Oficiální zpravodajská média

Způsobíte požár. Zbořil demonstrantům proti Babišovi: Můžete litovat
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Demonstrace proti Babišovi? „Možná by mohlo dojít k přeformátování vládní koalice a lze s velkou jistotou odhadovat, kdo by na to doplatil. Jistě nejen ČSSD, ale třeba i některé strany dnešní tzv. opozice. Přece víme, že krize je možné řešit i neobvyklými prostředky, a ty nemusejí být k dispozici jen demonstrantům,“ varuje v rámci své pravidelné promluvy na ParlamentníchListech.cz politický analytik Zdeněk Zbořil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Urazil Zeman Ovčáčka? Silné dohry včerejších „pošukaných, nedostudovaných“ apod.
Prezident Miloš Zeman se v rozhovoru pro Frekvenci 1 mimo jiné vyjádřil k demonstracím, které nyní zaplňují náměstí a jsou namířeny proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO). A nejen k tomu. Následně se k jeho slovům vyjádřil politolog Jiří Pehe. A obdobně jako hlava státu hovořila již před několika dny advokátka Jana Zwyrtek Hamplová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Prasárny. Udavač. Motýle. Babiš válcoval „Milion chvilek“, padla tajná věc o ČSSD
Premiér Andrej Babiš (ANO) v rozhovoru pro MF Dnes jasně uvedl, že neodstoupí. „Proč bych měl?“ ptá se. A velmi zostra hovořil o senátorovi Lukáši Wagenknechtovi, ale také o sdružení Milion chvilek pro demokracii, které proti němu pořádá demonstrace. Vyjádřil se také k tomu, co by dělal, kdyby sociální demokraté odešli z vlády, jak v soukromých rozhovorech říkají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Babiši, tohle kdybys věděl! Zahradil o neziskovce z USA, ze které odešel
ROZHOVOR „Docela mě baví představa, co by na to asi řekl pan Babiš, kdyby to věděl," říká europoslanec Jan Zahradil (ODS) ke složení správní rady neziskovky Aspen Institute, kde dnes kromě Jana Farského (STAN) sedí také Babišova europoslankyně Dita Charanzová. Původně nepolitická instituce, v jejíž správní radě dříve zasedal i sám Zahradil, podle něj v poslední době začala politikařit a navážela se například do vlád Polska a Maďarska. Český volič by měl zpozornět, když Jan Zahradil začíná hovořit o výsledku eurovoleb ve Francii. „Macron se cítí na koni a to není pro střední Evropu dobrá zpráva," říká český europoslanec a varuje, že francouzský prezident je eurofederalista, jehož snahy o snižování emisí CO2 by mohly poškodit českou ekonomiku a průmysl. Řešení Zahradil vidí ve fungování vícerychlostní Evropy a také v nepřijímání eura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Pavel Žáček: Čelit Rusku! NATO zajišťuje svobodu a prosperitu Evropy
Z PROFILU Poslanec ODS a někdejší šéf Ústavu pro studium totalitních režimů Pavel Žáček odpovídal na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Otázky se týkaly řady témat, mimo jiné svobody slova, Ruska, zločinů komunismu z minulosti i hrozby válečného konfliktu ve světě. Žáček je místopředsedou bezpečnostního výboru Sněmovny a členem výboru pro obranu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
,,Bylo to úporné.“ Informace z okolí Zemana: Šlo o zámek v Lánech
Exministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) tvrdí, že na něj hradní kancléř Vratislav Mynář několikrát naléhal, aby podal stížnost pro porušení zákona v kauze Lesní správy Lány. Uvedl to dnes Radiožurnál. Policie v kauze manipulace stomilionové veřejné zakázky obvinila Mynářova podřízeného, šéfa lánské obory Miloše Baláka a jednoho podnikatele. Pelikán stížnost odmítl podat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Dusno kolem Petříčka: Máme společnou budoucnost, řekl sudetským Němcům velvyslanec Česka. A bude to mít dohru
Na sudetoněmeckém sjezdu vystoupil český velvyslanec v Německu Tomáš Jan Podivínský. Nechal se slyšet, že věří ve společnou evropskou budoucnost sudetských Němců a Čechů. Píšou o tom Novinky.cz. A reakce na sebe nenechaly dlouho čekat – své napsali europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM), analytik Štěpán Kotrba a novinářka Lucie Groene.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2019 v 07:35, zobrazit podobné
„Na zvracení. Vždyť se tu 30 let kradlo!“ Luzar z KSČM o Milionu chvilek a o Kalouskovi
ROZHOVOR „Závěry komise nikdo nezná! O čem se tu bavíme? 30 let se tu kradlo ve velkém a protestovala jenom KSČM. Všichni ostatní nastavovali ruce pro prebendy. V tom vynikala hlavně ODS a její kmotři spolu se závistivými kmotříky z ČSSD. To už všichni zapomněli? Když se dívám na známé tváře vystupující na tribuně i pod ní natřásajíce se před kamerami, je mi na zvracení,“ podělil se s PL.cz o své pocity poslanec KSČM Leo Luzar. „Občané by měli vystavit účet všem těm, kteří rukou společnou a nerozdílnou tunelovali, odkláněli a kradli stovky miliard z bank a podniků. Vzpomeňme na IPB nebo OKD. Někteří úmyslně, protože věděli a hrabali, někteří v očekávání lepších zítřků a v důvěře v novou elitu, někteří pouze z blbosti,“ míní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Profesor Šesták: Demonstrace? Tak začínal Majdan. A já už zažil prvomájové průvody s „kdo nejde s námi, jde proti nám“. Komunismus je podobný islámu
ROZHOVOR Lidé, kteří se v posledních několika týdnech scházejí na náměstích k protestním akcím, zřejmě vědí, co nechtějí. Jsou to Babiš, Benešová a další. Ale ptejme se, co demonstranti, kteří v mnoha případech ještě nic nedokázali a jejichž vůdce nemá sílu ani dostudovat, vlastně chtějí. Pokud zrušíme volby, aby nám nějací neuvědomělí nekazili tu naši jedině správnou na dlážděních vydupanou budoucnost, může nás takové uvažování, rodící nenávist k těm, kdo smýšlejí jinak, zavést až k nám z minulosti známé totalitě. Upozorňuje na to profesor Jaroslav Šesták, který si nese stigma přijetí státního vyznamenání od prezidenta Miloše Zemana, za což by vyloučen z práce v Akademii věd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Canov: Babišova kauza nám v zahraničí kladné body nepřináší, ale nehysterčil bych. A nové volby?
ROZHOVOR „Ohledně výše způsobené škody, určitě bylo po revoluci v různých kauzách způsobeno škody řádově více, ohledně reputace ČR v zahraničí Babišova kauza nemá konkurenci, protože se jedná o činného premiéra země,“ myslí si v rozhovoru pro PL senátor za Liberecko Michael Canov(SLK). „Nejsme pupkem světa a jinde mají také své problémy, takže bych zase v tomto smyslu nehysterčil. Ale určitě nám to v zahraničí žádné kladné body nepřináší,“ konstatuje. Pád vlády a nové volby však neočekává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Zatímco Václavák bouří proti Babišovi, mimo Prahu to vidí jinak. Takto promluvil jeho zastánce. Dokonce padlo porovnání s Karlem IV.
ROZHOVOR „Hoši si to tady od revoluce rozdělovali a Babiš to chtěl srovnat. Nedivím se, že to někomu nevyhovuje,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz k protestům vůči premiéru Babišovi jeho podporovatel Oldřich Jeníček, předseda osadního výboru nejlidnatější liberecké části Rochlice. „Je to přímo rozvracení státu, protože pár lidí potřebuje, aby Babišova vláda, která tady opravdu chce udělat pořádek, padla. Ale podívejte se, jak dopadly teď volby. Zase měl Babiš navrch. A to ho ještě poškodila ta druhá strana s názvem ANO. Což si mnozí starší lidé určitě spletli. Což nemůžou ostatní strany skousnout,“ domnívá se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Klaus ml. utřel Bakalu. A řekl: Klaus st. bude jezdit za Orbánem a Faragem. Sál jásal
Poslanec Václav Klaus mladší dnes spolu s ostatními zakladajícími členy hovořil o svém nově vzniklém politickém hnutí Trikolóra. Mezi řečníky byla i bývalá poslankyně ODS Zuzana Majerová Zahradníková či starosta obce Jenštejn Norbert Hlaváček. Na tiskové konferenci hnutí předložilo svůj záměr soustředit se především na cíle České republiky, jakožto zmenšení byrokracie, daňového zatížení či soustředit se na zlepšení situace v dopravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
„Nějaká postižená puberťačka“. Klaus ml. rozjel stranu zostra. Mnohé naštve
Je to tady. Poslanec Václav Klaus mladší představil svou novou poltickou stranu. Když žádal občany, aby mi navrhli nějaké poutavé jméno, putovaly k němu návrhy jako „Klaus, Klaus Klan“ nebo „Ego“ nebo „SSSR“. Dnes nezařazený poslanec se však nedal odradit a stranu tzv. na zelené louce opravdu vystavěl. Buse to prý strana konzervativní, která položí důraz na rodinu. Tím to však neskončí. Podívejte se smi, co všechno Klaus o své nové straně prozradil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
V ČT o mně pětkrát lhali. Wollnerova taktovka. A výhrůžky mé těhotné ženě... Kancléř Mynář chystá válku, už má tým právníků
Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky dnes zveřejnil reportáž, ve které vysvětluje podrobnosti týkající se penzionu v Osvětimanech. Proč ji nesvěří Reportérům ČT? „Odpověď je jednoduchá. To, co jste teď viděli, by se do ČT nikdy nesmělo dostat. Reportéři ČT by moje odpovědi zcenzurovali, překroutili, účelově sestříhali tak, abych sám sebe usvědčoval, že jsem největší grázl a zloděj,“ říká Vratislav Mynář. Po lživé reportáži prý začali lidé vyhrožovat jeho těhotné ženě. A Mynář už chystá právní kroky...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Půlka Nory Fridrichové o Babišovi. Nebo spíš proti Babišovi. Ale něco prý chybělo
Posledních 168 hodin bylo z půlky jen o Andreji Babišovi. Nora Fridrichová rozebírala jak údajný střet zájmů nalezený v auditech Evropské komise, tak demonstrace na Václavském náměstí. Podle advokátů oslovených ČT může Andrej Babiš být odpovědný za špatně uvedená data v žádostech o dotace. Babiš by prý také neměl tvrdit, že audit je třeba rázně odmítnout. A dle průzkumů nevěří Babišovým slovům nadpoloviční většina. Ale Jaroslav Foldyna se ptá, proč v 168 hodinách nezaznělo i „Dělej, co umíš, stejně jsi v pí**,“ což měl říct na adresu premiéra Miroslav Kalousek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Pražský místostarosta znovu provokuje. Tentokrát pořádně naštve studenty protestující za klima
Místostarosta Prahy 8 Tomáš Tatranský (TOP 09) si před dvěma týdny tropil žerty z kolegů na Praze 7, kteří v městské části vyhlásili klimatickou nouzi. Po nějakém čase se rozhodl uspořádat alternativní akci k pátečním ekologickým demonstracím studentů Fridays For Future.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Zloba mezi Ruskem a Západem: Putin připomněl, jak to bylo za druhé světové
Na oslavách vylodění v Normandii chyběl prezident Ruské federace Vladimir Putin. Jak informovala americká televize CNN, Putin z nepozvání nedělal žádnou aféru. Ale upozornil na to, kde se odehrávaly nejdůležitější bitvy druhé světové války. A podobně mluví i ruské ministerstvo zahraničí. „Výsledek byl určen vítězstvími Rudé armády, hlavně u Stalingradu a u Kursku. Tři roky Spojené království a USA protahovaly otevření druhé fronty,“ vyjádřila se mluvčí ministerstva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Protesty v Česku? Je jasné, jak to je, dal Eduard Chmelár na stůl vážná fakta
Historik Eduard Chmelár se na svém facebookovém profilu zamyslel nad tím, že skutečný problém, kterému čelíme, se nenazývá korupce, ale kapitalismus. Hovořil tak v souvislosti s demonstracemi, které se nyní v Česku odehrávají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Aňa Geislerová: Třeba půjdu do politiky. Je důležitý jezdit z Prahy, mluvit s těmahle lidma
Herečka Aňa Geislerová je jednou z tváří protestů Milionu chvilek pro demokracii. Na Václavském náměstí provolávala, že protesty jsou kampaň. „Kampaň za odstoupení trestně stíhaného estébáka, kampaň za nezávislou justici, kampaň za ochranu životního prostředí.“ S blížícími se protesty na Letenské pláni dostala možnost vyjádřit se v interview s Danielou Drtinovou na DVTV. Prý je potřeba mluvit s lidmi mimo Prahu a vysvětlit jim, o co demonstrantům jde. Andrej Babiš se má podle ní obviněním postavit. „Nemůže se chovat jako totalitní vůdce nebo autoritativní, nevím co,“ říká. Ze současné vlády se jí líbí ministr zahraničí Petříček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Klaus mladší představil bouřlivě své hnutí. A na internetu to už vře
Na sociálních sítích se strhly debaty ohledně vzniku hnutí Trikolóra pod vedením Václava Klause mladšího. Ke vzniku se vyjadřovali končící poslanec Evropského parlamentu Petr Ježek či komentátor Jiří Pehe. „Už se těším na ten trolling. Trikolóra – hnití občanů,“ pobavil se zase komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk a nakonec se přidal i předseda ODS Petr Fiala a pro server Novinky.cz zareagoval na dnešní tiskovou konferenci spojenou se vznikem tohoto nového hnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Vláda odmítla novelu, která měla zpřesnit podmínky pro odvolávání státních zástupců
STAN a TOP 09 nynější předlohu předložily před měsícem v souvislosti s výměnou ministra spravedlnosti Jana Kněžínka za Marii Benešovou.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 10.6.2019 v 17:36, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist