Děti, studenti a senioři mohou využít vlaky Českých drah od 1. září za státní slevu
Ministerstvo financí ČR v cenovém věstníku vyhlásilo od 1. září nové slevy pro studenty a seniory. V této souvislosti dochází také ke změnám v tarifu Českých drah. Přinášíme vám přehled podstatných změn, které s novými státem nařízenými slevami přicházejí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 12:35, prečteno: 8x

nejlepší články ze dne: 13. 08. 2018

Související články

České dráhy koncem prázdnin posílí vlaky a pokladny, vrací se žákovské jízdné
Desítky posilových vozů Českých drah vyrazí na železnici o nadcházejícím víkendu, kdy končí prázdniny a začíná školní rok. Na cestu se po prázdninách vydají především žáci a studenti, kteří tráví týden na internátech. Žáci i studenti mohou po dobu celého školního roku využívat při dojíždění do škol zvláštní slevu na základě předložení průkazky, kterou jim mohou vydat osobní pokladny na železničních stanicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Žáci a senioři by měli od září jezdit ve středních Čechách zdarma
Žáci, studenti a senioři nad 65 let by měli od září jezdit ve Středočeském kraji zdarma. Tato skupina bude mít od září ze zákona slevu 75 procent z jízdného, zbylých 25 procent zpětně proplatí na žádost Středočeský kraj, řekla dnes novinářům hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zastupitelé Znojma schválili slevu jízdného pro děti a studenty
Děti od šesti do patnácti let a studenti budou od září jezdit znojemskými autobusy o polovinu levněji. Větší slevu na jízdném dnes na mimořádném jednání schválilo znojemské zastupitelstvo. Novinářům to řekla Petra Maršounová z tiskové kanceláře městského úřadu, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Na železnici musí vlítnout soukromníci, pro státní vlaky není důvod
Monopol Českých drah musí skončit. Je to jak v zájmu cestujících, tak i v zájmu těch co vlaky objednávají a platí. Ti mohou ušetřit až miliardy korun ročně a to se vyplatí, nehledě na zvýšení kvality cestování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Vlakem zdarma? Typický socialistický nesmysl
Sociální demokracie slibuje, že by děti a studenti do 18 let a také senioři mohli jezdit v České republice vlaky zdarma. Státní kasu by to přišlo na miliardy korun ročně navíc. To je ovšem špatně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Festival „Čtení ve vlaku“ opět ve vlacích Českých drah v okolí Prahy
Příměstské vlaky v okolí Prahy se už pošesté stanou dějištěm literárního festivalu „Čtení ve vlaku“. Od pondělí 16. do čtvrtka 19. září se cestující setkají s řadou zajímavých českých autorů a autorek, kteří během jízdy představí ukázky ze svých děl. Autorská čtení jsou připravena zhruba ve třicítce regionálních spojů Českých drah směrem do Berouna, Benešova, Nymburka, Kolína nebo Kralup nad Vltavou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
SOSaD: Dozorčí rada Českých drah paralyzovala České dráhy
Skandál Molegate nebo Krtkogate. Tak lze nazvat ostudu evropského formátu a ohrožení Českých drah, a.s. (ČD) porušením jejich stanov, kterého se dopustila většina pět nových členů Dozorčí rady Českých drah (DR ČD) v čele s profesorem Moosem v úterý 11. září 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
TOPlist