Ministerstvo obrany: Zemřel plukovník Antonín Štícha, člen Českého svazu bojovníků za svobodu
Ve věku 93 let zemřel účastník národního boje za osvobození a respektovaný místopředseda Ústředního výboru Českého svazu bojovníků za svobodu plukovník Antonín Štícha, který byl nositelem Záslužného kříže ministra obrany třetího a druhého stupně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2017 v 20:35, prečteno: 4x

nejlepší články ze dne: 16. 10. 2017

Související články

Zemřel válečný veterán Antonín Štícha, bylo mu 93 let
Zemřel válečný veterán Antonín Štícha, bylo mu 93 let. Na svém webu to dnes oznámilo ministerstvo obrany. Štícha za druhé světové války spolupracoval s odbojem a zapojil se do Pražského povstání. Do armády se přihlásil po válce, v roce 1968 mu byl kvůli nesouhlasu se vstupem vojsk Varšavské smlouvy zastaven služební postup. Hodnost plukovníka získal při rehabilitaci v roce 1990, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Svaz bojovníků za svobodu je zneužíván k politické agitaci, uvedl Metnar
Akce Českého svazu bojovníků (ČSBS) za svobodu jsou zneužívány k politické agitaci a k útokům proti českému spojenectví v NATO. Na jednání sněmovního výboru pro obranu to dnes řekl ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Ministerstvo obrany podle něj spolku již letos poslalo pět výtek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
VIDEO Šéf bojovníků za svobodu rázně promluví k prezidentským volbám
Plukovník Jaroslav Vodička, předseda Českého svazu bojovníků za svobodu byl hostem prvního vydání pořadu Horké téma v novém roce. S Vodičkou jsme hovořili především o prezidentských volbách a útocích, které stále častěji směřují na adresu prezidenta Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany zváží vypovězení memoranda o spolupráci s Českým svazem bojovníků za svobodu
Akce Českého svazu bojovníků (ČSBS) za svobodu jsou zneužívány k politické agitaci a k útokům proti českému spojenectví v NATO. Ministerstvo obrany proto zváží možnost vypovězení memoranda o spolupráci s ČSBS. Na jednání sněmovního výboru pro obranu to dnes řekl ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Reagoval tak na kontroverze, které se kolem spolku pod vedením Jaroslava Vodičky v poslední době řešily. Metnar ale zároveň upozornil, že ve spolku je mnoho lidí, kteří si pozornost veřejnosti i ministerstva zaslouží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Hospodaření svazu bojovníků za svobodu NKÚ neprověří
Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) hospodaření Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS) nezkontroluje. Rozhodlo tak kolegium úřadu, podle kterého jsou dotace státu pro svaz ke kontrole malé. Napsal to dnes server Lidovky.cz. Prověrku v prosinci navrhl kontrolní výbor sněmovny kvůli dění kolem svazu, například vylučování členů a dalším excesům. O kontrolu z NKÚ v listopadu požádal také předseda svazu Jaroslav Vodička.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
„Když o někom řeknu, že je sráč, tak jsem asi sráč taky!“ Šéf bojovníků za svobodu před kamerou PL rázně zúčtoval s těmi, kteří uráží Zemana. Padlo jméno Halík
Hostem Horkého tématu Radima Panenky byl předseda Českého svazu bojovníků za svobodu Jaroslav Vodička. Ten se vyjádřil i k prezidentským volbám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Hřib odmítl podpořit akci svazu bojovníků za svobodu
Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) odmítl převzít záštitu nad akcí Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS), Praha svazu ani nezapůjčí sál. Hřib to uvedl na Twitteru a serveru Aktuálně.cz informaci potvrdil předseda svazu Jaroslav Vodička. ČSBS chtěl na Staroměstské radnici uspořádat akci k 80. výročí okupace Československa nacistickým Německem. Svaz v poslední době čelí kritice například kvůli tomu, že ocenil komunistického poslance Zdeňka Ondráčka, který se jako policista podílel v roce 1989 na potlačování demonstrací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Senát se bude nejspíš ve středu zabývat nejspíš i situací kolem svazu bojovníků za svobodu
Senát se na středeční schůzi zřejmě bude zabývat i situací kolem Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS). Mohl by podle návrhu usnesení doporučit senátorům, aby omezili účast na jeho vzpomínkových akcích. ČTK o tom po dnešním jednání organizačního výboru informovala senátní tisková tajemnice Eva Davidová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Senátor Oberfalzer: K akcím Českého svazu bojovníků za svobodu budeme přistupovat s obezřetností
Zástupci Senátu si v pátek 22. března připomenou štábního kapitána Václava Morávka u jeho pomníku u Prašného mostu v Praze 6. Nezúčastní se ale pietního aktu, který se každoročně koná na tomto místě, protože ho pořádá Český svaz bojovníků za svobodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Duka ukončil členství ve svazu bojovníků za svobodu. Kvůli komunistovi Ondráčkovi
Kardinál Dominik Duka ukončil své členství v Českém svazu bojovníků za svobodu. ČTK to dnes řekl mluvčí pražského arcibiskupství Stanislav Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
TOPlist