Nejčtenější v danném dni? Historie článků

duben 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
3101724 
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.888x, což odpovídá cca 98.513-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Odveta za Xavera: A co Karel Šíp v pátek? Z ANO přišel tvrdý úder na ČT
Pořad Newsroom ČT24 si vzal na paškál moderátora Luboše Xavera Veselého, který si v rámci rozhovorů na volnou notu povídal s několika politiky, mimo jiné i s Andrejem Babišem. Pracovníkům pořadu Newsroom se zdálo, že Veselý nebyl v rozhovoru dost ostrý. A přišlo tvrdé srovnání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
VIDEO Herec Čermák vyzývá: Napráskej rasistu
Herec Hynek Čermák ve spolupráci s organizací Romea lidem ukazuje, jak bojovat proti projevům nenávisti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Německo: Topí se! Přijímejte Afričany! A Andrej Babiš na to...
Nový migrační plán pro Evropskou unii? Ne, řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Píší o tom Lidové noviny. O přerozdělování uprchlíků totiž promluvil německý ministr zahraničí Heiko Maas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
„Špína“ ze Sněmovny má dohru. „Ministryně jen tlumočila slušné lidi,“ ozvalo se od Zemana
„Opoziční a senátorská špína.“ Taková slova použila ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) na půdě Poslanecké sněmovny při projednávání návrhu ústavní žaloby na prezidenta Miloše Zemana. Citovala údajný vzkaz od občanů, a následně se na ni strhla vlna kritiky. V pořadu Partie na TV Prima se včera hájila v diskusi s předsedou poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavem Kalouskem. Sociální sítě pak na sebe nenechaly dlouho čekat s reakcemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Utratit jako nemocného psa? Newsroom ČT odsoudil kritiky Grety. A vrátil úder Xaverovi
Video Luboše Xavera Veselého o jeho setkání s reportéry Newsromu ČT24 obletělo český internet. Ale jak vypadá reportáž, kvůli které se do rozhlasu reportérka původně vydala? Vyjádření populárního moderátora má v pořadu ani ne půl minuty. Ale zato se vyjádřila ČT. Úkolem redaktorů prý není nechat se vtáhnout do hádky nebo konfrontace. „Proto taky redaktorka pořadu Newsroom ČT24 nereagovala na útočné výpady respondenta a vystupovala v daném rozhovoru na rozdíl od něj slušně a věcně,“ míní ČT. Mluvilo se i o Gretě. Ovšem bez kritiků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Zemřel vůdce Evropy proti válce v Iráku, který si získal Araby, Thatcherovou nazýval „megerou“, zkušený novinář Vítek se rozepsal o Jacquesovi Chirakovi
Dlouholetý novinář Jan Vítek pobývající ve švýcarské Ženevě poskytl ParlamentnímListům.cz svůj text sepsaný na počest před několika dny zesnulého bývalého francouzského prezidenta Jacquese Chiraka. Publikujeme jeho komentář v plném znění níže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Ty vrtulníky nejsou na hraní
Armáda dnes na sociálních sítích spustila informační kampaň k nákupu nových vrtulníků. Velitel Vzdušných sil Armády ČR Petr Hromek ve videu zveřejněném na Facebooku mimo jiné uvádí, že armáda nemůže zaspat a musí změnit současnou neúnosnou závislost na ruské technice, napsala ČTK. Ale ozval se poslanec SPD...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Všechno nejlepší k narozeninám, pane prezidente, hlavně (některými lidmi tolik zpochybňované) pevné zdraví
Jak je jistě bohužel, ne všem občanům známo, dne 28. září, oslavil pan prezident Miloš Zeman své 75. narozeniny, k čemu mu lze upřímně gratulovat a přát všeho nejlepšího!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Informace z uplynulého týdne
Komentář na facebookovém profilu k uplynulému týdnu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Kriminalisté dnes vtrhli na turistickou centrálu. Jde o milionové úplatky
Policie začala stíhat deset lidí kvůli veřejným zakázkám za zhruba 27,3 milionu korun, které zadala státní agentura CzechTourism. Bývalého manažera jednoho z odborů české centrály CzechTourismu obvinili kriminalisté z manipulací s tendry, dalších devět lidí z podplácení. ČTK to dnes řekl mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Hanák (ČSSD): Kraj pomůže dovybavit břeclavské dopravní hřiště
Na břeclavském dopravním hřišti se už děti nebudou muset učit teorii zavřené v učebně. Když to počasí dovolí, budou moci absolvovat výuku i venku pod zastřešenou pergolou, kterou pomůže financovat Jihomoravský kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Greta? Pravda. Klaus ml. špatně! znělo show Nory Fridrichové. A ČT se to hned vymstilo
Pořad 168 hodin moderátorky Nory Fridrichové se věnoval šestnáctileté švédské aktivistce Gretě Thurnbergové. Reportáže si všiml europoslanec ODS Jan Zahradil, poznámku k ní měl i bývalý člen RRTV Petr Štěpánek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Humplík (ODS): Převlíknu se na Mikuláše za čerta: Jsem ještě v pořádku?
Časopis Time zveřejnil osmnáct let starou fotku kanadského premiéra Justina Trudeaua. Pochází ze školního karnevalu s tématem arabských pohádek Tisíc a jedna noc, na kterém se tehdejší učitel Trudeau převlékl za Aladina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Zlatá Pecka dala šanci mladým talentovaným umělcům
Festival Zlatá Pecka je už sice letos za námi, ale není na škodu si připomenout i jeho doprovodný projekt s názvem „Zlatá Pecka podporuje mladé talenty“. Ten dal i v tomto ročníku možnost těm nejmladším interpretům získat zkušenosti po boku vyzrálých a slavných osobností klasické hudby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Libor Rouček sepsal paměti. A Karel Hvížďala zalitoval, že takového člověka v ČSSD odstavili
Novinář a esejista se ve svém blogu na serveru Aktuálně.cz zaměřil na slova bývalého europoslance Libora Roučka z jeho knihy Můj a náš příběh, v němž líčí pohled do útrob strany ČSSD, ve které panuje neutěšený stav. V knize sdílí i své postřehy o poměrech, které vládnou v naší politické krajině, kde se hlavně bojuje o obsazení postů ve státní správě, ve správních a dozorčích radách státních a polostátních podniků či o získání peněz z veřejných rozpočtů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Scheinherr (Praha sobě): Začne se projektovat Hostivařská spojka a obchvaty Dolních Měcholup a Uhříněvsi
Jihovýchod Prahy o krok blíže zklidnění dopravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Pirát z Liberce: Vy ničíte zemi potomkům a ještě se budete posmívat holce, co s tím chce něco dělat?
ROZHOVOR „Jestli celá kauza něco krásně dokázala, tak to, že jsme mohli Andreji Babišovi nahlédnout pod škrabošku. Jeho chování bylo nedůstojné až zbabělé. Vadí mi, že vysíláme do vedení země bezpáteřní oportunisty. Dobré premiéry jsme v podstatě měli naposledy za první republiky,“ myslí Ondřej Kolek, předseda Pirátské strany v Libereckém kraji. „Ničíme bez uzardění Zemi našim potomkům, a ještě se u toho na internetu posmíváme mladé holce, která to chce změnit. Diskuse racionální není, protože vrcholní politici buď odmítají racionální vysvětlení, nebo se jimi jednoduše neřídí,“ konstatuje k diskusím o Gretě Thunbergové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
„Rváč“ a instruktor boje nožem Pokora: Ústavní právo nosit zbraň nám potvrdí svobodu
ROZHOVOR Brňák Radek Pokora na internetu učí zájemce umění rvačky a boje nožem. V případě nevyhnutelného fyzického střetu na ulici radí Pokora udeřit první. „V pouliční rvačce není nic duchovního," říká. Obrana nožem proti noži je z pohledu Pokory právně v pořádku. Obrana proti noži holýma rukama je pak statisticky úspěšná pouze v pěti procentech případů, říká Pokora. Prudký nárůst útoků nožem v západní Evropě je podle Pokory „přirozeným důsledkem politického vývoje".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Vítek:Jacques Chirac, vůdce Evropy proti válce v Iráku
Bývalý francouzský president Jacques Chirac zemřel ve čtvrtek 26. září ve věku 86 let. Zůstane navždy zapsán v dějinách jako vůdce Evropy, která se snažila zabránit druhému americkému válečnému tažení proti Iráku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Novela přináší také 90procentní úhradu léčebného konopí
Sněmovna potvrdila původní verzi novely zákona o léčivech. Přináší sdílený lékový záznam pacienta i úhradu léčivého konopí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Kovaný zelený revolucionář se vrátil oknem. Saša Vondra popsal své bruselské setkání s Timmermansem
Europoslanec Alexandr Vondra upozorňuje, že v Bruselu začíná grilování eurokomisařů. Má už jasno, kdo se stane nejdůležitější postavou EK – výkonný místopředseda Frans Timmermans. Ve svém facebookovém komentáři jej popisuje jako kovaného zeleného revolucionáře, s nímž se v názorech hodně liší. A nejen to, podívejte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Brexit bude, klidně i bez dohody. Britská vláda vyslovila jasný názor
Členové britské vlády se v pondělí opět vyjádřili ve smyslu, že brexit bude 31. října, i kdyby měl být bez dohody, ačkoli v Británii platí zákon, podle něhož může za měsíc brexit bez dohody nastat jen s explicitním souhlasem parlamentu. Za týden britská vláda navrhne EU, jak chce dohodu změnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: V kraji se lepší podmínky pro cyklisty
I když se může zdát, že se výstavba infrastruktury pro cyklisty a in-line bruslaře v našem kraji vylepšuje jen pomalu, při podrobném pohledu je vidět za uplynulé čtyři roky velký pokrok. Vyplývá to z vyhodnocení plnění Koncepce cyklo a in-line turistiky v Pardubickém kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Polanský (Piráti): Velké dopravní stavby pod vedením hnutí ANO váznou
Čtyři ze šesti městských okruhů se letos nezahájí podle plánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Gretu jednou připoutají v klecovém lůžku. Z paní Němcové si člověk musí dělat jen srandu. Brutální nářez herce Gulyáše
ROZHOVOR „Vedení pražských radnic začínají obsazovat novosociopati! Je to paralela na osmdesátá léta. Tehdy do komunistických funkcí začali nalézat novobolševici typu ‚Štěpán‘,“ říká herec a producent Michal Gulyáš. Ohledně Grety Thunbergové podotýká: „Greta je ‚pumelenice mezi oči‘ nám všem! – Nikoliv však tak, jak si to čistí vysvětlují.“ V rozhovoru se vyjádřil i ke slovům prezidenta Zemana v souvislosti se 17. listopadem. Zavzpomínal na „šmouly“ a zmínil i zmlácené holky. Nevynechal ani Milion chvilek a přidal pozvání na „jinou“ oslavu 17. listopadu. Velmi rázný vzkaz pak poslal poslankyni Němcové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Kdo nám vládne aneb jak zrušit senát - 1. díl
Prohlášení čtyř senátorů: Václava Lásky, Pavla Fischera, Jiřího Drahoše a Marka Hilšera
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Primátor Čeřovský: Rozhodli jsme se architektonickou soutěž zastavit
Návrhy občanů chce radnice v rozvoji přehrady zohlednit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Důchody? Stát se o vás nepostará. Řekněte to lidem. Z rozhlasu zní vážná slova
David Marek, hlavní ekonom společnosti Deloitte, v pondělních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu zhodnotil plány ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) na důchodovou reformu. To, co Maláčová chystá, prý vůbec reformou není a stát by měl nahlas říci, že selhává v zajištění důchodového systému. Marek trvá na tom, že potřebujeme reformu tohoto systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Bič na kuřáky! Pokuta za „vajgl“, krabička o stovku dráž. Německo se má na co těšit
Vláda německé kancléřky Angely Merkelové chystá bič na obchody, které by občanům chtěly vydávat neekologické placené tašky. Aktivisté si však přejí, aby vláda zašla ještě dál a pořádně si došlápla i na kuřáky. Petici za zdražení cigaret o čtyři eura, v přepočtu asi o sto korun, podepsalo na 60 tisíc lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Chalupa: Komentář k příspěvku M. Obrtela: „Last minute“ pro Hamáčka...
Znovu si dovolím zopakovat svůj pohled na věc-jediným vhodným způsobem, jak tento mišmaš vzniklý nečinností volených zástupců lidu řešit,je legislativní institucionalizace/obnova Branného spolku navazující na příslušný dekret prezidenta E. Beneše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Volič rozhodl. Kancléř Kurz si nenechá radit od Němců a Francouzů
Předseda lidovců Sebastian Kurz v nedělních předčasných volbách dosáhl velkého vítězství a bez účasti lidovců se v podstatě nepodaří sestavit žádnou stabilnější funkční vládu. Server listu Kronen Zeitung už spočítal, že bez Kurze vláda nevznikne. Další otázka prý ovšem je, na čí stranu se Kurz nakonec přikloní. Německá televize ZDF chtěla od Kurze slyšet podrobnosti. A vítěz voleb odpověděl následovně...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Vedoucí krajských odborů školství jednali v Litomyšli
Pravidelné setkání vedoucích pracovníků odborů školství krajských úřadů se uskutečnilo po dva dny v Litomyšli. Kromě přednášek o aktuálních tématech v oblastech školství si účastníci vyslechli příspěvky zástupců ministerstva školství. Pozdravit přítomné přijel i radní pro školství Bohumil Bernášek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Rodinu předsedy lidovců Výborného zasáhla tragédie. Zemřela maminka tří dětí
Rodinu předsedy KDU-ČSL Marka Výborného zasáhla rodinná tragédie. Na onen svět odešla jeho manželka a maminka tří dětí. Ostatní politici už mu vyjádřili soustrast.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): V Německu fakticky již vládne islámské právo šáría
Komentář na facebookovém profilu k situaci v Německu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Hyský (ČSSD): Projekt Čisté Vysočiny je zaměřený na řidiče
V návaznosti na pravidelný dubnový úklid podél komunikací a krajskou informační kampaň k akci Čistá Vysočina, připravil Kraj Vysočina a Autorizovaná obalová společnost EKO-KOM, a.s., další konkrétní aktivity na podporu omezení odhazování odpadů mimo místa k tomu určená.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Bývalí členové Suverenity: Trikolóra se razantně postaví silám, které ničí naši zemi
Prohlášení bývalých členů vedení Suverenity k ustavujícímu sněmu Trikolóry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Dostavba obchvatu Chrudimi začne ještě v letošním roce
Komentář na facebookovém profilu k plánované dostavbě obchvatu Chrudimi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Růžena Chrasteková: Novodobé gestapo bude dohlížet na zvolené. Kdy dojde i na voliče?
Nějak se začínají šikovat, utvářet prachzvláštní dohližitelé nad těmi, kteří byli voliči zvoleni do čela státu, zvoleni řádně, svobodně a demokraticky. Pasují se do těchto rolí dohližitelů tak nějak sami, nikým a nikam nevoleni, prostě chtějí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Největšími původci kyberhrozeb jsou cizí státy, vláda to projednala
Nejvýznamnějšími původci kybernetických hrozeb v Česku jsou podle Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) jiné státy. Jde především o aktéry napojené na Rusko a Čínu, vyplývá ze zprávy o stavu kybernetické bezpečnosti ČR za rok 2018, kterou dnes projednala vláda. NÚKIB o tom informoval v tiskové zprávě. Sofistikovanému a soustředěnému kybernetickému útoku cílícímu na kritickou informační infrastrukturu však podle úřadu Česko zatím nečelilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Nemocnice České Budějovice spouští kampaň Očkujeme zaměstnance, chráníme pacienty
Zdravotníci přicházející do kontaktu s nemocnými pacienty patří mezi skupiny lidí, které jsou nejvíce ohroženy chřipkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Agentura ochrany přírody a krajiny: Čeští experti budou v Zambii zjišťovat, kde jsou vhodné podmínky pro ekoturismus
Odborníci z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR a České zemědělské univerzity vyhodnotí podmínky pro vybudování nového střediska ekoturistiky ve třech zambijskou stranou vybraných národních parcích (Kafue, Sioma Ngwezi, Dolní Zambezi).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Hlaváček (TOP 09): Vítězné náměstí se má stát reprezentativním místem Prahy
IPR zpracuje Koncepční studii Vítězného náměstí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Šéf průmyslníků se posmíval odborářům, Tvarůžková přikyvovala
Vláda podpořila plánované navýšení důchodů, tváří se, že peníze na všechny výdaje nikoho negativně nezasáhnou, ani soukromníky. Jak jsou na tom s podporou od vlády podniky i menší podnikatelé? Je Česko v kondici a může si dovolit navyšování výdajů? Na to se v pondělním Interview na ČT24 ptala moderátorka Zuzana Tvarůžková prezidenta Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslava Hanáka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jaroslav Štefec: Námořní velmoc - ČR
Autor se zamýšlí nad některými důvody, které mohly vést vládu a MO ČR ke schválení nákupu amerických vrtulníků pro AČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Penězovod z Ústavního soudu
Úpravami Ústavy přijatými v letech 1997 až 2013 zákonodárci zlegalizovali některé kroky, které se dají omluvit. Ústavní soud se vyčlenil z pravidel právního státu. Dovolil pouze advokátům, aby mohli žádat o jejich rozhodnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Nové Rádio Retro připomene šedesátiny Semaforu
Tématem nového digitálního streamu Českého rozhlasu, který začne vysílat v úterý 1. října, bude divadlo Semafor. Rádio Retro nabídne archivní nahrávky z let 1961 až 2006, které připomenou nejenom střihové pořady nebo pásma s písničkami Suchého a Šlitra, ale také řadu vystoupení Jiřího Suchého v rozhlase i divadle. Unikátní součástí programu bude také několik amatérských nahrávek z archivu Jonáš klubu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Prohrané politické bitvy ještě neznamenají prohranou válku
Sociálním demokratům se stále nedaří zvýšit voličskou přízeň. přitom ve vládě prosadili řadu svých programových priorit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Čtvrtina Čechů rozvíjí své počítačové dovednosti
Češi se snaží svoje digitální dovednosti zlepšovat, nejoblíbenějším způsobem je samostudium, naopak vzdělávání prostřednictvím počítačových kurzů příliš časté není. V rámci Evropy se v oblasti ICT nejvíce vzdělávají Finové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Berdychová (ANO): Technické a řemeslné obory mají perspektivu
Kraj zmodernizoval středisko praktické výuky v Chlumci nad Cidlinou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Zákon o lobbování nepotřebujeme!
Vláda předložila Poslanecké sněmovně k projednání zcela nový zákon o lobbování. Takovou úpravu zatím český právní řád neznal. Jsem hluboce přesvědčen, že zákon tohoto typu nepotřebujeme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Francie truchlí
Měl jsem příležitost se s francouzským prezidentem Chiracem, který včera v kruhu své rodiny zemřel ve věku 86 let, několikrát setkat v době, kdy jsem byl českým premiérem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Asociace soukromého zemědělství: Med roku 2019 - Osvěta veřejnosti i ochutnávky medu
V pořadí pátý ročník celostátní soutěže včelařů - Med roku 2019, která proběhne o víkendu 12. a 13 října v kulturním domu Rubín, Makovského náměstí 3, Brno - Žabovřesky, poskytne spotřebitelské veřejnosti ojedinělou možnost prohlédnout si, ochutnat i zakoupit některý ze zhruba 150 druhů medů od českých a moravských včelařů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Šafránková (SPD): Nechceš, táto, měnit plenky? Tak přijdeme o peníze. Nebo zavři živnost
Přes všechny své solidární řeči se ministryně Maláčová chystá výrazně poškodit nízkopříjmové občany. Jak? Pomocí evropské směrnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
O takovém volebním výsledku jsem ani nesnil, přiznává starosta Dobrušky
Komunální volby potvrdily správnost nastoupené cesty, tvrdí starosta Dobrušky Petr Lžíčař (Veřejnost za všestranný rozvoj Dobrušky), který před třemi lety inicioval odvolání svého předchůdce. Co se od té doby v Dobrušce změnilo? A co zamýšlí do budoucna? Nejen to zajímalo ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Brandtner: Sazka lobuje za nízké daně, na hazard přitom láká i ženy
Největší loterijní společnost dělá vše pro to, aby nemusela platit vyšší daně. Za Sazku a.s.lobují v parlamentu i vyhlášení neziskoví odborníci. Sazka přitom na internetu rozjíždí ten nejtvrdší hazard, na který láká už i ženy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Smoljak: Českou vlajkou mávají i ti, kteří svobodu a demokracii nenávidí
Přepis proslovu, který učinil senátor ke Dni české státnosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Vláda stanoví výši důchodů, probere i sčítání lidi v roce 2021
Vláda by dnes měla schválit nařízení, podle kterého se v příštím roce zvýší důchody, zabývat se bude například i předpisem upravujícím sčítání lidu, domů a bytů v roce 2021. Kabinet má na programu i projednání zprávy o stavu kybernetické bezpečnosti ČR za rok 2018, kterou mu předložil Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Úřad v něm za nejvýznamnější původce kyberhrozeb v Česku označuje cizí státy, především aktéry napojené na Čínu a Rusko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Pyrotechnici v akci
Aktuální případy nálezů munice a práce policejních pyrotechniků v Moravskoslezském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Marek Obrtel: „Last minute“ pro Hamáčka aneb Slovo velitele Národní domobrany
Již od srpna vím o tom, že Hamáčkovo ministerstvo vnitra chystá „pogrom na domobrany“ a 20.9.2019 jsme se dočkali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Eva Jiřičná: Čechy poznamenala totalita. Mladá generace to změní
Eva Jiřičná, která opustila Československo v roce 1968, má za to, že komunisté zničili naši společnost. Když srovnává vývoj v poválečné Velké Británii s poválečným Československem, Britové byli podle ní poněkud dravější, ale přičítá to tomu, že Britové nezažili okupaci. Češi ano. Když sleduje zprávy o politice, prý jí vstávají vlasy hrůzou na hlavě, ale vidí tu jistou naději. Ona naděje je skryta v mladé generaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Petříček: Podpora českých podnikatelů za hranicemi ČR je jednou z priorit Ministerstva zahraničí
Startuje 61. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Vůbec poprvé s Českou národní expozicí Czech Republic: The Country for the Future.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Pilc (Svobodní): Kotlíkové dotace školí socialisty
Žadatel bez šance. Miliony na kotlíkové dotace si rozebrali podvodníci. Krajské úřady začaly rozdávat stovky milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
DPP: Vysokorychlostní pokrytí v metru se dále rozšiřuje
Ode dnešního dne pokrytí rozšířeno o další 4 stanice trasy C. Další stanice v centru města budou následovat na jaře příštího roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Babiše, určitě Babiše! A ostatní strany? Drtivý pohled, nový průzkum
Hnutí ANO v září mírně posílilo a vyhrálo by podle modelu agentury Median volby se ziskem 31 procent hlasů. Mírně oslabili v porovnání se srpnem druzí Piráti, s 13,5procentní podporou ale udrželi malý náskok před ODS. Ostatní strany si o něco polepšily kromě TOP 09, které zůstal srpnový zisk, a SPD, která si pohoršila o procentní bod. Ve Sněmovně by zůstalo devět uskupení. Výsledky zářijového průzkumu dnes Median poskytl ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
VZP: Náš tatínek má už značné problémy s chůzí a rovnováhou. Jaké zdravotní pomůcky, které by mu usnadnily život doma, by mu mohla pojišťovna proplatit?
Hned úvodem je třeba zdůraznit, že pojišťovna nemůže vyhovět žádosti o proplacení zdravotnického prostředku, který si klient sám z vlastního rozhodnutí zakoupil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Proč sem vozí migranty? Orbán přinesl vysvětlení: Výbušný projev
Maďarský premiér Viktor Orbán přibližně před týdnem navštívil Itálii a zúčastnil se srazu strany Bratři Itálie. A tvrdě se obořil na evropskou levici, že chce migrací docílit Evropy bez národů. „Pouze my se můžeme rozhodnout, kdo může žít na území naší země,“ zdůrazňoval Orbán. Jeho slova přinesl maďarský vládní web kormany.hu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Budou nahrávky na Babiše! Už byl vybrán Fiala, že to vezme, dramaticky napsala novinářka
Novinářka Lucie Groene Odkolek očekává, že v brzké době se objeví nějaké tajné nahrávky, jež zkomplikují život premiéra Andreje Babiše (ANO). Zároveň také poznamenala, že byl vybrán předseda vlády pro případ, že Babiš padne. Své řekla i k předčasným parlamentním volbám v Rakousku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
,,Greta mi připomněla senátora Lásku." Zdeněk Zbořil ostře ke klimatu i svrhávání Zemana
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Hněvivá zloba ve službě zlatého telete.“ „Greta mi tentokrát připomněla pan senátora Lásku. Ten patos, zloba, pobledlá tvář a nenávist.“ Politolog Zdeněk Zbořil reaguje na vystoupení švédské aktivistky na půdě OSN. Nejpozoruhodnější byl podle něj „aplaus těch, kteří, podle ní, vlastně tančí nad propadlištěm“. V Rozjezdu se věnuje také bouři kolem pořadu Newsroom ČT24, sněmu Trikolóry nebo projednávání žaloby na prezidenta. „Byla to exhibice zneuznaných.“ A že by ministryně za svá slova o „senátorské špíně“ měla odstoupit? „Typická ‚topácká‘ rétorika. Ať kdokoli promluví z nepočetného houfu jejich poslanců nebo senátorů, nikdy se nedostane dál než k výzvě, aby někdo odstoupil. Předpokládají snad, že až všichni odstoupí, oni nastoupí?“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Lékař Stránský: Odstranění Zemana? Neříkají pravdu o jeho zdraví. Jako Jelcinovi lékaři
Prezidenta Miloše Zemana čeká kvůli dehydrataci organismu několik infuzí, které mu mají dodat minerály, znějí nejnovější zprávy o jeho zdravotním stavu. Zcela opačný pohled na zdraví hlavy státu však ve svém blogu na Aktuálně.cz nabízí lékař Martin Jan Stránský, který tyto informace označuje za nekompletní a podezřelé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
,,Znal jsem slušné lidi z KSČ i ty druhé z ODS a ČSSD.” Alois Hadamczik mluví o politice a Jágrovi v Číně. A účtuje s českým hokejem
„ODS a socani spadli z té nejvyšší ligy do úplné žumpy,“ říká Alois Hadamczik – dlouholetý reprezentační trenér, který během necelých šesti let dovedl národní tým ke čtyřem cenným kovům z mistrovství světa a zimních olympijských her. Je navíc majitelem bronzu z MSJ 2005. Od národního mužstva se rozhodl odejít za velmi napjatých okolností po neúspěchu na ZOH v Soči pod silným tlakem médií i veřejnosti. Paradoxně jde přitom o posledního trenéra, který dokázal pro Česko získat medaili jak na MS (2012), tak i na olympiádě (2006) a rovněž poslední juniorskou na MS dvacítek v roce 2005! Od roku 2018 vede juniorskou reprezentaci do 18 let. Proč se nesnáší s některými novináři? Co si myslí o Jaromíru Jágrovi? Proč český hokej nemůže jít nahoru?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Sviták (SLK): Letos dal Liberecký kraj na cyklodopravu rekordních 20 milionů korun
Oblast cyklodopravy vnímá Liberecký kraj jako důležitou formu přepravy. V letošním roce proto na ni ze svého rozpočtu vynaložil 20 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Štěpánek: Normální Trikolóra, nenormální ČT
Trikolóra volá ve svém programu po návratu normálního světa. Myslím, že by se to mělo týkat i novinařiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: První prvňáčci dostali nové reflexní šňůrky, s instruktorem autodromu živě diskutovali
Žáci prvních tříd 18. základní školy v Mostě mají nové reflexní šňůrky na krk s telefonními čísly na tísňové linky integrovaného záchranného systému, tedy záchranku, policisty a hasiče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Primátor Pobucký: Nevyužívané betonové a asfaltové plochy nahrazuje tráva
Vedení města již před lety přistoupilo k estetizaci veřejných prostranství na sídlištích. Mimo jiné z nich nechává odstranit nevyužívané a nevzhledné asfaltové nebo betonové plochy a nahrazuje je travnatými plochami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Míra nezaměstnanosti v srpnu byla 2,1 %
Míry zaměstnanosti, nezaměstnanosti a ekonomické aktivity - srpen 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Sklapni Greto, zhýčkaný spratku. Britský moderátor přejel Thunbergovou
Kdo zná britský pořad o automobilech Top Gear, tomu není nutné moderátora Jeremyho Clarksona představovat. Tento prostořeký moderátor, který se nakonec kvůli konfliktu s producenty s pořadem rozešel, píše i pro bulvární deník The Sun. A právě v něm zveřejnil svou velice ostrou kritiku aktivistky Grety Thunbergové. Nazývá ji zhýčkaným spratkem. Doporučuje Gretě, aby sklapla, vrátila se do školy a studovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Středočeský kraj zastavil kauzu Babišova střetu zájmů
Středočeský krajský úřad ve čtvrtek pravomocně zastavil přestupkové řízení s premiérem Andrejem Babišem týkající se jeho možného střetu zájmů. Právu to potvrdil Babišův právní zástupce Václav Knotek. Přestupek se podle něj nestal, nebylo prokázáno, že by Babiš ovládal mediální společnosti. Kraj posuzoval Babišovo odvolání proti rozhodnutí Městského úřadu Černošice. Podle Knotka za rozhodnutím úřadu bylo mimo jiné to, že Černošice nerespektovaly dřívější pokyny nadřízeného středočeského úřadu a použily jen lehce modifikované odůvodnění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Parlament a justiční mafie
Tvořit zákony proti základním občanským právům mohou pouze zákonodárci, kteří nechápou základy demokratického státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
TOP 09: Odmítáme samoúčelné zvyšování daní, které předvádí tato vláda
Komentář na facebookovém profilu ke zvyšování daní
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Agitka jak vyšitá
Komentář na facebookovém profilu k odvysílaným 168 hodinám na ČT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Bojujeme za snížení emisí
Premiér Babiš jednal s předsedou vlády Finska Anttim Rinnem o aktuálních evropských otázkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Pošta patří do obcí
Komentář na facebookovém profilu k rušení poboček České pošty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Berwid-Buquoy (KDU-ČSL): 30. výročí „Sametové revoluce“
Ve dnech 17.02. – 25.02. 1948 došlo v ČSR k ilegálnímu politickému převratu a k instalaci totalitní diktatury, komunisty naývané „Vítězný únor“. Armáda, tak jako v období krize 1938, v žádném případě nezasáhla...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Česká manažerská asociace: V Brně se uskuteční konference o digitalizaci s TOP manažery
Digitalizace a příklady jejího zavádění ve firmách jsou obsahem konference a diskuse, kterou 7. října v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně pořádaná Česká manažerská asociace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Náročná rekonstrukce rehabilitace ve Svitavách je u konce
Pardubický kraj zafinancoval rekonstrukci přízemí rehabilitačního oddělení v objektu H svitavské nemocnice. Její náročnost byla dána stářím budovy a špatnými rozvody vody, ústředního topení nebo kanalizace. Náklady na tuto akci byly 29,5 miliónů korun s DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Karel Wágner: Můžeme všemu věřit?
Ve dnech, kdy si Američané připomínali teroristické útoky z 11. září 2001, volali někteří z nich po tom, aby se v souvislosti s daným výročím konečně začalo hovořit i o Saudské Arábii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
39. týden na ČMKB: Ceny energií šly dolů
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKB) bylo ve 39. týdnu uzavřeno 477 kontraktů na dodávku 166,2 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 271,4 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Stálo to za to, pane Babiši, vyměnit genocidu Kurdů za byznys?
Jen málo informovaný člověk nevidí, že za na první pohled „dobrým“ projektem, je turecké svinstvo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Chalupa: Doutnák u sudu s prachem již hoří...
Podle mého názoru je kauza "Thomas Cook" přesně onou typickou ukázkou toho, proč se tržní kapitalimus - celá naše Západní společnost - dostává postupně do komplexní neřešitelné situace ve všech oblastech života společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Zoo Ostrava: V Praze se sešli odborníci na koňovité z celého světa
Před lety se díky pečlivé práci odborníků podařilo nastartovat program na záchranu koně Przewalského. Dnes naši pomoc potřebuje zebra bezhřívá, zoologové doufají ve stejný úspěch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
SYNOT: Změna na pozici předsedy představenstva a výkonného ředitele společnosti Synot Auto, a.s.
Skupina SYNOT oznamuje změnu na pozici předsedy představenstva a výkonného ředitele společnosti Synot Auto, a.s.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Týden ve znamení PMI a polských bank
Tento týden nastartoval lepším výsledkem čínských podnikatelských nálad PMI. To jen potvrzuje, že hlavní obětí současného nárůstu geopolitického napětí nejsou ani Čína ani Spojené státy, ale Německo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Zásadně odmítáme přerozdělování nelegálních imigrantů Evropskou unií
Minulý týden na Maltě zástupci Francie, Německa, Itálie a Malty přijali domluvu o dočasném řešení, jak pomoci imigrantům, kteří budou „zachráněni“ při jejich cestě do Evropy na moři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
SANEP: Nejlépe hodnoceným hejtmanem je nadále šéf Zlínského kraje Jiří Čunek, nejhůře dopadl pražský primátor Zdeněk Hřib
Zářijový průzkum společnosti SANEP zaměřený na hodnocení zvolených představitelů čtrnácti územně samosprávných celků - krajů, mezi něž patří i hl. město Praha, ukazuje, že nejlépe si dlouhodobě vede lidovecký hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek s aktuálním ziskem 46,7% kladných hlasů, což je o 0,4% bodů více než v hodnocení, které prováděla společnost SANEP v loňském roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Hladík (KDU-ČSL): Arnoldovu vilu čeká rekonstrukce. Poslouží i pro Centrum dialogu
Rada města Brna souhlasila s projektem Centrum dialogu – Arnoldova vila. Jeho realizací vznikne kulturní zařízení pro výstavní a badatelskou činnost. Centrum dialogu bude sloužit pro laickou i odbornou veřejnost se zájmem o architekturu 19.–21. století.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Míra nezaměstnanosti se držela na úrovni 2,1 procenta
„Pnutí na trhu práce vede k růstu mezd a posléze i k růstu inflace. Firmy zdražují zboží a služby, aby mohly hradit vyšší mzdové náklady. Stále více firem zaměstnává cizince nebo investuje do nového strojního vybavení, které šetří lidskou práci,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Děláte bordel, ochlastové, rváči, řvouni? Brutální návrhy z ODS. Inspirace ze severu
Třikrát a dost! Odebráním dávek trestat rváče, notorické alkoholiky, řvouny a sprosťáky, to je návrh poslance Jana Bauera (ODS), který Sněmovna několikrát odmítla na programu předřadit. Jihočeský politik nelení: Byli jsme u toho, když si zajel pro rozumy na sever, kde se problémoví lidé řeší denně. Co mu na to řekli v místě, které kdosi nazval odkladištěm lidí? Zazněla slova jako protiútok, zastrašit nebo ulice „jak za Rakouska-Uherska“. Legislativní návrh má plácnout přes prsty i rodiče záškoláků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Xaver jede dál: Zase sranda z ČT. Vzal si k tomu známou osobnost
Režisér Jiří Adamec zavítal do studia Luboše Xavera Veselého, aby promluvil o svém řemesle. Okomentoval i Veselého setkání s reportérkou ČT. „Mě bavilo, že ta slečna nebyla schopná se zmátořit,“ pravil a souhlasil, že veřejnoprávní média mají informovat, a ne tvořit příběhy. Krátce promluvil i o politice: „Mám mnoho kamarádů, kteří nejsou příznivci našeho prezidenta, ani našeho premiéra, a já s nimi vedu nekonečné diskuze, protože se ptám proč. Kde je ten problém, v čem spočívá ten problém? Málokdy se dovídám něco, na čem by se dalo cokoliv stavět. Jsou to všechno možná, snad a kdyby.“ A že natočil seriál poplatný režimu? „Já jsem na něm ani po těch letech neshledal nic špatně,“ říká režisér.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
V Libereckém kraji začala plošná výměna označníků autobusových zastávek
V pondělí 23.9.2019 pracovníci společnosti SILNICE LK vyměnili na autobusové zastávce Bílý Potok, Smědava starý smaltový označník zastávky za novou dopravní značku. Začala tak dlouho připravovaná plošná výměna označníků autobusových zastávek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist