Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.997x, což odpovídá cca 156.379-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Zeman vyslal důležitý signál. Jde i o Ústavní soud. Politolog Trávníček odhaluje, proč prezident v kauze Venezuela rozhodl po svém
ROZHOVOR Krize ve Venezuele nemá jednoduché rozuzlení. Na obou stranách se angažují velmoci, Nicoláse Madura podporuje Rusko a Čína, Juana Guaidóa pro změnu USA, ČR a zdá se, že také Evropská unie. Prezident Miloš Zeman svým rozhodnutím vyslal důležitý signál, jak to se s jeho „proruským" zaměřením. Takového názoru je politolog Matěj Trávníček. Ačkoli jde o další frontu mezi Ruskem a USA, do přímé vojenské intervence se podle Trávníčka americký prezident Donald Trump nepustí. „Venezuela by díky svým bohatým zásobám ropy mohla být velmi bohatou zemí, místo toho se propadá do chudoby, za což primární zodpovědnost nesou politici, kteří jsou už dvacet let u kormidla, nejprve vedeni Chávezem a nyní jeho následovníkem Madurem,“ připomíná politolog. O tom, zda se mají Madura zbavit, si ale podle něj musí Venezuelané rozhodnout sami. Padlo i nelichotivé hodnocení akceschopnosti Rady bezpečnosti OSN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Langr (ZpL): Série debat o šikaně odstartovala na ZŠ Aloisina výšina
O projevech a následcích šikany debatovali ve středu 6. února se zástupci žákovského parlamentu ZŠ Aloisina výšina preventistka Městské policie Liberec Daniela Bušková, okrskář Pavel Ošťádal a náměstek primátora pro kulturu, školství, sociální věci a cestovní ruch Ivan Langr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Je ponižující, když ministr jede za nějakým Koudelkou, udeřil prezident Zeman z Barrandova. Pak vyjádřil velké obavy o inteligenci našich zpravodajců
Před kamery TV Barrandov usedl na Pražském hradě prezident Miloš Zeman, aby s Jaromírem Soukupem společně v pravidelném pořadu Týden s prezidentem debatovali nad tématy, jako jsou například jmenování profesora Aleše Gerlocha ústavním soudcem, usnesení školského výboru ohledně poznámky ve veřejné zprávě BIS o „sovětské verzi moderních dějin“ nebo pozvánka prozatímního venezuelského prezidenta Juana Guaidóa na návštěvu Česka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ukrajina se ohradila proti slovům Grospiče o fašistickém režimu
Ukrajinské velvyslanectví v Praze označilo za nepřijatelné vyjádření místopředsedy KSČM a poslance Stanislava Grospiče o fašistickém režimu na Ukrajině. Očekávalo by (podle komentáře na svém webu), že vedení Sněmovny Grospičův výrok odsoudí. Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) dnes ČTK řekl, že oficiálně žádný podnět z ukrajinského velvyslanectví nemá, a nebude tedy věc komentovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: ČNB sazby nemění, po bouřlivém jednání převážil strach z neblahého vývoje v zahraničí
Bankovní rada České národní banky se rozhodla ponechat klíčové úrokové sazby beze změny. Stalo se tak zjevně po náročné debatě. O hodinu totiž bylo posunuto oznámení jejího výsledku, což se stalo poprvé za více než šest let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Fikce souhlasu může pomoci zrychlit jednání s úřady
Vláda na svém dnešním jednání odmítla novelu správního řádu, kterou ODS předložila, a která zavádí tzv. obecnou fikci souhlasu pro správní řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Sobectví, hlavně brát! A pak smrt. Miroslava Němcová se zhrozila, jde o Babiše
Poslankyně ODS Miroslava Němcová se ve svém komentáři pro server Forum24.cz zamyslela nad současnou situací kolem drobných a středně velkých živností. Ty jsou podle ní současnou vládou likvidovány.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Klaus není tak chytrý, provokuje. Ne umělci, to chudý bílý muž dostal vliv. A Soukup... Promlouvá Martin Komárek
ROZHOVOR „Svobodná společnost nemůže mít pořádek a každá svobodná společnost má problémy, kriticky si je uvědomuje, snaží se je řešit. Ale zároveň ví, že nikdy nebude hotovo,“ říká spisovatel, bývalý novinář, člen hnutí ANO Martin Komárek k vnitřním politickým problémům Německa a Francie, které se rozhodly spojit své síly smlouvou. Podle něj se tak snaží rozhýbat zamrzlou Evropskou unii, která vlastně neví, kudy kam.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
„Ku*va už, do pr*ele, čo ste to tam žvanil u toho Moravce?!“ Na klubu poslanců ANO vznikl konflikt mezi Babišem a Kolovratníkem
Jedním z hostů letošních Otázek Václava Moravce byl poslanec a dopravní expert hnutí ANO Martin Kolovratník. Muž, o kterém jsme psali v souvislosti s velmi negativně vnímanou osobou Jiřího Frkala, který má Kolovratníkovi pomáhat s byznysem. Martin Kolovratník dokonce svého času mínil, že by se mohl stát náhradníkem za pomalu končícího Dana Ťoka. Jenomže jak je na tom tenhle nenápadný poslanec uvnitř ANO? To přiblíží situace, kterou naší redakci už na začátku týdne popsal jeden z poslanců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Daniel Kroupa asi zapomněl, nebo nikdy nepochopil, jak to s tím Občanským fórem bylo. Zkušený docent Valenčík promluvil
ROZHOVOR „Nedostatek peněz rozhodně není jeho hlavní nedostatek,“ podotýká vysokoškolský pedagog, publicista, docent Radim Valenčík k působení šéfa TV Barrandov a jeho politickému hnutí List. A co šance hnutí Hlas, za které budou kandidovat do Evropského parlamentu Pavel Telička a Petr Ježek? „O mrtvých, byť i pouze politicky, jen dobré.“ Podle Valenčíka různých kibiců, kteří nabízejí více či méně přihlouplé představy, přibývá právě proto, že stávající politické subjekty jsou ideově vyprázdněné a odtržené od poctivé teorie. V souvislosti s děním na celoevropské půdě poznamenal: „Vícerychlostní EU asi bude znamenat soutěžení v brutalitě a jejím rozšiřování. Podle mého názoru jde tváří v tvář narůstajícím problémům o křeč moci, která se již přežila.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Nemilosrdný výzkum: Ťok z vlády ven. Hamáčka, Staňka nebo Schillerovou čísla potěší
ParlamentníListy.cz mají k dispozici aktuální průzkum na téma výměny ministrů. Jednoznačně nejvyšší procento negativních hodnocení získal ministr dopravy Dan Ťok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: V kraji vznikl nový Moravskoslezský pakt zaměstnanosti
Moravskoslezský pakt zaměstnanosti, jehož cílem je přispívat ke slaďování nabídky a poptávky na regionálním trhu práce, analyzovat jeho problémy a připravovat pro ně řešení, mění svoji formu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Hulvátství Klause juniora, urazil dámu. Ozval se i Kalousek
Poslankyně a místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová reagovala na slova svého poslaneckého kolegy z ODS Václava Klause mladšího, na která jsme vás upozornili včera. Klaus mladší v Prostoru X magazínu Reflex vůči Pekarové Adamové řekl: „Já třeba s tou dámou, nebo slečnou, nebo co to je, zásadně nesouhlasím, ale vždy budu hájit právo, aby ty své řeči mohla vésti.“ Adamová si pro Klause mladšího připravila základy etikety: „Základy z etikety pro VKml: Všechny ženy oslovujeme paní, a to bez ohledu na jejich stav, pokud nás samy neopraví.“ A v diskuzi pod jejím tweetem se vyjádřil i Miroslav Kalousek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Otevřený dopis ministru zdravotnictví
Vážený pane ministře, dovolte mi, abych reagoval na rozhovor, který jste poskytl redakci Lidových novin, a který byl zveřejněn dne 7. 2. 2019 pod názvem: „Snaha senátorů by přinesla chaos“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Vymažte mi mozek... Jirko, nedělej zpětně inkvizici. Režiséři Strach a Hřebejk se do sebe drsně pustili. Jde o Vorlíčka a dávné časy
Před pár dny opustil tento svět režisér Václav Vorlíček, který měl na kontě pohádky jako Tři oříšky pro Popelku, Jak se budí princezny a mnoho dalších filmů. Tisíce lidí, které v minulosti Vorlíček bavil, litují jeho odchodu. Režisér Jiří Strach však připomněl něco, na co se dnes zapomíná. Na to, jak se na Vorlíčka hledělo po roce 1989.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ladislav Jakl: Proč zrovna Venezuela?
Pustíte si zprávy: Venezuela. Posloucháte rádio: Venezuela. Kouknete do novin, na zpravodajské weby: Venezuela. Kde to je? Někde v Latinské Americe. Mají tam velikou řeku - Orinoko. A ropu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Mým jediným cílem je účinná ochrana českých spotřebitelů
Vyjádření Ministerstva zemědělství k aktuálním kontrolám v restauracích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Babiš dostal ostrý dopis od Huawei. Firma hrozí Česku soudem
Čínská společnost Huawei je připravena se – kvůli varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) před jejími technologiemi – bránit u soudů i prostřednictvím mezinárodní arbitráže. Požaduje zrušení nebo úpravu varování. Napsala to v dopisech adresovaných premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a řediteli NÚKIB Dušanu Navrátilovi. Odpověď chce čínská firma do 14. února, napsal dnes server Deníku N. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Hřib se setká se starosty kvůli stavbě vládní čtvrti v Letňanech
Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) se dnes setká se starosty Prahy 9, Letňan, Kbel a Čakovic. Městské části chtějí získat přístup na jednání o možné výstavbě vládní čtvrti v Letňanech. Stát by chtěl na pozemcích města v Letňanech vybudovat úřednický areál, hlavní město tam chce navíc nemocnici a byty a požaduje výměnou za parcely zaplatit dokončení vnitřního okruhu a získat od státu kasárny v Karlíně a zbývající budovy Nemocnice Na Bulovce. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Je Miloš Zeman stále dobrý prognostik?
Je pozvání opozičního guru Juana Guiadó ve Venezuele dobrý tah a nebo se Hrad unáhlil? Pokud to není blokováno „vyššími zájmy“, tedy neveřejné info, určitě by to chtělo pro těch dolních 10 miliónů pár slov na vysvětlenou. Tedy jen pro tu větší polovinu voličů; u těch ostatních je to zbytečné, neb stačí když se Zemanovi pohne vlas a už je to předmětem sžíravé kritiky a důvodem k volání po impeachmentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce v rámci mezinárodní akce odhalila nebezpečné hračky
Česká obchodní inspekce se pravidelně účastní mezinárodních kontrolních akcí. V minulém roce byl ukončen projekt, na kterém se podílelo sedmnáct evropských států, včetně České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Svobodová (OMMO): Nemyslím, že by prezidentovi "přeskočilo", ale snaží se
Vzhledem k vývoji situace v jihoamerické Venezuele, kde se nynější šéf jejího parlamentu Juan Guaidóa "pasoval" do role prezidenta, a již byl uznán nejen USA, ale i dalšími např. západoevropskými zeměmi, část české politické scény tento krok hodnotí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Vláda projedná dopis od Huawei a fond rozvoje bydlení
Dopisem pro premiéra Andreje Babiše (ANO), ve kterém čínská společnost Huawei požaduje zrušení varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) před jejími technologiemi, se dnes bude zabývat vláda, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Ohromující informace! Odbornice, která dlouhodobě sleduje dění kolem Národní galerie a aktivit Fajta, vstupuje do války šéfa galerie s Hradem
ROZHOVOR Za nejmenováním Jiřího Fajta profesorem ani za hrozbou jeho odvolání z funkce ředitele Národní galerie není nějaká nepřízeň prezidenta Miloše Zemana. Jana Dědečková, která se od roku 2010 jako publicistka systematicky zabývala osudy Národní galerie v Praze, nabízí nepřeberné množství důvodů, proč mu nenáleží akademická hodnost a proč by měl také skončit v čele NG. Především je přesvědčena, že nebyl dobrý nápad učinit z člověka, který dokázal v průběhu patnácti let ve třech různých institucích vytvořit nekryté závazky ve výši minimálně 129 milionů korun, které potom horko těžko splácejí správci veřejných rozpočtů, odpovědného ředitele organizace, disponující rozpočtem kolem tří set milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 06:35, zobrazit podobné
RRTV zahájila řízení s TV Barrandov pro možné porušení licence
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) zahájila správní řízení se společností Barrandov Televizní Studio. Televize Barrandov, kterou firma provozuje, se mohla dopustit porušení licenčních podmínek, neboť zpravodajský čtený přehled Naše zprávy odvysílala pouze jednou za den.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Podezření ze zneužití nejelitnější složky naší armády je až příliš silné
Komentář na facebookovém profilu k tématu nasazení speciálních armádních sil do sledovací akce celní správy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
SPÚ: Pozemkové úpravy umí pomoci naší krajině v mnoha směrech
Pozemkové úpravy jsou jednou z nosných agend Státního pozemkového úřadu (SPÚ). Díky jejich realizaci se umí příroda snáze vypořádat s negativními jevy klimatických změn, jako jsou povodně nebo naopak dlouhá období sucha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Prezident republiky podepsal osm zákonů
Prezident republiky Miloš Zeman podepsal v pátek dne 8. února 2019 těchto osm zákonů:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Problematiku sucha je třeba řešit komplexně a bezodkladně
Další tři miliardy z OPŽP mají snížit smog v uhelných regionech a posílit odolnost krajiny před ataky sucha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Primátor se starosty řešili rozvoj severovýchodu Prahy
Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a další zástupci Prahy se dnes sešli se starosty městských částí na severovýchodě Prahy ohledně budoucího rozvoje oblasti. Podnětem ke schůzce byl plán premiéra Andreje Babiše (ANO) psotavit v okolí metra Letňany sídlo pro 10.000 státních úředníků, projekt je ale stále ve fázi návrhu a na schůzce na něj přišla řeč jen okrajově. Politici to po schůzce řekli novinářům. Starostové dodají magistrátu své podněty a budou se s vedením města scházet pravidelně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Kučera (TOP 09): Náš kraj potřebuje plán a vizi
Ústecký kraj pokulhává za všemi kraji, to je špatná vizitka dlouhodobého vedení kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Naše země je skvělé místo k životu
Komentář na facebookovém profilu k návštěvě brněnského Gymnázia Vídeňská
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Casinová síť Admiral úspěšně zavedla nejmodernější registrační systém hráčů v ČR
Síť casin a heren Admiral patřící do rakouské skupiny Novomatic disponuje nejmodernějším systémem pro registraci hráčů v ČR. Hráči se identifikují otiskem prstu, který se v registračním systému konvertuje na číselný hashtag. Systém byl spuštěn 1. ledna 2018 a během jednoho roku v něm proběhlo bezmála 300 tisíc registrací (přesně 298 987).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Netřeba dovážet polské hovězí, volů je u nás nadbytek
Páteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
ELDIS a RETIA budou společně vystavovat na prestižním veletrhu a aerosalonu Aero India 2019
V indické metropoli Bangalore se bude ve dnech 20. až 24. února konat 12. ročník tradičního aerosalonu spojeného s veletrhem nazvaného Aero India. V hale F budou mít letos společnou expozici české společnosti ELDIS, patřící do holdingu CZECHOSLOVAK GROUP, a RETIA, spadající pod křídla skupiny CSG AEROSPACE. Obě společnosti sídlící ve východočeských Pardubicích mají asijským zákazníkům co nabídnout a také na co navazovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Česká krajina: Ptáci ve městech strádají kvůli sázení exotických dřevin v parcích
Ještě před několika staletími měly exotické druhy dřevin punc něčeho originálního a jedinečného. Bývaly ozdobou zámeckých parků a podobnou roli později hrály také u parků městských a v městské zeleni obecně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Rozzlobený biskup Holub: Babišova vláda pošlapává pravdu
Biskup Tomáš Holub je jednou z hlavních tváří katolické církve v Česku. V páteční MF Dnes se vyjádřil ke komunistickému návrhu na zdanění majetkového vyrovnání státu s církvemi. Holub zdanění považuje za další krádež, ale jedním dechem dodává, že církev byla v minulosti okradena už několikrát a přežije to i tentokrát. Holub však bije na poplach. V dnešní společnosti se podle jeho názoru popírá pravda a na to doplatíme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Fondy EU tu nebudou navěky, varovala Schillerová. Hledá další zdroje
Státní fond rozvoje bydlení (SFRB) by měl k nynějším aktivitám přidat například udržitelný rozvoj obcí, měst a regionů nebo cestovní ruch. Měl by se také přejmenovat na Státní fond podpory investic (SFPI). Počítá s tím návrh novely zákona, kterou dnes schválila vláda, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Vláda odmítla návrhy SPD a KSČM proti lichvě
Vláda odmítla návrhy zákonů proti lichvě z dílny SPD a KSČM. Oblast úvěrů poskytovaných nebankovními subjekty dostatečně řeší nynější zákony, problematiku lichvářských půjček v šedé ekonomice by poslanecké návrhy nevyřešily, řekla na tiskové konferenci ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Známý advokát vypěnil: Nevěřil jsem svým očím a uším. Jak mohou v čele BIS stát lidé, kteří vyplodí takovou stupiditu. Zlatá KGB
ROZHOVOR Jako v blázinci si prý připadal bývalý politik, advokát Jaroslav Ortman, když slyšel, že tajná služba chce ovlivňovat, co se bude učit na školách v dějepisu. „Zlatá KGB. Podle mne jsou zralí na Chocholouška,“ prohlásil s nadsázkou známý právník o Bezpečnostní informační službě. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se také vyjádřil k údajnému zasahování prezidenta do nezávislosti justice a snahám senátora Václava Lásky podat stížnost Ústavnímu soudu kvůli kontroverzním krokům hlavy státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Bývalý poslanec Komárek otevřeně popsal, jak to chodí ve Sněmovně
Martin Komárek, někdejší novinář MF Dnes a poslanec hnutí ANO za Liberecký kraj, se rozhodl lidem popsat, jak to chodí ve Sněmovně. Raději se podívejte sami, co napsal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Podrážděný poslanec ČSSD. Vznesl závažné pochynosti k náhradám za nevydaný majetek církvím. V praxi to prý vypadá trochu jinak
ROZHOVOR „Je zřejmé, že se většinová společnost odklání od elit, nevěří jim a považuje je za odtržené od reality. Elity budou muset být schopny vrátit se mezi občany a mluvit řečí, která je pro ně srozumitelná,“ říká poslanec za ČSSD Ondřej Veselý. V rozhovoru promluvil o volbách do Evropského parlamentu i o smlouvě o společném partnerství mezi Francií a Německem. V té souvislosti zmínil tvrdé jádro Evropy. Vrátil se i k církevním restitucím a prozradil, co mu vadí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Za peníze daňových poplatníků: Takhle cestují senátoři Drahoš, Hilšer a Fischer
Páteční MF Dnes si posvítila na to, za co utrácejí peníze senátoři. U někdejších prezidentských kandidátů – u profesora Jiřího Drahoše, u Marka Hilšera a Pavla Fischera – zjistili následující...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Soukupovy dluhy
Hlavní konferenciér, generální ředitel a majitel TV Barrandov v jedné osobě Jaromír Soukup vstoupil do politiky. Na serveru Vaše věc jsme byli první, kdo sdělil veřejnosti, že je velmi pravděpodobná úzká politická spolupráce mezi Soukupem a Okamurou. Slovník obou pánů i vidění světa jsou totiž velmi podobné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Premiér jednal s eurokomisařkou Vestagerovou o brexitu a vnitřním trhu
Premiér Babiš v pátek 8. února 2019 přijal ve Strakově akademii evropskou komisařku pro konkurenceschopnost Margrethe Vestagerovou. Jednání se zúčastnila také ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková a státní tajemnice pro EU Milena Hrdinková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Kozák (ODS): Proč kandiduji do Evropského parlamentu
Sotva jsem uklidil po kampani do Senátu, už jsou tu další volby. Tentokrát už nebudu dělat kampaň na sebe, ale v týmu na kandidátce ODS do Evropského parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Směšný Hamí. Soukup zdrbal Hamáčkovy poslance a pobaveně četl jeho dopis
Jaromír Soukup dnes ve svém pořadu Moje zprávy na TV Barrandov mluvil především o poslancích z ČSSD, uvedl, že nechodí do Poslanecké sněmovny, aby mohli „jednat s lobbistama a domlouvat kšeftíky“. Věnoval se také předvolebním slibům Andreje a narážel na Babišova slova, že to nebyly sliby, ale mapování potřeb: „Já mám takový pocit, že to ti lidi jako mapování nebrali,“ řekl Soukup. A na závěr označil post ministra kultury za „zašívárnu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Balaštíková (ANO): Plot proti nezodpovědnosti
Dánsko a Německo oddělí 70-ti kilometrový plot, aby se do Dánska nedoslali němečtí divočáci, nakažení africkým morem prasat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Budu muset pracovat, nebo umřít, posteskl si Topolánek nad kroky Maláčové. Šílená kráva! začal nadávat lid
Bývalý premiér Mirek Topolánek na Twitteru reagoval na ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou a její slova o důchodové reformě: „Prosím, probuďte mě. Že to není pravda? Nevěřil jsem, že nalevo od Kateřiny Konečné je ještě tak obrovský prostor pro Janu Maláčovou. Letos mám jít do důchodu. Mám pouze 2 možnosti. Buď dál pracovat, nebo umřít. Hoďte už na ni síť!“ Uživatelé pod jeho příspěvkem píší: „To je tak, když jedna šílená kráva unikne veterinární kontrole. Pak musíme všichni žrát to její nakažené maso.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Děvčata tam loví přistěhovalci. Británie je nový Pákistán. Ve Francii revoluce, v Německu rozvrat. Konvička drsně komentuje dnešní Evropu
ROZHOVOR „Velká Británie už dávno není Británií pro Brity, ale jakýsi nový Pákistán, kde jsou domorodá a britská děvčata, zejména z chudších vrstev, lovnou zvěří pro přistěhovalce, zatímco vyšší třídy tomu blahosklonně a cynicky přihlížejí a dělají, že problém neexistuje,“ tvrdí aktivista Martin Konvička. Podle něj byl brexit v podstatě vyjádřením nesouhlasu místních se směřováním země. Kritizuje i spojení Francie a Německa, zatímco jejich vnitřní stabilita je v rozkladu, a upozornil, že vidět je pouze vrcholek ledovce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Balcarová (Piráti): Doporučení OECD v oblasti životního prostředí by měla být inspirací pro vládu
Tento týden jsem ve Výboru pro životní prostředí zajistila telekonferenci se zpracovateli zprávy Hodnocení stavu a politikou životního prostředí ČR 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Exposlanec ČSSD Koskuba bude kandidovat do Senátu
Někdejší poslanec ČSSD Jiří Koskuba chce kandidovat v Praze 9 do Senátu za Českou Suverenitu. Strana to uvedla v tiskové zprávě, kterou ČTK poskytl její mluvčí Štěpán David. Doplňovací volby se v Praze 9 budou konat na začátku dubna. Voliči v nich vyberou náhradníka za senátorku Zuzanu Baudyšovou (ANO), která rezignovala ze zdravotních důvodů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Německo bude lídr. Evropské elity to popírají, ale zavádějí dvourychlostní Evropu. Ekonom Slaný varuje, že na dveře klepou horší časy
ROZHOVOR „Evropské elity hovoří léta o tom, že nechtějí připustit dvourychlostní Evropu, ale tento krok jednoznačně zavádí,“ říká hlavní ekonom investiční skupiny DRFG Martin Slaný o nově podepsaném partnerství mezi Německem a Francií. Z Německa nepřicházejí dobré zprávy, ani co se ekonomického vývoje týče. Slaný připomíná, že loňský růst 1,5 % je nejpomalejší za pět let. Zde ovšem zaspaly i české vlády. „Nejen u této vlády, ale platí to dlouhodobě, je naše fiskální politika procyklická, neboli hospodářský cyklus spíše rozkmitává, než aby jej stabilizovala,“ všímá si Slaný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Hasiči varují – pozor na nedostatečně zamrzlé vodní plochy
Meteorologové slibují na víkend přechodné výrazné oteplení. To může ovlivnit kvalitu ledu na mnohých vodních plochách, které poslední dny poskytovaly bezpečné místo pro bruslení a jiné zimní radovánky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Stát se nepostará. Důchodový systém je letadlo, trestá lidi za věci, které neovlivní, tvrdí anarchokapitalista Urza
ROZHOVOR Drobní podnikatelé jsou EET šikanováni, tvrdí český průkopník anarchokapitalismu Urza. Česko považuje za úžasné a svobodné místo pro život, a to i díky unikátní české povaze. Otázku k tématu legalizace drog považuje Martin Urza za natolik komplexní, že čtenářům poskytl video s vlastní přednáškou, kde problematiku do hloubky rozebírá. Současný důchodový systém je podle Urzy obrovským letadlem, které lidi trestá za věci, které ani nemohou ovlivnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Vyndej hlavu z p*dele! Fatva! Ovčáček ukázal na roli TOP 09 a Pirátů ve stíhání Babiše a pěkně to schytal. Smál se mu i Jindřich Šídlo
Jiří Ovčáček se na Twitteru pozastavil nad vládnoucí koalicí ve městě Černošice, která je utvořená ze zástupců stran kritizujících osobu premiéra: „Pročpak se ‚hlídači‘ nezávislosti nezajímají o fakt, že Černošicím vládnou tři uskupení, která fakticky vyhlásila proti Andreji Babišovi fatvu – Věci černošické, TOP 09 a Piráti?“ Ovčáček na vládnoucí uskupení v Černošicích upozornil vzhledem k rozhodnutí černošického úřadu, který premiérovi Andreji Babišovi (ANO) uložil v přestupkovém řízení pokutu 200 000 Kč za střet zájmů. Někteří v souvislosti s Babišovým odvoláním varují: „Jde o test nezávislosti úředníků!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Mužů bez práce je více než nezaměstnaných žen
Komentář k nezaměstnanosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Vláda navrhne rozšíření působnosti SFRB, podpoří i posílení pravomocí strážníků
Vláda Andreje Babiše na jednání v pátek 8. února schválila návrh novely zákona o Státním fondu rozvoje bydlení, kterým chce rozšířit působení fondu o další aktivity. V Parlamentu také podpoří poslanecký návrh, který má umožnit obecním strážníkům trestat i neukázněné řidiče, kteří zneužívají vyhrazený jízdní pruh.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Polská zdechlina reinkarnovala v Praze na argentinského býčka
Tisíc korun za porci v luxusní restauraci této delikatesy. A co naše státní orgány? Žádný zákaz dovozu polského masa se nechystá. No a tak si tady v té naší české kotlině žijeme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Lékárníci budou muset ověřovat pravost vydaných léků
Lékárníci budou muset ověřovat pravost vydaných léků. Kvůli boji s padělky budou srovnávat zvláštní kód na krabičce s údaji v celoevropském úložišti. Povinnost zavede vládní novela, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman. O jeho podpisu informoval Hrad. Předloha vychází z evropských předpisů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Piráti: Náhlé a utajené personální změny na krajském úřadě vzbuzují obavy
Blesková a utajená reorganizace Krajského úřadu Středočeského kraje ohrožuje důvěryhodnost rozhodnutí v kauze střetu zájmů Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Obědy zdarma pro školní děti nebudou, shodla se koalice
ČSSD a hnutí ANO se dohodly, že pro rok 2020 ztrojnásobí částku v dotačním programu ministerstva školství na obědy zdarma pro děti z chudých rodin až na 100 milionů korun. Po dnešním jednání koaliční rady to řekla první místopředsedkyně poslaneckého klubu ČSSD Kateřina Valachová. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
SSHR: O české provizorní mosty se zajímají Němci i Slováci
Ve dnech 29. až 30. ledna se v Praze a v Doksech konal mezinárodní seminář na téma „Problematika přemostění v případech mimořádných událostí“ pořádaný předsedou SSHR Ing. Pavlem Švagrem, CSc. a genmjr. Ing. Drahoslavem Rybou generální ředitelem HZS ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Neviní lidé ve vězení, to je pokaždé zločin
Odsouzení českého řidiče Jiřího Sagana ve Francii považuji za nespravedlivé a doufám, že bude propuštěn z vězení. V ruském pracovním táboře ovšem pro změnu trpí nevinný ukrajinský režisér Oleh Sencov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Už nemohu mlčet, lžou! Okamura se brání. Jde o zkažené maso z Polska
Českem hýbe aféra problematického polského masa, které se možná podávalo v některých českých restauracích. Ukázalo se, že některé podniky mohly vydávat polské hovězí za steaky z Argentiny a mohly si za ně nechat pořádně zaplatit. Do aféry se teď vložil i Tomio Okamura. Zlé jazyky o něm prý šíří pomluvy a on nemůže mlčet. Vidí tu prý jisté souvislosti s volbami do Evropského parlamentu v květnu tohoto roku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
ČNB: Mince připomene 100. výročí založení Československého červeného kříže
Česká národní banka vydává letošní první stříbrnou minci. Ta připomíná 100 let od založení Československého červeného kříže. Pamětní mince v nominální hodnotě 200 korun je k dostání od 6. února 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Obrana nechá zmodernizovat miny za 100 milionů
Ministerstvo obrany nechá zmodernizovat asi 14.000 min. Státní podnik Vojenský technický ústav u nich vymění stabilizátory, obnoví se tím jejich provozuschopnost. Zrevidována bude také jejich prachová náplň. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Přestaňme konečně běhat hlavou proti zdi
Komentář na facebookovém profilu k důchodové reformě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Petice za uvolnění Pražského hradu pro občanské účely
Využívajíce svého práva obracet se peticí se žádostmi nebo návrhy na příslušné státní orgány, vyzýváme vládu a Parlament, aby společným úsilím nalezli důstojné sídlo pro prezidenta republiky jinde než na Pražském hradě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Povodí Odry: S občany Nových Heřminov chceme jejich dotazy řešit individuálními schůzkami
Dotazy obyvatel Nových Heřminov i ostatních obcí a měst na horní Opavě v rámci celého projektu protipovodňových opatření bude od letošního roku státní podnik Povodí Odry řešit na základě individuálně sjednaných schůzek, které budou zaměřeny na konkrétní dotazy či požadavky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Rána Babišovi: Přes Kalouska a alkohol
Předseda vlády Andrej Babiš se zaklíná tím, že jeho vláda maká a nehádá se tak, jak to předváděly vlády předchozí. Ekonom Vladimír Pikora si v textu pro Reflex.cz položil otázku, jestli kabinet vynakládá energii účelně, když tak maká, nebo zemi spíš škodí. Prý se přiklání k té druhé variantě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Asi vůbec poprvé byla popsána invaze mořských národů v době před Kristem
Co způsobilo oslabení a v některých případech i zánik vyspělých civilizací a měst ve východním Středomoří, jakými byly Egypt, Chetitská říše nebo třeba kosmopolitní obchodní přístav Ugarit na konci 13. století př. Kr. – v období, které můžeme s jistou rezervou označit jako „první mezinárodní věk“ v dějinách lidstva? Na to nesmírně pečlivě a podrobně odpovídá Eric H. Cline ve své knize "1177 př. Kr.: Zhroucení civilizace a invaze mořských národů".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš a zaměstnávání Vietnamců v Agrofertu. Prý je to takto: 200 hodin měsíčně, plat 14.500 korun
Premiér Andrej Babiš (ANO) se na čtvrteční tiskové konferenci vysmál německým novinářům. Ale proč to vlastně udělal? Kvůli tomu, jak psali o jeho Agrofertu momentálně odloženém ve svěřenském fondu a o tom, jak firma zaměstnává migranty. Server Aktuálně.cz přinesl pro české čtenáře podrobnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Další rok nové role státního podniku DIAMO
Usnesením vlády byly státnímu podniku DIAMO uloženy úkoly související s oceňováním ložisek a zdrojů strategických surovin ČR a analýzou materiální, vzdělávací a personální základny nezbytné pro plnění těchto úkolů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Změnit lékaře či získat výpis z dokumentace by mohlo jít přes web
Změnit praktického lékaře, najít si nového či požádat o výpis ze zdravotnické dokumentace by mohlo jít v blízké budoucnosti přes web. Ministerstvo zdravotnictví totiž plánuje vytvořit portál elektronického zdravotnictví. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Kam zmizel odkaz Jalty?
Před třiceti lety jsem navštívil carský palác Livadiji na Krymu, místo Jaltské konference. Pohladil jsem, pohledem kulatý stůl, u kterého jednali účastníci Jaltské konference. Vy, co jste znalí historie, jistě znáte tu slavnou fotografii usměvavých státníků z února 1945.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Dostanou dopravní policisté víc pravomocí? Vláda je pro
Vláda dnes podpořila návrh novely zákona o silničním provozu poslance ČSSD Petra Dolínka, díky níž by obecní policie mohla dostat pravomoc pokutovat nedovolenou jízdu ve vyhrazených jízdních pruzích na místě. Po jednání kabinetu to řekl ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (za ANO). Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
ČOI: Nábytek s elektrickým zařízením musí mít jasné bezpečnostní informace
Česká obchodní inspekce se v průběhu roku 2018 zaměřila na kontroly nábytku, který má v sobě zabudované elektrické zařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Otys (TOP 09): Vřídlo se zavírat ani přesouvat nebude
Před volbami se měl Lázeňský dům Bílý Kříž a jeho okolí stát plánovaným místem odpočinku technologie pod Vřídelní kolonádou z důvodu její rekonstrukce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Fetujete? Nejen to chce ministr Vojtěch vědět od ředitelů nemocnic
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) si hodlá pořádně posvítit na ředitele největších nemocnic, které zřizuje stát. Bude chtít vědět, jestli pánové či dámy někdy brali drogy nebo hráli automaty. Informují o tom páteční Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Balaštíková (ANO): Společný trh a nezodpovědnost
Když se nám v květnu 2004 po řadě přístupových jednání otevřel společný trh Evropské unie, nečekali jsme s jakými problémy se budeme setkávat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Valentýnský týden s Českou poštou
Česká pošta již tradičně připravila na první polovinu února příležitostné poštovní razítko ke svátku sv. Valentýna. Autorkou návrhu razítka je paní Eva Hašková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
ČNB ponechává úrokové sazby beze změny
Bankovní rada ČNB na svém čtvrtečním jednání ponechala úrokové sazby na stávající úrovni. Dvoutýdenní repo sazba (2T repo sazba) tak zůstává na 1,75 %, diskontní sazba na 0,75 % a lombardní sazba na 2,75 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Mohl by se u nás stát ministrem i šílenec?
K té otázce mě přivedly činy, slova a dokonce i vzezření našeho nového ministra zahraničí Petříčka. Tvář má hlaďoučkou, nezbrázděnou duševními rozbroji či váháními ducha, vše se v něm zdá být v pohodě, je usměvavý, ale trošku tak, jako by nebyl stoprocentně příčetný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL zavádí do politiky před volbou předsedy zcela nový formát – veřejné debaty kandidátů
Žádná politická strana u nás dosud nezorganizovala veřejné debaty kandidátů na předsedu. S novinkou přichází až KDU-ČSL, která bude na březnovém sjezdu volit svého nového lídra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Zpráva pro Poslaneckou sněmovnu o činnosti ve 4. čtvrtletí
1888 doručených podnětů, první výsledky analýzy soudních rozhodnutí o omezení svéprávnosti, účast klientů domovů pro osoby se zdravotním postižením ve volbách, „šmejdi“ po telefonu, problém podání žádosti o pas na zastupitelském úřadu v cizině… tato a další zajímavá témata shrnula ombudsmanka v pravidelné zprávě pro poslance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Nezhyba (Piráti): Nová spalovna nebezpečných odpadů v Ostravě budí emoce
Avizovaný a momentálně schvalovaný záměr společnosti SUEZ na novou spalovnu nebezpečných odpadů v Ostravě jitří vášně a budí obavy. Každý nový zdroj znečištění, který má v Ostravě vzniknout, přivádí lidi skoro k šílenství. Každý, kdo alespoň rámcově sleduje situaci na Ostravsko-Karvinsku, musí toto znepokojení chápat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Úřad práce: Přes 18 tisíc návštěv u zaměstnavatelů a více než 6 800 výběrových řízení pro firmy a obce
Během loňského roku zrealizovali zaměstnanci Úřadu práce ČR celkem 18 178 osobních monitorovacích návštěv u zaměstnavatelů. Celkový počet všech kontaktů za toto období činil 37 267. Díky proaktivní komunikaci se ÚP ČR podařilo získat informace o plánovaném vytvoření 66 527 volných pracovních míst. Od ledna do prosince 2018 uspořádal ÚP ČR pro zaměstnavatele v celé republice přes 4 194 předvýběrových řízení, 2 630 výběrových řízení a 116 burz či miniburz práce. V průběhu loňského roku vyřadil ÚP ČR z evidence uchazečů o zaměstnání celkem 514 554 osob, z toho do zaměstnání jich nastoupilo 325 120 (tj. 63,18 %).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec ke kauze Huawei: Nechceme tlačit na NÚKIB
Vláda určitě nechce tlačit na Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB), aby měnil svá rozhodnutí. Novinářům to dnes před jednáním kabinetu řekl vicepremiér Richard Brabec (ANO). Čínská společnost Huawei oznámila, že je připravena bránit se kvůli varování NÚKIB před jejími technologiemi u soudů i prostřednictvím mezinárodní arbitráže a požaduje zrušení varování. Vláda se dnes bude situací zabývat, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Imáma ke každé jednotce. Muslimové v německé armádě se ozvali
Muslimové sloužící v německé armádě se hlásí o svá práva. Z celkového počtu 177 tisíc vojáků vyznává islámskou víru asi 1500 příslušníků bundeswehru. Ti teď žádají o to, aby mohli mít u jednotek muslimské imámy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Všeobecnou fakultní nemocnici v Praze povede David Feltl
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch jmenoval Davida Feltla novým ředitelem Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Podrážděný poslanec ČSSD. Vznesl závažné pochybnosti k náhradám za nevydaný majetek církvím. V praxi to prý vypadá trochu jinak
ROZHOVOR „Je zřejmé, že se většinová společnost odklání od elit, nevěří jim a považuje je za odtržené od reality. Elity budou muset být schopny vrátit se mezi občany a mluvit řečí, která je pro ně srozumitelná,“ říká poslanec za ČSSD Ondřej Veselý. V rozhovoru promluvil o volbách do Evropského parlamentu i o smlouvě o společném partnerství mezi Francií a Německem. V té souvislosti zmínil tvrdé jádro Evropy. Vrátil se i k církevním restitucím a prozradil, co mu vadí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Vláda nedělá pro české školství, jeho kvalitu a zvyšování vzdělanosti takřka nic
Komentář na facebookovém profilu k činnosti Ministerstva školství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Pro použití výpisu z rejstříku trestů v EU nebude nutný překlad
K výpisu z evidence trestního rejstříku si budou moci lidé vyžádat zhruba od poloviny února i vícejazyčný standardní formulář. Pro použití výpisu v zahraničí tedy už nebudou potřebovat jeho ověřený překlad. Změnu přinese evropské nařízení o podpoře volného pohybu osob v Evropské unii. Prezident Miloš Zeman dnes podepsal novelu rejstříkového zákona, která na evropský předpis reaguje. O jeho podpisu informoval Hrad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Senátor Orel: Problematika výskytu vlků v ČR
V úterý 5. 2. 2019 jsem se zúčastnil semináře na téma výskytu vlků v ČR, který uspořádal Výbor pro životní prostředí Poslanecké sněmovny PČR, a patří mu za to mé poděkování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Příspěvek na domácí péči o postižené se zvýší, Zeman to podepsal
Příspěvek na domácí péči o lidi s nejtěžším postižením se zvýší o 6.000 korun na 19.200 korun měsíčně. Obdobně vzroste příspěvek na péči o těžce postižené o 4.000 korun na 12.800 až 13.900 korun měsíčně podle věku. Změnu přinese novela o sociálních službách, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman. Informoval o tom Hrad v tiskové zprávě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Pražští hygienici kontrolují sledovatelnost a značení masa v pražských restauracích
Maso dovážené z Polska, používané ve vybraných luxusních pražských restauracích, v těchto dnech kontroluje také Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen „HSHMP“).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Tři okresy ČR stále hlásí deset volných míst na jednoho uchazeče
Míra nezaměstnanosti v lednu dle očekávání stoupla, a to na 3,3 procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Brněnská věznice vybudovala moderní zázemí pro psovody
Nové, moderní zázemí mají nyní k dispozici psovodi, kteří se svými čtyřnohými svěřenci slouží ve Vazební věznici v Brně. Služební psi jsou nedílnou součástí a velmi důležitou složkou v rámci služby ve věznicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Gerontolog pro Zemana, hromady drog a vizitka národa. JXD se „odbrzdil“ v rádiu
Komentátor Jiří X. Doležal se v Press klubu Frekvence 1 moderátora Luboše Xavera Veselého vyjádřil mimo jiné k prezidentovi Miloši Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Vládě a zákonodárcům
Návrh na podstatné zkrácení soudních sporů. Stát by se měl řídit jako firma. Žádná firma si nevydržuje dvě právní oddělení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Český rozhlas rozšiřuje obsah DAB multiplexu
Český rozhlas v pátek 8. února v 10 hodin zařadil stanici Český rozhlas Vysočina do stávajícího DAB multiplexu. Ke stávajícím čtrnácti stanicím, z nichž čtyři stanice jsou celoplošné, pět digitálních a pět regionálních, tak přibude další regionální stanice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): EU zintenzivní boj proti podvodům
V pondělí budou europoslanci jednat o evropském programu boje proti podvodům, který navrhla Evropská komise na období 2021 - 2027. Účelem programu je podpora užší spolupráce mezi členskými státy při ochraně finančních zájmů EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: Koho uznáš? Modurita nebo Kujóna?
Položil jsem si jednoduchou otázku. Je vůbec možné, aby vláda suverénní země „X“ „uznala“ prezidenta suverénní země „Y“?!?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Chroust (TOP 09): Přijďme k Evropským volbám. Je mnoho věcí, které se musí změnit
Apel k volbám do Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Obří koryta. Šichtařová popsala, jak se v Praze vyhazují peníze oknem
Ekonomka Markéta Šichtařová se na svém blogu na serveru iDNES.cz věnovala situaci v hlavním městě. A nebylo to veselé povídání. Zatímco se utrácí za věci, které nikdo nechce, mosty jsou v havarijním stavu a metro...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Obraz od Jana Zrzavého putuje Národní galerii v Brně
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Ostravě převzal dva obrazy známých malířů, které byly zabrány pachateli trestné činnosti. Obraz Jana Zrzavého putuje Národní galerii v Brně, obraz Vlastimila Zábranského bude nabídnut v elektronické aukci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Venezuela je ničena prozápadními režimy světa
Prozápadní svět způsobil hospodářskou krizi ve Venezuele svými nesmyslnými sankcemi. Místní lidé dříve prosperující jihoamerické země trpí uvedenou diktaturou USA a Evropské unie! Prozápadní svět doslova zneužívá svého vojenského postavení a vlády nad ujařmenými a zotročenými národy světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Plaga: Současný způsob přijímání dětí na SŠ by se měl změnit
Současný způsob výběru dětí pro studium na středních školách by se podle ministra školství Roberta Plagy (ANO) měl změnit. Rozhodovat o budoucnosti dětí na základě testů v jednotných přijímacích zkouškách nemá smysl, řekl dnes na mezinárodní konferenci Digitální Česko 2019. Podle Plagy by o dalším vzdělávání dítěte měly rozhodovat spíše jeho dovednosti a obecné studijní předpoklady. Chtěl by také, aby tolik dětí neodcházelo ze základních škol na víceletá gymnázia.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Už jste spokojený, hejtmane Čunku?!
Kroměřížští zastupitelé se ostře vymezili proti posledním krokům Zlínského kraje ve zdravotnictví, píše naše kandidátka v evropských volbách Olga Sehnalová. Jeho vedení odvolalo úspěšnou ředitelku kroměřížské nemocnice. Navíc se ani nenamáhá vysvětlit připravované kroky městu Kroměříž.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Projekt „Zabezpečte se, chraňte majetek sobě i svým sousedům“ na kněžském dnu
Projekt „Zabezpečte se, chraňte majetek sobě, i svým sousedům“ pokračuje mimo jiné spoluprací s podporujícími subjekty, kterými je vedle Českomoravské myslivecké jednoty, Cechu mechanických zámkových systémů a vzdělávacího zařízení Policie české republiky také Pražské Arcibiskupství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: SFPI podpoří investice v regionech podpoří investice v regionech
Vláda na svém jednání dnes odsouhlasila rozšíření působnosti stávajícího Státního fondu rozvoje bydlení (SFRB) o další aktivity, které se vztahují k podpoře regionálního rozvoje. V této souvislosti má dojít ke změně názvu na Státní fond podpory investic (dále jen SFPI).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Další řádění Novičoku. A opět obvyklý podezřelý
Agent ruské tajné služby, jenž je zapojen do případu loňské otravy Sergeje Skripala, podle všeho figuruje i v dalším neúspěšném pokusu o zabití nervovou látkou Novičok. Mělo by jít o bulharského obchodníka a výrobce zbraní Emiliana Gebreva, jenž byl otráven v roce 2015. Píše to server E15.cz s odkazem na server The Insider.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Šmytec! Soukup smetl dluhy a šokoval tím, kolik milionů jen loni poslal do ČT
Na začátku pořadu Moje zprávy, odvysílaném včera večer na TV Barrandov, Jaromír Soukup přišel s „mimořádně smutnou a takřka zničující zprávou pro Českou televizi“. „Dost možná bude moje firma, tedy firma Jaromíra Soukupa vůbec největší soukromou firmou, která přispívá na chod a fungování České televize,“ řekl a tázal se generálního ředitele ČT Petra Dvořáka, zdali si „představuje za správné“ chovat se takovýmto způsobem ke svému úplně největšímu zákazníkovi. Soukup nevyloučil, že celá záležitost s ČT skončí u soudu, kde by případně požadoval náhrady za poškození dobrého jména a ušlý zisk. Soukup zmínil i současnou vládu a vysvětlil, proč se pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík „hodně zlobí“ na premiéra Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Respektuj pravidla, nebo mazej zpět
Komentář na facebookovém profilu k evropským azylovým zákonům
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Okamura: V Bruselu odchod Velké Británie nezvládají a chovají se jako šílenci
Komentář na facebookovém profilu k brexitu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist