Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2022
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 53x, což odpovídá cca 2.765-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

„Šílený! Neúcta k disentu!" Tomáš Halík a Michael Kocáb k pohřbu Karla Gotta. Mnozí budou nadávat
Exministr Michael Kocáb a kněz Tomáš Halík se vyjádřili k pohřbu Mistra Karla Gotta. Vláda včera schválila státní pohřeb, dnes premiér Andrej Babiš (ANO) uvedl, že půjde o pohřeb se státními poctami. Kocáb prohlásil, že právě státní pohřeb Gotta může rozdělit národ, Halík považuje Gottův pohřeb v katedrále za šílený a nevkusný nápad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Hilšer: Politici by měli Karla Gotta už konečně nechat na pokoji
Komentář na facebookovém profilu k úmrtí Karla Gotta
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Smrt Gotta: Jan Rejžek se vyjádřil! Plus útok na Zemana
Jan Rejžek a bývalý senátor za STAN Jiří Šesták se vyjádřili k úmrtí Karla Gotta. Šestákovi se nelíbilo to, že Karel Gott bude mít pohřeb se státními poctami. Údajně se jedná o morální problém. „A nyní jsme svědky, jak premiér, který byl spolupracovníkem StB, relativizuje morální hodnoty a zneužívá smrt významného umělce neslušným způsobem ke svým politickým cílům,“ napsal. A proč doporučil Rejžek četbu o banderovcích? Přečtěte si.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Co jste měl společného s kmotrem Mrázkem, vyslýchal Karla Gotta novinář Kmenta. Dodnes se diví, proč mu zpěvák praštil telefonem
Na Karla Gotta zavzpomínal i investigativní novinář měsíčníku Reportér Jaroslav Kmenta. Prozradil, čím populárního zpěváka opravdu hodně rozzlobil, a sdělil, proč si myslí, že má Gott mít pohřeb se státními poctami, a ne státní pohřeb. Udeřil přitom i na premiéra Andreje Babiše (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Jako muzikant smekám před mistrovstvím Karla Gotta
Komentář na facebookovém profilu k úmrtí Karla Gotta
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Hyeny! Černochová z ODS tvrdě brání Karla Gotta
Poslankyně Jana Černochová (ODS) se vyjádřila k diskusím ohledně pohřbu českého zpěváka Karla Gotta, který zemřel v úterý ve věku 80 let. V diskusi se připojila i advokátka Jana Zwyrtek Hamplová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Žádné politické projevy! Zaorálek o státním pohřbu Karla Gotta
Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) promluvil ve včerejším pořadu Události, komentáře k úmrtí populárního českého zpěváka Karla Gotta. Řeč byla i o možnosti státního pohřbu, kterou schválila vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Gott a státní pohřeb? Srovnání s... Čtěte sami. Od novináře, který nadává, že jeho šéf ubližuje Gretě
Státní pohřeb pro zesnulého zpěváka Karla Gotta, nebo ne? Otázka, o níž se od včerejšího dne diskutuje nejen na sociálních sítích. Vyjádřil se k tomu i komentátor Jiří X. Doležal. Státní pohřeb schválila vláda, nyní se čeká na vyjádření rodiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 07:35, zobrazit podobné
„Karel mi byl zcela u prdele. Ale nebyl píča. Státní pohřeb si zaslouží.“ Slavný Čech o Gottovi na plnou hubu
Známý herní vývojář Daniel Vávra po dni plném loučení se zpěvákem Karlem Gottem usedl ke klávesnici a také napsal o zpěvákovi pár slov. I o jeho kriticích. „Karel mi byl zcela u prdele,“ napsal o Gottových písních. Ale ocenil, že Gott nahrál píseň o Palachovi. Podle Vávry neměl nikdo právo po Gottovi žádat, aby se stal symbolem odporu proti komunismu, a v roce 1977 žádná poptávka po revoluci nebyla. A státní pohřeb si prý „někdo, kdo začal ve fabrice a prodal pár desítek milionů desek a u toho se pořád usmíval jak sňatkovej podvodník“, zaslouží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Pohřeb Karla Gotta bude příští pátek. Rodina prozradila, jakou podobu obřadu si přeje
Veřejné rozloučení se zpěvákem Karlem Gottem, který zemřel v úterý před půlnocí, se bude konat v pátek 11. října v pražském Paláci Žofín od 8 do 22 hodin. Informovala o tom ve čtvrtek Gottova manželka Ivana. Upřesnila též, že si přeje pohřeb se státními poctami, nikoliv státní pohřeb, který během včerejšího dne schválila vláda. Zádušní mše se pak bude sloužit v sobotu 12. října v katedrále svatého Víta a bude jen pro pozvané. Na den zádušní mše bude rovněž vyhlášen i státní smutek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Koudelka (Trikolóra): Karel Gott mění státní pohřby
Karel Gott potvrzuje velikost i po smrti - svým pohřbem mění státní zvyklosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Mýtizace normalizační hvězdy. Hrubá neúcta k hrdinům disentu. Morální kýč, žaloval na Gotta Tomáš Halík. A už mu chodí odpovědi
Teolog Tomáš Halík se ostře ohradil proto tomu, že by se měl pohřeb Karla Gotta konat v katedrále sv. Víta a mělo by jít o pohřeb státní, resp. o pohřeb se státními poctami. Profesor Halík tento nápad považuje za „šílený a nevkusný“. Když svůj názor vyjádřil veřejně, okamžitě se ozvali hradní mluvčí Jiří Ovčáček či publicista Tomáš Vyoral, kteří se do Halíka pořádně obuli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Smrt Gotta: Popíráte pravdu a lásku! Od Zemana udeřilo na ty, co zle mluví o Mistrovi
ROZHOVOR Rozdával své velké srdce. Tak si bude Karla Gotta pamatovat mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Ten v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz reaguje i na část mediálně viditelné veřejnosti, která zesnulé legendě spílá za minulost či nesouhlasí s množstvím chystaných poct. Ovčáček též řekl, jak prezident o skonu Karla Gotta informoval své kolegy z V4, kteří v době oznámení právě byli v Lánech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Auta na baterky jsou rychlejší
Stovkou dříve než za dvě sekundy a maximálka 450 km/hod, to je jedna tvář elektromobility, která budí ze sna tradiční výrobce automobilů – je to rychlejší, než jsme čekali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Politici reagují na útoky na zemřelého Gotta: Jasně se ukázalo, kdo je tu blb a idiot. Ubohé nuly, ani boty by mu nesměly vyčistit. A pan kníže s postupující demencí…
Kritici by měli mlčet, aspoň do mistrova pohřbu. Shodují se v tom politici, kteří reagovali na dotaz ParlamentníchListů.cz, co říci na mediálně známé tváře, které od prvních chvil do Karla Gotta šijí. Zazněly však i ostřejší výrazy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Forejt vysvětloval, proč státní pohřeb není pro Gotta: Bylo by to přímo porušení zákona
Podle bývalého hradního protokoláře Jindřicha Forejta by zesnulý zpěvák Karel Gott neměl mít státní pohřeb, ten je jen pro prezidenty. „Stažení vlajky bylo porušením protokolu,“ míní také Forejt pro Seznam Zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Tak jinak: Gott bude pohřben se státními poctami
Premiér Andrej Babiš (ANO) chce odpoledne sdělit veřejnosti datum a místo konání pohřbu zpěváka Karla Gotta. Podle něj to bude pohřeb se státními poctami, ne klasický státní pohřeb, o němž se hovořilo včera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Šafr: Gott je symbol selhání národa! Jeho písně? Zamilovaná prázdnota
Šéfredaktor deníku Forum24.cz Pavel Šafr se domnívá, že zesnulý zpěvák Karel Gott je kromě úspěchu i symbolem národního selhání. A ptá se, zda právě proto má mít státní pohřeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Politické strany vidí budoucnost Česka v jaderné a zelené energii
Politické strany, zastoupené nyní v Poslanecké sněmovně, vidí prakticky bez výjimky budoucnost české energetiky v jaderné energii a energii z obnovitelných zdrojů. Odklon od uhlí podle nich musí být pozvolný a musí respektovat především sociální aspekt. Zástupci stran se na tom shodli na dnešním semináři pořádaném Hospodářskou komorou ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Písničkář Merta o Gottovi: Jednou jsem viděl jeho koncert. A od té chvíle jsem si ho netroufl soudit
Písničkář Vladimír Merta složil poklonu Karlu Gottovi. Byl to podle něj muž, který zůstal svůj, naplnil svůj pohár života až po okraj. Jako zpěvák byl oddán svému publiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Sbírejte víčka na Gottův pohřeb, zní z kavárny. Kokoti, ozvalo se z druhé strany. Diskuse nad Mistrem přitvrzuje
Ze smrti Karla Gotta, a zejména z návrhů na jeho státní pohřeb se stalo politikum. A už se rozjela kritika Andreje Babiše, že se na smrti Karla Gotta snaží uhrát politické body. „Z pozice premiéra v tom vidím jen politický kalkul a hyenismus,“ napsal například spolupořadatel demonstrací Milionu chvilek. Novinář Ondřej Kundra si stěžoval, že místo kritické debaty je v práci médií „tuna emocí, adorace, zamlčování temných míst“. „Bureši, běž do prdele,“ odsoudila premiéra bývalá poslankyně ODS. A to nebylo jediné silné slovo, které v debatě zaznělo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Tato „nerozborná jednota“ jistě nikoho nepřekvapí
Komentář na facebookovém profilu k událostem minulého týdne na české politické scéně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Vondráček (Svobodní): Klimastávkař mi plivl do tváře. Splněním jejich plánu plivneme na všechny
Titulek jsem však nevytvořil na základě chování jednoho účastníka, ze kterého určitě nejde dělat obecné závěry. Jak jsem k němu došel, se tak pokusím vysvětlit níže, a to tak, aby to pochopil nejen vědec, ale i „paní poštmistrová“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Nekamenujme Gotta a ostatní za antichartu
Daleko větší odsouzení si zaslouží Ti, kteří umělce k takovým hnusárnám nutili. Tedy komunisté a předtím nacisté. Další důkaz toho, že oba totalitní režimy jsou si velmi podobné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Richard Husovský: Co jíst před cvičením a co zblajznout po sportu. To druhé je důležitější
Sport je stres. Jsou při něm vylučovány hormony, které se promění na volné radikály, které nám kradou elektrony z buněčných struktur a tím je oslabují. Po jakémkoli stresu musíte do sebe dostat antioxidanty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Libereckému kraji zbývá dokončit poslední Centrum odborného vzdělávání
Výstavba Center odborného vzdělávání (COV) spěje ke zdárnému konci. Nové prostory mohou nyní využívat i žáci na Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské v Kamenickém Šenově. Náklady na COV dosahují výše 90 395 578 korun. Všech osm plánovaných COV bude stát více než 600 milionů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Pavel Novotný přestřelil. Za slova o pověšení komunisty si vykoledoval obvinění
Policie viní starostu pražských Řeporyjí Pavla Novotného (ODS) z podněcování k trestnému činu. Řeporyjský starosta je stíhaný za ostré výroky na adresu komunistického poslance Zdeňka Ondráčka. Problémové výroky Novotného se týkají Ondráčkovy květnové cesty na Ukrajinu do mezinárodně neuznávané Doněcké lidové republiky. „Já bych si přál, aby za tohle Vondráček visel,“ zní například jeden z Novotného problematických výroků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Gott se přimlouval za Kubišovou, dával peníze Landovskému. Vzpomínky z hudebního undergroundu
Signatář Charty 77 Jan Schneider zavzpomínal na českého zpěváka Karla Gotta, jenž zemřel v úterý ve věku 80 let. Jeho text přinesl server CasopisArgument.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Nová poštovní známka připomíná krále českého průmyslového designu
Česká pošta ve středu 2. října představila příležitostnou známku Český design: Václav Král. Motivem známky je model sportovního vozu Tatra, který navrhl tento přední český designér, jehož dílo bylo inspirací pro obálku prvního dne vydání (FDC), přebal sešitku i razítko prvního dne vydání. Autorem návrhu známky je Pavel Sivko a rytcem FDC Jaroslav Tvrdoň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Bradáčová: Ať je jasné, komu patří zpravodajské weby
Pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová na konferenci v Pražské křižovatce pořádané Knihovnou Václava Havla včera uvedla, že nejen tradiční média, ale i ta alternativní by měla mít povinnost informovat o tom, kdo za nimi stojí. Píše to server MSN.com.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav pošesté ocenil významné počiny v oblasti památkové péče
Na zámku Lemberk byly pošesté uděleny Ceny Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro. Vítěze nejlepších počinů v oblasti památkové péče vybírala odborná porota z celkem dvaceti čtyř uchazečů ve čtyřech hlavních kategoriích. Udělena byla rovněž tři zvláštní ocenění generální ředitelky NPÚ, ocenění za celoživotní přínos pro osobnost památkové péče a cena veřejnosti Památky děkují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Pozor, Ukrajina! Tereza Spencerová varuje: Může se něco stát. „Šmíra,“ ulevila si
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ „Před budovou parlamentu v Kyjevě se už ve středu začali srocovat bojovně naladění nacionalisté, staví si první ‚majdanovské‘ stany, jejich zástupci v parlamentu spolu se stranami Majdanu mluví o ‚kapitulaci‘,“ komentuje analytička Tereza Spencerová nejnovější výrok ukrajinského prezidenta, který připustil kompromis ve věci Donbasu. Spencerová se též obšírně věnuje tlaku na Donalda Trumpa, což ostatně s Ukrajinou úzce souvisí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Do moderního depozitáře muzea se mohou stěhovat sbírky
Východočeské muzeum v Pardubicích má k dispozici moderní depozitář v Ohrazenicích. Symbolickou pásku před jeho vchodem přestřihli zástupci zřizovatele, kterým je Pardubický kraj, muzea, projektantů a zhotovitelů stavby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Karel Gott? Vadim Petrov jr.: Za komunistů se na to nevykašlal a byl tu. Přinášel radost, lidé chtěli žít. Ilumináti? A víme, že nejsou?
ROZHOVOR Karel Gott představoval jistotu, svět, který jsme dobře znali, myslí si člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, hudebník, publicista a mediální analytik Vadim Petrov v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. „Vezměte si, jaký tady byl v té době život. Žili jsme v šedi. Menšina národa socialismu věřila a aktivně ho budovala, o něco víc lidí aktivně kolaborovalo, naprostá většina kolaborovala pasivně a menšina proti totalitě bojovala. Karel Gott to všechno propojoval. V tom pozitivním,“ reaguje Petrov na kritický „nekrolog“ Gotta na webu magazínu Respekt. Při zmínce o Antichartě vzpomíná na tehdejší dilema svého otce, legendárního skladatele, zda má také podepsat. A vzkaz má i pro ty, kteří Gotta kritizují za přemýšlení o konspiračních teoriích o tom, kdo a co vládne světu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Most Karla Gotta? Na pražském magistrátě se hromadí návrhy, jak uctít hudební legendu
Pražští politici již mají první návrhy, které místo by mohli pojmenovat po zesnulém umělci Karlu Gottovi. Ve hře je například symbolické pojmenování mostku, který spojuje Masarykovo nábřeží se Žofínem. Možností je i vznik zpívající fontány. I ta by vznikla právě u Žofína, kde Gott často vystupoval. O iniciativě informoval již včera pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Vyhozov za 'špatný' názor na Gretu Thunbergovou. Kde to žijeme?
Komentář na facebookovém profilu ke kauze vyhození doktora Matýse za jeho vyjádření ke Gretě Thunbergové
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Kalousek se mračil. Pak prozradil, co této vládě není schopen odpustit. A Tvarůžková přikyvovala
Vrcholící debata o rozpočtu znovu otevírá otázky, kam až si vláda může dovolit zajít v rozdávání peněz. K tématu si do do pořadu Interview na ČT24 přizvala moderátorka Zuzana Tvarůžková Miroslava Kalouska (TOP 09), předsedu poslaneckého klubu. Své řekl také k celním válkám či setkání lídrů V4.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Wagenknecht, kolega Lásky, napsal nejvyššímu žalobci. Chce znovu rozjet zastavené řízení proti Babišovi
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman by měl podat žalobu proti rozhodnutí středočeského krajského úřadu, který zastavil přestupkové řízení s premiérem Andrejem Babišem (ANO) kvůli možnému střetu zájmů. Nejvyššího žalobce o to dnes požádal senátor Lukáš Wagenknecht, zvolený za Piráty, člen Klubu pro liberální demokracii SENÁTOR 21, kterému předsedá Václav Láska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Nemocnice České Budějovice: Dali jsme prostor mladým odborníkům
Ve čtvrtek 3. října se v prostorách výukového centra Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity uskutečnil šestý ročník kongresu Budějovice kazuistické, který organizuje Nemocnice České Budějovice, a.s.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jiránek (Piráti): Pojďme se bavit o tom, jak ze studentů dělat šťastné, spokojené a úspěšné lidi
Komentář na facebookovém profilu ke vzdělání
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Nečas prý konečně může mluvit svobodně, takže to rozbalil: Profesně mě popravili. Novináři, ti namistrovaní pitomci
Do XTV přišel s Lubošem Xaverem debatovat bývalý premiér Petr Nečas. „Můžu si říkat to, co si myslím o českých novinářích, mohu si konečně svobodně říkat, že považuji drtivou většinu z nich za namistrované a nepříliš inteligentní pitomce,“ zmínil se o novinářích. Došlo však i na státní zastupitelství: „Obě dvě vrchní státní zastupitelství se tady stala politickou veličinou, ona rozhodují do značné míry, kdo bude v téhle zemi vládnout,“ řekl. No a proč si Nečas váží prezidenta Zemana?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Macků: Kdo nám šlape po symbolech
To je degradace! Na evropských polích velké války byl Koněv slavným maršálem, a dnes, na teritoriu pražské šestky, je obyčejným fackovacím bronzovým panákem…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Ústecký soud rozhodne, zda komunální volby v Bílině jsou platné
Ústecký krajský soud dnes rozhodne, zda výsledky komunálních voleb v Bílině na Teplicku jsou platné. Návrh na opakování voleb v Bílině zamítl soud už po hlasování v roce 2018. Navrhovatel, jenž upozorňoval na domnělé kupčení s hlasy a jiné nesrovnalosti, se poté obrátil na Ústavní soud. Ten stížnosti Pavla Musila ze sdružení Nezávislí v Bílině - HNHRM vyhověl, a krajský soud se tak případem musel zabývat znovu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Matoušková (STAN): Maláčová svým jednáním v podstatě přiznává nefungování českého práva
Komentář na facebookovém profilu k novým krokům Jany Maláčové stran projektu zálohové výživné
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Senátor Láska: Kvůli rozdílným názorům na jednoho zpěváka se vyhazujete z přátel, hrábne mi z vás
Komentář na facebookovém profilu k hádkem na sociálních sítích, které se točí kolem úmrtí Karla Gotta
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Česká obec sokolská si 8. října připomene nejtemnější den své historie
Památný den sokolstva (8. 10.) byl usnesením parlamentu a senátu zařazen od roku 2019 mezi významné dny České republiky. Sokolové si tak připomenou 8. říjen 1941, nejtemnější datum ve 157leté historii této nejstarší tělocvičné organizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Dopravní podnik hl. m. Prahy: Výluka lanové dráhy Újezd – Petřín
Z důvodu pravidelné revize bude od pondělí 7. 10. do pátku 25. 10. 2019 přerušen provoz lanové dráhy Újezd – Petřín. Do pravidelného provozu se lanová dráha vrátí v sobotu 26. 10. 2019 od 9:00. Odstávky lanové dráhy provádí Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) pravidelně vždy na jaře a na podzim, aby zajistil její bezpečný a spolehlivý provoz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Prouza v rozhlase nakládal Visegradu. Prodemokraticky se tam chová jen Slovensko. A Jourové prý už v Bruselu vysvětlí, co dělat
Někdejší tajemník Úřadu vlády pro evropské záležitosti a dnes prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza ve čtvrtečních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu promluvil o dalším vývoji Evropské unie a o osudu Visegrádské čtyřky. K V4 byl velmi tvrdý. K Česku též.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Jarek Nohavica nesmí zpívat na státní svátek. Přijal vyznamenání od Zemana a Putina, vzkázal mladý Kroupa
Oslavy 28. října se blíží. Bude se slavit na Pražském hradě, ale i ve Foru Karlín, kde se odehraje koncert Paměť národa. Ovšem bez Jaromíra Nohavici. Pořadatelé mu vyčítají spolupráci s StB. A že přijal vyznamenání od Zemana a Putina. „To myslím, že písničkářům nesluší,“ řekl ředitel projektu. Ale dostal ironickou odpověď: „Může mi někdo vysvětlit, proč komanči nejvíc vadí těm, co se jako komanči sami chovají?“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Pilc (Svobodní): Zákaz prodeje o svátcích a kapitalismus
„Někteří si myslí, že žijeme v kapitalismu. Ne, nežijeme. Kdybychom žili v kapitalismu, nikdo by nikomu [v den státního svátku] nezakazoval prodávat chleba.“ – Jan Šebelík (doplněn kontext v závorce)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 15:35, zobrazit podobné
SŽDC spouští interaktivní mapu staveb
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) má od dnešního dne novou interaktivní mapu staveb na české železniční síti. Dostupná je na titulní stránce webu SŽDC a nabízí přehled rozestavěných či připravovaných staveb zasazených do reálné mapy. Ten se bude postupně rozšiřovat tak, jak bude přibývat připravených projektů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Po Gottovi „mezeru na trhu“ zaplnit nelze
Po podstatnou část 20. století nepůsobil v tuzemsku jedinec, jenž by sám o sobě, jako „produkt“, představoval úspěšnější vývozní artikl, než jakým byl Karel Gott.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Regulace online hazardních her v České republice: Jaká je situace v roce 2019?
Česká republika byla v minulosti považována za kasino Evropy. Situaci se samozřejmě rozhodlo řešit Ministerstvo financí České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Hejtman Okleštěk: Kraj pomůže tam, kde nepomohl stát
Olomoucký kraj letos zdvojnásobí peníze určené na provoz sociálních služeb. Hejtmanství tak zalepí díru po státu. Ten organizacím, které pečují například o seniory nebo hendikepované, poslal méně korun, než kolik na provoz potřebovaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Končí summit V4, připojí se prezidenti Slovinska a Srbska
Na lánském zámku se dnes uzavře dvoudenní summit prezidentů Česka, Slovenska, Polska a Maďarska. V druhý jednací den se k hlavám států Visegrádské skupiny (V4) připojí i prezidenti Srbska a Slovinska Aleksandar Vučić a Borut Pahor. Debatovat by měli zejména o perspektivě rozšíření Evropské unie o země západního Balkánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Primátor Hřib: Praha zrevidovala IT zakázky, ušetřila již přes 100 milionů
Hlavní město Praha provedlo audit IT zakázek. Bylo nalezeno 11 problematických projektů, 5 jich bylo již zrušeno. Audit tak městu v současné chvíli ušetřil 103 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Protikorupční rada nedoporučila vládě schválit zákon o žalobcích
Vládní protikorupční rada nedoporučila kabinetu schválit ministerský návrh novely zákona o státním zastupitelství, protože podle ní posiluje zásahy exekutivy do fungování státního zastupitelství. Na Twitteru to po dnešním jednání rady uvedlo Nejvyšší státní zastupitelství (NSZ). Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman je jedním z členů rady. Novelu již dříve kritizovali žalobci, opoziční strany i koaliční ČSSD. Ministerstvo spravedlnosti uvedlo, že jde o doporučení jednoho z poradních orgánů vlády. „Legislativní rada vlády naopak zákon doporučila ke schválení,“ uvedl na dotaz ČTK mluvčí úřadu Vladimír Řepka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Praha je v žebříčku chytrých měst 19. mezi stovkou metropolí
Praha se v žebříčku chytrých měst umístila na 19. příčce ze 102 srovnávaných světových metropolí. Nejlepší byly Singapur a Curych, sedm měst z nejlepší desítky je z Evropy. V evropském žebříčku je Praha na 11. místě. Vyplývá to z údajů švýcarského institutu IMD a Univerzity technologie a designu v Singapuru. Kromě technologických a ekonomických kritérií hodnotily také kvalitu života včetně zdraví a bezpečnosti, vzdělání, dopravy a trávení volného času.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Hrozí propuknutí obchodní války. Evropské akcie zažily nejhorší den v roce
„Na trzích panuje strach. Investoři se obávají propuknutí transatlantické obchodní války mezi Spojenými státy a Evropskou unií. Ta by měla fatální ekonomické dopady, které by poškodily celé globální hospodářství,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Odešel král
V poslední době se množily nepříznivé zprávy o zdravotním stavu Karla Gotta. Zejména informace o tom, že onemocněl velmi těžkou formou leukémie sdělovala ne právě příznivé vyhlídky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
MHMP: Pražská koalice představila plány na nadcházející půlrok
Předsedové koaličních klubů představili veřejnosti plány pražských radních na nadcházejících šest měsíců. Jako hlavní cíl si vytyčili spolupráci napříč zásadními tématy, které tíží Prahu. Ve strategii půlročního plánu se objevují závazky k družstevnímu bydlení, klíčovým dopravním stavbám, zlepšování životního prostředí, financování školství a proměně sociálních služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Profesor Budil, bývalý děkan: Tak dlouho si věda snižovala laťku, až z ní zbyla jen ideologie. Kdyby slavní vědci viděli dnešní studenty, zděsí se
Do svého pravidelného pořadu Na prahu změn na Slobodném vysielači si tentokrát bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný pozval profesora antropologie, prezidenta Společnosti pro vědy a umění, spisovatele, publicistu a bývalého děkana filozofické fakulty a prorektora Západočeské univerzity Iva Budila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj: Cestující se mohou těšit na zlepšení v rámci cestování po kraji
V prosinci se mění jízdní řády Dopravy Ústeckého kraje. Nově bude dopravu na železnici zajišťovat sedm dopravců. Ve všech vlacích na území kraje budou platit integrované papírové i elektronické jízdenky Dopravy Ústeckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Gajdůšková (ČSSD): Další krok ke zvýšení příspěvku na zaměstnávání lidí se zdravotním postižením
Poslanecká sněmovna nedávno, téměř po roce, zahájila v 1. čtení projednávání návrhu poslanců vedených Alenou Gajdůškovou na navýšení příspěvku na zaměstnávání lidí se zdravotním postižením. Návrh byl schválen a dnes proběhlo jeho projednání také na výboru pro sociální politiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Počet obyvatel je nejvyšší od konce války
V roce 2018 vzrostl počet obyvatel českých zemí na 10 649 800 osob, a to hlavně díky zahraniční migraci. Průměrný věk je 42,3 let a stále roste počet seniorů. V průběhu loňského roku bylo uzavřeno nejvíce sňatků za posledních 10 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Proplouval režimem, podpis anticharty, spustila Emma Smetana o Karlu Gottovi. A Ondřej Brzobohatý nevěřícně kroutil hlavou
Hudebník Ondřej Brzobohatý byl hostem DVTV. „On o tom nikdy nemluvil, on se tím nikdy nechlubil, on se obecně nikdy nechlubil, ale on skutečně řadě lidem, kteří měli problémy, viz Marta Kubišová, která měla problémy, on spoustě lidem pomohl a nebýt toho, že byl minulým režimem víc než akceptován, tak by si to nemohl dovolit,“ řekl Brzobohatý v návaznosti na podpis anticharty. „Ne vždy se člověk setkal s takovou pokorou, otevřeností a skromností v tom showbyznysu,“ odpověděl na otázku Emmy Smetany, čím ho Karel Gott překvapil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Školkaři VLS na podzim vyexpedují dva miliony sazenic
V podzimní produkci VLS převládá buk, 800 tisíc sazenic státní podnik uskladní v nové mrazící hale.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Knižní novinka: Bohuslav Ečer, český lovec nacistů
Životní příběh českého právníka a teoretika právní vědy Bohuslava Ečera je zatím takřka neznámý, přitom právě on reprezentoval Československo v průběhu poválečných norimberských procesů a svou prací výrazně přispěl k formování moderního mezinárodního trestního práva. Po skončení procesů s nacistickými zločinci se dostal do hledáčku StB a byl proti němu připravován vykonstruovaný politický proces.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
SANEP: Nejlépe hodnoceným primátorem Prahy je Bém, mezi nejhůře honocené patří Zdeněk Hřib
Nejlépe hodnoceným primátorem hlavního města Prahy je z výběru desíti pražských primátorů, kteří stáli v čele pražského magistrátu od roku 1990, bývalý občanskodemokratický primátor Pavel Bém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: WTO verdiktem v kauze Airbus otevírá novou frontu obchodní války
Obchodní války postupují do další fáze. Donald Trump slaví první vítězství na půdě Světové obchodní organizace (WTO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Kalina (KDU-ČSL): Jak zadržet vodu v krajině?
Zadržení vody v krajině by mělo být úkolem číslo jedna pro všechny politiky. Zvlášť v době, kdy dramaticky ubývá lesů, schopných zadržovat vodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Finanční správa se zaměří na kontrolu přepravních služeb
Finanční správa připomíná daňovým subjektům poskytujícím přepravu osob prostřednictvím mobilních aplikací, např. Uber, Taxify (Bolt), Liftago apod., na nezbytnost plnění daňových povinností v oblasti daně z příjmů, daně z přidané hodnoty a silniční daně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Karel Gott se stal jednou z „výstavních značek“ naší země ve světě
Komentář k úmrtí Karla Gotta
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Upřímné doznání héérečky Evy Holubové
Velmi mě potěšilo, jaký humánní, lidský a odpovědný přístup k potřebám jiných lidí prostřednictvím nepostradatelných „neziskovek“, v tomto případě „Člověka v tísni“, má héérečka Eva Holubová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Pochvala Schillerové od ekonoma. Jsme mezi premianty, jde o rozpočet
„Veřejné rozpočty jako celek hospodaří lépe než státní rozpočet. České republice se daří snižovat zadlužení vůči hrubému domácímu produktu. V současné době patří naše země mezi rozpočtové premianty v rámci Evropské unie,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček. V podcastu pak Křeček shrnuje hospodaření s veřejnými financemi. „Růst investic pomáhá růstu české ekonomiky, která je ohrožena vývojem v Německu,“ poznamenává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Kroky vlády jdou proti vlastnickému bydlení
Komentář na facebookovém profilu ke krokům vlády ohledně bydlení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Úřad vlády ČR poprvé v tomto roce otevře pro veřejnost Kramářovu vilu
V sobotu 5. října se mohou poprvé v tomto roce návštěvníci těšit na komentované prohlídky Kramářovy vily. Tato významná pražská stavba bude pro veřejnost zpřístupněna od 9 do 17 hodin, přičemž poslední komentovaná prohlídka je plánována na 16. hodinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Troubové, kroutil hlavou prezident Zeman. A vyzval ke zrušení Senátu
Moderátor Jaromír Soukup si do pravidelného čtvrtečního pořadu Týden s prezidentem, odvysílaném na TV Barrandov, pro Miloše Zemana připravil řadu témat hýbajících nejen českou, ale i zahraniční politickou scénou. Diskusi tentokrát společně otevřeli nad jednáním Visegrádské čtyřky či zamítnutou ústavní žalobou na prezidenta. Věnovali se ale také plánovanému slyšení navržené české místopředsedkyně Evropské komise Věry Jourové v Bruselu, nebo novému hnutí Trikolóra Václava Klause mladšího. Na závěr prezident poslal jasný vzkaz „troubům“, kteří se na internetu považovali za odborníky na jeho zdraví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj: Do kraje míří další dvě ocenění Národního památkového ústavu
Při slavnostním vyhlášení na severočeském zámku Lemberk 2. října Národní památkový ústav ocenil nejlepší počiny památkové péče za rok 2018. Stříbrnou plaketu si odnesli i zástupci města Úpice za záchranu a obnovu národní kulturní památky Dřevěnka v Úpici a města Jaroměř, za obnovu silničního mostu Dr. Miroslava Tyrše v Jaroměři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ivan Bušniak: Krvavá srbská stopa Jacquese Chiraca aneb proč Bělehrad nedržel smutek
Úmrtí někdejšího francouzského prezidenta J. Chiraca vyvolalo v Evropě obvyklé reakce. Tedy nával smutečních prohlášení, vysokých ocenění i nostalgických vzpomínek a emocí. Přirozeně především v samotné Francii, ovšem také v západní Evropě, zejména v Německa a Bruselu. Velmi kladné hodnocení zaznělo z Moskvy (V. Putin byl v Paříži na smutečním shromáždění) i OSN a něco sem tam v post-komunistické Evropě. Včetně Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
David Rath má v pondělí nastoupit do vězení. Po sedmi letech, za sedm milionů, na sedm let
Bývalý středočeský hejtman a ministr zdravotnictví David Rath bude muset do pondělního večera nastoupit do ruzyňské věznice, aby si zde začal odpykávat sedmiletý trest za korupci při zadávání tendru na rekonstrukci zámku Buštěhrad na Kladensku. Výzvu k nástupu do vězení Rathovi doručili v úterý policisté, to je podle něj nestandardní. Za velmi krátkou Rath označil také pětidenní lhůtu na nástup. Mluvčí Krajského soudu v Praze Hana Černá však uvedla, že jde o standardní postup.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Oborná (ANO): Hraboší kalamita způsobila škody za jednu milirdu korun
Komentář na facebookovém profilu k hraboší kalamitě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Z tiskovky Visegradské skupiny: Za brexit může i EU. Nesmyslné regulace rozčílily lidi
Prezidenti států Visegrádské čtyřky a Slovinska se Srbskem uzavřeli na společné tiskové konferenci dvoudenní summit, na kterém věnovali pozornost působení V4 v EU, brexitu i dalšímu rozšiřování EU. Miloš Zeman na tiskové konferenci konstatoval, že pokud jde o brexit, chyby udělaly EU i Velká Británie. A doplnil, o jaké chyby šlo. Došlo i na migraci a Mistra Karla Gotta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Nové traumacentrum vinohradské nemocnice se zařadí mezi strategické investice v Praze
Předseda vlády České republiky Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch společně s ředitelem Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petrem Arenbergerem dnes představili plánovaný projekt výstavby nového traumacentra v areálu pražské vinohradské nemocnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Mýto po roce 2019? Chaos v režii hnutí ANO
Kontrolní výbor Poslanecké sněmovny dnes projednal budoucnost výběru mýta v České republice poté, co ÚOHS vydal zákaz plnění smlouvy na dodavatele systému od roku 2020. Podle poslanců opoziční ODS vystoupení ministra dopravy nepřineslo potřebné odpovědi, ale naopak vyvolalo další řadu otázek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Pět mrtvých na policejní stanici v Paříži. Terorismus to ale prý nebyl
Srdce Paříže ochromila hrůza. Zaměstnanec policie ubodal čtyři své kolegy. Nakonec byl zastřelen. Informuje o tom agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Herman (ANO): Pane Gott, vy jste zpíval komunistům...
Někde na FB jsem zahlédl níže uvedený dialog. Nevím, zda je autentický, každopádně je velmi výstižný a zároveň vystihující... Lidoví soudci opět povstali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Čerpací stanice přestaly nafukovat své marže, benzín i nafta zlevní
Pohonné hmoty se aktuálně prodávají za zhruba stejnou cenu jako před týdnem. Benzín zlevnil o dva haléře na 32,55 koruny za litr, kdežto nafta o haléř zdražila na 32,05 koruny za litr. Utichly mediální zvěsti o možném neblahém dopadu útoku na saúdskoarabská ropná zařízení z poloviny září, takže tuzemské čerpací stanice přišly o argument pro zvyšování své marže. Své marže tak přestaly nafukovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
ÚOOÚ: Předem zaškrtnuté políčko ve webovém formuláři není platným projevem vůle uživatelů
Soudní dvůr EU (SDEU) rozhodl dne 1. října 2019 ve věci C-673/17 na základě žádosti Spolkového soudního dvora spor o výklad unijního práva týkajícího se ochrany soukromí v souvislosti s elektronickou komunikací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Wagenknecht (Piráti): Je vážně ohrožena víra veřejnosti ve spravedlnost
Pirátský senátor Lukáš Wagenknecht podává podnět nejvyššímu státnímu zástupci v kauze střetu zájmů Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Největší část romského tábora v Letech byla v areálu vepřína
Archeologové zjistili, že největší část koncentračního romského tábora v Letech u Písku se nacházela v areálu bývalého vepřína. Trosky tábora byly viditelné ještě v 70. letech, kdy se za komunistického režimu vepřín stavěl, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Tak pravil Karel Gott: Nic není náhoda, ani války. Levice na Západě? Radikální, nesmiřitelná, až zlá
Lidové noviny v rámci vzpomínání na včera zemřelého Karla Gotta zveřejnily rozhovor, který poskytl v roce 2001. Zpěvák v něm odhalil své názory na politiku. „Jsem přesvědčený, že zvlášť v posledních stoletích nejde o žádné omyly, naopak politika se odvíjí podle přesných scénářů, nic se neděje náhodou, i to nejhorší jako války,“ myslel si zpěvák a přidal příklady. Varoval také před budoucností, kde bude možné si o každém vše zjistit. A trefně popsal západní levici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Josef Duben: Pole bez mezí, cirkus bez zvířat, salám bez masa… politika bez idejí
Pole sahající od pozorovatele až k horizontu mohou na první pohled působit někdy až výtvarně, cirkus bez zvířat, jenom s artisty, tak nějak čistě až puristicky, a salám bez masa dietně. Ale na druhý pohled, po sklizni, si i laik uvědomí tu prázdnotu. Pustinu bez živočichů, bez ptáků, bez zajíčka a zafouká-li vítr, dojem, že jde o vznikající poušť je dokonalý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Děti jako oběti nezodpovědnosti jednoho z rodičů?
Tři čtvrtiny Čechů souhlasí s vyplácením zálohovaného výživného. Vyplývá to z průzkumu CVVM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ředitel Národního divadla nám odmítá sdělit prakticky cokoli. V rozhovoru pro Divadelní noviny ovšem zavzpomínal i na svou sestřenici
ParlamentníListy.cz v několika článcích informovaly o poměrech v Národním divadle. Zajímali jsme se zejména o ekonomické faktory, také služební cesty a hotely, ve kterých spal ředitel Burian, jeho služební auto a účty za mobilní telefon. Na různé dotazy jsme se ptali v Národním divadle, v Divadle J. K. Tyla Plzni, v Divadle na Vinohradech, na festivalu Divadlo nebo například i na DAMU, tedy všude, kde bývalý člen KSČ Burian působí nebo působil. Nikde s námi ale nekomunikují a na dotazy ohledně jeho osoby se zdráhají odpovídat. Jan Burian nyní poskytl obsáhlý rozhovor pro Divadelní noviny, které se financím z veřejných prostředků nepřekvapivě vyhnuly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Doležel (TOP 09): Josef Mašín ztělesňuje ideál silného a naprosto pevného ducha
Letos slavíme 30 let svobody. Je to hodně důležitá událost. A já jsem moc rád, že postupně až do listopadu mohu za Sokol Brno I ocenit 3 statečné osoby, kterých si celý život vážím, protože za svobodu dokázaly bojovat. První z těchto osob je Josef Mašín (*1932).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy nás uklidnilo, je prý připraveno na soudní spory o mýtu, kolik to vše bude stát peněz, ale neprozradilo. ODS mluví o chaosu v režii hnutí ANO
Kontrolní výbor Poslanecké sněmovny dnes projednal budoucnost výběru mýta v České republice poté, co ÚOHS vydal zákaz plnění smlouvy na dodavatele systému od roku 2020. Podle poslanců opoziční ODS vystoupení ministra dopravy nepřineslo potřebné odpovědi, ale naopak vyvolalo další řadu otázek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Dopadne jako Havel? Gottův odkaz terčem komentáře
Karel Gott celý život pečoval o svůj obraz zpěváka, který promlouval k ženským srdcím. Svým spoluobčanům však vzkazoval mnohem víc věcí, než jen to, že je zpěvákem hitů, které oslovují nejednu duši. Po jeho odchodu z tohoto světa se nabízí otázka, co se s jeho odkazem stane dál. Potká ho cosi podobného jako Václava Havla?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Proč nebyl Gott prezidentem? Ozvala se odpověď. Souvisí s Havlem
Právník Tomáš Tyl, příznivec Trikolóry, sepsal své myšlenky k úmrtí slavného zpěváka. A srovnal jeho obraz s Václavem Havlem, který dle něj cíleně budoval identitu „Pravdy & Lásky“. A pak z jeho osoby další aktivisté udělali kult. Odpověděl i na otázku, kterou si někteří kladli žertem, někteří vážně. „Víte, proč Karel Gott nebyl prezidentem? Protože nekandidoval. A víte, proč nekandidoval? Protože věděl, že to, co dělá, dělá dobře a bude užitečnější tam, kde je.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Statistika pro puritány
Komentář na facebookovém profilu k nulové toleranci alkoholu pro cyklisty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 98. díl. Co je třeba říct lidem?
Francouzský spisovatel a publicista, letec a propagátor letectví Antoine de Saint-Exupéry se narodil 29. 6. 1900 v Lyonu v zámožné šlechtické rodině, přesné datum jeho úmrtí není známo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Veřejná ochránce práv: Soudy dávají ve svých rozhodnutích ombudsmance za pravdu
Během uplynulých pěti let české soudy ve více než 450 rozhodnutích zmínily nebo využily stanovisko ombudsmana. V drtivé většině případů přitom rozhodly v souladu se závěry ombudsmana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Reklamní guru = Čapák
Komentář na facebookovém profilu ke kauze reklamy na Čapím hnízdě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Digitální bublina
Asi to také znáte, neboť se jedná o obrázek stále typičtější. Děti nebo dospělí jsou společně doma nebo společně sedí v restauraci nebo například společně jedou vlakem nebo čekají na začátek schůze nebo porady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 09:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Výstupy projektů programu IS IZS již čtyři roky pomáhají hasičům
Na konci roku 2015 byl u Hasičského záchranného sboru České republiky do ostrého provozu uveden nový informační systém operačního řízení Národní informační systém integrovaného záchranného systému a informační systémy krajských operačních a informačních středisek hasičských záchranných sborů krajů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Matematická bouře se vrací
Matematika jako povinná součást maturity většiny středních škol... Téma, které touto zemí hýbe dvacet let. Má stejně bohatou historii, jako diskuse o výstavbě nových jaderných bloků či trase silničního okruhu kolem Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra