Oficiální zpravodajská média

Kolem obsazení pražského podniku začíná být dusno. Piráti nezasahuji
Z dvě stě dvaceti tří kandidátů vybrali Piráti zhruba třicítku nových zástupců do pražských podniků. Podle materiálu, který dnes publikovaly Novinky.cz je vybírala “pirátská” komise složená ze tří až pěti obvykle stejných lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Tady se demokracie 30 let jen předstírala. Režisér a umělec vydal drtivou zprávu o době po roce 1989. Zlodějiny, prodaní politici, vysávání státu... A to, co nás čeká
„Zastupování, skutečné, je klíčem. Ptejte se svého politika, co pro vás dělá.“ I tato slova zaznívají od režiséra Davida Martinka v jeho analýze s názvem 2019, kterou poskytl ParlamentnímListům.cz. Hovoří o prohře politického stylu, který skoro třicet let předstíral budování demokracie podle západních norem. Popisuje současný proces změny české politiky a vytvoření prostředí tvrdé politické soutěže, které se odehrává na půdorysu nejvýznamnější transformace společnosti za posledních padesát let. Čtvrtá průmyslová revoluce totiž zásadně mění pravidla. „Odvíjí se další klíčový zápas o technologický předstih, který kapitalismus spoludefinuje jako systém. Kdo v něm vyhraje, získá minimálně podíl na spolurozhodování o podobě planety.“ Vysvětluje i to, proč by měli mít u nás zaměstnanci průměrný plat kolem 50 tisíc měsíčně. Nejde ale jen o bilancování nebo vizi, Martinek jasně říká, s čím začít tady a teď.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: O tom, jak český karbanátek převálcoval Ameriku
Je to jak v té pohádce o českém Honzovi, který se stal králem… Tento příběh je zcela pravdivý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
První evropský chalífát. A věci, které se nepíší o „žlutých vestách“. Hovoří nestor novinařiny a znalec Francie Milan Syruček
ROZHOVOR Jak dalece se oddálila současná myšlenka Evropské unie od ideí Churchilla a de Gaulla, kteří viděli Evropu „od Atlantiku po Ural“! Dnes její aparát nabobtnal do počtu 170 000 úředníků a stále roste. Bývalý novinář Milan Syruček se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zabývá také francouzskou Sorbonnou, kterou štědře dotují arabské státy, jež se netají tím, že by Francii chtěly mít jako první evropský chalífát, a kde nedávno bez povšimnutí našich médií proběhl incident mezi studentkou a ředitelem o nošení šátku v hodině. V liberalismu se prý tato univerzita nechvalně proslavila už dříve, a to udělením doktorských titulů třem vedoucím představitelům Rudých Khmerů, kteří způsobili ve své zemi genocidu nepředstavitelných rozměrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Čeští jaderní fyzikové se podílejí na stavbě urychlovačového centra FAIR
Nedaleko německého Darmstadtu se buduje v rámci Evropské výzkumné infrastruktury pro hadronovou fyziku FAIR velký částicový urychlovač, který má ambiciózní přinést nové poznatky o struktuře hmoty za vysokých teplot, tlaků a hustot i o jevech souvisejících se vznikem vesmíru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Chyby vlády a parlamentu
Svoboda slova je zatím tím největším „výdobytkem“ sametové revoluce. Upálení Palacha tenkrát pozvedlo sebevědomí národa. Současné ekonomické zájmy většiny občanů převyšují nad morálkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Řízení letového provozu loni věnovalo na dobročinné aktivity nejvyšší částku ve své historii
Pozitivní vývoj letového provozu a příznivé hospodářské výsledky umožnily ŘLP ČR, s. p., podpořit v roce 2018 neziskový sektor rekordní částkou 7 milionů korun. Tento štědrý sponzorský příspěvek si mezi sebou rozdělily charitativní a sociální organizace, zdravotnická zařízení i školy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Policie obvinila dvě ženy z ovlivňování voleb. Volily za jiné osoby
Policie obvinila dvě ženy z ovlivňování voleb v obci Chlístovice na Kutnohorsku. Jsou podezřelé, že volily za jiné osoby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ekonom hrozil z Bakalových novin: Hrozné podkopávání našich spojeneckých závazků. Volit by měly i děti, vždyť ony jsou budoucnost
Investiční bankéř Ondrej Jonáš varuje před tím, že Česko jede setrvačností a neinvestuje do budoucnosti. Další krize nás tak podle jeho slov může vážně ohrozit. Uvedl to pro server iHNed.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
A co Američané? Ve věci mobilů Huawei udeřila SPD
Jaroslav Novák, jenž sám sebe představuje jako politicky aktivního spisovatele a poradce místopředsedy PSP Tomia Okamury, se vyjádřil ke kauze Huawei. Na to, jak moc se v poslední době mluví o Číně, se mu zdá, že se až příliš málo mluví o Spojených státech, které prý jen v roce 2014 aktivně sledovaly 1,2 milionu lidí. Pozadu nezůstala ani Velká Británie a další země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
„Ona měla krámy, pak na to vlítli a nakonec...“ Fuj. Vůbec to nečtěte. Jde o Kliniku, psáno ve čtyři ráno
Vyklízení komunitního centra Klinika neušlo pozornosti médií. Nakonec k většímu incidentu nedošlo, pouze se aktivisté uhnízdili na střeše. Z médií a od politiků se ozývaly názory pro a proti. Jeden z těch drsnějších svěřil v brzkých sobotních hodinách sociálním médiím bývalý marketér Pirátů a publicista Jakub Horák. A přidává historku, která by slabším náturám mohla pokazit chuť k jídlu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
AV ČR: Nové centrum EPIREC - Na léčbě epilepsie se v Motole podílejí vědci a inženýři
Unikátní platforma propojující výzkum epilepsie s klinickou praxí funguje od ledna ve Fakultní nemocnici v Motole. V multioborových týmech zde pracují vedle lékařů také vědci z 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fyziologického ústavu Akademie věd ČR. Inovativní poznatky, na jejichž zpracování se podílejí i odborníci z Fakulty elektrotechnické ČVUT, zkvalitní a zefektivní péči o pacienty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Čeká vás třeba šok. Zdeněk Zbořil k mobilům z Číny: Zeman si pamatuje. Pozor, občané
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Zahájení globální války mezi Spojenými státy a Čínou na vedlejších bojištích? Politolog Zdeněk Zbořil v dnešním Rozjezdu komentuje kauzu Huawei. „To, zda důsledky dopadnou na PPF nebo Škoda Auto, předvídat neumím, ale že k tomu může dojít, si umím představit.“ Věnuje se také brutálnímu útoku na poslance AfD, když mimo jiné říká: „Ono dnes stačí jen o takové události informovat, a kdo tak učiní, může se dostat do hledáčku Zprávy Policie a MV ČR o politickém ‚extremismu‘, což už je něco jako ‚měkký trestný čin‘.“ A Klinika? „Nenadávejme na klavíristu, když je špatné piano.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Martin C. Putna hovoří: Exekutor vtrhl na Kliniku, rozmlátil zařízení, udělal nepořádek. Vždy to tam bylo uklizené, sympatické, bez drog. Doplatili na to, že podporovali uprchlíky
Exekuční vyklizení žižkovské Kliniky začalo ve čtvrtek, po odchodu aktivistů už jsou přízemní prostory budovy prázdné a začaly zabezpečovací práce. Někteří aktivisté však stále zůstávají na střeše Kliniky. Situaci v Interview Plus v Českém rozhlase okomentoval literární historik a pedagog Martin C. Putna, který se řadí mezi zastánce autonomního sociálního centra. „Klinika je fenomén. Politici jí nejprve fandili, zlom přišel s uprchlickou krizí,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
MMR: V integrovaných nástrojích v IROP zbývá pro žadatele ještě 12 miliard korun
Zájemci o podporu například veřejné dopravy, opravy silnic nebo kulturních památek prostřednictvím integrovaných nástrojů mají stále možnost získat dotaci. Stačí jen sledovat webové stránky nositelů integrovaných nástrojů, kde se zveřejňují všechny podrobné informace, a to nejen k vyhlašovaným výzvám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Vladimír Dryml: Kde je největší problém českého zdravotnictví?
Prý nedostatek sester je největší současný problém zdravotnictví v ČR. Údajně se na tom shodli mladý ministr Mgr. práv Vojtěch (ANO) s panem presidentem a jeho týmem poradců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Akademie věd: V pondělí 21. ledna ráno nastane úplné zatmění Měsíce
V pondělí 21. ledna 2019 před tři čtvrtě na šest ráno se Měsíc ponoří déle než na hodinu celým svým diskem do zemského stínu. Nastane tak úplné zatmění Měsíce, které bude navíc na dlouhá léta poslední svého druhu – další z našeho území spatříme až v září roku 2025. Měsíc během zatmění z oblohy nezmizí, neboť se na jeho povrch budou promítat odstíny pozemských červánků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Cestování lékařů přes hranice by mělo skončit, plánuje německý ministr
Za časů ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09) lékaři hrozili, že pokud nedostanou přidáno, odejdou do Německa, kde dostanou mnohem vyšší mzdu. Lékařské odbory čas od času vracejí tuto výhrůžku na stůl. Jenže německý ministr zdravotnictví Jens Spahn teď udělal českým doktorům čáru přes rozpočet. V rozhovoru pro švýcarský list Blick am Sonntag konstatoval, že by EU měla podobné přesuny lékařů zarazit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Kubera vyděsil Takáče. Šlo o Huawei a čínského velvyslance
Druhý nejvyšší ústavní činitel, předseda Senátu Parlamentu ČR Jaroslav Kubera (ODS), byl hostem v pondělním pořadu Interview na ČT24. S moderátorem Danielem Takáčem hovořil o kauze Huawei a ZTE. Prozradil, jak aktuální česko-čínský spor probral s velvyslancem Pekingu, zda si české úřady vymýšlejí a jak tuto situaci řešit dál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Novinář poslouchal Pirátku v neděli u Moravce. A z toho co vykládala byl pořádně zmatený
Publicista Petr Pešek se na serveru Reflex.cz rozhodl nahlédnout do duší českých Pirátů. Z toho, co tam našel, ho prý občas až mrazí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Herec Cina nechápe, proč je manželství určeno jen mužům se ženami. Letos chce být uvědomělý člověk a prosadit změnu
Herec Jan Cina patří mezi hlavní tváře iniciativy „Jsme fér“. Na rok 2019 si prý dal za cíl nejen dál prosazovat práva homosexuálů, ale také stát se lepším člověkem, ba dokonce ideálním člověkem. V životě prý měl také etapu, kdy chtěl být malou mořskou vílou, nebo spíš malým mořským princem. Podstatné prý bylo, aby měl ocas. Ocas jako ryba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Od deseti k pěti: Katastrofa TOP 09 se prohlubuje. Nové a vážné informace
Jak jsme již dříve informovali, TOP 09 se bude stěhovat ze svého současného sídla v Tyršově domě, který vlastní Česká obec sokolská (ČOS). Pro server iDnes se k okolnostem toho, že Oldřich Lomecký, vysoký činitel ČOS, odešel z TOP 09, vyjádřil jak Jiří Pospíšil, tak samotný bývalý starosta Prahy 1. Pospíšil tvrdí, že za vyhazovem ze současného sídla je politika. „Všechny platby byly včas, nemáme žádné dluhy, odchod nijak nesouvisí s ekonomickou situací. Je podle mě dán politickými důvody,“ říká europoslanec a předseda TOP 09. Ale Lomecký namítá, že se rozhodnutí o výpovědi nezúčastnil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Na střeše Kliniky chce skupina pěti aktivistů zůstat i další dny
Na střeše bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici na pražském Žižkově nadále zůstává skupina pěti aktivistů, pro které bylo Autonomní sociální centrum Klinika domovem. Obávají se, že budova vlastněná Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) zůstane po vyklizení prázdná, proto plánují na střeše zůstat ještě další dny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
VZP: V jakých případech je možno požádat o prominutí penále
Otázka týdne ze Všeobecné zdravotní pojišťovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Soudu navzdory: Prezident Zeman se rozhodl nejmenovat Ošťádala s Fajtem profesory
Prezident Miloš Zeman se rozhodl nejmenovat docenty Ivana Ošťádala a Jiřího Fajta z Univerzity Karlovy profesory. Učinil tak poté, co mu soud věc vrátil k dalšímu řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Vize nula: Letem světem statistikami dopravní nehodovosti za rok 2018
Během roku 2018 vyšetřovala Policie ČR celkově 104 764 dopravních nehod, při kterých zahynulo 565 osob, dalších 2 465 bylo zraněno těžce a 25 215 lehce. Oproti roku 2017 došlo k významnému zvýšení obětí nehod (o 63, tj. 12,5 %), navýšil se i počet těžce (o 126, tedy 5,4 %) a lehce zraněných (o 475, tj. 1,9 %). Více bylo i nehod vyšetřovaných Policií ČR, a to o 943, tedy 0,9 procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Pokrytectvím, cenzurou a hloupou korektností se Evropa nespasí
Hned v úvodu nejprve o nás. I v ČR se máme na co ptát; zvláště media a z nich ještě jednou zvláště ČT, její ovlivňování veřejného mínění důrazem na určité události při jiných zamlčených, po třetí zvláště výběrem témat a diskutujících, a poslední zvláště, to vše intenzivněji před každými volbami. A ve velké Evropě atributy z titulku přivedli k dokonalosti vyhazovy z práce, pokutami a soudním trestáním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Petříček nebude nadšen: V ČSSD sepsán ostrý dokument o Ukrajině, jde Babišovi
Exhejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek sdílel na svém facebookovém profilu interpelaci Jaroslava Foldyny (oba ČSSD) ve věci stanoviska Ministerstva zahraničních věcí k ukrajinskému zákonu o veteránech včetně banderovců. Interpelace míří na stůl Tomáše Petříčka, šéfa diplomacie (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Jsme absolutní špička mezi postkomunistickými zeměmi
Komentář na facebookovém profilu k ratingovému hodnocení ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Ke skutečnému řešení málokdy stačí paušální přístup
Komentář na facebookovém profilu k návrhu premiéra Babiše na další zvyšování důchodů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Útok na zvolené politiky je útokem na demokracii
Komentář na facebookovém profilu k úmrtí starosty města Gdaňsk Pawla Adamowicze, který podlehl následkům útoku mladého Poláka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu osobních údajů k případu webu white-media.info
Vyjádření Úřadu pro ochranu osobních údajů k znepřístupnění webu www.white-media.info.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Smrt Pawla Adamowicze je velkou tragédií
Komentář na facebookovém profilu k úmrtí starosty města Gdaňsk Pawla Adamowicze, který podlehl následkům útoku mladého Poláka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
NPÚ: Monitoring pozůstatků Juditina mostu a vltavského dna v jeho okolí
Ve dnech 14.–16. 1. 2019 proběhne s využitím moderní potápěčské techniky a archeologických dokumentačních postupů monitoring dna řeky Vltavy v bezprostředním okolí gotického Karlova mostu (2. polovina 14. století) a jeho předchůdce, románského Juditina mostu (3. čtvrtina 12. století).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Petra Procházková líčila, jak Rusové likvidují nepohodlné novináře. Třeba je pošlou do Afriky...
Novinářka Petra Procházková se na serveru Deníkn.cz rozepsala o tom, jak byla loňská vražda tří ruských novinářů v Africe pečlivě připravenou akcí. Podle jejích slov přišel příkaz z Moskvy. A to od lidí, kteří útočili i na americké volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Singapur je z hlediska HDP na obyvatele de facto lídr na světě
Premiér Andrej Babiš zahájil svou týdenní pracovní cestu po Asii. V Singapuru se setkal s prezidentkou i předsedou vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Babiš je z vraždy polského starosty zděšený, Petříček ji odsoudil
Premiér Andrej Babiš (ANO) je zděšený z vraždy gdaňského starosty Pawla Adamowicze. Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) ji odsoudil jako hanebný čin a označil za tragédii. Oba vyjádřili soustrast rodině zavražděného i Polsku. Čin odsuzují i čeští opoziční politici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Do kategorie majetková křivda spadají pouze restituce, a nebo i exekuce?
Exekuce, zlodějny za bílého dne posvěcené předchozími zákonodárci. Problém nejen právní, ale navýsost etický, morální a společensky naprosto devastujicí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Staněk o Grebeníčkově knize: Je možné vyjadřovat různé názory
Hostem pondělních Dvaceti minut Radiožurnálu byl ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD). Vrátil se ke křtu knihy Miroslava Grebeníčka o církevních restitucích. Moderátorce Marii Bastlové však vyčetl, že by měla věnovat pozornost důležitějším otázkám. Třeba těm, čím prospěl české kultuře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Šafrovo forum: Babiš se schovává v Singapuru, aby se nemusel účastnit akcí k Palachovu výročí
Zahraniční cesty vysoce postavených politiků bývají plánovány celé měsíce dopředu. Na jednu z nich v neděli odjel i český premiér Andrej Babiš. Navštíví Singapur či Indii. Server Pavla Šafra Forum24.cz dospěl k závěru, že si Babiš nechal naplánovat cestu na půlku ledna naprosto schválně, aby se nemusel účastnit akcí k uctění památky Jana Palacha a nemusel čelit demonstrantům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: V lesích Krušných hor padají stromy a cesty jsou zaváté, vstup nedoporučujeme
Na větvích a stromech vysoká vrstva mokrého a těžkého sněhu, k tomu silný vítr a neustávající sněžení, zaváté cesty i ukazatele, mlha. Tak vypadají na začátku týdne lesy v Krušných horách. Lesníci varují běžkaře, lyžaře, skialpinisty i pěší a upozorňují na riziko pádu stromů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Peksa (Piráti): Nemůžeme schvalovat koncentrační tábory a loupeže orgánů
Piráti připravují zákon, který má zamezit kupčení s lidskými orgány. Spolupracují se senátorem Markem Hilšerem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Budou se přepisovat osnovy dějepisu. Po stížnostech BIS ministerstvo začalo konat
Zástupci Ministerstva školství se sešli s ředitelem Bezpečnostní informační služby (BIS) Michalem Koudelkou kvůli veřejné části výroční zprávy. V té se civilní kontrarozvědka okrajově věnovala právě školní výuce, a to s odkazem na sovětskou interpretaci moderních dějin, kterou je na českých školách podle tajné služby stále poznamenána interpretace moderních dějin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: Návrh nového zákona o zbraních
Ministerstvo v současné době připravuje návrhy čtyř nových zákonů upravujících nakládání se zbraněmi, střelivem a municí v civilní sféře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Rakušan (STAN): Pěstujme společenskou atmosféru, která nevede k radikalizaci
Komentář na facebookovém profilu k úmrtí starosty města Gdaňsk Pawla Adamowicze, který podlehl následkům útoku mladého Poláka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Richard Seemann: V Německu se vynořila nová politická strana Patriotů
Na německé politické scéně byla ustavena nová krajně pravicová strana Patriotů. Vzešla z útrob Alternativy pro Německo, která o víkendu měla sjezd zabývající se květnovými volbami do evropkého parlamentu. Zakladatelem se stal 44letý André Poggenburg, bývalý ze strany vyloučený dlouholetý předseda její Sasko - Anhalské organizace, kde v tamním zemském sněmu byl vůdcem opozice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Bouzek (TOP 09): Liberální demokracii budeme prosazovat a bránit
Části zastupitelů Krajského úřadu byla doručena žádost občana pro ředitele Jihočeské komorní filharmonie pana Otakara Svobody. Důvodem byl veřejně vyjádřený nesouhlas s výroky a chováním bývalého prezidenta republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Státní vlajku v Afghánistánu musí vojáci měnit každých šest měsíců
Úkolem 18. úkolového uskupení v operaci Resolute Support, které od listopadu působí na základně HKIA (Hamid Karzai International Airport) v Afghánistánu, je zajišťovat permanentní logistickou a administrativní podporu pro všechny jednotky nasazené na území Afghánistánu. Kromě pracovních povinností čeká třicet dva vojáků a vojákyň z České republiky i několik ceremonií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Pobodaný starosta Gdaňsku zemřel
Pobodaný starosta Gdaňsku Pawel Adamowicz zemřel. Bylo mu 53 let. Informuje o tom server polského deníku Gazeta Wyborcza.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Nikdy nesmíme dopustit násilný způsob vyznání politických názorů
Komentář na facebookovém profilu k úmrtí starosty města Gdaňsk Pawla Adamowicze, který podlehl následkům útoku mladého Poláka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Profesor Piťha do vězení nepůjde. Žalobu ženské lobby odložili
Katolický duchovní Petr Piťha má o starost méně. Trestní oznámení, které na něj podala Česká ženská lobby za kázání o Istanbulské úmluvě, odložil státní zástupce jako neodůvodněné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Veřejný dluh ČR je nejnižší od roku 2009
Komentář k vývoji dluhu sektoru vládních institucí ve třetím čtvrtletí 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Nové vedení Prahy chce změnit smlouvu s Pekingem. Kvůli Tchaj-wanu
Vedení hlavního města chce ze smlouvy o partnerství s Pekingem odstranit článek obsahující souhlas s politikou jedné Číny, která neuznává nezávislost Tchaj-wanu. Shodli se na tom zástupci pražské koalice složené z Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil pro Prahu (TOP 09, STAN, KDU-ČSL). Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže: Potvrzení 200tisícové pokuty pro město Březová
Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže zamítl rozklad podaný městem Březová a potvrdil prvostupňové rozhodnutí Úřadu, v němž byla ve společném správním řízení zahájeném z moci úřední na základě výsledků vlastní kontrolní činnosti uložena pokuta ve výši 200 tisíc korun za spáchání přestupků při zadávání jedenácti veřejných zakázek, přičemž s vybranými dodavateli již zadavatel uzavřel smlouvy o dílo. Rozhodnutí nabylo právní moci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Prezident odmítl povýšit Fajta a Ošťádala na profesory. Rektor Zima nastoupil před kameru ČT a začal o tom, jak jej přiměje konat, co se sluší a patří
Prezident Zeman se rozhodl nejmenovat Ivana Ošťádala a Jiřího Fajta z Univerzity Karlovy profesory. K rozhodnutí Miloše Zemana se vyjádřil rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima, který na stanovisku pana prezidenta nenechal nit suchou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Na Šumavě trvá nebezpečí pádu stromů. Správa uzavírá jelení výběh v Návštěvnickém centru Kvilda
Na celém území Národního parku Šumava hrozí nebezpečí pádů stromů nebo jejich částí. Správa NP Šumava proto nedoporučuje vydávat se na turistické výlety či na výlety na běžkách do terénu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Janek Kroupa stál před soudem. Český rozhlas s ním. Byli jsme u jednání, které zaujme i Babiše
Reportér Janek Kroupa opět působí svému zaměstnavateli, veřejnoprávnímu Českému rozhlasu, vrásky na čele. Tentokrát byl kvůli jeho článku dokonce rozhlas postaven před soud. Věc souvisí s kauzou nahrávek premiéra Babiše a bývalého novináře MF Dnes Marka Přibila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Aby stíhal Prahu i Brusel. Kvůli funkcím Pospíšila mění hlavní město termíny jednání
Jednání pražské rady se kvůli Pospíšilovi přesunulo z úterý na pondělí. Europoslancem a současně zastupitelem by chtěl zůstat i po květnových volbách.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 14.1.2019 v 15:36, zobrazit podobné
Petice proti zneužívání odkazu Jana Palacha italskými extremisty
Letošní výročí sebeupálení se Jana Palacha je o něco významnější než výročí předešlá. Je tomu totiž celých 50 let od činu, který otřásl světem. Je proto zřejmé, že bude tomuto výročí dáváno mnohem více pozornosti než výročím předešlým.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Tady se dělá byznys a my u toho chybíme
Komentář na facebookovém profilu k velvyslanectví v Singapuru
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
ÚZSVM v Rychnově nad Kněžnou prodal v elektronické aukci řopík
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Rychnově nad Kněžnou prodal v elektronickém aukčním systému dva pozemky, včetně pevnostního objektu stálého lehkého opevnění tzv. řopíku. Jednalo se o jednu z prvních elektronických aukcí nemovitého majetku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Profant (Piráti): Kontext skandálu Huawei a ZTE
Varování NÚKIB před výrobky firem Huawei a ZTE docela rezonuje. Ve veřejné debatě ale zaznívá velké množství dezinformací a polopravd. Pokusím se proto shrnout politický a technologický kontext pro pochopení této kauzy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Fotopasti potvrdily, že vlci se na jihu Třeboňsku rozmnožili
Na česko – rakouském pomezí na jihu Třeboňska byl potvrzen výskyt vlků na začátku března 2018. Odborníci podle pobytových stop, stržených hospodářských i volně žijících zvířat a fotografií z fotopastí zjistili, že se tu pohybuje vlčí pár. V průběhu léta pak fotopasti zaznamenaly čtyři až pět vlčat. Znamená to, že vlčí smečka se na Třeboňsku etablovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Úřad práce: Nezaměstnaných v prosinci bylo o 50 tisíc méně než loni
K 31. 12. 2018 evidoval Úřad práce ČR celkem 231 534 uchazečů o zaměstnání. To je o 16 524 více než v listopadu a o 49 086 osob méně než před rokem. Zároveň jde o nejnižší prosincovou hodnotu od roku 1996, kdy bylo bez práce 186 339 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Prznění paměti národa, fašismus. Lenka Procházková velmi zle o naší současnosti. A o ČT
ROZHOVOR „Lid, zakotvený v Ústavě jako zdroj veškeré moci, je ve skutečnosti jen zdrojem financování cizích záměrů. Platíme armádu, která stát neubrání, platíme školství, které už z druhé generace našich dětí vyrábí bioroboty, platíme veřejnoprávní média, která do svého sterilního bazénku pouští jen šlapače vody,“ komentuje Českou republiku třicet let po revoluci spisovatelka a signatářka Charty 77 Lenka Procházková. Podle ní svoboda myšlení leká i mnohé současné politiky, a proto by chtěli, aby se informace a názory šířily kontrolovaně a pouze v určených mantinelech. Hledání pravdy však prý není koupel v dezinfekcí vonícím bazénu, ale spíše plavání v divoké řece.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Úprava mediální karantény ČNB
Česká národní banka upravuje pojetí části své mediální karantény vztahující se k měnověpolitickým zasedáním. Počínaje únorovým měnovým zasedáním budou moci představitelé ČNB za níže uvedených podmínek veřejně vystupovat již bezprostředně po skončení tiskové konference k výsledkům měnového jednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Šumová (Zelení): Životnímu prostředí se nevěnuje pozornost, kterou si zaslouží
Rozloučení předsedkyně ZO Strany zelených v České Lípě Vladimíry Šumové
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Vláda má řešit problémy, a ne je způsobovat
Komentář na facebookovém profilu k hospodaření státu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Souhlasím, ČSBS hájí komunistické zločince, antisemity a popírače holocaustu
Poslanec za ODS Jakub Janda se tvrdě opřel do tzv. Českého svazu bojovníků za svobodu. Označil jej za pofidérní spolek adorující bývalé estébáky, konfidenty, komunistické policajty a jiné přisluhovače režimu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Posledním dnem pro podání přiznání k dani silniční je 31. leden
Letošní přiznání k dani silniční je potřeba podat a daň také zaplatit nejpozději do konce ledna. Přiznání by neměli zapomenout podat zejména poplatníci, jejichž silniční motorová vozidla a jejich přípojná vozidla (dále jen "vozidla") podléhají dani silniční.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Na dotační politiku našich vlád doplácí malí zemědělci
Komentář na facebookovém profilu k zemědělské dotační politice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: České TV pořady – a proč, prosím vás?
To abychom si snad o sobě mysleli bůhvíjací nejsme kabrňáci, co si umí udělat všechno sami, jak jsme si to namlouvali za totality? Televizní mnohahodinové revuální a hudební pořady všech druhů, filmy každého myslitelného žánru a snad z každého prostředí, které v republice existovalo?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš se sešel se singapurskou prezidentkou a premiérem
Schůzkami s prezidentkou Halimah Yacobovou a s předsedou vlády Lee Hsien Loongem zahájil dnes premiér Andrej Babiš návštěvu Singapuru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Zločinci a lotři. Jde i o George Bushe. Na vlnách rozhlasu zněla nevídaná slova o migrantech v Evropě
V sobotních Hovorech na ČRo Plus byl hostem tentokrát politolog Jan Eichler, který přednáší na Fakultě mezinárodních vztahů na VŠE. A s ním bylo jasné i téma, o kterém se hovořilo. Francie, zatížená z minulosti koloniálním dědictvím a současně útoky teroristů. Popsal situaci a politiku, která vedla k tomu, že nyní je ve Francii 6 až 8 milionů Alžířanů či lidí s tímto původem. A doufá, že nedojde k útokům zde v ČR. „Záminky by mohly být lecjaké, včetně nedomyšlených výroků některých našich vrcholových politiků, které ztotožňují islám a terorismus,“ tvrdí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ctibor Veleba: Když se dělá vše proto, aby to nešlo...
Takto lze okomentovat situaci lodní dopravy na Vranovské přehradě, alespoň pro společnost Rekreace Vranov…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Týden ve znamení brexitu a mizerného evropského průmyslu
Čeká nás týden, kdy si politika může s trhy opět pohrát. Na prvním místě budou evropské trhy sledovat především úterní hlasování o brexitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): ČSSD je čím dál tím více probruselská
Pražská ČSSD, ve které silnou frakci tvoří Mladí sociální demokraté, si vytýčila další metu. Po protlačení svých kandidátů na ministerské posty, chtějí řídit celou ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
SVOL: Zvedá se vlna solidarity s vlastníky lesů
Lidé a instituce jsou odhodláni v letošním roce různými formami pomoci vlastníkům lesů při zvládání jejich nelehké situace. Ptají se však, jak bude postupovat stát a zda jejich pomoc bude něco platná, pokud opatření státu budou pomalá a neefektivní. Mají obavu, že jejich pomoc bez účinné podpory státu katastrofickou situaci v lesích nevyřeší, jen se vypaří jako kapka vody v příliš rozsáhlém požáru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Kavan: Stáhnout se ze Sýrie a předhodit Kurdy Turkům? Nepřijatelné. Živelně se stahovat z Afghánistánu je nevhodné
ROZHOVOR Pokud státní orgány mají právo a povinnost chránit bezpečnostní informace, nebudou podle bývalého ministra zahraničních věcí a někdejšího předsedy Valného shromáždění OSN Jana Kavana používat přístroje organizací, které mohou být napojeny na výzvědné orgány té které země. „To se týká velmi malého počtu orgánů a jednotlivců, kteří mají bezpečnostní zájem některé informace utajit, proto nebudou podnikat riskantní kroky. Ale to je v politickém, bezpečnostním, diplomatickém i podnikatelském světě alfa a omega, to je běžnou abecedou jednání,“ řekl v reakci na varování českých úřadů před používáním čínských mobilů Huawei a na přestřelku mezi premiérem Andrejem Babišem a čínským velvyslancem bývalý významný politik a diplomat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Piráti uspořádali Piratecon k sociálnímu bydlení
Pravidelná setkání Pirátů k zásadním politickým tématům s názvem Piratecon probíhají i v roce 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Bilance ČMKB v roce 2018: Průměrně 31 kontraktů denně
Na energetickém trhu Českomoravské komoditní burzy Kladno (ČMKB) bylo loni uzavřeno 7783 kontraktů, tedy v průměru 31 kontraktů denně. Denní frekvence kontraktů tak meziročně vzrostla o téměř 11 procent. Každý obchodní den se průměrně zobchodovalo 26,7 tisíce MWh energií v hodnotě 25,2 milionu korun, zatímco v roce 2017 to bylo 24,7 tisíce MWh (16,1 milionu korun).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
172 tisíc korun pro europoslnce, 628 tisíc korun pro jeho asistenty. Měsíčně. O to se hraje
Volby do Evropského parlamentu se blíží, a tak nechybí ani střety o podobu kandidátek. Jak totiž píší Lidové noviny, hraje se i o 38 milionů korun na asistenty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Merkelová a Macron teď ovládnou vše. Náš diplomat promluvil o EU
České republice nastanou po odchodu Británie z EU složitější časy. Angličané, Velšané a Skoti byli podle jednoho z českých diplomatů častými spojenci Čechů, Moravanů a Slezanů. Teď si budeme muset hledat spojence nové a jednat se Švédy, Finy nebo Portugalci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ivan David: Svobodná a spravedlivá…
„Pokud má být společnost svobodná, musí být spravedlivá… zákony mohou být dobré, špatné, ale musí platit stále a pro všechny. Změna pravidel během procesu je něco, co nesmí nikdy nastat. A když vláda dělá toto, tak jde proti vlastním lidem a rozkládá společnost“ . (Milan Knížák citován Zdeňkem Jemelíkem:http://www.chamurappi.eu/novinky-a-akce/zdenek-jemelik-pouceni-z-vystoupeni-spolku-spravedlnost/)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zástupci Prahy jednají s ministrem Ťokem o Pražském okruhu
Zástupci hlavního města jednají s ministrem dopravy Danem Ťokem (za ANO) o výkupech pozemků pro úsek 511 Pražského okruhu. Náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr (Praha Sobě) řekl před schůzkou novinářům, že na obecných principech spolupráce města a státu panuje shoda a dnešní jednání už se týká detailů výkupů. Podle náměstka by mělo přinést návrh dalšího postupu, který poté bude muset ještě schválit vedení města. Úsek 511 má propojit D1 a Běchovice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Z**de, řekl pirát staršímu kolegovi a strčil do něj. Jde o hodně, i o Putina
I u Pirátů to občas vře. O strkanici u kuchyňky píší Lidové noviny. Mělo k ní dojít mezi Giuseppem Maiellem, jenž se nedostal do Poslanecké sněmovny, ale byl lídrem zlínské kandidátky Pirátů, a místopředsedou strany Mikulášem Peksou. A šlo o to, kdo bude kandidovat v eurovolbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Bohuslav Sobotka nastoupil do práce
Expremiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) je konzultantem. Jak píše server Neovlivní.cz, radí mmo jiné také bývalému federálnímu poslanci Janu Vildovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Průmysl v eurozóně - listopadový šok
Průmysl v eurozóně propadl o 1,7 % meziměsíčně, což reálně srazilo výrobu meziročně o 3,3 %. To je nejhlubší reálný propad průmyslu od roku 2012, který jsme navíc pozorovali napříč všemi velkými ekonomikami eurozóny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Ekonomické zisky versus veřejné zdraví
Evropský parlament ve středu 16. ledna hlasuje o závěrečné zprávě Zvláštního výboru pro autorizaci pesticidů v EU (PEST), který fungoval v roce 2018, a jehož jsem byl koordinátorem pro frakci S&D.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Čerpání rozpočtu Ministerstva obrany opět plné slibů
Samohybné houfnice DANA, víceúčelové vrtulníky a radiolokátory MADR, tedy 20 miliard korun opět přesunuto do dalšího roku. Po kolikáté páni ministři a paní ministryně za ANO?!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: Antonín Staněk přijal velvyslance Velké Británie
Ministr kultury Antonín Staněk se dnes 14. ledna 2019 v Nostickém paláci setkal s velvyslancem Velké Británie J.E. panem Nickem Archerem, který v České republice působí od ledna 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Nekompromisní soudce: Byl to terorismus! Senior Balda dostal 4 roky
Za způsobení nehod dvou osobních vlaků na Mladoboleslavsku dnes uznal soud seniora Jaromíra Baldu vinným z teroristického útoku a poslal ho na čtyři roky do vězení. Nařídil mu také ambulantní psychiatrické léčení. Jedenasedmdesátiletý Balda předloni pokácel dva stromy na železniční koleje, navíc šířil výhrůžné letáky. Chtěl tak u lidí vyvolat strach z muslimských migrantů, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Kříž (Svobodní): Fetišizace soukromého vlastnictví?
Žijeme v éře zpochybňování všeho. Expertem na cokoliv je kdekdo. Už nestačí staré dobré doporučování živočišných a rostlinných tuků, kdy jsme byli „experty“ přesvědčováni, že musíme jíst pouze rostlinné tuky, protože živočišné nás zabíjejí, zatímco o dvacet let později tomu bylo naopak. Vždy stejně přesvědčivě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
172 tisíc korun pro europoslance, 628 tisíc korun pro jeho asistenty. Měsíčně. O to se hraje
Volby do Evropského parlamentu se blíží, a tak nechybí ani střety o podobu kandidátek. Jak totiž píší Lidové noviny, hraje se i o 38 milionů korun na asistenty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Gemund, co vyhodil Zemanovy a Babišovy kytky do koše: Udělal bych to znovu
Aktivista a překladatel Otakar van Gemund je jeden z demonstrantů, který loni 17. listopadu na Národní třídě vyhodil do koše květiny od premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, prezidenta Miloše Zemana a lídra SPD Tomio Okamury. Jak uvedl v rozhovoru pro Týden, květiny od Zemana a Babiše by vyhodil klidně znovu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Přebytek hospodaření i míra zadlužení poklesly
Saldo hospodaření sektoru vládních institucí dosáhlo ve třetím čtvrtletí 2018 přebytku 21,0 mld. Kč, což představuje 1,55 % HDP. Příjmy sektoru vládních institucí dosáhly 40,9 % HDP, zatímco výdaje 39,3 % HDP. Míra zadlužení sektoru vládních institucí klesla meziročně o 1,21 p. b. na 33,90 % HDP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Chovanec (ČSSD): Svoje jsem si odmakal
Komentář na facebookovém profilu k odchodu z vrcholné politiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Petříček nebude nadšen: V ČSSD sepsán ostrý dokument o Ukrajině
Exhejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek sdílel na svém facebookovém profilu interpelaci Jaroslava Foldyny (oba ČSSD) ve věci stanoviska Ministerstva zahraničních věcí k ukrajinskému zákonu o veteránech včetně banderovců. Interpelace míří na stůl Tomáše Petříčka, šéfa diplomacie (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtman Čunek: Chceme ve školách vytvářet atmosféru, která umožní hledat přirozená řešení
Zlínský kraj zahájil cyklus vzdělávání pro ředitele škol o palčivých problémech současnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Nové svědectví o Janu Palachovi: Možná to s ním bylo celé jinak
Dlouholetý kamarád Jana Palacha Stanislav Hamr promluvil o svém blízkém kamarádovi z dětství a studentských let. A jak uvádí server Aktuálně.cz, umí překvapit. Hamr totiž hovořil o tom, jak jej štval svatouškovský pohled na Palacha. A proto se právě rozhodl říct o něm pár slov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Transformace našeho regionu opravdu dobře nastartovala
V polovině volebního období, kdy v čele vedení kraje stojí koalice hnutí ANO, KDU-ČSL a ODS, jsou v regionu cítit změny. Moravskoslezský kraj mění image, stává se důležitým hráčem v oblasti inovací, proměnilo se jeho vnímání u lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Nutně potřebujeme mezigenerační spravedlnost
Komentář na facebookovém profilu ke zvyšování důchodů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
ČSÚ otevírá výzkumníkům nové SafeCentrum
Český statistický úřad výrazným způsobem rozšiřuje nabídku poskytovaných služeb v oblasti mikrodat. Od 15. ledna 2019 bude pracovníkům výzkumných a vědeckých institucí umožněno samostatně pracovat v nově zřízeném SafeCentru v prostorách Ústřední statistické knihovny. Přístup bude možný za přesně vymezených podmínek s důrazem na vysokou ochranu dat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Marek Benda uhranul slovy o lídrech EU, kteří nemají děti. A o Orbánovi
S Janou Bobošíkovou se na XTV tentokrát sešel nejdéle sloužící poslanec v České republice, předseda ústavně právního výboru Poslanecké sněmovny Marek Benda (ODS). Hned na úvod řekl, že poslanec SPD by neměl být vydán k vyšetřování i přes jeho „debilní“ výrok. Témata byla různá, od Havla a roku 1989 přes vládu Andreje Babiše až po hrozbu z Číny, Ruska i Evropské unie. A chyby z minulosti. „Moje největší politická chyba, kterou jsem kdy udělal, bylo, že jsem hlasoval pro přímou volbu prezidenta,“ zavzpomínal poslanec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist