nejlepší články ze dne: 29. 04. 2017

Související články

Německý ministr financí chce osekat peníze cizincům. Stranou nezůstanou ani Češi
Německý ministr financí Wolfgang Schäuble chce osekat dávky na děti, které z německého sociálního systému odčerpávají cizinci pracující v Německu. Schäubleho opatření se dotkne všech rodin, u kterých platí, že rodiče sice pracují v Německu, ale jejich děti žijí v jiné zemi EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Kritika Obamy s potleskem
Slova bývalého amerického prezidenta Baracka Obamy, který nazval Rusko „regionální mocností“, nebyla „nejmoudřejší,“ řekl ve svém vystoupení v Carnegieho nadaci ve Washingtonu německý ministr financí Wolfgang Schäuble.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Brexit bude, ujistila britská premiérka. Německý poslanec za to dámu setřel tím nejsprostším slovem, co angličtina zná
Německý poslanec Evropského parlamentu Jan Philipp Albrecht dal jasně najevo, co si myslí o plánu britské premiérky Theresy Mayové na tvrdý odchod z Brexitu. Padlo slovo „fuck“. A nejen to.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
„Islám je tolerantní a muslimové jsou přínosem pro naši zemi.“ Takto promluvil vlivný spojenec Merkelové a přišel výprask
Krev obětí teroristického útoku v Manchesteru stačila sotva uschnout a německý ministr financí Wolfgang Schäuble bez rozpaků chválí islám a libuje si, jak mohou muslimové celou zemi obohatit. Diskuze pod článkem v deníku Die Welt však nasvědčuje, že vlivný politik z vládnoucí CDU mezi obyčejnými Němci příliš pochopení nenašel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Macron chce před summitem EU jednat se šéfy skupiny V4 i s Tuskem
Francouzský prezident Emmanuel Macron se před úterním summitem Evropské unie, věnovanému výsledkům eurovoleb, sejde odděleně s několika evropskými politiky. Ještě dnes to bude španělský premiér Pedro Sánchez, v úterý pak premiéři zemí Visegrádské skupiny, tedy Česka, Polska, Maďarska a Slovenska. Oznámil to dnes Elysejský palác. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Vyloďovací centra migrantů vidí Česko před summitem mimo Evropu
Střediska, kde by měli být v budoucnu vyloďováni na moři zachránění migranti mířící do EU, by se podle názoru České republiky měla nacházet mimo Evropu. Novinářům to dnes po jednání ministrů členských zemí odpovědných za unijní problematiku řekl český státní tajemník pro EU Aleš Chmelař. Shoda na tom podle něj ale před čtvrtečním unijním summitem stále není.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr školství chce navýšit rozpočet školství ještě o 1,1 miliardy korun
Zhruba o 1,1 až 1,2 miliardy korun by chtěl ministr školství Robert Plaga (ANO) ještě navýšit současný návrh rozpočtu školství na příští rok. Peníze navíc bude v nadcházejících jednáních o rozpočtu požadovat pro vysoké školy a pro nepedagogické pracovníky ve školách. Plaga to dnes řekl při setkání s novináři na Ministerstvu školství. S ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO) o tom bude jednat zřejmě na začátku září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga chce další miliardu. Pro vysoké školy a nepedagogické pracovníky
Zhruba o 1,1 až 1,2 miliardy korun by chtěl ministr školství Robert Plaga (ANO) ještě navýšit stávající návrh rozpočtu školství na příští rok. Peníze navíc bude v nadcházejících jednáních o rozpočtu požadovat pro vysoké školy a pro nepedagogogické pracovníky ve školách. Plaga to dnes řekl při setkání s novináři na Ministerstvu školství. S ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO) o tom bude jednat zřejmě na začátku září. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Německo teď bude v Evropě ještě důležitější. Je naší povinností přimět státy ke spolupráci, řekl ministr financí vlády Merkelové
Německý ministr financí Olaf Scholz (SPD) tvrdí, že Evropa potřebuje více solidarity. Je přesvědčen, že jeho země bude hrát v Evropské unii po odchodu Velké Británie ještě větší roli. Tvrdí, že právě Německo nese vůči Evropě ze všech zemí největší odpovědnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
TOPlist