Oficiální zpravodajská média

Zvláštní návštěva v pákistánském vězení. Co tam dělali čeští poslanci?
Tereze Hlůškové, jež je uvězněná v pákistánském vězení za pašování drog, se podle českých poslanců Daniela Pawlase (KSČM) a Michala Ratiborského (ANO) daří dobře. Uvedli to poté, co ji v rámci zahraniční cesty do Pákistánu navštívili. Hlůšková byla odsouzena na osm let a osm měsíců vězení. Píše o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Jak číst „fakta“ o Trumpovi předkládaná v některých médiích? A kdo za nimi reálně stojí? Exšéf vojenských zpravodajců odhaluje...
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „To, co sdělovací prostředky o Trumpovi předkládají veřejnosti jako fakta, jsou ve skutečnosti obrazy vytvořené politickými protivníky,“ říká ke kauzám amerického prezidenta neustále rotujícím v médiích někdejší ředitel Vojenského zpravodajství a bývalý velvyslanec České republiky v Afghánistánu Petr Pelz. Trumpovu spolupráci s Rusy nelze prokázat, a to ani tu nevědomou, upozorňuje Pelz na oficiální závěry vyšetřování. Přibližuje také, jak s děním kolem Trumpa souvisí zadržení Juliana Assange, zakladatele WikiLeaks, a tajný program CIA Vault 7, který právě Assange na svých stránkách publikoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Trump s Kimem potřetí
Americký prezident Donald Trump nečekaně přizval severokorejského vůdce Kim Čong-una k návštěvě demilitarizované zóny mezi oběma korejskými státy a strávil s ním skoro hodinu v neplánovaném jednání, které by mu jeho ministři a poradci asi normálně nepovolili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Profesor Pařížské univerzity varuje: Evropa už nebude Evropou. V zákulisí se už připravují politická rozhodnutí příznivá pro masovou imigraci do Evropy
GATESTONE INSTITUTE V některých zemích západní Evropy se při volbách do Evropského parlamentu projevily silné postoje ve prospěch obrany národní suverenity a evropské civilizace, odmítnutí nekontrolované imigrace a odmítnutí diktátu bruselských technokratů. Profesor Pařížské univerzity a autor 27 knih o Francii a Evropě, Guy Milliere, však ve svém textu pro Gatestone Institute v New Yorku tvrdí, že ani to nezastaví pád Evropy ke dnu. Přispěje k tomu i úspěch Zelených, kteří jsou proti jakékoli obraně západní civilizace, svobodného podnikání a svobodných trhů. V zákulisí se údajně již připravují politická rozhodnutí příznivá pro pokračující masovou imigraci do Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Poslanci čekali na mikrofon jak ve frontě na maso
Komentář na facebookovém profilu k událostem uplynulého týdne
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
dTest: Isotonické nápoje – minerály či ionty, nebo spíš cukr a chemie?
Pronikají do regálů běžných supermarketů a často se „tváří“ nepostradatelně. Jde o produkty, které obestírá aura drinku nezbytného ke sportovní aktivitě a lepším výkonům. V čem spočívá jejich přínos? Spotřebitelský časopis dTest prozkoumal nabídku 21 tzv. isotonických nápojů z českých obchodů. Některé obsahují složky, kterým bychom se měli raději vyhnout – nejen ve sportovním, ale i běžném životě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Další kočkopes?
Komentář na facebookovém profilu k úhradám ve zdravotnictví
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zdeněk Zbořil se nestačil divit, jak v ČT předkládali divákům hlasování o nedůvěře vládě
Politolog Zdeněk Zbořil se vyjádřil k hlasování o vyslovení nedůvěry vládě. Je přesvědčen, že se při něm mimo jiné ukázalo i to, jak hluboko kleslo zpravodajství České televize. Ale nejen to. Ukázalo se prý také, že „sejmout Babiše“ není nijak snadné a že předseda spolku Milion chvilek Mikuláš Minář zklamal své příznivce. Údajně navíc vyšlo najevo, že je Minář kýmsi řízen. Zbořil to tak alespoň vnímá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Že by tu byl konec? Verdikt v kauze Čapí hnízdo by mohl padnout v červenci
Půlka července. V této době by měl přijít státní zástupce s výsledky vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Píše to server Echo24.cz s tím, že by se tak mělo stát ve chvíli, kdy by celá kauza probíhala standardně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
TOP 09 oslavila 10. narozeniny
TOP 09 oslavila v prostorách Břevnovského kláštera deset let své existence na české politické scéně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Průzkum pro ČT: Babiš mírně ztratil. Zato Trikolóra Klause ml. již krátce po založení boduje
Sněmovní volby by v červnu vyhrálo podle modelu Kantar CZ hnutí ANO s 25,5 procenta hlasů. Druzí by byli Piráti s 18,5 procenta a třetí ODS s 13 procenty hlasů. ANO si meziměsíčně pohoršilo, naopak Piráti a ODS od května získali. Volební model dnes zveřejnila Česká televize (ČT) a do dolní komory Parlamentu by se podle něj dostalo zřejmě osm stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
ČEZ: Lidé z Blat zavzpomínali na Kubatu modlitbou i tancem
Modlitbou i tancem zavzpomínaly v sobotu 29. června stovky obyvatel a návštěvníků Zbudovských Blat na zdejšího obhájce práv sedláků ve sporu s vrchností Jakuba Kubatu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Setkání Trumpa s Kimem. Došlo i na šarvátku
Stephanie Grishamová, nová mluvčí Bílého domu, zažila doslova křest ohněm. Na hranicích mezi Korejemi se totiž připletla do konfliktu s ochrankou korejského vůdce Kim Čong-una. Odnesla si z ní pohmožděniny, uvádí server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
To nejdu, vzpomíná Geislerová na dobu, kdy se povolily demonstrace
Herečka Aňa Geislerová zavzpomínala na karlovarském filmovém festivalu, kde představuje film Amnestie, na rok 1989 a 1990. Film připomíná amnestii právě z roku 1990, kterou vyhlásil prezident Václav Havel. Slova Geislerové přináší server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Lázeňská města na filmovém festivalu Karlovy Vary propagují nominaci do UNESCO
Tři lázeňská města z Karlovarského kraje, která spolu s dalšími lázeňskými městy Evropy usilují o zápis na seznam světového kulturního dědictví UNESCO, svou nominaci propagují také na letošním Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary. Prezentace má i edukativní rozměr, řekla ČTK primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Státní podnik LOM Praha koupí pro vrtulníky Mi náhradní díly za 100 milionů Kč
Státní podnik LOM Praha koupí sady listů vyrovnávacího rotoru a další náhradní na vrtulníky řady Mi za 100 milionů korun bez DPH. Informace o zakázce v pondělí předá kolegům na vládě ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Ministři také proberou dohodu mezi Českou republikou a USA o vzájemném pořizování vojenského materiálu a služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Zážitky z noční Sněmovny a jak to bude dál se Staňkem? Babiš to vše sepsal
Ani tuto neděli nebyli příznivci premiéra Andreje Babiše (ANO) ochuzení o jeho pravidelné facebookové hlášení „Čau lidi“ o tom, co vše se odehrálo za poslední týden v jeho politickém životě. Vrátil se k hlasování o nedůvěře vládě, kterou vyvolala opozice, výhrůžkám ČSSD ohledně odchodu z vlády, ale také ke schůzce premiérů V4, kterou svolal kvůli předsedovi Evropské rady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
I s Le Penovou a Salvinim je třeba se bavit, oponoval v ČT Chmelař lidovci Svobodovi
Hosty druhé hodiny Otázek Václava Moravce byli náměstek pro řízení sekce evropské ministerstva zahraničí Aleš Chmelař (ČSSD), europoslanci Jan Zahradil (ODS) a Pavel Svoboda (KDU-ČSL). Svoboda navázal na Babišovo vystoupení z první hodiny a nabídl divákům jméno kandidáta na předsedu Evropské komise, který bude rozumět střední Evropě. Sociální demokrat Chmelař se před kamerami zastal Marine Le Penové a Mattea Salviniho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Stefan Pongo: Ani dnes nejsme v mnoha zemích EU plnoprávnými občany
Zástupci Romů z Česka, Slovenska, Maďarska, Británie, Francie, Belgie a jiných států přijedou v pondělí 8. 7. do Bruselu, aby od 11 hodin dopoledne společně demonstrovali před Evropským parlamentem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Zeman a Babiš mohou ustát i milionovou demonstraci, upozorňuje expert
Politolog Daniel Kunštát okomentoval současnou vládní situaci – pozice sociálních demokratů je podle něj zoufalá a dříve či později z vlády odejdou. I když vládní kabinet ustál druhý pokus opozice vyjádřit vládě nedůvěru a svrhnout ji, je velmi těžké odhadovat, jak dlouho vydrží v současném složení. Své uvedl i k masovým demonstracím, které pořádá spolek Milion chvilek. „Zeman s Babišem mohou ustát i milionovou demonstraci,“ řekl v rozhovoru pro server Info.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
„To je špatně. Hamáček mlčí a komentují to jiní.“ Hejtman Běhounek vyslal jasný vzkaz vedení ČSSD
ROZHOVOR Hádky o to, zda zůstat ve vládě, nebo skončit, sociální demokracii poškozují. Členové rozhodli v referendu a vedení se tím má řídit. ParlamentnímListům.cz to řekl poslanec ČSSD a hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. „Soustavně se hádáme a preference letí dolů,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
NP Podyjí: Zpestřete si začátek prázdnin, rakouský Thayatal připravil Český týden
Rakouský Národní park Thayatal po roce opět připravil oblíbený program pro české návštěvníky. Těšit se mohou na exkurze tlumočené do češtiny i slevy na výklad při krmení koček divokých, výstavu či vstupné do zámku Ruegers a Hardegg. Český týden v návštěvnickém centru Thayatalu potrvá do neděle 7. července.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Suvenýr v Poslanecké sněmovně? Zatím ne, ale co není, může být
Přijdete-li v Česku do Poslanecké sněmovny, suvenýr si nekoupíte. Zatím. Úředníci již nyní zjišťují, za jakých podmínek by se tak mohlo stát, neboť v zahraničí je to zcela běžné. Píše o tom server Info.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Šojdrová (KDU-ČSL): Lídři EU vědí, jak se pod Babišem třese židle
Komentář na facebookovém profilu k pozici premiéra Babiše v rámci Evropské unie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 84. díl. Korupce – Ekonomie versus mýty
Korupce patří k nejužívanějším slovům naší současnosti. Slyšíme je všude kolem nás – od běžné mezilidské komunikace přes média až po politické instituce. Až se zdá, jako by právě korupce byla nejpříznačnějším rysem dneška.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Senátorka Žáková: Vysvětlování problematiky radioaktivních odpadů je velmi důležité
Zástupci MPO diskutovali se senátory o zákonu o zapojení obcí v souvislosti s přípravou projektu hlubinného úložiště radioaktivních odpadů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Všichni se jim smějí, ale pravdu nikdo (nahlas) nepoví
Každému je víceméně jasné, že špičky sociální demokracie se drží svých parlamentních a ministerských korýtek, jako – inu, doplnit lze cokoli. Drží se pevně. Je to totiž jejich úkol. A jakkoli lze působení vládních politiků v rezortu zahraničí a vnitra mnohdy nazývat minimálně jako kontroverzní (když ne rovnou kolaborantské), o tom se jaksi nemluví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
SZPI zakázala cukrovinky s o několik řádů vyšší přítomností alergenů proti informaci na obalu
Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) zjistili v tržní síti dvě šarže cukrovinek z dovozu, u kterých laboratorní rozbor potvrdil několikanásobně vyšší přítomnost alergenních látek, než kolik odpovídá informaci uvedené na obalu potravin. Jedná se o následující výrobky, které inspektoři odebrali v provozovně COOP družstvo Velké Meziříčí, Družstevní 1173/2, 594 01 Velké Meziříčí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Počet obětí na silnicích klesá pomalu, stát chce zapojit obce
Česku se zatím nedaří naplňovat národní strategii, jejímž cílem bylo snížení počtu obětí dopravních nehod na úroveň EU. Zatímco v rámci celé Unie meziročně počet obětí klesl o jedno procento, v Česku se jejich počet zvýšil o 14 procent. Stát proto chce více zapojit kraje a obce a zaměřit se na nejohroženější účastníky provozu. Vyplývá to z materiálu Ministerstva dopravy, který v pondělí prostuduje vláda. Loni na silnicích zemřelo 565 osob, těžce zraněno bylo 2 465 osob.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Zajistíme, aby v dalších parlamentních volbách nepropadl žádný demokratický hlas
Komentář na facebookovém profilu k požadavkům sjednocení opozice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ivo Fencl: Ještě o pamětech přispěvatele Parlamentních listů Miroslava Macka
Nepřehlédnutelný politik Miroslav Macek odešel z politiky a ve své knize Samomluvy Miroslava Macka (2017) na dotyčnou éru svého života... zrovna moc nevzpomíná: navzdory tomu, že jsou dotyčné Samomluvy jeho paměťmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Scheinherr: Janák s Menclem neudělali nic jiného, než navrhli most na 100 let
Komentář na facebookovém profilu k argumentům pro záchranu pražského Libeňského mostu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
ČSSZ: Od 1. 7. 2019 se snižuje sazba pojistného na nemocenské pojištění o 0,2 procenta
Zrušení karenční doby (první 3 dny dočasné pracovní neschopnosti, za které se neposkytuje náhrada mzdy nebo platu) od 1. 7. 2019 má dopad i do oblasti pojistného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Nepřijatelný schodek rozpočtu. Vláda bude muset Bruselu hodně poklonkovat, varuje Markéta Šichtařová
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Při předpokládaném hospodářském růstu je naprosto nepřijatelné plánovat schodek státního rozpočtu. Odmítavě tak na uvažovaný deficit čtyřicet miliard korun pro příští rok reaguje Markéta Šichtařová. Zároveň upozorňuje na to, že vláda počítá i s penězi z EU, což má háček. Není si totiž tak docela jistá, jaký bude další postup Evropské unie, pokud uvidí nereakci českých úřadů na její poslední audit. Dá peníze? Nedá? Vláda bude možná muset hodně Bruselu poklonkovat, aby se na tyhle peníze mohla s určitostí spolehnout a neupadla v nemilost jako třeba Viktor Orbán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Hurá na Baťův kanál
Komentář na facebookovém profilu k turistickým zajímavostem Slovácka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg: Bylo by slušné, aby Babiš v reakci na demonstraci na Letné odstoupil. A Benešová také
Čestný předseda TOP 09, poslanec Karel Schwarzenberg promluvil o tom, zda plánuje do budoucna obhajovat mandát zákonodárce, jaký má názor na protivládní demonstrace a prozradil, jak se cítí zdravotně, přičemž zmínil i prezidenta Miloše Zemana. „Dědek starej má dát pokoj. Pajdám skoro hůř než prezident,“ uvedl Schwarzenberg v rozhovoru pro server Seznamzprávy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
„Já nejsem u výslechu tady, budu říkat, co budu chtít!“ V ČT se strhl konflikt mezi Babišem a Moravcem
Moderátor Václav Moravec pozval do studia předsedu vlády Andreje Babiše a ten spustil nemilosrdnou kanonádu. „Vy tady překrucujete té fakty, vy jste stále negativní. Fakt jste velice nekorektní, pane redaktore. Já nejsem u výslechu tady, já nejsem u policie, já budu říkat, co já budu chtít,“ udeřil Babiš na moderátora. Nikoli poprvé také konstatoval, že ČSSD z vlády neodejde. „Proč by to dělali?“ ptal se doslova v ČT premiér.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Benešovy dekrety musí pryč, prosí českou stranu se slzami v očích sudetský Němec
Jako doma se osmasedmdesátiletý Horst Franz Hippmann cítí mezi tradičním chebským krojem, západočeským porcelánem a fotkami zdejších lázní. Předměty v sudetoněmeckém muzeu v bádensko-württemberském Bönnigheimu pro něj totiž představují důležité spojení s oblastí, kde prožil část dětství, ale musel ji jako sudetský Němec po druhé světové válce spolu s rodiči opustit. Jeho životní příběh přiblížila ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Kapitánka lodi převážející migranty byla v Itálii zadržena. Hrozí jí 10 let vězení
Italský ministr vnitra Matteo Salvini tvrdě udeřil. Kapitánka lodi Sea-Watch 3 neziskové organizace převážející migranty Carola Rackete byla zadržena. Hrozí jí až deset let vězení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Generál Pavel by vyznamenání od Zemana nepřijal
Armádní generál Petr Pavel by vyznamenání od prezidenta Zemana nepřijal!!!! Jenže prezident Zeman mu jej nenabízí, což opomenul říci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Vojáci v Litvě absolvovali náročné cvičení Iron Wolf
Příslušníci druhého rotního úkolového uskupení (2.rÚU) v litevské Rukle se pod vedením majora Václava Pejchara jako příslušníci 5. rotace předsunuté přítomnosti (eFP BG LTU) již téměř půl roku připravovali na brigádní certifikační cvičení společně s desítkou různých aliančních partnerů. V minulých dnech se vojáci nejen 41. mechanizovaného praporu ze Žatce zúčastnili cvičení Iron Wolf (podle názvu litevské brigády, která cvičení připravovala), které úspěšně absolvovali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zákonné omezení obchodu s orgány vláda asi odmítne
Návrh skupiny poslanců z řad Pirátů a TOP 09 na omezení možnosti nákupu orgánů odebraných nedobrovolně lidem v Číně i v jiných zemích vláda zřejmě označí za nadbytečný, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Už nejsme kasino Evropy
Komentář na facebookovém profilu k boji proti hazardu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zeman z Babiše dělá svého „poskoka a vošousta“, odhaluje Ondřej Neff
Premiér Andrej Babiš již před drahnou dobou poslal prezidentu Zemanovi demisi ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD). Zeman však prozatím odmítá Staňka odvolat, i když mu k tomu Ústava ČR, podle které nese odpovědnost za vládu její předseda, nedává prostor. Podle publicisty a spisovatele Ondřeje Neffa to ukazuje, že Zeman si dělá z Babiše svého poskoka. A šéf komunistů Vojtěch Filip je tomu ochoten přihlížet, přestože je vzděláním právník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Petříček navštíví Gruzii. Chce ji podpořit ve vstupu do NATO a do EU
O možnostech rozvoje obchodně-ekonomické spolupráce, ale i o evropských a bezpečnostních otázkách bude v Gruzii mezi 9. a 11. červencem jednat ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD). Chce vyjádřit podporu územní celistvosti Gruzie i ambicím země na integraci do Evropské unie a Severoatlantické aliance (NATO). Vyplývá to z materiálů, které má ČTK k dispozici a které v pondělí projedná vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Ekonomičtí diplomaté z celého světa v Praze - zájem o konzultace byl letos rekordní
O aktuálních exportních příležitostech, možnostech vstupu na trh a současném vývoji na více než devadesátce světových trhů jednali v Praze s českými firmami ekonomičtí diplomaté a ředitelé zahraničních kanceláří CzechTrade z celého světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Zeman přerušil dovolenou v Novém Veselí. Vrací se do Lán řešit Staňka
Prezident Miloš Zeman přerušil svou dovolenou v Novém Veselí na Vysočině a odjel do Lán. Volno hlavě státu narušily žádosti politiků o setkání, sdělil ČTK prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. V Lánech Zeman v úterý přijme premiéra Andreje Babiše (ANO) a šéfa ČSSD a místopředsedu vlády Jana Hamáčka (ČSSD). Řešit s nimi bude odvolání Antonína Staňka (ČSSD) z postu ministra kultury. Na odjezd prezidenta upozornil server TN.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Turismus je černé zlato
Nejčastěji navštěvovaným turistickým cílem České republiky roku 2018 je Pražský hrad, oznámila agentura CzechTourism, která má na starosti rozvoj udržitelného cestovního ruchu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Zuzana Majerová Zahradníková vzkazuje do ulic: Demonstrujte, ale máte návrh řešení? Mám pocit, že ho sami neznáte
ROZHOVOR „Naopak některé negativní reakce nás utvrzují v tom, že jdeme po správné cestě. Považovala bych naopak za alarmující, kdyby o nás tito lidé mluvili pochvalně. Takže je vše úplně v pořádku,“ říká poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková o hnutí Trikolóra. Premiér Andrej Babiš podle ní sám od sebe v žádném případě z politiky neodejde. Z politiky ho prý nedostanou velká slova ani emotivní prohlášení, byť třeba myšlená dobře. Z politiky ho dostanou jen volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Herman (KDU-ČSL): Zaměňovat kritiku vlády s bojem proti státu je manipulace
Komentář na facebookovém profilu k výroku předsedy KSČM Vojtěcha Filipa
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Celní správa: Sedmnáct porušení zákona o zaměstnanosti na Olomoucku
Olomoučtí celníci provedli v průběhu letošního roku, od ledna do konce května, 36 kontrol, zaměřených na dodržování zákona o zaměstnanosti, při nichž zjistili sedmnáct porušení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Stát dostane od ČEZ o miliardy méně kvůli nízké dividendě
Nejdelší valná hromada v historii společnosti ČEZ rozhodla, že podnik vyplatí dividendu pouze ve výši 24 korun na akcii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Birke (ČSSD): Do sportu dětí a mládeže investujeme nemalé finanční prostředky
Náchodská sportoviště nabízejí stále lepší podmínky. Přesvědčil se o tom i poslanec a bývalý hokejista Milan Hnilička.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Holomčík (Piráti): Současná vláda na krajinu a budoucnost nemyslí
Komentář na facebookovém profilu k prioritám vlády Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Pelc (NÁR.SOC.): K interpretaci Ústavy
Ústava prezidentovi ukládá povinnost odvolat ministra na návrh premiéra. A jmenovat jiného. Vedou se diskuze o tom, zda je jeho rozhodnutí limitováno, zda existuje možnost diskrece.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ivan Vyskočil po zlém zážitku účtuje se „sluníčkáři“: Zemanovcům rozstřískat hlavy na srač*y, aby ty vaše pravda a láska zvítězily?! To snad ne
NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM Demonstrace a výstupy některých politiků a umělců na Letné, přístup studentů v souvislosti se současnými událostmi i to, proč u někoho „trestně stíhaný“ vadí a u někoho ne. To jsou témata, která rozebral v dnešním Nedělním ránu oblíbený herec Ivan Vyskočil. Zmínil hejtmana Půtu a Zdeňkovi Svěrákovi poslal jasný vzkaz. Vysvětlil také, že ho velmi zaujaly myšlenky spisovatele Vondrušky a některé dokonce odcitoval. Na závěr prozradil, jak se někteří jeho kamarádi a kolegové „odkopali“ poté, co udělal pohodové interview u něj na zahradě. Důvod? „On je přece pro Zemana“!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: ČR bude hostit Konzultativní shromáždění smluvních stran Smlouvy o Antarktidě
Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček zahájí 2. července 2019 Konzultativní shromáždění smluvních stran Smlouvy o Antarktidě (ATCM). Konzultativní shromáždění, které se koná jednou ročně, je vrcholným orgánem smluvních stran Smlouvy o Antarktidě. Předsedat mu bude náměstek ministra zahraničních věcí Martin Smolek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Řada velkých městských části v Praze má požadavky na rozšíření sítě MHD
Řada velkých městských částí v Praze by uvítala úpravy a posílení sítě MHD. Vyplývá to z ankety ČTK mezi radnicemi. Požadavky zahrnují například prodloužení linek 101, 146, 117 či 148, zavedení midibusové linky k Nemocnici Na Bulovce, vytvoření nové zastávky u břevnovské polikliniky Pod Marjánkou nebo přidání nyní scházející zastávky Karlovy Lázně ve směru od Národního divadla. Radnice o možných změnách jednají s organizací Ropid, která zajišťuje pražskou MHD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Růžena Chrasteková: Ministr Staněk začal rozkrývat rozkrádačky. Musí odejít?
Protože to si teda dovolil dost! Navíc to určitě nekonzultoval předem s těmi rozkrádači, což neměl, vlastně měl dělat, čert už aby s v tom vyznal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
K návrhu STAN na roční studijní volno pro učitele se vláda zřejmě postaví neutrálně
Vláda se nejspíš postaví neutrálně k návrhu poslanců STAN, kteří chtějí zavést možnost až ročního studijního volna pro učitele jednou za deset let. Poslanci si od toho slibují zvýšení atraktivity učitelství. Proti návrhu se ze čtyř úřadů, které se jím zabývaly, postavilo jen ministerstvo financí. Vyplývá to z předkládací zprávy na vládním webu. Kabinet se bude předlohou zabývat v pondělí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Kulhánek (ODS): Musíme mnohé v našem kraji udělat
Krajský zastupitel Jiří Kulhánek v Listech Ústeckého kraje odpovídal na otázku: „Považujete stipendia pro studenty vysokých škol za přínos pro udržení vzdělaných lidí v našem kraji?“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
NP České Švýcarsko: Přístup na skalní hrad Šaunštejn je omezen
V tomto týdnu byla dokončena oprava přístupu na torzo skalního hradu Šaunštejn u Vysoké Lípy. Zároveň však musel být omezen vstup na některé vyhlídky na vrcholové skalní plošině a došlo také k omezení horolezecké činnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Mračková Vildumetzová: Zimní olympiády se v našem regionu zúčastní okolo 1900 sportovců
Během závěrečného ceremoniálu Olympiády dětí a mládeže v Libereckém kraji převzala hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová z rukou libereckého hejtmana Martina Půty olympijskou vlajku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Stát je pro daňového poplatníka stále dražší
Komentář na facebookovém profilu k provozním výdajům státu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj využívá prostředky EF na úsporu energie rozumně
Z přehledu, který na jednání Rady Pardubického kraje předložila radní Hana Štěpánová, vyplývá, že kraj využil prostředky z operačního fondu Životní prostředí v tomto programovacím období na několik desítek krajských budov a další jsou buď v procesu stavby, nebo se chystají na zahájení či projektování stavby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zamědělství: Největší mezinárodní říční expedice roku se blíží
Průzkumy Dunaje včetně jeho hlavních přítoků k získání spolehlivých a vzájemně porovnatelných informací o vybraných ukazatelích kvality vody a stavu ekosystémů tohoto evropského veletoku provede největší mezinárodní říční expedice roku – „Společný průzkum Dunaje 4“ ve 13 zemích v povodí Dunaje včetně České republiky. Svou činnost zahájí v sobotu 29. června na Den Dunaje. Dřívější dunajské průzkumy proběhly v letech 2001, 2007 a 2013.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Ministryně Schillerová se učí propagandu rychle
Komentář na facebookovém profilu k daňové politice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Prezident a pidižvíci
S přímo volenými hlavami státu mohou být potíže. Je to přirozený výsledek skutečnosti, že přímo volený prezident si uvědomuje sílu svého mandátu mnohem více, než kdyby za něj vděčil zákulisním jednáním v Parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic zahájilo výstavbu silnice I/27 Plzeň, Třemošenský rybník – Orlík
„Účelem stavby je rozšíření stávající silnice I/27 na kapacitní čtyřpruhovou směrově rozdělenou komunikaci, která bezpečně převede vysoké dopravní zatížení. Směrovým oddělením provozu bude odstraněno jedno z největších rizik, což je střet protijedoucích vozidel. Dojde tak ke zlepšení bezpečnosti a plynulosti silničního provozu,“ uvedl ke stavbě generální ředitel ŘSD Pavol Kováčik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Primátor Paparega: Daří se nám realizovat plány a měnit město k lepšímu
Sliby se mají plnit nejen před volbami, a tak je na čase odškrtnout další ze slibovaných projektů, které jsme avizovali již před dlouhými měsíci. Právě otvíráme 3D bludiště a rozhlednu, ze které mám osobně velkou radost. Nejen kvůli nejmladším občanům našeho města, ale také kvůli turistům a návštěvníkům, kterých každoročně, ať se nám to líbí nebo ne, přibývá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Zákaz Trumpa. Podporujete ho? Tak mlčte! Publicista je ohromen. Toto se děje v komunitě milovníků pletení a háčkování
Komentátor a publicista Marian Kechlibar ve svém komentáři na webu Kechlibar.net reagoval na webovou komunitu Ravelry, která se specializuje na pletení a háčkování, ta totiž zakázala jakékoliv pozitivní zmínky o americkém prezidentovi Donaldu Trumpovi. Kdykoliv si myslíte, že ve věci absurdní vylučovací politiky bylo dosaženo vrcholu, přesvědčí vás někdo, že ještě nebylo. „Pleteni je politická záležitost. Vždycky bylo,“ dodává komentátor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Podle Babiše ČSSD neodejde z vlády. Kdyby se tak stalo, SPD ji nenahradí, uvedl
Spekulace, že by ve vládě mohlo ČSSD nahradit hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury, považuje Babiš za nesmyslné.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 30.6.2019 v 13:36, zobrazit podobné
Hasičský záchranný sbor: Horké a suché počasí navyšuje počty požárů
Horké a suché počasí navyšuje počty požárů, ke kterým hasiči v posledních dnech vyjíždějí. Zatímco ve středu bylo požárů 70, ve čtvrtek už jich hasiči likvidovali 78 a v pátek jich bylo 106. Přitom dlouhodobý denní průměr je 49 požárů. Dostali jsme se tak již na více než dvojnásobek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 13:35, zobrazit podobné
V kapitalismu dnes není možné bránit se klimatické krizi, soudí politolog Císař
Sociolog a politolog Ondřej Císař v rozhovoru pro Český rozhlas konstatoval, že v kapitalistické ekonomice můžeme jen těžko bojovat proti klimatické změně. To prý však neznamená, že by vyzýval ke svržení kapitalismu. Toto svržení by totiž mohlo přinést mnohem víc problémů, než tak hojně probíraná klimatická změna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Povolené fúze na automobilovém trhu a v oblasti informačních technologií
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil další dvě spojení soutěžitelů. Obě rozhodnutí již nabyla právní moci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Pro Zemana mohou pracovat jen ti nejlepší, prozrazuje hradní motorkář
Sloužit u motocyklové čety Hradní stráže je prestižní záležitost a do jednotky je poměrně náročné se dostat. ČTK to řekl Lukáš Brábník, jeden z členů skupiny doprovodné ochranné služby, jak se jednotka oficiálně jmenuje. Adept na členství u „hradních motorkářů“ musí výborně ovládat motocykl, zároveň musí splňovat zdravotní kritéria a zvládnout armádní fyzické i psychické testy. Počet míst u jednotky je navíc omezen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Americký prezident Trump překvapil úplně všechny. Vkráčel do KLDR
Prezident Spojených států Donald Trump se setkal se severokorejským komunistickým diktátorem Kim Čong-unem. Setkání proběhlo v demilitarizovaném pásmu mezi oběma korejskými státy. Podle informací agentury Reuters Trump dorazil na místo v neděli ráno středoevropského času. Odhodlal se dokonce k nevídanému kroku. Vstoupil na půdu KLDR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Gruzie se stává pro Čechy atraktivní turistickou destinací
Komentář na facebookovém profilu k přijetí gruzínské delegace v Senátu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Návrh SPD na zavedení minimálního důchodu vláda zřejmě odmítne
Návrh poslanců hnutí SPD na zavedení minimálního důchodu zřejmě narazí na nesouhlas vlády. Vyplývá to z návrhu stanoviska pro pondělní jednání vlády, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Kvůli suchu, které Česko trápí, je v Praze zákaz rozdělávání ohně
V Praze se nesmějí kvůli suchu rozdělávat od neděle 30. června ohně. Opatření má zabránit vzniku požárů, před kterými dnes varovali meteorologové, a platí do odvolání. ČTK to sdělil mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman. Zákaz se vztahuje vedle ohňů i na kouření, pořádání ohňostrojů nebo zapalování lampionů nebo pochodní a odhazování nedopalků nebo hořících předmětů v lesích, parcích, zahradách, polích a senících na území Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Berdychová: Jednou z nejoblíbenějších činností sluchově postižených dětí je sport
Čtyřdenní boje na Hrách IX. letní olympiády dětí a mládeže na libereckých sportovištích jsou minulostí. Ve čtvrtek večer po slavnostním zakončení a posledním medailovém ceremoniálu uhasl olympijský oheň. 251 mladých sportovců Královéhradeckého kraje přivezlo 11 zlatých, 9 stříbrných a 8 bronzových medailí a v celkovém pořadí krajů skončili na 7. místě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: IROP významně podporuje infrastrukturu sociálních služeb a bydlení
Celkovou částkou 10,3 miliardy korun podpoří Integrovaný regionální operační program (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, během let 2014 – 2020 projekty infrastruktury sociálních služeb, deinstitucionalizace sociálních služeb, sociálního bydlení, komunitních center a polyfunkčních komunitních center.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Šedlbauer (ZpL): Takto veřejná doprava cestujících nefunguje
V lednu dopravní podnik převzal od BusLine autobusovou dopravu v Liberci, a protože neměl zpočátku dost řidičů, došlo k omezení spojů na některých linkách. Toto dočasné omezení stále trvá a vedení města se z něj tiše snaží udělat nový standard.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Piráti: Odmítáme politicky motivovanou perzekuci whistleblowerů
Piráti odmítají vydání whistleblowera Juliana Assange do Spojených států amerických z důvodu hrozící politicky motivované perzekuce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Český letecký poradní tým v Iráku ukončil svou činnost
Český letecký poradní tým, který iráckým letcům a pozemnímu personálu pomáhal se zvládnutím letounů L-159, po třech letech ukončil svou činnost. Poslední jednotka se z Iráku vrátila včera v pozdních večerních hodinách, přistála v Praze na kbelském vojenském letišti. ČTK to řekla Vlastimila Cyprisová z tiskového oddělení generálního štábu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Česká ekonomika rostla v prvním čtvrtletí rychleji, problémem jsou slabé zisky a investice
Český statistický úřad včera dále zpřesnil údaj o růstu české ekonomiky v letošním prvním čtvrtletí. Tuzemské hospodářství přidalo meziročně 2,8 procenta. Dosavadní údaj přitom činil 2,6 procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Odborníci se radí o etice samořiditelných aut
Auta bez řidičů nejsou dalekou vizí sci-fi literatury, ale reálnou budoucností. Než se ale dostanou do provozu, je nutné vyřešit eticky sporné otázky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Výsledky ekonomického fóra v Petrohradě
S ohledem na zvyšující se teplotu nejenom venku za okny, ale i světové, evropské a národní politiky, prakticky ve všech členských státech EU, zvyšující se teplotu uvnitř vztahu mezi členy vládní koalice ČR a vládou ČR a médii, která se očividně nachází na dietě, následující je krátký přehled výsledků ekonomického fóra v Petrohradu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Hejtman Okleštěk: V mobilní kanceláři jsem načerpal spoustu námětů
Cesta hejtmanovy mobilní kanceláře do Javorníku a Mikulovic přinesla zástupcům kraje spoustu zajímavých podnětů a tipů k zamyšlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Pražští hygienici informují o kvalitě vody v přírodních koupalištích
Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen "HSHMP") informuje širokou veřejnost o výsledcích plánovaných odběrů vzorků vody na sledovaných pražských přírodních koupalištích, které se uskutečnily dne 24. 6. 2019. Odběry vzorků probíhají přesně dle schváleného Monitorovacího kalendáře pro rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist