Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červen 2020
Po18152229
Út29162330
St3101724 
Čt4111825 
5121926 
So6132027 
Ne7142128 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.052x, což odpovídá cca 107.070-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
V kolika do důchodu? Můžete být nepříjemně překvapeni. Ekonom Křeček hodnotí aktuální dění
ROZHOVOR "Lidé, kteří se rozhodnou mít děti jen kvůli vyššímu rodičovskému příspěvku, by raději žádné děti mít neměli," říká hlavní ekonom společnosti BHS Štěpán Křeček. Valorizovaný rodičovský příspěvek považuje za vítanou pomoc rodinám s nejmenšími dětmi. Důchody od příštího roku vzrostou o 900 korun, současné tempo navyšování důchodů podle Křečka ale nemůže trvat věčně a je jen otázkou času, kdy se znovu otevře diskuze o navýšení věku pro odchod do penze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 18:35, prečteno: 8x

nejlepší články ze dne: 21. 03. 2019

Související články

Štěpán Křeček: Vyšší růst důchodů zatíží státní rozpočet
„Mimořádné zvýšení důchodů v průměru o 900 korun se budoucím státním rozpočtům prodraží. Ve střednědobém výhledu let 2020 až 2022 bude muset být vyčleněno dodatečných 22 miliard korun,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček, který problematiku důchodových systémů přednáší na Národohospodářské fakultě VŠE v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Zahradník: Ekonomika EU? Ať se dočkáme příjemných překvapení
Aktuální dění v EU
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Změny v důchodech zatíží výdajovou stranu státního rozpočtu
„Česká republika má jedny z nejvyšších odvodů na sociální zabezpečení v rámci celé Evropské unie. V případě, že budeme navyšovat výplatu důchodů, nezbyde již prostor pro snižování odvodů,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
AUDIO Lidé už si nemohou dovolit hypotéky. Trh zpomaluje, a nejen to, varuje ekonom Křeček
Hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček ve svém pravidelném podcastu BHS Expres mluvil o situaci s hypotečním trhem. „Ten se v srpnu dramaticky propadl,“ začal ekonom své povídání. Řekl, že objem hypotečních úvěrů zastihl meziroční pokles o 24 %. Proč klesá zájem o hypotéky? Mohou za to nové regulace? A o kolik miliard klesl celkový objem hypoték? I na to Křeček odpověděl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Díly do německých výrobků ať montují dál na východ od nás. Češi totiž mohou uspět s něčím jiným. Ekonom Křeček odhaluje...
ROZHOVOR Hlavní ekonom společnosti BHS Štěpán Křeček rozebírá aktuální ekonomická témata. "Chtít nemovitost a nemít dostatečný příjem není ekonomicky možné," říká Křeček v reakci na rostoucí ceny bydlení. Jedním dechem ale dodává, že ani trh není v pořádku: "Situaci by šlo zlepšit masivní výstavbou nových bytů. To, že se nestaví, přestože je tu silná poptávka po nemovitostech, není normální." Křeček rovněž připomíná, že jakožto malá exportní ekonomika může Česko případnou ekonomickou krizi pocítit více, než některé jiné státy. Vyzývá rovněž k tomu, aby se čeští výrobci a političtí představitelé neorientovali jen na některé trhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Krize není na obzoru. Důvěra v ekonomiku roste
„V odvětví obchodu si můžeme všimnout skokového nárůstu důvěry. Podnikatelé v obchodě očekávají, že lidé budou utrácet dodatečné příjmy z růstu důchodů, mezd a platů. Trend růstu tržeb by přitom mohl vydržet další tři až šest měsíců,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Na vině propadu jsou rostoucí výdaje a nízké příjmy z EU
„Aktuální schodek -11,6 mld. Kč je lepší, než předpokládá státní rozpočet na letošní rok. Relativně dobrého výsledku bylo dosaženo díky růstu daňových a odvodových příjmů. Ty za jedenáct měsíců letošního roku vzrostly o 73,9 mld. Kč.,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Budoucnost Čechů a imigrace? Češi vymírají, ale počet obyvatel roste. Ekonom Křeček ukázal čísla
Hlavní ekonom BH Securities a učitel na Vysoké škole ekonomické v Praze Ing. Štěpán Křeček řekl v pravidelném podcastu, jak to je se stavem obyvatel v České republice. Přibývá nás, nebo naopak ubývá? Patříme ke světové špičce, možná vás překvapí, kde přesně. Co jsou nejsmutnější a nejradostnější měsíce? I na to ekonom odpověděl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Prodali jsme ekonomiku cizincům, takže nám teď chybí kapitál. Ekonom Křeček radí, jak se připravit na horší časy
ROZHOVOR Lidé bez vytvořených úspor jsou s nadsázkou moderními otroky, říká hlavní ekonom společnosti BH Securities Štěpán Křeček k výsledkům průzkumu, který odhalil, že celá pětina Čechů nemá žádné úspory na horší časy. Problém má podle Křečka kořeny už ve vzdělávacím systému, který neučí dostatečné finanční gramotnosti. A na obzoru je problém s důchody těch, kteří platí nízké sociální odvody. „Vyplácené důchody budou sloužit k přežití, ale rozhodně nezajistí stáří v luxusu,“ varuje Křeček a dodává, že někteří živnostníci, kteří nemají úspory a celou dobu živnosti si platili jen minimální odvody, se stanou vzhledem k nuzným příjmům v důchodu přímo politickým problémem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Státní rozpočet je v přebytku. Je možné snižovat daně či navyšovat důchody
„Na základě lepšího výběru daní a příjmů z Evropské unie se státní rozpočet pohybuje v přebytku. Za této situace je možné uvažovat o snižování daní na příjmové straně státního rozpočtu. Rovněž je otevřen prostor pro navyšování výdajů například ve formě rychlejší valorizace důchodů,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
TOPlist