Oficiální zpravodajská média

ODS odevzdala výroční finanční zprávu
ODS odevzdala výroční finanční zprávu Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí, ve které informuje o svém hospodaření za rok 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Soukup vzpomínal, jak „Topol“ vládl EU a kolik nás to stálo. A narovnal fake news kolem Babiše
Včerejší vysílání Mých zpráv Jaromíra Soukupa na TV Barrandov bylo dosti ovlivněno oslavou Dne učitelů, kteří dle Soukupa mezitím, co se oddaluje zvednutí jejich platů, „chodí do práce v černých mundúrech a drží minutu ticha za lepší školství“. Soukup se tentokrát zaměřil i na chystané české předsednictví Evropské unii a výroky premiéra Andreje Babiše s tímto předsednictvím spojené. S radostí též přijal jmenování Ladislava Jakla do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Máme nového předsedu
Oznámení výsledků volby nového předsedy na facebookovém profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ani muslim nesmí být moc přísný na islám… Ultimátum, pak odstřel známého komentátora
Matematik Marian Kechlibar s nelibostí hledí na správce blogů na serveru iDNES.cz. Zničehonic odtud totiž zmizely texty autora Hatema Berrezougy. Kechlibar proto originálnímu autorovi zaslal otevřený dopis, v němž jasně napsal, co si myslí o administrátorech nebo možná spíše cenzorech blogu. Není to poprvé, co z blogu iDNES.cz zmizel text, jenž někteří čtenáři považovali za zajímavý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Černá díra neziskovek. Ony si samy určují, kolik jim stát přihraje, zjistila užaslá ekonomka Šichtařová
Ekonomka Markéta Šichtařová kroutí hlavou nad tím, co předvádí český stát. Na jedné straně prý zadupává do země drobné živnostníky a podnikatele, z čehož prakticky nic nemá. A na druhé straně podporuje tzv. neziskovky, ze kterých nemá nikdo nic. Alespoň podle Šichtařové ne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Jakl je šašek, děláme z úřadu kabaret. Je národovecký, protievropský, protiněmecký, vypočítává rozpálený novinář
Poslanecká sněmovna ke jmenování do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) ve středu navrhla tajemníka bývalého prezidenta Václava Klause Ladislava Jakla, kterého nominovalo hnutí SPD. Podle komentátora Lidových novin Petra Kamberského je zvolení Jakla ale neveselá lapálie, která má tři různé roviny: principiální, politickou a osobnostní, které podrobněji rozebírá. „Poslanci si spletli státní úřad s kabaretem,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Šedlbauer (ZpL): V Liberci je stále otevřeno šestnáct kasin
Před rokem byla zastupitelstvem schválena vyhláška o regulaci hazardních her, která měla být kompromisem mezi zastánci a odpůrci hazardu. Ve skutečnosti byla spíš podvodem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Korytář (ZpL): Vesecký rybník má nejen pro místní nezastupitelný význam
Město Liberec přenechá Vesecký rybník Povodí Labe. Pravý opak toho, co chtěla Změna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Velké zmatky v pražské koalici. Jde o drahé byty v metropoli a překvapivý návrh
Jak vyřešit špatnou bytovou situaci v Praze? Pořad Názory bez cenzury včera přinesl díl o tom, jak Piráti údajně chtějí sledovat byty, aby se ukázalo, jak moc jsou využívané. U těch nevyužívaných by prý pak zvedli daň z nemovitosti. Opravdu? O problematice v pořadu hovořil ekonom Miroslav Ševčík, radní Adam Zábranský (Piráti), zastupitel Jan Čižinský (Praha Sobě), europoslanec za TOP 09 Jiří Pospíšil i zastupitel Tomáš Portlík (ODS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Kraj, železárny i ministerstvo hlásí splněno
Moravskoslezský kraj, Ministerstvo životního prostředí a Třinecké železárny se loni zavázaly k aktivitám, které podniknou nad rámec zákonných požadavků a povedou k menšímu zatížení životního prostředí. Po roce existence této dobrovolné dohody všechny tři subjekty hlásí: Za první rok máme splněno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Státní zástupci se ohradili proti Zemanovým výrokům o Ištvanovi
Unie státních zástupců (USZ) se dnes ostře ohradila proti čtvrtečním kritickým výrokům prezidenta Miloše Zemana vůči šéfovi olomouckých vrchních žalobců Ivo Ištvanovi. V prohlášení zaslaném ČTK výroky označila za nepodložené i za prokazatelně nepravdivé. Podle unie podrývají důvěru veřejnosti ve výkon spravedlnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Novomatic: Ministerstvo financí vynucuje přítomnost krupiérů pro neexistující zákazníky
Reakce Paradise Casino Admiral, a. s., k prohlášení MF ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jestli Češi vymažou Havla… Fero Fenič pohrozil
Hostem Barbory Tachecí v pořadu Osobnost Plus Českého rozhlasu byl producent a zakladatel Febiofestu Fero Fenič. V rozhovoru se netajil tím, že momentálně je Čechy hodně zklamán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Jak rozpoutat požár v justici
Podle České justice z 27. března 2019 Česká advokátní komora se připojí jako vedlejší účastník k ústavní stížnosti, podané vazebně stíhaným Shahramem Zadehem (dále jen SAZ) prostřednictvím advokáta Zdeňka Koudelky kvůli zásahu soudce Městského soudu v Brně Michala Kabelíka do jeho práva na obhajobu a do soukromí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Česko se nehodlá nechat Čínou tlačit. Petříček chce s Novákovou probrat Tchaj-wan
Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD) chce probrat s ministryní Martou Novákovou středeční událost ohledně zástupce Tchaj-wanu.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 29.3.2019 v 14:36, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Každý systém jde obejít a tento nebude výjimkou
Komentář na facebookovém profilu k nové povinné výbavě vozů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ježíš vyhnal kupčíky z chrámu, i my musíme z Evropy vyhnat lidi jako je Soros. Američané před Irákem lhali, kudy chodili. Takto hovoří beskydský starosta Pavol Lukša
ROZHOVOR „Evropa by si měla uvědomit, že nezachrání všechny neduhy světa. Že není nafukovací,“ říká v rozhovoru pro PL.cz starosta Čeladné Pavol Lukša, předseda strany Dobrá volba 2016. Před rokem 1989 jsme dle něj lezli do zadku Sovětům, potom zase těm na západ od nás. Všímá si toho, jak se Američané ‚spletli‘ před svým vpádem do Iráku, který rozbili. „Tehdy lhali, kudy chodili, jak jsou tam zbraně hromadného ničení.“ Ostře se vyjadřuje i k George Sorosovi. „Na Sorose by platilo biblické, jak pan Ježíš vyhnal kupčíky z chrámu. To znamená takové lidi, jako Soros je třeba z Evropy vyhnat,“ myslí si.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Městská knihovna Praha: 300. výročí založení Lichtenštejnska
Ve čtvrtek 4. dubna se od 16:00 koná v Městské knihovně v Praze přednáškové odpoledne k 300. výročí založení Lichtenštejnského knížectví. Akci pořádá Česko-lichtenštejnská společnost ve spolupráci s Post Bellum. K vidění bude dosud nezveřejněná nahrávka knížete Hanse Adama II. od Paměti národa, promluví historik Pavel Juřík i mluvčí knížete z Lichtenštejna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Michal Šebek: Chování vládní koalice je na hlavu – slibuje peníze, pak to ruší...
Chování vládní koalice, které předvádí poslední dobou, připomíná chaos, zmatek a chvílemi snad i komediální vystoupení. Ostatně nejlépe to ilustrují následující příklady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Poruším zásadu, že v politice nepodávám trestní oznámení
Komentář na facebookovém profilu k reportáži Seznamu.cz o výplatách externistů na úřadu Středočeského kraje
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
„Pravda a láska“ nezná slitování, prostor je zamořen. Potřebujeme státníka, který se nezalekne krajních prostředků, doporučuje filozof Budil
ROZHOVOR Strategická chyba, která může způsobit, že se ODS v příštích parlamentních volbách nedostane do Sněmovny. To je vyloučení Václava Klause mladšího. Na něm teď leží budoucnost české pravice. Náš veřejný, mediální a akademický prostor je zamořený vyhrocenou záští proti všem, kteří nejsou prounijní a protiruští. Vítězové globalizace na rozdíl od současné ideologické masáže budou státy s pevnými národními kořeny. EU se zničí vnitřně sama, a to poměrně rychle. Mezinárodně uznávaný filozof, profesor Ivo Budil z Metropolitní univerzity v Praze glosuje také předvolební situaci na krajině a Slovensku a hovoří i o „národně-osvobozeneckém boji a separatismu“ – tyto termíny užívá kdekdo, komu se to zrovna právě hodí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Seznam? Pokud tam jsou Slonková a Kubík, tak bych tomu nevěřil, mávl rukou prezident Zeman
Nový týden přinesl další díl pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov. Jeho moderátor Jaromír Soukup si již tradičně připravil řadu aktuálních témat, na která ho zajímal názor prezidenta Miloše Zemana. Společně probrali prezidentovu blížící se cestu do Rakouska a Číny, slovenské a ukrajinské prezidentské volby, kauzu mýtného tendru, ale také Václava Klause mladšího a řadu dalších.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Místopředseda ČSSD Veselý: Lidé schvalující vraždy jsou pro společnost hrozbou. Slováci jsou zjevně proevropštější, než my
ROZHOVOR „Slováci jsou zjevně daleko proevropštější než Češi,“ říká v souvislosti s prezidentskými volbami na Slovensku nový místopředseda ČSSD, poslanec Ondřej Veselý, s tím, že lze očekávat, že i volby do Evropského parlamentu dopadnou na Slovensku velmi proevropsky. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz promluvil o teroristickém útoku na Novém Zélandu a sdělil svůj názor i na ty, kteří na sociálních sítích čin schvalovali, i na reakci ministra Hamáčka. Vyjádřil se také ke slovům Václava Klause ml., která vedla nakonec k jeho vyloučení z ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Velitel NATO: ČR má solidní plán, jak zvýšit výdaje na obranu
Česká republika patří mezi evropské země, které mají jasný plán, jak navýšit obranné výdaje a dosáhnout na alianční závazek ve výši dvou procent HDP. Novinářům to dnes při návštěvě v Praze řekl vrchní velitel spojeneckých sil NATO v Evropě Curtis Scaparrotti. Náčelník generálního štábu Aleš Opata nemá pochyby, že čeští politici splní své deklarace a dvou procent obranných výdajů dosáhne země v roce 2024. Armáda podle něj nebude mít problém peníze využít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky podepsal čtyři zákony
Prezident republiky Miloš Zeman podepsal ve čtvrtek dne 28. března 2019 tyto čtyři zákony:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Britský průšvih. EU svolá mimořádné zasedání
I napotřetí byla odmítnuta poslanci britské Dolní sněmovny dohoda o brexitu, kterou dohodla s Evropskou unií premiérka Theresa Mayová. Proti dohodě se postavilo 344 poslanců, pro jich hlasovalo pouze 286. Toto hlasování znamená, že Spojené království nestihne oddálit brexit na 22. květen, díky čemuž by Británie mohla odejít z EU s dohodou. Dnešní den byl původně plánován jako poslední, kdy bude Velká Británie v Evropské unii, a pokud nedojde k dalšímu oddálení, podmíněnému účastí Británie ve volbách do Evropského parlamentu, tak by se brexit uskutečnil 12. dubna. Předseda Evropské rady Donald Tusk po dnešním hlasování svolal na 10. dubna mimořádný summit EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Pospíšil: Spor kolem bytů je první vážnou krizí pražské koalice
Avizovaný záměr Pirátů odhalovat prázdné investiční byty v Praze s pomocí elektroměrů považuje předseda TOP 09 Jiří Pospíšil za první vážnou krizi v koalici Pirátů, Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN) a Prahy Sobě. Pospíšil to dnes řekl novinářům. Nelíbí se mu obsah návrhu, který pokládá za levicový experiment, a také to, že se o něm koaliční partneři dozvěděli z médií. TOP 09 bude kvůli postupu Pirátů a Prahy Sobě požadovat smírčí jednání. Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) je na zahraniční cestě a kauzu nyní komentovat nechtěl. Podle lídra Prahy Sobě Jana Čižinského o krizi nejde a koalice najde řešení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Zoo Praha zahájí v sobotu 88. sezónu
Náměstek primátora hl. m. Prahy Petr Hlubuček se zúčastní v sobotu 30. března 2019 od 11 hodin slavnostního zahájení 88. sezóny Zoo Praha. Společně s ředitelem pražské zoologické zahrady Miroslavem Bobkem stane na pódiu před Vzdělávacím centrem také rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima a další významní hosté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Černé duše církve
Nikolaj Vasiljevič Gogol je autorem románu Mrtvé duše, v němž se obchoduje s mrtvými dušemi. Tedy s vesnicemi, které papírově mají určitý počet nevolníků, ale ve skutečnosti tam lidé nejsou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: S výměnou starého kotle na pevná paliva neotálejte
V krajích startují kotlíkové dotace. Je tu poslední šance získat peníze na nový kotel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Nemocnice České Budějovice: MUDr. Břetislav Shon odchází z funkce předsedy představenstva
Ke dni 28. března 2019 odstoupil MUDr. Břetislav Shon z postu předsedy představenstva Nemocnice České Budějovice, do kterého byl zvolen 15. března 2005. Ke stejnému datu také skončilo jeho členství v představenstvu Nemocnice České Budějovice, a.s. Z těchto postů odchází na vlastní žádost po dovršení věku 70 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Očkovat, nebo neočkovat?
Nedělní otázky Václava Moravce obyčejným lidem zamotávají hlavu a ty minulé nám nedaly odpovědi na několik zásadních otázek. Ministr zdravotnictví Vojtěch, ale i Soňa Marková (KSČM) mluvili hezky, ale bohužel jenom o tom, co všichni víme. Oni ti vzdělaní lidé při svém vzdělání nevědí, čeho se lidé tak bojí?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Nové info k rodičovským příspěvkům: Otáčíte podle veřejnosti, vinila Maláčovou redaktorka ČRo
Zvýší se rodičovský příspěvek pro všechny, nebo jen pro děti narozeném po Novém roce? Kolik dostanou přidáno důchodci? A kde na to všechno vláda vezme peníze? Na tyto otázky se ptala moderátorka Marie Bastlová ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Českého rozhlasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Europoslanci by dle podnikatelů měli bojovat proti protekcionismu
Budoucí čeští europoslanci by se podle zástupců podnikatelů měli zasadit o zachování otevřeného trhu v EU. Měli by bojovat proti ochranářským tendencím některých zemí Unie. Zástupci Hospodářské komory, Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů a Svazu průmyslu a dopravy to dnes při společné debatě v Praze sdělili lídrům kandidátek největších stran, které se nominovaly do květnových voleb do Evropského parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: U nás umějí mnozí věštit z křišťálové koule
Komentář k rozporuplnosti zveřejňovaných zpráv
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Klimatický jehovismus. Mocenská elita nepřestala s propagandou, varuje historik
ROZHOVOR "Chci veřejnost varovat, že mocenská elita nepřestala s propagandou v roce 1989. I dnešní režim má svou propagandu a je třeba číst velmi skepticky, co čtete v médiích," varuje historik a překladatel Vítězslav Kremlík, který cituje příklady toho, jak se jednotlivá fakta nafukují a ohýbají tak, aby seděla kýženému narativu. Momentálně se vede válka především o klimatickou změnu. "Já bych ty klimatické aktivisty nahnal do velké místnosti a donutil je přečíst si, co ta zpráva klimatického panelu OSN říká doopravdy. Oni potřebují více hodin čtení, naučit se ověřovat si informace. A ne se ulejvat ze školy," vzkazuje Kremlík studentům, kteří aktuálně protestují místo páteční školní docházky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Foldyna tvrdě: Nechci rozdávat dávky těm, kteří z plození dětí žijí
ROZHOVOR Opozice se chtěla na zvyšování platů zviditelnit, říká poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna ke zrušenému usnesení ve sněmovně. Foldyna odmítá zvyšování dávek na děti, podle něj to znásobí “automat na dávky” v ghettech. Řešení je prý jinde. Albrightová, která byla nedávno v Praze, má podle poslance ruce od krve a je ostudou České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Potřebujeme stabilní a dobře fungující posudkovou službu
Ministryně Jana Maláčová (ČSSD) představila na dnešním kulatém stole východiska reformy Lékařské posudkové služby (LPS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Piráti loni hospodařili se ztrátou 5,7 milionu korun
Piráti loni hospodařili se ztrátou 5,7 milionu korun, zatímco v roce 2017 vykázali přebytek 50 milionů. Příjmy činily 39,2 milionu korun, výdaje 44,9 milionu. Hospodaření v minulém roce výrazně ovlivnila volební kampaň – za komunální volby utratili Piráti přes devět milionů korun, za senátní volby zhruba 5,6 milionu. Vyplývá to z výroční finanční zprávy za rok 2018, kterou strana zveřejnila na svém webu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Mrázek: O co Mexiku jde? Kdo to vymýšlí?
Vysvětlí mi někdo, proč se mají Španělé omlouvat Mexičanům za conquistu, jak to požaduje mexický president Obrador?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Evropská unie potřebuje reformu
Komentář na facebookovém profilu k brexitu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Svobodných nás je jen 5 procent. Fedor Gál mluvil o dnešní demokracii
REPORTÁŽ „Za svou pravdu položí život, ale předtím sáhnou na ten váš.“ Také o těžkém dialogu s majiteli jediné pravdy byla řeč na besedě v Ostravě, kam při příležitosti Templfestu přijel známý sociolog, spisovatel, bývalý slovenský politik Fedor Gál, který reagoval i na dotaz o divadelní hře Naše násilí a vaše násilí. „Jsem přesvědčený o tom, že žijeme v demokracii, ale mezi námi je tak pět procent svobodných lidí.“ Došlo i na kauzu v souvislosti s rasistickými výroky na adresu dětí ve škole v Teplicích. V atmosféře ve společnosti vnímá Fedor Gál něco z dvacátých a třicátých let minulého století, ale optimismus může přinést nová generace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Léčba Jaklem a Klausem ml.
Před takovými pěti lety by bylo pro mne nemyslitelné, že bych se vážněji zabýval oběma pány uvedenými v nadpise. Celý svůj život od mých 14 let – ano, já vím, že je to komické, ale je to tak – jsem byl socialista masarykovského a benešovského typu a později ve věku vyzrávání stoupenec brilantního francouzského socialistického prezidenta Mitteranda či snad ještě brilantnějšího sociálně demokratického kancléře Helmuta Schmidta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
MHMP: Startuje další ročník unikátního závodu OpenRace 2019
Pod záštitou radního hl. m. Prahy Víta Šimrala a s hlavním městem Prahou jako generálním partnerem 31. března startuje další ročník unikátního virtuálního závodu, pořádaného organizací Cesta za snem OpenRace 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj dal zelenou aktualizaci Zásad územního rozvoje
Zastupitelstvo Jihomoravského kraje schválilo na svém mimořádném zasedání ve čtvrtek 28. března 2019 Zprávu o uplatňování Zásad územního rozvoje Jihomoravského kraje (ZÚR JMK) v období 10/2016–12/2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Důchodci v pastích šmejdů, prachy v igelitkách, honosné vily: viděli a slyšeli jsme vše
REPORTÁŽ Mělník, historické město s vlastním zámkem a vinicemi v okolí, zdánlivě ničím nevyčnívá. V podání soukromého detektiva Zbyňka Prouska již několikátým rokem rozkrývajícího pozadí tzv. šmejdího byznysu neboli předváděcích akcí pro důchodce, ale původně nenápadné maloměsto ožívá doslova jako pomyslný šmejdí Mordor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Petříček bude v USA jednat s ministry NATO i v Kansasu
Šéf české diplomacie Tomáš Petříček (ČSSD) zamíří příští týden na třídenní cestu do Spojených států. V úvodu absolvuje setkání ministrů zahraničí členských států Severoatlantické aliance ve Washingtonu, před odletem z USA zamíří Petříček do Kansasu, kde bude jednat o podpoře investic českých firem a setká se s místní krajanskou komunitou. V tiskové zprávě to dnes uvedlo ministerstvo zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Revoluční řešení motivace a financování spin-offů a start-upů
Rada pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) se pod vedením premiéra Andreje Babiše v pátek 29. března sešla na pravidelném zasedání. Hlavními body jednání byly akční plány nově zaváděné Inovační strategie České republiky 2019-2030 a Návrh výdajů státního rozpočtu ČR na výzkum a vývoj na rok 2020 s výhledem na léta 2021 a 2022.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
ICOMOS: Kontrola ochrany Pražských historických památek UNESCO je u konce
Metropoli v tomto týdnu navštívila Společná monitorovací mise Centra světového dědictví UNESCO (WHC) a Mezinárodní rady pro památky a sídla ICOMOS. Cílem bylo posouzení stavu historického centra Prahy zapsaného na seznam světového dědictví UNESCO a jeho ochranného pásma. Mise se zaměřila na problémové projekty výstavby a legislativy. V případě závažných zjištění bude posouzeno zařazení Prahy na seznam světového dědictví v ohrožení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
To je Výborný! Lidovci mají nového předsedu
Předsedou KDU-ČSL se dnes na sjezdu strany v Brně stal poslanec Marek Výborný. Ve druhém kole porazil Mariana Jurečku, bývalého ministra zemědělství a dosluhujícího prvního místopředsedu strany. Výborný po více než osmi letech nahradí ve funkci předsedy končícího Pavla Bělobrádka, který už nekandidoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
ANO loni hospodařilo se ztrátou 43 mil. Kč, na volby dalo 159 mil.
Hnutí ANO v roce 2018 hospodařilo se ztrátou bezmála 43 milionů korun. Vyplývá to z výroční finanční zprávy za loňský rok, kterou vládní subjekt zveřejnil na svých internetových stránkách. Na negativním výsledku se nejvíc podepsaly výdaje na kampaně do voleb do Senátu a zastupitelstev obcí, které dohromady vyšly na téměř 159 milionů korun. V roce 2017 mělo ANO přebytek 143,1 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Senátoři STAN: Žádáme odvolání Marty Novákové z funkce ministryně průmyslu a obchodu
Senátoři Klubu Starostů a nezávislých, na základě bezprecedentního vykázání zástupců Tchajwanu z Ministerstva průmyslu a obchodu dne 27. 3. 2019, žádají odvolání Marty Novákové z funkce ministryně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
NP Šumava: V šumavských lesích stoupá zásoba dříví
Šumava je a i v budoucnu bude místem zelených lesů. Potvrzují to dlouhodobé statistiky těžeb, změny v rychlosti odumírání horního stromového patra v bezzásahových oblastech a přírůst dřeva. Z nich vyplývá, že v šumavských lesích v posledních 23 letech přirostlo více dřevní hmoty, než se vytěžilo a odumřelo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Němcová (ODS): Vyzýváme předsedu vlády, aby odvolal ministryni průmyslu a obchodu Martu Novákovou
V uplynulých pěti letech se ODS vyjadřovala proti řadě kroků prezidenta, členů vlády a dalších vysokých ústavních činitelů v oblasti vztahů k Číně. Jednalo se o prohlášení hlavy státu o tom, že se jezdí do Číny učit, jak stabilizovat společnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Klausův zm*d? Ale Jakl pro ČT po revoluci napsal klíčový zákon, připomněl novinář. A souhlasil s ním v zásadní otázce
Šéfredaktor Reflexu Marek Stoniš se jal hájit bývalého spolupracovníka Václava Klause Ladislava Jakla, coby člena Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Profesionální pachatelé dobra se prý zděsili, ale Stoniš v Jaklovi vidí jednoho z největších odborníků na mediální scénu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Klaus to spáchal dobře, Moravec to nezvládá. Jakl? To je dobře. ČT, RRTV, ODS. Publicista nešetřil nikoho
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA „Petru Fialovi zřejmě poradci a PR manažeři poradili, aby přitlačil na pilu a takzvaně ukázal ramena,“ hodnotí aktuální počínání předsedy ODS publicista Tomáš Vyoral. Podle něj ze souboje v ODS vyšel lépe Václav Klaus mladší, který se dostal do pozice „mučedníka“. Pořádně to schytal Václav Moravec, jehož pořad by se měl podle Vyorala přejmenovat na „Exhibice Václava Moravce“. Ale nejen on, mluvilo se i o Miroslavě Němcové, Marku Wollnerovi a dalších. Nakonec přišla řada i na to, jakým způsobem s RRTV zahýbe nominace Ladislava Jakla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ferjenčík (Piráti): Ve čtyřletém cyklu jsme stále v přebytku
Piráti zveřejnili výroční finanční zprávu za rok 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Věková struktura populace se výrazně mění
První polovina 21. století nepřinese výrazné změny v počtu obyvatel, silně se změní struktura populace podle věku. Podíl osob v produktivním věku by se měl do počátku roku 2050 snížit ze současných 65,0 % na 56,5 %. Vyplývá to z aktuální analýzy Českého statistického úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Pět dva pro stabilitu sazeb
Stejně jako v prosinci a v únoru dopadlo podle očekávání zasedání bankovní rady i v březnu. A stejný byl i poměr hlasů při hlasování, když se pět členů vyslovilo pro stabilitu sazeb, zatímco dva bankéři opět preferovali sazby vyšší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Fiala na sjezdu nadbíhal lidovcům. Společně prý nad Babišem zvítězí
Předseda ODS Petr Fiala dnes v Brně na sjezdu KDU-ČSL vyzval ke spolupráci obou stran. Zmínil jak volby do Poslanecké sněmovny a Senátu, tak i volby krajské a prezidentské. Podle něj by strany měly otočit Českou republiku správným směrem a vrátit politice a vládě smysl a důstojnost. O Fialově projevu informovala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Rychlejší spojení s Rakouskem přispěje k rozvoji regionu
Ministr dopravy Dan Ťok zahájil výstavbu dalšího úseku dálnice D3 v úseku Hodějovice – Třebonín. Téměř 13 kilometrů dlouhý dálniční úsek bude zároveň sloužit jako obchvat Českých Budějovic, který převede tranzitní dopravu mimo jihočeskou metropoli, čímž výrazně uleví místním obyvatelům. Stavba dálnice D3 Hodějovice – Třebonín je čtvrtou zahájenou stavbou letošní stavební sezony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Starosta Strakonic: I v politice se najdou psychopati a sociopati
„Krajský soud v Českých Budějovicích se postavil do pozice naivních a neschopných ovcí a díky Vondrysovi, který se spojil se svým nohsledem s pochybnou a kriminální minulostí, Janským, aby spolu vytvořili nenávistnou psychopatickou dvojici, ani půl roku po volbách nemáme ve Strakonicích jasno o novém složení zastupitelstva. Vedení města má nyní značně omezené pravomoci i finanční prostředky. Za to se obrovsky zvýšil počet nejrůznějších kontrol. A nemusím být velký myslitel, abych věděl, kdo je podněcuje,“ nebral si v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz servítky starosta Strakonic Břetislav Hrdlička (Strakonická Veřejnost).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Česká pošta pomůže vybírat nepotřebné mobily od veřejnosti
Projekt Remobil, který se zaměřuje na sběr starých mobilních telefonů a s tím související společenskou odpovědnost, završil svoji další fázi. Po zhruba třech letech se podařilo splnit druhou výzvu sběru deseti tisíc nepotřebných mobilních telefonů. Zároveň brzy zahájí spolupráci s Českou poštou, jejímž prostřednictvím se bude moci do sběru mobilů zapojit i široká veřejnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Klára Samková se bude soudit s advokátní komorou. Kvůli pokutě za prokletí tureckého velvyslance
Česká advokátní komora (ČAK) potvrdila advokátce Kláře Samkové pokutu ve výši 25.000 korun za její veřejný projev, při němž v červnu 2016 proklela tureckého velvyslance. Rozhodnutí ČAK je pravomocné, advokátka se chce nyní bránit u soudu správní žalobou, uvedl dnes server Česká justice. Hodlá také požádat o přijetí u prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Spolek Šalamoun: Soudce Lněnička hrubě poškodil nejen Lukáše Nečesaného, ale i pověst české justice
Podnět k podání návrhu na zahájení kárného řízení o odpovědnosti soudce JUDr. Jiřího Lněničky v případu Lukáše Nečesaného
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: Posunutí brexitu nic nemění, práva našich občanů v Británii jsou zajištěna
Náměstek ministra vnitra Jakub Kulhánek se 28. března 2019 sešel z pověření šéfa resortu Jana Hamáčka (ČSSD) s britským velvyslancem Nickem Archerem. Tématem schůzky byla aktuální situace kolem brexitu a s tím spojené ochrany českých občanů žijících v Británii a ochrany britských občanů v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Další šílený nesmysl z EU zavede totální cenzuru téměř všeho
Komentář na facebookovém profilu k automatické cenzuře na internetu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Prouza a Jourová z rozhlasu hrozili Británii peklem. Topolánek oponoval a Jan Čulík ho za to nazval šíleným maniakem
Publicista Jan Čulík z Britských listů se zhrozil nad debatou věnující se dramatu kolem brexitu a kterou se pokusil vysílat Český rozhlas Plus. Hosty zde byli eurokomisařka Věra Jourová, expremiér Mirek Topolánek, profesor právní filozofie Jiří Přibáň, prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáš Prouza a ekonom Pavel Kohout. „Mezi diskutéry vynikli především ‚šílenci a maniaci‘ jako Mirek Topolánek a Pavel Kohout,“ zhodnotil po zhlédnutí debaty Čulík, podle kterého šířili naprosto nesmyslné bláboly bez jakékoliv vazby na fakta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Pověsit vás za kšandy do průvanu. Vzkazuje vnučka legionářského rebela Prudila těm, co za posledních třicet let rozkrádali zemi
POTOMCI LEGIONÁŘŮ Komunisté nám pořád něco nařizovali, ale EU to dnes dělá také. Co máme jíst, co vyrábět, jaké uprchlíky přijímat. Navíc třeba kvalita potravin je v každé zemi jiná. To je špatně. Takhle hovoří Libuše Jurmanová, vnučka legionáře Františka Prudila, který projel celým Ruskem. Právě on byl aktérem jedné události, o níž se v legionářské historii moc nemluví. Je označována jako tragédie v Irkutsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Facebook chce zatočit s „bělošským nacionalismem“. Chce tím zamezit dalším útokům na mešity
Facebook chystá cenzurní opatření. Od příštího týdne budou na nejrozšířenější sociální síti zablokovány příspěvky, které budou obsahovat prvky bělošského nacionalismu a separatismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Škoda Transportation podepsala kontrakt na dodávku až 50 elektrických jednotek
Konsorcium Škody Transportation a Škody Vagonka podepsalo rámcovou smlouvu na dodávku elektrických jednotek s Českými drahami. Jedná se o dodávku až padesáti elektrických jednopodlažních jednotek RegioPanter. Současně s rámcovou smlouvou byla podepsána i kupní smlouva na dodávku 31 elektrických jednotek za 3,6 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Pane poslanče, vy jste hlava... Milan Brázdil z ANO chce kasírovat pacienty v sanitce, a toto si za to vysloužil
Poslanec ANO Milan Brázdil by Čechům, Moravanům a Slezanům rád zabránil ve zneužívání záchranné služby. Přišel s nápadem, že za zavolání záchranky by si lidé měli platit tisíc korun, přičemž tento poplatek by se vrátil lidem, kteří by si „rychlou“ zavolali oprávněně. Brněnský právník Tomáš Tyl se tomuto nápadu vysmál. „Pan Brázdil je poslanec, pan Brázdil je prý lékař, ale pan Brázdil je každopádně hlava, pane vachmajstr!“ napsal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Kvalitní sociální politika něco stojí
Problematikou financování sociálních služeb se zabývala poslanecká sněmovna. Ministryně Jana Maláčová (ČSSD) prezentovala rekordní výši stávajícího financování ze strany MPSV, která se během posledních pěti let zvýšila o 104 %. Ministryně zároveň informovala sněmovnu o přípravě novelizace zákona o sociálních službách, který by měl financování systémově řešit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Křivopřísežného estébáka, usvědčeného opakovaně ze lži, jsme premiérem ještě neměli. Hovoří bývalý Babišův náměstek Závodský, dnes působící u Janečka ve fondu
ROZHOVOR Podle právníka Nadačního fondu proti korupci (provozovaného miliardářem Karlem Janečkem) Ondřeje Závodského jsme už zažili mnohé, protože rozhodně lidi jako pana Paroubka či Topolánka nepovažuje za žádné pilíře morálky. „Nicméně stíhaného, několikrát ze lži usvědčeného, křivopřísežného estébáka jsme ještě premiérem neměli. Bude velkým problémem budoucnosti vrátit se ke standardním etickým nárokům na vládnoucí elitu,“ prohlásil někdejší náměstek ministra financí, který bojoval proti hazardu, v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz ke skončení policejního vyšetřování kauzy Čapí hnízdo a k nebezpečí, které vyplývá z toho, že máme v čele země trestně stíhaného premiéra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Pokud nezaplatíte 10 000 korun, ÚOHS ani nezákonná veřejná zakázka nezajímá
Přestože má Úřad pro ochranu hospodářské soutěže vykonávat dohled nad zadáváním veřejných zakázek a prověřit je vždy, když z podnětu získá důvodné podezření, že mohlo dojít k porušení zákona, realita je jiná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Hlubuček (STAN): Změnu klimatu pociťujeme v posledních letech i u nás
V sobotu 30. března od 20.30 do 21.30 hodin zhasnou v rámci projektu Hodina Země 2019 světla na mnoha místech ve světě. Lidé tak dají symbolicky najevo, že vnímají, jak se mění klima Země a že jim záleží na tom, v jakém světě budeme žít. V Praze na hodinu zhasne osvětlení Vyšehradu, Vítkova a Petřína.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Pražská koalice ve sporu: Jiří Pospíšil si stěžuje na Piráty, jsou prý jako komunisté
Avizovaný záměr Pirátů odhalovat prázdné investiční byty v Praze s pomocí elektroměrů považuje předseda TOP 09 Jiří Pospíšil za první vážnou krizi v koalici Pirátů, Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN) a Prahy Sobě. Pospíšil to dnes řekl na setkání s novináři. Nelíbí se mu obsah návrhu, který je podle něj „levicovým experimentem“. A také to, že se o něm koaliční partneři dozvěděli z médií. TOP 09 bude kvůli postupu Pirátů a Prahy Sobě požadovat oficiální smírčí jednání. Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) je na zahraniční cestě a kauzu nyní komentovat nechtěl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
DPP se v roce 2018 významně zvýšily provozní náklady, musí zvyšovat efektivitu
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) dosáhl za loňský rok 2018 zisku po zdanění ve výši 1,529 miliardy korun. To je o více než 200 miliónů korun méně, než kolik tvořil přiznaný přiměřený zisk ze strany vlastníka. Podepsaly se na tom především rostoucí náklady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Kdo je Krůta? Johana Hovorková u Šafrů naložila dalšímu zvolenému radnímu
To, že Ladislav Jakl doplní Radu pro rozhlasové a televizní vysílání, značně zastínilo fakt, že do Rady Českého rozhlasu poslanci zvolili textaře Jana Krůtu, na kterého si u Šafrů detailně posvítila redaktorka Jana Hovorková. Připomíná, že Krůta již v minulosti podporoval Úsvit Tomia Okamury, ale hlavně má zajímavou publicistickou minulost z doby před rokem 1989.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Lesy ČR zahájily výběrové řízení na pronájem honiteb
Výběrové řízení na desetiletý pronájem 85 honiteb vypsaly 29. března Lesy České republiky. Nabídky mohou zájemci podávat do 12. dubna. Pak začne hodnocení. V tendru podnik zvyšuje na 30 procent hodnotu mysliveckého záměru, a naopak snižuje na 70 procent váhu nabídkové ceny. Cílem je zlepšení stavu lesa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Průzkum CVVM: Češi nejvíce důvěřují armádě a policii. Nejméně církvím a politickým stranám
Češi nadále nejvíce důvěřují armádě a policii. A naopak nejméně církvím a politickým stranám. Vyplývá to z březnového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění Akademie věd ČR (CVVM). Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Svoboda (KDU-ČSL): Současná úprava letního času má více negativních než pozitivních dopadů
Evropský parlament odhlasoval návrh směrnice, podle které v Evropské unii skončí od roku 2021 praxe střídání času. Směrnici musí ještě odsouhlasit členské státy, které by měly rozhodnout, zda se přikloní k zimnímu nebo letnímu času.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
V ČSSD se bude propouštět. Na zaměstnancích chce strana ušetřit 19 milionů
Sociální demokraté musí šetřit. Český rozhlas hlásí, že Lidový dům bude propouštět. Na platech zaměstnanců hodlá ušetřit 19 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Slabá koruna zvyšuje ceny na čerpacích stanicích
V uplynulém týdnu docházelo ke zdražování pohonných hmot. Benzín zdražoval rychleji než nafta, což vedlo ke snižování cenových rozdílů obou paliv. V nadcházejícím týdnu se ceny na čerpacích stanicích budou dál zvyšovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Jsme zásadně proti přijetí jednotné měny eura v České republice
Zadlužená je většina zemí Evropské unie a jejich státní dluh stále narůstá. V současné době se značně prohlubují rozdíly v jednotlivých zemích Evropské unie a projekt jednotné měny (zavedení eura) tak zcela jistě nebude nikdy zrealizován.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Arnika: Praha je pod palbou kritiky UNESCO a ICOMOS kvůli věžákům
Hlavní město v těchto dnech navštívili nezávislí odborníci UNESCO a ICOMOS, aby zmapovali, jak Praha fakticky chrání historické centrum a zda nadále splňuje důvody pro zápis na Seznamu světového dědictví. Metropole hazarduje se statusem památky UNESCO svými plány na výstavbu věžáků, a navíc k jejich stavbě chybí předpisy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zákulisní informace od volících lidovců: A tímto se Jurečka odstřelil
Dnešní den rozhodne o novém předsedovi lidovců, jehož volba je naplánována na páteční odpoledne. Současný první místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka je jedním ze tří mužů, kteří chtějí nahradit Pavla Bělobrádka v pozici šéfa strany. Komentátor Bohumil Pečinka čte hlavní náladu v prostředí lidové strany před brněnským sjezdem jako hledání spasitele bez škraloupu a rozepisuje se o tom, proč jím nebude právě Jurečka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Kalouskova fanynka se vyřádila na Jaklovi: Prapodivné názory, kremelské agitky, dezinformačky. A tento člověk má hlídat seriozní média?
Nechtěli jsme čerta, dostali jsme vrchního čerta, obrazně řečeno. Nějak takto hodnotí zvolení Ladislava Jakla do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) server Forum24.cz Pavla Šafra. Připomíná, že Jakl publikuje své texty na serverech, před nimiž varuje Bezpečnostní informační služba (BIS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj hledá odvážné vizionáře, chytré myšlenky podpoří
Podpořit inovativní nápady a talentované lidi, kteří s nimi přicházejí. A vytvořit inspirativní prostředí pro rozvoj jejich aktivit. To je cíl projektu Chytrá myšlenka Moravskoslezského kraje 2019, který rozjíždí Moravskoslezský kraj ve spolupráci se spolkem HUB for Change.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Evropu zachránili obyčejní lidé, tvrdí Petr Robejšek. Ti, co zvolili Orbána a Salviniho a postavili se elitám
Maďarsko, Polsko a Itálie prosadily svou a německá kancléřka Angela Merkelová musela upustit od programu kvót na přerozdělování migrantů v Evropě. Tak to alespoň vidí politolog Petr Robejšek, který složil hold maďarskému premiérovi Viktoru Orbánovi či italskému ministrovi vnitra Matteo Salvinimu. Jen díky nim prý teď EU konečně dělá, co má.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Lidovci dnes po osmi letech zvolí nového předsedu
Lidovci si dnes odpoledne v Brně zvolí nového předsedu, vybírat budou mezi trojicí poslanců Janem Bartoškem, Marianem Jurečkou a Markem Výborným. Vítěz hlasování nahradí v čele KDU-ČSL Pavla Bělobrádka, který zastává funkci od listopadu 2010, a stal se tak nejdéle sloužícím polistopadovým předsedou KDU-ČSL. Loni na podzim se rozhodl, že nebude znovu kandidovat, protože strana potřebuje novou dynamiku a on se cítí unavený a chce se věnovat rodině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Letošní Velkou cenu podpoříme 25 miliony
Celkem 25 miliony korun ze svého rozpočtu podpoří Jihomoravský kraj organizaci letošního závodu mistrovství světa silničních motocyklů Grand Prix České republiky na Masarykově okruhu v Brně. Rozhodli o tom členové krajského zastupitelstva na svém zasedání 28. března 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Piráti Plzeň: Zastrašování na Piráty nefunguje
Co všechno může způsobit nevinná, veřejnosti dostupná tisková konference a na ní položená trefná otázka? Prudkou reakci ODS v čele s náměstkem Pavlem Šindelářem a mocným mužem z teplárny Romanem Jurečkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Nový předseda dá straně švih, věří Bělobrádek. A pak řekl vtip o Václavu Klausovi a Dominiku Ferim
Sjezd lidovců se kvapem blíží a není tajemstvím, že dosavadní šéf Pavel Bělobrádek na něm oznámí svou rezignaci. Prozradil ale, že žádného z kandidátů veřejně nedoporučí, a je podle svých slov přesvědčen, že nový předseda dá stagnující straně švih. O funkci nového předsedy se ucházejí Marian Jurečka, Marek Výborný a Jan Bartošek, rozhovor pro MF Dnes zveřejnil server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT k podílu žen na své kandidátce
Demokratická strana zelených - ZA PRÁVA ZVÍŘAT předala v pondělí 25. března 2019 na Ministerstvo vnitra konečnou verzi kandidátní listiny do voleb do Evropského parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Už aby tam byly volby! ČT řešila Venezuelu. Madurovi prý skoro nikdo nefandí
Ekonom Ivan Pilip byl hostem Interview ČT24. Mimo jiné se hovořilo i o brexitu a o premiérce Velké Británie Therese Mayové. A řeč byla i o Venezuele a Juanu Guaidóovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Převod silnice I/36 do majetku kraje uchrání obce na trase z dálnice do Pardubic
Pardubický kraj podepsal s Ředitelstvím silnic a dálnic smlouvu o budoucí darovací smlouvě na převod silnice I/36 do svého majetku. Podepsání tohoto dokumentu je prvním krokem ke změně silnice z kategorie I. třídy na krajskou silnici II. třídy. Jedná se o úsek exit Chýšť – mimoúrovňová křižovatka Globus Pardubice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj je od dubna jedním z nejlépe hospodařících krajů ČR
Královéhradecký kraj je mimořádně úspěšný v hospodaření se svým rozpočtem. K 1. dubnu se díky tomu přidá ke dvěma krajům, které již hospodaří se svými penězi bez dluhu. Přebytek rozpočtu 362 milionů korun půjde letošní rok primárně na posílení investic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Czernin (TOP 09): Ministryně Nováková by měla odejít
Senátoři TOP 09 se připojili k výzvě senátorského klubu STAN a vyzývají premiéra k okamžitému odvolání ministryně průmyslu a obchodu Marty Novákové. Důvodem je vykázání zástupce Tchaj-wanu z jednání na ministerstvu ve středu 27. března.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Když se z parodie stane na ČT realita, už není co parodovat. Internetový satirik končí
Satirický facebookový profil „Marek Hollar, odborný politolog“ oznámil konec svého působení. Na svém profilu parodujícím smýšlení „novodobých bojovníků proti nekorektnosti“ autor uvedl, že již nechce „parodovat něco, co svým obsahem samo parodii připomíná nebo ji dokonce překonává“. A jako příklad poukázal na události z poslední doby. Došlo tak na téma neziskových organizací, blokování „bělošského nacionalismu“ na Facebooku a na připomenutí, jak redaktorka Witowská vysvětluje divákům České televize, proč by se měly cenzurovat některé díly Šmoulů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Převzít kontrolu nad ČT? Migranti unesli loď, ČT24 to vidí jinak. Budete zírat
Italská média v týdnu informovala veřejnost o únosu turecké nákladní lodi El Hiblu 1. Unesli ji migranti a uprchlíci, které námořníci vytáhli z vody. Se zachráněnými se totiž chtěli vrátit do Libye. Když to migranti zjistili, posádku napadli, převzali nad lodí kontrolu a zamířili s plavidlem ke břehům Malty. Zprávu o únosu lodi převzala i Česká televize a šéfredaktor MF DNES Jaroslav Plesl se nestačí divit tomu, jak informaci uchopila. Podívejte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Na sjezdu v Brně zvolí lidovci nového předsedu
Na brněnském výstavišti se koná celostátní sjezd KDU-ČSL, na kterém delegáti zvolí nového předsedu strany z trojice kandidátů. O místo šéfa usilují předseda poslaneckého klubu Jan Bartošek, první místopředseda Marian Jurečka a poslanec Marek Výborný. Kromě předsedy a místopředsedů budou zvoleni také zástupci do celostátního výboru strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: ČNB je čím dál opatrnější, letos dál čekáme jen jedno zvýšení sazeb
Centrální banka se i v březnu rozhodla ponechat úrokové sazby beze změny, a to zejména kvůli nejistotám spojeným s vývojem v zahraničí. Dva členové bankovní rady i nadále hlasují pro zvýšení úrokových sazeb. Bankovní rada jako celek se ale posouvá holubičím směrem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Jak vypadá vedení státu jako firmy
Páteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Petříček: S Itálií úspěšně spolupracujeme na migračních projektech
Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček pokračoval ve čtvrtek 28. března 2019 ve své dvoudenní návštěvě Itálie. V Římě jednal s italským ministrem zahraničních věcí Enzo Moavero Milanesim o bilaterálních vztazích a aktuálních evropských tématech včetně brexitu a migrace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská: Nechceme jen odevzdaně sledovat šíření šumavské kalamity
Rada Jihočeského kraje nesouhlasí s rozšířením bezzásahového území na Šumavě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Screeningem autistických poruch prošlo za dva roky 82 093 dětských klientů VZP
VZP odmění pediatry, kteří se v případě potřeby postarají i o dospělého autistu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Program RE:START nabere na intenzitě
Program RE:START, který je zaměřen na restrukturalizaci Ústeckého, Karlovarského a Moravskoslezského kraje, hlásí první důležité výsledky. Akční plány mohou vygenerovat projekty za více než 60 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Nepříjemné divadlo v Poslanecké sněmovně
Středeční „jednání“ Poslanecké sněmovny, respektive další díl bodu jednání sněmovny o údajném zasahování předsedy poslaneckého klubu hnutí ANO Faltýnka do výběrového řízení na provozovatele mýtného systému, se chvílemi měnilo na krevní mstu. Je zřejmé, že poslanci Pirátů a pravicové opozice chápou Faltýnka jako nejbližšího muže k premiéru Babišovi a proto jdou po krvi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Úředníci z berňáku, flákáte se. A veřejné rozpočty kvůli tomu pláčou, varují Lidové noviny
Lidové noviny patřící do fondu předsedy vlády Andreje Babiše premiéra vychvalují. Právě jemu se prý po jednadvaceti letech podařilo skončit s rozpočtem v přebytku. Stalo se tak v roce 2016. Letos se to podle deníku nepodaří zopakovat. A to údajně i proto, že je stát příliš měkký na všechny své občany - daňové poplatníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Sněmovna nakoupí za 5 milionů nejnovější bavoráky, celé v kůži. Ty současné jsou staré už dva roky
Poslanecká sněmovna již brzy obmění svůj vozový park, který budou nově zdobit nejnovější auta značky BMW „sedmičkové“ řady v provedení sedan Long s vyhřívanými koženými sedačkami, do kterých už brzy usednou zástupci vedení Poslanecké sněmovny v čele s Radkem Vondráčkem (ANO). Součástí vypsané veřejné zakázky za více než deset milionů korun je i několik nejnovějších Superbů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ten pan Láska už neví, jak na sebe upozornit. Ať jde, s prominutím, do prdele. Umělci komentují senátora, který jde po prezidentovi a ještě se tím chlubí
Informace o tom, že senátor Václav Láska připravuje žalobu na prezidenta Zemana pro údajné hrubé porušení Ústavy, vyvolala velkou diskuzi. „Žalovat prezidenta Zemana, to je klíč k úspěchu. Získá si lásku všech antizemanovců,“ vyjádřil se na adresu senátora Lásky s pořádnou dávkou sarkasmu hudebník a malíř František Ringo Čech. Pro Parlamentnílisty.cz promluvili herci Ivan Vyskočil, Jan Přeučil a Jiří Štědroň. Svůj názor řekla i herečka Eva Hrušková, herec a někdejší dlouholetý sólista baletu Národního divadla Vlastimil Harapes i známý hudební skladatel Vadim Petrov. Někteří se vyjádřili i k osobě samotného prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Jak se snadno zorientovat ve značení vajec
Vejce jsou v naší kultuře tradičním velikonočním symbolem a pokrmem. Před jarními svátky roste vždy poptávka po vejcích. V souvislosti s tím se každoročně množí dotazy ohledně jejich značení. Spotřebitele nejčastěji zajímá, jak poznat původ vajec a formu chovu. Přečtení následujících řádků by mělo spotřebiteli pomoci zorientovat se v této problematice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist