Deska připomene Jakuba Čermína, bojovníka s nacismem i komunismem. Hlavní projev pronese Piťha
Pamětní deska v Jaselské ulici v pražských Dejvicích bude ode dneška připomínat bývalého předsedu Českého svazu bojovníků za svobodu Jakuba Čermína, kterého pronásledoval nacistický i komunistický režim. Slavnostního odhalení desky na domě, kde Čermín žil, se zúčastní jeho přátelé, blízcí či zástupci Prahy 6. Hlavní projev pronese katolický kněz Petr Piťha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 06:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 25. 01. 2019

Související články

Oběti nacismu připomene na Národním hřbitově tryzna
Oběti nacistické perzekuce dnes na Národním hřbitově v Terezíně připomene tryzna. Každoroční pietní akt pořádá ve spolupráci s několika organizacemi Památník Terezín, který si letos připomíná 70 let od založení. Hlavní projev pronese předseda vlády Bohuslav Sobotka, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Nejen to, co naštvalo feministky: Profesor Piťha sepsal i jiný projev, který mu prý zakázali přednést. Zde je
K příležitosti odhalení a posvěcení sochy sv. Václava si mons. Petr Piťha připravil projev. Měl zaznít 23. září 2018 italském městě Arco. Ale jak se v textu píše: „Tato promluva nebyla přednesena z diplomatických důvodů našich zastupitelů v Itálii“. V kázání se Piťha otírá opravdu o mnoho současných témat. Armáda, společnost, vzory, v tom všem se prý Česko řítí do pekel. „Není za tohoto stavu pokrytecké klást věnce k hrobu hrdinů?“ ptá se Piťha neboť Arco se nachází nedaleko místa, kde bojovali a umírali českoslovenští legionáři. Celý projev je na stránkách Kolegiátní kapituly Všech svatých na Hradě Pražském.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
V jednu po obědě promluví prezident Zeman. Bude zase rozruch?
Prezident Miloš Zeman dnes pronese svůj tradiční projev ze zámku v Lánech. První vánoční poselství v Zemanově druhém funkčním období odvysílají ve 13:00 hlavní televizní i rozhlasové stanice a také Česká tisková kancelář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman pronese projev k národu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2020 v 19:35, zobrazit podobné
Terezín si připomene utrpení obětí zdejšího ghetta
Památník Terezín si dnes připomene utrpení obětí zdejšího ghetta a věznice gestapa. Tryzny na Národním hřbitově se každý rok účastní stovky lidí. Kromě těch, kteří Terezínem během druhé světové války prošili, i jejich blízcí, politici i diplomaté. Hlavní projev letošní Terezínské tryzny přednese předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO), píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Lovec dezinformací Kalenský si zapomněl vzít prášky... Komentátor žasne nad hloupostí elfů
Zástupce šéfredaktora MF DNES Petr Kolář nešetřil tvrdými slovy na adresu bojovníka proti fake news Jakuba Kalenského. Kvůli europoslanci Alexandru Vondrovi (ODS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Homosexuálové budou prohlášeni za nadřazenou vládnoucí třídu... Profesor Piťha znovu promluvil
Katolický kněz Petr Piťha na sebe upozornil ve státní svátek svatého Václava svým kázáním o tradiční rodině. Nyní se Piťha ozval znovu, ve svém komentáři pro MF Dnes, kdy se rozhodl dokázat, zda jsou jeho tvrzení přemrštěné výmysly, jak se tvrdí, nebo jsou věcně podložená. I proto přinesl konkrétní příklady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Hlaváček: Ozvučná deska se sešla k vltavskému meandru
Ve středu 4. září se z iniciativy prvního náměstka primátora hl. m. Prahy Petra Hlaváčka sešla po delší pauze pracovní skupina pod názvem Metropolitní ozvučná deska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Zemanův projev státnický a prezidentský? Nebo hloupý? Blogeři k projevu hlavy státu
Poslední projev hlavy státu v aktuálním volebním období je minulostí. Kdo pronese ten další, to se uvidí až po volbách. Jaký byl letošní projev? A jak reagují lidé na odmítnutí předčasných voleb, zaťatou pěst nebo postoj k EU? 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 27.12.2017 v 09:40, zobrazit podobné
TOPlist