
Čt4111825 
5121926 
So6132027 
Ne7142128 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.294x, což odpovídá cca 119.698-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Hamáček (ČSSD): Velmi nízké mzdy pošťáků musíme zvýšit
Komentář na facebookovém profilu k aktuální situaci České pošty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Jevonsův paradox a my
Vždy na konci či začátku roku se objevují různé prognózy, co nás čeká a také zaručená doporučení, co bychom určitě dělat měli nebo naopak, co bychom zcela jistě dělat neměli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Sečkár (Svobodní): Jak obhájit krádež
Žižkovská Klinika má být exekučně vyklizena. Soudy sice rozhodly jednoznačně, k nápravě protiprávního vztahu však zatím nedošlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Generál Šándor rozebral, kdo všechno nás může odposlouchávat, i když se o tom nemluví. A připomněl, jak se naše tajné služby ztrapnily v minulosti
ROZHOVOR „Maje výhrady k některým krokům prezidenta Zemana, přesto bych ho nenazval služebníkem Kremlu či Pekingu. Byť Čína je jeho oblíbenou destinací,“ říká bezpečnostní analytik a generál v záloze Andor Šándor. Co se vztahu USA a Ruska týče, Donald Trump podle Šándora nevnímá Putinovo Rusko jako primární hrozbu. „Myslím, že Putin příliš zvýrazňuje vliv Ruska, který zdaleka nedosahuje doby ‚zašlé‘ slávy a síly Sovětského svazu. Rusko je pouhou regionální velmocí, byť s obrovským arzenálem jaderných zemí,“ uvádí věci na pravou míru generál Šándor. Nevěnovali jsme se ale jen mezinárodním otázkám, na přetřes přišel i výkon premiéra Babiše a hodnocení prezidenta Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Pošťáci překonali rekord ve sběru mobilů
Celkem 2 707 mobilů a 2 kg ostatního příslušenství nebo elektrozařízení vybrali pošťáci v rámci interní zaměstnanecké sbírky s názvem Mobily pro Jedli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg: Hlava státu se zastává cizí velmoci proti vlastním tajným službám
Komentář na Twitteru k vyjádření prezidenta Zemana, že ředitel Bezpečnostní informační služby Michal Koudelka a ředitel Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost Dušan Navrátil ohrozili ekonomické zájmy České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Města na Chomutovsku chtějí, aby vláda řešila příspěvky na bydlení
Představitelé Chomutova, Kadaně, Klášterce nad Ohří a Jirkova požadují, aby vláda začala řešit problematiku sociálních dávek na bydlení. Kritizují současný systém, kdy na neúměrně vysoké dávky plynou ze státní pokladny stamiliony korun, ze kterých ale v mnoha případech profitují především spekulanti s byty. Ve společném dopise s požadavkem na projednání možné změny legislativy starostové a místostarostové oslovili předsedu vlády Andreje Babiše (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Opozice brání kybernetický úřad proti prezidentovi. Farský měl poznámku o ohnutých zádech
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) má oprávněné důvody pro vydání varování před technologií čínské firmy Huawei, řekl dnes ČTK v reakci na kritiku prezidenta Miloše Zemana vůči úřadu i Bezpečnostní informační službě (BIS) místopředseda opoziční ODS Martin Kupka. Podle předsedy poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska je hlavní povinností prezidenta hájit národní zájmy, přičemž na prvním místě je bezpečnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Národní muzeum: Z domu Jana Palacha se již letos stane památník
Ve středočeské obci Všetaty v domě, kde Jan Palach strávil své dětství, vzniká památník, který bude připomínat jeho život a sebeobětování i širší historické souvislosti jeho činu. Památník, který se otevře již 21. srpna tohoto roku připravuje Národní muzeum za podpory Ministerstva kultury podle vítězného architektonického návrhu společnosti MCA ateliér.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ten soudce je zločinec, řádil John Bok. Už nejsme normální stát. Trochu jiná verze kauzy, kvůli které hrozí basa Aleně Vitáskové
Spravedlnost pláče, nevinní lidé jsou odsouzeni do vězení. Legální podnikání je kriminalizováno a lidé odsuzováni na základě zájmů energetické mafie, po mediální štvanici a prostřednictvím selhání justice, které je minimálně omylem, ne-li zločinem. Takto byl ve čtvrtek odpoledne v Praze prezentován příběh solárních elektráren v Chomutově, kvůli kterým skončili ve vězení podnikatelští bratři Zdeněk a Alexander Zemkové a s nimi několik dalších lidí. Jedná se o diametrálně odlišnou verzi, než byla prezentována v médiích, například v Reportérech ČT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Exekuční vyklízení Kliniky na Žižkově bude dnes pokračovat. Aktivisté stále odmítají dům opustit
Druhým dnem bude dnes pokračovat exekuční vyklízení budovy bývalé plicní kliniky na pražském Žižkově, kde neoprávněně funguje Autonomní sociální centrum Klinika. Ve čtvrtek byli aktivisté několikrát vyzváni k opuštění budovy, kterou vlastní Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), ale výzvy neuposlechli a zůstali v předním křídle domu. Dnes v 10:00 se exekutor k budově vrátí a vyhodnotí, zda požádá o pomoc bezpečnostní službu nebo policii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Zásadní slova prezidenta Zemana: Klausova prezidentská kandidatura, další rána šéfovi NÚKIB a také Chovancovu „ministerstvu pravdy“
Další Týden s prezidentem na TV Barrandov s Jaromírem Soukupem přinesl jako vždy mnoho zajímavých postřehů. Zazněly názory na státní rozpočet, „kauzu Huawei“, i na téma hodnocení euroatlantických vztahů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Neumíte psát? Nepište
Trvalou součástí české veřejné debaty je už mnoho let fackovací procedura kolem formy a obsahu maturitních zkoušek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Co se tu děje, už není normální. Korektnost už je taková, že se bojíte otevřít pusu. Jaroslav Kubera prozradil čeho se obává
Předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) byl hostem pořadu Prostor X na serveru Reflex.cz. S moderátorem Čestmírem Strakatým otevřeli diskusi nad řadou různých témat. Kubera například prozradil, že se Zemanem plánuje probrat jeho ostrou kritiku BIS. Prozradil, zda by jej lákalo kandidovat na prezidenta. Prozradil podvod tisíciletí a kromě jiného predikoval, že se stejně všichni ještě dožijeme komunismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Kauza Huawei – jde o byznys v rámci mocných soupeřů
Nedávná kauza okolo prohlášení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) a Bezpečnostní a informační služby (BIS) je velmi podivná a aktuálně poškozuje ekonomické zájmy ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Zeman, Ovčáček, Mynář a Nejedlý vytvořili z Hradu politickou a kulturní „eldéenku“, tedy instituci morální zchátralosti. To říká teoretik chaosu Vodrážka
ROZHOVOR O pohřbu státotvornosti, hradní "eldéence" a kolapsu Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR), ale hlavně o chaosu kolem nás. O tom všem a mnoha dalších tématech je rozhovor s odborářem ÚSTR, teoretikem chaosu a bývalým disidentem Miroslavem Vodrážkou, který Parlamentní listy právě přinášejí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Silné. Advokát Kliniky přišel debatovat o demokracii a právu. Policisté jsou prý nedotknutelní. A soudy...
REPORTÁŽ „Porušování práva je v dnešním režimu v uvozovkách relativně levné,“ konstatoval soudce Nejvyššího správního soudu Karel Šimka. V průběhu debaty v Ostravě zmínil i to, že k verbálním deliktům by byl více liberální a preferoval americký přístup. „Tady nesouhlasím s naším právem a myslím si, že naše právo je příliš ochranářské. Ať si projeví svůj názor! Ať si ho projeví fašista, komunista, je mi to jedno. Ale nesmí se servat!“ konstatoval Šimka. Advokát Pavel Uhl, známý i v souvislosti se zastupováním aktivistů Kliniky, apeloval: „Tato právní kultura do značné míry pěstuje morální riziko nezodpovědného chování policistů a jejich nedotknutelnosti.“ Elitní právníci a politologové debatovali v ostravském centru Pant o právu na odpor, občanské neposlušnosti a demokratickém právním řádu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Tomu, kdo si chce zapálit, v tom nikdo nezabrání
Komentář na facebookovém profilu ke zmírnění protikuřáckého zákona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Havlíček: Chtějí vládnout, ale nenést odpovědnost
Mám takový pocit, že když se občan se stranickou legitimací v kapse stane jedním ze zákonodárců, nějak automaticky sám sebe povýší do role nadčlověka, který, jak se zdá, má automaticky patent na rozum a nějak zapomene důvod toho, proč ho voliči do parlamentu zvolili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Peter Zvolenský: USA stále rychleji ztrácejí zájem o NATO. Co na to Praha?
Oznámené americké stahování ze Sýrie zdánlivě s NATO nijak nesouvisí. Ale jen zdánlivě. Rozhodnutím sólo odejít ze Sýrie totiž nastolil Donald Trump otázku Washingtonu jako spojence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Drahoš: Nemyslím si, že tohle má mít prezident v popisu práce
Komentář na facebookovém profilu k vyjádření prezidenta Zemana, že ředitel Bezpečnostní informační služby Michal Koudelka a ředitel Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost Dušan Navrátil ohrozili ekonomické zájmy České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Mečl (ČSSD): Podporuji do čela strany Honzu Hamáčka
Jan Hamáček získal na krajské konferenci v Liberci čtvrtou nominaci na post předsedy ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Petříček slibuje: ČSSD bude alternativou populistům, třeba mladému Klausovi
Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) deníku Právo potvrdil, že hodlá usilovat o post místopředsedy strany. Následně listu popsal, jak si představuje proměnu ČSSD. Sociální demokracie se musí postavit jasně proti hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury či proti Václavu Klausovi mladšímu (ODS) – zkrátka proti populistům. Jak na to? Takto...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Česká ekonomika překvapivě odolává německému “propadáku”
Poslední série českých makročísel ukazuje, že česká ekonomika i na konci uplynulého roku zůstávala odolná vůči rostoucímu napětí na globálních trzích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Začíná vyklízení budovy bývalé plicní kliniky v Praze. SŽDC neprodleně zahájí nezbytné opravy
V pražské Jeseniově ulici se uskuteční soudem nařízená exekuce v objektu bývalé plicní kliniky, kterou v říjnu 2016 získala od státu Správa železniční dopravní cesty (SŽDC). Budovu obsadili již v roce 2014 squatteři, dnes vystupující pod Autonomním sociálním centrem Klinika. Pražský městský soud rozhodl už v září 2017 o vyklizení objektu. Stížnost proti tomuto rozhodnutí zamítl vloni v listopadu Ústavní soud, termín exekučního vyklizení byl stanoven na 10. ledna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Ženy si zasluhují úctu a respekt – islámské praktiky u nás nedopustíme
Světová média přinesla zprávu, že v Saúdské Arábii začal platit nový zákon ohledně rozvodu, a že je to další úspěch žen zde žijících. V případě rozvodu musí být vyrozuměny manželem – stačí esemeskou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Zešikmit oči, nakazit se žloutenkou... Lidovec Jurečka vtipkuje o vztahu prezidenta Zemana k Číně
Prezident Miloš Zeman svým tradičním čtvrtečním vystoupení na TV Barrandov znovu rozvířil české politické vody. Tentokrát pronesl větu o Číně, na kterou se rozhodl reagovat místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka. To co poznamenal, se prezidentovi nemusí dvakrát líbit. Jurečka přitom neudělala nic jiného, než citoval Zemanova slova z 90. let minulého století.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Prezident republiky jmenoval rektory
Prezident republiky Miloš Zeman jmenoval na základě návrhů akademických senátů příslušných veřejných škol na druhé funkční období čtyři rektory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ta metodika je zmatečná. Jak si to vlastně představují? Babiš se na tiskovce rozčiloval, co to předvádí kybernetický úřad
Po pátečním jednání vlád předstoupil před novináře její šéf Andrej Babiš a svým místy česko-slovenským stylem se vyjádřil ke kauze Huawei. A nejen k ní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Rozpad státu byl vlastizrada. Češi a Slováci spolu účtovali ve studiu ČT. Došlo i na nadávky
Před kamerami České televize zase jednou stanul exministr obrany Alexandr Vondra (ODS). A nebyl sám. Moderátorka Michaela Jílková v pořadu Máte slovo nastolila otázku rozpadu Československa. A toto následovalo. Historik Jan Rychlík připomněl, že česká a slovesná historie se velmi lišila. Od slovenských hostí zaznělo, že se liší dokonce i české a slovenské nadávky. České jsou prý „anální“, zatímco slovenské „genitální“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Štěpánek: Rudí Khmérové a lepšolidé
Jsem opravdu hodně háklivý na to, když se z absolutního lidského neštěstí vytlouká politický kapitál nebo když je zneužíváno k primitivní propagandě. To není nic jiného než hyenismus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Letiště Praha se chystá motivovat své partnery ke snižování emisí skleníkových plynů
Letiště Praha pokračuje v úsilí o snižování uhlíkové stopy. Nyní se chystá získat pro myšlenku důkladného měření a snižování emisí také blízké partnery.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Virtuální výstava k 65. výročí založení Památníku národního písemnictví
Památník národního písemnictví připravil ve spolupráci se Slovenskou národní galerií v Bratislavě virtuální projekt, v němž představuje 65 nejvýznamnějších dokumentů ze svého sbírkového depozitáře. Virtuální výstava vznikla k 65. výročí založení Památníku národního písemnictví a představuje to nejvýznamnější, co Památník národního písemnictví ve své sbírce má.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Že jsou Češi xenofobové? Mýtus, který byl zbořen, říká komentátor nad statistikou
Komentátor Petr Kamberský v pátečních Lidových novinách boří hned tři mýty, které kolují o Češích. V prvé řadě prý není pravda, že jsou Češi, Moravané a Slezané xenofobové. Podle toho prý vůbec není pravda, že by cizinci brali našincům práci. A už vůbec není pravda, že cizinci v Česku pracují především jako kopáči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Za příchod Babiše můžeme všichni. Sám bych spoustu věcí udělal jinak, říká Kalousek
Nejsem příčinou toho, že pravice více nespolupracuje, i kdybych se zastřelil, nic to nevyřeší, tvrdí Miroslav Kalousek v rozhovoru pro Aktuálně.cz.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 11.1.2019 v 05:36, zobrazit podobné
Káles (Svobodní): Festival Zlatá Pecka může pokračovat. Stal se zbytečně nástrojem politického střetu
Spor mezi operní pěvkyní Dagmar Peckovou a starostou Františkem Pilným se stal zbytečně politickou kauzou. Podpora festivalu Zlatá Pecka je zahrnuta do rozpočtu města Chrudim pro rok 2019. Tvrzení, že se vedení města snaží festival zničit není pravdivé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Vláda odmítla návrhy ombudsmanky, které měly lidem ulehčit život
Vláda dnes projednala dva návrhy ombudsmanky. První se týkal možnosti dálkového nahlížení do spisů, který měl lidem ulehčit komunikaci s úřady. V druhém případě ombudsmanka žádala, aby úřady upozorňovaly účastníky řízení na možnost soudního přezkumu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Starosta Čižinský: Praha 1 má dost peněz na investice
První městská část má dostatek našetřených peněz, aby si mohla dovolit větší investice. Vedení radnice je však bude plánovat až v rozpočtu na rok 2020, při sestavování současného vychází z návrhu předchozí reprezentace, který upraví. V rozhovoru s ČTK to uvedl starosta Prahy 1 Pavel Čižinský (Praha 1 Sobě). Na účtech městské části jsou podle starosty úspory zhruba ve výši jednoho rozpočtu, který má Praha 1 více než miliardový.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Naváží Pardubice na předchozí úspěšné volební období?
Není to tak dávno, co proběhla ustavující schůze pardubického zastupitelstva. Určitě jste o tom slyšeli. Mě osobně se dokonce dotýkají hned dvě zastupitelstva. Jednak „malé“ zastupitelstvo obvodu Pardubice 3 a jednak zastupitelstvo na „velké radnici“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Prezident dealer. Takový jelito na Hradě ještě nesedělo. Hovoří Pavel Kosatík
Historik Pavel Kosatík se pozastavil nad informací serveru Echo24.cz, že Hrad má smlouvu o propagaci s firmou Huawei. Dostává za to podle smlouvy její produkty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Podej muslimům chleba, seberou ti vše, napsal poslanec Volný a zveřejnil děsivý účet za islámským terorismem v Evropě
Poslanec za SPD Lubomír Volný na svém facebooku opět „udeřil“ na „náboženství míru“ a ve svém příspěvku nazvaném „Muslimové a my v Evropě 2015–16–17“ poukázal infografikou na oběti teroristických útoků, za které, dle něj, mohou migranti vyznávající islám. Volný taktéž varuje: „Podej muslimům chleba, nabídni střechu, ochraňuj je a seberou ti vše!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Babiš míří do Asie podpořit politické a obchodní vztahy
Týdenní cesta do Singapuru, Thajska a Indie, na kterou vyráží premiér Andrej Babiš (ANO) tuto neděli, pomůže podle předsedy vlády k diverzifikování českého vývozu. S Babišem do Asie zamíří ministryně průmyslu Marta Nováková (za ANO) a v delegaci vedené Svazem průmyslu a dopravy ČR také zástupci 42 českých firem. Ve všech zemích má Babiš v plánu setkání s tamními předsedy vlád, v Singapuru a Indii bude jednat také s prezidenty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš navštíví Indii, Thajsko a Singapur
Předseda vlády Andrej Babiš odletí v neděli 13. ledna 2019 na pracovní cestu do Asie, při které postupně navštíví Singapur, Thajsko a Indii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Domácnostem se dále dařilo – příjmy i výdaje rostly
Podle sezónně očištěných údajů úhrn peněžních a nepeněžních příjmů domácností proti předchozímu čtvrtletí reálně vzrostl o 1,4 %. Reálná spotřeba na obyvatele se mezičtvrtletně zvýšila o 1,6 % a míra úspor mírně poklesla o 0,2 procentního bodu. Míra investic nefinančních podniků se snížila proti předchozímu čtvrtletí o 0,3 procentního bodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Hubáčková (KDU-ČSL): Nesouhlasíme s těžbou štěrkopísku na Hodonínsku, odvoláme se
Ve středu 9. ledna 2019 vydal Obvodní báňský úřad Brno rozhodnutí, a umožnil tak těžbu štěrků v blízkosti prameniště pitné vody pro přibližně 140 tisíc lidí. Zásoby pitné vody se tímto krokem dostávají do značného ohrožení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
TVEL podepsal kontrakt s Čínou na dodávky paliva pro rychlý reaktor CFR-600
Ruská společnost TVEL a čínská CNLY (součást korporace CNNC) podepsaly kontrakt na dodávku jaderného paliva pro rychlý reaktor CFR-600, který se v Číně staví od roku 2017. TVEL dodá uranové palivo pro první zavážku aktivní zóny a pro výměny paliva během prvních sedmi letech provozu reaktoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Takže kupujme Huawei…
Před 30 lety padla železná opona a evropské země bývalého sovětského bloku radostně převzali filosofii liberálního západního života včetně jeho uskupení typu NATO a později i EU. Lidé prostě chtěli na Západ, protože byli přesvědčení, že je tam vyšší životní úroveň a před třiceti lety i docela přirozený a sympatický způsob života. Když jsme navíc v té době viděli totálně rozvrácené Rusko s prázdnými pulty v obchodech a Jelcina, který nechal rozstřílet ruský parlament, koho z nás by to tehdy na Východ lákalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Pražská ČSSD nominovala ministra Petříčka na místopředsedu strany
Pražská sociální demokracie dnes na zasedání krajského výkonného výboru (KVV) zvolila jako kandidáta na místopředsedu strany ministra zahraničí Tomáše Petříčka. Pro se vyslovila drtivá většina delegátů. ČTK to sdělil mluvčí pražské ČSSD Radek Hlaváček. Sociální demokraté budou dnes volit ještě předsedu KVV a delegáty, kteří budou pražskou buňku zastupovat na celostátním sjezdu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Klausův poradce nepotěší kavárnu: Kauze Huawei nevěřím. Přál bych si napravení vztahů USA s Ruskem, část politiků a médií tomu ale brání. A lepšolidé...
ROZHOVOR Situace ve světě se mění. Zatímco američtí demokraté a také neokonzervativci vyvážejí prostřednictvím politiky dělových člunů své představy o demokracii a mocenském uspořádání, současný americký prezident Donald Trump prý tuto politiku nesdílí a odmítá ji, říká někdejší europoslanec za ODS Ivo Strejček. Zlepšení vztahů USA a Ruska považuje Strejček za žádoucí. „Část americké politiky a amerických médií udělá všechno pro to, aby ke zlepšení vztahů mezi oběma zeměmi nedošlo,“ obává se ovšem Strejček. Český premiér Andrej Babiš podle Ivo Strejčka bude volat po čemkoliv, o čem si myslí, že mu u voličů prospěje. „Vůbec si o něm nemyslím, že je jakýmsi plamenným zastáncem národního státu,“ říká Strejček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
VIDEO Jen pro otrlé! Nové záběry z Kliniky. Smrad a DVD s Hitlerem. Přijeli i hasiči
V budově bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici na pražském Žižkově již zůstává pouze skupina několika lidí na střeše. Podle zástupce Autonomního sociálního centra Klinika Arnošta Nováka nemají kam odejít a chtějí důrazněji upozornit na situaci kolem kliniky. Pokud by chtěli objekt opustit, bude jim podle exekutora Ivo Luhana uvolněna cesta, nicméně nemá v plánu je dnes k odchodu ze střechy vyzývat. Luhan to řekl ČTK. Mezi aktivisty u budovy však podle zpravodaje ČTK zaznívá, že skupinka chce zůstat na střeše sedm dní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Ziskovost českých podniků je nejslabší od roku 1999, hrajeme si s ohněm
Komentář ke čtvrtletním sektorovým účtům za třetí loňské čtvrtletí, které dnes zveřejnil ČSÚ
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Čí zájmy hájí Miloš Zeman? Jiří Drahoš si o tom myslí své
Prezidentský kandidát a senátor Jiří Drahoš se na svém facebookovém profilu vyjádřil ke slovům prezidenta Miloše Zemana, jež byla věnována Národnímu úřadu pro kybernetickou bezpečnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Výstava v Senátu láká na tvorbu textilních výtvarníků
Tvorbu textilních výtvarníků Radky a Vlastimila Vodákových představí v Senátu výstava „Fragmenty“. Návštěvníci si mohou prohlédnout například objekty z netradičních materiálů zpracované tradiční textilní technikou. Výstava je veřejnosti přístupná od 10. ledna do 24. února 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Aleš Valenta: Vrací se Německo do třicátých let?
Alternativa pro Německo (AfD) je od svého vzniku v roce 2013 terčem nenávistných útoků fanatických a stále lépe organizovaných levičáků tzv. Antify.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Piráti vypisují výběrové řízení na nominanta do Dozorčí rady Vinařského fondu
Poslanecký klub Pirátů vyhlašuje výběrové řízení na pozici nominanta České pirátské strany do Dozorčí rady Vinařského fondu. O všech navržených kandidátech bude rozhodovat Poslanecká sněmovna. Sedmičlenná Dozorčí rada je kontrolním orgánem Vinařského fondu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Nápad za všechny prachy. Vaše prachy. Ekonomka Šichtařová se zděsila, když si přečetla, co chystá ČSSD
ČSSD bývala jednou z nejsilnějších stran na české politické scéně. V posledních letech se však z obra přeměnila na trpaslíka. Býti trpaslíkem se však bývalým obrům zpravidla nelíbí a snaží se vrátit mezi politické titány. Ekonomka Markéta Šichtařová k tomu poznamenává, že sociální demokraté tolik stojí o návrat mezi ty velké, že jsou ochotni tomu obětovat všechny peníze. I ty vaše peníze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
KSČ, henleinovci, Sládek a Zeman v jednom pytli. V Respektu šílí nad tím, co si Zeman „dovolil“ u Soukupa
Šéfredaktor časopisu Respekt zvolil po čtvrtečním rozhovoru prezidenta na TV Barrandov velmi ostrá slova. Konstatoval, že se náš prezident změnil v nepřítele své vlasti, Podobá se v tom prý komunistům z časů první republiky, nebo těm sudetským Němcům, kteří velebili Adolfa Hitlera a přispěli k rozbití Československa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
ČOI: Před Vánocemi se prodával alkohol mladistvým ve velkém
Česká obchodní inspekce zaznamenala na východě Čech rozšířený prodej alkoholu mladistvým. Před Vánocemi objevila velké množství porušení zákazu prodeje alkoholu osobám mladším 18 let. V tomto období uskutečnila 17 kontrol a alkohol byl prodán 12 mladistvým figurantům. Převážně se jednalo o tvrdý alkohol a víno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Penze - Maláčová chce jít dál než Kalousek?
Jako blesk z čistého nebe se objevil námět (prezentovaný na ČT) ministryně práce a sociálních věcí Maláčové zavést tzv. 3. pilíř penzijního systému jako povinný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina podpoří boj se suchem dotacemi
Část disponibilního zůstatku hospodaření, který je asi 650 milionů korun, použije Kraj Vysočina na podporu projektů na lepší hospodaření s vodou v krajině. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí kraje Eva Neuwirthová. Na dotacích určených mimo jiné na stavbu tůní a malých vodních nádrží uvolní letos kraj 77 milionů korun, asi o deset milionů víc než v předchozím roce. ČTK to řekla vedoucí krajského odboru životního prostředí Eva Horná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Alkohol, porno, rozmazlené děti. Český kněz podal nepříznivé svědectví o stavu naší společnosti
Řeckokatolický kněz, psychiatr, pedagog, premonstrátský terciář, autor duchovní literatury a esperantista Jaroslav Maxmilián Kašparů svým kritickým okem zhodnotil českou společnost. Zdá se mu, že žijeme v materiálním dostatku, ale náš vnitřní život je velmi chudý. Měli bychom se prý naučit dělit o své statky a obohatit svůj duchovní život. V tuto chvíli se mu zdá, že se lidstvo řítí do záhuby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Každého, kdo uvažuje jinak, považují za zakukleného agenta nepřátelské mocnosti. Zdaní se chudoba a podpoří milionáři. Profesor Šesták také o totalitě, v níž přerostlo financování naší vědy
ROZHOVOR Sebevědomí novodobých panovníků hraničí až s totalitou, protože každého, kdo uvažuje jinak, považují za zakukleného agenta nepřátelské mocnosti. Postižení jsou obyčejní lidé, kteří platí za grandiózní projekty Bruselu, třeba tím, že se zdaní chudoba finančním zatížením starších automobilů a z vybraných prostředků se podpoří milionářům jejich elektromobily. Profesor Jaroslav Šesták, který pár měsíců po přijetí státního vyznamenání od prezidenta Miloše Zemana dostal vyhazov z Fyzikálního ústavu Akademie věd, se zamýšlí nad poselstvími, ale i nad totalitou, v níž přerostlo soudobé financování naší vědy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Evropská identita existuje, tvrdí europoslanec Svoboda. Je to prý protiklad nacionalismu
Kritici Evropské unie často upozorňují na to, že neexistuje cosi jako jednotný evropský lid a cosi jako jednotné evropanství. Europoslanec Pavel Svoboda (KDU-ČSL) však s tímto názorem nesouhlasí. V komentáři na blogu server Aktuálně.cz vysvětlil, co evropanství znamená konkrétně pro něj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Jirásek (SPOZ): Cítíme se bezpečně?
Je rok 2019. Všechno se zdokonaluje. Technika pomáhá člověku i v oblasti boje proti trestné činnosti. Policie nespí, ale pachatelé také ne. Jaká je tedy skutečná realita?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Český rozhlas spouští svoji první HbbTV aplikaci, Radio Wave si ji nadělilo k narozeninám
Český rozhlas nabídne od 11. 1. nově poslech z audioarchivu pomocí interaktivní HbbTV aplikace. Stává se tak prvním českým rádiem, které nabízí vlastní HbbTV aplikaci. Pilotní verze aplikace je dostupná na stávajícím kanále Radia Wave, které si ji nadělilo jako dárek k 13. narozeninám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Již potřetí krajům pošleme více než tři miliardy korun na kotlíkové dotace
Ministerstvo životního prostředí spouští poslední vlnu kotlíkových dotací. Do krajů pošle přes 3 miliardy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Listopad lákal k vánočním nákupům
Meziročně se tržby očištěné o kalendářní vlivy v listopadu zvýšily reálně o 5,0 %, bez očištění o 6,1 %. Tržby v maloobchodě po očištění o sezónní vlivy meziměsíčně vzrostly o 1,4 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Na mýtu se letos vybralo více než kdy dříve. Nejasnosti ale pokračují
Výběry mýta byl opět rekordní. Za dvanáct měsíců kamiony zaplatily 10,8 miliardy korun. Nejasnosti kolem nového mýta ale pokračují. Je víc politiky proklamovaná ušetřená jedna miliarda, anebo úspora čtyř miliard, když si stát současný mýtný systém ponechá?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Čínská reakce na varování před Huawei se prý dala čekat. Ministr Brabec varuje před ekonomickými dopady
Čínskou reakci na varování českých úřadů před technologiemi čínské společnosti Huawei bylo možné očekávat, řekl dnes místopředseda vlády Richard Brabec (ANO). Reagoval tak spolu s několika dalšími ministry na čtvrteční vyjádření prezidenta Miloše Zemana v TV Barrandov, že Čína kvůli varování chystá vůči Praze odvetná opatření. Brabec nevyloučil ekonomické dopady, pokud by třeba Česká republika prohrála případnou mezinárodní arbitráž.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Sdružení místních samospráv vyhlásilo Počin roku a Přešlap roku 2018
U příležitosti konference Samosprávy 2019, která se včera konala v Brně, vyhlásilo Sdružení místních samospráv ČR vítěze ocenění Počin roku 2018 a také nositele titulu Přešlap roku 2018. Na Počin roku byly nominovány osobnosti, které významným způsobem přispěly k rozvoji a lepšímu fungování samospráv, případně se zasadily o ochranu oprávněných zájmů představitelů samospráv. Nominace na Přešlapy, tedy aktivity, jež samosprávám naopak život komplikují, putovaly bez výjimky za ministerstvy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Italský premiér schválil přijetí migrantů, když byl Salvini v Polsku. Po návratu spustil fičák
Češka Monika Pilloni už pár let žije v Itálii a české čtenáře pravidelně informuje o tom, co kolem sebe vidí. Jako dobrovolnice italské Ligy ministra vnitra Mattea Salviniho toho vidí hodně. Vidí třeba, jak to chodí v italské vládě. To, co se děje v Římě teď, možná dává za pravdu prezidentu Zemanovi, který rád svérázným způsobem skloňuje slovo nepřítel. „První stupeň nepřítel, druhý stupeň úhlavní nepřítel, třetí stupeň koaliční partner,“ říkává Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy dokončilo opravy památkově chráněného jezu
Povodí Moravy, s. p. dokončilo rozsáhlé opravy kamenného jezu ve Znojmě. Práce trvaly tři měsíce a oblekovickému jezu přinesly prodloužení životnosti, zajištění stability, bezpečného provozu a navrácení jedinečné krásy. Jez je totiž současně kulturní památkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Matějka (SNČR): Jak daleko mají zastánci EU k násilí od nenávistných slov? Podívejte
V některých státech už používají zastánci EU místo argumentů dokonce násilí. Znalci prostředí hovoří o fašizaci společnosti. Jak jsme na tom v České republice? Jak daleko mají od nenávistných slov k násilí u nás? Pusťte si sdílené video.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Inflace v prosinci 2018 zůstala pod prognózou ČNB
Komentář ČNB ke zveřejněným údajům o vývoji inflace v prosinci 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Vláda se k zákazu kamionů v levém pruhu staví neutrálně, chybí v něm důležité výjimky
Vláda upozornila, že návrh by v současné podobě mohl postihnout i automobily s přívěsem či vozidla integrovaného záchranného systému.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 11.1.2019 v 11:36, zobrazit podobné
Babiš se ve sporu o Huawei postavil za BIS, od kybernetického úřadu chce důkazy
Premiér Andrej Babiš prohlásil, že nemá informace o tom, že by Čína chystala odvetná opatření, před čímž varoval prezident Miloš Zeman.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 11.1.2019 v 11:36, zobrazit podobné
Ivo Strejček: Výroky ukrajinského velvyslance jsou skandální
V nedělním pořadu televize Prima Václav Klaus na otázku o hlavních ohniscích zvýšeného mezinárodního napětí ve světě odpověděl, že je „Ukrajina ponoukána politickými elitami Západu, včetně našich, aby co nejvíce provokovala Rusko a prezidenta Putina. Tam vidím možné ohnisko nebezpečí a myslím, že se Putin ještě chová opatrně a střízlivě a nenaskakuje na každou provokaci“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Předsedkyně AV ČR udělila čestné medaile Zdeňku Samcovi a Radomíru Vlčkovi
Ve čtvrtek 10. ledna v 10 hodin dopoledne převzali z rukou předsedkyně AV ČR Evy Zažímalové čestné medaile dva vědci, kteří se zasloužili o českou vědu. Přední elektrochemik Zdeněk Samec byl vyznamenán čestnou oborovou medailí Jaroslava Heyrovského za zásluhy v chemických vědách. Radomír Vlček, který se začátkem nového tisíciletí významně podílel na transformaci ústavů AV ČR na veřejné výzkumné instituce, pak obdržel čestnou medaili Za zásluhy o Akademii věd ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Opozice Uherského Hradiště: Odmítáme tuto povrchní hru vedení města
Koalici v Uherském Hradišti tvoří ODS, KRUH, KDU-ČSL a TOP09, starostou je lídr vítězné strany ODS Stanislav Blaha. Ten vyzval opozici (ANO, Nestraníci pro Hradiště, Piráti, KSČM, ČSSD), aby do 23.listopadu loňského roku nominovala do každé odborné komise jednoho kandidáta. Opozice tedy Radě města předložila své kandidáty, místa v komisi však nezískala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
ČT naděluje. Moravec dostal prezent za 1.755.000 korun
Že si řada agentur pro výzkum veřejného mínění dělá z ČT a Českého rozhlasu dojnou krávu, o tom ParlamentníListy.cz psaly opakovaně. Nezměnilo se nic, miliony tečou dál. Nejnovějším úlovkem naší redakce je smlouva mezi Českou televizi a firmou Kantar CZ. Ta vyjde na 1.755.000 korun a čerpat z jejího plnění bude například moderátor Moravec. Tak je to ostatně uvedeno v platných podkladech, které máme k dispozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Varování před Huawei může mít ekonomické dopady, připustil Brabec. Reakci Číny čekal
Vicepremiér Richard Brabec tak reagoval na vyjádření prezidenta Miloše Zemana, že Čína kvůli varování chystá kvůli kauze Huawei odvetná opatření.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 11.1.2019 v 09:36, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Euro za 20?
Komentář na facebookovém profilu k diskusi o přijetí eura
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Dříve skákal na můstcích, dnes vyskakuje v politice
Asi se každý dovtípí, že jde o bývalého, nikterak zvlášť úspěšného sportovce, skokana na lyžích Jakuba Jandu. To jméno je poněkud zavádějící, může být totiž také zaměňováno s jeho jmenovcem, Jakubem Jandou z Evropských hodnot, mj. také bývalého, tentokrát pornoherce. Ale zpět ke skokanovi, dnes politikovi za ODS, Jakubovi Jandovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Opozice Uherského Hradiště: Vedení města se zřejmě obává naší koordinované spolupráce
Společné prohlášení opozičních stran ANO 2011, Nestraníci pro Hradiště, Naplno pro Hradiště, Piráti, KSČM a ČSSD k nominaci členů komisí Rady města Uherské Hradiště
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Neziskovka Ondráčky dostala dopis z Bruselu: Nebojte, Babiše pečlivě prověřujeme
Evropská komise v dopise pro Transparency International ČR (TI), která dala podnět kvůli možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše, vzkázala, že celou věc důkladně prošetřuje. Výsledky by mohly být známy v blízké době, informoval server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Rozzuřený Kalousek: Sprosté lži, lidé na padácích kvůli mě neumírali! Nikdy mi nic neprokázali! Pak se ptal, jestli se má zastřelit
Spoluzakladatel TOP 09 Miroslav Kalousek prý v roce 2013 nevěřil, že Andrej Babiš může v politice uspět tak, jak nakonec uspěl... Za časů tradičních politiků odstupovali členové stran jen pro různá podezření z trestného činu. Kalousek v této souvislosti zdůraznil, že jeho samého viní Babiš z kdečeho, ale všechno to jsou jen pomluvy, které mnohokrát vyvrátil. A přesto se zdá, že by řada lidí byla spokojena teprve ve chvíli, kdyby se Kalousek zastřelil...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
O rozhlase v Havlově knihovně: Pan Kňourek, ten frekventant Parlamentních listů... Kundra pak vytočil radního drbem o milionovém odstupném a začalo skutečné peklo
Ve čtvrtek večer se v Knihovně Václava Havla konala debata ze série Debata s Respektem s podtitulem Vrtění Českým rozhlasem. O tom, zda je veřejnoprávní médium ohroženo následkem vyhazovu Petra Fischera z pozice šéfredaktora ČRo Vltava, diskutovali kromě něj samotného také někdejší šéfredaktor ČRo 2 Martin Groman, člen Rady Českého rozhlasu a rovněž někdejší šéfredaktor ČRo 2 Miroslav Dittrich a redaktorka Respektu Ivana Svobodová. Debatou provázel Ondřej Kundra, také z týdeníku Respekt. Diskuse se místy vyhrotila zejména mezi odvolaným Petrem Fischerem a radním ČRo Miroslavem Dittrichem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Vzniká tu evropský megastát? Německo s Francií se chtějí propojit jako siamská dvojčata
Paříž a Berlín se spojí jako siamská dvojčata, píše ve svém pátečním komentáři redaktor MF Dnes Jiří Sládek. Regiony na francouzsko-německé hranici se podle něj propojí ještě těsněji než dosud. Ať už se jedná o politiku, ekonomiku, diplomacii, nemocnice nebo vodovody. Na místě jsou možná obavy, že pod taktovkou osy Paříž-Berlín eroduje suverenita členských zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Vláda probere jízdu kamionů v levém pruhu či podněty ombudsmanky
Poslanecký návrh na zákaz jízdy kamionů v levém pruhu na dálnicích, jmenování pěti rektorů vysokých škol či dvě doporučení od ombudsmanky projedná na svém dnešním zasedání vláda. Ministři se sejdou podruhé v tomto týdnu a nezvykle v pátek kvůli zahraniční cestě premiéra Andreje Babiše (ANO), který v neděli odlétá na týdenní návštěvu do Singapuru, Thajska a Indie. Také informace o jeho plánované cestě jsou jedním z bodů programu dnešního jednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Věcný návrh rekodifikace stavebního práva míří do meziresortního řízení
K dalšímu důležitému milníku se přiblížila rekodifikace stavebního práva, na které usilovně pracuje Ministerstvo pro místní rozvoj společně s Hospodářskou komorou České republiky a dalšími odbornými partnery. Do konce měsíce ledna bude do mezirezortního řízení odeslán věcný záměr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Dominik Rusinko: Německá ekonomika na pokraji (technické) recese
Ani brexitem zmítaná Velká Británie, ani nepokoji žlutých vest zkoušená Francie. Na prahu recese se ocitá největší evropská ekonomika Německo, kde po nepřesvědčivých výsledcích podnikatelských nálad propadla v listopadu nečekaně také průmyslová výroba (meziročně nejvíce od roku 2009). Po poklesu HDP ve třetím čtvrtletí o 0,2 % má tak německá ekonomika nakročeno k zápornému růstu i v posledním kvartále roku 2018, čímž by se z definice dostala do recese.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Svoboda (KDU-ČSL): Na eurovolby se veřejnost dívá jako na volby druhého řádu
Na eurovolby se česká veřejnost dívá jako na volby druhého řádu a volební účast, naposledy 18%, tomu odpovídá. Otázky jsou dvě: zda je tento pohled oprávněný a zda si za tom nemůžeme sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): O čem se tu, proboha, bavíme?
Komentář na facebookovém profilu k situaci kolem pražské Kliniky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Kulový s přehazovačkou! Dělají z nás normální blbce! Volají po demokracii a nedokáží se smířit s výsledkem voleb, zuří generál Blaško
ROZHOVOR „Dělají z nás normální blbce, a jestli s tím nepřestanou, tak takzvané tradiční strany budou už opravdu na smetišti dějin,“ říká směrem k politickým stranám generálmajor Hynek Blaško. Současně v rozhovoru upozornil, že Češi ztrácejí své tradiční hodnoty a začíná to u mladých, kteří vidí jako svůj příklad současnou politickou kulturu plnou nadávek na jednáních. Zároveň se hovoří o demokracii, ale demokracie podle něj také znamená smířit se s vítězem voleb a neosočovat lidi pro jejich názor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Šéf neziskovky Janda se věnoval Zemanově kauze Huawei. Šířil extrémně vulgární text o pohlavních orgánech
Výkonný ředitel think-tanku European Values a politický komentátor Jakub Janda na svém twitteru sdílel příspěvek z facebookové satirické stránky KKRD Boys. KKRD Boys se ve svém příspěvku, plném nadsázky, v souvislosti s kauzou Huawei zamýšlejí, jak by to vypadalo: „Kdyby se někde na slavnostní recepci na ambasádě servírovaly ku*dy a krpatej žlutej miliardář by vytáhnul ze slipů kradenýho černýho ču*áka z Kamerunu“ a varují, co čeká každého, kdo má „velký péro“ a „z tohodle čínskýho krámu pošle koc fotku, jak si toho mastodonta třeba přiškrcuje páskem od županu!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Zahradil vyčítal lidovcům Junckera. Zle pořídil, Zdechovský na něj vytáhl minulost
Jan Zahradil se s Tomášem Zdechovským nedávno střetli na Českém Rozhlasu Plus, kde měli rozdílné názory na to, kdo může za to, že Česko není v EU slyšet. Nyní se oba europoslanci dostali do křížku znovu. A tentokrát šlo o Jeana-Clauda Junckera a Marxe. „Vy jste pro něj hlasovali, vy jste za něj spoluzodpovědní,“ obviňuje Zahradil. Ale Zdechovský hned zapátral v minulosti. Přidal se i Bartošek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Na D1 bychom měli být aktivnější
Vláda řešila splavnost Labe, k zákazu jízdy kamionů v nejrychlejších pruzích dálnic se staví rezervovaně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Publikace SVS shrnuje pravidla zpracování vlastní produkce a „prodeje ze dvora“
Státní veterinární správa zveřejňuje na svém webu publikaci určenou především chovatelům hospodářských zvířat, kteří chtějí prodávat malé množství vlastních produktů prvovýroby přímo konečným spotřebitelům (tzv. ze dvora), nebo se rozhodli svoji produkci sami dále zpracovávat nebo si porazit zvíře pro vlastní spotřebu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Vlastizrada? Tím šermují jen bezradní Zemanovi kritici. Babišova vláda dobře hospodaří, říká politolog Jelínek
ROZHOVOR ANO dominuje, tradiční strany jsou na ústupu. Politolog Lukáš Jelínek se domnívá, že nedávné zmizení Jiřího Zimoly z vedení ČSSD není prohrou, nýbrž pouze taktickým ústupem. Výrazná tvář, jakou je například v ODS rebelující Václav Klaus mladší, by ale podle Jelínka mohla už tak slabé sociální demokracii spíše uškodit. Prezident Zeman si podle Jelínka ve věci kritiky BIS počíná nelogicky, ale dodává: "Vlastizrada? Těmito pojmy šermují jen Zemanovi bezradní kritici." Zhrubnutí politické kultury Jelínek komentuje slovy: "Co neprošlo politikům před deseti, dvaceti lety, jim dnes projde hravě. Nad tradičními politiky občané zlámali hůl a snaží se teď uvěřit těm „novým“, k nimž jsou i tolerantnější."
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Aby stíhal Prahu i Brusel. Kvůli funkcím Pospíšila mění hlavní město termíny jednání
Jednání pražské rady se kvůli Pospíšilovi přesunulo z úterý na pondělí. Europoslancem a současně zastupitelem by chtěl zůstat i po květnových volbách.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 11.1.2019 v 20:36, zobrazit podobné
Zaorálek na ČT mluvil o čínské kauze. A jde o vážný problém
Hostem Interview ČT24 moderátorky Zuzany Tvarůžkové byl dnes poslanec za ČSSD Lubomír Zaorálek. Hovořilo se mimo jiné o zájmech Číny v Česku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Jsou jiné hodnoty, než peníze
Komentář na facebookovém profilu k videu Jordana Petersona, kde mluví o náročnosti kariér na nejvyšších postech a proč je tam méně žen
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Chovanec (ČSSD): K dnešní bulvární slátanině v MFDnes
Komentář na facebookovém profilu k článku v MF Dnes
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ohavná, ideologicky závadná píseň, řekl o hudební klasice dramaturg veřejnoprávního rádia. Budete žasnout, co měl na mysli
Stanice Český rozhlas Radio Wave ve své redakci uspořádala anketu na téma: „Jakou skladbu byste nejraději vymazali z historie?“ a natočila o tom i video. Řeč došla na protikomunistickou předvolební píseň Josefa Vojtka, která se v roce 2006 stala „obětí cenzury“, ale také na skladby legendárních hudebních skupin The Beatles či Queen. Dozvěděli jsme se i která z písní, dle jednoho z názorů, obsahuje „ideologicky závadný verš“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Miroslav Kalousek se chystá protestovat. Bojuje s neonacisty
Šéf poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek na svém twitterovém profilu informoval o petici Studentské rady Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, v níž se tato ohrazuje proti zneužití odkazu Jana Palacha neonacisty při koncertu v italské Veroně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Soupeřem pravice není uvadající KSČM, ale mladí, extrémní levičáci z prostředí Klinik
Komentář na facebookovém profilu k situaci kolem pražské Kliniky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Bukanýři, diagnóza socan. Jaromír Soukup tentokrát drtil úplně všechny, to se zasmějete
Jaromír Soukup se ve svém pořadu Moje Zprávy, vysílaném ve čtvrtek večer na TV Barrandov, rozhodl zaobírat středečním hlasováním rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny o majetkovém vyrovnání s církevními a náboženskými společnostmi. Zaměřil se na to, jak hlasovali Piráti, které následně v této souvislosti přirovnal k lidovcům. Poté si „posvítil“ i na Jana Hamáčka, o kterém prohlásil, že „i přes jeho diagnózu socan dostal rozum“ a nazval ho „Chudákem Hamí.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Nová levice
ČSSD bude v budoucnu úspěšnou politickou stranou. A to přesto, že si to mnozí političtí soupeři nepřejí. Je to dáno její historickou rolí v obhajobě spravedlnosti a solidarity ve společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
ÚZSVM prodal pozemek u bývalého mlýna, který byl dříve zapsán na německé majitele
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Ústí nad Orlicí prodal stavební parcelu v Ústí nad Orlicí vlastníkovi sousedního rodinného domu za kupní cenu ve výši 85 000 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Dle některých politiků má stát zkusit udržet své vysoké zástupce
Stát by se měl pokusit udržet své vysoké představitele po skončení jejich mandátu pro státní služby. Myslí si to někteří členové sněmovního výboru pro obranu. ČTK je oslovila v souvislosti se vstupem bývalého náčelníka generálního štábu Josefa Bečváře do zbrojařské firmy Glomex. Podle dalších by případný střet zájmů měl vyloučit zákon nebo takzvaná konkurenční doložka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Letiště Praha znovuotevřelo vyhlídkový val u obce Kněževes
Letiště Praha otevřelo nový val určený pro pozorování letadel, který se nachází u obce Kněževes. Původní val musel být v květnu loňského roku zrušen, jelikož bránil stavbě produktovodu leteckých pohonných hmot a plánovanému rozšíření perimetru letiště. Nový val je vyšší o téměř dva metry a oproti původnímu byl posunut o 51 metrů dále od přistávací dráhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
PMS v roce 2019: Budování prvního českého probačního domu a rozvoj práce s vězni
Co čeká Probační a mediační službu (PMS) v novém roce? Vedle dohledu, výchovné práce s pachateli a pomoci obětem se probační úředníci a specialisté PMS zaměří na rozvoj práce s vězni propouštěnými na podmínku, širší využívání elektronického monitorovacího systému nebo posílení restorativní praxe ve své práci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Druhý den přebírá Kliniku exekutor, poslední squatteři se drží na střeše. Na Miladě tehdy vydrželi čtyři dny, fandí jim kolegové
REPORTÁŽ Jak to vypadá na pražské Klinice den po zahájení avizované exekuce?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Jednali jsme s vedením Prahy
Komentář na facebookovém profilu k jednání vlády s vedením pražského magistrátu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Evropští auditoři začali kvůli možnému střetu zájmů s kontrolami
Na českých úřadech začal tento týden audit Evropské komise, sdělila ČTK mluvčí Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) Barbara Hanousek Eckhardová. Tři generální ředitelství komise prověřují předcházení střetu zájmů při přerozdělování evropských dotací. Důvodem pro audit je podezření evropských úřadů, že premiér Andrej Babiš (ANO) může být ve střetu zájmů kvůli dotacím pro holding Agrofert, který dříve vlastnil a v roce 2017 převedl do svěřenských fondů. Zatím audit začal na ministerstvu práce a Ministerstvu pro místní rozvoj. V příštím týdnu bude zahájen ve Státním zemědělském intervenčním fondu (SZIF).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra