Oficiální zpravodajská média

Národní rozvojový fond vlády umožní investice v řádu desítek miliard korun
Příprava vládního Národního rozvojového fondu rychle pokračuje. Panuje shoda na tom, kam bude fond investovat, na jakých principech bude postaven jeho obchodní model a jak bude řízen. Fond bude mít potenciál mobilizovat ve prospěch investičních projektů minimálně pětinásobek svého kapitálu, tedy celkově asi 35 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jaká vata? Staněk přišel na šibaly, co si posílali velké domů. Foldyna s Baxou si na ČT vjeli do vlasů
Jsme na hraně ústavní krize kvůli tomu, že prezident Miloš Zeman odmítá odvolat ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD). I o tom včera hovořili v pořadu Události, komentáře na ČT24 poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD), poslanec ODS Martin Baxa a ústavní právník Jan Kysela.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Generál Vacek účtuje: Havel? Ubožák, bál se mě. Čalfa? Smetí. O Dlouhém ani nemluvím
ROZHOVOR Česká armáda je při svém počtu nepatrná a téměř nefunkční. Zasáhnout proti lidem by ale mohla. Řada politiků i představitelů armády pracuje totiž v cizím zájmu. To uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalý ministr národní obrany, první porevoluční armádní generál Miroslav Vacek. Vzpomíná na telefonáty Václava Havla, všímá si osoby Vasila Mohority, Jiřího Dienstbiera, Vladimíra Dlouhého nebo Mariána Čalfy. Svoje působení v roce 1989 hodnotí především z toho důvodu, že bylo zabráněno občanské válce. Tehdejší protesty by podle něj armáda potlačila. Ale co by bylo dál? Na Andreje Babiše kupodivu nedá dopustit…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Asi jste se málo učil. Kalousek se vyřádil na občanovi, pak ostudu smazal a nakonec se omlouval
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek si na svém twitterovém profilu uřízl pořádnou ostudu. Dokonce takovou, že svůj komentář nejdříve smazal, následně, když se objevil nascreenovaný od jiných uživatelů, se za něj alespoň omluvil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Kauza Staněk: Musí Zeman jednat? Nový pohled
Prezident Miloš Zeman nepřijal demisi, kterou už na konci května podal ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD). K celé věci se vyjádřil v pořadu DVTV.cz moderátora Martina Veselovského ústavní právník Ondřej Preuss.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Vy jste s tím Prchalem vážně v jedný rodině? A to se vídáte? Takto přeje filmař Klusák „švagrovi“ k narozeninám. Prchal je zločinec, přidala od Šafra Hovorková
Takhle začíná totalita, varuje komentátor serveru Info.cz Petr Holec při pohledu na otevřený dopis režiséra Víta Klusáka marketingovému expertovi Marku Prchalovi. Klusák dopis napsal jako značně nekonvenční „přání skorošvagrovi k narozeninám“. Klusák totiž žije se sestrou Prchalovy manželky Dity Pecháčkové a jsou tedy bezmála v rodinném vztahu. V narozeninovém přání se vyznal z toho, jak trpí, když musí lidem ve svém okolí vysvětlovat, že má v příbuzenstvu právě „toho Prchala“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Chcete násilí? Ukecali jsme ho za 15 minut, uzemnil Babiš Milion chvilek. Spiknutí Pirátů a EU. A nakonec: „Ty herci řikaj, no ty voliči Babiše, to sou takový divný, jednoduchý...”
Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) zavítal do Duelu Jaromíra Soukupa. Vysvětlil mu, kdo ho v Bruselu udává. Ukázal prstem na jednoho českého senátora a postěžoval si, že čeští auditoři pracující v EU jsou známí tím, že škodí vlastní zemi. Důkazy pro svá tvrzení však nepředložil. Divákům také popsal, jak do své vlády hledal ministra spravedlnosti. A proč Jan Kněžínek vydržel ve vládě jen krátce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Václav Klaus? Dědek rudej, plesnivej. Umělec, který exprezidenta žaluje, promluvil
REPORTÁŽ Hudební večer věnovaný obětem komunistické totality se konal v Českých Budějovicích. Vzpomínalo se na dobu před rokem 1989, mluvilo se i o zásadní postavě budějovického undergroundu, Jiřím Gansovi. Vystoupila například skupina Oceán nebo písničkář Ziggy Horváth. Ten se s publikem podělil i o příběh z doby totality. Hned na úvod pak také zmínil Václava Klause. Pro ParlamentníListy.cz promluvil i senátor Ladislav Faktor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Válka? Ne, Trump to udělá jinak. Generál Šedivý analyzuje vyhrocený spor USA a Íránu
ROZHOVOR „Závěry poskytnuté USA dovolují vyvodit závěr, že se jednalo o íránské aktivity,“ říká generál Jiří Šedivý k napadení dvou tankerů v Hormuzském průlivu, za které nejspíše nese vinu Írán. Útok prý může být reakcí na nedávno uvalené sankce, Írán totiž skrze průliv nemůže exportovat svou vlastní ropu. A dojde vlivem vyhrocených nálad z posledních týdnů k otevřenému konfliktu mezi USA a Íránem? „Spíš si myslím, že USA využijí jiné možnosti. Nedávno uveřejnily, že provedly odvetný kybernetický útok na armádní struktury. Jestli tyto prostředky selžou a pokud bude napětí vzrůstat, může se stát, že USA provedou několik leteckých útoků, nebo útoků křídlatými raketami,“ uvádí generál Šedivý a připomíná, že k podobnému scénáři již USA v minulosti sáhly. Připomíná také americké fiasko z roku 1980, kdy se Spojené státy pokusily osvobodit rukojmí, zadržované íránskými radikály. Šedivý také chválí rozhodnutí Donalda Trumpa, který minulý týden na poslední chvíli „odpískal“ vojenský úder na Írán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Pozdravujte Bakalu! Babiš drsně utřel novinářku z DVTV
Tiskovou konferenci premiéra Andreje Babiše (ANO) a předsedy ČSSD Jana Hamáčka odvysílala dnes odpoledne DVTV.cz. Jak se bude vyvíjet situace ve vládě? To Babiš sdělil redaktorce serveru velmi „jasně“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Pithart (KDU-ČSL): Úvaha na téma demokracie versus populismus
Úvaha Petra Pitharta, která zazněla na nedělní demonstraci na Letné, kam dorazilo kolem čtvrt milionu lidí. Bývalý předseda Senátu se však největší protestní akce od roku 1989 ze zdravotních důvodů nezúčastnil, jeho dopis tak přečetl herec Martin Myšička.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Chcete násilí? Ukecali jsme ho za 15 minut, uzemnil Babiš „Milion chvilek”. A odhalil ,,spiknutí” Pirátů
Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) zavítal do Duelu Jaromíra Soukupa. Vysvětlil mu, kdo ho v Bruselu udává. Ukázal prstem na jednoho českého senátora a postěžoval si, že čeští auditoři pracující v EU jsou známí tím, že škodí vlastní zemi. Důkazy pro svá tvrzení však nepředložil. Divákům také popsal, jak do své vlády hledal ministra spravedlnosti. A proč Jan Kněžínek vydržel ve vládě jen krátce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Problémy Agrofertu? Podle novináře Babiš firmu nezvládne ani zachránit, ani prodat
Novinář David Klimeš se na svém facebookovém profilu rozepsal o společnosti Agrofert, které podle všeho měl poklesnout konsolidovaný zisk o 63 procent. „Jde o pokles třetí rok po sobě,“ sdělil Klimeš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Kocáb se rozplýval nad Letnou, i když ho nepozvali. A vzpomínal, jak s Horáčkem „udělali“ revoluci proti vůli Gorbačova
Zpěvák a občanský aktivista Michael Kocáb byl hostem Luboše Xavera Veselého na XTV.cz. Hovořil zejména o demonstraci na Letné, ale také o sametové revoluci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Kolem Staňka nevznikla žádná ústavní krize. Právník profesor Gerloch dělá jasno
Předseda ČSSD Jan Hamáček tvrdí, že prezident Miloš Zeman v podstatě dohnal Českou republiku na hranu ústavní krize, když i přes jasnou výzvu premiéra Andreje Babiše (ANO) již několik týdnů neodvolal z vlády ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD). Profesor Aleš Gerloch, kterého se Zeman neúspěšně pokusil prosadit na post ústavního soudce, však tvrdí, že nejde o krizi ústavní, ale vládní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Někdejší pýcha plzeňské Škodovky je v rozkladu. Toto nám řekli přímo zaměstnanci
REPORTÁŽ Insolvence, omezení výrobky, výpovědi a poslání do předčasného důchodu. Nedoplatky mezd, sen o prémiích. Takový je obrázek krachující společnosti Škoda Steel, někdejší pýchy plzeňské Škodovky. Z mnoha tisíců zaměstnanců jen pár stovek. Ztráta trhů, i když je práce stále dost. Zakladatel největší plzeňské fabriky se znakem okřídleného šípu, rytíř Škoda, by se jistě v hrobě obrátil. A to právě v těchto dnech 150. výročí založení podniku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš nad hrozbami ČSSD: Myslím, že neodejdou
Šéf ČSSD Jan Hamáček trvá na tom, že z vlády musí zmizet ministr kultury Antonín Staněk. Prezident Miloš Zeman však stejně důrazně trvá na tom, že Staňka hned tak neodvolá. Hamáček chce proto od premiéra Andreje Babiš slyšet, jak tuto krizi vyřeší. Jednou z možností je např. podání kompetenční žaloby na prezidenta Zemana. Jenže Babiš tvrdí, že žaloba není řešení. Co bude dál?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Čunkovi jsme podporu stavby nové nemocnice neslíbili, říká krajský předseda ANO na Zlínsku Pustějovský
ROZHOVOR Hlasování o projektu stavby nové krajské nemocnice ve Zlíně-Malenovicích dopadlo v pátek 21. června z pohledu hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka (KDU-ČSL) neúspěšně. Projekt, který v minulosti kritizovala zejména opozice, nepodpořila ani část koalice, zastupitelé z řad hnutí ANO. Čunek posléze hovořil o „podrazu“ a také o tom, že měl podporu z řad ANO pro svůj projekt slíbenu a vyjednánu. Na druhý úhel pohledu jsme se ptali krajského předsedy hnutí ANO, zlínského zastupitele a poslance Pavla Pustějovského.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Zdeněk Polreich si klepe na čelo: Někdo vystuduje nějaký podivný společenský obor a hned si myslí, že je elita. A v EU se snad všichni pomátli na rozumu
Slavný český šéfkuchař, gastronom a moderátor pořadu Ano, šéfe! Zdeněk Pohlreich se v rozhovoru pro server Echo24.cz rozpovídal o české společnosti a politice, nad kterou si zoufá. „Vytváří se tady falešný dojem elit,“ říká šéfkuchař.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Další krok k elektronizaci Poslanecké sněmovny
Konec obíhání kanceláří a plýtvání papírem, poslanci si zkusili plně elektronickou práci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Letenský candrbál blbosti. A debilní hysterie senátorů. Senátor Doubrava opravdu nechápe, v čem je Čína horší než fašistická Saúdská Arábie
ROZHOVOR „Je snad Čína horší než fašistická Saúdská Arábie?“ Severočeský senátor Jaroslav Doubrava si nebere servítky, jak jde o ústavní „pseudožalobu“ na prezidenta, o hloupé kolegy, nebo o lidi, kteří se nechali zlákat nafintěnými hesly a candrbálem blbosti. Komentuje také petiční akci proti Kuberovi a neopomíná u toho zmínit Romy. Ptali jsme se ho i na hlasování z letoška, kde jako jediný nezvedl ruku k podpoře protičínského usnesení, kde se psalo o ilegálním odebírání orgánů. Bez okolků nám sdělil, proč – nejen tomu – nevěří, a co dalšího zpochybňuje. Kritika padá na další hlavy, čtěte za co.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Nejen Zeman má problém s novináři. Trump a Putin si notovali v Ósace
Nejen prezident Miloš Zeman se pustil do ostré palby vůči novinářům. Kvůli svým pohrdavým výrokům o žurnalistech se nyní do hledáčku médií dostali i americký prezident Donald Trump a jeho ruský protějšek Vladimir Putin. Oba státníci si totiž na probíhajícím summitu G20 v japonské Ósace notovali na téma svých vztahů k publicistům. Trump se během setkání s Putinem pozastavil nad slovním spojením „fake news“ a postěžoval si Putinovi, že takové problémy v Rusku nemusejí řešit, nato jej však Putin ubezpečil, že je to „všude stejné“. O rozhovoru mezi Putinem a Trumpem informovala korespondentka Bloombergu pro Bílý dům Jennifer Jacobsová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
"ČSSD je hadr, fackovací panák." K odchodu z vlády vyzývá Chovanec i zástupci krajů
Bývalý pověřený předseda strany řekl, že nechápe, proč vedení ČSSD vyvolává další vládní krizi den po hlasování o nedůvěře vlády.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 28.6.2019 v 16:36, zobrazit podobné
Zeman vytáhl Peroutkovy články a už to jelo. „Hitler je gentleman“ byl proti nim prý nevinný
Článek „Hitler je gentleman“, jehož autorem by byl novinář Ferdinand Peroutka, se podle prezidenta Miloše Zemana najít nepodařilo, přestože pro jeho nálezce vypsal odměnu 100.000 korun. Podle Zemana se ale našly jiné vydané Peroutkovy články na toto téma, proti nimž byl prvně jmenovaný článek docela nevinný. Prezident to řekl na dotaz při setkání se zaměstnanci firmy Fraenkische CZ v Okříškách na Třebíčsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Volby by vyhrálo ANO před rostoucími piráty. ČSSD ztrácí, Trikolóra má procento
ANO by mělo 29 procent, druzí piráti 17 a třetí ODS 15. STAN a KDU-ČSL by se těsně nedostali, TOP 09 by měla pouhé 3 procenta.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 28.6.2019 v 14:36, zobrazit podobné
Vladimír Ustyanovič: Kalouskova národní fronta
Z fragmentu poznámek páně Kalouskova Twitteru jsem nabyl dojmu, že se poslanci Kalouskovi rozsvítilo, ale při čtení celého tweetu je mi jasné, jak hluboce jsem se mýlil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Šéf českých seniorů vzkazuje na Letnou: Důchodci jsou perfektně informovaní, umí i s internetem. Ať nás nepoučují ti mladíci, co ani nedostudovali
ROZHOVOR „Tahle vláda má k seniorům nejodpovědnější přístup ze všech vlád, které od roku 1989 znám. Rada seniorů České republiky za panem premiérem Babišem stojí a jeho aktivity podporuje,“ říká v rozhovoru pro PL.cz předseda této organizace Zdeněk Pernes. „Rozumím tomu tak, že jsou nástrojem opozičních stran, které tyto volby výrazně prohrály a snaží se rozdělit populaci v tomto státě. Tyto aktivity neuznávám,“ myslí si o demonstracích. „Senioři jsou perfektně informovaní. Většina seniorů pracuje s internetem. Takže laskavě ať ti mladíci, co ani nedostudovali vysokou školu, nikoho nepoučují,“ reaguje na výtky o neinformovanosti seniorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Banky jsou připraveny dát Babišovi do rozvojového fondu až sedm miliard
Česká spořitelna, ČSOB, Komerční banka a UniCredit Bank potvrdily, že jsou připraveny investovat do Národního rozvojového fondu až sedm miliard korun. Fond bude mít potenciál připravit ve prospěch investičních projektů minimálně pětinásobek svého kapitálu, tedy zhruba 35 miliard Kč. ČTK o tom dnes informoval tiskový odbor úřadu vlády. Zřízení fondu navrhl premiér Andrej Babiš (ANO) místo sektorového zdanění bank, které prosazovala koaliční ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Okamura nabízí Babišovi vládu odborníků. Jinak prý upadne země do chaosu
Vláda ANO a ČSSD sice ustála i druhé hlasování o nedůvěře, přesto předseda SPD Tomio Okamura vyhlíží cestu, jak dosáhnut toho, aby mohl prosazovat program svého hnutí. Tu by mu totiž mohla odkrýt krize vlády ČSSD a ANO, kterou tentokrát rozehrál prezident, když odmítl odvolat ministra kultury. Okamura nyní nabízí premiérovi podporu poslanců SPD pro vládu „odborníků“ výměnou za programové ústupky. Informace deníku Právo zveřejnil server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: Zastávka včera a dnes…
…aneb to se nedá slovem vypovědět ani perem vypsat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
ČEZ: Neházejme jádru klacky pod nohy...
... potřebujeme ho pro zajištění energetické bezpečnosti a splnění klimatických cílů, vzkazují lídři předních energetik z 13 evropských zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hamáček po jednání se Zemanem: Neodvolání Staňka je na hraně ústavní krize, od Babiše chci znát řešení
Česká republika se dostala na hranu ústavní krize, řekl vicepremiér a předseda ČSSD Jan Hamáček. Reagoval tak na rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana, který odmítl výměnu v čele ministerstva kultury. Hamáček bude chtít při páteční schůzce od předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) vědět, jak chce situaci řešit. Podle toho se ČSSD zachová, řekl Hamáček novinářům po dnešním jednání užšího vedení své strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Kříž (Svobodní): Dělení na pravici a levici už nemá smysl? Kdo to tvrdí, je hlupák nebo lump
Jak známo, stát má příjmy a výdaje. Příjmem státu je to, co sebere aktivním lidem, kteří tvoří něco, o co mají ostatní zájem a jsou ochotni za to zaplatit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Jaké Čapí hnízdo? Tady se kradly tisíce miliard, pojišťovny, firmy, kupónka... Babiš spustil peklo u Soukupa
Ve včerejším vysílání Duelu Speciál Jaromíra Soukupa na TV Barrandov byl hostem premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Babiš hovořil na téma současné vládní krize vyvolané nejasnostmi ohledně změny současného ministra kultury, vrátil se i do minulosti a na závěr shrnul úspěchy své vlády a promluvil k demonstrantům, se kterými by si prý přál debatovat, aby je mohl přesvědčit. Došlo i na kauzu Čapí hnízdo, což je podle něj „účelovka“. „Někteří vybraní aktivističtí novináři vytvořili dojem, že za 30 let svobody a demokracie se nestalo nic jiného než Čapí hnízdo, potom co se tady rozkradly za tisíce miliard banky, pojišťovny firmy, kupónka a můžu tady o tom mluvit dvě hodiny,“ shrnul.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Chmury exportně orientovaného evropského průmyslu
Dva dny zbývají do konce druhého čtvrtletí, které z pohledu výsledků ekonomiky eurozóny nebude nejspíše zdaleka tak úspěšné, jako bylo to první. Napověděly to nejenom indexy nákupních manažerů, ale i ukazatele důvěry, které zveřejňuje Evropská komise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Extra 2 420 000 pro šéfa ČT? Mohl by ještě dostat bustu vedle Havla. Sprosté. Tomáš Vyoral zírá na štědrost na Kavčích horách
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Skoro 2,5 milionu korun. Tolik na odměnách získá generální ředitel ČT Petr Dvořák. „Dokonce bych řekl, že by se pan Dvořák mohl za svou progresivistickou práci dočkat i busty v Kongresu vedle Václava Havla nebo nějaké lavičky v Bruselu,“ dodává k tomu Tomáš Vyoral. Vzhledem ke kvalitě zpravodajství ČT považuje Vyoral odměnu za sprostou. Břitkému komentáři neušla ani obří demonstrace na Letné, případ znásilnění šestnáctileté české dívky migrantem, či neúspěšné noční vyjadřování nedůvěry Babišově vládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
České dráhy dál rozšiřují připojení k internetu ve vlacích
České dráhy letos pokračují v instalaci Wi-Fi do desítek vozů a službu před prázdninami postupně zavedly v dalších rychlících. Během příštího roku by mělo být připojení k Internetu dostupné ve většině dálkových vlaků a tato služba se rozšiřuje i v regionální dopravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Lapáčková (TOP 09): Že je líp? Ale kdeže, podnikatelé a živnostníci jsou přece jen sprostí podezřelí
Babiš nechápe, proč lidé demonstrují, a poukazuje na to, co jim "dal" a že je přece líp.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Na aktuální zájem o kotlíkové dotace a půjčky peníze budou
Ministr životního prostředí Richard Brabec ve čtvrtek v Ostravě přislíbil, že Moravskoslezskému kraji poskytne vláda prostředky na pokrytí mimořádného zájmu o kotlíkové dotace i o kotlíkové půjčky. Oba programy jsou totiž v Moravskoslezském kraji velmi oblíbené a žádané.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Promíjení místního poplatku za komunální odpad
Ombudsman se ve své praxi setkává s tím, že obecní úřady chybují při promíjení místního poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Příjmy domácností reálně vzrostly o 3,1 %
Podle sezónně očištěných údajů úhrn peněžních a nepeněžních příjmů domácností proti předchozímu čtvrtletí reálně vzrostl o 3,1 %. Reálná spotřeba na obyvatele se mezičtvrtletně zvýšila o 3,8 % a míra úspor poklesla o 0,8 procentního bodu. Míra investic nefinančních podniků se snížila proti předchozímu čtvrtletí o 1,4 procentního bodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Zeman: Miroslav Poche je pitomec. Milion chvilek? TOP 09! A té přeji 4,9 procenta. SPD může podpořit vládu
ROZHOVOR S PREZIDENTEM Sociální demokracie je hysterická a dokud se nezačne chovat rozumně, nejsem ochoten diskutovat. ParlamentnímListům.cz to řekl prezident Miloš Zeman před začátkem své dovolené na Vysočině. Miroslava Pocheho, který usiloval o křeslo ministra zahraničí, prezident doslova označil za pitomce. Zeman vyslovil i originální přání směrem k TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Před třiceti lety napsal Václav Havel Několik vět
První polovina roku 1989 byla v tehdejším Československu ve znamení sílících opozičních aktivit, které postupně pronikaly i mimo oblast disentu. Jednou z klíčových událostí té doby byl vznik manifestu Několik vět, k němuž připojili svůj podpis i představitelé oficiální kultury a vědy. Několik vět bylo poprvé zveřejněno 29. června 1989, kdy text i s výběrem jmen prvních signatářů odvysílala rozhlasová stanice Svobodná Evropa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Koruna sílí. Léto bude pro řidiče i proto docela levné
Komentář k vývoji cen pohonných hmot i ropy v příštím týdnu i přes léto
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy podporuje ekologickou dopravu: jezdí elektromobilem od ČEZ
Ministerstvo dopravy na čtyři roky zařadilo do svého vozového parku elektromobil Volkswagen eGolf. Vůz zapůjčila Skupina ČEZ, poskytovatel komplexních služeb v oblasti elektromobility, která také touto cestou podporuje rozvoj elektrického pohonu v individuální i veřejné dopravě v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
A je to. Kvůli Diag Human může Šťáva začít provádět exekuci majetku českého státu
Společnost Diag Human, která vede s českým státem spor ohledně státní zakázky na obchod s krevní plazmou, která měla být realizována na začátku devadesátých let, povolil nyní lucemburský Nejvyšší soud obstavit majetek České republiky v Lucembursku. Stát se chce proti rozhodnutí soudu bránit, ministerstvo zdravotnictví verdikt analyzuje, informoval server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Opravdu drsné jednání zastupitelstva v Mostě: Zadlužený Rom přinesl petici. Primátor si nebral servítky, začal po něm žádat zaplacení dluhu
REPORTÁŽ „V létě by lidé v kontejnerech spíš uhořeli,“ zaznívají obavy od mluvčího obyvatelů Chanova Jána Chromého, který včera městu předal petici proti modulovému bydlení. „A kdy uhradíte své statisícové dluhy vůči městu?“ reagoval primátor na osočování, že odmítá schůzku. Kolem romského ghetta vzplanula na veřejném zasedání peprná diskuse. Mnozí už po letitých zkušenostech menšině nedůvěřují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Univerzita Karlova: Aliance 4EU vybrána jako pilotní projekt Evropské univerzity
Aliance 4EU patří mezi konsorcia vybraná pro financování v první pilotní výzvě k předkládání návrhů projektu Evropské univerzity, která byla vyhlášena v roce 2019 v rámci programu Erasmus . Generální ředitelství Evropské komise pro vzdělávání a kulturu vybralo z 54 návrhů předložených v reakci na výzvu celkem sedmnáct evropských univerzitních aliancí, které získají finanční prostředky na své projekty, jejichž cílem je vytvořit „evropské univerzity“ budoucnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašismu
Skočím do toho rovnýma nohama. Spolku Milion chvilek bylo už z mnoho stran doporučeno, aby se - pokud chce v našem politickém systému působit jako jeho souladná demokratická složka - přeměnilo na politickou stranu či hnutí, a jako takové hledalo v tomto systému své příznivce i odpovídající místo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Hra o evropské trůny. Visegrádská skupina bude ladit taktiku v Praze
Předsedové vlád zemí Visegrádské čtyřky (V4) se dnes sejdou v Praze na neformální schůzce, kterou svolal český premiér Andrej Babiš (ANO). „Na základě mého pozvání se sejdeme, abychom znovu koordinovali své představy. Hra o evropské trůny je jediným bodem jednání,“ vyjádřil se ministerský předseda pro Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Náčelník české armády Opata ocení vojáky za záchranu lidského života
Za záchranu lidského života dnes ocení náčelník generálního štábu Aleš Opata několik vojáků. V budově generálního štábu ocenění převezmou příslušník opavského 53. pluku průzkumu a elektronického boje nebo vojáci a vojákyně 26. pluku velení, řízení a průzkumu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Kvůli návrhu na výměnu ministra kultury se dnes Babiš setká s Hamáčkem
Premiér Andrej Babiš (ANO) se dnes dopoledne setká s předsedou koaliční ČSSD Janem Hamáčkem kvůli situaci kolem výměny ministra kultury. Odvolání a náhradu svého nominanta požadují sociální demokraté, věc chtějí mít vyřešenou do konce června. Prezident Miloš Zeman odmítl ultimáta. Hamáček ve čtvrtek po jednání užšího vedení ČSSD uvedl, že bude chtít od Babiše slyšet návrh dalšího postupu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Premiéři V4 dnes budou v Praze jednat o evropském summitu
V Praze se dnes sejdou předsedové vlád zemí visegrádské čtyřky (V4), tedy České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska, aby se poradili před mimořádným zasedáním Evropské rady, které se uskuteční v neděli 30. června v Bruselu. Premiér Andrej Babiš (ANO) ve středu na plénu Sněmovny při schůzi k návrhu na vyslovení nedůvěry vládě řekl, že summit zásadně rozhodne o tom, kdo bude předsedou Evropské komise, Evropské rady a Evropské centrální banky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Zásadní komentáře Miloše Zemana: Prolomené Benešovy dekrety, znásilnění Češky migrantem, odchod ČSSD z vlády a znovu demonstrace
Prezident Miloš Zeman se v Týdnu s prezidentem, odvysílaném na TV Barrandov, vyjádřil k událostem uplynulých dnů. S moderátorem Jaromírem Soukupem tak hovořil o situaci ohledně hledání článku „Hitler je gentleman“, o odsouzení Davida Ratha či o nadcházející volbě nového předsedy TOP 09. Zeman nevynechal ani hlasování o vyslovení nedůvěře vládě premiéra Andreje Babiše. „Víte, kolik by se udělalo práce, kdyby se parlament odhodlal i ostatní zákony projednávat do 4 do rána?“ tázal se. Parlament prý svůj čas zaplňuje exhibicemi místo poctivé práce. Poté Zeman hovořil i samotných demonstracích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Demokraté zahájili boj o nominaci
Zdá se, že celá Demokratická strana Spojených států je odhodlána nepřipustit znovu volbu současného prezidenta Trumpa do nejvyššího úřadu země. Zájem o nominaci do pozice Trumpova vyzyvatele, tedy do pozice demokratického kandidáta na funkci prezidenta Spojených států, projevily téměř čtyři desítky kandidátů. Řekněme si otevřeně, že někteří z nich nemají velké šance se ve volebním zápase uplatnit, už také proto, že budou trpět nedostatkem peněz a také nedostatkem prostoru v médiích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg (TOP 09): Pan prezident Zeman manipuluje s fakty. Jsou snad všichni Židé úplatní?
Komentář na facebookovém profilu ke slovům prezidenta Zemana
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Bijeme se jako lvi za ekonomické zájmy naší země
Komentář na facebookovém profilu k arbitrážím
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Zeman je silnější. Jsme fackovací panák! Chovanec kritizuje chyby ČSSD
Situace kolem výměny ministra kultury už nemá pro ČSSD žádné dobré řešení. Myslí si to bývalý pověřený předseda strany a bývalý ministr vnitra Milan Chovanec. Nechápe, proč vedení ČSSD vyvolává další vládní krizi den po hlasování o nedůvěře vládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Němcová (ODS): Co ukázalo hlasování o nedůvěře vlády: Rozpad ČSSD, oslabený Babiš
Komentář na facebookovém profilu k současnému stavu politiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Speciály NASCAR projely Mostem jako vnadná ochutnávka závodního víkendu
Na východoevropskou i tuzemskou premiéru závodů série NASCAR na mosteckém autodromu o tomto víkendu lákali ve čtvrtek v podvečer fanoušky prostřednictvím svých osmiválcových pětilitrových speciálů v ulicích Mostu samotní protagonisté jedinečné podívané.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Zdeněk Pohlreich si klepe na čelo: Někdo vystuduje nějaký podivný společenský obor a hned si myslí, že je elita. A v EU se snad všichni pomátli na rozumu
Slavný český šéfkuchař, gastronom a moderátor pořadu Ano, šéfe! Zdeněk Pohlreich se v rozhovoru pro server Echo24.cz rozpovídal o české společnosti a politice, nad kterou si zoufá. „Vytváří se tady falešný dojem elit,“ říká šéfkuchař.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Právník žádá: Stanovte Zemanovi jasné hranice. Klidně i žalobou
Ústavní právník Jan Kysela má za to, že je třeba prezidentovi Miloši Zemanovi stanovit jasné hranice. Do patřičných mezí a k plnění jeho ústavních povinností by mohl Zemana donutit verdikt ke kompetenční žalobě. A pokud by nevyhověl ani kompetenční žalobě, mohl by nastat čas na sesazení Miloše Zemana z postu hlavy státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pourová (ANO): V hradeckých školách bude rušno i o prázdninách
Zatímco žáci se už chystají na prázdniny, ve třídách je už brzy vystřídají dělníci a řemeslníci. Město bude do svých škol během letních měsíců investovat více jak 41,5 milionu korun včetně DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministryně spravedlnosti rozhodla o předání Csaby D. do Maďarska
Dnes 27. června 2019 rozhodla ministryně spravedlnosti Marie Benešová o souběhu evropského zatýkacího rozkazu se žádostí o vydání ve věci maďarského a srbského státního příslušníka Csaby D., který je podezřelý ze tří vražd spáchaných v Amsterdamu, Budapešti a Bělehradě. Ministryně spravedlnosti upřednostnila předání pachatele k trestnímu stíhání do Maďarské republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zlatí komunisté, zvolala Markéta Šichtařová. A myslí to vážně
Ekonomka Markéta Šichtařová udělala něco, co by prý do sebe nikdy neřekla. Zvolala „zlatí komunisté“. I ti by podle ní hospodařili líp než Andrej Babiš (ANO) a sociální demokraté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Elitářsky namyšlená Aňo Geislerová, přestaňte se vysmívat lidem. Nekorektní profesor Holoubek volá k odpovědnosti
NEKOREKTNÍ PROFESOR Ve volbách do Evropského parlamentu se jím vedené hnutí Vědci pro Českou republiku neprosadilo, přesto profesor Ivan Holoubek se svými kolegy z politiky utíkat nechce. Při sledování protestních akcí proti premiéru Andreji Babišovi ho udivuje, že od demonstrantů ani jednou nezazněl požadavek na předčasné volby. Doběla ho zato rozpálil výrok herečky Ani Geislerové, že je třeba vyjíždět z Prahy a těm méně informovaným vysvětlovat, co se děje, aby to pochopili správně. Tato elitářská namyšlenost prý neodrazuje jenom jeho. Vždyť republika se nedělí na vědomou, probuzenou Prahu a spící, otupělý venkov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Navrátil (KDU-ČSL): Kraj chce poděkovat výjimečným pěstounům, sbírá nominace
V Moravskoslezském kraji vyrůstá v dětských domovech téměř 600 dětí. Většina z nich by mohla žít v domácím prostředí, kraj proto podporuje pěstounskou péči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Chabr (TOP 09): Hlavní město si nechalo zpracovat analýzu správy majetku zajišťovaného externími subjekty
Rada hl. m. Prahy vzala na dnešním jednání na vědomí analýzu správy majetku hlavního města, který zajišťují externí subjekty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ministr Kremlík: Silnice I/27 mezi Třemošenským rybníkem a Orlíkem se do příštího roku dočká rozšíření
Ve čtvrtek 27. června zahájilo Ředitelství silnic a dálnic výstavbu silnice I/27 Plzeň, Třemošenský rybník – Orlík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist