Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2022
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 67x, což odpovídá cca 3.496-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Vítová (ANS): Evropa se změnila dne 22. ledna 2019 skrze německo-francouzskou smlouvu
Německo a Francie podepsaly smlouvu, která může svědčit o tom, že se chystají být spojenci ve válečném konfliktu. Je důležité si povšimnout, že obě země v této smlouvě ale hovoří jménem celé EU. Jaké stanovisko zaujme česká vláda?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Konec Národní galerie
Na fungování Národní galerie v Praze máme zákon. Je jednoduchý jak zákony mají být a proto ho není nutné politicky korigovat. Současná Národní galerie se tímto zákonem neřídí a nikomu to nevadí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Nesouhlasíme se záměrem senátora ODS zkomplikovat poskytování informací občanům
Komentář předsedy poslaneckého klubu Pirátů Jakuba Michálka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Sledujte, jak reagovala ČT, když jsme chtěli vidět honoráře za Kouzelníka Žita a další pohádky
Pohádka Kouzelník Žito, kterou natočil Zdeněk Zelenka pro Českou televizi, byla s velkým očekáváním odvysílaná na Štědrý den. Místo slavnostní chvíle u štědrovečerní pohádky na obrazovce ČT se ale dostavilo velké zklamání. Podle příspěvků mnoha hodnotitelů se výtvor nepovedl. Objevilo se také mnoho komentářů, které zmiňovaly a zpochybňovaly celý systém tvorby přes dotace filmového průmyslu. Nás proto zajímalo, jaký honorář za tento snímek Zdeněk Zelenka, režisér a scénárista, dostal. Vše skončilo jako obvykle fiaskem veřejnoprávní instituce. Česká televize se uzavřela sama do sebe a nekomunikuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Lamentace přátel církevního majetku
Vlastně se jedná jen o lamentace přátel církve katolické. Ta před sedmi lety uskutečnila ohromný diplomatický manévr, když přesvědčila zástupce naprosté většiny nekatolických církví (čest výjimkám, jako byla církev baptistů, která tyto machinace odmítla) ke koordinovanému postupu vůči demokratickému státu, v důsledku kterého církve získaly restitucemi obrovskou část státního majetku a příslib tučných reparací za ztracený církevní majetek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Petříček letí na Ukrajinu. Setká se s Porošenkem i Tatary z Krymu
Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) se při návštěvě Ukrajiny setká s prezidentem Petrem Porošenkem i představiteli krymských Tatarů. Příslušníci tatarské menšiny v minulých letech opakovaně protestovali proti ruské okupaci ukrajinského poloostrova Krym. Podpora územní jednoty Ukrajiny bude jedním z hlavních témat Petříčkovy návštěvy, oznámilo dnes české Ministerstvo zahraničí. Třídenní návštěva začne v neděli 27. ledna. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Evropa vyhlásila embargo na zbraně do Ruska a teď se diví, jak se daří jejich zbrojovkám... Šéf zbrojařů a prezidentský kandidát přináší informace, o kterých se nemluví
ROZHOVOR Prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu Jiří Hynek se domnívá, že v rámci zbrojařského průmyslu silně roste vliv Číny a Ruska. Ve druhém případě jsou na vině embarga uvalená Evropskou unií. „Díky embargu jim z jejich domácího trhu zmizela zahraniční konkurence, a navíc jejich průmysl získal významnou podporu vlastní vlády,“ vysvětluje Hynek. Pro české zbrojařské podniky jsou ale dnes stále nejdůležitějším obchodním partnerem Spojené státy. České firmy se ovšem potýkají se zásadním problémem nedostatku uchazečů o práci, současní zaměstnanci navíc povážlivě stárnou. „Právníka, ekonoma či politologa ve vývoji či výrobě nevyužijete,“ uzavírá Hynek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Malý: Potřebujeme nezávislé studie
Počet uživatelů zahřívaných tabákových výrobků jako je IQOS nebo Glo na českém trhu roste. Ohledně skutečného obsahu škodlivin v tabákové tyčince HEETS vložené do kovové trubičky však není zcela jasno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Navrátilová (Svobodní): Kladivo exekucí
Zapomeňte na vžitou představu, že se exekuce týkají jen nezodpovědných lidí, kteří si nabrali nevýhodné půjčky a proměnili je na zbytečnosti konzumního života.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Nová strategie Rady pro výzkum: Zařadit Česko mezi nejlepší inovátory Evropy
Vládní Rada pro výzkum, vývoj a inovace schválila novou, ambiciózní strategii v oblasti technologických a vědeckých inovací. Ta Českou republiku hodlá do roku 2030 posunout na evropskou špičku. Základem strategie je devět pilířů, z nichž Akademie věd ČR se nejvíce týká lepší ochrana duševního vlastnictví a rozsáhlá podpora inovačních a výzkumných center.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
O vyšetřovatele Čapího hnízda projevila zájem GIBS. Velmi zvláštní, bouří se Sabina Slonková
O vyšetřovatele Pavla Nevtípila se začala zajímat Generální inspekce bezpečnostních sborů. Server Neovlivní.cz Sabiny Slonkové k tomu dodává, že zájem inspekce působí velmi zvláštně, mírně řečeno, neboť se projevil zrovna ve chvíli, kdy se Nevtípil chystá poslat k soudu kauzu firmy Čapí hnízdo premiéra Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Krutáková (STAN): Pane ministře, mluvíte o nutnosti boje se suchem, ale nechráníte zdroje stávající
Interpelace na ministra životního prostředí ve věci těžby štěrkopísku na Hodonínsku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Gazdík (STAN): Registrační úřady musí přezkoumávat míru zaměnitelnosti v názvu kandidátek
Ústavní soud dnes vydal verdikt na stížnost koalice Spojené síly pro Prahu proti hnutí Pro Prahu, týkající se zaměnitelnosti názvu kandidátních listin s názvy jiných, dlouhodobě zaběhlých názvů politických stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Bez nás Němců byste se neubránili Putinovi! Činitel EU naznačil Čechům, že by měli být vděční
Komisař Evropské unie Günther Oettinger se domnívá, že kdyby nebylo Evropské unie, Česko by bylo pro ruského prezidenta bezmocnou trávou ve větru. Řekl to alespoň listu Reutlinger General-Anzeiger.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Prosím vás, vždyť je to jinak. Tereza Spencerová ukončuje diskusi o smlouvě Macrona a Merkelové
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ „Myslím totiž, že ten ‚superstát‘ je zatím ještě v plenkách. Nebo lépe, ještě nedorostl ani do těch plenek, neb se ještě ani nenarodil. Jeho rodiče teprve zkoušejí spolu chodit,“ mírní analytička Tereza Spencerová obavy z nové německo-francouzské smlouvy. Ta je dle ní nejasná, nekonkrétní a značí, že Francie a Německo se chtějí na něčem dohodnout, ale zatím nemají na čem. Spencerová se v rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz věnuje také popisu předvolební kampaně na Ukrajině, kterou naše média nefrekventují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Kovářová (STAN): Premiér slíbil, že udrží levné ceny energií. Co se stalo s tímto slibem?
Interpelace na ministryni průmyslu a obchodu ve věci zvyšování cen energií
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Hřib: Nemocnici v Letňanech by měl postavit i provozovat stát
Novou nemocnici, kterou vedení Prahy navrhuje v Letňanech, by měl postavit i provozovat stát. Na dnešním jednání pražských zastupitelů to uvedl primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Ten před časem vznik nového zařízení navrhl v souvislosti s plánem premiéra Andreje Babiše (ANO), který by na městských pozemcích v Letňanech rád vybudoval velký areál pro státní úředníky, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Úřadech práce máme dlouhodobě personální poddimenzovanost
Odpověď na interpelaci od poslankyně Olgy Richterové ve věci fungování Úřadu práce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš se rozpovídal, co si myslí o odborech. Třeba v Agrofertu...
Jaký má být vztah vlády k odborům? A jak je to s odbory v Babišových firmách? Právě na to se ptal časopis Sondy Revue současného premiéra Andreje Babiše. Ten činnost své vlády pochválil a vyvracel tvrzení, že za vše dobré může konjunktura. „Vláda rozhodně není pasivním divákem, vláda pracuje tak, aby pomáhala hospodářskému růstu. A myslím, že to občané také oceňují, vidí to na své rostoucí životní úrovni.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
To musím dementovat. My jdeme revolučními kroky. Ministryně Dostálová se rozčílila nad slovy, že se u nás nestaví byty
Ministryně pro místní rozvoj za hnutí ANO Klára Dostálová zavítala do čtvrtečních Dvaceti minut Radiožurnálu. Důrazně se ohradila proti tvrzení guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka, vypálila slovní salvu proti pravicové opozici a vyjádřila se k nedostatku bytů v Česku. „Jdeme opravdu velmi revolučními kroky,“ zdůrazňovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Bohumil Straka: Europoslanci lžou občanům o (ne)hrozím zákazu olova ve střelectví a rybářství
Milionová výzva Ligy Libe způsobila velký rozruch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Je to standardní, když kancléř systematicky kontaktuje soudce?
Interpelace na ministra spravedlnosti ve věci údajného ovlivňování soudců
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Německé tajné služby si posvítí na AfD. Máme 500 stránek vašich výroků, vzkázala dáma suverénně poslanci Bystroňovi
Interní zpráva civilní kontrarozvědky – Spolkového úřadu na ochranu ústavy upozorňuje, že je třeba prověřit, zda členové Alternativy pro Německo (AfD) nevzhlížejí k nacistické ideologii. Úřad v této souvislosti zmiňuje i výrok člena berlínské AfD Bernda Pachala, který se domnívá, že nacistický řezník Reinhard Heydrich prováděl v Protektorátu Čechy a Morava „chytrou politiku“. České čtenáře o dění kolem AfD informuje Český rozhlas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Trestný čin spáchaný Milošem Zemanem. Hovoří o něm ministr Kněžínek
Pokud by se prokázalo tvrzení bývalého předsedy Nejvyššího soudu Josefa Baxy, že mu prezident Miloš Zeman naznačoval jmenování do čela Ústavního soudu výměnou za ovlivňování rozsudku, byl by to trestný čin minimálně ve stadiu přípravy nebo i pokusu, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Podpis memoranda mezi NSZ, NCOZ a NÚKIB
Nejvyšší státní zastupitelství, Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost a Národní centrála proti organizovanému zločinu SKPV podepsali memorandum, které nastavuje jasná pravidla pro účinnou spolupráci v oblasti boje s kybernetickou kriminalitou a zajištění kybernetické bezpečnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
11 604 858 korun za odvoz suti ze stavby. Manžel moderátorky Witowské začal úřadovat. Vedení Prahy navzdory
ParlamentníListy.cz v uplynulých týdnech získaly řadu poznatků, které hovoří o dění na DP hlavního města Prahy. Nejdříve šlo o nákup reklamních předmětů za obrovské částky, poté jsme informovali o interním auditu, který se pozastavuje nad některými kroky někdejšího technického ředitele Šurovského. Také jsme získali trestní oznámení, které míří právě na Jana Šurovského, ale také na exředitele DP Gillara a taktéž na Filipa Tuláka, který dříve působil v odboru investic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Můžeme si přát jenom jedno, aby spory skončily včas a stát měl šanci mýtný systém provozovat
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny dne 24. 1. k interpelacím ve věci tendru na provozování mýtného systému po roce 2020
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL prosadila oddlužení pro víc lidí, teď bude řešit exekuce tzv. dětských dlužníků
KDU-ČSL podpořila senátní a poté i sněmovní verzi novely insolvenčního zákona, na které se výrazně podílel lidovecký poslanec Marek Výborný - předseda sněmovního podvýboru pro problematiku exekucí, insolvencí a oddlužení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Armáda plánuje 145 cvičení v cizině. Třeba v Keni a v Burkině Faso
Česká armáda letos plánuje 145 cvičení v zahraničí, jde zhruba o stejný počet, jako jich bylo v plánu loni. Vojáci budou vedle evropských zemí cvičit například ve Spojených státech, v Kanadě, v Jordánsku, v Keni a Burkině Faso.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Adamec (ODS): Měli bychom bránit stát a vybírat co nejvhodnější nabídku, ne neúspěšné uchazeče
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny dne 24. 1. k interpelacím ve věci tendru na provozování mýtného systému po roce 2020
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Kontroly prostor únikových her začnou v nejbližších dnech
V souvislosti s tragickým požárem v prostorách únikové hry na severu Polska dne 4. ledna, vydal náměstek generálního ředitele HZS ČR pro prevenci a civilní nouzovou připravenost plk. Daniel Miklós pokyn, aby příslušníci jednotlivých HZS krajů provedli mimořádnou tematickou kontrolu v prostorách únikových her v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Byla to prostě otevřená transparentní soutěž, uspěl ten, který dal nejnižší cenu
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny dne 24. 1. k interpelacím ve věci tendru na provozování mýtného systému po roce 2020
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Politici ODS už k Soukupovi chodit nebudou, je pro ně soupeř. Lidovci zatím vyčkávají
Jaromír Soukup minulý týden oznámil, že zakládá politické hnutí nazvané List Jaromíra Soukupa.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 24.1.2019 v 11:36, zobrazit podobné
Jan Mrvík: Papírová fakturace zdražuje aneb vyplatí se ještě vydávat papírové faktury?
Ekonomika roste, roste dobrá kondice firem, roste množství zákazníků a obchodních partnerů. Rostou také ceny vstupů. Růst ceny energií je již tradiční. Nově a překvapivě je zde meziroční růst ceny buničiny až o polovinu a tím i papíru. Papírová faktura se prodraží, nehledě na velikosti sumy, která je na ní obsažená.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Soukup zrubal ODS a Okamurovi do očí vmetl slovo „nácek“. Foldyna vyděsí Hamáčka slovy o Německu
V Aréně Jaromíra Soukupa bylo opět živo. Soukup nejdříve držel dlouhou řeč o ODS, která oznámila, že již nebude jeho pořady navštěvovat kvůli jeho plánovanému politickému angažmá. „Já si myslím, že Petr Fiala a jeho Melody Boys by se už mohli zbavit toho svýho období vzdoru,“ řekl o straně Soukup. A v samotné aréně se vyznamenali Okamura s Foldynou. Jde o Německo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Sociální demokracie vyzvala starostu čtvrté městské části Štěpánka k rezignaci
V souvislosti se skandálem kolem auditu veřejných zakázek na odboru investic úřadu čtvrté městské části vyzval předseda pražské sociální demokracie Petr Pavlík starostu Petra Štěpánka k rezignaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
ŘLP ČR: Provoz v roce 2018 - hranice 900 000 letových pohybů překonána
Vyhodnocení provozních výsledků ŘLP ČR, s. p., za rok 2018 potvrdilo výborný stav mezinárodní letecké dopravy, který se projevil dynamickým zvýšením zájmu leteckých dopravců o využití služeb podniku. Objem letového provozu v českém vzdušném prostoru tak významně překročil dosavadní rekord z předchozího roku a poprvé přesáhl hranici 900 000 pohybů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Česká republika míří mezi technologické lídry
Česká republika chce být zemí budoucnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Po „šoku Baxa“: Zemane, odstup, padlo. Šejdíř. Ovčáček začal řádit a tahat z archivu
Bývalý předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa na včerejším jednání sněmovního podvýboru pro justici sdělil závažná obvinění. Zeman podle jeho výpovědi soudcům sděloval, jak mají soudit, a jemu samotnému nabízel funkci předsedy Ústavního soudu ve spojitosti se sporem o jmenování profesorů. „Byl jsem zklamán uvažováním prezidenta a jeho projevy, které podle mého názoru nerespektovaly ústavní zákaz nezasahovat do nezávislého soudního rozhodování, a spíš připomínaly výměnný obchod, kdy já vám dám funkci, vy mně rozhodnutí,“ shrnul Baxa svůj dojem. Jiří Pospíšil už volá po prezidentově demisi, Marek Výborný z KDU-ČSL se táže, zda je česká justice ohrožena. A Jiří Ovčáček připomíná Baxovi, jak to tehdy bylo. Video s obviněními přinesl server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: MŽP sídlí na křižovatce v Praze, která patří k nejznečištěnějším místům v ČR
Odpověď na interpelaci od poslankyně Pavly Golasowské ve věci kvality ovzduší v Moravskoslezském kraji
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Muzeum umění Olomouc navštívilo v roce 2018 přes 150 tisíc lidí
Celkem 150 686 návštěvníků zavítalo minulý rok na výstavy v Muzeu umění Olomouc. Nejvíce lidí – téměř devět a půl tisíce – přišlo do konce kalendářního roku na výstavu Rozlomená doba 1908-1928, která skončí až letos 27. ledna. Do celkových čísel není započítána návštěvnost akcí v Divadle hudby, které je součástí Muzea umění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Babiš na Světovém ekonomickém fóru: V EU by měl posílit vliv národních států
V Evropské unii by měl posílit vliv národních států a neměla by se prohlubovat integrace. Českým novinářům to na Světovém ekonomickém fóru v Davosu řekl premiér Andrej Babiš. Zároveň vyzval k rozšíření schengenského prostoru volného pohybu a k definování strategie pro budoucnost západního Balkánu. Babiš také uvedl, že by bylo vhodné, aby Unii zastupoval jeden všeobecně respektovaný lídr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Bohumil Straka: Europoslanci lžou občanům o (ne)hrozícím zákazu olova ve střelectví a rybářství
Milionová výzva Ligy Libe způsobila velký rozruch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Markéta Pekarová Adamová (TOP 09): Pane ministře, vypadá to, že jste podlehl lobby cirkusů
Interpelace na ministra zemědělství ve věci zákazu vystupování a drezury zvířat v cirkusech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Cílem je zakázat mazlící ZOO, venčení šelem a lidoopů na veřejnosti…
Odpověď na interpelaci od poslankyně Markéty Pekarové Adamové ve věci zákazu vystupování a drezury zvířat v cirkusech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Sčítání spáčů na Turoldu znovu rekordní
V jeskyni na Turoldu proběhlo tradiční zimní sčítání netopýrů a vrápenců. Celkem jich zde bylo napočítáno šest stovek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Golasowská (KDU-ČSL): v Moravskoslezském kraji je dlouhodobě nejhorší ovzduší v zemi
Interpelace na ministra životního prostředí ve věci kvality ovzduší v Moravskoslezském kraji
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Okamura staví domy ze strachu! Redaktorka Respektu přeběhla chodbu do DVTV a vykládala tam, co zjistila o „českém teroristovi“
Reportérka Respektu Ivana Svobodová přeběhla v karlínském centru vydavatelství Zdeňka Bakaly Economia do studia DVTV, kde rozcupovala politiku Tomia Okamury a jeho hnutí Svoboda a přímá demokracie. Okamura prý v lidech vyvolává strach, který posléze přetavuje v politické body, ale i ve finanční zisky. A ze zisků si pak staví dům. Okamura má tedy dům vystavěný ze strachu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
MMR: Ministři rozhodují o tom, jaké budou operační programy v období 2021-2027
Rada pro Evropské strukturální a investiční fondy (Rada ESIF) složená z ministrů a dalších partnerů dnes projednala národní priority, návrhy počtu a zaměření operačních programů pro příští programové období a další související témata spojená s evropskými fondy. O finální podobě návrhu rozhodne příští týden vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
ÚSTR: Slovník disidentů. Přední osobnosti opozičních hnutí v komunistických zemích v letech 1956–1989
Třicáté výročí pádu komunistické diktatury připomíná Ústav pro studium totalitních režimů mimo jiné vydáním obsáhlé publikace Slovník disidentů. Přední osobnosti opozičních hnutí v komunistických zemích v letech 1956–1989.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
To bude u diváků TV Barrandov smutku. Dnešní účast zrušil Jiří Pospíšil
Nejdříve s odmítnutím se dále účastnit pořadů televize TV Barrandov přišli občanští demokraté. Důvodem byl fakt, že její majitel Jaromír Soukup založil hnutí LIST Jaromíra Soukupa, a stal se tak pro ně politickým soupeřem. Nyní jejich kroky možná bude následovat i další opoziční strana, kterou je TOP 09. Její předseda Jiří Pospíšil měl dnes před kamerami Soukupovy televize usednout, svou účast ale nakonec zrušil. Informoval server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jiří Matzner: Komunisté a vládnoucí strany se zjevně neštítí žádné nemravnosti
Komentář JUDr. Jiřího Matznera ke zdanění církevních restitucí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Petříček a Tvarůžková si povídali o Německu, izolovaném Visegrádu a Ukrajině. Stálo to za to
Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček přijal pozvání do pořadu Interview na ČT24, aby s moderátorkou Zuzanou Tvarůžkovou diskutoval nad smlouvou z Cách, která pojednává o užší spolupráci mezi Francií a Německem. Hovořilo se ale také o jeho plánované cestě na Ukrajinu nebo o Brexitu, jehož podoba stále není zcela jasná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Bez Německa by ovládl Česko Putin, zaznělo z EU, a je bouře: Protektorát! Padlo a mluvil i Schwarzenberg
ANKETA Byla by Česká republika bez členství v Evropské unii jen „trsem trávy zmítaným v Putinově vichru“, jak tvrdí eurokomisař Oettinger? ParlamentníListy.cz se zeptaly politiků všech parlamentních stran, co si o výroku německého politika myslí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Kněžínek: Mnohem horší by bylo, kdyby na to ten soudce přistoupil
Odpověď na interpelaci od poslanec Jakuba Michálka ve věci údajného ovlivňování soudců
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Obránci zvířat slaví úspěch, kožešinové farmy zejí prázdnotou
Spolek OBRAZ – Obránci zvířat dnes zveřejňují aktuální záběry ze tří českých kožešinových farem. Videomateriál zachycuje prázdnotu dlouhých řad zpola rozebraných klecí, které jsou nyní už jen symbolem dřívějších hrůzných praktik odehrávajících se v těchto místech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Místo ministerstva nejspíš bude na Staromáku prodejna počítačů. Babiš si potřásl rukou s ředitelem a napsal na Twitter
Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) na sociálních sítích oznámil svůj údajný další velký úspěch. Pochlubil se plánovaným otevřením nového autorizovaného obchodu Apple Store v Praze. Má to ale háček. Ministryně pro místní rozvoj za hnutí ANO Klára Dostálová by mohla přijít o střechu nad hlavou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Richterová (Piráti): Úřad práce kolabuje a nevyplácí. Plánují se nějaké změny, aby nedocházelo k prodlením?
Interpelace na ministryni práce a sociálních věcí ve věci fungování Úřadu práce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Na státu parazitující neziskovky a chráněné dílny musejí být zrušeny
Jsou to hrozné finanční tunely dotovat neziskové organizace, rádoby obecně prospěšné společnosti a rádoby chráněné dílny, které dávno neplní svoje poslání, jenom zneužívají svého názvu k podvodům a špatným službám. Dále podvádějí, šikanují a vykořisťují zdravotně postižené a handicapované.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
NPÚ: Ústí nad Orlicí usiluje o titul Historické město roku
Do soutěže o titul Historické město roku 2018 bylo za Pardubický kraj nominováno Ústí nad Orlicí. Tento titul je od roku 1994 udělován za nejlepší přípravu a realizaci v rámci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón. Vítěz celostátního kola pak bude slavnostně vyhlášen u příležitosti Mezinárodního dne památek a historických sídel v dubnu 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Nová čísla: Dejte Kalouskovi, Gazdíkovi i lidovcům sbohem
Sněmovní volby by nyní vyhrálo hnutí ANO se ziskem 30 procent hlasů. Druhá ODS by získala 15,5 procenta, třetí Piráti 13,5 procenta. Vyplývá to z aktuálního volebního modelu společnosti Median. Občanští demokraté si od listopadu polepšili o dva procentní body, ANO a Piráti shodně o půl bodu. Čtvrtá by skončila ČSSD, pátá SPD a šestí komunisté. Další strany se pohybují těsně pod pětiprocentní hranicí, která je nutná pro vstup do Sněmovny, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ratingová agentura Moody`s potvrdila dobrý rating ČEZ s pozitivním výhledem
Ratingová agentura Moody`s aktualizovala rating společnosti ČEZ s nezměněným dlouhodobým hodnocením na úrovni „Baa1“, výhled pozitivní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Jakub Kunert: Cesta ke koruně – Jednání s Rakousko-uherskou bankou na sklonku roku 1918
Česká národní banka připravila u příležitosti významného 100. výročí vzniku československé koruny seriál o jejím vzniku s názvem Cesta ke koruně. Dozvíte se v něm, jaké významné osobnosti stály u zrodu koruny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
ÚZSVM v Lounech našel nový domov šestnácti týraným psům
Pracovníkům Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Lounech se v druhé polovině roku 2018 podařilo zajistit nový domov šestnácti psům, kteří byli odebráni původnímu majiteli kvůli týrání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Rozhodně neupřednostňujeme těžbu, musíme se ale řídit zákonem
Odpověď na interpelaci od poslankyně Jany Krutákové ve věci těžby štěrkopísku na Hodonínsku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Den památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti v Senátu
Federace židovských obcí v České republice a Nadační fond obětem holocaustu pořádají ve spolupráci s Kanceláří Senátu ČR letos již po čtrnácté vzpomínkové setkání u příležitosti Dne památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti. Záštitu nad slavnostním shromážděním, které se uskuteční v pátek 25. 1. 2019 od 10.00 hodin v Hlavním sále Senátu Parlamentu České republiky, převzal předseda Senátu Jaroslav Kubera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Českobudějovická hala ohrožuje bezpečnost, je třeba ji nahradit
Současná sportovní hala v Českých Budějovicích je zastaralá, má vážné technické závady, a neodpovídá současným požadavkům. Je tedy jasné, že na místě je stavba nové arény.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Konec trestání za nemoc, karenční doba bude zrušena
O zrušení tzv. karenční doby, a tedy o obnovení proplácení náhrady mzdy i v prvních třech dnech nemoci, rozhodla Poslanecká sněmovna na svém jednání 22. ledna 2019. Návrh poslanců ČSSD na změnu zákoníku práce a dalších souvisejících předpisů nyní zamíří k podpisu prezidenta republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Věra Jourová si našla nového nepřítele. Chce zatočit se „zlatými vízy“
Dvacet z osmadvaceti členských zemí EU nabízí zájemcům tzv. zlatá víza. Kdo zaplatí dost peněz, dostane vízum do země, kterou si zvolí. Základní úvaha je jednoduchá. Kdo se rozhodne poslat zemi pořádný finanční balík, má nárok na vstup do země. Evropská komise tuto praxi kritizuje a varuje, že touto cestou může docházet např. k praní špinavých peněz. Informuje o tom server Investigace.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Osevní plochy ozimých plodin pro sklizeň v roce 2019
Ozimé obiloviny byly podle stavu k 30. listopadu 2018 vysety na 969 tis. ha, řepka na 391 tis. ha. Meziročně jde u plochy ozimých obilovin o přírůstek 29 tis. ha ( 3,1 %), u řepky ozimé o úbytek 20 tis. ha (-4,9 %).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ústavní soud: Názvy volebních stran v komunálních volbách nesmí být zaměnitelné s názvy politických stran a hnutí
Ústavní soud vydal verdikt na stížnost koalice Spojené síly pro Prahu proti hnutí Pro Prahu, týkající se zaměnitelnosti názvu kandidátních listin s názvy jiných, dlouhodobě zaběhlých názvů politických stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Jelínková (Zelení): Sněmovní varianta insolvenčního zákona znemožní oddlužení nejzranitelnějším
Komentář na facebookovém profilu k přijetí sněmovní verze novely insolvenčního zákona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
VIDEO Syfl, cecky, hajzl na chodbě. Prznění češtiny! Komunisté dostali facku
Komunisté chtějí uzákonit zákon proti „prznění“ češtiny, alespoň tak hodnotí mediální analytik Josef Šlerka nový zákon, který navrhli komunisté. A přidává k lepšímu otevřený dopis KSČM. Marketingový odborník Martin Jaroš si též všiml návrhu. A našel v něm gramatickou chybu. „Myslím, že to říká všechno – o komunistech, o kvalitě mnoha předkládaných zákonů i o lidech, kteří chtějí dělat haury s přechodníky, ale hajzly mají na chodbě,“ tvrdí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Polanský (Piráti): Na základě čeho se vláda rozhodla dodatečně zpoplatnit 900 km silnic první třídy?
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny dne 24. 1. k interpelacím ve věci tendru na provozování mýtného systému po roce 2020
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Takovéto fabulace prostě odmítám
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny dne 24. 1. k interpelacím ve věci tendru na provozování mýtného systému po roce 2020
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Budvar: Díky „Požehnanému ležáku“ získá Diecézní charita České Budějovice přes 200 tisíc Kč
Během adventních trhů 2018 v Českých Budějovicích probíhal prodej „Požehnaného ležáku“. Pivo bylo ze zvláštní várky, kterou loni 7. září požehnal Mons. Vlastimil Kročil, biskup českobudějovický. Svatý otec papež František pak v prosinci přijal 123 jednolitrových ručně balených lahví z této várky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Jiří Weigl: Dnešní liberální demokracie nemá s klasiky nic společného
MF Dnes otiskla v sobotu 19. ledna 2019 po názvem „Proč jsem liberální demokrat“ polemiku ředitele Liberálního institutu Martina Pánka s textem Hany Lipovské „Proč nejsem liberálem“, otištěným v tomtéž listě o dva týdny dříve.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ombudsmanka hájila dvou a půl leté dítě, které zažilo už 3 změny pečovatelů
Ústavní soud svým rozhodnutím zabránil tomu, aby byla dvou a půl letá holčička vystavena už třetí změně pečující osoby v tak útlém dětství a ztratila navíc kontakt s rodiči. V souladu s názorem ombudsmanky, coby kolizní opatrovnice dítěte, zrušil Ústavní soud rozsudek o svěření dítěte do dlouhodobé pěstounské péče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 61. díl. Ecce homo
Když z víceméně jakékoli sebevíc dobré myšlenky vytvoříme „-ismus“, je to její konec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
SZPI zahájila projekt přeshraniční spolupráce s Polskem
Dne 23. ledna 2019 se v Hradci Králové uskutečnila zahajovací konference k projektu přeshraniční spolupráce Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) a polské Inspekce kvality zemědělských a potravinářských výrobků (Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno - Spożywczych). Za SZPI jsou do projektu zapojeny inspektoráty v Ústí nad Labem, Hradci Králové a Olomouci, na polské straně pak provinční inspektoráty ve Wroclawi, Katowicích a Opoli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
EXCALIBUR INTERNATIONAL navázal spolupráci s thajským partnerem v oblasti dodávek a výroby vojenských vozidel
V polovině ledna česká společnost EXCALIBUR INTERNATIONAL patřící do holdingu CZECHOSLOVAK GROUP podepsala memorandum o porozumění s thajskou společností FICO. Stalo se tak během nedávné návštěvy české delegace v Thajsku vedené premiérem Andrejem Babišem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
VIDEO Oběsit bolševiky, ty šmejdy. Měli jsme to udělat, uvedl šéf košer restaurace po zdanění církevních restitucí
Církevní restituce a jejich včera schválené zdanění je téma, které českou společností silně rezonuje. Miroslav Kalousek si neodpustil poznámku, že se v tématu najde i antisemitská stopa. Právě o tom hovořil ve videu na Facebooku majitel košer restaurace Aaron Günsberger. A dotyčný rozhodně nešel pro silný výraz daleko: „Udělali jsme obrovskou chybu a ty bolševiky jsme všechny nevoběsili.“ Schválení zdanění považuje za dokonání plánu komunistů z roku 1948.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
To bude kavárna koukat, s kým se setkal Andrej Babiš. Zde je FOTO
Český premiér Andrej Babiš (ANO) vyrazil na světové ekonomické fórum v Davosu, aby si tu potřásl rukama s několika státníky, a především, aby zde představil nový projekt: Česko – země budoucnosti. K setkání s Babišem svolil např. brazilský prezident Jair Messias Bolsonaro. Prý toho spolu probrali opravdu hodně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
„Se*ou na tuhle zemi. Zmetci.“ Babiš, Topolánek a trápení vyšetřovatele Čapího hnízda naštvali Johna Boka tak, že začal vyprávět. Konkrétně
ROZHOVOR Podle bývalého disidenta, předsedy a zakladatele Spolku Šalamoun Johna Boka je Andrej Babiš ještě dravější než Berlusconi. „Je to klasický politický predátor, uspokojuje jen své vlastní potřeby. Predátor taky. Aby se nažral a mohl pokračovat, to nemá s demokracií nic společného. A bohužel se stalo v této zemi, že naše společnost je tak slabá, že není schopná spojit své síly proti Babišovi, aby jeho voliče nakopali do zadku,“ prohlásil John Bok v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. o tom, jestli se do České republiky vrací staré pořádky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: ECB ustojí poslední várku slabých čísel
ECB na svém prvním letošním zasedání pravděpodobně udrží “nervy na uzdě” a na své politice ani komentáři nebude měnit prakticky nic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
ÚOOÚ: EU se dohodla s Japonskem na vytvoření prostoru bezpečného pohybu údajů
Evropská unie a Japonsko v polovině ledna úspěšně završily jednání ohledně tzv. rozhodnutí o odpovídající ochraně, čímž stvrdily dohodu o vzájemném uznávání svých systémů ochrany údajů. Znamená to volný a bezpečný tok dat mezi oběma stranami. Dohoda nabude účinnosti od 1. února 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO Taková je pravda o médiích! Evropská instituce vyslechla slova, která mnohé naštvou
Jak ovlivňuje média to, kdo je vlastní? Na toto téma se hovořilo v Radě Evropy. Ľuboš Blaha, poslanec slovenského SMERu, se zastal alternativních médií a brojil proti tomu, že média vlastní oligarchové a nadnárodní korporace. „Garantovat svobodu pro tato média neznamená garantovat svobodu slova, garantujeme tím jen svobodu slova pro bohaté vlastníky těchto médií a bereme ji pracujícím,“ říká slovenský poslanec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
NP České Švýcarsko: Strážci parku odklidili odpady naplavené k Dolskému mlýnu
Plastové odpady, které v minulém týdnu připluly do národního parku po řece Kamenici a nahromadily se v oblasti Dolského mlýna, uklidili v sobotu, 19. ledna 2018 dobrovolní a profesionální strážci přírody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Nechceme být součástí německo-francouzského superstátu
Francie a Německo chtějí společně ovládat celou Evropu, vyzýváme ostatní země Evropy k opatrnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
SVS: Rok 2018? Zlepšení nákazové situace, méně potravinových afér, více závažných případů týrání zvířat
Loňský rok byl pro státní veterinární dozor z hlediska výskytu nákaz i dozoru v oblasti hygieny potravin živočišného původu klidnější než extrémně náročný rok 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
ODS: Plány Rady v oblasti dopravy připomínají snění premiéra Babiše, chceme od radních konkrétní čísla
Plány, které představili radní Adam Scheinherr a Petr Vyhnánek jsou podle občanských demokratů pouhé snění v duchu hesla „všechno bude!“ Zastupitelé za ODS budou od Rady požadovat konkrétní harmonogram, zajímá je i to, kde na avizované projekty město vezme peníze. Na tiskové konferenci ODS poukázala také na to, že vedení města neřeší problémy s parkováním a rostoucí cenou bytů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Michael Žantovský pro PL: Soros ani Bakala nejsou hledanými zločinci. Klaus a Zeman jsou agenti vlastní ješitnosti, zloby a nenávisti
TŘICET LET DEMOKRACIE Ani George Soros, ani Zdeněk Bakala nejsou hledanými zločinci. Oba také mnohým věcem prospěli a prospívají, což jim někdo nakonec bude muset přiznat. Daleko vážnější je skutečnost, že prezident tohoto státu si osobuje právo prohlašovat některé lidi za zločince. To říká v rozhovoru pro Parlamentní listy spisovatel a ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský. Jak sám doplňuje, čilý optimistický sedmdesátník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Česko oslaví výročí vstupu do NATO, Stoltenberg však nepřijede
12. března uplyne 20 let, co Česká republika vstoupila do NATO. Kromě nás čekají oslavy i Polsko a Maďarsko. Píší o tom Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Hraba (STAN): Pokud projde zdanění církevních náhrad, jsem připraven podat stížnost Ústavnímu soudu
Ve středu 23. ledna 2019 schválila Poslanecká sněmovna ve třetím čtení zdanění církevních restitucí 106 hlasy poslanců ANO, ČSSD, SPD a KSČM. Opoziční poslanci z hnutí STAN, Pirátů, ODS, KDU-ČSL a TOP 09 byli většinově proti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Celková důvěra v ekonomiku se mírně snížila
Souhrnný indikátor důvěry meziměsíčně mírně poklesl o 0,6 na 98,0 bodu. Důvěra se snížila v podnikatelské sféře, u spotřebitelů se oproti závěru loňského roku nezměnila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Investiční ředitel dopravního podniku mizí po našem článku. Primátor Hřib se raduje, ačkoli jeho dosazení nebyl schopen jakkoli zabránit
ParlamentníListy.cz už řadu týdnů upozorňují na podivné aktivity, které se na mnoha úsecích odehrávají v pražském dopravním podniku. Vrcholem všeho bylo navrácení dříve propuštěného zaměstnance Filipa Tuláka. Podle našich zjištění stál za tlakem na jeho osobu pobočník Jiřího Pospíšila Jiří Fremr z Plzně. Na toho jsme mimochodem během středy získali vysoké množství informací, na kterých v současnosti pracujeme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Ceny benzínu i nafty hledají své dno. Pro českou ekonomiku je jejich pád převážně dobrou zprávou
Komentář k aktuálnímu vývoji i výhledu na světovém trhu s ropou i na domácím trhu s pohonnými hmotami
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Národní divadlo připomene Bohumila Hrabala operou Don Hrabal a výstavou Hrabalova galaxie
Operu Don Hrabal Národní divadlo poprvé uvedlo v roce 2017, kdy si literární svět připomínal 20 let od úmrtí Bohumila Hrabala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zdeněk Pohlreich se o politice nechce bavit... Ale neudržel se
Kuchař Zdeněk Pohlreich byl hostem pořadu Osobnost Plus na Českém rozhlasu. Podle jeho slov mají mladí lidé blíž k levici. On sám to sice chápe, radost z toho však nemá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Bernd Posselt v ČT: Extrémisté jsou placeni Putinem. Le Penová zastupuje nacismus
O Cášské smlouvě mezi Německem a Francií, kterou stvrdili německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron, se v pořadu Události, komentáře České televize rozhovořil nejvyšší představitel sudetských Němců Bernd Posselt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Politologové: Zeman posílil vliv i spojenectví s Babišem
Prezident Miloš Zeman po loňském znovuzvolení zvýšil díky výsledkům sněmovních voleb z roku 2017 svůj vliv na domácí politiku. I vzhledem k tomu, že se sblížil jejich elektorát, posílilo jeho spojenectví s premiérem Andrejem Babišem (ANO). V anketě k ročnímu výročí od prezidentských voleb to ČTK řekli oslovení politologové. Zeman však podle nich oproti prvnímu pětiletému volebnímu období na Hradě příliš nezjemnil své postoje a rétoriku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Palachův odkaz – nové pochodně
Následků totalitního systému jsme se nedokázali zbavit ani za osmdesát let. Pro historii je to zřejmě krátká doba. Pro občana, který v této době musí žít, je to prakticky celý život.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Olomoucký kraj: Hejtmanství podpoří další rozvoj cyklodopravy
Také letos bude Olomoucký kraj pokračovat v podpoře stavby cyklostezek v regionu. Vyplývá to z akčního plánu cyklodopravy na rok 2019. Jeho hlavní body projednala na svém posledním zasedání krajská rada.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Raždík (SPD): Andrej Babiš rekordně zvyšuje odvody živnostníkům, ekonomika neroste
Nemáme hospodářský růst. Hospodářský růst znamená, že ekonomika vytváří přebytek zboží a služeb. I pevné procento zdanění by tudíž mělo vydělat státu více. V takové době by stát měl snižovat daně. Nic takového se neděje. Naopak se daně zvyšují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Herman: Příběhy bezpráví XIII. - Přestupková ve Vyškově pozměnila zápis výpovědi svědka
Výpověď svědka byla kvůli protokolaci ze strany úředníka přestupkové komise ve Vyškově do protokolu zanesena nepřesně a nepravdivě než byla skutečně svědkem ústně podána. Svědek se snažil změnit výpověď, ale úředník toto odmítl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Sněmovna zpřesnila pravidla pro práci volebních komisařů
Omezit chybovost při sčítání voličských hlasů má vládní novela volebních zákonů, kterou dnes opětovně schválila Sněmovna. Přijala ji v senátní verzi, tedy s technickými zpřesněními některých ustanovení. Novelu nyní dostane k podpisu prezident. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) senátní úpravy podpořil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Piráti vybrali svého nominanta do Dozorčí rady Vinařského fondu
Poslanecký klub Pirátů uspořádal výběrové řízení na pozici nominanta České pirátské strany do Dozorčí rady Vinařského fondu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
,,Soukup? Znám ho. Bude to mazec.” Znalec porovnal šéfa Barrandova s Okamurou a Železným
„Pojďte do toho se mnou! Také vás už nebaví poslouchat, co všechno by se mělo? Připojte se ke mně! LIST Jaromíra Soukupa nebude malovat vzdušné zámky, ale každý rok připraví konkrétní seznam věcí, které prosadí,“ je hlavním motem nového politického uskupení Jaromíra Soukupa. Na jeho šance na politickém kolbišti, motivace k tomuto kroku i na osobu Jaromíra Soukupa jako takovou se ParlamentníListy.cz zeptaly bývalého ředitele Asociace reklamních agentur Jiřího Mikeše a sociologa a vysokoškolského pedagoga Vojtěcha Bednáře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra