Oficiální zpravodajská média

FAEI.cz: Bývalí zaměstnanci poslali softwarovou firmu Clever Monitor do insolvence
Česká softwarová společnost Clever Monitor, která vyvíjí software pro marketingovou automatizaci a která se chlubí klientskými referencemi, jako jsou NASA, Walt Disney nebo BMW, je od včerejška v insolvenčním řízení. Zjistila to dnes redakce portálu Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) z insolvenčního rejstříku s tím, že o zahájení rozhodl Městský soud v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Střední školy získaly na vybavení 10 milionů korun
Střední školy v kraji dostaly podporu ve výši necelých 10 milionů korun na modernizaci a vybavení svých učeben a odborných dílen. Podporu z Evropských dotací získaly prostřednictvím činnosti místní akční skupiny MAS ORLICKO, z.s., která o ní rozhodla v dubnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ty vole! Člověk o něm čtyři roky neslyší a najednou... Tošenovský si naběhl
Europoslanec Evžen Tošenovský (ODS) se na sociální síti Twitter rozezlil nad „pokryteckým bojem“ českého premiéra Andreje Babiše (ANO). Volební kampaň pro květnové evropské volby je v plném proudu a hnutí ANO vsadilo na ústřední téma, kterým je boj s dvojí kvalitou potravin. Tošenovský však upozorńuje, že podle zjištění serveru Seznamzpávy.cz Babišova vláda se šizenými potravinami ve skutečnosti nikdy nebojovala. Lidé ho ale usadili, ať si raději zamete před vlastním prahem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Topolánek k 1945: Bylo by lepší, kdyby se do toho Rudá armáda nepletla
Připomínáme si 74. výročí konce druhé světové války. Publicista Pavel Šafr však v této souvislosti připomněl, že osvobození sovětskou Rudou armádou pro naše předky ve skutečnosti znamenalo nástup dalších více než 40 let nesvobody. A prezident Miloš Zeman chodí debatovat na ruskou ambasádu, na ambasádu nástupnického státu po Sovětském svazu, který nás vlastně spíš dobyl. Mirek Topolánek si přisadil a řekl, co si o ruském angažmá myslí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Kdo tedy ty prezidentské volby zmanipuloval?
Představa amerických Demokratů, že případ ovlivňování prezidentských voleb 2016 Muellerovou zprávou nekončí, se nejspíš naplní. Někteří však toho budou litovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Marian Kechlibar: Vítej, nový německý občane – i se všemi svými manželkami
V německé vládní koalici zuří spor o to, zda znemožnit bigamistům získat německé občanství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Naši KRYSAŘÍCI a jejich falešná flétnička - strašení
Naši krysaříci se bojí, že budeme volit podle svého rozumu, že bychom si mohli dovolit volit jinak, než si narcistní pseudodemokrati přejí a žádají. Bojí se, že bude zachována demokracie ve své nejčistší podobě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Kubera překvapil: Klaus? Ale já s ním často souhlasím!
Předseda Senátu Jaroslav Kubera byl hostem v podcastu Pravda a Láska s Petrem Holcem na serveru Info.cz, kde promluvil o byrokratických zákazech, které mu pijí krev, famózní hysterii, který propukla ve světě, nebo útocích na Senát. Dále se vyjádřil k odchodu poslance Václava Klause mladšího z ODS, prezidentování Miloše Zemana či k vládní koalici ANO a ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Diktátor? Jděte. Maďaři Orbána milují, nová čísla
Z volebního průzkumu očekávaných výsledků eurovoleb v Maďarsku dle stránky Europe Elects vyplývá, že strana Fidesz premiéra Viktora Orbána posiluje a v nadcházejících volbách do Evropského parlamentu by mohla obhájit nadpoloviční zisk s 52 procenty hlasů. Maďarský Fidesz je v Evropském parlamentu zastoupen ve vůbec největší frakci EPP, v níž jsou z českých stran i strany TOP 09 a KDU-ČSL.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Stavebnictví na vlně
Zatímco průmysl stagnoval, stavebnictví v březnu vykázalo další prudké zvýšení produkce ( 11,6 %), a to díky pozitivnímu vývoji jak v pozemním tak inženýrském stavitelství. Dokonce výrazně lepší výsledky zahlásila i bytová výstavba, která dlouhodobě zaostávala za poptávkou na trhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Agresoři se smáli na policisty. Ti je začali hledat až po článku PL
Policisté z obvodního oddělení České Budějovice prověřují napadení muže v noci z 5. na 6. dubna 2019 kolem druhé hodiny ráno. K napadení došlo v Českých Budějovicích v Krajinské ulici před barem PARADOX. Případ policisté vyšetřují jako podezření z výtržnosti a ublížení na zdraví. O všem psala také naše redakce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Místopředseda ČSSD Onderka bude šéfem dozorčí rady brněnské městské firmy SAKO
Roman Onderka nahradí Vlastimila Žďárského, který na svoji funkci rezignoval ke konci dubna. Důvody neuvedl.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 10.5.2019 v 09:36, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): O čem by měly být volby do Evropského parlamentu
Předvolební klipy kandidujících uskupení i chaoticky vedené předvolební kampaně odhalují skutečný stav české politiky. Opravdu se nedivme, že lidé takovou politiku za svoji neberou a účastnit se voleb odmítají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Veterináři spolu s policií zajistili plesnivé potraviny v tržnici SAPA
Veterináři spolu s policií zjistili v areálu libušské tržnice SAPA 80 kilogramů potravin bez dokladů o původu. Provozovateli hrozí 50milionová pokuta. Šlo o sušené ryby, olihně a zmrazené kachny, část produktů byla plesnivých. ČTK to dnes sdělil za Státní veterinární správu Petr Majer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Petr Pelikán tvrdě: Izrael neměl vůbec vzniknout. Dlouhodobě se neudrží
ROZHOVOR „Izrael neměl vůbec vzniknout. Důvody, proč k tomu došlo, byly iracionální a mechanismus neuvážený,“ říká arabista Petr Pelikán v druhém dílu rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz věnovaném Íránu, Izraeli a Blízkému východu. Podle Pelikána se Izrael v dlouhodobém horizontu v regionu neudrží. Představuje v dané oblasti příliš cizorodé těleso, nemá ve svém bezprostředním okolí žádného skutečného spojence a je závislý na ochraně a podpoře příliš vzdálených států, dodává arabista.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
VIDEO To je na ho*no! Máma je skeptická. Studenti opět bojovali za klima
Moderátoři Honza Hušek a Adéla Komrzý se v rámci pořadu Z ulice, vysílaného na Českém rozhlasu Wave, vydali na studentskou demonstraci Fridays For Future zabývající se klimatickými změnami. A tázali se protestujících studentů, kteří se místo školy vydali s transparenty do centra Prahy, co si o dané problematice myslí. „Protože se mi to zdá jako podstatný, protože například náš energetický plán vůbec jako není konzistentní s Pařížskou dohodou a to je jako dost na hovno,“ dostalo se moderátorům odpovědi od jednoho z účastnících se studentů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Piráti: Příběh bruselského auditora
Jak nakládáme v Česku a v Ústeckém kraji s evropskými dotacemi? Skutečně u nás „všetci kradnú“? I na tyto otázky odpoví Petr Jirman, který dříve působil na pozici hlavního auditora Evropské komise pro strukturální fondy v ČR. Jeho přednáška začíná v neděli 12. května od 14:00 v Pirátském centru SUPICE v Ústí nad Labem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Že ANO získá v eurovolbách přes třicet procent? Expert na volby se začal smát
Sociolog agentury Median Daniel Prokop by proti tomu, že ANO v eurovolbách získá přes 30 procent, vsadil hodně piv. Řekl to alespoň v rozhovoru pro server Info.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Sněmovna měla hlasovat o EET. Opozice připravila show, kvůli které se to nestihlo
Sněmovna dnes v závěrečném čtení jednala o návrhu vlády na zavedení EET pro drobné podnikatele. Během jednání došlo na velmi ostrá slova ze strany opozice: „Vnášíte do společnosti systém, který má lidem znechucovat podnikání,“ obviňoval koaliční strany poslanec ODS Vojtěch Munzar a pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík přítomným poslancům vmetl do tváře jejich dvojí metr: „Poslanecké restaurace jsou jediné restaurace v téhle zemi, kde EET nebude. To krásně ilustruje, jak se tady přijímají zákony.“ Na samotné hlasování nakonec vůbec nedošlo, jelikož se nestihlo kvůli protáhnutí diskuze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Kováč (JSI PRO?): Kandidát Matějka vzal do zaječích z televizní debaty
Kandidát Matějka vzal do zaječích z televizní debaty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Břežanský zámek, kde bydlel Heydrich, někdo koupil za 38,7 mil. Kč
Dolní zámek v Panenských Břežanech u Prahy, který za druhé světové války obýval zastupující říšský protektor Reinhard Heydrich, dnes zájemce v dražbě koupil za 38,7 milionu korun. ČTK to zjistila na webu exekutorského úřadu. Elektronická dražba trvala 1,5 hodiny, vyvolávací cena byla 30 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
ČR dostala z Ruska odpověď na žádost o snížení počtu diplomatů
Ministerstvo zahraničí již dostalo od Ruska odpověď na žádost o snížení počtu diplomatů na ruském velvyslanectví v Praze. Serveru Seznam Zprávy to řekl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD), podrobnosti ale prozradit odmítl. O zmenšení ruského diplomatického sboru v Česku a omezení počtu diplomatických vozidel mluvil Petříček už loni. Podle dřívějších vyjádření bezpečnostních expertů je ruské velvyslanectví vzhledem k počtu obyvatel Česka personálně předimenzované.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Dopravní podnik vymáhá pokutu po malém dítěti a neřekne to rodičům? Nemravnost, to musí skončit, zaznělo v rozhlase
Je nemravné vymáhat dluhy po dětech, nebo je to v pořádku? Je správné, když dopravní podnik vymáhá dluh po devítiletém dítěti za jízdu načerno, aniž by informoval rodiče? Je v pořádku, když dítě začíná v osmnácti letech svůj dospělý život s exekucí na krku? V pořadu Názory bez cenzury otevřel moderátor Josef Kluge ožehavé téma. A dočkal se těchto odpovědí...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Dva členy Rady ČTK bude Sněmovna vybírat ze čtyř kandidátů
Do Rady České tiskové kanceláře navrhly poslanecké kluby zastupitele Prahy 3 za ANO Davida Soukupa, bývalého předsedu Rady Tomáše Mrázka, ředitele Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky Josefa Šlerku a činovníka spolku Akce D.O.S.T. Michala Semína. Nominace dnes projednala sněmovní volební komise. Tajná volba dvou nových radních ČTK se uskuteční na schůzi dolní komory, která začne koncem května.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Trapné odcházení Angely Merkelové. Před volbami ji raději nikde neukazují
Ekonomka Ilona Švihlíková se zamýšlí nad nedůstojným politickým odcházením Angely Merkelové. Stále ještě předsedkyně německé spolkové vlády začíná být čím dál více zastiňována svou ambiciózní nástupkyní v čele strany a styl, kterým již čtrnáct let kancléřka vládne, se pozvolna vytrácí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Připomínka Nesmrtelného pluku v Ostravě: Pravda je křivena. Když ji někdo řekne, třeba u pana Soukupa, pořádají na něj honičky
REPORTÁŽ „Maršál Andrej Jeremenko jednak bojoval ve stalingradské bitvě, pak byl velitelem IV. ukrajinského frontu a je českým občanem města Ostravy,“ připomínali při pochodu Nesmrtelného pluku v moravskoslezské metropoli. „Díky těm, kteří za naši svobodu položili životy, můžeme dnes hovořit česky.“ Předseda krajské rady Česko-ruské společnosti Karel Šesták přidal pár slov i k popisování událostí ve sdělovacích prostředcích: „Když někdo řekne pravdu, jako třeba v televizi u pana Soukupa, tak jsou na něj pořádány honičky. Historická pravda je hodně křivena.“ Ostravou prošel Nesmrtelný pluk bez incidentů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Onkolog varuje: Riziko nádorů se stále zvyšuje. A léčba může zabít ještě dříve, než nádor
Profesor Karel Smetana, jenž se podílel na vzniku Centra nádorové ekologie, v rozhovoru pro server Info.cz předestřel českému národu nepříliš veselou budoucnost. Zdůraznil, že léčba nádorů je drahá, pacientů přibývá a doktoři se budou muset začít rozhodovat, koho nechají zemřít, protože už se léčba nevyplatí. V některých případech prý může dokonce léčba usmrtit pacienta dřív než samotný nádor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Trapný humor Hrušínského a Pospíšilovy party. Mlácení holí, to je ale demokracie! Tomáš Vyoral poradil „Honzovi“ Hřebejkovi, co si vytetovat na předloktí
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Synonymum trapnosti. Tak komentátor Tomáš Vyoral vidí nový předvolební spot Starostů a TOP 09, který se snaží vtipnou formou navázat na scénku z legendárního filmu Pelíšky. „Demokracie je krásná věc, ale jen když je po našem. Tohle by si ‚Honza Hřebejk‘, jak se nám sám familiárně představuje v klipu, mohl vytetovat na předloktí,“ uzavírá téma Vyoral. V rozhovoru se věnuje i dezinformacím, respektive těm, kteří s nimi bojují. „Pokud bych měl na českém trhu vybrat zcela tendenční a nedůvěryhodné médium, pak je to kromě Fora24 právě Bakalův Respekt. Stačí nahlédnout do jednoho čísla, a jako byste listovali Rudým právem. Alespoň tak nějak si ho představuji,“ říká komentátor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Někdejší politik ODS prý donutil svou podřízenou k orálnímu sexu. Dvakrát
Za věrohodnou označili dnes znalci výpověď ženy, z jejíchž slov vyplynulo, že se stala obětí sexuálního nátlaku bývalého přerovského radního Marka Dostála (ODS), uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Budeme si připomínat i den, kdy zruší Senát? Jiří Drahoš srovnával, až narazil
Senátor a neúspěšný kandidát na prezidenta Jiří Drahoš na svém twitteru srovnal Den vítězství se včerejším Dnem Evropy, který označil za „neméně důležitý“. Pod jeho příspěvkem se mu dostalo i nemilého komentáře, který zřejmě příliš neocení: „Rád bych si někdy připomínal den, kdy zrušili Senát,“ podotkl jeden z diskutujících. A řešila se i historie druhé světové války.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Au! Nešťastná kampaň pana Pospíšila. Pirát otevřel starou ránu
Lídr kandidátky do Evropského parlamentu za Pirátskou stranu Marcel Kolaja se s Lubošem Xaverem Veselým v rozhovoru pro XTV.cz vrátil k návrhu Pirátů, kteří chtěli odhalovat prázdné byty v Praze s pomocí elektroměrů a případně je následně zdaňovat. „Byla to nešťastná kampaň pana Pospíšila,“ říká Kolaja, jenž mimo jiné hovořil například i o tom, zda Piráti jsou pro legalizaci marihuany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Chtěli sejmout Babiše, šlápli do vlastního... Nepříjemný trapas českého serveru
Redaktor Info.cz Michael Durčák upozornil na přešlap serveru Aktuálně.cz. Kvůli omylu si redaktoři serveru Aktuálně.cz na svém facebooku pod upoutávkou na článek o názoru premiéra Babiše k ochraně klimatu odpověděli narážkou na něj: „Super! Za 30 let budeme mít skvělé automobilky umístěné v poušti středních Čech! Jedinej smrkovej les a otrávené studně. Nemůžem se dočkat.“ Uživatelé, kteří si omylu všimli, příhodně poukazují na „nestrannost“ serveru. Někdo asi zapomněl přepnout Facebookový profil...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Exekuci na důchod má 90 400 lidí, čtyřikrát víc než před 15 lety
Exekucí na důchod v Česku dál přibývá. Na konci března je kvůli dluhům mělo přes 90 400 lidí. Bylo jich tak zhruba o 3 800 víc než na konci loňska. Od roku 2003 se počet osob s exekuční srážkou ze starobní, invalidní či pozůstalostní penze zvedl víc než čtyřikrát. Vyplývá to z údajů České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ). Podle odborníků na dluhovou problematiku by úřad mohl nechat řadu neoprávněných exekucí zastavit. Ministerstvo práce ČTK sdělilo, že ČSSZ začne v květnu ověřovat, zda by to zvládala. Úředníci by totiž museli procházet spisy všech zadlužených ručně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Bruseljugend! Už víte, koho máte volit. Ostré VIDEO herecké fronty ze Slovenska
Volební kampaň před evropskými volbami běží na plné obrátky. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš slibuje, že ochrání Česko, jen není tak docela jasné, proti čemu a proti komu. TOP 09 označuje za „nešvar“ brexit, tedy rozhodnutí britských voličů odejít z EU. A předvolební boj zuří nejen v Česku. Na Slovensku se zrodilo video, které varuje před možným úspěchem pravicových radikálů. Toto video vzbudilo nemalou pozornost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Domácích hostů se ubytovalo více, zahraničních ubylo
V prvním čtvrtletí 2019 se celkový počet hostů v hromadných ubytovacích zařízeních meziročně zvýšil o 1,8 % a počet přenocování vzrostl o 0,9 %. Domácí klientela stále vykazovala zvýšený zájem o ubytování. Poptávka ze strany zahraničních hostů ale po několika letech nepřetržitého růstu v prvních třech měsících letošního roku poklesla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Vrecionová (ODS): Premiér blokuje řešení dvojí kvality potravin, současný stav jemu a jeho firmám vyhovuje
Včerejším tématem jednání sněmovny měla být informace předsedy vlády o evropské směrnici, která by měla mimo jiné řešit tzv. dvojí kvalitu potravin. Na tento bod, který byl vládní koalicí napevno zařazen na dnešních 11:00 před více než třemi týdny, nedorazil ani předseda vlády, ani ministr zemědělství, ani ministr průmyslu a obchodu. Projednávání tohoto bodu tak bylo přerušeno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Andrej Babiš si s KSČM dlouhodobě vytírá svou zadnici
Pořád mu dle zaprodaných médií a všemožných průzkumů rostou preference, až se často stává, že si z KSČM udělal toaletní papír, který již mnohokrát po použití skončil v záchodové míse. Mnohokrát KSČM prohrála volby, i když je ještě v Poslanecké Sněmovně, ty senátní a do obecních zastupitelstev opět prohrála!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Nikdo není zapomenut, nic není zapomenuto
Projev prezidenta republiky při recepci u příležitosti státního svátku Ruské federace – Dne vítězství
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Mladá fronta Dnes, Lidové noviny nebo další takzvané seriózní deníky jsou často ještě mnohem větší bulvár než Blesk, myslí si Ondřej Höppner
Do svého pravidelného pořadu Na prahu změn si tentokrát bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný pozval tvůrce bulváru Ondřeje Höppnera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jejich hlavní úkol není reprezentovat ČR! Jiří Pehe mluvil o eurovolbách
Volby do Evropského parlamentu se kvapem blíží, nové europoslance zvolíme 24. a 25. května. O evropských volbách i evropské politice v pořadu Interview Plus promluvil politolog Jiří Pehe, podle kterého budou eurovolby střetem mezi suverenisty a proevropskými silami. A lamentoval nad tím, že politici mluví o EU jako „my“ a „oni“. „Neustále se snažíme s Bruselem bojovat,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
TOP 09: Nejvyšší státní zástupce musí být nezávislý na politické moci
Základem právního státu je nezávislá justice. TOP 09 reaguje na nedávnou výměnu na postu ministra spravedlnosti, a proto opět předkládá novelu zákona o státním zastupitelství, která mění způsob odvolávání vedoucích státních zástupců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Piráti: Rozšíření EET o třetí a čtvrtou vlnu nepodpoříme
Zavedení dalších vln EET, spuštění eNeschopenky, místní poplatky a interpelace ministryně spravedlnosti Benešové ve věci analýzy možnosti objednání trestního stíhání. To byla témata čtvrteční tiskové konference Pirátů před pokračováním 28. schůze Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Stanislav A. Hošek: Jde pořád o stejné lidi – mentálně stejné
Sociologické průzkumy ukazují, že v kterékoliv společnosti je pouze asi 10-15% osob politicky aktivních. Jen ale asi tak jedno procento je ochotno věnovat se politice profesionálně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Sněmovna by měla dnes schvalovat změny v evidenci tržeb a e-neschopenky
Sněmovna by dnes měla schvalovat vládní návrh na zavádění elektronické evidence tržeb (EET) do dalších podnikatelských odvětví. Ještě před tím by měli poslanci hlasovat ve finále o elektronických neschopenkách a o novele, která upravuje podmínky vedlejší práce policistů, hasičů nebo celníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Je vysoká šance, že Babiš vyvázne. Zkušený právník Hasenkopf ukazuje na podstatnou věc
ROZHOVOR „Marie Benešová na mne jednoznačně působí jako Zemanův trojský kůň v Babišově hlavním stanu," říká bývalý právní poradce prezidenta Václava Klause, advokát Pavel Hasenkopf. Podle něj Benešová je a vždy byla člověkem Miloše Zemana, nikoli Andreje Babiše. Přidává také velmi silný argument, proč by Andrej Babiš měl ve vlastním zájmu nechat doběhnout své trestní stíhání až do konce. Podle Hasenkopfa je totiž velmi pravděpodobné, že Babiš bude vyviněn. Kauza samotná podle advokáta voliči příliš nezamávala: „Výsledek voleb lze číst mimo jiné i tak, že porota tvořená všemi voliči Babiše osvobodila,“ dodává Hasenkopf.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Václav Hošek: Americké pojetí morálky je divné
Co je z mravního hlediska horší? Poloobnažené dívčí zadečky, anebo blázni s pistolemi, střílející na všechny strany?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Mezinárodní cvičení DARK BLADE 2019 začalo
Ve čtvrtek 9. května začalo na území ČR mezinárodní cvičení vrtulníkového letectva Dark Blade 2019. Cvičení se spolu s Českou republikou zúčastní vrtulníkové letectvo Belgie, Německa, Maďarska, Polska a Slovinska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Volební lístky do europarlamentu rozvezlo 120 kamionů
Hlasovací lístky pro volby do Evropského parlamentu, které se uskuteční 24. a 25. května, vytiskla brněnská tiskárna Moraviapress na 1 900 tun novinového papíru. Přes 10,8 milionu volebních lístků do čtvrtka rozvezlo po České republice 120 kamionů. ČTK to dnes řekl generální ředitel Moraviapressu Jiří Myšík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
V Zoo Liberec se poběží pro ptáky
Nadcházející víkend bude ve vybraných českých a slovenských zoo sdružených v Unii českých a slovenských zoologických zahrad (UCSZOO) patřit pěvcům! Na 13. května připadá mezinárodní den zpěvného ptactva a Zoo Liberec ho již v sobotu 11. 5. 2019 opět oslaví pohybem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Zavedení e-Neschopenek jsme nepodpořili kvůli nedostatečné připravenosti
Na páteční mimořádné tiskové konferenci zdůvodnili poslanci z klubu KDU-ČSL rozhodnutí nepodpořit v závěrečném hlasování návrh zavedení systému E-neschopenek už od 1. ledna 2020. Podle nich je projekt nedostatečně připraven a totéž doporučí senátnímu klubu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Milan Barna: Přijetí tisíců muslimů naši kulturu neohrozí
Pokud pod onou kulturou myslí kandidát na europoslance za SPD Ivan David televizní seriály Ulice a Ordinace v růžové zahradě, tak to už hrůzou nemohu ani dospat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Smíšené signály české ekonomiky
Na první odhad toho, jak se naší ekonomice dařilo v prvním kvartále roku, si musíme ještě chvíli počkat, nicméně pravidelné měsíční statistiky naznačují, že se rozhodně ani tentokrát nebudeme řadit mezi evropské premianty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Vesmírné lodě sice nemáme, ale účtenky za cestu do vesmíru zavedeme
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny 10. května 2019 k zákonu o elektronické evidenci tržeb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Kocáb si v rozhlase postěžoval, že je jako kůl v plotě a nikdo ho nezve do politiky. Tak napsal knihu o tom, že Listopad 1989 byl revoluce jako řemen
Hostem v pořadu Osobnost Plus vysílaném na Českém rozhlase Plus byl zpěvák a aktivista Michael Kocáb. Kocáb prozradil, že mu vyšly nejzákladnější věci, o které v životě stál: „Abychom se stali demokratickou zemí, abychom se stali součástí Evropské unie a NATO.“ Za největší problém v současné době pak Kocáb považuje ekologii, vliv Ruska a Číny u nás a též Brexit, jenž rozvířil tendence jdoucí proti EU. O bývalém Sovětském svazu Kocáb prohlásil, že to je jednoznačné zlo stejně jako komunismus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Kladu si otázku, proč to děláme
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny 10. května 2019 k zákonu o elektronické evidenci tržeb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Nejsou lidi. Některé sezónní práce se nerozběhnou
Úřad práce ČR na konci dubna registroval 209 828 uchazečů o zaměstnání, což je o 32 970 méně než ve stejném období před rokem. Podíl nezaměstnaných osob dosáhl úrovně 2,7 procenta, což představuje meziroční pokles o 0,5 procentního bodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Kolářík (Piráti): Ve hře není jenom samotná eNeschopenka
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny 10. května 2019 k zákonu o sociálním zabezpečení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Prezidentovy militaristické úvahy
Prezident Zeman při jmenování nových generálů české armády využil svého ústavního práva a ani tentokrát nejmenoval generálem šéfa BIS Koudelku. Byť opakovaný návrh vlády na jeho jmenování tu byl. Ale premiér A. Babiš ve svém vystoupení počátkem tohoto týdne celkem dostatečně zdůvodnil, proč prezident postupuje tímto způsobem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
SŽDC: Nová trať zkrátí jízdní dobu mezi Prahou a Českými Budějovicemi
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) vybrala zhotovitele modernizace dalšího úseku čtvrtého železničního koridoru mezi Soběslaví a Doubím u Tábora.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Tento materiál je nekvalitní a má celou řadu vad
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny 10. května 2019 k služebnímu zákonu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Exposlanec ČSSD Wolf se před zákonem schovává v Paraguayi, hlásí ČT
Odsouzený bývalý poslanec za ČSSD Petr Wolf, který je od roku 2013 nezvěstný, se podle policie skrývá v Paraguayi. Uvedla to dnes Česká televize (ČT) s tím, že muž zatím nebyl zadržen. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Válek (TOP 09): To, co mě trápí, je technické řešení
Pokračování projevu na 28. schůzi Poslanecké sněmovny 10. května 2019 k zákonu o sociálním zabezpečení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Bauer (ODS): Uznávám, že má paní ministryně velmi svébytný smysl pro humor
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny 10. května 2019 k zákonu o sociálním zabezpečení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: OC Race na mosteckém okruhu si vyzkoušeli první nadšenci
Premiéru klubového závodu OC Race na velkém okruhu mosteckého autodromu ve čtvrtek 9. května ovládl novinář serveru Garáž.cz a instruktor sportovní i bezpečné jízdy Jan Červenka. Svou účast v závodě však nehodnotí z hlediska dosaženého umístění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Válek (TOP 09): Mně strašně vadí být destruktivní
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny 10. května 2019 k zákonu o sociálním zabezpečení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Tyranie, hlad a strach. Utekl od Cháveze, teď bývalý diplomat popsal, co musí snášet lidé ve Venezuele
EXKLUZIVNĚ PRO PL: „Režim Nicoláse Madura je totalitní tyranií, která se snaží kontrolovat všechny vrstvy společnosti a života. Ovládá lidi skrze hlad a strach," říká bývalý venezuelský diplomat Héctor Castillo, protokolární expert, který v domovské zemi působil také jako historik umění a vedl muzea a umělecké sbírky. Poté, co byl Castillo v rámci diplomatické mise umístěn do Prahy, se rozhodl utéci. V jeho domovině totiž chybí nejen potraviny a léky, ale také základní svobody. Castillo by si přál, aby se ve Venezuele, která má obrovské ropné zásoby a v minulosti patřila k vlemi bohatým zemím, situace vyřešila mírově, pod vedením Venezuelanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Česká televize: Zákulisí přilákalo 27 tisíc lidí, o šest tisíc více než předloni
Druhý květnový svátek přilákal do České televize na den otevřených dveří sedmadvacet tisíc návštěvníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Akceptovány byly nejdůležitější požadavky zaměstnavatelů
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny 10. května 2019 k zákonu o sociálním zabezpečení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Johnová: Snaha rodičů umístit děti do výchovného ústavu je projevem zoufalství
Pražská koalice odmítá návrat soudem nenařízených pobytů dětí do diagnostických ústavů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Prasárna, kšeft exekutorů! Soukup láteřil nad zničenými životy
Včerejší vydání pořadu Týden podle Jaromíra Soukupa se neslo v duchu „oblepování republiky podle českých exekutorů“. Exekuce Soukup označil za jednu z největších „polistopadových prasáren“. Došlo i na bizarní příběhy, třeba o ženě, jež ukradla VIP kondomy a lubrikační gely v hodnotě šesti tisíc korun. „Holka podle mě měla perný víkend,“ okomentoval případ Soukup. A „perný víkend“ zřejmě neměla jako jediná. Na závěr totiž Soukup zmínil i demonstrace studentů za lepší klima, u nichž poukázal na jejich konání v pátek místo školy a tázal se, proč se většina z protestujících studentů nezapojila i do akce „Ukliďme Česko“ konané o víkendu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Novým šéfem dozorčí rady firmy SAKO bude Onderka, píše dnešní tisk
Poslanec, místopředseda ČSSD a bývalý brněnský primátor Roman Onderka bude místo stranického kolegy Vlastimila Žďárského šéfem dozorčí rady společnosti pro svoz a zpracování odpadu SAKO. Změnu už schválili brněnští radní, kteří fungují jako valná hromada této stoprocentně městské firmy, napsala dnešní Mladá fronta DNES.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Hovado, kus ho*na! Topolánek to tvrdě schytal za výrok o Rusech. Pak se ho zastal Wollner a už to jelo
Šéfredaktor reportážní publicistiky ČT Marek Wollner se na Facebooku zastal bývalého premiéra Mirka Topolánka, poté co mu nechal velmi ostrý vzkaz rusko-ukrajinský podnikatel Alexandr Barabanov, jenž o Topolánkovi napsal: „Škoda že místo nějakého vojáka nezemřeli jeho rodiče třeba v koncentráku, aby se takové hovado nenarodilo.“ Topolánka Barabanov též počastoval, že je „kus hovna“. Barabanov tímto reagoval na Topolánkův komentář ke Dni vítězství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
„Zemřu, ale nevzdám se.“ Putin oslavil výročí konce války dojemnou vzpomínkou
Ruský prezident Vladimir Putin pronesl při příležitosti oslav vítězství ve druhé světové válce projev, ve kterém mluvil o dnešním odkazu hrdinství vojáků bojujících proti nacismu. Jako motto si tentokrát zvolil příběh vojáků v posádce ve městě Brest. Hned na počátku války v boji s německými útočníky všichni zemřeli, nechali však po sobě na zdi vzkaz: „Zemřu, ale nevzdám se.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Česká krajina: V milovické rezervaci velkých kopytníků vznikají jarní trávníky
Díky velkým kopytníkům se milovické pastviny dočkaly dalšího návratu. Po letech se tam objevily barevné koberce jarních bylin. Skoro tři desítky let od odchodu armády přitom bylo jaro na milovických pláních docela jednotvárné, zelené jarní trávníky zpestřovaly jen kvetoucí stromy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Chroust maďalový dlouhodobě ohrožuje lesy na Moravské Sahaře
Miliony chroustů maďalových se právě rojí v oblasti Moravské Sahary. Kladou do půdy vajíčka, ze kterých se líhnou ponravy. Ty následující čtyři roky poškodí kořenový systém stromů v lesích v okolí Bzence a Hodonína. Pomohl by chemický letecký postřik. Ten ale není možný kvůli ochraně přírody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Senátor Kos: Senát skvěle plní svou funkci
Poslední jednání Senátu (2. a 3. května) ukázalo, že Senát naprosto dokonale plní jednu ze svých rolí, opravovat zákony přicházející z Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Vostrá hovořila v Interview ČT24 o EET. Kdo je poctivý, elektronická evidence mu nevadí, tvrdí
Elektronická evidence tržeb. Téma, o němž dnes hovořila komunistická poslankyně a předsedkyně rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny Miloslava Vostrá v pořadu Interview ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Stát by mohl hradit veškeré náklady na ochranu užitkových zvířat
Stát by mohl chovatelům hradit veškeré náklady na zabezpečení hospodářských zvířat proti vlkům, medvědům, rysům a jestřábům. Česku to schválila Evropská komise, potvrdit to ještě musí monitorovací výbor Operačního programu Životního prostředí (OPŽP). V tiskové zprávě o tom dnes informovala Asociace ochrany přírody a krajiny České republiky (AOPK ČR).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Sólo pro Jaromíra Štětinu na ČT: Rusko chce rozložit EU. Já je znám, byl jsem v Moskvě deset let
Kandidátku hnutí Evropa společně vede Jaromír Štětina. Ten poskytl serveru ČT24 rozhovor o tom, čemu se bude chtít v Evropském parlamentu věnovat a jak by si také představoval reformu Evropské unie. Ale řeč byla i o Rusku. „Kdysi jsem byl asi deset let zpravodajem v Moskvě, takže jsem se tam naučil porozumět ruské politice,“ uvedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Fenka Beky už nový domov našla, další pejsci na něj teprve čekají
Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Rychnově nad Kněžnou připadlo počátkem letošního roku 34 týraných psů různého stáří a pohlaví, a to na základě Rozhodnutí Městského úřadu Česká Třebová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Spuštění plně funkční eNeschopenky od 1. 1. 2020 schválili poslanci
Zcela zásadním způsobem se změní vyřizování pracovní neschopnosti. Poslanci na svém jednání v pátek 10. května 2019 schválili ve 3. čtení pozměňovací návrh sněmovního tisku 204 poslance Romana Sklenáka. Ten obsahuje úpravy e-Neschopenky dle dodatečných požadavků lékařů a zaměstnavatelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Nebojte se statistiky, nekouše!
S tímto podtitulem uvedl Český statistický úřad na knižním veletrhu Svět knihy Praha unikátní knížku O složitém jednoduše, která laické veřejnosti i studentům odlehčenou formou přibližuje pestrý svět statistiky. Stostránková publikace autorky Terezy Košťákové, doplněná ilustracemi Tomáše Zimy, je tak určená všem, kteří se chtějí vyznat v dnešním světě čísel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Piráti: Digitalizace se odkládá, sněmovna zkomolila přílepek k eNeschopence
Poslanecká sněmovna dnes ve 3. čtení schválila elektronickou neschopenku. Společně s tím ale odložila zavedení Jednotného informačního systému práce a sociálních věcí (JISPSV).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
ODS: Investiční pobídky poškozují malé a střední firmy
Na jednání Sněmovny chce ODS prosadit zrušení investičních pobídek, nebo jejich působnost omezit pouze na malé a střední podniky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Plzeňský Prazdroj: Radegast pomáhá studentům ochutnat hořkou praxi
Budoucí pracovní příležitosti, zkušenosti z reálného prostředí firmy a samostatná práce na konkrétním projektu z praxe. To všechno získali studenti Katedry marketingu a obchodu Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava, kteří se zapojili do semestrálního projektu se značkou piva Radegast. Projektu se letos zúčastnilo celkem 32 mladých lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Rajko Doleček: Vzpomínka na globalizované lži
Před dvaceti lety stále ještě pokračovala agrese států NATO proti tehdejší Jugoslávii. Občané České republiky v jejím hodnocení podle průzkumů veřejného mínění měli vcelku jasno. Navzdory tomu, že akci odsouhlasila a umožnila i tehdejší vláda Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: V Účtenkovce se bude soutěžit o nový typ vozu
V Účtenkovce se bude od nejbližšího slosování, které proběhne 15. května 2019, soutěžit o nový typ vozu. Výhrou, ve které odjede vítěz druhé ceny v následujících šesti slosováních, bude nový model Toyota Auris Touring Sports (Kombi) s benzínovým motorem o obsahu 1,6 (výkon 97 kW), v modré barvě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
BIS cvičí 20 let v tajném projektu vojenské a policejní řidiče
Bezpečnostní informační služba (BIS) cvičí 20 let v tajném projektu Riders vojenské a policejní řidiče. Speciálním výcvikem za tu dobu prošlo téměř 9 000 lidí. BIS informace o projektu zveřejnila na svém webu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): EET je zbytečná, nepřináší peníze
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny 10. května 2019 k zákonu o elektronické evidenci tržeb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Liberální témata? To je boj pomatených skupin, říká režisér Jiří Svoboda. Extremisté z Bruselu, Sorosova pokárání, miliardové defraudace...
ROZHOVOR Pomatené skupiny, které nadřazují člověka přírodním zákonům. Tak nazval filmový režisér, profesor FAMU a někdejší levicový předák Jiří Svoboda trendy moderní „liberální levice“. V souvislosti s bruselskými úředníky a jejich politickými zastánci kalibru Emmanuela Macrona použil úsloví „extremisté drží spolu“, a nakonec se vyjádřil k tomu, jak Evropská unie údajně bojuje za práva obyčejných lidí k nadnárodnímu kapitálu. A lichotivé to pro ni rozhodně nebylo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Petříček v říjnu pojede na návštěvu Latinské Ameriky
Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) pojede v říjnu na pracovní návštěvu Latinské Ameriky. Dnes to oznámil na Twitteru. Petříček už loni po svém nástupu do ministerské funkce v rozhovoru s ČTK řekl, že by cesta mohla pomoci českým firmám prosadit se na latinskoamerických trzích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Šestnáctiletým dětem tak snadno vymyjete mozek, zoufá si Markéta Šichtařová. A ty nesmysly, že dovedou lépe rozpoznat fake news...
Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) má už nějaký čas za předsedu Víta Rakušana, který přišel s jedním pozoruhodným nápadem. Ekonomku Markétu Šichtařovou jím přímo vyděsil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Já jsem lékař, nastoupil ódéesák Svoboda na ministra Vojtěcha
Ve včerejších Událostech, komentářích na ČT24 se řešily platy lékařů a zdravotních sester. O problematice přišli hovořit ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a místopředseda výboru pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny Bohuslav Svoboda. „Ten problém není jen otázka peněz,“ pronesl v pořadu Svoboda a poukázal na postgraduální vzdělávání lékařů, na jeho délku, na nedostatečná školení a na způsob jednání na pracovištích. Dle Svobody jsou tyto problémy horší než samotná výše finanční odměny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Tomu se říká elektronizace v praxi
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny 10. května 2019 k zákonu o sociálním zabezpečení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): U e-Neschopenky požadujeme minimalizaci rizik
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny 10. května 2019 k zákonu o sociálním zabezpečení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Běhounek (ČSSD): Jsem konsternován. Takhle nezavedeme nikdy nic
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny 10. května 2019 k zákonu o sociálním zabezpečení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
VIDEO Každý rok je více než tisíc dopravních nehod sekundárních
Na sociálních sítích začalo v minulých dnech kolovat video, které ukazuje zmatené a často i velmi nebezpečné reakce řidičů po dopravní nehodě. Snaží se poukázat na fenomén tzv. „sekundárních nehod“. Tímto pojmem se odborně označují situace, kdy jedna havárie nastane v důsledku jiné nehody v jejím bezprostředním okolí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
AOPK: Stát bude chovatelům hradit veškeré náklady na zabezpečení chovů proti dravcům a šelmám
Vyplácení 100% dotace schválila České republice v těchto dnech Evropská komise. Změnu pravidel musí ještě v červnu formálně potvrdit monitorovací výbor Operačního programu Životní prostředí. Veškeré žádosti o hrazení preventivních opatření na zabezpečení chovů hospodářských zvířat proti vlkům, medvědům, rysům a jestřábům budou mít po aktulizaci pravidel nárok na stoprocentní výši podpory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Richterová (Piráti): Fakt nespokojím s konstatováním, že situace je jaká je
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny 10. května 2019 k zákonu o sociálním zabezpečení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Cílem návrhu je stanovení podmínek a omezení pro výkon jiné výdělečné činnosti
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny 10. května 2019 k služebnímu zákonu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Budeme bedlivě sledovat, jestli vláda dělá dost pro to, aby systém fungoval
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny 10. května 2019 k zákonu o sociálním zabezpečení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
MHMP: Dopravní opatření v souvislosti s akcí „Motorkářská mše“
V sobotu 11. května 2019 se v Praze v souvislostí s 10. ročníkem akce „Motorkářská mše“ uskuteční tzv. spanilá jízda. Kolona motorkářů pojede po komunikacích v Praze 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 14 a 15 mezi 13. a 14. hodinou. Na trase jízdy je povolena postupná uzavírka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
VIDEO Zeman zase píchl do vosího hnízda: Nenávist přetrvala!
Prezident Miloš Zeman vyrazil 9. května na ambasádu Ruské federace, aby zde s jednou z vítězných mocností oslavil 74. výročí ukončení této strašlivé války. Při této příležitosti si posteskl, že se mu nepodařilo přesvědčit západní a východní politiky, aby táhli v boji proti terorismu za jeden provaz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
ČEZ: Co s bateriemi, které doslouží v elektromobilech, vymýšleli studenti z ČVUT a izraelského Technion
Program česko-izraelského akcelerátoru CIPA má za sebou první úspěšný ročník, který se věnoval tematice chytrých měst. Týmy studentů z technických univerzit ČVUT a haifského Technionu v Haifě představily výsledky v Izraeli i v Česku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): To už je chucpe, paní ministryně
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny 10. května 2019 k zákonu o sociálním zabezpečení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Nejrychleji rostly tržby v informačních a komunikačních činnostech
V 1. čtvrtletí se tržby ve službách očištěné o kalendářní vlivy meziročně reálně zvýšily o 2,5 %, stejně jako bez očištění. Sezónně očištěné tržby mezičtvrtletně vzrostly o 2,0 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Vláda projedná doporučení ombudsmanky k nezákonné praxi ÚOHS
Vláda v pondělí 13. 5. projedná vyrozumění ombudsmanky o nezákonné praxi Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a doporučení ke změně zákona o zadávání veřejných zakázek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Peksa (Piráti): Spolupráci v Evropě musíme zachovat, mír, svoboda a prosperita za to stojí
Evropa i Česká republika slavily Den Evropy. Vizi společného evropského trhu a spolupráci při těžbě a výrobě oceli mezi Francií a Německem formuloval ve svém plánu z roku 1950 francouzský ministr zahraničí Robert Schuman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Černochová se pořádně rozčílila ve Sněmovně: Na neukázněné poslance by vzala bič
Dopolední jednání Sněmovny dnes poznamenala neukázněnost hlučících poslanců. Předseda dolní komory Radek Vondráček (ANO) jim opakovaně neúspěšně domlouval, aby chodili diskutovat mimo jednací sál, nakonec se dovolával pomoci psychologa. Předsedkyně výboru pro obranu Jana Černochová (ODS), kterou poslanci rušili v projevu k novele o službě členů bezpečnostních sborů, by na ně vzala bič.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Příspěvek na brýle? Jen do srpna!
Komentář na facebookovém proflu ke zrušení příspěvku na nové brýle
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
České dráhy: Trať z Břeclavi do Brna funguje už 180 let, výročí připomenou jízdy historických vlaků
Letos je to přesně 180 let od zahájení provozu na železniční trati mezi Břeclaví a Brnem, která je nejstarší parostrojní železnicí na našem území. České dráhy v rámci oslav připravují jízdy zvláštních vlaků. Na trať, která je dnes součástí hlavních evropských koridorů, vyjede historický vlak vedený parní lokomotivou „Rosnička“ a dieselovou lokomotivou „Pilštyk“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Středověká islámská ideologie je neslučitelná s evropskými hodnotami
Evropské země vycházející z křesťanské kultury jsou založené na křesťanských tradicích a jejich hodnotách, což je v přímém rozporu s islámskými tradicemi, které do Evropy přinášejí muslimové v rámci nelegální imigrace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): 74 let od konce války - jak je zajištěna obrana a bezpečnost občanů
Je k velmi vážné diskusi, zda významnou část ze stovek miliard, investovaných do obrany, neinvestovat i do kapacit, které povedou ke zvýšení schopnosti každého jednotlivého občana České republiky přežít v jakékoliv myslitelné krizové situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Vyhlásit konkurz na šéfy muzeí v květnu, jak uložilo vedení ČSSD Staňkovi, je nereálné, shodují se odborníci
Vypsání kvalitního výběrového řízení odpovídajícího významu a velikosti Národní galerie Praha (NGP) a Muzea umění Olomouc (MUO) podle odborníků není možné v termínu, který dnes ministrovi kultury Antonínu Staňkovi (ČSSD) uložilo vedení sociální demokracie, tedy do konce května. Podobné konkurzy na šéfy velkých kulturních institucí trvají asi půl roku, není výjimkou, že se ředitel hledá i rok. Šéfy obou institucí, Jiřího Fajta a Michala Soukupa, odvolal Staněk v polovině dubna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Tuto chybu už neuděláme. Ministerstvo si sype popel na hlavu kvůli Nikulinovi
Po zjištění Ústavního soudu, že se bývalý ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) při vydání údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států dopustil porušení zákona, se Ministerstvo spravedlnosti rozhodlo konat a učinilo závěr, že již příště nebudou moci ministři spravedlnosti rozhodovat o vydání stíhaných cizinců do třetího státu, dokud nebude definitivně ukončeno azylové řízení včetně jeho soudního přezkoumání. „Zpřesnění judikatury Ústavního soudu bude Ministerstvo spravedlnosti samozřejmě respektovat,“ prohlašuje nyní ministerstvo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Premiér odsouhlasil další eurohujerský „budovatelský dokument“
Komentář na facebookovém profilu k deklaraci, schválené na summitu v rumunském Sibiu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Čína se chová jak Josif Stalin, uhodil senátor ODS. Pak vytáhl nelichotivé statistiky vzájemného obchodu
ROZHOVOR Miloš Zeman opakuje v přístupu k Číně stále stejnou chybu – Číňanům příliš ustupuje a naše vyjednávací pozice tak stále slábne, domnívá se senátor Lumír Aschenbrenner (ODS) a vytahuje statistiky, podle kterých čínský dovoz do ČR svou hodnotou desetinásobně převyšuje pohyb statků opačným směrem. Tlak Číny na pražské filharmoniky připomíná Aschenbrennerovi chování Josifa Stalina. Senátor se v rozhovoru věnoval i ryze plzeňským tématům či mediálnímu obrazu Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Fendrych vzkazuje Marii Benešové: Jestli si tu zprávu neobhájíte, nemáte ve vládě co dělat
Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (ANO) odmítla žádost poslanců, aby zveřejnila svou zprávu, v níž mimo jiné uvádí, že si lze v České republice objednat trestní stíhání. Píše o tom komentátor Martin Fendrych na serveru Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ferjenčík (Piráti): EET je taková vlajková loď politického působení Andreje Babiše
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny 10. května 2019 k zákonu o elektronické evidenci tržeb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: Nový ročník soutěží Regionální potravina a ZLATÁ Chuť jižní Moravy 2019
Již desátým rokem Ministerstvo zemědělství uděluje značku Regionální potravina nejkvalitnějším zemědělským nebo potravinářským výrobkům, které zvítězí v krajských soutěžích. Regionální agrární komora Jihomoravského kraje je vyhlašovatelem a organizátorem této soutěže v Jihomoravském kraji, rovněž i 14. ročníku krajské potravinářské soutěže ZLATÁ Chuť jižní Moravy 2019. Do letošního ročníku se mohou regionální výrobci potravin přihlašovat do 27. května 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Richterová (Piráti): Fakt se nespokojím s konstatováním, že situace je jaká je
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny 10. května 2019 k zákonu o sociálním zabezpečení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Policie ČR: V průmyslových zónách budou působit policisté s kolegy ze zahraničí
Policejní prezident brig. gen. Jan Švejdar s ministrem vnitra Janem Hamáčkem dnes v Plzni přivítali policisty ze zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Klaus: Jde asi o nějakou elektronizaci a peníze pro firmy, co to budou zavádět
Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny 10. května 2019 k zákonu o elektronické evidenci tržeb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: My nejlépe víme, na co potřebujeme peníze
Předseda vlády Andrej Babiš ve čtvrtek 9. května 2019 jednal na neformálním summitu Evropské rady v rumunském Sibiu o prioritách budoucího směřování Evropské unie. Lídři zemí EU přijali společnou deklaraci, v níž shrnuli hlavní cíle pro příští roky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
NPÚ: Na vimperském zámku byly zahájeny stavební práce, nejrozsáhlejší za posledních 160 let
Národní památkový ústav zahájil rozsáhlé stavební práce na obnově státního zámku Vimperk v rámci dlouhodobého projektu nazvaného Probouzení zimního zámku, který počítá s postupnou rehabilitací celého areálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Skandál v Izraeli. Armádní rabíni vykládali budoucím vojákům, že Hitler měl pravdu
Izraelským tiskem hýbe skandál, v jehož epicentru je dvojice rabínů z náboženské vojenské přípravy na západním břehu Jordánu a nahrávka skrytě pořízená na mobilní telefon, kterou se podařilo studentům vynést přímo z probíhající výuky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Lze si v České republice objednat účelové trestní stíhání?
Tak mám pocit, že někteří poslanci a novináři se neumějí ptát, případně nesprávně kombinují, či vytvářejí úvahy o tom, co kde je, na své úvahy se dotazují jako na skutečnost, aniž by kdokoliv vůbec potvrdil, že to, co tvrdí, někde je.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Studenti, šup do průvodu za klima. A vytvořte blok. Takto vyzývá oficiální orgán Filozofické fakulty UK
Akademický senát Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, tedy oficiální orgán vysokoškolské samosprávy, vyzývá studenty, aby se účastnili pátečních stávek za klima „Fridays for future“. Proti návrhu přednesenému zástupcem spolku Univerzity za klima si netroufl zvednout ruku ani jeden ze senátorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: Nezaměstnanost poklesla, tvorba nových pracovních míst výrazně zpomalila
Podíl nezaměstnaných osob v dubnu vzhledem k pozitivním sezonním faktorům poklesl na 2,7 % z březnových 3,0 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Děti migrantů ve Švédsku nezvládají jazyk. Tak se místo toho začaly více učit arabštinu...
Ve Švédsku řeší problém související se studenty z imigrantských rodin. Ti totiž v tamních školách kvůli jazykové bariéře značně pokulhávají. Jejich integraci v tomto směru Švédi vzdali a rozhodli se, že naopak žákům přidají arabštinu, aby jim pomohli prohloubit výuku v jejich rodném jazyce. Kritici však bijí na poplach, že tím se propast ještě prohloubí, informuje deník MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist