Senátorka Chalánková: Třináct znalců má zapsanou specializaci tzv. syndrom zavrženého rodiče
Projev na 8. schůzi Senátu dne 2. 5. 2019 k návrhu zákona o znalcích, znaleckých kancelářích a znaleckých ústavech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 20:35, prečteno: 3x

nejlepší články ze dne: 02. 05. 2019

Související články

Manželství homosexuálů je nesmysl už svým názvem, rozčílila se senátorka Chalánková. Dítě není hračka, požadovat ho jako lidské právo je ztráta zdravého rozumu
ROZHOVOR „Tlačit na manželství homosexuálů je absolutně mimo a vůbec to nespadá do kompetence politiků,“ říká nezávislá senátorka Jitka Chalánková. Podle ní nesmíme zapomenout na tradiční pojetí manželství a rodiny, které si zaslouží ochranu společnosti. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz uvedla, že příliš benevolentním přístupem můžeme ohrozit původní evropskou civilizaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
„Kradení dětí“? Nejen Norsko, ale i Česko. Senátorka Chalánková má úkoly pro Marii Benešovou
ROZHOVOR „Co se mezi mladými muži při ochutnávce vína v Boršicích odehrálo, vědí nejlépe oni sami,“ říká senátorka Jitka Chalánková k mediálně propíranému konfliktu, kterého se účastnil poslanec Dominik Feri. Načasování výměny ministra spravedlnosti Jana Kněžínka za Marii Benešovou považuje Jitka Chalánková za nešťastné, s Marií Benešovou bude chtít řešit situaci českých dětí, které jejich matce, Evě Michalákové, odebral norský Barnevernet. K útokům na Srí Lance senátorka dodává, že křesťané jsou dnes jednou z nejvíce pronásledovaných skupin na světě. Závěr rozhovoru se stočil na téma rodiny. EU prý v novém programovacím období vůbec neřeší otázku rodiny, nýbrž pouze genderové programy, podporu mnohých nově definovaných pseudopráv a plnou zaměstnanost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Tak pan Hřebejk chce „vycházet do ulic“? Odpovědnost znamená nechat se zvolit, vzkazuje senátorka Chalánková. A dodává další lekce demokracie
ROZHOVOR „Některé záležitosti by měly být odborné a odpolitizované, protože naše země především úpí v nedostatku investic,“ kritizuje práci vlády s financemi nezávislá senátorka Jitka Chalánková, která tvrdí, že je Česká republika od technologií až po dopravní infrastrukturu v zoufalém stavu. Současně podotkla, že jsme vzkaz Jana Palacha, jejž nám předal, tak úplně nedomysleli. A místo vyjití do ulic vyzývá k aktivitě v politice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Senátorka Chalánková: Češi jsou tolerantní, menšiny jako LGBT to zneužívají, požadují stále víc. A co teď chtějí provést s manželstvím...
POLOČAS HORKÉHO ROKU Část obyvatel skrze demonstrace projevuje svoji nespokojenost s prezidentem a premiérem. „Nic to ale nemění na tom, že vláda i prezident mají legitimitu vzešlou z demokratických voleb a pouze ve volbách ji také mohou ztratit,“ říká nezávislá senátorka Jitka Chalánková, která všem stranám sporu doporučuje vyjít ze svých bublin a najít dialog. „Žijeme v dobré době, těžko bychom v minulosti hledali lepší,“ domnívá se senátorka, ale jedním dechem dodává, že ne každý měl schopnosti či příležitost toho využít, což zavdává prostor k nespokojenosti. Stát také občas podnikavým lidem stojí v cestě. Česká společnost je podle senátorky výjimečně tolerantní, na což ovšem doplácí stále se stupňujícími požadavky některých menšin. Chalánková to ukazuje na konkrétním příkladu instituce manželství, kterou možná v budoucnu čeká zásadní změna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Orbána hodnotím dobře, říká senátorka Chalánková, odvržená TOP 09. Visegrád, Istanbulská úmluva, Kubera, norské děti... Zapláče Kalousek?
ROZHOVOR „Pozitivně hodnotím Viktora Orbána za nekompromisní obhajobu základních konzervativních hodnost: obranu manželství jako svazku muže a ženy, obranu křesťanství. Jsou to postoje, které bychom měli najít u všech představitelů Evropy, pokud nechceme naši civilizaci nechat zničit. Myslím si, že současná Evropa člověka, jako je on, potřebuje,“ tvrdí v rozhovoru pro PL.cz senátorka Jitka Chalánková. Spolupráci středoevropských států vidí jako nejlepší způsob, jak účinně oponovat bruselské migrační politice a bránit vlastní kulturu, tradici, a hlavně zdravý rozum. Popisuje též, co ji šokovalo v kauze Michaláková i jaké má výhrady k Istanbulské úmluvě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Senátorka Chalánková: Ve Spojeném království se nachází asi 200 odebraných dětí
Projev na 6. schůzi Senátu dne 27. 2. 2019 k úpravě některých vztahů v souvislosti s vystoupením Velké Británie a Severního Irska z EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
TOPlist