Digitální demence západních politiků. Jaroslav Bašta rozebírá, jak se dnešní doba podobá středověku a honu na čarodějnice
Někdejší velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta v komentáři pro PrvníZprávy.cz propojuje vynález knihtisku, hony na čarodějnice, sociální sítě, digitální demenci a válku v Sýrii. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.4.2018 v 07:35, prečteno: 3x

nejlepší články ze dne: 22. 04. 2018

Související články

Dnešní debaty o „uhlíkové stopě“? Dříve upalovali čarodějnice, srovnává Jaroslav Bašta
Česko trápí již několik let sucho, změna klimatu, a jen těžko se hledají řešení, co s tím. Někdejší diplomat v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta se v komentáři pro Prvnízprávy.cz ohlédl do minulosti. Za problémy se suchem spojené tehdy lidé vinili čarodějnice. „To vyvrací tezi o vině člověka za globální oteplování. Když je sucho, můžete upalovat čarodějnice nebo stavět rybníky,“ píše Bašta. A rozčiluje se nad chováním zelených.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 68. díl. Digitální demence
Manfréd Spitzer (narozen 1958) je dětský psychiatr, vysokoškolský pedagog a spisovatel. Upozornil na sebe knihou Digitální demence aneb Jak připravujeme sami sebe a naše děti o rozum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Berwid-Buquoy (KDU-ČSL): „Čarodějnice“ zvaná Andrej Babiš
Kdo se provinil úspěchem, musí si následky nést sám, protože úspěch se často neodpouští. V nejhorším případě se může stát úspěšný jedinec dokonce objektem „honu na čarodějnice“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Hrozí, že islamisté zopakují Leninovu revoluci z roku 1917. Jaroslav Bašta rozebírá, jak se jim to povede
K pochodu za práva žen, který se uskutečnil v minulém týdnu v reakci na zvolení prezidenta USA Donalda Trumpa, se ve svém komentáři pro PrvníZprávy.cz vyjádřil diplomat Jaroslav Bašta. Při psaní jej podle jeho slov napadla i parafráze na název jedné Leninovy knihy – „islamismus jako nejvyšší stadium feminismu?“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Sračák
Jeden pan filozof už v předminulém století napsal, že doba, v níž se všeobecně věří na existenci čarodějnic, a ty se upalují, je legitimní dobou čarodějnic. A protože dnešní doba je též dobou, v níž se musí věřit na některé čarodějnice, vystavuji se nebezpečí upálení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Bašta (BOS): Poločas rozpadu
Povede oslabování našeho státu ke kopírování vývoje na Ukrajině? Kdo určuje zahraniční politiku ČR? To jsou otázky, kterými se zabývá ve svém komentáři Jaroslav Bašta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Festival totální demence, píše o Česku Jaroslav Plesl
Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl napsal pár řádek o dění v Česku v posledních pár dnech. Především při pohledu na sociální síť Facebook Plesl dochází k závěru, že prožíváme cosi jako festival demence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Pamětník Jaroslav Bašta: Dnešní situace připomíná atmosféru při vzniku Charty 77
Jaroslav Bašta u příležitosti 40. výročí zrodu Charty 77 dospívá k jednomu klíčovému závěru. Dnešní situace je podle jeho názoru hodně podobná té tehdejší. Tehdy signatáři hájili právo skupiny The Plastic People of the Universe. Dnes je třeba hájit toto právo znova, protože odlišné názory jsou vystaveny kritice. Stačí se podívat na Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám Milana Chovance (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Trump jako racek chechtavý. Přiletěl, všechno pokadil, zachechtal se a zase odletěl. Jaroslav Bašta rozebírá, kam tato politika přivede svět
Roli amerického prezidenta Donalda Trumpa na summitu NATO v Bruselu glosoval bývalý diplomat v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta, když vzpomněl na prognostická slova moderátora americké televize Fox News, který prohlásil, že prezident USA Donald Trump „přiletí jako racek, všechno tam pokadí, zachechtá se a zase uletí“. „Členové Aliance byli doposud černými pasážery na lodi financované USA, přišel čas splatit dluhy,“ píše Bašta ve svém textu na serveru Prvnízprávy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2018 v 08:35, zobrazit podobné
TOPlist