Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2022
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 53x, což odpovídá cca 2.765-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Psychiatr zhodnotil psychický stav Grety. Novinář z Respektu se rozpálil do běla
Novinář Respektu Petr Třešňák zareagoval na hodnocení uznávaného psychiatra, předsedy Asociace dětské a dorostové psychiatrie ČR Jaroslava Matýse, vůči švédské aktivistce Gretě Thunbergové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Válka! Xaver po „prasárně“ od ČT začal zbrojit. S Klausem ml. v zádech
Moderátor Luboš Xaver Veselý se rozhodl kandidovat do Rady ČT. Oznámil to dnes ve svém živém vysílání na kanálu Xaver Live. Zároveň také uvedl, že již má podporu jednoho z politiků, Václava Klause mladšího z hnutí Trikolóra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Politické neziskovky, pozor! V hnutí Trikolóra vás mají na mušce. Promluvil Zdeněk Koudelka
ROZHOVOR Chceme méně regulací a bojovat proti politickým neziskovkám a nátlakovým skupinám, které se snaží do našeho právního řádu dostat své zájmy, prohlašuje právník Zdeněk Koudelka, který na ustavujícím sněmu hnutí Trikolóra v Brně představil legislativní část programu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Na zakládajícím sjezdu Trikolóry v Brně promluví poslanec AfD Petr Bystroň
Německá AfD podporuje Trikolóru. Na ustanovujícím sjezdu strany v Brně vystoupí v sobotu zahraničněpolitický mluvčí AfD v Bundestagu Petr Bystroň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ejhle, Koněv! To by se mělo zveřejňovat každý den, ať lidé vidí, v čem žijí. Petr Žantovský dává na stůl zastrčené usnesení z Bruselu
TÝDEN V MÉDIÍCH „Hnusem“ z dílny europoslance Stanislava Polčáka se v pravidelném přehledu mediálních zajímavostí zabývá Petr Žantovský. Nevybavuje si, že by se někdo v minulosti snížil k takové ubohosti a vykládal o bývalém prezidentu Václavu Havlovi, že má rakovinu, že mu řezali plíce nebo tlusté střevo a že to s ním vyřeší příroda. Mediální analytik si také všímá, že senátor David Smoljak, tedy náš ústavní činitel, bude na americké ambasádě moderovat propagandistickou akci. Pozornosti rovněž doporučuje aktuální dokument Evropské unie, který se pokouší naprosto dramaticky přepisovat dějiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Demonstranti na Václavském náměstí požadovali hlubší spolupráci s EU
U sochy svatého Václava na pražském Václavském náměstí se dnes uskutečnil happening za přijetí eura v České republice a za bližší spolupráci ČR s Evropskou unií, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Bystroň na sněmu Trikolóry: Kdyby měl Václav Klaus st. německé občanství, navrhli by ho lidé na prezidenta
V Brně začal v jedenáct hodin ustavující sněm hnutí Trikólora, jehož zakládající člen Václav Klaus ml. by měl být jako jediný kandidát zvolen předsedou. Po jeho úvodním slovu byla schválena Preambule hnutí. Následovaly projevy pozvaných hostů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
FOTO Pozdvižení v ulicích Brna: Ustavující sněm Trikolóry začal průvodem. A v něm...
Ustavující sněm hnutí Trikolora začal na brněnském Zelném trhu ve stínu katedrály. A začal zvesela - průvodem s mažoretkami a muzikou. Na náměstí se shromáždilo možná až tisíc stoupenců nového hnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Známý lékař zcela veřejně: Zeman dostal infuze? Informace o jeho stavu jsou nekompletní. Je zde možnost, jak ho odstranit z funkce
Zdraví hlavy státu je pro mnohé nekonečným tématem. Na blogu na serveru Aktualne.cz se k zdravotnímu stavu prezidenta Miloše Zemana vyjádřil lékař Martin Jan Stránský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Nechutný skandál: „Tak nám umřel předseda", vykřikoval do mikrofonu ožralý politik ODS
ParlamentníListy.cz získaly hned několik svědectví o podivném vystoupení v podání zastupitele městské části a místostarosty Prahy 10 Filipa Humplíka. Ačkoli jde o několik měsíců starou událost, řada přítomných si na ni dodnes barvitě vzpomíná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Rána pro Gretu! Pro PL promluvil expert na klimatické změny: Zažalovat Greenpeace. Klimatickou krizi způsobují aktivisté. Hrozí nám konec? Vymakaná dezinformační kampaň
ROZHOVOR Až příště budou klimatičtí aktivisté hledat viníka klimatické krize, nemusí chodit nikam s transparenty. Mohou zůstat doma a podívat se do zrcadla. V souvislosti s tím, že Greenpeace a jim podobní zablokovali další rozvoj jaderné energetiky, to tvrdí pedagog, historik a překladatel Vítězslav Kremlík, který se už dvacet let zabývá vlivem klimatických změn na lidské dějiny a v roce 2009 se zúčastnil klimatické konference OSN v Kodani. Je přesvědčen, že by měl někdo zažalovat Greenpeace a jim podobné organizace, které bezohledně straší malé děti. To klimatičtí aktivisté Gretě „vzali dětství“ tím, že jí nasadili do hlavy nepravdivou představu o blížící se zkáze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
ČEZ číslo týdne: 4 225
4 225 bývalých zaměstnanců-seniorů sdružuje Skupina ČEZ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Primátor Zámečník: 80. výročí vlaků naděje si v Liberci připomněly i Wintonovy děti
Mimořádně vzácnou návštěvu přivítal v úterý 24. září v obřadní síni liberecké radnice primátor Jaroslav Zámečník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Alexandra Udženija vstává z opoziční židle: Piráti?! Co se hýbe, zdanit. A pokud se to stále hýbe, zdanit ještě víc. Zakázat, přikázat, šmírovat, omezit
ROZHOVOR Chaos a amatérismus ve vedení, alibismus maskovaný za nějaké obecné dobro pro občany, nekompetentnost, netransparentnost, nečinnost a levicové ideologické experimenty. Tak vnímá místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija z opoziční lavice magistrátu současné vedení Prahy. Slova chvály nemá ani pro Martina Bursíka, který byl na magistrát angažován na pozici pro udržitelnou energii a klima. "Pan Bursík, který nemá ani ten nejmenší mandát od voličů, a jeho fantasmagorické návrhy podle mě dokonale ilustrují stav, ve kterém se Praha pod vedení současné koalice v čele s Piráty nachází."
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Pojďte si vzít svou zemi zpět, prohlásil Klaus, který byl zvolen předsedou Trikolóry
V Brně se koná ustavující sjezd nového hnutí Trikolóra. Ještě před začátkem uspořádal Václav Klaus mladší pochod centrem města.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 28.9.2019 v 14:36, zobrazit podobné
Foto: Členové Trikolóry se sjeli do Brna. Na sněmu zvolili Klause šéfem hnutí
Průvod hnutí Trikolóra doplnily mažoretky, pak se členové hnutí přesunuli na sněm.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 28.9.2019 v 13:36, zobrazit podobné
Václav Klaus ml. zvolen do čela Trikolóry. A hned se rozohnil: Nesmíme nechat naši společnost jen lidem s opačnými názory. Takže...
Václav Klaus dnes na ustavujícím sněmu nového hnutí Trikolóra v Brně pronesl svůj kandidátský projev na předsedu tohoto uskupení a následně byl i jako jediný kandidát zvolen do čela. V projevu se jal vyjmenovávat nejdůležitější programové body hnutí, mezi ně má patřit zaměření na národní politiku, podpora práce a snaha o „normální svět“. „Být rebelem dnes znamená podporovat Trikolóru. Konzervatismus je punk dneška,“ pronesl Klaus a přislíbil, že program nového uskupení bude neměnný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Když se „ti nahoře“ vysmívají „těm dole“ a „ti dole“ za to „těm nahoře“ ještě platí...
Asi nic nemohlo zvýraznit „vymoženosti“, co jsme si před 30 lety sametově vycinkali lépe, než konečně zveřejněný krach CK Thomas Cook.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo chce zvednout poplatek za odběr minerálních vod
Ministerstvo zdravotnictví plánuje po pěti letech zvýšit poplatek, který odvádí výrobci balených vod za odběr minerálních vod, z šesti na devět korun za metr krychlový. Výnos poplatku by podle odůvodnění návrhu nařízení vlády ve vládní knihovně stoupl z 18 na 27 milionů korun ročně. Plán zdůvodňuje ministerstvo snahou poplatek, zavedený v roce 2001 ve výši tří korun, dostat co nejblíže reálné hodnotě přírodních minerálních vod. Nařízení vlády nyní prochází připomínkovým řízením. Podle Svazu minerálních vod narušuje ministerstvo svým návrhem hospodářskou soutěž na trhu s nápoji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Staccato
Staccato je hudební výrazová forma. Je to styl přednesu, kdy jsou jednotlivé tóny hrány zkráceně s co nejvýraznějším oddělením, a zbytek trvání noty je nahrazen pauzou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Zeman bude dál jezdit ve Škodě Superb, převzal již osmou
Prezident Miloš Zeman obnovil vozový park. Od zástupců Škody Auto dnes převzal modernizovaný model Superb třetí generace v nejsilnější benzinové verzi, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ramzer (ODS): Frýdlant má městský ovocný sad. Ovoce si v něm bude moci utrhnout kdokoli
Městský ovocný sad má od pátku 27. září 2019 Frýdlant. Sad vysázely v lokalitě Hág děti z místních základních škol a ze Střední školy hospodářské a lesnické Frýdlant (SŠHL), společně s vedením Frýdlantu a zástupci jednotlivých škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Zoo Ostrava: Běžci vyběhali 200 tisíc na záchranu gibonů
Celkem 1200 lidí běželo na konci srpna v ostravské zoologické zahradě pro gibony stříbrné. Díky nim zoo pošle na záchranu těchto ohrožených indonéských primátů 200 tis. Kč!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
FN Brno: Naši lékaři reprezentovali Českou republiku na prestižní workshopu v Edinburghu
Jediné dvě přednášky za Českou republiku na prestižním XVIII. Mezinárodním workshopu o chronické lymfatické leukémii (CLL), který se uskutečnil v Edinburgu, přednesli odborníci z Brna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Asi mě neposloucháte, já říkám... Veřejnoprávní redaktorka vytočila Babišova experta na dopravu
Do pátečních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu zavítal jeden z expertů hnutí ANO na dopravu, poslanec Milan Feranec. Okomentoval komplikace kolem tendru na mýto. Jako bývalý náměstek resortu dopravy z časů ministra dopravy za hnutí ANO Dana Ťoka poznamenal, že současné problémy jsme vůbec nemuseli mít, kdyby vláda ODS v roce 2006 dělala, co měla. V jednu chvíli se Feranec rozzlobil na moderátorku pořadu Marii Bastlovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj podporuje projekt „Meziobecní spolupráce“
Za účasti hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického, zástupců měst, obcí či ministerstev, se na Institutu veřejné správy Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity konala Konference Meziobecní spolupráce 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Babiš v památníku obětí teroru vyzval k bezpečnostní spolupráci
Terorismus je hlavní nepřítel, proti kterému by měly společně bojovat všechny státy světa. Na závěr pětidenní návštěvy Spojených států to dnes v newyorském památníku teroristických útoků z 11. září 2001 prohlásil český premiér Andrej Babiš. Ministerský předseda při této příležitosti uctil památku dvou obětí českého původu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Je to příliš velké riziko! Rakouští Zelení znovu tepou Čechy kvůli jádru
Rakouská strana Zelených by si nadále přála, aby Česko a další sousední země Rakouska upustily od využívání jaderné energetiky. V rozhovoru s ČTK to řekly dvě členky strany, které stojí v čele zemských kandidátek do nedělních předčasných parlamentních voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Kraj uvedené rozhodnutí považuje za přelomové
Královéhradecký kraj podal rozklad proti rozhodnutí o zrušení autobusového tendru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Státní zástupci a bílí koně
Mají státní zástupci potřebné vzdělání k tomu, aby mohli rozhodovat složité případy? Nejsou to náhodou bílí šemíci, které si vytvořily vlády po sametové revoluci?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: Albrechtická základka otevřela druhý stupeň a rozšířila školku
Opačným směrem než většina obcí se vydaly Albrechtice nad Vltavou na Písecku. Zatímco většina menších sídel druhé stupně základních škol spíše ruší, vesnice s jedním z největších katastrů v jižních Čechách jej obnovila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ze sněmu Trikolóry znějí výbušná slova: Lidé po celé Evropě se probouzejí proti bruselskému establismentu. Budeme hájit odkaz našich předků
V Brně začal v jedenáct hodin ustavující sněm hnutí Trikólora, jehož zakládající člen Václav Klaus ml. by měl být jako jediný kandidát zvolen předsedou. Po jeho úvodním slovu byla schválena Preambule hnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Senát: Plán akcí v týdnu od 30. 9.
Stručný výčet senátních akcí na příští týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Ještěže se mám aneb Není nad upřímnost
Komentář na facebookovém profilu ke kampani holdingu Agrofert
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Petr Štěpánek: Blbý zákon, žádný zákon
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch je hlupák, pokud tvrdí, že zákonem o nulové toleranci k alkoholu se podařilo zachovat nulu alkoholu v krvi vodáků a cyklistů. Nic není vzdálenějšího pravdě!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Piráti: Nominační zákon prošel Sněmovnou v kompromisní variantě
Sněmovnou včera ve 3. čtení prošel návrh nominačního zákona. Zákon, který upravuje způsob jmenování členů řídících a dozorčích rad právnických osob, ve kterých má stát svůj vlastnický podíl, předložila vláda po iniciativě Pirátů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Místo zeleniny se ve skleníku sklízelo konopí
V horské obci Horní Bečva uprostřed chráněné krajinné oblasti v okrese Vsetín sloužil skleník pro pěstování konopí. A nejen skleník, konopí rostlo v pěstebních boxech pomocí tzv. indoor systému i ve sklepě domu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Policie stíhá manažera CzechTourismu Aleše Pangráce
Policie obvinila bývalého manažera státní agentury CzechTourism Aleše Pangráce kvůli smlouvám na propagaci. Pangrác serveru SeznamZprávy potvrdil, že obvinění převzal tento týden. Česká televize (ČT) loni uvedla, že policisté v případu prověřují smlouvy v hodnotě 38 milionů korun. Část peněz se podle policie vracela zpět k Pangrácovi, píše server. V kauze se kriminalisté zajímali také o ministryni pro místní rozvoj Kláru Dostálovou (za ANO), do jejíhož resortu CzechTourism spadá. Vyšetřování v kauze podle serveru nadále pokračuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Pelc (NÁR.SOC.): Blahopřejeme svému prezidentovi!
V sobotu 28. záři oslaví 75. narozeniny jeden z nejvýznamnějších českých politiků posledních 30 let, prezident republiky Ing. Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Chalupa: Nemám nic proti jiným lidem, národům, kulturám a náboženstvím...
Komentář na facebookovém profilu k vlivu LGBT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Bezpečnostní informační služba: Úspěšné studentské stáže pokračují
Třetím ročníkem budou od 5. do 13. 12. 2019 pokračovat studentské stáže u Bezpečnostní informační služby (BIS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Mainstream ho označil za provokátera na fotbale s Kosovem. Je to ale fake news. Tyto pikantnosti nám řekl o Kosovu
ROZHOVOR Jan Stiler je jedním z těch, kteří pod záštitou spolku Evropská fronta solidarity pro Kosovo (EFSK) jezdí pomáhat na Kosovo s humanitární pomocí. Co se v Kosovu děje a jak vypadá situace tamní srbské menšiny, ubírají se věci směrem k lepšímu? Stiler se svěřuje se svými zážitky z první ruky v rozhovoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Na balkoně zákaz kouření, EU? Ne, Rusko!
Ruský prezident Vladimír Putin nemá rád kuřáky. A tak vláda v Moskvě splnila rozkaz nejvyššího gosudara a vydala výnos, podle kterého se na balkoně nesmí manipulovat s otevřeným ohněm.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Personální změny ve vedení
Do čela Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy Policejního prezidia ČR bude k 1.11.2019 ustanoven dosavadní ředitel Krajského ředitelství PČR v Hradci Králové, plk. JUDr. David Fulka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Polčák se hájí: Nemyslel jsem svůj tweet tak, že prezident zemře, ale že díky přírodě změní názor
Europoslanec za hnutí STAN Stanislav Polčák se vyjádřil v rozhovoru pro Novinky.cz ke svému výroku ohledně úmrtí prezidenta Miloše Zemana. „Výrok o tom, že příroda vyřeší prezidenta Miloše Zemana, neznamenal, že si přeji jeho smrt,“ uvedl Polčák, jenž se rozhodně nemíní za svá slova omlouvat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Česká podnikatelská delegace odlétá do Mongolska podepsat několik smluv
K několika obchodním jednáním a podpisu dohod v oblasti stavebnictví nebo posílení přítomnosti českých firem v Mongolsku dojde během oficiální cesty předsedy Senátu Parlamentu České republiky Jaroslava Kubery do Ulanbátaru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Předvolební boj v USA byl zahájen…
…tím ale nechci říci, že se v USA dosud o prezidentskou nominaci a o prezidentský úřad nebojuje, byť jsou volby až za více než rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Vláda rozhodne o darování zdravotnického vybavení do Mongolska
Plicní ventilátor, polohovací lůžka, infuzní pumpy a další zdravotnický materiál by mohlo Česko darovat Mongolsku v rámci rozvojové pomoci, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Turistická informační centra mohou přispět ke spokojenosti návštěvníků
V rámci dotačního programu Podpora činnosti a provozu turistických informačních center v Pardubickém kraji bylo letos v průběhu července přijato celkem 32 žádostí o dotaci od 32 zřizovatelů či provozovatelů turistických informačních center (TIC).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Hilšer: Ti tři jsou v mnohých ohledech stejní
Komentář na facebookovém profilu k současné aroganci moci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Větší obchody dnes zůstanou po celé ČR zavřené
Velké obchody zůstanou dnes, kdy si ČR připomíná Den české státnosti, zavřené. Týká se to i obchodních řetězců s potravinami, jako je třeba Billa, Makro, Tesco, Lidl a další. Obchodní centra sice otevřeno mít mohou, ale lidé musí počítat s tím, že některé prodejny v nich otevřeny nebudou. Zákaz prodeje v maloobchodu se vztahuje na provozy nad 200 metrů čtverečních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
První slova zvoleného předsedy Trikolóry Václava Klause ml.: Je to začátek. A teď...
ROZHOVOR Na brněnském ustavujícím volebním sněmu byl dnes předsedou politického hnutí Trikolóra zvolen jeho zakladatel Václav Klaus mladší. Po svém zvolení poskytl ParlamentnímListům.cz rozhovor, v němž popisuje své poznatky z dnešního sněmu. Klaus se vyjádřil i k programovým pilířům svého uskupení či k nově zvolené první místopředsedkyni hnutí Zuzaně Majerové Zahradníkové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Polepším se, slíbil kanadský premiér Gretě Thunbergové
Kanadský předseda vlády Justin Trudeau se setkal s mladou švédskou aktivistkou Gretou Thunbergovou. Stejně jako jiným světovým lídrům i kanadskému premiérovi Thunbergová vynadala, že pro ochranu klimatu nedělá dost. A Trudeau dal mladé aktivistce bezezbytku za pravdu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Václav Klaus hřímal před plným sálem: Školačka vyjadřující pohrdání vzděláním je zvaná do parlamentů a OSN. Proti tomu se musí jednoznačně vystupovat!
Na sněmu hnutí Trikolóra vystoupil bývalý prezident Václav Klaus. Vystoupil jako tvůrce zahraničněpolitického programu strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Volfová (ANO): Právě činorodí a aktivní lidé tvoří naše město
Letošní ocenění Poděkování starostky si převzalo šest osobností
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Lidé ve Staré Boleslavi si připomínají svatého Václava
Do Staré Boleslavi u Prahy od rána přijíždějí poutníci na Národní svatováclavskou pouť. Odkaz patrona země svatého Václava, který byl v tomto městě v roce 935 zavražděn, si připomínají lidé zejména na Mariánském náměstí. Od 10:00 tam začne tradiční poutní mše. Hlavním celebrantem a kazatelem bude apoštolský nuncius v Česku Charles Daniel Balvo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská: Prioritou je podpora nákupu jihočeských výrobků a surovin
Startuje II. ročník soutěže pro školní jídelny Jihočeská Kuchtička o 200 tisíc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Desítky miliard eur? Šéfredaktor počítá, co bude ve skutečnosti stát boj za změnu klimatu
Šéfredaktor serveru Info.cz Michal Půr se ve svém komentáři rozepsal o tom, jak vypadá minimum nutné ke shodě, chceme-li skutečně bojovat se změnami klimatu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Bernášek (ČSSD): Do bývalé budovy střední odborné školy se nastěhují žáci se speciálními potřebami
Veškerá výuka Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v Lanškrouně se během letních prázdnin přesunula z ulice Kollárova do zmodernizované budovy školy v ulici Sokolská. Pro opuštěné prostory našlo vedení Pardubického kraje nové využití.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
ČEZ Teplárenská: Oblastní charita v Trutnově má nový automobil
Pracovníci Oblastní charity v Trutnově mají k dispozici nový automobil. Zástupci společnosti ČEZ Teplárenská a dalších zástupců sponzorů dnes symbolicky na slavnostním setkání předali řediteli Oblastní charity klíčky od nové Dacie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Vinklátová (SLK): Švýcarská vyhlídka stojí na základech zaniklého hostince
Jeho turistický věhlas pohasl po roce 1945, přesto má však výletníkům Zelený vrch u Cvikova co nabídnout. Hostince pro občerstvení hladových a žíznivých tu už sice nestojí, nádherná vyhlídka do okolí však přetrvala dodnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Kubera rozdával v Senátu medaile. Patříte k nám, chválil ho za péči o veterány generál Boček
Předseda Senátu Parlamentu ČR Jaroslav Kubera udělil v pátek 27. září, v předvečer Dne české státnosti, celkem 12 osobnostem pamětní stříbrné medaile.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Blíží se negativní radikální změna ve vyplácení rodičovské
Komentář na facebookovém profilu k plánované změně výpočtu rodičovského příspěvku podle výše příjmů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Německá ambasáda si připomíná útěk východních Němců na Západ
Festival Cesta za svobodou v Lobkovickém paláci dnes připomene 30. výročí útěku obyvatel komunistické Německé demokratické republiky (NDR) za svobodou přes západoněmeckou ambasádu v Praze. V dějišti událostí roku 1989 se uskuteční debaty pamětníků, k vidění budou i historické dokumenty a fotografie. Velvyslanectví bude pro veřejnost otevřeno od 14:00.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
V Praze se dnes pro veřejnost otevřou budovy tří ministerstev
U příležitosti Dne české státnosti si dnes v Praze lidé budou moci prohlédnout historické budovy několika úřadů, které nejsou běžně přístupné. Dveře návštěvníkům otevřou ministerstva obrany, kultury a zdravotnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra