Vzít Česko a další do EU původně nikdo nechtěl. Dobře, že se to tenkrát stalo, jinak byste tam nebyli dodnes, řekl exkomisař Verheugen
Rozhovor s eurokomisařem Günterem Verheugenem přinesl server iRozhlas.cz. Ten stál za tehdy největším rozšířením Evropské unie v historii. Zapojení Česka a dalších nových členských zemí považuje za jednoznačný úspěch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 09:35, prečteno: 8x

nejlepší články ze dne: 02. 05. 2019

Související články

Radim Valenčík: Merkel podrazila Česko-německou deklaraci
Původně jsem se nechtěl k selhání Frau Merkel v závěrečném tažení jejího politického života vyjadřovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Klušák: Je, jaká je aneb Když sociálka obchoduje s vašimi dětmi
O pravdivosti mého příběhu nelze pochybovat, neboť prošel všemi stupni kontrol a šetření. Celkem těch nezávislých a spravedlivých prozkoumávání mého případu bylo již na 25. Od všech mám odpovědi, či dokonce několik odpovědí. A nikdo z nich, ani jeden neoznačil nic z mého popisu případu za lež, nepravdu, že se nestalo či že se stalo jinak. Takže se stalo a stalo se přesně tak, jak jsem jim popisoval a dokládal, když nikdo neměl nic proti. A já jim všem nejenže podrobně popisoval, ale i perfektně doložil, kterak OSPOD Moravské Budějovice obchoduje s dětmi. Tak to je a bere to jako hotový fakt potvrzený 25 různým šeřením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zeman dostane dopis od poslanců. Stěžují si, že nebyli všichni pozváni na oslavy
Náš moderní stát v neděli oslaví sté narozeniny. Je to velká událost, která bude na Hradě slavena ve velkém. Stalo se však, že na Hrad nebyli pozváni všichni zákonodárci, což by se pravděpodobně slušelo. Pozvání nedostaly i další osobnosti. Části poslanců se diskriminační přístup Miloše Zemana nelíbí a napsali na Hrad dopis.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Mrazivé scénáře, pokud se Česko odvrátí od Západu. Je jich pět
Co by se stalo, když by se Česko odklonilo od Západu? Nad tím zauvažovala skupina liberálně orientovaných odborníků, jež připravila pět scénářů, co by se stalo, kdyby se Česko odklonilo od Západu. Píší to Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vedení ANO se radí, jak sestavit vládu. Spolupráce s SPD poškodí hnutí i Česko, řekl Vyzula
Babiš při příchodu na jednání nechtěl postoj k SPD komentovat, někteří představitelé ANO dali najevo, že se jim tato varianta nelíbí.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 12.4.2018 v 18:36, zobrazit podobné
Vedení ANO se radí, jak sestavit vládu. Spolupráce s SPD poškodí hnutí i Česko, řekl Vyzula
Babiš při příchodu na jednání nechtěl postoj k SPD komentovat, někteří představitelé ANO dali najevo, že se jim tato varianta nelíbí.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 13.4.2018 v 14:36, zobrazit podobné
Heller (KDU-ČSL): Kde vzít na platy učitelů?
Je už folklórním zvykem, že se před volbami všichni předhánějí v tom, kdo přidá více peněz učitelům. Jeden slibuje kantorům 45 000 korun, druhý zase jinou sumu na míle vzdálenou od dnešní reality. Státní rozpočet ale není nafukovací a nikdo už neříká, kde se peníze mají vzít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Babiš nechtěl Zemanův výrok o Turecku jako spojenci IS komentovat, je to prý jeho názor
Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes nechtěl komentovat výrok prezidenta Miloše Zemana, že Turecko je faktickým spojencem teroristického uskupení Islámský stát (IS). Novinářům také řekl, že se chystá na cestu do Turecka, kde by chtěl řešit zejména problémy kolem hnědouhelné elektrárny Adularya. Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) zdůraznil, že Česko má zájem rozvíjet s Tureckem vztahy a Ankara hraje významnou roli při řešení konfliktu v Sýrii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Budeme se teď mít strašně dobře, řekl jasně šéf ČNB Rusnok
Český hrubý domácí produkt letos povyroste o 4,5 procenta. Guvernér České národní banky Jiří Rusnok k tomu v rozhovoru pro MF Dnes říká, že zažíváme tučná léta, máme se dobře a v letech 2018 a 2019 se velmi pravděpodobně budeme mít stále dobře. Prostě krátce, prožíváme zlaté časy a na obzoru se nerýsuje nic, co by nám je zkazilo. Tedy, pokud nepřijde nějaký úder zvenčí, jako se to stalo třeba v krizi let 2008 a 2009. Došlo i na EU jako celek. Rusnokův názor možná mnohé překvapí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
TOPlist