Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2020
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.991x, což odpovídá cca 156.066-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

120 tisíc lidí na demonstraci? Ne. 100 tisíc? Ne. 90 tisíc? Ne. 80 tisíc, hahaha, to těžko. Tady máte oficiální číslo ministra vnitra
„Největší protest od listopadu 1989!” Tak je od úterního večera permanentně prezentována demonstrace Milionu chvilek pro demokracii na Václavském náměstí. Jenže údaje pořadatelů se brutálně liší od policejních odhadů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Kdy zanikne ČSSD?
Ke změně přístupu a k reakci mne donutil příspěvek, kde Petr Dimun, jehož stanovisek si většinou velmi vážím, tvrdí, že: "Prezident Miloš Zeman se bude muset brzy rozhodnout, zda upřednostní svůj truc, anebo dá přednost zvýšení šancí na zachování zdanění církevních restitucí. Vládu by totiž před Ústavním soudem měl zastupovat ministr kultury, což v případě pana Staňka zvyšuje šance návrhu senátorů na zrušení."
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ale lidi to zajímá! Železný na ČT griloval Babišova Brabce, který řekl, jaký je vlastně premiér
Po ministrech Havlíčkovi a Dostálové hovořil v ČT i ministr životního prostředí a místopředseda ANO Richard Brabec. Vysvětloval, proč hřímal proti auditu Evropské komise v Parlamentu: „Byly tam takové nesmysly, které se ještě navíc týkaly mě. Před Babišem prý do Agrofertu teklo 800 milionů, za jeho vlády jen desetina. Premiér prý nechce rozdělovat společnost. A očividnost chyb je Brabcovi podezřelá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Luxusní nábytek si objednala Pirátská strana, potvrdil úřad Prahy 4
Poté, co ve středu ParlamentníListy.cz přinesly informaci o nákupu luxusního nábytku pro Prahu 4, získala naše redakce oficiální stanovisko radnice. Ta ústy svého mluvčího Jiřího Bigase potvrdila, že za fakturou stojí Piráti, kteří se dříve na vládnutí Prahy 4 podíleli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Co dělá Trump? Kdyby Putin, proboha! Milion chvilek jako Greta, Eman Macron a Čaputová... EU práská bičem
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Stydíte se za Babiše? I takový dotaz zodpověděla analytička Tereza Spencerová v rámci svého pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz. Vyjádřila se i k návštěvě Donalda Trumpa v Británii. I on se dle ní nemá „za co stydět“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Jsi v pí**, naklonil se ovíněný Kalousek na premiéra přímo před kamerami
V Poslanecké sněmovně bylo ještě veseleji než obvykle. O rozruch se postaral Miroslav Kalousek, který si, prý mírně nabuzen alkoholem, došel za Andrejem Babišem k vládní lavici a sdělil mu nejspíš, že je stejně „v píči“. Babiš si zážitek s ovíněným kolegou nenechal pro sebe...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
„Kunda sem, kunda tam.“ Umělkyně Bára Basiková se vyjádřila o Zemanovi. Prý jí ubližuje
„To je mi ale svoboda a demokracie. Ku*da sem, ku*da tam.“ Zpěvačka Bára Basiková se obula do prezidenta Miloše Zemana. Hradní mluvčí Ovčáček jí odpověděl a nedržel se přitom zpátky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Umělec Mádl opovrhuje premiérem. V roce 2016 jej přitom prosil o astronomickou dotaci 7 500 000 korun na svůj film. A tu mu Babiš poslal
Cesty osudu jsou nevyzpytatelné. Poté, co se Jiří Mádl vymezil vůči současnému premiérovi, našly ParlamentníListy.cz několik okamžiků, kdy Mádlovi jako filmovému tvůrci šéf hnutí ANO nevadil. Jednalo se konkrétně o rok 2016, kdy se Mádl režijně podepsal pod film Na střeše. Veškeré peripetie, které natáčení a jeho přípravu doprovázely, paradoxně vysvětlil týdeníku 5plus2. Ten vlastní mediální společnost MAFRA, kterou koupil a následně převedl do svěřenského fondu opakovaně zmíněný Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Milion chvilek: Co to je? Je zde Člověk v tísni
Média mluví o 120 tisících lidech na Václavském náměstí, na pódiích vystupují umělci a herci a Mikuláš Minář už má za sebou několik rozhovorů. Ale Milion chvilek pro demokracii nebyl vždy tak úspěšný. Minář se s ním na začátku minulého roku zúčastnil soutěže Člověka v tísni, ve které se hrálo o stáž v Čechách či zahraničí s náklady hrazenými do 30 000 Kč. A nepochodil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Feri odkazuje na odborníky: Může přijít nezodpovědná generace
Peněžité dluhy dětí mladších 15 let možná budou přecházet ze zákona na jejich rodiče nebo na lidi, které je mají v péči. Předpokládá to poslanecká novela občanského zákoníku, kterou v dnešním úvodním kole podpořila Sněmovna. Nyní ji projedná ústavně-právní výbor. Poslanec Dominik Feri (TOP 09) už teď upozornil na možné stinné stránky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Obhájce navrhl zastavení Babišova trestního stíhání, píše server
Obhájce premiéra Andreje Babiše (ANO) obviněného v kauze kolem padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo Michael Bartončík dnes podal státnímu zástupci návrh na zastavení Babišova trestního stíhání. Uvedl to server Česká justice. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ondráček (KSČM): Neházejme tu špínu na policisty
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 6. června 2019 k bodu Nezaplacené podniky privatizované vládami ODS, ODA a KDU-ČSL v letech 1992 - 1998
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Doufám, že to nebudeme muset nikdy zaplatit
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 6. června 2019 k bodu Nezaplacené podniky privatizované vládami ODS, ODA a KDU-ČSL v letech 1992 - 1998
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Blbé zprávy pro Milion chvilek. A aktivista Peszynski má strach: Babiš se odvrátí od EU!
Premiér Andrej Babiš tvrdí, že desítky až stovky tisíc demonstrantů v ulicích českých a moravských měst věří lžím a navíc o něm údajně lžou, že je zloděj. Babiš si trvá na tom, že žádný zloděj není. A řada jeho voličů mu vyjadřuje znovu a znovu podporu. Jeho hnutí ANO se stále pohybuje mezi 20 a 30 procenty voličské podpory. To je koktejl faktů, ze kterých nám prý může být hodně špatně. Může to prý skončit třeba i odchodem Česka z EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
LIGA LIBE: Intenzivní boj českých občanů o ústavní právo na zbraň jde do další fáze
Dne 5. června 2019 se v Senátu Parlamentu ČR konala další nanejvýše důležitá událost pro české majitele legálních soukromých zbraní, která bezesporu pomůže ochránit jejich práva před hrozícími bruselskými zákazy, dále zásadní měrou přispěje k bezpečnosti našeho státu a také zvýší právní jistotu velkého množství našich občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Útok na české zemědělství! ministr Toman vystoupil k novému problému z EU
Evropská komise o to neprojevuje zájem! Ministr Toman předstoupil před novináře a promluvil, jak o svém údajném střetu zájmů v oblasti čerpání evropských dotací v zemědělství, tak o možném střetu zájmů premiéra Andrej Babiše a holdingu Agrofert v téže oblasti. Podle ministra jde v podstatě o útok na české zemědělství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Piráti: Cílem bylo skandalizovat několik členů strany
Stanovisko Pirátů Praha 4 k podpásovce v předsálí Nuselské radnice během zasedání nového zastupitelstva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ani nenaznačím! řekla Nora Fridrichová. Ale pak se u Drtinové rozjela. A lítalo to
Moderátorka České televize Nora Fridrichová zavítala do internetové televize DVTV a dala se tu do řeči s Danielou Drtinovou. Prozradila jí mimo jiné, zda se vnímá jako „veřejnoprávní Johanka z Arku“. Práskla na sebe, že je kritická vždy k těm politikům, kteří jsou zrovna u moci. Na přetřes přišla i její slovní přestřelka s poslancem Jaroslavem Foldynou. „Vytahovat nejcitlivější moment dějin – holocaust – do reakce na nějaký tweet je fakt na hlavu,“ vyjádřila se Fridrichová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Černoch v Černobylu. Po znechuceném výstupu dámy od umění se zjistila nečekaná věc
Možná jste zaregistrovali článek o scénáristce, která položila otázku, proč nejsou v seriálu HBO Černobyl lidé jiných barev pleti, a bouřlivá reakce na internetu ji přinutila se stáhnout do ústraní. Ovšem dle ukrajinského serveru The Babel se minimálně jeden černoch na likvidaci katastrofy podílel. A stále má doma medaili i děkovný dopis za službu vlasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Velké změny v insolvenčním řízení a v dětských exekucích. Poslanec Nacher odhaluje detaily
ROZHOVOR Od 1. 6. 2019 vstoupila v účinnost novela insolvenčního zákona, a to bez většího povšimnutí médií, ačkoli ji často označují jako „zákon roku“. V čem je novela, kterou výjimečně podpořilo 181 poslanců napříč celým politickým spektrem, přínosná pro dlužníky a jak ochrání věřitele? Jaký dopad bude mít na seniory nebo na samoživitelky, kterým bývalí partneři neplatí výživné? O tom všem mluvil pro ParlamentníListy.cz poslanec Patrik Nacher (ANO), autor hned několika klíčových pozměňovacích návrhů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Trapas britské královské rodiny na oslavách. Mezi vítěze druhé světové války zařadili Německo
Dnešek je výročím vylodění spojeneckých vojsk v Normandii, které otevřelo západní frontu ve válce proti nacistickému Německu a uspíšilo jeho pád. Profil britské královské rodiny zveřejnil fotografie ze setkání v britském Portsmouthu, kterého se zúčastnilo velké množství evropských státníků. Jenom lehce nesouhlasily popisky, které Angelu Merkelovou a Německo zařadily mezi Spojence...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Hamáček dal košem opozičním lídrům: O našem osudu si rozhodneme sami
Předseda ČSSD Jan Hamáček odmítl schůzku s lídry opozičních stran, ke které jeho a předsedu SPD Tomia Okamuru ve středu vyzvali. Budoucnost ČSSD v koalici chce řešit v rámci sociální demokracie. Hamáček to řekl novinářům po dnešním jednání grémia sociální demokracie, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Podle posledního auditu vše v pořádku není
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 6. června 2019 k stavebnímu zákonu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
,,Sračky na trakaři." Šokující info stran Milionu chvilek: Toto Kalousek nechce číst
V souvislosti s protesty na Václavském náměstí není od věci si vzpomenout na doby, kdy se protestovalo proti jiné vládě a jiným ministrům. A jak se k nim tehdy dotyční stavěli. Na transparentech odborářů se tenkrát skvěly nápisy jako „Díky tobě Kalousku, už nemáme na housku“. A tehdejší ministr financí zase skládal básničky...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Primátor Pobucký: Město ovládne Mezinárodní folklorní festival
Mezinárodní folklorní festival, který pořádá statutární město Frýdek-Místek spolu s Dětským folklorním souborem Ostravička, letos slaví 25. narozeniny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Pokud na tohle ministr Kremlík kývne, tak to bude šok
Neúplné informace jsou také jistou formou fake news. Takže když s velikou slávou média oznámila, že Česká republika bude mít nové vysokorychlostní železniční spojení (VRT) z Prahy do Drážďan (SRN), vypadalo to výborně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Lang vyloučený z ODS kvůli nabádání k podřezání Zemana zůstává jesenickým radním
Rozhodli o tom ve čtvrtek zastupitelé, kteří nevyslyšeli požadavek opozice na Langovo odvolání.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 6.6.2019 v 21:36, zobrazit podobné
Pirát Šmída: Babiš je jako feťák závislý na dotacích
ROZHOVOR „Babiš sám neodejde, je jako feťák závislý na dotacích a potřebuje zvyšovat dávky. A stejně jako se feťák ve své závislosti nezdráhá okrást i rodinu, tak se Babiš nezdráhá vzít si celé Česko jako rukojmí pro svůj dotační byznys,“ myslí si v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Martin Šmída, člen republikového výboru Pirátské strany. „Pokud ani půlmiliarda, která bude sebrána z národního rozpočtu, aby zalepila Agrofertu díry po odmítnutí proplacení z EU, nebude tou poslední kapkou pro občany této země, pak se musím ptát, co se ještě musí stát? Kdy už se tento národ osvobodí od mafiánské nadvlády devadesátkových kmotrů, šíbrů a bývalých (a vlastně i současných) komunistů a estébáků?“ ptá se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Veřejnosti utajovaná schůzka: Za zády ministra kultury měla jednat elita českých umělců. Prý přímo v kanceláři bosse
Situace kolem resortu kultury už díky neoficiálním auditním zprávám Evropské komise stran dotací Agrofertu není tak žhavým tématem. I přesto se ParlamentnímListům.cz podařilo zjistit, že řada vysokých kulturních funkcionářů nelení a domlouvá společný postup. Zdali jde o současného ministra Staňka, případně jeho nástupce Šmardu, je otázka čirých spekulací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Rusko a Čína, vztahy na nové úrovni
Když jsem před pěti týdny byl v Pekingu na summitu Pás a stezka (Belt and Road), na závěrečném státním banketu seděli vedle sebe ve velmi družné debatě u jednoho stolu čínský prezident Si Ťin-pching a ruský prezident Vladimir Putin. Po celou dobu, protože jsem seděl pět metrů od nich u jiného, vedlejšího stolu, jsem měl možnost vidět, že přes tlumočníka hovoří vlastně stále jen spolu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: Cvičení ZÓNA 2019 prověří krizové štáby a složky IZS během fiktivní nehody elektrárny Temelín
Prověřit schopnost krizových štábů a složek Integrovaného záchranného systému Jihočeského kraje aktivně reagovat na fiktivní nehodu v Jaderné elektrárně Temelín. To jsou hlavní cíle cvičení ZÓNA 2019, které se koná od pondělí 10. do středy 12. června. Potvrdila to vedoucí Oddělení krizového řízení Jihočeského kraje Marta Spálenková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Slavný britský deník Babiše nešetří. Píše o „skvrně na české demokracii“
Česká republika je zavedenou demokracií, kde jsou respektovány občanské svobody. Konflikty mezi rozsáhlými obchodními zájmy premiéra Andreje Babiše a jeho funkcí v čele vlády jsou však skvrnou na české demokracii, podobně jako pošpinil pověst Itálie před dvěma desetiletími Silvio Berlusconi, uvádí slavný deník Financial Times. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Pokud se neshodneme se Senátem, doporučuji předložení rychlé novely
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 6. června 2019 k zákonu o Sbírce zákonů a mezinárodních smluv
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Benda (ODS): Bylo správné vytvořit tabulku povinností
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 6. června 2019 k zákonu o Sbírce zákonů a mezinárodních smluv
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Nadační fond Emil: Mladí handicapovaní sportovci z celé Evropy zabojují o zlato
„Dovezu domů zase medaili?“ Tuto otázku si nyní klade osmnáctiletý David, který je od narození na vozíku. Co je však v těchto dnech důležité, je jeho sportovní srdce, které se nemůže dočkat, až poměří síly s ostatními tělesně postiženými sportovci při osmém ročníku Evropských her handicapované mládeže. Emil Open startuje v Brně 12. června.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Telička se ptal na Babiše v EU. Zde je výsledek
Předseda vlády Andrej Babiš tvrdí, že předběžná zpráva auditorů EU, která tvrdí, že politik zůstává ve střetu zájmů, protože si stále uchovává vliv na svůj Agrofert, je plná chyb a je útokem na Českou republiku. Před kamerami České televize dal také najevo, že se o tom chce bavit s končícím předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem. Zdá se však, že se svou žádostí o rozhovor tvrdě narazí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Toman se vyjádří k auditu týkajícího se zemědělských dotací
Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) se dnes dopoledne na briefingu vyjádří k předběžné auditní zprávě Evropské komise týkající se zemědělských dotací pro holding Agrofert.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Takáč se divil: Vy věříte Babišovi? Ministr Metnar se pořádně zapotil
Ministr Lubomír Metnar (nestr. za ANO) byl hostem ve středečním pořadu Interview na ČT24, kde čelil řadě otázek Daniela Takáče, díky kterým se ve studiu České televize celkem zapotil a očividně mu nebylo dvakrát příjemně. Moderátor se zajímal, jak se mu sedí ve vládě s premiérem, proti kterému se pořádají masové demonstrace, zda hodlá odejít z vlády či zda nebude taky již vyměněn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Aby mezi mediálně vděčnými tématy nezapadlo: Takto poslanec ANO Nacher pomohl lidem v nouzi
ROZHOVOR Od 1. 6. 2019 vstoupila v účinnost novela insolvenčního zákona, a to bez většího povšimnutí médií, ačkoli ji často označují jako „zákon roku“. V čem je novela, kterou výjimečně podpořilo 181 poslanců napříč celým politickým spektrem, přínosná pro dlužníky a jak ochrání věřitele? Jaký dopad bude mít na seniory nebo na samoživitelky, kterým bývalí partneři neplatí výživné? O tom všem mluvil pro ParlamentníListy.cz poslanec Patrik Nacher (ANO), autor hned několika klíčových pozměňovacích návrhů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministesrstvo financí: Na podporu státní správy půjde z fondů EHP a Norska téměř 150 milionů
Dnes byl oficiálně zahájen program Fondů EHP a Norska s názvem „Řádná správa věcí veřejných“. Během programového období 2014 – 2021 bude rozděleno téměř 150 milionů korun (5,8 mil. EUR) na projekty zaměřené na zlepšení efektivnosti a transparentnosti státní správy, které proběhnou ve spolupráci s Islandem, Lichtenštejnskem a Norskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Golasowská (KDU-ČSL): Předložíme novelu zákona k důchodovému pojištění, která bude komplexnější
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 6. června 2019 k zákonu o důchodovém pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Budoucnost bude nemilosrdná, pokud nezačneme něco dělat
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 6. června 2019 k zákonu o důchodovém pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Členové ODS v Šestajovicích zrušili svou buňku a míří ke Klausovi
Občanští demokraté v Šestajovicích u Prahy rozpustili svou stranickou buňku, důvodem je nesouhlas s vyloučením poslance Václava Klause mladšího z ODS. Členové místního sdružení chtějí pokračovat v novém politickém subjektu Trikolóra hnutí občanů, který Klaus mladší zakládá. Uvedli to dnes v tiskové zprávě. Reakci vedení krajské ODS ČTK zjišťuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Fialová (ANO): Není přípustné, aby se k vodnímu dílu nemohl vyjádřit orgán ochrany přírody a krajiny
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 6. června 2019 k stavebnímu zákonu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Meziroční růst vývozu a dovozu v dubnu zrychlil
Bilance zahraničního obchodu se zbožím skončila v dubnu přebytkem 17,6 mld. Kč, který byl meziročně o 1,2 mld. Kč vyšší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Produkce na inženýrských stavbách výrazně vzrostla
Stavební produkce v dubnu po očištění o vliv počtu pracovních dnů reálně meziročně vzrostla o 8,9 %. Po vyloučení sezónních vlivů byla meziměsíčně nižší o 0,4 %. Stavební úřady vydaly meziročně o 5,5 % stavebních povolení více a orientační hodnota těchto povolení vzrostla o 18,6 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Pelc (NÁR.SOC.): Na řadu přijdou dlažební kostky
Na Václavském náměstí proběhla mnohatisícová demonstrace proti premiérovi Andreji Babišovi. S mnoha hesly. Její cíle vyjádřil jeden z účastníků: Na řadu přijdou dlažební kostky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Ve Velké Británii jsme měli dva a půl tisíce pilotů
Ve středu 5. června 2019 se předseda vlády Andrej Babiš zúčastnil na pozvání britské předsedkyně vlády Theresy Mayové v Portsmouthu oslav 75. výročí vylodění v Normandii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zálom (Svobodní): Demonstrujte za kapitalismus a problém Babiš bude vyřešen
Ti, co k nám "zavítali" spolu s dalšími kooperujícími zeměmi Varšavské smlouvy naší zemi svobodu určitě nepřinesli. Naopak. Posloužili prostě rozkazům velitelů a vyšším místům ze stranicko-státních špiček. V daném případě z tehdejšího SSSR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Rádio Retro Zlaté šedesátky odhalí zapomenuté hudební poklady
Nový digitální stream Českého rozhlasu nabídne od 5. června výběr méně uváděných hudebních nahrávek z let 1959 až 1969, které vznikly ponejvíce v legendárním karlínském studiu A.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Vietnamci mohou opět žádat o dlouhodobý pobyt kvůli zaměstnání
Občané Vietnamu mohou ode dneška znovu žádat o povolení k dlouhodobému pobytu v Česku za účelem zaměstnání. Česko příjem žádostí o vydání zaměstnaneckých karet zastavilo loni v polovině července mimo jiné kvůli kapacitnímu přetížení. Podle Nejvyššího správního soudu však vládě nepříslušelo o záležitosti upravené zákonem rozhodnout usnesením. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Audit řeší i Tomanův střet zájmů. Žádný rodinný byznys, věnuji se úřadu, hájí se
Zatím není zřejmé, k jakému závěru auditoři Evropské komise došli. Z toho důvodu nechce zprávu příliš komentovat ani opozice.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 6.6.2019 v 05:36, zobrazit podobné
Balaštíková (ANO): Věnujme více pozornosti své budoucnosti
Klimatické změny, které někdy tak trochu nepovažujeme za důležité, skutečně probíhají. A nejen u nás, ale v celém světě. Jako první je pociťují zemědělci, ale týkají se nás všech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Doktor Hnízdil: Babiš škodí zdraví. Milion chvilek? Mladí nadšení lidé. Mám s premiérem svůj zážitek
ROZHOVOR Ze sicilské kavárny zdraví tu pražskou, ale především při popíjení lahodného ristretta odpovídá na otázky ParlamentníchListů.cz k demonstracím proti premiéru Andreji Babišovi jeden z průkopníků české komplexní a psychosomatické medicíny, Jan Hnízdil. I během své dovolené v horském městečku Isnello, jihovýchodně od Palerma, lékař a autor odborných i popularizačních knih pozorně sleduje, jak pokračují protestní shromáždění organizovaná spolkem Milion chvilek pro demokracii. Sám byl dokonce jedním z řečníků na demonstraci v Liberci a jeho tehdejší výrok, že Babiš škodí zdraví, se mezi lidmi ujal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Sociální demokracie dostává červenou napříč evropskými zeměmi
Na základě dlouhodobého propadu preferencí německých sociálních demokratů, který je provázán s krizí této nejstarší německé demokratické strany, dobrovolně odchází ze všech politických funkcí její současná předsedkyně Andrea Nahlesová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Řidiči si oddychnou, ceny pohonných hmot začínají klesat
Průměrná cena nafty se aktuálně pohybuje na úrovni 32,70 koruny za litr, což je o 4 haléře méně než před týdnem. Cena benzínu oproti minulému týdnu vzrostla o 2 haléře na 33,69 koruny za litr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Počet neschopenek stále roste
Češi prostonali v roce 2018 celkem 77,2 milionů dní. Nahlášeno bylo 1 849,5 tis. případů pracovní neschopnosti, což je nejvíce za posledních deset let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Svobodová (OMMO): Veteráni jsou lidé, kteří se zasloužili o svobodu druhých
Ti, co k nám "zavítali" spolu s dalšími kooperujícími zeměmi Varšavské smlouvy naší zemi svobodu určitě nepřinesli. Naopak. Posloužili prostě rozkazům velitelů a vyšším místům ze stranicko-státních špiček. V daném případě z tehdejšího SSSR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Birke (ČSSD): Lidem, kterým se zbourají nemovitosti, musíme nabídnout něco na oplátku
Starosta Náchoda bude s občany řešit kompenzace za stavbu ochvatu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist