Nejčtenější v danném dni? Historie článků

leden 2022
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.597x, což odpovídá cca 83.329-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Když Babiše viděli s Trumpem, přitvrdili. Nejsou to náhody. Příští demonstrace na Letné bude jiná. Analytik Štefec o věcech z pozadí protestů
Ani tři dny po demonstraci za Babišovo odstoupení neutichá diskuze nad osobou premiéra, jeho firmy ve svěřenském fondu a počtu demonstrantů na Václavském náměstí. Vojenský analytik Štefec si všímá dvou dosti zásadních faktů a tvrdí, že další demonstrace už nebude tak silně obsazená. Dle Petra Kamberského čeká Andreje Babiše Sofiina volba. A o počtu demonstrantů mluví i Stanislav Biler z Žít Brno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Tohle si Petr Fiala za rámeček nedá. Dlouholetá poslankyně za ODS promluvila
ROZHOVOR „Do ODS jsem vstupovala v roce 1996 a tehdy se jednalo o zcela vyhraněnou pravicovou stranu v tom nejlepším slova smyslu. Buď jste její program podporovali, anebo jste s jejími ideovými východisky vášnivě polemizovali. Ale rozhodně vás nenechávala v klidu," říká někdejší poslankyně ODS Helena Mallotová, podle které již ze staré strany zbyla jen značka. Mallotová koncem května po téměř čtvrtstoletí ODS opustila. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz hodnotí také šance Václava Klause ml. a jeho nového subjektu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Kdyby Babiš rezignoval? Pak by chtěli konec Zemana i nové volby. A v těch... Publicista Vyoral řešil podivné počty „chvilkařů"
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA „Chtějte taky po soudruzích povětšinou z humanitních pseudooborů fakult sociálních věd – nejlépe z UK – matematiku a střízlivý odhad,“ říká publicista Tomáš Vyoral v reakci na dohady o počtu účastníků demonstrace na Václavském náměstí. Organizátoři totiž mluví o skoro dvojnásobném čísle, než jaké zaznamenala policie. Vyoral se nicméně domnívá, že na Letné 23. 6. může být demonstrantů ještě více. „Bude-li hezky, zapějí-li na Letné někteří z řečníků své uvědomělé písně, začnou-li Bambiliony chvilek proti demokracii více letáčkovat na školách nebo svážet studenty autobusy i z jiných měst,“ vyjmenovává Vyoral možné faktory. Srovnání dnešních demonstrací s listopadem 1989 odmítá, stejně jako to, že by měl Mikuláš Minář mít nárok na debatu s Andrejem Babišem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jsi v pi*i, Andreji. Zm*de. Udav se. Podívali jsme se, co si myslí sponzoři Milionu chvilek pro demokracii
Na transparentním účtu spolku Milion chvilek se postupně začínají hromadit finance, které mají organizátorům hnutí proti premiéru Andreji Babišovi zafinancovat konání dalších demonstrací, které jsou plánovány na 11. června po celé České republice kromě Prahy, v níž se později odehraje jiná z demonstrací, a to 23. června. Ve vzkazech připojených k některým z plateb jsme nalezli i dosti kuriózní zprávy. „Prosím vykopejte toho kokota už fakt někam pryč, dělá mi už několik let velké nevolnosti,“ zní kupříkladu jedna z nich mířená na Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Německo není plně suverénní země, nemá ani vlastní ústavu, říká Jindrák z Hradu. A naznačuje něco o našem vstupování do EU
Do svého pravidelného pořadu Na prahu změn si tentokrát bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný pozval předního českého diplomata, odborníka na mezinárodní vztahy ve střední Evropě, bývalého náměstka ministra zahraničí, někdejšího velvyslance České republiky v Maďarsku, Rakousku či Německu a dnes ředitele zahraničního odboru kanceláře prezidenta republiky Rudolfa Jindráka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Velké sčítání po Fajtovi. Deficit, který po něm zůstal, vás srazí do kolen. Promluvila dobře obeznámená žena
ROZHOVOR Fajt se nikdy neměl stát šéfem Národní galerie (NG), ministr Staněk má zasluhy, že dal NG do pořádku. ParlamentnímListům.cz to řekla publicistka Jana Dědečková, která situaci v Národní galerii roky sleduje a analyzuje. Podivuje se též nad přístupem ČSSD, která donutila vlastního ministra k rezignaci v době, kdy začal rozkrývat nepravosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Europoslanec Zdechovský: Babiš je pro naši zemi toxický. Nebude schopen cokoli vyjednávat, investoři půjdou jinam
ROZHOVOR Vláda tvrdí, že nemá na zvýšení peněz sociálním službám, přitom z rozpočtu vyplácí finance Agrofertu, podivuje se v rozmluvě s PL staronový lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský. Andrej Babiš je podle něho pro zemi toxický a vítězí proto, že část lidí je obětí jeho propagandy. Premiér si prý myslí, že si všechno může dovolit a vše mu projde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
„Nezdá se vám to divné?“ Generálmajor Blaško má podezření ohledně načasování poslední bruselské rány Babišovi. A doporučuje sledovat zákulisí organizátorů demonstrací
ROZHOVOR Do teď se mlčelo a najednou všichni zjistili, že Babiš hraje s dotacemi levou. Tak se dívá s podezřením na audit Evropské komise k dotacím pro premiérovu firmu. Doporučuje také zaměřit pozornost do zákulisí lidí, kteří organizují protivládní demonstrace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Česká levice umírá? Tak ji dorazíme!
Před několika málo dny (3. června) napsal O. Krejčí pro časopis Argument článek "Smrt české levice", kterým reaguje na notorické a stále větší neúspěchy nejen české, ale i evropské levice, naposledy při provolbách. Článek se mnohým líbil. Není divu, je psán líbivě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Úředníci, pozor! Zatím je ekonomika v pořádku. Ale bude nutné propouštět, varuje ekonom Křeček
ROZHOVOR „Na trhu práce bude v budoucnu docházet k výraznému dělení na kvalifikované a nekvalifikované pracovníky. Ti, kteří budou i nadále žádaní a pro firmy nenahraditelní, se budou mít dobře,“ říká Štěpán Křeček, hlavní ekonom společnosti BH Securities. Současnou ekonomickou situaci v ČR považuje za dobrou, příjmy podle něj umožňují pokrytí základních spotřeb a také spoření. Hospodaření státu Křeček rovněž považuje za dobré, třeba míra zadlužení v poměru k HDP klesá, do budoucna ale považuje za nutné zeštíhlit státní aparát a reformovat školství. „Lidem je z kapes bráno víc než dost. Není od věci upravit daňový systém a více zdanit neřesti. Toto opatření by však mělo být doprovázeno dalšími, která budou snižovat daňovou zátěž," říká Křeček k navýšení spotřební daně u tabáku a alkoholu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Paní Němcová, oni bojovali i za váš život! Jaroslav Foldyna se opřel do kolegyně z ODS
Poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna na svém facebookovém profilu sdílel své vystoupení v Poslanecké sněmovně, kdy zákonodárci přijali usnesení, že je Sněmovna znepokojena možným přijetím novely zákona o vojenských veteránech Ruské federace. „Odmítá navrhované zdůvodnění novely, které konstatuje oprávněnost vstupu vojsk Varšavské smlouvy na území ČSSR dne 21. srpna 1968,“ píše Foldyna ke svému vystoupení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Překrucování? Klaus ml. se ostře pustil do Žáčka z ODS kvůli banderovcům
Na pranýř se za své vystoupení v Poslanecké sněmovně dostal občanský demokrat Pavel Žáček. Již na půdě Sněmovny se do něj pustili komunistický kolega Leo Luzar a nezařazený poslanec Václav Klaus mladší. Ten pak pokračoval i na svém facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Babiš se extrémně rozčílil v tisku. Došlo na uprchlíky, Kalouska, demonstranty, „udavače“ ze Senátu i výhrůžku ČSSD
Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) poskytl rozhovor svým Lidovým novinám, které před pár lety koupil. Znovu se pokusil vysvětlit, proč je podle jeho názoru návrh auditu Evropské komise o jeho střetu zájmů vlastně útokem na celé Česko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zemanův krok budí vášně: Je dobře, že jsme se ohradili! Pazderka udeřil v otázce srpna 1968
Bývalý zpravodaj ČT mimo jiné v Moskvě a šéfredaktor deníku Aktuálně.cz Josef Pazderka nabídl posluchačům Českého rozhlasu osobními zkušenostmi podložený pohled na současné Rusko. Pazderka má obavy, že Vladimir Putin probouzí v lidech pocity o velké sovětské minulosti, kdy se svět Sovětů bál, a protože se jich bál, tak si jich i vážil. Rusové jsou prý dnes doslova bičováni propagandou, která je může vrátit do myšlenkových starých kolejí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Lidé čtou, že jim média lžou, a pak tomu věří! Novinářka z Respektu se zhrozila
Redaktorka Respektu Ivana Svobodová projezdila Českou republiku křížem krážem a od lidí si vyslechla ledacos. Lidi jí nadávali do lepšolidí, do pravdoláskařů a tvrdili jí, že o běžném životě vlastně nic není, protože žije v Praze odtržená od reality.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Řádení Filipa v Českém rozhlasu má pokračování. Vše odstartovala veřejnoprávní novinářka
Šéf komunistů Vojtěch Filip přišel s nápadem, že by novináři měli být volení a že by měli podávat majetková přiznání. Ve čtvrtečních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu upřesnil, že vážně mínil jen myšlenku s majetkovým přiznáním. Na novinářích nenechal nit suchou. Někteří z nich mu teď vrátili úder. Přidal se i bývalý ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Jiří Mádl v těch penězích mohl plavat: Po sedmi milionech, které jsme objevili, přišlo dalších 6.023.504 korun dotací na jeho filmy. Opět i díky Babišovi
Jak už ParlamentníListy.cz informovaly ve čtvrtek, snímek režiséra Jiřího Mádla Na střeše obdržel od Státního fondu České republiky pro podporu a rozvoj české kinematografie dotaci sedm milionů korun. Původně tvůrci prosili o 7,5 milionu korun, rozhodující komise částku jen o něco málo ponížila. To ale není vše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Hřibův pražský problém, nejsou byty. Jen kecy, aby byly hezké kavárničky. Drsný verdikt novináře
Komentátor magazínu Reflex Bohumil Pečinka se pozastavil nad situací v pražské koalici složené ze zástupců Pirátské strany, hnutí Praha sobě a Spojených sil pro Prahu. Ta dle něj vůbec nepochopila úlohu české metropole. Proto se jal kritizovat její „socialistické“ úvahy, přičemž se zaměřil především na nefunkční rozvoj Prahy, na pražské městské plánování. Došlo i na připomínku bytové politiky a s tím spojených elektroměrů, jež vyvolaly před nedávnem krizi uvnitř koalice. Pečinka to uvedl v rámci podcastu Insider pro server Info.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Dělá pro vlast 18 hodin denně, zadarmo. Schillerová hájila Babiše, reportér ji tlačil do reakce na dotační audit
Dnešním hostem Dvaceti minut Radiožurnálu byla ministryně financí Alena Schillerová. A řeč byla samozřejmě i o návrhu auditní zprávy Evropské komise ohledně střetu zájmů současného premiéra Andreje Babiše (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Zavaří Klaus ml. Babišovi? Miroslav Macek promluvil
Stomatolog, politický komentátor a bývalý místopředseda ODS a vlády Miroslav Macek zhlédl krátký televizní film německé televize ZDF o „hospodaření“ s eurodotacemi a jasně naznačil, odkud vítr vane. Za země, kde se s dotacemi mizerně hospodaří, označil dokument Česko, Maďarsko a Rumunsko, se zdůrazněním jmen Babiš a Orbán, jako by se v ostatních státech dotace využívaly přímo vzorově. Snaha zbavit se tlaku ze zemí bývalého východního bloku na reformu EU z pořadu přímo trčí, ale vzhledem k tomu, kolik másla má Babiš na hlavě, tento tlak nakonec nemůže podle Macka ustát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Nejen Čvančarová. Proti Babišovi vystoupil i katolický kněz Vácha
V souvislosti s demonstracemi proti premiéru Andreji Babišovi (ANO) se hovoří také o introvertech. Nejen, že o nich přímo na Václavském náměstí promluvila herečka Jitka Čvančarová, na blogu serveru Aktuálně.cz podobně psal i katolický kněz Marek Orko Vácha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra