Oficiální zpravodajská média

Ondřej Hoopner: Vyšetřování kauzy Kuciak na Slovensku, kvůli které padla vláda, spěje do finále. Stále však není jasné, jaká je souvislost mezi vraždami, italskou mafií a vládou. Není vyloučeno, že není vůbec žádná
Ostře sledované vyšetřování vraždy slovenské archeoložky Martiny Kušnírové a jejího mladého snoubence novináře Jána Kuciaka (†27) spěje do finále. Zatím se neprokázala žádná souvislost mezi činem a vládou premiéra Fica, který podal pod tlakem neziskových organizací kvůli kauze demisi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
FOTO Vidíte ty davy? Babiš zesměšnil včerejší demonstranty
Premiér Andrej Babiš se rozhodl sdílet na svém facebookovém profilu dvě fotografie ze včerejších demonstrací. Server iRozhlas.cz totiž sdílel snímek ze včerejších demonstrací, na němž je patrná poměrně vysoká účast lidí na náměstí v Českých Budějovicích. Druhý snímek ze stejného místa sdílel Tomáš Kubín, jenž ukázal na nezaplněné náměstí. A jaká se rozhořela diskuse?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
„Jakl nás sere, je to nácek,“ zní prý v Praze. A Kalousek ke zmlácení: SPD jsou náckové, ale já za to nemůžu
Miroslav Kalousek odmítl násilí na Ladislavu Jaklovi. Při té příležitosti všem vysvětlil, že jeho slavný fackovací výstup před Poslaneckou sněmovnou byl zcela jiný případ. A rovněž odmítl jako „pitomé“, že by on a jeho verbální výstupy měly s útokem na Jakla nějakou souvislost. Komentátor Jiří Peňás ale nabídl trochu jiný pohled.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Likvidace schopných, adorace podvodníků
Když se petičním křiklounům podařilo donutit k rezignaci ministra kultury (kterého však může ještě zachránit prezident), cítí se silní. Kauza Jiřího Fajta, který nestydatě okrádal stát, je zářným příkladem převrácení hodnot. Petenti se cítí být jedinými spravedlivými a mravnými a vůbec jim nevadí, že o problému nic neví, klidně vtisknou svůj podpis pod jakoukoli petici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
ČD - Telematika dále zkvalitňuje wi-fi na nádražích. Nově spojila síly s největší světovou sítí Fon
Přístup k bezdrátové síti wi-fi na vybraných nádražích, zprostředkovaný ČD - Telematikou, je opět o něco komfortnější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Soutěž v třídění odpadů O perníkovou popelnici má vítěze
Už po dvanácté soutěžily obce v Pardubickém kraji „O perníkovou popelnici“. Výsledky soutěže třídění odpadů za rok 2018 byly slavnostně vyhlášeny včera, a to hned ve třech kategoriích dle počtu obyvatel měst a obcí. Absolutním vítězem se stalo město Seč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zvolený generál Blaško: Napadení Jakla? Tady to skončí jak v Jugoslávii. Jakub Janda je tele, které neví, co je válka
ROZHOVOR „Konečně uvidím lidi, na které se dívám jen v televizi. A doufám, že společně s kolegy z vlastenecké frakce jim pořádně zatopíme, protože to, co dělají, je už prostě neúnosné a volá to do nebes,“ říká čerstvý europoslanec SPD Hynek Blaško. A přesně čekal, kdy někdo vytáhne kartu Putin, který může prý za všechno. I za to, že prší, i za Blaškovo zvolení. V rozhovoru také zauvažoval, že po útoku na Ladislava Jakla v metru bude nutné začít chodit ozbrojen. Vyjádřil obavu, abychom nedopadli jako v Jugoslávii, kde bude soused vraždit souseda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
„Babiš chtěl být prezident. Teď ví, že končí. Je nešťastný.“ Šokující hodnocení voleb
Do Osobnosti Plus na Českém rozhlasu zavítal investigativní novinář Jaroslav Kmenta. Okomentoval eurovolby, vládní strany v nich prý prohrály. Pro Andreje Babiše je to podle něj začátek uvažování, že jednou v politice skončí. Tvrdil, že současný premiér má v plánu jednou být prezident. Ale nyní se chce zabývat tím současným. „Jemu nemůžete rozumět. Já si myslím, že on nedokáže rozumět ani sám sobě,“ tvrdil o Miloši Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Niedermayer pro PL: Extremisté v ČR ztratili jeden mandát. Štětina? Lidsky mě to mrzí, ale TOPka za to nemůže
Luděk Niedermayer. Ten je co do počtu preferenčních kroužků rekordmanem letošních voleb, získal jich 67 430, následuje Dita Charanzová z ANO s 53 924. Jiří Pospíšil získal oproti Niedermayerovi téměř o polovinu kroužků méně, 37 231.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Babiš ohromil podnikatele: Včely mají řepku rády. A novináři si můžou kecat, co chtějí
Málokterým očím unikne, že česká krajina je v období kvetoucí řepky doslova zaplavena žlutým mořem. Ve spojitosti s tím lidé kritizují byznys s řepkou olejkou a jeho spojitost s holdingem Agrofert, který donedávna patřil premiérovi Andreji Babišovi. Nejde totiž jen o estetický efekt, ale o zacházení s ornou půdou. Premiér se nyní při příležitosti výroční členské schůze Česko-německé obchodní a průmyslové komory bránil slovy, že „včely mají ale řepku rády“, informoval server Seznamzprávy.cz
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Petr Hampl varuje: Zmlácení Jakla bylo jen první sondou. Komu říkají „ruský šváb“, ať se raději zapíše do kursu sebeobrany
Poslanecká sněmovna sice v úterý schválila usnesení, ve kterém varuje před pronikáním násilí do politické debaty, a politici s komentátory vyjádřili protest proti víkendovému zmlácení Ladislava Jakla v metru, na jejich vlastním chování se prý však nejspíš moc nezmění. Všem, kterým nadávají do „ruských švábů“ tedy sociolog Petr Hampl dává jednoduchou radu – absolvovat základní kurs sebeobrany Krav Maga.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Zamyslete se nad současnými českými médii
Středeční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
VIDEO Václav Klaus ukradl ve sněmovně Fialovi se Stanjurou show
Poslanecká sněmovna dnes projednává schválení třetí a čtvrté vlny EET. Debata se stejně jako v případě předchozích hlasování o evidenci tržeb zvrhla v polemiku o výběru daní obecně. Tentokrát ovšem velmi překvapil poslanec Václav Klaus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Piráti: Zákon o právu na digitální službu prošel ve Sněmovně prvním čtením
Sněmovna včera v prvním čtení schválila návrh zákona o právu na digitální služby, který má občanům garantovat právo do pěti let od schválení požadovat od státu veškerou komunikaci elektronicky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
JHK: Firmy se začínají zaměřovat na počítačovou ochranu dat
Ještě před rokem měly jihočeské firmy a instituce velké rezervy v zajištění průmyslové bezpečnosti a kybernetické ochrany. To se postupně mění a stále více malých a středních podnikatelů začíná ochranu dat řešit. Vyplývá to ze zjištění Jihočeské hospodářské komory (JHK).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Fly to kill – lítej, abys zabíjel
Včera večer ve 20:00 dala ČT 2 svým posluchačům možnost seznámit se s naprosto fantastickými možnostmi amerického letectva v příští válce, kterou britští tvůrci pořadu, jak z jeho dikce jasně vyplývalo, považují za jistou a nevyhnutelnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
ODS: Zrušení daně z nabytí nemovitosti sníží náklady na pořízení bydlení
Poslanecká sněmovna projedná jedenáct zákonů, které jí vrátil Senát. Podle předsedů poslaneckého a senátorského klubu ODS Zbyňka Stanjury a Miloše Vystrčila je to důkaz nekvalitní práce vlády a koaličních poslanců. Poslanci budou jednat například o zrušení daně z nabytí nemovitosti, které navrhli senátoři ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Skupina ČEZ: Nový 3D model odhaluje tajemství distribuční soustavy
Českou republiku křižuje téměř čtvrt milionu kilometrů elektrického vedení – celou Zeměkouli by obmotalo kolem rovníku šestkrát. Přestože elektřinu denně využíváme, málokdy přemýšlíme nad tím, odkud a jak k nám přišla. Tajuplnou cestu voltů z elektrárny až ke spotřebitelům představuje nejnovější 3D model z dílny vzdělávacího portálu Svět energie. Zvídavé uživatele provede aplikace celým systémem distribuční soustavy. Rodinu 3D energetických modelů tak doplní již šestý člen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Výkonná rada vyloučila z ODS politika, který nabádal k zabití Zemana
Langa, který na facebooku nabádal k zabití prezidenta.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 29.5.2019 v 21:36, zobrazit podobné
Bartošek (KDU-ČSL): Bez změny zákona o sociálních službách se tento scénář bude opakovat každý rok
Projev na 31. mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny 29. května 2019 ke kritické situaci ve financování sociálních služeb v roce 2019 a jejímu řešení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
VÍME PRVNÍ Podřezat Zemana jako svini? Langa z Jesenice zařízla ODS. Už není členem strany
Podřezat Zemana jako svini. Slova, kterými se zapsal do dějin do té doby zcela neznámý předseda místní organizace ODS ze středočeské obce Jesenice Martin Lang. Strana původně avizovala, že jí postačuje Langova omluva. Nakonec ale podle zdroje ParlamentníchListů.cz ve středu odpoledne Výkonná rada ODS rozhodla o vyloučení komunálníka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): Pokud jste se rozhodli pro naprostý rozvrat sociální práce na obcích, tak já vám teda tleskám
Projev na 31. mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny 29. května 2019 ke kritické situaci ve financování sociálních služeb v roce 2019 a jejímu řešení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav: V Telči byla slavnostně zakončena Univerzita třetího věku
V Historickém sále Univerzitního centra Masarykovy univerzity v Telči se uskutečnilo slavnostní zakončení jednoletého vzdělávacího kurzu Etudy ze středověkého a raně novověkého života, pořádaného pro více než 80 posluchačů Univerzity třetího věku Masarykovy univerzity v Telči. Na přípravě a programu kurzu se také podílelo územní odborné pracoviště Národního památkového ústavu v Telči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): SPD je v Evropském parlamentu i s dalšími vlasteneckými přáteli
Hnutí SPD splnilo svůj cíl a získalo dva mandáty europoslanců. Jednoznačně úspěch. Naopak ČSSD utrpěla totální debakl a bez jediného europoslance míří pod vedením Jana Hamáčka a spol. definitivně na propadliště politických dějin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Jelínková (KDU-ČSL): Dofinancování sociálních služeb je pro nás prioritou
Senátorka Šárka Jelínková uvedla na úterní tiskové konferenci před jednáním Poslanecké sněmovny, že je pro KDU-ČSL dofinancování sociálních služeb nejdůležitějším bodem tohoto týdne. I kvůli kritické situaci v sociálních službách svolali lidovci na středu mimořádnou schůzi Poslanecké sněmovny, kde chtějí slyšet od vlády jasný plán, jak hodlá celou situaci řešit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Hrad: Oficiální návštěva prezidenta Slovenské republiky v ČR
Ve čtvrtek dne 30. května 2019 se uskuteční oficiální návštěva Andreje Kisky, prezidenta Slovenské republiky, v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Návrh na zrušení daní pro živnostníky je nepromyšlený
„Zrušení daňové povinnosti pro živnostníky by v daňovém systému vytvořilo prostor pro obrovské daňové optimalizace. V konečném důsledku by veřejné rozpočty nepřišly pouze o dnes vybírané prostředky od živnostníků, ale rovněž o mnoho dalších daňových příjmů od zaměstnanců a korporací,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Napadený Jakl promluvil: Bolí to, beru léky. Hnula se mi páteř. Nelituji, že jsem šel s SPD. Díl viny má Respekt
ROZHOVOR Ladislav Jakl, kterého o víkendu v metru napadli a zbili neznámí útočníci pro jeho politické názory, bude muset znovu vyhledat lékařskou pomoc. Zranění ho stále bolí, musí užívat léky na bolest a na spaní. Jakl to řekl ParlamentnímListům.cz. Rozhodně nelituje, že za SPD do Senátu kandidoval. Média jeho napadení prý nerozmázla možná proto, že s tím hned neběžel za novináři a ven se to dostalo až po několika dnech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Babiš promluvil na téma vrtulníků z USA. Ministr Metnar dostal úkol
Cena vojenských vrtulníků, které české armádě nabízejí Spojené státy, se blíží představám české vlády. Na veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET v Brně to dnes řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Stovky milionů za mince: stát dává do ražby stále více
Ražba mincí je byznys, ve kterém se točí stovky milionů korun. Za posledních 8 let Česká národní banka za ražbu pamětních a oběžných mincí utratila 1,6 miliardy korun. Zatímco výdaje na ražbu pamětních mincí z drahých kovů se v posledních letech drží na zhruba podobné úrovni, náklady na ražbu běžných mincí v posledních letech výrazně rostou. Podle odborníků je na vině ekonomická konjunktura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Profant (Piráti): Velký systém budujete na špatných základech
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 29. května 2019 k zákonu o dani z přidané hodnoty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
STAN: Zavedení tvůrčího volna pomůže s motivací našich učitelů
Hnutí STAN navrhuje zavedení institutu tvůrčího volna pro učitele. Cílem je předcházet syndromu vyhoření českých učitelů a motivovat učitele k pozitivnímu přístupu k výuce. „Je to jednoduchá změna, která však může přinést potřebný náboj pro celý vzdělávací systém,“ říká autorka návrhu Věra Kovářová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Česká pošta: SPU Plzeň - 20 let v nové budově a ukončení provozu vlakových pošt
Česká pošta připravila na sobotu 1. června Den otevřených dveří sběrného přepravního uzlu (SPU) Plzeň. Právě před 20 lety byl spuštěn provoz tohoto SPU v nové budově v Plzni – Křimicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Zemane, Babiši, Kellnere, Kubero, končíte! Váš svět skončil, znělo na ,,Milionu chvilek". Mluvil i doktor Hnízdil
REPORTÁŽ Opravdu ostrá slova zaznívala na demonstracích pořádaných spolkem Milion chvilek v Jablonci a v Liberci na adresu hlavně premiéra Andreje Babiše a ministryně spravedlnosti Marie Benešové, ale i dalších. Známý lékař Jan Hnízdil už myslel na dobu budoucí. „Pokud se někdy na tribuně objeví člověk, který bude slibovat, že vymýtí korupci, zajistí cestovné a obědy pro děti a seniory zadarmo, zařídí nám blaho na zemi a nebude od nás vyžadovat žádnou aktivitu, jenom to, abychom mu odevzdali svoji vůli, svůj hlas a svobodu, tak se mějme na pozoru. Je to zase nebezpečný manipulátor a psychopat,“ domníval se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš požádá Zemana o odvolání Staňka, se Šmardou si vyjasní postoj k vládě
S nominantem ČSSD Michalem Šmardou se chce premiér sejít.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 29.5.2019 v 13:36, zobrazit podobné
Jiří Payne: Ivan David si všiml, že většina českých europoslanců hlasovala pro přijímání migrantů. Ti už nikdy nebudou věrohodní
ROZHOVOR Jiří Payne nastoupil do Evropského parlamentu v září 2017 za Stranu svobodných občanů poté, co rezignoval Petr Mach. Ve volbách, které se konaly minulý týden, už nekandidoval. Payne varuje před vybudováním evropského superstátu. Winston Churchill kdysi navrhoval federaci, ale nezvratně se prosadil Monnetův neprůhledný byrokratický model.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky nepřijal demisi ministra kultury
Prezident republiky Miloš Zeman v úterý dne 28. května 2019 na Pražském hradě přijal ministra kultury doc. Antonína Staňka, aby mu oznámil, že se rozhodl nepřijmout jeho demisi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
ZOO Liberec: Historicky první liberecké přírůstky u koní Převalského
Poslední květnové týdny jsou v liberecké zoologické zahradě ve znamení historicky prvních mláďat v malém stádu koní Převalského. Tento druh je novým chovatelským programem Zoo Liberec od srpna 2017, kdy se uskutečnil transport tří klisen z německé zoo v Norimberku. Později (16. 5. 2018) přicestoval hřebec, který malou skupinu těchto vzácných asijských lichokopytníků doplnil. Zvířata si na sebe zvykla a tvoří dnes sourodou skupinu. Samice tohoto druhu rodí po téměř roční březosti jediné mládě. Od soboty 25. května letošního roku tak mohou návštěvníci ve výběhu v horní části zoo vidět už dvě nová hříbata.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
„Babiš ven“: David Koller v akci! A Hutka chce, ať jsme jak Ukrajina. Tomáš Klus mluvil. Ale je tu i výsměch „Milionu chvilek“
Řídíte osobně přidělování dotací, daňových a dalších výhod svému impériu? Tuto otázku by chtěl například položit zpěvák David Koller premiéru Andreji Babišovi (ANO). Dalších devět Koller přečetl na náměstí v Brně při demonstraci proti Marii Benešové a právě premiéru Babišovi. Demonstrací včera bylo více, tisíce lidí se jich zúčastnily na více než 200 místech v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): Zakažme práci v neděli? Zakažme práci ve svátek? Blbost
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny dne 28. 5. 2019 k návrhu poslanců Stanislava Grospiče, Hany Aulické Jírovcové, Daniela Pawlase a Pavla Kováčika na vydání zákona, kterým se mění zákoník práce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Prezidentovi souboj s kulturní obcí vyhovuje, lamentovali Štěch s Tvarůžkovou
Místopředseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) v Interview na ČT nešetřil s kritikou na hlavu prezidenta Miloše Zemana ani premiéra Andreje Babiše. „Zeman se rád dostává do centra pozornosti,“ řekl Štěch v reakci na nepřijetí demise ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD). Babiš si podle něj přivlastňuje některé zásluhy sociálních demokratů a vytvořil si z ČSSD ve vládě svoji loutku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Grospič (KSČM): Budu vždy hájila zaměstnance a bránit novodobému otrokářství. Narozdíl od Pirátů
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny dne 28. 5. 2019 k návrhu poslanců Stanislava Grospiče, Hany Aulické Jírovcové, Daniela Pawlase a Pavla Kováčika na vydání zákona, kterým se mění zákoník práce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Jan Keller se loučí: Eurovolby? Duch Merkelové kráčí dál. Nikdo myslící v Bruselu neuspěje. ODS by zvolila i vraha Zemana. A ČSSD...
ROZHOVOR „Budou označeni za nepřátele, se kterými se nemluví, budou izolováni a rozeštváni mezi sebou.“ Tohle včetně skandalizování v médiích čeká i po volbách do Evropského parlamentu podle sociologa profesora Jana Kellera všechny, kdo budou mít něco proti současné EU. A co říci k úspěchu Zelených v Německu? „Představitel Zelených vybízel v době vrcholící migrační krize, aby byli migranti převáženi ze srbské hranice na hranici rakouskou přes Maďarsko služebními limuzínami Evropského parlamentu. Zdůvodňoval to tím, že to naštve Orbána,“ poznamenává bývalý europoslanec s tím, že Merkelová jde sice do důchodu, ale její duch pochoduje dál. Nešetřil ani českou politickou scénu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Nacher (ANO): Mě skutečně zvedla ze židle slova typu nejistota, destabilizace...
Projev na 31. mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny 29. května 2019 ke kritické situaci ve financování sociálních služeb v roce 2019 a jejímu řešení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): Přijde mi opravdu zvláštní, že si říkáte o čísla na konci května
Projev na 31. mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny 29. května 2019 ke kritické situaci ve financování sociálních služeb v roce 2019 a jejímu řešení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Začíná Evropský týden udržitelného rozvoje, MŽP zve na film o udržitelné módě
Již po páté se letos na přelomu května a června koná Evropský týden udržitelného rozvoje. Ten chce upozornit na rozmanitost udržitelného rozvoje i množství aktivit, které probíhají v českých městech a obcích. Ministerstvo životního prostředí se zapojí s promítáním filmu Co se nenosí a diskuzí o udržitelné módě, která proběhne v neděli 2. června v 17 hodin v prostorech Centra pro architekturu a městské plánování (CAMP).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Sochař přišel na Staromák a začal rozebírat dlažbu. Chtěl bez povolení stavět Mariánský sloup
Akademický sochař Petr Váňa a jeho spolupracovníci se dnes na Staroměstském náměstí v Praze pokusili začít s obnovou Mariánského sloupu, který v roce 1918 rozbil dav, protože v něm spatřoval symbol habsburské monarchie. Váňa zpravodaji ČTK na místě řekl, že sloup má platné stavební povolení, které brzy vyprší, což ho přimělo k akci. Neměl však vyřízený zábor místa, takže se dopustil přestupku a ještě dnes musel místo vrátit do původního stavu. Chce si ale zajistit od Prahy 1 potřebná povolení a stavbu znovu zahájit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Je ministerstvo, kterému by v posledních letech nestoupal rozpočet?
Projev na 31. mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny 29. května 2019 ke kritické situaci ve financování sociálních služeb v roce 2019 a jejímu řešení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Veselý (ČSSD): Tomu se říká pravicové Perpetuum mobile
Projev na 31. mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny 29. května 2019 ke kritické situaci ve financování sociálních služeb v roce 2019 a jejímu řešení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
dTest: Kupujete byt či dům? Pozor na rezervační smlouvu
V inzerátu na realitním serveru jste si vyhlédli zajímavou nemovitost a domluvili si prohlídku. První dojem byl úžasný a dům či byt se vám líbí. Co se bude dít dál? Cílem realitních makléřů bývá prodat co nejdříve a za co nejvyšší cenu, proto se vás mohou snažit dotlačit k rezervaci nemovitosti. Na co si dát pozor, aby smlouva nebyla výhodná pouze pro realitní kancelář?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Bartoš vysvětloval Tvarůžkové, jak si představuje svobodu: Velké problémy ať řeší celá Evropa společně, ty drobné věci si můžeme řešit doma
Opozice dnes nedokázala ve Sněmovně zabránit dalšímu rozšiřování elektronické evidence tržeb (EET). I to bylo téma ve středečním pořadu Interview na ČT24 pro šéfa Pirátské strany Ivana Bartoše. Kromě toho se ho moderátorka Zuzana Tvarůžková ptala například na kondici Pirátů po eurovolbách, které změnily tvář Evropského parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministryně Schilerová: Historicky jsme dali do sociálních služeb nejvíc
Projev na 31. mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny 29. května 2019 ke kritické situaci ve financování sociálních služeb v roce 2019 a jejímu řešení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Marie Cibulková: Žijeme holt v zemi, kde se poctivost může pěkně nevyplatit
Zakusil to i ministr kultury, nebo třeba i studenti z Olomouce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Z toho bude v kavárně haló. Tito všichni umělci jsou majetkově propojeni s nenáviděnou TV Barrandov
Televizi Barrandov z velké části vlastní mediální magnát Jaromír Soukup. Se stanicí jsou však majetkově propojeni i další lidé, například režisér Václav Marhoul, filmař David Ondříček či synové legendárního tvůrce Miloše Formana. Píše o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Mnohem důležitější je mít na paměti člověka
Projev na 31. mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny 29. května 2019 ke kritické situaci ve financování sociálních služeb v roce 2019 a jejímu řešení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ivan Bartoš premiérem? To spíš bude ve vládě Petr Cibulka. Mejdan skončil. Karolína Stonjeková po volbách nemilosrdně nakládá
ROZHOVOR Andrej Babiš vyhrál. Je totiž také potřeba mít na paměti, že eurovolby jsou z těch klání, ke kterým levicoví voliči příliš nechodí, myslí si komentátorka Karolina Stonjeková. Výsledek ODS ji nepřekvapil, ba naopak, odhadla jej téměř přesně již před volbami. „ODS měla vždycky disciplinované voličské jádro,“ podotýká Stonjeková a trochu jízlivě k zisku 14,5 procent dodává: „Zdá se, že tyto výsledky stačí i samotné ODS.“ A čí kampaň dobře zafungovala? Podle Stonjekové třeba sirotci Michaely Šojdrové. I proto v EP končí lídr kandidátky KDU-ČSL Pavel Svoboda...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Rudým hadrem na Zemana
Miloš Zeman má odvolat ministra kultury Staňka, což podle ústavy nejspíše učinit musí. Druhá věc je, a v tom má M. Zeman pravdu, že odvolávat ministra kultury proto, že ukončil pracovní dráhu ředitele Národní galerie pro, de facto, mrhání veřejných peněz, je zcela scestné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Dofinancování je třeba řešit na úrovni celé vlády
Projev na 31. mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny 29. května 2019 ke kritické situaci ve financování sociálních služeb v roce 2019 a jejímu řešení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ivo Budil: Jsou Le Penová a Macron jen přechodné figury?
Překvapivý úspěch strany Evropa, Ekologie – Zelení, která se v eurovolbách umístila na třetím místě, vypovídá o „germanizaci“ myšlení části francouzské veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Tato mimořádná schůze je vlastně forma nátlaku
Projev na 31. mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny 29. května 2019 ke kritické situaci ve financování sociálních služeb v roce 2019 a jejímu řešení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Žádné kecy o Ondráčkovi, my chceme schvalovat zákony. Proto ANO odmítlo návrh opozice
Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček vyrazil do Doněcku. Nechal se tam od ukrajinských separatistů přivítat českou hymnou a užil si cestu po červeném koberci. Pravicová opozice chtěla počínání Ondráčka řešit na půdě Sněmovny, ale koalice ANO a ČSSD s komunisty v zádech smetla požadavek opozice ze stolu. Předseda poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslav Faltýnek vysvětlil, proč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Nemocnice Náchod uspěla s žalobou na VZP, obdrží doplatek sedm milionů
Oblastní nemocnice Náchod a. s. uspěla v odvolacím řízení proti žalobě na doplatek neuznaných a nezaplacených hospitalizací z roku 2009 u Všeobecné zdravotní pojišťovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Stomatologická péče bude zásadně dostupnější
Stomatologové, gynekologové, praktičtí lékaři a praktičtí lékaři pro děti a dorost uzavřeli se zdravotními pojišťovnami dohody o úhradách péče pro příští rok, které přinášejí zásadní pozitivní změny pro pacienty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
My jsme autentická levice, žádný přívažek ANO, spustil v rádiu Onderka
Hostem středečních Dvaceti minut Českého rozhlasu byl první místopředseda ČSSD Roman Onderka. V rozhovoru s Marií Bastlovou pohrozil premiérovi Andreji Babišovi (ANO), že si má najít nového koaličního partnera, pokud bude naslouchat raději komunistům než ČSSD. Poté se věnoval vnitrostranické situaci. U evropských voleb sociální demokracie totálně vybouchla. Co bude dělat dál?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Fotbalové ikony na SPORT 5!
Opravdoví vítězové a skutečné fotbalové ikony. Messi versus Maradona, Neymar versus Pelé, Ronaldo versus Eusébio a mnoho dalších. Porovnání slavných fotbalových osobností současnosti s největšími hvězdami minulosti. To bude hlavní náplní nového pořadu National Icons.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Lidovec řádil ve sněmovně: Vláda zneužívá toho, že nemohoucí lidé nemohou vstát a říct jí to do očí
Lidovci na mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny vyzvou vládu, aby do 15. června našla dvě miliardy korun na dofinancování sociálních služeb pro letošní rok. Zároveň chtějí vědět, s kolika penězi vláda pro tuto oblast počítá v připravovaném rozpočtu na rok 2020, protože „není možné, aby se tato trapná situace opakovala každý rok“. Vláda by neměla zneužívat toho, že nemohoucí lidé nedokážou vstát z postelí a nemohou ministrům vynadat z očí do očí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Na stát vyděláváme oproti loňsku o šest dní déle
Komentář ekonomického experta ODS Jana Skopečka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Vondru zvolili do Bruselu a Slonková má co psát. Připomněla kauzu ProMoPro
Někdejší ministr obrany, diplomat působící v USA a muž, který měl na starosti přípravu českého předsednictví Evropské unii, Alexandr Vondra (ODS) se stal europoslancem. Tisíce lidí mu daly preferenční hlas a Vondra se tak dostane do Bruselu. Server Neovlivní.cz Sabiny Slonkové se však rozhodl připomenout kauzu ProMoPro. Kauzu, ve které u soudu stanul i Alexandr Vondra. Jako svědek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Zakazovat koncerty? Bolševici! Radnici vedené ODS vadí Ortel, nemá ale páky. A dostala „kouř“ od lidí
Skupina Ortel má další odpůrce. Tentokrát v Praze 16 – Radotíně. Tamní radnice prý jednala s vlastníkem pozemku, na kterém kapela 14. června vystoupí, leč k dohodě nedošlo, takže ke koncertu dojde. Radnice tedy aspoň o den přesouvá svůj program. „Vedení města nemá v současné době žádný oficiální legislativní nástroj, aby tento koncert omezilo či zakázalo. Současný český právní systém totiž neumožňuje zakázat pořádání soukromé akce na soukromých pozemcích,“ konstatovalo vedení radnice a z internetu už se ozvalo: „Zakazovat koncerty... Vy tam máte ještě OV KSČ?“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Babiš v ohrožení? Ochrance „selhala pistole” ve vládním letadle. Vyšetřujeme to, potvrdil PL Hamáček
VÍME PRVNÍ Návrat premiéra Andreje Babiše z bruselského summitu v noci na středu poznamenal incident. Přímo na palubě armádního letounu došlo k výstřelu ze zbraně jednoho z členů ochranné služby. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) pro ParlamentníListy.cz potvrdil, že záležitost se již vyšetřuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Kovářová (STAN): Chceme usnadnit aspoň život těm nejmenším podnikatelům
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 29. května 2019 k zákonu o dani z přidané hodnoty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Oslabujeme výhled na korunu
Kombinace domácích a zahraničních faktorů nás vedla k dalšímu oslabení výhledu na českou korunu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
ČEZ: Tušimická 4MW baterie zahájí provoz na přelomu roku
Projekt velkokapacitního bateriového systému pro ukládání energie v lokalitě elektrárny Tušimice dospěje v průběhu letošního léta do fáze instalace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
„Rozkrádání majetku v kultuře.“ Víme, co Zeman napsal Babišovi. Staněk prý musí zůstat a prošetřit umělce
Ministr kultury Antonín Staněk, jehož demisi prezident Zeman odmítl, informoval během společné schůzky prezidenta o „rozkrádání majetku“ v resortu kultury, na které přišel. Prezident měl následně v dopise premiéru Babišovi doporučit, aby Staněk ve funkci zůstal, dokud nebudou tato závažná podezření prošetřena. ParlamentníListy.cz to zjistily z důvěryhodných zdrojů blízkých Hradu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Eurovolby skončily, napětí mezí Římem a Bruselem začíná opět houstnout
Eurovolby jsou za námi a napětí mezi Bruselem a Římem opět začíná houstnout. Evropská komise zvažuje, že s Itálií zahájí „disciplinární řízení“ kvůli její neochotě krotit dluh. Řízení by mohlo vyústit v pokutu ve výši zhruba 3,5 miliardy eur.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Navýšení dovolené? Zamítnout už v prvém čtení a nehrát si s tím
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny dne 28. 5. 2019 k návrhu poslanců Stanislava Grospiče, Hany Aulické Jírovcové, Daniela Pawlase a Pavla Kováčika na vydání zákona, kterým se mění zákoník práce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Sranda rychle skončí? Babiš sám navrhne Zemanovi konec Staňka
Premiér Andrej Babiš (ANO) požádá prezidenta Miloše Zemana o odvolání ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD). Řekl to dnes novinářům v Bruselu. Prezident dnes nepřijal Staňkovu demisi. Předseda ČSSD a vicepremiér Jan Hamáček poté uvedl, že Babiše požádá ve středu, aby Zemanovi navrhl odvolání Staňka. Hamáček na ministra kultury navrhuje místopředsedu ČSSD Michala Šmardu. Babiš ale nominaci Šmardy dnes označil za zvláštní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Bláha (ANO): S navýšením dovolené budeme potřebovat armádu nových zaměstnanců
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny dne 28. 5. 2019 k návrhu poslanců Stanislava Grospiče, Hany Aulické Jírovcové, Daniela Pawlase a Pavla Kováčika na vydání zákona, kterým se mění zákoník práce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zeman si to užívá, Hamáčka i Babiše si vodí, posmíval se Ivan Bartoš. A co říkali na odmítnutí Staňkovy demise jiní?
Opozice se zlobí na prezidenta Zemana kvůli nepřijetí demise ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD). Podle ní porušuje Zeman ústavní zvyklosti. „Evidentně si ve vládní koalici příliš nerozumějí, prezident Zeman si to užívá a pana Babiše i Hamáčka si vodí,“ uvedl lídr Pirátů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Turistický spolek Lipenska: Lipenské kempy před sezónou vylepšily vybavení
Na startu letošní letní sezóny mají lipenské kempy ve srovnání s loňskem stále lepší vybavení. Rovnají se standarům, na které jsou hosté zvyklí z pobytů podobného typu po Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ministryně financí Schillerová chce vědět, proč chybí peníze na sociální služby
Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) chce vědět, v čem tkví problém s financováním sociálních služeb, když stát na ně dává každý rok více peněz. Před poslanci se při dnešní mimořádné schůzi ohradila proti výtkám, že nynější vláda ANO a ČSSD je asociální. Kabinet podle ministryně sociální služby nepodceňuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Rakušan (STAN): Už musí přestat doba, kdy stát přenáší odpovědnost na kraje
Projev na 31. mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny 29. května 2019 ke kritické situaci ve financování sociálních služeb v roce 2019 a jejímu řešení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Nikdo z dosavadních vlád problém dluhových pastí účinně neřešil
Projev na 31. mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny 29. května 2019 ke kritické situaci ve financování sociálních služeb v roce 2019 a jejímu řešení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Česká televize: Co Čech, to fanoušek - hokej si pustilo více než 6 milionů diváků
Více než šest milionů. Tolik lidí si celkem na obrazovkách ČT sport pustilo letošní hokejový šampionát. Poslední český zápas na turnaji sledovalo více než 1,6 milionu diváků, tedy téměř dvě třetiny všech, kteří měli v danou dobu zapnutou televizi. Samotné prodloužení přilákalo přes 2,2 milionu diváků starších patnácti let a 109 tisíc dětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Musíme hejbnout kostrou
Po návratech z širého světa vidí člověk ostřeji. Jako by mu někdo protřel oči. Co unikalo, zastřeno zvykem a únavou při rutinním obstarávání, vynoří se v detailu, protože si s sebou přinášíme kus cizího pohledu. Načichli jsme prostě jiným povětřím, uši jsou bystřejší po cizojazyčném tréninku a putování nám prodloužilo krok. Měřítko naší mentální mapy se změnilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Zatlačila jsem slzy dojetí
Projev na 31. mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny 29. května 2019 ke kritické situaci ve financování sociálních služeb v roce 2019 a jejímu řešení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Es té bé. Skauti se vysmáli Babišovi a dějí se kolem toho věci. Zasahuje Pavel Šafr
Šéfredaktor serveru Forum24.cz se s chutí pobavil nad tím, co se stalo předsedovi vlády Andreji Babišovi. Nechal se natočit ve společnosti skautů, jenže ti premiéra dost zaskočili; když stáli kolem něj, zakřičeli „StB“. A šéf hnutí ANO raději rychle odkráčel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Výběr šéfa Evropské komise se nemá omezovat jen na „spitzenkandidáty“, říká slovenský ministr zahraničí
Členské země Evropské unie by při výběru nového předsedy Evropské komise neměly mít svázané ruce omezeným počtem kandidátů. Neměly by se tedy omezovat jen na tzv. „spitzenkandidáty“, tedy volební lídry jednotlivých politických frakcí z evropských voleb. V Praze to dnes řekl slovenský ministr zahraničních věcí Miroslav Lajčák. Jeho český protějšek Tomáš Petříček (ČSSD) uvedl, že je třeba výsledek voleb při obsazování postů v EU respektovat, rozhodující slovo ale musí mít Evropská rada, v níž zasedají šéfové států a vlád.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Mira Třebická: Chcete si vyplatit odměnu? Neváhejte ani minutu, udělejte to!
Pryč jsou doby, kdy jste v práci odváděli prvotřídní výkony a doufali, že si vaší odbornosti a pracovitosti všimne váš nadřízený a například k Vánocům vám dá nějaký benefit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
DPP: Den dětí v Braníku a na Kačerově s historickými vlaky, metrem i autobusy
V sobotu 1. června 2019 cca od 9:00 do 17:00 proběhne opět po roce na vlakovém nádraží v Praze – Braníku a v depu metra Kačerov velkolepá dopravní akce pro malé i velké, a to při příležitosti Mezinárodního dne dětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Podle závěrů brněnské konference „Efektivní a bezpečné nákupy energií pro veřejnou a státní správu“ umožňuje nákup na komoditní burze rychlou a pružnou reakci na cenový vývoj
Druhou konferenci na téma „Efektivní a bezpečné nákupy energií pro veřejnou a státní správu“ uspořádal ve středu 22. května v Brně Ekonomický deník a jeho vydavatelství Media Network. Akce se konala pod záštitou Svazu měst a obcí ČR (SMO ČR), hlavními partnery se znovu staly Českomoravská komoditní burza Kladno (ČMKB) a advokátní kancelář Aurixa. Konference pomohla účastníkům s orientací v právním rámci upravujícím nákupy energií a přinesla jim řadu praktických návodů, postupů a zkušeností s nákupy krajů, měst a obcí na burzovním trhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Havel, Havel! Dovedete si představit Zemana, jak běží? Živí ho nenávist, dělá si z nás prdel. Milion chvilek v Ostravě ovládl umělec
REPORTÁŽ „Havel! Havel! Jak jinak, než Havel!“ Na protivládní demonstraci v Ostravě se mísila kritika na adresu současného premiéra a prezidenta se vzpomínkami na listopad 1989. „Je třeba něco dělat, jéžišmarjá, protože za chvíli bude zle. Už si tady nebudeme moct tak otevírat hubu na náměstí, přijede několik antonů a rozpráší nás vodním dělem.“ Když přišel ve finále k mikrofonu malíř a pedagog Jiří Surůvka, znělo potleskem i smíchem celé náměstí. „Vy mileniálové, furt vás někde píchá, bolí. Ty vaše kecy, to je jak u doktora v čekárně. To, co dříve penzisti provozovali. Praská jim v kloubech, protože jsou všichni vegani, stěžujou si pořád na něco. Ale já si myslím, že to je právě ta naděje.“ Podle Surůvky mladí nesnesou, že je něco v nepořádku, chtějí zlepšení poměrů. „Jděte do toho! Neserte se s nima!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Kdo je adept na ministra Šmarda: Kritik vládnutí s ANO a v kultuře neznámá tvář
Starosta Nového Města na Moravě nemá s kulturou žádné významnější zkušenosti, což sám přiznává.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 29.5.2019 v 17:36, zobrazit podobné
Havel, Havel! Dovedete si představit Zemana, jak běží? Živá ho nenávist, dělá si z nás prdel. Milion chvilek v Ostravě ovládl umělec
REPORTÁŽ „Havel! Havel! Jak jinak, než Havel!“ Na protivládní demonstraci v Ostravě se mísila kritika na adresu současného premiéra a prezidenta se vzpomínkami na listopad 1989. „Je třeba něco dělat, jéžišmarjá, protože za chvíli bude zle. Už si tady nebudeme moct tak otevírat hubu na náměstí, přijede několik antonů a rozpráší nás vodním dělem.“ Když přišel ve finále k mikrofonu malíř a pedagog Jiří Surůvka, znělo potleskem i smíchem celé náměstí. „Vy mileniálové, furt vás někde píchá, bolí. Ty vaše kecy, to je jak u doktora v čekárně. To, co dříve penzisti provozovali. Praská jim v kloubech, protože jsou všichni vegani, stěžujou si pořád na něco. Ale já si myslím, že to je právě ta naděje.“ Podle Surůvky mladí nesnesou, že je něco v nepořádku, chtějí zlepšení poměrů. „Jděte do toho! Neserte se s nima!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Na mimořádné schůzi chceme vládu dotlačit k zajištění dostatku peněz na sociální služby
Sněmovna dnes na mimořádné schůzi projedná chybějící peníze pro zaměstnance v sociálních službách. Občanští demokraté chtějí podle předsedy Petra Fialy prostřednictvím mimořádné schůze Poslanecké sněmovny dotlačit vládu k tomu, aby na sociální služby našla potřebné prostředky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Hnutí STAN chce zavést až roční studijní volno pro učitele
Zvýšit atraktivitu učitelství na základních, středních a mateřských školách navrhuje hnutí STAN zavedením možnosti až ročního studijního volna pro učitele jednou za deset let. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Obsazení klíčových institucí EU by mělo být domluveno najednou
Lídři EU jednali o povolební situaci, podle premiéra Babiše by hlavní roli při obsazování postů měla hrát odbornost
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
DAKO-CZ dodá brzdové komponenty a brzdové jednotky pro soupravy metra v Sofii
Brzdové komponenty a brzdové jednotky na 10 třívozových souprav metra začne dodávat společnost DAKO-CZ v letošním roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ferjenčík (Piráti): EET nemá žádnou přidanou hodnotu pro podnikatele
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 29. května 2019 k zákonu o dani z přidané hodnoty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Kalousku, cos to vychoval? Místostarosta TOPky kasíruje za vyřizování mailů i za schůzky desítky tisíc. Nachytali jsme ho
Potřebujete si vydělat? Staňte se obecním funkcionářem. Petr Šula z TOP 09 si tak měsíčně přijde na opravdu hezké peníze. Jako neuvolněný místostarosta na Praze 12 pobírá plat 45.658 korun hrubého. K tomu ale ještě bere mzdu od svého zaměstnavatele. Za úkony, které většina lidí bere jako samozřejmost, si navíc nechává proplácet peníze pro svého zaměstnavatele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Nedůvěra, kterou stát vyjadřuje vůči podnikatelům, mnohdy odrazuje od podnikání
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 29. května 2019 k zákonu o dani z přidané hodnoty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Chceme navrhnout společný postup při přesunu velvyslanectví zemí V4 do Jeruzaléma
Komentář předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Arnika: Inspirací pro Ukrajinu bude výzkum českých vědců
Podpořit ukrajinský boj za lidské zdraví a snížení znečištění ovzduší chce výzkumný tým Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze ve spolupráci s nevládní organizací Arnika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): EET považuji za zbytečnou drahou byrokracii a regulaci
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 29. května 2019 k zákonu o dani z přidané hodnoty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Všichni sponzorujeme Babiše
Komentář na facebookovém profilu k dotacím pro firmy premiéra Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Odchody z ODS: To už není moje strana, napsala o Fialovi exposlankyně. A padají zajímavá slova
ODS opouštějí další členové. Stranu Petra Fialy opouští jednak vysokoškolský pedagog Mansoor Maitah, a dále dlouholetá členka a bývalá poslankyně Helena Mallotová. Své rozhodnutí odůvodnila tím, že vedení ODS koketuje s ideou společné kandidatury s lidovci. Rozhořela se vášnivá diskuse, ve které další diskutující připomněli, jak se vedlo předešlým partnerům lidovců. Padla slova o „kudle v zádech“. Ale europoslanec Jan Zahradil tvrdil: „Fúze nebude.“ Prý by to ani jedna členská základna neskousla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Petříček: Střední Evropa chce jednu ze čtyř hlavních funkcí v EU
Jeden ze čtyř nejvyšších představitelů Evropské unie by měl být ze země střední Evropy. Na konferenci Pražský evropský summit (Prague European Summit) to dnes řekl ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD). Podle saského zemského ministra pro evropské záležitosti Olivera Schenka má střední Evropa unikátní historické zkušenosti a měla by mít možnost tuto zkušenost prezentovat v Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ferjenčík (Piráti): Čtvrtá vlna EET je velmi hloupý krok velmi špatným směrem
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 29. května 2019 k zákonu o dani z přidané hodnoty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Hodnoťme opatření včetně sankcí podle výsledků, a ne podle velkohubých deklarací
Projev prezidenta republiky při Žofínském fóru
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Hezké pravdy bez činů nic nezmění
„Doprava má být především rychlá a plynulá“, říká Václav Klaus mladší a všímá si především dálniční sítě. (1). Je tedy možné, že Klausem mladším nově zakládaná politická strana bude mít k dopravě jiný přístup, než ten, který začasté předváděly dosavadní vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Au. Tohle Pospíšil řekl o Kalouskovi. A kníže prozradil, jak to bylo těsně po volbách
Ačkoliv TOP 09 v koalici se STAN dokázala získat v Evropském parlamentu tři křesla, prognózy katastrofy ve sněmovních volbách vyvolávají ve straně nervozitu. Ta se ventiluje především spory mezi současným vedením kolem Jiřího Pospíšila a lidmi kolem bývalého předsedy Miroslava Kalouska. Ten naložil Pospíšilovi jen pár minut po skončení eurovoleb a odpálil tím rozsáhlejší přestřelku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Navrhnu premiérovi na post ministra kultury Michala Šmardu
Předseda ČSSD Jan Hamáček v úterý oznámil, že na post nového ministra kultury navrhne místopředsedu strany Michala Šmardu. Toto jméno oficiálně prezidentovi Miloši Zemanovi předá premiér České republiky Andrej Babiš v nejbližší době.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
ČVUT: StreTech 2019 - prezentace odborných projektů středoškoláků
České vysoké učení technické v Praze pořádá ve středu 5. června od 10.00 hodin již třinácté setkání a prezentaci prací studentů středních škol s názvem StreTech 2019. Akce se uskuteční v budově Fakulty strojní a Fakulty elektrotechnické ČVUT (Technická 4, Praha 6).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Mužům, kteří napadli poslance Feriho, hrozí až tři roky vězení
Dvěma mužům, kteří napadli v dubnu při koštu vín v Boršicích na Uherskohradišťsku dvaadvacetiletého opozičního poslance Dominika Feriho (TOP 09), hrozí až tříleté vězení. Policie útočníky, kterými byli otec se synem, podezřívá z ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a výtržnictví. ČTK to dnes v tiskové zprávě sdělila mluvčí uherskohradišťské policie Milena Šabatová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 29. května 2019 k zákonu o dani z přidané hodnoty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Hygienická stanice Praha: Kouření zkracuje život o deset let
Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen "HSHMP") připomíná, že poslední květnový den, tj. 31. květen, je Světovou zdravotnickou organizací (WHO) vyhlašován jako „Světový den bez tabáku“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
FN Brno: Dětský den na Obilním trhu s Centrem asistované reprodukce
V roce 1979 byl v Brně založen program umělého oplození. Bylo to poprvé v zemích bývalého Československa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Kolářík (Piráti): Poslanci prodlužují martyrium skoro desetiny obyvatel
Vládní poslanci s podporou komunistů, ODS a TOP 09 odmítli řešení problému exekucí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Branislav Fabry: Potreba silnej Európy a kolaps jadrovej dohody s Iránom
V období pred voľbami do Európskeho parlamentu sa veľa hovorilo o potrebe silnej zjednotenej Európy. Je očividné, že európska integrácia a silná Európa sú potrebné, no hlavným problémom je to, že o potrebe silnej Európy sa nehovorí úprimne. Túto rétoriku najčastejšie používajú tí, ktorí sú v skutočnosti jej hlavnými odporcami. Hlavnou hrozbou pre silnú Európu je totiž americká dominancia a neschopnosť európskych politikov vymaniť sa z limitov, ktoré im nastavili USA. Najjasnejším dôkazom tohto nerovného vzťahu je súčasná iránska kríza, pri ktorej USA Európu doslova ponižujú a tá na to vôbec nereaguje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Sněmovna bude pokračovat ve schvalování rozšíření EET
Sněmovna bude dnes pokračovat ve schvalování vládního návrhu na zavedení elektronické evidence tržeb (EET) do dalších podnikatelských odvětví. Odpoledne se poslanci sejdou na mimořádné schůzi svolané z podnětu pětice opozičních stran k financování sociálních služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
TOP 09 považuje výsledek evropských voleb za úspěch
Předsednictvo TOP 09 pokládá výsledek evropských voleb za jednoznačný úspěch. Koaliční kandidátka Starostové (STAN) s regionálními partnery a TOP 09 získala 11,65 % hlasů a tři mandáty v Evropském parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Nemocnice Trutnov: Co vše by měli nastávající rodiče vědět
Kde miminko poprvé vykoukne na svět? Může být tatínek při porodu svého potomka? Podporuje porodnice bonding, kojení, přihlíží k porodním plánům nebo třeba půjčuje chůvičky? Na takové a další zvídavé dotazy odpovídal rodičům personál trutnovské porodnice, kde se konal den otevřených dveří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Gabriel: Prosba – výzva – žádost
Dofinancování sociálních služeb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Českobratrská církev evangelická: Globální změny se týkají nás všech
V závěru svého jednání synod Českobratrské církve evangelické vydal prohlášení týkající se vztahu naší společnosti k životnímu prostředí a probíhajícím změnám klimatu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Bohuslav Sobotka prezidentem? Je to prý možné. A Kocáb...
Další z milionů chvilek za demokracii proběhly v úterý v několika českých a moravských městech. Zatímco v Brně žádal zpěvák David Koller pro premiéra Babiše detektor lži, ve Vyškově dorazil spolu s několika dalšími jedinci demonstrovat bývalý premiér Bohuslav Sobotka. A podle některých tam nepřišel jen tak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Regionalnitelevize.cz výrazně zvýšila pokrytí v pozemním digitálním vysílání
Regionalnitelevize.cz výrazně zvýšila pokrytí v pozemním digitálním vysílání. Od dnešního dne je program regionalnitelevize.cz šířen prostřednictvím Regionální sítě 7 a Přechodové sítě 13. Aktuálně tak terestrickým signálem pokrývá téměř celé území ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist