Oficiální zpravodajská média

,,Petříček? Něco plácne a je průšvih. Sobotka s vlasama.” V ČSSD to vře před sjezdem
Volební sjezd sociálních demokratů se blíží. Do nového vedení, které si ČSSD zvolí v sobotu v Hradci Králové, nejspíš zasedne i ministr zahraničí Tomáš Petříček. Toto jméno ale uvnitř strany budí stále větší nevoli. ParlamentníListy.cz zjišťovaly, jaké nálady kolem toho v sociální demokracii panují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Pavel Rychlý: Chodžalskou tragédii si v Praze připomněly desítky Ázerbájdžánců
V neděli 24. února proběhla na Staroměstském náměstí vzpomínková akce na stovky ázerbájdžánských obyvatel, kteří zemřeli při tragédii známé jako masakr v Chodžaly. Ten se stal tragickým symbolem krvavého konfliktu v 90. letech, který je dodnes bolestivým místem vztahů mezi Ázerbájdžánem a Arménií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš angažoval posilu. Ta si to už „odnesla“ a začala se bránit
Novou mluvčí koaliční vlády ANO a ČSSD bude od března moderátorka Jana Adamcová, ve funkci vystřídá Petru Doležalovou. Tato zdánlivě nevinná informace vyvolala v okolí Adamcové rozruch. Jak píše dnešní deník Blesk, moderátorka a nová mluvčí se dočkala mnohé kritiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Nemáme žádnou pohádku o koblížkovi... Jurečka kandiduje do čela lidovců a vytáhl vtip na účet premiéra
Volba nového vedení lidovců se blíží, a jak slíbili, přišli jako první s neotřelým způsobem, jak si zvolí svého nového předsedu strany, jehož funkci se rozhodl Pavel Bělobrádek již neobhajovat. V únoru uspořádali dvě debaty kandidátů na předsedu strany, kterými jsou Jan Bartošek, Marian Jurečka a Marek Výborný. Z nich budou vybírat delegáti březnového sjezdu. Zde je jejich druhá debata z pražského divadla Minor, při níž padly zajímavé výroky, informoval server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Dlouhý začal řetěz průšvihů, a Bakala ho dokončil. Předseda sněmovní komise k OKD vybalil její děsivá zjištění
O nových zjištěních v kauze privatizace OKD se v rozhovoru pro server Info.cz rozpovídal předseda vyšetřovací sněmovní komise k OKD a poslanec Pirátů Lukáš Černohorský. Hovoří o celé řadě nešťastných rozhodnutí. „Řetězec špatných kroků kolem OKD začal Dlouhý a dokončil Bakala,“ uvedl Černohorský, který se podivuje nad dlouholetým laxním přístupem státu ke kauze a odhaluje překvapivé souvislosti, které mohou být pro řadu lidí poměrně překvapivé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Arnika: Místo zákazu se Brusel chystá dále recyklovat toxické plasty v dětské hračky
Poslanci Evropského parlamentu s Radou Evropské unie připravují legislativní změny, které dovolí nadále recyklovat plast z elektrošrotu s vysoce toxickými bromovanými zpomalovači hoření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
VIDEO Prasata, prasata! Mám na Facebooku osmdesát tisíc fanoušků. Takto úřaduje starosta Novotný z Řeporyjí a ještě se tím chlubí
Pavel Novotný, starosta městské části Praha-Řeporyje, si vzal do parády tamní řidiče, kteří jej svým chováním rozpálili v pondělí ráno pořádně doběla. Ti totiž jako na běžícím pásu zastavovali v dopravní špičce v jízdním pruhu na blikačkách, aby si skočili vybrat peníze z automatu. Novotný na ně zuřivě hulákal přímo z okna radnice a všechno poctivě zdokumentoval. „Snažím se vychovávat kretény,“ napsal k videu zveřejněnému na svém Facebooku Novotný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Chráníme spotřebitele a z toho neuhneme, nastoupil ministr Toman do ČT
Dalších dvanáct metráků polského hovězího masa může obsahovat bakterie salmonely. Veterináři ho hledají, většina je na Moravě a část už prodaná v řeznictvích a v restauracích. V pondělním Interview na ČT24 ministr zemědělství Miroslav Toman (nestr. za ČSSD) odpovídal na otázky, zda jsou mimořádná opatření v Česku dostatečná, jak chce stát zamezit dovozu nebezpečných potravin z Polska a zda zakáže jejich dovoz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Pražský starosta a lidovecký poslanec Čižinský ohromil v rádiu: Hlavně aby se úředníci cítili v pohodě
Do pondělních Dvaceti minut Radiožurnálu Marie Bastlové zavítal starosta Prahy 7 za hnutí Praha sobě Jan Čižinský, člen koalice, která vládne na velkém pražském magistrátu. V rádiu vysvětloval, jak urychlit nejrůznější stavby v hlavním městě. Důležité podle něj je, aby se úředníci na svém pracovišti cítili v pohodě. A pak je prý také třeba některé úředníky odměňovat a jiné trestat. Kromě toho Čižinský tvrdě zkritizoval nápad ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
FAEI.cz: Kolik cestovek prodává letošní zájezdy bez pojištění?
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR), které je odpovědné za oblast cestovního ruchu, netuší, zda vůbec – případně u které pojišťovny – je pojištěno proti úpadku 150 (17 %) tuzemských cestovních kanceláří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Elektřina zdražuje nejvíce od roku 2009. Zelenina zdražuje o desítky procent
„Předloni jsme prožívali máslovou krizi, kdy nedostatek mléčného tuku prudce zvýšil cenu másla. V loňském roce nás trápily vysoké ceny vajec. Letos zas prožíváme cenový šok u zeleniny, která v lednu meziročně zdražila o 82,5 procenta,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Česká leasingová a finanční asociace: Evropský leasing v prvním pololetí poroste, optimismus však mírně klesá
Podle manažerů evropských leasingových firem bude první polovina letošního roku pro jejich byznys příznivá, nicméně převažující optimismus ohledně dalšího vývoje na trhu mírně poklesl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Vítězný únor: Kubera na veřejné akci šokoval slovy, která nečekali
Předseda Senátu Jaroslav Kubera si při projevu u Pražského hradu připomněl výročí pochodu studentů 25. února 1948.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Tomáš Krystlík: Zejména Beneš zavinil Vítězný únor 1948
Na rozdíl od oficiózního dějepisného výkladu bylo pro převzetí moci komunisty v únoru 1948 naprosto rozhodující počínání prezidenta Edvarda Beneše. Kdyby se držel toho, co předepisovala tehdy platná československá ústava, komunisté by se k moci tehdy nedostali, což dodnes čeští historici většinou tají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
„Jste prasata!“ Pavel Novotný lil vodu z okna a točil VIDEO. Proč?
Dva muži, kteří si šli vybrat z bankomatu, rozčílili starostu pražské městské části Řeporyje a bulvárního novináře Pavla Novotného (ODS). Počastoval je nadávkami a natočil na video.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Lidé si připomenou únor 1948 a 50. výročí činu Jana Zajíce
V Česku se dnes uskuteční několik akcí, které připomenou 71. výročí komunistického puče v tehdejším Československu. V Praze se většina z nich koná jako součást festivalu proti totalitě, zlu a násilí Mene Tekel. Ten začíná dnes a potrvá do 3. března. Připomínat se dnes bude také čin Jana Zajíce, který se 25. února 1969 po Janu Palachovi upálil na protest proti letargii, do níž společnost upadala po okupaci vojsky Varšavské smlouvy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Richard Seemann: Kurz předběhl Babiše
Rakouský spolkový kancléř Sebastian Kurz byl minulý týden přijat Donaldem Trumpem. Pro Rakousko to bylo historické setkání, protože se tak stalo po třinácti letech kdy nejvyšší vládní představitel alpské republiky mohl vstoupit do oválné prezidentské pracovny Bílého domu. Jak napsal „New York Times“ takové pocty se představitelům menších zemí málo kdy dostane.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Malý: Vojenští lékaři mají nově dostat dva tituly - za další státnice s diplomkou
Studentům vojenských lékařských a farmaceutických oborů na Fakultě vojenského zdravotnictví v Hradci Králové hrozí, že budou muset své studium od příštího akademického roku uzavírat nejen pětičlennou státní zkouškou, ale také paralelní diplomovou prací, včetně obhajoby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Senioři si zaslouží takové důchody, které jim zabezpečí klidné a důstojné stáří
Ministryně Jana Maláčová chce zatím v důchodové komisi řešit pouze kosmetické úpravy důchodů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
VZP: Otázka týdne - Máme zájem o očkování proti klíšťové encefalitidě. S jakým předstihem před létem je třeba ho absolvovat a jak je to s příspěvkem od VZP na něj?
S očkováním proti klíšťové encefalitidě je nejlepší začít v zimě, aby bylo plně účinné už v časném létě, kdy začne naplno aktivita klíšťat. Očkuje se třemi dávkami vakcíny. Potřebná hladina protilátek v organismu vzniká po aplikování prvních dvou, ale je nutné absolvovat celé třídávkové základní očkovací schéma, aby byl zaručen ochranný účinek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Seriál Most!: Peklo pokračuje. Ozval se Radek Banga
Po multikulti zašla ČT ještě dál! Poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD) se zlobí na veřejnoprávní televizi. Prý podkopává dva tisíce let starou tradici. Na svém facebookovém profilu pak na jeho slova zareagoval romský zpěvák Radek Banga alias Gipsy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Tak kdo to vymyslel, soudruzi? U komunistů vypukl skandál
Pořad 168 hodin veřejnoprávní České televize se věnoval mimo jiné i výročí komunistického převratu v Československu. Všímá si mimo jiné toho, jak se na facebooku mladých brněnských komunistů objevil citát znevažující smrt Milady Horákové. Po natáčení tato stránka zmizela, což však nic nemění na faktu, že jihomoravská metropole je silnou základnou mladých komunistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Petříček: Banderovci? Žádná země EU nevydala prohlášení. A sirotci od Šojdrové…
Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD) se v rozhovoru pro Právo vyjádřil k uznání banderovců. Podle svých slov jej neschvaluje, je však důležité najít způsob, jak to řešit. Zároveň upozornil na to, že žádná ze zemí Evropské unie se k zařazení banderovců mezi válečné veterány na Ukrajině nevyjadřovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Už dost! Čtyřikrát, už čtyřikrát! ČT uvolnila VIDEO Babišovy ministryně a jejího muže
Na pranýř pořadu 168 hodin České televize se opětovně dostala ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková (za ANO). Ta minulý týden uvedla, že mobilní data jsou v Česku tak drahá proto, že si je Češi nechtějí kupovat. Vlna reakcí byla obrovská, internet zaplavily vtípky a ministryně následně pořad 168 hodin, jenž výrok přinesl, obvinila, že její slova vytrhl z kontextu. Pořad se tak rozhodl přinést reportáž z celého rozhovoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Feministka v akci: „Zaprděnej pantáto, co se kámošíš s Danem Landou,“ napsala. A narazila
Publicista a marketér Jakub Horák si na Facebooku zavdal s feministkami. Jedna z nich napsala, že si Horák dceru vychová jako feministku sám a jeho dcera bude rebelovat proti „zaprděnýmu pantátovi, co se veřejně kámoší s Landou a ujíždí na Tublatance“. Horák na to opáčí, že slečna na něj jen přenáší své zkušenosti s otcem. A vyzývá dotyčnou, že je tu možnost „pohnout prdelí a namísto debat něčeho sama/sám dosáhnout“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Jen aby se nezapomnělo na trochu salmonely ve Vodňanském kuřeti
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Další zásilka hovězího masa z Polska je pozitivní na salmonelu
Státní veterinární správa (SVS) dostala od polské veterinární služby prostřednictvím RASFF (systém rychlého varování) informace, že se do České republiky dostala zásilka polského hovězího masa, ve kterém byla detekována salmonela.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Na Most jsem hrdý, seriál musíte brát s nadsázkou. Primátor promlouvá o unikátech města, které ovládlo obrazovky
ROZHOVOR „Jestli se kola na vyšších místech neroztočí teď, pak nevím, co víc...“ Ještě před odvysíláním posledního dílu seriálu „Most!“ promluvil o jedinečnosti i problémech města jeho nejvyšší představitel, primátor Jan Paparega. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se vyjádřil nejen k Chanovu a k reakcím veřejnosti, ale zejména k tomu, na co může být město i bez jakéhokoliv filmového počinu hrdé, přestože průzkumy mínění budou veřejnosti předkládat mýty o špatném ovzduší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
MHMP: Rada hl. m. Prahy odprezentovala 100 dní své práce
Magistrátní koalice Pirátů, Spojených sil pro Prahu a Prahy sobě seznámila občany s dosavadními výsledky své práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Tulpa (SLK): Metrostav zahájí práce na sanaci havarovaného objektu Střední školy řemesel a služeb v Jablonci nad Nisou
Sanaci budoucího Centra odborného vzdělávání v jablonecké Podhorské ulici zajistí firma Metrostav a.s. Rozhodla o tom rada kraje na své druhé únorové schůzi. Firma musí na základě smlouvy podepsané v pátek 22. února 2019 zabezpečit budovu do tří měsíců od předání a převzetí staveniště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Sorry, tuto hru nehraji. Profesor Fiala začal posílat Babišovi vzkazy přes Šafrovo fórum
Předseda ODS dal jasně najevo, že už má plné zuby Babišova politického marketingu. Na serveru Forum24.cz. Pavla Šafra vysvětlil, co ho rozzlobilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Tak jsem sluha Kremlu a v Rusku ožívá duch stalinismu
Tak ano, já se přiznám, jsem tedy Putinův poskok, jak jsem se dozvěděl v jedné FB skupině. Zkritizoval jsem holt Evropskou unii a to si dovolil hodně. Jednoduché uvažování, život však není černobílý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Hnutí ANO nehájí národní zájmy
Komentář na facebookovém profilu ke kandidátce do eurovoleb Ditě Charanzové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Nemocnice Strakonice: Generální ředitel VZP vyzdvihl místní gastroenterologii
V úterý 19. února navštívil Nemocnici Strakonice generální ředitel VZP ČR Ing. Zdeněk Kabátek. Zajímal se především o nové, respektive rekonstruované kapacity – provoz magnetické rezonance a moderního gastroenterologického centra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jiří a Leni Valenta: Zrození Izraele a klíčová role Prahy
Zatímco Spojené státy a Sovětský svaz připravovaly rezoluci listopadu 1947 podporující založení státu Izrael, [1] Československo poskytlo vznikajícímu židovskému státu životně důležitý válečný materiál. nutný k odvrácení arabského pokusu o jeho zničení při samotném zrodu. Bylo to tak důležité, že David Ben-Gurion, první izraelský premiér, komentoval: "Bez těchto zbraní bychom nepřežili." [2]
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Jak probíhaly dohody na sněmu ANO? Jaroslava Jermanová se rozpovídala neobyčejně otevřeně
ROZHOVOR „Pokud chce kandidát uspět, musí si o podporu říct členům dané organizace, v našem případě hnutí ANO. To jsou ty nominace. Čím víc jich kandidát získá, tím větší má šanci uspět. Tomu bych neříkala zákulisní dohody, ale standardní politická práce. Také považuji za normální, když si lídr řekne, kdo má být jeho pravá ruka. V tomto případě si pan Babiš řekl o pana Faltýnka. Respektuji to,“ řekla nám místopředsedkyně hnutí ANO a hejtmanka Středočeského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Režisér Jiří Svoboda: Babiš je úplně jiný level než Nečas nebo Sobotka. Světově uznávaný. Ještě že zahraniční politiku řídí on, a ne ten nevyzrálý chaotik
ROZHOVOR Je dobře, že naši zahraniční politiku řídí osobnost světového formátu Andrej Babiš, a nikoliv nezkušený chaotik navázaný na neúspěšné uchazeče Tomáš Petříček. Kromě něj režisér, akademik a bývalý předseda KSČM Jiří Svoboda oceňuje zejména ministry Schillerovou a Vojtěcha. Oceňuje také ministryni Maláčovou, které se podle něj daří otáčet vývoj sociální politiky od neoliberální doktríny, která se ukázala být slepou kolejí. Také se zásadně vyjadřuje i k dnešnímu výročí 25. února 1948.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
VIDEO ,,Stát bude jeden bordel, bude koukat pod peřinu!” Jakl a Pirátka se chytli kvůli sexu
Piráti přicházejí s návrhem na legalizaci prostituce. V pořadu FTV Prima Názor bez cenzury tento plán obhajovala pirátská poslankyně Olga Richterová. Jenže proti ní se posadil bývalý spolupracovník exprezidenta Václava Klause Ladislav Jakl, který začal pirátský nápad cupovat na kousky. „Stát bude jeden velkej bordel,“ rozčiloval se. A to byl teprve začátek...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
SPD a Piráti v sobě: Lubomír Volný zase někoho „vyprudil“. Teď už se ale něco stane
O poslanci SPD Lubomíru Volném toho již bylo napsáno mnoho a jeho kritici ho peskují za výzvy „Pojď ven“, jeho statusy o Havlovi nebo proto, že podle nich patří k obchodníkům s chudobou. Právě v tomto posledním ohledu ho kritizoval pirátský poslanec Mikuláš Peksa. Volný prohlásil, že s „obchodem s chudobou“ skončí, pokud se ovšem ten, kdo ho takto označil, ujme starosti o jeho nájemníky. „Doufám, že jste připraven převzít zodpovědnost za ubytování 30 dětí a jejich rodin, tak jak jsme se domluvili ve Sněmovně,“ vzkázal dnes poslanci Pirátů Volný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Viděl jsem, co chce EU dělat s médii. To nedopadne dobře, uvádí publicista Andrej Duhan
ROZHOVOR Konzervativní komentátor Andrej Duhan se domnívá, že Jaromír Soukup se svým politickým projektem nemůže dosáhnout takových úspěchů jako Andrej Babiš. „Nevidím u něj silnou vizi nebo vůdčí myšlenku ani organizační a odborné zázemí,“ říká Duhan. V současné době podle něj probíhá boj o svobodu, zejména pak o svobodu slova. „Je potřeba si uvědomit, že dezinformace se objevovaly vždy, a to zvláště ve svobodných společnostech. A nejlepším bojem proti dezinformaci je svobodná diskuze, názorová pluralita, nikoliv vytváření institucí s monopolem na pravdu. To naopak přímo vytváří živnou půdu pro konspirační teorie a šíření dezinformací,“ uvádí věci Duhan na pravou míru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Raždík (SPD): Vzpomínka hrdinovi padlému v boji proti americkému fašismu
23.2.1928 se narodil Irwin Schiff. Vystudoval na univerzitě obor ekonomie a účetnictví a zbytek života vedl boj s americkou federální vládou o to, že žádný zákon v americké ústavě ani legislativě neukládá občanům platit daň z příjmu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Babiše zbavit svéprávnosti. Úchylná slova! Profesor Knížák už toho má dost
ROZHOVOR Pro bývalého generálního ředitele Národní galerie Milana Knížáka je Andrej Babiš prototypem korupčníka a jeho prohlášení jen populistická lákadla, jak získat neinformované a líné voliče. Výrok Andreje Babiše na sněmu ANO, že má pocit, jako by země vznikla až s nástupem ANO do vlády, jakoby tady do té doby nic nebylo, je podle něj něco tak absurdního a odporného, že nechápe, jak může kdokoliv s Babišem jednat jako s normálním člověkem. „Je to úchylné, patologické. ANO není politická strana, je to jen hejno Babišových sluhů. Za tento výrok by měl být Babiš zbaven svéprávnosti,“ prohlásil profesor Knížák v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Národní muzeum představí čerty v Městském kulturním středisku Strakonice
Pro všechny návštěvníky, které zajímá zobrazení pekelníků v nejrůznějších uměleckých dílech, připravilo Národní muzeum jedinečnou výstavu s názvem Čerti, kterou bude možno od 2. do 27. března tohoto roku obdivovat v sále U kata na Strakonickém hradě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Generál: Zbrojme, jinak se na nás USA vykašlou a nepomohou nám s Ruskem. Islamisté v Evropě? Je to zlé
S Čestmírem Strakatým na webu Reflexu o problémech s migranty hovořil tentokrát generál a bývalý náčelník generálního štábu Jiří Šedivý. Podle něj pro USA začíná být skutečným problémem Čína, a pokud se Evropa nevzbudí a nezačne brát svou obranu vážně, Američané mohou přestat brát NATO jako svou zodpovědnost. Rusko podle něj chce obnovit vliv, jaký měl Sovětský svaz. A Němci dle jeho informací mají vážné problémy s tím, že nevědí, kde se migranti, kteří už měli být dávno vyhoštěni, na jejich území nacházejí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Martin Červíček: Primárním cílem je dohodnout se se stávajícími dopravci
Komentář na facebookovém profilu k událostem uplynulého týdne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Kocábe, tajné archivy na Zemana? Zdeněk Zbořil něco viděl a předkládá fakta
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Kyselé hrozny,“ komentuje politolog Zdeněk Zbořil reakci Mirka Topolánka v souvislosti s pozváním premiéra do Bílého domu: „Pan expremiér, jako každý opakovaně neúspěšný politik, nešetří silnými slovy zejména tehdy, když jde o posuzování morálky a jeho pojetí demokracie.“ Má pochopení pro aktivisty, kteří stavěli symbolickou zeď před Pražským hradem, a sdílí jejich strach z Vítězného února, jen v jiném gardu i barvě. „Ačkoli červené karty už jsme na ulicích a náměstích několikrát v poslední době viděli,“ připouští. Michael Kocáb by nás neměl podle Zbořila strašit ruskými archivy, možná „na nás na všechny někde něco mají“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Je důležité sednout za stůl a vyměnit si názory
Premiér Andrej Babiš se účastní summitu EU a Ligy arabských států
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Pajonk (Svobodní): Dotace ničí konkurenci
Odpověď předsedy Svobodných na facebookovém profilu na otázku rušení dotací
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Křenek (BOS): Evropská komise chce ovlivnit volební kampaň do Evropského parlamentu
Evropská komise nechce ovlivnit jen letošní kampaň do Evropského parlamentu ale chce ovlivnit i další národní a místní volby, které se budou konat v členských státech i v roce 2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Ti, kdo byli vykořeněni, si zaslouží možnost začít znovu ve své vlasti
Předseda vlády Andrej Babiš pokračoval 25. února 2019 v účasti na Summitu EU-LAS v Šarm aš-Šajchu. Bilaterálně jednal se zástupci arabských států zejména o bezpečnosti, o pomoci v zamezení nelegální migrace nebo o obchodní spolupráci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Martinů (ODS): Ředitelství silnic a dálnic ČR obchvat města Poličky nepodpoří
Rozhodnutí ŘSD o severním obchvatu města Poličky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Olomoucký kraj pomůže záchranným stanicím a čápům bílým
Olomoucký kraj letos investuje tři a půl miliónu korun do projektů, které bezprostředně souvisí s ochranou přírody. O dotace si budou moci požádat například provozovatelé záchranných stanic, které pečují o raněná zvířata.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Trump s Kimem před osudovým krokem
Jihokorejský prezident Mun Če-in je přesvědčen, že schůzka amerického prezidenta Donalda Trumpa se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem v Hanoji rozhodne o osudech vlasti celého korejského lidu. Jih chce proto prolomit sankce a povzbudit jednání i hospodářsky, aby se mírový proces urychlil a spolu s denuklearizací se přiblížilo i sjednocení poloostrova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Adamec (ODS): Město přispívá na opravu podloubí
Město Trutnov dlouhodobě přispívá majitelům soukromých objektů v historickém centru města na opravu podloubí a chodníků. V letošním roce mohou lidé žádat o dotaci do 30. dubna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Dva velké polistopadové průšvihy v nájemním bydlení. Stanislav Křeček varuje před vážným problémem
ROZHOVOR „Názor, že zrychlení stavebního řízení by napomohlo k odstranění nedostatku dostupných bytů, je první z omylů, na který zde chci upozornit. Pokud v nově postavených bytech bude nastaveno stejně vysoké nájemné, ničemu nebude pomoženo,“ konstatuje v rozhovoru pro PL.cz zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček. „Celospolečenský hon na obchodníky s chudobou je druhým z omylů, na který bych rád upozornil. Tito obchodníci jsou totiž jediní, kteří zajišťují jakési bydlení pro lidi, kterým nikdo jiný bydlení neposkytne. Nedokážeme-li jako stát zajistit takovým lidem jiné, důstojnější bydlení, pak mi připadá trochu hloupé to vytýkat těm, kteří takové bydlení zajišťují,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Vladimír Ustyanovič: Politováníhodný Kamberský
Šokující, otřesné a nechutné praktiky v přímém přenosu na veřejnoprávním rozhlase.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
ČVUT: Den otevřených dveří poprvé na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské
Letos poprvé otevírá Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská dveře i v sobotu a na návštěvníky se těší nejen její jaderný reaktor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Kraj pomůže obcím připravit se na zákaz skládkování
I když Moravskoslezský kraj není odpovědný za nakládání s komunálním odpadem, to je starost jednotlivých obcí a měst, radí jim, jak tento problém řešit v budoucnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Bývala Havlova poradkyně vzpomíná na pohřeb Jana Zajíce. Za reportáž to prý schytala
Zabránit dalším možným živým pochodním se stalo na začátku března 1969 cílem pražské novinářky Edy Kriseové a studenta teologie Oldřicha Víta při cestě do Šumperka. Postupně zde několik dní promlouvali se spolužáky a přáteli Jana Zajíce, který se na konci února po vzoru Jana Palacha upálil na Václavském náměstí, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Kordová Marvanová: Poskytování krátkodobých ubytovacích služeb vyžaduje podrobnější právní úpravu
Městská rada dnes projednala informaci k řešení krátkodobých ubytovacích služeb předloženou příslušnou komisí městské rady. Komise podporuje schválení novely zákona o místních poplatcích, která umožní zvýšení a lepší vybírání místního poplatku z pobytu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Odpovědnost státních úředníků za škodu by se mohla rozšířit
Odpovědnost státních úředníků za způsobenou škodu by se mohla rozšířit. Piráti v novele zákona o majetku České republiky navrhli, aby státní úřad mohl vymoci náhradu škody i za pokutu, kterou dostal za porušení předpisů od jiné státní instituce. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Pustějovský (ANO): Nominace zástupců do podniků se státní účastí pod veřejnou kontrolou
Osoby do řídících a dozorčích orgánů podniků s majetkovou účastí státu bude vybírat výbor, jehož členové nemohou být v žádné politické straně či hnutí. Celý proces bude navíc možné sledovat prostřednictvím povinně zveřejňovaných informací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Útoky na obhajobu
V roce 30. výročí pádu totalitního režimu, kdy ve vybraných kauzách bylo zneužíváno trestní řízení a útočeno na obhajobu, ožívají podobné přístupy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Česká republika potřebuje nižší a jednodušší daně, ne nepromyšlené nápady vládní koalice
ODS odmítá a varuje před stávající chaotickou přehlídkou nepromyšlených a ad hoc generovaných nápadů vládní koalice hnutí ANO a ČSSD, jak řešit v době ekonomického zpomalení neudržitelný, protože špatně připravený, státní rozpočet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Pokus vyburcovat společnost se nezdařil. Akademici vzpomínají na Jana Zajíce
Jako člověka, který svým činem navázal na Jana Palacha, si dnes zástupci Univerzity Karlovy připomněli studenta Jana Zajíce. Takzvaná druhá pochodeň vzplála na Václavském náměstí před 50 lety na protest proti nastupující normalizaci v Československu. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Kraj odstoupil od smlouvy se společností BMI regional, hledá nového dopravce
Rada Jihomoravského kraje dnes v pondělí 25. února 2019 schválila odstoupení od smlouvy ze strany Jihomoravského kraje uzavřené mezi Jihomoravským krajem a společností BRITISH MIDLAND REGIONAL LIMITED (BMI regional). Ta zabezpečovala pravidelné letecké spojení z Brna do Mnichova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Babiš podporuje zavedení daně pro internetové giganty
Premiér Andrej Babiš (ANO) podporuje zavedení zvláštní daně pro internetové giganty jako Facebook, Apple či Google. Řekl to dnes novinářům v Egyptě na závěr summitu Evropské unie a Ligy arabských států. Debata o možném zvyšování spotřební daně na alkohol je podle něj zatím pouze teoretická, žádné konkrétní návrhy dosud nepadly, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Poradci ministrů za všechny prachy. Podívejte se, na kolik si přijde Vladimír Špidla nebo bývalý redaktor ČT Jazairi
MF Dnes ve svém dnešním vydání zmapovala poradce ministrů. Jsou mezi nimi nejen bývalí vrcholní politici, ale i například učitel angličtiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Bez zvýšení daní nenaplníme vládní sliby, varuje Hamáček
Sociální demokraté chtějí opět mluvit s hnutím ANO o možném zavedení bankovní daně. Předseda ČSSD a vicepremiér Jan Hamáček dnes před novináři podotkl, že sociální demokraté už před rokem upozorňovali na to, že beze změn na příjmové straně rozpočtu se programové cíle vlády nepodaří naplnit, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Vláda bude škrtat
Komentář na facebookovém profilu na téma škrtů ve státním rozpočtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Ceny elektřiny výrazně vzrostly
Meziměsíčně vzrostly ceny zemědělských výrobců o 1,4 %, ceny průmyslových výrobců o 1,0 % a ceny stavebních prací o 0,3 %. Ceny tržních služeb pro podniky klesly o 0,6 %. Meziročně byly ceny zemědělských výrobců vyšší o 4,4 %, ceny průmyslových výrobců o 2,9 %, ceny stavebních prací o 4,0 % a ceny tržních služeb pro podniky o 2,7 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Svině rudý, na lucerny! „Oslava“ Vítězného února
Na dnešek připadá výročí Vítězného února 1948, kdy se komunisté v tehdejším Československu chopili moci. Příležitost varovat před komunismem nebo vzpomenout na oběti využili mnozí, mimo jiné i předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek, spisovatel Jiří Padevět nebo bývalý ministr Herman. A našli se i tací, kteří mluvili o lucernách…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš: Summit EU-LAS je hlavně o Palestině, v zákulisí o brexitu
Z regionálních témat se na prvním summitu Evropské unie a Ligy arabských států (LAS) probírá hlavně izraelsko-palestinský konflikt, v kuloárech pak dominuje brexit. Novinářům to dnes řekl premiér Andrej Babiš, který ČR v egyptském Šarm aš-Šajchu zastupuje. Ostatním lídrům chce na plenárním zasedání sdělit, že problémy s migrací je potřeba řešit mimo Evropu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 66. díl. Třetí vlna
Americký politolog Samuel Phillips Huntington se narodil 18. dubna 1927 a zemřel 24. prosince 2008. Jeho příznivci i odpůrci se shodují v tom, že Huntington byl nesporně vlivný a zároveň kontroverzní politický teoretik (do praktické politiky vstoupil jako poradce bývalého amerického presidenta Cartera).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Humplík (ODS): Češi by měli víc umírat, zlevnily by pohřby
Nebo “Kokain je tak drahý, protože feťáci málo šňupou!” Nebo “Čím víc budeme jezdit autem, tím levnější bude benzín!”
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Formální a neobjektivní kritika TV krimiseriálu „Rapl“
Portál Krajské LISTY uveřejnil poměrně tvrdou kritiku televiznímu seriálu RAPL. V titulku článku je mimo jiné nadpis: Konečně to někdo napsal. Rapl je přehlídka těch nejotřepanějších klišé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Německo: 100 deliktů od jednoho Afričana. A deportace? Hanba mluvit. A ještě horší rozruch
Ačkoliv by si to mnozí jistě přáli, Německo stále není bezpečnou zemí. Ukazují to mimo jiné i dva nedávné případy, o kterých informovala televize Prima a server Novinky.cz. Mladík z Nigeru má na svědomí údajně více jak 100 prohřešků a měl být již dvakrát deportován, jednou však nebyl k nalezení a podruhé s ním pilot odmítl vzlétnout. A v Pforzheimu skupina migrantů obtěžovala dvě mladé ženy a byla agresivní i vůči policii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Vláda je velmi úspěšná v PR, ale hledat za ní cokoliv jiného je naivní
Komentář na facebookovém profilu ke změnám v rozpočtovém chování vlády
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Franěk (ANO): Násilí je možné zastavit
Řešení domácího násilí vyžaduje komplexní přístup
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Pět kontrol živnostníků a dost?
Komentář na facebookovém profilu k návrhu ministryně průmyslu a obchodu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Jiří Jírovec: Socky žádný starosta nechce
Komentář k článku Radima Valenčíka Drahé byty, málo dětí - aneb - Ke startovním bytům a drahotě nemovitostí (Nová republika 13. 2. 2019)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Koně zvítězili na plné čáře
Na letošním mezinárodním veletrhu cestovního ruchu Holiday World 2019 v Praze byla vyhlášena ve spolupráci s časopisem Kam po Česku a společností Incheba Expo Praha anketa „Kraj mého srdce 2018“. Jejím cílem je zmapovat a meziročně porovnat vývoj oblíbenosti krajů z pohledu návštěvníků, kde chtějí trávit svůj volný čas. Pardubický kraj v této anketě bezkonkurečně vyhrál v kategorii „Koně a koňské stezky“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zoo Ostrava: Krása zimních květů
Zima je obdobím, kdy i rostliny v areálu Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava odpočívají, aby návštěvníky potěšily svou krásou v nadcházející jarní sezóně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Kubín (SPD): Tramvaje v Porubě se odkládají - věřím že donedohledna
Ekologizace veřejné dopravy Ostrava - Poruba
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 06:35, zobrazit podobné
P. C. Roberts: Washingtonská orwellovština
Daniel Ortega byl zvolen prezidentem Nicaraguy už dvakrát a zastává tuto funkci už od roku 1979. Neokonzervativní válečný zločinec John Bolton, kterého Trump pověřil praktickým vedením ahraniční politiky USA, prohlásil, že Washington se chystá prezidenta Nicaraguy svrhnout a nahradit jej americkou loutkou. A pak, řekl Bolton, bude lid Nicaraguy svobodný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Daň z nabytí nemovitosti daní již jednou zdaněné peníze
Zdůvodnění návrhu zrušení daně z nabytí nemovitosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
„Kdyby občané znali pravdu, divili by se.“ Plukovník Komárek o vyšetřovateli Babiše, pádu Šlachty a tajemství policie
Tajné služby, nelegální odposlechy, vlivní zákulisní hráči hýbající policií i justicí, bývalý elitní vyšetřovatel ÚOOZ a někdejší šéf ostravské expozitury Jiří Komárek rozvádí kontroverzní výpověď, již učinil koncem ledna v TV Barrandov a kterou média ostentativně ignorovala. Komárek byl podle svých slov sledován na zakázku profesionálními zpravodajci podle přesného zadání a v jeho vyšetřovacím spise se objevovaly materiály, které nemohly být pořízeny legální cestou. Policista, který podle některých věděl příliš mnoho a slyšel stovky hodin odposlechů, ve dvoudílném rozhovoru pro ParlamentníListy.cz odkrývá temné pozadí souvislostí mezi policií a politikou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Primátor Žbánek: Požadujeme pečlivý úklid komunikací na staveništi
Dodržení harmonogramu, ohleduplný průběh práce, kotviště pro rekreační plavidla i úklid kolem staveniště. To byly body, kterými se zabývali zástupci města na dalším ze společných kontrolních dní na stavbě protipovodňových opatření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
ROP Jihozápad: Veřejnost si díky výstavě připomene dosavadní podporu z Unie
Významnou podporu z Evropské unie, z níž do jižních Čech dosud plynuly miliardy korun ve formě dotací, si bude moci připomenout veřejnost. Během letošního března bude v prostorách Krajského úřadu Jihočeského kraje v Českých Budějovicích zpřístupněna výstava představující projekty podpořené z Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu Jihozápad (ROP Jihozápad).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Oldřich Pružina: SPD vadí všem
K výzvě strany ND, aby členové a voliči SPD tuto stranu opustili a přestoupili k ND.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Tisíc zabitých novinářů a mrtví ekologičtí aktivisté. OSN bije na poplach
Lidská práva ztrácejí ve světě půdu pod nohama, varoval dnes v Ženevě generální tajemník OSN António Guterres na úvod zasedání Rady OSN pro lidská práva (UNHRC). Prvního dne jednání, které celé potrvá do 22. března, se účastní vysocí představitelé 47 členských států rady, ČR zastupuje ministr zahraničí Tomáš Petříček. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Kraj bude pokračovat v jednání s osmým dopravcem
Skončilo druhé jednání Královéhradeckého kraje s dopravní společností BusLine v souvislosti se zajištěním veřejné autobusové dopravy v regionu. Obě strany se dohodly, že se znovu sejdou potřetí příští týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Pražská plynárenská obhájila prestižní ocenění
Stejně jako v minulém roce patří značka Pražská plynárenská mezi tzv. Superbrands. Stala se totiž držitelem prestižního ocenění Superbrands Business Award 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj spolupracuje na rozvoji lokality u vodní nádrže Rozkoš
Nad společným tématem vodního díla Rozkoš se sešli krajský radní Karel Klíma a zástupci Povodí Labe v čele s ředitelem závodu v Jablonci nad Nisou Bohumírem Pleskačem. Cílem jednání byla vzájemná koordinace postupů při naplňování vodohospodářských zájmů v lokalitě vodního díla Rozkoš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Restaurace v areálu autodromu v nové sezoně návštěvníky překvapí
Návštěvníci závodních víkendů a dalších akcí v areálu mosteckého autodromu se v nové sezoně mohou těšit na rozšířenou a výrazně pestřejší nabídku teplých a studených jídel a nápojů v místní restauraci v paddocku u velkého závodního okruhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
ČT někomu udělala byznys: Z Mostu píšeme o seriálu Most!
FOTOGALERIE, VIDEO „Přijeďte se přesvědčit, že Chanov není Jeruzalém. Přijeďte se pokochat stejným výhledem jako Franta s Dášou na prvním rande…“ Vypadá jako v seriálu Most! profláknuté romské ghetto skutečně? Je tamní děkanský kostel skutečně špatně přesunutý? Z ohlasů na kontroverzní osmidílné filmové dílo České televize se rozhodli těžit zakladatelé projektu Offroadsafari: Po vzoru New Yorku, kde se můžete vydat po stopách seriálu Sex ve městě, připravili seriálovou stezku Dycky Most! Lidé se tak mohou o realitě přesvědčit na vlastní oči. „Už dávno tu nežijeme v měsíční krajině,“ podotýká Martin Bareš ze zážitkové agentury s tím, že možná fanoušky Luďana, Dáši a Franty v tomto směru jejich poznávací akce nakonec i dost překvapí. Podle názoru Mostečanů už dávno měli Most turisticky „okupovat“ Japonci a Číňani.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Akce proti Orbánovi: Kvůli Maďarsku je zase rozruch v EU
Chorvatská rolnická strana (HSS) v Evropském parlamentu práskla dveřmi v nejpočetnějším klubu – v Evropské straně lidové (EPP). Kvůli maďarskému premiérovi Viktoru Orbánovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Nevzdělaní venkované? Ne. Profesor se zastal lidí před experty a ukázal: Pozor na Německo, zachraňme se
ROZHOVOR „Fenomén ANO a Babiš“ nevznikl z nezralosti venkovského obyvatelstva, jak tak ráda do nekonečna omílají mainstreamová média, ale pro potřebu rázného obratu k neideologickému pragmatismu. Je dobře, že nás reprezentuje vzhledem k své jazykové vybavenosti i na mimoevropských fórech a nejsou mu cizí cesty po nejrozvinutějších ekonomikách. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz profesor Ivo Budil, zahraničně uznávaný filozof, dále konstatuje, že civilizační úpadek našeho kontinentu je jen selektivní a mimo jiné právě naše území společně s dalšími je předurčeno k obnově, mimo těch již ztracených. Podle „glajchšajtování“ médií by za populisty měli být označeni i demokraté jako Lincoln, Churchill nebo Roosevelt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Hlubuček (STAN): Praha zavede při smogové situaci veřejnou dopravu zdarma, policii magistrát pomůže s kontrolami emisí
Pražští radní schválili zavedení veřejné dopravy zdarma v době vyhlášené smogové situace. V boji proti smogu se však nejedná o jediné připravené opatření. Magistrát kromě toho připravuje dlouhodobá opatření, která by měla zlepšit kvalitu ovzduší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Lidovci chtějí v eurovolbách obhájit své tři mandáty
KDU-ČSL chce v květnových evropských volbách obhájit tři poslanecké mandáty, které nyní má. Novinářům to dnes řekl předseda strany Pavel Bělobrádek. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Centrum pro regionální rozvoj: Krajská Výroční setkání IROP zahájil Plzeňský kraj
20. února se v Plzeňském kraji uskutečnilo první ze série Výročních setkání Územních odborů Centra s vybranými partnery. Účastníci se sešli v Penzionu v Oboře v Horšově v bezprostřední blízkosti projektu realizovaného z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) "Výstavba výcvikové stáje pro skot s ukázkovou výrobnou mléčných produktů".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš proti větru: Jde o Bašára Asada a uprchlíky ze Sýrie
Český premiér se zúčastnil jednání Ligy arabských států a EU v egyptském Šarm aš-Šajchu. Po jednání novinářům sdělil, že syrští uprchlíci by se z Evropy mohli začít vracet domů. Babiš o tom chce hovořit i s prezidentem USA Donaldem Trumpem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Zemědělství čelí výzvám, spolupráce mezi státy EU je nutností
Bilaterální jednání o spolupráci s francouzským ministrem zemědělství a potravinářství Didierem Guillaumem a seminář ministrů na téma Vyhlídky mladých na venkově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Senzační vítězství
Český fotbal se především díky Plzni a Slávii, dostal výše, nežli jsme mohli na začátku sezóny očekávat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Do Pekla se zatím nemůže
Naučná stezka LČR v NPP Peklo je dočasně neprůchodná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Herman (KDU-ČSL): Takzvaný Vítězný únor nebyl rozhodně nenásilným převzetím moci
Kolem únorového komunistického převratu v roce 1948 panuje stále v mysli některých lidí představa, že se jednalo o puč v rámci ústavy a nenásilný. Ve skutečnosti to tak ale nebylo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Trump polil čínské akcie živou vodou
Tento týden bude opět hrát na trzích prim politika, a to konkrétně staré známé písně - brexit a obchodní války.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
ČSSD chce zkrátit pracovní týden na 39,5 hodiny. Je to rozumný začátek, míní Hamáček
Sociální demokracie chce do konce volebního období prosadit zkrácení pracovní doby, a to o půl hodiny týdně.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 25.2.2019 v 11:36, zobrazit podobné
7. a 8. týden na ČMKBK: Roční kontrakty elektřiny a zemního plynu se aktuálně obchodují pod úrovní loňských uzavíracích cen
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKB) bylo v 7. a 8. týdnu uzavřeno 84 kontraktů na dodávku 29,3 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 30,5 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Hejtman Okleštěk: Olomoucký kraj si podal ruce s Kanadou
Velvyslankyně Kanady Barbara C. Richardsonová navštívila ve čtvrtek 21. února Olomouc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Komunistická diktatura byla tragédií pro náš národ
Komentář na facebookovém profil k historické i současné roli komunistické strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist