Nejčtenější v danném dni? Historie článků

říjen 2020
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.575x, což odpovídá cca 186.538-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Bordel kolem „osvobození“ Babiše: Prý to celé bylo jinak
Když Deník N přinesl informaci, že stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) a dalších obviněných v kauze firmy Čapí hnízdo bude zastaveno, možná tím předsedovi vlády pomohl. Ekonomický publicista Miroslav Motejlek má za to, že Deník N mohl sehrát roli „užitečného idiota“. Šéfredaktor serveru Forum24.cz doplnil, že tady vůbec nejde o Čapí hnízdo, ale o něco mnohem důležitějšího. o ruskou propagandu a o záchranu české demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
A politická scéna se otřese v základech. Víme, proč odešel Robert Šlachta do civilu. Dva měsíce to bylo téměř státní tajemství
EXKLUZIVNĚ Šest let od slavného zásahu Roberta Šlachty na Úřadu vlády ČR a větách o tom, že policie spustila velkou akci, při které našla kilogramy zlata, Šlachta definitivně odchází do civilu. Tato zpráva obletěla česká média ve středu a řadě komentátorů, ale i odborníků to bylo líto. Média v té souvislosti uvedla, že bývalý šéf dnes již neexistujícího Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) odchází do civilu, podle všeho za tím prý stojí osobní důvody. ParlamentníListy.cz však mají docela jiné informace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Berdychová: Dotace schválena, rekonstrukce Gayerových kasáren může začít
Integrovaný regionální operační program schválil peníze na modernizaci depozitářů a technologického zázemí Muzea východních Čech v Gayerových kasárnách. Rada Královéhradeckého kraje na základě rozhodnutí o dotaci v pondělí rekonstrukci za 282 milionů korun včetně DPH posunula do fáze realizace. Práce začnou na podzim a potrvají až do roku 2021.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Václav Peričevič: Případ vraždícího Elfa aneb další milník české justice
Neuvěřitelný příběh o „vraždě“ ředitelky odboru styku s veřejností prezidenta Václava Havla, JUDr. Jany Chalupové, a spravedlnosti v soudní síni 106.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Čistka jako bič
Celkem 21 konzervativních poslanců se nezaleklo vyhrožování premiéra Borise Johnsona a v úterý v noci hlasovali pro zákon, který jde proti hazardérské vládní politice jednání s Bruselem pod hrozbou Brexitu bez dohody. Měla je smést okamžitá masová čistka, ta však pouze zesílila oslabení vládního tábora, který už nemá události pod kontrolou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Teď zahřmí: Pavel Bém promluvil. Socha Koněva, Piráti, blbosti, Klaus ml.
Do XTV přišel hovořit bývalý primátor ODS Pavel Bém. Mě děsí, že vlastně, částečně mě děsí, že veřejnost, Pražané, voliči, prostě jsou tak hloupí s prominutím, že neustále nasedají na tyto vlaštovky, které jim politici a je jedno, jestli to je pan Hřib nebo předchůdci a předchůdkyně, které prostě oni vypouští do světa, protože nic jiného nemají a vytváří z toho obrovskou bublinu, z které se pak zdánlivě stává nějaké politické téma ale především je to blbost, úplná hloupost, blbost,“ odpověděl Bém na zákaz ohňostrojů. Co si myslí o kauze Koněv? Kdy bude postaven pražský okruh? Dostane pamětní desku za Blanku a dostal nabídku z Trikolory?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Evropská unie se zjevně inspirovala Brežněvovou doktrínou
Komentář na facebookovém profilu k podpoře eurokomisařky Věry Jourové
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
DIAMO: Prodej byl proveden podle platných zákonů a předpisů
Reakce DIAMO, s. p., na reportáž „Zlatý písek II“ pořadu Reportéři ČT ze dne 2. 9. 2019
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Když se i Marie Benešová diví…
Když se i Marie Benešová diví, nelze pochybovat o tom, že se státní zástupci dopustili nepatřičnosti, pokud ve vztahu ke kauze Čapí hnízdo dali najevo rozpaky a připustili, aby zpráva o tom pronikla na veřejnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
ČT odchytila Babišova žalobce Šarocha
Státní zástupce Jaroslav Šaroch se vůbec poprvé postavil čelem k novinářům a promluvil o kauze Čapí hnízdo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ať sochu Koněva vezme Zeman Putinovi jako dárek, vysmívá se historik
Socha maršála Koněva vzbuzuje silné kontroverze a rozděluje českou společnost na dva názorové tábory. Mezi ty, podle kterých by z Prahy 6 měla zmizet, se řadí i historik a docent českých dějin na UK Petr Hlaváček. Ten nyní přichází s návrhem, že až prezident Miloš Zeman opět vyrazí na návštěvu ruského vůdce Putina, sochu Koněva by mu měl přivézt jako dárek. Nebo navrhuje z pomníku udělat specifické pamětní místo bolševických zločinů a sovětsko-ruské imperiální zvůle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
EU věří menšina Čechů, zato jako Evropané se cítí většina z nich
Průzkum společnosti STEM ukázal, že Evropské unii věří jen 41 procent populace. Evropskému parlamentu důvěřuje dokonce jen 34 procent dotázaných občanů. Zároveň však celých 71 procent občanů cítí sounáležitost s EU a vnímají se jako Evropané.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vina ČT a Rozhlasu! Erik Best účtuje s kauzou ,,osvobození Babiše"
Novinář Best si vzal na paškál Českou televizi a Český rozhlas. Konstatoval, že tato veřejnoprávní média udělala něco, co podle jeho názoru rozhodně dělat nesmějí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš s Petříčkem jedou do USA. Petříček tam zůstane déle
Premiér Andrej Babiš (ANO) i ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD) budou zastupovat Českou republiku na zasedání Valného shromáždění Organizace spojených národů (OSN), které začne v New Yorku 17. září, upozornila ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Úder Milionu chvilek. A Kalouskovi. A novinářům. Důvod? Babiš a Čapí hnízdo
Stoupenci spolku Milion chvilek pro demokracii mají podle komentátora serveru Info.cz pravdu v tom, že se teď opravdu hraje o podstatu české demokracie. Jenže možná jinak, než si myslí...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
„Já že to dělám za peníze?“ Nemá ráda Babiše a soudí se s ním
Zatímco se zdá, že z kauzy firmy Čapí hnízdo by nakonec premiér Andrej Babiš (ANO) mohl vyváznout bez úhony, má možná další problém. Rozhodla se ho zažalovat paní Jana Filipová, které se velmi dotklo to, co říkal Babiš v televizi. Prý lhal o demonstrantech, kteří proti němu protestují, když o nich tvrdil, že jsou placení. Žena se prý kvůli této zcela této nepravdivé informaci ocitla pod velkým tlakem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
„Mě to uráží. Děda prošel koncentrákem,“ říká Tereza Spencerová k případu „Koněv“. Nepotěší ani USA
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ „To třeba plknete něco o tom, že se ‚Praha osvobodila sama‘, u svých sponzorů naberete příslušný počet bodů, před kritiky si zacpete uši a jdete dál,“ komentuje analytička Tereza Spencerová současnou diskusi týkající se pražské sochy maršála Koněva, která přerostla v geopolitickou a historickou debatu. V rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz se Spencerová též peprně vyjadřuje ke „stažení“ jednotek USA z Afghánistánu. Kdyby Tálibán bojoval proti Rusům a Číňanům, měli bychom jeho vojáky za hrdiny, uvádí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Růžena Chrasteková: Poručíme ... všem. Vládě, státním zástupcům, soudům...
Spolek Milion chvilek pro rozklad, zničení demokracie v tomto státě, naší krásné zemi, přitvrzuje. Bezpochyby s hutnou podporou opozičních (i většinou vládně koaličních z ČSSD) politiků, spřátelených médií (nejvíce veřejnoprávní ČT), mnoha politologů z leknutí, komentátorů a samozřejmě novinářů ze sekce tzv. presstitutů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Šmejdi, třeste se! Ministryně Benešová chystá akci. Víme více
VÍME PRVNÍ Spolupráce poslance ANO Patrika Nachera s „lovcem šmejdů“, soukromým detektivem Zbyňkem Prouskem, zdá se nese první plody. Dvojici se během pondělní schůzky s Marií Benešovou zřejmě podařilo ministryni přesvědčit, že je téma natolik závažné, že šéfka resortu spravedlnosti zaúkolovala státní zástupce k vydání pokynu obecné povahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Sněmovní právní výbor projedná senátní žalobu na Zemana
Poslanci ústavně-právního výboru se budou v pátek zabývat senátní ústavní žalobou na prezidenta Miloše Zemana pro hrubé porušení ústavy. Výbor by měl doporučit plénu, jaký postoj má k žalobě zaujmout. Sněmovna ji bude projednávat ve čtvrtek 26. září. Očekává se, že souhlas s podáním žaloby nedá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
,,Migrace, šíření předsudků..." Rušno kolem filmu Nabarvené ptáče režiséra Marhoula
Václavovi Marhoulovi, který nedávno prohlásil, že Zeman je jako fašisté, již brzy kina začnou hrát jeho nový film o chlapci židovského původu v době holocaustu Nabarvené ptáče. Premiéra filmu bude již za týden a všiml si ho i Jaroslav Plesl nebo Václav Vyoral, který napsal: „Nerad soudím bez zhlédnutí, ale troufám si říct, že ideologické nalejvárně se nevyhne,“ bude tedy film ideologickou nalejvárnou? Podle popisu to tak téměř vypadá…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Orel: Lesy „hoří“ doma i ve světě
Komentář na facebookovém profilu k lesním požárům
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Kdo vybíral Havla? Disident o roce 89. Pití „tvrdého“, venčení psa...
Třicetileté výročí pádu komunistického režimu se blíží. Někdejší disident, politický vězeň a šéf Jazzové sekce Karel Srp pro ParlamentníListy.cz rozebírá některé aspekty listopadu 1989. Dává jasnou odpověď na otázku, zda disent byl podporován ze zahraničí nebo jaký podíl měla zdejší americká ambasáda na výběru Husákova nástupce na Pražském hradě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jiránek (Piráti): Lidé budou moci změnit svého mobilního operátora rychleji a bez pokuty
Hospodářský výbor jednomyslně schválil a Poslanecké sněmovně doporučil ke schválení komplexní návrh k mobilním operátorům, díky kterému budou moci zákazníci dosud vázaní dvouletými smlouvami přejít k novému operátorovi výrazně jednodušeji, rychleji a už po prvních třech měsících zdarma bez pokuty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Spláchneme dějiny do hajzlu? Foldyna ke kauze Koněv: Jde o stržení svatého Václava
Má pomník maršála Ivana Stěpanoviče Koněva zůstat tam, kde je, nebo má zmizet z Prahy 6, jak si to přeje starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09)? Ten přišel s myšlenkou, že bychom tento pomník měli nahradit pomníkem většího počtu hrdinů, protože Koněv neosvobozoval Evropu od nacistů sám. Poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD) Kolářovu myšlenku rozvedl do důsledků. A došel k tomu, že bychom vlastně museli zbourat i sochy T. G. Masaryka...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Milan Press: Jak si muž v nejlepším věku může pořídit ženu v nejlepším věku - 2. díl
Filipínky jsou tiché, milé, pracovité, pečlivé, loajální, nikdy se nehádají a nevadí jim velký věkový rozdíl. Některé osmnáctileté dívky inzerují, že akceptují pány do šedesáti let!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
ČOI: Prodejci na Zemi živitelce porušovali zákon o ochraně spotřebitele
Česká obchodní inspekce průběžně monitoruje akce, které jsou hojně navštěvovány. Konkrétně se zaměřuje na nabídku a prodej ve stáncích, kde spotřebitel nakupuje zboží a občerstvení. Na letošní výstavě Země živitelka provedla jihočeská ČOI 15 kontrol a porušení právních předpisů zjistila při 11 kontrolách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Hynek Lichý: Vojna by udělala z kluků chlapy. A co z dívek?
Těm, kdo z výchovných důvodů chtějí znovu nařídit povinnou dvouletou mazáckou vojnu, bych položil, samozřejmě pouze ve velké nadsázce, následující otázku: Neměl by se souběžně zavést také povinný dvouletý internátní pobyt, který by dělal z dívek ženy?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman pro PL k Čapímu hnízdu: Šaroch je odvážný, jeho rozhodnutí by se mělo zveřejnit
Rozhodnutí navrhující zastavit trestní stíhání premiéra Babiše, které čítá 90 stran, by se mělo zveřejnit. ParlamentnímListům.cz to řekl prezident Miloš Zeman. Na adresu nejvyššího žalobce Pavla Zemana hlava státu uvedla, že by se k případu zatím vůbec neměl vyjadřovat. Miloš Zeman také ocenil Šarocha. “Vážím si ho za jeho odvahu,” sdělil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Evropan Libor Rouček: Na 17. listopadu budou masivní demonstrace. A jestli se v kauze Čapí hnízdo stane to, co tento týden...
EVROPAN LIBOR ROUČEK „Je z toho bramboračka, ve které se nikdo nevyzná. Celý postup je v mlze a je znevěrohodněn.“ Nejasná sdělení státních zástupců v kauze Čapí hnízdo komentuje bývalý místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček. „Lidé mají pocit, že existují dva právní systémy, jeden pro normální obyčejné lidi a druhý pro bohaté a vlivné,“ podotýká Rouček s tím, že pocit nespravedlnosti se ještě prohloubil. 17. listopadu předpokládá masivní demonstrace. V rozhovoru také vysvětluje, proč by doporučil referendum o umístění sochy maršála Koněva a v závěru hovoří o své nové knize „Můj a náš příběh“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Babiš: Dobrému státu stoupá počet obyvatel i bez migrace
Dobrý stát se podle českého premiéra Andreje Babiše pozná podle toho, že jeho populace se zvyšuje a tento růst není nahrazen migrací ze zahraničí. Babiš to uvedl v projevu na konferenci o demografii v Budapešti, kde se zároveň vyslovil pro podporu zejména rodin s alespoň třemi dětmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Internetoví giganti u nás neplatí daně v míře, která by odpovídala jejich ziskům
Vláda dnes od Ministerstva financí obdržela návrh na zavedení digitální daně v České republice, který reaguje na dynamický rozvoj služeb digitální ekonomiky a narovnává podmínky v českém daňovém prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
STEM: Důvěra v EU a EP mírně posiluje, stále však většina veřejnosti těmto institucím nedůvěřuje
Důvěru v Evropskou unii mají dvě pětiny občanů (41 %), Evropskému parlamentu důvěřuje třetina lidí (34 %). Ačkoliv důvěra roste, patří mezi sledovanými institucemi mezi méně důvěryhodné. Zároveň 71 % občanů cítí sounáležitost s Evropu a cítí se Evropanem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Nakonec to bude možná i pocta
Komentář na facebookovém profilu ke zprávě, že Věře Jourové bylo nabídnuto spravovat v příští EK oblast dodržování právního státu a demokracie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Národní divadlo má nový filantropický projekt „Křeslo do opery“
Se začátkem nové divadelní sezony spustilo Národní divadlo nový fi lantropický projekt „Křeslo do Opery“. Po vzoru velkých západních operních a divadelních domů nabízí Národní divadlo křesla v hledišti Státní opery k patronátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Předčasné volby v Británii toho moc nevyřeší, agónii spíše protáhnou
Komentář k nejnovějšímu vývoji kolem brexitu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Experti budou hledat způsob, jak dát v krajině ovlivněné těžbou uhlí prostor přírodě
Memorandum o spolupráci právě dnes podepsali Petr Lenc (ředitel Palivového kombinátu Ústí, s. p), František Pelc (ředitel AOPK ČR) a Petr Sklenička (rektor České zemědělské univerzity v Praze). Společně chtějí nalézt pro tyto prostory dlouhodobě udržitelné řešení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Čína zrušila turné dalšího hudebního souboru z Prahy, oznámila Česká televize
Čína zamítla domluvené turné českému hudebnímu souboru Guarneri Trio Prague, informovala dnes Česká televize (ČT). Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Uděláme vše pro to, aby zákon o právu na digitální služby platil co nejdříve
I díky Ministerstvu vnitra přibývají poslední dobou mnohem rychleji služby a oblasti, ve kterých mohou občané komunikovat se státem a veřejnou správou online, bez dlouhých front na úřadech. O svých aktivitách v eGovernmentu informovalo Ministerstvo vnitra (MV) na konferenci eGovernment 20:10 v Mikulově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Stát využije ke kontrole dálničních poplatků 32 mýtných bran
Zaplacení elektronických dálničních známek budou kontrolovat policisté a celníci pomocí kamer ve služebním voze, na stojanech a také na mýtných branách. Stát jich k tomu využije 32. Při dnešní prezentaci elektronického systému dálničních známek to řekl ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO). Elektronické viněty začnou fungovat od roku 2021. V prvních letech budou přestupky řešit policisté na místě, v budoucnu by nezaplacení dálničních poplatků mělo být vyřizováno automaticky i ve správním řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Česká pošta: První vlaštovka samoobslužných míst
Obchodní ředitel České pošty Martin Vránek představil na tradiční konferenci e-government 20:10 v Mikulově principy připravovaných samoobslužných míst, která se začnou již od příštího roku objevovat na poštách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Růst rodičovského příspěvku Sněmovna patrně schválí
Základní rodičovský příspěvek patrně vzroste od příštího roku o 80.000 korun na 300.000 korun. Sněmovna by měla podle dnešního stanoviska sociálního výboru schválit vládní novelu beze změn. Vyšší rodičovskou by měli dostávat podle předlohy rodiče novorozenců a dětí do čtyř let, kteří budou příspěvek ještě pobírat. Žádný z podaných pozměňovacích návrhů výbor ke schválení nedoporučil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Politici bez vizí řeší problémy ad hoc
Nejen české, ale i evropské politice schází politici s vizí. Namísto soutěže programů a ideí jde o exhibici politiků před veřejností, podbarvenou populismem či nacionalismem. Zapomíná se na konkrétní řešení problémů občanů, které je trápí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Předsudečná nenávist vládní politiky k městu Praha?
Je až neuvěřitelné, že ani za třicet let od pádu socialismu se Praha nedočkala uceleného silničního okruhu. Zvážíme-li počet vozidel v Praze, dále na Prahu mířících a městem projíždějících, je vládní výsledek doslova odstrašující.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Maláčová: Tolik musí rodina vydělávat!
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová se na svém facebooku zamýšlí nad tím, jak asi vypadá život dvou lidí, kteří pracují za minimální měsíční mzdu a mají dva školáky. „Kino můžete rovnou škrtnout, oblečení se kupuje v sekáči a rozbitá pračka je noční můra,“ vyjmenovává. A shrnuje, že pokud mají mít mladí lidé děti, tak „mzdy a platy prostě musí jít nahoru“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ředitel Národního divadla: O nových požadavcích odborů se dozvídám až z médií
Reakce ředitele Národního divadla k prohlášení odborových organizací Opery
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Odborové organizace Opery Národního divadla a Státní opery: Stávková pohotovost trvá
Vyjádření odborových organizací Opery ND a SO k situaci v Národní divadle
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Růst tržeb v maloobchodě pokračoval
Meziročně se tržby očištěné o kalendářní vlivy v červenci zvýšily reálně o 4,6 %, bez očištění o 7,0 %. Tržby v maloobchodě po očištění o sezónní vlivy meziměsíčně klesly o 0,1 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Pokud o experty z Europolu jednou přijdeme, už se nevrátí
Evropští lidovci nechtějí škrty ohrozit operace Europolu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Olomoucký hejtman z hnutí ANO: Demonstrace mě ze všeho nejvíc uklidnily
ROZHOVOR „Jako první v Česku máme funkční koncepci paliativní péče nebo třeba program na podporu hendikepovaných sportovců, jako jediní v republice děkujeme krajskými cenami lidem, kteří působí v cestovních ruchu nebo se věnují ochraně životního prostředí. Dnes je úřad mnohem dynamičtější, akčnější, jsme tady pro lidi,“ vyzdvihl Olomoucký kraj hejtman Ladislav Okleštěk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Jednou rozmetal korupčníky. Pak pozastavil dotaci firmě z Agrofertu. Teď končí
Ze Státního fondu životního prostředí (SFŽP) ke konci srpna odešel náměstek Leo Steiner, který před časem pozastavil kvůli možnému střetu zájmů bývalého vlastníka Agrofertu premiéra Andreje Babiše (ANO) národní dotace pro podnik holdingu Agrofert – lihovar v Kutné Hoře. Uvedl to dnes server Seznam Zprávy. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Obeznámený muž: Babiš už teď vyhrál. Ale pozor... Tohle pro něj Zeman neudělá
Do Xaverovy XTV přišel debatovat o Babišovi, prezidentovi i nadějích Václava Klause mladšího politolog Jan Kubáček. „Dokud bude mít Andrej Babiš vliv, dokud politická scéna bude rozdělená, pak se bude Babišovi se Zemanem dařit. Miloš Zeman je ten důležitější, vlivnější, protože ho už nečekají další volby. Má Babiše v roli, která mu vyhovuje. Drží Babiše pod krkem a je to podmíněné přátelství.“ Co řekl k zastavení trestního stíhání? Vyhrál tím Babiš? Proč lidé volili ANO, a ne tradiční strany?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Třeštíková: Odborníci doporučili umístění Slovanské epopeje v Moravském Krumlově
Radní pro kulturu a cestovní ruch Hana Třeštíková dnes představila členům výboru pro kulturu varianty dočasného umístění Slovanské epopeje. Výbor při hlasování podpořil vystavení díla na zámku v Moravském Krumlově. Navázal tak na rozhodnutí pražských radních z letošního března. Radní Třeštíková chce zároveň uspořádat 8. listopadu setkání odborníků, kde by se měla diskutovat varianta dlouhodobého umístění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Piráti: Peníze z emisních povolenek nedoputují do regionů postižených těžbou
Hospodářský výbor včera nepřijal pirátské pozměňovací návrhy k novele zákona o emisních povolenkách. Peníze, které se vyberou od největších znečišťovatelů krajiny, zůstanou ve státním rozpočtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
SŽDC: Desítky mostů z předpjatého betonu projdou podrobnější diagnostikou
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) pokračuje v kontrolách mostů z předpjatého betonu, které zahájila v posledním čtvrtletí loňského roku po kolapsech mostních konstrukcí v Evropě i v ČR. Do programu bylo zařazeno 167 mostů s předpjatými nosnými konstrukcemi na síti SŽDC, 63 z nich bylo vybráno pro podrobnější diagnostiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Zavedení mýta není na pořadu dne
Komentář na facebookovém profilu k zavedení mýta za vjezd do Prahy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
MF poslalo návrh digitální daně vládě, mohla by platit během 2020
Ministerstvo financí dnes odeslalo vládě návrh na zavedení sedmiprocentní digitální daně pro velké internetové firmy, jako jsou Facebook a Google. Ministerstvo o tom dnes informovalo v tiskové zprávě. Do státního rozpočtu by daň podle odhadu ministerstva financí mohla přinést pět miliard korun ročně, platit by se mohla od poloviny příštího roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Senátní komise: EK nezakázala poskytnout návrhy auditů
Evropská komise (EK) nezakázala ministerstvům, aby senátorům poskytla návrhy auditních zpráv ohledně premiéra Andreje Babiše (ANO). Tvrdí to předseda senátní komise pro posouzení auditů Zdeněk Nytra na základě vyjádření EK. Komise si proto podle něj audity i českou odpověď na ni znovu vyžádá. Ministerstva dosud odmítala audity poskytnout s odůvodněním, že jsou neveřejné. Ministerstvo financí vyjádření Nytry označilo za „nekorektní interpretaci“ a zdůraznilo, že podle nařízení Evropské komise nesmí návrh auditní zprávy poskytovat třetím osobám, senátory nevyjímaje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vychází přehledná kniha dějin Švýcarska
Nakladatelství Lidových novin dodalo na knižní pulty již desítky titulů, které mapují historii jednotlivých států. Namátkou jde o dějiny Vietnamu, Polska, Černé Hory, Ruska, Makedonie nebo například Španělska. Poslední novinkou tohoto nakladatelství jsou dějiny Švýcarska, státu nacházejícího se ve střední Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
ODS: Obchvaty měst a obcí nesmí být pouze marketingovým tahákem, ale skutečnou prioritou
Zastupitelský klub ODS navrhl a prosadil do programu jednání krajského zastupitelstva Středočeského kraje důležitý bod k urychlení výstavby obchvatů měst a obcí v kraji. Reagoval tak na vývoj kolem obchvatu Olbramovic, kdy Ministerstvo dopravy s řadou výtek zrušilo stavební povolení, které vydal Krajský úřad Středočeského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Skoro něco jako úspěch
Komentář na facebookovém profilu k výsledkům spolkových voleb v Německu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Budějovický Budvar: Biskup Kročil požehnal zvláštní várku světlého ležáku
Mons. Vlastimil Kročil, biskup českobudějovický, provedl včera dopoledne na varně národního pivovaru Budějovický Budvar obřad požehnání zvláštní várky světlého ležáku. „Požehnaný ležák“ byl uvařen především pro dobročinné účely a bude se prodávat v průběhu českobudějovických Adventních trhů. Celý výtěžek z prodeje věnuje pivovar Diecézní charitě České Budějovice. Na ručním balení a prodeji Požehnaného ležáku se budou i letos podílet dobrovolníci z pivovaru, Diecézní charity České Budějovice a Biskupství českobudějovického. 124 litrových, ručně balených lahví pak opět poputuje do Vatikánu jako dar Svatému otci papeži Františkovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Ministři financí za Hnutí ANO poctivě budují velký a drahý stát
Komentář na facebookovém profilu k výdajům státu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Volá se po nezávislosti státních zástupců, ale musíme si něco ujasnit, zdvihá prst advokátka
Advokátka Monika Čírtková se ve svém komentáři na Facebooku ptá, co vlastně je míněno požadavkem na nezávislost státních zástupců, který v poslední době tolik rezonuje českou politickou scénou. „Poněkud chaotický postup státních zástupců ve věci Čapího hnízda naplno předestřel tuto otázku,“ píše Čírtková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Konečně pravý důvod ataku na sochu maršála Koněva
Čtvrteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Kulhánek (ODS): Lužická nemocnice? Přestaňme svalovat vinu jeden na druhého a začněme konat
V Listech Ústeckého kraje odpovídal Jiří Kulnáhek na otázku: "Jak se vy osobně díváte na celou aktuální situaci kolem zajistění zdravotní péče ve Šluknovském výběžku?".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Hlubuček (STAN): Koaliční partneři změnili názor na zavedení mýta - a zapomněli nám to sdělit
Praha se dlouhodobě potýká se znečištěním vzduchu v centru města způsobeném převážně automobilovou dopravou. Zastupitelstvo proto hlasy koalice přijalo na svém květnovém zasedání plán udržitelné mobility, který počítá se zavedením mýta, které by regulovalo vjezd vysokoemisních vozidel do centra města od roku 2023. To podporuje náměstek pro životní prostředí Petr Hlubuček. Koaliční partneři však proti tomuto kroku protestují v médiích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Erdogan hrozí, že vypustí na Evropu milion uprchlíků
Zřízení bezpečnostní zóny na severovýchodě Sýrie, na které se domluvili představitelé Turecka a USA, stále vázne. Turecký prezident Erdogan proto nově pohrozil, že jestli se zóna urychleně nezačne připravovat, umožní více než milionu syrských uprchlíků volný přístup do Evropy. Vládnoucí představitelé Sýrie třicetikilometrovou zónu odmítají a situaci ztěžuje také velké ochlazení vztahů Erdogana a amerického prezidenta Trumpa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch se na přidání peněz do zdravotnictví s odbory neshodl
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) se s odbory a zástupci nemocnic, pacientů a dalších organizací neshodl na přidání peněz do zdravotnictví pro příští rok. Chtěli více peněz na platy, pro nemocnice a domácí péči. Obě strany to řekly po dnešním jednání zdravotnické tripartity na Ministerstvu zdravotnictví. Peníze se podle organizací sdružených v tzv. krizový štáb českého zdravotnictví mají vzít z rezerv zdravotních pojišťoven. Pojišťovny pro příští rok navrhly meziroční navýšení 25 miliard korun, odbory chtějí 45 miliard. Podle odhadů bude příští rok pro zdravotní péči 346 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Hanousek (Zelení): Smutný pohled na lesy i říční krajinu
Rok nám neskončil, ale už s končícím létem můžeme říci, že nás opět potrápila sucha a extrémní teploty. Je dobře, že si konečně společnost začíná uvědomovat, že klimatická změna je realitou a že suchu musíme věnovat víc pozornosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Poznejte kamské řemeslnice z Číny v Náprstkově muzeu
Zajímají vás stará řemesla, která už dnes umí jen málo lidí, a která v sobě nesou odkaz k minulým generacím? Pak si nenechte ujít panelovou výstavu Národního muzea s názvem Kamské řemeslnice z Číny, která je k vidění v Náprstkově muzeu asijských, afrických a amerických kultur od 10. září tohoto roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Maláčová chce po osmi letech zvýšit životní minimum. Peníze na to jsou, říká
Nyní minimum pro samotného dospělého činí 3 410 korun, pro děti a další dospělé v rodině je nižší.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 5.9.2019 v 14:36, zobrazit podobné
Lapáčková (TOP 09): Zamyšlení o dotacích
Debaty o vině, či nevině premiéra Babiše ohledně dotací na Čapí hnízdo mě přivedly k zamyšlení o dotacích vůbec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Je to prestižní. Ne, komisariát pro prosazování správných názorů! Nad plánovaným postem Jourové v Bruselu je pozdvižení
Věra Jourová by se podle zdrojů z Bruselu mohla stát novou eurokomisařkou pro dohled nad dodržováním principů demokratického a právního státu. Podle premiéra Babiše by šlo o poctu, jiní vidí v této nominaci snahu oslabit Visegrádskou čtyřku. Bývalý eurokomisař na tomto postu Frans Timmermans totiž měl hlavní spory s Polskem a Maďarskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Maláčová v ČT vyslala drsný vzkaz Švejnarovi: Vyjeďte se podívat na ty lidi do fabrik!
Hostem čtvrtečního pořadu Interview na ČT24 byla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Hovořila o změnách týkajících se rodičovského příspěvku, kterých se jí podařilo dosáhnout na jednání sněmovního výboru. Mluvilo se i o mateřské či o problémech týkajících se nedostupnosti bydlení. V závěru došlo i na důchodový systém, kdy Maláčová opět zopakovala, že je proti odstropování věku odchodu do důchodu a ostře se pustila do ekonoma Jana Švejnara, jenž v tomto týdnu pronesl, že zvednutí věku pro odchod do důchodu je nutné. „Já bych panu Švejnarovi přála, aby vyjel do fabrik...“ vzkázala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Praga kaput
Praha bude určitě hnusná. Bydlíme na břehu Vltavy. Bylo milé dívat se na hemžení na vodě, pozorovat důstojné a trochu směšné parníky i malé pramice rybářů. Teď je to jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Rodná čísla by z občanských průkazů měla zmizet zřejmě až od roku 2022
Rodná čísla se nebudou zapisovat do občanských průkazů asi až od roku 2022. Podle platného zákona měla rodná čísla mizet z dokladů vydávaných už od příštího roku, vláda ale navrhla tříletý odklad. Sněmovní výbor pro veřejnou správu ho dnes téměř jednomyslně doporučil o rok zkrátit. Změnu by mohla Sněmovna schválit v nadcházejících týdnech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Senátor Nytra: Ministerstva svým odmítavým přístupem pohrdají Senátem a porušují zákon
Vyjádření předsedy Dočasné komise Senátu pro návrhy auditních zpráv Zdeňka Nytry k aktuálnímu dopisu od Evropské komise
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Spor kolem irské pojistky je možné vyřešit, řekl k brexitu premiér Babiš
Řešení sporu mezi Evropskou unií a Británií kolem takzvané irské pojistky je podle Andreje Babiše stále možné nalézt. Český premiér to dnes řekl novinářům v Budapešti, kde se účastnil mimo jiné konference o demografii. V rámci Evropské unie podle něj vládne solidarita, v okamžiku nepříznivého vývoje ale Babiš podle svých slov hodlá „tvrdě bojovat za české zájmy“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
V Británii to vře, Johnson vyhazuje rebely z klubu. A v EU se chystají na tvrdý brexit
Británie navzdory krátícímu se času nepřišla v posledních dnech v brexitových vyjednáváních s ničím novým a Evropská unie musí být připravena na variantu jejího neřízeného odchodu z evropského bloku. Bez ohledu na překotný vývoj v Londýně sdílí tento pohled řada diplomatů v Bruselu, podle nichž britský premiér nepředložil žádný podstatný návrh, který by divoký brexit odvrátil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Dostal jsem medaili od Zemana i od Putina. Takže až umřu... Jarek Nohavica má jasno, co se bude dít
Součástí oslav třicetiletého výročí sametové revoluce v Ostravě je i talkshow Petra Bohuše SametOVA!!!, do níž v nejnovějším díle zavítal i zpěvák Jaromír Nohavica. Nohavica se v rozhoru jal zmínit, jak se mu v Ostravě žije, a přidal i některé vzpomínky na revoluční dění, kdy vůbec jako první zazpíval na Václavském náměstí k lidu. Aby tenkrát zazpíval, jej prý mezi jinými přemlouval i prezident Václav Havel. V závěru pak Nohavica řekl, jak si myslí, že bude vypadat jeho pohřební procesí... vzhledem k tomu, jak je společnost polarizována v pohledu na něj, což se ukázalo i přitom, když přebíral vyznamenání od prezidenta Miloše Zemana či Puškinovu medaili, již převzal z rukou Vladimira Putina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Brož (ANO): Radní Třeštíková naprosto pošlapává odkaz Alfonse Muchy
Reakce zastupitelského klubu hnutí ANO na možné přemístění Slovanské epopeje do Moravského Krumlova
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Malenovský příští rok skončí u Soudního dvora EU, hledá se náhradník
Devětašedesátiletý Malenovský je odborníkem na evropské a mezinárodní právo.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 5.9.2019 v 16:36, zobrazit podobné
Dostal jsem mediali od Zemana i od Putina. Takže až umřu... Jarek Nohavica má jasno, co se bude dít
Součástí oslav třicetiletého výročí sametové revoluce v Ostravě je i talkshow Petra Bohuše SametOVA!!!, do níž v nejnovějším díle zavítal i zpěvák Jaromír Nohavica. Nohavica se v rozhoru jal zmínit, jak se mu v Ostravě žije, a přidal i některé vzpomínky na revoluční dění, kdy vůbec jako první zazpíval na Václavském náměstí k lidu. Aby tenkrát zazpíval, jej prý mezi jinými přemlouval i prezident Václav Havel. V závěru pak Nohavica řekl, jak si myslí, že bude vypadat jeho pohřební procesí, vzhledem k tomu, jak je společnost polarizována v pohledu na něj, což se ukázalo i při tom, když přebíral vyznamenání od prezidenta Miloše Zemana či Puškinovu medaili, již převzal z rukou Vladimira Putina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: První zpráva ombudsmanky z monitorování práv lidí s postižením
V prvním roce působnosti jako monitorovacího orgánu pro práva lidí s postižením zahájila ombudsmanka řadu výzkumů k zásadním tématům a problémům. Na jejich vytipování se výrazně podíleli přímo lidé s postižením, zejména prostřednictvím poradního orgánu ombudsmanky. Na některé zjištěné nedostatky upozornila ombudsmanka Výbor OSN pro práva osob se zdravotním postižením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
MF nemůže poskytovat návrh auditní zprávy třetím osobám, senátory nevyjímaje
Ministerstvo financí se důrazně ohrazuje vůči spekulacím, že by mělo svévolně odmítat zveřejnění předběžného návrhu auditní zprávy Evropské komise ohledně nastavení systému proplácení strukturálních dotací v ČR. Právě naopak, Ministerstvo financí v této záležitosti postupuje plně v souladu s instrukcemi Evropské komise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Máme jedinečnou možnost ukázat, že ve střední Evropě se dobře žije
Premiér se v Budapešti zúčastnil Demografického summitu a jednal s Viktorem Orbánem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
AV ČR: Výstava IMAGO/IMAGINES ukazuje jiný pohled na dobu Václava IV.
U příležitosti 600. výročí úmrtí Václava IV. připravil Ústav dějin umění AV ČR výstavu v Galerii Věda a umění v budově Akademie věd ČR na Národní třídě v Praze. Návštěvníkům je přístupná od 4. září do 26. října 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
TOPlist