Oficiální zpravodajská média

Ani před sametovou revolucí jsem o Zemanovi nesmýšlel pozitivně. Ivan Pilip odhaluje třicet let staré události
Bývalý ministr financí Ivan Pilip po nějakém čase opět veřejně promluvil. Zvolení Donalda Trumpa prezidentem USA považuje za velké neštěstí. Nechápavě kroutí hlavou nad názorovými posuny exprezidenta Václava Klause a maďarského premiéra Viktora Orbána. Kromě toho dal jasně najevo, že o Miloši Zemanovi smýšlel kriticky už před 17. listopadem 1989. Pár slov přidal i na adresu Václava Havla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Tak to mi hlava nebere. Vám ano?
V Parlamentních listech jsem „zavadil“ o článek vše znalého (spíše však pro někoho užitečného idiota) Jana Zieglera, ve kterém věren své pověstné nenávisti vůči komunistům, se v souvislosti s církevními restitucemi nezapomněl „decentně“ zmínit, jak se prý „soudruzi ukázali jako mimořádně špatní hospodáři“, což prý dokazuje i měnová reforma z roku 1953, v níž přiznali, že během pěti let přivedli stát ke krachu a to i přes nesmírný ukradený (rozuměj církevní) majetek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
„Proboha, on je v nějaké funkci v tuto chvíli?“ Wollner v ČT podrážděně odsekl otázku diváka, proč v jeho pořadu nečelil kritice Drahoš
Reportéři ČT slaví své výročí. Úterní pořad Devadesátka byl na téma „15 let s pořadem Reportérů ČT“ se šéfredaktorem reportážní publicistiky a dramaturgem Reportérů ČT Markem Wollnerem, který promluvil o detailech a zajímavostech ze svého pracovního prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Jindřich Berounský: Hra na hledání viníka železničních nehod
Rekordní série nehodových událostí na železnici posledních dní, kdy se naposledy čelně srazily 2 osobní vlaky přímo v Brně na hlavním nádraží v úterý 5. března, den předtím osobní vlak s nákladním u Ronova nad Doubravou, přinesla zajímavou hru na hledání viníka série železničních nehod přímo od těch, kteří prostředí pro nehody na české železnici soustavně vytvářejí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Lidé jako Štětina tady ‚hejtují‘ vše, co je východní a ideálně ruské, jinak nemají názor, řekla Konečná. Štětina to rozšířil a nastala řežba
V rozhovoru pro komunistické Haló noviny europoslankyně KSČM Kateřina Konečná prohlásila, že nehodlá společnost rozdělovat. A po chvíli se pořádně obula do europoslance Jaromíra Štětiny. Ten její rozhovor sdílel na sociální síti Twitter. Pod článkem se následně rozjela živá diskuse.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Chceme v EU posílit demokracii, hlásí komunistka Konečná
Komunisté jdou do květnových evropských voleb s cílem vrátit víc suverenity členským státům Unie, zavést legislativní pravomoc Evropského parlamentu a zvětšit odpovědnost Evropské komise. Novinářům to při dnešním zahájení kampaně řekla jednička kandidátky europoslankyně Kateřina Konečná. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Státní podnik DIAMO převzal čištění kontaminovaných vod z areálu lagun OSTRAMO
Závod ODRA státního podniku DIAMO převzal zařízení čistírny lagunových vod v Ostravě a od 1. března 2019 zajišťuje čištění silně kontaminovaných vod z prostoru ropných lagun po chemičce OSTRAMO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman přijal na Pražském hradě ruskou delegaci, ocenil ekonomickou spolupráci
Prezident Miloš Zeman přijal dnes na Pražském hradě delegaci vedenou ruským ministrem průmyslu Denisem Manturovem. Zeman ocenil vývoj ekonomické spolupráce s Ruskem. Manturov ocenil turismus a potvrdil zájem na dalších investicích Ruska v ČR a českých v Rusku. ČTK to řekl hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Návštěvu Manturova v České republice doprovodila diplomatická rozepře, kdy české úřady nepustily do země z bezpečnostních důvodů člena ministrovy delegace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
„To je něco, co bychom neměli tolerovat.“ Ministr Petříček se tvrdě vyslovil proti Rusku
Do středečních Dvaceti minut Radiožurnálu zavítal ministr zahraničí a čerstvý místopředseda ČSSD Tomáš Petříček. Na rozhlasových vlnách zdůraznil, že Ruská federace představuje hrozbu pro EU. Unie podle Petříčka není tím hráčem, který narušuje hranice svých sousedů, zatímco o Rusku se totéž říct nedá. Věnoval se také návštěvě premiéra Andreje Babiše (ANO) v Bílém domě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Informuji ministry na vládě, aby v komunikaci nepolevovali
Předseda vlády Andrej Babiš jednal 4. března 2019 ve Strakově akademii se zástupci profesních komor. Společně zhodnotili práci jednotlivých ministerstev, diskutovali o novelizaci stavebního práva či připravovaném zákonu o lobbování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Generál: Babiše si v USA prověřili. Je jasné, proč jede on, a ne Zeman
ROZHOVOR Američané by si nezvali českého premiéra, aby mu nadávali do nějakých agentů Státní bezpečnosti, říká exministr obrany a bývalý velvyslanec v Rusku generál Miroslav Kostelka. A přednost dali Andreji Babišovi před prezidentem Milošem Zemanem podle něj z pragmatických důvodů, premiér má u nás silnější politickou pozici a podle jejich důkladných rozborů vnitropolitické situace v České republice bude Babiš premiérem i v následující vládě, která bude rozhodovat i o tom, kdo bude dodavatelem dvou bloků v jaderné elektrárně Temelín.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Evropská komise by měla nechat opatření na zvážení české vlády
Komentář na facebookovém profilu k nařízení EU zrušit kontroly polského masa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Míth (ODS): Aktivismus už infiltroval i výroční zprávu BIS
Ve výroční zprávě BIS za rok 2017 nás služba varuje před aktivitou ruských a čínských zpravodajských služeb a hned vzápětí aktivistickými ideologickými vsuvkami ukazuje, že sama podlehla infiltraci hybridní války aktivistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ministr Metnar: Army test je skvělý nápad, jak ukázat, co všechno musí vojáci zvládnout
Novinářské dvojice i děti ze základních škol dnes prošly každoroční fyzickou přípravou vojáků z povolání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Český premiér navštívil sídlo CIA, jednal s ředitelkou Haspelovou
Český premiér Andrej Babiš dnes navštívil centrálu americké Ústřední zpravodajské služby (CIA) a jednal s její ředitelkou Ginou Haspelovou. Oznámil to bez dalších podrobností tiskový odbor Úřadu české vlády. Babiš je v USA na třídenní návštěvě, která ve čtvrtek vyvrcholí setkáním s prezidentem Donaldem Trumpem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
HK ČR: Omezení prodejní doby nepomohlo nikomu, jeho zrušení je jediným logickým řešením
Zákon o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě, vnášející do podnikatelského prostředí zbytečnou regulaci, od svého zavedení v říjnu 2016 přinesl zmatek a nejistotu nejen mezi podnikatele, ale také do řad zákazníků. Hospodářská komora proto vyzývá poslance, aby dlouhodobé oprávněné výtky podnikatelů zohlednili při svém hlasování a normu zrušili. V dolní komoře se totiž objevují i nepřijatelné návrhy na její rozšíření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Lesy ČR patří k těm, kteří mají nejmenší podíl holin a kalamitních těžeb
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny dne 6. 3. 2019 k návrhu poslankyně Moniky Oborné a dalších na vydání zákona, kterým se mění lesní zákon
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Výstraha před silným větrem a rady, co dělat
Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu na jev silný vítr pro celou Českou republiku dnes od 22,00 hodin do zítřka do 22,00 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Moc, moc, moc, moc, moc, moc, moc, moc peněz. Odhalujeme nikdy nezveřejněné informace na Vojtěcha Filipa
Ten příběh už možná hodně čtenářů zapomnělo. Psal se konec století a na tehdejší scéně vládla sociální demokracie poměrně pevnou a razantní rukou. Od roku 1998 se premiérských postů drželi Miloš Zeman, Vladimír Špidla, Stanislav Gross a Jiří Paroubek. Kdysi vlivný ODSák Mirek Topolánek nastoupil až v roce 2006. Kromě politických tahanic rezonovala tou dobou také společnost, o které se už dlouho nemluvilo. Jedná se o Setuzu, historicky spojenou s Tomášem Pitrem a Františkem Mrázkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
V Litvě se lehce zranila česká vojačka
V Litvě se v pondělí při výcviku zranila česká vojačka. Po ošetření už opět plní standardní úkoly, uvedl dnes server Deník N s odvoláním na mluvčího ministerstva obrany Jana Pejška. Zprávu přivezla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Vzbudí manželku, ta je skutečně žena… Soukup si přizval Foldynu
Jaromír Soukup se v Mých zprávách prý už naposledy vrátil ke sjezdu ČSSD. A pozval si k tématu poslance a dlouholetého člena sociální demokracie Jaroslava Foldynu. Ten se směřováním ČSSD spokojen není a varuje, že podobný postup už selhal ve Francii, v Německu a v Rakousku. V programu ČSSD se prý už nenajde „normální pan Novák“. A navrhl sektorové daně na banky a síťová odvětví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Kopanec Jaromíru Soukupovi a Babišovi v přenosu Cen Anděl na ČT. A Emma Smetana...
Česká televize včera vysílala přenos předávání hudebních cen Anděl z pražského Fóra Karlín. Objevil se Tomáš Klus i Emma Smetana. Ani na těchto hudebních cenách nechyběly záběhy do politiky. „Abych svoji duši neprodal za jednu koblihu,“ zaznělo od písničkáře Pokáče. Nechce se prý stydět za svou rodnou zem. A kopl si i do Jaromíra Soukupa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Babiše „poblili“ v cizině s pomocí Jiřího Peheho: Štve lid proti migraci!
Premiéra Andreje Babiše si všimli už i v britském tisku. Deník Guardian ho v souvislosti s návštěvou Donalda Trumpa vyportrétoval i se všemi skandály spojenými s jeho osobou. Kdo o Babišovi z Česka mluvil? Politolog Jiří Pehe, David Ondráčka z Transparency International a Michal Musil z magazínu Reportér. Nic moc pozitivního o Babišovi neřekli. A Guardian také Babiše obvinil, že „burcuje masy“ proti migraci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Glosář k 9. týdnu ´19
Z řeckého glóssa, česky jazyk: Poznámka na okraj jiných textů k jejich vysvětlení. V tomto případě drobné poznámky na okraj našeho politického dění. K upřesnění jeho významu. A nemusí jít jen o politické produkty uplynulého týdne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Výbor by měl rozhodnout o vydání poslance SPD Roznera k stíhání
Mandátový a imunitní výbor Poslanecké sněmovny by dnes měl rozhodnout o policejní žádosti o vydání poslance SPD Miloslava Roznera k trestnímu stíhání kvůli jeho výrokům o romském táboře v Letech u Písku. Rozner v minulosti při kritice rozhodnutí někdejší vlády o odkupu vepřína nedaleko pietního místa v Letech použil spojení "neexistující pseudokoncentrák". Sešlo se kvůli tomu hned několik trestních oznámení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Doufám, že levice bude u vlády co nejkratší dobu a způsobí tak co nejméně škod
Komentář na facebookovém profilu k rozložení stran ve vládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Martínek (Piráti): Elektronické podání daňového přiznání zrychluje proces a je levnější
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny dne 6. 3. 2019 k návrhu poslanců Tomáše Martínka, Mikuláše Ferjenčíka a dalších na vydání zákona, kterým se mění daňový řád
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Pane předsedo Michálku, projekt moje daně nezkrachoval
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny dne 6. 3. 2019 k návrhu poslanců Tomáše Martínka, Mikuláše Ferjenčíka a dalších na vydání zákona, kterým se mění daňový řád
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš v USA jednal o prohloubení spolupráce u umělé inteligence
Premiér Andrej Babiš se dohodl na prohloubení spolupráce Marylandské univerzity s českými institucemi v oblasti umělé inteligence. Univerzita už nyní spolupracuje s pražským ČVUT. Podle Babiše by spolupráce s americkou univerzitou mohla pomoci tomu, aby v Česku vzniklo jedno z evropských středisek pro vývoj umělé inteligence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Česko kontroly polského masa nezruší do Rady EU 18. března, uvedl Toman
Česko neustoupí od kontrol polského hovězího masa nejméně do jednání obou stran se zástupcem Evropské komise, které se uskuteční 18. března v Bruselu. ČTK to řekl ministr zemědělství Miroslav Toman po dnešním jednání s eurokomisařem pro zdraví a bezpečnost potravin Vytenisem Andriukaitisem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Občané Rakouska, kteří odjeli bojovat za Islámský stát, mají dveře domů zavřené. Vláda bouchla do stolu
Rakouská vláda rozhodla, že nebude poskytovat konzulární služby a ochranu těm občanům, kteří bojovali v řadách organizace Islámský stát, a nebude přijímat zpět občany, kteří byli zajati a jsou ve vězení, informoval server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
ÚZSVM v Jindřichově Hradci pomohl dohledat nedostatečně identifikované vlastníky pozemků
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Jindřichově Hradci pomohl v loňském roce ve spolupráci s potencionálními dědici dohledat údaje o 11 osobách, původních majitelích nemovitostí, a podat podnět k projednání dědictví u příslušných soudů. Jednalo se celkem o 21 pozemků o celkové výměře 75 061 m2.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Nejsme na psychiatrické klinice, ale v reálném světě! Alexandra Udženija rázně vstoupila do boje tenistky Navrátilové s transsexuály
První místopředsedkyni ODS Alexandru Udženiju překvapilo, jak silné kritiky se dostalo slavné tenistce Martině Navrátilové, když nahlas prohlásila, že není tak docela v pořádku, pokud spolu v jedné kategorii soutěží ženy a muži, kteří se prohlašují za ženy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Kalousek: Ministerstvo zemědělství chce bianko šek na realizaci rajonizaci lesů kvůli kůrovci
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny dne 6. 3. 2019 k návrhu poslankyně Moniky Oborné a dalších na vydání zákona, kterým se mění lesní zákon
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Dominik Duka: Stanovisko k ochraně před sexuálním zneužíváním
V reakci na pořad České televize 168 hodin z neděle 3. 3. 2019 jsem podal trestní oznámení na neznámé pachatele sexuálních trestních činů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Nebezpečná iluze pomáhání v místě
Cenzura, která fakticky brání diskutovat řadu důležitých témat, už zasahuje nejen tvrdé neomarxistické jádro „liberálních demokratů“, ale i řadu soudných lidí, kteří se – více či méně vědomě – kontrolují, zda se nepouštějí do nepřijatelných oblastí nebo nehovoří s nepřijatelnými lidmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Oborná (ANO): Kůrovcová kalamita v současné době masivně zasáhla sedm krajů
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny dne 6. 3. 2019 k návrhu poslankyně Moniky Oborné a dalších na vydání zákona, kterým se mění lesní zákon
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Imunitní výbor se zastal Roznera ve věci „pseudokoncentráku“
Sněmovna možná nevydá poslance Miloslava Roznera (SPD) k trestnímu stíhání kvůli jeho výrokům o bývalém romském táboře v Letech u Písku. Mandátový a imunitní výbor dnes vydání nedoporučil, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Chci vás přesvědčit pro podporu zrušení, případně snížení daně z nabytí nemovitosti
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny dne 6. 3. 2019 k návrhu poslance Karla Raise na vydání zákona, kterým se mění zákonné opatření Senátu o dani z nabytí nemovitých věcí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Silné čtení: Znalec železnice se vyjádřil k posledním incidentům na kolejích. Ťok by měl vážně zpozornět
V posledních dnech se zdá, že jsou české železnice prokleté. Jednou se rozjede souprava s cestujícími bez strojvůdce, jindy se srazí dva vlaky přímo na nádraží. Ministr dopravy Dan Ťok uvažuje o zavedení bodového systému pro strojvůdce a chce je podrobit přísnějším kontrolám. Jindřich Berounský ze Svazu odborářů služeb a dopravy předložil svůj pohled na dění v posledních dnech. Na ministru Ťokovi nenechal nit suchou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Britský konzervativní deník udeřil: Největší hrozba pro EU? Macron!
Server britského deníku The Telegraph tvrdí, že největší pohromou pro EU dnes není brexit. Největší pohromou Evropské unie je prý dnes francouzský prezident Emmanuel Macron.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Pozor při nákupu stavební izolace
Česká obchodní inspekce Olomouckého a Moravskoslezského kraje kontrolovala prodej stavebních výrobků. Konkrétně se jednalo o tepelně izolační trubice, které se běžně používají při tepelné izolaci budov. Celkem zkontrolovala 4 typy a u všech zjistila nedostatky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Jsem z té debaty smutný. Měli bychom se stydět
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny dne 6. 3. 2019 k připomenutí významu a zásluh Aloise Rašína
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Musíme si klást otázku, proč pozvání do Bílého domu přišlo. Kvůli krásným očím Babiše asi ne. Promluvil Petr Gazdík
ROZHOVOR Pozvání do Ameriky nepřišlo kvůli krásným očím premiéra Andreje Babiše, a musíme si klást otázku proč. Tak uvažuje poslanec a předseda Starostů a nezávislých Petr Gazdík. Zároveň varoval, že po rozhazování současné vlády nebude procitání v dalších letech moc dobré. „Ukáže se, že vláda, která tvrdí, jak zlepšuje naše životy, vlastně nemá žádnou koncepci a jejím programem je jen takzvaná velká improvizace a PR akce,“ sdělil mimo jiné v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Babiš veze Trumpovi dobré zprávy. Deficit zahraničního obchodu s USA byl nejvyšší od roku 2005
Komentář ke vzájemnému obchodnímu vztahu ČR a USA, a to v předvečer setkání Babiš-Trump a v kontextu vývoje celkového salda zahraniční obchodu USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Winter Trial se přesouvá na 24. březen, posádky se svezou i po okruhu
Mototuristická jízda Winter Trial se uskuteční v neděli 24. března. Původně měla odstartovat z polygonu mosteckého autodromu na konci ledna, pozdější termín vyplynul z přání přihlášených posádek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Kalousek: V pracovně ministra financí Kalouska nevisel Zeman, ale obraz Aloise Rašína
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny dne 6. 3. 2019 k připomenutí významu a zásluh Aloise Rašína
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Osvětim - stateční i v hodině smrti
8. března 1944 byla provedena největší vražda československých občanů. Ten den bylo v rámci „konečného řešení židovské otázky“ zavražděno 3792 našich spoluobčanů. Místem tohoto zločinu se staly plynové komory koncentračního tábora Auschwitz (Osvětim)- Birkenau. Je to již 75let…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Klaus (ODS): Já bych se obrátil k poslanci Kalouskovi, abych mu řekl, že propásl příležitost mlčet
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny dne 6. 3. 2019 k připomenutí významu a zásluh Aloise Rašína
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
MSp: Sněmovna schválila nové úpravy znalecké, tlumočnické a překladatelské činnosti
Poslanci dnes na svém zasedání schválili dvě velmi důležité právní normy: návrh zákona o znalcích, znaleckých kancelářích a znaleckých ústavech a návrh zákona o soudních tlumočnících a soudních překladatelích. Obě úpravy mají přinést zkvalitnění znalecké a překladatelské činnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Kněžínek: Obávám se, že neseženeme tlumočníka, protože se bude vymlouvat
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny dne 6. 3. 2019 k vládnímu návrhu zákona o soudních tlumočnících a soudních překladatelích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Lidi by si měli ověřit, jaké informace k nim směřují, míní Petříček
O brexitu, inovacích, spolupráci na vnitřním trhu Evropské unie nebo o kybernetické bezpečnosti dnes hovořil ministr zahraničí Tomáš Petříček se svým nizozemským protějškem Stefem Blokem. Mluvili také o dalším rozšiřování EU na západ Balkánu nebo o situaci na Ukrajině. Ministři to řekli na tiskové konferenci v Černínském paláci, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Vondrák (ANO): Všichni se hlásí o svobody, ale nikdo se nehlásí ke svým povinnostem
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny dne 6. 3. 2019 k vládnímu návrhu zákona o soudních tlumočnících a soudních překladatelích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
SŽDC: Začíná rekonstrukce železniční stanice Řetenice za téměř miliardu korun
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) zahajuje rekonstrukci železniční stanice Řetenice na trati z Ústí nad Labem do Chomutova. Vedle přestavby samotné stanice řeší i úpravu navazujících mezistaničních úseků směrem na Teplice v Čechách, Oldřichov u Duchcova a Úpořiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Macrone, to nechceš slyšet: Víme, co to mělo znamenat. Ale víš, proč se už nebojíme? ptá se komentátorka
ROZHOVOR Macron je v těžké situaci. Odpor hnutí žlutých vest už trvá téměř půl roku a je to nejmasovější protest v novodobé historii Francie. Je tedy logické, že se francouzský prezident snaží strhávat pozornost od domácích malérů k té agendě, která mu ještě může vynést pocit, že je i nadále nadějným evropským státníkem," říká konzervativní komentátorka Karolina Stonjeková směrem k francouzskému prezidentovi, jehož podpora se pohybuje ve velmi nizkých číslech. "Dění ve Francii dává tušit, že není zase až tak daleko doba, kdy tužby pana Macrona nebudou už vůbec nikoho zajímat," glosuje Stonjeková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora podporuje prodloužení lhůt pro odevzdání elektronického daňového přiznání
Hospodářská komora podporuje návrh z dílny Pirátské strany, který umožní prodloužení současné tříměsíční lhůty pro podání daňového přiznání o jeden měsíc v případech, kdy podnikatel dokument odevzdává elektronickou formou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ivana Šabatová: Úspěšné ženy a mateřství. Volí daňové úlevy, nebo dávky?
Článek Zbyňka Hutara, který na Parlamentních listech vyšel pod názvem "Hnutí pěti hvězd chce základní příjem pro všechny. Měl by ale sloužit pouze matkám", se zabývá způsoby, jak zvýšit natalitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Kněžínek: Pokud nebudeme mít dostatečně efektivní systém sankcí, bude ten zákon bezzubý
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny dne 6. 3. 2019 k vládnímu návrhu zákona o znalcích, znaleckých kancelářích a znaleckých ústavech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Takhle pracuje Putin. Přísně. Ladislav Větvička o šéfovi Ruska
Cestovatel a bloger Ladislav Větvička opět perlil na webu Kupředu do minulosti. Jednak o Rusku ale také o Evropské unii. Rusko podle něj Putin řídí jako firmu a Západ ho neprávem viní za to, že se Rusko nevyvinulo podle jeho představ. Evropská unie je podle Větvičky skvělá myšlenka, ale současná EU je nereformovatelná a jiná než ta, do které jsme chtěli vstoupit a do jaké jsme vstoupili. Přišlo i srovnání se Sovětským svazem…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Díky novele zákona se do lesního hospodaření dostane víc odborníků
Ministerstvo zemědělství na doporučení zástupce ombudsmanky připravuje nová pravidla pro udělování licence odborného lesního hospodáře. Chystaná novela lesního zákona by měla rozšířit okruh uznávaného odborného lesnického vzdělání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Vláda by neměla podle rady překročit plánované schodky rozpočtu
Vláda by neměla snižovat daňovou zátěž a zvyšovat výdaje takovým způsobem, aby ohrozila dodržení plánovaných schodků státního rozpočtu v letech 2020 a 2021. Ty jsou stejně jako pro letošek naplánované na 40 miliard korun. Taková výše deficitu totiž představuje minimální požadavek pro střednědobou udržitelnost dobrého stavu veřejných financí. Vyplývá to z pravidelné čtvrtletní zprávě o stavu veřejných financí, kterou dnes zveřejnila Národní rozpočtová rada (NRR).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Rozhodně se tímto nenarovnává problém střetu zájmů. Jde o laciné gesto
Registr smluv a pivo pro vodáky jdou do třetího čtení. Sněmovna také začala kontrolovat docházku poslanců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Úřad práce: Během loňského roku se obrátilo na Call centrum ÚP ČR více než 47 tisíc lidí
Od ledna do prosince loňského roku se obrátilo na Call centrum Úřadu práce ČR (CC ÚP ČR) telefonicky 41 625 klientů. Dalších 5 081 lidí pak zvolilo k podání dotazu elektronickou cestu. Za dobu, kdy je CC ÚP ČR v provozu, zodpověděli jeho pracovníci více než 161 tisíc dotazů. Měsíčně žádají operátory o radu v průměru 4 tisíce osob.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
ČNB slaví výročí 100 let od zavedení československé měny zlatou mincí v hodnotě 10 000 Kč
Sto let od začátku kolkování bankovek, které udělalo definitivní tečku za rakousko-uherskými korunami a změnilo je na platidla nově vzniklého československého státu, připomíná pamětní zlatá mince Zavedení československé měny, emitovaná Českou národní bankou 5. března 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Svetozár Plesník: Výhodné investice v Kazachstánu pro zahraniční investory
Kazachstán, jako největší země Střední Asie, zvyšuje svůj investiční potenciál. V ratingu "DoingBusiness" podle kritérii "investiční přitažlivosti" je v pořadí 36 (s 10ti ukazateli) ze 190ti zemí. V současnosti poskytuje Kazachstán nejvýhodnější režim pro investory mezi všemi státy v regionu a SNS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Svoboda (KDU-ČSL): EU směřuje ke zrušení střídání času v roce 2021
Výbor Evropského parlamentu pro dopravu dnes schválil návrh směrnice, podle které by v Evropské unii skončila praxe střídání času a to již od roku 2021.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Czexit? Ne, riziko. Klaus se radikalizoval, jen nadává. Postavme EU z hlavy na nohy, vyzývá kandidát ODS Krutílek
ROZHOVOR ODS může v eurovolbách pomýšlet i na vítězství, odhaduje analytik Ondřej Krutílek, který je čtyřkou na kandidátce Občanských demokratů. „Jsem spolu s ODS přesvědčen, že EU by toho měla dělat méně, ale lépe,“ říká Krutílek, který by nejraději přispěl k zahájení reformy Evropské unie. „Všichni rádoby konzervativci, kteří tvrdí, že jedinou cestou je czexit, nejenže jsou defétisté, nevěří, že jsme v EU vůbec něčeho schopni, ale hlavně by Česko opuštěním EU vystavili významným ekonomickým a bezpečnostním rizikům,“ dodává kandidát do Evropského parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Babiše pronásleduje Slonková. I v USA: Zase něco
Policie začala prověřovat, zda hospodaření farmy Čapí hnízdo nedoprovázely daňové úniky. Serveru Neovlivní.cz to potvrdil mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala. Podle serveru a redaktorky Sabiny Slonkové jde o nezákonný odpočet DPH, stamilionové částky vynaložené na reklamu a podezření na další daňové delikty. Už více než tři roky pražská policie vyšetřuje v kauze Čapí hnízdo dotační podvod, kvůli kterému stíhá premiéra Andreje Babiše (ANO) a některé členy jeho rodiny. Babiš je v současné době na návštěvě USA, kde se setká s americkým prezidentem Donaldem Trumpem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Svitavské učiliště má moderní zázemí a šetrnější provoz domova mládeže
Dílny a technika za 35 milionů korun. Svitavské učiliště má moderní zázemí a šetrnější provoz domova mládeže
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Nehody vlaků rostou: Šokující důvod? Jde o strojvůdce i Ťoka
Hned několika mimořádnými událostmi se musela zabývat v uplynulých dnech Drážní inspekce. Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) v té souvislosti zmínil, že by chtěl pro strojvedoucí zavést bodový systém podobně jako pro řidiče. Své napsal k současné situaci i exposlanec za TOP 09 František Laudát na svém facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hajzlové, nezkurví... Schwarzenberg přirovnal Čechy ke šlapce a zkosil úplně vše
Karel Schwarzenberg právě leží v nemocnici, kde se chystá na operaci srdce. Přesto zde přijal reportéry z Deníku N, aby s nimi pohovořil o Andreji Babišovi, ministru Petříčkovi a samozřejmě i prezidentu Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Prožírají všechno. Okamurův lídr Ivan David: Takto změním EU. Jde to
ROZHOVOR „Ti, kteří se zmocnili majetku, sežrali minulost. Ti, kteří odtud vyvádějí kapitál, prožírají naši současnost. A ti, kteří nás zadlužují a zavazují do budoucnosti, prožírají budoucnost.“ Lídr kandidátky SPD do Evropského parlamentu, exministr Ivan David, vysvětluje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, proč je nutné se bránit proti budování evropského superstátu a jak. „Je to odporné stavět se na stranu lidu?“ „Je mi ctí být od ‚demokratického bloku‘ co nejdále,“ podotýká také David. V souvislosti s aktuálním tématem posledních dní hovoří o ekonomickém zločinu. Vyjadřuje se i ke svému působení ve vládě a podotýká: „Současná nová levice čili tzv. neomarxisté jsou užiteční idioti globalistů.“ A nízká nezaměstnanost? Iluzorní!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Tibetský premiér ocenil Českou republiku za podporu tibetského lidu
Česká republika a zejména sametová revoluce z roku 1989 jsou pro Tibeťany inspirací v jejich boji za svobodu. Ukazují, že i malý národ, který čelí velké zemi, může zvítězit. Na setkání s pražským primátorem Zdeňkem Hřibem (Piráti) to dnes prohlásil předseda tibetské exilové vlády Lozang Sanggjä. Ocenil, že na pražském magistrátu a na dalších 700 radnicích, školách či organizacích v ČR bude letos opět viset tibetská vlajka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Kdo uzná pochybení na místě, zaplatí blokovou pokutu a už se to nedostane dál
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny dne 6. 3. 2019 k návrhu poslance Petra Dolínka na vydání zákona, kterým se mění zákon o silničním provozu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Šéf SŽDC k haváriím na železnicích: Strojvedoucí mají na stanovištích mobily a tablety, je toho na ně moc, nedělejme na ně hon
Série vlakových nehod znovu poodhaluje, jak to na tratích v Česku vypadá. Na vině měly být hlavně lidské chyby. Drážní úřad hovoří o nedostatku strojvedoucích. Nehod a vážných událostí přibývá. O tom, jak se těmto nešťastným situacím vyvarovat a jak zvýšit bezpečnost systému, promluvil v pořadu Interview na ČT24 generální ředitel Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Jiří Svoboda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Kůrovcová kalamita není největší od dob Marie Terezie, ale v dějinách českých zemích
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny dne 6. 3. 2019 k návrhu poslankyně Moniky Oborné a dalších na vydání zákona, kterým se mění lesní zákon
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Genštábu velí Goodbody
Mám stále intenzívnější dojem, že i ten literární poručík Ernest Goodbody z románu Patricka Ryana Jak jsem vyhrál válku, měl více vojenských znalostí a obecného intelektu, než současní aktivní generálové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Kalouskův náměstek neuspěl, trest za nepotřebné posudky, zda poslechnout soud, platí
Vyvázl ještě mírně, konstatoval Nejvyšší soud, na který se exnáměstek Zídek obrátil s dovoláním proti podmíněnému trestu a náhradě milionové škody.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 6.3.2019 v 20:36, zobrazit podobné
Holomčík (Piráti): Prakticky nikdo není vlastně pořádně zodpovědný za to, co se v lesích děje
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny dne 6. 3. 2019 k návrhu poslankyně Moniky Oborné a dalších na vydání zákona, kterým se mění lesní zákon
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Petice: Nechceme omezování možnosti volby a snižování atraktivity našeho města
Radnice Prahy 1 plánuje omezit otevírací dobu podniků v centru Prahy. To je začátek postupného omezování otevírací doby podniků v celé Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
TA ČR: Rozšiřujeme možnosti mezinárodní spolupráce s Norskem
Minulý týden proběhla studijní návštěva zástupců Technologické agentury ČR (TA ČR) v Norsku, kteří se seznamovali s fungováním agentury Research Council of Norway (RCN) v Oslu a prezentovali nový program KAPPA a možnosti spolupráce s Českou republikou na mezinárodní konferenci CLIMIT Summit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Postiženi inkluzí. Filmař chystá snímek, který ukazuje její temnou stránku. Záchvaty agrese, zoufalí rodiče i učitelé...
ROZHOVOR Dříve točil spíše nekonfliktní, pozitivně laděné snímky, nyní připravuje dokumentarista a kameraman Marek Tichý snímek o odvrácených stránkách inkluze v Česku. Široce pojatá inkluze tak, jak byla zavedena za ministryně školství Valachové, podle Tichého nefunguje a představuje „peklo pro všechny zúčastněné“, začleňované děti nevyjímaje. S příběhy pedagogů a rodičů, se kterými se během přípravné fáze projektu s názvem Postiženi inkluzí, setkává se Tichý, podělil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Přidal i osobní zkušenost, která ho jako filmaře k potenciálně nepříjemnému tématu inkluze na českých školách vlastně dostala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Vrecionová (ODS): Novelu je třeba přijmout co nejrychleji, odborníci tvrdí, že nás čeká velmi těžký rok
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny dne 6. 3. 2019 k návrhu poslankyně Moniky Oborné a dalších na vydání zákona, kterým se mění lesní zákon
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Začněme spolu aneb kolama dolů 2019
Za rok 2018 zemřelo na českých silnicích 86 řidičů motocyklů a 2 jejich spolujezdci což je výrazný nárůst smrtelných následků oproti roku 2017. Pojďme v letošním roce společně zastavit tento trend a napomoci snížit toto číslo pod známým heslem motorkářů "kolama dolů".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Pohřeb Jiřího Pomeje: Promluvil Zdeněk Troška, Dana Morávková v slzách. A také velmi osobní vzpomínky
REPORTÁŽ Rodina, přátelé i široká veřejnost se dnes odpoledne v Českých Budějovicích naposledy rozloučili s hercem, dabérem a producentem Jiřím Pomejem. Pro ParlamentníListy.cz na něj zavzpomínal europoslanec Tomáš Zdechovský, který se s ním seznámil ještě jako novinář. Promluvili také režisér Zdeněk Troška nebo hvězda Ordinace v růžové zahradě, herečka Dana Morávková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Juránek (KDU-ČSL): Bydlení je čím dál složitější a čím dál těžší právě pro mladou generaci
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny dne 6. 3. 2019 k návrhu poslance Karla Raise na vydání zákona, kterým se mění zákonné opatření Senátu o dani z nabytí nemovitých věcí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
ŘSD má k dispozici laboratoř pro kontrolu kvality dálničních a silničních komunikací
Po téměř jeden a půl roce byla koncem léta 2018 dokončena náročná rekonstrukce Laboratoře Praha. Rekonstruovány byly jak kanceláře, tak především zkušební prostory. Většina zkoušek, dosud prováděných na přístrojovém vybavení umístěném přímo v kancelářích, se nyní přestěhovala do nových zkušebních prostor v přízemí. Kromě modernizace laboratoře tak došlo k podstatnému zlepšení hygienických podmínek na celém pracovišti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Česká pošta představila tři nové příležitostné poštovní známky
Ve středu 6. března představila Česká pošta tři nové příležitostné poštovní známky. První z nich je z emise České vynálezy a námětem je názorné využití kostkového cukru v podobě ruky sladící šálek kávy či čaje. Druhá známka s názvem Suverénní řád maltézských rytířů představuje pohled na kostel Panny Marie pod řetězem v Praze. Konečně třetí s názvem Les království připomíná sté výročí dostavby přehradní nádrže na horním toku řeky Labe. Námět tvoří téměř celá přehradní zeď přehradní nádrže Les Království.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Onderka (ČSSD): Alois Rašín byl v mládí radikál a ve stáří konzervativec. Ale celý život byl vlastenec
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny dne 6. 3. 2019 k připomenutí významu a zásluh Aloise Rašína
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Nezužujme roli Rašína na vznik československé měny, jeho historický význam je širší
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny dne 6. 3. 2019 k připomenutí významu a zásluh Aloise Rašína
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
HVP uvádí na trh pojistný produkt v novém kabátku: Pojištění bytových domů ochrání klid vlastníků i nájemníků
Bytový dům představuje pro mnoho lidí domov, cenné zázemí, které si přejí ochránit. Často jde o majitele takové stavby skýtající útočiště pro rodiny s dětmi, mladé páry nebo třeba prarodiče i nájemníky komerčních prostor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Národní muzeum: Přijďte se podívat do muzea na Nevěstu prodanou do ciziny
Pro všechny, které oslovila vážná hudba, mají rádi operu nebo by se chtěli dozvědět něco víc o díle Bedřicha Smetany, připravilo Národní muzeum novou výstavu s názvem Nevěsta prodaná do ciziny. Vidět ji můžete v Muzeu Bedřicha Smetany od 6. března 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ferjenčík (Piráti): Ministerstvo by mělo získat tlumočníky, místo aby na ně vkládalo nesmyslnou povinnost
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny dne 6. 3. 2019 k vládnímu návrhu zákona o soudních tlumočnících a soudních překladatelích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Hovínko je nepřítel. Politik TOP 09 zaplavil občany svou fotkou a výhrůžkou
Žižkov není Šiškov. Kampaň třetího pražského obvodu proti nepořádným pejskařům má výrazně zvýšit represi, současně být ale vstřícnou formou edukativní. K tomu má přispět i veršovaný slogan doplněný sérií fotografií, na kterých jako nevrlý a neuklízející majitel psa vystupuje osobně místní starosta z TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Válková (ANO): Pokud nebudeme mít tento nástroj, tak se stále bude jinak soudit v Ostravě a jinak ve Varech
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny dne 6. 3. 2019 k vládnímu návrhu zákona o znalcích, znaleckých kancelářích a znaleckých ústavech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Sněmovna schválila možnost vodáků plout s alkoholem bez pokut
Vodáci by mohli plout po některých úsecích řek a vod s alkoholem v krvi bez hrozby pokuty. Pouze pro vůdce malých plavidel bez vlastního pohonu, která nepodléhají evidenci, má platit zákonem stanovený limit 0,5 promile alkoholu v krvi, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
To bude řevu: Itálie podpořila Čínu a chce s ní dělat kšeft
Itálie by mohla podle zpráv CNN a Financial Times podpořit čínský projekt Nové Hedvábné stezky. Stala by se tak první zemí G7, která by tak učinila. Do Itálie by tak mohly začít proudit čínské investice a je zde i naděje na zvýšení exportu italského zboží. Dohodu doufají italští představitelé mít hotovou do termínu návštěvy čínského prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Benda (ODS): Tyto centralizované modely nepokládám za nejšťastnější
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny dne 6. 3. 2019 k vládnímu návrhu zákona o znalcích, znaleckých kancelářích a znaleckých ústavech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Řešme ten problém, který máme na stole. Nekvalitní znalecké posudky
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny dne 6. 3. 2019 k vládnímu návrhu zákona o znalcích, znaleckých kancelářích a znaleckých ústavech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Zemanovský profesor: Prezident vyhrál. Dal vzkaz Babišovi, jak to teď bude s vládou
ROZHOVOR Miloš Zeman na sjezdu ČSSD vyslal hned několik signálů. Nejen do řad socdem, ale také třeba premiéru Babišovi. To si myslí ekonom, profesor Luboš Smrčka (SPOZ). Samotná sociální demokracie se podle něj vrací ke své autentické politice. „Z takovéhoto celkového pohledu bych naopak řekl, že prezident Zeman má nyní pocit, a mně připadá, že vlastně oprávněný pocit, že svůj zápas za dlouhodobé směřování ČSSD vyhrál," říká Smrčka navzdory tomu, že ve vedení strany jsou nově lidé, kteří se Zemanem často nesouhlasí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
MŠMT zásadně navyšuje podporu trenérů v programu Talent
Péče o sportovně nadanou mládež je jedním z cílů a úkolů státu. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy zásadně navyšuje podporu v programu Talent na práci profesionálních a poloprofesionálních trenérů mládeže s nadanými sportovci. Svazy a kluby tak mohou angažovat asi tisíc trenérů mládeže. Celková výše podpory v tomto programu bude kolem 800 miliónů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO Mladá hvězda Nory Fridrichové přišla postrašit zastupitele
Pamatujete si na „skautku, která se postavila náckům“? O které na jaře 2017 nadšeně mluvila všechna česká média? Studentka brněnské střední školy Lucie „Lála“ či „Bobo“ Myslíková se po boji proti nenávisti zaměřila na boj proti zabedněné starší generaci, která prý mladým zničila životní prostředí. Stala se hlavní tváří mezinárodní středoškolské stávky „Pátek pro budoucnost“ a během posledních pár dní s výzvou k vyhlášení Klimatické nouze oběhla studio Českého rozhlasu i brněnské zastupitelstvo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
SPD: Stát bude zvyšovat daně. My jsme jasně proti
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD) k aktuální politické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Paroubek: Petru zmanipulovali lidé od Bakaly, po kterém půjde FBI a já můžu jít svědčit
Expremiér Jiří Paroubek se v rozhovoru pro MF Dnes rozmluvil o své manželce Petře, s níž se v současné době rozvádí a kvůli dalším možným oplétačkám s policií s ní přerušil jakýkoliv kontakt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Hrbek (ZpL): Jste to, co jíte
K situaci na trhu s masem od těch, kterých se to týká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Cenzura: Jdu dělat rukama, to nejde vydržet! napsala učitelka poslankyni. Facebook to smazal, čtěte zde
Facebooku už se nelíbí nejenom genderově ofenzivní vtipy, ale také názory na „postmoderní metody“ ve školství. Tento dojem získala poslankyně ODS Zuzana Majerová Zahradníková, které sociální síť smazala příspěvek prezentující názory jedné zklamané zkušené paní učitelky. Příspěvek nabídla ParlamentnímListům.cz, které jej přinášejí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Trump chce Babišovi nabízet plyn
Jednání Andreje Babiše s Donaldem Trumpem v Bílém domě bude mít několik témat. Jedním ze zásadních má podle Lidových novin být energetika. Konkrétně nabídka energie z plynu a jádra, kterou má Donald Trump nabídnout České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Vinklátová (SLK): Na veletrhu chceme ukázat to nejlepší z regionálních řemesel
V Jablonci nad Nisou se koná již 19. ročník veletrhu Euroregion Tour
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Další polské maso se salmonelou. Čtyři tuny
Další zásilka polského drůbežího masa se salmonelou je na světě. Veterináři ji našli v lounském skladu, šlo o čtyři tuny mraženého masa od společnosti Inter-Natural 2000. Mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček ujistil, že ke spotřebitelům maso nedoputovalo, uvedl server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Čech, který utekl před migranty z Británie, vzkazuje Macronovi: Chcete určovat osud jiných států? Nejdřív si vykydejte onen hnůj, který jste si natahali
ROZHOVOR Ty, kteří porušují pravidla, je třeba pohnat k odpovědnosti. To tvrdí Václav Řehák, který se po zkušenostech ve Velké Británii vrátil do Čech. A rovnou vyjmenovává: nejdřív by měl stihnout trest Francii, Itálii a Velkou Británii za rozvrácení pořádků v arabském světě. Pak Německo, které aniž se zeptalo ostatních členů Evropské unie a Schengenského protokolu, způsobilo nekontrolovaný pohyb nelegálních migrantů. A nakonec trest pro státy, které nehlídaly hranici Evropské unie a nelegálním imigrantům dovolily volně projít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Rozsudek V Kabelíkově
Spravedlivý soud by měl smést absurdní obžalobu. V našich podmínkách ale absurdita obžaloby nevylučuje možnost, že po ní padne neméně absurdní rozsudek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Úřad pro civilní letectví upravil podmínky pro lety nad Krkonošským národním parkem
S novelou zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, která vstoupila v účinnost v červnu 2017, začal platit zákaz létání nad územím národního parku v rozporu s podmínkami stanovenými v opatření obecné povahy Úřadu pro civilní letectví (ÚCL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist