Oficiální zpravodajská média

Mocní lidé dnes tvoří sektu. Ale i chudí lidé mají internet. Petr Robejšek rozebírá, jak dnes vypadá společenský zápas
Moderátor Luboš Xaver Veselý v internetové televizi XTV.cz přivítal analytika Petra Robejška. Dozvěděl se od něj, že svět má tendenci se zbláznit. Je to prý dobře vidět už na tom, že politické elity žijí zcela odtrženy od obyčejných lidí. Ve Francii stojí na jedné straně prezident Macron se svými odcizenými plány, a na straně druhé lidé, kteří živoří od výplaty k výplatě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Advokátka Hamplová: Nedospělý Macron. Ti, kteří mají radost z požáru Notre-Dame, musí pryč z Evropy. Jasní nepřátelé. Vyznamenání pro generála Pavla? Velké ano
ROZHOVOR „Když se podobná věc stane, ať by to bylo v kterékoli zemi, lidé se zastaví a cítí sounáležitost. Pak je tu ale už velká skupina lidí, ve kterých podobné tragédie vyvolávají radost,“ říká v souvislosti s požárem slavné katedrály Notre-Dame advokátka Jana Zwyrtek Hamplová. Vystupování francouzského prezidenta hodnotí jako politický kalkul. „Doufám, že požár Notre-Dame jako symbol spojí Evropany proti lidem právě typu Macrona,“ podotýká Hamplová s tím, že Evropa se musí bránit hlavně Evropské unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
„Ježíšmarjá, ta katolická církev to ukradla, to je celý!“ Výbušné vystoupení Janka Ledeckého
Český zpěvák, skladatel Janek Ledecký, který je otcem olympijské vítězky Ester Ledecké, se v rozhovoru pro Český rozhlas Plus vyjádřil k tématu restitucí katolické církve. „Církve považuji za politické partaje, které jsou jen obohacené iracionálním prvkem,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Norská sociálka se vysmála soudu do očí
Komentář na facebookovém profilu k dalšímu případu odebrání děti Barnevernetem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Kněz promluvil v rádiu o vztazích Duka- Halík. A také o restitučních penězích
Katolický kněz a bývalý šéfredaktor nakladatelství Portál Zdeněk Jančařík zavítal do Českého rozhlasu k Barboře Tachecí. Na Velký pátek se vyjadřoval mimo jiné ke sporům mezi kardinálem Dominikem Dukou a Tomášem Halíkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Kolaja (Piráti): Piráti pomohou lidem s vyřizováním voličských průkazů do eurovoleb
Piráti budou od příštího týdne pomáhat lidem s vyřizováním žádostí o voličské průkazy do voleb do Evropského parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Dvojí kvalita potravin má i své výhody. Sklenice není vždy poloprázdná
Komentář na facebookovém profilu k dvojí kvalitě potravin
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Pokud teď v Libyi uspěje generál, bude to konec slavného Arabského jara. Liberální demokracie dle komentátora zkrachovala
Politik a publicista Pavel P. Kopecký se ve svém komentáři věnujícím se současné situaci v Libyi rozepsal o tažení libyjského maršála Chalífy Haftara proti mezinárodně uznávané vládě v Tripolisu. „Není vyloučeno, že se stane určitou ‚militární náplastí‘ na bolístky, jež v ropných píscích zanechal ‚demokratizační proces‘ ozbrojených misionářů,“ napsal Kopecký o tažení maršála Haftara a naznačil, že může aktuální napjatá situace vést i k nárůstu nové migrační vlny do Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
ČSSD dohnala vlastní čuňárna, připomíná doktor Skála. Vymysleli systém exekutorů, a teď u nich jeden zazvoní
Komunista Josef Skála odpovídal na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz na otázky, které mu položili čtenáři. Mimo jiné se také vyjádřil k sociální demokracii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Hilšer se svlékne, bude pobíhat po Senátu pomalován vlajkou, pak falešně zpívat a řvát něco o Putinovi. A pak nás poučí, jak je Zeman vulgární, směje se publicista Vyoral
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA „Je dojemné, jak mají někteří lidé – často ti samozvaně slušní – neustálé obavy o pana prezidenta. Já mám zase občas obavy, zda panu Hilšerovi v jisté chvíli opět nepřepne, nesvlékne se v Senátu do půl těla a nebude s na těle namalovanou vlajkou EU falešně notovat Ódu na radost a vyřvávat něco proti Putinovi,“ říká komentátor a publicista Tomáš Vyoral. A všímá si i tragédie v Paříži, kde vyhořela katedrála Notre-Dame: „Před pařížským prokurátorem by musel hluboce smeknout i Sherlock Holmes nebo Hercule Poirot. Vyloučit ještě během samotného požáru dvě možné příčiny požáru, navíc nezanedbatelně pravděpodobné, je buď naprosté diletantství, nebo šedivý záměr.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Německo s Rakouskem chce dvojí kvalitu potravin. Olga Sehnalová ví víc
Evropský parlament schválil nová pravidla, která se týkají dvojí kvality výrobku. Česká europoslankyně Olga Sehnalová (ČSSD), která za zákaz dvojí kvality bojuje dlouhodobě, je považuje na nedostatečná. Ale svůj boj nevzdává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ve Francii to vře kvůli boháčům, kteří přispívají na Notre-Dame
Požár slavné katedrály Notre-Dame se sice podařilo uhasit, ale vášně v ulicích planou dál. Mnoha lidem vadí, že zatímco na obnovu katedrály boháči neváhají přispět obřími částkami, na řešení sociálních problémů už se podílet nechtějí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Šichtařová vyslovila názor na kojení a Notre-Dame. A takto s ním naložili lidé z ČT, kterým se nelíbil
Hromadné pondělní kojení svých dětí v pražské pobočce Raiffeisenbank, které na protest uspořádaly matky poté, co se dozvěděly, že jedna z nich byla kvůli kojení na veřejnosti vykázána z jedné z poboček banky, neušlo ani ekonomce Markétě Šichtařové. Všem včetně „kojících guerill“, které to stále řeší, vzkázala, ať se jdou už vycpat. Za to se do ní pustila například sportovní reportérka České televize Darina Vymětalíková. A přidal se k ní i její kolega, zástupce šéfredaktora zpravodajství ČT František Lutonský, který na Šichtařovou zaútočil za její článek nesoucí titulek „Instrukce, co si myslet o Notre-Dame“, což samozřejmě nezůstalo bez odezvy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Rezort dopravy je neefektivní stejně tak hospodaření našeho státu
Naši ještě krásnou zemi válcují kamiony, tvoří se dlouhé kolony, beztrestně se mnohé drolí - např. mosty, zato nové stavby rychlostních dálnic - místo oprav všech existujících typů silnic - hovoří rovněž o zhýralé politice rezortu, aby se jednoduše zavděčil prohnilému Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Donald Trump udeřil na Baracka Obamu: Měl o tom informace a neudělal nic!
Šéf Bílého domu Donald Trump se ve čtvrtek ve svém twitterovém příspěvku znovu vyjádřil k prezidentským volbám v roce 2016. Vměšování Ruska do těchto voleb podle něj nezměnilo jejich výsledek. Pustil se ale do svého předchůdce Baracka Obamy, že o aktivitách Ruska věděl, ale nic proti nim nepodnikl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: Župani se na jižní Moravě zajímali o integrovaný systém dopravy
Představitelé Prešovského a Košického kraje v čele s jejich župany spolu s vedením Prešova a Košic zavítali v úterý 16. dubna 2019 na jih Moravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Okamura v ráži: Terorismus nehrozí a migranti tu nejsou? Hamáček lže. A české miliony na Notre-Dame? Co třeba opravit naše památky!
ROZHOVOR Jen házení špíny, dehonestace a osobní útoky! Jak bude vypadat mimořádná schůze Poslanecké sněmovny, kterou chtějí ODS, Piráti a lidovci, je jasné předsedovi SPD. „Nedali si ani tu práci, aby přišli vysvětlit podstatu a důvod, proč svolat mimořádnou schůzi,“ podotýká Tomio Okamura. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vysvětluje, z jakého důvodu nehlasoval pro odvolání Václava Klause ml. z pozice předsedy školského výboru. Přidává vzkaz v souvislosti s požárem katedrály Notre-Dame, případné volné miliony v české kase by totiž raději směroval na pomoc českým lidem v nouzi. Když došlo na zprávu o extremismu, pořádně se rozčílil: „ČSSD nemá co dělat ve vládě! To je banda, která je opravdu nepoučitelná.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic zahajuje výstavbu dálnice D3 v úseku Úsilné - Hodějovice
Spolu s již zahájeným úsekem mezi Hodějovicemi a Třebonínem tvoří tato stavba obchvat Českých Budějovic, který odvede z města veškerou tranzitní dopravu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Způsobili středočeští silničáři škodu za 670 milionů korun?
Podle tvrzení krajského zastupitele Michaela Pánka (ODS) Krajská správa a údržby silnic Středočeského kraje vyhodila stamiliony korun za podezřelé zakázky. Proto podal na vedení kraje trestní oznámení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Potřetí navrhují Koudelku na generála? Prezident Zeman Soukupovi vyjmenoval, co šéf BIS napáchal jenom v mezidobí
Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek opět promluvil k českým divákům na TV Barrandov o svých názorech na aktuální dění hýbající nejen českou politickou scénou. Ve zhruba hodinovém pořadu Týden s prezidentem debatoval s Jaromírem Soukupem například o odvolání Václava Klause ml. ze školského výboru Sněmovny, o rezignaci ministra spravedlnosti Jana Kněžínka, o tom, zda povýší na generála Petra Procházku, ale také o personálních změnách ve vládě či o plánované cestě do Číny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Václav Moravec z ČT do veřejnoprávního Rozhlasu? Víme vše, prasklo to
Je to sice několik měsíců starý příběh, ovšem utajit se ho nepodařilo. ParlamentníListy.cz se od dvou zdrojů dozvěděly, že moderátor politických pořadů Václav Moravec měl mít vlastní pořad v Českém rozhlasu. Konkrétně se jednalo o stanici Český rozhlas Dvojka. Jak se nakonec ukázalo, Moravcovo vlivné působení v ČT nekončí, v tomto případě se totiž s ČRo nakonec nedohodl. A co víc, do politiky se oblíbená tvář ČT také nehrnula. V Rozhlasu mohl mít na starost ranní lifestylový cyklus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
KRNAP: Cenu ředitele za rok 2018 získalo devět oceněných
Při v pořadí devátém předávání Cen ředitele Správy KRNAP se laureáty stalo devět význačných osobností, které přispěly k rozvoji Krkonoš a povědomí o našich horách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Do Bruselu může zmizet až dvanáct poslanců
Květnové volby do Evropského parlamentu mohou obměnit českou Sněmovnu. Do vrcholné evropské politiky by mohlo podle údajů ze stranických kandidátních listin proniknout až 12 současných poslanců. Pokud by se tak stalo, sněmovní mandát by jim zanikl a do dolní komory by nastoupili náhradníci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Václav Klaus by se svou stranou chtěl už v roce 2021 do vlády. Cílem je obrana normálního světa
V rozhovoru pro deník Echo24 se poslanec Václav Klaus mladší zmínil o své nově založené straně. Na úvod se rozpovídal o podpoře vznikající strany od některých poslanců a v té souvislosti řekl: „Řeknu jen, že zamilovaní jsou do mě asi i někteří muži. Mluvím se spoustou poslanců a senátorů z různých stran. Nikoho nelanařím, musí chtít sami.“ Zmínil též, zda bude mít nějakou roli i jeho otec, a prozradil i hlavní cíl, kterým je ve sněmovních volbách v roce 2021 dosáhnout takového výsledku, aby se strana mohla podílet i na vládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ladislav Jakl: Co pořád mají s tím „zimním časem“?
Mám skvělý návrh. V listopadu bývá hnusně. Přitom je tak snadné zařídit, aby bylo krásně a teplo. Jak? Prostě začneme listopadu říkat červenec, a hned se oteplí!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Kříž (Svobodní): Očima libertariána… veřejným zájmem obhájí politici jakoukoliv prasárnu
Jedním z důležitých aspektů úspěšné vlády je i to, že činí „správné věci“. Správné ve smyslu morálky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Nečasův poradce na Šafrově webu: Babiš už hraje o všechno
Komentátor deníku Forum24.cz Jiří Sezemský se rozepsal o tom, že premiér Andrej Babiš (ANO) podle něj hraje o všechno. Společně s prezidentem Milošem Zemanem chce ovládnout justici, domnívá se Sezemský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Fajt opakovaně porušoval zákon, hájí Staněk jeho odvolání
Odvolaný ředitel Národní galerie Praha (NGP) Jiří Fajt podle tvrzení ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) opakovaně porušoval zákon, předpisy a nedbal na výtky a doporučení. Ministr to uvedl ve vyjádření k dopisu, kterým se za Fajta postavili šéfové významných zahraničních institucí a který má ČTK k dispozici. Změna v čele galerie podle ministra nenaruší práci Národní galerie. Jejím vedením ministr pověřil krizového manažera Ivana Morávka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Pavel Hasenkopf: USA jsou tuším Západ, tam patříme, že jo?
Komentář na facebookovém profilu k uspořádání výkonné moci v USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
S čím kdo zachází, s tím také schází, vzkazuje politolog vedení ODS
ROZHOVOR „Pokud má něco novému politickému projektu zajistit šanci na úspěch, tak je to především značka Klaus. Pokud pod ní budou podepsaní oba dva, o to větší šanci na úspěch projekt může mít,“ komentuje oznámení Václava Klause mladšího o založení nové politické strany politolog Lukáš Jelínek. Záměr Klausů ho nijak nepřekvapil, teď bude prý záležet na tom, na jaký typ voličů se zaměří. A výrazné tváře by jim mohly pomoci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Nesmějte se analfabetům
Většina gymnaziálních profesorek češtiny bude souhlasit, že až na výjimky bývá jejich úsilí přivést studenty k literatuře marné, pokud děti nezískají základ svého vztahu ke knize v rodinném prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Primátor Bělica: Další novinkou v Havířově bude bikesharing
Primátor Havířova diskutoval s občany. Tématem byly chytré technologie, ale také třeba „klepače“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
To Babiše nepotěší. Další kšefty mladého Faltýnka s brněnskými korupčníky
Syn místopředsedy hnutí ANO Jaroslava Faltýnka Jiří měl koupit dům od firmy, jež se měla účastnit korupčního případu v Brně a její zástupci se měli podílet na uplácení. Píše o tom server Seznam Zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Národní zemědělské muzeum: Lovecký zámek Ohrada má nový přírůstek do muzejní sbírky – dermoplastiku losice
V loňském roce se Národnímu zemědělskému muzeu Ohrada podařilo získat preparát dospělé samice losa evropského. Nyní je vystaven jako součást expozice původní srstnaté zvěře, v příštím roce chystá muzeum výstavu věnovanou právě losům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Primátor Hřib: Bez vody by to nešlo, nejde a nepůjde
Klíčový význam vody představí výstava Voda a civilizace na pražské Kampě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Birke (ČSSD): Dostavba Malých lázní v Bělovsi vstupuje do své finální etapy
Starosta Náchoda Jan Birke a jednatel společnosti Průmstav Náchod, s.r.o., Vratislav Zítka podepsali smlouvu o dílo na dostavbu areálu Malých lázní v Bělovsi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Politolog odhaluje: Dohoda Babiše a Zemana. Lekl se i Staněk a vyhověl prezidentovi s Fajtem
Politolog Milan Znoj se domnívá, že premiér Andrej Babiš (ANO) jde na ruku prezidentovi Miloši Zemanovi. Výměny ministrů podle něj byly dávno domluveny. Uvedl to alespoň pro server Info.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Zoo Děčín: Bruno je tu! Tříletý samec medvěda kamčatského přicestoval ze Zoo Brno
V úterý 16. dubna se uskutečnil dlouho očekávaný transport medvěda kamčatského Bruna z brněnské zoologické zahrady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Schengen je jednou z příčin migrační krize
Komentář na facebookovém profilu k pokračující migrační krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Petice Petřín pro život: Za zachování přirozené vegetace a za přísný zákaz nové zástavby
Za zachování přirozené vegetace - vzrostlých stromů a keřů Petřína a za přísný zákaz nové zástavby na Petříně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Státní zemědělská a potravinářská inspekce nařídila stažení klamavě označených masných výrobků z dovozu
Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) zjistili další dvě nevyhovující šarže masných výrobků od výrobce TARCZYŃSKI S.A., Ujeździec Maly 80, 55-100 Trzebnica, Polsko, v tuzemské tržní síti. Jedná se o následující výrobky, které inspektoři odebrali v provozovně společnosti Lidl Česká republika v.o.s., Písečná 5583, Chomutov:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Dvanáct zahraničních galerií se u Babiše přimlouvá za Fajta. Jeho odvolání prý vyvolává hrůzu
Zástupci 12 zahraničních muzeí a galerií napsali dopis premiéru Andreji Babišovi (ANO), ve kterém vyjádřili svůj „údiv a ohromení“ nad odvoláním ředitele Národní galerie v Praze (NGP) Jiřího Fajta. Uvedli, že se zasloužil o vzájemnou spolupráci mezi uměleckými institucemi a pozvedl pražskou Národní galerii. Dokument, který má ČTK k dispozici, podepsali ředitelé světoznámých institucí z Evropy, USA či Singapuru. Na dopis upozornil server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Nechť odpadne, čo je kolísavé... Historik Macháček opravuje jeden velký mýtus kolem Gustáva Husáka
ROZHOVOR Právě před padesáti lety se do čela Komunistické strany Československa dostal Gustáv Husák. Historik Michal Macháček, autor oceňované Husákovy biografie, v rozhovoru odhaluje jednu zásadní manipulaci, která je spojena s informováním o této události. Slavný Husákův výstup začínající slovy „Nechť odpadne, čo je oportunistické“, který bývá v této souvislosti připomínán, byl totiž pronesen v úplně jiném čase a za úplně jiných okolností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Palermo nadruhou...
Komentář na facebookovém profilu k Babišovu střetu zájmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Honzejk z Hospodářek má strach. Benešová prý bude pro justici tou největší zkouškou
Komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk okomentoval výměnu ministrů v resortu spravedlnosti. Usednutí Marie Benešové do ministerského křesla bude podle něj velikou zkouškou pro nezávislost české justice, možná tou největší zkouškou od listopadu 1989.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
ČEZ Distribuce: Charita vykoledovala v zábřežském call centru přes 12 tisíc
Velikonoční atmosféra ovládla v pašijovém týdnu také call centrum společnosti ČEZ Distribuce v Zábřehu na Moravě, kde uspořádali tradiční velikonoční trhy chráněných dílen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Piráti často kopírují program komunistů. Jen náhoda, ujišťuje Bartoš
Předseda České pirátské strany Ivan Bartoš se v rozhovoru pro Novinky.cz vyjádřil k programovým průnikům s komunisty. Podle něj jde jen o náhody. Co se týče primátora Prahy Zdeňka Hřiba, ten má dle jeho slov jeho plnou podporu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Frýdlantskou nemocnici koupila Krajská nemocnice Liberec
Koncem dubna přestane platit Memorandum o spolupráci při zajištění zdravotních služeb v areálu frýdlantské nemocnice pro území Mikroregionu Frýdlantsko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Blíží se poslední bitva o premiéra?
Řekněme to krátce: Policie navrhla obžalovat premiéra Andreje Babiše a ostatní obviněné v dotační kauze kolem výstavby Farmy Čapí hnízdo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Radikální muslimové jsou na úrovni nacistů a komunistů. Dělají vše, aby nám zrušili demokracii. A jsou i u nás, ne že ne, varuje znalec islámu Lhoťan
Odpůrce multikulturalismu a bývalý muslim Lukáš Lhoťan se v pořadu Osobnost Plus odvysílaném na Českém Rozhlase Plus rozhovořil o islámu a poměrech, které panují v muslimské komunitě u nás. Radikální vyznavače islámu přirovnal k nacistům či komunistům a upozornil, že působí i u nás. Dnes je Lhoťan křesťanským katolíkem a varuje před míšením kultur.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo pro místní rozvoj: Za první čtvrtletí bylo na nové projekty z fondů EU přiděleno 25 miliard Kč
V úterý 16. dubna se sešla v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze Rada pro Evropské strukturální a investiční fondy na pracovní úrovni. Hlavním tématem jednání byl aktuální stav čerpání dotací z evropských fondů, stranou však nezůstala ani příprava nadcházejícího programového období 2021–2027.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Česko dostalo od EU v tomto období takřka 160 miliard na dotacích
Evropská komise do konce března Česku proplatila 27,6 procenta dotací určených na programové období 2014 až 2020. Jde o 159,5 miliardy korun z celkově přidělených 577,6 miliardy korun, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ekonom Pikora varuje: Šílené! Rudozelení sociální inženýři z Bruselu znovu útočí
Evropská i česká ekonomika zpomalují a ekonom Vladimír Pikora v textu pro časopis Reflex prohlašuje, že tuší, kdo za to může. Mohou za to prý rudozelení byrokraté z EU, kteří se buď snaží zcela popřít zákony fyziky, nebo dotlačit automobilový průmysl k nebezpečným experimentům, u nichž zatím nikdo netuší, jak mohou dopadnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Primátor Jiránek: Kladenská radnice pomáhá lidem z vyhořelé ubytovny v Rozdělově
Ubytování pro lidi z ubytovny v Rozdělově včera večer řešila kladenská radnice. Soukromé zařízení, kde bydleli zpravidla sociálně slabí občané, v neděli kvůli hraní dětí s ohněm vyhořelo. Z bezpečnostních důvodů ho hasiči a statik ve čtvrtek odpoledne zavřeli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Letiště Praha: Na letišti proběhlo pohotovostní cvičení letecké nehody
V týdnu proběhlo v prostoru Letiště Václava Havla Praha společné cvičení bezpečnostních a provozních složek Letiště Praha a složek integrovaného záchranného systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Zahodil flintu do žita
Ve čtvrtek 18.dubna 2019 překvapila veřejnost zpráva, že ministr spravedlnosti Jan Kněžínek resignoval k 30.dubnu 2019 na svou funkci a prezident republiky jeho demisi přijme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Miloš Horký: Volby do evropského parlamentu ve Velké Británii a v naší české kotlině
Díky tomu, že Británie se s Evropskou komisí nedohodla na Brexitu, budou Britové - paradoxně - nuceni jít – a to v době, kdy již za sebou „práskli dveřmi“ – k volbám do Evropského parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Arnika: Evropští poslanci povolili další recyklaci jedovatých plastů. Děti si budou hrát s průmyslovým odpadem místo hraček
Namísto zákazu přichází povolení. Poslanci Evropského parlamentu právě odhlasovali, že výrobci budou moci nadále recyklovat plasty z elektrošrotu napuštěné jedy, které způsobují syndrom ADHD nebo narušují funkci štítné žlázy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Program VÝSTAVBA dostal od vlády zelenou
Na dnešním jednání vláda odsouhlasila nový dotačně-úvěrový program Výstavba, který připravilo Ministerstvo pro místní rozvoj. Program přispěje ke zvyšování dostupnosti bydlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Provedete čistky mezi státními zástupci? Marie Benešová odpovídá
Budoucí ministryně spravedlnosti Marie Benešová se po nástupu do funkce chce zaměřit především na boj s korupcí a na vytváření kvalitní legislativy. Řekla to dnes ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Soudcovská unie žádá vládu o lepší vysvětlení pro výměnu Kněžínka
Soudcovská unie vyzvala vládní představitele, aby lépe vysvětlili odchod ministra spravedlnosti Jana Kněžínka (za ANO) z postu ministra spravedlnosti. Zatím není zřejmé, proč ho má ve funkci vystřídat poradkyně prezidenta Miloše Zemana pro justici Marie Benešová, což „zakládá pochybnosti, zda je v České republice dodržován princip rovnováhy státních mocí a zda nedochází k porušování principů právního státu“. V prohlášení zaslaném ČTK to dnes uvedla prezidentka Soudcovské unie Daniela Zemanová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
České dráhy vypraví parní expres na velikonoční jarmark na Křivoklátě, pára pojede o Velikonocích také z Lužné u Rakovníka do Stochova
Milovníci železniční nostalgie mohou o Velikonocích vyrazit parním expresem na hrad Křivoklát. V rámci akce „Knížecí Velikonoce na Křivoklátě“ budou vypraveny dva expresy, a to v sobotu 20. a v neděli 21. dubna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Volfová (ANO): Město obnoví tradici odpoledních čajů pro seniory
Odpolední čaje pro seniory, tedy zábavné odpoledne s hudbou pro starší občany České Lípy, plánuje pravidelně pořádat Město Česká Lípa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Letošnímu Hannover Messe dominovala témata umělé inteligence a robotizace
Investiční příležitosti v České republice představil CzechInvest spolu s partnery mimo jiné Američanům a Australanům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Finanční úřady vybraly v prvním čtvrtletí na DPH méně, u firemních daní více
Stát vybral v prvním čtvrtletí na dani z přidané hodnoty (DPH) 92,5 miliardy korun, meziročně o 0,1 miliardy korun méně. Na dani z příjmu právnických osob stát naopak vybral o 1,4 miliardy více, celkem 40,5 miliardy korun. Vyplývá to z dat zveřejněných Finanční správou na internetu. Výběr klesl ve čtvrtletí také u daně z technických her a ze spotřebních daní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Hampl: Špatná zpráva
Komentář na facebookovém profilu k odstoupení ministra Kněžínka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jak opravdu citelně zasáhnout Rusko? Je tu prý tato možnost
Jak zasáhnout Rusko tam, kde ho to bude bolet, položil si otázku časopis Foreign Affairs. A nabídl odpověď. Bude to prý běh na dlouhou trať, ale půjde to.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Primátor Hřib radil Krausovi: Bydlení? Můžete investovat do alkoholu. Třeba taková vodka...
Moderátor a bavič Jan Kraus přivítal ve své show pražského pirátského primátora Zdeňka Hřiba. A nešetřil ho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Dnes jsem byl podávat vysvětlení na policii... Novinář, na kterého podal Hrad trestní oznámení, si postěžoval
Reportér Mladé fronty DNES Lukáš Valášek se ve svém novém článku opět zaměřil na Lesní správu Lány. Informoval v něm, že ze sídla prezidentů se stal kamenolom a stíhaný šéf lánské obory, kterého dosadil hradní kancléř Vratislav Mynář, těží v Lánech tisíce tun horniny. Hrad prý usiluje i o to, aby v chráněné oblasti uprostřed více než sto let starého lesa vznikl řádný lom větší než pražské Václavské náměstí. Tímto textem Valášek zvedl celý Hrad ze židle a na sociální síti si pak postěžoval, že kvůli němu musel na policii podávat vysvětlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Hanák (ČSSD): Obchvat Lhoty Rapotiny a Neslovic přispěje k vyšší bezpečnosti a komfortu obyvatel
Nákladní auta naložená materiálem z kamenolomu projíždějí obcí, tranzitující kamiony obtěžují obyvatele hlukem a víří prach.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Housing First podpoříme jen za určitých podmínek
Stát má dlouhodobě tendenci přesouvat na obecní samosprávy odpovědnost a úkoly i v oblasti sociální politiky, ale bez potřebných zdrojů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Míth (ODS): Energetická politika EU vede k ožebračování obyvatel a k závislosti na Rusku
Energetická politika rychlého odchodu od jádra dopadá nepříznivě na slabší sociální vrstvy a oslabuje svobodu Západu a posiluje jeho závislost na Rusku a zemích Blízkého východu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Potravinářská inspekce zjistila doplněk stravy s řádově nižším obsahem klíčové složky
Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) zjistili v internetovém prodeji na stránce www.namaximum.cz nevyhovující doplněk stravy „Chondroitin Sulphate – doplněk stravy, Natural Nutrition, 100g, minimální trvanlivost do 13.09.2020“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Matásek z Básníku vypálil: Babiš a Zeman jsou zločinci. A seriál Most!? Sluníčkářská agitka
Herec David Matásek známý jako Kendy z Básníků se s tím nepáral. Prezidenta Miloše Zemana a premiéra Andreje Babiše (ANO) označil za „zločince“ a prorokoval, že novináře Jaroslava Kmentu přejede Volha. A prozradil, proč je řada lidí zklamána ze sametové revoluce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Státní fond životního prostředí: Dubnová Priorita přináší další vlnu zateplování
Fasáda, okna, dveře, osvětlení, to vše a nejen to může ozdobit veřejnou budovu i ve vaší obci. Na začátku května startuje dotační výzva na zateplování veřejných budov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Znatelné zdražování pohonných hmot pokračuje. Benzín zdražuje citelněji než ropa
Cena benzínu u českých čerpacích stanic v uplynulém týdnu opět citelně vzrostla, ačkoli jen polovičním tempem v porovnání s vývojem o týden dříve. Litr benzínu Natural 95 podražil za sedm dní o 31 haléřů, zatímco v týdnu předtím to bylo o 62 haléřů. Naproti tomu cena nafty stoupla v uplynulém týdnu jen o patnáct haléřů na litr (v týdnu předtím o dvanáct haléřů). Nyní se litr benzínu prodává u českých čerpacích stanic průměrně za 32,55 koruny za litr, zatímco nafta stojí 31,85 koruny za litr. Benzín je nyní nejdražší od loňského prosince, nafta od začátku letošního roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš oslaví výročí vstupu do EU ve Varšavě, projedná to vláda
Premiér Andrej Babiš (ANO) si 1. května v Polsku připomene 15. výročí rozšíření Evropské unie o deset zemí včetně Česka. Vyplývá to z materiálu, kterým se bude zabývat vláda. Na oslavu ve Varšavě byli pozváni představitelé všech zemí, které se na začátku května 2004 k unii připojily, či předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Mihola (KDU-ČSL): Ze všech sil budu podporovat navýšení rodičovského příspěvku na 300 tisíc
Komentář na facebookovém profilu ke zvýšení rodičovského příspěvku na 300 000,-
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Zimní údržba byla letos v porovnání s předchozí o 17 milionů dražší
Společnost Silnice LK zajišťovala zimní údržbu na 2.009 km komunikací II. a III. tříd a některých silnicích I. třídy na území Libereckého kraje. Celkové náklady na zimní údržbu krajských silnic činily 127,3 mil. Kč, byly tak o 17,3 mil. Kč vyšší v porovnání se zimou 2017/18
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Buran blábolí. Jako Jakeš. Piráti se utrhli na interpelacích premiéra
Poslanci Pirátů a premiér Andrej Babiš (ANO) se při dnešních sněmovních interpelacích příliš neshodli. Pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík v diskusi o bulharských aktivitách energetické společnosti ČEZ a o Národním investičním plánu nařkl ministerského předsedu z toho, že se „chová jako buran a blábolí“. Předseda pirátských poslanců Jakub Michálek pak přirovnal Babišovo vystoupení k projevu předlistopadového šéfa komunistů Miloše Jakeše. „Vy nás vlastně nabádáte k nějakému trestnému činu,“ zaútočil na Piráty v souvislosti s dotazy o aktivitách ČEZu Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist