Nejčtenější v danném dni? Historie článků

prosinec 2022
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.800x, což odpovídá cca 93.921-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Jste vůbec Češi? Už běž pryč. Neziskovky. Zdeněk Zbořil ke kauze „Pojď ven“: Došlo i na Ivetu Bartošovou
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Už běž pryč!“ „Pojď ven!“ V Poslanecké sněmovně bylo koncem minulého týdne pořádně rušno a podle poslance Václava Klause debatu obohatilo i titulování „šmejde, ksindle, lháři“. „Už jsme si podobných pitomostí užili v posledních letech dost. A jak víme – stokrát nic umořilo osla!“ podotýká k hádkám, kde dominovalo duo poslanec Lubomír Volný z SPD a poslanec Jan Birke z ČSSD, politolog Zdeněk Zbořil. Zároveň upozorňuje, že v jiných parlamentech už facka padla a zřejmě na ně dojde i u nás, až se konečně dokážeme identifikovat s evropskými hodnotami. Nastavený způsob sněmovní rétoriky pak stylově doladil i místopředseda KSČM, když se rozohnil na Twitteru. „Především se to, co tak hezky popisuje slovansko-balkánským slovem jeblo, stalo panu poslanci Dolejšovi. Snad by nemusel ani ve své masově šířené korespondenci takové slovo používat, a navíc k označení stavu mysli svých ctihodných kolegů,“ říká politolog.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Argumenty místo výhrůžek
Napsal mi Ochranný svaz autorský - OSA. Prý nemám pravdu a slibuji živnostníkům něco, co rozporuje mezinárodnímu právu. Tak jsem jim odepsal a rád sdílím tuto komunikaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Primátor Hřib: Již teď je vidět, jak koalice naplno a precizně pracuje
Rada hl. m Prahy představila svůj půlroční plán aktivit, pro jehož splnění si vytyčila termín na konci června. Rada v něm akcentuje témata dopravy, krize dostupnosti bydlení, odpovědného rozvoje města, životního prostředí, bezpečnosti a správy majetku města. V neposlední řadě se radní zaměří na palčivá témata, jako jsou sociální péče, kultura a cestovní ruch, transparentnost, školství, podpora drobného podnikání, finance a IT a Smart city.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Pane Farský, vy jste komik. Vy byste nemohl dělat ani koncipienta. Václav Klaus v nejlepší formě vytáčel poslance STAN
Novela zákona o mazání příspěvků na sociálních médiích vedla ke konfrontaci Jana Farského ze STAN a Václava Klause mladšího z ODS v pořadu Pro a proti na iRozhlasu. Oba politici se na konci ledna střetli v konfrontaci, která nebyla prostá osobních invektiv. Klaus prohlásil, že ve firmě, která dělala důvodovou zprávu k novele, by Farský nemohl dělat ani koncipienta. Farský zase vracel úder, že Klaus je marxista, který chce znárodňovat Facebook.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
„Pojď ven.": Je tu starší VIDEO s Volným z SPD. Měli byste ho vidět
Výzva „Pojď ven“ nepadla jen v Poslanecké sněmovně a její adresát nebyl jen Jan Birke. Konflikt měl Lubomír Volný i s Lubomírem Zaorálkem, bývalým ministrem zahraničí při kampani v roce 2017. Po projevu ve sněmovně se začalo video, na němž se politici obou stran špičkují a vyzývají k opuštění autobusu, znovu šířit po internetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Výhrůžka: ČT ničit nebudete! Bolševici a národovci. Do ulic!
V Poslanecké sněmovně stále leží dvě neschválené výroční zprávy – za rok 2016 a 2017. Na první pohled vypadá tato informace jako nepříliš důležitá, jenže je to jen na první pohled. Druhý pohled odhalí, že jde o důležitou zprávu, protože může stát na počátku pádu dnešní Rady ČT a dnešního šéfa ČT Petra Dvořáka. Zlomí mu poslanci profesní vaz? Na obranu ČT se chystá demonstrace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ukrajincům u nás dát vyšší platy, navrhl Petříček. V ANO je zle
Ministerstvo zahraničí ČR vedené Tomášem Petříčkem (ČSSD) přišlo s návrhem dát těm ukrajinským pracovníkům, kteří se rozhodnou pracovat v naší zemi, 1,2násobek zaručené mzdy. Proti tomto nápadu se postavila jak Hospodářská komora ČR, tak odbory. Hodně důrazně se ozval také severočeský poslanec za hnutí ANO, pekař Jiří Bláha. Zdá se mu, že Petříček v podstatě žongluje s motorovou pilou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Tohle Němci nesmí udělat, varuje Marian Kechlibar před návrhem, který ohrožuje Česko. A varuje Andreje Babiše
ROZHOVOR Matematik a publicista Marian Kechlibar si všímá „nejtupější energetické politiky na světě“. To nejsou jeho slova, nýbrž výrok renomovaného amerického deníku Wall Street Journal. A týká se našich sousedů z Německa. Ti chtějí brzy uzavřít všechny jaderné i uhelné elektrárny. „Pokud se do toho Němci vážně pustí, stanou se jim sousední státy včetně ČR energetickým rezervoárem,“ domnívá se Kechlibar. A vyjadřuje se i k Cášské smlouvě, která prohlubuje provázání Německa s Francií...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Kolář (TOP 09): Boj o záchranu zámku Veleslavín jsme zahájili my, když stát uvažoval o prodeji do soukromých rukou
Praha 6 představila záměr na využití části zámku Veleslavín, podělit se chce s Ministerstvem kultury
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Varování před fiktivní soutěží o mobilní telefon
Vzhledem k četným dotazům ze strany veřejnosti opakujeme upozornění na falešnou soutěž, která neoprávněně využívá logo České pošty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Vláda odmítla návrh pirátů na delší lhůtu pro elektronické přiznání
Vláda se nedomnívá, že by změna přinesla vyšší podíl elektronických přiznání, což Piráti předpokládají.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 4.2.2019 v 20:36, zobrazit podobné
Úder Tomáši Halíkovi v tisku: Žádný myslitel! Proč zůstává v církvi? Je z něj smutno
Na začátku ledna profesor Tomáš Halík poskytl rozhovor, v němž české věřící rozdělil na dvě skupiny. Na jedné straně prý stojí lidé, kteří víru niterně prožívají a hledají něco hlubšího. Na straně druhé stojí lidé, kteří se sice vírou zaklínají, ale ve skutečnosti ji spíše zneužívají. Např. k prosazení svých politických záměrů. Tito lidé se snaží zachovávat staré tradice jen pro tradice samé. Na těchto lidech nenechal Halík nit suchou. A přišla odpověď, kterou možná nečekal...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ksindl, hajzl, neziskovky: Klaus ml. a další svědčí o kauze ,,Pojď ven". Jde z toho strach
Jak vlastně probíhal konflikt mezi Janem Birkem z ČSSD a Lubomírem Volným z SPD? Každá strana má svou verzi. Podle SPD na Lubomíra Volného pokřikovali Piráti. Dle Václava Klause mladšího dokonce padala slova jako ksindl, šmejd a lhář. Ale Jan Birke tvrdí, že on nic takového nepokřikoval. Podívali jsme se tedy do stenozáznamů Poslanecké sněmovny...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
A teď se ta hovna vylila na povrch... Štěpán Kotrba vytáhl zásadní informace. Jde o Zemana
ROZHOVOR Blíží se 20. výročí vstupu České republiky do NATO. Stejně tak se ale blíží i připomínka tzv. humanitárního bombardování Bělehradu, které jako čerstvý člen Aliance podpořila i naše země. Analytik Štěpán Kotrba v souvislosti s touto událostí odhalil, jakou roli při ní měl v roce 1999 jako předseda vlády sehrát Miloš Zeman. "Nadšeně jásal k našemu vstupu a podporoval válku v Jugoslávii ´humanitárním´ bombardováním Bělehradu. To on nevybíravě přesvědčoval sociálně demokratické ministry, aby souhlasili. To jeho vláda dala nakonec souhlas s přeletem bombardérů," promluvil Kotrba pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
USA s čínskými nebezpečnými mobily bojují, ne jako my, slyšíme ze všech stran. Velvyslanec Kmoníček teď prozradil, jak je to doopravdy
O Číně a firmě Huawei se rozmluvil v rozhovoru pro Deník N velvyslanec v USA Hynek Kmoníček. Uvedl mimo jiné to, že problémem není, jaký mobil člověk má, ale kam se připojí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
VZP: Jak zdravotní pojišťovna přispívá na brýle pro děti
Otázka týdne
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Libor Hofman: Čechy Čechám aneb Zbyněk Hutar ať se nediví
Proč stále ještě nemáme pro svou vlast všemi uznávaný a respektovaný jednoslovný název?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Počet pracujících seniorů v posledním čtvrtletí rostl
„V posledním čtvrtletí jsme zaznamenali výrazný nárůst počtu pracujících seniorů, kterých meziročně přibylo více než 17 tisíc. Často působí ve zdravotnictví či školství, ale třeba i jako pokladní v supermarketech. Odráží se v tom nejen stále se lepšící zdravotní kondice seniorů, ale také silná poptávka po zaměstnancích,“ upozorňuje Dalibor Holý, ředitel odboru statistiky trhu práce a rovných příležitostí ČSÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
TOP 09: Dynamo potřebuje nové vedení bez politických vazeb
Hokej v Pardubicích řídí de facto hnutí ANO a to ho také přivedlo na historické dno. Že se někdy výsledkově nedaří, to ke sportu patří. Ale současná situace, kdy klub provází finanční problémy a jeden skandál za druhým již omluvit nejde a žádá si rázné řešení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Česká televize otevírá v nových dokumentech důležitá témata. A do kin vrací Manželské etudy
Pro aktuální sezónu Česká televize připravila na čtyři desítky premiérových dokumentárních filmů a cyklů. V centru jejich pozornosti se ocitají témata, jako je ústavní péče o děti, život ve výkonu trestu a po něm, stav životního prostředí nebo případy, které řešil úřad ombudsmanky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
NKÚ: Zákon z roku 2005 počítal s hlubším řízením archivů. Ministerstvo vnitra s tím začalo až po 14 letech
Nejvyšší kontrolní úřad se zaměřil na hospodaření vybraných veřejných archivů1) spadajících pod resort Ministerstva vnitra (MV) v letech 2016 až 2018. Kontroloři především prověřili, jak postupovala digitalizace archiválií a budování Národního digitálního archivu. V roce 2005 byl přijat zákon o archivnictví, a tak NKÚ zkoumal i to, zda se podle něj MV řídí a jakým způsobem pracuje na rozvoji archivnictví v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Senátoři KDU-ČSL myslí na osoby pečující o své postižené příbuzné
Ti, kdo pečují doma o postižené příbuzné, se často nacházejí ve finančně tíživé situaci. Senátoři z klubu KDU-ČSL a nezávislí si toho jsou dobře vědomi, proto sepsali novelu zákona o sociálních službách, která reaguje na tuto jejich situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Mandátový a imunitní výbor je nějak nezvykle citlivý a aktivní
V poznámce pana Volného (SPD) na adresu pana Birkeho (ČSSD) jsem nezaznamenal nic pohoršujícího.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Pražská koalice nastíní své plány: Toto chystá na nejbližší půlrok
Koalice v hlavním městě dnes zveřejní půlroční plán chystaných kroků v oblastech, které považuje za nejdůležitější, jako je doprava či bytová politika. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr obrany na Vítkově ocenil přes 230 vojáků za půlroční působení na misi v Litvě
V pátek 1. února se na Čestném dvoře Národního památníku na Vítkově uskutečnil slavnostní nástup příslušníků AČR po jejich návratu z mezinárodního nasazení v Litvě, kde působili v rámci alianční předsunuté přítomnosti eFP (Enhanced Forward Presence). Jádro jednotky tvořili vojáci žateckého 41. mechanizovaného praporu, jejich velitelem byl podplukovník Jiří Líbal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Změna pohlaví pouhým oznámením? Další eurošílenost
Hned na úvod bych chtěl říci, že to co se děje v jeho ložnici je soukromou věcí každého jedince. I já mám mezi LGBT komunitou přátele a známé a vycházíme spolu zcela normálně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Evropské protipadělkové nařízení přinese pacientům ochranu před falešnými léky
V sobotu 9. února 2019 vejde v účinnost prováděcí nařízení Evropské unie, které přináší jednotná pravidla pro ověřování pravosti léčiv. Jeho cílem je ochránit pacienty všech evropských zemí před padělanými léčivými přípravky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
DPP nasadil do provozu během silného sněžení tramvajový pluh
Ani nečekaně silná sněhová nadílka nepřipravila včera pražské cestující o možnost tramvajové přepravy. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) letos opět nasadil tramvajový pluh PSP01.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Žádné daně nevyšovat nebudeme, nestrašte lidi! Babiš se po jednání vlády rozpálil před novináři
Ministři Babišovy vlády a sám premiér Andrej Babiš (ANO) předstoupili před novináře po pravidelném zasedání vlády. „Nestrašte lidi,“ nabádal Babiš média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
ČVUT: Vědci budou zkoumat spojení žurnalistky a umělé inteligence
Proměna etických aspektů s nástupem žurnalistiky umělé inteligence (UI) je nový projekt, který staví na interdisciplinárním pojetí žurnalistiky a počítačových věd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Toto vláda chystá proti čínskému Huawei. Referuje Sabina Slonková
Reportérka Sabina Slonková se na webu Neovlivní.cz rozepsala o tom, jak se stát chystá na Huawei. Otázkou je, zda se vláda přidá na stranu například USA či Británie a zamezí přístupu technologií čínské firmy do kritické infrastruktury, nebo naopak nechá dál firmu vyhrávat díky podstřeleným cenám klíčové zakázky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Jírovec: Umrznutí je prý lehká smrt aneb Hrob neznámého bezdomovce
Když jsem viděl tu sekeru, vzpomněl jsem si na ideály humanitní a zastyděl jsem se. Pojďme ho nechat zmrznout. Náčelník o zabití Varla Frištenského v Cimmanově hře Dobytí severního pólu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vláda České republiky uznává Juana Guaidóa za prozatímního prezidenta
Prohlášení vlády České republiky k politické situaci ve Venezuele
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Robert Troška: Česká televize - Poslanci, vyměňte konečně Radu ČT
Poslanecká sněmovna má nyní příležitost nastartovat reformu České televize, která bohužel již delší dobu pod vedením jejího generálního ředitele Petra Dvořáka neplní roli nestranné veřejnoprávní instituce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Vláda: Bezpečnostní rada státu byla informována o problematice Smlouvy o likvidaci raket středního a kratšího doletu
V pondělí 4. února 2019 se ve Strakově akademii sešla Bezpečnostní rada státu. Její členové se zabývali mimo jiné aktuální problematikou Severoatlantické aliance a Evropské unie v bezpečnostní oblasti včetně současné bezpečnostní situace v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Každých 20 minut zemře na rakovinu jeden Čech
Komentář na facebookovém profilu k Mezinárodnímu dnu boje proti rakovině
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Městská nemocnice Ostrava má nový oční operační mikroskop
Jedno z nejmodernějších zařízení oční chirurgie si pořídila Městská nemocnice Ostrava. Jde o oční mikroskop, s kterým lékaři provedou 50 očních operací týdně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Premiér Babiš lže, kalamitní situaci v lesích jsem řešil
Komentář na facebookovém profilu k situaci kolem kůrovcové kalamity
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Společnost Fine Gusto, vyrábějící sušené maso, dosáhla obratu téměř 30 milionů korun a rozšiřuje sortiment
Českému výrobci sušeného masa, pardubické společnosti Fine Gusto Nature, se daří mimo Českou republiku i ve světě. V roce 2018 firma dosáhla obratu téměř 30 milionů korun, což značí meziroční nárůst o přibližně 20 procent. Zakladatelé firmy také rozšířili sortiment výrobků a založili další dvě potravinářské společnosti zabývající se zdravou stravou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Pobodání v Olomouci: Lídr SPD vytáhl migranty
V olomouckém parku byl pobodán sedmnáctiletý mladík. Urychleně ho dopravili do nemocnice. Co se vlastně stalo? Mladík mohl schytat až osm bodno-řezných ran. K případu už se vyjádřil místopředseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury Radim Fiala, který začal mluvit o migrantech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO Pavel Novotný prolomil všechna tabu: Zastřelit Volného z SPD! Stojí mi nad ním p*ro
Xaver Veselý, moderátor z XTV, měl tentokrát velice prostořekého hosta: Pavla Novotného. Témata byla různorodá, od politiky k bulváru a zase zpět. Padla jména Zeman, Babiš, Soukup. A bývalý bulvární novinář si pouštěl pusu na špacír, například o kancléři prezidenta Zemana: „Ten frajer je normálně zralej na prokurátora. Ten už by byl před prokurátorem i v Botswaně nebo v Mongolsku, to už je kriminologická záležitost.“ A na konci Novotný odhodil jakékoli zábrany při komentářích o poslanci Volném.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Dohoda o vysílání zaměstnanců a spolupráci při propagaci ČR v zahraničí
Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček a ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová podepíšou dne 4. února 2019 v Černínském paláci, společně se státními tajemníky obou ministerstev Miloslavem Staškem a Zdeňkou Pikešovou, dohodu o spolupráci mezi MZV a MMR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Vrecionová (ODS): Je zřejmé, že premiér nedělá nic
Komentář na facebookovém profilu k odpovědím premiéra Babiše na interpelace, týkající se brexitu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Nezapomeňte si koupit dálniční parkovací kupon
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Chceme malým živnostníkům ušetřit čas, peníze i stres
Místo tří odvodů jeden. Ministerstvo financí nabídne živnostníkům paušální daň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
„Luděk je debil. A já debil nejsem.“ Silná kritika seriálu ČT Most!
Klatovský živnostník Pavel Havlíček se pustil do seriálu České televize Most! a na sociálních sítích rozjel velmi živou diskusi. Proto jsme ho požádali, aby své aktivity okomentoval, respektive aby se vyjádřil pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jakub Kunert: Cesta ke koruně – Plán na okolkování bankovek
Česká národní banka připravila u příležitosti významného 100. výročí vzniku československé koruny seriál o jejím vzniku s názvem Cesta ke koruně. Dozvíte se v něm, jaké významné osobnosti stály u zrodu koruny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zelení nesouhlasí se zničením jedinečné dlážděné cesty v Moravičanech
Zelení v Olomouckém kraji podporují místní iniciativu „Zachovat náves v Moravičanech“, která usiluje o to, aby v rámci rekonstrukce silnice číslo 4441 byla zachována kamenná dlažba v centru obce a nesouhlasí se záměrem Správy silnic Olomouckého kraje nahradit žulovou dlažbu asfaltovým povrchem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Bezpečnostní rada státu projedná dlouhodobý výhled pro obranu
Rozvojem mobilní komunikace bezpečnostních a záchranných složek či dlouhodobým výhledem pro obranu se dnes bude zabývat Bezpečnostní rada státu (BRS). ČTK to sdělila Vanesa Šandová z tiskového oddělení úřadu vlády. Devítičlenný pracovní orgán vlády se sejde ve Strakově akademii v 07:00.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Dnes se sejdou pražští starostové kvůli výstavbě vládní čtvrti
V pražských Letňanech se dnes sejdou starostové městských částí, kterých se dotkne případná výstavba vládní čtvrti u konečné metra linky C. Setkání se zúčastní kromě starosty Letňan Zdeňka Kučery (ANO) také starostové sousední Prahy 9 Jan Jarolím, Kbel Pavel Žďárský (za Kbely náš domov) a Čakovic Jiří Vintiška (ODS). Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Z Norska si můžeme vzít příklad
Komentář na facebookovém profilu k norskému hospodaření
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Turistický spolek Lipenska: U Dolní Vltavice se studenti učí, jak přežít v ledu
Každou zimu se na lipenské přehradě prolomí led pod desítkami lidí. Většinou tonoucím pomohou jejich blízcí nebo sami, lipenští vodní záchranáři řeší během zimy několik případů, to už se ale jedná o často fatální případy, kdy jde o život.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Bohdan Babinec: „Fenomenální“ nápad, pirátský
Řekněte mi, není to „geniální“ nápad pirátského primátora Hřiba přestěhovat nemocnici Na Bulovce do Letňan?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Známá Anne Applebaumová bije na poplach: Musíme zastavit zneužívání médií, jinak dezinformátoři zničí demokracii. Jako Hitler a Stalin
Americká novinářka a spisovatelka Anne Applebaumová ve svém článku pro deník The Washington Post informovala o možném ovlivňování názorů uživatelů sociálních sítí ze stran majoritních společností, které je vlastní. Ve svém článku varuje, že jestliže nebude učiněna určitá regulace tohoto zneužívání médií, bude ohrožena i samotná funkčnost demokracie: „Pokud to neuděláme, v dlouhodobější perspektivě už nebude ani žádná veřejná sféra a nebudou ani žádné funkční demokracie.“ Applebaum v souvislosti se zneužitím technologií zavzpomínala na dobu, kdy: „Ranými rozhlasovými hvězdami byli Adolf Hitler a Josef Stalin.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: Výsledky výzkumu - žáci nevědí, co se na internetu nesmí
Téměř všichni žáci druhého stupně základní školy mají účet na sociálních sítích a pohybují se denně v prostředí kyberprostoru. Výzkum Vnímání kyberkriminality u žáků realizovaný v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet (KPBI) na konci roku 2018 však ukázal, že žáci mají nízké povědomí o tom, co je to kyberkriminalita a co na internetu smí dělat. Z výzkumu také vyplynulo, že děti nejsou pouze oběti kyberkriminality, ale v častých případech i sami pachatelé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Dávat více peněz cizincům za stejnou práci je nesmysl
Myslel jsem si, že stupidní nápady bývalé ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové-Tominové nejdou překonat. Mýlil jsem se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Čísla, která mnohé překvapí: Lidé jsou s politikou spokojeni nejvíce za deset let
Průzkum spokojenosti občanů s politickou situací společnosti CVVM ukázal, že jsou Češi spokojení nejvíce v tomto desetiletí. Prezidentu Miloši Zemanovi v lednu důvěřovalo 53 procent lidí, nejlépe si mezi ústavními institucemi vedou obecní zastupitelstva a starostové, na opačném konci žebříčku je Poslanecká sněmovna, ta byla začátkem roku důvěryhodná pouze pro 34 procent oslovených.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ať je Zemanův psychický stav vyšetřen skutečnými odborníky, požaduje Jandourek od Šafra. A hned doporučil jména: Hnízdil, Honzák...
Sociolog a spisovatel Jan Jandourek napsal pro deník Forum24 svůj komentář ohledně zdravotního stavu prezidenta Miloše Zemana. Píše v něm, že by: „Zeman měl být psychiatricky vyšetřen skutečnými odborníky a pokud možno by to neměli být lékaři, kteří jsou používáni Hradem ke stavění Potěmkinových vesnic.“ Svůj názor o špatném stavu prezidenta Zemana Jandourek staví na názorech několika lékařů, kteří upozorňují, že by měl podle nich Zeman trpět „alkoholovou encefalopatií s degradací charakteru“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Nejodvážnější strategický plán s velkým kompetenčním přesahem
Vláda Andreje Babiše dnes schválila klíčový materiál, který má Českou republiku do dvanácti let posunout mezi inovační lídry Evropy. Na vzniku Inovační strategie České republiky 2019–2030 se podílel více než třicetičlenný expertní tým.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
FNUSA: Výzkumnice získala grant, podporující ženy-vědkyně
V prosinci obdržela MUDr. Ing. Mgr. Petra Šedová, Ph.D. z Cerebrovaskulárního výzkumného týmu FNUSA-ICRC, vedeného profesorem Robertem Mikulíkem, Pamětní grant Martiny Roeselové pro rok 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Jako u Skripalů i nyní se Babiš ukázal jako totální idiot
Andrej Babiš má obrovské štěstí, že pro většinu voličů je ta druhá strana, tj. ODS, Piráti a celý den dalším pravicový demoblok, natolik nepřijatelná, že mu to nakonec lidi hodí…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Budoucí soudce ÚS Gerloch dal prezidentovi za pravdu v kauze Poche
Hostem v pořadu Interview, vysílaném dnes večer na ČT24, byl ústavní právník a kandidát na soudce Ústavního soudu Aleš Gerloch, který k současnému dění ohledně údajného ovlivňování soudců ze strany Hradu uvedl: „Předseda Nejvyššího správního soudu měl informovat bezprostředně ministra spravedlnosti, aby se na to ihned reagovalo,“ a doplnil: „Pokud vás někdo pozve na večeři, pravděpodobně nebude chtít s vámi projednávat jenom otázky fotbalu a žen, ale i nějaké jiné.“ Gerloch prezidenta Zemana podpořil v případu, kdy Miloš Zeman odmítl jmenovat ministrem zahraničních věcí Miroslava Pocheho. Avšak v případu jmenování profesorů si podle něj Zeman „nepočíná podle ústavy“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Katastrofa, kterou způsobí Německo. A Češi nebudou mít na výběr... Ekonom varuje, co zaviní politika Merkelové
ROZHOVOR Ekonomika bude zpomalovat. S tím souhlasí hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček a přidává návrh, kterak se na těžší časy připravit: „Vláda by se měla snažit otvírat nové zahraniční trhy, tak abychom snížili závislost na evropském trhu.“ Současnou vládu považuje za jednu z těch lepších. V souvislosti s aktuálními kroky Křeček chválí plán Andreje Babiše přesunout vládní úřady do plánovaného komplexu v Letňanech. „Když budou všechny úřady na jednom místě s dobrou dopravní obslužností, výrazně se tím zkrátí doba na vyřizování administrativy. Každý, kdo přejížděl z úřadu na úřad zasekanou Prahou, ví, o čem mluvím,“ dodává Křeček. Plán Německa na uzavření jaderných a uhelných elektráren je podle Křečka velkou energetickou katastrofou. A v souvislosti s tlakem na „zelenou“ energii bude Čechům odepřena jedna důležitá volba...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Na mládí pozdě, do důchodu daleko…
330 nebezpečných slov o rozdílu mezi řešením demografické situace a rozkrádáním. Varování: Následující text obsahuje narativy, které by snad mohla snést i kavárna, ale kdo ví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Nápady, které nejsou tak dobré, jak vypadají
Komentář na facebookovém profilu k příčinám finančních krizí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Pomoc při ochraně kulturního dědictví
Zástupci odboru pátrání Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování (ÚSKPV) spolu s dalšími odborníky na problematiku kulturního dědictví, se již po několikáté sešli s cílem vzájemného vzdělávání a sdílení informací při ochraně uměleckých předmětů kulturní a historické hodnoty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok chválil: Přívaly sněhu silničáři zvládli
Ministr dopravy Dan Ťok pochválil práci silničářů v uplynulém víkendu. Podle něj se situace s ohledem na přívaly sněhu zvládla a více sypačů není třeba. I když je ministr dopravy Ťok reprezentantem za hnutí ANO, nesouhlasil tak s premiérem Andrejem Babišem. Píšou o tom Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Veterinární správa: Aktuální informace o problematickém polském hovězím mase
Z celkového množství 300 kg polského hovězího masa, směřovalo 112 kg do Prahy, kde se podařilo 56 kg zajistit ve skladu a nedostalo se tak k zákazníkům. Zbylých 56 kg masa bylo distribuováno do několika pražských restaurací. Dle šetření na místě bylo již maso spotřebováno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Soukup? To kdybyste vědeli...! Exkolega šéfa Barrandova promluvil
Luboš Xaver Veselý, moderátor z XTV, měl tentokrát velice prostořekého hosta: Pavla Novotného. Témata byla různorodá, od politiky k bulváru a zase zpět. A nechybělo ani hodnocení diváků televize Barrandov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ty hovadoide! Lubomír Volný účtuje s Pavlem Novotným a říká, jak to bylo s řevem
ROZHOVOR „Byl to on a je to jednoznačně dokázáno stenografickým záznamem, že to byl on, kdo vyzýval ke konfrontaci mě. Nikoli já jeho. Pan Birke je ten agresivní,“ reaguje na řev ve Sněmovně poslanec SPD Lubomír Volný, který v pátek vyzval kolegu sociálního demokrata, aby si vše vyříkali venku. Volný detailně popisuje propíraný incident, to, proč se celou záležitostí musí dál zabývat, a atmosféru ve Sněmovně: „V okamžiku, kdy se jim někdo postaví a snaží se vyjádřit názor jiné části společnosti a jiných voličů, chovají se jako paviáni. Tlučou do lavic, ječí, vykřikují a urážejí své oponenty.“ Úder vrátil také starostovi Řeporyjí Pavlu Novotnému. „Výroky profesionálního hovadoida, který založil svou živnost na tom, že je odporný, normální lidé ani nečtou ani nekomentují.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Stalo se, co Hamáček sliboval: Vládá uznala lídra venezuelské opozice prozatimním prezidentem
Česká vláda dnes uznala předsedu venezuelského parlamentu Juana Guaidóa prozatímním prezidentem země. Na Twitteru to oznámil vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Stejný krok dnes učinily i další státy Evropské unie. Guaidó složil přísahu jako úřadující prezident poté, co venezuelský parlament neuznal druhý prezidentský mandát Nicoláse Madura, protože vzešel z nedemokratických voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Cabicar (TOP 09): Modernizace trutnovské radiodiagnostiky bude stát téměř 28 milionů
Modernizace radiodiagnostického oddělení Oblastní nemocnice Trutnov zdárně pokračuje. V pondělí 4. února dodavatel přivezl a začal instalovat novou magnetickou rezonanci. Přístroj váží 8 tun a stojí téměř 23 milionů. Do budovy jej musel po částech dopravit jeřáb přímo z ulice. Do zkušebního provozu půjde během března, první pacienty přivítá začátkem dubna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Češi jdou do lenoráje
„Jak mocně je nutno otvírati hubu, chceme-li v břich vpravit tolikeré lahůdky!“ Tahle půl tisíciletí stará věta z Makarónií italského benediktinského mnicha Teofila Folenga tvoří trefné pozadí pocitu, který mívám stále častěji, když nastoupím do pražské tramvaje či metra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: Silničáři už spotřebovali více posypu než loni, od kraje dostali deset nových vozů za 42 milionů
Více posypových materiálů než za celou minulou zimní sezónu spotřebovala Správa a údržba silnic Jihočeského kraje (SÚS JčK) od listopadu 2018 do začátku února 2019. Může za to zejména letošní lednové počasí, kdy se střídaly noční mrazy s denními oblevami i intenzivní srážky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: U méně závažných přestupků se pokuty sníží
Ministerstvo dopravy poslalo do připomínkového řízení návrh změn bodového systému v novele zákona o provozu na pozemních komunikacích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Poslanec Birke se vrací ke kauze „Pojď ven“: Ten člověk udělal prasárnu prvního řádu. Berlín, třicátá léta. Budou nás zase mlátit holema po hlavě?
ROZHOVOR „Ten člověk na něj řval, že předseda Hamáček zplodil Breivika a podobné věci. Což je prasárna prvního řádu,“ líčí v rozhovoru pro PL.cz páteční incident ve Sněmovně poslanec a dlouholetý starosta Náchoda Jan Birke (ČSSD), v němž byl vyzván poslancem SPD Volným, aby si to šli vyříkat ven. „Tímto to možná začíná, a čím to končí? Tím, že nás začnou mlátit holema po hlavách? Trošku na mě dýchnul Berlín, třicátá léta. Tomuhle se musí čelit. Nad tím se nesmí mávnout rukou. V třicátých letech také mávli rukou – a jak to dopadlo,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vojta (ANO): Na domácí hospicovou péči dá kraj i letos deset milionů korun
Deset milionů korun vyčlenil letos Jihomoravský kraj na podporu poskytování domácí hospicové péče. Žádosti v rámci dotačního programu bude možné zasílat v první polovině března.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Závěrečné řeči v Kabelíkově - 2
Hlavní líčení proti obž. Shahramu Zadehovi (dále jen SAZ) & spol. u Městského soudu v Brně před senátem předsedy Michala Kabelíka pokračovalo dne 30. ledna 2019 přednesem závěrečné řeči Aleny Kojzarové, obhájkyně SAZ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Při svém zběsilém tanci hází premiér budoucnost přes palubu
Komentář na facebookovém profilu k plánům premiéra Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Prezident Agrární komory varuje: Bude tu stále více lidí. A někdo je musí nakrmit
Prezident Agrární komory Zdeněk Jandejsek se rozhovořil o potenciálu českého zemědělství po roce 2020, a to na nedávné konferenci pořádané na ČZU v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Onkologických pacientů stále přibývá, na jejich léčbu vydala ČPZP loni více než 2,3 miliardy korun
Více než 2,3 miliardy korun vydala v roce 2018 Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP) na léčbu svých pojištěnců s onkologickým onemocněním. Léčba se týkala téměř 47 000 pojištěnců. Od roku 2013 se počet onkologicky nemocných pacientů zvýšil o necelou čtvrtinu, zatímco náklady na jejich léčbu stouply téměř o 47 procent. ČPZP zveřejňuje tato data u příležitosti Světového dne boje proti rakovině, který každoročně připadá na 4. února.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Škoda Transportation: Poslední tramvaj předána do Prahy
Plzeňská Škodovka dnes předala zástupcům Dopravního podniku hlavního města Prahy poslední 250 tramvaj ForCity Alfa. Došlo tím k zakončení jedné z největších zakázek Škody Transportation v historii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Navrhli jsme funkční zákon o obecném referendu, na rozdíl od ČSSD!
Cesta ke schválení zákona o obecném referendu bude dlouhá a v konečné fázi z důvodu jeho odmítání Senátem pravděpodobně neschůdná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Jiránek (ODS): Do úklidu sněhu se zapojily i stavební firmy
Kalamitní stav v Kladně byl zrušen
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: V Českém ráji opět vynikne skalní masiv se zříceninou hradu Trosky
V okolí zříceniny hradu Trosky na Semilsku v Libereckém kraji se začalo koncem ledna s kácením asi stovky stromů. Práce potrvají měsíc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Radomil Bábek: Andrej Babiš je týral, teď sází na stockholmský syndrom
Oběti únosů bývají svými vězniteli týrány a ponižovány. Tím je nalomena jejich vůle a stačí, aby terorista začal být trochu vlídnější a oběť si snadno nakloní, často k němu pocítí až vděčnost a lásku. Tomu se říká stockholmský syndrom.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Klaus byl z toho běsný... Odhaleny příběhy, které se týkají BIS
Miloš Zeman učinil před pár týdny poměrně nevydařený krok. Tvrdě zkritizoval tajné služby vlastního státu. Veřejně. Zeman označil zpravodajce Bezpečnostní informační služby za „čučkaře“. Na začátku ledna se ho zastal jeho předchůdce ve funkci Václav Klaus. Ani on v rozhovoru pro MF Dnes české tajné služby nešetřil. Tím to však neskončilo. Světlo světa totiž spatřil další rozhovor, který se týká tajných služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Zdravotnictví ve Zlínském kraji - co se dá dělat?
Bitva o zdravotnictví ve Zlínském kraji hodně zajímá veřejnost a lidé se mě ptají, jestli a co mohou udělat. Na jaře aspoň podepisovali petici, co se dá ještě dělat teď? Odpověď je, nebát se veřejně vyjádřit svůj názor a oslovit krajské zastupitele, které jste si zvolili. Konečný účet za jejich působení pak vystavit ve volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Týden ve znamení ČNB - těsné rozhodnutí pro stabilitu sazeb
V uplynulém týdnu vyslal Fed jasný holubičí signál, který možná ještě ne všichni investoři dobře strávili. Dolar se nejprve dostal pod výrazný tlak, ale pak jako by zaváhal. Obrat v komunikaci Fedu byl přece jen příliš ostrý a v tomto týdnu tak hodně pozornosti přitáhne řada centrálních bankéřů z Fedu (Bullard, Powell), kteří budou pravděpodobně trochu do vysvětlovat...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Stop cenzuře na sociálních sítích!
Komentář na facebookovém profilu k mazání příspěvků na sociálních sítích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Institut ekonomického vzdělávání: Krajská kola Ekonomické olympiády v Brně, Liberci, Jihlavě a ve Zlíně
Další desítky studentů se zapojí v týdnu od pondělí 4. února 2019 do zápolení v krajských kolech letošní Ekonomické olympiády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Kroměřížské radnici chybí třicet tisíc pro bezdomovce
Stručně: V TV zprávách dne 31. ledna 2019 bylo mj. řečeno, že Kroměřížská radnice zkrátí finanční prostředky na provoz ubytovny Seďanka. Tato ubytovna je v současné době, kdy se mrazy pohybují okolo mínus 10°, hojně využívána místními bezdomovci, kteří za poplatek 30 Kč za noc mohou nejen přespat, ale také se umýt v teplé vodě, případně vyprat osobní věci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
5. týden na ČMKB: Závěr ledna přinesl první letošní kontrakty na dodávky elektřiny i plynu
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKB) bylo v 5. týdnu uzavřeno 5 kontraktů na dodávku 32,1 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 21,3 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
To bylo otřesné. Zkušený právník Kysela o kauze Nagyová. A o Zemanovi
Ústavní právník Jan Kysela, který se netají tím, že má výhrady k tomu, jak Miloš Zeman nakládá s prezidentskou funkcí, rozmlouval na vlnách Českého rozhlasu s Barborou Tachecí. Ani tentokrát prezidenta Zemana a jeho lidi nešetřil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Babiš naštve Piráty: Jde o jejich smradlavé téma
Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) se obsáhle vyjádřil k tématu legalizace prodeje konopí u nás. Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch prý nechal připravit zákon, který otevře cestu ke konopí těm, kteří ho potřebují ze zdravotních důvodů. Babiš však okamžitě ujistil své voliče, že konopí nebude dostupné každému. Napsal to dokonce velkými písmeny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Do Orlickoústecké nemocnice putuje dalších 100 tisíc z Rieteru
Společnost Rieter z Ústí nad Orlicí patří dlouhodobě mezi výrazné podporovatele Orlickoústecké nemocnice. Stejně jako v minulých letech uvolnila společnost Nadačnímu fondu „“S námi je tu lépe!“ částku 100 tisíc korun. Z rukou generálního ředitele společnosti Rieter CZ Jana Lustyka šek převzali předseda dozorčí rady Nemocnice Pardubického kraje a primář ORL nemocnice v Ústí nad Orlicí Josef Hájek a hejtman Martinem Netolickým.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jaromír Soukup do vězení? Pobuřuje mě, jací lidé se hrnou do politiky, říká František Laudát
ROZHOVOR „Za první republiky se dlužníci zavírali do vězení pro dlužníky. Víte, mě docela pobuřuje, jací lidé se čím dál více hrnou do politiky,“ komentuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalý poslanec za TOP 09 František Laudát vznik hnutí List Jaromíra Soukupa. Ptá se, kdy už čeští politici přestanou rozeštvávat tuto společnost, a vysvětluje, proč ho více zaskočil exprezident Václav Klaus než současná hlava státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Kde to jsme? Státní zástupce dostal v Plzni přes ústa, leží v nemocnici
V Plzni se někdo rozhodl vzít spravedlnost do vlastních rukou a zbil státního zástupce Libora Řeřichu. Informuje o tom deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra